Football matches in November 2014 |
Day 4 | |||||||||
16.11 18:00 | Netherlands | | Latvia | 6:0 (3:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
16.11 20:45 | Czech Republic | | Iceland | 2:1 (1:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
16.11 21:45 | Turkey | | Kazakhstan | 3:1 (2:0) | |||||
İstanbul |
Day 4 | |||||||||
15.11 17:00 | England | | Slovenia | 3:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15.11 18:00 | San Marino | | Estonia | 0:0 | |||||
Serravalle | |||||||||
15.11 20:45 | Switzerland | | Lithuania | 4:0 (0:0) | |||||
St. Gallen |
Day 4 | |||||||||
14.11 20:45 | Hungary | | Finland | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
14.11 21:45 | Greece | | Faroe Islands | 0:1 (0:0) | |||||
Piraeus | |||||||||
14.11 21:45 | Romania | | Northern Ireland | 2:0 (0:0) | |||||
Bucureşti |
Day 4 | |||||||||
15.11 18:00 | Austria | | Russia | 1:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
15.11 19:00 | Moldova | | Liechtenstein | 0:1 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
15.11 20:45 | Montenegro | | Sweden | 1:1 (0:1) | |||||
Podgorica |
Day 6 | |||||||||
19.11 18:00 | Nigeria | | South Africa | 2:2 (0:1) | |||||
Uyo | |||||||||
19.11 20:00 | Sudan | | Congo | 0:1 (0:0) | |||||
Khartoum | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.11 15:00 | South Africa | | Sudan | 2:1 (1:0) | |||||
Durban | |||||||||
15.11 15:30 | Congo | | Nigeria | 0:2 (0:0) | |||||
Pointe-Noire |
Day 6 | |||||||||
19.11 18:00 | Burkina Faso | | Angola | 1:1 (1:1) | |||||
Ouagadougou | |||||||||
19.11 19:00 | Gabon | | Lesotho | 4:2 (1:0) | |||||
Libreville | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.11 16:00 | Lesotho | | Burkina Faso | 0:1 (0:1) | |||||
Maseru | |||||||||
15.11 16:00 | Angola | | Gabon | 0:0 | |||||
Luanda |
Day 6 | |||||||||
19.11 14:00 | Côte d'Ivoire | | Cameroon | 0:0 | |||||
Abidjan | |||||||||
19.11 15:00 | DR Congo | | Sierra Leone | 3:1 (1:1) | |||||
Kinshasa | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.11 15:00 | Sierra Leone | | Côte d'Ivoire | 1:5 (1:1) | |||||
Côte d'Ivoire, Abidjan | |||||||||
15.11 15:00 | Cameroon | | DR Congo | 1:0 (0:0) | |||||
Yaoundé |
Day 6 | |||||||||
19.11 17:00 | Niger | | Mozambique | 1:1 (0:0) | |||||
Niamey | |||||||||
19.11 18:00 | Zambia | | Cape Verde | 1:0 (0:0) | |||||
Lusaka | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.11 16:00 | Mozambique | | Zambia | 0:1 (0:0) | |||||
Maputo | |||||||||
15.11 16:00 | Cape Verde | | Niger | 3:1 (0:0) | |||||
Praia |
Day 3 | |||||||||
19.11 16:00 | Hong Kong | | Guam | 0:0 | |||||
Táiběi | |||||||||
19.11 19:00 | Taiwan | | North Korea | 0:0 | |||||
Táiběi | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.11 16:00 | Guam | | North Korea | 1:5 (0:1) | |||||
Táiběi | |||||||||
16.11 19:00 | Taiwan | | Hong Kong | 0:1 (0:0) | |||||
Táiběi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.11 16:00 | North Korea | | Hong Kong | 2:1 (0:0) | |||||
Táiběi | |||||||||
13.11 19:00 | Taiwan | | Guam | 1:2 (0:2) | |||||
Táiběi |
18.11 20:00 | Jamaica | | Trinidad and Tobago | 0:0 aet, pen. 4:3 | |||||
Montego Bay |
Day 3 | |||||||||
15.11 17:30 | French Guiana | | Curaçao | 4:1 (3:0) | |||||
Montego Bay | |||||||||
15.11 20:00 | Cuba | | Trinidad and Tobago | 0:0 | |||||
Montego Bay | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.11 17:30 | Trinidad and Tobago | | French Guiana | 4:2 (1:0) | |||||
Montego Bay | |||||||||
13.11 20:00 | Curaçao | | Cuba | 2:3 (1:1) | |||||
Montego Bay | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.11 17:30 | Curaçao | | Trinidad and Tobago | 2:3 (1:2) | |||||
Montego Bay | |||||||||
11.11 20:00 | Cuba | | French Guiana | 1:1 (0:0) | |||||
Montego Bay |
Day 3 | |||||||||
16.11 17:30 | Antigua and Barbuda | | Martinique | 0:2 (0:0) | |||||
Montego Bay | |||||||||
16.11 20:00 | Jamaica | | Haiti | 2:0 (2:0) | |||||
Montego Bay | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.11 17:30 | Martinique | | Haiti | 0:3 (0:0) | |||||
Montego Bay | |||||||||
14.11 20:00 | Jamaica | | Antigua and Barbuda | 3:0 (2:0) | |||||
Montego Bay | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.11 17:30 | Haiti | | Antigua and Barbuda | 2:2 (2:0) | |||||
Montego Bay | |||||||||
12.11 20:00 | Jamaica | | Martinique | 1:1 (1:1) | |||||
Montego Bay |
26.11 19:45 | Saudi Arabia | | Qatar | 1:2 (1:1) | |||||
Riyadh |
23.11 17:45 | Oman | | Qatar | 1:3 (1:1) | |||||
Riyadh | |||||||||
23.11 21:00 | Saudi Arabia | | UAE | 3:2 (2:0) | |||||
Riyadh |
Day 3 | |||||||||
19.11 19:45 | Saudi Arabia | | Yemen | 1:0 (1:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
19.11 19:45 | Bahrain | | Qatar | 0:0 | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.11 17:45 | Yemen | | Qatar | 0:0 | |||||
Riyadh | |||||||||
16.11 20:15 | Saudi Arabia | | Bahrain | 3:0 (1:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.11 19:00 | Saudi Arabia | | Qatar | 1:1 (1:0) | |||||
Riyadh | |||||||||
13.11 21:45 | Yemen | | Bahrain | 0:0 | |||||
Riyadh |
Day 3 | |||||||||
28.11 19:00 | Indonesia | | Laos | 5:1 (2:1) | |||||
Hanoi | |||||||||
28.11 19:00 | Vietnam | | Philippines | 3:1 (1:0) | |||||
Hanoi | |||||||||
Day 2 | |||||||||
25.11 16:00 | Philippines | | Indonesia | 4:0 (1:0) | |||||
Hanoi | |||||||||
25.11 19:00 | Laos | | Vietnam | 0:3 (0:1) | |||||
Hanoi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.11 16:00 | Philippines | | Laos | 4:1 (2:1) | |||||
Hanoi | |||||||||
22.11 19:00 | Vietnam | | Indonesia | 2:2 (1:1) | |||||
Hanoi |
Day 3 | |||||||||
29.11 20:00 | Thailand | | Myanmar | 2:0 (1:0) | |||||
Singapore | |||||||||
29.11 20:00 | Singapore | | Malaysia | 1:3 (0:0) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 2 | |||||||||
26.11 19:30 | Malaysia | | Thailand | 2:3 (1:1) | |||||
Singapore | |||||||||
26.11 20:00 | Myanmar | | Singapore | 2:4 (0:3) | |||||
Singapore | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.11 18:00 | Malaysia | | Myanmar | 0:0 | |||||
Singapore | |||||||||
23.11 20:00 | Singapore | | Thailand | 1:2 (1:1) | |||||
Singapore |
02.11 | Bahrain | | North Korea | 2:2 (1:0) | |||||
Riffa | |||||||||
04.11 21:00 | Yemen | | Kuwait | 1:1 (0:0) | |||||
UAE, Abu Dhabi | |||||||||
06.11 17:45 | UAE | | Lebanon | 3:2 (1:0) | |||||
Saudi Arabia, Al-Hasa | |||||||||
06.11 18:30 | Saudi Arabia | | Palestine | 2:0 (1:0) | |||||
Dammam | |||||||||
06.11 19:00 | Qatar | | North Korea | 3:1 (0:0) | |||||
Doha | |||||||||
07.11 18:00 | Bahrain | | Singapore | 2:0 (0:0) | |||||
Riffa | |||||||||
07.11 18:30 | Oman | | Yemen | 2:0 (1:0) | |||||
Muscat | |||||||||
09.11 17:00 | Uganda | | Ethiopia | 3:0 (1:0) | |||||
Kampala | |||||||||
09.11 17:00 | Vietnam | | Palestine | 1:3 (0:0) | |||||
Hanoi | |||||||||
09.11 18:30 | Thailand | | Philippines | 3:0 (1:0) | |||||
Nakhon Ratchasima | |||||||||
11.11 | Indonesia | | Timor-Leste | 4:0 (3:0) | |||||
Jakarta | |||||||||
12.11 19:45 | Argentina | | Croatia | 2:1 (0:1) | |||||
England, London | |||||||||
12.11 20:00 | Norway | | Estonia | 0:1 (0:1) | |||||
Oslo | |||||||||
12.11 20:30 | Turkey | | Brazil | 0:4 (0:3) | |||||
İstanbul | |||||||||
12.11 20:30 | Netherlands | | Mexico | 2:3 (0:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
12.11 20:45 | Malaysia | | Syria | 0:3 (0:1) | |||||
Shah Alam | |||||||||
12.11 20:45 | Belgium | | Iceland | 3:1 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
13.11 20:00 | Singapore | | Laos | 2:0 (2:0) | |||||
Singapore | |||||||||
13.11 20:00 | Morocco | | Benin | 6:1 (3:1) | |||||
Agadir | |||||||||
13.11 21:10 | Uruguay | | Costa Rica | 3:3 (0:1), pen. 6:7 | |||||
Montevideo | |||||||||
14.11 | Philippines | | Cambodia | 3:0 (2:0) | |||||
Manila | |||||||||
14.11 | Morocco | | Rwanda | 0:0 | |||||
Fez | |||||||||
14.11 17:30 | Jordan | | South Korea | 0:1 (0:1) | |||||
Amman | |||||||||
14.11 19:00 | El Salvador | | Panama | 1:3 (1:2) | |||||
San Salvador | |||||||||
14.11 19:35 | China | | New Zealand | 1:1 (1:0) | |||||
Nanchang | |||||||||
14.11 19:35 | Japan | | Honduras | 6:0 (3:0) | |||||
Toyota | |||||||||
14.11 19:45 | USA | | Colombia | 1:2 (1:0) | |||||
England, London | |||||||||
14.11 20:00 | Chile | | Venezuela | 5:0 (2:0) | |||||
Talcahuano | |||||||||
14.11 20:00 | Paraguay | | Peru | 2:1 (0:0) | |||||
Luque | |||||||||
14.11 20:45 | France | | Albania | 1:1 (0:1) | |||||
Rennes | |||||||||
15.11 | Indonesia | | Syria | 0:2 (0:1) | |||||
Jakarta | |||||||||
16.11 15:30 | Swaziland | | Tanzania | 1:1 (1:0) | |||||
Lobamba | |||||||||
16.11 17:00 | Vietnam | | Malaysia | 3:1 (0:1) | |||||
Hanoi | |||||||||
17.11 20:00 | Singapore | | Cambodia | 4:2 (4:2) | |||||
Singapore | |||||||||
18.11 16:25 | Iran | | South Korea | 1:0 (0:0) | |||||
Tehran | |||||||||
18.11 17:00 | Slovakia | | Finland | 2:1 (2:1) | |||||
Žilina | |||||||||
18.11 18:00 | Nicaragua | | El Salvador | 0:2 (0:1) | |||||
Managua | |||||||||
18.11 18:00 | Slovenia | | Colombia | 0:1 (0:1) | |||||
Ljubljana | |||||||||
18.11 18:30 | Thailand | | New Zealand | 2:0 (1:0) | |||||
Nakhon Ratchasima | |||||||||
18.11 19:00 | Austria | | Brazil | 1:2 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
18.11 19:00 | Greece | | Serbia | 0:2 (0:0) | |||||
Chania | |||||||||
18.11 19:20 | Japan | | Australia | 2:1 (0:0) | |||||
Osaka | |||||||||
18.11 19:35 | China | | Honduras | 0:0 | |||||
Xi'an | |||||||||
18.11 19:45 | Ireland | | USA | 4:1 (1:1) | |||||
Dublin | |||||||||
18.11 19:45 | Portugal | | Argentina | 1:0 (0:0) | |||||
England, Manchester | |||||||||
18.11 20:00 | Panama | | Canada | 0:0 | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
18.11 20:00 | Scotland | | England | 1:3 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
18.11 20:00 | Belarus | | Mexico | 3:2 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
18.11 20:00 | Bolivia | | Venezuela | 3:2 (1:1) | |||||
La Paz | |||||||||
18.11 20:00 | Peru | | Paraguay | 2:1 (0:1) | |||||
Lima | |||||||||
18.11 20:10 | Estonia | | Jordan | 1:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
18.11 20:30 | Romania | | Denmark | 2:0 (0:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
18.11 20:30 | Hungary | | Russia | 1:2 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.11 20:45 | Spain | | Germany | 0:1 (0:0) | |||||
Vigo | |||||||||
18.11 20:45 | Poland | | Switzerland | 2:2 (1:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
18.11 20:45 | Italy | | Albania | 1:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
18.11 21:00 | Chile | | Uruguay | 1:2 (1:1) | |||||
Santiago | |||||||||
18.11 21:00 | France | | Sweden | 1:0 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
18.11 21:00 | Ukraine | | Lithuania | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
30.11 15:00 | South Africa | | Côte d'Ivoire | 2:0 (1:0) | |||||
Nelspruit |
Day 5 | |||||||||
26.11 20:45 | Atlético Madrid | | Olympiakós | 4:0 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
26.11 20:45 | Malmö | | Juventus | 0:2 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.11 20:45 | Malmö | | Atlético Madrid | 0:2 (0:1) | |||||
Malmö | |||||||||
04.11 20:45 | Juventus | | Olympiakós | 3:2 (1:1) | |||||
Torino |
Day 5 | |||||||||
26.11 20:45 | Basel | | Real Madrid | 0:1 (0:1) | |||||
Basel | |||||||||
26.11 21:45 | Ludogorets | | Liverpool | 2:2 (1:2) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.11 20:45 | Basel | | Ludogorets | 4:0 (2:0) | |||||
Basel | |||||||||
04.11 20:45 | Real Madrid | | Liverpool | 1:0 (1:0) | |||||
Madrid |
Day 5 | |||||||||
26.11 19:45 | Arsenal | | Borussia Dortmund | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
26.11 20:45 | Anderlecht | | Galatasaray | 2:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 4 | |||||||||
04.11 19:45 | Arsenal | | Anderlecht | 3:3 (2:0) | |||||
London | |||||||||
04.11 20:45 | Borussia Dortmund | | Galatasaray | 4:1 (1:0) | |||||
Dortmund |
Day 5 | |||||||||
25.11 19:45 | Manchester City | | Bayern | 3:2 (1:2) | |||||
Manchester | |||||||||
25.11 20:00 | CSKA Moscow | | Roma | 1:1 (0:1)* | |||||
Khimki | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 19:45 | Manchester City | | CSKA Moscow | 1:2 (1:2) | |||||
Manchester | |||||||||
05.11 20:45 | Bayern | | Roma | 2:0 (1:0) | |||||
München |
Day 5 | |||||||||
25.11 20:45 | Paris Saint-Germain | | Ajax | 3:1 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
25.11 21:45 | APOEL | | Barcelona | 0:4 (0:2) | |||||
Nicosia | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 20:45 | Paris Saint-Germain | | APOEL | 1:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
05.11 20:45 | Ajax | | Barcelona | 0:2 (0:1) | |||||
Amsterdam |
Day 5 | |||||||||
25.11 19:45 | Sporting | | Maribor | 3:1 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.11 20:45 | Schalke 04 | | Chelsea | 0:5 (0:3) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 19:45 | Sporting | | Schalke 04 | 4:2 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.11 20:45 | Maribor | | Chelsea | 1:1 (0:0) | |||||
Maribor |
Day 5 | |||||||||
25.11 20:00 | BATE | | Porto | 0:3 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
25.11 21:45 | Shahtar Donetsk | | Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.11 20:45 | Athletic | | Porto | 0:2 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
05.11 21:45 | Shahtar Donetsk | | BATE | 5:0 (1:0) | |||||
Lviv |
Day 5 | |||||||||
27.11 21:05 | Villarreal | | Borussia M'gladbach | 2:2 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
27.11 21:05 | Zürich | | Apollon | 3:1 (2:1) | |||||
Zürich | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 19:00 | Zürich | | Villarreal | 3:2 (3:2) | |||||
Zürich | |||||||||
06.11 20:00 | Apollon | | Borussia M'gladbach | 0:2 (0:0) | |||||
Nicosia |
Day 5 | |||||||||
27.11 20:05 | Tottenham Hotspur | | Partizan | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
27.11 22:05 | Asteras | | Beşiktaş | 2:2 (0:1) | |||||
Tripoli | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 20:00 | Beşiktaş | | Partizan | 2:1 (0:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
06.11 20:00 | Asteras | | Tottenham Hotspur | 1:2 (0:2) | |||||
Tripoli |
Day 5 | |||||||||
27.11 20:05 | Celtic | | Red Bull | 1:3 (1:2) | |||||
Glasgow | |||||||||
27.11 22:05 | Astra | | Dinamo Zagreb | 1:0 (0:0) | |||||
Giurgiu | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 19:00 | Dinamo Zagreb | | Red Bull | 1:5 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
06.11 20:00 | Astra | | Celtic | 1:1 (0:1) | |||||
Giurgiu |
Day 5 | |||||||||
27.11 19:00 | Dynamo Moscow | | Panathīnaïkós | 2:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
28.11 16:00 | Estoril-Praia | | PSV | 3:3 (3:2) | |||||
Estoril | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 20:00 | Panathīnaïkós | | PSV | 2:3 (2:1) | |||||
Athens | |||||||||
06.11 20:00 | Dynamo Moscow | | Estoril-Praia | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki |
Day 5 | |||||||||
27.11 21:05 | Inter Milan | | Dnipro | 2:1 (1:1) | |||||
Milano | |||||||||
27.11 21:05 | Saint-Étienne | | Qarabağ | 1:1 (1:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 19:00 | Saint-Étienne | | Inter Milan | 1:1 (0:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
06.11 21:00 | Qarabağ | | Dnipro | 1:2 (1:1) | |||||
Bakı |
Day 5 | |||||||||
27.11 19:00 | Wolfsburg | | Everton | 0:2 (0:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
27.11 20:00 | FK Krasnodar | | Lille | 1:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 20:05 | Everton | | Lille | 3:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
06.11 21:05 | Wolfsburg | | FK Krasnodar | 5:1 (0:0) | |||||
Wolfsburg |
Day 5 | |||||||||
27.11 19:00 | Sparta Praha | | Napoli | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
27.11 19:00 | Slovan Bratislava | | Young Boys | 1:3 (1:2) | |||||
Bratislava | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 21:05 | Napoli | | Young Boys | 3:0 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
06.11 21:05 | Sparta Praha | | Slovan Bratislava | 4:0 (2:0) | |||||
Praha |
Day 5 | |||||||||
27.11 19:00 | AaB | | Steaua | 1:0 (0:0) | |||||
Aalborg | |||||||||
27.11 20:00 | Dynamo Kiev | | Rio Ave | 2:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 20:05 | Rio Ave | | Steaua | 2:2 (1:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
06.11 22:05 | Dynamo Kiev | | AaB | 2:0 (0:0) | |||||
Kiev |
Day 5 | |||||||||
27.11 19:00 | Guingamp | | Fiorentina | 1:2 (1:2) | |||||
Guingamp | |||||||||
27.11 21:00 | Dynamo Minsk | | PAÓK | 0:2 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 21:05 | Fiorentina | | PAÓK | 1:1 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
06.11 21:05 | Guingamp | | Dynamo Minsk | 2:0 (1:0) | |||||
Guingamp |
Day 5 | |||||||||
27.11 19:00 | Lokeren | | Legia Warszawa | 1:0 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
27.11 20:00 | Trabzonspor | | Metalist | 3:1 (1:0) | |||||
Trabzon | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.11 21:05 | Legia Warszawa | | Metalist | 2:1 (1:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
06.11 21:05 | Lokeren | | Trabzonspor | 1:1 (1:1) | |||||
Lokeren |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.11 22:00 | São Paulo | | Atlético Nacional | 1:0 (0:0), pen. 1:4 | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
São Paulo | |||||||||
27.11 20:45 | River Plate Buenos Aires | | Boca Juniors | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Buenos Aires | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.11 19:00 | Atlético Nacional | | São Paulo | 1:0 (1:0) | |||||
Medellín | |||||||||
20.11 20:45 | Boca Juniors | | River Plate Buenos Aires | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.11 19:00 | Emelec | | São Paulo | 3:2 (1:2) | 2:4 (0:3) | 5:6 | |||
Guayaquil | |||||||||
05.11 21:30 | Universidad César Vallejo | | Atlético Nacional | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Trujillo | |||||||||
06.11 19:00 | Cerro Porteño | | Boca Juniors | 1:4 (1:1) | 0:1 (0:0) | 1:5 | |||
Asunción | |||||||||
06.11 21:30 | River Plate Buenos Aires | | Estudiantes | 3:2 (1:1) | 2:1 (0:1) | 5:3 | |||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.11 20:30 | Al Hilal | | Western Sydney Wanderers | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Riyadh |
Day 1 | |||||||||
29.11 15:00 | Séwé Sports | | Al-Ahly Cairo | 2:1 (1:0) | |||||
Abidjan |
Day 15 | |||||||||
28.11 19:00 | FK Rostov | | Amkar | 1:1 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
29.11 13:30 | Arsenal | | Ural | 1:2 (0:2) | |||||
Tula | |||||||||
29.11 15:45 | CSKA | | FK Ufa | 5:0 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
29.11 18:00 | Mordovia | | Zenit | 1:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
29.11 20:15 | Kuban | | Torpedo | 1:1 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
30.11 13:30 | Lokomotiv | | Spartak | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
30.11 16:00 | Rubin | | Dynamo | 1:1 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
30.11 18:30 | Terek | | FK Krasnodar | 0:1 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
Day 14 | |||||||||
22.11 14:00 | Ural | | Rubin | 1:3 (0:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
22.11 14:15 | Torpedo | | FK Rostov | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
22.11 16:30 | FK Krasnodar | | CSKA | 2:1 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
22.11 19:00 | Zenit | | Kuban | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
23.11 13:30 | Dynamo | | Terek | 3:0 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
23.11 16:00 | Arsenal | | Amkar | 4:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
23.11 18:30 | Spartak | | Mordovia | 4:2 (3:1) | |||||
Moscow | |||||||||
24.11 19:00 | Lokomotiv | | FK Ufa | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
Day 13 | |||||||||
07.11 19:00 | Ural | | Kuban | 0:1 (0:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
08.11 15:00 | Amkar | | Mordovia | 0:1 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
08.11 16:00 | Torpedo | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
08.11 19:00 | Zenit | | Terek | 1:3 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
09.11 13:30 | Dynamo | | CSKA | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
09.11 15:45 | FK Krasnodar | | Rubin | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
09.11 17:00 | FK Ufa | | FK Rostov | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
09.11 18:00 | Spartak | | Arsenal | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.11 16:00 | CSKA | | Zenit | 0:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
02.11 13:30 | Lokomotiv | | Dynamo | 4:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
02.11 16:30 | Mordovia | | FK Krasnodar | 2:1 (0:1) | |||||
Saransk | |||||||||
02.11 19:00 | Kuban | | Spartak | 3:3 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
03.11 14:00 | Torpedo | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
03.11 16:30 | Rubin | | Amkar | 1:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
03.11 19:00 | Terek | | FK Ufa | 1:0 (1:0) | |||||
Grozny |
Day 21 | |||||||||
21.11 18:00 | FK Tosno | | Luch-Energiya | 2:1 (2:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
22.11 13:00 | Sakhalin | | Volga | 2:3 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
22.11 14:00 | Shinnik | | Dynamo | 2:1 (1:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
22.11 14:00 | Baltika | | Volgar | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
22.11 14:00 | Tom | | SKA-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
22.11 15:00 | FK Tyumen | | Krylia Sovetov | 0:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
22.11 16:00 | Sibir | | Yenisey | 0:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
22.11 16:00 | Anzhi | | Gazovik | 2:1 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
22.11 16:00 | Sokol | | Khimik | 1:2 (1:1) | |||||
Saratov | |||||||||
Day 20 | |||||||||
18.11 14:00 | SKA-Energiya | | Sokol | 0:0 | |||||
Khimki | |||||||||
18.11 15:00 | Luch-Energiya | | Tom | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
18.11 15:00 | Gazovik | | Shinnik | 1:1 (1:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
18.11 17:00 | Dynamo | | Sibir | 2:2 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18.11 17:30 | Krylia Sovetov | | FK Tosno | 0:2 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
18.11 18:00 | Khimik | | Sakhalin | 1:2 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
18.11 18:30 | Volga | | Baltika | 0:0 | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
18.11 19:30 | Volgar | | Anzhi | 0:3 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
18.11 19:45 | Yenisey | | FK Tyumen | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.11 14:00 | Sakhalin | | Baltika | 0:0 | |||||
Khimki | |||||||||
14.11 16:00 | FK Tosno | | Yenisey | 3:1 (2:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
14.11 17:00 | Khimik | | SKA-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
14.11 18:00 | FK Tyumen | | Dynamo | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
14.11 18:30 | Tom | | Krylia Sovetov | 1:0 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
14.11 19:00 | Anzhi | | Volga | 2:0 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
14.11 19:00 | Sokol | | Luch-Energiya | 1:2 (0:1) | |||||
Saratov | |||||||||
14.11 19:00 | Shinnik | | Volgar | 1:1 (1:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
14.11 19:00 | Sibir | | Gazovik | 2:1 (0:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
08.11 14:00 | Luch-Energiya | | Khimik | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
08.11 14:00 | SKA-Energiya | | Sakhalin | 0:1 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
08.11 15:00 | Gazovik | | FK Tyumen | 2:1 (2:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
08.11 15:45 | Yenisey | | Tom | 0:3 (0:2) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
08.11 16:00 | Baltika | | Anzhi | 2:3 (0:2) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
08.11 16:00 | Volga | | Shinnik | 1:5 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
08.11 17:00 | Volgar | | Sibir | 2:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
08.11 17:30 | Krylia Sovetov | | Sokol | 2:1 (1:1) | |||||
Samara | |||||||||
09.11 13:00 | Dynamo | | FK Tosno | 1:3 (0:2) | |||||
Saint Petersburg |
Day 17 | |||||||||
02.11 14:00 | SKA-Energiya | | Krylia Sovetov | 1:0 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
02.11 14:00 | FK Tosno | | Volgar | 2:4 (0:3) | |||||
Tikhvin | |||||||||
02.11 15:00 | Khimik | | Yenisey | 1:3 (0:2) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
02.11 15:00 | Tom | | Gazovik | 0:2 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
02.11 16:00 | Shinnik | | Anzhi | 0:1 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
02.11 16:00 | Luch-Energiya | | Sakhalin | 1:1 (1:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
02.11 16:00 | Sokol | | Dynamo | 1:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
02.11 16:00 | FK Tyumen | | Volga | 2:1 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
02.11 17:00 | Sibir | | Baltika | 2:0 (0:0) | |||||
Novosibirsk |
Day 20 | |||||||||
09.11 18:00 | FK Strogino | | Dnepr | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
09.11 19:00 | Zenit-2 | | Tekstilshchik | 1:1 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
10.11 14:00 | Znamya Truda | | Volga Tver | 1:3 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
10.11 14:30 | Spartak-2 | | FK Dolgoprudny | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
10.11 18:00 | FK Khimki | | Pskov-747 | 1:3 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
10.11 18:00 | Torpedo Vladimir | | Solaris | 1:0 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
10.11 18:00 | FK Domodedovo | | FK Kolomna | 2:2 (1:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
10.11 19:00 | Saturn | | Spartak Kostroma | 1:0 (0:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
Day 19 | |||||||||
04.11 14:00 | FK Kolomna | | Dnepr | 2:4 (0:3) | |||||
Kolomna | |||||||||
04.11 14:00 | Volga Tver | | Spartak-2 | 1:2 (1:0) | |||||
Tver | |||||||||
04.11 14:00 | FK Domodedovo | | Saturn | 3:4 (0:2) | |||||
Domodedovo | |||||||||
04.11 15:00 | Solaris | | Znamya Truda | 4:2 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
04.11 16:00 | Pskov-747 | | FK Strogino | 2:0 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
04.11 16:00 | FK Dolgoprudny | | FK Khimki | 1:2 (0:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
04.11 17:00 | Tekstilshchik | | Torpedo Vladimir | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
04.11 17:00 | Spartak Kostroma | | Zenit-2 | 0:3 (0:1) | |||||
Karavayevo |
Day 20 | |||||||||
10.11 14:00 | Arsenal-2 | | FK Oryol | 1:1 (1:1) | |||||
Tula | |||||||||
10.11 14:00 | Metallurg Vyksa | | FK Kaluga | 1:0 (1:0) | |||||
Vyksa | |||||||||
10.11 14:00 | FK Chertanovo | | Dynamo Bryansk | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
10.11 15:00 | Zenit | | FK Tambov | 0:1 (0:0) | |||||
Penza | |||||||||
10.11 17:00 | FK Ryazan | | Avangard | 2:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
10.11 17:30 | Lokomotiv | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | |||||
Liski | |||||||||
10.11 19:00 | Vityaz Podolsk | | Podolye | 3:1 (2:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
10.11 19:00 | Fakel | | Vybor-Kurbatovo | 1:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
Day 19 | |||||||||
04.11 14:00 | FK Tambov | | Arsenal-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
04.11 14:00 | Podolye | | Fakel | 0:4 (0:1) | |||||
Podolsk | |||||||||
04.11 14:00 | FK Kaluga | | FK Ryazan | 0:4 (0:3) | |||||
Kaluga | |||||||||
04.11 14:00 | FK Chertanovo | | FK Oryol | 2:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
04.11 15:00 | Vybor-Kurbatovo | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
04.11 15:00 | Avangard | | Vityaz Podolsk | 3:1 (3:0) | |||||
Kursk | |||||||||
04.11 15:00 | Dynamo Bryansk | | Metallurg Vyksa | 0:1 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
04.11 16:00 | Metallurg Lipetsk | | Zenit | 0:0 | |||||
Lipetsk |
Day 19 | |||||||||
24.11 14:00 | Druzhba | | Vityaz Krymsk | 0:1 (0:1) | |||||
Maykop | |||||||||
24.11 16:00 | FK Krasnodar-2 | | Biolog-Novokubansk | 0:2 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
24.11 17:00 | TSK | | Torpedo Armavir | 2:1 (1:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
24.11 18:00 | Afips | | Zhemchuzhina | 6:0 (2:0) | |||||
Afipsky | |||||||||
24.11 18:30 | SKChF | | Chernomorets | 1:2 (0:1) | |||||
Sevastopol | |||||||||
Day 18 | |||||||||
18.11 14:00 | Vityaz Krymsk | | FK Krasnodar-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Krymsk | |||||||||
18.11 14:00 | FK Sochi | | SKChF | 0:0 | |||||
Sochi | |||||||||
18.11 14:00 | Zhemchuzhina | | TSK | 1:3 (0:1) | |||||
Yalta | |||||||||
18.11 14:25 | Biolog-Novokubansk | | Afips | 1:2 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
18.11 17:00 | Chernomorets | | Druzhba | 3:1 (3:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
13.11 14:00 | Druzhba | | FK Sochi | 0:0 | |||||
Maykop | |||||||||
13.11 15:00 | FK Krasnodar-2 | | Chernomorets | 1:2 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
13.11 15:00 | Torpedo Armavir | | Zhemchuzhina | 2:0 (2:0) | |||||
Armavir | |||||||||
13.11 17:00 | TSK | | Biolog-Novokubansk | 0:0 | |||||
Simferopol | |||||||||
13.11 18:00 | Afips | | Vityaz Krymsk | 2:1 (0:1) | |||||
Afipsky | |||||||||
Day 16 | |||||||||
05.11 18:00 | SKChF | | Druzhba | 1:0 (0:0) | |||||
Sevastopol | |||||||||
06.11 14:00 | FK Sochi | | FK Krasnodar-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
06.11 14:00 | Vityaz Krymsk | | TSK | 1:2 (0:2) | |||||
Krymsk | |||||||||
06.11 14:00 | Biolog-Novokubansk | | Torpedo Armavir | 1:5 (0:4) | |||||
Progress | |||||||||
06.11 17:00 | Chernomorets | | Afips | 2:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk |
Day 1 | |||||||||
09.11 14:00 | FK Sochi | | Biolog-Novokubansk | 1:1 (1:1) | |||||
Sochi | |||||||||
09.11 15:00 | SKChF | | Zhemchuzhina | 1:0 (0:0) | |||||
Sevastopol | |||||||||
09.11 16:00 | Chernomorets | | Vityaz Krymsk | 3:0 (2:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
30.11 13:00 | FK Krasnodar-2 | | TSK | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar |
Day 19 | |||||||||
24.11 13:30 | Terek-2 | | Dynamo GTS | 1:0 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
24.11 14:00 | Anzhi-2 | | FK Astrakhan | 2:1 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
24.11 14:00 | Alaniya | | MITOS | 0:3 (0:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
24.11 15:00 | Spartak-Nalchik | | Mashuk-KMV | 0:3 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
Day 18 | |||||||||
18.11 13:00 | FK Astrakhan | | Angusht | 0:0 | |||||
Astrakhan | |||||||||
18.11 13:30 | Rotor | | Terek-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
18.11 14:00 | MITOS | | Anzhi-2 | 4:1 (1:0) | |||||
Novocherkassk | |||||||||
18.11 15:00 | Mashuk-KMV | | Alaniya | 1:1 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
18.11 17:30 | Dynamo GTS | | Spartak-Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
Day 17 | |||||||||
12.11 14:00 | FK Taganrog | | FK Astrakhan | 3:1 (0:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
13.11 14:00 | Anzhi-2 | | Mashuk-KMV | 0:1 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
13.11 14:00 | Angusht | | MITOS | 0:3 (0:1) | |||||
Nazran | |||||||||
13.11 15:00 | Spartak-Nalchik | | Rotor | 1:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
13.11 16:00 | Alaniya | | Dynamo GTS | 0:0 | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
Day 16 | |||||||||
06.11 13:30 | Terek-2 | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Grozny | |||||||||
06.11 14:00 | Rotor | | Alaniya | 4:1 (2:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
06.11 14:00 | MITOS | | FK Taganrog | 1:0 (1:0) | |||||
Novocherkassk | |||||||||
06.11 15:00 | Dynamo GTS | | Anzhi-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
06.11 15:00 | Mashuk-KMV | | Angusht | 1:1 (0:1) | |||||
Pyatigorsk |
Day 1 | |||||||||
09.11 13:00 | Terek-2 | | FK Astrakhan | 0:1 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
09.11 14:00 | Rotor | | MITOS | 0:0 | |||||
Volzhsky | |||||||||
09.11 15:00 | Spartak-Nalchik | | FK Taganrog | 3:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
09.11 15:00 | Dynamo GTS | | Mashuk-KMV | 0:1 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
09.11 16:00 | Alaniya | | Angusht | 2:1 (0:0) | |||||
Vladikavkaz |
Day 14 | |||||||||
29.11 14:00 | Olympik | | Chornomorets | 2:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
30.11 14:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Shakhtar | 0:4 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
30.11 14:30 | Volyn | | Illichovets | 3:1 (3:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
30.11 17:00 | Metalist | | Zorya | 4:2 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
30.11 19:30 | Vorskla | | Dynamo | 0:3 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
30.11 19:30 | Karpaty | | Hoverla | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv |
Day 13 | |||||||||
21.11 19:00 | Karpaty | | Shakhtar | 0:2 (0:2) | |||||
Lviv | |||||||||
22.11 14:00 | Olympik | | Illichovets | 3:2 (2:1) | |||||
Kiev | |||||||||
22.11 17:00 | Dnipro | | Hoverla | 1:1 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
23.11 14:00 | Metalurh Donetsk | | Volyn | 1:2 (0:2) | |||||
Kiev | |||||||||
23.11 17:00 | Vorskla | | Zorya | 2:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
23.11 19:30 | Metalurh Zaporizhzhya | | Dynamo | 2:4 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 12 | |||||||||
08.11 14:00 | Hoverla | | Metalurh Donetsk | 1:0 (1:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
08.11 17:00 | Zorya | | Metalurh Zaporizhzhya | 3:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
08.11 19:30 | Chornomorets | | Vorskla | 1:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
09.11 14:00 | Volyn | | Olympik | 4:0 (2:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
09.11 17:00 | Shakhtar | | Dnipro | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
09.11 19:30 | Illichovets | | Metalist | 1:3 (1:2) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
09.11 19:30 | Dynamo | | Karpaty | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
Day 11 | |||||||||
01.11 17:00 | Vorskla | | Illichovets | 0:0 | |||||
Poltava | |||||||||
01.11 19:30 | Metalurh Zaporizhzhya | | Chornomorets | 0:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
02.11 17:00 | Karpaty | | Zorya | 1:2 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
02.11 19:30 | Metalist | | Olympik | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
02.11 19:30 | Dnipro | | Dynamo | 0:3 (0:2) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
03.11 17:00 | Hoverla | | Volyn | 0:0 | |||||
Uzhgorod |
Day 17 | |||||||||
15.11 13:00 | MFK Mykolaiv | | Bukovyna | 0:4 (0:2) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
15.11 14:00 | FK Poltava | | Zirka | 0:0 | |||||
Poltava | |||||||||
15.11 15:00 | FK Sumy | | Desna | 1:1 (1:0) | |||||
Sumy | |||||||||
16.11 13:00 | Hirnyk | | Stal Dniprodzerzhinsk | 0:1 (0:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
16.11 14:00 | FK Oleksandriya | | Helios | 1:0 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
16.11 14:00 | Hirnyk-Sport | | Naftovyk-Ukrnafta | 2:1 (0:1) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
16.11 15:00 | Nyva | | FK Ternopil | 2:2 (0:2) | |||||
Ternopil | |||||||||
17.11 13:00 | Stal Alchevsk | | Dynamo-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Karlivka | |||||||||
Day 16 | |||||||||
08.11 14:00 | Hirnyk-Sport | | FK Poltava | 2:1 (1:1) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
08.11 14:00 | Zirka | | Stal Alchevsk | 2:3 (1:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
08.11 14:00 | Bukovyna | | Nyva | 2:0 (1:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
08.11 14:00 | Stal Dniprodzerzhinsk | | FK Sumy | 3:0 (2:0) | |||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
08.11 14:00 | Desna | | FK Oleksandriya | 3:1 (2:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
08.11 15:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Helios | 1:1 (1:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
09.11 14:00 | Dynamo-2 | | MFK Mykolaiv | 3:1 (2:0) | |||||
Chapayevka | |||||||||
09.11 15:00 | FK Ternopil | | Hirnyk | 0:3 (0:0) | |||||
Ternopil |
Day 15 | |||||||||
01.11 14:00 | Desna | | Helios | 1:1 (0:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
02.11 14:00 | FK Poltava | | Naftovyk-Ukrnafta | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
02.11 14:00 | Hirnyk-Sport | | Stal Alchevsk | 2:1 (1:0) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
02.11 14:00 | Zirka | | MFK Mykolaiv | 0:1 (0:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
02.11 14:00 | Dynamo-2 | | Nyva | 2:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
02.11 14:00 | Bukovyna | | Hirnyk | 0:1 (0:1) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
02.11 16:00 | FK Ternopil | | FK Sumy | 3:2 (1:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
03.11 17:00 | Stal Dniprodzerzhinsk | | FK Oleksandriya | 1:1 (0:0) | |||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
Day 10 | |||||||||
12.11 18:00 | Stal Dniprodzerzhinsk | | Bukovyna | 4:1 (3:0) | |||||
Dniprodzerzhynsk |
Day 16 | |||||||||
08.11 12:00 | Enerhiya | | Arsenal-Kyivshchyna | 2:1 (1:0) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
08.11 14:00 | Kremin | | Krystal | 2:0 (2:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
08.11 14:30 | Real Pharma | | Shakhtar-3 | 4:1 (1:1) | |||||
Odesa | |||||||||
08.11 16:00 | Cherkasky Dnipro | | Obolon-Brovar | 1:1 (0:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
Day 15 | |||||||||
01.11 14:00 | Krystal | | Skala | 1:1 (0:0) | |||||
Kherson | |||||||||
03.11 13:00 | Shakhtar-3 | | Cherkasky Dnipro | 1:4 (1:2) | |||||
Karlivka | |||||||||
03.11 18:30 | Obolon-Brovar | | Enerhiya | 5:1 (3:0) | |||||
Kiev |
Day 1 | |||||||||
15.11 14:00 | Kremin | | Obolon-Brovar | 1:1 (1:0) | |||||
Kremenchuk |
Day 14 | |||||||||
29.11 14:00 | Bakı | | İnter | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
29.11 15:00 | AZAL | | Sumqayıt | 3:2 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
29.11 17:00 | Neftçi | | Qəbələ | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
30.11 17:00 | Simurq | | Qarabağ | 2:3 (1:1) | |||||
Zaqatala | |||||||||
Day 13 | |||||||||
23.11 15:15 | Qarabağ | | AZAL | 2:1 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
23.11 17:15 | Qəbələ | | Simurq | 2:3 (1:1) | |||||
Qəbələ | |||||||||
24.11 17:00 | Xəzər | | Neftçi | 2:2 (2:1) | |||||
Bakı | |||||||||
24.11 17:00 | Sumqayıt | | Bakı | 1:1 (0:1) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
Day 12 | |||||||||
20.11 14:00 | Bakı | | Qarabağ | 2:4 (2:2) | |||||
Bakı | |||||||||
20.11 16:00 | AZAL | | Qəbələ | 3:3 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
20.11 17:00 | Simurq | | Neftçi | 1:0 (1:0) | |||||
Zaqatala | |||||||||
20.11 18:00 | İnter | | Xəzər | 3:1 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 11 | |||||||||
02.11 15:30 | Qəbələ | | Bakı | 1:1 (1:1) | |||||
Qəbələ | |||||||||
02.11 16:00 | Sumqayıt | | İnter | 0:0 | |||||
Sumqayıt | |||||||||
02.11 17:00 | Xəzər | | Simurq | 2:1 (1:1) | |||||
Lənkəran | |||||||||
02.11 17:15 | Neftçi | | AZAL | 4:0 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
02.11 19:30 | Qarabağ | | Araz | 4:0 (2:0) | |||||
Bakı |
Day 14 | |||||||||
22.11 14:40 | Alashkert | | Banants | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
22.11 16:10 | Ulisses | | Shirak | 1:2 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
23.11 14:40 | Gandzasar | | Ararat | 1:0 (0:0) | |||||
Kapan | |||||||||
23.11 17:00 | Pyunik | | MIKA | 5:0 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 13 | |||||||||
08.11 14:40 | MIKA | | Ulisses | 3:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
08.11 16:10 | Ararat | | Pyunik | 0:3 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
09.11 14:40 | Banants | | Gandzasar | 3:3 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
09.11 14:40 | Shirak | | Alashkert | 1:1 (1:1) | |||||
Gyumri | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.11 14:40 | Gandzasar | | Shirak | 0:3 (0:1) | |||||
Kapan | |||||||||
01.11 16:10 | Ulisses | | Alashkert | 5:1 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
02.11 14:40 | MIKA | | Ararat | 3:1 (3:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
02.11 17:00 | Pyunik | | Banants | 1:0 (1:0) | |||||
Yerevan |
Day 32 | |||||||||
30.11 14:00 | Tarpeda-BelAZ | | Naftan | 3:1 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
30.11 14:00 | Dynamo Minsk | | FK Homel | 0:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
30.11 14:00 | BATE | | Shakhtsyor | 1:1 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
Day 31 | |||||||||
22.11 14:00 | Shakhtsyor | | Tarpeda-BelAZ | 0:0 | |||||
Salihorsk | |||||||||
22.11 14:00 | BATE | | FK Homel | 4:0 (3:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
22.11 14:00 | Naftan | | Dynamo Minsk | 1:1 (1:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
Day 30 | |||||||||
08.11 15:00 | Shakhtsyor | | FK Homel | 3:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
09.11 14:00 | Tarpeda-BelAZ | | Dynamo Minsk | 2:1 (0:1) | |||||
Zhodzina | |||||||||
09.11 16:30 | BATE | | Naftan | 4:0 (3:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
Day 29 | |||||||||
01.11 14:00 | Dynamo Minsk | | BATE | 1:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
02.11 14:00 | Naftan | | Shakhtsyor | 0:0 | |||||
Navapolatsk | |||||||||
02.11 16:00 | FK Homel | | Tarpeda-BelAZ | 0:1 (0:0) | |||||
Gomel |
Day 32 | |||||||||
29.11 14:00 | Dnepr | | FK Slutsk | 1:1 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
29.11 14:00 | FK Minsk | | Dynamo Brest | 5:2 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
29.11 14:00 | Neman | | Belshina | 5:2 (1:2) | |||||
Hrodna | |||||||||
Day 31 | |||||||||
23.11 14:00 | Belshina | | Dnepr | 1:1 (0:1) | |||||
Babruysk | |||||||||
23.11 14:00 | Dynamo Brest | | Neman | 0:1 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
23.11 14:00 | FK Slutsk | | FK Minsk | 1:2 (1:1) | |||||
Slutsk | |||||||||
Day 30 | |||||||||
08.11 14:00 | Dnepr | | FK Minsk | 0:2 (0:2) | |||||
Mogilev | |||||||||
08.11 14:00 | Belshina | | Dynamo Brest | 2:1 (0:1) | |||||
Babruysk | |||||||||
09.11 14:00 | Neman | | FK Slutsk | 2:0 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
Day 29 | |||||||||
01.11 14:00 | Dynamo Brest | | Dnepr | 1:1 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
01.11 14:00 | FK Slutsk | | Belshina | 3:1 (2:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
02.11 14:00 | FK Minsk | | Neman | 2:1 (0:0) | |||||
Minsk |
22.11 15:00 | Qayrat (Almaty) | | Aqtöbe (Aqtöbe) | 4:1 (2:1) | |||||
Astana |
Day 16 | |||||||||
28.11 13:00 | Dacia | | Zarya | 3:0 (2:0) | |||||
Speia | |||||||||
28.11 17:00 | Tiraspol | | Academia UTM | 3:1 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
29.11 13:00 | Milsami | | Sheriff | 0:0 | |||||
Orhei | |||||||||
29.11 13:00 | Saxan | | Zimbru | 0:0 | |||||
Ceadîr-Lunga | |||||||||
Day 15 | |||||||||
22.11 13:00 | Zarya | | Saxan | 2:0 (2:0) | |||||
Bălţi | |||||||||
23.11 13:00 | Dinamo-Auto | | Dacia | 0:2 (0:1) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
23.11 13:00 | Academia UTM | | Veris | 0:3 (0:2) | |||||
Vadul lui Vodă | |||||||||
23.11 16:00 | Zimbru | | Tiraspol | 3:1 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 14 | |||||||||
08.11 14:00 | Costuleni | | Milsami | 0:2 (0:0) | |||||
Ghidighici | |||||||||
08.11 14:00 | Veris | | Zimbru | 1:0 (1:0) | |||||
Orhei | |||||||||
08.11 14:00 | Tiraspol | | Zarya | 2:0 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
09.11 14:00 | Dacia | | Sheriff | 3:2 (2:1) | |||||
Speia | |||||||||
09.11 14:00 | Saxan | | Dinamo-Auto | 2:1 (0:1) | |||||
Ceadîr-Lunga | |||||||||
Day 13 | |||||||||
01.11 14:00 | Dinamo-Auto | | Tiraspol | 0:1 (0:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
01.11 14:00 | Zarya | | Veris | 1:2 (0:1) | |||||
Bălţi | |||||||||
02.11 14:00 | Milsami | | Dacia | 3:0 (1:0) | |||||
Orhei | |||||||||
02.11 15:00 | Zimbru | | Academia UTM | 0:1 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
02.11 17:00 | Sheriff | | Saxan | 4:0 (0:0) | |||||
Tiraspol |
Day 26 | |||||||||
07.11 14:00 | Neftchi | | FK Andijon | 1:0 (1:0) | |||||
Fergana | |||||||||
07.11 14:00 | Bunyodkor | | Paxtakor | 2:3 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
07.11 14:00 | Soʼgʼdiyona | | Qizilqum | 1:0 (0:0) | |||||
Zomin | |||||||||
07.11 14:00 | Metallurg | | Mashʼal | 4:2 (2:2) | |||||
Bekobod | |||||||||
07.11 14:00 | Nasaf | | FK Olmaliq | 2:2 (2:1) | |||||
Qarshi | |||||||||
07.11 14:00 | Navbahor | | Dinamo | 2:2 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
07.11 14:00 | Buxoro | | Lokomotiv | 1:1 (1:0) | |||||
Buxoro Бухоро Арена | |||||||||
Day 25 | |||||||||
02.11 15:00 | Lokomotiv | | Neftchi | 4:2 (2:2) | |||||
Toshkent | |||||||||
02.11 15:00 | Dinamo | | Buxoro | 0:0 | |||||
Samarqand | |||||||||
02.11 15:00 | FK Olmaliq | | Navbahor | 3:1 (1:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
02.11 15:00 | Mashʼal | | Nasaf | 1:1 (0:0) | |||||
Muborak | |||||||||
02.11 15:00 | Qizilqum | | Metallurg | 0:0 | |||||
Zarafshon SC Eshlar | |||||||||
02.11 15:00 | Paxtakor | | Soʼgʼdiyona | 2:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
02.11 15:00 | FK Andijon | | Bunyodkor | 0:2 (0:2) | |||||
Andijon |
Day 17 | |||||||||
29.11 16:00 | Ried | | Austria | 1:1 (0:1) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
29.11 18:30 | Rapid | | Wiener Neustadt | 3:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
29.11 18:30 | Admira Wacker | | Sturm | 0:2 (0:2) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
29.11 18:30 | Altach | | Grödig | 3:1 (2:1) | |||||
Altach | |||||||||
30.11 16:30 | Red Bull | | Wolfsberg | 2:2 (0:1) | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 16 | |||||||||
22.11 16:00 | Grödig | | Rapid | 3:1 (2:1) | |||||
Grödig | |||||||||
22.11 18:30 | Austria | | Admira Wacker | 4:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
22.11 18:30 | Ried | | Altach | 2:1 (1:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
22.11 18:30 | Wiener Neustadt | | Wolfsberg | 2:0 (0:0) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
23.11 16:30 | Sturm | | Red Bull | 1:2 (0:1) | |||||
Graz | |||||||||
Day 15 | |||||||||
08.11 16:00 | Wolfsberg | | Sturm | 0:2 (0:1) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
08.11 18:30 | Grödig | | Ried | 0:1 (0:0) | |||||
Grödig | |||||||||
08.11 18:30 | Admira Wacker | | Wiener Neustadt | 1:1 (1:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
09.11 14:30 | Rapid | | Austria | 2:3 (0:2) | |||||
Wien | |||||||||
09.11 17:00 | Altach | | Red Bull | 4:1 (1:0) | |||||
Altach | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.11 16:00 | Austria | | Sturm | 0:3 (0:2) | |||||
Wien | |||||||||
01.11 18:30 | Red Bull | | Admira Wacker | 2:0 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
01.11 18:30 | Ried | | Wolfsberg | 1:0 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
02.11 16:30 | Altach | | Rapid | 2:0 (1:0) | |||||
Altach | |||||||||
05.11 18:30 | Wiener Neustadt | | Grödig | 2:4 (1:3) | |||||
Wiener Neustadt |
Day 13 | |||||||||
29.11 12:45 | West Bromwich Albion | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
29.11 15:00 | Burnley | | Aston Villa | 1:1 (0:1) | |||||
Burnley | |||||||||
29.11 15:00 | Liverpool | | Stoke City | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
29.11 15:00 | Manchester United | | Hull City | 3:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
29.11 15:00 | Queens Park Rangers | | Leicester City | 3:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
29.11 15:00 | Swansea City | | Crystal Palace | 1:1 (1:1) | |||||
Swansea | |||||||||
29.11 15:00 | West Ham United | | Newcastle United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
29.11 17:30 | Sunderland | | Chelsea | 0:0 | |||||
Sunderland | |||||||||
30.11 13:30 | Southampton | | Manchester City | 0:3 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
30.11 16:00 | Tottenham Hotspur | | Everton | 2:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
Day 12 | |||||||||
22.11 15:00 | Chelsea | | West Bromwich Albion | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
22.11 15:00 | Everton | | West Ham United | 2:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
22.11 15:00 | Leicester City | | Sunderland | 0:0 | |||||
Leicester | |||||||||
22.11 15:00 | Manchester City | | Swansea City | 2:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
22.11 15:00 | Newcastle United | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
22.11 15:00 | Stoke City | | Burnley | 1:2 (1:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
22.11 17:30 | Arsenal | | Manchester United | 1:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
23.11 13:30 | Crystal Palace | | Liverpool | 3:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
23.11 16:00 | Hull City | | Tottenham Hotspur | 1:2 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
24.11 20:00 | Aston Villa | | Southampton | 1:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
Day 11 | |||||||||
08.11 12:45 | Liverpool | | Chelsea | 1:2 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
08.11 15:00 | Burnley | | Hull City | 1:0 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
08.11 15:00 | Manchester United | | Crystal Palace | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
08.11 15:00 | Southampton | | Leicester City | 2:0 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
08.11 15:00 | West Ham United | | Aston Villa | 0:0 | |||||
London | |||||||||
08.11 17:30 | Queens Park Rangers | | Manchester City | 2:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
09.11 13:30 | Sunderland | | Everton | 1:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
09.11 13:30 | Tottenham Hotspur | | Stoke City | 1:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
09.11 13:30 | West Bromwich Albion | | Newcastle United | 0:2 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
09.11 16:00 | Swansea City | | Arsenal | 2:1 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
Day 10 | |||||||||
01.11 12:45 | Newcastle United | | Liverpool | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
01.11 15:00 | Arsenal | | Burnley | 3:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
01.11 15:00 | Chelsea | | Queens Park Rangers | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
01.11 15:00 | Everton | | Swansea City | 0:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
01.11 15:00 | Hull City | | Southampton | 0:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
01.11 15:00 | Leicester City | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
01.11 15:00 | Stoke City | | West Ham United | 2:2 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
02.11 13:30 | Manchester City | | Manchester United | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
02.11 16:00 | Aston Villa | | Tottenham Hotspur | 1:2 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
03.11 20:00 | Crystal Palace | | Sunderland | 1:3 (0:1) | |||||
London |
Day 19 | |||||||||
29.11 12:15 | Charlton Athletic | | Ipswich Town | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
29.11 15:00 | Rotherham United | | Blackpool | 1:1 (0:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
29.11 15:00 | Watford | | Cardiff City | 0:1 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
29.11 15:00 | Birmingham City | | Nottingham Forest | 2:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
29.11 15:00 | Sheffield Wednesday | | Wigan Athletic | 2:1 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
29.11 15:00 | Bolton Wanderers | | Huddersfield Town | 1:0 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
29.11 15:00 | Middlesbrough | | Blackburn Rovers | 1:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
29.11 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Fulham | 1:2 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
29.11 15:00 | Leeds United | | Derby County | 2:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
29.11 15:00 | Norwich City | | Reading | 1:2 (1:2) | |||||
Norwich | |||||||||
29.11 15:00 | AFC Bournemouth | | Millwall | 2:2 (2:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
29.11 15:00 | Brentford | | Wolverhampton Wanderers | 4:0 (1:0) | |||||
Brentford | |||||||||
Day 18 | |||||||||
21.11 19:45 | Cardiff City | | Reading | 2:1 (2:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
21.11 19:45 | Brentford | | Fulham | 2:1 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
22.11 12:15 | Huddersfield Town | | Sheffield Wednesday | 0:0 | |||||
Huddersfield | |||||||||
22.11 15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Nottingham Forest | 0:3 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
22.11 15:00 | Charlton Athletic | | Millwall | 0:0 | |||||
London | |||||||||
22.11 15:00 | Watford | | Derby County | 1:2 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
22.11 15:00 | Blackburn Rovers | | Leeds United | 2:1 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
22.11 15:00 | AFC Bournemouth | | Ipswich Town | 2:2 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
22.11 15:00 | Norwich City | | Brighton & Hove Albion | 3:3 (1:1) | |||||
Norwich | |||||||||
22.11 15:00 | Blackpool | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
22.11 15:00 | Wigan Athletic | | Middlesbrough | 1:1 (1:0) | |||||
Wigan | |||||||||
22.11 15:00 | Rotherham United | | Birmingham City | 0:1 (0:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
Day 17 | |||||||||
07.11 20:00 | Bolton Wanderers | | Wigan Athletic | 3:1 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
08.11 12:15 | Derby County | | Wolverhampton Wanderers | 5:0 (3:0) | |||||
Derby | |||||||||
08.11 15:00 | Nottingham Forest | | Norwich City | 2:1 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
08.11 15:00 | Birmingham City | | Cardiff City | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
08.11 15:00 | Middlesbrough | | AFC Bournemouth | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
08.11 15:00 | Fulham | | Huddersfield Town | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
08.11 15:00 | Millwall | | Brentford | 2:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
08.11 15:00 | Ipswich Town | | Watford | 1:0 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
08.11 15:00 | Leeds United | | Blackpool | 3:1 (3:0) | |||||
Leeds | |||||||||
08.11 15:00 | Reading | | Charlton Athletic | 0:1 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
08.11 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Blackburn Rovers | 1:1 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
08.11 15:00 | Sheffield Wednesday | | Rotherham United | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
Day 16 | |||||||||
04.11 19:45 | Sheffield Wednesday | | AFC Bournemouth | 0:2 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
04.11 19:45 | Ipswich Town | | Wolverhampton Wanderers | 2:1 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
04.11 19:45 | Birmingham City | | Watford | 2:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
04.11 19:45 | Derby County | | Huddersfield Town | 3:2 (2:1) | |||||
Derby | |||||||||
04.11 19:45 | Leeds United | | Charlton Athletic | 2:2 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
04.11 19:45 | Middlesbrough | | Norwich City | 4:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
04.11 19:45 | Millwall | | Blackburn Rovers | 2:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
04.11 19:45 | Brighton & Hove Albion | | Wigan Athletic | 1:0 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
04.11 20:00 | Reading | | Rotherham United | 3:0 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
04.11 20:00 | Bolton Wanderers | | Cardiff City | 3:0 (2:0) | |||||
Bolton | |||||||||
05.11 19:45 | Nottingham Forest | | Brentford | 1:3 (0:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
05.11 20:00 | Fulham | | Blackpool | 2:2 (1:2) | |||||
London | |||||||||
Day 15 | |||||||||
01.11 12:15 | Wolverhampton Wanderers | | Birmingham City | 0:0 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
01.11 15:00 | Charlton Athletic | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
01.11 15:00 | Wigan Athletic | | Fulham | 3:3 (1:2) | |||||
Wigan | |||||||||
01.11 15:00 | Blackburn Rovers | | Reading | 3:1 (1:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
01.11 15:00 | Brentford | | Derby County | 2:1 (0:1) | |||||
Brentford | |||||||||
01.11 15:00 | Huddersfield Town | | Nottingham Forest | 3:0 (2:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
01.11 15:00 | Rotherham United | | Middlesbrough | 0:3 (0:2) | |||||
Rotherham | |||||||||
01.11 15:00 | Watford | | Millwall | 3:1 (2:1) | |||||
Watford | |||||||||
01.11 15:00 | Blackpool | | Ipswich Town | 0:2 (0:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
01.11 15:00 | Cardiff City | | Leeds United | 3:1 (0:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
01.11 17:15 | AFC Bournemouth | | Brighton & Hove Albion | 3:2 (2:1) | |||||
Bournemouth |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | AFC Bournemouth | 46 | 26 | 12 | 8 | 98-45 | 90 | ||
2. | Watford | 46 | 27 | 8 | 11 | 91-50 | 89 | ||
3. | Norwich City | 46 | 25 | 11 | 10 | 88-48 | 86 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 25 | 10 | 11 | 68-37 | 85 | ||
5. | Brentford | 46 | 23 | 9 | 14 | 78-59 | 78 | ||
6. | Ipswich Town | 46 | 22 | 12 | 12 | 72-54 | 78 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 12 | 12 | 70-56 | 78 | ||
8. | Derby County | 46 | 21 | 14 | 11 | 85-56 | 77 | ||
9. | Blackburn Rovers | 46 | 17 | 16 | 13 | 66-59 | 67 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 54-64 | 63 |
18.11 19:45 | AFC Wimbledon | | York City | 3:1 (0:1)* | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
18.11 19:45 | Shrewsbury Town | | Walsall | 1:0 (0:0)* | |||||
Shrewsbury | |||||||||
18.11 19:45 | A.F.C. Telford United | | Basingstoke Town | 2:1 (2:0)* | |||||
Telford | |||||||||
18.11 19:45 | Southport | | Dagenham & Redbridge | 2:0 (0:0)* | |||||
Southport | |||||||||
18.11 19:45 | Sheffield United | | Crewe Alexandra | 2:0 (1:0)* | |||||
Sheffield | |||||||||
18.11 19:45 | Rochdale | | Northampton Town | 2:1 (0:1)* | |||||
Rochdale | |||||||||
18.11 19:45 | Accrington Stanley | | Notts County | 2:1 (1:1)* | |||||
Accrington | |||||||||
19.11 19:45 | Aldershot Town | | Portsmouth | 1:0 (0:0)* | |||||
Aldershot | |||||||||
20.11 19:45 | Maidstone United | | Stevenage | 2:1 (1:0)* | |||||
Maidstone | |||||||||
25.11 19:45 | Concord Rangers | | Mansfield Town | 0:1 (0:0)* | |||||
Canvey Island | |||||||||
07.11 19:55 | Warrington Town | | Exeter City | 1:0 (1:0) | |||||
Warrington | |||||||||
08.11 15:00 | Yeovil Town | | Crawley Town | 1:0 (1:0) | |||||
Yeovil | |||||||||
08.11 15:00 | York City | | AFC Wimbledon | 1:1 (1:1) | |||||
York | |||||||||
08.11 15:00 | Walsall | | Shrewsbury Town | 2:2 (0:1) | |||||
Walsall | |||||||||
08.11 15:00 | Eastleigh | | Lincoln City | 2:1 (1:0) | |||||
Eastleigh | |||||||||
08.11 15:00 | Basingstoke Town | | A.F.C. Telford United | 1:1 (0:1) | |||||
Basingstoke | |||||||||
08.11 15:00 | Dagenham & Redbridge | | Southport | 0:0 | |||||
London | |||||||||
08.11 15:00 | Peterborough United | | Carlisle United | 2:1 (1:1) | |||||
Peterborough | |||||||||
08.11 15:00 | Cheltenham Town | | Swindon Town | 5:0 (2:0) | |||||
Cheltenham | |||||||||
08.11 15:00 | Bromley | | Dartford | 3:4 (1:0) | |||||
Bromley | |||||||||
08.11 15:00 | Barnet | | Wycombe Wanderers | 1:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
08.11 15:00 | Gillingham | | Bristol City | 1:2 (0:1) | |||||
Gillingham | |||||||||
08.11 15:00 | Crewe Alexandra | | Sheffield United | 0:0 | |||||
Crewe | |||||||||
08.11 15:00 | Grimsby Town | | Oxford United | 1:3 (0:2) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
08.11 15:00 | Tranmere Rovers | | Bristol Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
Birkenhead | |||||||||
08.11 15:00 | Southend United | | Chester | 1:2 (1:1) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
08.11 15:00 | Luton Town | | Newport County | 4:2 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
08.11 15:00 | Bury | | Hemel Hempstead Town | 3:1 (1:1) | |||||
Bury | |||||||||
08.11 15:00 | Cambridge United | | Fleetwood Town | 1:0 (0:0) | |||||
Cambridge | |||||||||
08.11 15:00 | Northampton Town | | Rochdale | 0:0 | |||||
Northampton | |||||||||
08.11 15:00 | Dover Athletic | | Morecambe | 1:0 (1:0) | |||||
River | |||||||||
08.11 15:00 | Port Vale | | Milton Keynes Dons | 3:4 (2:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
08.11 15:00 | Plymouth Argyle | | AFC Fylde | 2:0 (1:0) | |||||
Plymouth | |||||||||
08.11 15:00 | Barnsley | | Burton Albion | 5:0 (2:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
08.11 15:00 | Hartlepool United | | East Thurrock United | 2:0 (1:0) | |||||
Hartlepool | |||||||||
08.11 15:00 | Oldham Athletic | | Leyton Orient | 1:0 (1:0) | |||||
Oldham | |||||||||
09.11 12:00 | Halifax Town | | Bradford City | 1:2 (1:0) | |||||
Halifax | |||||||||
09.11 14:00 | Gosport Borough | | Colchester United | 3:6 (1:4) | |||||
Gosport | |||||||||
09.11 14:00 | Braintree Town | | Chesterfield | 0:6 (0:3) | |||||
Braintree | |||||||||
09.11 14:00 | Portsmouth | | Aldershot Town | 2:2 (1:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
09.11 14:00 | Norton United | | Gateshead | 0:4 (0:3) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
09.11 14:00 | Stevenage | | Maidstone United | 0:0 | |||||
Stevenage | |||||||||
09.11 14:00 | Wrexham | | Woking | 3:0 (3:0) | |||||
Wrexham | |||||||||
09.11 14:00 | Coventry City | | Worcester City | 1:2 (0:1) | |||||
Coventry | |||||||||
09.11 14:00 | Blyth Spartans | | Altrincham | 4:1 (1:0) | |||||
Blyth | |||||||||
09.11 14:00 | Forest Green Rovers | | Scunthorpe United | 0:2 (0:1) | |||||
Nailsworth | |||||||||
09.11 15:00 | Notts County | | Accrington Stanley | 0:0 | |||||
Nottingham | |||||||||
10.11 20:00 | Havant & Waterlooville | | Preston North End | 0:3 (0:2) | |||||
Havant | |||||||||
18.11 19:45 | Mansfield Town | | Concord Rangers | 1:1 (1:1) | |||||
Mansfield | |||||||||
18.11 19:45 | Weston-super-Mare | | Doncaster Rovers | 1:4 (0:3) | |||||
Weston-super-Mare |
Day 17 | |||||||||
28.11 20:30 | Zulte Waregem | | Gent | 2:1 (0:1) | |||||
Waregem | |||||||||
29.11 18:00 | Westerlo | | Charleroi | 2:3 (1:1) | |||||
Westerlo | |||||||||
29.11 20:00 | Mechelen | | Oostende | 0:0 | |||||
Mechelen | |||||||||
29.11 20:00 | Waasland-Beveren | | Mouscron-Péruwelz | 2:1 (0:1) | |||||
Beveren | |||||||||
29.11 20:00 | Cercle | | Genk | 0:1 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
30.11 14:30 | Anderlecht | | Brugge | 2:2 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
30.11 18:00 | Standard | | Kortrijk | 0:2 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
30.11 20:00 | Lierse | | Lokeren | 1:1 (1:1) | |||||
Lier | |||||||||
Day 16 | |||||||||
22.11 18:00 | Charleroi | | Anderlecht | 3:1 (1:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
22.11 20:00 | Lokeren | | Westerlo | 0:0 | |||||
Lokeren | |||||||||
22.11 20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Lierse | 2:1 (2:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
22.11 20:00 | Gent | | Cercle | 4:0 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
22.11 20:30 | Brugge | | Waasland-Beveren | 4:2 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
23.11 14:30 | Oostende | | Standard | 3:2 (1:1) | |||||
Oostende | |||||||||
23.11 18:00 | Genk | | Mechelen | 3:0 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
23.11 20:00 | Kortrijk | | Zulte Waregem | 3:1 (0:1) | |||||
Kortrijk |
Day 15 | |||||||||
07.11 20:30 | Oostende | | Zulte Waregem | 1:3 (1:1) | |||||
Oostende | |||||||||
08.11 18:00 | Mouscron-Péruwelz | | Charleroi | 0:2 (0:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
08.11 20:00 | Kortrijk | | Lierse | 1:0 (1:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
08.11 20:00 | Mechelen | | Cercle | 1:1 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
09.11 14:30 | Gent | | Anderlecht | 0:2 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
09.11 18:00 | Brugge | | Westerlo | 5:0 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
09.11 20:00 | Lokeren | | Waasland-Beveren | 3:0 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
09.11 20:00 | Genk | | Standard | 0:2 (0:1) | |||||
Genk | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.11 14:30 | Anderlecht | | Lokeren | 1:1 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
01.11 18:00 | Standard | | Mechelen | 2:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
01.11 20:00 | Waasland-Beveren | | Oostende | 1:0 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
01.11 20:00 | Cercle | | Kortrijk | 0:4 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
02.11 14:30 | Lierse | | Gent | 0:1 (0:0) | |||||
Lier | |||||||||
02.11 18:00 | Charleroi | | Brugge | 0:0 | |||||
Charleroi | |||||||||
02.11 20:00 | Westerlo | | Mouscron-Péruwelz | 1:3 (1:1) | |||||
Westerlo |
Day 17 | |||||||||
29.11 13:30 | Slavia | | Botev | 3:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
29.11 14:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Cherno More | 1:1 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
29.11 14:15 | Haskovo 2009 | | Beroe | 1:0 (1:0) | |||||
Haskovo | |||||||||
29.11 16:00 | Levski | | Liteks | 2:2 (2:1) | |||||
Sofia | |||||||||
30.11 13:15 | Marek | | CSKA | 0:0 | |||||
Dupnitsa | |||||||||
30.11 15:30 | Ludogorets | | Lokomotiv Sofia | 5:1 (1:1) | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 16 | |||||||||
22.11 13:15 | Cherno More | | Liteks | 0:3 (0:1) | |||||
Varna | |||||||||
22.11 14:30 | Lokomotiv Sofia | | Haskovo 2009 | 2:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
22.11 14:30 | Lokomotiv Plovdiv | | Marek | 1:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
22.11 16:00 | CSKA | | Ludogorets | 1:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
23.11 13:15 | Botev | | Levski | 0:3 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
23.11 17:30 | Beroe | | Slavia | 1:1 (1:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
Day 15 | |||||||||
07.11 17:45 | Levski | | Beroe | 0:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
08.11 14:30 | Marek | | Cherno More | 1:3 (0:2) | |||||
Dupnitsa | |||||||||
08.11 14:30 | Slavia | | Lokomotiv Sofia | 1:2 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
08.11 17:30 | Liteks | | Botev | 1:2 (1:1) | |||||
Lovech | |||||||||
09.11 13:00 | Haskovo 2009 | | CSKA | 2:4 (0:2) | |||||
Haskovo | |||||||||
09.11 18:30 | Ludogorets | | Lokomotiv Plovdiv | 2:0 (1:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.11 17:30 | CSKA | | Slavia | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
02.11 13:00 | Lokomotiv Sofia | | Levski | 0:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
02.11 14:30 | Cherno More | | Botev | 2:1 (2:0) | |||||
Varna | |||||||||
02.11 14:30 | Lokomotiv Plovdiv | | Haskovo 2009 | 1:0 (1:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
03.11 17:45 | Beroe | | Liteks | 2:0 (1:0) | |||||
Stara Zagora |
Day 16 | |||||||||
28.11 19:00 | PASE | | Honvéd | 0:0 | |||||
Dunaújváros | |||||||||
29.11 14:00 | Újpest | | Haladás | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
29.11 16:00 | Lombard | | Videoton | 0:5 (0:3) | |||||
Pápa | |||||||||
29.11 16:00 | MTK | | Pécs | 3:2 (1:2) | |||||
Budapest | |||||||||
29.11 18:00 | Puskás | | Diósgyőr | 1:0 (1:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
29.11 20:00 | Ferencváros | | Kecskemét | 3:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
30.11 16:30 | Debrecen | | Spartacus | 5:0 (3:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
30.11 18:30 | ETO | | Paks | 2:2 (0:0) | |||||
Győr |
Day 15 | |||||||||
21.11 19:00 | Kecskemét | | Újpest | 2:0 (2:0) | |||||
Kecskemét | |||||||||
22.11 14:00 | MTK | | Diósgyőr | 0:2 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
22.11 16:00 | Puskás | | Haladás | 1:0 (1:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
22.11 16:00 | PASE | | Paks | 1:0 (0:0) | |||||
Dunaújváros | |||||||||
22.11 18:00 | Spartacus | | Pécs | 4:0 (1:0) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
22.11 20:00 | Lombard | | Honvéd | 1:1 (0:0) | |||||
Pápa | |||||||||
23.11 16:30 | Videoton | | Ferencváros | 0:0 | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
23.11 18:30 | ETO | | Debrecen | 0:1 (0:1) | |||||
Győr | |||||||||
Day 14 | |||||||||
07.11 19:00 | Honvéd | | Ferencváros | 2:3 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
08.11 14:00 | Kecskemét | | Videoton | 0:0 | |||||
Kecskemét | |||||||||
08.11 16:00 | Paks | | Lombard | 3:0 (1:0) | |||||
Paks | |||||||||
08.11 16:00 | Újpest | | Puskás | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
08.11 18:00 | Pécs | | ETO | 0:3 (0:2) | |||||
Pécs | |||||||||
08.11 20:00 | Debrecen | | PASE | 2:0 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
09.11 16:30 | Haladás | | MTK | 0:3 (0:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
09.11 18:30 | Diósgyőr | | Spartacus | 2:1 (0:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
Day 13 | |||||||||
01.11 14:00 | ETO | | Diósgyőr | 1:1 (0:0) | |||||
Győr | |||||||||
01.11 16:00 | Spartacus | | Haladás | 2:0 (0:0) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
01.11 16:00 | PASE | | Pécs | 3:2 (0:1) | |||||
Dunaújváros | |||||||||
01.11 18:00 | Lombard | | Debrecen | 0:2 (0:0) | |||||
Pápa | |||||||||
01.11 20:00 | Ferencváros | | Paks | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
02.11 16:30 | MTK | | Újpest | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
02.11 18:30 | Videoton | | Honvéd | 1:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár |
Day 13 | |||||||||
28.11 20:30 | Freiburg | | Stuttgart | 1:4 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
29.11 15:30 | Schalke 04 | | Mainz 05 | 4:1 (2:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
29.11 15:30 | Bayer 04 | | Köln | 5:1 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
29.11 15:30 | Augsburg | | Hamburger SV | 3:1 (0:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
29.11 15:30 | Hertha | | Bayern | 0:1 (0:1) | |||||
Berlin | |||||||||
29.11 15:30 | Werder | | Paderborn 07 | 4:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
29.11 18:30 | Hoffenheim | | Hannover | 4:3 (2:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
30.11 15:30 | Wolfsburg | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
30.11 17:30 | Eintracht | | Borussia Dortmund | 2:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 12 | |||||||||
22.11 15:30 | Bayern | | Hoffenheim | 4:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
22.11 15:30 | Schalke 04 | | Wolfsburg | 3:2 (3:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
22.11 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Eintracht | 1:3 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
22.11 15:30 | Mainz 05 | | Freiburg | 2:2 (1:1) | |||||
Mainz | |||||||||
22.11 15:30 | Hannover | | Bayer 04 | 1:3 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
22.11 15:30 | Paderborn 07 | | Borussia Dortmund | 2:2 (0:2) | |||||
Paderborn | |||||||||
22.11 18:30 | Köln | | Hertha | 1:2 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
23.11 15:30 | Hamburger SV | | Werder | 2:0 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
23.11 17:30 | Stuttgart | | Augsburg | 0:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
Day 11 | |||||||||
07.11 20:30 | Hertha | | Hannover | 0:2 (0:1) | |||||
Berlin | |||||||||
08.11 15:30 | Bayer 04 | | Mainz 05 | 0:0 | |||||
Leverkusen | |||||||||
08.11 15:30 | Augsburg | | Paderborn 07 | 3:0 (1:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
08.11 15:30 | Hoffenheim | | Köln | 3:4 (3:3) | |||||
Sinsheim | |||||||||
08.11 15:30 | Eintracht | | Bayern | 0:4 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
08.11 15:30 | Freiburg | | Schalke 04 | 2:0 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
08.11 18:30 | Werder | | Stuttgart | 2:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
09.11 15:30 | Wolfsburg | | Hamburger SV | 2:0 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
09.11 17:30 | Borussia Dortmund | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
Day 10 | |||||||||
01.11 15:30 | Mainz 05 | | Werder | 1:2 (1:1) | |||||
Mainz | |||||||||
01.11 15:30 | Hannover | | Eintracht | 1:0 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
01.11 15:30 | Stuttgart | | Wolfsburg | 0:4 (0:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
01.11 15:30 | Hamburger SV | | Bayer 04 | 1:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
01.11 18:30 | Bayern | | Borussia Dortmund | 2:1 (0:1) | |||||
München | |||||||||
02.11 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Hoffenheim | 3:1 (2:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
02.11 17:30 | Köln | | Freiburg | 0:1 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
02.11 17:30 | Paderborn 07 | | Hertha | 3:1 (1:1) | |||||
Paderborn |
Day 14 | |||||||||
28.11 20:00 | Dordrecht | | Willem II | 0:4 (0:2) | |||||
Dordrecht | |||||||||
29.11 18:30 | Heerenveen | | Heracles | 0:1 (0:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
29.11 19:45 | NAC | | Utrecht | 1:5 (1:2) | |||||
Breda | |||||||||
29.11 19:45 | Vitesse | | Go Ahead Eagles | 2:2 (1:0) | |||||
Arnhem | |||||||||
29.11 20:45 | Cambuur | | AZ | 0:2 (0:1) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
30.11 12:30 | Den Haag | | Ajax | 1:1 (0:1) | |||||
Den Haag | |||||||||
30.11 14:30 | Excelsior | | Zwolle | 0:5 (0:3) | |||||
Rotterdam | |||||||||
30.11 14:30 | Twente | | Groningen | 1:2 (0:2) | |||||
Enschede | |||||||||
Day 13 | |||||||||
22.11 18:30 | AZ | | Vitesse | 1:0 (1:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
22.11 18:30 | Go Ahead Eagles | | NAC | 2:0 (2:0) | |||||
Deventer | |||||||||
22.11 19:45 | Feyenoord | | Dordrecht | 2:0 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
22.11 20:45 | Willem II | | Excelsior | 1:1 (0:0) | |||||
Tilburg | |||||||||
22.11 20:45 | Ajax | | Heerenveen | 4:1 (0:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
23.11 12:30 | Groningen | | PSV | 1:1 (0:0) | |||||
Groningen | |||||||||
23.11 14:30 | Zwolle | | Twente | 1:2 (1:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
23.11 14:30 | Heracles | | Den Haag | 3:1 (3:1) | |||||
Almelo | |||||||||
23.11 16:45 | Utrecht | | Cambuur | 1:3 (1:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
Day 12 | |||||||||
07.11 20:00 | Excelsior | | Utrecht | 2:2 (1:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
08.11 18:30 | Den Haag | | Willem II | 3:2 (2:0) | |||||
Den Haag | |||||||||
08.11 19:45 | Heerenveen | | Go Ahead Eagles | 2:2 (0:2) | |||||
Heerenveen | |||||||||
08.11 19:45 | Zwolle | | Groningen | 2:0 (1:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
08.11 20:45 | NAC | | AZ | 0:1 (0:0) | |||||
Breda | |||||||||
09.11 12:30 | Cambuur | | Ajax | 2:4 (1:2) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
09.11 14:30 | Dordrecht | | Twente | 0:4 (0:4) | |||||
Dordrecht | |||||||||
09.11 14:30 | Vitesse | | Feyenoord | 0:0 | |||||
Arnhem | |||||||||
09.11 16:45 | Heracles | | PSV | 1:2 (1:1) | |||||
Almelo | |||||||||
Day 11 | |||||||||
01.11 18:30 | Ajax | | Dordrecht | 4:0 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
01.11 19:45 | Feyenoord | | Zwolle | 2:0 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
01.11 19:45 | Twente | | Heerenveen | 2:0 (0:0) | |||||
Enschede | |||||||||
01.11 20:45 | PSV | | Den Haag | 1:0 (0:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
02.11 12:30 | Utrecht | | Vitesse | 3:1 (1:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
02.11 14:30 | Go Ahead Eagles | | Heracles | 1:3 (1:0) | |||||
Deventer | |||||||||
02.11 14:30 | Willem II | | Cambuur | 1:1 (0:0) | |||||
Tilburg | |||||||||
02.11 14:30 | AZ | | Excelsior | 3:3 (1:2) | |||||
Alkmaar | |||||||||
02.11 16:45 | Groningen | | NAC | 1:0 (1:0) | |||||
Groningen |
Day 14 | |||||||||
30.11 14:00 | Samtredia | | Chikhura | 3:1 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
30.11 14:00 | Sioni | | Baia | 0:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
30.11 14:00 | Zestaponi | | Dinamo Batumi | 2:4 (1:3) | |||||
Zestaponi | |||||||||
30.11 14:00 | Kobuleti | | Torpedo | 2:1 (0:0) | |||||
Kobuleti | |||||||||
30.11 14:00 | Metalurgi | | Spartaki-Tskhinvali | 1:1 (1:0) | |||||
Rustavi | |||||||||
30.11 14:00 | Kolkheti 1913 | | WIT Georgia | 2:1 (0:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
30.11 14:00 | Dila | | Merani | 1:0 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
30.11 15:00 | Dinamo Tbilisi | | Guria | 1:2 (1:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 13 | |||||||||
21.11 14:00 | Dila | | Samtredia | 1:0 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
21.11 14:00 | Merani | | Kolkheti 1913 | 0:0 | |||||
Samtredia | |||||||||
21.11 14:00 | WIT Georgia | | Metalurgi | 0:2 (0:2) | |||||
Mtskheta | |||||||||
21.11 14:00 | Dinamo Batumi | | Sioni | 2:1 (0:1) | |||||
Kobuleti | |||||||||
22.11 14:00 | Spartaki-Tskhinvali | | Kobuleti | 1:0 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
22.11 14:00 | Torpedo | | Zestaponi | 3:3 (2:3) | |||||
Kutaisi | |||||||||
22.11 14:00 | Baia | | Dinamo Tbilisi | 1:2 (0:0) | |||||
Anaklia | |||||||||
22.11 14:00 | Guria | | Chikhura | 2:2 (0:1) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
Day 12 | |||||||||
06.11 14:00 | Chikhura | | Baia | 1:0 (0:0) | |||||
Sachkhere | |||||||||
06.11 14:00 | Zestaponi | | Spartaki-Tskhinvali | 3:0 (1:0) | |||||
Zestaponi | |||||||||
06.11 14:00 | Sioni | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
06.11 17:00 | Dinamo Tbilisi | | Dinamo Batumi | 0:1 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
07.11 14:00 | Samtredia | | Guria | 3:1 (1:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
07.11 14:00 | Kolkheti 1913 | | Dila | 0:1 (0:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
08.11 14:00 | Kobuleti | | WIT Georgia | 2:0 (1:0) | |||||
Kobuleti | |||||||||
08.11 14:00 | Metalurgi | | Merani | 1:2 (1:1) | |||||
Rustavi | |||||||||
Day 11 | |||||||||
01.11 14:00 | Kolkheti 1913 | | Samtredia | 0:0 | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
01.11 14:00 | Dila | | Metalurgi | 3:2 (1:1) | |||||
Gori | |||||||||
01.11 14:00 | Baia | | Guria | 2:1 (1:1) | |||||
Zugdidi | |||||||||
02.11 14:00 | Merani | | Kobuleti | 1:0 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
02.11 14:00 | WIT Georgia | | Zestaponi | 2:3 (2:0) | |||||
Mtskheta | |||||||||
02.11 14:00 | Spartaki-Tskhinvali | | Sioni | 2:1 (2:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
02.11 14:00 | Dinamo Batumi | | Chikhura | 0:0 | |||||
Kobuleti | |||||||||
02.11 18:00 | Torpedo | | Dinamo Tbilisi | 1:2 (1:0) | |||||
Kutaisi |
Day 13 | |||||||||
28.11 20:45 | Real Sociedad | | Elche | 3:0 (2:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
29.11 16:00 | Getafe | | Athletic | 1:2 (0:1) | |||||
Getafe | |||||||||
29.11 18:00 | Español | | Levante | 2:1 (2:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
29.11 20:00 | Málaga | | Real Madrid | 1:2 (0:1) | |||||
Málaga | |||||||||
29.11 22:00 | Celta | | Eibar | 0:1 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
30.11 12:00 | Atlético | | Deportivo | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
30.11 17:00 | Sevilla | | Granada | 5:1 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
30.11 19:00 | Córdoba | | Villarreal | 0:2 (0:1) | |||||
Córdoba | |||||||||
30.11 21:00 | Valencia | | Barcelona | 0:1 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
Day 12 | |||||||||
21.11 20:45 | Athletic | | Español | 3:1 (2:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
22.11 16:00 | Atlético | | Málaga | 3:1 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
22.11 18:00 | Eibar | | Real Madrid | 0:4 (0:2) | |||||
Éibar | |||||||||
22.11 20:00 | Barcelona | | Sevilla | 5:1 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
22.11 22:00 | Deportivo | | Real Sociedad | 0:0 | |||||
La Coruña | |||||||||
23.11 12:00 | Rayo Vallecano | | Celta | 1:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
23.11 17:00 | Levante | | Valencia | 2:1 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
23.11 19:00 | Elche | | Córdoba | 2:2 (0:1) | |||||
Elche | |||||||||
23.11 21:00 | Villarreal | | Getafe | 2:1 (2:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
24.11 20:45 | Granada | | Almería | 0:0 | |||||
Granada | |||||||||
Day 11 | |||||||||
07.11 20:45 | Córdoba | | Deportivo | 0:0 | |||||
Córdoba | |||||||||
08.11 16:00 | Almería | | Barcelona | 1:2 (1:0) | |||||
Almería | |||||||||
08.11 18:00 | Getafe | | Elche | 0:0 | |||||
Getafe | |||||||||
08.11 20:00 | Real Madrid | | Rayo Vallecano | 5:1 (2:1) | |||||
Madrid | |||||||||
08.11 22:00 | Celta | | Granada | 0:0 | |||||
Vigo | |||||||||
08.11 22:00 | Málaga | | Eibar | 2:1 (0:1) | |||||
Málaga | |||||||||
09.11 12:00 | Sevilla | | Levante | 1:1 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
09.11 17:00 | Español | | Villarreal | 1:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
09.11 19:00 | Valencia | | Athletic | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
09.11 21:00 | Real Sociedad | | Atlético | 2:1 (1:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
Day 10 | |||||||||
01.11 16:00 | Granada | | Real Madrid | 0:4 (0:2) | |||||
Granada | |||||||||
01.11 18:00 | Atlético | | Córdoba | 4:2 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
01.11 20:00 | Barcelona | | Celta | 0:1 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
01.11 22:00 | Real Sociedad | | Málaga | 0:1 (0:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
02.11 12:00 | Athletic | | Sevilla | 1:0 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
02.11 17:00 | Villarreal | | Valencia | 1:3 (0:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
02.11 19:00 | Levante | | Almería | 2:1 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
02.11 21:00 | Elche | | Español | 2:1 (1:0) | |||||
Elche | |||||||||
03.11 20:45 | Rayo Vallecano | | Eibar | 2:3 (0:1) | |||||
Madrid |
Day 13 | |||||||||
29.11 18:00 | Sassuolo | | Hellas Verona | 2:1 (0:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
29.11 20:45 | Chievo | | Lazio | 0:0 | |||||
Verona | |||||||||
30.11 15:00 | Cagliari | | Fiorentina | 0:4 (0:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
30.11 15:00 | Cesena | | Genoa | 0:3 (0:3) | |||||
Cesena | |||||||||
30.11 15:00 | Empoli | | Atalanta | 0:0 | |||||
Empoli | |||||||||
30.11 15:00 | Milan | | Udinese | 2:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
30.11 15:00 | Palermo | | Parma | 2:1 (1:1) | |||||
Palermo | |||||||||
30.11 18:00 | Juventus | | Torino | 2:1 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
30.11 20:45 | Roma | | Inter | 4:2 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
Day 12 | |||||||||
22.11 18:00 | Atalanta | | Roma | 1:2 (1:2) | |||||
Bergamo | |||||||||
22.11 20:45 | Lazio | | Juventus | 0:3 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
23.11 12:30 | Torino | | Sassuolo | 0:1 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
23.11 15:00 | Cesena | | Sampdoria | 1:1 (0:0) | |||||
Cesena | |||||||||
23.11 15:00 | Hellas Verona | | Fiorentina | 1:2 (1:1) | |||||
Verona | |||||||||
23.11 15:00 | Napoli | | Cagliari | 3:3 (2:1) | |||||
Napoli | |||||||||
23.11 15:00 | Parma | | Empoli | 0:2 (0:1) | |||||
Parma | |||||||||
23.11 15:00 | Udinese | | Chievo | 1:1 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
23.11 20:45 | Milan | | Inter | 1:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
24.11 20:45 | Genoa | | Palermo | 1:1 (1:1) | |||||
Genova | |||||||||
Day 11 | |||||||||
08.11 18:00 | Sassuolo | | Atalanta | 0:0 | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
08.11 20:45 | Sampdoria | | Milan | 2:2 (1:1) | |||||
Genova | |||||||||
09.11 12:30 | Cagliari | | Genoa | 1:1 (1:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
09.11 15:00 | Chievo | | Cesena | 2:1 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
09.11 15:00 | Empoli | | Lazio | 2:1 (0:0) | |||||
Empoli | |||||||||
09.11 15:00 | Juventus | | Parma | 7:0 (3:0) | |||||
Torino | |||||||||
09.11 15:00 | Palermo | | Udinese | 1:1 (1:1) | |||||
Palermo | |||||||||
09.11 18:00 | Fiorentina | | Napoli | 0:1 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
09.11 20:45 | Inter | | Hellas Verona | 2:2 (1:1) | |||||
Milano | |||||||||
09.11 20:45 | Roma | | Torino | 3:0 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
Day 10 | |||||||||
01.11 15:00 | Napoli | | Roma | 2:0 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
01.11 18:00 | Empoli | | Juventus | 0:2 (0:0) | |||||
Empoli | |||||||||
01.11 20:45 | Parma | | Inter | 2:0 (1:0) | |||||
Parma | |||||||||
02.11 15:00 | Chievo | | Sassuolo | 0:0 | |||||
Verona | |||||||||
02.11 15:00 | Sampdoria | | Fiorentina | 3:1 (2:1) | |||||
Genova | |||||||||
02.11 15:00 | Torino | | Atalanta | 0:0 | |||||
Torino | |||||||||
02.11 15:00 | Udinese | | Genoa | 2:4 (2:2) | |||||
Udine | |||||||||
02.11 20:45 | Milan | | Palermo | 0:2 (0:2) | |||||
Milano | |||||||||
03.11 19:00 | Cesena | | Hellas Verona | 1:1 (1:0) | |||||
Cesena | |||||||||
03.11 21:00 | Lazio | | Cagliari | 4:2 (3:0) | |||||
Roma |
Day 36 | |||||||||
08.11 14:00 | Ventspils | | Daugava Daugavpils | 4:0 (0:0) | |||||
Ventspils | |||||||||
08.11 14:00 | BFC Daugava | | Jūrmala | 4:2 (1:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
08.11 14:00 | Skonto | | Daugava Rīga | 4:1 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
08.11 14:00 | METTA/LU | | Jelgava | 0:3 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
08.11 14:00 | Spartaks | | FK Liepāja | 0:0 | |||||
Jūrmala | |||||||||
Day 35 | |||||||||
01.11 14:00 | FK Liepāja | | Daugava Daugavpils | 3:2 (1:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
01.11 14:00 | METTA/LU | | Spartaks | 2:1 (2:1) | |||||
Rīga | |||||||||
01.11 14:00 | Daugava Rīga | | Jelgava | 1:3 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
01.11 14:00 | Jūrmala | | Skonto | 1:7 (1:2) | |||||
Jūrmala | |||||||||
01.11 14:00 | Ventspils | | BFC Daugava | 2:0 (2:0) | |||||
Ventspils |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.11 14:00 | Rēzeknes BJSS | | METTA/LU | 1:5 (1:2) | 0:1 (0:1) | 1:6 | |||
Rēzekne | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.11 19:00 | METTA/LU | | Rēzeknes BJSS | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga |
Day 36 | |||||||||
29.11 12:30 | Žalgiris | | Banga | 3:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
29.11 18:00 | Trakai | | Dainava | 1:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
29.11 18:00 | Šiauliai | | Ekranas | 0:0 | |||||
Šiauliai | |||||||||
29.11 18:00 | Atlantas | | Kruoja | 1:0 (0:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
29.11 18:00 | Sūduva | | Granitas | 4:1 (0:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
Day 35 | |||||||||
20.11 14:00 | Dainava | | Sūduva | 0:6 (0:3) | |||||
Alytus | |||||||||
22.11 12:00 | Kruoja | | Trakai | 2:2 (1:1) | |||||
Pakruojis | |||||||||
22.11 18:00 | Ekranas | | Atlantas | 0:3 (0:3) | |||||
Panevėžys | |||||||||
23.11 12:00 | Banga | | Šiauliai | 1:3 (1:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
23.11 16:00 | Granitas | | Žalgiris | 1:6 (0:3) | |||||
Klaipėda | |||||||||
Day 34 | |||||||||
08.11 12:00 | Sūduva | | Kruoja | 1:2 (1:1) | |||||
Marijampolė | |||||||||
08.11 18:00 | Banga | | Granitas | 0:6 (0:2) | |||||
Gargždai | |||||||||
09.11 12:00 | Žalgiris | | Dainava | 2:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
09.11 16:00 | Šiauliai | | Atlantas | 0:3 (0:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
10.11 18:00 | Trakai | | Ekranas | 5:1 (3:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 33 | |||||||||
02.11 12:00 | Kruoja | | Žalgiris | 0:0 | |||||
Pakruojis | |||||||||
02.11 18:00 | Ekranas | | Sūduva | 1:2 (0:1) | |||||
Panevėžys |
Day 30 | |||||||||
09.11 18:00 | Haugesund | | Brann | 2:3 (1:2) | |||||
Haugesund | |||||||||
09.11 18:00 | Bodø/Glimt | | Viking | 3:2 (0:1) | |||||
Bodø | |||||||||
09.11 18:00 | Sandnes Ulf | | Ålesund | 1:2 (1:0) | |||||
Sandnes | |||||||||
09.11 18:00 | Molde | | Odd | 2:0 (0:0) | |||||
Molde | |||||||||
09.11 18:00 | Rosenborg | | Strømsgodset | 4:1 (1:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
09.11 18:00 | Vålerenga | | Start | 1:0 (1:0) | |||||
Oslo | |||||||||
09.11 18:00 | Sogndal | | Stabæk | 0:2 (0:0) | |||||
Sogndal | |||||||||
09.11 18:00 | Sarpsborg 08 | | Lillestrøm | 3:2 (1:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
Day 29 | |||||||||
02.11 18:00 | Brann | | Sogndal | 2:1 (1:0) | |||||
Bergen | |||||||||
02.11 18:00 | Lillestrøm | | Bodø/Glimt | 4:0 (2:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
02.11 18:00 | Stabæk | | Haugesund | 0:1 (0:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
02.11 18:00 | Ålesund | | Vålerenga | 4:1 (2:1) | |||||
Ålesund | |||||||||
02.11 18:00 | Strømsgodset | | Molde | 2:0 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
02.11 18:00 | Odd | | Rosenborg | 0:1 (0:0) | |||||
Skien | |||||||||
02.11 18:00 | Viking | | Sarpsborg 08 | 1:0 (0:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
02.11 18:00 | Start | | Sandnes Ulf | 3:3 (1:2) | |||||
Kristiansand |
09.11 13:00 | Kristiansund | | Bærum | 0:2 (0:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
09.11 15:30 | Mjøndalen | | Fredrikstad | 2:0 (1:0) | |||||
Mjøndalen |
Day 17 | |||||||||
28.11 18:00 | Górnik Łęczna | | Ruch | 3:0 (1:0) | |||||
Łęczna | |||||||||
28.11 20:30 | Piast | | Wisła | 0:0 | |||||
Gliwice | |||||||||
29.11 15:30 | Podbeskidzie | | Lechia | 1:0 (1:0) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
29.11 15:30 | Jagiellonia | | Zawisza | 0:0 | |||||
Białystok | |||||||||
29.11 18:00 | Korona | | GKS | 2:0 (2:0) | |||||
Kielce | |||||||||
30.11 15:30 | Lech | | Górnik Zabrze | 3:0 (2:0) | |||||
Poznań | |||||||||
30.11 18:00 | Śląsk | | Pogoń | 1:1 (0:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
Day 16 | |||||||||
21.11 18:00 | Ruch | | Śląsk | 1:0 (0:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
21.11 20:30 | GKS | | Legia | 0:3 (0:2) | |||||
Bełchatów | |||||||||
22.11 15:30 | Pogoń | | Podbeskidzie | 1:2 (1:1) | |||||
Szczecin | |||||||||
22.11 15:30 | Wisła | | Górnik Łęczna | 2:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
22.11 18:00 | Korona | | Zawisza | 2:2 (1:1) | |||||
Kielce | |||||||||
23.11 15:30 | Lechia | | Jagiellonia | 1:1 (1:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
23.11 18:00 | Piast | | Lech | 3:2 (0:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
24.11 18:00 | Cracovia | | Górnik Zabrze | 1:2 (1:1) | |||||
Kraków |
Day 15 | |||||||||
07.11 18:00 | Piast | | Górnik Łęczna | 0:0 | |||||
Gliwice | |||||||||
07.11 20:30 | Lech | | Podbeskidzie | 1:1 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
08.11 15:30 | Lechia | | Korona | 1:2 (0:2) | |||||
Gdańsk | |||||||||
08.11 18:00 | GKS | | Cracovia | 1:1 (0:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
08.11 20:30 | Wisła | | Śląsk | 1:1 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
09.11 15:30 | Zawisza | | Górnik Zabrze | 1:2 (1:1) | |||||
Bydgoszcz | |||||||||
09.11 15:30 | Ruch | | Jagiellonia | 5:2 (3:1) | |||||
Chorzów | |||||||||
09.11 18:00 | Pogoń | | Legia | 2:1 (2:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
Day 14 | |||||||||
02.11 13:00 | Górnik Zabrze | | Pogoń | 1:1 (1:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
02.11 15:30 | Cracovia | | Zawisza | 1:0 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
02.11 15:30 | Śląsk | | Lech | 1:1 (0:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
02.11 18:00 | Legia | | Ruch | 2:1 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
03.11 18:00 | Podbeskidzie | | Piast | 2:4 (0:2) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
03.11 20:30 | Jagiellonia | | GKS | 0:1 (0:1) | |||||
Białystok |
Day 11 | |||||||||
28.11 20:30 | Vitória Guimarães | | Moreirense | 2:1 (1:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
29.11 16:00 | Belenenses | | Arouca | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
29.11 18:00 | Penafiel | | Braga | 1:6 (1:2) | |||||
Penafiel | |||||||||
29.11 20:15 | Sporting | | Vitória Setubal | 3:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
30.11 16:00 | Marítimo | | Boavista | 4:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
30.11 16:00 | Gil Vicente | | Nacional | 0:0 | |||||
Barcelos | |||||||||
30.11 18:00 | Académica | | Benfica | 0:2 (0:2) | |||||
Coimbra | |||||||||
30.11 20:15 | Porto | | Rio Ave | 5:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
Day 10 | |||||||||
07.11 20:30 | Arouca | | Vitória Guimarães | 1:2 (0:0) | |||||
Arouca | |||||||||
08.11 20:15 | Braga | | Gil Vicente | 2:0 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
09.11 16:00 | Moreirense | | Belenenses | 0:1 (0:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
09.11 16:00 | Nacional | | Benfica | 1:2 (1:2) | |||||
Funchal | |||||||||
09.11 16:00 | Vitória Setubal | | Marítimo | 1:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
09.11 16:00 | Boavista | | Penafiel | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
09.11 18:00 | Sporting | | Paços de Ferreira | 1:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
09.11 20:15 | Estoril-Praia | | Porto | 2:2 (1:1) | |||||
Estoril | |||||||||
10.11 20:00 | Rio Ave | | Académica | 3:0 (2:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
Day 9 | |||||||||
01.11 16:00 | Penafiel | | Estoril-Praia | 1:2 (0:1) | |||||
Penafiel | |||||||||
01.11 18:00 | Vitória Guimarães | | Sporting | 3:0 (2:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
01.11 20:15 | Porto | | Nacional | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
02.11 16:00 | Gil Vicente | | Arouca | 1:1 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
02.11 16:00 | Marítimo | | Moreirense | 1:2 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
02.11 16:00 | Paços de Ferreira | | Vitória Setubal | 4:1 (0:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
02.11 19:15 | Académica | | Braga | 1:1 (0:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
03.11 20:00 | Belenenses | | Boavista | 3:1 (3:1) | |||||
Lisboa |
Day 14 | |||||||||
29.11 13:00 | Radnički Niš | | Mladost | 2:2 (1:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
29.11 13:00 | Jagodina | | Radnički 1923 | 2:1 (2:0) | |||||
Jagodina | |||||||||
29.11 13:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Rad | 0:0 | |||||
Subotica | |||||||||
29.11 13:00 | Napredak | | Donji Srem | 3:1 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
29.11 15:00 | Vojvodina | | Čukarički | 1:2 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
29.11 17:00 | Borac | | Voždovac | 0:0 | |||||
Ĉačak | |||||||||
29.11 18:00 | Crvena Zvezda | | OFK | 2:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
30.11 13:00 | Novi Pazar | | Partizan | 1:1 (0:1) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
Day 13 | |||||||||
22.11 13:00 | Donji Srem | | Spartak Zlatibor Voda | 1:1 (0:0) | |||||
Pećinci | |||||||||
22.11 13:00 | Rad | | Vojvodina | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
22.11 13:00 | Radnički 1923 | | Crvena Zvezda | 0:0 | |||||
Kragujevac | |||||||||
22.11 17:00 | Borac | | Radnički Niš | 0:0 | |||||
Ĉačak | |||||||||
23.11 13:00 | Čukarički | | Jagodina | 0:3 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
23.11 13:00 | OFK | | Mladost | 2:1 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
23.11 17:00 | Partizan | | Napredak | 3:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 12 | |||||||||
08.11 13:30 | Mladost | | Radnički 1923 | 0:0 | |||||
Lučani | |||||||||
08.11 13:30 | Napredak | | Voždovac | 0:2 (0:2) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
08.11 17:00 | Jagodina | | Rad | 0:2 (0:1) | |||||
Jagodina | |||||||||
08.11 17:00 | Novi Pazar | | Borac | 2:2 (1:2) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
08.11 18:00 | Crvena Zvezda | | Čukarički | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
08.11 18:00 | Vojvodina | | Donji Srem | 2:3 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
08.11 19:00 | Radnički Niš | | OFK | 0:0 | |||||
Niŝ | |||||||||
09.11 13:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Partizan | 0:3 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
Day 11 | |||||||||
01.11 17:00 | Borac | | Napredak | 0:1 (0:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
01.11 17:00 | Čukarički | | Mladost | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
01.11 19:00 | Novi Pazar | | Radnički Niš | 3:1 (2:1) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
02.11 13:00 | Rad | | Crvena Zvezda | 1:2 (1:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
02.11 13:30 | Voždovac | | Spartak Zlatibor Voda | 1:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
02.11 13:30 | Donji Srem | | Jagodina | 2:3 (2:2) | |||||
Pećinci | |||||||||
02.11 13:30 | Radnički 1923 | | OFK | 0:0 | |||||
Kragujevac | |||||||||
02.11 19:00 | Partizan | | Vojvodina | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 18 | |||||||||
22.11 14:00 | Gorica | | NK Zavrč | 1:0 (1:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
22.11 16:00 | Rudar | | Celje | 0:0 | |||||
Velenje | |||||||||
22.11 16:00 | Maribor | | Koper | 4:0 (3:0) | |||||
Maribor | |||||||||
22.11 18:00 | Olimpija | | Domžale | 2:1 (2:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
23.11 16:00 | Radomlje | | Krka | 0:2 (0:1) | |||||
Radomlje | |||||||||
Day 17 | |||||||||
08.11 14:00 | NK Zavrč | | Olimpija | 0:2 (0:1) | |||||
Zavrč | |||||||||
08.11 16:00 | Celje | | Gorica | 2:0 (0:0) | |||||
Celje | |||||||||
08.11 18:00 | Koper | | Rudar | 1:3 (1:0) | |||||
Koper | |||||||||
09.11 14:00 | Krka | | Maribor | 1:3 (0:2) | |||||
Novo mesto | |||||||||
09.11 17:00 | Domžale | | Radomlje | 3:0 (2:0) | |||||
Domžale | |||||||||
Day 16 | |||||||||
02.11 17:00 | Rudar | | Gorica | 1:0 (1:0) | |||||
Velenje | |||||||||
02.11 17:00 | Olimpija | | Celje | 1:3 (0:1) | |||||
Ljubljana | |||||||||
02.11 17:00 | Radomlje | | NK Zavrč | 1:2 (0:2) | |||||
Radomlje | |||||||||
02.11 17:00 | Koper | | Krka | 1:0 (0:0) | |||||
Koper |
Day 15 | |||||||||
28.11 20:30 | Marseille | | Nantes | 2:0 (2:0) | |||||
Marseille | |||||||||
29.11 17:00 | Paris Saint-Germain | | Nice | 1:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
29.11 20:00 | Caen | | Montpellier | 1:1 (1:1) | |||||
Caen | |||||||||
29.11 20:00 | Lens | | Metz | 2:0 (0:0) | |||||
Amiens | |||||||||
29.11 20:00 | Reims | | Bastia | 2:1 (1:1) | |||||
Reims | |||||||||
29.11 20:00 | Rennes | | Monaco | 2:0 (2:0) | |||||
Rennes | |||||||||
29.11 20:00 | Toulouse | | Lorient | 2:3 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
30.11 14:00 | Bordeaux | | Lille | 1:0 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
30.11 17:00 | Evian | | Guingamp | 2:0 (0:0) | |||||
Annecy | |||||||||
30.11 21:00 | Saint-Étienne | | Lyon | 3:0 (2:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 14 | |||||||||
21.11 20:30 | Metz | | Paris Saint-Germain | 2:3 (0:2) | |||||
Metz | |||||||||
22.11 17:00 | Bastia | | Lyon | 0:0 | |||||
Bastia | |||||||||
22.11 20:00 | Guingamp | | Rennes | 0:1 (0:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
22.11 20:00 | Lorient | | Lens | 1:0 (1:0) | |||||
Lorient | |||||||||
22.11 20:00 | Monaco | | Caen | 2:2 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
22.11 20:00 | Nice | | Reims | 0:0 | |||||
Nice | |||||||||
23.11 14:00 | Nantes | | Saint-Étienne | 0:0 | |||||
Nantes | |||||||||
23.11 17:00 | Montpellier | | Toulouse | 2:0 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
23.11 21:00 | Marseille | | Bordeaux | 3:1 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 13 | |||||||||
07.11 20:30 | Rennes | | Lorient | 1:0 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
08.11 17:00 | Lens | | Bordeaux | 1:2 (0:2) | |||||
Amiens | |||||||||
08.11 20:00 | Bastia | | Montpellier | 2:0 (2:0) | |||||
Bastia | |||||||||
08.11 20:00 | Caen | | Nantes | 1:2 (1:1) | |||||
Caen | |||||||||
08.11 20:00 | Evian | | Nice | 1:0 (0:0) | |||||
Annecy | |||||||||
08.11 20:00 | Toulouse | | Metz | 3:0 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
09.11 14:00 | Lyon | | Guingamp | 3:1 (2:1) | |||||
Lyon | |||||||||
09.11 17:00 | Reims | | Lille | 2:0 (2:0) | |||||
Reims | |||||||||
09.11 17:00 | Saint-Étienne | | Monaco | 1:1 (0:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
09.11 21:00 | Paris Saint-Germain | | Marseille | 2:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.11 17:00 | Lorient | | Paris Saint-Germain | 1:2 (1:0) | |||||
Lorient | |||||||||
01.11 20:00 | Guingamp | | Bastia | 1:0 (1:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
01.11 20:00 | Lille | | Saint-Étienne | 1:1 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
01.11 20:00 | Metz | | Caen | 3:2 (1:0) | |||||
Metz | |||||||||
01.11 20:00 | Montpellier | | Evian | 2:0 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
01.11 20:00 | Nice | | Lyon | 1:3 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
02.11 14:00 | Nantes | | Rennes | 1:1 (1:1) | |||||
Nantes | |||||||||
02.11 17:00 | Bordeaux | | Toulouse | 2:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
02.11 21:00 | Marseille | | Lens | 2:1 (1:1) | |||||
Marseille |
Day 17 | |||||||||
28.11 18:00 | Lokomotiva | | Split | 1:1 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
29.11 15:00 | Slaven | | Zadar | 4:0 (1:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
29.11 17:00 | Hajduk | | Zagreb | 0:2 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
30.11 15:00 | Istra 1961 | | Dinamo | 0:4 (0:1) | |||||
Pula | |||||||||
Day 16 | |||||||||
21.11 18:00 | Osijek | | Istra 1961 | 1:1 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
22.11 15:00 | Dinamo | | Hajduk | 3:0 | |||||
Zagreb | |||||||||
22.11 17:00 | Zadar | | Rijeka | 0:1 (0:0) | |||||
Zadar | |||||||||
23.11 15:00 | Lokomotiva | | Slaven | 0:0 | |||||
Zagreb | |||||||||
23.11 17:00 | Split | | Zagreb | 2:2 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
Day 15 | |||||||||
07.11 18:00 | Slaven | | Split | 1:0 (0:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
08.11 15:00 | Istra 1961 | | Zadar | 1:1 (0:0) | |||||
Pula | |||||||||
08.11 19:00 | Hajduk | | Osijek | 2:1 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
09.11 15:00 | Zagreb | | Dinamo | 0:0 | |||||
Zagreb | |||||||||
09.11 19:00 | Rijeka | | Lokomotiva | 6:0 (3:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.11 15:00 | Split | | Dinamo | 0:0 | |||||
Split | |||||||||
01.11 19:00 | Slaven | | Rijeka | 1:1 (0:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
02.11 15:00 | Osijek | | Zagreb | 1:0 (1:0) | |||||
Osijek | |||||||||
02.11 19:00 | Zadar | | Hajduk | 0:3 (0:2) | |||||
Zadar | |||||||||
03.11 18:00 | Lokomotiva | | Istra 1961 | 4:2 (1:2) | |||||
Zagreb |
Day 16 | |||||||||
29.11 13:00 | Berane | | Sutjeska | 0:2 (0:0) | |||||
Berane | |||||||||
29.11 13:00 | Mladost | | Petrovac | 2:0 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
29.11 13:00 | Mornar | | Budućnost | 0:1 (0:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
29.11 13:00 | Lovćen | | Bokelj | 4:1 (1:0) | |||||
Cetinje | |||||||||
29.11 13:00 | Rudar | | Zeta | 2:1 (1:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
29.11 13:00 | Grbalj | | Mogren | 4:2 (2:2) | |||||
Radanovići | |||||||||
Day 15 | |||||||||
22.11 13:00 | Mogren | | Berane | 2:2 (2:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
22.11 13:00 | Zeta | | Grbalj | 2:1 (1:1) | |||||
Golubovci | |||||||||
22.11 13:00 | Bokelj | | Rudar | 1:5 (0:3) | |||||
Kotor | |||||||||
22.11 13:00 | Budućnost | | Lovćen | 2:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
22.11 13:00 | Petrovac | | Mornar | 0:1 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
22.11 13:00 | Sutjeska | | Mladost | 0:0 | |||||
Nikšić | |||||||||
Day 14 | |||||||||
08.11 13:30 | Berane | | Mladost | 1:3 (1:2) | |||||
Berane | |||||||||
08.11 13:30 | Mornar | | Sutjeska | 0:1 (0:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
08.11 13:30 | Lovćen | | Petrovac | 0:1 (0:1) | |||||
Cetinje | |||||||||
08.11 13:30 | Grbalj | | Bokelj | 1:1 (1:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
08.11 13:30 | Mogren | | Zeta | 2:1 (2:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
09.11 13:00 | Rudar | | Budućnost | 1:0 (0:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
Day 13 | |||||||||
01.11 13:30 | Zeta | | Berane | 3:0 (0:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
01.11 13:30 | Bokelj | | Mogren | 5:0 (1:0) | |||||
Kotor | |||||||||
01.11 13:30 | Budućnost | | Grbalj | 2:3 (1:2) | |||||
Podgorica | |||||||||
01.11 13:30 | Petrovac | | Rudar | 0:1 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
01.11 13:30 | Sutjeska | | Lovćen | 2:0 (2:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
01.11 13:30 | Mladost | | Mornar | 3:0 (2:0) | |||||
Podgorica |
Day 16 | |||||||||
28.11 18:00 | Dynamo | | Teplice | 2:0 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
28.11 20:15 | Baník | | Slavia | 0:0 | |||||
Ostrava | |||||||||
29.11 17:00 | Příbram | | Slovan | 1:0 (1:0) | |||||
Příbram | |||||||||
29.11 17:00 | Hradec Králové | | Zbrojovka | 2:1 (1:1) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
29.11 17:00 | Dukla | | Mladá Boleslav | 0:2 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
29.11 20:15 | Bohemians 1905 | | Slovácko | 1:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
30.11 14:30 | Vysočina | | Sparta | 0:2 (0:2) | |||||
Jihlava | |||||||||
30.11 17:15 | Baumit | | Viktoria Plzeň | 1:2 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou |
Day 15 | |||||||||
21.11 20:15 | Mladá Boleslav | | Slovácko | 2:0 (0:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
22.11 17:00 | Teplice | | Dukla | 1:0 (0:0) | |||||
Teplice | |||||||||
22.11 17:00 | Slovan | | Vysočina | 2:2 (0:1) | |||||
Liberec | |||||||||
22.11 17:00 | Zbrojovka | | Příbram | 1:0 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
22.11 17:00 | Sparta | | Dynamo | 4:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
22.11 20:15 | Baník | | Baumit | 1:2 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
23.11 15:45 | Viktoria Plzeň | | Bohemians 1905 | 2:1 (1:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
23.11 18:00 | Slavia | | Hradec Králové | 1:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 14 | |||||||||
07.11 18:00 | Příbram | | Teplice | 1:1 (1:0) | |||||
Příbram | |||||||||
07.11 20:15 | Dukla | | Slavia | 2:2 (2:2) | |||||
Praha | |||||||||
08.11 17:00 | Dynamo | | Baník | 1:0 (1:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
08.11 20:15 | Baumit | | Mladá Boleslav | 1:0 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
09.11 15:00 | Hradec Králové | | Slovan | 0:0 | |||||
Hradec Králové | |||||||||
09.11 17:00 | Slovácko | | Sparta | 0:2 (0:1) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
09.11 17:00 | Vysočina | | Viktoria Plzeň | 2:1 (0:1) | |||||
Jihlava | |||||||||
10.11 19:00 | Bohemians 1905 | | Zbrojovka | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
Day 13 | |||||||||
01.11 15:00 | Dukla | | Dynamo | 3:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
01.11 17:00 | Slavia | | Příbram | 3:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
01.11 17:00 | Baník | | Hradec Králové | 2:1 (2:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
01.11 17:00 | Teplice | | Vysočina | 2:3 (0:1) | |||||
Teplice | |||||||||
01.11 17:00 | Zbrojovka | | Slovácko | 0:1 (0:0) | |||||
Brno | |||||||||
01.11 20:15 | Viktoria Plzeň | | Sparta | 2:0 (2:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
02.11 15:45 | Slovan | | Baumit | 0:1 (0:0) | |||||
Liberec |
Day 30 | |||||||||
01.11 13:00 | Åtvidaberg | | Malmö | 2:1 (1:1) | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
01.11 13:00 | Brommapojkarna | | Elfsborg | 0:1 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
01.11 13:00 | Kalmar | | AIK | 1:1 (0:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
01.11 13:00 | Falkenbergs | | Mjällby | 1:1 (1:0) | |||||
Falkenberg | |||||||||
01.11 13:00 | Göteborg | | Halmstad | 5:1 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
01.11 13:00 | Gefle | | Helsingborgs | 2:1 (1:1) | |||||
Gävle | |||||||||
01.11 13:00 | Örebro | | Häcken | 5:2 (3:1) | |||||
Örebro | |||||||||
01.11 13:00 | Djurgårdens | | Norrköping | 1:1 (0:1) | |||||
Stockholm |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
09.11 14:30 | Gefle | | Ljungskile | 1:0 (0:0) | 3:1 (1:1) | 4:1 | |||
Gävle | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.11 18:30 | Ljungskile | | Gefle | 1:3 (1:1) | |||||
Ljungskile |
Day 14 | |||||||||
22.11 15:00 | Celtic | | Dundee | 2:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
22.11 15:00 | Dundee United | | Kilmarnock | 3:1 (2:1) | |||||
Dundee | |||||||||
22.11 15:00 | Hamilton Academical | | St. Mirren | 3:0 (1:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
22.11 15:00 | Inverness | | Motherwell | 3:1 (1:1) | |||||
Inverness | |||||||||
22.11 15:00 | St. Johnstone | | Ross County | 2:1 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
23.11 12:45 | Partick Thistle | | Aberdeen | 0:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 13 | |||||||||
07.11 19:45 | Motherwell | | Dundee United | 1:0 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
08.11 15:00 | Dundee | | St. Johnstone | 1:1 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
08.11 15:00 | Inverness | | Hamilton Academical | 4:2 (1:1) | |||||
Inverness | |||||||||
08.11 15:00 | Kilmarnock | | Ross County | 0:3 (0:3) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
08.11 15:00 | St. Mirren | | Partick Thistle | 0:1 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
09.11 12:30 | Aberdeen | | Celtic | 1:2 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.11 15:00 | Celtic | | Inverness | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
01.11 15:00 | Dundee United | | St. Mirren | 3:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
01.11 15:00 | Hamilton Academical | | Partick Thistle | 3:3 (2:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
01.11 15:00 | Kilmarnock | | Dundee | 1:3 (0:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
03.11 19:45 | Ross County | | Aberdeen | 0:1 (0:0) | |||||
Dingwall |
Day 36 | |||||||||
08.11 13:00 | Tallinna Kalev | | Infonet | 0:4 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
08.11 13:00 | Sillamäe Kalev | | Flora | 3:2 (1:0) | |||||
Sillamäe | |||||||||
08.11 13:00 | Tammeka | | Nõmme Kalju | 0:1 (0:0) | |||||
Tartu | |||||||||
08.11 13:00 | Paide | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
Paide | |||||||||
08.11 13:00 | Trans | | Levadia | 1:8 (0:3) | |||||
Narva | |||||||||
Day 35 | |||||||||
01.11 13:00 | Nõmme Kalju | | Sillamäe Kalev | 0:2 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
01.11 13:00 | Paide | | Tammeka | 0:1 (0:0) | |||||
Paide | |||||||||
01.11 16:00 | Flora | | Tallinna Kalev | 2:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
01.11 19:00 | Infonet | | Trans | 5:2 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
02.11 13:00 | Levadia | | Lokomotiv | 9:0 (4:0) | |||||
Tallinn |
Day 18 | |||||||||
28.11 18:10 | Gimnasia y Esgrima | | Quilmes | 3:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
28.11 20:30 | Defensa y Justicia | | Vélez Sársfield | 0:2 (0:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
29.11 17:00 | San Lorenzo de Almagro | | Estudiantes | 4:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
29.11 21:30 | Independiente | | Newell's Old Boys | 1:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
30.11 17:00 | Rosario Central | | Racing Club | 0:3 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
30.11 17:00 | Tigre | | Atlético | 3:1 (1:1) | |||||
Victoria | |||||||||
30.11 18:15 | River Plate | | Banfield | 3:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
30.11 21:30 | Lanús | | Boca Juniors | 2:2 (2:0) | |||||
Lanús | |||||||||
Day 17 | |||||||||
21.11 20:30 | Banfield | | Quilmes | 3:1 (1:1) | |||||
Banfield | |||||||||
22.11 17:00 | Atlético | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 (0:0) | |||||
Rafaela | |||||||||
22.11 18:00 | Olimpo | | Rosario Central | 1:1 (1:0) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
22.11 19:10 | Vélez Sársfield | | Godoy Cruz | 1:4 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
22.11 20:30 | Lanús | | Gimnasia y Esgrima | 2:0 (1:0) | |||||
Lanús | |||||||||
23.11 17:00 | Belgrano | | Tigre | 1:2 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
23.11 17:00 | Estudiantes | | Defensa y Justicia | 0:0 | |||||
La Plata | |||||||||
23.11 19:10 | Boca Juniors | | Independiente | 3:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.11 21:30 | Racing Club | | River Plate | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
24.11 21:30 | Newell's Old Boys | | Arsenal | 2:4 (1:1) | |||||
Rosario | |||||||||
Day 16 | |||||||||
14.11 19:10 | Defensa y Justicia | | Atlético | 2:1 (0:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
14.11 21:30 | Rosario Central | | Vélez Sársfield | 0:0 | |||||
Rosario | |||||||||
15.11 17:00 | Gimnasia y Esgrima | | Banfield | 1:1 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
15.11 17:00 | San Lorenzo de Almagro | | Belgrano | 4:0 (3:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
15.11 20:30 | Quilmes | | Racing Club | 0:1 (0:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
16.11 17:00 | Godoy Cruz | | Estudiantes | 1:1 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
16.11 17:00 | Tigre | | Newell's Old Boys | 1:2 (1:2) | |||||
Victoria | |||||||||
16.11 18:15 | River Plate | | Olimpo | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16.11 21:30 | Arsenal | | Boca Juniors | 1:1 (0:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
17.11 20:30 | Independiente | | Lanús | 4:1 (2:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
Day 15 | |||||||||
07.11 20:30 | Lanús | | Arsenal | 3:2 (1:2) | |||||
Lanús | |||||||||
08.11 15:00 | Atlético | | Godoy Cruz | 3:4 (1:3) | |||||
Rafaela | |||||||||
08.11 15:00 | Olimpo | | Quilmes | 2:1 (2:0) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
08.11 18:10 | Belgrano | | Defensa y Justicia | 3:0 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
08.11 20:30 | Independiente | | Gimnasia y Esgrima | 0:1 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
09.11 16:00 | Estudiantes | | Rosario Central | 1:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
09.11 16:00 | Racing Club | | Banfield | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
09.11 18:15 | Boca Juniors | | Tigre | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
09.11 21:30 | Vélez Sársfield | | River Plate | 1:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.11 20:30 | Newell's Old Boys | | San Lorenzo de Almagro | 3:1 (1:0) | |||||
Rosario | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.11 16:15 | Godoy Cruz | | Belgrano | 1:3 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
01.11 18:00 | Gimnasia y Esgrima | | Racing Club | 0:1 (0:0) | |||||
La Plata | |||||||||
01.11 18:30 | Quilmes | | Vélez Sársfield | 2:1 (2:0) | |||||
Quilmes | |||||||||
01.11 20:45 | Rosario Central | | Atlético | 0:2 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
02.11 16:00 | San Lorenzo de Almagro | | Boca Juniors | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
12.11 19:00 | Tigre | | Lanús | 3:0 (0:0) | |||||
Victoria | |||||||||
12.11 20:10 | River Plate | | Estudiantes | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
13.11 19:00 | Arsenal | | Independiente | 1:1 (1:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
20.11 18:15 | Defensa y Justicia | | Newell's Old Boys | 1:0 (0:0) | |||||
Florencio Varela |
Day 37 | |||||||||
29.11 19:00 | Flamengo | | Vitória | 4:0 (1:0) | |||||
Manaus | |||||||||
29.11 19:30 | Internacional | | Palmeiras | 3:1 (1:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
29.11 19:30 | Criciúma | | Sport | 2:2 (0:1) | |||||
Criciúma | |||||||||
30.11 17:00 | Fluminense | | Corinthians | 5:2 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
30.11 17:00 | São Paulo | | Figueirense | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
30.11 17:00 | Santos | | Botafogo | 2:0 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
30.11 17:00 | Chapecoense | | Cruzeiro | 1:1 (1:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
30.11 19:30 | Atlético Paranaense | | Goiás | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
30.11 19:30 | Bahia | | Grêmio | 1:0 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
30.11 19:30 | Atlético Mineiro | | Coritiba | 1:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 36 | |||||||||
22.11 19:30 | Internacional | | Atlético Mineiro | 2:1 (1:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
22.11 21:00 | Bahia | | Atlético Paranaense | 1:2 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
23.11 16:00 | Flamengo | | Criciúma | 1:1 (1:0) | |||||
São Luís | |||||||||
23.11 16:00 | Sport | | Fluminense | 2:2 (2:1) | |||||
Recife | |||||||||
23.11 16:00 | Santos | | São Paulo | 0:1 (0:0) | |||||
Cuiabá | |||||||||
23.11 17:00 | Cruzeiro | | Goiás | 2:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
23.11 17:00 | Figueirense | | Vitória | 2:0 (1:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
23.11 19:30 | Corinthians | | Grêmio | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
23.11 19:30 | Coritiba | | Palmeiras | 2:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
23.11 19:30 | Chapecoense | | Botafogo | 2:0 (0:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
Day 35 | |||||||||
12.11 22:00 | São Paulo | | Internacional | 1:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
19.11 19:30 | Botafogo | | Figueirense | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19.11 19:30 | Atlético Paranaense | | Santos | 1:1 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
19.11 20:00 | Goiás | | Corinthians | 0:1 (0:1) | |||||
Belém | |||||||||
19.11 21:00 | Vitória | | Coritiba | 1:1 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
19.11 21:00 | Criciúma | | Bahia | 0:1 (0:0) | |||||
Criciúma | |||||||||
19.11 22:00 | Palmeiras | | Sport | 0:2 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
19.11 22:00 | Atlético Mineiro | | Flamengo | 4:0 (2:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
20.11 19:30 | Fluminense | | Chapecoense | 1:4 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
20.11 21:50 | Grêmio | | Cruzeiro | 1:2 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 34 | |||||||||
15.11 19:30 | Fluminense | | Botafogo | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
15.11 19:30 | Criciúma | | Grêmio | 0:3 (0:2) | |||||
Criciúma | |||||||||
16.11 17:00 | Flamengo | | Coritiba | 3:2 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16.11 17:00 | Santos | | Cruzeiro | 0:1 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
16.11 17:00 | Atlético Paranaense | | Sport | 0:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16.11 17:00 | Bahia | | Corinthians | 1:2 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
16.11 17:00 | Internacional | | Goiás | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16.11 19:30 | São Paulo | | Palmeiras | 2:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16.11 19:30 | Atlético Mineiro | | Figueirense | 1:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16.11 19:30 | Chapecoense | | Vitória | 0:1 (0:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
Day 33 | |||||||||
08.11 19:30 | Palmeiras | | Atlético Mineiro | 0:2 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
08.11 19:30 | Coritiba | | Fluminense | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
08.11 21:00 | Botafogo | | Atlético Paranaense | 0:2 (0:1) | |||||
Volta Redonda | |||||||||
09.11 16:00 | Sport | | Flamengo | 2:2 (0:2) | |||||
Recife | |||||||||
09.11 17:00 | Vitória | | São Paulo | 1:2 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
09.11 17:00 | Grêmio | | Internacional | 4:1 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
09.11 17:00 | Figueirense | | Chapecoense | 1:0 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
09.11 19:30 | Corinthians | | Santos | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
09.11 19:30 | Cruzeiro | | Criciúma | 3:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
09.11 19:30 | Goiás | | Bahia | 3:0 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
Day 32 | |||||||||
01.11 19:30 | Grêmio | | Vitória | 1:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
01.11 19:30 | Goiás | | Fluminense | 0:2 (0:1) | |||||
Goiânia | |||||||||
01.11 21:00 | Corinthians | | Coritiba | 2:2 (0:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
02.11 16:00 | Sport | | Figueirense | 1:0 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
02.11 17:00 | Santos | | Internacional | 1:2 (0:1) | |||||
Santos | |||||||||
02.11 17:00 | Cruzeiro | | Botafogo | 2:1 (2:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
02.11 17:00 | Criciúma | | São Paulo | 1:2 (0:1) | |||||
Criciúma | |||||||||
02.11 19:30 | Flamengo | | Chapecoense | 3:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
02.11 19:30 | Atlético Paranaense | | Atlético Mineiro | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
02.11 20:00 | Bahia | | Palmeiras | 0:1 (0:1) | |||||
Salvador |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.11 22:00 | Cruzeiro (Belo Horizonte) | | Atlético (Belo Horizonte) | 0:1 (0:1) | 0:2 (0:1) | 0:3 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.11 22:00 | Atlético (Belo Horizonte) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.11 22:00 | Atlético (Belo Horizonte) | | Flamengo (Rio de Janeiro) | 4:1 (1:1) | 0:2 (0:0) | 4:3 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
05.11 22:00 | Santos (Santos) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 3:3 (2:1) | 0:1 (0:1) | 3:4 | |||
Santos |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.11 15:00 | New England Revolution | | New York Red Bulls | 2:2 (1:1) | 2:1 (1:1) | 4:3 | |||
Foxborough | |||||||||
30.11 18:20 | Seattle Sounders | | Los Angeles Galaxy | 2:1 (2:0) | 0:1 (0:0) | 2:2 | |||
Seattle | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.11 13:30 | New York Red Bulls | | New England Revolution | 1:2 (1:1) | |||||
Harrison | |||||||||
23.11 14:00 | Los Angeles Galaxy | | Seattle Sounders | 1:0 (0:0) | |||||
Carson |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.11 14:30 | DC United | | New York Red Bulls | 2:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 2:3 | |||
Washington | |||||||||
09.11 16:30 | Los Angeles Galaxy | | Real Salt Lake | 5:0 (2:0) | 0:0 | 5:0 | |||
Carson | |||||||||
09.11 17:00 | New England Revolution | | Columbus Crew | 3:1 (1:0) | 4:2 (1:0) | 7:3 | |||
Foxborough | |||||||||
10.11 19:30 | Seattle Sounders | | Dallas | 0:0 | 1:1 (0:1) | 1:1 | |||
Seattle | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.11 16:00 | Columbus Crew | | New England Revolution | 2:4 (0:1) | |||||
Columbus | |||||||||
01.11 18:00 | Real Salt Lake | | Los Angeles Galaxy | 0:0 | |||||
Sandy | |||||||||
02.11 16:00 | New York Red Bulls | | DC United | 2:0 (1:0) | |||||
Harrison | |||||||||
02.11 20:00 | Dallas | | Seattle Sounders | 1:1 (1:0) | |||||
Frisco |
Day 30 | |||||||||
02.11 15:35 | Shandong Luneng Taishan | | Guangzhou Evergrande | 1:1 (1:1) | |||||
Jinan | |||||||||
02.11 15:35 | Beijing Guoan | | Henan Construction | 0:0 | |||||
Beijing | |||||||||
02.11 15:35 | Guizhou Renhe | | Harbin Yiteng | 3:2 (0:1) | |||||
Guiyang | |||||||||
02.11 15:35 | Hangzhou Greentown | | Changchun Yatai | 1:1 (0:0) | |||||
Hangzhou | |||||||||
02.11 15:35 | Jiangsu Sainty | | Guangzhou R&F | 1:3 (0:1) | |||||
Nanjing | |||||||||
02.11 15:35 | Shanghai Shenxin | | Dalian Aerbin | 1:1 (1:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
02.11 15:35 | Tianjin Teda | | Shanghai SIPG | 3:3 (0:2) | |||||
Tianjin | |||||||||
02.11 15:35 | Liaoning Whowin | | Shanghai Shenhua | 1:1 (1:0) | |||||
Shenyang |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 22 | 4 | 4 | 76-28 | 70 | ||
2. | Beijing Guoan | 30 | 21 | 4 | 5 | 50-25 | 67 | ||
3. | Guangzhou R&F | 30 | 17 | 6 | 7 | 67-39 | 57 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 12 | 12 | 6 | 41-29 | 48 | ||
5. | Shanghai SIPG | 30 | 12 | 12 | 6 | 47-39 | 48 | ||
6. | Guizhou Renhe | 30 | 11 | 8 | 11 | 33-35 | 41 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 10 | 9 | 11 | 41-44 | 39 | ||
8. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 10 | 11 | 37-45 | 37 | ||
9. | Shanghai Shenhua | 30 | 8 | 11 | 11 | 33-45 | 35 | ||
10. | Liaoning Whowin | 30 | 8 | 9 | 13 | 33-48 | 33 |
Day 8 | |||||||||
28.11 19:40 | Melbourne Victory | | Adelaide United | 3:2 (3:2) | |||||
Melbourne | |||||||||
29.11 16:00 | Brisbane Roar | | Perth Glory | 1:1 (0:1) | |||||
Brisbane | |||||||||
29.11 19:30 | Western Sydney Wanderers | | Sydney | 1:1 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
30.11 17:00 | Wellington Phoenix | | Melbourne City | 5:1 (2:0) | |||||
Wellington | |||||||||
30.11 17:00 | Newcastle United Jets | | Central Coast Mariners | 1:1 (0:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
Day 7 | |||||||||
21.11 18:45 | Perth Glory | | Wellington Phoenix | 2:1 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
21.11 19:40 | Melbourne Victory | | Brisbane Roar | 1:0 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
22.11 17:00 | Western Sydney Wanderers | | Newcastle United Jets | 1:1 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
22.11 19:30 | Melbourne City | | Sydney | 1:2 (0:1) | |||||
Melbourne | |||||||||
23.11 17:00 | Central Coast Mariners | | Adelaide United | 0:2 (0:2) | |||||
Gosford | |||||||||
Day 6 | |||||||||
14.11 19:40 | Newcastle United Jets | | Brisbane Roar | 0:4 (0:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
15.11 16:30 | Adelaide United | | Wellington Phoenix | 2:1 (1:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
15.11 18:45 | Perth Glory | | Western Sydney Wanderers | 2:1 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
15.11 19:30 | Sydney | | Melbourne Victory | 0:0 | |||||
Sydney | |||||||||
16.11 17:00 | Melbourne City | | Central Coast Mariners | 2:2 (1:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 5 | |||||||||
07.11 19:15 | Adelaide United | | Sydney | 0:0 | |||||
Adelaide | |||||||||
07.11 19:30 | Wellington Phoenix | | Western Sydney Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Wellington | |||||||||
08.11 17:00 | Newcastle United Jets | | Melbourne Victory | 2:2 (2:1) | |||||
Newcastle | |||||||||
08.11 18:30 | Brisbane Roar | | Melbourne City | 1:3 (0:2) | |||||
Brisbane | |||||||||
09.11 17:00 | Central Coast Mariners | | Perth Glory | 0:1 (0:1) | |||||
Gosford | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 16:30 | Perth Glory | | Newcastle United Jets | 2:1 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
02.11 17:00 | Sydney | | Central Coast Mariners | 2:0 (2:0) | |||||
Sydney | |||||||||
03.11 19:30 | Melbourne Victory | | Wellington Phoenix | 2:0 (1:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 3 | |||||||||
19.11 19:30 | Western Sydney Wanderers | | Central Coast Mariners | 0:0 | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne Victory | 27 | 15 | 8 | 4 | 56-31 | 53 | ||
2. | Sydney | 27 | 14 | 8 | 5 | 52-35 | 50 | ||
3. | Adelaide United | 27 | 14 | 4 | 9 | 47-32 | 46 | ||
4. | Wellington Phoenix | 27 | 14 | 4 | 9 | 45-35 | 46 | ||
5. | Melbourne City | 27 | 9 | 8 | 10 | 36-41 | 35 | ||
6. | Brisbane Roar | 27 | 10 | 4 | 13 | 42-43 | 34 | ||
7. | Perth Glory | 27 | 14 | 8 | 5 | 45-35 | 50 | ||
8. | Central Coast Mariners | 27 | 5 | 8 | 14 | 26-50 | 23 | ||
9. | Western Sydney Wanderers | 27 | 4 | 6 | 17 | 29-44 | 18 | ||
10. | Newcastle United Jets | 27 | 3 | 8 | 16 | 23-55 | 17 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |