Football matches in December 2018 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.12 19:00 | Thailand | | Malaysia | 2:2 (1:1) | 0:0 | 2:2 | |||
Bangkok | |||||||||
06.12 19:30 | Vietnam | | Philippines | 2:1 (0:0) | 2:1 (1:1) | 4:2 | |||
Hanoi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.12 20:45 | Malaysia | | Thailand | 0:0 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
02.12 19:30 | Philippines | | Vietnam | 1:2 (1:1) | |||||
Bácolod |
13.12 18:30 | Oman | | Tajikistan | 2:1 (0:0) | |||||
Muscat | |||||||||
16.12 18:30 | Oman | | Tajikistan | 1:0 (0:0) | |||||
Muscat | |||||||||
16.12 19:00 | Palestine | | Pakistan | 2:0 (2:0) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
20.12 18:00 | Jordan | | Kyrgyzstan | 0:1 (0:0) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
20.12 19:00 | Bahrain | | Tajikistan | 5:0 (2:0) | |||||
Riffa | |||||||||
23.12 19:00 | Qatar | | Jordan | 2:0 (1:0) | |||||
Doha | |||||||||
24.12 15:00 | Iraq | | China | 2:1 (1:1) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
24.12 17:00 | Palestine | | Iran | 1:1 (0:0) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
25.12 16:00 | Afghanistan | | Turkmenistan | 0:2 (0:0) | |||||
Turkey, Antalya | |||||||||
25.12 19:00 | Vietnam | | North Korea | 1:1 (0:0) | |||||
Hanoi | |||||||||
25.12 20:00 | Qatar | | Kyrgyzstan | 1:0 (0:0) | |||||
Doha | |||||||||
27.12 15:00 | Qatar | | Algeria | 0:1 (0:0) | |||||
Doha | |||||||||
27.12 18:00 | Oman | | India | 0:0 | |||||
UAE, Abu Dhabi | |||||||||
27.12 20:00 | Bahrain | | Lebanon | 1:0 (0:0) | |||||
Riffa | |||||||||
28.12 15:00 | Jordan | | China | 1:1 (1:1) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
28.12 18:00 | Iraq | | Palestine | 1:0 (0:0) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
28.12 18:30 | UAE | | Kuwait | 0:2 (0:1) | |||||
Dubai | |||||||||
29.12 20:00 | Bahrain | | North Korea | 4:0 (2:0) | |||||
Isa Town | |||||||||
30.12 16:00 | Australia | | Oman | 5:0 (3:0) | |||||
UAE, Dubai | |||||||||
30.12 20:00 | Yemen | | Syria | 0:1 (0:0) | |||||
UAE, Abu Dhabi | |||||||||
31.12 15:00 | Palestine | | Kyrgyzstan | 1:2 (0:1) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
31.12 18:00 | Vietnam | | Philippines | 4:2 (0:2) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
31.12 20:00 | Saudi Arabia | | South Korea | 0:0 | |||||
UAE, Abu Dhabi | |||||||||
31.12 20:00 | Qatar | | Iran | 1:2 (1:1) | |||||
Doha |
22.12 17:30 | Kashima Antlers | | River Plate | 0:4 (0:1) | |||||
Al Ain |
18.12 20:30 | River Plate | | Al Ain | 2:2 aet (2:1, 2:2), pen. 4:5 | |||||
Al Ain | |||||||||
19.12 20:30 | Kashima Antlers | | Real | 1:3 (0:1) | |||||
Al Ain |
18.12 17:30 | Espérance | | Guadalajara | 1:1 (1:1), pen. 6:5 | |||||
Al Ain |
15.12 17:00 | Kashima Antlers | | Guadalajara | 3:2 (0:1) | |||||
Al Ain | |||||||||
15.12 20:30 | Espérance | | Al Ain | 0:3 (0:2) | |||||
Al Ain |
12.12 19:30 | Al Ain | | Team Wellington | 3:3 aet (1:3, 3:3), pen. 4:3 | |||||
Al Ain |
Day 6 | |||||||||
11.12 21:00 | Brugge | | Atlético Madrid | 0:0 | |||||
Brugge | |||||||||
11.12 21:00 | Monaco | | Borussia | 0:2 (0:1) | |||||
Monte Carlo |
Day 6 | |||||||||
11.12 21:00 | Barcelona | | Tottenham Hotspur | 1:1 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
11.12 21:00 | Inter | | PSV | 1:1 (0:1) | |||||
Milano |
Day 6 | |||||||||
11.12 20:00 | Liverpool | | Napoli | 1:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
11.12 21:00 | Crvena Zvezda | | Paris Saint-Germain | 1:4 (0:2) | |||||
Belgrade |
Day 6 | |||||||||
11.12 18:55 | Schalke 04 | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
11.12 20:55 | Galatasaray | | Porto | 2:3 (1:2) | |||||
İstanbul |
Day 6 | |||||||||
12.12 20:00 | Manchester City | | Hoffenheim | 2:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
12.12 22:00 | Shahtar | | Lyon | 1:1 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 6 | |||||||||
12.12 18:55 | Real Madrid | | CSKA | 0:3 (0:2) | |||||
Madrid | |||||||||
12.12 18:55 | Viktoria Plzeň | | Roma | 2:1 (0:0) | |||||
Plzeň |
Day 6 | |||||||||
12.12 21:00 | Young Boys | | Juventus | 2:1 (1:0) | |||||
Bern | |||||||||
12.12 21:00 | Valencia | | Manchester United | 2:1 (1:0) | |||||
Valencia |
Day 6 | |||||||||
13.12 22:00 | AEK Larnaca | | Bayer 04 | 1:5 (1:2) | |||||
Nicosia | |||||||||
13.12 22:00 | Ludogorets | | Zürich | 1:1 (1:1) | |||||
Razgrad |
Day 6 | |||||||||
13.12 20:00 | Celtic | | Red Bull | 1:2 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
13.12 21:00 | RB Leipzig | | Rosenborg | 1:1 (0:0) | |||||
Leipzig |
Day 6 | |||||||||
13.12 21:00 | København | | Bordeaux | 0:1 (0:0) | |||||
København | |||||||||
13.12 21:00 | Slavia Praha | | Zenit | 2:0 (2:0) | |||||
Praha |
Day 6 | |||||||||
13.12 21:00 | Spartak Trnava | | Fenerbahçe | 1:0 (1:0) | |||||
Trnava | |||||||||
13.12 21:00 | Dinamo Zagreb | | Anderlecht | 0:0 | |||||
Zagreb |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Dinamo Zagreb | 6 | 4 | 2 | 0 | 11-3 | 14 | |||
2. | Fenerbahçe | 6 | 2 | 2 | 2 | 7-7 | 8 | |||
3. | Spartak Trnava | 6 | 2 | 1 | 3 | 4-7 | 7 | |||
4. | Anderlecht | 6 | 0 | 3 | 3 | 2-7 | 3 |
Day 6 | |||||||||
13.12 21:00 | F91 | | Real Betis | 0:0 | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
13.12 22:00 | Olympiakós | | Milan | 3:1 (0:0) | |||||
Piraeus |
Day 6 | |||||||||
13.12 18:55 | Villarreal | | Spartak Moscow | 2:0 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
13.12 18:55 | Rapid Wien | | Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
Wien |
Day 6 | |||||||||
13.12 18:55 | Marseille | | Apollon | 1:3 (1:2) | |||||
Marseille | |||||||||
13.12 18:55 | Lazio | | Eintracht Frankfurt | 1:2 (0:0) | |||||
Roma |
Day 6 | |||||||||
13.12 18:55 | Genk | | Sarpsborg 08 | 4:0 (2:0) | |||||
Genk | |||||||||
13.12 20:55 | Beşiktaş | | Malmö | 0:1 (0:0) | |||||
İstanbul |
Day 6 | |||||||||
13.12 18:55 | Sevilla | | FK Krasnodar | 3:0 (2:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
13.12 20:55 | Akhisar Belediyespor | | Standard | 0:0 | |||||
Akhisar |
Day 6 | |||||||||
13.12 18:55 | Rennes | | Astana | 2:0 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
13.12 19:55 | Dynamo Kyiv | | Jablonec | 0:1 (0:1) | |||||
Kiev |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
09.12 20:30 | River Plate | | Boca Juniors | 3:1 aet (0:1, 1:1) | 2:2 (1:2) | 5:3 | |||
Spain, Madrid |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.12 21:45 | Atlético Paranaense | | Junior | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 4:3 | 1:1 (0:0) | 2:2 | |||
Curitiba | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.12 19:45 | Junior | | Atlético Paranaense | 1:1 (0:0) | |||||
Barranquilla |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.12 15:00 | ZESCO United | | TP Mazembe | 1:1 (1:0) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Ndola | |||||||||
22.12 15:00 | Mamelodi Sundowns | | Al Ahly Benghazi | 4:0 (2:0) | 0:0 | 4:0 | |||
Pretoria | |||||||||
22.12 15:00 | Lobi Stars | | Gor Mahia | 2:0 (0:0) | 1:3 (1:3) | 3:3 | |||
Enugu | |||||||||
22.12 15:00 | Platinum | | Otôho | 0:0 | 1:1 (0:1) | 1:1 | |||
Zvishavane | |||||||||
22.12 15:30 | Coton Sport | | Ismaily | 2:1 (1:1) | 0:2 (0:1) | 2:3 | |||
Yaoundé Stade Militaire Garoua | |||||||||
22.12 16:00 | Vipers | | Constantine | 0:2 (0:0) | 0:1 (0:1) | 0:3 | |||
Wakiso St Mary's Stadium | |||||||||
22.12 16:00 | African Stars | | Orlando Pirates | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | |||
Windhoek | |||||||||
22.12 17:00 | Diaraf | | Wydad Casablanca | 3:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 3:3 | |||
Dakar | |||||||||
23.12 16:00 | Jimma Aba Jifar | | Al-Ahly Cairo | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:2) | 1:2 | |||
Addis Ababa | |||||||||
23.12 16:00 | Ittihad Tanger | | Saoura | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:0) | 1:2 | |||
Tangier | |||||||||
23.12 16:00 | ASEC Mimosas | | Stade Malien | 1:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Abidjan | |||||||||
23.12 16:00 | Simba | | Nkana | 3:1 (2:1) | 1:2 (0:1) | 4:3 | |||
Dar es Salaam | |||||||||
23.12 16:00 | Bantu | | Vita | 1:1 (0:1) | 1:4 (0:2) | 2:5 | |||
Maseru | |||||||||
23.12 17:00 | Horoya AC | | Al-Nasr Benghazi | 6:2 (2:1) | 0:3 (0:1) | 6:5 | |||
Conakry | |||||||||
23.12 19:00 | Al-Hilal Omdurman | | Club Africain | 1:0 (0:0) | 1:3 (1:1) | 2:3 | |||
Omdurman | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.12 18:00 | Al-Ahly Cairo | | Jimma Aba Jifar | 2:0 (2:0) | |||||
Alexandria | |||||||||
14.12 18:00 | Al-Nasr Benghazi | | Horoya AC | 3:0 (1:0) | |||||
Egypt, Cairo | |||||||||
14.12 19:00 | Constantine | | Vipers | 1:0 (1:0) | |||||
Constantine | |||||||||
15.12 17:00 | Stade Malien | | ASEC Mimosas | 0:1 (0:0) | |||||
Bamako | |||||||||
15.12 17:45 | Saoura | | Ittihad Tanger | 2:0 (0:0) | |||||
Béchar | |||||||||
15.12 18:00 | Orlando Pirates | | African Stars | 0:0 | |||||
Johannesburg | |||||||||
15.12 19:00 | Wydad Casablanca | | Diaraf | 2:0 (1:0) | |||||
Casablanca | |||||||||
16.12 15:00 | Nkana | | Simba | 2:1 (1:0) | |||||
Kitwe | |||||||||
16.12 15:30 | TP Mazembe | | ZESCO United | 1:0 (1:0) | |||||
Lubumbashi | |||||||||
16.12 15:30 | Vita | | Bantu | 4:1 (2:0) | |||||
Kinshasa | |||||||||
16.12 15:30 | Otôho | | Platinum | 1:1 (1:0) | |||||
Owando | |||||||||
16.12 16:00 | Gor Mahia | | Lobi Stars | 3:1 (3:1) | |||||
Nairobi | |||||||||
16.12 17:00 | Ismaily | | Coton Sport | 2:0 (1:0) | |||||
Ismaïlia | |||||||||
16.12 17:00 | Al Ahly Benghazi | | Mamelodi Sundowns | 0:0 | |||||
Egypt, Cairo | |||||||||
16.12 17:00 | Club Africain | | Al-Hilal Omdurman | 3:1 (1:1) | |||||
Radès |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
04.12 15:00 | Koroki | | Diaraf | 1:0 (0:0), pen. 2:4 | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
Lomé | |||||||||
04.12 15:00 | ZESCO United | | SONIDEP | 3:0 (2:0) | 2:1 (0:0) | 5:1 | |||
Ndola | |||||||||
04.12 15:30 | Coton Sport | | ASF de Bobo | 3:1 (2:0), pen. 5:3 | 1:3 (1:1) | 4:4 | |||
Yaoundé Stade Militaire Garoua | |||||||||
04.12 15:30 | Mbabane Swallows | | Simba | 0:4 (0:2) | 1:4 (1:2) | 1:8 | |||
Manzini | |||||||||
04.12 16:00 | Jimma Aba Jifar | | AS Ali Sabieh | 2:2 (1:1) | 3:1 (2:0) | 5:3 | |||
Addis Ababa | |||||||||
04.12 16:00 | Al-Hilal Wau | | Al-Nasr Benghazi | 2:4 (0:3) | 1:5 (1:3) | 3:9 | |||
Juba | |||||||||
04.12 16:00 | Barrack Young Controllers | | Horoya AC | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Monrovia | |||||||||
04.12 18:00 | Bantu | | Township Rollers | 1:1 (1:1), pen. 4:2 | 1:1 (0:0) | 2:2 | |||
Maseru | |||||||||
04.12 18:00 | Club Africain | | APR FC | 3:1 (1:1) | 0:0 | 3:1 | |||
Radès | |||||||||
05.12 14:30 | Nyasa Big Bullets | | Gor Mahia | 1:0 (0:0), pen. 3:4 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Blantyre | |||||||||
05.12 15:00 | Elect Sport | | Ittihad Tanger | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | |||
N'Djamena | |||||||||
05.12 15:00 | Nkana | | Songo | 1:0 (1:0) | 2:1 (1:0) | 3:1 | |||
Kitwe | |||||||||
05.12 15:00 | Platinum | | CNaPS Sport | 1:0 (0:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Zvishavane | |||||||||
05.12 15:30 | Mangasport | | ASEC Mimosas | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | |||
Libreville | |||||||||
05.12 15:30 | Otôho | | Primeiro de Agosto | 2:0 (1:0) | 2:4 (2:2) | 4:4 | |||
Owando | |||||||||
05.12 16:00 | Gagnoa | | Saoura | 0:0 | 0:2 (0:1) | 0:2 | |||
Abidjan | |||||||||
05.12 16:00 | Gamtel | | Constantine | 0:1 (0:1) | 0:0 | 0:1 | |||
Bakau | |||||||||
05.12 16:00 | JKU SC | | Al-Hilal Omdurman | 0:2 (0:0) | 0:4 (0:3) | 0:6 | |||
Zanzibar | |||||||||
05.12 16:00 | Light Stars | | Orlando Pirates | 1:3 (0:1) | 1:5 (1:3) | 2:8 | |||
Amitié | |||||||||
05.12 16:00 | Lobi Stars | | UMS de Loum | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Makurdi | |||||||||
05.12 16:00 | Vipers | | Al-Merreikh | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:0) | 2:2 | |||
Wakiso St Mary's Stadium | |||||||||
05.12 17:00 | Stade Malien | | Stade Centrafricain | 4:0 (2:0) | 1:0 (0:0) | 5:0 | |||
Bamako | |||||||||
05.12 17:00 | Ismaily | | Le Messager de Ngozi | 2:1 (1:1) | 1:0 (0:0) | 3:1 | |||
Ismaïlia | |||||||||
05.12 17:00 | Al Ahly Benghazi | | FC Nouadhibou | 2:0 (1:0) | 1:2 (0:1) | 3:2 | |||
Egypt, Cairo | |||||||||
05.12 19:00 | African Stars | | Volcan Club | 2:1 (2:1) | 0:0 | 2:1 | |||
Windhoek | |||||||||
05.12 19:30 | Mamelodi Sundowns | | Leones Vegetarianos | 5:1 (2:0) | 2:0 (1:0) | 7:1 | |||
Pretoria |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.12 16:00 | Petro Atlético | | Nyuki | 1:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
Luanda | |||||||||
21.12 16:00 | Stade | | Étoile du Sahel | 1:0 (0:0) | 0:3 (0:2) | 1:3 | |||
Abidjan | |||||||||
22.12 14:30 | ASSM Elgeco Plus | | Kaizer Chiefs | 0:3 (0:0) | 0:3 (0:1) | 0:6 | |||
Antananarivo | |||||||||
22.12 15:30 | Asante Kotoko | | Kariobangi Sharks | 2:1 (2:1) | 0:0 | 2:1 | |||
Kumasi | |||||||||
22.12 15:30 | Mukura Victory Sports | | Al-Hilal Al-Ubayyid | 0:0, pen. 5:4 | 0:0 | 0:0 | |||
Butare | |||||||||
22.12 15:30 | Cercle Mbéri Sportif | | Raja | 1:0 (1:0) | 0:5 (0:0) | 1:5 | |||
Libreville | |||||||||
22.12 16:00 | Salitas | | Al-Masry | 0:0 | 2:0 (1:0) | 2:0 | |||
Ouagadougou | |||||||||
22.12 16:00 | Mtibwa Sugar | | KCCA | 1:2 (0:1) | 0:3 (0:0) | 1:5 | |||
Dar es Salaam | |||||||||
22.12 16:00 | San Pédro | | Motema Pembe | 2:0 (2:0) | 1:1 (1:1) | 3:1 | |||
Abidjan | |||||||||
22.12 17:00 | Al Ittihad | | Renaissance Berkane | 0:1 (0:0) | 0:3 (0:1) | 0:4 | |||
Tunisia, Sousse | |||||||||
22.12 17:45 | NAHD | | Green Eagles | 2:1 (1:1) | 0:0 | 2:1 | |||
Alger | |||||||||
23.12 15:00 | AS Coton | | Zamalek | 2:0 (0:0) | 0:7 (0:5) | 2:7 | |||
N'Djamena | |||||||||
23.12 15:00 | New Star | | Al-Ahli Tripoli | 0:0 | 1:1 (0:1) | 1:1 | |||
Limbé | |||||||||
23.12 15:00 | Green Buffaloes | | Sfaxien | 1:0 (0:0) | 1:4 (1:1) | 2:4 | |||
Lusaka | |||||||||
23.12 16:00 | Génération Foot | | Hassania | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Pikine | |||||||||
23.12 16:00 | Enugu Rangers | | USM Bel-Abbès | 2:0 (2:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Enugu | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.12 15:30 | Nyuki | | Petro Atlético | 0:1 (0:1) | |||||
Kinshasa | |||||||||
14.12 20:00 | Hassania | | Génération Foot | 2:0 (1:0) | |||||
Agadir | |||||||||
15.12 14:00 | Al-Ahli Tripoli | | New Star | 1:1 (1:0) | |||||
Tunisia, Tunis | |||||||||
15.12 15:00 | Étoile du Sahel | | Stade | 3:0 (2:0) | |||||
Sousse | |||||||||
15.12 15:00 | Kariobangi Sharks | | Asante Kotoko | 0:0 | |||||
Nairobi | |||||||||
15.12 15:00 | Green Eagles | | NAHD | 0:0 | |||||
Lusaka | |||||||||
15.12 15:30 | Motema Pembe | | San Pédro | 1:1 (1:1) | |||||
Kinshasa | |||||||||
15.12 16:00 | USM Bel-Abbès | | Enugu Rangers | 0:0 | |||||
Sidi Bel Abbes | |||||||||
15.12 16:00 | KCCA | | Mtibwa Sugar | 3:0 (0:0) | |||||
Kampala Phillip Omondi Stadium | |||||||||
15.12 16:30 | Al-Masry | | Salitas | 0:2 (0:1) | |||||
Port Said | |||||||||
15.12 17:00 | Renaissance Berkane | | Al Ittihad | 3:0 (1:0) | |||||
Berkane | |||||||||
15.12 18:00 | Sfaxien | | Green Buffaloes | 4:1 (1:1) | |||||
Sfax | |||||||||
15.12 18:30 | Al-Hilal Al-Ubayyid | | Mukura Victory Sports | 0:0 | |||||
Al-Ubayyid Al-Ubayyid Stadium | |||||||||
15.12 19:00 | Zamalek | | AS Coton | 7:0 (5:0) | |||||
Cairo | |||||||||
15.12 20:15 | Kaizer Chiefs | | ASSM Elgeco Plus | 3:0 (1:0) | |||||
Durban | |||||||||
16.12 17:00 | Raja | | Cercle Mbéri Sportif | 5:0 (0:0) | |||||
Casablanca |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
04.12 | Eding Sport | | Asante Kotoko | -:+ | -:+ | 0:0 | |||
04.12 15:30 | Diables Noirs | | NAHD | 1:1 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Brazzaville | |||||||||
04.12 16:00 | Stade | | Nouakchott King's | 0:1 (0:1) | 2:1 (1:0) | 2:2 | |||
Abidjan | |||||||||
04.12 16:00 | Armed Forces | | San Pédro | 0:1 (0:1) | 1:1 (0:0) | 1:2 | |||
Bakau | |||||||||
04.12 16:00 | Djoliba | | Génération Foot | 0:1 (0:1) | 0:0 | 0:1 | |||
Bamako | |||||||||
04.12 16:00 | Zimamoto | | Kaizer Chiefs | 2:1 (1:0) | 0:4 (0:1) | 2:5 | |||
Zanzibar | |||||||||
04.12 16:30 | AS GNN | | Hassania | 0:0 | 0:4 (0:1) | 0:4 | |||
Niamey | |||||||||
04.12 16:30 | Wakriya | | Salitas | 3:1 (1:1) | 0:2 (0:0) | 3:3 | |||
Conakry | |||||||||
04.12 17:30 | Northern Dynamo | | Mtibwa Sugar | 0:1 (0:0) | 0:4 (0:2) | 0:5 | |||
Victoria | |||||||||
05.12 14:00 | LISCR | | USM Bel-Abbès | 1:0 (1:0) | 0:4 (0:1) | 1:4 | |||
Monrovia | |||||||||
05.12 14:30 | Silver Strikers | | Cercle Mbéri Sportif | 1:0 (0:0), pen. 3:4 | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
Blantyre | |||||||||
05.12 15:00 | Young Buffaloes | | Green Eagles | 2:3 (0:3) | 0:2 (0:0) | 2:5 | |||
Manzini | |||||||||
05.12 15:00 | Gomido | | AS Coton | 1:1 (1:0) | 0:2 (0:0) | 1:3 | |||
Lomé | |||||||||
05.12 15:00 | Anges de Fatima | | Motema Pembe | 1:1 (0:0) | 1:4 (0:3) | 2:5 | |||
Bangui | |||||||||
05.12 15:00 | Vital'O | | New Star | 1:4 (1:3) | 0:0 | 1:4 | |||
Bujumbura | |||||||||
05.12 15:30 | Nyuki | | Al-Ahly Shendi | 1:0 (1:0), pen. 3:1 | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
Kinshasa | |||||||||
05.12 15:30 | Mukura Victory Sports | | Free State Stars | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Butare | |||||||||
05.12 16:00 | Arta/Solar7 | | Kariobangi Sharks | 0:3 (0:1) | 1:6 (1:4) | 1:9 | |||
Djibouti | |||||||||
05.12 16:00 | Defense Force | | Enugu Rangers | 1:3 (1:2) | 0:2 (0:0) | 1:5 | |||
Addis Ababa | |||||||||
05.12 16:00 | Al Merreikh | | Green Buffaloes | 0:0 | 0:2 (0:0) | 0:2 | |||
Juba | |||||||||
05.12 18:00 | Deportivo Unidad | | ASSM Elgeco Plus | 2:1 (0:1) | 1:3 (1:1) | 3:4 | |||
Malabo | |||||||||
05.12 18:00 | Al Ittihad | | Miracle Club | +:-* | 8:0 (0:0) | 8:0 | |||
Tunisia, Sousse | |||||||||
05.12 19:00 | Orapa United | | Petro Atlético | 0:2 (0:0) | 0:4 (0:1) | 0:6 | |||
Francistown |
Day 1 | |||||||||
05.12 19:30 | Spartak (Moscow) | | Ural (Ekaterinburg) | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
05.12 19:30 | FK Krasnodar (Krasnodar) | | FK Rostov (Rostov-on-Don) | 2:2 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
05.12 19:30 | Lokomotiv (Moscow) | | Rubin (Kazan) | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 17 | |||||||||
08.12 13:30 | Krylia Sovetov | | FK Rostov | 1:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
08.12 15:00 | CSKA | | Yenisey | 2:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
08.12 17:30 | Lokomotiv | | FK Orenburg | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
08.12 20:00 | Anzhi | | Spartak | 0:3 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
09.12 14:00 | Dynamo | | Ural | 4:0 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
09.12 16:30 | FK Krasnodar | | FK Ufa | 1:1 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
09.12 19:00 | Zenit | | Rubin | 1:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
10.12 19:30 | Akhmat | | Arsenal | 2:0 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
Day 16 | |||||||||
01.12 18:00 | Yenisey | | Akhmat | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
01.12 19:00 | Anzhi | | FK Ufa | 0:0 | |||||
Kaspiysk | |||||||||
02.12 14:00 | FK Krasnodar | | Ural | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
02.12 16:30 | FK Rostov | | CSKA | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
02.12 19:00 | Spartak | | Lokomotiv | 2:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
03.12 19:30 | Arsenal | | Zenit | 4:2 (2:1) | |||||
Tula |
Day 18 | |||||||||
07.12 17:00 | FK Mariupol | | Shakhtar | 0:3 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
08.12 14:00 | Karpaty | | Dynamo | 0:4 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
08.12 14:00 | Zorya | | Arsenal-Kiev | 3:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
08.12 17:00 | Chornomorets | | Vorskla | 0:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
09.12 14:00 | Olympik | | Desna | 1:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
09.12 17:00 | FK Oleksandriya | | FK Lviv | 1:2 (0:2) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.12 15:00 | Desna | | Zorya | 0:2 (0:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
01.12 17:00 | Arsenal-Kiev | | Karpaty | 1:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
02.12 14:00 | FK Lviv | | FK Mariupol | 2:2 (2:1) | |||||
Lviv | |||||||||
02.12 17:00 | Shakhtar | | Olympik | 2:2 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
03.12 17:00 | Vorskla | | FK Oleksandriya | 0:1 (0:1) | |||||
Poltava | |||||||||
03.12 18:30 | Dynamo | | Chornomorets | 2:0 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 14 | |||||||||
09.12 16:00 | Sabah | | Keşlə | 1:2 (0:1) | |||||
Masazyr | |||||||||
09.12 17:00 | Zira | | Qarabağ | 0:6 (0:3) | |||||
Bakı | |||||||||
09.12 17:30 | Səbail | | Qəbələ | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
09.12 19:30 | Neftçi | | Sumqayıt | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
Day 13 | |||||||||
01.12 16:30 | Sabah | | Neftçi | 1:2 (0:2) | |||||
Masazyr | |||||||||
01.12 19:00 | Sumqayıt | | Səbail | 1:0 (0:0) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
02.12 17:00 | Qəbələ | | Zira | 0:0 | |||||
Qəbələ | |||||||||
03.12 19:00 | Qarabağ | | Keşlə | 5:1 (1:1) | |||||
Bakı |
Day 30 | |||||||||
02.12 14:00 | Tarpeda-BelAZ | | BATE | 2:2 (2:2) | |||||
Zhodzina | |||||||||
02.12 14:00 | Luch | | FK Smalyavichy | 1:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
02.12 14:00 | Shakhtsyor | | FK Minsk | 4:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
02.12 14:00 | Neman | | Dynamo Brest | 0:3 (0:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
02.12 14:00 | FK Homel | | FK Vitebsk | 1:3 (1:1) | |||||
Gomel | |||||||||
02.12 14:00 | FK Haradzeya | | FK Slutsk | 2:0 (1:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
02.12 14:00 | Isloch | | Dnepr | 3:2 (1:2) | |||||
Minsk | |||||||||
02.12 14:00 | Tarpeda | | Dynamo Minsk | 0:3 (0:1) | |||||
Minsk |
03.12 14:00 | So’g’diyona | | Mash’al | 3:1 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
04.12 14:00 | AGMK | | Istiqlol | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent |
Day 18 | |||||||||
15.12 17:00 | Sturm | | Admira Wacker | 3:0 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
15.12 17:00 | Wacker | | Wolfsberg | 0:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
15.12 17:00 | LASK | | Mattersburg | 2:1 (1:0) | |||||
Pasching | |||||||||
16.12 14:30 | Red Bull | | St. Pölten | 5:1 (5:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
16.12 14:30 | Altach | | Hartberg | 6:1 (2:0) | |||||
Altach | |||||||||
16.12 17:00 | Austria | | Rapid | 6:1 (4:1) | |||||
Wien | |||||||||
Day 17 | |||||||||
08.12 17:00 | St. Pölten | | Altach | 2:1 (1:0) | |||||
St. Pölten | |||||||||
08.12 17:00 | Wolfsberg | | LASK | 1:1 (1:1) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
08.12 17:00 | Admira Wacker | | Red Bull | 2:2 (1:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
09.12 14:30 | Mattersburg | | Austria | 2:1 (0:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
09.12 14:30 | Hartberg | | Wacker | 2:2 (2:1) | |||||
Hartberg | |||||||||
09.12 17:00 | Rapid | | Sturm | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 16 | |||||||||
01.12 17:00 | Austria | | St. Pölten | 2:0 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
01.12 17:00 | LASK | | Hartberg | 3:3 (2:2) | |||||
Pasching | |||||||||
01.12 17:00 | Mattersburg | | Admira Wacker | 2:2 (0:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
02.12 14:30 | Red Bull | | Altach | 1:0 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
02.12 14:30 | Wacker | | Rapid | 0:1 (0:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
02.12 17:00 | Sturm | | Wolfsberg | 3:0 (1:0) | |||||
Graz |
Day 20 | |||||||||
29.12 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
29.12 15:00 | Fulham | | Huddersfield Town | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
29.12 15:00 | Leicester City | | Cardiff City | 0:1 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
29.12 15:00 | Tottenham Hotspur | | Wolverhampton Wanderers | 1:3 (1:0) | |||||
London | |||||||||
29.12 15:00 | Watford | | Newcastle United | 1:1 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
29.12 17:30 | Liverpool | | Arsenal | 5:1 (4:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
30.12 12:00 | Crystal Palace | | Chelsea | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
30.12 14:15 | Burnley | | West Ham United | 2:0 (2:0) | |||||
Burnley | |||||||||
30.12 14:15 | Southampton | | Manchester City | 1:3 (1:3) | |||||
Southampton | |||||||||
30.12 16:30 | Manchester United | | AFC Bournemouth | 4:1 (3:1) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 19 | |||||||||
26.12 12:30 | Fulham | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
26.12 15:00 | Burnley | | Everton | 1:5 (1:3) | |||||
Burnley | |||||||||
26.12 15:00 | Crystal Palace | | Cardiff City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
26.12 15:00 | Leicester City | | Manchester City | 2:1 (1:1) | |||||
Leicester | |||||||||
26.12 15:00 | Liverpool | | Newcastle United | 4:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
26.12 15:00 | Manchester United | | Huddersfield Town | 3:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
26.12 15:00 | Tottenham Hotspur | | AFC Bournemouth | 5:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
26.12 17:15 | Brighton & Hove Albion | | Arsenal | 1:1 (1:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
26.12 19:30 | Watford | | Chelsea | 1:2 (1:1) | |||||
Watford | |||||||||
27.12 19:45 | Southampton | | West Ham United | 1:2 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
Day 18 | |||||||||
21.12 20:00 | Wolverhampton Wanderers | | Liverpool | 0:2 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
22.12 12:30 | Arsenal | | Burnley | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
22.12 15:00 | AFC Bournemouth | | Brighton & Hove Albion | 2:0 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
22.12 15:00 | Chelsea | | Leicester City | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
22.12 15:00 | Huddersfield Town | | Southampton | 1:3 (0:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
22.12 15:00 | Manchester City | | Crystal Palace | 2:3 (1:2) | |||||
Manchester | |||||||||
22.12 15:00 | Newcastle United | | Fulham | 0:0 | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
22.12 15:00 | West Ham United | | Watford | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
22.12 17:30 | Cardiff City | | Manchester United | 1:5 (1:3) | |||||
Cardiff | |||||||||
23.12 16:00 | Everton | | Tottenham Hotspur | 2:6 (1:3) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 17 | |||||||||
15.12 12:30 | Manchester City | | Everton | 3:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15.12 15:00 | Crystal Palace | | Leicester City | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15.12 15:00 | Huddersfield Town | | Newcastle United | 0:1 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15.12 15:00 | Tottenham Hotspur | | Burnley | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15.12 15:00 | Watford | | Cardiff City | 3:2 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
15.12 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | AFC Bournemouth | 2:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
15.12 17:30 | Fulham | | West Ham United | 0:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
16.12 13:30 | Brighton & Hove Albion | | Chelsea | 1:2 (0:2) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
16.12 13:30 | Southampton | | Arsenal | 3:2 (2:1) | |||||
Southampton | |||||||||
16.12 16:00 | Liverpool | | Manchester United | 3:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 16 | |||||||||
08.12 12:30 | AFC Bournemouth | | Liverpool | 0:4 (0:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
08.12 15:00 | Arsenal | | Huddersfield Town | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
08.12 15:00 | Burnley | | Brighton & Hove Albion | 1:0 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
08.12 15:00 | Cardiff City | | Southampton | 1:0 (0:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
08.12 15:00 | Manchester United | | Fulham | 4:1 (3:0) | |||||
Manchester | |||||||||
08.12 15:00 | West Ham United | | Crystal Palace | 3:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
08.12 17:30 | Chelsea | | Manchester City | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
08.12 19:45 | Leicester City | | Tottenham Hotspur | 0:2 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
09.12 16:00 | Newcastle United | | Wolverhampton Wanderers | 1:2 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
10.12 20:00 | Everton | | Watford | 2:2 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 15 | |||||||||
04.12 19:45 | AFC Bournemouth | | Huddersfield Town | 2:1 (2:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
04.12 19:45 | Brighton & Hove Albion | | Crystal Palace | 3:1 (3:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
04.12 19:45 | West Ham United | | Cardiff City | 3:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
04.12 20:00 | Watford | | Manchester City | 1:2 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
05.12 19:45 | Burnley | | Liverpool | 1:3 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
05.12 19:45 | Fulham | | Leicester City | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
05.12 19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Chelsea | 2:1 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
05.12 19:45 | Everton | | Newcastle United | 1:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
05.12 20:00 | Manchester United | | Arsenal | 2:2 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
05.12 20:00 | Tottenham Hotspur | | Southampton | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.12 15:00 | Crystal Palace | | Burnley | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
01.12 15:00 | Huddersfield Town | | Brighton & Hove Albion | 1:2 (1:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
01.12 15:00 | Leicester City | | Watford | 2:0 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
01.12 15:00 | Manchester City | | AFC Bournemouth | 3:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
01.12 15:00 | Newcastle United | | West Ham United | 0:3 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
01.12 17:30 | Southampton | | Manchester United | 2:2 (2:2) | |||||
Southampton | |||||||||
02.12 12:00 | Chelsea | | Fulham | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
02.12 14:05 | Arsenal | | Tottenham Hotspur | 4:2 (1:2) | |||||
London | |||||||||
02.12 16:15 | Liverpool | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 32 | 2 | 4 | 95-23 | 98 | ||
2. | Liverpool | 38 | 30 | 7 | 1 | 89-22 | 97 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 9 | 8 | 63-39 | 72 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 23 | 2 | 13 | 67-39 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 21 | 7 | 10 | 73-51 | 70 | ||
6. | Manchester United | 38 | 19 | 9 | 10 | 65-54 | 66 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 16 | 9 | 13 | 47-46 | 57 | ||
8. | Everton | 38 | 15 | 9 | 14 | 54-46 | 54 | ||
9. | Leicester City | 38 | 15 | 7 | 16 | 51-48 | 52 | ||
10. | West Ham United | 38 | 15 | 7 | 16 | 52-55 | 52 |
Day 25 | |||||||||
29.12 15:00 | Birmingham City | | Brentford | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
29.12 15:00 | Bolton Wanderers | | Stoke City | 0:0 | |||||
Bolton | |||||||||
29.12 15:00 | Bristol City | | Rotherham United | 1:0 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
29.12 15:00 | Middlesbrough | | Ipswich Town | 2:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
29.12 15:00 | Millwall | | Nottingham Forest | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
29.12 15:00 | Leeds United | | Hull City | 0:2 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
29.12 15:00 | Norwich City | | Derby County | 3:4 (2:2) | |||||
Norwich | |||||||||
29.12 15:00 | Preston North End | | Aston Villa | 1:1 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
29.12 15:00 | Queens Park Rangers | | Reading | 0:0 | |||||
London | |||||||||
29.12 15:00 | Sheffield United | | Blackburn Rovers | 3:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
29.12 15:00 | Swansea City | | Wigan Athletic | 2:2 (0:2) | |||||
Swansea | |||||||||
29.12 15:00 | West Bromwich Albion | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 24 | |||||||||
26.12 15:00 | Birmingham City | | Stoke City | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
26.12 15:00 | Bolton Wanderers | | Rotherham United | 2:1 (1:1) | |||||
Bolton | |||||||||
26.12 15:00 | Bristol City | | Brentford | 1:1 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
26.12 15:00 | Middlesbrough | | Sheffield Wednesday | 0:1 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
26.12 15:00 | Millwall | | Reading | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
26.12 15:00 | Leeds United | | Blackburn Rovers | 3:2 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
26.12 15:00 | Norwich City | | Nottingham Forest | 3:3 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
26.12 15:00 | Preston North End | | Hull City | 1:2 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
26.12 15:00 | Queens Park Rangers | | Ipswich Town | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
26.12 15:00 | Sheffield United | | Derby County | 3:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
26.12 15:00 | Swansea City | | Aston Villa | 0:1 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
26.12 15:00 | West Bromwich Albion | | Wigan Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 23 | |||||||||
22.12 15:00 | Blackburn Rovers | | Norwich City | 0:1 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
22.12 15:00 | Derby County | | Bristol City | 1:1 (1:1) | |||||
Derby | |||||||||
22.12 15:00 | Brentford | | Bolton Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
22.12 15:00 | Reading | | Middlesbrough | 0:1 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
22.12 15:00 | Ipswich Town | | Sheffield United | 1:1 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
22.12 15:00 | Nottingham Forest | | Queens Park Rangers | 0:1 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
22.12 15:00 | Rotherham United | | West Bromwich Albion | 0:4 (0:3) | |||||
Rotherham | |||||||||
22.12 15:00 | Sheffield Wednesday | | Preston North End | 1:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
22.12 15:00 | Stoke City | | Millwall | 1:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
22.12 15:00 | Wigan Athletic | | Birmingham City | 0:3 (0:2) | |||||
Wigan | |||||||||
22.12 17:30 | Hull City | | Swansea City | 3:2 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
23.12 13:30 | Aston Villa | | Leeds United | 2:3 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
Day 22 | |||||||||
14.12 19:45 | Sheffield United | | West Bromwich Albion | 1:2 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
15.12 15:00 | Aston Villa | | Stoke City | 2:2 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15.12 15:00 | Blackburn Rovers | | Birmingham City | 2:2 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
15.12 15:00 | Bolton Wanderers | | Leeds United | 0:1 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15.12 15:00 | Hull City | | Brentford | 2:0 (2:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15.12 15:00 | Ipswich Town | | Wigan Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
15.12 15:00 | Preston North End | | Millwall | 3:2 (2:0) | |||||
Preston | |||||||||
15.12 15:00 | Queens Park Rangers | | Middlesbrough | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15.12 15:00 | Rotherham United | | Reading | 1:1 (0:1) | |||||
Rotherham | |||||||||
15.12 15:00 | Swansea City | | Sheffield Wednesday | 2:1 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
15.12 17:30 | Bristol City | | Norwich City | 2:2 (1:1) | |||||
Bristol | |||||||||
17.12 19:45 | Derby County | | Nottingham Forest | 0:0 | |||||
Derby | |||||||||
Day 21 | |||||||||
07.12 20:00 | West Bromwich Albion | | Aston Villa | 2:2 (1:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
08.12 15:00 | Birmingham City | | Bristol City | 0:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
08.12 15:00 | Brentford | | Swansea City | 2:3 (1:3) | |||||
Brentford | |||||||||
08.12 15:00 | Middlesbrough | | Blackburn Rovers | 1:1 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
08.12 15:00 | Millwall | | Hull City | 2:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
08.12 15:00 | Leeds United | | Queens Park Rangers | 2:1 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
08.12 15:00 | Norwich City | | Bolton Wanderers | 3:2 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
08.12 15:00 | Nottingham Forest | | Preston North End | 0:1 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
08.12 15:00 | Sheffield Wednesday | | Rotherham United | 2:2 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
08.12 15:00 | Stoke City | | Ipswich Town | 2:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
08.12 15:00 | Wigan Athletic | | Derby County | 0:1 (0:1) | |||||
Wigan | |||||||||
08.12 17:30 | Reading | | Sheffield United | 0:2 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
Day 20 | |||||||||
01.12 12:30 | Sheffield United | | Leeds United | 0:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
01.12 15:00 | Birmingham City | | Preston North End | 3:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
01.12 15:00 | Blackburn Rovers | | Sheffield Wednesday | 4:2 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
01.12 15:00 | Bolton Wanderers | | Wigan Athletic | 1:1 (1:1) | |||||
Bolton | |||||||||
01.12 15:00 | Derby County | | Swansea City | 2:1 (2:0) | |||||
Derby | |||||||||
01.12 15:00 | Reading | | Stoke City | 2:2 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
01.12 15:00 | Norwich City | | Rotherham United | 3:1 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
01.12 15:00 | Nottingham Forest | | Ipswich Town | 2:0 (2:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
01.12 15:00 | Queens Park Rangers | | Hull City | 2:3 (1:2) | |||||
London | |||||||||
01.12 17:30 | Middlesbrough | | Aston Villa | 0:3 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
02.12 13:30 | Bristol City | | Millwall | 1:1 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
03.12 20:00 | West Bromwich Albion | | Brentford | 1:1 (0:0) | |||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 27 | 13 | 6 | 93-57 | 94 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-41 | 89 | ||
3. | Leeds United | 46 | 25 | 8 | 13 | 73-50 | 83 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 11 | 12 | 87-62 | 80 | ||
5. | Aston Villa | 46 | 20 | 16 | 10 | 82-61 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 14 | 12 | 69-54 | 74 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 13 | 13 | 49-41 | 73 | ||
8. | Bristol City | 46 | 19 | 13 | 14 | 59-53 | 70 | ||
9. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 15 | 14 | 61-54 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 11 | 17 | 65-62 | 65 |
18.12 19:45 | Leicester City | | Manchester City | 1:1 (0:1), pen. 1:3 | |||||
Leicester | |||||||||
18.12 19:45 | Middlesbrough | | Burton Albion | 0:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
19.12 19:45 | Chelsea | | AFC Bournemouth | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.12 19:45 | Arsenal | | Tottenham Hotspur | 0:2 (0:1) | |||||
London |
11.12 19:45 | Sunderland | | Walsall | 0:1 (0:0)* | |||||
Sunderland | |||||||||
11.12 19:45 | Bradford City | | Peterborough United | 4:4 aet (1:3, 4:4), pen. 2:3* | |||||
Bradford | |||||||||
11.12 19:45 | Newport County | | Wrexham | 4:0 (0:0)* | |||||
Newport | |||||||||
17.12 19:45 | Southport | | Tranmere Rovers | 0:2 (0:2)* | |||||
Southport | |||||||||
18.12 19:45 | Blackpool | | Solihull Moors | 3:2 aet (2:1, 2:2)* | |||||
Blackpool | |||||||||
01.12 12:30 | Halifax Town | | AFC Wimbledon | 1:3 (0:1) | |||||
Halifax | |||||||||
01.12 15:00 | Southend United | | Barnsley | 2:4 (1:1) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
01.12 15:00 | Peterborough United | | Bradford City | 2:2 (2:0) | |||||
Peterborough | |||||||||
01.12 15:00 | Maidstone United | | Oldham Athletic | 0:2 (0:1) | |||||
Maidstone | |||||||||
01.12 15:00 | Lincoln City | | Carlisle United | 2:0 (1:0) | |||||
Lincoln | |||||||||
01.12 15:00 | Plymouth Argyle | | Oxford United | 1:2 (0:0) | |||||
Plymouth | |||||||||
01.12 15:00 | Accrington Stanley | | Cheltenham Town | 3:1 (0:0) | |||||
Accrington | |||||||||
01.12 15:00 | Charlton Athletic | | Doncaster Rovers | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
01.12 15:00 | Walsall | | Sunderland | 1:1 (0:1) | |||||
Walsall | |||||||||
01.12 20:00 | Wrexham | | Newport County | 0:0 | |||||
Wrexham | |||||||||
02.12 14:00 | Bury | | Luton Town | 0:1 (0:1) | |||||
Bury | |||||||||
02.12 14:00 | Tranmere Rovers | | Southport | 1:1 (1:0) | |||||
Birkenhead | |||||||||
02.12 14:00 | Shrewsbury Town | | Scunthorpe United | 1:0 (1:0) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
02.12 14:00 | Swindon Town | | Woking | 0:1 (0:0) | |||||
Swindon | |||||||||
02.12 14:00 | Barnet | | Stockport County | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
02.12 14:00 | Rochdale | | Portsmouth | 0:1 (0:0) | |||||
Rochdale | |||||||||
02.12 14:00 | Slough Town | | Gillingham | 0:1 (0:0) | |||||
Slough | |||||||||
02.12 14:00 | Chesterfield | | Grimsby Town | 0:2 (0:1) | |||||
Chesterfield | |||||||||
03.12 20:00 | Guiseley | | Fleetwood Town | 1:2 (1:2) | |||||
Guiseley |
Day 21 | |||||||||
26.12 14:30 | Kortrijk | | Zulte Waregem | 4:2 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
26.12 14:30 | Oostende | | Sint-Truiden | 1:1 (1:1) | |||||
Oostende | |||||||||
26.12 14:30 | Cercle | | Eupen | 0:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
26.12 14:30 | Antwerp | | Mouscron-Péruwelz | 2:1 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
26.12 18:00 | Charleroi | | Standard | 0:1 (0:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
26.12 20:30 | Genk | | Gent | 3:1 (1:1) | |||||
Genk | |||||||||
27.12 18:00 | Lokeren | | Brugge | 0:1 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
27.12 20:30 | Anderlecht | | Waasland-Beveren | 3:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 20 | |||||||||
21.12 20:30 | Gent | | Cercle | 4:1 (2:0) | |||||
Gent | |||||||||
22.12 18:00 | Mouscron-Péruwelz | | Anderlecht | 3:1 (2:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
22.12 20:00 | Waasland-Beveren | | Lokeren | 2:1 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
22.12 20:00 | Sint-Truiden | | Kortrijk | 0:0 | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
22.12 20:30 | Standard | | Oostende | 3:1 (3:0) | |||||
Liège | |||||||||
23.12 14:30 | Brugge | | Antwerp | 5:1 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
23.12 18:00 | Eupen | | Genk | 0:2 (0:2) | |||||
Eupen | |||||||||
23.12 20:00 | Zulte Waregem | | Charleroi | 3:1 (2:1) | |||||
Waregem | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.12 20:30 | Charleroi | | Gent | 2:0 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
15.12 18:00 | Kortrijk | | Brugge | 0:0 | |||||
Kortrijk | |||||||||
15.12 20:00 | Eupen | | Mouscron-Péruwelz | 1:0 (0:0) | |||||
Eupen | |||||||||
15.12 20:00 | Lokeren | | Sint-Truiden | 2:0 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
15.12 20:30 | Antwerp | | Waasland-Beveren | 0:2 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
16.12 14:30 | Cercle | | Anderlecht | 2:1 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
16.12 18:00 | Genk | | Oostende | 2:0 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
16.12 20:00 | Standard | | Zulte Waregem | 4:1 (2:0) | |||||
Liège | |||||||||
Day 18 | |||||||||
07.12 20:30 | Waasland-Beveren | | Brugge | 2:1 (0:0) | |||||
Beveren | |||||||||
08.12 18:00 | Genk | | Kortrijk | 1:1 (1:1) | |||||
Genk | |||||||||
08.12 20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Zulte Waregem | 0:0 | |||||
Mouscron | |||||||||
08.12 20:00 | Oostende | | Lokeren | 1:0 (0:0) | |||||
Oostende | |||||||||
08.12 20:30 | Sint-Truiden | | Standard | 1:1 (1:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
09.12 14:30 | Cercle | | Antwerp | 0:3 (0:2) | |||||
Brugge | |||||||||
09.12 18:00 | Anderlecht | | Charleroi | 1:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
09.12 20:00 | Gent | | Eupen | 2:0 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.12 18:00 | Charleroi | | Cercle | 3:1 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
01.12 20:00 | Kortrijk | | Mouscron-Péruwelz | 1:0 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
01.12 20:00 | Zulte Waregem | | Oostende | 1:1 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
01.12 20:30 | Antwerp | | Sint-Truiden | 1:3 (1:2) | |||||
Antwerpen | |||||||||
02.12 14:30 | Brugge | | Standard | 3:0 (3:0) | |||||
Brugge | |||||||||
02.12 18:00 | Anderlecht | | Genk | 0:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
02.12 20:00 | Eupen | | Waasland-Beveren | 1:0 (1:0) | |||||
Eupen |
Day 20 | |||||||||
14.12 17:30 | Slavia | | Vereya | 4:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
15.12 12:30 | Vitosha | | Cherno More | 1:1 (0:1) | |||||
Bistritsa | |||||||||
15.12 15:00 | Lokomotiv | | Botev Vratsa | 4:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
15.12 17:30 | Beroe | | Levski | 2:1 (1:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
16.12 12:30 | Dunav | | Ludogorets | 0:2 (0:1) | |||||
Ruse | |||||||||
16.12 15:00 | Etar | | Septemvri | 2:0 (1:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
16.12 19:00 | CSKA | | Botev Plovdiv | 2:1 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 19 | |||||||||
08.12 12:30 | Cherno More | | Lokomotiv | 2:0 (2:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
08.12 15:00 | Botev Vratsa | | Beroe | 0:1 (0:1) | |||||
Montana | |||||||||
08.12 17:30 | Levski | | Etar | 2:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
09.12 12:30 | Septemvri | | Dunav | 2:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
09.12 15:00 | Vereya | | CSKA | 0:1 (0:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
09.12 17:30 | Ludogorets | | Slavia | 2:0 (1:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
10.12 17:30 | Botev Plovdiv | | Vitosha | 3:0 (3:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
Day 18 | |||||||||
04.12 15:00 | Beroe | | Cherno More | 0:1 (0:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
04.12 17:30 | Lokomotiv | | Botev Plovdiv | 0:2 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
05.12 15:00 | Etar | | Botev Vratsa | 2:1 (2:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
05.12 17:30 | Septemvri | | Levski | 2:2 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
06.12 12:30 | Vitosha | | Vereya | 2:0 (1:0) | |||||
Bistritsa | |||||||||
06.12 15:00 | Dunav | | Slavia | 1:1 (1:0) | |||||
Ruse | |||||||||
06.12 17:30 | CSKA | | Ludogorets | 1:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.12 12:30 | Vereya | | Lokomotiv | 2:2 (2:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
01.12 15:00 | Botev Plovdiv | | Beroe | 4:1 (2:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
01.12 17:30 | Levski | | Dunav | 3:0 (3:0) | |||||
Sofia | |||||||||
02.12 12:30 | Botev Vratsa | | Septemvri | 4:1 (2:1) | |||||
Montana | |||||||||
02.12 14:45 | Ludogorets | | Vitosha | 3:0 (2:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
02.12 17:00 | Slavia | | CSKA | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia |
Day 18 | |||||||||
15.12 17:00 | Puskás | | Mezőkövesd-Zsóry | 2:0 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
15.12 17:00 | Kisvárda | | MTK | 1:0 (0:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
15.12 17:00 | Paks | | Diósgyőr | 1:2 (1:1) | |||||
Paks | |||||||||
15.12 17:00 | Haladás | | Debrecen | 0:2 (0:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
15.12 19:30 | Honvéd | | Újpest | 2:2 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
16.12 20:15 | Vidi | | Ferencváros | 2:1 (1:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
Day 17 | |||||||||
08.12 17:00 | Debrecen | | Honvéd | 2:0 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
08.12 17:00 | Ferencváros | | Mezőkövesd-Zsóry | 3:2 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
08.12 17:00 | Puskás | | Paks | 1:1 (0:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
08.12 17:00 | Diósgyőr | | Kisvárda | 1:1 (1:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
08.12 17:00 | MTK | | Haladás | 4:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
08.12 19:30 | Újpest | | Vidi | 2:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 16 | |||||||||
01.12 17:00 | Kisvárda | | Puskás | 1:0 (1:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
01.12 17:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Újpest | 0:0 | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
01.12 17:00 | Haladás | | Diósgyőr | 1:1 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
01.12 17:00 | MTK | | Debrecen | 0:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
01.12 19:30 | Paks | | Ferencváros | 0:3 (0:2) | |||||
Paks | |||||||||
02.12 18:00 | Vidi | | Honvéd | 2:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár |
Day 17 | |||||||||
21.12 20:30 | Borussia Dortmund | | Borussia Mönchengladbach | 2:1 (1:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
22.12 15:30 | Bayer 04 | | Hertha | 3:1 (2:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
22.12 15:30 | RB Leipzig | | Werder | 3:2 (2:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
22.12 15:30 | Stuttgart | | Schalke 04 | 1:3 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
22.12 15:30 | Hannover | | Fortuna | 0:1 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
22.12 15:30 | Nürnberg | | Freiburg | 0:1 (0:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
22.12 18:30 | Eintracht | | Bayern | 0:3 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
23.12 15:30 | Augsburg | | Wolfsburg | 2:3 (0:2) | |||||
Augsburg | |||||||||
23.12 18:00 | Hoffenheim | | Mainz 05 | 1:1 (1:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
Day 16 | |||||||||
18.12 18:30 | Borussia Mönchengladbach | | Nürnberg | 2:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
18.12 20:30 | Hertha | | Augsburg | 2:2 (2:2) | |||||
Berlin | |||||||||
18.12 20:30 | Wolfsburg | | Stuttgart | 2:0 (2:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
18.12 20:30 | Fortuna | | Borussia Dortmund | 2:1 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
19.12 18:30 | Schalke 04 | | Bayer 04 | 1:2 (1:2) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
19.12 20:30 | Bayern | | RB Leipzig | 1:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
19.12 20:30 | Werder | | Hoffenheim | 1:1 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
19.12 20:30 | Freiburg | | Hannover | 1:1 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
19.12 20:30 | Mainz 05 | | Eintracht | 2:2 (2:2) | |||||
Mainz | |||||||||
Day 15 | |||||||||
14.12 20:30 | Nürnberg | | Wolfsburg | 0:2 (0:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15.12 15:30 | Hoffenheim | | Borussia Mönchengladbach | 0:0 | |||||
Sinsheim | |||||||||
15.12 15:30 | Stuttgart | | Hertha | 2:1 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15.12 15:30 | Augsburg | | Schalke 04 | 1:1 (1:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
15.12 15:30 | Hannover | | Bayern | 0:4 (0:2) | |||||
Hannover | |||||||||
15.12 15:30 | Fortuna | | Freiburg | 2:0 (0:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15.12 18:30 | Borussia Dortmund | | Werder | 2:1 (2:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
16.12 15:30 | RB Leipzig | | Mainz 05 | 4:1 (2:1) | |||||
Leipzig | |||||||||
16.12 18:00 | Eintracht | | Bayer 04 | 2:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 14 | |||||||||
07.12 20:30 | Werder | | Fortuna | 3:1 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
08.12 15:30 | Bayern | | Nürnberg | 3:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
08.12 15:30 | Schalke 04 | | Borussia Dortmund | 1:2 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
08.12 15:30 | Bayer 04 | | Augsburg | 1:0 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
08.12 15:30 | Freiburg | | RB Leipzig | 3:0 (2:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
08.12 15:30 | Wolfsburg | | Hoffenheim | 2:2 (2:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
08.12 18:30 | Hertha | | Eintracht | 1:0 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
09.12 15:30 | Mainz 05 | | Hannover | 1:1 (0:1) | |||||
Mainz | |||||||||
09.12 18:00 | Borussia Mönchengladbach | | Stuttgart | 3:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
Day 13 | |||||||||
01.12 15:30 | Borussia Dortmund | | Freiburg | 2:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
01.12 15:30 | Stuttgart | | Augsburg | 1:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
01.12 15:30 | Werder | | Bayern | 1:2 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
01.12 15:30 | Hannover | | Hertha | 0:2 (0:1) | |||||
Hannover | |||||||||
01.12 18:30 | Hoffenheim | | Schalke 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
02.12 15:30 | RB Leipzig | | Borussia Mönchengladbach | 2:0 (2:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
02.12 18:00 | Eintracht | | Wolfsburg | 1:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
03.12 20:30 | Nürnberg | | Bayer 04 | 1:1 (0:1) | |||||
Nürnberg |
Day 17 | |||||||||
21.12 20:00 | VVV-Venlo | | Zwolle | 2:0 (1:0) | |||||
Venlo | |||||||||
22.12 18:30 | Fortuna | | Groningen | 0:0 | |||||
Sittard | |||||||||
22.12 19:45 | NAC | | Heerenveen | 4:2 (1:2) | |||||
Breda | |||||||||
22.12 19:45 | PSV | | AZ | 3:1 (1:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
22.12 20:45 | Excelsior | | Heracles | 0:3 (0:2) | |||||
Rotterdam | |||||||||
23.12 12:15 | Utrecht | | Ajax | 1:3 (0:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
23.12 14:30 | De Graafschap | | Vitesse | 2:2 (1:1) | |||||
Doetinchem | |||||||||
23.12 14:30 | Den Haag | | Feyenoord | 2:2 (1:1) | |||||
Den Haag | |||||||||
23.12 16:45 | Emmen | | Willem II | 0:2 (0:1) | |||||
Emmen | |||||||||
Day 16 | |||||||||
14.12 20:00 | Willem II | | Den Haag | 0:3 (0:1) | |||||
Tilburg | |||||||||
15.12 18:30 | Zwolle | | NAC | 0:0 | |||||
Zwolle | |||||||||
15.12 19:45 | AZ | | Excelsior | 2:1 (1:1) | |||||
Alkmaar | |||||||||
15.12 19:45 | Heracles | | PSV | 0:4 (0:2) | |||||
Almelo | |||||||||
15.12 20:45 | Vitesse | | VVV-Venlo | 2:1 (1:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
16.12 12:15 | Heerenveen | | Utrecht | 2:3 (0:3) | |||||
Heerenveen | |||||||||
16.12 14:30 | Ajax | | De Graafschap | 8:0 (3:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
16.12 14:30 | Groningen | | Emmen | 1:2 (0:0) | |||||
Groningen | |||||||||
16.12 16:45 | Feyenoord | | Fortuna | 0:2 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
Day 15 | |||||||||
07.12 18:30 | Fortuna | | AZ | 0:3 (0:1) | |||||
Sittard | |||||||||
07.12 20:45 | PSV | | Excelsior | 6:0 (2:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
08.12 18:30 | Willem II | | Heerenveen | 1:5 (1:2) | |||||
Tilburg | |||||||||
08.12 19:45 | Zwolle | | Ajax | 1:4 (1:2) | |||||
Zwolle | |||||||||
08.12 20:45 | Den Haag | | De Graafschap | 0:0 | |||||
Den Haag | |||||||||
09.12 12:15 | Utrecht | | Heracles | 3:1 (3:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
09.12 14:30 | VVV-Venlo | | Groningen | 0:0 | |||||
Venlo | |||||||||
09.12 14:30 | Emmen | | Feyenoord | 1:4 (0:0) | |||||
Emmen | |||||||||
09.12 16:45 | NAC | | Vitesse | 2:1 (1:0) | |||||
Breda | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.12 18:30 | Vitesse | | Emmen | 1:1 (1:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
01.12 19:45 | AZ | | Willem II | 0:2 (0:2) | |||||
Alkmaar | |||||||||
01.12 19:45 | De Graafschap | | Zwolle | 0:2 (0:1) | |||||
Doetinchem | |||||||||
01.12 20:45 | Heerenveen | | Fortuna | 3:1 (1:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
02.12 12:15 | Ajax | | Den Haag | 5:1 (3:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
02.12 14:30 | Feyenoord | | PSV | 2:1 (2:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
02.12 14:30 | Heracles | | VVV-Venlo | 4:1 (1:0) | |||||
Almelo | |||||||||
02.12 16:45 | Groningen | | NAC | 5:2 (1:1) | |||||
Groningen | |||||||||
Day 11 | |||||||||
06.12 20:00 | Feyenoord | | VVV-Venlo | 4:1 (2:0) | |||||
Rotterdam |
Day 36 | |||||||||
08.12 14:00 | Chikhura | | Sioni | 2:1 (2:0) | |||||
Sachkhere | |||||||||
08.12 14:00 | Samtredia | | Saburtalo | 1:4 (0:2) | |||||
Zestaponi | |||||||||
08.12 14:00 | Dinamo | | Dila | 1:2 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
08.12 18:00 | Lokomotivi | | Metalurgi | 1:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
08.12 19:00 | Torpedo | | Kolkheti 1913 | 4:0 (3:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
Day 35 | |||||||||
03.12 16:00 | Metalurgi | | Samtredia | 3:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
04.12 13:00 | Kolkheti 1913 | | Dinamo | 0:2 (0:1) | |||||
Poti | |||||||||
04.12 15:00 | Sioni | | Torpedo | 0:3 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
04.12 17:00 | Dila | | Lokomotivi | 4:0 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
04.12 19:00 | Saburtalo | | Chikhura | 0:0 | |||||
Tbilisi |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.12 10:00 | Sioni | | Gagra | 3:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 4:0 | |||
Bolnisi | |||||||||
15.12 10:00 | WIT Georgia | | Samtredia | 4:0 (2:0) | 2:2 (0:1) | 6:2 | |||
Mtskheta | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.12 12:00 | Gagra | | Sioni | 0:1 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
12.12 14:00 | Samtredia | | WIT Georgia | 2:2 (1:0) | |||||
Kutaisi |
Day 17 | |||||||||
21.12 19:30 | Girona | | Getafe | 1:1 (0:0) | |||||
Girona | |||||||||
21.12 21:00 | Real Sociedad | | Alavés | 0:1 (0:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
22.12 13:00 | Real Betis | | Eibar | 1:1 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
22.12 16:15 | Atlético | | Español | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
22.12 18:30 | Barcelona | | Celta de Vigo | 2:0 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
22.12 20:45 | Athletic | | Real Valladolid | 1:1 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
23.12 12:00 | Valencia | | Huesca | 2:1 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
23.12 16:15 | Leganés | | Sevilla | 1:1 (1:0) | |||||
Leganés | |||||||||
23.12 18:30 | Rayo Vallecano | | Levante | 2:1 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
Day 16 | |||||||||
14.12 21:00 | Celta de Vigo | | Leganés | 0:0 | |||||
Vigo | |||||||||
15.12 13:00 | Getafe | | Real Sociedad | 1:0 (1:0) | |||||
Getafe | |||||||||
15.12 16:15 | Real Valladolid | | Atlético | 2:3 (0:2) | |||||
Valladolid | |||||||||
15.12 18:30 | Real Madrid | | Rayo Vallecano | 1:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
15.12 20:45 | Eibar | | Valencia | 1:1 (0:1) | |||||
Éibar | |||||||||
16.12 12:00 | Sevilla | | Girona | 2:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
16.12 16:15 | Español | | Real Betis | 1:3 (1:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
16.12 18:30 | Huesca | | Villarreal | 2:2 (1:0) | |||||
Huesca | |||||||||
16.12 20:45 | Levante | | Barcelona | 0:5 (0:2) | |||||
Valencia | |||||||||
17.12 21:00 | Alavés | | Athletic | 0:0 | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
Day 15 | |||||||||
07.12 21:00 | Leganés | | Getafe | 1:1 (0:1) | |||||
Leganés | |||||||||
08.12 13:00 | Atlético | | Alavés | 3:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
08.12 16:15 | Valencia | | Sevilla | 1:1 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
08.12 18:30 | Villarreal | | Celta de Vigo | 2:3 (0:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
08.12 20:45 | Español | | Barcelona | 0:4 (0:3) | |||||
Barcelona | |||||||||
09.12 12:00 | Eibar | | Levante | 4:4 (1:2) | |||||
Éibar | |||||||||
09.12 16:15 | Huesca | | Real Madrid | 0:1 (0:1) | |||||
Huesca | |||||||||
09.12 18:30 | Real Sociedad | | Real Valladolid | 1:2 (0:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
09.12 20:45 | Real Betis | | Rayo Vallecano | 2:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
10.12 21:00 | Athletic | | Girona | 1:0 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.12 13:00 | Celta de Vigo | | Huesca | 2:0 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
01.12 16:15 | Real Valladolid | | Leganés | 2:4 (0:2) | |||||
Valladolid | |||||||||
01.12 18:30 | Getafe | | Español | 3:0 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
01.12 20:45 | Real Madrid | | Valencia | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
02.12 12:00 | Real Betis | | Real Sociedad | 1:0 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
02.12 16:15 | Girona | | Atlético | 1:1 (1:0) | |||||
Girona | |||||||||
02.12 18:30 | Barcelona | | Villarreal | 2:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
02.12 20:45 | Alavés | | Sevilla | 1:1 (1:0) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
03.12 21:00 | Levante | | Athletic | 3:0 (1:0) | |||||
Valencia |
Day 19 | |||||||||
29.12 12:30 | Juventus | | Sampdoria | 2:1 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
29.12 15:00 | Chievo | | Frosinone | 1:0 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
29.12 15:00 | Empoli | | Inter | 0:1 (0:0) | |||||
Empoli | |||||||||
29.12 15:00 | Genoa | | Fiorentina | 0:0 | |||||
Genova | |||||||||
29.12 15:00 | Lazio | | Torino | 1:1 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
29.12 15:00 | Parma | | Roma | 0:2 (0:0) | |||||
Parma | |||||||||
29.12 15:00 | Sassuolo | | Atalanta | 2:6 (0:2) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
29.12 15:00 | Udinese | | Cagliari | 2:0 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
29.12 18:00 | Napoli | | Bologna | 3:2 (1:1) | |||||
Napoli | |||||||||
29.12 20:30 | Milan | | SPAL | 2:1 (1:1) | |||||
Milano | |||||||||
Day 18 | |||||||||
26.12 12:30 | Frosinone | | Milan | 0:0 | |||||
Frosinone | |||||||||
26.12 15:00 | Atalanta | | Juventus | 2:2 (1:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
26.12 15:00 | Bologna | | Lazio | 0:2 (0:1) | |||||
Bologna | |||||||||
26.12 15:00 | Cagliari | | Genoa | 1:0 (1:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
26.12 15:00 | Fiorentina | | Parma | 0:1 (0:1) | |||||
Firenze | |||||||||
26.12 15:00 | Sampdoria | | Chievo | 2:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
26.12 18:00 | Roma | | Sassuolo | 3:1 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
26.12 18:00 | SPAL | | Udinese | 0:0 | |||||
Ferrara | |||||||||
26.12 18:00 | Torino | | Empoli | 3:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
26.12 20:30 | Inter | | Napoli | 1:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
Day 17 | |||||||||
22.12 12:30 | Lazio | | Cagliari | 3:1 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
22.12 15:00 | Empoli | | Sampdoria | 2:4 (1:1) | |||||
Empoli | |||||||||
22.12 15:00 | Genoa | | Atalanta | 3:1 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
22.12 15:00 | Milan | | Fiorentina | 0:1 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
22.12 15:00 | Napoli | | SPAL | 1:0 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
22.12 15:00 | Sassuolo | | Torino | 1:1 (0:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
22.12 15:00 | Udinese | | Frosinone | 1:1 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
22.12 18:00 | Chievo | | Inter | 1:1 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
22.12 18:00 | Parma | | Bologna | 0:0 | |||||
Parma | |||||||||
22.12 20:30 | Juventus | | Roma | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
Day 16 | |||||||||
15.12 18:00 | Inter | | Udinese | 1:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
15.12 20:30 | Torino | | Juventus | 0:1 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
16.12 12:30 | SPAL | | Chievo | 0:0 | |||||
Ferrara | |||||||||
16.12 15:00 | Fiorentina | | Empoli | 3:1 (1:1) | |||||
Firenze | |||||||||
16.12 15:00 | Frosinone | | Sassuolo | 0:2 (0:1) | |||||
Frosinone | |||||||||
16.12 15:00 | Sampdoria | | Parma | 2:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
16.12 18:00 | Cagliari | | Napoli | 0:1 (0:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
16.12 20:30 | Roma | | Genoa | 3:2 (2:2) | |||||
Roma | |||||||||
17.12 20:30 | Atalanta | | Lazio | 1:0 (1:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
18.12 20:30 | Bologna | | Milan | 0:0 | |||||
Bologna | |||||||||
Day 15 | |||||||||
07.12 20:30 | Juventus | | Inter | 1:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
08.12 15:00 | Napoli | | Frosinone | 4:0 (2:0) | |||||
Napoli | |||||||||
08.12 18:00 | Cagliari | | Roma | 2:2 (0:2) | |||||
Cagliari | |||||||||
08.12 20:30 | Lazio | | Sampdoria | 2:2 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
09.12 12:30 | Sassuolo | | Fiorentina | 3:3 (0:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
09.12 15:00 | Empoli | | Bologna | 2:1 (1:1) | |||||
Empoli | |||||||||
09.12 15:00 | Parma | | Chievo | 1:1 (0:0) | |||||
Parma | |||||||||
09.12 15:00 | Udinese | | Atalanta | 1:3 (1:1) | |||||
Udine | |||||||||
09.12 18:00 | Genoa | | SPAL | 1:1 (1:1) | |||||
Genova | |||||||||
09.12 20:30 | Milan | | Torino | 0:0 | |||||
Milano | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.12 15:00 | SPAL | | Empoli | 2:2 (1:2) | |||||
Ferrara | |||||||||
01.12 18:00 | Fiorentina | | Juventus | 0:3 (0:1) | |||||
Firenze | |||||||||
01.12 20:30 | Sampdoria | | Bologna | 4:1 (3:1) | |||||
Genova | |||||||||
02.12 12:30 | Milan | | Parma | 2:1 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
02.12 15:00 | Frosinone | | Cagliari | 1:1 (1:0) | |||||
Frosinone | |||||||||
02.12 15:00 | Sassuolo | | Udinese | 0:0 | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
02.12 15:00 | Torino | | Genoa | 2:1 (2:1) | |||||
Torino | |||||||||
02.12 18:00 | Chievo | | Lazio | 1:1 (1:0) | |||||
Verona | |||||||||
02.12 20:30 | Roma | | Inter | 2:2 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
03.12 20:30 | Atalanta | | Napoli | 1:2 (0:1) | |||||
Bergamo |
Day 20 | |||||||||
20.12 18:00 | Pogoń | | Śląsk | 2:1 (0:1) | |||||
Szczecin | |||||||||
20.12 20:30 | Zagłębie Sosnowiec | | Legia | 2:3 (1:0) | |||||
Sosnowiec | |||||||||
21.12 18:00 | Arka | | Wisła Płock | 3:3 (0:2) | |||||
Gdynia | |||||||||
21.12 18:00 | Piast | | Jagiellonia | 1:1 (1:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
21.12 20:30 | Wisła Kraków | | Lech | 0:1 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
22.12 15:30 | Korona | | Miedź | 0:0 | |||||
Kielce | |||||||||
22.12 18:00 | Lechia | | Górnik | 4:0 (1:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
22.12 18:00 | Zagłębie Lubin | | Cracovia | 1:2 (1:0) | |||||
Lubin | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.12 18:00 | Wisła Płock | | Wisła Kraków | 1:2 (0:1) | |||||
Płock | |||||||||
14.12 20:30 | Jagiellonia | | Zagłębie Lubin | 0:4 (0:3) | |||||
Białystok | |||||||||
15.12 15:30 | Cracovia | | Pogoń | 2:1 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
15.12 18:00 | Górnik | | Arka | 1:1 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
15.12 20:30 | Legia | | Piast | 2:0 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
16.12 15:30 | Śląsk | | Korona | 1:1 (1:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
16.12 18:00 | Zagłębie Sosnowiec | | Lech | 0:6 (0:2) | |||||
Sosnowiec | |||||||||
17.12 18:00 | Miedź | | Lechia | 0:0 | |||||
Legnica | |||||||||
Day 18 | |||||||||
07.12 18:00 | Zagłębie Lubin | | Piast | 2:2 (1:1) | |||||
Lubin | |||||||||
07.12 20:30 | Lech | | Śląsk | 2:0 (0:0) | |||||
Poznań | |||||||||
08.12 15:30 | Pogoń | | Zagłębie Sosnowiec | 1:0 (0:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
08.12 18:00 | Korona | | Wisła Płock | 2:2 (2:1) | |||||
Kielce | |||||||||
08.12 20:30 | Wisła Kraków | | Jagiellonia | 2:2 (2:0) | |||||
Kraków | |||||||||
09.12 15:30 | Górnik | | Miedź | 1:3 (0:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
09.12 18:00 | Lechia | | Legia | 0:0 | |||||
Gdańsk | |||||||||
10.12 18:00 | Arka | | Cracovia | 0:3 (0:2) | |||||
Gdynia | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.12 15:30 | Wisła Płock | | Górnik | 0:4 (0:1) | |||||
Płock | |||||||||
01.12 18:00 | Miedź | | Wisła Kraków | 2:0 (2:0) | |||||
Legnica | |||||||||
01.12 20:30 | Legia | | Korona | 3:0 (2:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
02.12 15:30 | Zagłębie Sosnowiec | | Zagłębie Lubin | 1:2 (1:2) | |||||
Sosnowiec | |||||||||
02.12 18:00 | Cracovia | | Lech | 1:0 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
03.12 18:00 | Piast | | Pogoń | 3:0 (2:0) | |||||
Gliwice |
Day 14 | |||||||||
22.12 15:30 | Vitória Setubal | | Santa Clara | 0:2 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
22.12 15:30 | Tondela | | Marítimo | 2:1 (1:1) | |||||
Tondela | |||||||||
22.12 15:30 | Feirense | | Portimonense | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
22.12 18:00 | Belenenses | | Aves | 5:2 (2:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
22.12 20:30 | Moreirense | | Boavista | 2:1 (2:1) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
23.12 15:00 | Nacional | | Chaves | 2:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
23.12 15:00 | Porto | | Rio Ave | 2:1 (2:1) | |||||
Porto | |||||||||
23.12 17:30 | Benfica | | Braga | 6:2 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
23.12 20:00 | Vitória Guimarães | | Sporting | 1:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
Day 13 | |||||||||
14.12 19:00 | Portimonense | | Vitória Setubal | 3:1 (2:0) | |||||
Portimão | |||||||||
14.12 21:15 | Braga | | Feirense | 4:0 (2:0) | |||||
Braga | |||||||||
15.12 15:30 | Chaves | | Moreirense | 1:2 (0:0) | |||||
Chaves | |||||||||
15.12 15:30 | Boavista | | Tondela | 2:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
15.12 18:00 | Aves | | Vitória Guimarães | 1:1 (1:1) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
15.12 20:30 | Santa Clara | | Porto | 1:2 (1:1) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
16.12 15:00 | Rio Ave | | Belenenses | 2:2 (1:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
16.12 17:30 | Marítimo | | Benfica | 0:1 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
16.12 20:00 | Sporting | | Nacional | 5:2 (1:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 12 | |||||||||
07.12 20:30 | Porto | | Portimonense | 4:1 (1:1) | |||||
Porto | |||||||||
08.12 15:30 | Belenenses | | Chaves | 1:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
08.12 18:00 | Tondela | | Braga | 0:1 (0:1) | |||||
Tondela | |||||||||
08.12 20:30 | Vitória Setubal | | Benfica | 0:1 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
09.12 15:00 | Nacional | | Boavista | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
09.12 15:00 | Moreirense | | Santa Clara | 0:1 (0:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
09.12 17:30 | Vitória Guimarães | | Rio Ave | 3:2 (2:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
09.12 20:00 | Sporting | | Aves | 4:1 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
10.12 20:15 | Feirense | | Marítimo | 1:1 (0:0) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
Day 11 | |||||||||
01.12 15:30 | Marítimo | | Vitória Setubal | 0:1 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
01.12 18:00 | Benfica | | Feirense | 4:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
01.12 20:30 | Braga | | Moreirense | 2:0 (2:0) | |||||
Braga | |||||||||
02.12 15:00 | Portimonense | | Tondela | 3:2 (3:1) | |||||
Portimão | |||||||||
02.12 15:00 | Aves | | Nacional | 2:3 (1:1) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
02.12 17:30 | Chaves | | Vitória Guimarães | 0:1 (0:1) | |||||
Chaves | |||||||||
02.12 20:00 | Boavista | | Porto | 0:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
03.12 20:15 | Rio Ave | | Sporting | 1:3 (1:2) | |||||
Vila do Conde |
Day 21 | |||||||||
14.12 18:00 | Partizan | | FK Mačva | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
15.12 13:00 | Radnik | | Bačka | 3:2 (2:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
16.12 13:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Voždovac | 3:2 (0:2) | |||||
Subotica | |||||||||
16.12 16:00 | Vojvodina | | Proleter | 0:0 | |||||
Novi Sad | |||||||||
16.12 19:30 | Čukarički | | Crvena Zvezda | 1:2 (1:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.12 13:00 | Zemun | | Dinamo | 1:2 (1:1) | |||||
Zemun | |||||||||
17.12 15:00 | Mladost | | Rad | 0:0 | |||||
Lučani | |||||||||
17.12 15:00 | Napredak | | Radnički | 1:2 (1:2) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
Day 20 | |||||||||
08.12 19:00 | Crvena Zvezda | | Napredak | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
09.12 13:00 | Dinamo | | Voždovac | 1:2 (0:1) | |||||
Vranje | |||||||||
09.12 13:00 | Radnički | | Spartak Zlatibor Voda | 3:0 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
09.12 13:00 | FK Mačva | | Radnik | 1:2 (1:2) | |||||
Šabac | |||||||||
09.12 13:00 | Zemun | | Mladost | 0:3 (0:2) | |||||
Zemun | |||||||||
09.12 17:00 | Proleter | | Čukarički | 0:0 | |||||
Novi Sad | |||||||||
09.12 17:00 | Bačka | | Vojvodina | 0:0 | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
09.12 17:00 | Rad | | Partizan | 0:3 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 19 | |||||||||
05.12 16:00 | Mladost | | Dinamo | 2:0 (1:0) | |||||
Lučani | |||||||||
05.12 16:00 | Radnik | | Rad | 1:0 (1:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
05.12 16:00 | Vojvodina | | FK Mačva | 1:1 (1:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
05.12 16:00 | Čukarički | | Bačka | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
05.12 16:00 | Napredak | | Proleter | 1:1 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
05.12 16:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Crvena Zvezda | 1:3 (0:2) | |||||
Subotica | |||||||||
05.12 16:00 | Voždovac | | Radnički | 0:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
05.12 18:30 | Partizan | | Zemun | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 18 | |||||||||
01.12 13:00 | Rad | | Vojvodina | 0:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
01.12 13:00 | Zemun | | Radnik | 0:0 | |||||
Zemun | |||||||||
01.12 15:00 | FK Mačva | | Čukarički | 1:0 (1:0) | |||||
Šabac | |||||||||
01.12 15:30 | Mladost | | Partizan | 1:1 (0:0) | |||||
Lučani | |||||||||
01.12 18:00 | Dinamo | | Radnički | 0:4 (0:2) | |||||
Vranje | |||||||||
01.12 18:00 | Proleter | | Spartak Zlatibor Voda | 2:2 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
02.12 18:00 | Crvena Zvezda | | Voždovac | 2:0 (2:0) | |||||
Belgrade |
Day 19 | |||||||||
22.12 21:00 | Angers | | Marseille | 1:1 (1:0) | |||||
Angers | |||||||||
22.12 21:00 | Lille | | Toulouse | 1:2 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
22.12 21:00 | Monaco | | Guingamp | 0:2 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
22.12 21:00 | Montpellier | | Lyon | 1:1 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
22.12 21:00 | Paris Saint-Germain | | Nantes | 1:0 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
22.12 21:00 | Reims | | Caen | 2:2 (1:2) | |||||
Reims | |||||||||
22.12 21:00 | Rennes | | Nîmes | 4:0 (2:0) | |||||
Rennes | |||||||||
22.12 21:00 | Saint-Étienne | | Dijon | 3:0 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
22.12 21:00 | Strasbourg | | Nice | 2:0 (2:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
23.12 17:00 | Bordeaux | | Amiens | 1:1 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
Day 18 | |||||||||
15.12 20:00 | Reims | | Strasbourg | 2:1 (1:0) | |||||
Reims | |||||||||
16.12 15:00 | Nîmes | | Lille | 2:3 (0:2) | |||||
Nîmes | |||||||||
16.12 17:00 | Nice | | Saint-Étienne | 1:1 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
16.12 21:00 | Lyon | | Monaco | 3:0 (2:0) | |||||
Lyon | |||||||||
18.12 19:30 | Caen | | Toulouse | 2:1 (1:1) | |||||
Caen | |||||||||
Day 17 | |||||||||
08.12 20:00 | Guingamp | | Amiens | 1:2 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
08.12 20:00 | Rennes | | Dijon | 2:0 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
09.12 15:00 | Strasbourg | | Caen | 2:2 (2:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
09.12 17:00 | Lille | | Reims | 1:1 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
Day 16 | |||||||||
04.12 19:00 | Amiens | | Monaco | 0:2 (0:1) | |||||
Amiens | |||||||||
04.12 19:00 | Nice | | Angers | 0:0 | |||||
Nice | |||||||||
04.12 21:00 | Montpellier | | Lille | 0:1 (0:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
05.12 19:00 | Bordeaux | | Saint-Étienne | 3:2 (1:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
05.12 19:00 | Caen | | Nîmes | 1:2 (0:1) | |||||
Caen | |||||||||
05.12 19:00 | Dijon | | Guingamp | 2:1 (1:0) | |||||
Dijon | |||||||||
05.12 19:00 | Lyon | | Rennes | 0:2 (0:2) | |||||
Lyon | |||||||||
05.12 19:00 | Nantes | | Marseille | 3:2 (2:2) | |||||
Nantes | |||||||||
05.12 19:00 | Reims | | Toulouse | 0:1 (0:1) | |||||
Reims | |||||||||
05.12 21:00 | Strasbourg | | Paris Saint-Germain | 1:1 (1:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
Day 15 | |||||||||
01.12 17:00 | Lille | | Lyon | 2:2 (2:0) | |||||
Lille | |||||||||
01.12 20:00 | Angers | | Caen | 1:1 (0:0) | |||||
Angers | |||||||||
01.12 20:00 | Guingamp | | Nice | 0:0 | |||||
Guingamp | |||||||||
01.12 20:00 | Monaco | | Montpellier | 1:2 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
01.12 20:00 | Nîmes | | Amiens | 3:0 (1:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
02.12 15:00 | Toulouse | | Dijon | 2:2 (0:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
02.12 17:00 | Marseille | | Reims | 0:0 | |||||
Marseille | |||||||||
02.12 17:00 | Rennes | | Strasbourg | 1:4 (1:2) | |||||
Rennes | |||||||||
02.12 21:00 | Bordeaux | | Paris Saint-Germain | 2:2 (0:1) | |||||
Bordeaux |
Day 18 | |||||||||
14.12 18:00 | Lokomotiva | | Gorica | 2:2 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
16.12 13:00 | Osijek | | Inter | 6:0 (3:0) | |||||
Osijek | |||||||||
16.12 15:00 | Dinamo | | Hajduk | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
16.12 17:30 | Istra 1961 | | Rudeš | 1:0 (0:0) | |||||
Pula | |||||||||
Day 17 | |||||||||
08.12 15:00 | Rijeka | | Lokomotiva | 3:0 (1:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
08.12 17:30 | Hajduk | | Istra 1961 | 3:1 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
09.12 15:00 | Inter | | Dinamo | 0:2 (0:1) | |||||
Zaprešić | |||||||||
09.12 17:30 | Gorica | | Osijek | 1:2 (1:1) | |||||
Velika Gorica | |||||||||
10.12 18:00 | Rudeš | | Slaven | 1:1 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 16 | |||||||||
01.12 15:00 | Osijek | | Rijeka | 1:2 (1:1) | |||||
Osijek | |||||||||
01.12 17:30 | Rudeš | | Hajduk | 1:4 (0:2) | |||||
Zagreb | |||||||||
02.12 15:00 | Dinamo | | Gorica | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb |
Day 18 | |||||||||
05.12 13:00 | Grbalj | | Mornar | 2:0 (1:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
05.12 13:00 | Zeta | | Lovćen | 3:0 (1:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
05.12 13:00 | Titograd | | Petrovac | 3:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
05.12 13:00 | Iskra | | Rudar | 1:1 (0:1) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
05.12 17:00 | Budućnost | | Sutjeska | 1:1 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.12 13:00 | Rudar | | Budućnost | 2:1 (0:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
01.12 13:00 | Lovćen | | Titograd | 2:2 (0:1) | |||||
Cetinje | |||||||||
01.12 13:00 | Mornar | | Zeta | 0:0 | |||||
Bar | |||||||||
01.12 13:00 | Sutjeska | | Grbalj | 3:0 (2:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
01.12 15:30 | Petrovac | | Iskra | 1:2 (1:2) | |||||
Petrovac na Moru |
Day 19 | |||||||||
14.12 18:00 | Baník | | Sigma | 0:0 | |||||
Ostrava | |||||||||
15.12 15:00 | Slovácko | | Dukla | 1:0 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
15.12 15:00 | Bohemians 1905 | | Slovan | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
15.12 15:00 | Teplice | | Fastav | 2:1 (1:1) | |||||
Teplice | |||||||||
15.12 15:00 | Opava | | Mladá Boleslav | 2:1 (1:0) | |||||
Opava | |||||||||
15.12 17:00 | Příbram | | Sparta | 1:1 (1:1) | |||||
Příbram | |||||||||
16.12 15:00 | Viktoria | | Karviná | 2:1 (2:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
17.12 18:00 | Jablonec | | Slavia | 0:2 (0:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
Day 18 | |||||||||
07.12 18:00 | Dukla | | Příbram | 1:2 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
07.12 18:00 | Fastav | | Viktoria | 0:2 (0:2) | |||||
Zlín | |||||||||
08.12 15:00 | Baník | | Bohemians 1905 | 2:0 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
08.12 15:00 | Sigma | | Slovácko | 1:0 (1:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
08.12 15:00 | Karviná | | Jablonec | 2:1 (1:1) | |||||
Karviná | |||||||||
08.12 17:00 | Slavia | | Mladá Boleslav | 3:2 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
09.12 17:00 | Sparta | | Teplice | 0:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
10.12 18:00 | Slovan | | Opava | 1:2 (1:1) | |||||
Liberec | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.12 15:00 | Mladá Boleslav | | Karviná | 1:1 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
01.12 17:00 | Slovácko | | Sparta | 2:1 (0:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
02.12 15:00 | Bohemians 1905 | | Dukla | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
02.12 15:00 | Příbram | | Baník | 0:2 (0:1) | |||||
Příbram | |||||||||
02.12 17:00 | Viktoria | | Sigma | 2:0 (2:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
03.12 17:00 | Jablonec | | Fastav | 4:0 (2:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
03.12 18:00 | Opava | | Slavia | 2:3 (1:1) | |||||
Opava |
Day 21 | |||||||||
29.12 12:30 | Rangers | | Celtic | 1:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
29.12 15:00 | Dundee | | St. Johnstone | 0:2 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
29.12 15:00 | Hamilton Academical | | Motherwell | 1:2 (1:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
29.12 15:00 | Kilmarnock | | St. Mirren | 2:1 (2:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
29.12 15:00 | Livingston | | Aberdeen | 1:2 (0:0) | |||||
Livingston | |||||||||
29.12 17:30 | Hibernian | | Hearts | 0:1 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 20 | |||||||||
26.12 14:00 | Aberdeen | | Celtic | 3:4 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
26.12 14:00 | St. Mirren | | St. Johnstone | 0:1 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
26.12 15:00 | Dundee | | Livingston | 0:0 | |||||
Dundee | |||||||||
26.12 15:00 | Hearts | | Hamilton Academical | 2:0 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
26.12 15:00 | Motherwell | | Kilmarnock | 0:1 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
26.12 15:00 | Rangers | | Hibernian | 1:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 19 | |||||||||
22.12 15:00 | Aberdeen | | Hearts | 2:0 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
22.12 15:00 | Celtic | | Dundee | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
22.12 15:00 | Hamilton Academical | | Kilmarnock | 1:1 (1:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
22.12 15:00 | Hibernian | | Livingston | 1:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
22.12 15:00 | Motherwell | | St. Mirren | 0:1 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
23.12 12:15 | St. Johnstone | | Rangers | 1:2 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 18 | |||||||||
14.12 19:45 | Livingston | | Hearts | 5:0 (0:0) | |||||
Livingston | |||||||||
15.12 15:00 | Kilmarnock | | Dundee | 3:1 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15.12 15:00 | St. Johnstone | | Motherwell | 1:2 (0:2) | |||||
Perth | |||||||||
15.12 15:00 | St. Mirren | | Aberdeen | 1:2 (1:1) | |||||
Paisley | |||||||||
16.12 12:30 | Hibernian | | Celtic | 2:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
16.12 15:00 | Rangers | | Hamilton Academical | 1:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 17 | |||||||||
08.12 15:00 | Aberdeen | | St. Johnstone | 0:2 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
08.12 15:00 | Celtic | | Kilmarnock | 5:1 (4:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
08.12 15:00 | Hamilton Academical | | Hibernian | 0:1 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
08.12 15:00 | Hearts | | Motherwell | 1:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
08.12 15:00 | Livingston | | St. Mirren | 3:1 (0:1) | |||||
Livingston | |||||||||
09.12 13:30 | Dundee | | Rangers | 1:1 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 16 | |||||||||
05.12 19:45 | Dundee | | Hamilton Academical | 4:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
05.12 19:45 | Hibernian | | St. Mirren | 2:2 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
05.12 19:45 | Kilmarnock | | Livingston | 2:0 (2:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
05.12 19:45 | Motherwell | | Celtic | 1:1 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
05.12 19:45 | Rangers | | Aberdeen | 0:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
05.12 19:45 | St. Johnstone | | Hearts | 2:2 (1:2) | |||||
Perth | |||||||||
Day 15 | |||||||||
01.12 15:00 | Kilmarnock | | Hibernian | 3:0 (2:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
01.12 15:00 | Livingston | | Motherwell | 2:0 (1:0) | |||||
Livingston | |||||||||
01.12 15:00 | St. Mirren | | Hamilton Academical | 1:3 (1:2) | |||||
Paisley | |||||||||
02.12 12:00 | Hearts | | Rangers | 1:2 (1:2) | |||||
Edinburgh | |||||||||
18.12 19:45 | Aberdeen | | Dundee | 5:1 (2:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
Day 10 | |||||||||
11.12 19:45 | Aberdeen | | Livingston | 3:2 (1:2) | |||||
Aberdeen | |||||||||
19.12 19:45 | Celtic | | Motherwell | 3:0 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
19.12 19:45 | Hibernian | | Rangers | 0:0 | |||||
Edinburgh |
Day 15 | |||||||||
07.12 21:00 | San Martín de Tucumán | | Newell's Old Boys | 0:3 (0:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
08.12 17:10 | San Lorenzo de Almagro | | Estudiantes | 1:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.12 17:10 | Unión | | Banfield | 0:1 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
08.12 19:20 | Defensa y Justicia | | Colón | 3:0 (2:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
08.12 19:20 | Lanús | | Talleres | 2:1 (1:1) | |||||
Lanús | |||||||||
08.12 21:30 | Godoy Cruz | | Independiente | 1:1 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
09.12 19:20 | Argentinos Juniors | | Aldosivi | 1:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
09.12 19:20 | Gimnasia y Esgrima | | Huracán | 2:2 (1:1) | |||||
La Plata | |||||||||
09.12 21:30 | Racing Club | | San Martín San Juan | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
10.12 19:00 | Patronato | | Vélez Sársfield | 3:3 (2:1) | |||||
Paraná | |||||||||
10.12 21:15 | Belgrano | | Tigre | 1:2 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.12 17:10 | Estudiantes | | Lanús | 1:1 (1:1) | |||||
La Plata | |||||||||
01.12 19:20 | Atlético Tucumán | | San Martín de Tucumán | 2:3 (1:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
01.12 21:30 | Banfield | | Argentinos Juniors | 0:1 (0:0) | |||||
Banfield | |||||||||
02.12 17:10 | Aldosivi | | San Lorenzo de Almagro | 2:2 (0:0) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
02.12 19:20 | Independiente | | Boca Juniors | 0:1 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
02.12 21:30 | River Plate | | Gimnasia y Esgrima | 3:1 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
03.12 17:10 | Tigre | | Godoy Cruz | 1:3 (1:1) | |||||
Victoria | |||||||||
03.12 19:20 | Vélez Sársfield | | Rosario Central | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
03.12 19:20 | San Martín San Juan | | Unión | 2:0 (1:0) | |||||
San Juan | |||||||||
03.12 21:30 | Talleres | | Racing Club | 1:3 (0:2) | |||||
Córdoba | |||||||||
03.12 21:30 | Huracán | | Defensa y Justicia | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 8 | |||||||||
13.12 21:00 | Huracán | | Argentinos Juniors | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
Day 38 | |||||||||
01.12 19:00 | Atlético Mineiro | | Botafogo | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
01.12 19:00 | Flamengo | | Atlético Paranaense | 1:2 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
02.12 16:00 | Ceará | | Vasco da Gama | 0:0 | |||||
Fortaleza | |||||||||
02.12 16:00 | Sport | | Santos | 2:1 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
02.12 17:00 | Paraná | | Internacional | 1:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
02.12 17:00 | Chapecoense | | São Paulo | 1:0 (0:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
02.12 17:00 | Bahia | | Cruzeiro | 0:0 | |||||
Salvador | |||||||||
02.12 17:00 | Fluminense | | América | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
02.12 17:00 | Palmeiras | | Vitória | 3:2 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
02.12 17:00 | Grêmio | | Corinthians | 1:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre |
08.12 20:00 | Atlanta United | | Portland Timbers | 2:0 (1:0) | |||||
Atlanta |
Day 10 | |||||||||
28.12 19:50 | Melbourne Victory | | Wellington Phoenix | 1:1 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
29.12 19:50 | Sydney | | Brisbane Roar | 2:1 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
30.12 19:30 | Newcastle United Jets | | Adelaide United | 1:2 (0:1) | |||||
Newcastle | |||||||||
31.12 19:00 | Central Coast Mariners | | Perth Glory | 1:4 (0:3) | |||||
Gosford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 27 | 18 | 6 | 3 | 56-23 | 60 | ||
2. | Sydney | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-29 | 52 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 5 | 7 | 50-32 | 50 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 8 | 7 | 37-32 | 44 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 11 | 7 | 9 | 39-32 | 40 | ||
6. | Wellington Phoenix | 27 | 11 | 7 | 9 | 46-43 | 40 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 5 | 12 | 40-36 | 35 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 27 | 6 | 6 | 15 | 42-54 | 24 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 4 | 6 | 17 | 38-71 | 18 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 31-70 | 13 |
Day 9 | |||||||||
21.12 18:00 | Perth Glory | | Sydney | 1:2 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
22.12 19:35 | Wellington Phoenix | | Brisbane Roar | 4:1 (1:1) | |||||
Wellington | |||||||||
22.12 19:50 | Melbourne City | | Melbourne Victory | 1:1 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
23.12 17:00 | Central Coast Mariners | | Newcastle United Jets | 1:2 (1:0) | |||||
Gosford | |||||||||
26.12 19:20 | Adelaide United | | Western Sydney Wanderers | 2:2 (0:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
Day 8 | |||||||||
14.12 18:50 | Brisbane Roar | | Melbourne Victory | 2:4 (2:4) | |||||
Brisbane | |||||||||
15.12 19:35 | Wellington Phoenix | | Central Coast Mariners | 2:0 (2:0) | |||||
Wellington | |||||||||
15.12 19:50 | Western Sydney Wanderers | | Sydney | 1:3 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
16.12 17:00 | Newcastle United Jets | | Perth Glory | 0:2 (0:2) | |||||
Newcastle | |||||||||
16.12 18:30 | Adelaide United | | Melbourne City | 0:2 (0:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
Day 7 | |||||||||
07.12 19:50 | Western Sydney Wanderers | | Central Coast Mariners | 2:0 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
08.12 17:35 | Sydney | | Wellington Phoenix | 1:3 (0:3) | |||||
Sydney | |||||||||
08.12 19:00 | Perth Glory | | Melbourne City | 1:0 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
08.12 19:50 | Melbourne Victory | | Adelaide United | 2:0 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
09.12 17:00 | Newcastle United Jets | | Brisbane Roar | 2:0 (1:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
Day 6 | |||||||||
01.12 17:35 | Central Coast Mariners | | Sydney | 1:2 (1:1) | |||||
Gosford | |||||||||
01.12 19:50 | Melbourne Victory | | Western Sydney Wanderers | 4:0 (3:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
02.12 19:00 | Wellington Phoenix | | Perth Glory | 1:1 (1:0) | |||||
Wellington | |||||||||
02.12 19:00 | Melbourne City | | Newcastle United Jets | 3:0 (2:0) | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 27 | 18 | 6 | 3 | 56-23 | 60 | ||
2. | Sydney | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-29 | 52 | ||
3. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 5 | 7 | 50-32 | 50 | ||
4. | Adelaide United | 27 | 12 | 8 | 7 | 37-32 | 44 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 11 | 7 | 9 | 39-32 | 40 | ||
6. | Wellington Phoenix | 27 | 11 | 7 | 9 | 46-43 | 40 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 5 | 12 | 40-36 | 35 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 27 | 6 | 6 | 15 | 42-54 | 24 | ||
9. | Brisbane Roar | 27 | 4 | 6 | 17 | 38-71 | 18 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 31-70 | 13 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |