Football matches in November 2017 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.11 18:00 | Switzerland | | Northern Ireland | 0:0 | 1:0 (0:0) | 1:0 | |||
Basel | |||||||||
12.11 21:45 | Greece | | Croatia | 0:0 | 1:4 (1:3) | 1:4 | |||
Piraeus | |||||||||
13.11 20:45 | Italy | | Sweden | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Milano | |||||||||
14.11 19:45 | Ireland | | Denmark | 1:5 (1:2) | 0:0 | 1:5 | |||
Dublin | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.11 19:45 | Northern Ireland | | Switzerland | 0:1 (0:0) | |||||
Belfast | |||||||||
09.11 20:45 | Croatia | | Greece | 4:1 (3:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
10.11 20:45 | Sweden | | Italy | 1:0 (0:0) | |||||
Solna | |||||||||
11.11 20:45 | Denmark | | Ireland | 0:0 | |||||
København |
Day 6 | |||||||||
11.11 15:30 | Gabon | | Mali | 0:0 | |||||
Franceville | |||||||||
11.11 17:30 | Côte d'Ivoire | | Morocco | 0:2 (0:2) | |||||
Abidjan |
Day 6 | |||||||||
14.11 19:30 | Burkina Faso | | Cape Verde | 4:0 (1:0) | |||||
Ouagadougou | |||||||||
14.11 19:30 | Senegal | | South Africa | 2:1 (0:0) | |||||
Dakar | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.11 19:00 | South Africa | | Senegal | 0:2 (0:2) | |||||
Polokwane |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.11 20:00 | Australia | | Honduras | 3:1 (0:0) | 0:0 | 3:1 | |||
Sydney | |||||||||
15.11 21:15 | Peru | | New Zealand | 2:0 (1:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Lima | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.11 16:00 | Honduras | | Australia | 0:0 | |||||
San Pedro Sula | |||||||||
11.11 16:15 | New Zealand | | Peru | 0:0 | |||||
Wellington |
Day 5 | |||||||||
14.11 19:30 | Macau | | Kyrgyzstan | 3:4 (0:2) | |||||
Taipa | |||||||||
14.11 20:00 | India | | Myanmar | 2:2 (1:2) | |||||
Margao |
Day 5 | |||||||||
13.11 19:00 | Malaysia | | North Korea | 1:4 (0:3) | |||||
Thailand, Buriram | |||||||||
14.11 20:00 | Hong Kong | | Lebanon | 0:1 (0:1) | |||||
Hong Kong | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.11 20:00 | North Korea | | Malaysia | 4:1 (2:0) | |||||
Thailand, Buriram |
Day 5 | |||||||||
14.11 18:30 | Cambodia | | Jordan | 0:1 (0:1) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
14.11 19:00 | Vietnam | | Afghanistan | 0:0 | |||||
Hanoi |
Day 5 | |||||||||
14.11 15:00 | Turkmenistan | | Taiwan | 2:1 (2:0) | |||||
Balkanabat | |||||||||
14.11 19:30 | Singapore | | Bahrain | 0:3 (0:0) | |||||
Singapore |
Day 5 | |||||||||
14.11 14:00 | Nepal | | Philippines | 0:0 | |||||
Patan | |||||||||
14.11 16:00 | Tajikistan | | Yemen | 0:0 | |||||
Dushanbe |
07.11 17:00 | Saudi Arabia | | Latvia | 2:0 (2:0) | |||||
Portugal, Lisboa | |||||||||
08.11 15:30 | Congo | | Benin | 1:1 (1:1) | |||||
Brazzaville | |||||||||
08.11 17:45 | Iceland | | Czech Republic | 1:2 (0:1) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
08.11 18:30 | Nicaragua | | Dominican Republic | 0:3 (0:1) | |||||
Ditiamba | |||||||||
09.11 18:00 | Armenia | | Belarus | 4:1 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
09.11 18:30 | Cambodia | | Myanmar | 1:2 (0:1) | |||||
Phnom Penh | |||||||||
09.11 19:00 | Finland | | Estonia | 3:0 (2:0) | |||||
Helsinki | |||||||||
09.11 19:30 | Singapore | | Lebanon | 0:1 (0:1) | |||||
Singapore | |||||||||
09.11 19:30 | Iran | | Panama | 2:1 (2:1) | |||||
Austria, Graz | |||||||||
09.11 19:45 | Scotland | | Netherlands | 0:1 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
09.11 20:00 | Hong Kong | | Bahrain | 0:2 (0:0) | |||||
Hong Kong | |||||||||
09.11 20:00 | Luxembourg | | Hungary | 2:1 (1:1) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
09.11 20:15 | Romania | | Turkey | 2:0 (1:0) | |||||
Cluj-Napoca | |||||||||
10.11 13:00 | Japan | | Brazil | 1:3 (0:3) | |||||
France, Lille | |||||||||
10.11 16:55 | UAE | | Haiti | 0:1 (0:1) | |||||
Al Ain | |||||||||
10.11 17:00 | Georgia | | Cyprus | 1:0 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
10.11 19:35 | China | | Serbia | 0:2 (0:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
10.11 20:00 | England | | Germany | 0:0 | |||||
London | |||||||||
10.11 20:00 | South Korea | | Colombia | 2:1 (1:0) | |||||
Suwon | |||||||||
10.11 20:00 | Ukraine | | Slovakia | 2:1 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
10.11 20:45 | Portugal | | Saudi Arabia | 3:0 (1:0) | |||||
Viseu | |||||||||
10.11 20:45 | Belgium | | Mexico | 3:3 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
10.11 20:45 | Poland | | Uruguay | 0:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
10.11 21:00 | France | | Wales | 2:0 (1:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
11.11 14:30 | Malawi | | Lesotho | 1:1 (0:1) | |||||
Lilongwe | |||||||||
11.11 15:00 | Comoros | | Madagascar | 1:1 (0:1) | |||||
France, Saint-Leu-la-Forêt | |||||||||
11.11 16:00 | Russia | | Argentina | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.11 16:00 | Dominican Republic | | Nicaragua | 1:0 (0:0) | |||||
San Cristóbal | |||||||||
11.11 16:00 | Namibia | | Zimbabwe | 3:1 (3:1) | |||||
Windhoek | |||||||||
11.11 18:30 | Macedonia | | Norway | 2:0 (1:0) | |||||
Skopje | |||||||||
11.11 19:30 | Qatar | | Czech Republic | 0:1 (0:1) | |||||
Doha | |||||||||
11.11 19:30 | Trinidad and Tobago | | Grenada | 2:2 (0:0) | |||||
Couva | |||||||||
11.11 21:30 | Spain | | Costa Rica | 5:0 (2:0) | |||||
Málaga | |||||||||
12.11 15:00 | Malta | | Estonia | 0:3 (0:2) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
12.11 15:30 | Togo | | Mauritius | 6:0 (2:0) | |||||
Lomé | |||||||||
12.11 16:00 | Benin | | Tanzania | 1:1 (1:0) | |||||
Cotonou | |||||||||
13.11 15:00 | Venezuela | | Iran | 0:1 (0:0) | |||||
Netherlands, Nijmegen | |||||||||
13.11 17:00 | Bulgaria | | Saudi Arabia | 1:0 (0:0) | |||||
Portugal, Lisboa | |||||||||
13.11 18:00 | Armenia | | Cyprus | 3:2 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
13.11 18:00 | Georgia | | Belarus | 2:2 (1:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
13.11 18:00 | Iraq | | Syria | 1:1 (1:1) | |||||
Karbala | |||||||||
13.11 19:30 | Turkey | | Albania | 2:3 (0:2) | |||||
Antalya | |||||||||
13.11 19:30 | Kosovo | | Latvia | 4:3 (2:2) | |||||
Kosovska Mitrovica | |||||||||
13.11 20:45 | Poland | | Mexico | 0:1 (0:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
14.11 15:30 | Gabon | | Botswana | 0:0 | |||||
Franceville | |||||||||
14.11 16:55 | UAE | | Uzbekistan | 1:0 (1:0) | |||||
Al Ain | |||||||||
14.11 18:00 | Slovakia | | Norway | 1:0 (0:0) | |||||
Trnava | |||||||||
14.11 19:30 | Qatar | | Iceland | 1:1 (0:1) | |||||
Doha | |||||||||
14.11 19:30 | Argentina | | Nigeria | 2:4 (2:1) | |||||
Russia, Krasnodar | |||||||||
14.11 19:30 | Trinidad and Tobago | | Guyana | 1:1 (0:1) | |||||
Couva | |||||||||
14.11 19:35 | China | | Colombia | 0:4 (0:1) | |||||
Chongqing | |||||||||
14.11 19:45 | Wales | | Panama | 1:1 (0:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
14.11 20:00 | England | | Brazil | 0:0 | |||||
London | |||||||||
14.11 20:00 | South Korea | | Serbia | 1:1 (0:0) | |||||
Ulsan | |||||||||
14.11 20:15 | Hungary | | Costa Rica | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
14.11 20:30 | Algeria | | Central African Republic | 3:0 (1:0) | |||||
Alger | |||||||||
14.11 20:45 | Portugal | | USA | 1:1 (1:1) | |||||
Leiria | |||||||||
14.11 20:45 | Austria | | Uruguay | 2:1 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
14.11 20:45 | Belgium | | Japan | 1:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
14.11 20:45 | Germany | | France | 2:2 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
14.11 21:00 | Romania | | Netherlands | 0:3 (0:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
14.11 21:45 | Russia | | Spain | 3:3 (1:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19.11 15:00 | Fiji | | Estonia | 0:2 (0:1) | |||||
Suva | |||||||||
23.11 14:00 | Vanuatu | | Estonia | 0:1 (0:1) | |||||
Port Vila | |||||||||
25.11 18:30 | Indonesia | | Guyana | 2:1 (1:1) | |||||
Bekasi | |||||||||
26.11 17:00 | New Caledonia | | Estonia | 1:1 (0:0) | |||||
Nouméa |
Day 5 | |||||||||
22.11 20:00 | CSKA | | Benfica | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
22.11 20:45 | Basel | | Manchester United | 1:0 (0:0) | |||||
Basel |
Day 5 | |||||||||
22.11 20:45 | Anderlecht | | Bayern | 1:2 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
22.11 20:45 | Paris Saint-Germain | | Celtic | 7:1 (4:1) | |||||
Paris |
Day 5 | |||||||||
22.11 20:45 | Atlético Madrid | | Roma | 2:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
22.11 21:00 | Qarabağ | | Chelsea | 0:4 (0:2) | |||||
Bakı |
Day 5 | |||||||||
22.11 19:45 | Sporting | | Olympiakós | 3:1 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
22.11 20:45 | Juventus | | Barcelona | 0:0 | |||||
Torino |
Day 5 | |||||||||
21.11 20:00 | Spartak Moscow | | Maribor | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
21.11 20:45 | Sevilla | | Liverpool | 3:3 (0:3) | |||||
Sevilla | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 19:45 | Liverpool | | Maribor | 3:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
01.11 20:45 | Sevilla | | Spartak Moscow | 2:1 (1:0) | |||||
Sevilla |
Day 5 | |||||||||
21.11 19:45 | Manchester City | | Feyenoord | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
21.11 20:45 | Napoli | | Shahtar Donetsk | 3:0 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 20:45 | Napoli | | Manchester City | 2:4 (1:1) | |||||
Napoli | |||||||||
01.11 21:45 | Shahtar Donetsk | | Feyenoord | 3:1 (2:1) | |||||
Kharkiv |
Day 5 | |||||||||
21.11 19:00 | Beşiktaş | | Porto | 1:1 (1:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
21.11 20:45 | Monaco | | RB Leipzig | 1:4 (1:4) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 19:00 | Beşiktaş | | Monaco | 1:1 (0:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
01.11 19:45 | Porto | | RB Leipzig | 3:1 (1:0) | |||||
Porto |
Day 5 | |||||||||
21.11 20:45 | Borussia Dortmund | | Tottenham Hotspur | 1:2 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
21.11 21:45 | APOEL | | Real Madrid | 0:6 (0:4) | |||||
Nicosia | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 19:45 | Tottenham Hotspur | | Real Madrid | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
01.11 20:45 | Borussia Dortmund | | APOEL | 1:1 (1:0) | |||||
Dortmund |
Day 5 | |||||||||
23.11 22:00 | Astana | | Villarreal | 2:3 (1:1) | |||||
Astana | |||||||||
23.11 22:05 | Maccabi Tel Aviv | | Slavia Praha | 0:2 (0:1) | |||||
Netanya | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 19:00 | Slavia Praha | | Villarreal | 0:2 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
02.11 20:00 | Maccabi Tel Aviv | | Astana | 0:1 (0:0) | |||||
Netanya |
Day 5 | |||||||||
23.11 21:05 | Skënderbeu | | Dynamo Kiev | 3:2 (1:1) | |||||
Elbasan | |||||||||
23.11 21:05 | Partizan | | Young Boys | 2:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 19:00 | Partizan | | Skënderbeu | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
02.11 19:00 | Young Boys | | Dynamo Kiev | 0:1 (0:0) | |||||
Bern |
Day 5 | |||||||||
23.11 20:05 | Braga | | Hoffenheim | 3:1 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
23.11 22:05 | Ludogorets | | İstanbul Başakşehir | 1:2 (0:2) | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 20:00 | Ludogorets | | Braga | 1:1 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
02.11 20:00 | İstanbul Başakşehir | | Hoffenheim | 1:1 (0:0) | |||||
İstanbul |
Day 5 | |||||||||
23.11 21:05 | Milan | | Austria Wien | 5:1 (3:1) | |||||
Milano | |||||||||
23.11 22:05 | AÉK | | Rijeka | 2:2 (1:2) | |||||
Athens | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 19:00 | Rijeka | | Austria Wien | 1:4 (0:1) | |||||
Rijeka | |||||||||
02.11 20:00 | AÉK | | Milan | 0:0 | |||||
Athens |
Day 5 | |||||||||
23.11 19:00 | Lugano | | Hapoel Be`er Sheva | 1:0 (0:0) | |||||
Luzern | |||||||||
23.11 19:00 | Viktoria Plzeň | | Steaua | 2:0 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 21:05 | Viktoria Plzeň | | Lugano | 4:1 (3:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
02.11 22:05 | Steaua | | Hapoel Be`er Sheva | 1:1 (1:1) | |||||
Bucureşti |
Day 5 | |||||||||
23.11 19:00 | Köln | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
23.11 21:00 | BATE | | Crvena Zvezda | 0:0 | |||||
Barysaw | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 20:05 | Arsenal | | Crvena Zvezda | 0:0 | |||||
London | |||||||||
02.11 21:05 | Köln | | BATE | 5:2 (1:2) | |||||
Köln |
Day 5 | |||||||||
23.11 19:00 | Red Bull | | Vitória Guimarães | 3:0 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
23.11 20:00 | Konyaspor | | Marseille | 1:1 (0:0) | |||||
Konya | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 20:05 | Vitória Guimarães | | Marseille | 1:0 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
02.11 21:05 | Red Bull | | Konyaspor | 0:0 | |||||
Salzburg |
Day 5 | |||||||||
23.11 19:00 | Östersunds | | Zorya Lugansk | 2:0 (1:0) | |||||
Östersund | |||||||||
23.11 19:00 | Athletic | | Hertha | 3:2 (1:2) | |||||
Bilbao | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 21:05 | Athletic | | Östersunds | 1:0 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
02.11 21:05 | Hertha | | Zorya Lugansk | 2:0 (1:0) | |||||
Berlin |
Day 5 | |||||||||
23.11 19:00 | Nice | | Zulte Waregem | 3:1 (2:0) | |||||
Nice | |||||||||
23.11 19:00 | Lazio | | Vitesse | 1:1 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 21:05 | Lazio | | Nice | 1:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
02.11 21:05 | Vitesse | | Zulte Waregem | 0:2 (0:1) | |||||
Arnhem |
Day 5 | |||||||||
23.11 19:00 | Rosenborg | | Real Sociedad | 0:1 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
23.11 21:00 | Zenit | | Vardar | 2:1 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 4 | |||||||||
02.11 21:05 | Rosenborg | | Zenit | 1:1 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
02.11 21:05 | Real Sociedad | | Vardar | 3:0 (1:0) | |||||
San Sebastián |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
28.11 21:15 | Independiente | | Libertad | 3:1 (3:1) | 0:1 (0:1) | 3:2 | |||
Avellaneda | |||||||||
30.11 19:30 | Junior | | Flamengo | 0:2 (0:0) | 1:2 (1:0) | 1:4 | |||
Barranquilla | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.11 21:15 | Libertad | | Independiente | 1:0 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
23.11 21:45 | Flamengo | | Junior | 2:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.11 19:15 | Racing Club | | Libertad | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | |||
Avellaneda | |||||||||
01.11 21:45 | Flamengo | | Fluminense | 3:3 (1:2) | 1:0 (1:0) | 4:3 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
02.11 19:15 | Independiente | | Nacional Asuncion | 2:0 (0:0) | 4:1 (1:1) | 6:1 | |||
Avellaneda | |||||||||
02.11 19:45 | Junior | | Sport | 0:0 | 2:0 (0:0) | 2:0 | |||
Barranquilla |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.11 19:15 | Urawa Red Diamonds | | Al Hilal | 1:0 (0:0) | 1:1 (1:1) | 2:1 | |||
Saitama | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.11 19:15 | Al Hilal | | Urawa Red Diamonds | 1:1 (1:1) | |||||
Riyadh |
04.11 18:00 | Esteghlal | | Al Quwa Al Jawiya | 0:1 (0:0) | |||||
Hisor |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
04.11 20:00 | Wydad Casablanca | | Al-Ahly | 1:0 (0:0) | 1:1 (1:1) | 2:1 | |||
Casablanca |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.11 20:15 | SuperSport United | | TP Mazembe | 0:0 | 1:2 (0:1) | 1:2 | |||
Pretoria | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.11 15:30 | TP Mazembe | | SuperSport United | 2:1 (1:0) | |||||
Lubumbashi |
Day 18 | |||||||||
24.11 19:30 | Amkar | | Dynamo | 2:1 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
25.11 16:30 | FK Tosno | | Arsenal | 3:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
25.11 19:00 | Akhmat | | FK Ufa | 2:1 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
26.11 13:30 | Ural | | FK Krasnodar | 0:1 (0:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
26.11 14:00 | Rubin | | CSKA | 0:1 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
26.11 16:30 | FK Rostov | | Anzhi | 2:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
27.11 19:00 | SKA-Khabarovsk | | Lokomotiv | 1:2 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
27.11 19:30 | Spartak | | Zenit | 3:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 17 | |||||||||
18.11 14:00 | Dynamo | | Akhmat | 1:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
18.11 16:30 | FK Krasnodar | | Spartak | 1:4 (0:2) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18.11 19:00 | Arsenal | | Rubin | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
18.11 19:00 | SKA-Khabarovsk | | CSKA | 2:4 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
19.11 13:30 | FK Ufa | | Ural | 2:0 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
19.11 14:00 | Anzhi | | Lokomotiv | 0:1 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
19.11 16:30 | FK Rostov | | Amkar | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19.11 19:00 | Zenit | | FK Tosno | 5:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 16 | |||||||||
03.11 19:30 | Ural | | Dynamo | 2:2 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
04.11 16:30 | FK Tosno | | FK Krasnodar | 1:3 (1:3) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
04.11 19:00 | Akhmat | | FK Rostov | 1:0 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
05.11 16:00 | Amkar | | Anzhi | 1:2 (1:2) | |||||
Perm | |||||||||
05.11 16:30 | Lokomotiv | | CSKA | 2:2 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
05.11 18:00 | SKA-Khabarovsk | | Arsenal | 1:2 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
05.11 19:00 | Rubin | | Zenit | 0:0 | |||||
Kazan | |||||||||
05.11 19:00 | Spartak | | FK Ufa | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 25 | |||||||||
22.11 13:00 | Luch-Energiya | | FK Tyumen | 4:2 (0:2) | |||||
Khimki | |||||||||
24.11 14:00 | Zenit-2 | | Spartak-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
25.11 13:00 | Olimpiets | | Dynamo | 2:2 (2:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
25.11 14:00 | Avangard | | FK Khimki | 0:0 | |||||
Kursk | |||||||||
25.11 14:00 | Rotor | | FK Orenburg | 0:2 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
25.11 15:00 | Krylia Sovetov | | Shinnik | 3:3 (3:1) | |||||
Samara | |||||||||
25.11 15:00 | Volgar | | Tom | 2:0 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
25.11 17:00 | Fakel | | FK Tambov | 1:2 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
25.11 17:00 | Kuban | | Sibir | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
25.11 17:00 | Yenisey | | Baltika | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 24 | |||||||||
18.11 13:00 | Shinnik | | Olimpiets | 1:2 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18.11 15:00 | Baltika | | Avangard | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18.11 16:00 | FK Orenburg | | Fakel | 5:0 (2:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
18.11 16:00 | Volgar | | Krylia Sovetov | 0:1 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
18.11 17:00 | Sibir | | Rotor | 1:0 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
18.11 17:00 | Yenisey | | Spartak-2 | 2:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18.11 18:00 | Dynamo | | Luch-Energiya | 3:2 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18.11 18:30 | FK Khimki | | Tom | 3:1 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
18.11 19:00 | Kuban | | FK Tyumen | 3:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19.11 13:00 | FK Tambov | | Zenit-2 | 3:1 (3:1) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 23 | |||||||||
12.11 13:00 | Olimpiets | | Volgar | 2:1 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
12.11 14:00 | Avangard | | Tom | 3:3 (1:1) | |||||
Kursk | |||||||||
12.11 14:00 | Rotor | | FK Tyumen | 1:2 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
12.11 15:00 | Baltika | | Spartak-2 | 6:0 (3:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
12.11 15:00 | Krylia Sovetov | | FK Khimki | 2:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
12.11 15:00 | Kuban | | Dynamo | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
12.11 15:00 | Luch-Energiya | | Shinnik | 3:1 (0:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
12.11 17:00 | Yenisey | | FK Tambov | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
12.11 17:00 | Zenit-2 | | FK Orenburg | 1:2 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
12.11 18:00 | Fakel | | Sibir | 0:1 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
Day 22 | |||||||||
08.11 13:00 | FK Tambov | | Baltika | 2:1 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
08.11 14:00 | Rotor | | Dynamo | 0:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
08.11 14:00 | Shinnik | | Kuban | 0:0 | |||||
Karavayevo | |||||||||
08.11 14:00 | Spartak-2 | | Avangard | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
08.11 18:30 | Tom | | Krylia Sovetov | 1:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
08.11 19:00 | FK Khimki | | Olimpiets | 0:2 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
08.11 19:00 | Luch-Energiya | | Volgar | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
08.11 19:00 | FK Orenburg | | Yenisey | 1:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
08.11 19:00 | Sibir | | Zenit-2 | 3:1 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
08.11 19:00 | FK Tyumen | | Fakel | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
Day 21 | |||||||||
04.11 11:30 | Zenit-2 | | FK Tyumen | 1:2 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
04.11 14:00 | Avangard | | Krylia Sovetov | 2:4 (0:2) | |||||
Kursk | |||||||||
04.11 14:00 | Olimpiets | | Tom | 0:0 | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
04.11 14:00 | Rotor | | Shinnik | 1:1 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
04.11 14:00 | Spartak-2 | | FK Tambov | 0:3 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
04.11 15:00 | Baltika | | FK Orenburg | 0:1 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
04.11 15:00 | Luch-Energiya | | FK Khimki | 1:1 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
04.11 16:00 | Fakel | | Dynamo | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
04.11 17:00 | Kuban | | Volgar | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
04.11 17:00 | Yenisey | | Sibir | 0:0 | |||||
Krasnoyarsk |
Day 17 | |||||||||
10.11 13:00 | Znamya Truda | | Torpedo Vladimir | 0:6 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
11.11 13:00 | Dynamo-2 | | FK Murom | 2:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
11.11 14:00 | Spartak Kostroma | | Luki-Energiya | 0:0 | |||||
Karavayevo | |||||||||
11.11 14:00 | Veles | | FK Kolomna | 4:0 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.11 16:00 | FK Dolgoprudny | | Pskov-747 | 4:0 (2:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
Day 16 | |||||||||
04.11 13:00 | FK Murom | | TsRFSO | 0:1 (0:0) | |||||
Murom | |||||||||
04.11 14:00 | Pskov-747 | | Dynamo-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Pskov | |||||||||
04.11 14:00 | FK Kolomna | | Lokomotiv-Kazanka | 1:3 (0:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
04.11 15:00 | Torpedo Vladimir | | Veles | 1:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
04.11 15:00 | Luki-Energiya | | Znamya Truda | 2:0 (2:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
04.11 15:00 | Tekstilshchik | | Spartak Kostroma | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo |
Day 17 | |||||||||
11.11 13:00 | FK Ryazan | | FK Kaluga | 3:0 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
11.11 14:00 | Dynamo Bryansk | | FK Strogino | 0:2 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
11.11 14:00 | Zenit Penza | | Khimik | 2:5 (1:2) | |||||
Penza | |||||||||
11.11 15:00 | Ararat | | Energomash | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.11 15:00 | Zorkiy | | Sokol | 5:1 (3:1) | |||||
Moscow | |||||||||
12.11 14:00 | Torpedo Moskva | | Rotor-Volgograd-2 | 2:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 16 | |||||||||
04.11 13:00 | Rotor-Volgograd-2 | | FK Ryazan | 0:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
04.11 14:00 | Khimik | | Ararat | 0:0 | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
04.11 14:00 | FK Kaluga | | Zenit Penza | 0:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
04.11 15:00 | Energomash | | Saturn | 2:1 (0:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
04.11 15:00 | Sokol | | Dynamo Bryansk | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
04.11 17:00 | FK Strogino | | Torpedo Moskva | 2:2 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
05.11 14:00 | Metallurg | | Zorkiy | 0:4 (0:1) | |||||
Lipetsk |
Day 20 | |||||||||
18.11 14:00 | Biolog-Novokubansk | | Spartak-Nalchik | 1:1 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
18.11 15:00 | Spartak Vladikavkaz | | Chernomorets | 1:1 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
19.11 14:00 | Kuban-2 | | Druzhba | 3:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19.11 15:00 | FK Armavir | | Anzhi-2 | 3:1 (3:1) | |||||
Armavir | |||||||||
Day 19 | |||||||||
12.11 14:00 | Mashuk-KMV | | FK Armavir | 0:1 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
12.11 14:00 | SKA | | Dynamo | 4:1 (2:1) | |||||
Bataysk | |||||||||
12.11 14:00 | Angusht | | Biolog-Novokubansk | 1:1 (1:1) | |||||
Nazran | |||||||||
12.11 14:00 | Spartak Vladikavkaz | | Legion-Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
12.11 15:00 | Chernomorets | | Afips | 1:3 (0:2) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
12.11 15:00 | Druzhba | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 1:0 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
12.11 15:00 | Spartak-Nalchik | | Chaika | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
22.11 16:00 | FK Krasnodar-2 | | Kuban-2 | 4:0 (3:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 18 | |||||||||
07.11 14:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | FK Krasnodar-2 | 1:4 (1:1) | |||||
Bataysk | |||||||||
08.11 14:00 | SKA | | Kuban-2 | 4:1 (2:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
08.11 14:00 | Dynamo | | Spartak-Nalchik | 0:3 (0:1) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
08.11 14:00 | Biolog-Novokubansk | | Spartak Vladikavkaz | 1:2 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
08.11 14:00 | Legion-Dynamo | | Chernomorets | 1:1 (1:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
08.11 17:00 | Afips | | Anzhi-2 | 6:1 (1:1) | |||||
Afipsky | |||||||||
08.11 17:00 | Chaika | | Angusht | 3:1 (2:1) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
08.11 18:00 | FK Armavir | | Druzhba | 3:0 (1:0) | |||||
Armavir |
Day 17 | |||||||||
03.11 14:30 | SKA | | FK Armavir | 1:1 (0:1) | |||||
Bataysk | |||||||||
04.11 14:00 | Legion-Dynamo | | Chaika | 1:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
04.11 15:00 | Mashuk-KMV | | Anzhi-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
04.11 15:00 | Druzhba | | Afips | 0:2 (0:1) | |||||
Maykop | |||||||||
04.11 15:00 | Spartak-Nalchik | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 3:0 (2:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
04.11 15:00 | Spartak Vladikavkaz | | Dynamo | 3:0 (2:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
04.11 16:00 | Chernomorets | | Biolog-Novokubansk | 5:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
Day 11 | |||||||||
22.11 17:00 | Spartak Vladikavkaz | | Anzhi-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz |
Day 17 | |||||||||
03.11 18:30 | Lada-Tolyatti | | Mordovia | 0:4 (0:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
04.11 13:00 | Anzhi-Yunior | | FK Orenburg-2 | 0:0 | |||||
Zelenodolsk | |||||||||
04.11 14:00 | Neftekhimik | | KAMAZ | 2:3 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
04.11 16:00 | Nosta | | Krylia Sovetov-2 | 5:0 (3:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
04.11 17:00 | Syzran-2003 | | Zenit-Izhevsk | 2:0 (2:0) | |||||
Syzran | |||||||||
04.11 18:00 | Volga | | Ural-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk |
29.11 17:00 | Vorskla (Poltava) | | FK Mariupol (Mariupol) | 1:2 (1:1) | |||||
Poltava | |||||||||
29.11 19:00 | Desna (Chernihiv) | | Dynamo (Kyiv) | 0:2 (0:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
29.11 19:00 | FK Lviv (Lviv) | | Dnipro-1 (Dnipro) | 1:2 aet (1:0, 1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
29.11 19:30 | Shakhtar (Donetsk) | | Veres (Rivne) | 4:0 (2:0) | |||||
Kharkiv |
Day 17 | |||||||||
25.11 14:00 | FK Mariupol | | Vorskla | 0:1 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
25.11 17:00 | Olympik | | Shakhtar | 2:4 (1:2) | |||||
Kiev | |||||||||
26.11 14:00 | Veres | | Chornomorets | 3:1 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
26.11 17:00 | FK Oleksandriya | | Karpaty | 3:0 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
26.11 19:30 | Stal | | Dynamo | 0:2 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
26.11 19:30 | Zorya | | Zirka | 1:0 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 16 | |||||||||
17.11 19:00 | Shakhtar | | FK Oleksandriya | 1:2 (1:2) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18.11 14:00 | Zirka | | Dynamo | 0:2 (0:2) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
18.11 14:00 | Zorya | | Veres | 1:1 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
18.11 17:00 | Karpaty | | FK Mariupol | 0:1 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
19.11 14:00 | Vorskla | | Stal | 1:1 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
19.11 19:30 | Chornomorets | | Olympik | 2:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 15 | |||||||||
04.11 14:00 | Veres | | Zirka | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
04.11 17:00 | FK Oleksandriya | | Chornomorets | 0:0 | |||||
Oleksandriia | |||||||||
05.11 14:00 | FK Mariupol | | Shakhtar | 1:3 (0:2) | |||||
Mariupol | |||||||||
05.11 17:00 | Stal | | Karpaty | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
05.11 19:30 | Dynamo | | Vorskla | 2:1 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
05.11 19:30 | Olympik | | Zorya | 3:3 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 22 | |||||||||
16.11 13:00 | Hirnyk-Sport | | Balkany | 1:0 (0:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
17.11 14:00 | Rukh | | Avanhard | 2:0 (2:0) | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium | |||||||||
17.11 16:00 | Volyn | | Arsenal-Kyiv | 1:3 (1:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
18.11 13:00 | Helios | | Cherkasky Dnipro | 1:3 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18.11 13:00 | FK Poltava | | Zhemchuzhina | 3:0 (2:0) | |||||
Kopyly | |||||||||
18.11 13:00 | Kolos | | Desna | 0:1 (0:1) | |||||
Kovalivka | |||||||||
18.11 14:00 | Obolon-Brovar | | Kremin | 1:2 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
18.11 16:00 | MFK Mykolaiv | | FK Sumy | 0:0 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
Day 21 | |||||||||
10.11 14:00 | Zhemchuzhina | | Volyn | 4:3 (3:1) | |||||
Odesa | |||||||||
10.11 14:00 | Cherkasky Dnipro | | Ingulets | 0:2 (0:2) | |||||
Cherkasy | |||||||||
11.11 13:00 | Balkany | | Rukh | 1:1 (0:0) | |||||
Zorya | |||||||||
11.11 13:00 | Arsenal-Kyiv | | Helios | 3:1 (1:1) | |||||
Shchastlive | |||||||||
11.11 13:00 | Kremin | | Kolos | 0:1 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
11.11 14:00 | Avanhard | | FK Poltava | 2:0 (0:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
11.11 14:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | MFK Mykolaiv | 1:0 (1:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
11.11 14:00 | FK Sumy | | Obolon-Brovar | 0:0 | |||||
Sumy | |||||||||
11.11 15:00 | Desna | | Hirnyk-Sport | 1:2 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
Day 20 | |||||||||
03.11 14:00 | Rukh | | Desna | 2:1 (1:1) | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium | |||||||||
03.11 16:00 | Volyn | | Avanhard | 2:1 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
03.11 17:00 | Ingulets | | Arsenal-Kyiv | 1:0 (0:0) | |||||
Petrove | |||||||||
04.11 14:00 | Kremin | | FK Sumy | 0:2 (0:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
04.11 14:00 | Obolon-Brovar | | Naftovyk-Ukrnafta | 3:2 (3:2) | |||||
Kiev | |||||||||
04.11 14:00 | Helios | | Zhemchuzhina | 3:0 (3:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
04.11 14:00 | Kolos | | Hirnyk-Sport | 1:0 (0:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
05.11 13:00 | FK Poltava | | Balkany | 4:0 (3:0) | |||||
Poltava | |||||||||
05.11 17:00 | MFK Mykolaiv | | Cherkasky Dnipro | 3:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.11 14:00 | Zhemchuzhina | | Ingulets | 1:2 (1:1) | |||||
Odesa |
Day 19 | |||||||||
04.11 12:00 | Nyva Ternopil | | Arsenal-Kyivshchyna | 1:2 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
04.11 13:00 | Polissya | | Podillya | 0:0 | |||||
Korosten | |||||||||
04.11 14:00 | Prykarpattya | | Ahrobiznes | 2:4 (1:4) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
05.11 14:00 | Bukovyna | | Skala | 0:3 (0:2) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
05.11 14:30 | Nyva Vinnytsya | | FK Lviv | 1:2 (1:0) | |||||
Vinnytsia |
Day 7 | |||||||||
12.11 14:00 | Bukovyna | | Polissya | 2:1 (1:1) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
Day 6 | |||||||||
11.11 14:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | FK Lviv | 0:1 (0:0) | |||||
Obukhiv SKOR |
Day 22 | |||||||||
17.11 13:00 | Ingulets-2 | | Metalist 1925 | 0:0 | |||||
Vladimirovka | |||||||||
17.11 13:30 | Real Pharma | | Sudnobudivnyk | 4:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
18.11 13:00 | Enerhiya | | Tavriya | 2:2 (1:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
18.11 13:00 | Myr | | Dnipro-1 | 1:4 (1:3) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
18.11 13:30 | FK Nikopol | | FK Dnipro | 0:0 | |||||
Nikopol | |||||||||
19.11 13:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Metalurh | 3:0 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
Day 21 | |||||||||
10.11 13:00 | Metalurh | | Enerhiya | 0:11 (0:3) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
10.11 15:00 | Dnipro-1 | | Ingulets-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
11.11 13:00 | Sudnobudivnyk | | FK Nikopol | 0:2 (0:2) | |||||
Pervomaysk Central stadium | |||||||||
11.11 14:00 | Tavriya | | Real Pharma | 3:1 (1:0) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium | |||||||||
11.11 14:00 | FK Dnipro | | Myr | 1:1 (0:1) | |||||
Dnipro | |||||||||
12.11 16:00 | Metalist 1925 | | MFK Mykolaiv-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
Day 20 | |||||||||
03.11 14:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Dnipro-1 | 0:3 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
04.11 14:00 | Real Pharma | | Metalurh | 1:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
04.11 14:00 | FK Dnipro | | Sudnobudivnyk | 5:0 (3:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
04.11 14:00 | Myr | | Ingulets-2 | 4:0 (2:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
05.11 14:00 | FK Nikopol | | Tavriya | 1:1 (0:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
05.11 14:00 | Enerhiya | | Metalist 1925 | 1:2 (0:1) | |||||
Nova Kakhovka |
Day 13 | |||||||||
25.11 14:30 | Kəpəz | | Qəbələ | 1:6 (0:3) | |||||
Gəncə | |||||||||
25.11 17:00 | Neftçi | | İnter | 3:1 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
26.11 16:00 | Sumqayıt | | Səbail | 0:0 | |||||
Sumqayıt | |||||||||
26.11 18:00 | Zira | | Qarabağ | 2:3 (0:2) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 12 | |||||||||
17.11 18:30 | Qarabağ | | Sumqayıt | 2:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
18.11 13:00 | İnter | | Zira | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
18.11 15:00 | Kəpəz | | Səbail | 2:3 (2:2) | |||||
Gəncə | |||||||||
19.11 17:00 | Neftçi | | Qəbələ | 2:3 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 11 | |||||||||
04.11 16:00 | Qəbələ | | Səbail | 3:1 (2:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
04.11 18:00 | Sumqayıt | | İnter | 3:1 (1:1) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
05.11 15:00 | Kəpəz | | Qarabağ | 0:2 (0:2) | |||||
Gəncə | |||||||||
05.11 17:00 | Zira | | Neftçi | 1:0 (1:0) | |||||
Bakı |
Day 14 | |||||||||
24.11 15:00 | Alashkert | | Pyunik | 1:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
25.11 15:00 | Shirak | | Ararat | 0:1 (0:0) | |||||
Gyumri | |||||||||
26.11 15:00 | Banants | | Gandzasar | 1:1 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 13 | |||||||||
17.11 15:00 | Banants | | Alashkert | 2:2 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
18.11 16:00 | Gandzasar | | Shirak | 2:2 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
19.11 15:00 | Ararat | | Pyunik | 0:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 12 | |||||||||
03.11 15:00 | Alashkert | | Ararat | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
04.11 16:00 | Pyunik | | Gandzasar | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
05.11 15:00 | Shirak | | Banants | 0:1 (0:0) | |||||
Gyumri |
Day 30 | |||||||||
26.11 14:00 | Krumkachy | | FK Minsk | 2:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
26.11 14:00 | FK Homel | | Dynamo Brest | 0:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
26.11 14:00 | FK Haradzeya | | BATE | 3:3 (2:1) | |||||
Haradzeya | |||||||||
26.11 14:00 | Neman | | Shakhtsyor | 3:1 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
26.11 14:00 | Tarpeda-BelAZ | | Slavia | 2:0 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
26.11 14:00 | Naftan | | Isloch | 1:2 (1:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
26.11 14:00 | Dnepr | | FK Slutsk | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
26.11 14:00 | FK Vitebsk | | Dynamo Minsk | 1:4 (0:1) | |||||
Vitebsk | |||||||||
Day 29 | |||||||||
18.11 14:00 | Dynamo Minsk | | Krumkachy | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
18.11 14:00 | FK Slutsk | | FK Vitebsk | 2:3 (1:2) | |||||
Slutsk | |||||||||
18.11 14:00 | Isloch | | Dnepr | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
18.11 14:00 | Slavia | | Naftan | 1:2 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
18.11 14:00 | Shakhtsyor | | Tarpeda-BelAZ | 1:2 (0:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
18.11 14:00 | BATE | | Neman | 3:1 (0:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
18.11 14:00 | Dynamo Brest | | FK Haradzeya | 1:1 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
18.11 14:00 | FK Minsk | | FK Homel | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
Day 28 | |||||||||
03.11 18:00 | FK Vitebsk | | Isloch | 0:2 (0:1) | |||||
Vitebsk | |||||||||
03.11 20:00 | Dnepr | | Slavia | 5:3 (2:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
04.11 14:00 | Krumkachy | | FK Homel | 0:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
04.11 15:00 | Naftan | | Shakhtsyor | 1:5 (1:3) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
04.11 19:00 | Neman | | Dynamo Brest | 0:2 (0:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
05.11 14:00 | Dynamo Minsk | | FK Slutsk | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
05.11 15:00 | FK Haradzeya | | FK Minsk | 1:1 (1:1) | |||||
Haradzeya | |||||||||
06.11 17:30 | Tarpeda-BelAZ | | BATE | 2:4 (1:2) | |||||
Zhodzina |
12.11 17:00 | BATE (Barysaw) | | Torpedo-BelAZ (Zhodzina) | 2:1 aet (0:0, 1:1) | |||||
Barysaw |
09.11 15:00 | Akzhayik | | Makhtaaral | 2:1 (0:1) | |||||
Astana |
Day 18 | |||||||||
26.11 13:00 | Spicul | | Milsami | 0:2 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
26.11 13:00 | Sheriff | | Speranţa | 0:1 (0:1) | |||||
Tiraspol | |||||||||
26.11 13:00 | Sfîntul Gheorghe | | Zarya | 2:1 (0:0) | |||||
Suruceni | |||||||||
26.11 13:00 | Dinamo-Auto | | Dacia | 3:2 (2:1) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
26.11 13:00 | Petrocub | | Zimbru | 4:1 (2:0) | |||||
Hînceşti | |||||||||
Day 17 | |||||||||
18.11 13:00 | Zimbru | | Spicul | 1:1 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
18.11 13:00 | Dacia | | Petrocub | 0:2 (0:1) | |||||
Speia | |||||||||
18.11 13:00 | Zarya | | Dinamo-Auto | 6:0 (2:0) | |||||
Bălţi | |||||||||
18.11 13:00 | Speranţa | | Sfîntul Gheorghe | 0:0 | |||||
Nisporeni | |||||||||
18.11 13:00 | Milsami | | Sheriff | 0:2 (0:2) | |||||
Orhei | |||||||||
Day 16 | |||||||||
03.11 14:00 | Sfîntul Gheorghe | | Milsami | 0:3 (0:1) | |||||
Suruceni | |||||||||
03.11 14:00 | Zimbru | | Dacia | 2:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
04.11 14:00 | Dinamo-Auto | | Speranţa | 0:3 (0:1) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
04.11 14:00 | Petrocub | | Zarya | 1:1 (1:0) | |||||
Hînceşti | |||||||||
06.11 13:00 | Spicul | | Sheriff | 0:4 (0:2) | |||||
Orhei |
Day 30 | |||||||||
25.11 | Paxtakor | | Obod | +:- | |||||
Toshkent | |||||||||
25.11 14:00 | Mashʼal | | Dinamo | 1:0 (1:0) | |||||
Muborak | |||||||||
25.11 14:00 | Metallurg | | Neftchi | 1:0 (0:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
25.11 14:00 | Shoʼrtan | | Qizilqum | 1:1 (0:1) | |||||
Guzor | |||||||||
25.11 14:00 | Navbahor | | Nasaf | 1:0 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
25.11 14:00 | Qoʼqon 1912 | | FK Olmaliq | 1:2 (1:1) | |||||
Kokand | |||||||||
25.11 14:00 | Buxoro | | Soʼgʼdiyona | 1:0 (0:0) | |||||
Buxoro | |||||||||
25.11 14:00 | Lokomotiv | | Bunyodkor | 3:2 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 29 | |||||||||
19.11 | Obod | | Shoʼrtan | -:+ | |||||
Toshkent | |||||||||
19.11 14:00 | Neftchi | | Mashʼal | 2:1 (1:1) | |||||
Fergana | |||||||||
19.11 14:00 | Qizilqum | | Metallurg | 2:1 (1:0) | |||||
Zarafshon | |||||||||
19.11 14:00 | Nasaf | | Paxtakor | 4:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
19.11 14:00 | FK Olmaliq | | Navbahor | 2:1 (1:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
19.11 14:00 | Soʼgʼdiyona | | Qoʼqon 1912 | 2:1 (0:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
19.11 14:00 | Bunyodkor | | Buxoro | 3:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
19.11 14:00 | Dinamo | | Lokomotiv | 1:5 (1:2) | |||||
Samarqand | |||||||||
Day 28 | |||||||||
08.11 15:00 | Dinamo | | Neftchi | 1:0 (0:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
08.11 16:00 | Mashʼal | | Qizilqum | 4:0 (2:0) | |||||
Muborak | |||||||||
08.11 16:30 | Lokomotiv | | Buxoro | 2:0 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
08.11 17:00 | Navbahor | | Soʼgʼdiyona | 4:1 (2:0) | |||||
Namangan | |||||||||
09.11 | Metallurg | | Obod | +:- | |||||
Bekobod | |||||||||
09.11 15:00 | Qoʼqon 1912 | | Bunyodkor | 2:5 (1:1) | |||||
Kokand | |||||||||
09.11 17:00 | Nasaf | | Shoʼrtan | 3:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
09.11 17:00 | Paxtakor | | FK Olmaliq | 2:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 27 | |||||||||
03.11 16:00 | Neftchi | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Fergana | |||||||||
03.11 17:00 | Soʼgʼdiyona | | Paxtakor | 0:1 (0:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
03.11 17:00 | Bunyodkor | | Navbahor | 2:2 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
04.11 | Obod | | Mashʼal | -:+ | |||||
Toshkent | |||||||||
04.11 15:30 | FK Olmaliq | | Shoʼrtan | 3:1 (2:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
04.11 17:00 | Nasaf | | Metallurg | 2:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
04.11 17:00 | Buxoro | | Qoʼqon 1912 | 2:2 (1:1) | |||||
Buxoro | |||||||||
04.11 17:30 | Qizilqum | | Dinamo | 1:0 (1:0) | |||||
Zarafshon |
Day 17 | |||||||||
28.11 19:00 | Sturm | | Admira Wacker | 6:1 (4:1) | |||||
Graz | |||||||||
29.11 18:30 | St. Pölten | | Austria | 1:0 (0:0) | |||||
St. Pölten | |||||||||
29.11 18:30 | Red Bull | | Mattersburg | 2:0 (0:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
29.11 18:30 | LASK | | Wolfsberg | 2:0 (0:0) | |||||
Pasching | |||||||||
29.11 20:30 | Rapid | | Altach | 1:2 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
Day 16 | |||||||||
25.11 16:00 | Sturm | | LASK | 1:0 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
25.11 18:30 | Admira Wacker | | Mattersburg | 2:0 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
25.11 18:30 | Altach | | St. Pölten | 3:0 (1:0) | |||||
Altach | |||||||||
26.11 14:00 | Wolfsberg | | Austria | 1:2 (0:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
26.11 16:30 | Rapid | | Red Bull | 2:3 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
Day 15 | |||||||||
18.11 16:00 | LASK | | Rapid | 1:2 (0:2) | |||||
Pasching | |||||||||
18.11 18:30 | Mattersburg | | Altach | 1:0 (0:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
18.11 18:30 | Austria | | Admira Wacker | 2:3 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
18.11 18:30 | St. Pölten | | Wolfsberg | 0:0 | |||||
St. Pölten | |||||||||
19.11 16:30 | Red Bull | | Sturm | 5:0 (3:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 14 | |||||||||
04.11 16:00 | Sturm | | Rapid | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
04.11 18:30 | Admira Wacker | | Wolfsberg | 0:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
04.11 18:30 | Altach | | LASK | 2:4 (1:1) | |||||
Altach | |||||||||
05.11 14:00 | Austria | | Mattersburg | 1:3 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
05.11 16:30 | St. Pölten | | Red Bull | 1:3 (1:1) | |||||
St. Pölten |
Day 14 | |||||||||
28.11 19:45 | Brighton & Hove Albion | | Crystal Palace | 0:0 | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
28.11 19:45 | Leicester City | | Tottenham Hotspur | 2:1 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
28.11 20:00 | Watford | | Manchester United | 2:4 (0:3) | |||||
Watford | |||||||||
28.11 20:00 | West Bromwich Albion | | Newcastle United | 2:2 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
29.11 19:45 | AFC Bournemouth | | Burnley | 1:2 (0:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
29.11 19:45 | Arsenal | | Huddersfield Town | 5:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
29.11 19:45 | Chelsea | | Swansea City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
29.11 20:00 | Everton | | West Ham United | 4:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
29.11 20:00 | Manchester City | | Southampton | 2:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
29.11 20:00 | Stoke City | | Liverpool | 0:3 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Day 13 | |||||||||
24.11 20:00 | West Ham United | | Leicester City | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
25.11 15:00 | Crystal Palace | | Stoke City | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
25.11 15:00 | Manchester United | | Brighton & Hove Albion | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
25.11 15:00 | Newcastle United | | Watford | 0:3 (0:2) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
25.11 15:00 | Swansea City | | AFC Bournemouth | 0:0 | |||||
Swansea | |||||||||
25.11 15:00 | Tottenham Hotspur | | West Bromwich Albion | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
25.11 17:30 | Liverpool | | Chelsea | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
26.11 13:30 | Southampton | | Everton | 4:1 (1:1) | |||||
Southampton | |||||||||
26.11 14:00 | Burnley | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
26.11 16:00 | Huddersfield Town | | Manchester City | 1:2 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
Day 12 | |||||||||
18.11 12:30 | Arsenal | | Tottenham Hotspur | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
18.11 15:00 | AFC Bournemouth | | Huddersfield Town | 4:0 (2:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
18.11 15:00 | Burnley | | Swansea City | 2:0 (2:0) | |||||
Burnley | |||||||||
18.11 15:00 | Crystal Palace | | Everton | 2:2 (2:2) | |||||
London | |||||||||
18.11 15:00 | Leicester City | | Manchester City | 0:2 (0:1) | |||||
Leicester | |||||||||
18.11 15:00 | Liverpool | | Southampton | 3:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
18.11 15:00 | West Bromwich Albion | | Chelsea | 0:4 (0:3) | |||||
West Bromwich | |||||||||
18.11 17:30 | Manchester United | | Newcastle United | 4:1 (2:1) | |||||
Manchester | |||||||||
19.11 16:00 | Watford | | West Ham United | 2:0 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
20.11 20:00 | Brighton & Hove Albion | | Stoke City | 2:2 (1:2) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
Day 11 | |||||||||
04.11 12:30 | Stoke City | | Leicester City | 2:2 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
04.11 15:00 | Huddersfield Town | | West Bromwich Albion | 1:0 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
04.11 15:00 | Newcastle United | | AFC Bournemouth | 0:1 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
04.11 15:00 | Southampton | | Burnley | 0:1 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
04.11 15:00 | Swansea City | | Brighton & Hove Albion | 0:1 (0:1) | |||||
Swansea | |||||||||
04.11 17:30 | West Ham United | | Liverpool | 1:4 (0:2) | |||||
London | |||||||||
05.11 12:00 | Tottenham Hotspur | | Crystal Palace | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
05.11 14:15 | Manchester City | | Arsenal | 3:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
05.11 16:30 | Chelsea | | Manchester United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
05.11 16:30 | Everton | | Watford | 3:2 (0:0) | |||||
Liverpool |
Day 19 | |||||||||
25.11 12:30 | Barnsley | | Leeds United | 0:2 (0:2) | |||||
Barnsley | |||||||||
25.11 15:00 | Aston Villa | | Ipswich Town | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
25.11 15:00 | Burton Albion | | Sunderland | 0:2 (0:0) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
25.11 15:00 | Fulham | | Millwall | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
25.11 15:00 | Hull City | | Bristol City | 2:3 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
25.11 15:00 | Middlesbrough | | Derby County | 0:3 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
25.11 15:00 | Norwich City | | Preston North End | 1:1 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
25.11 15:00 | Reading | | Sheffield Wednesday | 0:0 | |||||
Reading | |||||||||
25.11 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Bolton Wanderers | 5:1 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
25.11 17:30 | Sheffield United | | Birmingham City | 1:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
26.11 13:00 | Nottingham Forest | | Cardiff City | 0:2 (0:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
27.11 19:45 | Queens Park Rangers | | Brentford | 2:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 18 | |||||||||
21.11 19:45 | Aston Villa | | Sunderland | 2:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
21.11 19:45 | Barnsley | | Cardiff City | 0:1 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
21.11 19:45 | Brentford | | Burton Albion | 1:1 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
21.11 19:45 | Bristol City | | Preston North End | 1:2 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
21.11 19:45 | Derby County | | Queens Park Rangers | 2:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
21.11 19:45 | Millwall | | Hull City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
21.11 19:45 | Nottingham Forest | | Norwich City | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
21.11 19:45 | Sheffield United | | Fulham | 4:5 (2:3) | |||||
Sheffield | |||||||||
21.11 20:00 | Bolton Wanderers | | Reading | 2:2 (2:0) | |||||
Bolton | |||||||||
22.11 19:45 | Ipswich Town | | Sheffield Wednesday | 2:2 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
22.11 19:45 | Middlesbrough | | Birmingham City | 2:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
22.11 19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Leeds United | 4:1 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 17 | |||||||||
17.11 19:45 | Burton Albion | | Sheffield United | 1:3 (1:2) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
17.11 19:45 | Preston North End | | Bolton Wanderers | 0:0 | |||||
Preston | |||||||||
18.11 15:00 | Birmingham City | | Nottingham Forest | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
18.11 15:00 | Cardiff City | | Brentford | 2:0 (2:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
18.11 15:00 | Hull City | | Ipswich Town | 2:2 (1:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
18.11 15:00 | Norwich City | | Barnsley | 1:1 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
18.11 15:00 | Queens Park Rangers | | Aston Villa | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
18.11 15:00 | Reading | | Wolverhampton Wanderers | 0:2 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
18.11 15:00 | Sheffield Wednesday | | Bristol City | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
18.11 15:00 | Sunderland | | Millwall | 2:2 (1:2) | |||||
Sunderland | |||||||||
18.11 17:30 | Fulham | | Derby County | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
19.11 13:15 | Leeds United | | Middlesbrough | 2:1 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 16 | |||||||||
03.11 19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Fulham | 2:0 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
04.11 12:00 | Bristol City | | Cardiff City | 2:1 (1:1) | |||||
Bristol | |||||||||
04.11 15:00 | Aston Villa | | Sheffield Wednesday | 1:2 (0:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
04.11 15:00 | Barnsley | | Birmingham City | 2:0 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
04.11 15:00 | Bolton Wanderers | | Norwich City | 2:1 (2:0) | |||||
Bolton | |||||||||
04.11 15:00 | Derby County | | Reading | 2:4 (0:2) | |||||
Derby | |||||||||
04.11 15:00 | Ipswich Town | | Preston North End | 3:0 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
04.11 15:00 | Millwall | | Burton Albion | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
04.11 15:00 | Nottingham Forest | | Queens Park Rangers | 4:0 (2:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
04.11 15:00 | Sheffield United | | Hull City | 4:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
04.11 17:30 | Brentford | | Leeds United | 3:1 (1:0) | |||||
Brentford | |||||||||
05.11 12:15 | Middlesbrough | | Sunderland | 1:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
Day 15 | |||||||||
01.11 19:45 | Birmingham City | | Brentford | 0:2 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
01.11 19:45 | Preston North End | | Aston Villa | 0:2 (0:2) | |||||
Preston | |||||||||
Day 7 | |||||||||
28.11 19:45 | Derby County | | Ipswich Town | 0:1 (0:1)* | |||||
Derby | |||||||||
28.11 20:00 | Reading | | Barnsley | 3:0 (2:0) | |||||
Reading |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 30 | 9 | 7 | 82-39 | 99 | ||
2. | Cardiff City | 46 | 27 | 9 | 10 | 69-39 | 90 | ||
3. | Fulham | 46 | 25 | 13 | 8 | 79-46 | 88 | ||
4. | Aston Villa | 46 | 24 | 11 | 11 | 72-42 | 83 | ||
5. | Middlesbrough | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-45 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 15 | 11 | 70-48 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 19 | 16 | 11 | 57-46 | 73 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 15 | 12 | 56-45 | 72 | ||
9. | Brentford | 46 | 18 | 15 | 13 | 62-52 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 20 | 9 | 17 | 62-55 | 69 |
14.11 19:45 | Scunthorpe United | | Northampton Town | 1:0 (1:0)* | |||||
Scunthorpe | |||||||||
14.11 19:45 | Bury | | Woking | 0:3 (0:1)* | |||||
Bury | |||||||||
14.11 19:45 | Accrington Stanley | | Guiseley | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 3:4* | |||||
Accrington | |||||||||
15.11 19:45 | Tranmere Rovers | | Peterborough United | 0:5 (0:2)* | |||||
Birkenhead | |||||||||
16.11 19:45 | Billericay Town | | Leatherhead | 1:3 (0:0)* | |||||
Billericay | |||||||||
03.11 19:45 | Port Vale | | Oxford United | 2:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
03.11 19:45 | Notts County | | Bristol Rovers | 4:2 (2:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
03.11 19:55 | Hyde | | Milton Keynes Dons | 0:4 (0:2) | |||||
Hyde | |||||||||
04.11 12:30 | Shaw Lane AFC | | Mansfield Town | 1:3 (1:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
04.11 15:00 | Stevenage | | Nantwich Town | 5:0 (1:0) | |||||
Stevenage | |||||||||
04.11 15:00 | Bradford City | | Chesterfield | 2:0 (2:0) | |||||
Bradford | |||||||||
04.11 15:00 | Morecambe | | Hartlepool United | 3:0 (1:0) | |||||
Morecambe | |||||||||
04.11 15:00 | Yeovil Town | | Southend United | 1:0 (1:0) | |||||
Yeovil | |||||||||
04.11 15:00 | Peterborough United | | Tranmere Rovers | 1:1 (0:0) | |||||
Peterborough | |||||||||
04.11 15:00 | Forest Green Rovers | | Macclesfield Town | 1:0 (1:0) | |||||
Nailsworth | |||||||||
04.11 15:00 | AFC Fylde | | Kidderminster Harriers | 4:2 (1:0) | |||||
Warton | |||||||||
04.11 15:00 | Luton Town | | Portsmouth | 1:0 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
04.11 15:00 | Shrewsbury Town | | Aldershot Town | 5:0 (2:0) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
04.11 15:00 | Hereford | | A.F.C. Telford United | 1:0 (0:0) | |||||
Hereford | |||||||||
04.11 15:00 | Blackburn Rovers | | Barnet | 3:1 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
04.11 15:00 | Ebbsfleet United | | Doncaster Rovers | 2:6 (2:2) | |||||
Northfleet | |||||||||
04.11 15:00 | Boreham Wood | | Blackpool | 2:1 (0:0) | |||||
Borehamwood | |||||||||
04.11 15:00 | Colchester United | | Oxford City | 0:1 (0:0) | |||||
Colchester | |||||||||
04.11 15:00 | Plymouth Argyle | | Grimsby Town | 1:0 (1:0) | |||||
Plymouth | |||||||||
04.11 15:00 | AFC Wimbledon | | Lincoln City | 1:0 (1:0) | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
04.11 15:00 | Rochdale | | Bromley | 4:0 (2:0) | |||||
Rochdale | |||||||||
04.11 15:00 | Carlisle United | | Oldham Athletic | 3:2 (2:0) | |||||
Carlisle | |||||||||
04.11 15:00 | Cheltenham Town | | Maidstone United | 2:4 (0:3) | |||||
Cheltenham | |||||||||
04.11 15:00 | Crewe Alexandra | | Rotherham United | 2:1 (0:1) | |||||
Crewe | |||||||||
04.11 15:00 | Gillingham | | Leyton Orient | 2:1 (1:0) | |||||
Gillingham | |||||||||
04.11 15:00 | Gainsborough Trinity | | Slough Town | 0:6 (0:1) | |||||
Gainsborough | |||||||||
04.11 15:00 | Northampton Town | | Scunthorpe United | 0:0 | |||||
Northampton | |||||||||
04.11 15:00 | Wigan Athletic | | Crawley Town | 2:1 (1:1) | |||||
Wigan | |||||||||
04.11 15:00 | Gateshead | | Chelmsford City | 2:0 (2:0) | |||||
Gateshead | |||||||||
04.11 17:15 | Newport County | | Walsall | 2:1 (1:0) | |||||
Newport | |||||||||
05.11 14:00 | Cambridge United | | Sutton United | 1:0 (1:0) | |||||
Cambridge | |||||||||
05.11 14:00 | Guiseley | | Accrington Stanley | 0:0 | |||||
Guiseley | |||||||||
05.11 14:00 | Leatherhead | | Billericay Town | 1:1 (1:0) | |||||
Leatherhead | |||||||||
05.11 14:00 | Coventry City | | Maidenhead United | 2:0 (2:0) | |||||
Coventry | |||||||||
05.11 14:00 | Dartford | | Swindon Town | 1:5 (0:3) | |||||
Dartford | |||||||||
05.11 14:00 | Woking | | Bury | 1:1 (1:1) | |||||
Woking | |||||||||
05.11 14:00 | Solihull Moors | | Wycombe Wanderers | 0:2 (0:2) | |||||
Solihull | |||||||||
05.11 14:00 | Charlton Athletic | | Truro City | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
05.11 14:00 | Exeter City | | Heybridge Swifts | 3:1 (0:0) | |||||
Exeter | |||||||||
06.11 19:45 | Chorley | | Fleetwood Town | 1:2 (0:0) | |||||
Chorley |
Day 16 | |||||||||
24.11 20:30 | Gent | | Mouscron-Péruwelz | 3:1 (2:1) | |||||
Gent | |||||||||
25.11 18:00 | Antwerp | | Mechelen | 0:0 | |||||
Antwerpen | |||||||||
25.11 20:00 | Oostende | | Eupen | 1:0 (0:0) | |||||
Oostende | |||||||||
25.11 20:00 | Sint-Truiden | | Lokeren | 0:0 | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
25.11 20:30 | Waasland-Beveren | | Charleroi | 0:2 (0:0) | |||||
Beveren | |||||||||
26.11 14:30 | Genk | | Standard | 0:2 (0:1) | |||||
Genk | |||||||||
26.11 18:00 | Anderlecht | | Kortrijk | 4:0 (2:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
26.11 20:00 | Brugge | | Zulte Waregem | 3:2 (0:1) | |||||
Brugge |
Day 15 | |||||||||
17.11 20:30 | Charleroi | | Mechelen | 2:0 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
18.11 18:00 | Mouscron-Péruwelz | | Anderlecht | 1:2 (0:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
18.11 20:00 | Kortrijk | | Sint-Truiden | 3:2 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
18.11 20:00 | Eupen | | Antwerp | 0:1 (0:0) | |||||
Eupen | |||||||||
18.11 20:30 | Standard | | Oostende | 0:0 | |||||
Liège | |||||||||
19.11 14:30 | Zulte Waregem | | Genk | 0:1 (0:1) | |||||
Waregem | |||||||||
19.11 18:00 | Brugge | | Waasland-Beveren | 3:0 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
19.11 20:00 | Lokeren | | Gent | 0:3 (0:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
Day 14 | |||||||||
03.11 20:30 | Gent | | Standard | 1:0 (0:0) | |||||
Gent | |||||||||
04.11 18:00 | Genk | | Lokeren | 0:0 | |||||
Genk | |||||||||
04.11 20:00 | Mechelen | | Kortrijk | 2:0 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
04.11 20:00 | Sint-Truiden | | Eupen | 4:4 (1:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
04.11 20:30 | Waasland-Beveren | | Mouscron-Péruwelz | 2:0 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
05.11 14:30 | Antwerp | | Charleroi | 1:3 (1:2) | |||||
Antwerpen | |||||||||
05.11 18:00 | Anderlecht | | Brugge | 0:0 | |||||
Bruxelles | |||||||||
05.11 20:00 | Oostende | | Zulte Waregem | 4:2 (2:0) | |||||
Oostende |
Day 18 | |||||||||
28.11 15:00 | Slavia | | Cherno More | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
28.11 17:30 | Botev | | Beroe | 1:1 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
29.11 15:00 | Pirin | | Etar | 3:2 (0:1) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
29.11 17:30 | Dunav | | Levski | 0:4 (0:2) | |||||
Razgrad | |||||||||
30.11 13:00 | Vitosha | | Lokomotiv | 1:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
30.11 15:00 | Vereya | | Ludogorets | 2:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
30.11 17:30 | CSKA | | Septemvri | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 17 | |||||||||
24.11 17:30 | Cherno More | | Pirin | 0:1 (0:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
25.11 13:00 | Septemvri | | Botev | 1:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
25.11 15:15 | Beroe | | Slavia | 2:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
25.11 17:30 | Levski | | Vereya | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
26.11 15:30 | Lokomotiv | | CSKA | 0:1 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
26.11 17:45 | Etar | | Dunav | 0:2 (0:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
27.11 17:30 | Ludogorets | | Vitosha | 3:0 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 16 | |||||||||
17.11 17:30 | Slavia | | Septemvri | 4:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
18.11 13:00 | Pirin | | Beroe | 0:1 (0:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
18.11 15:00 | CSKA | | Botev | 1:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
18.11 17:30 | Lokomotiv | | Ludogorets | 0:3 (0:2) | |||||
Plovdiv | |||||||||
19.11 12:30 | Dunav | | Cherno More | 0:1 (0:1) | |||||
Razgrad | |||||||||
19.11 17:30 | Vitosha | | Levski | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
20.11 17:30 | Vereya | | Etar | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 15 | |||||||||
03.11 17:30 | Botev | | Slavia | 1:1 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
04.11 13:00 | Etar | | Vitosha | 2:0 (1:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
04.11 15:00 | Beroe | | Dunav | 1:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
04.11 17:30 | Levski | | Lokomotiv | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
05.11 15:30 | Cherno More | | Vereya | 1:2 (1:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
05.11 18:00 | Ludogorets | | CSKA | 1:2 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
06.11 17:30 | Septemvri | | Pirin | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia |
Day 17 | |||||||||
25.11 15:30 | Balmazújváros | | Puskás | 2:2 (1:1) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
25.11 15:30 | Diósgyőr | | Újpest | 1:2 (1:2) | |||||
Miskolc | |||||||||
25.11 15:30 | Honvéd | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
25.11 15:30 | Vasas SC | | Debrecen | 1:5 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
25.11 15:30 | Videoton | | Paks | 2:0 (1:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
25.11 19:30 | Haladás | | Ferencváros | 2:1 (1:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
Day 16 | |||||||||
18.11 15:30 | Balmazújváros | | Haladás | 2:1 (0:1) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
18.11 15:30 | Mezőkövesd-Zsóry | | Vasas SC | 3:3 (1:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
18.11 15:30 | Paks | | Ferencváros | 0:2 (0:1) | |||||
Paks | |||||||||
18.11 15:30 | Puskás | | Diósgyőr | 1:0 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
18.11 15:30 | Újpest | | Honvéd | 2:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.11 19:30 | Debrecen | | Videoton | 2:5 (1:2) | |||||
Debrecen | |||||||||
Day 15 | |||||||||
04.11 15:30 | Diósgyőr | | Balmazújváros | 1:2 (1:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
04.11 15:30 | Ferencváros | | Debrecen | 2:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
04.11 15:30 | Haladás | | Paks | 1:2 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
04.11 15:30 | Vasas SC | | Újpest | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
04.11 15:30 | Videoton | | Mezőkövesd-Zsóry | 4:0 (3:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
04.11 19:30 | Honvéd | | Puskás | 4:3 (1:0) | |||||
Budapest |
Day 13 | |||||||||
24.11 20:30 | Hannover | | Stuttgart | 1:1 (0:1) | |||||
Hannover | |||||||||
25.11 15:30 | Borussia Dortmund | | Schalke 04 | 4:4 (4:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
25.11 15:30 | RB Leipzig | | Werder | 2:0 (1:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
25.11 15:30 | Freiburg | | Mainz 05 | 2:1 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
25.11 15:30 | Eintracht | | Bayer 04 | 0:1 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
25.11 15:30 | Augsburg | | Wolfsburg | 2:1 (0:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
25.11 18:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayern | 2:1 (2:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
26.11 15:30 | Hamburger SV | | Hoffenheim | 3:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
26.11 18:00 | Köln | | Hertha | 0:2 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
Day 12 | |||||||||
17.11 20:30 | Stuttgart | | Borussia Dortmund | 2:1 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
18.11 15:30 | Bayern | | Augsburg | 3:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
18.11 15:30 | Hoffenheim | | Eintracht | 1:1 (0:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
18.11 15:30 | Bayer 04 | | RB Leipzig | 2:2 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
18.11 15:30 | Mainz 05 | | Köln | 1:0 (1:0) | |||||
Mainz | |||||||||
18.11 15:30 | Wolfsburg | | Freiburg | 3:1 (2:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
18.11 18:30 | Hertha | | Borussia Mönchengladbach | 2:4 (1:3) | |||||
Berlin | |||||||||
19.11 15:30 | Schalke 04 | | Hamburger SV | 2:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
19.11 18:00 | Werder | | Hannover | 4:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
Day 11 | |||||||||
03.11 20:30 | Eintracht | | Werder | 2:1 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
04.11 15:30 | RB Leipzig | | Hannover | 2:1 (0:0) | |||||
Leipzig | |||||||||
04.11 15:30 | Freiburg | | Schalke 04 | 0:1 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
04.11 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Mainz 05 | 1:1 (0:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
04.11 15:30 | Augsburg | | Bayer 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
04.11 15:30 | Hamburger SV | | Stuttgart | 3:1 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
04.11 18:30 | Borussia Dortmund | | Bayern | 1:3 (0:2) | |||||
Dortmund | |||||||||
05.11 15:30 | Köln | | Hoffenheim | 0:3 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
05.11 18:00 | Wolfsburg | | Hertha | 3:3 (2:1) | |||||
Wolfsburg |
Day 13 | |||||||||
24.11 20:00 | AZ | | Twente | 2:0 (0:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
25.11 18:30 | VVV-Venlo | | Willem II | 3:3 (1:0) | |||||
Venlo | |||||||||
25.11 19:45 | Heracles | | NAC | 2:1 (2:1) | |||||
Almelo | |||||||||
25.11 19:45 | Groningen | | Feyenoord | 0:2 (0:0) | |||||
Groningen | |||||||||
25.11 20:45 | Heerenveen | | Zwolle | 1:2 (1:1) | |||||
Heerenveen | |||||||||
26.11 12:30 | Ajax | | Roda | 5:1 (1:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
26.11 14:30 | Excelsior | | PSV | 1:2 (0:2) | |||||
Rotterdam | |||||||||
26.11 14:30 | Sparta | | Utrecht | 1:3 (0:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
26.11 16:45 | Vitesse | | Den Haag | 2:0 (0:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
Day 12 | |||||||||
18.11 18:30 | Twente | | Heerenveen | 0:4 (0:2) | |||||
Enschede | |||||||||
18.11 18:30 | Feyenoord | | VVV-Venlo | 1:1 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
18.11 20:45 | NAC | | Ajax | 0:8 (0:5) | |||||
Breda | |||||||||
18.11 20:45 | Willem II | | Sparta | 2:2 (0:2) | |||||
Tilburg | |||||||||
19.11 12:30 | Den Haag | | Heracles | 4:1 (1:1) | |||||
Den Haag | |||||||||
19.11 14:30 | Zwolle | | PSV | 0:1 (0:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
19.11 14:30 | Utrecht | | Excelsior | 3:1 (1:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
19.11 14:30 | Groningen | | Vitesse | 4:2 (0:1) | |||||
Groningen | |||||||||
19.11 16:45 | Roda | | AZ | 0:1 (0:0) | |||||
Kerkrade | |||||||||
Day 11 | |||||||||
03.11 20:00 | Sparta | | Heerenveen | 0:0 | |||||
Rotterdam | |||||||||
04.11 18:30 | AZ | | Willem II | 3:2 (1:1) | |||||
Alkmaar | |||||||||
04.11 19:45 | Excelsior | | Roda | 1:0 (1:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
04.11 19:45 | Heracles | | Groningen | 2:1 (1:1) | |||||
Almelo | |||||||||
04.11 20:45 | VVV-Venlo | | NAC | 0:0 | |||||
Venlo | |||||||||
05.11 12:30 | Den Haag | | Feyenoord | 2:2 (1:1) | |||||
Den Haag | |||||||||
05.11 14:30 | Ajax | | Utrecht | 1:2 (1:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
05.11 14:30 | Vitesse | | Zwolle | 0:0 | |||||
Arnhem | |||||||||
05.11 16:45 | PSV | | Twente | 4:3 (1:1) | |||||
Eindhoven |
Day 36 | |||||||||
25.11 14:00 | Samtredia | | Dila | 2:2 (0:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
26.11 14:00 | Dinamo Batumi | | Kolkheti 1913 | 1:2 (0:0) | |||||
Batumi | |||||||||
26.11 14:00 | Chikhura | | Lokomotivi | 1:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
26.11 14:00 | Kobuleti | | Saburtalo | 1:2 (0:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
26.11 17:00 | Dinamo Tbilisi | | Torpedo | 0:1 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 35 | |||||||||
22.11 14:00 | Torpedo | | Dinamo Batumi | 2:0 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
22.11 14:00 | Saburtalo | | Dinamo Tbilisi | 0:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
22.11 14:00 | Lokomotivi | | Samtredia | 2:5 (1:2) | |||||
Tbilisi | |||||||||
22.11 14:00 | Dila | | Kobuleti | 0:1 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
22.11 14:00 | Kolkheti 1913 | | Chikhura | 0:4 (0:1) | |||||
Poti | |||||||||
Day 34 | |||||||||
18.11 14:00 | Kobuleti | | Dinamo Tbilisi | 0:1 (0:0) | |||||
Batumi | |||||||||
18.11 14:00 | Samtredia | | Kolkheti 1913 | 5:0 (2:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
18.11 16:00 | Chikhura | | Torpedo | 1:3 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
18.11 18:00 | Dila | | Lokomotivi | 2:1 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
18.11 20:00 | Dinamo Batumi | | Saburtalo | 1:2 (1:0) | |||||
Batumi | |||||||||
Day 33 | |||||||||
04.11 13:00 | Kolkheti 1913 | | Dila | 1:0 (1:0) | |||||
Poti | |||||||||
04.11 15:00 | Lokomotivi | | Kobuleti | 2:2 (1:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
05.11 14:30 | Saburtalo | | Chikhura | 1:2 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
05.11 17:00 | Dinamo Tbilisi | | Dinamo Batumi | 4:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
05.11 19:00 | Torpedo | | Samtredia | 2:0 (1:0) | |||||
Kutaisi |
Day 1 | |||||||||
30.11 13:00 | Sioni | | Dinamo Batumi | 3:2 (3:2) | |||||
Bolnisi | |||||||||
30.11 14:30 | Kolkheti 1913 | | Merani | 2:1 (2:1) | |||||
Poti |
Day 13 | |||||||||
24.11 21:00 | Celta de Vigo | | Leganés | 1:0 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
25.11 13:00 | Alavés | | Eibar | 1:2 (0:1) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
25.11 16:15 | Real Madrid | | Málaga | 3:2 (2:1) | |||||
Madrid | |||||||||
25.11 18:30 | Real Betis | | Girona | 2:2 (0:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
25.11 20:45 | Levante | | Atlético | 0:5 (0:2) | |||||
Valencia | |||||||||
26.11 12:00 | Deportivo | | Athletic | 2:2 (1:1) | |||||
La Coruña | |||||||||
26.11 16:15 | Real Sociedad | | Las Palmas | 2:2 (1:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
26.11 18:30 | Villarreal | | Sevilla | 2:3 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
26.11 20:45 | Valencia | | Barcelona | 1:1 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
27.11 21:00 | Español | | Getafe | 1:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
Day 12 | |||||||||
17.11 21:00 | Girona | | Real Sociedad | 1:1 (0:1) | |||||
Girona | |||||||||
18.11 13:00 | Getafe | | Alavés | 4:1 (2:0) | |||||
Getafe | |||||||||
18.11 16:15 | Leganés | | Barcelona | 0:3 (0:1) | |||||
Leganés | |||||||||
18.11 18:30 | Sevilla | | Celta de Vigo | 2:1 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
18.11 20:45 | Atlético | | Real Madrid | 0:0 | |||||
Madrid | |||||||||
19.11 12:00 | Málaga | | Deportivo | 3:2 (1:1) | |||||
Málaga | |||||||||
19.11 16:15 | Español | | Valencia | 0:2 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
19.11 18:30 | Las Palmas | | Levante | 0:2 (0:0) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
19.11 20:45 | Athletic | | Villarreal | 1:1 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
20.11 21:00 | Eibar | | Real Betis | 5:0 (2:0) | |||||
Éibar | |||||||||
Day 11 | |||||||||
03.11 21:00 | Real Betis | | Getafe | 2:2 (0:2) | |||||
Sevilla | |||||||||
04.11 13:00 | Valencia | | Leganés | 3:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
04.11 16:15 | Deportivo | | Atlético | 0:1 (0:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
04.11 18:30 | Alavés | | Español | 1:0 (1:0) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
04.11 20:45 | Barcelona | | Sevilla | 2:1 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
05.11 12:00 | Levante | | Girona | 1:2 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
05.11 16:15 | Celta de Vigo | | Athletic | 3:1 (3:1) | |||||
Vigo | |||||||||
05.11 18:30 | Real Sociedad | | Eibar | 3:1 (2:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
05.11 18:30 | Villarreal | | Málaga | 2:0 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
05.11 20:45 | Real Madrid | | Las Palmas | 3:0 (1:0) | |||||
Madrid |
Day 14 | |||||||||
25.11 15:00 | Bologna | | Sampdoria | 3:0 (2:0) | |||||
Bologna | |||||||||
25.11 18:00 | Chievo | | SPAL | 2:1 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
25.11 18:00 | Sassuolo | | Hellas Verona | 0:2 (0:2) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
25.11 20:45 | Cagliari | | Inter | 1:3 (0:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
26.11 15:00 | Genoa | | Roma | 1:1 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
26.11 15:00 | Milan | | Torino | 0:0 | |||||
Milano | |||||||||
26.11 15:00 | Udinese | | Napoli | 0:1 (0:1) | |||||
Udine | |||||||||
26.11 18:00 | Lazio | | Fiorentina | 1:1 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
26.11 20:45 | Juventus | | Crotone | 3:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
27.11 20:45 | Atalanta | | Benevento | 1:0 (0:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
Day 13 | |||||||||
18.11 18:00 | Roma | | Lazio | 2:1 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
18.11 20:45 | Napoli | | Milan | 2:1 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
19.11 12:30 | Crotone | | Genoa | 0:1 (0:1) | |||||
Crotone | |||||||||
19.11 15:00 | Benevento | | Sassuolo | 1:2 (0:0) | |||||
Benevento | |||||||||
19.11 15:00 | Sampdoria | | Juventus | 3:2 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
19.11 15:00 | SPAL | | Fiorentina | 1:1 (1:0) | |||||
Ferrara | |||||||||
19.11 15:00 | Torino | | Chievo | 1:1 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
19.11 15:00 | Udinese | | Cagliari | 0:1 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
19.11 20:45 | Inter | | Atalanta | 2:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
20.11 20:45 | Hellas Verona | | Bologna | 2:3 (2:1) | |||||
Verona | |||||||||
Day 12 | |||||||||
04.11 18:00 | Bologna | | Crotone | 2:3 (2:1) | |||||
Bologna | |||||||||
04.11 20:45 | Genoa | | Sampdoria | 0:2 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
05.11 12:30 | Inter | | Torino | 1:1 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
05.11 15:00 | Cagliari | | Hellas Verona | 2:1 (1:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
05.11 15:00 | Chievo | | Napoli | 0:0 | |||||
Verona | |||||||||
05.11 15:00 | Fiorentina | | Roma | 2:4 (2:2) | |||||
Firenze | |||||||||
05.11 15:00 | Juventus | | Benevento | 2:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
05.11 18:00 | Atalanta | | SPAL | 1:1 (1:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
05.11 20:45 | Sassuolo | | Milan | 0:2 (0:1) | |||||
Reggio nell'Emilia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.11 03:00 | METTA/LU | | AFA Olaine | 3:1 (3:0) | 1:1 (1:1) | 4:2 | |||
Rīga | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.11 | AFA Olaine | | METTA/LU | 1:1 (1:1) | |||||
Olaine |
Day 5 | |||||||||
19.11 13:00 | Jonava | | Atlantas | 2:2 (1:2) | |||||
Jonava | |||||||||
19.11 13:00 | Sūduva | | Žalgiris | 3:0 (3:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
19.11 13:00 | Utenis | | Trakai | 1:3 (0:1) | |||||
Utena | |||||||||
Day 4 | |||||||||
12.11 15:00 | Trakai | | Atlantas | 2:2 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
15.11 18:00 | Sūduva | | Jonava | 2:1 (2:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
15.11 20:00 | Žalgiris | | Utenis | 5:2 (3:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.11 13:00 | Žalgiris | | Jonava | 2:4 (1:3) | |||||
Vilnius | |||||||||
04.11 15:00 | Atlantas | | Utenis | 2:2 (0:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
04.11 18:00 | Trakai | | Sūduva | 1:0 (1:0) | |||||
Vilnius |
Day 30 | |||||||||
26.11 18:00 | Ålesund | | Strømsgodset | 4:3 (1:1) | |||||
Ålesund | |||||||||
26.11 18:00 | Brann | | Tromsø | 2:2 (1:1) | |||||
Bergen | |||||||||
26.11 18:00 | Haugesund | | Kristiansund | 2:3 (2:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
26.11 18:00 | Molde | | Sarpsborg 08 | 2:2 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
26.11 18:00 | Odd | | Rosenborg | 1:0 (0:0) | |||||
Skien | |||||||||
26.11 18:00 | Sandefjord | | Lillestrøm | 1:3 (1:2) | |||||
Sandefjord | |||||||||
26.11 18:00 | Sogndal | | Vålerenga | 5:2 (2:1) | |||||
Sogndal | |||||||||
26.11 18:00 | Viking | | Stabæk | 2:0 (1:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
Day 29 | |||||||||
19.11 18:00 | Kristiansund | | Sandefjord | 3:2 (2:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
19.11 18:00 | Lillestrøm | | Molde | 0:1 (0:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
19.11 18:00 | Rosenborg | | Viking | 2:0 (2:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
19.11 18:00 | Sarpsborg 08 | | Ålesund | 1:0 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
19.11 18:00 | Stabæk | | Sogndal | 1:1 (1:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
19.11 18:00 | Strømsgodset | | Brann | 2:1 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
19.11 18:00 | Tromsø | | Haugesund | 2:0 (1:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
19.11 18:00 | Vålerenga | | Odd | 2:0 (1:0) | |||||
Oslo | |||||||||
Day 28 | |||||||||
03.11 19:00 | Sandefjord | | Vålerenga | 2:0 (1:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
04.11 18:00 | Molde | | Kristiansund | 0:1 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
05.11 18:00 | Brann | | Lillestrøm | 2:0 (1:0) | |||||
Bergen | |||||||||
05.11 18:00 | Haugesund | | Strømsgodset | 1:3 (1:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
05.11 18:00 | Odd | | Stabæk | 0:5 (0:4) | |||||
Skien | |||||||||
05.11 18:00 | Sogndal | | Tromsø | 0:2 (0:1) | |||||
Sogndal | |||||||||
05.11 18:00 | Viking | | Sarpsborg 08 | 2:1 (1:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
05.11 20:00 | Ålesund | | Rosenborg | 2:1 (0:0) | |||||
Ålesund |
Day 17 | |||||||||
24.11 18:00 | Cracovia | | Lechia | 2:1 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
24.11 20:30 | Górnik | | Jagiellonia | 3:1 (1:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
25.11 15:30 | Pogoń | | Piast | 2:2 (1:1) | |||||
Szczecin | |||||||||
25.11 18:00 | Arka | | Sandecja | 5:0 (4:0) | |||||
Gdynia | |||||||||
25.11 20:30 | Korona | | Legia | 3:2 (2:1) | |||||
Kielce | |||||||||
26.11 15:30 | Lech | | Wisła Płock | 2:1 (2:1) | |||||
Poznań | |||||||||
26.11 18:00 | Śląsk | | Zagłębie | 1:0 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
27.11 18:00 | Termalica | | Wisła Kraków | 3:3 (1:2) | |||||
Nieciecza | |||||||||
Day 16 | |||||||||
17.11 18:00 | Jagiellonia | | Termalica | 0:0 | |||||
Białystok | |||||||||
17.11 20:30 | Wisła Kraków | | Pogoń | 1:0 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
18.11 15:30 | Piast | | Cracovia | 1:0 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
18.11 18:00 | Sandecja | | Lech | 0:0 | |||||
Nowy Sącz | |||||||||
18.11 20:30 | Lechia | | Wisła Płock | 3:0 (3:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
19.11 15:30 | Śląsk | | Arka | 1:2 (0:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
19.11 18:00 | Legia | | Górnik | 1:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
20.11 18:00 | Zagłębie | | Korona | 0:0 | |||||
Lubin |
Day 15 | |||||||||
03.11 18:00 | Korona | | Śląsk | 3:0 (1:0) | |||||
Kielce | |||||||||
03.11 20:30 | Arka | | Lechia | 0:1 (0:0) | |||||
Gdynia | |||||||||
04.11 15:30 | Wisła Płock | | Jagiellonia | 1:2 (1:0) | |||||
Płock | |||||||||
04.11 18:00 | Wisła Kraków | | Sandecja | 3:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
04.11 20:30 | Górnik | | Lech | 3:1 (2:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
05.11 15:30 | Termalica | | Piast | 2:1 (0:0) | |||||
Nieciecza | |||||||||
05.11 15:30 | Zagłębie | | Cracovia | 1:2 (1:1) | |||||
Lubin | |||||||||
05.11 18:00 | Pogoń | | Legia | 1:3 (0:1) | |||||
Szczecin |
Day 12 | |||||||||
24.11 20:30 | Belenenses | | Chaves | 0:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.11 16:00 | Portimonense | | Tondela | 2:0 (1:0) | |||||
Portimão | |||||||||
25.11 18:15 | Boavista | | Moreirense | 1:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
25.11 20:30 | Aves | | Porto | 1:1 (0:1) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
26.11 16:00 | Marítimo | | Estoril-Praia | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
26.11 18:00 | Paços de Ferreira | | Sporting | 1:2 (0:1) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
26.11 20:15 | Benfica | | Vitória Setubal | 6:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
27.11 19:00 | Braga | | Feirense | 3:1 (3:1) | |||||
Braga | |||||||||
27.11 21:00 | Rio Ave | | Vitória Guimarães | 0:1 (0:1) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
Day 11 | |||||||||
03.11 20:30 | Vitória Setubal | | Aves | 0:1 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
04.11 16:00 | Moreirense | | Portimonense | 1:1 (1:1) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
04.11 16:00 | Tondela | | Boavista | 3:2 (0:0) | |||||
Tondela | |||||||||
04.11 18:15 | Estoril-Praia | | Rio Ave | 0:2 (0:1) | |||||
Estoril | |||||||||
04.11 20:30 | Porto | | Belenenses | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
05.11 16:00 | Chaves | | Paços de Ferreira | 4:2 (1:1) | |||||
Chaves | |||||||||
05.11 16:00 | Feirense | | Marítimo | 0:1 (0:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
05.11 18:00 | Vitória Guimarães | | Benfica | 1:3 (0:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
05.11 20:15 | Sporting | | Braga | 2:2 (0:0) | |||||
Lisboa |
Day 19 | |||||||||
29.11 13:00 | Zemun | | Rad | 2:0 (2:0) | |||||
Zemun | |||||||||
29.11 16:00 | Voždovac | | Partizan | 0:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
29.11 17:00 | Mladost | | Čukarički | 1:1 (1:1) | |||||
Lučani | |||||||||
29.11 17:00 | Napredak | | Bačka | 1:1 (0:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
29.11 17:00 | Radnički | | FK Mačva | 3:0 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
29.11 17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Javor | 4:0 (0:0) | |||||
Subotica | |||||||||
29.11 17:00 | Vojvodina | | Borac | 0:1 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
29.11 18:00 | Crvena Zvezda | | Radnik | 5:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 18 | |||||||||
24.11 17:00 | Borac | | Voždovac | 0:0 | |||||
Ĉačak | |||||||||
25.11 13:00 | Bačka | | Vojvodina | 1:0 (0:0) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
25.11 13:00 | FK Mačva | | Javor | 1:1 (0:0) | |||||
Šabac | |||||||||
25.11 15:00 | Rad | | Mladost | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
25.11 15:00 | Radnik | | Napredak | 2:3 (0:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
25.11 17:00 | Radnički | | Zemun | 4:1 (2:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
26.11 15:00 | Čukarički | | Crvena Zvezda | 1:2 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
26.11 17:00 | Partizan | | Spartak Zlatibor Voda | 1:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 17 | |||||||||
17.11 17:00 | Mladost | | Radnički | 2:2 (1:2) | |||||
Lučani | |||||||||
18.11 16:00 | Crvena Zvezda | | Rad | 6:1 (3:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
18.11 17:00 | Voždovac | | Bačka | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
18.11 17:00 | Napredak | | Čukarički | 1:2 (1:2) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
18.11 17:00 | Vojvodina | | Radnik | 0:0 | |||||
Novi Sad | |||||||||
19.11 13:00 | Javor | | Partizan | 0:2 (0:2) | |||||
Ivanjica | |||||||||
19.11 13:00 | Zemun | | FK Mačva | 1:0 (1:0) | |||||
Zemun | |||||||||
19.11 17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Borac | 3:1 (1:1) | |||||
Subotica | |||||||||
Day 16 | |||||||||
03.11 17:00 | Čukarički | | Vojvodina | 2:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
04.11 13:00 | Bačka | | Spartak Zlatibor Voda | 0:2 (0:1) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
04.11 13:00 | Borac | | Javor | 2:1 (2:1) | |||||
Ĉačak | |||||||||
04.11 17:00 | Radnik | | Voždovac | 1:0 (1:0) | |||||
Surdulica | |||||||||
04.11 19:00 | Rad | | Napredak | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
05.11 13:00 | FK Mačva | | Partizan | 1:3 (1:0) | |||||
Šabac | |||||||||
05.11 13:00 | Zemun | | Mladost | 0:0 | |||||
Zemun | |||||||||
05.11 17:00 | Radnički | | Crvena Zvezda | 0:4 (0:3) | |||||
Niŝ |
Day 17 | |||||||||
25.11 13:00 | Triglav | | Domžale | 0:1 (0:0) | |||||
Kranj | |||||||||
25.11 15:00 | Gorica | | Ankaran | 2:2 (0:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
25.11 20:20 | Celje | | Maribor | 2:1 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
26.11 16:50 | Olimpija | | Krško | 1:0 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
26.11 18:45 | Aluminij | | Rudar | 0:2 (0:0) | |||||
Kidričevo | |||||||||
Day 16 | |||||||||
17.11 20:20 | Maribor | | Olimpija | 1:0 (1:0) | |||||
Maribor | |||||||||
18.11 12:00 | Ankaran | | Celje | 1:2 (0:0) | |||||
Koper | |||||||||
18.11 14:00 | Triglav | | Aluminij | 0:3 (0:1) | |||||
Kranj | |||||||||
18.11 20:20 | Rudar | | Gorica | 2:0 (0:0) | |||||
Velenje | |||||||||
19.11 15:00 | Domžale | | Krško | 1:0 (1:0) | |||||
Domžale | |||||||||
Day 15 | |||||||||
03.11 18:00 | Celje | | Rudar | 2:1 (2:0) | |||||
Celje | |||||||||
04.11 13:00 | Gorica | | Triglav | 0:3 (0:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
04.11 15:00 | Aluminij | | Domžale | 0:1 (0:0) | |||||
Kidričevo | |||||||||
04.11 20:20 | Krško | | Maribor | 0:5 (0:3) | |||||
Krško | |||||||||
05.11 16:50 | Olimpija | | Ankaran | 1:0 (1:0) | |||||
Ljubljana |
Day 15 | |||||||||
28.11 19:00 | Strasbourg | | Caen | 0:0 | |||||
Strasbourg | |||||||||
28.11 19:00 | Amiens | | Dijon | 2:1 (1:1) | |||||
Amiens | |||||||||
28.11 21:00 | Bordeaux | | Saint-Étienne | 3:0 (2:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
29.11 19:00 | Guingamp | | Montpellier | 0:0 | |||||
Guingamp | |||||||||
29.11 19:00 | Metz | | Marseille | 0:3 (0:2) | |||||
Metz | |||||||||
29.11 19:00 | Nantes | | Monaco | 1:0 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
29.11 19:00 | Toulouse | | Nice | 1:2 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
29.11 19:00 | Lyon | | Lille | 1:2 (1:2) | |||||
Lyon | |||||||||
29.11 19:00 | Angers | | Rennes | 1:2 (1:0) | |||||
Angers | |||||||||
29.11 21:00 | Paris Saint-Germain | | Troyes | 2:0 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
Day 14 | |||||||||
24.11 20:45 | Saint-Étienne | | Strasbourg | 2:2 (1:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
25.11 17:00 | Rennes | | Nantes | 2:1 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
25.11 20:00 | Dijon | | Toulouse | 3:1 (1:0) | |||||
Dijon | |||||||||
25.11 20:00 | Troyes | | Angers | 3:0 (2:0) | |||||
Troyes | |||||||||
25.11 20:00 | Metz | | Amiens | 0:2 (0:1) | |||||
Metz | |||||||||
25.11 20:00 | Montpellier | | Lille | 3:0 (3:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
25.11 20:00 | Caen | | Bordeaux | 1:0 (1:0) | |||||
Caen | |||||||||
26.11 15:00 | Nice | | Lyon | 0:5 (0:4) | |||||
Nice | |||||||||
26.11 17:00 | Marseille | | Guingamp | 1:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
26.11 21:00 | Monaco | | Paris Saint-Germain | 1:2 (0:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
Day 13 | |||||||||
17.11 19:00 | Lille | | Saint-Étienne | 3:1 (1:1) | |||||
Lille | |||||||||
17.11 20:45 | Amiens | | Monaco | 1:1 (1:0) | |||||
Amiens | |||||||||
18.11 17:00 | Paris Saint-Germain | | Nantes | 4:1 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
18.11 20:00 | Dijon | | Troyes | 3:1 (1:1) | |||||
Dijon | |||||||||
18.11 20:00 | Guingamp | | Angers | 1:1 (1:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
18.11 20:00 | Toulouse | | Metz | 0:0 | |||||
Toulouse | |||||||||
18.11 20:00 | Strasbourg | | Rennes | 2:1 (1:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
19.11 15:00 | Caen | | Nice | 1:1 (0:1) | |||||
Caen | |||||||||
19.11 17:00 | Lyon | | Montpellier | 0:0 | |||||
Lyon | |||||||||
19.11 21:00 | Bordeaux | | Marseille | 1:1 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
Day 12 | |||||||||
03.11 20:45 | Rennes | | Bordeaux | 1:0 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
04.11 17:00 | Angers | | Paris Saint-Germain | 0:5 (0:3) | |||||
Angers | |||||||||
04.11 20:00 | Monaco | | Guingamp | 6:0 (4:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
04.11 20:00 | Troyes | | Strasbourg | 3:0 (0:0) | |||||
Troyes | |||||||||
04.11 20:00 | Nantes | | Toulouse | 2:1 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
04.11 20:00 | Montpellier | | Amiens | 1:1 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
05.11 15:00 | Nice | | Dijon | 1:0 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
05.11 17:00 | Metz | | Lille | 0:3 (0:1) | |||||
Metz | |||||||||
05.11 17:00 | Marseille | | Caen | 5:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
05.11 21:00 | Saint-Étienne | | Lyon | 0:5 (0:2) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 8 | |||||||||
20.11 19:00 | Amiens | | Lille | 3:0 (1:0) | |||||
Amiens |
Day 17 | |||||||||
24.11 18:00 | Inter | | Lokomotiva | 1:1 (0:0) | |||||
Zaprešić | |||||||||
25.11 15:00 | Slaven | | Istra 1961 | 2:0 (1:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
25.11 18:00 | Hajduk | | Osijek | 1:1 (0:1) | |||||
Split | |||||||||
26.11 15:00 | Rudeš | | Dinamo | 1:1 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
26.11 18:00 | Cibalia | | Rijeka | 1:2 (1:2) | |||||
Vinkovci | |||||||||
Day 16 | |||||||||
17.11 18:00 | Rudeš | | Slaven | 1:2 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
18.11 15:00 | Osijek | | Cibalia | 1:1 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
18.11 18:00 | Rijeka | | Inter | 0:0 | |||||
Rijeka | |||||||||
19.11 15:00 | Dinamo | | Lokomotiva | 2:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
19.11 18:00 | Istra 1961 | | Hajduk | 1:3 (0:3) | |||||
Pula | |||||||||
Day 15 | |||||||||
03.11 18:00 | Inter | | Osijek | 3:1 (2:0) | |||||
Zaprešić | |||||||||
04.11 15:00 | Cibalia | | Istra 1961 | 1:4 (0:3) | |||||
Vinkovci | |||||||||
04.11 19:00 | Hajduk | | Rudeš | 2:3 (2:0) | |||||
Split | |||||||||
05.11 15:00 | Lokomotiva | | Rijeka | 1:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
05.11 19:00 | Slaven | | Dinamo | 0:1 (0:0) | |||||
Koprivnica |
Day 16 | |||||||||
25.11 13:00 | Dečić | | Kom | 1:1 (1:1) | |||||
Tuzi | |||||||||
25.11 13:00 | Grbalj | | Iskra | 0:1 (0:1) | |||||
Radanovići | |||||||||
25.11 13:00 | Petrovac | | Budućnost | 0:0 | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
25.11 13:00 | Rudar | | Sutjeska | 0:3 (0:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
26.11 13:00 | Mladost | | Zeta | 0:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 15 | |||||||||
18.11 13:00 | Iskra | | Mladost | 0:1 (0:1) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
18.11 13:00 | Kom | | Rudar | 1:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
18.11 13:00 | Sutjeska | | Grbalj | 1:0 (1:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
18.11 13:00 | Zeta | | Petrovac | 0:0 | |||||
Golubovci | |||||||||
18.11 17:00 | Budućnost | | Dečić | 4:1 (2:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 14 | |||||||||
04.11 13:00 | Mladost | | Sutjeska | 0:2 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
04.11 13:30 | Grbalj | | Kom | 3:2 (1:1) | |||||
Radanovići | |||||||||
04.11 13:30 | Rudar | | Budućnost | 2:0 (0:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
04.11 13:30 | Zeta | | Iskra | 1:2 (1:1) | |||||
Golubovci | |||||||||
04.11 17:00 | Petrovac | | Dečić | 1:0 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru |
Day 15 | |||||||||
24.11 17:30 | Dukla | | Mladá Boleslav | 4:1 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
24.11 18:00 | Vysočina | | Zbrojovka | 0:2 (0:2) | |||||
Jihlava | |||||||||
24.11 20:15 | Bohemians 1905 | | Slovan | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
25.11 18:30 | Baník | | Karviná | 2:1 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
26.11 15:00 | Teplice | | Viktoria Plzeň | 0:0 | |||||
Teplice | |||||||||
26.11 18:00 | Sigma | | Sparta | 1:0 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
27.11 17:30 | Jablonec | | Slavia | 1:1 (0:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
27.11 17:30 | Fastav | | Slovácko | 2:1 (1:0) | |||||
Zlín | |||||||||
Day 14 | |||||||||
17.11 15:00 | Sparta | | Vysočina | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
18.11 16:00 | Zbrojovka | | Teplice | 1:0 (0:0) | |||||
Brno | |||||||||
18.11 16:00 | Slovan | | Baník | 2:1 (1:1) | |||||
Liberec | |||||||||
18.11 16:00 | Sigma | | Fastav | 2:0 (1:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
18.11 18:00 | Slavia | | Dukla | 5:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
18.11 20:00 | Slovácko | | Viktoria Plzeň | 1:4 (0:2) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
19.11 15:00 | Karviná | | Jablonec | 2:1 (0:1) | |||||
Karviná | |||||||||
19.11 15:00 | Mladá Boleslav | | Bohemians 1905 | 1:2 (0:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
Day 13 | |||||||||
04.11 15:00 | Dukla | | Karviná | 3:2 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
04.11 15:00 | Vysočina | | Slovan | 3:1 (3:1) | |||||
Jihlava | |||||||||
04.11 15:00 | Baník | | Mladá Boleslav | 0:1 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
04.11 15:00 | Teplice | | Slovácko | 3:0 (1:0) | |||||
Teplice | |||||||||
04.11 18:00 | Bohemians 1905 | | Sigma | 1:1 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
05.11 14:00 | Jablonec | | Zbrojovka | 1:0 (1:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
05.11 16:00 | Fastav | | Sparta | 2:2 (1:1) | |||||
Zlín | |||||||||
05.11 18:00 | Viktoria Plzeň | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Plzeň |
Day 30 | |||||||||
05.11 15:00 | AFC Eskilstuna | | Sirius | 1:3 (0:0) | |||||
Eskilstuna | |||||||||
05.11 15:00 | Jönköpings Södra | | Östersunds | 0:0 | |||||
Jönköping | |||||||||
05.11 15:00 | Hammarby | | Halmstad | 1:3 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
05.11 15:00 | Göteborg | | Sundsvall | 0:3 (0:2) | |||||
Göteborg | |||||||||
05.11 15:00 | Elfsborg | | Norrköping | 3:3 (1:1) | |||||
Borås | |||||||||
05.11 15:00 | Malmö | | Häcken | 1:2 (0:1) | |||||
Malmö | |||||||||
05.11 15:00 | Kalmar | | Djurgårdens | 0:2 (0:2) | |||||
Kalmar | |||||||||
05.11 15:00 | Örebro | | AIK | 1:2 (0:2) | |||||
Örebro |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.11 14:45 | Jönköpings Södra | | Trelleborg | 1:1 (1:1) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Jönköping | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.11 18:00 | Trelleborg | | Jönköpings Södra | 2:0 (1:0) | |||||
Trelleborg |
Day 15 | |||||||||
24.11 19:45 | Dundee | | Rangers | 2:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
25.11 15:00 | Hamilton Academical | | Hibernian | 1:1 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
25.11 15:00 | Hearts | | Ross County | 0:0 | |||||
Edinburgh | |||||||||
26.11 12:30 | Kilmarnock | | Aberdeen | 1:3 (0:2) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
Day 14 | |||||||||
18.11 12:30 | Ross County | | Celtic | 0:1 (0:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
18.11 15:00 | Aberdeen | | Motherwell | 0:2 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
18.11 15:00 | Dundee | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
Dundee | |||||||||
18.11 15:00 | Hibernian | | St. Johnstone | 1:2 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
18.11 15:00 | Rangers | | Hamilton Academical | 0:2 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
19.11 15:00 | Hearts | | Partick Thistle | 1:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 13 | |||||||||
04.11 12:30 | St. Johnstone | | Celtic | 0:4 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
04.11 15:00 | Hamilton Academical | | Aberdeen | 2:2 (1:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
04.11 15:00 | Hibernian | | Dundee | 2:1 (1:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
04.11 15:00 | Rangers | | Partick Thistle | 3:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
04.11 15:00 | Ross County | | Motherwell | 3:2 (3:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
05.11 15:00 | Hearts | | Kilmarnock | 1:2 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 10 | |||||||||
29.11 19:45 | Motherwell | | Celtic | 1:1 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
29.11 19:45 | Rangers | | Aberdeen | 3:0 (2:0) | |||||
Glasgow |
26.11 15:00 | Motherwell | | Celtic | 0:2 (0:0) | |||||
Glasgow |
Day 12 | |||||||||
22.11 19:15 | River Plate | | Unión | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.11 19:15 | Vélez Sársfield | | Godoy Cruz | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
30.11 19:15 | San Lorenzo de Almagro | | Atlético Tucumán | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 10 | |||||||||
24.11 17:00 | Banfield | | Defensa y Justicia | 0:1 (0:1) | |||||
Banfield | |||||||||
24.11 19:15 | Chacarita Juniors | | Huracán | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
24.11 21:30 | Colón | | Tigre | 3:1 (0:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
25.11 17:00 | Belgrano | | Gimnasia y Esgrima | 2:0 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
25.11 17:00 | Patronato | | Unión | 2:3 (1:2) | |||||
Paraná | |||||||||
25.11 19:15 | San Lorenzo de Almagro | | Argentinos Juniors | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
25.11 21:30 | Racing Club | | Independiente | 0:1 (0:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
26.11 17:00 | Estudiantes | | Atlético Tucumán | 1:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
26.11 19:15 | River Plate | | Newell's Old Boys | 1:3 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
26.11 21:30 | Rosario Central | | Boca Juniors | 1:0 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
27.11 17:00 | Arsenal | | Talleres | 0:1 (0:1) | |||||
Sarandí | |||||||||
27.11 19:15 | Vélez Sársfield | | Olimpo | 3:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
27.11 21:30 | Temperley | | San Martín | 1:0 (1:0) | |||||
Temperley | |||||||||
Day 9 | |||||||||
17.11 17:00 | Argentinos Juniors | | Colón | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17.11 19:15 | Atlético Tucumán | | Arsenal | 0:0 | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
17.11 21:30 | Newell's Old Boys | | Belgrano | 0:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
18.11 17:00 | Banfield | | Temperley | 0:0 | |||||
Banfield | |||||||||
18.11 17:00 | Defensa y Justicia | | Lanús | 3:0 (0:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
18.11 19:15 | San Martín | | San Lorenzo de Almagro | 1:3 (0:1) | |||||
San Juan | |||||||||
18.11 21:30 | Independiente | | River Plate | 1:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
19.11 17:00 | Tigre | | Estudiantes | 2:0 (1:0) | |||||
Victoria | |||||||||
19.11 17:00 | Unión | | Chacarita Juniors | 0:0 | |||||
Santa Fe | |||||||||
19.11 19:15 | Boca Juniors | | Racing Club | 1:2 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
19.11 21:30 | Talleres | | Rosario Central | 0:1 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
20.11 17:00 | Gimnasia y Esgrima | | Patronato | 2:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
20.11 19:15 | Olimpo | | Godoy Cruz | 1:1 (1:0) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
20.11 21:30 | Huracán | | Vélez Sársfield | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 8 | |||||||||
03.11 19:05 | Chacarita Juniors | | Gimnasia y Esgrima | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
03.11 21:05 | Godoy Cruz | | Huracán | 2:1 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
04.11 14:05 | Lanús | | Olimpo | 0:2 (0:1) | |||||
Lanús | |||||||||
04.11 14:05 | Colón | | San Martín | 3:3 (1:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
04.11 16:15 | San Lorenzo de Almagro | | Banfield | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
04.11 18:05 | Rosario Central | | Atlético Tucumán | 0:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
04.11 21:30 | Racing Club | | Talleres | 1:1 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
05.11 11:05 | Temperley | | Defensa y Justicia | 1:4 (0:3) | |||||
Temperley | |||||||||
05.11 14:05 | Belgrano | | Independiente | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
05.11 14:05 | Estudiantes | | Argentinos Juniors | 1:0 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
05.11 18:05 | River Plate | | Boca Juniors | 1:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
06.11 17:05 | Arsenal | | Tigre | 0:0 | |||||
Sarandí | |||||||||
06.11 19:05 | Patronato | | Newell's Old Boys | 0:0 | |||||
Paraná | |||||||||
06.11 21:05 | Vélez Sársfield | | Unión | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires |
Day 37 | |||||||||
25.11 17:00 | Fluminense | | Sport | 1:2 (1:2) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
26.11 17:00 | Corinthians | | Atlético Mineiro | 2:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
26.11 17:00 | Cruzeiro | | Vasco da Gama | 0:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
26.11 17:00 | Coritiba | | São Paulo | 1:2 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
26.11 17:00 | Grêmio | | Atlético | 1:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
26.11 17:00 | Ponte Preta | | Vitória | 2:3 (2:0) | |||||
Campinas | |||||||||
26.11 17:00 | Avaí | | Atlético Paranaense | 1:0 (1:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
26.11 19:00 | Flamengo | | Santos | 1:2 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
26.11 19:00 | Bahia | | Chapecoense | 0:1 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
27.11 20:00 | Palmeiras | | Botafogo | 2:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 36 | |||||||||
19.11 16:00 | Sport | | Bahia | 1:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
19.11 17:00 | Flamengo | | Corinthians | 3:0 (3:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19.11 17:00 | São Paulo | | Botafogo | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
19.11 17:00 | Vitória | | Cruzeiro | 1:1 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
19.11 17:00 | Atlético | | Chapecoense | 1:1 (0:1) | |||||
Goiânia | |||||||||
19.11 19:00 | Santos | | Grêmio | 1:0 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
19.11 19:00 | Atlético Mineiro | | Coritiba | 3:0 (3:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
19.11 19:00 | Atlético Paranaense | | Vasco da Gama | 3:1 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
20.11 17:00 | Fluminense | | Ponte Preta | 2:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
20.11 20:00 | Avaí | | Palmeiras | 2:1 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
Day 35 | |||||||||
15.11 17:00 | Ponte Preta | | Atlético Paranaense | 2:1 (1:0) | |||||
Campinas | |||||||||
15.11 19:30 | Cruzeiro | | Avaí | 2:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
15.11 19:30 | Grêmio | | São Paulo | 1:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
15.11 21:45 | Vasco da Gama | | Atlético Mineiro | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
15.11 21:45 | Corinthians | | Fluminense | 3:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
16.11 20:00 | Botafogo | | Atlético | 1:2 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16.11 20:00 | Palmeiras | | Sport | 5:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16.11 20:00 | Chapecoense | | Vitória | 2:1 (1:1) | |||||
Chapecó | |||||||||
16.11 21:00 | Coritiba | | Flamengo | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16.11 21:00 | Bahia | | Santos | 3:1 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
Day 34 | |||||||||
11.11 17:00 | Botafogo | | Atlético Paranaense | 0:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
11.11 19:00 | Corinthians | | Avaí | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
12.11 17:00 | Vasco da Gama | | São Paulo | 1:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.11 17:00 | Palmeiras | | Flamengo | 2:0 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
12.11 17:00 | Grêmio | | Vitória | 1:1 (1:1) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
12.11 17:00 | Atlético | | Sport | 2:0 (1:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
12.11 18:00 | Bahia | | Atlético Mineiro | 2:2 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
12.11 19:00 | Cruzeiro | | Fluminense | 3:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
12.11 19:00 | Coritiba | | Ponte Preta | 1:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
13.11 20:00 | Chapecoense | | Santos | 2:0 (1:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
Day 33 | |||||||||
08.11 19:30 | Ponte Preta | | Grêmio | 0:1 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
08.11 19:30 | Avaí | | Bahia | 1:2 (1:1) | |||||
Florianópolis | |||||||||
08.11 20:00 | Sport | | Botafogo | 1:2 (0:2) | |||||
Recife | |||||||||
08.11 21:00 | Atlético Paranaense | | Corinthians | 0:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
08.11 21:45 | Flamengo | | Cruzeiro | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
08.11 21:45 | Santos | | Vasco da Gama | 1:2 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
08.11 21:45 | Vitória | | Palmeiras | 3:1 (3:1) | |||||
Salvador | |||||||||
09.11 20:00 | São Paulo | | Chapecoense | 2:2 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
09.11 20:00 | Atlético Mineiro | | Atlético | 3:2 (1:2) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
09.11 21:00 | Fluminense | | Coritiba | 2:2 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 32 | |||||||||
04.11 17:00 | Santos | | Atlético Mineiro | 3:1 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
04.11 19:00 | Botafogo | | Fluminense | 1:2 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
04.11 19:00 | Atlético | | São Paulo | 0:1 (0:1) | |||||
Goiânia | |||||||||
04.11 21:00 | Coritiba | | Avaí | 4:0 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
05.11 17:00 | Corinthians | | Palmeiras | 3:2 (3:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
05.11 17:00 | Cruzeiro | | Atlético Paranaense | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
05.11 17:00 | Grêmio | | Flamengo | 3:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
05.11 18:00 | Bahia | | Ponte Preta | 2:0 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
05.11 19:00 | Vasco da Gama | | Vitória | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
05.11 19:00 | Chapecoense | | Sport | 1:1 (0:0) | |||||
Chapecó |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.11 19:30 | Toronto | | Columbus Crew | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Toronto | |||||||||
30.11 19:30 | Seattle Sounders | | Houston Dynamo | 3:0 (1:0) | 2:0 (2:0) | 5:0 | |||
Seattle | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.11 20:00 | Columbus Crew | | Toronto | 0:0 | |||||
Columbus | |||||||||
21.11 20:30 | Houston Dynamo | | Seattle Sounders | 0:2 (0:2) | |||||
Houston |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.11 19:30 | Seattle Sounders | | Vancouver Whitecaps | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Seattle | |||||||||
05.11 15:00 | Toronto | | New York Red Bulls | 0:1 (0:0) | 2:1 (1:1) | 2:2 | |||
Toronto | |||||||||
05.11 16:30 | Portland Timbers | | Houston Dynamo | 1:2 (1:1) | 0:0 | 1:2 | |||
Portland | |||||||||
05.11 17:00 | New York City | | Columbus Crew | 2:0 (1:0) | 1:4 (0:1) | 3:4 | |||
New York |
Day 30 | |||||||||
04.11 15:00 | Chongqing Lifan | | Guangzhou R&F | 0:2 (0:1) | |||||
Chongqing | |||||||||
04.11 15:00 | Yanbian | | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 3:0 (2:0) | |||||
Yanji | |||||||||
04.11 15:00 | Shandong Luneng Taishan | | Hebei China Fortune | 5:4 (2:0) | |||||
Jinan | |||||||||
04.11 15:00 | Tianjin Teda | | Henan Construction | 1:0 (1:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
04.11 15:00 | Liaoning Whowin | | Shanghai Shenhua | 1:4 (0:2) | |||||
Shenyang | |||||||||
04.11 15:00 | Guangzhou Evergrande | | Tianjin Quanjian | 1:2 (0:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
04.11 15:00 | Beijing Guoan | | Changchun Yatai | 1:2 (0:0) | |||||
Beijing | |||||||||
04.11 15:00 | Shanghai SIPG | | Jiangsu Suning | 2:3 (1:2) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 4 | 6 | 69-42 | 64 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 17 | 7 | 6 | 72-39 | 58 | ||
3. | Tianjin Quanjian | 30 | 15 | 9 | 6 | 46-33 | 54 | ||
4. | Hebei China Fortune | 30 | 15 | 7 | 8 | 55-38 | 52 | ||
5. | Guangzhou R&F | 30 | 15 | 7 | 8 | 59-46 | 52 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 13 | 10 | 7 | 49-33 | 49 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-41 | 44 | ||
8. | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 30 | 12 | 6 | 12 | 39-45 | 42 | ||
9. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 7 | 12 | 42-42 | 40 | ||
10. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 37-40 | 36 |
Day 8 | |||||||||
23.11 19:50 | Newcastle United Jets | | Melbourne Victory | 4:1 (2:1) | |||||
Newcastle | |||||||||
24.11 19:50 | Melbourne City | | Perth Glory | 1:3 (1:2) | |||||
Melbourne | |||||||||
25.11 19:35 | Wellington Phoenix | | Central Coast Mariners | 1:4 (0:1) | |||||
Wellington | |||||||||
25.11 19:50 | Sydney | | Brisbane Roar | 3:1 (2:0) | |||||
Sydney | |||||||||
26.11 18:30 | Adelaide United | | Western Sydney Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
Day 7 | |||||||||
16.11 19:50 | Central Coast Mariners | | Adelaide United | 1:2 (1:0) | |||||
Gosford | |||||||||
17.11 18:50 | Brisbane Roar | | Melbourne City | 3:1 (2:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
18.11 19:50 | Sydney | | Newcastle United Jets | 2:1 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
19.11 16:00 | Perth Glory | | Melbourne Victory | 0:2 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 6 | |||||||||
10.11 19:50 | Central Coast Mariners | | Sydney | 2:0 (1:0) | |||||
Gosford | |||||||||
11.11 17:05 | Adelaide United | | Newcastle United Jets | 1:2 (1:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
11.11 19:50 | Melbourne Victory | | Brisbane Roar | 1:1 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
12.11 16:30 | Wellington Phoenix | | Perth Glory | 5:2 (2:1) | |||||
Wellington | |||||||||
12.11 19:00 | Melbourne City | | Western Sydney Wanderers | 1:1 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.11 19:50 | Melbourne City | | Sydney | 0:1 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
04.11 19:00 | Perth Glory | | Adelaide United | 1:0 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
04.11 19:50 | Newcastle United Jets | | Wellington Phoenix | 3:0 (2:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
05.11 16:00 | Brisbane Roar | | Central Coast Mariners | 0:0 | |||||
Brisbane | |||||||||
06.11 19:50 | Melbourne Victory | | Western Sydney Wanderers | 1:1 (0:1) | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 27 | 20 | 4 | 3 | 64-22 | 64 | ||
2. | Newcastle United Jets | 27 | 15 | 5 | 7 | 57-37 | 50 | ||
3. | Melbourne City | 27 | 13 | 4 | 10 | 41-33 | 43 | ||
4. | Melbourne Victory | 27 | 12 | 5 | 10 | 43-37 | 41 | ||
5. | Adelaide United | 27 | 11 | 6 | 10 | 36-38 | 39 | ||
6. | Brisbane Roar | 27 | 10 | 5 | 12 | 33-40 | 35 | ||
7. | Western Sydney Wanderers | 27 | 8 | 9 | 10 | 38-47 | 33 | ||
8. | Perth Glory | 27 | 10 | 2 | 15 | 37-50 | 32 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 5 | 6 | 16 | 31-55 | 21 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 4 | 8 | 15 | 28-49 | 20 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |