Football matches in August 2017 |
Day 7 | |||||||||
31.08 20:45 | France | | Netherlands | 4:0 (1:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
31.08 20:45 | Luxembourg | | Belarus | 1:0 (0:0) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
31.08 21:45 | Bulgaria | | Sweden | 3:2 (2:2) | |||||
Sofia |
Day 7 | |||||||||
31.08 19:45 | Portugal | | Faroe Islands | 5:1 (2:1) | |||||
Porto | |||||||||
31.08 20:45 | Switzerland | | Andorra | 3:0 (1:0) | |||||
St. Gallen | |||||||||
31.08 20:45 | Hungary | | Latvia | 3:1 (2:1) | |||||
Budapest |
Day 9 | |||||||||
31.08 20:00 | China | | Uzbekistan | 1:0 (0:0) | |||||
Wuhan | |||||||||
31.08 20:00 | Syria | | Qatar | 3:1 (1:1) | |||||
Malaysia, Malacca City | |||||||||
31.08 21:00 | South Korea | | Iran | 0:0 | |||||
Seoul |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.08 15:00 | Zambia | | South Africa | 2:0 (0:0) | 2:2 (0:1) | 4:2 | |||
Ndola | |||||||||
19.08 16:30 | Angola | | Madagascar | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Luanda | |||||||||
20.08 15:00 | Namibia | | Comoros | 2:0 (0:0) | 1:2 (0:2) | 3:2 | |||
Windhoek | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.08 15:00 | South Africa | | Zambia | 2:2 (1:0) | |||||
East London | |||||||||
13.08 14:30 | Madagascar | | Angola | 0:0 | |||||
Antananarivo | |||||||||
13.08 15:00 | Comoros | | Namibia | 2:1 (2:0) | |||||
Moroni |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.08 14:00 | Cameroon | | São Tomé and Príncipe | 2:0 (0:0) | 2:0 (1:0) | 4:0 | |||
Yaoundé | |||||||||
19.08 15:30 | DR Congo | | Congo | 1:1 (1:1) | 0:0 | 1:1 | |||
Kinshasa | |||||||||
19.08 17:00 | Gabon | | Equatorial Guinea | -:+* | -:+ | 0:0 | |||
Libreville | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.08 15:30 | Congo | | DR Congo | 0:0 | |||||
Brazzaville | |||||||||
12.08 15:00 | São Tomé and Príncipe | | Cameroon | 0:2 (0:1) | |||||
São Tomé | |||||||||
12.08 17:00 | Equatorial Guinea | | Gabon | +:-* | |||||
Malabo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.08 16:00 | Côte d'Ivoire | | Niger | 1:0 (0:0) | 1:2 (1:1) | 2:2 | |||
Abidjan | |||||||||
19.08 16:00 | Nigeria | | Benin | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Kano | |||||||||
20.08 15:30 | Ghana | | Burkina Faso | 1:2 (0:2) | 2:2 (1:0) | 3:4 | |||
Kumasi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.08 16:00 | Burkina Faso | | Ghana | 2:2 (0:1) | |||||
Ouagadougou | |||||||||
13.08 16:00 | Benin | | Nigeria | 1:0 (0:0) | |||||
Cotonou | |||||||||
13.08 17:00 | Niger | | Côte d'Ivoire | 2:1 (1:1) | |||||
Niamey |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.08 16:30 | Mali | | Mauritania | 0:1 (0:1) | 2:2 (2:2) | 2:3 | |||
Bamako | |||||||||
23.08 16:30 | Guinea | | Senegal | 5:0 (3:0) | 1:3 (0:1) | 6:3 | |||
Conakry | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.08 17:00 | Mauritania | | Mali | 2:2 (2:2) | |||||
Nouakchott | |||||||||
15.08 17:00 | Senegal | | Guinea | 3:1 (1:0) | |||||
Dakar |
Day 3 | |||||||||
24.08 20:00 | India | | Saint Kitts and Nevis | 1:1 (1:0) | |||||
Mumbai | |||||||||
Day 2 | |||||||||
22.08 17:30 | Mauritius | | Saint Kitts and Nevis | 1:1 (1:0) | |||||
Mumbai | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.08 20:00 | India | | Mauritius | 2:1 (1:1) | |||||
Mumbai |
05.08 | Zambia | | Ethiopia | 0:0 | |||||
Lusaka | |||||||||
07.08 15:30 | Rwanda | | Sudan | 2:1 (1:1) | |||||
Kigali | |||||||||
16.08 18:00 | Andorra | | Qatar | 0:1 (0:0) | |||||
England, Burton upon Trent | |||||||||
22.08 20:45 | Malaysia | | Syria | 1:2 (0:0) | |||||
Malacca City | |||||||||
23.08 20:00 | Qatar | | Turkmenistan | 2:1 (1:0)* | |||||
Doha | |||||||||
24.08 20:00 | Trinidad and Tobago | | Jamaica | 1:2 (1:1) | |||||
Port of Spain | |||||||||
26.08 | Iraq | | Syria | 1:1 (0:1) | |||||
Malaysia, Malacca City | |||||||||
29.08 16:00 | Myanmar | | Malaysia | 1:0 (0:0) | |||||
Yangon | |||||||||
29.08 19:00 | Bahrain | | Jordan | 0:0 | |||||
Riffa | |||||||||
30.08 19:15 | Oman | | Afghanistan | 2:0 (1:0) | |||||
Muscat | |||||||||
31.08 17:00 | Kenya | | Mauritania | 1:1 (0:0) | |||||
Morocco, Agadir | |||||||||
31.08 19:30 | Singapore | | Hong Kong | 1:1 (0:1) | |||||
Singapore | |||||||||
31.08 20:00 | Togo | | Niger | 2:0 (1:0) | |||||
Morocco, Agadir |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.08 20:45 | Maribor | | Hapoel Be`er Sheva | 1:0 (1:0) | 1:2 (1:2) | 2:2 | |||
Maribor | |||||||||
22.08 20:45 | Sevilla | | İstanbul Başakşehir | 2:2 (0:1) | 2:1 (1:0) | 4:3 | |||
Sevilla | |||||||||
22.08 20:45 | Rijeka | | Olympiakós | 0:1 (0:1) | 1:2 (1:0) | 1:3 | |||
Rijeka | |||||||||
22.08 20:45 | Nice | | Napoli | 0:2 (0:0) | 0:2 (0:1) | 0:4 | |||
Nice | |||||||||
22.08 21:30 | Astana | | Celtic | 4:3 (1:1) | 0:5 (0:2) | 4:8 | |||
Astana | |||||||||
23.08 19:45 | Liverpool | | Hoffenheim | 4:2 (3:1) | 2:1 (1:0) | 6:3 | |||
Liverpool | |||||||||
23.08 20:45 | København | | Qarabağ | 2:1 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
København | |||||||||
23.08 20:45 | Slavia Praha | | APOEL | 0:0 | 0:2 (0:2) | 0:2 | |||
Praha | |||||||||
23.08 21:45 | Steaua | | Sporting | 1:5 (1:1) | 0:0 | 1:5 | |||
Bucureşti | |||||||||
23.08 21:45 | CSKA | | Young Boys | 2:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
Moscow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.08 19:45 | Sporting | | Steaua | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
15.08 20:00 | Qarabağ | | København | 1:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
15.08 20:45 | Hoffenheim | | Liverpool | 1:2 (0:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15.08 20:45 | Young Boys | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Bern | |||||||||
15.08 21:45 | APOEL | | Slavia Praha | 2:0 (2:0) | |||||
Nicosia | |||||||||
16.08 19:45 | Celtic | | Astana | 5:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
16.08 20:45 | Napoli | | Nice | 2:0 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
16.08 21:45 | Hapoel Be`er Sheva | | Maribor | 2:1 (2:1) | |||||
Beersheba | |||||||||
16.08 21:45 | İstanbul Başakşehir | | Sevilla | 1:2 (0:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
16.08 21:45 | Olympiakós | | Rijeka | 2:1 (0:1) | |||||
Piraeus |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.08 20:00 | Sheriff | | Qarabağ | 1:2 (0:1) | 0:0 | 1:2 | |||
Tiraspol | |||||||||
02.08 18:30 | FH | | Maribor | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Hafnarfjörður | |||||||||
02.08 20:00 | København | | Vardar | 4:1 (2:1) | 0:1 (0:0) | 4:2 | |||
København | |||||||||
02.08 20:00 | CSKA | | AÉK | 1:0 (0:0) | 2:0 (1:0) | 3:0 | |||
Moscow | |||||||||
02.08 20:00 | APOEL | | Viitorul | 4:0 aet (0:0, 1:0) | 0:1 (0:0) | 4:1 | |||
Nicosia | |||||||||
02.08 20:00 | BATE | | Slavia Praha | 2:1 (1:1) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Barysaw | |||||||||
02.08 20:15 | Viktoria Plzeň | | Steaua | 1:4 (0:1) | 2:2 (1:1) | 3:6 | |||
Plzeň | |||||||||
02.08 20:15 | Young Boys | | Dynamo Kyiv | 2:0 (1:0) | 1:3 (0:2) | 3:3 | |||
Bern | |||||||||
02.08 20:45 | Rosenborg | | Celtic | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | |||
Trondheim | |||||||||
02.08 20:45 | Rijeka | | Red Bull | 0:0 | 1:1 (1:0) | 1:1 | |||
Rijeka | |||||||||
02.08 20:45 | İstanbul Başakşehir | | Brugge | 2:0 (2:0) | 3:3 (0:2) | 5:3 | |||
İstanbul | |||||||||
02.08 20:45 | Ajax | | Nice | 2:2 (1:1) | 1:1 (0:1) | 3:3 | |||
Amsterdam | |||||||||
02.08 20:45 | Legia Warszawa | | Astana | 1:0 (0:0) | 1:3 (0:2) | 2:3 | |||
Warszawa | |||||||||
02.08 21:30 | Ludogorets | | Hapoel Be`er Sheva | 3:1 (2:0) | 0:2 (0:1) | 3:3 | |||
Razgrad | |||||||||
02.08 21:45 | Olympiakós | | Partizan | 2:2 (1:1) | 3:1 (1:1) | 5:3 | |||
Piraeus |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
24.08 19:00 | Red Bull | | Viitorul | 4:0 (2:0) | 3:1 (3:1) | 7:1 | |||
Salzburg | |||||||||
24.08 19:00 | Östersunds | | PAÓK | 2:0 (0:0) | 1:3 (1:1) | 3:3 | |||
Östersund | |||||||||
24.08 19:00 | AEK Larnaca | | Viktoria Plzeň | 0:0 | 1:3 (1:2) | 1:3 | |||
Larnaca | |||||||||
24.08 19:45 | Braga | | FH | 3:2 (1:1) | 2:1 (0:1) | 5:3 | |||
Braga | |||||||||
24.08 19:45 | Dynamo Kiev | | Marítimo | 3:1 (2:0) | 0:0 | 3:1 | |||
Kiev | |||||||||
24.08 20:00 | Zenit | | Utrecht | 2:0 aet (1:0, 1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Saint Petersburg | |||||||||
24.08 20:00 | FK Oleksandriya | | BATE | 1:2 (1:0) | 1:1 (1:1) | 2:3 | |||
Oleksandriia | |||||||||
24.08 20:00 | Midtjylland | | Apollon Limassol | 1:1 (1:0) | 2:3 (1:1) | 3:4 | |||
Herning | |||||||||
24.08 20:00 | Videoton | | Partizan | 0:4 (0:3) | 0:0 | 0:4 | |||
Felcsút | |||||||||
24.08 20:00 | Sheriff | | Legia Warszawa | 0:0 | 1:1 (0:0) | 1:1 | |||
Tiraspol | |||||||||
24.08 20:00 | Maccabi Tel Aviv | | Altach | 2:2 (1:1) | 1:0 (0:0) | 3:2 | |||
Netanya | |||||||||
24.08 20:00 | Skënderbeu | | Dinamo Zagreb | 0:0 | 1:1 (1:0) | 1:1 | |||
Elbasan | |||||||||
24.08 20:30 | Fenerbahçe | | Vardar | 1:2 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:4 | |||
İstanbul | |||||||||
24.08 20:30 | Sūduva | | Ludogorets | 0:0 | 0:2 (0:0) | 0:2 | |||
Marijampolė | |||||||||
24.08 20:45 | Rosenborg | | Ajax | 3:2 (1:0) | 1:0 (0:0) | 4:2 | |||
Trondheim | |||||||||
24.08 20:45 | Athletic | | Panathīnaïkós | 1:0 (1:0) | 3:2 (0:1) | 4:2 | |||
Bilbao | |||||||||
24.08 20:45 | Marseille | | Domžale | 3:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 4:1 | |||
Marseille | |||||||||
24.08 20:45 | Shkëndija | | Milan | 0:1 (0:1) | 0:6 (0:3) | 0:7 | |||
Skopje | |||||||||
24.08 21:00 | Crvena Zvezda | | FK Krasnodar | 2:1 (1:0) | 2:3 (0:1) | 4:4 | |||
Belgrade | |||||||||
24.08 21:00 | Hajduk | | Everton | 1:1 (1:0) | 0:2 (0:2) | 1:3 | |||
Split | |||||||||
24.08 21:00 | AÉK | | Brugge | 3:0 (2:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Athens | |||||||||
24.08 21:05 | Austria Wien | | Osijek | 0:1 (0:0) | 2:1 (1:1) | 2:2 | |||
St. Pölten | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.08 18:00 | Utrecht | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
17.08 17:45 | FH | | Braga | 1:2 (1:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
17.08 19:00 | Dinamo Zagreb | | Skënderbeu | 1:1 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
17.08 20:00 | FK Krasnodar | | Crvena Zvezda | 3:2 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
17.08 20:00 | BATE | | FK Oleksandriya | 1:1 (1:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
17.08 20:00 | Apollon Limassol | | Midtjylland | 3:2 (1:1) | |||||
Larnaca | |||||||||
17.08 20:00 | Vardar | | Fenerbahçe | 2:0 (1:0) | |||||
Skopje | |||||||||
17.08 20:05 | Everton | | Hajduk | 2:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
17.08 20:15 | Viktoria Plzeň | | AEK Larnaca | 3:1 (2:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
17.08 20:30 | Altach | | Maccabi Tel Aviv | 0:1 (0:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
17.08 20:30 | Marítimo | | Dynamo Kiev | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
17.08 20:45 | Ajax | | Rosenborg | 0:1 (0:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
17.08 20:45 | Osijek | | Austria Wien | 1:2 (1:1) | |||||
Osijek | |||||||||
17.08 20:45 | Brugge | | AÉK | 0:0 | |||||
Brugge | |||||||||
17.08 20:45 | Domžale | | Marseille | 1:1 (1:0) | |||||
Ljubljana Športni park Stožice | |||||||||
17.08 20:45 | Legia Warszawa | | Sheriff | 1:1 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
17.08 20:45 | Milan | | Shkëndija | 6:0 (3:0) | |||||
Milano | |||||||||
17.08 21:00 | Partizan | | Videoton | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
17.08 21:00 | PAÓK | | Östersunds | 3:1 (1:1) | |||||
Thessaloniki | |||||||||
17.08 21:30 | Panathīnaïkós | | Athletic | 2:3 (1:0) | |||||
Athens | |||||||||
17.08 21:30 | Ludogorets | | Sūduva | 2:0 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
17.08 21:45 | Viitorul | | Red Bull | 1:3 (1:3) | |||||
Ovidiu |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.08 18:00 | Sion | | Sūduva | 1:1 (0:0) | 0:3 (0:2) | 1:4 | |||
Genève | |||||||||
02.08 19:00 | Limassol | | Austria Wien | 1:2 (0:1) | 0:0 | 1:2 | |||
Larnaca | |||||||||
03.08 17:00 | Shkëndija | | Trakai | 3:0 (2:0) | 1:2 (1:1) | 4:2 | |||
Strumica | |||||||||
03.08 18:00 | Dynamo Minsk | | AEK Larnaca | 1:1 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Minsk | |||||||||
03.08 18:30 | Odd | | Dinamo Zagreb | 0:0 | 1:2 (1:2) | 1:2 | |||
Skien | |||||||||
03.08 19:00 | Videoton | | Bordeaux | 1:0 (1:0) | 1:2 (1:2) | 2:2 | |||
Felcsút | |||||||||
03.08 19:00 | Marítimo | | Botev | 2:0 (1:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Funchal | |||||||||
03.08 19:00 | Sparta Praha | | Crvena Zvezda | 0:1 (0:1) | 0:2 (0:1) | 0:3 | |||
Praha | |||||||||
03.08 19:30 | Fola | | Östersunds | 1:2 (0:0) | 0:1 (0:0) | 1:3 | |||
Esch-Uelzecht | |||||||||
03.08 19:45 | Lyngby | | FK Krasnodar | 1:3 (1:2) | 1:2 (0:0) | 2:5 | |||
København | |||||||||
03.08 20:00 | Zenit | | Bnei Yehuda | 0:1 (0:0) | 2:0 (0:0) | 2:1 | |||
Saint Petersburg | |||||||||
03.08 20:00 | FK Oleksandriya | | Astra | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Oleksandriia | |||||||||
03.08 20:00 | Skënderbeu | | Mladá Boleslav | 2:1 aet (0:1, 2:1), pen. 4:2 | 1:2 (0:1) | 3:3 | |||
Elbasan | |||||||||
03.08 20:00 | Apollon Limassol | | Aberdeen | 2:0 (1:0) | 1:2 (0:1) | 3:2 | |||
Larnaca | |||||||||
03.08 20:15 | Lech | | Utrecht | 2:2 (1:1) | 0:0 | 2:2 | |||
Poznań | |||||||||
03.08 20:30 | Fenerbahçe | | Sturm | 1:1 (1:0) | 2:1 (2:1) | 3:2 | |||
İstanbul | |||||||||
03.08 20:30 | Altach | | Gent | 3:1 (1:1) | 1:1 (1:0) | 4:2 | |||
Innsbruck | |||||||||
03.08 20:30 | Midtjylland | | Arka | 2:1 (0:0) | 2:3 (2:2) | 4:4 | |||
Herning | |||||||||
03.08 20:30 | Hajduk | | Brøndby | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Split | |||||||||
03.08 20:45 | Osijek | | PSV | 1:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Osijek | |||||||||
03.08 20:45 | Ružomberok | | Everton | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Ružomberok | |||||||||
03.08 20:45 | Athletic | | Dinamo | 3:0 (2:0) | 1:1 (1:0) | 4:1 | |||
Bilbao | |||||||||
03.08 20:45 | Milan | | Universitatea | 2:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 3:0 | |||
Milano | |||||||||
03.08 20:45 | Oostende | | Marseille | 0:0 | 2:4 (1:2) | 2:4 | |||
Oostende | |||||||||
03.08 21:00 | Qəbələ | | Panathīnaïkós | 1:2 (0:0) | 0:1 (0:1) | 1:3 | |||
Bakı | |||||||||
03.08 21:00 | Braga | | AIK | 2:1 aet (0:1, 1:1) | 1:1 (1:1) | 3:2 | |||
Braga | |||||||||
03.08 21:00 | PAÓK | | Olympik Donetsk | 2:0 (2:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Thessaloniki | |||||||||
03.08 21:05 | Domžale | | Freiburg | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Ljubljana | |||||||||
03.08 22:00 | Paniṓnios | | Maccabi Tel Aviv | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Athens |
08.08 20:45 | Real Madrid | | Manchester United | 2:1 (1:0) | |||||
Macedonia, Skopje |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.08 19:15 | Lanús | | The Strongest | 1:0 (0:0) | 1:1 (1:0) | 2:1 | |||
Lanús | |||||||||
08.08 21:45 | River Plate | | Guaraní | 1:1 (0:1) | 2:0 (1:0) | 3:1 | |||
Buenos Aires | |||||||||
09.08 19:15 | Grêmio | | Godoy Cruz | 2:1 (1:1) | 1:0 (1:0) | 3:1 | |||
Porto Alegre | |||||||||
09.08 21:45 | Palmeiras | | Barcelona | 1:0 (0:0), pen. 4:5 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
São Paulo | |||||||||
09.08 21:45 | Atlético Mineiro | | Jorge Wilstermann | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
10.08 19:15 | Botafogo | | Nacional | 2:0 (2:0) | 1:0 (1:0) | 3:0 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
10.08 21:45 | Santos | | Atlético-PR | 1:0 (0:0) | 3:2 (1:1) | 4:2 | |||
Santos | |||||||||
10.08 21:45 | San Lorenzo de Almagro | | Emelec | 0:1 (0:0), pen. 5:4 | 1:0 (1:0) | 1:1 | |||
Buenos Aires |
Day 1 | |||||||||
22.08 21:45 | Atlético Tucumán | | Independiente | 1:0 (1:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
23.08 20:45 | Nacional Asuncion | | Estudiantes | 1:0 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
24.08 20:45 | Libertad | | Santa Fe | 1:0 (0:0) | |||||
Asunción |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.08 18:15 | Libertad | | Huracán | 2:0 (0:0) | 5:1 (2:0) | 7:1 | |||
Asunción | |||||||||
01.08 21:45 | Atlético Tucumán | | Oriente Petrolero | 3:0 (1:0) | 3:2 (0:1) | 6:2 | |||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
02.08 17:15 | LDU | | Bolívar | 1:0 (0:0), pen. 6:5 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Quito | |||||||||
02.08 20:45 | Deportes Iquique | | Independiente | 1:2 (1:1) | 2:4 (0:4) | 3:6 | |||
Calama | |||||||||
02.08 20:45 | Olimpia | | Nacional Asuncion | 2:2 (1:1) | 1:1 (1:1) | 3:3 | |||
Asunción | |||||||||
03.08 19:15 | Estudiantes | | Nacional Potosí | 2:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
La Plata | |||||||||
03.08 19:45 | Junior | | Deportivo Cali | 1:1 (0:1), pen. 3:2 | 1:1 (0:1) | 2:2 | |||
Barranquilla | |||||||||
09.08 21:45 | Flamengo | | Palestino | 5:0 (4:0) | 5:2 (0:0) | 10:2 | |||
Rio de Janeiro |
Day 1 | |||||||||
21.08 19:50 | Al Ain | | Al Hilal | 0:0 | |||||
Al Ain | |||||||||
22.08 20:00 | Piroozi | | Al Ahli Jeddah | 2:2 (0:1) | |||||
Oman, As Sib | |||||||||
22.08 20:00 | Shanghai SIPG | | Guangzhou Evergrande | 4:0 (2:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
23.08 19:00 | Kawasaki Frontale | | Urawa Red Diamonds | 3:1 (1:0) | |||||
Kawasaki |
Day 1 | |||||||||
22.08 19:00 | Esteghlal | | Ceres-Negros | 4:0 (2:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
23.08 19:00 | Bengaluru | | 4.25 | 3:0 (1:0) | |||||
Bangalore |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
09.08 19:30 | Ceres-Negros | | Home United | 2:0 (2:0) | 1:2 (1:1) | 3:2 | |||
Bácolod | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.08 19:30 | Home United | | Ceres-Negros | 2:1 (1:1) | |||||
Singapore |
03.08 | Wellington Phoenix | | Mount Wellington | ||||||
Wellington |
02.08 20:30 | Atlético Madrid | | Liverpool | 1:1 (1:0), pen. 5:4 | |||||
München |
01.08 17:45 | Atlético Madrid | | Napoli | 2:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
01.08 20:30 | Bayern | | Liverpool | 0:3 (0:2) | |||||
München |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.08 20:00 | Santos de Guápiles | | Chorrillo | 1:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
San José | |||||||||
23.08 21:00 | Árabe Unido | | Águila | 0:1 (0:1) | 2:0 (0:0) | 2:1 | |||
Ciudad de Panamá | |||||||||
24.08 19:00 | Plaza Amador | | Walter Ferretti | 2:1 (1:1) | 0:0 | 2:1 | |||
Ciudad de Panamá | |||||||||
24.08 20:00 | Olimpia | | Alianza | 3:1 (1:1) | 0:1 (0:0) | 3:2 | |||
Tegucigalpa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.08 21:00 | Chorrillo | | Santos de Guápiles | 0:1 (0:1) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
16.08 20:00 | Águila | | Árabe Unido | 0:2 (0:0) | |||||
San Salvador | |||||||||
17.08 18:00 | Walter Ferretti | | Plaza Amador | 0:0 | |||||
Estelí | |||||||||
17.08 20:00 | Alianza | | Olimpia | 1:0 (0:0) | |||||
San Salvador |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.08 18:00 | Real Estelí | | Águila | 1:0 (0:0), pen. 3:4 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Estelí | |||||||||
08.08 20:00 | San Juan Jabloteh | | Santos de Guápiles | 1:2 (1:1) | 2:6 (0:3) | 3:8 | |||
Port of Spain | |||||||||
08.08 20:00 | Alianza | | Platense | 2:1 (2:1) | 2:1 (0:0) | 4:2 | |||
San Salvador | |||||||||
09.08 19:00 | Plaza Amador | | Portmore United | 1:0 (0:0), pen. 5:4 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Ciudad de Panamá | |||||||||
09.08 20:00 | Honduras Progreso | | Chorrillo | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
San Pedro Sula | |||||||||
10.08 19:00 | Árabe Unido | | Central | 3:0 (2:0) | 2:1 (1:1) | 5:1 | |||
Ciudad de Panamá | |||||||||
10.08 20:00 | Alajuelense | | Olimpia | 0:1 (0:1) | 0:2 (0:2) | 0:3 | |||
San José | |||||||||
10.08 20:00 | Belmopan Bandits | | Walter Ferretti | 0:1 (0:1) | 1:4 (0:1) | 1:5 | |||
Belmopan | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 19:00 | Chorrillo | | Honduras Progreso | 1:0 (0:0) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
01.08 20:00 | Santos de Guápiles | | San Juan Jabloteh | 6:2 (3:0) | |||||
San José | |||||||||
02.08 18:00 | Águila | | Real Estelí | 1:0 (0:0) | |||||
San Salvador | |||||||||
02.08 19:00 | Portmore United | | Plaza Amador | 1:0 (0:0) | |||||
Kingston | |||||||||
02.08 20:00 | Platense | | Alianza | 1:2 (0:0) | |||||
Puerto Cortés | |||||||||
03.08 18:00 | Olimpia | | Alajuelense | 2:0 (2:0) | |||||
Tegucigalpa | |||||||||
03.08 20:00 | Central | | Árabe Unido | 1:2 (1:1) | |||||
Port of Spain | |||||||||
03.08 20:00 | Walter Ferretti | | Belmopan Bandits | 4:1 (1:0) | |||||
Estelí |
Day 8 | |||||||||
25.08 20:00 | Anzhi | | FK Ufa | 1:0 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
26.08 15:00 | Arsenal | | Amkar | 0:1 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
26.08 17:30 | Rubin | | FK Tosno | 1:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
26.08 20:00 | Lokomotiv | | Ural | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
27.08 17:30 | CSKA | | Akhmat | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
27.08 18:00 | SKA-Khabarovsk | | Spartak | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
27.08 20:00 | FK Krasnodar | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
27.08 20:00 | Zenit | | FK Rostov | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 7 | |||||||||
18.08 19:30 | FK Tosno | | SKA-Khabarovsk | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19.08 17:00 | Ural | | CSKA | 0:0 | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
19.08 17:30 | Spartak | | Lokomotiv | 3:4 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19.08 20:00 | Rubin | | Anzhi | 6:0 (3:0) | |||||
Kazan | |||||||||
20.08 17:00 | Amkar | | Zenit | 0:1 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
20.08 17:30 | Dynamo | | FK Ufa | 1:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
20.08 20:00 | FK Rostov | | FK Krasnodar | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
21.08 20:00 | Akhmat | | Arsenal | 1:2 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
Day 6 | |||||||||
12.08 17:00 | FK Ufa | | FK Rostov | 1:4 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
12.08 17:30 | CSKA | | Spartak | 2:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
12.08 20:00 | Anzhi | | Dynamo | 1:3 (1:2) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
13.08 17:30 | Lokomotiv | | FK Tosno | 0:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
13.08 18:00 | SKA-Khabarovsk | | Rubin | 1:1 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
13.08 20:00 | FK Krasnodar | | Amkar | 1:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
13.08 20:00 | Zenit | | Akhmat | 4:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
14.08 19:30 | Arsenal | | Ural | 2:2 (2:1) | |||||
Tula | |||||||||
Day 5 | |||||||||
08.08 18:00 | SKA-Khabarovsk | | Anzhi | 2:0 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
08.08 19:30 | Amkar | | FK Ufa | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
09.08 19:30 | Spartak | | Arsenal | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
09.08 19:30 | Ural | | Zenit | 1:1 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
09.08 20:00 | FK Rostov | | Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
09.08 20:00 | Rubin | | Lokomotiv | 1:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
09.08 20:00 | FK Tosno | | CSKA | 1:2 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
10.08 20:00 | Akhmat | | FK Krasnodar | 2:3 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.08 20:00 | Anzhi | | FK Rostov | 0:1 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
05.08 17:00 | FK Ufa | | Akhmat | 3:2 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
05.08 17:30 | Dynamo | | Amkar | 3:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
05.08 20:00 | Lokomotiv | | SKA-Khabarovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
06.08 15:00 | Arsenal | | FK Tosno | 1:2 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
06.08 17:30 | CSKA | | Rubin | 1:2 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
06.08 20:00 | FK Krasnodar | | Ural | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
06.08 20:00 | Zenit | | Spartak | 5:1 (2:0) | |||||
Saint Petersburg |
Day 10 | |||||||||
27.08 15:00 | FK Khimki | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
27.08 16:00 | Olimpiets | | FK Orenburg | 0:1 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
27.08 16:00 | Rotor | | Baltika | 0:1 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
27.08 17:00 | Avangard | | Zenit-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
27.08 18:00 | Fakel | | Yenisey | 1:3 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
27.08 19:00 | Krylia Sovetov | | Sibir | 3:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
27.08 19:00 | Luch-Energiya | | FK Tambov | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
27.08 19:00 | Tom | | FK Tyumen | 0:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
27.08 19:00 | Volgar | | Shinnik | 0:1 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
27.08 20:00 | Kuban | | Spartak-2 | 2:3 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 9 | |||||||||
19.08 15:00 | Dynamo | | Tom | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19.08 16:00 | FK Khimki | | Shinnik | 0:3 (0:2) | |||||
Khimki | |||||||||
19.08 17:00 | FK Tambov | | Kuban | 2:1 (2:1) | |||||
Tambov | |||||||||
19.08 17:00 | Sibir | | Olimpiets | 1:1 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
19.08 17:00 | FK Tyumen | | Krylia Sovetov | 0:2 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
19.08 17:00 | Yenisey | | Zenit-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
19.08 18:00 | FK Orenburg | | Luch-Energiya | 2:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
19.08 19:00 | Baltika | | Fakel | 0:1 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
19.08 19:00 | Volgar | | Avangard | 1:1 (1:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
20.08 17:00 | Spartak-2 | | Rotor | 2:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 8 | |||||||||
13.08 16:00 | Olimpiets | | FK Tyumen | 1:2 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
13.08 17:00 | Avangard | | Yenisey | 0:4 (0:4) | |||||
Kursk | |||||||||
13.08 17:00 | FK Tambov | | Rotor | 2:1 (0:1) | |||||
Tambov | |||||||||
13.08 18:00 | Fakel | | Spartak-2 | 0:3 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
13.08 18:00 | Zenit-2 | | Baltika | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
13.08 19:00 | FK Khimki | | Volgar | 0:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
13.08 19:00 | Krylia Sovetov | | Dynamo | 2:0 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
13.08 19:00 | Tom | | Shinnik | 1:3 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
13.08 20:00 | Kuban | | FK Orenburg | 4:1 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
14.08 19:00 | Luch-Energiya | | Sibir | 0:2 (0:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
Day 7 | |||||||||
09.08 13:00 | Dynamo | | Olimpiets | 3:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
09.08 16:00 | Shinnik | | Krylia Sovetov | 2:3 (1:1) | |||||
Karavayevo | |||||||||
09.08 17:00 | FK Tambov | | Fakel | 1:0 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
09.08 19:00 | Baltika | | Yenisey | 0:5 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
09.08 19:00 | FK Khimki | | Avangard | 1:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
09.08 19:00 | FK Orenburg | | Rotor | 2:2 (2:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
09.08 19:00 | Sibir | | Kuban | 2:0 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
09.08 19:00 | Tom | | Volgar | 2:1 (2:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
09.08 19:00 | FK Tyumen | | Luch-Energiya | 1:2 (0:2) | |||||
Tyumen | |||||||||
10.08 15:00 | Spartak-2 | | Zenit-2 | 3:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 6 | |||||||||
05.08 16:00 | Olimpiets | | Shinnik | 0:1 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
05.08 17:00 | Avangard | | Baltika | 1:1 (0:1) | |||||
Kursk | |||||||||
05.08 17:00 | Spartak-2 | | Yenisey | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
05.08 18:00 | Fakel | | FK Orenburg | 0:1 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
05.08 18:00 | Luch-Energiya | | Dynamo | 1:2 (1:2) | |||||
Vladivostok | |||||||||
05.08 18:00 | FK Tyumen | | Kuban | 1:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
05.08 18:00 | Zenit-2 | | FK Tambov | 0:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
05.08 19:00 | Krylia Sovetov | | Volgar | 1:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
05.08 19:00 | Rotor | | Sibir | 1:2 (0:2) | |||||
Astrakhan | |||||||||
05.08 19:00 | Tom | | FK Khimki | 2:1 (2:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
01.08 17:00 | Spartak-2 | | Baltika | 0:2 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 6 | |||||||||
24.08 18:00 | FK Dolgoprudny | | FK Murom | 3:0 (0:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
25.08 18:00 | Dynamo-2 | | Tekstilshchik | 0:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
25.08 18:00 | Spartak Kostroma | | TsRFSO | 2:0 (1:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
25.08 19:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Pskov-747 | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
27.08 14:00 | Veles | | FK Chertanovo | 0:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
27.08 16:30 | Znamya Truda | | FK Kolomna | 1:0 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
27.08 19:00 | Luki-Energiya | | Torpedo Vladimir | 1:0 (1:0) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.08 17:30 | FK Kolomna | | Veles | 0:6 (0:5) | |||||
Kolomna | |||||||||
18.08 17:30 | FK Murom | | Dynamo-2 | 5:0 (1:0) | |||||
Murom | |||||||||
18.08 18:00 | Torpedo Vladimir | | Znamya Truda | 3:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18.08 18:00 | FK Chertanovo | | Lokomotiv-Kazanka | 3:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18.08 18:30 | Pskov-747 | | FK Dolgoprudny | 0:4 (0:4) | |||||
Pskov | |||||||||
18.08 18:30 | Tekstilshchik | | TsRFSO | 3:1 (2:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18.08 19:00 | Luki-Energiya | | Spartak Kostroma | 2:1 (0:1) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.08 17:00 | Veles | | Torpedo Vladimir | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.08 17:00 | Znamya Truda | | Luki-Energiya | 0:2 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
11.08 17:30 | Dynamo-2 | | Pskov-747 | 1:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
11.08 18:00 | FK Dolgoprudny | | FK Chertanovo | 2:2 (0:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
11.08 18:00 | Spartak Kostroma | | Tekstilshchik | 0:1 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
11.08 18:30 | TsRFSO | | FK Murom | 1:1 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
11.08 19:00 | Lokomotiv-Kazanka | | FK Kolomna | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 18:00 | Znamya Truda | | Spartak Kostroma | 2:3 (1:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
03.08 18:00 | Torpedo Vladimir | | Lokomotiv-Kazanka | 3:2 (2:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
03.08 18:00 | FK Kolomna | | FK Dolgoprudny | 3:3 (2:2) | |||||
Kolomna | |||||||||
03.08 18:00 | FK Chertanovo | | Dynamo-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
03.08 18:00 | FK Murom | | Tekstilshchik | 0:2 (0:0) | |||||
Murom | |||||||||
03.08 18:30 | Pskov-747 | | TsRFSO | 1:0 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
03.08 19:00 | Luki-Energiya | | Veles | 0:0 | |||||
Velikiye Luki |
Day 6 | |||||||||
25.08 17:00 | Torpedo Moskva | | FK Kaluga | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.08 18:30 | FK Ryazan | | Khimik | 2:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
25.08 19:00 | Zorkiy | | FK Strogino | 4:0 (2:0) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
27.08 15:00 | Saturn | | Sokol | 4:3 (2:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
27.08 17:00 | Ararat | | Zenit Penza | 4:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
27.08 18:00 | Dynamo Bryansk | | Rotor-Volgograd-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
27.08 19:00 | Energomash | | Metallurg | 3:3 (0:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.08 17:00 | Rotor-Volgograd-2 | | Torpedo Moskva | 0:2 (0:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
18.08 18:00 | Sokol | | Zorkiy | 1:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
18.08 18:00 | Khimik | | Zenit Penza | 1:2 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
18.08 18:30 | FK Kaluga | | FK Ryazan | 1:1 (1:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
18.08 19:00 | Energomash | | Ararat | 1:2 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
19.08 17:00 | Metallurg | | Saturn | 2:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.08 18:00 | Zenit Penza | | FK Kaluga | 0:5 (0:1) | |||||
Penza | |||||||||
11.08 18:30 | FK Ryazan | | Rotor-Volgograd-2 | 4:1 (2:1) | |||||
Ryazan | |||||||||
11.08 18:30 | Torpedo Moskva | | FK Strogino | 1:2 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.08 18:30 | Dynamo Bryansk | | Sokol | 2:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
11.08 19:00 | Zorkiy | | Metallurg | 2:2 (1:1) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
11.08 19:00 | Saturn | | Energomash | 2:1 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
11.08 19:00 | Ararat | | Khimik | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 17:00 | FK Strogino | | FK Ryazan | 1:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
03.08 17:00 | Rotor-Volgograd-2 | | Zenit Penza | 3:0 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
03.08 18:00 | Metallurg | | Dynamo Bryansk | 2:1 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
03.08 18:00 | Sokol | | Torpedo Moskva | 1:1 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
03.08 18:30 | FK Kaluga | | Khimik | 1:0 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
03.08 19:00 | Saturn | | Ararat | 1:2 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
03.08 19:00 | Energomash | | Zorkiy | 1:1 (1:1) | |||||
Belgorod |
Day 6 | |||||||||
25.08 17:00 | FK Krasnodar-2 | | Biolog-Novokubansk | 3:0 (3:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
26.08 16:30 | Anzhi-2 | | Kuban-2 | 5:2 (2:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
26.08 17:00 | Mashuk-KMV | | Dynamo | 4:2 (1:2) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
26.08 18:00 | Afips | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 1:1 (0:1) | |||||
Afipsky | |||||||||
26.08 18:30 | Druzhba | | Chaika | 0:1 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
27.08 15:00 | SKA | | Legion-Dynamo | 0:3 (0:1) | |||||
Bataysk | |||||||||
27.08 17:00 | Spartak-Nalchik | | Spartak Vladikavkaz | 0:1 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
27.08 19:00 | Chernomorets | | Angusht | 0:3 (0:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.08 17:30 | Biolog-Novokubansk | | SKA | 0:0 | |||||
Progress | |||||||||
19.08 13:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Anzhi-2 | 0:2 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
19.08 17:00 | Kuban-2 | | Mashuk-KMV | 1:2 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19.08 17:00 | Dynamo | | Druzhba | 2:3 (2:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
19.08 17:00 | Legion-Dynamo | | Spartak-Nalchik | 1:1 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
19.08 17:00 | Spartak Vladikavkaz | | Angusht | 1:1 (0:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
19.08 19:00 | FK Armavir | | Afips | 1:0 (0:0) | |||||
Armavir | |||||||||
19.08 19:00 | Chaika | | FK Krasnodar-2 | 0:2 (0:1) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
Day 4 | |||||||||
12.08 17:00 | Angusht | | Legion-Dynamo | 2:1 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
12.08 17:30 | SKA | | Chaika | 0:1 (0:1) | |||||
Bataysk | |||||||||
12.08 18:00 | Mashuk-KMV | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 0:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
12.08 18:30 | FK Krasnodar-2 | | Dynamo | 3:1 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
12.08 18:30 | Spartak-Nalchik | | Biolog-Novokubansk | 1:1 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
12.08 19:00 | Druzhba | | Kuban-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
12.08 19:00 | Chernomorets | | Spartak Vladikavkaz | 1:0 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
13.08 16:45 | Anzhi-2 | | FK Armavir | 2:1 (0:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.08 17:00 | Viktor Ponedelnik Football Academy | | Druzhba | 2:2 (2:2) | |||||
Bataysk | |||||||||
04.08 17:00 | Dynamo | | SKA | 3:3 (0:2) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
04.08 17:00 | Biolog-Novokubansk | | Angusht | 2:1 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
04.08 17:00 | Legion-Dynamo | | Spartak Vladikavkaz | 3:3 (2:2) | |||||
Makhachkala | |||||||||
04.08 18:00 | Afips | | Chernomorets | 2:0 (1:0) | |||||
Afipsky | |||||||||
04.08 19:00 | FK Armavir | | Mashuk-KMV | 2:0 (1:0) | |||||
Armavir | |||||||||
04.08 19:00 | Chaika | | Spartak-Nalchik | 1:1 (1:1) | |||||
Peschanokopskoye |
Day 6 | |||||||||
25.08 16:30 | Anzhi-Yunior | | Ural-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Zelenodolsk | |||||||||
25.08 18:00 | Zenit-Izhevsk | | FK Orenburg-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
25.08 18:00 | Volga | | Mordovia | 0:1 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
25.08 18:00 | Neftekhimik | | FK Chelyabinsk | 2:2 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
25.08 18:30 | KAMAZ | | Krylia Sovetov-2 | 4:1 (3:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
27.08 18:00 | Nosta | | Syzran-2003 | 3:3 (1:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
17.08 15:00 | Ural-2 | | Volga | 0:1 | |||||
Sysert | |||||||||
18.08 17:00 | Krylia Sovetov-2 | | Nosta | 2:4 (0:2) | |||||
Samara | |||||||||
18.08 18:00 | FK Orenburg-2 | | Anzhi-Yunior | 0:2 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
18.08 18:00 | Zenit-Izhevsk | | Syzran-2003 | 3:1 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18.08 18:00 | Mordovia | | Lada-Tolyatti | 2:1 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
18.08 18:30 | KAMAZ | | Neftekhimik | 2:0 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.08 17:00 | Anzhi-Yunior | | Syzran-2003 | 1:3 (1:1) | |||||
Zelenodolsk | |||||||||
11.08 18:00 | Nosta | | KAMAZ | 1:1 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
11.08 18:00 | Zenit-Izhevsk | | Krylia Sovetov-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
11.08 18:00 | Volga | | FK Orenburg-2 | 6:2 (3:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
11.08 18:30 | FK Chelyabinsk | | Mordovia | 1:1 (1:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
11.08 18:30 | Lada-Tolyatti | | Ural-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.08 15:00 | Ural-2 | | FK Chelyabinsk | 1:3 (1:0) | |||||
Sysert | |||||||||
03.08 17:00 | Anzhi-Yunior | | Krylia Sovetov-2 | 5:0 (1:0) | |||||
Zelenodolsk | |||||||||
03.08 18:00 | Nosta | | Neftekhimik | 2:0 (1:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
03.08 18:00 | FK Orenburg-2 | | Lada-Tolyatti | 0:1 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
03.08 18:30 | KAMAZ | | Zenit-Izhevsk | 2:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
03.08 19:00 | Syzran-2003 | | Volga | 2:1 (2:0) | |||||
Syzran |
Day 6 | |||||||||
30.08 17:00 | Smena | | Sakhalin | 1:0 (0:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
30.08 18:00 | Zenit Irkutsk | | Dynamo Barnaul | 0:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
30.08 18:30 | FK Chita | | Irtysh | 2:2 (1:1) | |||||
Chita | |||||||||
Day 5 | |||||||||
27.08 13:00 | Zenit Irkutsk | | Irtysh | 1:0 (1:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
27.08 17:00 | FK Chita | | Dynamo Barnaul | 1:1 (1:1) | |||||
Chita | |||||||||
Day 4 | |||||||||
19.08 17:00 | FK Chita | | Zenit Irkutsk | 0:1 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
19.08 17:00 | Irtysh | | Sakhalin | 1:2 (1:2) | |||||
Omsk | |||||||||
19.08 18:30 | Dynamo Barnaul | | Smena | 0:0 | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 3 | |||||||||
16.08 18:00 | Irtysh | | Smena | 0:1 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
16.08 18:30 | Dynamo Barnaul | | Sakhalin | 1:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 2 | |||||||||
09.08 18:00 | Smena | | FK Chita | 1:1 (1:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
09.08 18:30 | Dynamo Barnaul | | Irtysh | 1:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
09.08 19:00 | Sakhalin | | Zenit Irkutsk | 2:1 (1:1) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.08 18:00 | Smena | | Zenit Irkutsk | 0:2 (0:1) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
06.08 19:00 | Sakhalin | | FK Chita | 2:0 (0:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk |
Day 7 | |||||||||
26.08 17:00 | Stal | | Zirka | 0:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
26.08 19:30 | Olympik | | Karpaty | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
27.08 17:00 | FK Mariupol | | Dynamo | 3:0 | |||||
Mariupol | |||||||||
27.08 17:00 | Veres | | Shakhtar | 1:2 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
27.08 19:30 | FK Oleksandriya | | Vorskla | 0:1 (0:1) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
27.08 19:30 | Zorya | | Chornomorets | 5:0 (4:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 6 | |||||||||
19.08 19:30 | Chornomorets | | Veres | 0:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
19.08 19:30 | Shakhtar | | Olympik | 2:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
20.08 17:00 | Karpaty | | FK Oleksandriya | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
20.08 17:00 | Zirka | | Zorya | 2:1 (2:1) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
20.08 19:30 | Vorskla | | FK Mariupol | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
20.08 19:30 | Dynamo | | Stal | 4:1 (3:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 5 | |||||||||
11.08 19:00 | Dynamo | | Zirka | 3:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
12.08 17:00 | Stal | | Vorskla | 0:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
12.08 17:00 | Veres | | Zorya | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
12.08 19:30 | FK Oleksandriya | | Shakhtar | 1:2 (1:1) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
13.08 17:00 | FK Mariupol | | Karpaty | 3:0 (2:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
13.08 19:30 | Olympik | | Chornomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.08 17:00 | Karpaty | | Stal | 3:1 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
05.08 19:30 | Shakhtar | | FK Mariupol | 3:1 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
06.08 17:00 | Chornomorets | | FK Oleksandriya | 2:2 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
06.08 17:00 | Zirka | | Veres | 1:3 (1:1) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
06.08 19:30 | Vorskla | | Dynamo | 0:0 | |||||
Poltava | |||||||||
06.08 19:30 | Zorya | | Olympik | 0:2 (0:0) | |||||
Kropyvnytskyi |
Day 9 | |||||||||
30.08 17:00 | Zhemchuzhina | | Balkany | 2:4 (1:1) | |||||
Odesa | |||||||||
30.08 17:00 | Arsenal-Kyiv | | Desna | 1:0 (1:0) | |||||
Shchastlive | |||||||||
30.08 17:00 | Kremin | | Volyn | 3:1 (1:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
30.08 17:30 | Cherkasky Dnipro | | Hirnyk-Sport | 0:1 (0:1) | |||||
Cherkasy Spartak Stadium | |||||||||
30.08 18:00 | Avanhard | | Kolos | 0:1 (0:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
30.08 18:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Rukh | 0:2 (0:2) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
30.08 18:00 | FK Sumy | | FK Poltava | 0:4 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
30.08 19:00 | MFK Mykolaiv | | Ingulets | 1:2 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
31.08 19:30 | Obolon-Brovar | | Helios | 0:3 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 8 | |||||||||
25.08 17:00 | Balkany | | Avanhard | 0:1 (0:1) | |||||
Zorya | |||||||||
25.08 17:30 | Helios | | Kremin | 0:1 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
25.08 18:00 | Volyn | | FK Sumy | 1:0 (0:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
26.08 17:00 | Rukh | | Cherkasky Dnipro | 0:1 (0:0) | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium | |||||||||
26.08 17:00 | Hirnyk-Sport | | Arsenal-Kyiv | 1:3 (1:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
26.08 17:30 | FK Poltava | | Naftovyk-Ukrnafta | 2:2 (1:1) | |||||
Poltava | |||||||||
26.08 18:00 | Desna | | Zhemchuzhina | 3:1 (2:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
26.08 18:00 | Ingulets | | Obolon-Brovar | 0:0 | |||||
Petrove | |||||||||
26.08 18:00 | Kolos | | MFK Mykolaiv | 2:2 (1:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
Day 7 | |||||||||
19.08 17:00 | Avanhard | | Desna | 0:0 | |||||
Kramatorsk | |||||||||
19.08 17:00 | Zhemchuzhina | | Hirnyk-Sport | 1:2 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
19.08 17:00 | FK Sumy | | Helios | 1:1 (1:1) | |||||
Sumy | |||||||||
19.08 18:00 | Balkany | | Kolos | 1:0 (0:0) | |||||
Zorya | |||||||||
19.08 18:00 | Cherkasky Dnipro | | FK Poltava | 2:3 (1:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
19.08 18:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Volyn | 1:0 (1:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
19.08 18:00 | Kremin | | Ingulets | 0:1 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
19.08 20:00 | Obolon-Brovar | | MFK Mykolaiv | 2:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
20.08 17:00 | Arsenal-Kyiv | | Rukh | 0:0 | |||||
Shchastlive | |||||||||
Day 6 | |||||||||
13.08 17:00 | Hirnyk-Sport | | Avanhard | 1:2 (1:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
13.08 17:00 | Helios | | Naftovyk-Ukrnafta | 2:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
13.08 18:00 | Rukh | | Zhemchuzhina | 2:2 (1:1) | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium | |||||||||
13.08 18:00 | Kolos | | Obolon-Brovar | 1:0 (0:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
13.08 19:00 | Desna | | Balkany | 2:0 (1:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
13.08 19:00 | Ingulets | | FK Sumy | 2:1 (0:0) | |||||
Petrove | |||||||||
14.08 18:00 | FK Poltava | | Arsenal-Kyiv | 0:1 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
14.08 19:00 | MFK Mykolaiv | | Kremin | 2:0 (2:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
14.08 19:00 | Volyn | | Cherkasky Dnipro | 3:2 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
09.08 18:00 | Balkany | | Hirnyk-Sport | 1:0 (1:0) | |||||
Zorya | |||||||||
09.08 18:00 | Avanhard | | Rukh | 2:1 (2:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
09.08 18:00 | Zhemchuzhina | | FK Poltava | 0:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
09.08 18:00 | Cherkasky Dnipro | | Helios | 1:2 (1:2) | |||||
Cherkasy | |||||||||
09.08 18:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Ingulets | 1:1 (0:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
09.08 18:00 | FK Sumy | | MFK Mykolaiv | 0:1 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
09.08 18:00 | Kremin | | Obolon-Brovar | 0:3 (0:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
09.08 18:30 | Arsenal-Kyiv | | Volyn | 2:0 (1:0) | |||||
Shchastlive | |||||||||
09.08 19:00 | Desna | | Kolos | 2:3 (2:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.08 19:00 | Volyn | | Zhemchuzhina | 1:3 (1:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
05.08 17:00 | Rukh | | Balkany | 0:1 (0:1) | |||||
Vynnyky Bohdan Markevich Stadium | |||||||||
05.08 17:00 | Hirnyk-Sport | | Desna | 0:2 (0:0) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
05.08 17:00 | Helios | | Arsenal-Kyiv | 0:1 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
05.08 18:00 | FK Poltava | | Avanhard | 3:0 (2:0) | |||||
Poltava | |||||||||
05.08 18:00 | Kolos | | Kremin | 4:1 (1:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
05.08 19:00 | MFK Mykolaiv | | Naftovyk-Ukrnafta | 2:1 (2:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
05.08 19:00 | Ingulets | | Cherkasky Dnipro | 2:0 (1:0) | |||||
Petrove | |||||||||
05.08 19:30 | Obolon-Brovar | | FK Sumy | 2:1 (0:0) | |||||
Kiev |
Day 9 | |||||||||
30.08 17:00 | Skala | | Prykarpattya | 0:4 (0:1) | |||||
Morshyn Medik Stadium | |||||||||
30.08 17:00 | Bukovyna | | Arsenal-Kyivshchyna | 4:0 (2:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
30.08 17:30 | Podillya | | Polissya | 0:2 (0:1) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
30.08 18:00 | Ahrobiznes | | Nyva Ternopil | 0:1 (0:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
Day 8 | |||||||||
26.08 17:00 | Nyva Ternopil | | Bukovyna | 0:0 | |||||
Vyshnivets Vyshnivets Stadium | |||||||||
26.08 17:00 | Nyva Vinnytsya | | Skala | 1:1 (1:1) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
26.08 17:00 | Polissya | | Ahrobiznes | 0:5 (0:3) | |||||
Korosten | |||||||||
26.08 18:00 | Prykarpattya | | FK Lviv | 1:0 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
Day 7 | |||||||||
19.08 17:00 | Skala | | Arsenal-Kyivshchyna | +:- | |||||
Morshyn Medik Stadium | |||||||||
19.08 18:00 | FK Lviv | | Nyva Vinnytsya | 1:1 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
19.08 18:00 | Ahrobiznes | | Podillya | 2:1 (1:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
Day 6 | |||||||||
13.08 17:00 | Nyva Ternopil | | Skala | 2:0 (2:0) | |||||
Vyshnivets Vyshnivets Stadium | |||||||||
13.08 18:00 | Nyva Vinnytsya | | Prykarpattya | 0:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
13.08 18:00 | Podillya | | Bukovyna | 0:0 | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
Day 5 | |||||||||
09.08 18:00 | Skala | | Polissya | 2:0 (1:0) | |||||
Morshyn Medik Stadium | |||||||||
09.08 18:00 | FK Ternopil | | Podillya | 0:2 (0:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
09.08 18:00 | Ahrobiznes | | Bukovyna | 3:1 (1:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
09.08 19:00 | Prykarpattya | | Arsenal-Kyivshchyna | 4:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
09.08 19:00 | FK Lviv | | Nyva Ternopil | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.08 18:00 | Nyva Ternopil | | Prykarpattya | 0:1 (0:0) | |||||
Vyshnivets Vyshnivets Stadium | |||||||||
05.08 18:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Nyva Vinnytsya | 0:1 (0:1) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
05.08 18:00 | Ahrobiznes | | FK Ternopil | 2:1 (1:1) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
05.08 18:00 | Polissya | | FK Lviv | 0:3 (0:1) | |||||
Korosten | |||||||||
05.08 19:00 | Podillya | | Skala | 0:2 (0:2) | |||||
Khmelnytsky |
Day 9 | |||||||||
29.08 12:00 | Metalurh | | Real Pharma | 0:2 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
30.08 17:00 | Metalist 1925 | | Enerhiya | 4:1 (3:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
30.08 17:00 | Tavriya | | FK Nikopol | 1:1 (1:0) | |||||
Beryslav Mashinobudivnyk Stadium | |||||||||
30.08 17:00 | Sudnobudivnyk | | FK Dnipro | 0:2 (0:0) | |||||
Pervomaysk Central stadium | |||||||||
30.08 19:00 | Dnipro-1 | | MFK Mykolaiv-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
31.08 17:00 | Ingulets-2 | | Myr | 1:0 (1:0) | |||||
Vladimirovka | |||||||||
Day 8 | |||||||||
25.08 15:00 | Real Pharma | | Metalist 1925 | 1:2 (1:1) | |||||
Odesa | |||||||||
26.08 17:00 | Enerhiya | | Dnipro-1 | 0:1 (0:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
26.08 17:00 | FK Dnipro | | Tavriya | 1:0 (0:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
26.08 17:00 | Myr | | Sudnobudivnyk | 1:2 (1:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
26.08 17:30 | FK Nikopol | | Metalurh | 1:0 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
27.08 17:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Ingulets-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
Day 7 | |||||||||
18.08 12:00 | Metalurh | | FK Dnipro | 0:5 (0:2) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
19.08 15:30 | Ingulets-2 | | Enerhiya | 1:3 (1:3) | |||||
Vladimirovka | |||||||||
19.08 17:00 | Tavriya | | Sudnobudivnyk | 4:2 (2:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
19.08 17:30 | Metalist 1925 | | FK Nikopol | 4:0 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19.08 19:00 | Dnipro-1 | | Real Pharma | 4:1 (2:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
20.08 17:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Myr | 0:0 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
Day 6 | |||||||||
13.08 17:00 | Sudnobudivnyk | | Metalurh | 3:1 (2:1) | |||||
Pervomaysk Central stadium | |||||||||
13.08 17:30 | FK Nikopol | | Dnipro-1 | 2:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
13.08 17:30 | Enerhiya | | MFK Mykolaiv-2 | 3:2 (2:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
13.08 18:00 | FK Dnipro | | Metalist 1925 | 2:3 (0:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
13.08 18:00 | Myr | | Tavriya | 0:0 | |||||
Hornostayivka | |||||||||
14.08 18:00 | Real Pharma | | Ingulets-2 | 5:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 5 | |||||||||
09.08 15:00 | Ingulets-2 | | FK Nikopol | 1:1 (0:1) | |||||
Vladimirovka | |||||||||
09.08 17:30 | Metalist 1925 | | Sudnobudivnyk | 5:1 (2:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
09.08 18:00 | Enerhiya | | Myr | 2:3 (2:2) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
09.08 18:00 | Metalurh | | Tavriya | 0:1 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
09.08 20:00 | Dnipro-1 | | FK Dnipro | 0:0 | |||||
Dnipro | |||||||||
10.08 17:00 | MFK Mykolaiv-2 | | Real Pharma | 0:3 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.08 17:30 | FK Nikopol | | MFK Mykolaiv-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
05.08 17:30 | Myr | | Metalurh | 3:0 (1:0) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
05.08 18:00 | Real Pharma | | Enerhiya | 0:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
05.08 18:00 | Tavriya | | Metalist 1925 | 0:3 (0:2) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
05.08 18:00 | FK Dnipro | | Ingulets-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Dnipro |
Day 3 | |||||||||
25.08 18:00 | İnter | | Səbail | 1:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
25.08 20:30 | Neftçi | | Kəpəz | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
26.08 18:00 | Zira | | Sumqayıt | 3:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
26.08 20:30 | Qarabağ | | Qəbələ | 2:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 2 | |||||||||
19.08 18:00 | Səbail | | Neftçi | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
19.08 20:00 | Qarabağ | | İnter | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
20.08 17:00 | Kəpəz | | Zira | 0:3 (0:1) | |||||
Gəncə | |||||||||
20.08 20:00 | Qəbələ | | Sumqayıt | 1:0 (1:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.08 21:00 | Neftçi | | Qarabağ | 1:3 (0:2) | |||||
Bakı | |||||||||
12.08 20:00 | İnter | | Qəbələ | 1:2 (0:2) | |||||
Bakı | |||||||||
13.08 19:00 | Zira | | Səbail | 2:1 (2:1) | |||||
Bakı | |||||||||
13.08 21:00 | Sumqayıt | | Kəpəz | 2:1 (1:0) | |||||
Sumqayıt |
Day 4 | |||||||||
25.08 17:00 | Alashkert | | Pyunik | 5:1 (4:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
26.08 17:00 | Shirak | | Ararat | 2:1 (1:0) | |||||
Gyumri | |||||||||
27.08 17:00 | Banants | | Gandzasar | 1:1 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18.08 17:00 | Banants | | Alashkert | 2:2 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
19.08 19:00 | Gandzasar | | Shirak | 0:1 (0:0) | |||||
Kapan | |||||||||
20.08 17:00 | Ararat | | Pyunik | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.08 19:00 | Pyunik | | Gandzasar | 2:1 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
12.08 18:00 | Alashkert | | Ararat | 3:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
13.08 17:30 | Shirak | | Banants | 1:0 (1:0) | |||||
Gyumri | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.08 17:30 | Shirak | | Alashkert | 2:1 (1:1) | |||||
Gyumri | |||||||||
06.08 18:00 | Banants | | Pyunik | 2:2 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
06.08 19:00 | Gandzasar | | Ararat | 1:3 (1:0) | |||||
Kapan |
Day 20 | |||||||||
25.08 19:00 | Dnepr | | Tarpeda-BelAZ | 0:5 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
25.08 19:30 | Krumkachy | | Naftan | 2:2 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
26.08 16:00 | FK Slutsk | | FK Homel | 1:0 (1:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
26.08 17:00 | FK Vitebsk | | Neman | 2:2 (2:1) | |||||
Vitebsk | |||||||||
26.08 18:00 | Isloch | | FK Minsk | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
27.08 16:00 | Slavia | | Dynamo Brest | 1:2 (1:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
27.08 17:00 | Dynamo Minsk | | FK Haradzeya | 4:2 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
27.08 19:00 | Shakhtsyor | | BATE | 0:4 (0:2) | |||||
Salihorsk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
18.08 18:00 | Naftan | | Dnepr | 0:1 (0:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
18.08 19:00 | FK Homel | | Isloch | 0:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
19.08 18:00 | FK Haradzeya | | FK Slutsk | 1:1 (1:1) | |||||
Haradzeya | |||||||||
19.08 19:00 | Tarpeda-BelAZ | | FK Vitebsk | 2:0 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
20.08 16:15 | Neman | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
20.08 18:00 | FK Minsk | | Slavia | 2:2 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
20.08 18:30 | BATE | | Krumkachy | 2:3 (0:2) | |||||
Barysaw | |||||||||
20.08 19:00 | Dynamo Brest | | Shakhtsyor | 2:2 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
Day 18 | |||||||||
11.08 18:30 | Isloch | | FK Haradzeya | 0:4 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
11.08 19:00 | BATE | | Dynamo Brest | 1:0 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
12.08 18:00 | FK Slutsk | | Neman | 1:2 (0:2) | |||||
Slutsk | |||||||||
12.08 19:00 | FK Vitebsk | | Naftan | 2:0 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
12.08 20:00 | Krumkachy | | Dnepr | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
13.08 14:45 | Dynamo Minsk | | Tarpeda-BelAZ | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
13.08 18:00 | Slavia | | FK Homel | 1:1 (0:1) | |||||
Mazyr | |||||||||
13.08 19:00 | Shakhtsyor | | FK Minsk | 3:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
05.08 17:00 | Dnepr | | FK Vitebsk | 1:2 (1:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
05.08 18:00 | Dynamo Brest | | Krumkachy | 3:0 (2:0) | |||||
Brest | |||||||||
05.08 19:00 | FK Haradzeya | | Slavia | 0:0 | |||||
Haradzeya | |||||||||
06.08 18:00 | Neman | | Isloch | 1:1 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
06.08 18:30 | FK Minsk | | BATE | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
06.08 19:00 | Tarpeda-BelAZ | | FK Slutsk | 1:1 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
07.08 18:00 | Naftan | | Dynamo Minsk | 0:4 (0:2) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
07.08 18:30 | FK Homel | | Shakhtsyor | 0:0 | |||||
Gomel |
Day 25 | |||||||||
26.08 16:00 | Okzhetpes | | Aqtöbe | 0:2 (0:2) | |||||
Kokshetau | |||||||||
26.08 18:00 | Tobil | | Akzhayik | 2:0 (1:0) | |||||
Zatobolsk | |||||||||
26.08 18:00 | Kaysar | | Ordabasy | 1:1 (0:0) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
26.08 19:00 | Taraz | | Irtysh | 1:1 (1:0) | |||||
Taraz | |||||||||
26.08 19:00 | Atyrau | | Qayrat | 0:1 (0:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
Day 24 | |||||||||
19.08 19:00 | Akzhayik | | Aqtöbe | 2:2 (1:0) | |||||
Oral | |||||||||
20.08 18:00 | Tobil | | Taraz | 1:1 (0:0) | |||||
Zatobolsk | |||||||||
20.08 18:15 | Ordabasy | | Atyrau | 2:0 (0:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
20.08 19:30 | Irtysh | | Kaysar | 0:0 | |||||
Pavlodar | |||||||||
20.08 20:00 | Qayrat | | Shakhtyor | 3:1 (0:1) | |||||
Almaty | |||||||||
Day 23 | |||||||||
11.08 21:00 | Aqtöbe | | Astana | 0:3 (0:1) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
12.08 18:30 | Kaysar | | Tobil | 1:0 (0:0) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
12.08 19:00 | Shakhtyor | | Ordabasy | 2:1 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
13.08 17:00 | Okzhetpes | | Qayrat | 0:1 (0:1) | |||||
Kokshetau | |||||||||
13.08 19:00 | Atyrau | | Irtysh | 0:0 | |||||
Atyrau | |||||||||
13.08 19:00 | Taraz | | Akzhayik | 0:1 (0:0) | |||||
Taraz |
Day 8 | |||||||||
25.08 17:00 | Petrocub | | Dacia | 3:0 (0:0) | |||||
Hînceşti | |||||||||
25.08 17:00 | Dinamo-Auto | | Zarya | 1:0 (0:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
25.08 17:00 | Sfîntul Gheorghe | | Speranţa | 2:1 (2:1) | |||||
Suruceni | |||||||||
26.08 17:00 | Spicul | | Zimbru | 1:0 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
27.08 19:00 | Sheriff | | Milsami | 3:1 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
Day 7 | |||||||||
19.08 17:30 | Milsami | | Sfîntul Gheorghe | 1:0 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
19.08 17:30 | Speranţa | | Dinamo-Auto | 1:1 (1:1) | |||||
Nisporeni | |||||||||
20.08 17:30 | Zarya | | Petrocub | 2:2 (1:0) | |||||
Bălţi | |||||||||
20.08 17:30 | Dacia | | Zimbru | 2:1 (1:1) | |||||
Speia | |||||||||
20.08 20:00 | Sheriff | | Spicul | 5:0 (2:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
Day 6 | |||||||||
12.08 18:00 | Petrocub | | Speranţa | 1:1 (0:1) | |||||
Hînceşti | |||||||||
12.08 18:00 | Dinamo-Auto | | Milsami | 1:4 (1:1) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
12.08 18:00 | Sfîntul Gheorghe | | Sheriff | 0:3 (0:1) | |||||
Suruceni | |||||||||
13.08 18:00 | Spicul | | Dacia | 0:1 (0:1) | |||||
Orhei | |||||||||
13.08 19:00 | Zimbru | | Zarya | 1:0 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 5 | |||||||||
04.08 18:00 | Sfîntul Gheorghe | | Spicul | 4:3 (3:2) | |||||
Suruceni | |||||||||
04.08 18:00 | Speranţa | | Zimbru | 1:0 (0:0) | |||||
Hînceşti | |||||||||
05.08 18:00 | Milsami | | Petrocub | 1:0 (0:0) | |||||
Orhei | |||||||||
05.08 18:00 | Zarya | | Dacia | 0:1 (0:1) | |||||
Bălţi | |||||||||
05.08 20:00 | Sheriff | | Dinamo-Auto | 3:1 (2:0) | |||||
Tiraspol |
Day 19 | |||||||||
26.08 17:00 | Qoʼqon 1912 | | Neftchi | 3:1 (1:0) | |||||
Kokand | |||||||||
26.08 18:00 | Navbahor | | Dinamo | 1:0 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
26.08 18:00 | Buxoro | | Qizilqum | 1:0 (0:0) | |||||
Buxoro | |||||||||
26.08 18:30 | Shoʼrtan | | Metallurg | 0:1 (0:1) | |||||
Guzor | |||||||||
26.08 19:00 | Bunyodkor | | Obod | 2:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 18 | |||||||||
18.08 18:00 | Dinamo | | Paxtakor | 0:0 | |||||
Samarqand | |||||||||
18.08 19:00 | Metallurg | | Lokomotiv | 1:2 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
18.08 19:30 | Nasaf | | Bunyodkor | 0:1 (0:1) | |||||
Qarshi | |||||||||
19.08 17:00 | Obod | | Buxoro | 2:3 (0:2) | |||||
Toshkent | |||||||||
19.08 18:30 | Mashʼal | | Shoʼrtan | 4:0 (1:0) | |||||
Muborak | |||||||||
19.08 19:00 | Neftchi | | Navbahor | 1:1 (1:1) | |||||
Fergana | |||||||||
19.08 19:00 | Qizilqum | | Qoʼqon 1912 | 3:1 (3:1) | |||||
Zarafshon | |||||||||
19.08 19:00 | FK Olmaliq | | Soʼgʼdiyona | 2:1 (2:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
Day 17 | |||||||||
11.08 19:30 | Bunyodkor | | FK Olmaliq | 1:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
12.08 17:30 | Metallurg | | Mashʼal | 0:1 (0:1) | |||||
Bekobod | |||||||||
12.08 17:30 | Qoʼqon 1912 | | Obod | 1:0 (1:0) | |||||
Kokand | |||||||||
12.08 19:00 | Soʼgʼdiyona | | Lokomotiv | 0:4 (0:2) | |||||
Jizzax | |||||||||
12.08 19:00 | Shoʼrtan | | Dinamo | 1:0 (0:0) | |||||
Guzor | |||||||||
12.08 19:00 | Paxtakor | | Neftchi | 6:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
12.08 19:00 | Navbahor | | Qizilqum | 3:2 (2:1) | |||||
Namangan | |||||||||
12.08 19:00 | Buxoro | | Nasaf | 1:0 (0:0) | |||||
Buxoro | |||||||||
Day 16 | |||||||||
05.08 17:30 | Obod | | Navbahor | 0:2 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
05.08 18:00 | Dinamo | | Metallurg | 0:3 (0:1) | |||||
Samarqand | |||||||||
05.08 19:00 | Neftchi | | Shoʼrtan | 1:1 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
05.08 19:00 | FK Olmaliq | | Buxoro | 1:1 (0:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
06.08 19:00 | Qizilqum | | Paxtakor | 1:1 (0:1) | |||||
Zarafshon | |||||||||
06.08 19:00 | Soʼgʼdiyona | | Bunyodkor | 0:0 | |||||
Jizzax | |||||||||
06.08 19:30 | Nasaf | | Qoʼqon 1912 | 3:0 (2:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
07.08 19:30 | Lokomotiv | | Mashʼal | 1:1 (0:0) | |||||
Toshkent |
Day 6 | |||||||||
26.08 16:00 | Wolfsberg | | St. Pölten | 2:1 (0:1) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
26.08 18:30 | Rapid | | LASK | 1:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
27.08 16:30 | Sturm | | Red Bull | 1:0 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
27.08 16:30 | Altach | | Mattersburg | 1:0 (1:0) | |||||
Altach | |||||||||
27.08 19:00 | Admira Wacker | | Austria | 1:3 (0:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Day 5 | |||||||||
19.08 16:00 | Rapid | | Sturm | 1:2 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
19.08 18:30 | Wolfsberg | | Admira Wacker | 2:0 (0:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
20.08 16:30 | Red Bull | | St. Pölten | 5:1 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
20.08 16:30 | LASK | | Altach | 0:0 | |||||
Pasching | |||||||||
20.08 19:00 | Mattersburg | | Austria | 1:3 (0:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
Day 4 | |||||||||
12.08 16:00 | Altach | | Red Bull | 0:1 (0:0) | |||||
Altach | |||||||||
12.08 18:30 | Austria | | LASK | 2:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
12.08 18:30 | Sturm | | Wolfsberg | 2:1 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
12.08 18:30 | St. Pölten | | Mattersburg | 0:0 | |||||
St. Pölten | |||||||||
13.08 16:30 | Admira Wacker | | Rapid | 3:1 (1:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Day 3 | |||||||||
05.08 16:00 | LASK | | St. Pölten | 2:0 (1:0) | |||||
Pasching | |||||||||
05.08 18:30 | Red Bull | | Admira Wacker | 5:1 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
06.08 16:30 | Wolfsberg | | Altach | 1:0 (0:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
06.08 16:30 | Rapid | | Austria | 2:2 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
06.08 19:00 | Mattersburg | | Sturm | 2:3 (1:1) | |||||
Mattersburg |
Day 3 | |||||||||
26.08 12:30 | AFC Bournemouth | | Manchester City | 1:2 (1:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
26.08 15:00 | Crystal Palace | | Swansea City | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
26.08 15:00 | Huddersfield Town | | Southampton | 0:0 | |||||
Huddersfield | |||||||||
26.08 15:00 | Newcastle United | | West Ham United | 3:0 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
26.08 15:00 | Watford | | Brighton & Hove Albion | 0:0 | |||||
Watford | |||||||||
26.08 17:30 | Manchester United | | Leicester City | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
27.08 13:30 | Chelsea | | Everton | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
27.08 13:30 | West Bromwich Albion | | Stoke City | 1:1 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
27.08 16:00 | Liverpool | | Arsenal | 4:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
27.08 16:00 | Tottenham Hotspur | | Burnley | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 2 | |||||||||
19.08 12:30 | Swansea City | | Manchester United | 0:4 (0:1) | |||||
Swansea | |||||||||
19.08 15:00 | AFC Bournemouth | | Watford | 0:2 (0:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
19.08 15:00 | Burnley | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
19.08 15:00 | Leicester City | | Brighton & Hove Albion | 2:0 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
19.08 15:00 | Liverpool | | Crystal Palace | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
19.08 15:00 | Southampton | | West Ham United | 3:2 (2:1) | |||||
Southampton | |||||||||
19.08 17:30 | Stoke City | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
20.08 13:30 | Huddersfield Town | | Newcastle United | 1:0 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
20.08 16:00 | Tottenham Hotspur | | Chelsea | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
21.08 20:00 | Manchester City | | Everton | 1:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.08 19:45 | Arsenal | | Leicester City | 4:3 (2:2) | |||||
London | |||||||||
12.08 12:30 | Watford | | Liverpool | 3:3 (2:1) | |||||
Watford | |||||||||
12.08 15:00 | Chelsea | | Burnley | 2:3 (0:3) | |||||
London | |||||||||
12.08 15:00 | Crystal Palace | | Huddersfield Town | 0:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
12.08 15:00 | Everton | | Stoke City | 1:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
12.08 15:00 | Southampton | | Swansea City | 0:0 | |||||
Southampton | |||||||||
12.08 15:00 | West Bromwich Albion | | AFC Bournemouth | 1:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
12.08 17:30 | Brighton & Hove Albion | | Manchester City | 0:2 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
13.08 13:30 | Newcastle United | | Tottenham Hotspur | 0:2 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
13.08 16:00 | Manchester United | | West Ham United | 4:0 (1:0) | |||||
Manchester |
Day 5 | |||||||||
25.08 19:45 | Bristol City | | Aston Villa | 1:1 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
25.08 19:45 | Hull City | | Bolton Wanderers | 4:0 (3:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
26.08 15:00 | Barnsley | | Sunderland | 3:0 (2:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
26.08 15:00 | Birmingham City | | Reading | 0:2 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
26.08 15:00 | Brentford | | Wolverhampton Wanderers | 0:0 | |||||
Brentford | |||||||||
26.08 15:00 | Burton Albion | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:1) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
26.08 15:00 | Cardiff City | | Queens Park Rangers | 2:1 (2:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
26.08 15:00 | Ipswich Town | | Fulham | 0:2 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
26.08 15:00 | Middlesbrough | | Preston North End | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
26.08 15:00 | Millwall | | Norwich City | 4:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
26.08 15:00 | Sheffield United | | Derby County | 3:1 (2:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
26.08 17:30 | Nottingham Forest | | Leeds United | 0:2 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.08 19:45 | Burton Albion | | Birmingham City | 2:1 (0:1) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
19.08 12:15 | Sheffield United | | Barnsley | 1:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
19.08 15:00 | Aston Villa | | Norwich City | 4:2 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
19.08 15:00 | Bolton Wanderers | | Derby County | 1:2 (0:2) | |||||
Bolton | |||||||||
19.08 15:00 | Bristol City | | Millwall | 0:0 | |||||
Bristol | |||||||||
19.08 15:00 | Fulham | | Sheffield Wednesday | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Ipswich Town | | Brentford | 2:0 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
19.08 15:00 | Nottingham Forest | | Middlesbrough | 2:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
19.08 15:00 | Preston North End | | Reading | 1:0 (1:0) | |||||
Preston | |||||||||
19.08 15:00 | Queens Park Rangers | | Hull City | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Cardiff City | 1:2 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
19.08 17:30 | Sunderland | | Leeds United | 0:2 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
Day 3 | |||||||||
15.08 19:45 | Barnsley | | Nottingham Forest | 2:1 (1:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
15.08 19:45 | Birmingham City | | Bolton Wanderers | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
15.08 19:45 | Brentford | | Bristol City | 2:2 (0:1) | |||||
Brentford | |||||||||
15.08 19:45 | Cardiff City | | Sheffield United | 2:0 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
15.08 19:45 | Derby County | | Preston North End | 1:0 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
15.08 19:45 | Hull City | | Wolverhampton Wanderers | 2:3 (1:2) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15.08 19:45 | Leeds United | | Fulham | 0:0 | |||||
Leeds | |||||||||
15.08 19:45 | Middlesbrough | | Burton Albion | 2:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15.08 19:45 | Millwall | | Ipswich Town | 3:4 (2:3) | |||||
London | |||||||||
15.08 20:00 | Reading | | Aston Villa | 2:1 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
16.08 19:45 | Norwich City | | Queens Park Rangers | 2:0 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
16.08 19:45 | Sheffield Wednesday | | Sunderland | 1:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
Day 2 | |||||||||
12.08 15:00 | Barnsley | | Ipswich Town | 1:2 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
12.08 15:00 | Birmingham City | | Bristol City | 2:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
12.08 15:00 | Brentford | | Nottingham Forest | 3:4 (1:2) | |||||
Brentford | |||||||||
12.08 15:00 | Cardiff City | | Aston Villa | 3:0 (1:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
12.08 15:00 | Derby County | | Wolverhampton Wanderers | 0:2 (0:1) | |||||
Derby | |||||||||
12.08 15:00 | Hull City | | Burton Albion | 4:1 (1:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
12.08 15:00 | Leeds United | | Preston North End | 0:0 | |||||
Leeds | |||||||||
12.08 15:00 | Millwall | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
12.08 15:00 | Reading | | Fulham | 1:1 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
12.08 15:00 | Sheffield Wednesday | | Queens Park Rangers | 1:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
12.08 17:30 | Middlesbrough | | Sheffield United | 1:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
13.08 13:30 | Norwich City | | Sunderland | 1:3 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.08 19:45 | Sunderland | | Derby County | 1:1 (1:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
04.08 19:45 | Nottingham Forest | | Millwall | 1:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
05.08 15:00 | Bristol City | | Barnsley | 3:1 (3:0) | |||||
Bristol | |||||||||
05.08 15:00 | Burton Albion | | Cardiff City | 0:1 (0:0) | |||||
Burton upon Trent | |||||||||
05.08 15:00 | Fulham | | Norwich City | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | Ipswich Town | | Birmingham City | 1:0 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
05.08 15:00 | Preston North End | | Sheffield Wednesday | 1:0 (0:0) | |||||
Preston | |||||||||
05.08 15:00 | Queens Park Rangers | | Reading | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | Sheffield United | | Brentford | 1:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
05.08 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Middlesbrough | 1:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
05.08 17:30 | Aston Villa | | Hull City | 1:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
06.08 16:30 | Bolton Wanderers | | Leeds United | 2:3 (1:3) | |||||
Bolton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 30 | 9 | 7 | 82-39 | 99 | ||
2. | Cardiff City | 46 | 27 | 9 | 10 | 69-39 | 90 | ||
3. | Fulham | 46 | 25 | 13 | 8 | 79-46 | 88 | ||
4. | Aston Villa | 46 | 24 | 11 | 11 | 72-42 | 83 | ||
5. | Middlesbrough | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-45 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 15 | 11 | 70-48 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 19 | 16 | 11 | 57-46 | 73 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 15 | 12 | 56-45 | 72 | ||
9. | Brentford | 46 | 18 | 15 | 13 | 62-52 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 20 | 9 | 17 | 62-55 | 69 |
22.08 19:30 | Crystal Palace | | Ipswich Town | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
22.08 19:45 | Accrington Stanley | | West Bromwich Albion | 1:3 (0:2) | |||||
Accrington | |||||||||
22.08 19:45 | Aston Villa | | Wigan Athletic | 4:1 (3:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
22.08 19:45 | Birmingham City | | AFC Bournemouth | 1:2 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
22.08 19:45 | Brighton & Hove Albion | | Barnet | 1:0 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
22.08 19:45 | Carlisle United | | Sunderland | 1:2 (0:1) | |||||
Carlisle | |||||||||
22.08 19:45 | Doncaster Rovers | | Hull City | 2:0 (0:0) | |||||
Doncaster | |||||||||
22.08 19:45 | Fulham | | Bristol Rovers | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
22.08 19:45 | Leeds United | | Newport County | 5:1 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
22.08 19:45 | Middlesbrough | | Scunthorpe United | 3:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
22.08 19:45 | Milton Keynes Dons | | Swansea City | 1:4 (1:1) | |||||
Milton Keynes | |||||||||
22.08 19:45 | Norwich City | | Charlton Athletic | 4:1 (1:1) | |||||
Norwich | |||||||||
22.08 19:45 | Queens Park Rangers | | Brentford | 1:4 (1:3) | |||||
London | |||||||||
22.08 19:45 | Sheffield United | | Leicester City | 1:4 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
22.08 19:45 | Watford | | Bristol City | 2:3 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
22.08 19:45 | Cardiff City | | Burton Albion | 1:2 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
22.08 20:00 | Reading | | Millwall | 3:1 aet (1:1, 1:1) | |||||
Reading | |||||||||
22.08 20:00 | Bolton Wanderers | | Sheffield Wednesday | 3:2 (1:0) | |||||
Bolton | |||||||||
23.08 19:45 | Blackburn Rovers | | Burnley | 0:2 (0:2) | |||||
Blackburn | |||||||||
23.08 19:45 | Cheltenham Town | | West Ham United | 0:2 (0:2) | |||||
Cheltenham | |||||||||
23.08 19:45 | Huddersfield Town | | Rotherham United | 2:1 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
23.08 19:45 | Newcastle United | | Nottingham Forest | 2:3 aet (2:2, 2:2) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
23.08 19:45 | Southampton | | Wolverhampton Wanderers | 0:2 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
23.08 20:00 | Stoke City | | Rochdale | 4:0 (3:0) | |||||
Stoke-on-Trent |
08.08 19:45 | Coventry City | | Blackburn Rovers | 1:3 (1:2) | |||||
Coventry | |||||||||
08.08 19:45 | Nottingham Forest | | Shrewsbury Town | 2:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
08.08 19:45 | Bradford City | | Doncaster Rovers | 2:3 (1:1) | |||||
Bradford | |||||||||
08.08 19:45 | Mansfield Town | | Rochdale | 0:1 (0:1) | |||||
Mansfield | |||||||||
08.08 19:45 | Barnsley | | Morecambe | 4:3 (2:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
08.08 19:45 | Wigan Athletic | | Blackpool | 2:1 (2:0) | |||||
Wigan | |||||||||
08.08 19:45 | Sheffield Wednesday | | Chesterfield | 4:1 (2:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
08.08 19:45 | Accrington Stanley | | Preston North End | 3:2 (1:0) | |||||
Accrington | |||||||||
08.08 19:45 | Fleetwood Town | | Carlisle United | 1:2 aet (0:1, 1:1) | |||||
Fleetwood | |||||||||
08.08 19:45 | Scunthorpe United | | Notts County | 3:3 aet (0:1, 2:2), pen. 6:5 | |||||
Scunthorpe | |||||||||
08.08 19:45 | Birmingham City | | Crawley Town | 5:1 (3:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
08.08 19:45 | Exeter City | | Charlton Athletic | 1:2 (0:0) | |||||
Exeter | |||||||||
08.08 19:45 | Queens Park Rangers | | Northampton Town | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
08.08 19:45 | Southend United | | Newport County | 0:2 (0:0) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
08.08 19:45 | Bristol City | | Plymouth Argyle | 5:0 (4:0) | |||||
Bristol | |||||||||
08.08 19:45 | Cardiff City | | Portsmouth | 2:1 aet (0:1, 1:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
08.08 19:45 | Rotherham United | | Lincoln City | 2:1 (1:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
08.08 19:45 | Oxford United | | Cheltenham Town | 3:4 aet (3:1, 3:3) | |||||
Oxford | |||||||||
08.08 19:45 | AFC Wimbledon | | Brentford | 1:3 aet (1:0, 1:1) | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
08.08 19:45 | Norwich City | | Swindon Town | 3:2 (3:1) | |||||
Norwich | |||||||||
08.08 19:45 | Bristol Rovers | | Cambridge United | 4:1 (2:0) | |||||
Bristol | |||||||||
08.08 19:45 | Peterborough United | | Barnet | 1:3 (1:2) | |||||
Peterborough | |||||||||
08.08 19:45 | Wycombe Wanderers | | Fulham | 0:2 (0:0) | |||||
High Wycombe | |||||||||
08.08 19:45 | Forest Green Rovers | | Milton Keynes Dons | 0:1 aet (0:0) | |||||
Nailsworth | |||||||||
08.08 19:45 | Millwall | | Stevenage | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
08.08 19:45 | Wolverhampton Wanderers | | Yeovil Town | 1:0 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
08.08 19:45 | Luton Town | | Ipswich Town | 0:2 (0:1) | |||||
Luton | |||||||||
08.08 20:00 | Reading | | Gillingham | 2:0 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
09.08 19:45 | Crewe Alexandra | | Bolton Wanderers | 1:2 (1:0) | |||||
Crewe | |||||||||
09.08 19:45 | Oldham Athletic | | Burton Albion | 2:3 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
09.08 19:45 | Sheffield United | | Walsall | 3:2 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
09.08 19:45 | Leeds United | | Port Vale | 4:1 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
09.08 19:45 | Colchester United | | Aston Villa | 1:2 (1:2) | |||||
Colchester | |||||||||
10.08 19:45 | Bury | | Sunderland | 0:1 (0:0) | |||||
Bury | |||||||||
22.08 19:45 | Grimsby Town | | Derby County | 0:1 (0:0) | |||||
Cleethorpes |
21.08 19:45 | Maine Road | | Abbey Hey | 1:1 aet (0:0, 1:1)* | |||||
Manchester | |||||||||
21.08 19:45 | Beaconsfield Town | | Chalfont St Peter | 3:1 (3:1)* | |||||
Beaconsfield | |||||||||
22.08 19:45 | City of Liverpool | | Prescot Cables | 8:2 (4:1)* | |||||
Liverpool | |||||||||
22.08 19:45 | Kendal Town | | Harrogate Railway Athletic | 4:1 (1:1)* | |||||
Kendal | |||||||||
22.08 19:45 | Marske United | | Scarborough Athletic | 1:2 aet (1:0, 1:1)* | |||||
Marske-by-the-Sea | |||||||||
22.08 19:45 | Whitley Bay | | Penrith | 3:1 (0:1)* | |||||
Whitley Bay | |||||||||
22.08 19:45 | West Didsbury & Chorlton | | 1874 Northwich | 1:3 (0:1)* | |||||
Manchester | |||||||||
22.08 19:45 | Burscough | | Radcliffe Borough | 0:3 (0:1)* | |||||
Burscough | |||||||||
22.08 19:45 | Boldmere St Michaels | | Wolverhampton Casuals | 5:0 (2:0)* | |||||
Sutton Coldfield | |||||||||
22.08 19:45 | Belper Town | | Lincoln United | 1:4 (1:2)* | |||||
Belper | |||||||||
22.08 19:45 | AFC Kempston Rovers | | Newport Pagnell Town | 4:1 (3:0)* | |||||
Kempston | |||||||||
22.08 19:45 | Peterborough Sports | | Eynesbury Rovers | 2:0 (0:0)* | |||||
Peterborough | |||||||||
22.08 19:45 | Heybridge Swifts | | Haverhill Rovers | 6:1 (5:0)* | |||||
Heybridge | |||||||||
22.08 19:45 | Market Drayton Town | | Sporting Khalsa | 2:2 aet (0:1, 2:2), pen. 4:1* | |||||
Market Drayton | |||||||||
22.08 19:45 | Spalding United | | Wisbech Town | 0:2 (0:1)* | |||||
Spalding | |||||||||
22.08 19:45 | Haverhill Borough | | Ilford | 5:2 (3:1)* | |||||
Haverhill | |||||||||
22.08 19:45 | Saffron Walden Town | | Barking | 3:4 (1:2)* | |||||
Saffron Walden | |||||||||
22.08 19:45 | Sittingbourne | | Pagham | 0:1 (0:0)* | |||||
Sittingbourne | |||||||||
22.08 19:45 | Walton & Hersham | | Carshalton Athletic | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 3:5* | |||||
Walton-on-Thames | |||||||||
22.08 19:45 | Shoreham | | Colliers Wood United | 3:1 aet (1:0, 1:1)* | |||||
Shoreham-by-Sea | |||||||||
22.08 19:45 | Hythe Town | | Corinthian-Casuals | 1:3 (1:1)* | |||||
Hythe | |||||||||
22.08 19:45 | Glebe | | Deal Town | 3:0 (1:0)* | |||||
Bromley | |||||||||
22.08 19:45 | Newhaven | | Lewes | 1:4 (1:1)* | |||||
Newhaven | |||||||||
22.08 19:45 | Faversham Town | | Croydon | 2:1 (1:1)* | |||||
Faversham | |||||||||
22.08 19:45 | AFC Totton | | Fleet Town | 5:0 (3:0)* | |||||
Totton | |||||||||
22.08 19:45 | Wimborne Town | | Andover Town | 1:2 (1:0)* | |||||
Wimborne Minster | |||||||||
22.08 19:45 | Horndean | | Binfield | 3:0 (3:0)* | |||||
Horndean | |||||||||
22.08 19:45 | Chasetown | | Worcester City | 2:0 (1:0)* | |||||
Chasetown | |||||||||
22.08 19:45 | Hullbridge Sports | | St Margaretsbury | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 4:5* | |||||
Hullbridge | |||||||||
23.08 19:45 | Kidsgrove Athletic | | Trafford | 2:0 (0:0)* | |||||
Kidsgrove | |||||||||
23.08 19:45 | Evesham United | | Newcastle Town | 2:3 aet (1:1, 2:2)* | |||||
Evesham | |||||||||
23.08 19:45 | Westfields | | AFC Wulfrunians | 1:0 (1:0)* | |||||
Hereford | |||||||||
23.08 19:45 | Romford | | Stowmarket Town | 3:1 (2:1)* | |||||
Aveley | |||||||||
23.08 19:45 | Aylesbury United | | Leverstock Green | 4:1 (2:1)* | |||||
Aylesbury | |||||||||
23.08 19:45 | Erith Town | | Whyteleafe | 3:3 aet, pen. 4:1* | |||||
London | |||||||||
28.08 19:45 | Maine Road | | Abbey Hey | 1:2 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
18.08 19:45 | Prescot Cables | | City of Liverpool | 2:2 (1:2) | |||||
Prescot | |||||||||
18.08 19:45 | Cambridge City | | Stamford | 1:0 (0:0) | |||||
Cambridge | |||||||||
18.08 19:45 | Potton United | | AFC Dunstable | 2:0 (1:0) | |||||
Potton | |||||||||
18.08 19:45 | AC London | | Egham Town | 1:5 (1:1) | |||||
London | |||||||||
19.08 12:30 | South Shields | | Bridlington Town | 3:1 (1:0) | |||||
South Shields | |||||||||
19.08 15:00 | Albion Sports | | Newton Aycliffe | 2:1 (2:0) | |||||
Bradford | |||||||||
19.08 15:00 | Sunderland RCA | | Ashington | 4:0 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
19.08 15:00 | Guisborough Town | | Shildon | 1:5 (1:1) | |||||
Guisborough | |||||||||
19.08 15:00 | Goole AFC | | Newcastle Benfield | 1:2 (0:0) | |||||
Goole | |||||||||
19.08 15:00 | Barnoldswick Town | | Dunston UTS | 2:1 (1:0) | |||||
Barnoldswick | |||||||||
19.08 15:00 | Tadcaster Albion | | Colne | 0:1 (0:0) | |||||
Tadcaster | |||||||||
19.08 15:00 | Harrogate Railway Athletic | | Kendal Town | 1:1 (1:0) | |||||
Harrogate | |||||||||
19.08 15:00 | Scarborough Athletic | | Marske United | 1:1 (1:1) | |||||
Scarborough | |||||||||
19.08 15:00 | Consett AFC | | Heaton Stannington | 4:0 (2:0) | |||||
Consett | |||||||||
19.08 15:00 | Penrith | | Whitley Bay | 1:1 (1:0) | |||||
Penrith | |||||||||
19.08 15:00 | Abbey Hey | | Maine Road | 2:2 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
19.08 15:00 | Sheffield | | Ossett Town | 0:2 (0:1) | |||||
Dronfield | |||||||||
19.08 15:00 | Penistone Church | | Litherland REMYCA | 2:0 (1:0) | |||||
Penistone | |||||||||
19.08 15:00 | Bamber Bridge | | Brighouse Town | 3:2 (1:1) | |||||
Bamber Bridge | |||||||||
19.08 15:00 | Frickley Athletic | | Runcorn Town | 2:1 (0:0) | |||||
South Elmsall | |||||||||
19.08 15:00 | Ramsbottom United | | Liversedge | 2:3 (1:1) | |||||
Ramsbottom | |||||||||
19.08 15:00 | Pontefract Collieries | | Skelmersdale United | 1:2 (1:2) | |||||
Pontefract | |||||||||
19.08 15:00 | Ashton Athletic | | Runcorn Linnets | 4:2 (3:0) | |||||
Ashton-in-Makerfield | |||||||||
19.08 15:00 | Parkgate | | Handsworth Parramore | 2:4 (1:2) | |||||
Rawmarsh | |||||||||
19.08 15:00 | Trafford | | Kidsgrove Athletic | 2:2 (2:1) | |||||
Flixton | |||||||||
19.08 15:00 | 1874 Northwich | | West Didsbury & Chorlton | 3:3 (0:2) | |||||
Winsford | |||||||||
19.08 15:00 | Glossop North End | | Mossley AFC | 0:2 (0:1) | |||||
Glossop | |||||||||
19.08 15:00 | Hyde | | Congleton Town | 4:2 (2:2) | |||||
Hyde | |||||||||
19.08 15:00 | Ossett Albion | | Droylsden | 3:4 (2:2) | |||||
Ossett | |||||||||
19.08 15:00 | Colwyn Bay | | Stocksbridge Park Steels | 3:0 (1:0) | |||||
Old Colwyn | |||||||||
19.08 15:00 | Radcliffe Borough | | Burscough | 1:1 (1:0) | |||||
Radcliffe | |||||||||
19.08 15:00 | Leek Town | | Cammell Laird 1907 | 2:0 (0:0) | |||||
Leek | |||||||||
19.08 15:00 | Sporting Khalsa | | Market Drayton Town | 1:1 (0:0) | |||||
Willenhall | |||||||||
19.08 15:00 | Alvechurch | | Hanley Town | 2:0 (1:0) | |||||
Alvechurch | |||||||||
19.08 15:00 | Walsall Wood | | Tividale | 0:1 (0:0) | |||||
Walsall Wood | |||||||||
19.08 15:00 | Bedworth United | | Haughmond | 0:2 (0:1) | |||||
Bedworth | |||||||||
19.08 15:00 | Rugby Town | | Romulus | 2:3 (1:0) | |||||
Rugby | |||||||||
19.08 15:00 | Bromsgrove Sporting | | Coleshill Town | 3:4 (2:2) | |||||
Bromsgrove | |||||||||
19.08 15:00 | Wolverhampton Casuals | | Boldmere St Michaels | 2:2 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
19.08 15:00 | Brocton | | Gresley | 2:0 (1:0) | |||||
Stafford | |||||||||
19.08 15:00 | Newcastle Town | | Evesham United | 1:1 (1:1) | |||||
Newcastle-under-Lyme | |||||||||
19.08 15:00 | AFC Wulfrunians | | Westfields | 1:1 (1:1) | |||||
Wolverhampton Castlecroft Stadium | |||||||||
19.08 15:00 | Birstall United | | Cleethorpes Town | 0:3 (0:0) | |||||
Birstall | |||||||||
19.08 15:00 | Shepshed Dynamo | | Kimberley Miners Welfare | 3:0 (1:0) | |||||
Shepshed | |||||||||
19.08 15:00 | Kirby Muxloe | | Dunkirk | 0:2 (0:1) | |||||
Kirby Muxloe | |||||||||
19.08 15:00 | Grimsby Borough | | Leicester Road | 4:1 (3:0) | |||||
Grimsby | |||||||||
19.08 15:00 | Oadby Town | | Loughborough Dynamo | 1:3 (0:0) | |||||
Oadby | |||||||||
19.08 15:00 | Hinckley AFC | | Aylestone Park | 4:1 (4:0) | |||||
Heather | |||||||||
19.08 15:00 | Staveley Miners Welfare | | Basford United | 0:1 (0:1) | |||||
Staveley | |||||||||
19.08 15:00 | Boston Town | | Carlton Town | 3:2 (3:1) | |||||
Boston | |||||||||
19.08 15:00 | Lincoln United | | Belper Town | 0:0 | |||||
Lincoln | |||||||||
19.08 15:00 | Bottesford Town | | Clipstone | 4:1 (0:0) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
19.08 15:00 | Wisbech Town | | Spalding United | 2:2 (2:1) | |||||
Wisbech | |||||||||
19.08 15:00 | Dereham Town | | Corby Town | 3:0 (1:0) | |||||
Dereham | |||||||||
19.08 15:00 | Barton Rovers | | Deeping Rangers | 1:2 (1:2) | |||||
Barton-le-Clay | |||||||||
19.08 15:00 | Yaxley | | Harborough Town | 5:3 (3:2) | |||||
Yaxley | |||||||||
19.08 15:00 | Holbeach United | | Northampton ON Chenecks | 6:1 (3:0) | |||||
Holbeach | |||||||||
19.08 15:00 | Newport Pagnell Town | | AFC Kempston Rovers | 3:3 (0:2) | |||||
Newport Pagnell | |||||||||
19.08 15:00 | Arlesey Town | | Desborough Town | 3:1 (2:0) | |||||
Arlesey | |||||||||
19.08 15:00 | Soham Town Rangers | | Cogenhoe United | 3:2 (2:0) | |||||
Soham | |||||||||
19.08 15:00 | Eynesbury Rovers | | Peterborough Sports | 1:1 (0:0) | |||||
St Neots | |||||||||
19.08 15:00 | Wellingborough Town | | AFC Rushden & Diamonds | 0:4 (0:2) | |||||
Wellingborough | |||||||||
19.08 15:00 | Bedford Town | | Swaffham Town | 3:1 (1:0) | |||||
Cardington | |||||||||
19.08 15:00 | Bury Town | | Tilbury | 1:2 (0:1) | |||||
Bury St Edmunds | |||||||||
19.08 15:00 | Southend Manor | | Gorleston | 2:3 (0:0) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
19.08 15:00 | Bowers & Pitsea | | Haringey Borough | 0:2 (0:0) | |||||
Pitsea | |||||||||
19.08 15:00 | Maldon & Tiptree | | Waltham Abbey | 5:1 (2:1) | |||||
Maldon | |||||||||
19.08 15:00 | AFC Hornchurch | | Brentwood Town | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Canvey Island | | Witham Town | 0:2 (0:1) | |||||
Canvey Island | |||||||||
19.08 15:00 | Clapton | | Norwich United | 2:0 (1:0) | |||||
Forest Gate | |||||||||
19.08 15:00 | Framlingham Town | | Mildenhall Town | 0:1 (0:1) | |||||
Framlingham | |||||||||
19.08 15:00 | Haverhill Rovers | | Heybridge Swifts | 1:1 (1:0) | |||||
Haverhill | |||||||||
19.08 15:00 | Newmarket Town | | Ware | 1:2 (1:1) | |||||
Newmarket | |||||||||
19.08 15:00 | Tower Hamlets | | Takeley | 0:4 (0:2) | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Brantham Athletic | | Cheshunt | 3:5 (1:1) | |||||
Brantham | |||||||||
19.08 15:00 | Stowmarket Town | | Romford | 1:1 (1:0) | |||||
Rushmere | |||||||||
19.08 15:00 | AFC Sudbury | | Aveley | 4:0 (2:0) | |||||
Sudbury | |||||||||
19.08 15:00 | Ilford | | Haverhill Borough | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Hertford Town | | Hadleigh United | 4:1 (2:0) | |||||
Hertford | |||||||||
19.08 15:00 | Great Yarmouth Town | | Basildon United | 1:0 (0:0) | |||||
Great Yarmouth | |||||||||
19.08 15:00 | Grays Athletic | | Redbridge | 2:0 (1:0) | |||||
Corringham | |||||||||
19.08 15:00 | Long Melford | | FC Romania | 1:2 (0:2) | |||||
Long Melford | |||||||||
19.08 15:00 | Barking | | Saffron Walden Town | 0:0 | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Potters Bar Town | | West Essex | 4:1 (1:1) | |||||
Potters Bar | |||||||||
19.08 15:00 | Slimbridge AFC | | Cinderford Town | 1:2 (1:1) | |||||
Slimbridge | |||||||||
19.08 15:00 | Flackwell Heath | | Didcot Town | 1:2 (1:1) | |||||
Flackwell Heath | |||||||||
19.08 15:00 | Chalfont St Peter | | Beaconsfield Town | 2:2 (2:1) | |||||
Chalfont St Peter | |||||||||
19.08 15:00 | Ashford Town | | Wembley | 3:0 (1:0) | |||||
Ashford | |||||||||
19.08 15:00 | Colney Heath | | Shortwood United | 2:0 (1:0) | |||||
Colney Heath | |||||||||
19.08 15:00 | Kidlington | | Wantage Town | 1:0 (0:0) | |||||
Kidlington | |||||||||
19.08 15:00 | Swindon Supermarine | | Northwood | 1:0 (0:0) | |||||
Swindon | |||||||||
19.08 15:00 | Hayes & Yeading United | | Brimscombe & Thrupp | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Leighton Town | | Tuffley Rovers | 2:3 (2:0) | |||||
Leighton Buzzard | |||||||||
19.08 15:00 | Leverstock Green | | Aylesbury United | 1:1 (0:0) | |||||
Leverstock Green | |||||||||
19.08 15:00 | Southall | | Hadley | 2:4 (0:3) | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Aylesbury | | Cirencester Town | 2:1 (2:0) | |||||
Aylesbury | |||||||||
19.08 15:00 | Uxbridge | | Thame United | 0:4 (0:1) | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Hanwell Town | | Longlevens | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Highmoor Ibis | | North Leigh | 1:3 (0:2) | |||||
Reading | |||||||||
19.08 15:00 | Cockfosters | | Holmer Green | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Pagham | | Sittingbourne | 1:1 (0:1) | |||||
Pagham | |||||||||
19.08 15:00 | Hollands & Blair | | Crowborough Athletic | 1:4 (0:1) | |||||
Gillingham Star Meadow Sports Club | |||||||||
19.08 15:00 | Whyteleafe | | Erith Town | 1:1 (1:0) | |||||
Whyteleafe | |||||||||
19.08 15:00 | Carshalton Athletic | | Walton & Hersham | 1:1 (1:0) | |||||
Carshalton | |||||||||
19.08 15:00 | Haywards Heath Town | | South Park | 2:0 (1:0) | |||||
Haywards Heath | |||||||||
19.08 15:00 | Colliers Wood United | | Shoreham | 1:1 | |||||
Colliers Wood | |||||||||
19.08 15:00 | Sutton Common Rovers | | Eastbourne Town | 1:2 (0:1) | |||||
Sutton | |||||||||
19.08 15:00 | Corinthian-Casuals | | Hythe Town | 1:1 | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Greenwich Borough | | Three Bridges | 4:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Deal Town | | Glebe | 2:2 (2:0) | |||||
Deal | |||||||||
19.08 15:00 | Walton Casuals | | Molesey | 3:1 (1:0) | |||||
Walton-on-Thames Waterside Stadium | |||||||||
19.08 15:00 | Redhill | | Ashford United | 1:3 (0:2) | |||||
Redhill | |||||||||
19.08 15:00 | Ramsgate | | Hanworth Villa | 3:1 (1:0) | |||||
Ramsgate | |||||||||
19.08 15:00 | East Grinstead Town | | VCD Athletic | 3:2 | |||||
East Grinstead | |||||||||
19.08 15:00 | Banstead Athletic | | Loxwood | 6:3 (4:0) | |||||
Tadworth | |||||||||
19.08 15:00 | East Preston | | Thamesmead Town | 0:8 (0:4) | |||||
East Preston | |||||||||
19.08 15:00 | Chipstead | | Horley Town | 2:0 (0:0) | |||||
Chipstead | |||||||||
19.08 15:00 | Tunbridge Wells | | CB Hounslow United | 3:1 (2:0) | |||||
Royal Tunbridge Wells | |||||||||
19.08 15:00 | Steyning Town | | Phoenix Sports | 0:3 | |||||
Steyning | |||||||||
19.08 15:00 | Chertsey Town | | Horsham | 1:3 (1:1) | |||||
Chertsey | |||||||||
19.08 15:00 | Lewes | | Newhaven | 3:3 (3:1) | |||||
Lewes | |||||||||
19.08 15:00 | Sheppey United | | Hastings United | 0:2 (0:0) | |||||
Isle of Sheppey | |||||||||
19.08 15:00 | Croydon | | Faversham Town | 0:0 | |||||
London | |||||||||
19.08 15:00 | Bracknell Town | | Winchester City | 0:4 (0:2) | |||||
Bracknell Larges Lane | |||||||||
19.08 15:00 | Fleet Town | | AFC Totton | 1:1 (1:1) | |||||
Fleet | |||||||||
19.08 15:00 | Andover Town | | Wimborne Town | 3:3 (3:2) | |||||
Andover | |||||||||
19.08 15:00 | Godalming Town | | Farnham Town | 3:0 (1:0) | |||||
Godalming | |||||||||
19.08 15:00 | AFC Portchester | | Amesbury Town | 3:1 (1:0) | |||||
Portchester | |||||||||
19.08 15:00 | Hamworthy United | | Ascot United | 4:1 | |||||
Poole | |||||||||
19.08 15:00 | Binfield | | Horndean | 1:1 (0:1) | |||||
Binfield | |||||||||
19.08 15:00 | Brockenhurst | | Hartley Wintney | 1:5 (1:1) | |||||
Brockenhurst | |||||||||
19.08 15:00 | Salisbury | | Fareham Town | 3:2 (2:1) | |||||
Salisbury | |||||||||
19.08 15:00 | Badshot Lea | | Moneyfields | 0:3 (0:3) | |||||
Godalming | |||||||||
19.08 15:00 | Laverstock & Ford | | Knaphill | 2:4 (0:2) | |||||
Salisbury The Dell | |||||||||
19.08 15:00 | Alresford Town | | Thatcham Town | 0:2 (0:1) | |||||
New Alresford | |||||||||
19.08 15:00 | Portland United | | Paulton Rovers | 0:3 (0:1) | |||||
Isle of Portland | |||||||||
19.08 15:00 | Barnstaple Town | | Clevedon Town | 1:0 (0:0) | |||||
Barnstaple | |||||||||
19.08 15:00 | Tavistock | | Shaftesbury | 2:1 | |||||
Tavistock | |||||||||
19.08 15:00 | Bideford | | Wells City | 6:0 (3:0) | |||||
Bideford | |||||||||
19.08 15:00 | Cadbury Heath | | Yate Town | 1:0 (0:0) | |||||
Cadbury Heath | |||||||||
19.08 15:00 | Bridgwater Town | | Brislington | 1:0 (1:0) | |||||
Bridgwater | |||||||||
19.08 15:00 | Hengrove Athletic | | Bodmin Town | 1:4 (0:4) | |||||
Bristol | |||||||||
19.08 15:00 | Willand Rovers | | Bristol Manor Farm | 2:1 (1:0) | |||||
Willand | |||||||||
19.08 15:00 | Odd Down | | Mangotsfield United | 1:0 (1:0) | |||||
Bath | |||||||||
19.08 15:00 | Taunton Town | | Larkhall Athletic | 3:0 (1:0) | |||||
Taunton | |||||||||
19.08 15:00 | Bridport | | Street | 3:1 (1:1) | |||||
Bridport | |||||||||
19.08 15:00 | Chipping Sodbury Town | | Bishop's Cleeve | 1:3 (0:3) | |||||
Chipping Sodbury | |||||||||
20.08 15:00 | Pickering Town | | Clitheroe | 1:2 (0:1) | |||||
Pickering | |||||||||
20.08 15:00 | Hallam | | Atherton Collieries | 1:4 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
20.08 15:00 | Worcester City | | Chasetown | 1:1 (1:1) | |||||
Worcester | |||||||||
20.08 15:00 | Quorn | | AFC Mansfield | 1:3 (0:0) | |||||
Quorn | |||||||||
20.08 15:00 | St Margaretsbury | | Hullbridge Sports | 2:2 (0:1) | |||||
Stanstead Abbotts | |||||||||
20.08 15:00 | Baldock Town | | North Greenford United | 3:1 (0:1) | |||||
Hitchin | |||||||||
20.08 15:00 | Crawley Green | | Berkhamsted | 2:3 (0:2) | |||||
Crawley | |||||||||
20.08 15:00 | Highworth Town | | Marlow | 2:3 (0:1) | |||||
Highworth | |||||||||
20.08 15:00 | Erith & Belvedere | | Cray Valley Paper Mills | 1:4 (1:2) | |||||
London | |||||||||
20.08 15:00 | Cray Wanderers | | Sevenoaks Town | 2:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
20.08 15:00 | Littlehampton Town | | Eastbourne United | 3:2 (0:1) | |||||
Littlehampton | |||||||||
20.08 15:00 | Herne Bay | | Chessington & Hook United | 2:1 (2:0) | |||||
Herne Bay | |||||||||
20.08 15:00 | Guildford City | | Camberley Town | 4:0 (1:0) | |||||
Godalming |
07.08 19:45 | Tower Hamlets | | Broxbourne Borough | 1:0* | |||||
London | |||||||||
08.08 19:15 | Lancing | | Chessington & Hook United | 1:3* | |||||
Lancing | |||||||||
08.08 19:30 | Whitley Bay | | Seaham Red Star | 4:1* | |||||
Whitley Bay | |||||||||
08.08 19:30 | Leverstock Green | | Edgware Town | 0:0* | |||||
Leverstock Green | |||||||||
08.08 19:30 | Hallen | | Street | 1:4* | |||||
Hallen | |||||||||
08.08 19:45 | 1874 Northwich | | Northwich Victoria | 2:0 (2:0)* | |||||
Winsford | |||||||||
08.08 19:45 | Liversedge | | Armthorpe Welfare | 5:3 (3:2)* | |||||
Cleckheaton | |||||||||
08.08 19:45 | Stourport Swifts | | Sporting Khalsa | 2:3 aet (1:1)* | |||||
Stourport-on-Severn | |||||||||
08.08 19:45 | Highgate United | | Tividale | 2:3* | |||||
Solihull | |||||||||
08.08 19:45 | Rocester | | Bromsgrove Sporting | 0:3* | |||||
Rocester | |||||||||
08.08 19:45 | St Andrews | | Oadby Town | 2:2 aet, pen. 1:3* | |||||
Oadby | |||||||||
08.08 19:45 | Yaxley | | Raunds Town | 4:2 aet (2:2)* | |||||
Yaxley | |||||||||
08.08 19:45 | Biggleswade United | | Potton United | 1:2* | |||||
Biggleswade | |||||||||
08.08 19:45 | Basildon United | | Walsham-le-Willows | 3:0* | |||||
Basildon | |||||||||
08.08 19:45 | Risborough Rangers | | Cockfosters | 2:2 aet, pen. 2:4* | |||||
Princes Risborough | |||||||||
08.08 19:45 | London Colney | | Highworth Town | 2:4* | |||||
London Colney | |||||||||
08.08 19:45 | Longlevens | | Fairford Town | 5:1* | |||||
Longlevens | |||||||||
08.08 19:45 | Deal Town | | Corinthian | 4:1* | |||||
Deal | |||||||||
08.08 19:45 | Peacehaven & Telscombe | | Newhaven | 0:2* | |||||
Peacehaven | |||||||||
08.08 19:45 | AFC Uckfield Town | | Colliers Wood United | 0:2* | |||||
Uckfield | |||||||||
08.08 19:45 | CB Hounslow United | | Rusthall | 2:1* | |||||
London | |||||||||
08.08 19:45 | Verwood Town | | Badshot Lea | 3:3 aet, pen. 1:3* | |||||
Verwood | |||||||||
08.08 19:45 | Blackfield & Langley | | Camberley Town | 1:2 aet (1:1)* | |||||
Blackfield | |||||||||
08.08 19:45 | AFC Bournemouth | | Knaphill | 0:2* | |||||
Bournemouth | |||||||||
08.08 19:45 | Bitton | | Clevedon Town | 0:1 aet (0:0)* | |||||
Bitton | |||||||||
09.08 19:30 | Bishop Auckland | | Consett AFC | 2:5* | |||||
Bishop Auckland | |||||||||
09.08 19:45 | North Shields | | Marske United | 0:1* | |||||
North Shields | |||||||||
09.08 19:45 | Quorn | | Retford United | 3:0 (1:0)* | |||||
Quorn | |||||||||
09.08 19:45 | Wadham Lodge | | Framlingham Town | 1:3* | |||||
Walthamstow | |||||||||
09.08 19:45 | Bridport | | AFC St Austell | 1:0* | |||||
Bridport | |||||||||
09.08 19:45 | Exmouth Town | | Shaftesbury | 1:2 aet (1:1)* | |||||
Exmouth | |||||||||
15.08 19:30 | Leverstock Green | | Edgware Town | 5:3* | |||||
Leverstock Green | |||||||||
15.08 19:45 | Radford | | Boston Town | 2:2 aet (0:0, 1:1), pen. 3:4* | |||||
Nottingham | |||||||||
15.08 19:45 | Waltham Forest | | FC Romania | 1:2 (1:1)* | |||||
London | |||||||||
15.08 19:45 | Erith Town | | Rochester United | 5:0* | |||||
London | |||||||||
16.08 19:15 | Guildford City | | Newport Isle of Wight | 3:0 (2:0)* | |||||
Guildford | |||||||||
16.08 19:30 | Littlehampton Town | | Chatham Town | 2:1 (1:1)* | |||||
Littlehampton | |||||||||
04.08 19:45 | Heanor Town | | Aylestone Park | 0:1 | |||||
Heanor | |||||||||
04.08 19:45 | Potton United | | Biggleswade United | 0:0 | |||||
Potton | |||||||||
04.08 19:45 | Flackwell Heath | | Burnham | 5:0 (2:0) | |||||
Flackwell Heath | |||||||||
04.08 19:45 | Sholing | | Alresford Town | 1:2 | |||||
Southampton | |||||||||
04.08 20:00 | Crowborough Athletic | | Lingfield | 2:0 (0:0) | |||||
Crowborough | |||||||||
05.08 12:30 | Litherland REMYCA | | AFC Liverpool | 2:0 | |||||
Litherland | |||||||||
05.08 14:00 | Bracknell Town | | Cowes Sports | 3:0 | |||||
Bracknell Larges Lane | |||||||||
05.08 15:00 | Penrith | | West Auckland Town | 2:1 (2:1) | |||||
Penrith | |||||||||
05.08 15:00 | Billingham Town | | Pickering Town | 0:3 (0:1) | |||||
Billingham | |||||||||
05.08 15:00 | Barnoldswick Town | | Jarrow Roofing Boldon CA | 3:1 (2:1) | |||||
Barnoldswick | |||||||||
05.08 15:00 | Sunderland RCA | | Garforth Town | 3:1 (1:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
05.08 15:00 | Shildon | | Morpeth Town | 2:0 | |||||
Shildon | |||||||||
05.08 15:00 | Consett AFC | | Bishop Auckland | 3:3 | |||||
Consett | |||||||||
05.08 15:00 | Washington | | Dunston UTS | 0:3 | |||||
Washington | |||||||||
05.08 15:00 | Bridlington Town | | Billingham Synthonia | 2:0 (1:0) | |||||
Bridlington | |||||||||
05.08 15:00 | Newton Aycliffe | | Chester-le-Street Town | 1:0 | |||||
Newton Aycliffe | |||||||||
05.08 15:00 | Seaham Red Star | | Whitley Bay | 1:1 | |||||
Seaham | |||||||||
05.08 15:00 | Thackley | | Harrogate Railway Athletic | 3:4 (0:0) | |||||
Bradford | |||||||||
05.08 15:00 | Guisborough Town | | Stockton Town | 4:2 | |||||
Guisborough | |||||||||
05.08 15:00 | Ashington | | Ryhope Colliery Welfare | 1:0 | |||||
Ashington | |||||||||
05.08 15:00 | Newcastle Benfield | | West Allotment Celtic | 1:0 | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
05.08 15:00 | Albion Sports | | Nelson | 2:0 (2:0) | |||||
Bradford | |||||||||
05.08 15:00 | Team Northumbria | | Heaton Stannington | 0:1 | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
05.08 15:00 | Marske United | | North Shields | 4:4 | |||||
Marske-by-the-Sea | |||||||||
05.08 15:00 | Squires Gate | | Ashton Athletic | 0:4 | |||||
Squires Gate | |||||||||
05.08 15:00 | Cammell Laird 1907 | | Maltby Main | 4:1 (3:1) | |||||
Rock Ferry | |||||||||
05.08 15:00 | Padiham | | City of Liverpool | 1:2 | |||||
Padiham | |||||||||
05.08 15:00 | Pontefract Collieries | | Alsager Town | 1:0 (1:0) | |||||
Pontefract | |||||||||
05.08 15:00 | Runcorn Town | | AFC Darwen | 3:2 | |||||
Runcorn | |||||||||
05.08 15:00 | Northwich Victoria | | 1874 Northwich | 2:2 | |||||
Northwich | |||||||||
05.08 15:00 | Congleton Town | | New Mills | 4:2 | |||||
Congleton | |||||||||
05.08 15:00 | Irlam | | Abbey Hey | 1:2 | |||||
Salford | |||||||||
05.08 15:00 | Armthorpe Welfare | | Liversedge | 1:1 (0:1) | |||||
Armthorpe | |||||||||
05.08 15:00 | Parkgate | | Barnton | 4:2 (3:1) | |||||
Rawmarsh | |||||||||
05.08 15:00 | Athersley Recreation | | West Didsbury & Chorlton | 0:5 (0:2) | |||||
Athersley | |||||||||
05.08 15:00 | Charnock Richard | | Penistone Church | 3:4 (2:3) | |||||
Charnock Richard | |||||||||
05.08 15:00 | Maine Road | | Winsford United | 3:2 | |||||
Manchester | |||||||||
05.08 15:00 | Runcorn Linnets | | Hemsworth Miners Welfare | 2:0 (1:0) | |||||
Runcorn | |||||||||
05.08 15:00 | Hanley Town | | Atherstone Town | 4:1 | |||||
Hanley | |||||||||
05.08 15:00 | Coventry United | | Rugby Town | 1:2 | |||||
Coventry | |||||||||
05.08 15:00 | Sporting Khalsa | | Stourport Swifts | 2:2 | |||||
Willenhall | |||||||||
05.08 15:00 | AFC Wulfrunians | | Shawbury United | 3:0 | |||||
Wolverhampton Castlecroft Stadium | |||||||||
05.08 15:00 | Wolverhampton Sporting | | Haughmond | 2:3 | |||||
Great Wyrley Pride Park | |||||||||
05.08 15:00 | Tividale | | Highgate United | 1:1 | |||||
Tividale | |||||||||
05.08 15:00 | Walsall Wood | | Whitchurch Alport | 3:1 | |||||
Walsall Wood | |||||||||
05.08 15:00 | Coventry Sphinx | | Boldmere St Michaels | 0:2 | |||||
Coventry | |||||||||
05.08 15:00 | Daventry Town | | Worcester City | 0:1 | |||||
Daventry | |||||||||
05.08 15:00 | Wolverhampton Casuals | | Malvern Town | 7:0 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
05.08 15:00 | Westfields | | Bewdley Town | 3:1 | |||||
Hereford | |||||||||
05.08 15:00 | Coleshill Town | | Wellington | 6:2 | |||||
Coleshill | |||||||||
05.08 15:00 | Bromsgrove Sporting | | Rocester | 2:2 | |||||
Bromsgrove | |||||||||
05.08 15:00 | Brocton | | Cadbury Athletic | 3:0 | |||||
Stafford | |||||||||
05.08 15:00 | Kimberley Miners Welfare | | Blaby & Whetstone Athletic | +:- | |||||
Kimberley | |||||||||
05.08 15:00 | Oadby Town | | St Andrews | 1:1 | |||||
Oadby | |||||||||
05.08 15:00 | Birstall United | | South Normanton Athletic | 3:0 | |||||
Birstall | |||||||||
05.08 15:00 | Bottesford Town | | Long Eaton United | 6:0 (3:0) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
05.08 15:00 | Leicester Road | | Sleaford Town | 2:1 | |||||
Barwell Leicester Road Stadium | |||||||||
05.08 15:00 | Dunkirk | | Leicester Nirvana | 2:1 | |||||
Dunkirk | |||||||||
05.08 15:00 | Kirby Muxloe | | Barton Town FC | 4:2 | |||||
Kirby Muxloe | |||||||||
05.08 15:00 | AFC Mansfield | | Hall Road Rangers | 2:1 (1:1) | |||||
Clipstone The Forest Town Stadium | |||||||||
05.08 15:00 | Staveley Miners Welfare | | Loughborough University | 2:1 (0:1) | |||||
Staveley | |||||||||
05.08 15:00 | Retford United | | Quorn | 1:1 (1:0) | |||||
Retford | |||||||||
05.08 15:00 | Clipstone | | West Bridgford | 3:1 (1:0) | |||||
Clipstone | |||||||||
05.08 15:00 | Worksop Town | | Hinckley AFC | 1:2 (0:1) | |||||
Retford | |||||||||
05.08 15:00 | Boston Town | | Radford | 2:2 | |||||
Boston | |||||||||
05.08 15:00 | Rainworth Miners Welfare | | Shepshed Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Rainworth | |||||||||
05.08 15:00 | Harrowby United | | Grimsby Borough | 0:3 (0:1) | |||||
Grantham | |||||||||
05.08 15:00 | Biggleswade | | Wisbech Town | 1:4 | |||||
Biggleswade | |||||||||
05.08 15:00 | Swaffham Town | | Rothwell Corinthians | 3:1 | |||||
Swaffham | |||||||||
05.08 15:00 | Raunds Town | | Yaxley | 1:1 | |||||
Raunds | |||||||||
05.08 15:00 | Peterborough Northern Star | | Deeping Rangers | 2:3 | |||||
Peterborough | |||||||||
05.08 15:00 | Cogenhoe United | | Godmanchester Rovers | 3:0 | |||||
Cogenhoe | |||||||||
05.08 15:00 | Ely City | | Holbeach United | 0:2 | |||||
Ely | |||||||||
05.08 15:00 | Huntingdon Town | | Newport Pagnell Town | 1:4 | |||||
Huntingdon | |||||||||
05.08 15:00 | Eynesbury Rovers | | Thetford Town | 3:2 | |||||
St Neots | |||||||||
05.08 15:00 | Northampton Sileby Rangers | | Harborough Town | 0:5 | |||||
Northampton | |||||||||
05.08 15:00 | Wellingborough Whitworth | | Desborough Town | 0:4 | |||||
Wellingborough | |||||||||
05.08 15:00 | Fakenham Town | | Wellingborough Town | 0:2 | |||||
Fakenham | |||||||||
05.08 15:00 | Histon | | Northampton ON Chenecks | 0:1 | |||||
Impington | |||||||||
05.08 15:00 | Hoddesdon Town | | Haverhill Rovers | 1:2 | |||||
Hoddesdon | |||||||||
05.08 15:00 | Sawbridgeworth Town | | West Essex | 0:3 | |||||
Sawbridgeworth | |||||||||
05.08 15:00 | Enfield 1893 | | Haverhill Borough | 1:2 | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | Redbridge | | Stansted | 3:1 | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | Takeley | | Wivenhoe Town | 3:1 | |||||
Takeley | |||||||||
05.08 15:00 | Kirkley & Pakefield | | Saffron Walden Town | 1:2 | |||||
Lowestoft | |||||||||
05.08 15:00 | Southend Manor | | Wroxham | 1:0 | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
05.08 15:00 | Framlingham Town | | Wadham Lodge | 0:0 | |||||
Framlingham | |||||||||
05.08 15:00 | Broxbourne Borough | | Tower Hamlets | 1:1 | |||||
Broxbourne | |||||||||
05.08 15:00 | Ilford | | Woodbridge Town | 1:0 | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | Clacton | | Clapton | 0:1 | |||||
Clacton-on-Sea | |||||||||
05.08 15:00 | Hadleigh United | | Sporting Bengal United | 3:2 | |||||
Hadleigh | |||||||||
05.08 15:00 | FC Romania | | Waltham Forest | 2:2 | |||||
Cheshunt | |||||||||
05.08 15:00 | Hackney Wick | | Long Melford | 0:1 | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | Felixstowe & Walton United | | Brantham Athletic | 2:7 | |||||
Felixstowe | |||||||||
05.08 15:00 | Stanway Rovers | | Gorleston | 2:4 | |||||
Stanway | |||||||||
05.08 15:00 | Hullbridge Sports | | Ipswich Wanderers | 5:1 | |||||
Hullbridge | |||||||||
05.08 15:00 | Great Yarmouth Town | | Diss Town | 5:0 | |||||
Great Yarmouth | |||||||||
05.08 15:00 | Newmarket Town | | Great Wakering Rovers | 5:1 | |||||
Newmarket | |||||||||
05.08 15:00 | Walsham-le-Willows | | Basildon United | 2:2 | |||||
Walsham-le-Willows | |||||||||
05.08 15:00 | Welwyn Garden City | | North Greenford United | 2:4 | |||||
Welwyn Garden City | |||||||||
05.08 15:00 | Cockfosters | | Risborough Rangers | 1:1 | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | Holmer Green | | AFC Hayes | 4:0 | |||||
Holmer Green | |||||||||
05.08 15:00 | Lydney Town | | Wantage Town | 1:3 | |||||
Lydney | |||||||||
05.08 15:00 | Langford | | Hadley | 1:9 | |||||
Langford Forde Park | |||||||||
05.08 15:00 | Stotfold | | Berkhamsted | 1:12 | |||||
Stotfold | |||||||||
05.08 15:00 | Woodley United | | Tuffley Rovers | 1:2 | |||||
Reading | |||||||||
05.08 15:00 | Southall | | Harpenden Town | 5:1 | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | Fairford Town | | Longlevens | 1:1 | |||||
Fairford | |||||||||
05.08 15:00 | Edgware Town | | Leverstock Green | 1:1 | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | Chipping Sodbury Town | | Brackley Town Saints | 3:1 | |||||
Chipping Sodbury | |||||||||
05.08 15:00 | Leighton Town | | Oxhey Jets | 4:0 | |||||
Leighton Buzzard | |||||||||
05.08 15:00 | Windsor | | Wembley | 1:4 (0:1) | |||||
Windsor | |||||||||
05.08 15:00 | Brimscombe & Thrupp | | Sun Sports | 4:0 | |||||
Brimscombe & Thrupp | |||||||||
05.08 15:00 | Royal Wootton Bassett Town | | Crawley Green | 1:2 | |||||
Wootton Bassett | |||||||||
05.08 15:00 | Colney Heath | | Tring Athletic | 1:0 | |||||
Colney Heath | |||||||||
05.08 15:00 | Ardley United | | Baldock Town | 1:3 | |||||
Ardley | |||||||||
05.08 15:00 | Corinthian | | Deal Town | 2:2 | |||||
Hartley Gay Dawn Farm | |||||||||
05.08 15:00 | Hassocks | | Hollands & Blair | 2:3 | |||||
Hassocks | |||||||||
05.08 15:00 | Sheppey United | | AFC Croydon Athletic | 3:2 | |||||
Isle of Sheppey | |||||||||
05.08 15:00 | Sutton Common Rovers | | Canterbury City | 2:0 | |||||
Sutton | |||||||||
05.08 15:00 | Newhavn | | Peacehaven & Telscombe | 0:0 | |||||
Newhaven | |||||||||
05.08 15:00 | Colliers Wood United | | AFC Uckfield Town | 2:2 | |||||
Colliers Wood | |||||||||
05.08 15:00 | Chessington & Hook United | | Lancing | 2:2 | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | East Preston | | Saltdean United | 2:1 | |||||
East Preston | |||||||||
05.08 15:00 | Hailsham Town | | Redhill | 1:8 | |||||
Hailsham | |||||||||
05.08 15:00 | Loxwood | | Holmesdale | 3:1 | |||||
Loxwood | |||||||||
05.08 15:00 | Tunbridge Wells | | Beckenham Town | 1:0 | |||||
Royal Tunbridge Wells | |||||||||
05.08 15:00 | Walton & Hersham | | Mile Oak | 7:0 | |||||
Walton-on-Thames | |||||||||
05.08 15:00 | Sevenoaks Town | | Broadbridge Heath | 3:1 | |||||
Sevenoaks | |||||||||
05.08 15:00 | Hanworth Villa | | Bedfont & Feltham | 5:0 | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | Glebe | | Lordswood | 1:0 | |||||
Bromley | |||||||||
05.08 15:00 | Whitstable Town | | Croydon | 2:3 | |||||
Whitstable | |||||||||
05.08 15:00 | Worthing United | | Steyning Town | 2:4 | |||||
Worthing | |||||||||
05.08 15:00 | Arundel | | Pagham | 0:4 | |||||
Arundel | |||||||||
05.08 15:00 | Horley Town | | Raynes Park Vale | 5:1 | |||||
Horley | |||||||||
05.08 15:00 | Abbey Rangers | | Cray Valley Paper Mills | 1:3 | |||||
Addlestone Addlestone Moor | |||||||||
05.08 15:00 | Eastbourne Town | | Bearsted | 2:1 | |||||
Eastbourne | |||||||||
05.08 15:00 | Spelthorne Sports | | Chertsey Town | 1:3 | |||||
Spelthorne | |||||||||
05.08 15:00 | Rochester United | | Erith Town | 1:1 | |||||
Strood | |||||||||
05.08 15:00 | Erith & Belvedere | | Wick | 4:0 | |||||
London | |||||||||
05.08 15:00 | AC London | | Crawley Down Gatwick | 3:2 | |||||
Crawley Down The Haven Sportsfield | |||||||||
05.08 15:00 | Chatham Town | | Littlehampton Town | 1:1 (0:1) | |||||
Chatham | |||||||||
05.08 15:00 | Little Common | | Eastbourne United | 1:2 | |||||
Bexhill-on-Sea | |||||||||
05.08 15:00 | Haywards Heath Town | | Bedfont Sports | 1:1 | |||||
Haywards Heath | |||||||||
05.08 15:00 | Horsham YMCA | | Three Bridges | 0:2 | |||||
Horsham | |||||||||
05.08 15:00 | Thatcham Town | | Petersfield Town | 5:0 | |||||
Thatcham | |||||||||
05.08 15:00 | Christchurch | | AFC Portchester | 1:5 | |||||
Christchurch | |||||||||
05.08 15:00 | Farnham Town | | Fawley | 3:2 | |||||
Farnham | |||||||||
05.08 15:00 | Bashley | | Fareham Town | 2:4 | |||||
Bashley | |||||||||
05.08 15:00 | Hamworthy United | | Bemerton Heath Harlequins | 4:1 | |||||
Poole | |||||||||
05.08 15:00 | Team Solent | | Brockenhurst | 2:5 | |||||
Southampton Test Park Sports Ground | |||||||||
05.08 15:00 | Amesbury Town | | Eversley and California | 4:0 | |||||
Amesbury | |||||||||
05.08 15:00 | Camberley Town | | Blackfield & Langley | 0:0 | |||||
Camberley | |||||||||
05.08 15:00 | Whitchurch United | | Laverstock & Ford | 0:3 | |||||
Whitchurch | |||||||||
05.08 15:00 | Ringwood Town | | Ascot United | 0:6 | |||||
Ringwood | |||||||||
05.08 15:00 | Binfield | | Chichester City | 4:3 | |||||
Binfield | |||||||||
05.08 15:00 | Horndean | | Melksham Town | 2:1 | |||||
Horndean | |||||||||
05.08 15:00 | Knaphill | | AFC Bournemouth | 0:0 | |||||
Knaphill | |||||||||
05.08 15:00 | Newport Isle of Wight | | Guildford City | 2:2 | |||||
Newport | |||||||||
05.08 15:00 | Godalming Town | | Westfield | 2:1 | |||||
Godalming | |||||||||
05.08 15:00 | Lymington Town | | Andover Town | 0:2 | |||||
Lymington | |||||||||
05.08 15:00 | Clevedon Town | | Bitton | 2:2 | |||||
Clevedon | |||||||||
05.08 15:00 | Cadbury Heath | | Longwell Green Sports | 4:1 | |||||
Cadbury Heath | |||||||||
05.08 15:00 | Plymouth Parkway | | Portland United | 0:1 | |||||
Plymouth | |||||||||
05.08 15:00 | AFC St Austell | | Bridport | 1:1 | |||||
St Austell | |||||||||
05.08 15:00 | Wells City | | Cribbs | 2:1 | |||||
Wells | |||||||||
05.08 15:00 | Shaftesbury | | Exmouth Town | 0:0 | |||||
Shaftesbury | |||||||||
05.08 15:00 | Shepton Mallet | | Tavistock | 1:4 | |||||
Shepton Mallet | |||||||||
05.08 15:00 | Buckland Athletic | | Bodmin Town | 2:3 | |||||
Newton Abbot | |||||||||
05.08 15:00 | Cheddar | | Willand Rovers | 0:2 | |||||
Cheddar Bowdens Park | |||||||||
05.08 15:00 | Wellington AFC | | Hengrove Athletic | 1:3 | |||||
Wellington | |||||||||
05.08 15:00 | Street | | Hallen | 1:1 | |||||
Street | |||||||||
05.08 15:00 | Brislington | | Sherborne Town | 6:1 | |||||
Brislington | |||||||||
05.08 15:00 | Bridgwater Town | | Keynsham Town | 5:2 | |||||
Bridgwater | |||||||||
05.08 15:00 | Bradford Town | | Odd Down | 3:4 | |||||
Bradford on Avon | |||||||||
06.08 14:00 | Barkingside | | Stowmarket Town | 0:4 | |||||
London | |||||||||
06.08 14:00 | Rusthall | | CB Hounslow United | 0:0 | |||||
Rusthall | |||||||||
06.08 15:00 | AFC Emley | | Burscough | 0:3 (0:2) | |||||
Emley | |||||||||
06.08 15:00 | Hallam | | Bootle | 3:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
06.08 15:00 | Widnes | | Handsworth Parramore | 0:5 (0:1) | |||||
Widnes | |||||||||
06.08 15:00 | St Margaretsbury | | Burnham Ramblers | 3:2 | |||||
Stanstead Abbotts | |||||||||
06.08 15:00 | Highworth Town | | London Colney | 1:1 | |||||
Highworth | |||||||||
06.08 15:00 | Highmoor Ibis | | Buckingham Town | 3:1 | |||||
Reading | |||||||||
06.08 15:00 | Epsom & Ewell | | Banstead Athletic | 1:2 | |||||
Chipstead | |||||||||
06.08 15:00 | Badshot Lea | | Verwood Town | 1:1 | |||||
Godalming | |||||||||
08.08 19:45 | Haywards Heath Town | | Bedfont Sports | 5:2 | |||||
Haywards Heath |
Day 5 | |||||||||
25.08 20:30 | Kortrijk | | Mouscron-Péruwelz | 1:1 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
26.08 18:00 | Charleroi | | Zulte Waregem | 3:2 (0:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
26.08 20:00 | Lokeren | | Eupen | 3:0 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
26.08 20:00 | Sint-Truiden | | Waasland-Beveren | 1:0 (0:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
26.08 20:30 | Genk | | Mechelen | 1:0 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
27.08 14:30 | Brugge | | Standard | 4:0 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
27.08 18:00 | Gent | | Anderlecht | 0:0 | |||||
Gent | |||||||||
27.08 20:00 | Oostende | | Antwerp | 3:4 (1:0) | |||||
Oostende | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.08 20:30 | Standard | | Zulte Waregem | 0:4 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
19.08 18:00 | Genk | | Charleroi | 0:1 (0:0) | |||||
Genk | |||||||||
19.08 20:00 | Waasland-Beveren | | Lokeren | 2:3 (0:3) | |||||
Beveren | |||||||||
19.08 20:00 | Eupen | | Oostende | 2:1 (1:1) | |||||
Eupen | |||||||||
19.08 20:30 | Mechelen | | Antwerp | 1:2 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
20.08 14:30 | Anderlecht | | Sint-Truiden | 2:3 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20.08 18:00 | Kortrijk | | Brugge | 1:2 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
20.08 20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Gent | 3:2 (0:2) | |||||
Mouscron | |||||||||
Day 3 | |||||||||
11.08 20:30 | Zulte Waregem | | Brugge | 1:2 (0:1) | |||||
Waregem | |||||||||
12.08 18:00 | Mechelen | | Gent | 1:1 (0:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
12.08 20:00 | Eupen | | Kortrijk | 1:2 (0:1) | |||||
Eupen | |||||||||
12.08 20:00 | Lokeren | | Mouscron-Péruwelz | 0:2 (0:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
12.08 20:30 | Oostende | | Waasland-Beveren | 0:3 (0:3) | |||||
Oostende | |||||||||
13.08 14:30 | Antwerp | | Genk | 3:5 (1:4) | |||||
Antwerpen | |||||||||
13.08 18:00 | Charleroi | | Anderlecht | 2:0 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
13.08 20:00 | Sint-Truiden | | Standard | 1:0 (0:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
Day 2 | |||||||||
04.08 20:30 | Standard | | Genk | 2:1 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
05.08 18:00 | Mouscron-Péruwelz | | Charleroi | 2:5 (1:3) | |||||
Mouscron | |||||||||
05.08 20:00 | Kortrijk | | Lokeren | 1:0 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
05.08 20:00 | Waasland-Beveren | | Mechelen | 2:2 (1:1) | |||||
Beveren | |||||||||
05.08 20:30 | Zulte Waregem | | Sint-Truiden | 2:0 (0:0) | |||||
Waregem | |||||||||
06.08 14:30 | Gent | | Antwerp | 0:1 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
06.08 18:00 | Anderlecht | | Oostende | 1:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
06.08 20:00 | Brugge | | Eupen | 3:1 (1:1) | |||||
Brugge |
Day 7 | |||||||||
25.08 18:00 | Etar | | Botev | 1:1 (1:1) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
25.08 21:00 | Lokomotiv | | Dunav | 2:1 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
26.08 18:45 | Beroe | | CSKA | 0:3 (0:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
26.08 21:00 | Levski | | Slavia | 4:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
27.08 18:45 | Cherno More | | Septemvri | 1:4 (0:1) | |||||
Kavarna | |||||||||
27.08 21:00 | Ludogorets | | Pirin | 1:1 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
28.08 18:00 | Vitosha | | Vereya | 0:3 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 6 | |||||||||
18.08 18:45 | Botev | | Cherno More | 1:2 (0:2) | |||||
Plovdiv | |||||||||
18.08 21:00 | Pirin | | Levski | 0:3 (0:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
19.08 18:15 | Vereya | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
19.08 21:00 | CSKA | | Vitosha | 6:1 (3:0) | |||||
Sofia | |||||||||
20.08 18:15 | Slavia | | Etar | 1:2 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
20.08 21:00 | Dunav | | Ludogorets | 0:5 (0:3) | |||||
Razgrad | |||||||||
21.08 20:30 | Septemvri | | Beroe | 0:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 5 | |||||||||
11.08 18:15 | Cherno More | | Slavia | 1:1 (1:0) | |||||
Kavarna | |||||||||
11.08 21:00 | Septemvri | | CSKA | 0:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
12.08 18:15 | Etar | | Pirin | 2:1 (1:0) | |||||
Veliko Tarnovo | |||||||||
12.08 21:00 | Ludogorets | | Vereya | 3:1 (2:1) | |||||
Razgrad | |||||||||
13.08 18:45 | Beroe | | Botev | 1:1 (1:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
13.08 21:00 | Levski | | Dunav | 2:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
14.08 20:30 | Lokomotiv | | Vitosha | 3:1 (2:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.08 18:00 | Slavia | | Beroe | 1:4 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
04.08 21:00 | Pirin | | Cherno More | 1:1 (0:1) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
05.08 18:45 | Vereya | | Levski | 2:0 (2:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
05.08 21:00 | Vitosha | | Ludogorets | 2:4 (2:2) | |||||
Sofia | |||||||||
06.08 20:00 | CSKA | | Lokomotiv | 4:1 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
07.08 20:30 | Dunav | | Etar | 0:0 | |||||
Razgrad |
09.08 20:00 | Ludogorets | | Botev Plovdiv | 1:1 (0:1), pen. 4:5 | |||||
Burgas |
Day 7 | |||||||||
26.08 18:00 | Balmazújváros | | Újpest | 0:1 (0:0) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
26.08 18:00 | Diósgyőr | | Mezőkövesd-Zsóry | 2:1 (0:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
26.08 18:00 | Haladás | | Puskás | 1:5 (1:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
26.08 18:00 | Vasas SC | | Paks | 3:1 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
26.08 20:30 | Honvéd | | Debrecen | 1:3 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
27.08 19:30 | Videoton | | Ferencváros | 3:1 (1:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
Day 6 | |||||||||
17.08 18:00 | Ferencváros | | Haladás | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.08 19:30 | Debrecen | | Vasas SC | 4:1 (4:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
19.08 18:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Honvéd | 1:2 (0:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
19.08 18:00 | Puskás | | Balmazújváros | 2:1 (2:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
19.08 20:30 | Újpest | | Diósgyőr | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 5 | |||||||||
12.08 18:00 | Diósgyőr | | Puskás | 2:2 (1:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
12.08 18:00 | Ferencváros | | Paks | 1:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
12.08 18:00 | Haladás | | Balmazújváros | 3:1 (1:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
12.08 18:00 | Honvéd | | Újpest | 2:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
12.08 18:00 | Vasas SC | | Mezőkövesd-Zsóry | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
12.08 20:30 | Videoton | | Debrecen | 1:0 (0:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.08 18:00 | Balmazújváros | | Diósgyőr | 4:0 (1:0) | |||||
Balmazújváros | |||||||||
05.08 20:00 | Paks | | Haladás | 2:0 (0:0) | |||||
Paks | |||||||||
05.08 20:30 | Puskás | | Honvéd | 0:2 (0:1) | |||||
Felcsút | |||||||||
06.08 18:00 | Debrecen | | Ferencváros | 0:0 | |||||
Debrecen | |||||||||
06.08 20:00 | Mezőkövesd-Zsóry | | Videoton | 0:2 (0:1) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
06.08 20:00 | Újpest | | Vasas SC | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest |
Day 2 | |||||||||
25.08 20:30 | Köln | | Hamburger SV | 1:3 (0:2) | |||||
Köln | |||||||||
26.08 15:30 | Werder | | Bayern | 0:2 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
26.08 15:30 | Eintracht | | Wolfsburg | 0:1 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
26.08 15:30 | Bayer 04 | | Hoffenheim | 2:2 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
26.08 15:30 | Augsburg | | Borussia Mönchengladbach | 2:2 (1:2) | |||||
Augsburg | |||||||||
26.08 15:30 | Stuttgart | | Mainz 05 | 1:0 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
26.08 18:30 | Borussia Dortmund | | Hertha | 2:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
27.08 15:30 | RB Leipzig | | Freiburg | 4:1 (0:1) | |||||
Leipzig | |||||||||
27.08 18:00 | Hannover | | Schalke 04 | 1:0 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.08 20:30 | Bayern | | Bayer 04 | 3:1 (2:0) | |||||
München | |||||||||
19.08 15:30 | Hoffenheim | | Werder | 1:0 (0:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
19.08 15:30 | Hertha | | Stuttgart | 2:0 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
19.08 15:30 | Hamburger SV | | Augsburg | 1:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
19.08 15:30 | Mainz 05 | | Hannover | 0:1 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
19.08 15:30 | Wolfsburg | | Borussia Dortmund | 0:3 (0:2) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
19.08 18:30 | Schalke 04 | | RB Leipzig | 2:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
20.08 15:30 | Freiburg | | Eintracht | 0:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
20.08 18:00 | Borussia Mönchengladbach | | Köln | 1:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach |
05.08 20:30 | Borussia (Dortmund) | | Bayern (München) | 2:2 (1:1), pen. 4:5 | |||||
Dortmund |
Day 3 | |||||||||
25.08 20:00 | NAC | | Sparta | 2:2 (1:0) | |||||
Breda | |||||||||
26.08 18:30 | Vitesse | | AZ | 1:2 (0:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
26.08 19:45 | Den Haag | | Heerenveen | 1:2 (0:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
26.08 19:45 | Zwolle | | Twente | 2:0 (1:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
26.08 20:45 | Heracles | | Excelsior | 2:2 (1:1) | |||||
Almelo | |||||||||
27.08 12:30 | Feyenoord | | Willem II | 5:0 (4:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
27.08 14:30 | VVV-Venlo | | Ajax | 0:2 (0:0) | |||||
Venlo | |||||||||
27.08 16:45 | Groningen | | Utrecht | 2:1 (2:0) | |||||
Groningen | |||||||||
27.08 16:45 | PSV | | Roda | 2:0 (2:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.08 20:00 | Roda | | Vitesse | 1:3 (0:1) | |||||
Kerkrade | |||||||||
19.08 18:30 | Twente | | VVV-Venlo | 1:2 (0:2) | |||||
Enschede | |||||||||
19.08 19:45 | AZ | | Den Haag | 2:0 (1:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
19.08 20:45 | Heerenveen | | Heracles | 1:1 (0:1) | |||||
Heerenveen | |||||||||
20.08 12:30 | Excelsior | | Feyenoord | 0:1 (0:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
20.08 14:30 | Ajax | | Groningen | 3:1 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
20.08 14:30 | Utrecht | | Willem II | 2:0 (2:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
20.08 16:45 | Sparta | | Zwolle | 1:1 (1:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
20.08 16:45 | NAC | | PSV | 1:4 (1:1) | |||||
Breda | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.08 19:00 | Den Haag | | Utrecht | 0:3 (0:1) | |||||
Den Haag | |||||||||
12.08 18:30 | VVV-Venlo | | Sparta | 3:0 (1:0) | |||||
Venlo | |||||||||
12.08 18:30 | PSV | | AZ | 3:2 (1:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
12.08 20:45 | Heracles | | Ajax | 2:1 (0:0) | |||||
Almelo | |||||||||
12.08 20:45 | Vitesse | | NAC | 4:1 (3:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
13.08 12:30 | Zwolle | | Roda | 4:2 (1:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
13.08 14:30 | Feyenoord | | Twente | 2:1 (1:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
13.08 14:30 | Willem II | | Excelsior | 1:2 (0:1) | |||||
Tilburg | |||||||||
13.08 16:45 | Groningen | | Heerenveen | 3:3 (0:2) | |||||
Groningen |
Day 24 | |||||||||
25.08 17:30 | Chikhura | | Saburtalo | 0:0 | |||||
Sachkhere | |||||||||
25.08 20:00 | Kobuleti | | Lokomotivi | 1:3 (0:1) | |||||
Batumi | |||||||||
26.08 17:30 | Samtredia | | Torpedo | 1:1 (0:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
26.08 20:00 | Dinamo Batumi | | Dinamo Tbilisi | 1:2 (1:1) | |||||
Batumi | |||||||||
27.08 20:30 | Dila | | Kolkheti 1913 | 3:0 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
Day 23 | |||||||||
18.08 20:00 | Dinamo Batumi | | Kobuleti | 3:2 (3:0) | |||||
Batumi | |||||||||
19.08 19:00 | Saburtalo | | Samtredia | 1:1 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
19.08 21:00 | Torpedo | | Dila | 2:1 (0:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
20.08 17:30 | Kolkheti 1913 | | Lokomotivi | 1:2 (1:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
20.08 20:30 | Dinamo Tbilisi | | Chikhura | 5:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 22 | |||||||||
10.08 20:30 | Dila | | Saburtalo | 0:2 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
11.08 18:00 | Lokomotivi | | Torpedo | 2:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
12.08 18:00 | Samtredia | | Dinamo Tbilisi | 1:1 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
13.08 18:00 | Chikhura | | Dinamo Batumi | 2:1 (1:1) | |||||
Sachkhere | |||||||||
13.08 20:00 | Kobuleti | | Kolkheti 1913 | 3:2 (2:1) | |||||
Batumi | |||||||||
Day 21 | |||||||||
04.08 21:00 | Dinamo Tbilisi | | Dila | 5:0 (3:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
05.08 19:00 | Dinamo Batumi | | Samtredia | 0:1 (0:0) | |||||
Batumi | |||||||||
05.08 21:00 | Torpedo | | Kolkheti 1913 | 0:0 | |||||
Kutaisi | |||||||||
06.08 18:00 | Chikhura | | Kobuleti | 1:1 (1:1) | |||||
Sachkhere | |||||||||
06.08 20:30 | Saburtalo | | Lokomotivi | 6:0 (5:0) | |||||
Tbilisi |
Day 17 | |||||||||
27.08 14:00 | ÍBV | | Valur | 2:3 (0:2) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
27.08 17:00 | Grindavík | | KR | 2:2 (1:1) | |||||
Grindavík | |||||||||
27.08 18:00 | KA | | Víkingur Ólafsvík | 5:0 (2:0) | |||||
Akureyri | |||||||||
27.08 18:00 | Fjölnir | | Víkingur Reykjavik | 3:1 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
27.08 18:00 | Breiðablik | | ÍA | 2:0 (1:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
27.08 19:15 | Stjarnan | | FH | 1:1 (0:1) | |||||
Garðabær | |||||||||
Day 16 | |||||||||
20.08 16:00 | ÍA | | ÍBV | 0:1 (0:1) | |||||
Akranes | |||||||||
20.08 18:00 | Víkingur Ólafsvík | | Breiðablik | 0:3 (0:2) | |||||
Ólafsvík | |||||||||
20.08 18:15 | Víkingur Reykjavik | | KA | 0:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
21.08 19:15 | Valur | | Grindavík | 2:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
21.08 19:15 | Stjarnan | | Fjölnir | 4:0 (2:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
31.08 17:45 | FH | | KR | 0:1 (0:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
Day 15 | |||||||||
14.08 18:00 | Breiðablik | | Víkingur Reykjavik | 1:2 (1:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
14.08 18:00 | Grindavík | | ÍA | 3:2 (0:0) | |||||
Grindavík | |||||||||
14.08 18:00 | KA | | Stjarnan | 1:1 (1:0) | |||||
Akureyri | |||||||||
14.08 18:30 | KR | | Valur | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
16.08 18:00 | ÍBV | | Víkingur Ólafsvík | 0:1 (0:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
Day 14 | |||||||||
08.08 18:00 | Víkingur Reykjavik | | ÍBV | 1:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
08.08 19:15 | ÍA | | KR | 1:1 (1:0) | |||||
Akranes | |||||||||
08.08 19:15 | FH | | Valur | 2:1 (0:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
09.08 18:00 | Fjölnir | | KA | 2:2 (2:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
09.08 19:15 | Víkingur Ólafsvík | | Grindavík | 2:1 (1:0) | |||||
Ólafsvík | |||||||||
09.08 20:00 | Stjarnan | | Breiðablik | 2:0 (0:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
Day 13 | |||||||||
05.08 16:00 | KA | | FH | 0:0 | |||||
Akureyri |
Day 2 | |||||||||
25.08 20:15 | Real Sociedad | | Villarreal | 3:0 (3:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
25.08 22:00 | Real Betis | | Celta de Vigo | 2:1 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
26.08 18:15 | Alavés | | Barcelona | 0:2 (0:0) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
26.08 20:15 | Girona | | Málaga | 1:0 (1:0) | |||||
Girona | |||||||||
26.08 20:15 | Levante | | Deportivo | 2:2 (1:2) | |||||
Valencia | |||||||||
26.08 22:15 | Las Palmas | | Atlético | 1:5 (0:2) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
27.08 18:15 | Eibar | | Athletic | 0:1 (0:1) | |||||
Éibar | |||||||||
27.08 18:15 | Español | | Leganés | 0:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
27.08 20:15 | Getafe | | Sevilla | 0:1 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
27.08 22:15 | Real Madrid | | Valencia | 2:2 (1:1) | |||||
Madrid | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.08 20:15 | Leganés | | Alavés | 1:0 (1:0) | |||||
Leganés | |||||||||
18.08 22:15 | Valencia | | Las Palmas | 1:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
19.08 18:15 | Celta de Vigo | | Real Sociedad | 2:3 (1:1) | |||||
Vigo | |||||||||
19.08 20:15 | Girona | | Atlético | 2:2 (2:0) | |||||
Girona | |||||||||
19.08 22:15 | Sevilla | | Español | 1:1 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
20.08 18:15 | Athletic | | Getafe | 0:0 | |||||
Bilbao | |||||||||
20.08 20:15 | Barcelona | | Real Betis | 2:0 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
20.08 22:15 | Deportivo | | Real Madrid | 0:3 (0:2) | |||||
La Coruña | |||||||||
21.08 20:15 | Levante | | Villarreal | 1:0 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
21.08 22:00 | Málaga | | Eibar | 0:1 (0:0) | |||||
Málaga |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.08 23:00 | Real Madrid | | Barcelona | 2:0 (2:0) | 3:1 (0:0) | 5:1 | |||
Madrid | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.08 22:00 | Barcelona | | Real Madrid | 1:3 (0:0) | |||||
Barcelona |
Day 2 | |||||||||
26.08 18:00 | Benevento | | Bologna | 0:1 (0:0) | |||||
Benevento | |||||||||
26.08 18:00 | Genoa | | Juventus | 2:4 (2:2) | |||||
Genova | |||||||||
26.08 20:45 | Roma | | Inter | 1:3 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
27.08 18:00 | Torino | | Sassuolo | 3:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
27.08 20:45 | Chievo | | Lazio | 1:2 (1:1) | |||||
Verona | |||||||||
27.08 20:45 | Crotone | | Hellas Verona | 0:0 | |||||
Crotone | |||||||||
27.08 20:45 | Fiorentina | | Sampdoria | 1:2 (0:2) | |||||
Firenze | |||||||||
27.08 20:45 | Milan | | Cagliari | 2:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
27.08 20:45 | Napoli | | Atalanta | 3:1 (0:1) | |||||
Napoli | |||||||||
27.08 20:45 | SPAL | | Udinese | 3:2 (1:0) | |||||
Ferrara | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.08 18:00 | Juventus | | Cagliari | 3:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
19.08 20:45 | Hellas Verona | | Napoli | 1:3 (0:2) | |||||
Verona | |||||||||
20.08 18:00 | Atalanta | | Roma | 0:1 (0:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
20.08 20:45 | Bologna | | Torino | 1:1 (1:1) | |||||
Bologna | |||||||||
20.08 20:45 | Crotone | | Milan | 0:3 (0:3) | |||||
Crotone | |||||||||
20.08 20:45 | Inter | | Fiorentina | 3:0 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
20.08 20:45 | Lazio | | SPAL | 0:0 | |||||
Roma | |||||||||
20.08 20:45 | Sampdoria | | Benevento | 2:1 (1:1) | |||||
Genova | |||||||||
20.08 20:45 | Sassuolo | | Genoa | 0:0 | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
20.08 20:45 | Udinese | | Chievo | 1:2 (1:1) | |||||
Udine |
Day 20 | |||||||||
25.08 18:00 | Jelgava | | Riga FC | 1:2 (1:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
26.08 16:00 | Ventspils | | RFS | 1:2 (0:1) | |||||
Ventspils | |||||||||
26.08 19:00 | FK Liepāja | | Spartaks | 1:2 (1:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
Day 19 | |||||||||
21.08 17:00 | METTA/LU | | Jelgava | 0:0 | |||||
Rīga | |||||||||
21.08 17:00 | Ventspils | | FK Liepāja | 0:0 | |||||
Ventspils | |||||||||
21.08 19:00 | RFS | | Riga FC | 1:1 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 18 | |||||||||
12.08 19:00 | FK Liepāja | | RFS | 2:0 (1:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
13.08 16:00 | Jelgava | | Spartaks | 1:2 (1:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
13.08 19:00 | Riga FC | | METTA/LU | 4:0 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 17 | |||||||||
05.08 17:00 | Ventspils | | Jelgava | 1:0 (0:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
05.08 19:00 | Spartaks | | Riga FC | 2:0 (1:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
07.08 18:00 | RFS | | METTA/LU | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga |
Day 23 | |||||||||
22.08 18:00 | Stumbras | | Žalgiris Vilnius | 1:1 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
22.08 20:00 | Trakai | | Atlantas | 2:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
23.08 18:00 | Žalgiris Kaunas | | Utenis | 1:1 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.08 18:00 | Utenis | | Trakai | 0:4 (0:1) | |||||
Utena | |||||||||
16.08 20:00 | Žalgiris Vilnius | | Jonava | 5:0 (3:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
17.08 18:00 | Žalgiris Kaunas | | Stumbras | 0:2 (0:0) | |||||
Kaunas |
Day 21 | |||||||||
12.08 19:00 | Trakai | | Žalgiris Vilnius | 2:2 (1:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
13.08 15:00 | Stumbras | | Atlantas | 0:3 (0:2) | |||||
Kaunas | |||||||||
13.08 17:00 | Jonava | | Utenis | 1:3 (1:1) | |||||
Jonava | |||||||||
Day 20 | |||||||||
09.08 18:00 | Žalgiris Kaunas | | Trakai | 1:2 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
09.08 20:00 | Žalgiris Vilnius | | Sūduva | 1:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
10.08 18:00 | Utenis | | Stumbras | 1:1 (0:1) | |||||
Utena | |||||||||
10.08 20:00 | Atlantas | | Jonava | 0:1 (0:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
Day 19 | |||||||||
02.08 20:00 | Žalgiris Vilnius | | Utenis | 5:0 (3:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
03.08 18:00 | Atlantas | | Žalgiris Kaunas | 1:1 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
06.08 18:00 | Jonava | | Trakai | 1:3 (1:1) | |||||
Jonava | |||||||||
06.08 20:00 | Sūduva | | Stumbras | 4:2 (3:0) | |||||
Marijampolė |
Day 20 | |||||||||
19.08 18:00 | Lillestrøm | | Vålerenga | 2:1 (2:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
20.08 18:00 | Odd | | Sandefjord | 1:0 (0:0) | |||||
Skien | |||||||||
20.08 18:00 | Rosenborg | | Haugesund | 0:1 (0:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
20.08 18:00 | Sogndal | | Kristiansund | 2:0 (1:0) | |||||
Sogndal | |||||||||
20.08 18:00 | Stabæk | | Molde | 3:2 (1:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
20.08 18:00 | Tromsø | | Ålesund | 3:2 (1:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
20.08 20:00 | Viking | | Brann | 2:4 (1:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
21.08 19:00 | Sarpsborg 08 | | Strømsgodset | 0:0 | |||||
Sarpsborg | |||||||||
Day 19 | |||||||||
11.08 19:00 | Sandefjord | | Sogndal | 2:1 (1:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
12.08 18:00 | Molde | | Rosenborg | 1:2 (1:0) | |||||
Molde | |||||||||
13.08 18:00 | Ålesund | | Viking | 1:1 (0:1) | |||||
Ålesund | |||||||||
13.08 18:00 | Brann | | Odd | 2:0 (1:0) | |||||
Bergen | |||||||||
13.08 18:00 | Haugesund | | Stabæk | 2:2 (2:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
13.08 18:00 | Kristiansund | | Sarpsborg 08 | 2:2 (1:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
13.08 20:00 | Strømsgodset | | Lillestrøm | 3:1 (3:1) | |||||
Drammen | |||||||||
14.08 19:00 | Vålerenga | | Tromsø | 0:0 | |||||
Oslo | |||||||||
Day 18 | |||||||||
05.08 18:00 | Rosenborg | | Kristiansund | 4:1 (2:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
06.08 18:00 | Odd | | Sogndal | 2:1 (2:0) | |||||
Skien | |||||||||
06.08 18:00 | Sarpsborg 08 | | Haugesund | 2:1 (0:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
06.08 18:00 | Stabæk | | Sandefjord | 1:3 (0:1) | |||||
Bekkestua | |||||||||
06.08 18:00 | Tromsø | | Molde | 1:2 (1:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
06.08 18:00 | Viking | | Lillestrøm | 2:2 (0:2) | |||||
Stavanger | |||||||||
06.08 20:00 | Ålesund | | Brann | 3:3 (1:2) | |||||
Ålesund | |||||||||
07.08 19:00 | Strømsgodset | | Vålerenga | 2:0 (2:0) | |||||
Drammen |
Day 7 | |||||||||
25.08 18:00 | Górnik | | Wisła Płock | 4:0 (2:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
25.08 20:30 | Śląsk | | Cracovia | 2:1 (1:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
26.08 15:30 | Korona | | Termalica | 2:1 (1:0) | |||||
Kielce | |||||||||
26.08 18:00 | Jagiellonia | | Piast | 0:1 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
26.08 20:30 | Wisła Kraków | | Lechia | 1:1 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
27.08 15:30 | Lech | | Arka | 3:0 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
27.08 15:30 | Sandecja | | Pogoń | 2:1 (0:1) | |||||
Nowy Sącz | |||||||||
27.08 18:00 | Legia | | Zagłębie | 2:1 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
Day 6 | |||||||||
18.08 18:00 | Lechia | | Sandecja | 2:3 (0:2) | |||||
Gdańsk | |||||||||
18.08 20:30 | Cracovia | | Górnik | 3:3 (1:2) | |||||
Kraków | |||||||||
19.08 15:30 | Arka | | Pogoń | 0:3 (0:1) | |||||
Gdynia | |||||||||
19.08 18:00 | Piast | | Korona | 2:0 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
19.08 20:30 | Jagiellonia | | Śląsk | 1:1 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
20.08 15:30 | Wisła Płock | | Legia | 0:1 (0:1) | |||||
Płock | |||||||||
20.08 18:00 | Termalica | | Lech | 1:3 (0:1) | |||||
Nieciecza | |||||||||
21.08 18:00 | Zagłębie | | Wisła Kraków | 3:0 (1:0) | |||||
Lubin | |||||||||
Day 5 | |||||||||
11.08 20:30 | Legia | | Piast | 3:1 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
12.08 15:30 | Sandecja | | Wisła Płock | 0:1 (0:1) | |||||
Nowy Sącz | |||||||||
12.08 18:00 | Lech | | Zagłębie | 1:1 (0:0) | |||||
Poznań | |||||||||
12.08 20:30 | Wisła Kraków | | Cracovia | 2:1 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
13.08 15:30 | Górnik | | Arka | 1:1 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
13.08 18:00 | Korona | | Jagiellonia | 2:3 (1:1) | |||||
Kielce | |||||||||
14.08 18:00 | Pogoń | | Lechia | 0:0 | |||||
Szczecin | |||||||||
15.08 15:30 | Śląsk | | Termalica | 1:1 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.08 18:00 | Piast | | Śląsk | 1:1 (1:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
04.08 20:30 | Wisła Płock | | Wisła Kraków | 0:1 (0:0) | |||||
Płock | |||||||||
05.08 15:30 | Lechia | | Górnik | 1:1 (0:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
05.08 18:00 | Zagłębie | | Pogoń | 3:0 (2:0) | |||||
Lubin | |||||||||
05.08 20:30 | Termalica | | Legia | 1:0 (0:0) | |||||
Nieciecza | |||||||||
06.08 15:30 | Jagiellonia | | Sandecja | 1:3 (1:1) | |||||
Białystok | |||||||||
06.08 18:00 | Cracovia | | Lech | 0:2 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
07.08 18:00 | Arka | | Korona | 0:0 | |||||
Gdynia |
Day 4 | |||||||||
25.08 20:30 | Belenenses | | Vitória Setubal | 1:1 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
26.08 16:00 | Paços de Ferreira | | Vitória Guimarães | 0:0 | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
26.08 16:00 | Moreirense | | Tondela | 0:3 (0:1) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
26.08 18:15 | Chaves | | Feirense | 0:2 (0:1) | |||||
Chaves | |||||||||
26.08 20:30 | Rio Ave | | Benfica | 1:1 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
27.08 16:00 | Boavista | | Aves | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
27.08 18:00 | Sporting | | Estoril-Praia | 2:1 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
27.08 20:15 | Braga | | Porto | 0:1 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
28.08 20:00 | Portimonense | | Marítimo | 1:2 (0:0) | |||||
Portimão | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18.08 20:30 | Rio Ave | | Portimonense | 2:0 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
19.08 16:00 | Tondela | | Estoril-Praia | 2:3 (0:2) | |||||
Tondela | |||||||||
19.08 18:15 | Vitória Guimarães | | Sporting | 0:5 (0:3) | |||||
Guimarães | |||||||||
19.08 20:30 | Benfica | | Belenenses | 5:0 (3:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20.08 16:00 | Vitória Setubal | | Chaves | 1:1 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
20.08 18:00 | Porto | | Moreirense | 3:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
20.08 20:00 | Aves | | Braga | 0:2 (0:0) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
20.08 20:15 | Marítimo | | Boavista | 1:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
21.08 20:00 | Feirense | | Paços de Ferreira | 2:1 (1:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.08 20:30 | Sporting | | Vitória Setubal | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
12.08 16:00 | Moreirense | | Feirense | 0:0 | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
12.08 18:15 | Belenenses | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
12.08 20:30 | Boavista | | Rio Ave | 1:2 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
13.08 16:00 | Paços de Ferreira | | Aves | 2:2 (0:2) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
13.08 18:00 | Braga | | Portimonense | 2:1 (1:1) | |||||
Braga | |||||||||
13.08 20:15 | Tondela | | Porto | 0:1 (0:1) | |||||
Tondela | |||||||||
14.08 19:00 | Estoril-Praia | | Vitória Guimarães | 3:0 (1:0) | |||||
Estoril | |||||||||
14.08 21:00 | Chaves | | Benfica | 0:1 (0:0) | |||||
Chaves | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.08 18:00 | Aves | | Sporting | 0:2 (0:1) | |||||
Vila das Aves | |||||||||
06.08 20:15 | Vitória Setubal | | Moreirense | 1:1 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
07.08 17:00 | Portimonense | | Boavista | 2:1 (0:1) | |||||
Portimão | |||||||||
07.08 19:00 | Feirense | | Tondela | 1:1 (0:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
07.08 21:00 | Rio Ave | | Belenenses | 1:0 (1:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
08.08 16:00 | Marítimo | | Paços de Ferreira | 1:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
09.08 19:00 | Porto | | Estoril-Praia | 4:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
09.08 21:00 | Benfica | | Braga | 3:1 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
10.08 21:00 | Vitória Guimarães | | Chaves | 3:2 (2:0) | |||||
Guimarães |
05.08 20:45 | Benfica | | Vitória Guimaraes | 3:1 (2:1) | |||||
Aveiro |
Day 7 | |||||||||
25.08 20:00 | Rad | | Čukarički | 0:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
26.08 17:00 | Zemun | | Bačka | 1:1 (1:0) | |||||
Zemun | |||||||||
26.08 20:00 | Voždovac | | FK Mačva | 0:2 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
26.08 20:00 | Mladost | | Borac | 4:1 (1:0) | |||||
Lučani | |||||||||
26.08 20:00 | Napredak | | Javor | 2:1 (1:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
26.08 20:00 | Radnički | | Radnik | 2:2 (1:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
26.08 20:00 | Vojvodina | | Spartak Zlatibor Voda | 0:5 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
27.08 19:00 | Crvena Zvezda | | Partizan | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 6 | |||||||||
19.08 17:00 | Bačka | | Mladost | 1:0 (0:0) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
19.08 17:00 | FK Mačva | | Rad | 1:2 (1:2) | |||||
Šabac | |||||||||
19.08 19:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Voždovac | 0:0 | |||||
Subotica | |||||||||
19.08 20:00 | Čukarički | | Radnički | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
19.08 20:00 | Javor | | Vojvodina | 0:1 (0:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
20.08 20:00 | Radnik | | Zemun | 0:1 (0:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
Day 5 | |||||||||
13.08 17:00 | Crvena Zvezda | | Bačka | 3:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
13.08 17:30 | Zemun | | Čukarički | 2:0 (1:0) | |||||
Zemun | |||||||||
13.08 19:00 | Vojvodina | | Partizan | 0:1 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
13.08 20:00 | Napredak | | Borac | 3:1 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
13.08 20:00 | Radnički | | Rad | 2:0 (1:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
14.08 20:00 | Voždovac | | Javor | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
14.08 20:00 | Mladost | | Radnik | 0:0 | |||||
Lučani | |||||||||
14.08 20:00 | Spartak Zlatibor Voda | | FK Mačva | 3:2 (1:1) | |||||
Subotica | |||||||||
Day 4 | |||||||||
09.08 18:00 | Bačka | | Napredak | 1:4 (1:2) | |||||
Bačka Palanka | |||||||||
09.08 18:00 | FK Mačva | | Radnički | 1:2 (0:1) | |||||
Šabac | |||||||||
09.08 20:00 | Borac | | Vojvodina | 0:2 (0:1) | |||||
Ĉačak | |||||||||
09.08 20:00 | Čukarički | | Mladost | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
09.08 20:00 | Partizan | | Voždovac | 1:3 (1:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
09.08 20:00 | Rad | | Zemun | 2:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
10.08 20:00 | Javor | | Spartak Zlatibor Voda | 1:1 (0:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
10.08 20:00 | Radnik | | Crvena Zvezda | 0:5 (0:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.08 20:00 | Napredak | | Radnik | 1:2 (1:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
05.08 18:00 | Zemun | | Radnički | 1:2 (1:2) | |||||
Zemun | |||||||||
05.08 20:00 | Voždovac | | Borac | 2:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
05.08 20:00 | Javor | | FK Mačva | 0:4 (0:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
05.08 20:00 | Mladost | | Rad | 2:1 (2:1) | |||||
Lučani | |||||||||
05.08 20:00 | Vojvodina | | Bačka | 1:0 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
06.08 19:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Partizan | 0:1 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
06.08 20:00 | Crvena Zvezda | | Čukarički | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 2 | |||||||||
23.08 18:00 | Radnički | | Mladost | 2:1 (1:0) | |||||
Niŝ |
Day 7 | |||||||||
26.08 18:00 | Celje | | Ankaran | 4:1 (2:1) | |||||
Celje | |||||||||
26.08 20:30 | Gorica | | Rudar | 1:0 (0:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
27.08 16:00 | Aluminij | | Triglav | 2:0 (0:0) | |||||
Kidričevo | |||||||||
27.08 18:00 | Krško | | Domžale | 4:2 (1:0) | |||||
Krško | |||||||||
27.08 20:20 | Olimpija | | Maribor | 0:0 | |||||
Ljubljana | |||||||||
Day 6 | |||||||||
19.08 16:00 | Triglav | | Gorica | 1:3 (1:0) | |||||
Kranj | |||||||||
19.08 20:20 | Maribor | | Krško | 3:2 (1:0) | |||||
Maribor | |||||||||
20.08 16:50 | Ankaran | | Olimpija | 1:3 (0:0) | |||||
Koper | |||||||||
20.08 20:00 | Domžale | | Aluminij | 2:2 (2:1) | |||||
Domžale | |||||||||
21.08 20:00 | Rudar | | Celje | 2:1 (2:0) | |||||
Velenje | |||||||||
Day 5 | |||||||||
11.08 18:00 | Celje | | Triglav | 1:1 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
11.08 20:20 | Maribor | | Domžale | 0:0 | |||||
Maribor | |||||||||
12.08 18:00 | Gorica | | Aluminij | 1:0 (0:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
12.08 20:20 | Olimpija | | Rudar | 4:0 (2:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
13.08 18:00 | Krško | | Ankaran | 2:2 (2:1) | |||||
Krško | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.08 18:00 | Aluminij | | Celje | 2:2 (1:1) | |||||
Kidričevo | |||||||||
05.08 16:50 | Triglav | | Olimpija | 0:0 | |||||
Kranj | |||||||||
05.08 20:30 | Rudar | | Krško | 0:1 (0:0) | |||||
Velenje | |||||||||
06.08 16:50 | Ankaran | | Maribor | 1:5 (0:2) | |||||
Koper | |||||||||
06.08 20:00 | Domžale | | Gorica | 1:1 (0:0) | |||||
Domžale |
Day 4 | |||||||||
25.08 20:45 | Paris Saint-Germain | | Saint-Étienne | 3:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
26.08 17:15 | Nantes | | Lyon | 0:0 | |||||
Nantes | |||||||||
26.08 20:00 | Dijon | | Montpellier | 2:1 (1:0) | |||||
Dijon | |||||||||
26.08 20:00 | Toulouse | | Rennes | 3:2 (1:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
26.08 20:00 | Bordeaux | | Troyes | 2:1 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
26.08 20:00 | Amiens | | Nice | 3:0 (2:0) | |||||
Amiens | |||||||||
26.08 20:00 | Caen | | Metz | 1:0 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
27.08 15:00 | Guingamp | | Strasbourg | 2:0 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
27.08 17:00 | Angers | | Lille | 1:1 (0:0) | |||||
Angers | |||||||||
27.08 21:00 | Monaco | | Marseille | 6:1 (4:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18.08 20:45 | Metz | | Monaco | 0:1 (0:0) | |||||
Metz | |||||||||
19.08 17:00 | Lyon | | Bordeaux | 3:3 (2:1) | |||||
Lyon | |||||||||
19.08 20:00 | Saint-Étienne | | Amiens | 3:0 (2:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
19.08 20:00 | Troyes | | Nantes | 0:1 (0:0) | |||||
Troyes | |||||||||
19.08 20:00 | Montpellier | | Strasbourg | 1:1 (0:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
19.08 20:00 | Nice | | Guingamp | 2:0 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
19.08 20:00 | Rennes | | Dijon | 2:2 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
20.08 15:00 | Lille | | Caen | 0:2 (0:1) | |||||
Lille | |||||||||
20.08 17:00 | Marseille | | Angers | 1:1 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
20.08 21:00 | Paris Saint-Germain | | Toulouse | 6:2 (2:1) | |||||
Paris | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.08 19:00 | Nice | | Troyes | 1:2 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
11.08 20:45 | Rennes | | Lyon | 1:2 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
12.08 17:00 | Nantes | | Marseille | 0:1 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
12.08 20:00 | Toulouse | | Montpellier | 1:0 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
12.08 20:00 | Bordeaux | | Metz | 2:0 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
12.08 20:00 | Amiens | | Angers | 0:2 (0:1) | |||||
Amiens | |||||||||
12.08 20:00 | Caen | | Saint-Étienne | 0:1 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
13.08 15:00 | Strasbourg | | Lille | 3:0 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
13.08 17:00 | Dijon | | Monaco | 1:4 (1:3) | |||||
Dijon | |||||||||
13.08 21:00 | Guingamp | | Paris Saint-Germain | 0:3 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.08 20:45 | Monaco | | Toulouse | 3:2 (1:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
05.08 17:15 | Paris Saint-Germain | | Amiens | 2:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
05.08 20:00 | Saint-Étienne | | Nice | 1:0 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
05.08 20:00 | Troyes | | Rennes | 1:1 (0:0) | |||||
Troyes | |||||||||
05.08 20:00 | Metz | | Guingamp | 1:3 (1:1) | |||||
Metz | |||||||||
05.08 20:00 | Montpellier | | Caen | 1:0 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
05.08 20:00 | Lyon | | Strasbourg | 4:0 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
06.08 15:00 | Lille | | Nantes | 3:0 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
06.08 17:00 | Angers | | Bordeaux | 2:2 (1:1) | |||||
Angers | |||||||||
06.08 21:00 | Marseille | | Dijon | 3:0 (0:0) | |||||
Marseille |
Day 7 | |||||||||
26.08 19:00 | Slaven | | Rudeš | 2:2 (0:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
26.08 21:00 | Inter | | Rijeka | 1:3 (0:2) | |||||
Zaprešić | |||||||||
27.08 19:00 | Lokomotiva | | Dinamo | 0:3 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
27.08 21:00 | Cibalia | | Osijek | 2:1 (1:1) | |||||
Vinkovci | |||||||||
27.08 21:00 | Hajduk | | Istra 1961 | 2:0 (2:0) | |||||
Split | |||||||||
Day 6 | |||||||||
18.08 20:00 | Istra 1961 | | Cibalia | 0:1 (0:1) | |||||
Pula | |||||||||
19.08 21:00 | Rijeka | | Lokomotiva | 2:1 (0:1) | |||||
Rijeka | |||||||||
20.08 19:00 | Rudeš | | Hajduk | 0:4 (0:3) | |||||
Zagreb | |||||||||
20.08 21:00 | Dinamo | | Slaven | 2:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
20.08 21:00 | Osijek | | Inter | 3:0 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
Day 5 | |||||||||
11.08 19:00 | Rijeka | | Dinamo | 0:2 (0:2) | |||||
Rijeka | |||||||||
11.08 21:00 | Hajduk | | Slaven | 1:0 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
12.08 19:00 | Lokomotiva | | Osijek | 2:3 (2:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
12.08 21:00 | Inter | | Istra 1961 | 2:2 (1:2) | |||||
Zaprešić | |||||||||
13.08 19:00 | Cibalia | | Rudeš | 3:0 (1:0) | |||||
Vinkovci | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.08 20:00 | Istra 1961 | | Lokomotiva | 1:2 (0:2) | |||||
Pula | |||||||||
05.08 19:00 | Rudeš | | Inter | 0:2 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
05.08 21:00 | Slaven | | Cibalia | 2:1 (0:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
06.08 19:00 | Dinamo | | Hajduk | 3:1 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
07.08 21:00 | Osijek | | Rijeka | 1:0 (1:0) | |||||
Osijek |
Day 5 | |||||||||
26.08 17:00 | Budućnost | | Rudar | 1:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
26.08 17:00 | Dečić | | Petrovac | 2:1 (0:0) | |||||
Tuzi | |||||||||
26.08 17:00 | Iskra | | Zeta | 1:1 (1:0) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
26.08 17:00 | Kom | | Grbalj | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
26.08 19:15 | Sutjeska | | Mladost | 1:1 (1:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
Day 4 | |||||||||
19.08 17:00 | Grbalj | | Budućnost | 1:2 (1:2) | |||||
Radanovići | |||||||||
19.08 17:00 | Mladost | | Kom | 2:2 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
19.08 17:00 | Petrovac | | Iskra | 0:1 (0:1) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
19.08 17:00 | Rudar | | Dečić | 4:0 (2:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
20.08 16:00 | Zeta | | Sutjeska | 1:2 (0:2) | |||||
Golubovci | |||||||||
Day 3 | |||||||||
16.08 17:30 | Dečić | | Grbalj | 3:3 (0:1) | |||||
Tuzi | |||||||||
16.08 17:30 | Kom | | Zeta | 1:1 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
16.08 17:30 | Rudar | | Petrovac | 4:1 (3:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
16.08 18:00 | Budućnost | | Mladost | 1:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
16.08 19:30 | Sutjeska | | Iskra | 2:1 (2:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
Day 2 | |||||||||
12.08 17:00 | Zeta | | Budućnost | 1:0 (0:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
12.08 17:30 | Grbalj | | Rudar | 1:0 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
12.08 17:30 | Iskra | | Kom | 1:1 (0:1) | |||||
Danilovgrad | |||||||||
12.08 17:30 | Mladost | | Dečić | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
12.08 17:30 | Petrovac | | Sutjeska | 0:1 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.08 18:00 | Dečić | | Zeta | 1:4 (0:2) | |||||
Tuzi | |||||||||
05.08 18:00 | Grbalj | | Petrovac | 0:2 (0:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
05.08 18:00 | Kom | | Sutjeska | 0:1 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
05.08 18:00 | Rudar | | Mladost | 0:1 (0:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
05.08 19:00 | Budućnost | | Iskra | 3:0 (1:0) | |||||
Podgorica |
Day 5 | |||||||||
25.08 18:00 | Dukla | | Bohemians 1905 | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
26.08 16:00 | Karviná | | Slovan | 0:1 (0:0) | |||||
Karviná | |||||||||
26.08 17:00 | Zbrojovka | | Sparta | 2:0 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
26.08 19:00 | Slovácko | | Sigma | 0:0 | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
27.08 16:00 | Jablonec | | Fastav | 2:0 (1:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
27.08 16:30 | Slavia | | Mladá Boleslav | 4:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
27.08 17:00 | Teplice | | Vysočina | 3:1 (1:0) | |||||
Teplice | |||||||||
27.08 18:30 | Viktoria Plzeň | | Baník | 3:0 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.08 20:15 | Sparta | | Slovácko | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
19.08 17:00 | Baník | | Teplice | 3:3 (0:2) | |||||
Ostrava | |||||||||
19.08 17:00 | Fastav | | Karviná | 1:0 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
19.08 18:00 | Bohemians 1905 | | Slavia | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
19.08 20:00 | Mladá Boleslav | | Slovan | 0:3 (0:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
20.08 17:00 | Jablonec | | Dukla | 2:2 (2:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
20.08 17:00 | Vysočina | | Viktoria Plzeň | 1:2 (1:0) | |||||
Jihlava | |||||||||
20.08 17:00 | Sigma | | Zbrojovka | 3:0 (3:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
Day 3 | |||||||||
11.08 18:00 | Slavia | | Vysočina | 2:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
12.08 16:00 | Zbrojovka | | Bohemians 1905 | 0:0 | |||||
Brno | |||||||||
12.08 16:00 | Viktoria Plzeň | | Sigma | 1:0 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
12.08 16:00 | Slovácko | | Baník | 5:2 (4:2) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
13.08 16:00 | Teplice | | Jablonec | 1:1 (0:0) | |||||
Teplice | |||||||||
13.08 17:00 | Dukla | | Fastav | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
13.08 17:00 | Karviná | | Mladá Boleslav | 1:1 (0:0) | |||||
Karviná | |||||||||
13.08 18:00 | Slovan | | Sparta | 1:1 (0:1) | |||||
Liberec | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.08 17:00 | Bohemians 1905 | | Karviná | 2:1 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
05.08 17:00 | Sigma | | Slovan | 2:1 (1:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
05.08 17:00 | Teplice | | Dukla | 3:1 (2:0) | |||||
Teplice | |||||||||
05.08 17:00 | Fastav | | Zbrojovka | 2:1 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
06.08 16:00 | Jablonec | | Viktoria Plzeň | 0:1 (0:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
06.08 16:00 | Vysočina | | Slovácko | 0:0 | |||||
Jihlava | |||||||||
06.08 18:00 | Baník | | Slavia | 0:0 | |||||
Ostrava | |||||||||
07.08 17:00 | Mladá Boleslav | | Sparta | 0:1 (0:1) | |||||
Mladá Boleslav |
Day 21 | |||||||||
26.08 16:00 | AFC Eskilstuna | | Hammarby | 0:0 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
27.08 15:00 | Norrköping | | Östersunds | 0:2 (0:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
27.08 15:00 | Häcken | | Jönköpings Södra | 3:1 (2:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
27.08 15:00 | Kalmar | | Sirius | 4:2 (2:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
27.08 15:00 | AIK | | Djurgårdens | 1:1 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
27.08 17:30 | Sundsvall | | Örebro | 2:1 (0:0) | |||||
Sundsvall | |||||||||
27.08 17:30 | Elfsborg | | Halmstad | 1:0 (0:0) | |||||
Borås | |||||||||
27.08 17:30 | Malmö | | Göteborg | 2:2 (0:1) | |||||
Malmö | |||||||||
Day 20 | |||||||||
18.08 19:00 | Jönköpings Södra | | Elfsborg | 2:2 (0:1) | |||||
Jönköping | |||||||||
19.08 16:00 | AFC Eskilstuna | | Malmö | 3:1 (3:0) | |||||
Eskilstuna | |||||||||
20.08 15:00 | Östersunds | | AIK | 0:3 (0:1) | |||||
Östersund | |||||||||
20.08 15:00 | Djurgårdens | | Halmstad | 2:1 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
20.08 17:30 | Sirius | | Norrköping | 0:1 (0:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
20.08 17:30 | Göteborg | | Häcken | 1:1 (1:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
21.08 19:00 | Sundsvall | | Kalmar | 1:3 (0:1) | |||||
Sundsvall | |||||||||
21.08 19:00 | Örebro | | Hammarby | 0:3 (0:1) | |||||
Örebro | |||||||||
Day 19 | |||||||||
11.08 19:00 | Malmö | | Kalmar | 6:0 (2:0) | |||||
Malmö | |||||||||
12.08 16:00 | Halmstad | | Sirius | 0:3 (0:1) | |||||
Halmstad | |||||||||
13.08 15:00 | Hammarby | | Östersunds | 2:2 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
13.08 15:00 | AIK | | AFC Eskilstuna | 1:1 (0:1) | |||||
Solna | |||||||||
13.08 17:30 | Jönköpings Södra | | Örebro | 1:2 (1:1) | |||||
Jönköping | |||||||||
13.08 17:30 | Norrköping | | Djurgårdens | 0:1 (0:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
14.08 19:00 | Häcken | | Sundsvall | 2:0 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
14.08 19:00 | Elfsborg | | Göteborg | 1:2 (1:1) | |||||
Borås | |||||||||
Day 18 | |||||||||
05.08 16:00 | Halmstad | | Jönköpings Södra | 6:1 (4:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
05.08 18:00 | Örebro | | Elfsborg | 2:2 (2:0) | |||||
Örebro | |||||||||
06.08 15:00 | Hammarby | | Häcken | 1:2 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
06.08 15:00 | Sundsvall | | Östersunds | 1:1 (0:0) | |||||
Sundsvall | |||||||||
06.08 15:00 | Kalmar | | Göteborg | 1:0 (0:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
06.08 17:30 | Sirius | | AIK | 1:4 (0:3) | |||||
Uppsala | |||||||||
07.08 19:00 | Norrköping | | AFC Eskilstuna | 1:0 (0:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
07.08 19:00 | Djurgårdens | | Malmö | 0:1 (0:0) | |||||
Stockholm |
Day 4 | |||||||||
26.08 15:00 | Celtic | | St. Johnstone | 1:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
26.08 15:00 | Motherwell | | Hearts | 2:1 (2:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
26.08 15:00 | Kilmarnock | | Hamilton Academical | 2:2 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
26.08 15:00 | Partick Thistle | | Aberdeen | 3:4 (2:2) | |||||
Glasgow | |||||||||
27.08 12:30 | Dundee | | Hibernian | 1:1 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
27.08 15:00 | Ross County | | Rangers | 1:3 (0:2) | |||||
Dingwall | |||||||||
Day 3 | |||||||||
19.08 12:30 | Kilmarnock | | Celtic | 0:2 (0:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
19.08 15:00 | Aberdeen | | Dundee | 2:1 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
19.08 15:00 | Hibernian | | Hamilton Academical | 1:3 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
19.08 15:00 | Motherwell | | Ross County | 2:0 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
19.08 15:00 | Rangers | | Hearts | 0:0 | |||||
Glasgow | |||||||||
19.08 15:00 | St. Johnstone | | Partick Thistle | 1:0 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.08 19:45 | Partick Thistle | | Celtic | 0:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
12.08 15:00 | Hamilton Academical | | Dundee | 3:0 (2:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
12.08 15:00 | Kilmarnock | | Hearts | 0:1 (0:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
12.08 15:00 | Rangers | | Hibernian | 2:3 (1:2) | |||||
Glasgow | |||||||||
12.08 15:00 | Ross County | | Aberdeen | 1:2 (1:1) | |||||
Dingwall | |||||||||
12.08 15:00 | St. Johnstone | | Motherwell | 4:1 (2:1) | |||||
Perth | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.08 12:30 | Celtic | | Hearts | 4:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
05.08 15:00 | Dundee | | Ross County | 1:2 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
05.08 15:00 | Hibernian | | Partick Thistle | 3:1 (2:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
05.08 15:00 | Kilmarnock | | St. Johnstone | 1:2 (0:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
06.08 13:30 | Motherwell | | Rangers | 1:2 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
06.08 15:00 | Aberdeen | | Hamilton Academical | 2:0 (1:0) | |||||
Aberdeen |
08.08 19:45 | St. Johnstone | | Partick Thistle | 0:3 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
08.08 19:45 | Hibernian | | Ayr United | 5:0 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
08.08 19:45 | Falkirk | | Livingston | 1:2 aet (1:1, 1:1) | |||||
Falkirk | |||||||||
08.08 19:45 | Celtic | | Kilmarnock | 5:0 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
09.08 19:45 | Rangers | | Dunfermline Athletic | 6:0 (4:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
09.08 19:45 | Ross County | | Motherwell | 2:3 aet (0:0, 1:1) | |||||
Dingwall | |||||||||
09.08 19:45 | Hamilton Academical | | Aberdeen | 0:1 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
09.08 19:45 | Dundee | | Dundee United | 2:1 (1:1) | |||||
Dundee |
Day 27 | |||||||||
25.08 18:30 | Paide | | Tammeka | 1:1 (1:0) | |||||
Paide | |||||||||
25.08 18:30 | Tulevik | | Pärnu | 4:1 (2:0) | |||||
Viljandi | |||||||||
25.08 19:30 | Flora | | Infonet | 2:4 (1:2) | |||||
Tallinn | |||||||||
26.08 16:00 | Trans | | Kalev | 1:1 (1:0) | |||||
Narva | |||||||||
26.08 18:00 | Levadia | | Nõmme Kalju | 2:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 26 | |||||||||
21.08 18:30 | Paide | | Infonet | 1:3 (1:3) | |||||
Paide | |||||||||
22.08 18:00 | Pärnu | | Trans | 0:1 (0:1) | |||||
Pärnu | |||||||||
22.08 18:30 | Kalev | | Levadia | 0:9 (0:2) | |||||
Sillamäe | |||||||||
22.08 19:00 | Tammeka | | Tulevik | 2:1 (1:1) | |||||
Tartu | |||||||||
22.08 20:00 | Nõmme Kalju | | Flora | 0:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 25 | |||||||||
18.08 19:00 | Infonet | | Tulevik | 7:0 (4:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
18.08 19:00 | Kalev | | Nõmme Kalju | 1:2 (1:0) | |||||
Sillamäe | |||||||||
18.08 19:30 | Flora | | Paide | 3:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
19.08 16:00 | Levadia | | Pärnu | 3:0 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
19.08 19:00 | Tammeka | | Trans | 0:2 (0:1) | |||||
Tartu | |||||||||
Day 24 | |||||||||
14.08 19:00 | Tulevik | | Paide | 1:4 (0:3) | |||||
Viljandi | |||||||||
15.08 18:00 | Kalev | | Flora | 0:3 (0:0) | |||||
Sillamäe | |||||||||
15.08 19:00 | Trans | | Infonet | 1:3 (0:2) | |||||
Narva | |||||||||
15.08 19:00 | Pärnu | | Nõmme Kalju | 1:6 (0:2) | |||||
Pärnu | |||||||||
15.08 20:00 | Tammeka | | Levadia | 1:4 (0:1) | |||||
Tartu | |||||||||
Day 23 | |||||||||
11.08 19:00 | Paide | | Trans | 3:1 (1:0) | |||||
Paide | |||||||||
11.08 19:00 | Flora | | Tulevik | 3:2 (0:2) | |||||
Tallinn | |||||||||
11.08 19:00 | Infonet | | Levadia | 2:1 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
12.08 16:00 | Kalev | | Pärnu | 9:0 (5:0) | |||||
Sillamäe | |||||||||
12.08 19:00 | Nõmme Kalju | | Tammeka | 1:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 22 | |||||||||
04.08 19:00 | Trans | | Tulevik | 1:2 (0:1) | |||||
Narva | |||||||||
04.08 19:00 | Tammeka | | Kalev | 3:1 (2:0) | |||||
Tartu | |||||||||
04.08 19:30 | Infonet | | Nõmme Kalju | 1:2 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
05.08 16:00 | Levadia | | Paide | 8:0 (4:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
05.08 19:00 | Pärnu | | Flora | 1:8 (1:5) | |||||
Pärnu | |||||||||
Day 19 | |||||||||
01.08 19:00 | Trans | | Nõmme Kalju | 0:3 (0:1) | |||||
Narva |
Day 1 | |||||||||
25.08 19:05 | Tigre | | Vélez Sársfield | 0:3 (0:0) | |||||
Victoria | |||||||||
25.08 21:05 | Banfield | | Belgrano | 2:1 (2:0) | |||||
Banfield | |||||||||
26.08 14:05 | Defensa y Justicia | | Gimnasia y Esgrima | 4:4 (3:3) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
26.08 16:15 | Colón | | Rosario Central | 1:1 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
26.08 18:05 | Talleres | | Lanús | 5:2 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
26.08 20:05 | Independiente | | Huracán | 3:1 (1:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
27.08 11:05 | San Martín | | Patronato | 2:0 (1:0) | |||||
San Juan | |||||||||
27.08 14:05 | Atlético Tucumán | | Godoy Cruz | 2:1 (2:0) | |||||
San Miguel de Tucumán | |||||||||
27.08 16:05 | San Lorenzo de Almagro | | Racing Club | 1:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
27.08 18:05 | Boca Juniors | | Olimpo | 3:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
27.08 20:05 | Temperley | | River Plate | 0:1 (0:1) | |||||
Temperley | |||||||||
28.08 19:05 | Newell's Old Boys | | Unión | 1:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
28.08 21:05 | Estudiantes | | Arsenal | 2:1 (0:1) | |||||
La Plata |
Day 22 | |||||||||
26.08 16:00 | Fluminense | | Vasco da Gama | 0:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
26.08 19:00 | Corinthians | | Atlético | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
27.08 16:00 | Flamengo | | Atlético Paranaense | 2:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
27.08 16:00 | Palmeiras | | São Paulo | 4:2 (2:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
27.08 16:00 | Bahia | | Botafogo | 1:2 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
27.08 16:00 | Ponte Preta | | Atlético Mineiro | 1:2 (1:0) | |||||
Campinas | |||||||||
27.08 19:00 | Cruzeiro | | Santos | 1:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
27.08 19:00 | Avaí | | Chapecoense | 1:0 (1:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
28.08 20:00 | Coritiba | | Vitória | 0:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 21 | |||||||||
19.08 16:00 | Corinthians | | Vitória | 0:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
19.08 19:00 | Flamengo | | Atlético | 2:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
20.08 11:00 | Grêmio | | Atlético Paranaense | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
20.08 16:00 | Cruzeiro | | Sport | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
20.08 16:00 | Bahia | | Vasco da Gama | 3:0 (2:0) | |||||
Salvador | |||||||||
20.08 16:00 | Ponte Preta | | Botafogo | 2:1 (1:1) | |||||
Campinas | |||||||||
20.08 16:00 | Avaí | | São Paulo | 1:1 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
20.08 19:00 | Palmeiras | | Chapecoense | 0:2 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
20.08 19:00 | Coritiba | | Santos | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
21.08 20:00 | Fluminense | | Atlético Mineiro | 2:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 20 | |||||||||
12.08 16:00 | Atlético | | Coritiba | 1:0 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
12.08 19:00 | Vitória | | Avaí | 0:1 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
13.08 11:00 | São Paulo | | Cruzeiro | 3:2 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
13.08 16:00 | Vasco da Gama | | Palmeiras | 1:1 (0:0) | |||||
Volta Redonda | |||||||||
13.08 16:00 | Atlético Mineiro | | Flamengo | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
13.08 16:00 | Sport | | Ponte Preta | 0:0 | |||||
Recife | |||||||||
13.08 19:00 | Botafogo | | Grêmio | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
13.08 19:00 | Atlético Paranaense | | Bahia | 4:1 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
14.08 20:00 | Santos | | Fluminense | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
23.08 19:30 | Chapecoense | | Corinthians | 0:1 (0:0) | |||||
Chapecó |
Day 19 | |||||||||
05.08 19:00 | Fluminense | | Atlético | 3:1 (2:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
05.08 19:00 | Corinthians | | Sport | 3:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
06.08 11:00 | Flamengo | | Vitória | 0:2 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
06.08 16:00 | Palmeiras | | Atlético Paranaense | 0:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
06.08 16:00 | Cruzeiro | | Botafogo | 0:0 | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
06.08 16:00 | Coritiba | | Chapecoense | 2:0 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
06.08 16:00 | Grêmio | | Atlético Mineiro | 2:0 (2:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
06.08 16:00 | Bahia | | São Paulo | 2:1 (2:1) | |||||
Salvador | |||||||||
06.08 19:00 | Ponte Preta | | Vasco da Gama | 0:0 | |||||
Campinas | |||||||||
06.08 19:00 | Avaí | | Santos | 0:0 | |||||
Florianópolis | |||||||||
Day 18 | |||||||||
02.08 19:30 | Sport | | Fluminense | 2:2 (1:2) | |||||
Recife | |||||||||
02.08 19:30 | Chapecoense | | Bahia | 1:1 (1:1) | |||||
Chapecó | |||||||||
02.08 21:00 | Atlético Mineiro | | Corinthians | 0:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
02.08 21:00 | Vitória | | Ponte Preta | 3:1 (3:0) | |||||
Salvador | |||||||||
02.08 21:45 | Botafogo | | Palmeiras | 1:2 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
02.08 21:45 | Santos | | Flamengo | 3:2 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
02.08 21:45 | Atlético | | Grêmio | 0:1 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
03.08 19:30 | São Paulo | | Coritiba | 1:2 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
03.08 19:30 | Atlético Paranaense | | Avaí | 5:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
03.08 20:00 | Vasco da Gama | | Cruzeiro | 0:3 (0:2) | |||||
Volta Redonda | |||||||||
Day 17 | |||||||||
09.08 20:00 | Ponte Preta | | Fluminense | 0:0 | |||||
Campinas |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
23.08 21:45 | Cruzeiro (Belo Horizonte) | | Grêmio (Porto Alegre) | 1:0 (0:0), pen. 3:2 | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
23.08 21:45 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | Botafogo (Rio de Janeiro) | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.08 21:45 | Grêmio (Porto Alegre) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 1:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16.08 21:45 | Botafogo (Rio de Janeiro) | | Flamengo (Rio de Janeiro) | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro |
05.08 19:00 | DC United | | Toronto | 1:1 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
05.08 19:00 | Philadelphia Union | | Dallas | 3:1 (2:0) | |||||
Chester | |||||||||
05.08 19:00 | Minnesota United | | Seattle Sounders | 0:4 (0:2) | |||||
Minneapolis | |||||||||
05.08 19:30 | Chicago Fire | | New England Revolution | 4:1 (2:1) | |||||
Bridgeview | |||||||||
05.08 19:30 | Montreal Impact | | Orlando City | 2:1 (0:1) | |||||
Montréal | |||||||||
05.08 19:30 | San Jose Earthquakes | | Columbus Crew | 2:1 (1:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
05.08 20:00 | Colorado Rapids | | Vancouver Whitecaps | 2:2 (1:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
05.08 20:00 | Real Salt Lake | | Houston Dynamo | 0:0 | |||||
Sandy | |||||||||
06.08 11:00 | Portland Timbers | | Los Angeles Galaxy | 3:1 (2:1) | |||||
Portland | |||||||||
06.08 18:00 | New York City | | New York Red Bulls | 3:2 (1:1) | |||||
New York | |||||||||
06.08 19:00 | Sporting Kansas City | | Atlanta United | 1:1 (0:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
12.08 13:00 | Seattle Sounders | | Sporting Kansas City | 1:0 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
12.08 18:00 | Toronto | | Portland Timbers | 4:1 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
12.08 19:00 | DC United | | Real Salt Lake | 0:1 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
12.08 19:00 | Dallas | | Colorado Rapids | 0:0 | |||||
Frisco | |||||||||
12.08 19:30 | Columbus Crew | | Chicago Fire | 3:1 (1:1) | |||||
Columbus | |||||||||
12.08 19:30 | New York Red Bulls | | Orlando City | 3:1 (1:1) | |||||
Harrison | |||||||||
12.08 20:00 | New England Revolution | | Vancouver Whitecaps | 1:0 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
12.08 20:00 | Philadelphia Union | | Montreal Impact | 0:3 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
12.08 20:00 | Houston Dynamo | | San Jose Earthquakes | 3:0 (1:0) | |||||
Houston | |||||||||
12.08 20:00 | Los Angeles Galaxy | | New York City | 0:2 (0:0) | |||||
Carson | |||||||||
16.08 19:30 | Montreal Impact | | Chicago Fire | 3:0 (3:0) | |||||
Montréal | |||||||||
18.08 19:00 | Portland Timbers | | New York Red Bulls | 2:0 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
19.08 19:00 | Chicago Fire | | Toronto | 1:3 (0:1) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19.08 19:00 | Colorado Rapids | | DC United | 0:1 (0:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
19.08 19:00 | Vancouver Whitecaps | | Houston Dynamo | 2:1 (2:0) | |||||
Vancouver | |||||||||
19.08 19:30 | Montreal Impact | | Real Salt Lake | 3:1 (2:1) | |||||
Montréal | |||||||||
19.08 19:30 | Orlando City | | Columbus Crew | 1:1 (0:1) | |||||
Orlando | |||||||||
19.08 19:30 | Sporting Kansas City | | Dallas | 2:0 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
19.08 19:30 | San Jose Earthquakes | | Philadelphia Union | 2:2 (1:1) | |||||
Santa Clara | |||||||||
20.08 18:00 | New York City | | New England Revolution | 2:1 (0:0) | |||||
New York | |||||||||
20.08 19:00 | Seattle Sounders | | Minnesota United | 2:1 (1:1) | |||||
Seattle | |||||||||
23.08 19:00 | Vancouver Whitecaps | | Seattle Sounders | 1:1 (0:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
23.08 19:00 | Dallas | | Houston Dynamo | 3:3 (2:1) | |||||
Frisco | |||||||||
23.08 19:30 | Portland Timbers | | Colorado Rapids | 2:1 (2:1) | |||||
Portland | |||||||||
23.08 19:30 | Columbus Crew | | Los Angeles Galaxy | 2:0 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
23.08 19:30 | DC United | | Atlanta United | 1:0 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
23.08 20:00 | Toronto | | Philadelphia Union | 3:0 (2:0) | |||||
Toronto | |||||||||
23.08 20:00 | Real Salt Lake | | San Jose Earthquakes | 4:0 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
25.08 19:00 | New York Red Bulls | | New York City | 1:1 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
26.08 19:00 | DC United | | New England Revolution | 1:0 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
26.08 19:00 | Philadelphia Union | | Atlanta United | 2:2 (2:1) | |||||
Chester | |||||||||
26.08 19:30 | Chicago Fire | | Minnesota United | 1:2 (0:2) | |||||
Bridgeview | |||||||||
26.08 19:30 | Orlando City | | Vancouver Whitecaps | 1:2 (0:1) | |||||
Orlando | |||||||||
26.08 19:30 | Columbus Crew | | Dallas | 2:1 (0:0) | |||||
Columbus | |||||||||
26.08 20:00 | Real Salt Lake | | Colorado Rapids | 4:1 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
27.08 16:00 | Los Angeles Galaxy | | San Jose Earthquakes | 0:3 (0:1) | |||||
Carson | |||||||||
27.08 16:30 | Montreal Impact | | Toronto | 1:3 (0:1) | |||||
Montréal | |||||||||
27.08 18:30 | Seattle Sounders | | Portland Timbers | 1:1 (1:1) | |||||
Seattle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-50 | 53 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-39 | 53 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 34 | 15 | 7 | 12 | 50-49 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-45 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-29 | 49 | ||
6. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 7 | 14 | 39-60 | 46 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 48-48 | 46 | ||
8. | Real Salt Lake | 34 | 13 | 6 | 15 | 49-55 | 45 | ||
9. | Minnesota United | 34 | 10 | 6 | 18 | 47-70 | 36 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 6 | 19 | 31-51 | 33 |
Day 23 | |||||||||
19.08 16:00 | Yanbian | | Jiangsu Suning | 0:4 (0:1) | |||||
Yanji | |||||||||
19.08 17:30 | Guizhou Hengfeng Zhicheng | | Shanghai SIPG | 2:1 (0:0) | |||||
Guiyang | |||||||||
19.08 19:35 | Hebei China Fortune | | Beijing Guoan | 2:0 (0:0) | |||||
Qinhuangdao | |||||||||
19.08 19:35 | Liaoning Whowin | | Tianjin Teda | 1:1 (0:1) | |||||
Shenyang | |||||||||
19.08 19:35 | Shanghai Shenhua | | Guangzhou Evergrande | 0:3 (0:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
20.08 16:00 | Changchun Yatai | | Tianjin Quanjian | 1:1 (1:0) | |||||
Changchun | |||||||||
20.08 19:35 | Guangzhou R&F | | Shandong Luneng Taishan | 1:1 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
20.08 19:35 | Henan Construction | | Chongqing Lifan | 0:0 | |||||
Zhengzhou | |||||||||
Day 22 | |||||||||
12.08 19:35 | Shandong Luneng Taishan | | Shanghai Shenhua | 5:0 (3:0) | |||||
Jinan | |||||||||
13.08 15:30 | Guizhou Hengfeng Zhicheng | | Guangzhou R&F | 2:0 (1:0) | |||||
Guiyang | |||||||||
13.08 16:00 | Changchun Yatai | | Yanbian | 1:1 (0:0) | |||||
Changchun | |||||||||
13.08 19:35 | Guangzhou Evergrande | | Henan Construction | 2:1 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
13.08 19:35 | Beijing Guoan | | Liaoning Whowin | 4:0 (1:0) | |||||
Beijing | |||||||||
13.08 19:35 | Shanghai SIPG | | Chongqing Lifan | 3:2 (1:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
14.08 19:35 | Tianjin Teda | | Hebei China Fortune | 0:2 (0:1) | |||||
Tianjin | |||||||||
Day 21 | |||||||||
09.08 16:00 | Yanbian | | Tianjin Teda | 3:1 (0:1) | |||||
Yanji | |||||||||
09.08 19:35 | Shanghai Shenhua | | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 0:3 (0:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
09.08 19:35 | Chongqing Lifan | | Shandong Luneng Taishan | 1:0 (1:0) | |||||
Chongqing | |||||||||
09.08 19:35 | Henan Construction | | Changchun Yatai | 0:2 (0:1) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
09.08 19:35 | Guangzhou R&F | | Jiangsu Suning | 4:2 (1:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
10.08 19:35 | Liaoning Whowin | | Guangzhou Evergrande | 0:3 (0:1) | |||||
Shenyang | |||||||||
10.08 19:35 | Tianjin Quanjian | | Beijing Guoan | 2:2 (2:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
10.08 19:35 | Hebei China Fortune | | Shanghai SIPG | 2:2 (0:1) | |||||
Qinhuangdao | |||||||||
Day 20 | |||||||||
05.08 19:35 | Shanghai Shenhua | | Changchun Yatai | 1:1 (0:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
05.08 19:35 | Jiangsu Suning | | Henan Construction | 2:2 (1:1) | |||||
Nanjing | |||||||||
05.08 19:35 | Guangzhou Evergrande | | Tianjin Teda | 3:0 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
05.08 19:35 | Hebei China Fortune | | Yanbian | 3:0 (1:0) | |||||
Qinhuangdao | |||||||||
05.08 19:35 | Guizhou Hengfeng Zhicheng | | Chongqing Lifan | 1:0 (1:0) | |||||
Guiyang | |||||||||
05.08 19:35 | Beijing Guoan | | Shandong Luneng Taishan | 2:2 (2:2) | |||||
Beijing | |||||||||
06.08 19:35 | Guangzhou R&F | | Liaoning Whowin | 4:1 (3:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
06.08 19:35 | Shanghai SIPG | | Tianjin Quanjian | 0:0 | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 4 | 6 | 69-42 | 64 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 17 | 7 | 6 | 72-39 | 58 | ||
3. | Tianjin Quanjian | 30 | 15 | 9 | 6 | 46-33 | 54 | ||
4. | Hebei China Fortune | 30 | 15 | 7 | 8 | 55-38 | 52 | ||
5. | Guangzhou R&F | 30 | 15 | 7 | 8 | 59-46 | 52 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 13 | 10 | 7 | 49-33 | 49 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 46-41 | 44 | ||
8. | Guizhou Hengfeng Zhicheng | 30 | 12 | 6 | 12 | 39-45 | 42 | ||
9. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 7 | 12 | 42-42 | 40 | ||
10. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 37-40 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |