Football matches in February 2019 |
02.02 12:30 | USA | | Costa Rica | 2:0 (0:0) | |||||
San José | |||||||||
16.02 20:00 | Dominican Republic | | Guadeloupe | 1:0 (0:0) | |||||
Santiago de los Caballeros | |||||||||
23.02 | Sint Maarten | | Saint Barthélemy | 1:1 (1:1) | |||||
Philipsburg | |||||||||
27.02 15:00 | Cuba | | Bermuda | 5:0 (3:0) | |||||
La Habana | |||||||||
28.02 21:00 | Grenada | | Saint Lucia | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Vincent and Grenadines, Kingstown | |||||||||
28.02 23:00 | Saint Vincent and Grenadines | | Barbados | 2:0 (1:0) | |||||
Kingstown |
Day 1 | |||||||||
12.02 20:00 | Manchester United | | Paris Saint-Germain | 0:2 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
12.02 21:00 | Roma | | Porto | 2:1 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
13.02 20:00 | Tottenham Hotspur | | Borussia | 3:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
13.02 21:00 | Ajax | | Real Madrid | 1:2 (0:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
19.02 20:00 | Liverpool | | Bayern | 0:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
19.02 21:00 | Lyon | | Barcelona | 0:0 | |||||
Lyon | |||||||||
20.02 21:00 | Schalke 04 | | Manchester City | 2:3 (2:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
20.02 21:00 | Atlético Madrid | | Juventus | 2:0 (0:0) | |||||
Madrid |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.02 18:00 | Sevilla | | Lazio | 2:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 3:0 | |||
Sevilla | |||||||||
21.02 17:55 | Arsenal | | BATE | 3:0 (2:0) | 0:1 (0:1) | 3:1 | |||
London | |||||||||
21.02 18:55 | Dinamo Zagreb | | Viktoria Plzeň | 3:0 (2:0) | 1:2 (1:0) | 4:2 | |||
Zagreb | |||||||||
21.02 18:55 | Red Bull | | Brugge | 4:0 (3:0) | 1:2 (1:0) | 5:2 | |||
Salzburg | |||||||||
21.02 18:55 | Napoli | | Zürich | 2:0 (1:0) | 3:1 (2:0) | 5:1 | |||
Napoli | |||||||||
21.02 18:55 | Eintracht Frankfurt | | Shahtar Donetsk | 4:1 (2:0) | 2:2 (1:1) | 6:3 | |||
Frankfurt am Main | |||||||||
21.02 18:55 | Valencia | | Celtic | 1:0 (0:0) | 2:0 (1:0) | 3:0 | |||
Valencia | |||||||||
21.02 18:55 | Villarreal | | Sporting | 1:1 (0:1) | 1:0 (1:0) | 2:1 | |||
Villarreal | |||||||||
21.02 20:00 | Chelsea | | Malmö | 3:0 (0:0) | 2:1 (1:0) | 5:1 | |||
London | |||||||||
21.02 20:00 | Benfica | | Galatasaray | 0:0 | 2:1 (1:0) | 2:1 | |||
Lisboa | |||||||||
21.02 20:55 | Zenit | | Fenerbahçe | 3:1 (2:1) | 0:1 (0:1) | 3:2 | |||
Saint Petersburg | |||||||||
21.02 21:00 | Bayer 04 | | FK Krasnodar | 1:1 (0:0) | 0:0 | 1:1 | |||
Leverkusen | |||||||||
21.02 21:00 | Real Betis | | Rennes | 1:3 (1:2) | 3:3 (1:3) | 4:6 | |||
Sevilla | |||||||||
21.02 21:00 | Inter | | Rapid Wien | 4:0 (2:0) | 1:0 (1:0) | 5:0 | |||
Milano | |||||||||
21.02 21:00 | Genk | | Slavia Praha | 1:4 (1:1) | 0:0 | 1:4 | |||
Genk | |||||||||
21.02 22:00 | Dynamo Kyiv | | Olympiakós | 1:0 (1:0) | 2:2 (1:2) | 3:2 | |||
Kiev | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.02 20:55 | Fenerbahçe | | Zenit | 1:0 (1:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
14.02 18:55 | Rennes | | Real Betis | 3:3 (3:1) | |||||
Rennes | |||||||||
14.02 18:55 | Lazio | | Sevilla | 0:1 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
14.02 18:55 | Rapid Wien | | Inter | 0:1 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
14.02 18:55 | Slavia Praha | | Genk | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
14.02 19:55 | Olympiakós | | Dynamo Kyiv | 2:2 (2:1) | |||||
Piraeus | |||||||||
14.02 20:00 | Celtic | | Valencia | 0:2 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
14.02 20:00 | Sporting | | Villarreal | 0:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
14.02 20:55 | FK Krasnodar | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
14.02 20:55 | Galatasaray | | Benfica | 1:2 (0:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
14.02 20:55 | BATE | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
14.02 21:00 | Viktoria Plzeň | | Dinamo Zagreb | 2:1 (0:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
14.02 21:00 | Brugge | | Red Bull | 2:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
14.02 21:00 | Zürich | | Napoli | 1:3 (0:2) | |||||
Zürich | |||||||||
14.02 21:00 | Malmö | | Chelsea | 1:2 (0:1) | |||||
Malmö | |||||||||
14.02 22:00 | Shahtar Donetsk | | Eintracht Frankfurt | 2:2 (1:1) | |||||
Kharkiv |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.02 20:30 | Caracas | | Melgar | 2:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 2:3 | |||
Caracas | |||||||||
27.02 19:15 | Palestino | | Talleres | 2:1 (0:1) | 2:2 (1:2) | 4:3 | |||
Santiago | |||||||||
27.02 21:30 | Atlético Mineiro | | Defensor Sporting | 0:0 | 2:0 (1:0) | 2:0 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
28.02 19:45 | Atlético Nacional | | Libertad | 1:0 (1:0), pen. 4:5 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Medellín | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.02 19:30 | Melgar | | Caracas | 2:0 (1:0) | |||||
Arequipa | |||||||||
20.02 19:15 | Talleres | | Palestino | 2:2 (2:1) | |||||
Córdoba | |||||||||
20.02 21:30 | Defensor Sporting | | Atlético Mineiro | 0:2 (0:1) | |||||
Montevideo | |||||||||
21.02 21:30 | Libertad | | Atlético Nacional | 1:0 (0:0) | |||||
Asunción |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.02 18:30 | Independiente | | Palestino | 1:1 (1:1), pen. 1:4 | 1:1 (0:0) | 2:2 | |||
Medellín | |||||||||
12.02 18:30 | Barcelona | | Defensor Sporting | 1:0 (1:0) | 0:3 | 1:3 | |||
Guayaquil | |||||||||
12.02 19:15 | Atlético Mineiro | | Danubio | 3:2 (3:1) | 2:2 (1:1) | 5:4 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
13.02 18:15 | Universidad de Chile | | Melgar | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Santiago | |||||||||
13.02 18:15 | Libertad | | The Strongest | 5:1 (1:1) | 1:1 (0:0) | 6:2 | |||
Asunción | |||||||||
13.02 19:30 | Caracas | | Delfín | 0:0 | 1:1 (1:1) | 1:1 | |||
Caracas | |||||||||
13.02 21:30 | São Paulo | | Talleres | 0:0 | 0:2 (0:0) | 0:2 | |||
São Paulo | |||||||||
14.02 18:30 | Atlético Nacional | | Deportivo La Guaira | 0:0 | 1:0 (0:0) | 1:0 | |||
Medellín | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.02 18:15 | Danubio | | Atlético Mineiro | 2:2 (1:1) | |||||
Montevideo | |||||||||
05.02 18:30 | Melgar | | Universidad de Chile | 1:0 (0:0) | |||||
Arequipa | |||||||||
05.02 19:30 | The Strongest | | Libertad | 1:1 (0:0) | |||||
La Paz | |||||||||
06.02 16:15 | Delfín | | Caracas | 1:1 (1:1) | |||||
Manta | |||||||||
06.02 18:15 | Defensor Sporting | | Barcelona | 3:0 | |||||
Montevideo | |||||||||
06.02 20:30 | Palestino | | Independiente | 1:1 (0:0) | |||||
Santiago | |||||||||
06.02 20:30 | Talleres | | São Paulo | 2:0 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
07.02 19:30 | Deportivo La Guaira | | Atlético Nacional | 0:1 (0:0) | |||||
Caracas |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.02 21:30 | Chapecoense | | Unión La Calera | 1:1 (0:1) | 0:0 | 1:1 | |||
Chapecó | |||||||||
20.02 21:30 | Defensa y Justicia | | Botafogo | 0:3 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:4 | |||
Florencio Varela | |||||||||
21.02 19:15 | Liverpool | | Bahia | 0:0 | 1:0 (0:0) | 1:0 | |||
Montevideo | |||||||||
21.02 19:30 | Once Caldas | | Deportivo Santaní | 0:2 (0:1) | 1:1 (0:1) | 1:3 | |||
Manizales | |||||||||
26.02 19:15 | Santos | | River Plate Montevideo | 1:1 (0:0) | 0:0 | 1:1 | |||
São Paulo | |||||||||
27.02 18:15 | Monagas | | Royal Pari | 2:1 (1:1), pen. 2:4 | 1:2 (1:2) | 3:3 | |||
Maturín | |||||||||
27.02 21:30 | Racing Club | | Corinthians | 1:1 (1:0), pen. 4:5 | 1:1 (1:0) | 2:2 | |||
Avellaneda | |||||||||
28.02 20:30 | Guabirá | | Macará | 0:3 (0:0) | 1:2 (1:2) | 1:5 | |||
Montero | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.02 20:30 | Unión La Calera | | Chapecoense | 0:0 | |||||
La Calera | |||||||||
06.02 21:30 | Botafogo | | Defensa y Justicia | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
07.02 18:15 | Bahia | | Liverpool | 0:1 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
07.02 20:30 | Deportivo Santaní | | Once Caldas | 1:1 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
12.02 18:15 | River Plate Montevideo | | Santos | 0:0 | |||||
Montevideo | |||||||||
12.02 18:30 | Macará | | Guabirá | 2:1 (2:1) | |||||
Ambato | |||||||||
14.02 17:15 | Royal Pari | | Monagas | 2:1 (2:1) | |||||
Santa Cruz de la Sierra | |||||||||
14.02 21:30 | Corinthians | | Racing Club | 1:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
26.02 21:30 | Fluminense | | Deportes Antofagasta | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro |
19.02 15:30 | Shandong Luneng Taishan | | Hà Nội | 4:1 (0:1) | |||||
Jinan | |||||||||
19.02 18:00 | Al Nassr Riyadh | | AGMK | 4:0 (0:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
19.02 18:00 | Al Rayyan | | Saipa | 3:1 (1:1) | |||||
Doha | |||||||||
19.02 18:00 | Al Gharafa | | Zob Ahan | 2:3 (2:0) | |||||
Doha | |||||||||
19.02 19:00 | Al-Nasr Dubai | | Pakhtakor | 1:2 (0:1) | |||||
Dubai | |||||||||
19.02 19:00 | Sanfrecce Hiroshima | | Chiangrai United | 0:0 aet, pen. 4:3 | |||||
Hiroshima | |||||||||
19.02 19:00 | Kashima Antlers | | Newcastle United Jets | 4:1 (2:1) | |||||
Kashima | |||||||||
19.02 19:30 | Ulsan Hyundai | | Perak | 5:1 (1:0) | |||||
Ulsan |
12.02 15:00 | Pakhtakor | | Al Quwa Al Jawiya | 2:1 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
12.02 16:00 | AGMK | | Esteghlal | 4:2 (1:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
12.02 17:10 | Saipa | | Minerva Punjab | 4:0 (2:0) | |||||
Qods | |||||||||
12.02 19:00 | Zob Ahan | | Al Kuwait | 1:0 aet (0:0, 0:0) | |||||
Isfahan | |||||||||
12.02 19:00 | Bangkok United | | Hà Nội | 0:1 (0:0) | |||||
Bangkok | |||||||||
12.02 19:00 | Chiangrai United | | Yangon United | 3:1 (2:1) | |||||
Chiangrai | |||||||||
12.02 19:00 | Newcastle United Jets | | Persija | 3:1 aet (0:0, 1:1) | |||||
Newcastle | |||||||||
12.02 21:00 | Perak | | Kitchee | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 6:5 | |||||
Ipoh |
05.02 19:00 | Al Wehdat | | Al Kuwait | 2:3 (2:2) | |||||
Amman | |||||||||
05.02 19:30 | Ceres-Negros | | Yangon United | 1:2 (1:1) | |||||
Bácolod | |||||||||
05.02 19:30 | Home United | | Persija | 1:3 (1:1) | |||||
Singapore |
Day 1 | |||||||||
25.02 19:00 | Al Jaish | | Hilal Al-Quds | 1:1 (1:1) | |||||
Bahrain, Muharraq | |||||||||
25.02 19:00 | Al Wehdat | | Al Nejmeh | 1:0 (1:0) | |||||
Amman |
Day 1 | |||||||||
25.02 18:15 | Al Kuwait | | Al Ittihad Aleppo | 0:0 | |||||
Kuwait City | |||||||||
25.02 19:00 | Al Najma | | Al-Jazeera | 1:1 (1:1) | |||||
Riffa |
Day 1 | |||||||||
26.02 15:30 | Yangon United | | Tampines Rovers | 1:3 (1:0) | |||||
Yangon | |||||||||
26.02 19:00 | Hà Nội | | Nagaworld | 10:0 (4:0) | |||||
Hanoi |
Day 1 | |||||||||
26.02 15:30 | Persija | | Bình Dương | 0:0 | |||||
Jakarta | |||||||||
26.02 19:30 | Ceres-Negros | | Shan United | 3:2 (2:0) | |||||
Bácolod |
Day 1 | |||||||||
27.02 18:30 | Lao Toyota | | Kaya | 1:1 (0:1) | |||||
Vientiane | |||||||||
27.02 19:30 | Home United | | PSM | 1:1 (0:1) | |||||
Singapore |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.02 19:30 | Al Nasr Salalah | | Hilal Al-Quds | 0:1 (0:0) | 1:2 (0:0) | 1:3 | |||
Salalah | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.02 17:00 | Hilal Al-Quds | | Al Nasr Salalah | 2:1 (0:0) | |||||
al-Ramm |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.02 14:00 | Ryomyong | | Erchim | 3:0 (1:0) | 3:0 (3:0) | 6:0 | |||
Pyongyang | |||||||||
27.02 18:00 | Ahal | | Alay | 1:0 (1:0) | 2:1 (2:1) | 3:1 | |||
Aşgabat | |||||||||
27.02 18:00 | Transport United | | Colombo | 1:2 (1:0) | 1:7 (0:4) | 2:9 | |||
Thimphu | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.02 14:00 | Alay | | Ahal | 1:2 (1:2) | |||||
Osh | |||||||||
20.02 14:00 | Erchim | | Ryomyong | 0:3 (0:3) | |||||
Ulan Bator | |||||||||
20.02 15:30 | Colombo | | Transport United | 7:1 (4:0) | |||||
Colombo |
Day 4 | |||||||||
12.02 16:00 | ASEC Mimosas | | Mamelodi Sundowns | 0:0 | |||||
Abidjan | |||||||||
12.02 20:00 | Wydad Casablanca | | Lobi Stars | 0:0 | |||||
Rabat | |||||||||
Day 3 | |||||||||
01.02 21:00 | Mamelodi Sundowns | | ASEC Mimosas | 3:1 (1:1) | |||||
Pretoria | |||||||||
02.02 14:00 | Lobi Stars | | Wydad Casablanca | 0:1 (0:1) | |||||
Enugu |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Wydad Casablanca | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-6 | 10 | |||
2. | Mamelodi Sundowns | 6 | 3 | 1 | 2 | 9-5 | 10 | |||
3. | Lobi Stars | 6 | 2 | 1 | 3 | 4-6 | 7 | |||
4. | ASEC Mimosas | 6 | 2 | 1 | 3 | 6-10 | 7 |
Day 4 | |||||||||
12.02 14:00 | Espérance | | Orlando Pirates | 2:0 (1:0) | |||||
Tunis | |||||||||
12.02 16:00 | Horoya AC | | Platinum | 2:0 (0:0) | |||||
Conakry | |||||||||
Day 3 | |||||||||
02.02 15:00 | Platinum | | Horoya AC | 0:1 (0:0) | |||||
Bulawayo | |||||||||
02.02 21:00 | Orlando Pirates | | Espérance | 0:0 | |||||
Johannesburg |
Day 4 | |||||||||
12.02 17:00 | Club Africain | | TP Mazembe | 0:0 | |||||
Radès | |||||||||
Day 3 | |||||||||
02.02 15:00 | TP Mazembe | | Club Africain | 8:0 (4:0) | |||||
Lubumbashi | |||||||||
23.02 18:00 | Ismaily SC | | CS Constantine | 1:1 (0:0) | |||||
Alexandria |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | TP Mazembe | 6 | 3 | 2 | 1 | 13-4 | 11 | |||
2. | CS Constantine | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-6 | 10 | |||
3. | Club Africain | 6 | 3 | 1 | 2 | 5-9 | 10 | |||
4. | Ismaily SC | 6 | 0 | 2 | 4 | 4-11 | 2 |
Day 4 | |||||||||
12.02 16:00 | Simba | | Al-Ahly Cairo | 1:0 (0:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
12.02 20:00 | Saoura | | AS Vita Club | 1:0 (0:0) | |||||
Béchar | |||||||||
Day 3 | |||||||||
02.02 17:00 | AS Vita Club | | Saoura | 2:2 (2:1) | |||||
Kinshasa | |||||||||
02.02 21:00 | Al-Ahly Cairo | | Simba | 5:0 (5:0) | |||||
Alexandria |
Day 3 | |||||||||
24.02 17:00 | Raja | | Renaissance Berkane | 2:4 (0:1) | |||||
Rabat | |||||||||
24.02 20:00 | Hassania | | Otôho | 2:1 (0:0) | |||||
Agadir | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.02 17:00 | Raja | | Otôho | 0:0 | |||||
Rabat | |||||||||
13.02 20:00 | Renaissance Berkane | | Hassania | 2:1 (1:1) | |||||
Berkane | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.02 14:00 | Otôho | | Renaissance Berkane | 1:1 (1:0) | |||||
Owendo | |||||||||
03.02 17:00 | Hassania | | Raja | 1:1 (0:0) | |||||
Agadir |
Day 2 | |||||||||
24.02 17:00 | CS Sfaxien | | Salitas | 0:0 | |||||
Sfax | |||||||||
24.02 20:00 | Étoile du Sahel | | Enugu Rangers | 2:1 (1:1) | |||||
Sousse | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.02 14:00 | Enugu Rangers | | Salitas | 2:0 (1:0) | |||||
Enugu | |||||||||
03.02 17:00 | Étoile du Sahel | | CS Sfaxien | 0:1 (0:1) | |||||
Sousse | |||||||||
13.02 16:00 | Salitas | | Étoile du Sahel | 0:0 | |||||
Ouagadougou | |||||||||
13.02 20:00 | CS Sfaxien | | Enugu Rangers | 1:1 (0:0) | |||||
Sfax |
Day 3 | |||||||||
24.02 15:00 | Nkana FC | | Asante Kotoko FC | 3:1 (2:1) | |||||
Kitwe | |||||||||
24.02 18:00 | ZESCO United | | Al-Hilal | 1:1 (0:0) | |||||
Ndola | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.02 15:00 | Nkana FC | | Al-Hilal | 2:1 (1:1) | |||||
Kitwe | |||||||||
13.02 16:08 | Asante Kotoko FC | | ZESCO United | 2:1 (2:0) | |||||
Kumasi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.02 18:00 | ZESCO United | | Nkana FC | 2:0 (2:0) | |||||
Ndola | |||||||||
03.02 18:00 | Al-Hilal | | Asante Kotoko FC | 1:0 (1:0) | |||||
Omdurman |
Day 3 | |||||||||
24.02 16:00 | Gor Mahia | | NAHD | 2:0 (0:0) | |||||
Nairobi | |||||||||
24.02 21:00 | Zamalek SC | | Atlético Petróleos | 1:1 (0:0) | |||||
Alexandria | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.02 17:00 | Atlético Petróleos | | Gor Mahia | 2:1 (2:0) | |||||
Luanda | |||||||||
13.02 21:00 | Zamalek SC | | NAHD | 1:1 (1:0) | |||||
Alexandria | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.02 16:00 | Gor Mahia | | Zamalek SC | 4:2 (2:2) | |||||
Nairobi | |||||||||
03.02 20:00 | NAHD | | Atlético Petróleos | 2:1 (1:0) | |||||
Alger |
Day 3 | |||||||||
16.02 14:00 | Tefana | | Malampa Revivors | 3:3 (2:2) | |||||
Koné | |||||||||
16.02 17:00 | Hienghène Sport | | Toti City Dwellers | 1:1 (1:1) | |||||
Koné | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.02 14:00 | Malampa Revivors | | Toti City Dwellers | 2:4 (1:3) | |||||
Koné | |||||||||
13.02 17:00 | Hienghène Sport | | Tefana | 1:0 (1:0) | |||||
Koné | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.02 14:00 | Toti City Dwellers | | Tefana | 3:3 (0:2) | |||||
Koné | |||||||||
10.02 17:00 | Malampa Revivors | | Hienghène Sport | 0:5 (0:0) | |||||
Koné |
Day 3 | |||||||||
16.02 13:00 | Henderson Eels | | Morobe Wawens | 7:0 (0:0) | |||||
Lautoka | |||||||||
16.02 16:00 | Lautoka | | Central Sport | 2:2 (2:1) | |||||
Lautoka | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.02 13:00 | Morobe Wawens | | Central Sport | 0:7 (0:5) | |||||
Lautoka | |||||||||
13.02 16:00 | Lautoka | | Henderson Eels | 5:6 (3:4) | |||||
Lautoka | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.02 13:00 | Central Sport | | Henderson Eels | 3:2 (2:0) | |||||
Lautoka | |||||||||
10.02 16:00 | Morobe Wawens | | Lautoka | 0:5 (0:2) | |||||
Lautoka |
Day 2 | |||||||||
26.02 14:00 | Kiwi | | Team Wellington | 0:13 (0:6) | |||||
Port Vila | |||||||||
26.02 17:00 | Erakor Golden Star | | Ba | 1:1 (1:0) | |||||
Port Vila | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.02 14:00 | Team Wellington | | Ba | 2:0 (2:0) | |||||
Port Vila | |||||||||
23.02 17:00 | Kiwi | | Erakor Golden Star | 0:2 (0:0) | |||||
Port Vila |
Day 2 | |||||||||
27.02 13:00 | Tupapa Maraerenga | | Auckland City | 0:15 (0:3) | |||||
Honiara | |||||||||
27.02 16:00 | Solomon Warriors | | Magenta | 0:3 (0:2) | |||||
Honiara | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.02 13:00 | Auckland City | | Magenta | 2:1 (2:0) | |||||
Honiara | |||||||||
24.02 16:00 | Tupapa Maraerenga | | Solomon Warriors | 1:10 (0:5) | |||||
Honiara |
Day 3 | |||||||||
01.02 14:30 | Lotoha'apai United | | Kiwi | 1:9 (0:5) | |||||
Matavera CIFA Academy Field | |||||||||
01.02 17:30 | Tupapa Maraerenga | | Pago Youth | 2:1 (0:1) | |||||
Matavera CIFA Academy Field |
Day 1 | |||||||||
01.02 13:00 | Red Bull | | Beijing Sinobo Guoan | 2:0 (1:0) | |||||
Faro | |||||||||
01.02 20:00 | Rosenborg | | Slavia Praha | 0:2 (0:1) | |||||
Faro | |||||||||
04.02 12:00 | Mattersburg | | Norrköping | 1:4 (1:1) | |||||
Albufeira Estádio da Nora | |||||||||
04.02 20:00 | Aarhus | | Rosenborg | 3:2 (1:1) | |||||
Faro | |||||||||
06.02 16:00 | Norrköping | | Farense | 1:1 (1:1), pen. 1:3 | |||||
Albufeira Estádio da Nora |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.02 19:00 | Houston Dynamo | | Guastatoya | 2:1 (0:0) | 1:0 (0:0) | 3:1 | |||
Houston | |||||||||
26.02 20:00 | Toronto | | Independiente La Chorrera | 1:1 (1:0) | 0:4 (0:1) | 1:5 | |||
Toronto | |||||||||
26.02 21:00 | Tigres UANL | | Saprissa | 5:1 (4:1) | 0:1 (0:0) | 5:2 | |||
San Nicolás de los Garza | |||||||||
27.02 19:00 | Santos Laguna | | Marathón | 5:0 (3:0) | 6:2 (3:0) | 11:2 | |||
Torreón | |||||||||
27.02 20:00 | New York Red Bulls | | Atlético Pantoja | 3:0 (2:0) | 2:0 (1:0) | 5:0 | |||
Harrison | |||||||||
27.02 21:00 | Monterrey | | Alianza | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Monterrey | |||||||||
28.02 20:00 | Atlanta United | | Herediano | 4:0 (2:0) | 1:3 (1:2) | 5:3 | |||
Kennesaw | |||||||||
28.02 21:00 | Toluca | | Sporting Kansas City | 0:2 (0:1) | 0:3 (0:1) | 0:5 | |||
Toluca de Lerdo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.02 19:00 | Saprissa | | Tigres UANL | 1:0 (0:0) | |||||
San José | |||||||||
19.02 20:00 | Independiente La Chorrera | | Toronto | 4:0 (1:0) | |||||
La Chorrera | |||||||||
19.02 21:00 | Guastatoya | | Houston Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
20.02 19:00 | Marathón | | Santos Laguna | 2:6 (0:3) | |||||
San Pedro Sula | |||||||||
20.02 21:00 | Atlético Pantoja | | New York Red Bulls | 0:2 (0:1) | |||||
Santo Domingo de Guzmán | |||||||||
20.02 21:00 | Alianza | | Monterrey | 0:0 | |||||
San Salvador | |||||||||
21.02 19:00 | Sporting Kansas City | | Toluca | 3:0 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
21.02 21:00 | Herediano | | Atlanta United | 3:1 (2:1) | |||||
Heredia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
24.02 19:00 | FK Rostov (Rostov-on-Don) | | FK Krasnodar (Krasnodar) | 1:0 (0:0) | 2:2 (1:2) | 3:2 | |||
Rostov-on-Don |
21.02 15:30 | Pyunik | | FK Krasnodar-2 | 2:2 (2:2), pen. 2:3 | |||||
Kouklia |
21.02 10:00 | FK Chertanovo | | Levadia | 3:0 | |||||
Kouklia |
17.02 10:00 | FK Murom | | FK Chertanovo | 0:2 (0:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
17.02 12:45 | Pyunik | | Riga FC | 1:4 (1:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
17.02 15:30 | Mordovia | | FK Tyumen | 0:2 (0:2) | |||||
Kouklia | |||||||||
17.02 18:15 | Rotor | | Shinnik | 1:1 (1:0), pen. 5:4 | |||||
Kouklia | |||||||||
18.02 10:00 | Ural | | Levadia | 0:5 (0:5) | |||||
Kouklia | |||||||||
18.02 12:45 | FK Krasnodar-2 | | Fakel | 0:1 (0:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
18.02 15:30 | FK Khimki | | Spartak-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
18.02 18:15 | FK Tambov | | Avangard | 0:0, pen. 4:5 | |||||
Kouklia |
Day 3 | |||||||||
14.02 15:30 | FK Chertanovo | | Shinnik | 0:2 (0:1) | |||||
Kouklia | |||||||||
14.02 18:15 | FK Tyumen | | Riga FC | 2:0 (0:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.02 15:30 | Riga FC | | Shinnik | 0:1 (0:1) | |||||
Kouklia | |||||||||
11.02 18:15 | FK Tyumen | | FK Chertanovo | 1:1 (1:1) | |||||
Kouklia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.02 15:30 | FK Chertanovo | | Riga FC | 1:3 (0:1) | |||||
Kouklia | |||||||||
08.02 18:15 | Shinnik | | FK Tyumen | 0:0 | |||||
Kouklia |
Day 3 | |||||||||
15.02 10:00 | FK Krasnodar-2 | | FK Khimki | 0:2 (0:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
15.02 12:45 | FK Tambov | | Ural | 4:1 (1:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
Day 2 | |||||||||
12.02 10:00 | FK Tambov | | FK Krasnodar-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
12.02 12:45 | Ural | | FK Khimki | 2:1 (1:1) | |||||
Kouklia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.02 10:00 | FK Krasnodar-2 | | Ural | 2:1 (0:1) | |||||
Kouklia | |||||||||
09.02 12:45 | FK Khimki | | FK Tambov | 0:2 (0:2) | |||||
Kouklia |
Day 3 | |||||||||
15.02 15:30 | Avangard | | Spartak-2 | 3:1 (0:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
15.02 18:15 | Fakel | | Levadia | 2:1 (1:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
Day 2 | |||||||||
12.02 15:30 | Fakel | | Avangard | 0:2 (0:1) | |||||
Kouklia | |||||||||
12.02 18:15 | Levadia | | Spartak-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Kouklia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.02 15:30 | Avangard | | Levadia | 0:1 (0:1) | |||||
Kouklia | |||||||||
09.02 18:15 | Spartak-2 | | Fakel | 4:0 (1:0) | |||||
Kouklia |
Day 19 | |||||||||
23.02 14:00 | FK Mariupol | | Olympik | 2:1 (1:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
23.02 17:00 | FK Lviv | | Chornomorets | 0:1 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
24.02 14:00 | Arsenal-Kiev | | Desna | 0:2 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
24.02 17:00 | Vorskla | | Karpaty | 0:4 (0:1) | |||||
Poltava | |||||||||
25.02 18:30 | Dynamo | | Zorya | 5:0 (3:0) | |||||
Kiev | |||||||||
25.02 19:00 | Shakhtar | | FK Oleksandriya | 2:0 (2:0) | |||||
Kharkiv |
Day 18 | |||||||||
23.02 14:00 | Qəbələ | | Keşlə | 0:0 | |||||
Qəbələ | |||||||||
23.02 16:30 | Sabah | | Qarabağ | 1:1 (0:1) | |||||
Masazyr | |||||||||
24.02 16:00 | Neftçi | | Səbail | 1:2 (0:2) | |||||
Bakı | |||||||||
24.02 18:30 | Sumqayıt | | Zira | 0:1 (0:1) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
Day 17 | |||||||||
16.02 15:00 | Keşlə | | Sumqayıt | 2:1 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
16.02 17:30 | Zira | | Neftçi | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
17.02 15:00 | Səbail | | Sabah | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
17.02 17:30 | Qarabağ | | Qəbələ | 2:1 (2:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 16 | |||||||||
09.02 16:00 | Sabah | | Qəbələ | 0:1 (0:1) | |||||
Masazyr | |||||||||
09.02 18:30 | Sumqayıt | | Qarabağ | 0:2 (0:1) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
10.02 14:00 | Neftçi | | Keşlə | 2:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
10.02 16:30 | Səbail | | Zira | 0:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 15 | |||||||||
02.02 16:30 | Zira | | Sabah | 0:2 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
02.02 19:00 | Keşlə | | Səbail | 0:3 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
03.02 14:00 | Qəbələ | | Sumqayıt | 1:0 (0:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
03.02 18:30 | Qarabağ | | Neftçi | 1:1 (1:1) | |||||
Bakı |
23.02 16:00 | Lokomotiv (Tashkent) | | AGMK (Olmaliq) | 2:1 (1:0) | |||||
Toshkent |
Day 19 | |||||||||
22.02 19:30 | LASK | | Austria | 2:0 (1:0) | |||||
Pasching | |||||||||
23.02 17:00 | Wolfsberg | | Altach | 0:0 | |||||
Wolfsberg | |||||||||
23.02 17:00 | Admira Wacker | | Wacker | 3:0 (2:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
24.02 14:30 | Mattersburg | | Sturm | 1:1 (1:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
24.02 14:30 | Hartberg | | St. Pölten | 1:1 (0:0) | |||||
Hartberg | |||||||||
24.02 17:00 | Rapid | | Red Bull | 2:0 (0:0) | |||||
Wien |
Day 28 | |||||||||
26.02 19:45 | Leicester City | | Brighton & Hove Albion | 2:1 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
26.02 19:45 | Cardiff City | | Everton | 0:3 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
26.02 19:45 | Huddersfield Town | | Wolverhampton Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
26.02 20:00 | Newcastle United | | Burnley | 2:0 (2:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
27.02 19:45 | Arsenal | | AFC Bournemouth | 5:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
27.02 19:45 | Southampton | | Fulham | 2:0 (2:0) | |||||
Southampton | |||||||||
27.02 20:00 | Crystal Palace | | Manchester United | 1:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
27.02 20:00 | Chelsea | | Tottenham Hotspur | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
27.02 20:00 | Liverpool | | Watford | 5:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
27.02 20:00 | Manchester City | | West Ham United | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 27 | |||||||||
06.02 19:45 | Everton | | Manchester City | 0:2 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
22.02 19:45 | West Ham United | | Fulham | 3:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
22.02 19:45 | Cardiff City | | Watford | 1:5 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
23.02 12:30 | Burnley | | Tottenham Hotspur | 2:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
23.02 15:00 | Newcastle United | | Huddersfield Town | 2:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
23.02 15:00 | AFC Bournemouth | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
23.02 17:30 | Leicester City | | Crystal Palace | 1:4 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
24.02 14:05 | Manchester United | | Liverpool | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
24.02 14:05 | Arsenal | | Southampton | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.02 12:30 | Fulham | | Manchester United | 0:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
09.02 15:00 | Huddersfield Town | | Arsenal | 1:2 (0:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
09.02 15:00 | Liverpool | | AFC Bournemouth | 3:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
09.02 15:00 | Southampton | | Cardiff City | 1:2 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
09.02 15:00 | Watford | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
09.02 15:00 | Crystal Palace | | West Ham United | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
09.02 17:30 | Brighton & Hove Albion | | Burnley | 1:3 (0:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
10.02 13:30 | Tottenham Hotspur | | Leicester City | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
10.02 16:00 | Manchester City | | Chelsea | 6:0 (4:0) | |||||
Manchester | |||||||||
11.02 20:00 | Wolverhampton Wanderers | | Newcastle United | 1:1 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 25 | |||||||||
02.02 12:30 | Tottenham Hotspur | | Newcastle United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
02.02 15:00 | Crystal Palace | | Fulham | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
02.02 15:00 | Burnley | | Southampton | 1:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
02.02 15:00 | Chelsea | | Huddersfield Town | 5:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
02.02 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Watford | 0:0 | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
02.02 15:00 | Everton | | Wolverhampton Wanderers | 1:3 (1:2) | |||||
Liverpool | |||||||||
02.02 17:30 | Cardiff City | | AFC Bournemouth | 2:0 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
03.02 14:05 | Leicester City | | Manchester United | 0:1 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
03.02 16:30 | Manchester City | | Arsenal | 3:1 (2:1) | |||||
Manchester | |||||||||
04.02 20:00 | West Ham United | | Liverpool | 1:1 (1:1) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 34 | |||||||||
23.02 15:00 | Birmingham City | | Blackburn Rovers | 2:2 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
23.02 15:00 | Brentford | | Hull City | 5:1 (3:1) | |||||
Brentford | |||||||||
23.02 15:00 | Middlesbrough | | Queens Park Rangers | 2:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
23.02 15:00 | Millwall | | Preston North End | 1:3 (0:3) | |||||
London | |||||||||
23.02 15:00 | Reading | | Rotherham United | 1:1 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
23.02 15:00 | Leeds United | | Bolton Wanderers | 2:1 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
23.02 15:00 | Norwich City | | Bristol City | 3:2 (1:2) | |||||
Norwich | |||||||||
23.02 15:00 | Sheffield Wednesday | | Swansea City | 3:1 (3:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
23.02 15:00 | Stoke City | | Aston Villa | 1:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
23.02 15:00 | Wigan Athletic | | Ipswich Town | 1:1 (0:1) | |||||
Wigan | |||||||||
23.02 17:30 | West Bromwich Albion | | Sheffield United | 0:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
25.02 19:45 | Nottingham Forest | | Derby County | 1:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
Day 33 | |||||||||
16.02 13:00 | Rotherham United | | Sheffield Wednesday | 2:2 (1:1) | |||||
Rotherham | |||||||||
16.02 15:00 | Aston Villa | | West Bromwich Albion | 0:2 (0:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
16.02 15:00 | Bolton Wanderers | | Norwich City | 0:4 (0:3) | |||||
Bolton | |||||||||
16.02 15:00 | Ipswich Town | | Stoke City | 1:1 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
16.02 15:00 | Preston North End | | Nottingham Forest | 0:0 | |||||
Preston | |||||||||
16.02 15:00 | Sheffield United | | Reading | 4:0 (3:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
17.02 13:00 | Blackburn Rovers | | Middlesbrough | 0:1 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
26.02 19:45 | Bristol City | | Birmingham City | 1:2 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
26.02 19:45 | Hull City | | Millwall | 2:1 (2:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
26.02 19:45 | Queens Park Rangers | | Leeds United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 32 | |||||||||
12.02 19:45 | Birmingham City | | Bolton Wanderers | 0:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
12.02 19:45 | Hull City | | Rotherham United | 2:2 (2:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
12.02 19:45 | Bristol City | | Queens Park Rangers | 2:1 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
12.02 19:45 | Millwall | | Sheffield Wednesday | 0:0 | |||||
London | |||||||||
12.02 20:00 | West Bromwich Albion | | Nottingham Forest | 2:2 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
13.02 19:45 | Ipswich Town | | Derby County | 1:1 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
13.02 19:45 | Preston North End | | Norwich City | 3:1 (2:0) | |||||
Preston | |||||||||
13.02 19:45 | Brentford | | Aston Villa | 1:0 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
13.02 19:45 | Leeds United | | Swansea City | 2:1 (2:0) | |||||
Leeds | |||||||||
13.02 19:45 | Sheffield United | | Middlesbrough | 1:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
13.02 19:45 | Wigan Athletic | | Stoke City | 0:0 | |||||
Wigan | |||||||||
13.02 20:00 | Reading | | Blackburn Rovers | 2:1 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
Day 31 | |||||||||
08.02 19:45 | Aston Villa | | Sheffield United | 3:3 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
09.02 13:00 | Middlesbrough | | Leeds United | 1:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
09.02 15:00 | Blackburn Rovers | | Bristol City | 0:1 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
09.02 15:00 | Bolton Wanderers | | Preston North End | 1:2 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
09.02 15:00 | Derby County | | Hull City | 2:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
09.02 15:00 | Nottingham Forest | | Brentford | 2:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
09.02 15:00 | Queens Park Rangers | | Birmingham City | 3:4 (1:4) | |||||
London | |||||||||
09.02 15:00 | Rotherham United | | Wigan Athletic | 1:1 (1:1) | |||||
Rotherham | |||||||||
09.02 15:00 | Sheffield Wednesday | | Reading | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
09.02 15:00 | Swansea City | | Millwall | 1:0 (1:0) | |||||
Swansea | |||||||||
09.02 17:30 | Stoke City | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
10.02 12:00 | Norwich City | | Ipswich Town | 3:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
Day 30 | |||||||||
01.02 19:45 | Preston North End | | Derby County | 0:0 | |||||
Preston | |||||||||
02.02 15:00 | Birmingham City | | Nottingham Forest | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
02.02 15:00 | Bristol City | | Swansea City | 2:0 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
02.02 15:00 | Brentford | | Blackburn Rovers | 5:2 (1:2) | |||||
Brentford | |||||||||
02.02 15:00 | Millwall | | Rotherham United | 0:0 | |||||
London | |||||||||
02.02 15:00 | Reading | | Aston Villa | 0:0 | |||||
Reading | |||||||||
02.02 15:00 | Hull City | | Stoke City | 2:0 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
02.02 15:00 | Ipswich Town | | Sheffield Wednesday | 0:1 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
02.02 15:00 | Sheffield United | | Bolton Wanderers | 2:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
02.02 15:00 | West Bromwich Albion | | Middlesbrough | 2:3 (1:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
02.02 15:00 | Wigan Athletic | | Queens Park Rangers | 2:1 (1:0) | |||||
Wigan | |||||||||
02.02 17:30 | Leeds United | | Norwich City | 1:3 (0:2) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 29 | |||||||||
19.02 19:45 | Queens Park Rangers | | West Bromwich Albion | 2:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
20.02 19:45 | Derby County | | Millwall | 0:1 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
26.02 19:45 | Sheffield Wednesday | | Brentford | 2:0 (1:0) | |||||
Sheffield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
24.02 16:30 | Chelsea | | Manchester City | 0:0 aet, pen. 3:4 | |||||
London |
15.02 19:45 | Queens Park Rangers | | Watford | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
16.02 12:30 | Brighton & Hove Albion | | Derby County | 2:1 (2:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
16.02 15:00 | AFC Wimbledon | | Millwall | 0:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
16.02 17:30 | Newport County | | Manchester City | 1:4 (0:0) | |||||
Newport | |||||||||
17.02 13:00 | Bristol City | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
17.02 16:00 | Doncaster Rovers | | Crystal Palace | 0:2 (0:2) | |||||
Doncaster | |||||||||
17.02 16:00 | Swansea City | | Brentford | 4:1 (0:1) | |||||
Swansea | |||||||||
18.02 19:30 | Chelsea | | Manchester United | 0:2 (0:2) | |||||
London |
05.02 19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Shrewsbury Town | 3:2 (2:2)* | |||||
Wolverhampton | |||||||||
05.02 19:45 | Queens Park Rangers | | Portsmouth | 2:0 (0:0)* | |||||
London | |||||||||
05.02 19:45 | Newport County | | Middlesbrough | 2:0 (0:0)* | |||||
Newport | |||||||||
05.02 19:45 | Brentford | | Barnet | 3:1 (2:0)* | |||||
Brentford | |||||||||
06.02 20:05 | West Bromwich Albion | | Brighton & Hove Albion | 1:3 aet (0:0, 1:1)* | |||||
West Bromwich |
Day 27 | |||||||||
22.02 20:30 | Gent | | Standard | 2:1 (2:0) | |||||
Gent | |||||||||
23.02 18:00 | Eupen | | Zulte Waregem | 2:3 (1:1) | |||||
Eupen | |||||||||
23.02 20:00 | Cercle | | Oostende | 2:2 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
23.02 20:00 | Waasland-Beveren | | Kortrijk | 2:6 (0:2) | |||||
Beveren | |||||||||
23.02 20:30 | Mouscron-Péruwelz | | Lokeren | 1:0 (0:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
24.02 14:30 | Anderlecht | | Brugge | 2:2 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
24.02 18:00 | Genk | | Antwerp | 0:0 | |||||
Genk | |||||||||
24.02 20:00 | Sint-Truiden | | Charleroi | 3:1 (2:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
Day 26 | |||||||||
15.02 20:30 | Standard | | Lokeren | 3:1 (2:0) | |||||
Liège | |||||||||
16.02 18:00 | Kortrijk | | Charleroi | 1:2 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
16.02 20:00 | Oostende | | Eupen | 1:1 (1:0) | |||||
Oostende | |||||||||
16.02 20:00 | Zulte Waregem | | Sint-Truiden | 1:1 (0:0) | |||||
Waregem | |||||||||
16.02 20:30 | Waasland-Beveren | | Gent | 2:1 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
17.02 14:30 | Brugge | | Genk | 3:1 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
17.02 18:00 | Antwerp | | Anderlecht | 0:1 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
17.02 20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Cercle | 3:0 (0:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
Day 25 | |||||||||
08.02 20:30 | Genk | | Standard | 2:0 (0:0) | |||||
Genk | |||||||||
09.02 18:00 | Charleroi | | Oostende | 1:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
09.02 20:00 | Eupen | | Kortrijk | 0:1 (0:1) | |||||
Eupen | |||||||||
09.02 20:00 | Sint-Truiden | | Waasland-Beveren | 2:1 (1:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
09.02 20:30 | Lokeren | | Antwerp | 2:1 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
10.02 14:30 | Cercle | | Brugge | 2:2 (1:2) | |||||
Brugge | |||||||||
10.02 18:00 | Anderlecht | | Zulte Waregem | 0:0 | |||||
Bruxelles | |||||||||
10.02 20:00 | Gent | | Mouscron-Péruwelz | 1:2 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.02 20:30 | Mouscron-Péruwelz | | Charleroi | 3:0 (1:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
02.02 18:00 | Oostende | | Antwerp | 0:2 (0:1) | |||||
Oostende | |||||||||
02.02 20:00 | Kortrijk | | Lokeren | 2:1 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
02.02 20:00 | Zulte Waregem | | Cercle | 3:2 (2:1) | |||||
Waregem | |||||||||
02.02 20:30 | Waasland-Beveren | | Genk | 1:2 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
03.02 14:30 | Brugge | | Gent | 1:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
03.02 18:00 | Standard | | Anderlecht | 2:1 (1:1) | |||||
Liège | |||||||||
03.02 20:00 | Sint-Truiden | | Eupen | 4:1 (2:1) | |||||
Sint-Truiden |
Day 23 | |||||||||
23.02 13:00 | Botev Vratsa | | Slavia | 1:3 (1:1) | |||||
Montana | |||||||||
23.02 15:00 | Cherno More | | Ludogorets | 1:0 (1:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
23.02 17:30 | Botev Plovdiv | | Vereya | 4:0 (2:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
24.02 13:00 | Levski | | CSKA | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
24.02 15:45 | Etar | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
24.02 18:00 | Beroe | | Dunav | 1:0 (1:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
25.02 17:30 | Septemvri | | Vitosha | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
Day 22 | |||||||||
19.02 12:30 | Slavia | | Cherno More | 3:2 (1:2) | |||||
Sofia | |||||||||
19.02 15:00 | Ludogorets | | Botev Plovdiv | 1:1 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
19.02 17:30 | CSKA | | Botev Vratsa | 2:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
20.02 12:15 | Dunav | | Vereya | 1:0 (0:0) | |||||
Ruse | |||||||||
20.02 14:30 | Lokomotiv | | Septemvri | 0:2 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
20.02 17:00 | Vitosha | | Levski | 0:2 (0:2) | |||||
Bistritsa | |||||||||
21.02 17:30 | Beroe | | Etar | 1:0 (1:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
Day 21 | |||||||||
15.02 17:30 | Vereya | | Ludogorets | 0:0 | |||||
Stara Zagora | |||||||||
16.02 12:30 | Botev Vratsa | | Vitosha | 1:0 (0:0) | |||||
Montana | |||||||||
16.02 15:00 | Cherno More | | CSKA | 2:0 (1:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
16.02 17:30 | Botev Plovdiv | | Slavia | 1:0 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
17.02 12:30 | Etar | | Dunav | 3:0 (0:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
17.02 15:00 | Septemvri | | Beroe | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
17.02 17:30 | Levski | | Lokomotiv | 1:1 (0:1) | |||||
Sofia |
Day 22 | |||||||||
23.02 17:00 | Ferencváros | | Puskás | 4:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
23.02 17:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Kisvárda | 2:2 (1:2) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
23.02 17:00 | Vidi | | Haladás | 1:0 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
23.02 17:00 | Újpest | | Diósgyőr | 5:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
23.02 17:00 | Paks | | Debrecen | 2:1 (0:0) | |||||
Paks | |||||||||
23.02 19:30 | Honvéd | | MTK | 2:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 21 | |||||||||
16.02 14:00 | Debrecen | | Ferencváros | 2:1 (0:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
16.02 17:00 | Puskás | | Újpest | 0:1 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
16.02 17:00 | Diósgyőr | | Honvéd | 2:1 (0:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
16.02 17:00 | Haladás | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:2 (1:2) | |||||
Szombathely | |||||||||
16.02 17:00 | Kisvárda | | Paks | 0:0 | |||||
Kisvárda | |||||||||
16.02 19:30 | MTK | | Vidi | 1:3 (0:3) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 20 | |||||||||
09.02 17:00 | Honvéd | | Puskás | 2:1 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
09.02 17:00 | Paks | | Haladás | 1:1 (1:0) | |||||
Paks | |||||||||
09.02 17:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | MTK | 2:3 (1:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
09.02 17:00 | Vidi | | Diósgyőr | 1:2 (1:2) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
09.02 17:00 | Kisvárda | | Debrecen | 3:0 (2:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
09.02 19:30 | Újpest | | Ferencváros | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 19 | |||||||||
02.02 14:00 | MTK | | Paks | 1:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
02.02 17:00 | Debrecen | | Újpest | 0:0 | |||||
Debrecen | |||||||||
02.02 17:00 | Vidi | | Puskás | 0:3 (0:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
02.02 17:00 | Diósgyőr | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:1 (0:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
02.02 17:00 | Haladás | | Kisvárda | 0:1 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
02.02 19:30 | Ferencváros | | Honvéd | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest |
Day 23 | |||||||||
22.02 20:30 | Werder | | Stuttgart | 1:1 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
23.02 15:30 | Mainz 05 | | Schalke 04 | 3:0 (1:0) | |||||
Mainz | |||||||||
23.02 15:30 | Bayern | | Hertha | 1:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
23.02 15:30 | Freiburg | | Augsburg | 5:1 (3:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
23.02 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Wolfsburg | 0:3 (0:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
23.02 18:30 | Fortuna | | Nürnberg | 2:1 (0:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
24.02 15:30 | Hannover | | Eintracht | 0:3 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
24.02 18:00 | Borussia Dortmund | | Bayer 04 | 3:2 (2:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
25.02 20:30 | RB Leipzig | | Hoffenheim | 1:1 (0:1) | |||||
Leipzig | |||||||||
Day 22 | |||||||||
15.02 20:30 | Augsburg | | Bayern | 2:3 (2:2) | |||||
Augsburg | |||||||||
16.02 15:30 | Stuttgart | | RB Leipzig | 1:3 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
16.02 15:30 | Hoffenheim | | Hannover | 3:0 (2:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
16.02 15:30 | Schalke 04 | | Freiburg | 0:0 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
16.02 15:30 | Wolfsburg | | Mainz 05 | 3:0 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
16.02 18:30 | Hertha | | Werder | 1:1 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
17.02 15:30 | Eintracht | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
17.02 18:00 | Bayer 04 | | Fortuna | 2:0 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
18.02 20:30 | Nürnberg | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
Nürnberg | |||||||||
Day 21 | |||||||||
08.02 20:30 | Mainz 05 | | Bayer 04 | 1:5 (1:4) | |||||
Mainz | |||||||||
09.02 15:30 | Borussia Dortmund | | Hoffenheim | 3:3 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
09.02 15:30 | RB Leipzig | | Eintracht | 0:0 | |||||
Leipzig | |||||||||
09.02 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Hertha | 0:3 (0:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
09.02 15:30 | Freiburg | | Wolfsburg | 3:3 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
09.02 15:30 | Hannover | | Nürnberg | 2:0 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
09.02 18:30 | Bayern | | Schalke 04 | 3:1 (2:1) | |||||
München | |||||||||
10.02 15:30 | Werder | | Augsburg | 4:0 (3:0) | |||||
Bremen | |||||||||
10.02 18:00 | Fortuna | | Stuttgart | 3:0 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
Day 20 | |||||||||
01.02 20:30 | Hannover | | RB Leipzig | 0:3 (0:1) | |||||
Hannover | |||||||||
02.02 15:30 | Eintracht | | Borussia Dortmund | 1:1 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
02.02 15:30 | Nürnberg | | Werder | 1:1 (0:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
02.02 15:30 | Hertha | | Wolfsburg | 0:1 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
02.02 15:30 | Hoffenheim | | Fortuna | 1:1 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
02.02 15:30 | Bayer 04 | | Bayern | 3:1 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
02.02 18:30 | Schalke 04 | | Borussia Mönchengladbach | 0:2 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
03.02 15:30 | Augsburg | | Mainz 05 | 3:0 (2:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
03.02 18:00 | Stuttgart | | Freiburg | 2:2 (0:1) | |||||
Stuttgart |
Day 23 | |||||||||
22.02 20:00 | VVV-Venlo | | Heracles | 0:1 (0:0) | |||||
Venlo | |||||||||
23.02 18:30 | Utrecht | | Excelsior | 0:0 | |||||
Utrecht | |||||||||
23.02 19:45 | Zwolle | | De Graafschap | 0:3 (0:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
23.02 19:45 | Fortuna | | Heerenveen | 2:4 (2:1) | |||||
Sittard | |||||||||
23.02 20:45 | NAC | | Groningen | 0:0 | |||||
Breda | |||||||||
24.02 12:15 | Den Haag | | Ajax | 1:5 (1:2) | |||||
Den Haag | |||||||||
24.02 14:30 | PSV | | Feyenoord | 1:1 (0:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
24.02 14:30 | Emmen | | Vitesse | 0:3 (0:1) | |||||
Emmen | |||||||||
24.02 16:45 | Willem II | | AZ | 2:1 (2:0) | |||||
Tilburg | |||||||||
Day 22 | |||||||||
15.02 20:00 | Den Haag | | Zwolle | 1:0 (1:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
16.02 18:30 | AZ | | VVV-Venlo | 3:0 (2:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
16.02 19:45 | Heerenveen | | PSV | 2:2 (2:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
16.02 19:45 | Heracles | | Fortuna | 6:0 (1:0) | |||||
Almelo | |||||||||
16.02 20:45 | Vitesse | | Willem II | 3:2 (1:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
17.02 12:15 | Ajax | | NAC | 5:0 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
17.02 14:30 | Excelsior | | Emmen | 2:1 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
17.02 14:30 | Groningen | | Feyenoord | 1:0 (1:0) | |||||
Groningen | |||||||||
17.02 16:45 | De Graafschap | | Utrecht | 0:1 (0:0) | |||||
Doetinchem | |||||||||
Day 21 | |||||||||
08.02 20:00 | NAC | | AZ | 0:3 (0:1) | |||||
Breda | |||||||||
09.02 18:30 | Heracles | | Ajax | 1:0 (1:0) | |||||
Almelo | |||||||||
09.02 18:30 | Heerenveen | | Zwolle | 1:1 (1:1) | |||||
Heerenveen | |||||||||
09.02 20:45 | VVV-Venlo | | Willem II | 2:1 (1:0) | |||||
Venlo | |||||||||
09.02 20:45 | Feyenoord | | De Graafschap | 4:0 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
10.02 12:15 | Fortuna | | Excelsior | 4:1 (2:0) | |||||
Sittard | |||||||||
10.02 14:30 | Groningen | | Vitesse | 2:1 (1:1) | |||||
Groningen | |||||||||
10.02 14:30 | Emmen | | Den Haag | 3:2 (2:0) | |||||
Emmen | |||||||||
10.02 16:45 | Utrecht | | PSV | 2:2 (2:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
Day 20 | |||||||||
01.02 20:00 | De Graafschap | | NAC | 3:0 (1:0) | |||||
Doetinchem | |||||||||
02.02 18:30 | Vitesse | | Heerenveen | 2:2 (1:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
02.02 19:45 | Willem II | | Groningen | 1:2 (0:2) | |||||
Tilburg | |||||||||
02.02 19:45 | Ajax | | VVV-Venlo | 6:0 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
02.02 20:45 | AZ | | Emmen | 5:0 (3:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
03.02 12:15 | Excelsior | | Feyenoord | 2:1 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
03.02 14:30 | Zwolle | | Utrecht | 4:3 (1:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
03.02 14:30 | PSV | | Fortuna | 5:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
03.02 16:45 | Den Haag | | Heracles | 2:0 (0:0) | |||||
Den Haag |
24.02 16:00 | Saburtalo (Tbilisi) | | Torpedo (Kutaisi) | 0:1 (0:0) | |||||
Gori |
Day 25 | |||||||||
22.02 21:00 | Español | | Huesca | 1:1 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
23.02 13:00 | Getafe | | Rayo Vallecano | 2:1 (1:0) | |||||
Getafe | |||||||||
23.02 16:15 | Sevilla | | Barcelona | 2:4 (2:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
23.02 18:30 | Alavés | | Celta de Vigo | 0:0 | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
23.02 20:45 | Athletic | | Eibar | 1:0 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
24.02 12:00 | Leganés | | Valencia | 1:1 (0:1) | |||||
Leganés | |||||||||
24.02 16:15 | Atlético | | Villarreal | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
24.02 18:30 | Real Valladolid | | Real Betis | 0:2 (0:1) | |||||
Valladolid | |||||||||
24.02 20:45 | Levante | | Real Madrid | 1:2 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
25.02 21:00 | Girona | | Real Sociedad | 0:0 | |||||
Girona | |||||||||
Day 24 | |||||||||
15.02 21:00 | Eibar | | Getafe | 2:2 (0:1) | |||||
Éibar | |||||||||
16.02 13:00 | Celta de Vigo | | Levante | 1:4 (0:2) | |||||
Vigo | |||||||||
16.02 16:15 | Rayo Vallecano | | Atlético | 0:1 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
16.02 18:30 | Real Sociedad | | Leganés | 3:0 (0:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
16.02 20:45 | Barcelona | | Real Valladolid | 1:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
17.02 12:00 | Real Madrid | | Girona | 1:2 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
17.02 16:15 | Valencia | | Español | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
17.02 18:30 | Villarreal | | Sevilla | 3:0 (2:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
17.02 20:45 | Real Betis | | Alavés | 1:1 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
18.02 21:00 | Huesca | | Athletic | 0:1 (0:1) | |||||
Huesca | |||||||||
Day 23 | |||||||||
08.02 21:00 | Real Valladolid | | Villarreal | 0:0 | |||||
Valladolid | |||||||||
09.02 13:00 | Getafe | | Celta de Vigo | 3:1 (1:1) | |||||
Getafe | |||||||||
09.02 16:15 | Atlético | | Real Madrid | 1:3 (1:2) | |||||
Madrid | |||||||||
09.02 18:30 | Español | | Rayo Vallecano | 2:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
09.02 20:45 | Girona | | Huesca | 0:2 (0:2) | |||||
Girona | |||||||||
10.02 12:00 | Leganés | | Real Betis | 3:0 (2:0) | |||||
Leganés | |||||||||
10.02 16:15 | Valencia | | Real Sociedad | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
10.02 18:30 | Sevilla | | Eibar | 2:2 (0:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
10.02 20:45 | Athletic | | Barcelona | 0:0 | |||||
Bilbao | |||||||||
11.02 21:00 | Alavés | | Levante | 2:0 (1:0) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
Day 22 | |||||||||
01.02 21:00 | Huesca | | Real Valladolid | 4:0 (1:0) | |||||
Huesca | |||||||||
02.02 13:00 | Levante | | Getafe | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
02.02 16:15 | Real Sociedad | | Athletic | 2:1 (2:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
02.02 18:30 | Barcelona | | Valencia | 2:2 (1:2) | |||||
Barcelona | |||||||||
02.02 20:45 | Celta de Vigo | | Sevilla | 1:0 (0:0) | |||||
Vigo | |||||||||
03.02 12:00 | Villarreal | | Español | 2:2 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
03.02 16:15 | Real Betis | | Atlético | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
03.02 18:30 | Eibar | | Girona | 3:0 (1:0) | |||||
Éibar | |||||||||
03.02 20:45 | Real Madrid | | Alavés | 3:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
04.02 21:00 | Rayo Vallecano | | Leganés | 1:2 (0:1) | |||||
Madrid |
Day 25 | |||||||||
22.02 20:30 | Milan | | Empoli | 3:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
23.02 15:00 | Torino | | Atalanta | 2:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
23.02 20:30 | Frosinone | | Roma | 2:3 (1:2) | |||||
Frosinone | |||||||||
24.02 12:30 | Sampdoria | | Cagliari | 1:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
24.02 15:00 | Chievo | | Genoa | 0:0 | |||||
Verona | |||||||||
24.02 15:00 | Bologna | | Juventus | 0:1 (0:0) | |||||
Bologna | |||||||||
24.02 15:00 | Sassuolo | | SPAL | 1:1 (1:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
24.02 18:00 | Parma | | Napoli | 0:4 (0:2) | |||||
Parma | |||||||||
24.02 20:30 | Fiorentina | | Inter | 3:3 (1:2) | |||||
Firenze | |||||||||
Day 24 | |||||||||
15.02 20:30 | Juventus | | Frosinone | 3:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
16.02 18:00 | Cagliari | | Parma | 2:1 (0:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
16.02 20:30 | Atalanta | | Milan | 1:3 (1:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
17.02 12:30 | SPAL | | Fiorentina | 1:4 (1:1) | |||||
Ferrara | |||||||||
17.02 15:00 | Udinese | | Chievo | 1:0 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
17.02 15:00 | Genoa | | Lazio | 2:1 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
17.02 15:00 | Empoli | | Sassuolo | 3:0 (2:0) | |||||
Empoli | |||||||||
17.02 18:00 | Inter | | Sampdoria | 2:1 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
17.02 20:30 | Napoli | | Torino | 0:0 | |||||
Napoli | |||||||||
18.02 20:30 | Roma | | Bologna | 2:1 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
Day 23 | |||||||||
07.02 20:30 | Lazio | | Empoli | 1:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
08.02 20:30 | Chievo | | Roma | 0:3 (0:2) | |||||
Verona | |||||||||
09.02 18:00 | Fiorentina | | Napoli | 0:0 | |||||
Firenze | |||||||||
09.02 20:30 | Parma | | Inter | 0:1 (0:0) | |||||
Parma | |||||||||
10.02 12:30 | Bologna | | Genoa | 1:1 (1:1) | |||||
Bologna | |||||||||
10.02 15:00 | Sampdoria | | Frosinone | 0:1 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
10.02 15:00 | Atalanta | | SPAL | 2:1 (0:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
10.02 15:00 | Torino | | Udinese | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
10.02 18:00 | Sassuolo | | Juventus | 0:3 (0:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
10.02 20:30 | Milan | | Cagliari | 3:0 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
Day 22 | |||||||||
02.02 15:00 | Empoli | | Chievo | 2:2 (1:2) | |||||
Empoli | |||||||||
02.02 18:00 | Napoli | | Sampdoria | 3:0 (2:0) | |||||
Napoli | |||||||||
02.02 20:30 | Juventus | | Parma | 3:3 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
03.02 12:30 | SPAL | | Torino | 0:0 | |||||
Ferrara | |||||||||
03.02 15:00 | Udinese | | Fiorentina | 1:1 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
03.02 15:00 | Genoa | | Sassuolo | 1:1 (1:1) | |||||
Genova | |||||||||
03.02 18:00 | Inter | | Bologna | 0:1 (0:1) | |||||
Milano | |||||||||
03.02 20:30 | Roma | | Milan | 1:1 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
04.02 19:00 | Frosinone | | Lazio | 0:1 (0:1) | |||||
Frosinone | |||||||||
04.02 21:00 | Cagliari | | Atalanta | 0:1 (0:0) | |||||
Cagliari |
24.02 | Suduva | | Žalgiris Vilnius | 2:0 (1:0) | |||||
Marijampolė |
Day 23 | |||||||||
22.02 18:00 | Arka | | Piast | 1:2 (0:2) | |||||
Gdynia | |||||||||
22.02 20:30 | Korona | | Pogoń | 1:1 (0:1) | |||||
Kielce | |||||||||
23.02 15:30 | Górnik | | Zagłębie Sosnowiec | 2:1 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
23.02 18:00 | Lech | | Legia | 2:0 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
23.02 20:30 | Lechia | | Wisła Kraków | 1:0 (1:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
24.02 15:30 | Miedź | | Wisła Płock | 2:1 (1:1) | |||||
Legnica | |||||||||
24.02 18:00 | Cracovia | | Jagiellonia | 1:0 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
25.02 18:00 | Śląsk | | Zagłębie Lubin | 2:0 (1:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
Day 22 | |||||||||
15.02 18:00 | Pogoń | | Górnik | 3:1 (2:1) | |||||
Szczecin | |||||||||
15.02 20:30 | Piast | | Lech | 4:0 (1:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
16.02 15:30 | Jagiellonia | | Wisła Płock | 1:0 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
16.02 18:00 | Zagłębie Sosnowiec | | Arka | 3:2 (1:2) | |||||
Sosnowiec | |||||||||
16.02 20:30 | Korona | | Lechia | 0:0 | |||||
Kielce | |||||||||
17.02 15:30 | Zagłębie Lubin | | Miedź | 3:0 (2:0) | |||||
Lubin | |||||||||
17.02 18:00 | Legia | | Cracovia | 0:2 (0:2) | |||||
Warszawa | |||||||||
18.02 18:00 | Wisła Kraków | | Śląsk | 1:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
Day 21 | |||||||||
08.02 18:00 | Miedź | | Jagiellonia | 0:3 (0:2) | |||||
Legnica | |||||||||
08.02 20:30 | Lech | | Zagłębie Lubin | 1:2 (0:0) | |||||
Poznań | |||||||||
09.02 15:30 | Śląsk | | Zagłębie Sosnowiec | 2:0 (1:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
09.02 18:00 | Cracovia | | Piast | 2:1 (1:1) | |||||
Kraków | |||||||||
09.02 20:30 | Lechia | | Pogoń | 2:1 (1:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
10.02 15:30 | Arka | | Korona | 1:2 (0:2) | |||||
Gdynia | |||||||||
10.02 18:00 | Wisła Płock | | Legia | 0:1 (0:0) | |||||
Płock | |||||||||
11.02 18:00 | Górnik | | Wisła Kraków | 2:0 (2:0) | |||||
Zabrze |
Day 23 | |||||||||
22.02 19:00 | Braga | | Belenenses | 0:2 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
22.02 21:15 | Tondela | | Porto | 0:3 (0:1) | |||||
Tondela | |||||||||
23.02 15:30 | Feirense | | Moreirense | 1:3 (0:2) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
23.02 18:00 | Portimonense | | Aves | 1:1 (0:1) | |||||
Portimão | |||||||||
23.02 20:30 | Vitória Setubal | | Vitória Guimarães | 1:1 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
24.02 15:30 | Santa Clara | | Nacional | 2:0 (0:0) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
24.02 17:30 | Boavista | | Rio Ave | 1:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
25.02 19:00 | Marítimo | | Sporting | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
25.02 21:15 | Benfica | | Chaves | 4:0 (3:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 22 | |||||||||
15.02 20:30 | Rio Ave | | Santa Clara | 1:2 (1:1) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
16.02 15:30 | Nacional | | Feirense | 4:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
16.02 18:00 | Vitória Guimarães | | Portimonense | 2:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
16.02 20:30 | Porto | | Vitória Setubal | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
17.02 15:00 | Moreirense | | Tondela | 2:0 (1:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
17.02 15:00 | Belenenses | | Marítimo | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
17.02 17:30 | Chaves | | Boavista | 1:1 (1:0) | |||||
Chaves | |||||||||
17.02 20:00 | Sporting | | Braga | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.02 20:15 | Aves | | Benfica | 0:3 (0:2) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
Day 21 | |||||||||
08.02 20:30 | Moreirense | | Porto | 1:1 (0:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
09.02 15:30 | Marítimo | | Aves | 0:1 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
09.02 18:00 | Portimonense | | Rio Ave | 0:1 (0:1) | |||||
Portimão | |||||||||
09.02 20:30 | Tondela | | Vitória Guimarães | 1:0 (0:0) | |||||
Tondela | |||||||||
10.02 15:00 | Braga | | Chaves | 2:1 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
10.02 15:00 | Boavista | | Santa Clara | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
10.02 17:30 | Benfica | | Nacional | 10:0 (3:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
10.02 20:00 | Feirense | | Sporting | 1:3 (0:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
11.02 20:15 | Vitória Setubal | | Belenenses | 0:0 | |||||
Setúbal | |||||||||
Day 20 | |||||||||
01.02 20:30 | Rio Ave | | Tondela | 2:2 (1:1) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
02.02 15:30 | Chaves | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Chaves | |||||||||
02.02 18:00 | Boavista | | Feirense | 2:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
02.02 20:30 | Aves | | Braga | 0:2 (0:0) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
03.02 15:00 | Santa Clara | | Portimonense | 2:1 (1:1) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
03.02 15:00 | Nacional | | Vitória Setubal | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
03.02 17:30 | Sporting | | Benfica | 2:4 (1:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
03.02 20:00 | Vitória Guimarães | | Porto | 0:0 | |||||
Guimarães | |||||||||
04.02 20:15 | Belenenses | | Moreirense | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa |
Day 23 | |||||||||
22.02 18:00 | Vojvodina | | Radnički | 0:1 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
23.02 13:00 | Zemun | | FK Mačva | 0:0 | |||||
Zemun | |||||||||
23.02 14:00 | Mladost | | Bačka | 5:0 (2:0) | |||||
Lučani | |||||||||
23.02 14:00 | Napredak | | Spartak Zlatibor Voda | 0:0 | |||||
Kruŝevac | |||||||||
23.02 17:00 | Radnik | | Crvena Zvezda | 0:1 (0:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
23.02 19:00 | Partizan | | Proleter | 3:0 (3:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.02 13:00 | Čukarički | | Voždovac | 3:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
24.02 14:00 | Rad | | Dinamo | 1:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 22 | |||||||||
15.02 17:00 | Voždovac | | Napredak | 4:0 (3:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
16.02 13:00 | Bačka | | Partizan | 0:3 (0:1) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
16.02 14:00 | Proleter | | Radnik | 0:0 | |||||
Novi Sad | |||||||||
16.02 14:00 | FK Mačva | | Mladost | 0:1 (0:1) | |||||
Šabac | |||||||||
16.02 15:00 | Radnički | | Čukarički | 2:0 (2:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
16.02 16:00 | Crvena Zvezda | | Vojvodina | 4:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.02 14:00 | Dinamo | | Spartak Zlatibor Voda | 1:0 (1:0) | |||||
Vranje | |||||||||
17.02 14:00 | Rad | | Zemun | 2:2 (1:1) | |||||
Belgrade |
Day 26 | |||||||||
22.02 19:00 | Dijon | | Saint-Étienne | 0:1 (0:0) | |||||
Dijon | |||||||||
22.02 20:45 | Strasbourg | | Lille | 1:1 (0:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
23.02 17:00 | Paris Saint-Germain | | Nîmes | 3:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
23.02 20:00 | Amiens | | Nice | 1:0 (1:0) | |||||
Amiens | |||||||||
23.02 20:00 | Guingamp | | Angers | 1:0 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
24.02 15:00 | Montpellier | | Reims | 2:4 (1:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
24.02 15:00 | Nantes | | Bordeaux | 1:0 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
24.02 15:00 | Toulouse | | Caen | 1:1 (0:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
24.02 17:00 | Rennes | | Marseille | 1:1 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
24.02 21:00 | Monaco | | Lyon | 2:0 (2:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
Day 25 | |||||||||
15.02 19:00 | Nîmes | | Dijon | 2:0 (1:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
15.02 20:45 | Lyon | | Guingamp | 2:1 (2:1) | |||||
Lyon | |||||||||
16.02 17:00 | Marseille | | Amiens | 2:0 (2:0) | |||||
Marseille | |||||||||
16.02 20:00 | Angers | | Nice | 3:0 (1:0) | |||||
Angers | |||||||||
16.02 20:00 | Monaco | | Nantes | 1:0 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
17.02 15:00 | Bordeaux | | Toulouse | 2:1 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
17.02 15:00 | Caen | | Strasbourg | 0:0 | |||||
Caen | |||||||||
17.02 15:00 | Lille | | Montpellier | 0:0 | |||||
Lille | |||||||||
17.02 17:00 | Reims | | Rennes | 2:0 (1:0) | |||||
Reims | |||||||||
17.02 21:00 | Saint-Étienne | | Paris Saint-Germain | 0:1 (0:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 24 | |||||||||
08.02 20:45 | Dijon | | Marseille | 1:2 (1:0) | |||||
Dijon | |||||||||
09.02 17:00 | Paris Saint-Germain | | Bordeaux | 1:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
09.02 20:00 | Amiens | | Caen | 1:0 (0:0) | |||||
Amiens | |||||||||
09.02 20:00 | Strasbourg | | Angers | 1:2 (0:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
10.02 15:00 | Montpellier | | Monaco | 2:2 (0:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
10.02 15:00 | Nantes | | Nîmes | 2:4 (2:0) | |||||
Nantes | |||||||||
10.02 15:00 | Toulouse | | Reims | 1:1 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
10.02 17:00 | Guingamp | | Lille | 0:2 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
10.02 17:00 | Rennes | | Saint-Étienne | 3:0 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
10.02 21:00 | Nice | | Lyon | 1:0 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
Day 23 | |||||||||
01.02 20:45 | Lille | | Nice | 4:0 (2:0) | |||||
Lille | |||||||||
02.02 20:00 | Angers | | Dijon | 1:0 (1:0) | |||||
Angers | |||||||||
02.02 20:00 | Monaco | | Toulouse | 2:1 (1:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
02.02 20:00 | Rennes | | Amiens | 1:0 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
02.02 21:00 | Reims | | Marseille | 2:1 (1:0) | |||||
Reims | |||||||||
03.02 15:00 | Nîmes | | Montpellier | 1:1 (1:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
03.02 21:00 | Lyon | | Paris Saint-Germain | 2:1 (1:1) | |||||
Lyon | |||||||||
13.02 19:00 | Saint-Étienne | | Strasbourg | 2:1 (2:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
13.02 19:30 | Caen | | Nantes | 0:1 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
20.02 19:00 | Bordeaux | | Guingamp | 0:0 | |||||
Bordeaux |
Day 18 | |||||||||
05.02 19:00 | Marseille | | Bordeaux | 1:0 (1:0)* | |||||
Marseille | |||||||||
Day 17 | |||||||||
20.02 21:00 | Paris Saint-Germain | | Montpellier | 5:1 (2:1) | |||||
Paris |
Day 22 | |||||||||
22.02 18:00 | Rudeš | | Rijeka | 2:4 (1:2) | |||||
Zagreb | |||||||||
23.02 15:00 | Slaven | | Inter | 0:1 (0:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
23.02 17:30 | Hajduk | | Gorica | 0:0 | |||||
Split | |||||||||
24.02 15:00 | Istra 1961 | | Lokomotiva | 0:0 | |||||
Pula | |||||||||
24.02 17:30 | Dinamo | | Osijek | 3:0 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 21 | |||||||||
15.02 18:00 | Lokomotiva | | Rudeš | 0:0 | |||||
Zagreb | |||||||||
16.02 15:00 | Rijeka | | Hajduk | 0:0 | |||||
Rijeka | |||||||||
16.02 17:30 | Gorica | | Inter | 2:2 (1:2) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
17.02 15:00 | Osijek | | Istra 1961 | 1:0 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
17.02 17:30 | Dinamo | | Slaven | 3:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 20 | |||||||||
08.02 18:00 | Rudeš | | Osijek | 0:1 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
09.02 15:00 | Slaven | | Gorica | 2:0 (2:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
09.02 17:30 | Dinamo | | Istra 1961 | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
10.02 15:00 | Inter | | Rijeka | 0:3 (0:0) | |||||
Zaprešić | |||||||||
10.02 17:30 | Hajduk | | Lokomotiva | 2:1 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
Day 19 | |||||||||
01.02 18:00 | Lokomotiva | | Inter | 2:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
02.02 15:00 | Dinamo | | Rudeš | 7:2 (4:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
02.02 17:30 | Istra 1961 | | Slaven | 1:1 (0:0) | |||||
Pula | |||||||||
03.02 15:00 | Osijek | | Hajduk | 0:1 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
03.02 17:30 | Rijeka | | Gorica | 1:3 (1:1) | |||||
Rijeka |
Day 21 | |||||||||
26.02 12:00 | Mornar | | Lovćen | 0:0 | |||||
Bar | |||||||||
26.02 14:00 | Sutjeska | | Petrovac | 2:1 (1:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
26.02 14:00 | Zeta | | Iskra | 0:2 (0:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
26.02 14:00 | Grbalj | | Rudar | 1:1 (1:1) | |||||
Radanovići | |||||||||
26.02 14:00 | Titograd | | Budućnost | 1:2 (0:2) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 20 | |||||||||
19.02 14:00 | Budućnost | | Mornar | 5:0 (3:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
19.02 14:00 | Iskra | | Titograd | 2:3 (1:2) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
19.02 14:00 | Lovćen | | Sutjeska | 1:3 (0:0) | |||||
Cetinje | |||||||||
19.02 14:00 | Petrovac | | Grbalj | 3:3 (2:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
19.02 14:00 | Rudar | | Zeta | 1:1 (0:0) | |||||
Pljevlja |
Day 22 | |||||||||
22.02 18:00 | Slovan | | Dukla | 2:0 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
23.02 15:00 | Fastav | | Bohemians 1905 | 0:2 (0:1) | |||||
Zlín | |||||||||
23.02 15:00 | Sigma | | Příbram | 2:0 (1:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
23.02 15:00 | Karviná | | Teplice | 1:1 (1:0) | |||||
Karviná | |||||||||
23.02 17:00 | Mladá Boleslav | | Jablonec | 1:0 (0:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
24.02 17:00 | Sparta | | Baník | 3:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
25.02 18:00 | Opava | | Viktoria | 1:2 (0:1) | |||||
Opava | |||||||||
25.02 18:00 | Slavia | | Slovácko | 4:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 21 | |||||||||
15.02 18:00 | Teplice | | Mladá Boleslav | 0:2 (0:1) | |||||
Teplice | |||||||||
16.02 15:00 | Bohemians 1905 | | Sigma | 0:1 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
16.02 15:00 | Příbram | | Fastav | 3:2 (1:1) | |||||
Příbram | |||||||||
16.02 15:00 | Slovácko | | Karviná | 2:0 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
16.02 17:00 | Baník | | Slovan | 2:1 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
17.02 15:00 | Jablonec | | Opava | 2:2 (1:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
17.02 17:00 | Viktoria | | Slavia | 2:0 (1:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
18.02 18:00 | Dukla | | Sparta | 2:3 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
Day 20 | |||||||||
08.02 18:00 | Sigma | | Jablonec | 1:2 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
08.02 18:00 | Dukla | | Baník | 1:1 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
09.02 15:00 | Slovan | | Příbram | 4:0 (3:0) | |||||
Liberec | |||||||||
09.02 15:00 | Karviná | | Opava | 1:1 (1:1) | |||||
Karviná | |||||||||
09.02 15:00 | Mladá Boleslav | | Viktoria | 1:1 (0:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
09.02 15:00 | Fastav | | Slovácko | 0:1 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
09.02 17:00 | Slavia | | Teplice | 2:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
10.02 17:00 | Sparta | | Bohemians 1905 | 1:0 (0:0) | |||||
Praha |
Day 28 | |||||||||
27.02 19:45 | Aberdeen | | Hamilton Academical | 0:2 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
27.02 19:45 | Hearts | | Celtic | 1:2 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
27.02 19:45 | Rangers | | Dundee | 4:0 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
27.02 19:45 | St. Johnstone | | Hibernian | 1:2 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 27 | |||||||||
22.02 19:45 | Dundee | | Hibernian | 2:4 (1:2) | |||||
Dundee | |||||||||
23.02 15:00 | Hearts | | St. Mirren | 1:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
23.02 15:00 | Livingston | | Kilmarnock | 1:0 (1:0) | |||||
Livingston | |||||||||
23.02 15:00 | St. Johnstone | | Aberdeen | 0:2 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
24.02 12:15 | Hamilton Academical | | Rangers | 0:5 (0:4) | |||||
Hamilton | |||||||||
24.02 15:00 | Celtic | | Motherwell | 4:1 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 26 | |||||||||
16.02 15:00 | Aberdeen | | St. Mirren | 2:2 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
16.02 15:00 | Hibernian | | Hamilton Academical | 2:0 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
16.02 15:00 | Livingston | | Dundee | 1:2 (1:0) | |||||
Livingston | |||||||||
16.02 15:00 | Rangers | | St. Johnstone | 0:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
17.02 12:15 | Motherwell | | Hearts | 2:1 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
17.02 16:00 | Kilmarnock | | Celtic | 0:1 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
Day 25 | |||||||||
06.02 19:45 | Aberdeen | | Rangers | 2:4 (1:3) | |||||
Aberdeen | |||||||||
06.02 19:45 | Celtic | | Hibernian | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
06.02 19:45 | Dundee | | Kilmarnock | 2:2 (2:1) | |||||
Dundee | |||||||||
06.02 19:45 | Hamilton Academical | | St. Johnstone | 2:1 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
06.02 19:45 | Hearts | | Livingston | 0:0 | |||||
Edinburgh | |||||||||
06.02 19:45 | St. Mirren | | Motherwell | 1:2 (0:1) | |||||
Paisley | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.02 19:45 | Kilmarnock | | Hearts | 1:2 (1:2) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
02.02 15:00 | Hamilton Academical | | Dundee | 1:1 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
02.02 15:00 | Hibernian | | Aberdeen | 1:2 (1:2) | |||||
Edinburgh | |||||||||
02.02 15:00 | Motherwell | | Livingston | 3:0 (3:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
02.02 15:00 | Rangers | | St. Mirren | 4:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
03.02 12:30 | St. Johnstone | | Celtic | 0:2 (0:0) | |||||
Perth |
Day 20 | |||||||||
22.02 19:00 | Tigre | | Patronato | 2:1 (1:1) | |||||
Victoria | |||||||||
22.02 21:10 | Colón | | Banfield | 0:1 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
22.02 21:10 | Lanús | | Rosario Central | 2:0 (1:0) | |||||
Lanús | |||||||||
23.02 17:10 | Huracán | | Unión | 1:3 (0:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.02 17:10 | Godoy Cruz | | Vélez Sársfield | 0:2 (0:1) | |||||
Mendoza | |||||||||
23.02 19:20 | Belgrano | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
23.02 21:30 | Independiente | | Racing Club | 1:3 (1:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
24.02 17:10 | River Plate | | San Martín de Tucumán | 2:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
24.02 19:20 | Estudiantes | | Talleres | 0:1 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
24.02 19:20 | Atlético Tucumán | | Argentinos Juniors | 0:0 | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
24.02 21:30 | Defensa y Justicia | | Boca Juniors | 0:1 (0:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
25.02 19:00 | Aldosivi | | Gimnasia y Esgrima | 0:0 | |||||
Mar del Plata | |||||||||
25.02 21:10 | Newell's Old Boys | | San Martín San Juan | 3:0 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
Day 19 | |||||||||
15.02 19:00 | Vélez Sársfield | | Colón | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
15.02 19:00 | Unión | | Atlético Tucumán | 3:0 (2:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
15.02 21:10 | San Martín de Tucumán | | Belgrano | 0:0 | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
16.02 17:10 | San Lorenzo de Almagro | | Newell's Old Boys | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16.02 19:20 | Gimnasia y Esgrima | | Defensa y Justicia | 0:1 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
16.02 19:20 | Patronato | | Aldosivi | 0:0 | |||||
Paraná | |||||||||
16.02 21:30 | San Martín San Juan | | Independiente | 1:1 (0:1) | |||||
San Juan | |||||||||
17.02 17:10 | Talleres | | Huracán | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
17.02 17:10 | Rosario Central | | Tigre | 0:2 (0:2) | |||||
Rosario | |||||||||
17.02 19:20 | Boca Juniors | | Lanús | 2:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17.02 21:30 | Banfield | | River Plate | 1:1 (0:0) | |||||
Banfield | |||||||||
18.02 19:00 | Argentinos Juniors | | Estudiantes | 2:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.02 21:10 | Racing Club | | Godoy Cruz | 3:0 (2:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
Day 18 | |||||||||
08.02 19:00 | Tigre | | Banfield | 4:4 (3:3) | |||||
Victoria | |||||||||
08.02 21:10 | Huracán | | Vélez Sársfield | 1:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.02 21:10 | Lanús | | Gimnasia y Esgrima | 2:0 (2:0) | |||||
Lanús | |||||||||
09.02 17:10 | Estudiantes | | Patronato | 1:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
09.02 19:20 | Independiente | | Unión | 2:1 (1:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
09.02 19:20 | Atlético Tucumán | | Talleres | 0:0 | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
10.02 17:10 | Godoy Cruz | | San Martín de Tucumán | 3:2 (2:1) | |||||
Mendoza | |||||||||
10.02 17:10 | Newell's Old Boys | | Rosario Central | 0:0 | |||||
Rosario | |||||||||
10.02 19:20 | River Plate | | Racing Club | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.02 21:30 | Belgrano | | Boca Juniors | 1:1 (0:1) | |||||
Córdoba | |||||||||
11.02 19:00 | Defensa y Justicia | | Argentinos Juniors | 2:1 (0:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
11.02 21:10 | Aldosivi | | San Martín San Juan | 1:0 (0:0) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.02 19:00 | Gimnasia y Esgrima | | Tigre | 3:1 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
01.02 21:10 | Talleres | | Banfield | 3:1 (2:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
01.02 21:10 | San Martín de Tucumán | | Defensa y Justicia | 1:2 (1:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
02.02 17:10 | San Lorenzo de Almagro | | Independiente | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
02.02 19:20 | Argentinos Juniors | | Belgrano | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
02.02 19:20 | Lanús | | Colón | 1:0 (0:0) | |||||
Lanús | |||||||||
02.02 21:30 | Rosario Central | | Aldosivi | 0:0 | |||||
Rosario | |||||||||
03.02 17:10 | Boca Juniors | | Godoy Cruz | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
03.02 17:10 | Unión | | Newell's Old Boys | 0:0 | |||||
Santa Fe | |||||||||
03.02 19:20 | Racing Club | | Huracán | 3:1 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
03.02 21:30 | Vélez Sársfield | | River Plate | 1:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
04.02 19:00 | Patronato | | Atlético Tucumán | 3:0 (2:0) | |||||
Paraná | |||||||||
04.02 21:10 | San Martín San Juan | | Estudiantes | 3:0 (1:0) | |||||
San Juan | |||||||||
Day 15 | |||||||||
14.02 21:00 | Rosario Central | | River Plate | 1:1 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
20.02 21:00 | Boca Juniors | | Atlético Tucumán | 1:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires |
23.02 19:35 | Shanghai SIPG | | Beijing Sinobo Guoan | 2:0 (0:0) | |||||
Suzhou |
Day 20 | |||||||||
22.02 19:50 | Central Coast Mariners | | Brisbane Roar | 3:5 (2:3) | |||||
Gosford | |||||||||
23.02 17:35 | Wellington Phoenix | | Sydney | 0:1 (0:0) | |||||
Campbelltown | |||||||||
23.02 19:50 | Melbourne Victory | | Melbourne City | 1:1 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
24.02 17:00 | Newcastle United Jets | | Adelaide United | 0:0 | |||||
Newcastle | |||||||||
24.02 19:00 | Western Sydney Wanderers | | Perth Glory | 1:1 (0:1) | |||||
Sydney | |||||||||
Day 19 | |||||||||
15.02 19:35 | Wellington Phoenix | | Melbourne Victory | 1:1 (0:0) | |||||
Auckland | |||||||||
15.02 19:50 | Newcastle United Jets | | Melbourne City | 3:1 (1:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
16.02 19:00 | Perth Glory | | Brisbane Roar | 4:0 (3:0) | |||||
Perth | |||||||||
16.02 19:20 | Adelaide United | | Western Sydney Wanderers | 1:3 (1:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
17.02 17:00 | Sydney | | Central Coast Mariners | 1:1 (0:1) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 27 | 18 | 6 | 3 | 56-23 | 60 | ||
2. | Sydney | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-29 | 52 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 5 | 7 | 50-32 | 50 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 8 | 7 | 37-32 | 44 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 11 | 7 | 9 | 39-32 | 40 | ||
6. | Wellington Phoenix | 27 | 11 | 7 | 9 | 46-43 | 40 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 5 | 12 | 40-36 | 35 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 27 | 6 | 6 | 15 | 42-54 | 24 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 4 | 6 | 17 | 38-71 | 18 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 31-70 | 13 |
Day 18 | |||||||||
07.02 19:50 | Newcastle United Jets | | Wellington Phoenix | 1:1 (1:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
08.02 18:50 | Brisbane Roar | | Sydney | 2:1 (0:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
09.02 17:35 | Western Sydney Wanderers | | Central Coast Mariners | 2:0 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
09.02 19:50 | Melbourne City | | Adelaide United | 1:1 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
10.02 17:00 | Melbourne Victory | | Perth Glory | 1:2 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.02 19:50 | Western Sydney Wanderers | | Newcastle United Jets | 1:5 (0:3) | |||||
Sydney | |||||||||
02.02 17:35 | Central Coast Mariners | | Melbourne Victory | 2:3 (2:0) | |||||
Gosford | |||||||||
02.02 19:00 | Perth Glory | | Wellington Phoenix | 3:0 (2:0) | |||||
Perth | |||||||||
02.02 19:20 | Adelaide United | | Brisbane Roar | 4:3 (1:3) | |||||
Adelaide | |||||||||
03.02 17:00 | Sydney | | Melbourne City | 2:0 (1:0) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 27 | 18 | 6 | 3 | 56-23 | 60 | ||
2. | Sydney | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-29 | 52 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 5 | 7 | 50-32 | 50 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 8 | 7 | 37-32 | 44 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 11 | 7 | 9 | 39-32 | 40 | ||
6. | Wellington Phoenix | 27 | 11 | 7 | 9 | 46-43 | 40 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 5 | 12 | 40-36 | 35 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 27 | 6 | 6 | 15 | 42-54 | 24 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 4 | 6 | 17 | 38-71 | 18 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 31-70 | 13 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |