Football matches in July 2000 |
Day 6 | |||||||||
25.07 16:00 | Ecuador | | Colombia | 0:0 | |||||
Quito | |||||||||
25.07 18:45 | Venezuela | | Chile | 0:2 (0:0) | |||||
San Cristóbal | |||||||||
26.07 21:40 | Brazil | | Argentina | 3:1 (2:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
26.07 21:40 | Uruguay | | Peru | 0:0 | |||||
Montevideo | |||||||||
27.07 16:00 | Bolivia | | Paraguay | 0:0 | |||||
La Paz | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.07 19:30 | Uruguay | | Venezuela | 3:1 (1:1) | |||||
Montevideo | |||||||||
18.07 20:40 | Paraguay | | Brazil | 2:1 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
19.07 16:00 | Bolivia | | Chile | 1:0 (0:0) | |||||
La Paz | |||||||||
19.07 21:00 | Argentina | | Ecuador | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
19.07 21:00 | Peru | | Colombia | 0:1 (0:0) | |||||
Lima |
Day 2 | |||||||||
09.07 16:00 | Liberia | | Nigeria | 2:1 (1:1) | |||||
Monrovia | |||||||||
09.07 17:00 | Ghana | | Sierra Leone | 5:0 (1:0) | |||||
Accra |
Day 2 | |||||||||
08.07 15:30 | Tunisia | | Madagascar | 1:0 (1:0) | |||||
Tunis | |||||||||
09.07 19:00 | DR Congo | | Congo | 2:0 (1:0) | |||||
Kinshasa |
Day 2 | |||||||||
09.07 | Burkina Faso | | Guinea | 2:3 (1:2) | |||||
Ouagadougou | |||||||||
09.07 15:00 | Zimbabwe | | South Africa | 0:2 (0:1)* | |||||
Harare |
Day 2 | |||||||||
23.07 13:00 | Panama | | Canada | 0:0 | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
23.07 16:00 | Trinidad and Tobago | | Mexico | 1:0 (0:0) | |||||
Port of Spain | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.07 15:00 | Panama | | Mexico | 0:1 (0:0) | |||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
16.07 18:00 | Canada | | Trinidad and Tobago | 0:2 (0:1) | |||||
Edmonton |
Day 2 | |||||||||
23.07 15:00 | El Salvador | | Saint Vincent and Grenadines | 7:1 (2:1) | |||||
San Salvador | |||||||||
23.07 16:00 | Jamaica | | Honduras | 3:1 (1:1) | |||||
Kingston | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.07 15:00 | El Salvador | | Honduras | 2:5 (1:3) | |||||
San Salvador | |||||||||
16.07 15:30 | Saint Vincent and Grenadines | | Jamaica | 0:1 (0:1) | |||||
Kingstown |
Day 2 | |||||||||
22.07 12:00 | Guatemala | | Barbados | 2:0 (1:0) | |||||
Quetzaltenango | |||||||||
23.07 11:00 | Costa Rica | | USA | 2:1 (1:0) | |||||
San José | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.07 11:00 | Guatemala | | USA | 1:1 (0:1) | |||||
Mazatenango | |||||||||
16.07 20:00 | Barbados | | Costa Rica | 2:1 (0:0) | |||||
Bridgetown |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.07 | Libya | | Chad | 3:1, pen. 8:7 | 1:3 | 4:4 | |||
Tripoli | |||||||||
15.07 | Burundi | | Djibouti | 1:0 (1:0) | 3:1 (2:0) | 4:1 | |||
Bujumbura | |||||||||
15.07 | Gabon | | São Tomé and Príncipe | 4:1 (2:0) | 1:1 (1:1) | 5:2 | |||
Libreville | |||||||||
15.07 | Kenya | | Swaziland | 3:0 (1:0) | 2:3 (1:1) | 5:3 | |||
Nairobi | |||||||||
15.07 | Madagascar | | Botswana | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Antananarivo | |||||||||
15.07 | Malawi | | Uganda | 1:2 (0:1) | 1:3 (0:2) | 2:5 | |||
Blantyre | |||||||||
15.07 | Namibia | | Benin | 8:2 (7:2) | 0:2 (0:0) | 8:4 | |||
Windhoek | |||||||||
15.07 | Zambia | | Ethiopia | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Lusaka | |||||||||
16.07 | Angola | | Equatorial Guinea | 4:1 (2:1) | 1:0 (0:0) | 5:1 | |||
Luanda | |||||||||
16.07 | Burkina Faso | | Mauritania | 3:0 (1:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Ouagadougou | |||||||||
16.07 | Congo | | Rwanda | 5:1 (3:0) | 1:2 | 6:3 | |||
Pointe-Noire | |||||||||
16.07 | DR Congo | | Central African Republic | 2:0 (1:0) | 1:1 | 3:1 | |||
Kinshasa | |||||||||
16.07 | Eritrea | | Sudan | 2:1 (2:0) | 1:5 (1:2) | 3:6 | |||
Asmara | |||||||||
16.07 | Guinea | | Gambia | 2:0 (1:0) | 2:2 (1:2) | 4:2 | |||
Conakry | |||||||||
16.07 | Ivory Coast | | Niger | 6:0 (2:0) | 1:0 (0:0) | 7:0 | |||
Abidjan | |||||||||
16.07 | Liberia | | Cape Verde | 3:0 (1:0) | 0:1 | 3:1 | |||
Monrovia | |||||||||
16.07 | Mauritius | | Tanzania | 3:2 (0:2) | 1:0 (1:0) | 4:2 | |||
Curepipe | |||||||||
16.07 | Zimbabwe | | Seychelles | 5:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 6:0 | |||
Bulawayo | |||||||||
16.07 | Mozambique | | Lesotho | 1:0 (0:0), pen. 2:3 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Maputo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.07 | Gambia | | Guinea | 2:2 (2:1) | |||||
Banjul | |||||||||
01.07 | São Tomé and Príncipe | | Gabon | 1:1 (1:1) | |||||
São Tomé | |||||||||
01.07 | Seychelles | | Zimbabwe | 0:1 (0:1) | |||||
Victoria | |||||||||
01.07 | Tanzania | | Mauritius | 0:1 (0:1) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
01.07 | Uganda | | Malawi | 3:1 (2:0) | |||||
Kampala | |||||||||
02.07 | Benin | | Namibia | 2:0 (0:0) | |||||
Cotonou | |||||||||
02.07 | Botswana | | Madagascar | 1:0 (1:0) | |||||
Gaborone | |||||||||
02.07 | Cape Verde | | Liberia | 1:0 | |||||
Praia | |||||||||
02.07 | Central African Republic | | DR Congo | 1:1 | |||||
Bangui | |||||||||
02.07 | Chad | | Libya | 3:1 | |||||
Ndjamena | |||||||||
02.07 | Equatorial Guinea | | Angola | 0:1 (0:0) | |||||
Malabo | |||||||||
02.07 | Ethiopia | | Zambia | 1:0 (1:0) | |||||
Addis Ababa | |||||||||
02.07 | Lesotho | | Mozambique | 1:0 (0:0) | |||||
Maseru | |||||||||
02.07 | Niger | | Ivory Coast | 0:1 (0:0) | |||||
Niamey | |||||||||
02.07 | Rwanda | | Congo | 2:1 | |||||
Kigali | |||||||||
02.07 | Sudan | | Eritrea | 5:1 (2:1) | |||||
02.07 | Swaziland | | Kenya | 3:2 (1:1) | |||||
Mbabane |
23.07 | Lesotho | | Angola | 2:1 (0:1) | |||||
Maseru | |||||||||
29.07 | South Africa | | Zimbabwe | 0:1 (0:1) | |||||
Port Elizabeth |
01.07 | Mexico | | El Salvador | 3:0 (1:0) | |||||
USA, San Francisco | |||||||||
01.07 | Costa Rica | | Panama | 5:1 (1:1) | |||||
Alajuela | |||||||||
02.07 | Jamaica | | Cuba | 1:1 (0:1) | |||||
02.07 | Trinidad and Tobago | | Saint Vincent and Grenadines | 1:2 (1:2) | |||||
03.07 | Guatemala | | Haiti | 4:1 (2:1) | |||||
Canada | |||||||||
04.07 | Rwanda | | Uganda | 2:0 (0:0) | |||||
04.07 | Trinidad and Tobago | | Cuba | 4:1 (1:1) | |||||
05.07 | Jamaica | | Barbados | 5:0 (2:0) | |||||
05.07 | Mexico | | Venezuela | 2:1 (1:1) | |||||
Monterrey | |||||||||
06.07 | Cape Verde | | Angola | 1:1 | |||||
06.07 | Malawi | | Namibia | 1:2 | |||||
07.07 | El Salvador | | Guatemala | 0:1 (0:0) | |||||
USA | |||||||||
08.07 | Trinidad and Tobago | | Jamaica | 2:4 (1:2) | |||||
09.07 | Costa Rica | | Saint Vincent and Grenadines | 7:1 (1:0) | |||||
San José | |||||||||
27.07 | Iceland | | Malta | 5:0 (3:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
27.07 | Macedonia | | Azerbaijan | 2:1 (0:1) | |||||
Bulgaria, Varna | |||||||||
28.07 | China | | South Korea | 0:1 (0:0) | |||||
Beijing | |||||||||
29.07 | India | | Bangladesh | 1:0 (1:0) | |||||
England |
Day 1 | |||||||||
26.07 19:45 | Rangers | | Kaunas | 4:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
26.07 19:45 | Shelbourne | | Rosenborg | 1:3 (0:2) | |||||
Dublin | |||||||||
26.07 20:45 | Slavia Praha | | Shamkir | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
26.07 20:45 | Helsingborgs | | BATE | 0:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
26.07 20:45 | Anderlecht | | Anorthosis | 4:2 (3:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
26.07 20:45 | Crvena Zvezda | | Torpedo Kutaisi | 4:0 (3:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
26.07 20:45 | Hajduk Split | | Dunaújváros | 0:2 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
26.07 20:45 | Brøndby | | KR | 3:1 (1:1) | |||||
København | |||||||||
26.07 20:45 | Sturm | | Hapoel Tel Aviv | 3:0 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
26.07 21:45 | Beşiktaş | | Levski | 1:0 (0:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
26.07 21:45 | Shahtar Donetsk | | Levadia | 4:1 (2:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
26.07 21:45 | Dinamo Bucureşti | | Polonia Warszawa | 3:4 (2:1) | |||||
Bucureşti | |||||||||
26.07 21:45 | Zimbru | | Maribor | 2:0 (0:0) | |||||
Speia | |||||||||
26.07 21:45 | Haka | | Inter Bratislava | 0:0 | |||||
Valkeakoski |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.07 19:45 | Linfield | | Haka | 2:1 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:2 | |||
Belfast | |||||||||
19.07 19:45 | Shelbourne | | Sloga Jugomagnat | 1:1 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Dublin | |||||||||
19.07 19:45 | KR | | Birkirkara | 4:1 (2:0) | 2:1 (0:1) | 6:2 | |||
Reykjavík | |||||||||
19.07 20:45 | Crvena Zvezda | | Klaksvík | 2:0 (2:0) | 3:0 (1:0) | 5:0 | |||
Belgrade | |||||||||
19.07 20:45 | Brotnjo | | Kaunas | 3:0 (3:0) | 0:4 (0:3) | 3:4 | |||
Čitluk | |||||||||
19.07 21:45 | Zimbru | | Tirana | 3:2 (2:2) | 3:2 (2:2) | 6:4 | |||
Speia | |||||||||
19.07 21:45 | BATE | | Shirak | 2:1 (1:0) | 1:1 (1:1) | 3:2 | |||
Barysaw | |||||||||
19.07 21:45 | Levski | | F91 | 2:0 (1:0) | 4:0 (2:0) | 6:0 | |||
Sofia | |||||||||
19.07 21:45 | Levadia | | TNS | 4:0 (1:0) | 2:2 (0:0) | 6:2 | |||
Tallinn | |||||||||
19.07 22:45 | Shamkir | | Skonto | 4:1 aet (1:1, 2:1) | 1:2 (0:0) | 5:3 | |||
Baku | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.07 19:45 | TNS | | Levadia | 2:2 (0:0) | |||||
Wrexham | |||||||||
12.07 19:45 | Klaksvík | | Crvena Zvezda | 0:3 (0:1) | |||||
Toftir Tofta Stadium | |||||||||
12.07 20:45 | F91 | | Levski | 0:4 (0:2) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
12.07 20:45 | Sloga Jugomagnat | | Shelbourne | 0:1 (0:0) | |||||
Skopje | |||||||||
12.07 20:45 | Birkirkara | | KR | 1:2 (1:0) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
12.07 20:45 | Tirana | | Zimbru | 2:3 (2:2) | |||||
Tiranë | |||||||||
12.07 21:45 | Skonto | | Shamkir | 2:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
12.07 21:45 | Kaunas | | Brotnjo | 4:0 (3:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
12.07 21:45 | Haka | | Linfield | 1:0 (0:0) | |||||
Valkeakoski | |||||||||
12.07 23:45 | Shirak | | BATE | 1:1 (1:1) | |||||
Gyumri |
Day 1 | |||||||||
Sigma | | Chmel | 3:1 (2:1) | ||||||
Olomouc | |||||||||
Stuttgart | | Standard | 1:1 (0:0) | ||||||
Karlsruhe | |||||||||
Zenit | | Bradford City | 1:0 (1:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Celta de Vigo | | Aston Villa | 1:0 (0:0) | ||||||
Vigo | |||||||||
Austria Wien | | Udinese | 0:1 (0:1) | ||||||
Wien | |||||||||
Auxerre | | Wolfsburg | 1:1 (0:1) | ||||||
Auxerre |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Pelister | | Celta de Vigo | 1:2 (0:0) | 0:3 (0:1) | 1:5 | ||||
Bitola | |||||||||
Udinese | | AaB | 1:2 (1:1) | 2:0 (1:0) | 3:2 | ||||
Udine | |||||||||
Wolfsburg | | Sedan | 2:1 (1:0) | 0:0 | 2:1 | ||||
Wolfsburg | |||||||||
Aston Villa | | Marila | 3:1 (1:1) | 0:0 | 3:1 | ||||
West Bromwich | |||||||||
Kalamata | | Chmel | 0:3 (0:1) | 0:5 (0:2) | 0:8 | ||||
Kalamáta | |||||||||
Stuttgart | | Lens | 1:0 (1:0) | 1:2 (0:1) | 2:2 | ||||
Stuttgart | |||||||||
Waalwijk | | Bradford City | 0:1 (0:0) | 0:2 (0:0) | 0:3 | ||||
Waalwijk | |||||||||
Auxerre | | Rostselmash | 3:1 (3:0) | 2:0 (1:0) | 5:1 | ||||
Auxerre | |||||||||
Sigma | | Slaven Belupo | 2:0 (0:0) | 1:1 (1:1) | 3:1 | ||||
Olomouc | |||||||||
Austria Salzburg | | Standard | 1:1 (0:1) | 1:3 (1:1) | 2:4 | ||||
Salzburg | |||||||||
Austria Wien | | Ceahlăul | 3:0 (1:0) | 2:2 (2:0) | 5:2 | ||||
Wien | |||||||||
Tatabánya | | Zenit | 1:2 (0:0) | 1:2 (1:0) | 2:4 | ||||
Budapest | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Celta de Vigo | | Pelister | 3:0 (1:0) | ||||||
Vigo | |||||||||
Sedan | | Wolfsburg | 0:0 | ||||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
Chmel | | Kalamata | 5:0 (2:0) | ||||||
Blšany | |||||||||
Lens | | Stuttgart | 2:1 (1:0) | ||||||
Lille | |||||||||
Slaven Belupo | | Sigma | 1:1 (1:1) | ||||||
Koprivnica | |||||||||
Standard | | Austria Salzburg | 3:1 (1:1) | ||||||
Liège | |||||||||
Ceahlăul | | Austria Wien | 2:2 (0:2) | ||||||
Piatra Neamţ | |||||||||
Zenit | | Tatabánya | 2:1 (0:1) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
AaB | | Udinese | 0:2 (0:1) | ||||||
Aalborg | |||||||||
Marila | | Aston Villa | 0:0 | ||||||
Příbram | |||||||||
Bradford City | | Waalwijk | 2:0 (0:0) | ||||||
Bradford | |||||||||
Rostselmash | | Auxerre | 0:2 (0:1) | ||||||
Rostov-on-Don |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Austria Salzburg | | Nistru Otaci | 1:1 (1:1) | 6:2 (0:1) | 7:3 | ||||
Salzburg | |||||||||
Standard | | Perugia | 1:1 (0:1) | 2:1 (1:0) | 3:2 | ||||
Liège | |||||||||
Austria Wien | | Nea Salamis | 3:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 3:1 | ||||
Wien | |||||||||
Auxerre | | Stabæk | 3:0 | 2:0 (0:0) | 5:0 | ||||
Auxerre | |||||||||
Ceahlăul | | Mallorca | 3:1 (1:1) | 1:2 (1:2) | 4:3 | ||||
Piatra Neamţ | |||||||||
Dnepr-Transmash | | Chmel | 0:2 (0:0) | 2:6 (1:2) | 2:8 | ||||
Barysaw | |||||||||
Leiftur | | Sedan | 2:3 (0:3) | 0:3 (0:2) | 2:6 | ||||
Ólafsfjörður | |||||||||
Slaven Belupo | | Zagłębie Lubin | 0:0 | 1:1 (0:1) | 1:1 | ||||
Koprivnica | |||||||||
Cibalia | | Tatabánya | 0:0 | 2:3 (1:1) | 2:3 | ||||
Vinkovci | |||||||||
Västra Frölunda | | Pelister | 0:0 | 1:3 (1:0) | 1:3 | ||||
Göteborg | |||||||||
Sigma | | Velbazhd | 8:0 (2:0) | 0:2 (0:1) | 8:2 | ||||
Olomouc | |||||||||
Primorje | | Zenit | 1:3 (0:2) | 0:3 (0:2) | 1:6 | ||||
Ajdovščina | |||||||||
AaB | | Dinaburg | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | ||||
Aalborg | |||||||||
Marila | | LASK | 3:2 (1:1) | 1:1 (1:0) | 4:3 | ||||
Příbram | |||||||||
Bradford City | | Atlantas | 4:1 (2:0) | 3:1 (2:1) | 7:2 | ||||
Bradford | |||||||||
Stuttgart | | Xamax | 4:1 (1:0) | 6:1 (3:0) | 10:2 | ||||
Karlsruhe | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Nistru Otaci | | Austria Salzburg | 2:6 (1:0) | ||||||
Chişinău | |||||||||
Zenit | | Primorje | 3:0 (2:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Perugia | | Standard | 1:2 (0:1) | ||||||
Monza | |||||||||
Nea Salamis | | Austria Wien | 1:0 (1:0) | ||||||
Nicosia | |||||||||
Stabæk | | Auxerre | 0:2 (0:0) | ||||||
Bekkestua | |||||||||
LASK | | Marila | 1:1 (0:1) | ||||||
Linz | |||||||||
Mallorca | | Ceahlăul | 2:1 (2:1) | ||||||
Palma de Mallorca | |||||||||
Chmel | | Dnepr-Transmash | 6:2 (2:1) | ||||||
Blšany | |||||||||
Sedan | | Leiftur | 3:0 (2:0) | ||||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
Xamax | | Stuttgart | 1:6 (0:3) | ||||||
Neuchâtel | |||||||||
Zagłębie Lubin | | Slaven Belupo | 1:1 (1:0) | ||||||
Kraków | |||||||||
Tatabánya | | Cibalia | 3:2 (1:1) | ||||||
Tatabánya | |||||||||
Pelister | | Västra Frölunda | 3:1 (0:1) | ||||||
Bitola | |||||||||
Dinaburg | | AaB | 0:0 | ||||||
Daugavpils | |||||||||
Atlantas | | Bradford City | 1:3 (1:2) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Velbazhd | | Sigma | 2:0 (1:0) | ||||||
Kyustendil |
07.07 | Young Boys | | Xamax | 2:0 (1:0) | |||||
04.07 | Grenchen | | Young Boys | 2:2 (1:0), pen. 2:3 | |||||
04.07 | Xamax | | Solothurn | 2:0 (1:0) | |||||
Day 1 | |||||||||
22.07 | Mamelodi Sundowns | | Africa Sports | 2:0 | |||||
Pretoria | |||||||||
23.07 | Espérance | | Sable | 4:0 | |||||
Tunis |
Day 1 | |||||||||
22.07 | Lobi Stars | | Jeanne d'Arc | 3:1 | |||||
Makurdi | |||||||||
23.07 | Hearts of Oak | | Al Ahly Cairo | 2:1 | |||||
Accra |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Hearts of Oak | 6 | 4 | 2 | 0 | 12-5 | 14 | |||
2. | Al Ahly Cairo | 6 | 2 | 2 | 2 | 10-9 | 8 | |||
3. | Lobi Stars | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-9 | 7 | |||
4. | Jeanne d'Arc | 6 | 0 | 3 | 3 | 6-12 | 3 |
Day 1 | |||||||||
El Nacional | | Estudiantes de Mérida | 2:1 (1:0) | ||||||
Guadalajara | | América de Cali | 1:1 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Guadalajara | 6 | 3 | 2 | 1 | 12-7 | 11 | |||
2. | El Nacional | 6 | 2 | 3 | 1 | 7-6 | 9 | |||
3. | Estudiantes de Mérida | 6 | 2 | 1 | 3 | 9-11 | 7 | |||
4. | América de Cali | 6 | 1 | 2 | 3 | 3-7 | 5 |
Day 1 | |||||||||
Alajuelense | | Alianza | 2:1 (2:1) | ||||||
Atlético Nacional | | Necaxa | 0:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Millonarios | | Barcelona | 1:1 (1:0) | ||||||
Toluca | | Universitario de Deportes | 4:1 (2:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Oriente Petrolero | | Sporting Cristal | 1:1 (1:0) | ||||||
Emelec | | Pachuca | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 27 | |||||||||
04.07 18:30 | Spartak | | Torpedo | 4:2 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 19 | |||||||||
29.07 17:00 | Zenit | | Saturn | 1:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
29.07 18:00 | Rostselmash | | Dynamo | 2:1 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
29.07 19:00 | Lokomotiv Moscow | | Rotor | 4:1 (2:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
29.07 19:00 | Krylia Sovetov | | Fakel | 1:1 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
29.07 19:00 | CSKA | | Spartak | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
29.07 19:00 | Torpedo | | Chernomorets | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
29.07 19:00 | Alaniya | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 1:1 (1:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
29.07 19:00 | Uralan | | Anzhi | 1:1 (0:1) | |||||
Elista | |||||||||
Day 18 | |||||||||
05.07 19:00 | Dynamo | | Zenit | 1:2 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
22.07 18:00 | Saturn | | Torpedo | 0:1 (0:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
22.07 18:30 | Spartak | | Krylia Sovetov | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
22.07 19:00 | Anzhi | | Alaniya | 2:0 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
22.07 19:00 | Fakel | | Lokomotiv Moscow | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
22.07 19:30 | Chernomorets | | CSKA | 3:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
23.07 19:00 | Rotor | | Uralan | 3:1 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 17 | |||||||||
14.07 19:00 | Torpedo | | Dynamo | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15.07 19:00 | Alaniya | | Rotor | 2:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
15.07 19:00 | Uralan | | Fakel | 0:1 (0:1) | |||||
Elista | |||||||||
15.07 19:00 | CSKA | | Krylia Sovetov | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15.07 19:30 | Chernomorets | | Saturn | 1:1 (1:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
16.07 19:00 | Lokomotiv Moscow | | Spartak | 3:2 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 16 | |||||||||
08.07 18:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Torpedo | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
08.07 18:00 | Saturn | | CSKA | 2:1 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
08.07 18:30 | Spartak | | Uralan | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
08.07 19:00 | Dynamo | | Chernomorets | 2:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
08.07 19:00 | Krylia Sovetov | | Lokomotiv Moscow | 0:2 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
08.07 19:00 | Rotor | | Rostselmash | 3:0 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
08.07 19:00 | Fakel | | Alaniya | 0:0 | |||||
Voronezh |
Day 20 | |||||||||
11.07 17:30 | Lada | | Gazovik-Gazprom | 1:3 (0:2) | |||||
Tolyatti | |||||||||
11.07 18:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Shinnik | 2:2 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
11.07 18:00 | Kristall | | Baltika | 3:1 (1:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
11.07 18:00 | Lokomotiv Chita | | Metallurg Lipetsk | 1:0 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
11.07 18:00 | Rubin | | Volgar-Gazprom | 3:1 (2:0) | |||||
Kazan | |||||||||
11.07 18:00 | Spartak-Chukotka | | Sokol | 1:4 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
11.07 18:30 | Spartak Nalchik | | Tom | 1:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
11.07 18:30 | Zhemchuzhina | | Torpedo-ZIL | 1:0 (1:0) | |||||
Sochi | |||||||||
11.07 18:30 | Metallurg Krasnoyarsk | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
11.07 19:00 | Nosta | | Amkar | 1:0 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
08.07 17:30 | Lada | | Amkar | 1:1 (1:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
08.07 18:00 | Spartak Nalchik | | Torpedo-ZIL | 3:0 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
08.07 18:00 | Kristall | | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 3:1 (3:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
08.07 18:00 | Lokomotiv Chita | | Arsenal | 0:0 | |||||
Chita | |||||||||
08.07 18:00 | Rubin | | Sokol | 2:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
08.07 18:00 | Spartak-Chukotka | | Volgar-Gazprom | 3:7 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
08.07 18:30 | Zhemchuzhina | | Tom | 1:1 (1:1) | |||||
Sochi | |||||||||
08.07 18:30 | Shinnik | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
08.07 18:30 | Metallurg Krasnoyarsk | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
08.07 19:00 | Nosta | | Gazovik-Gazprom | 0:1 (0:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
01.07 17:00 | Gazovik-Gazprom | | Spartak Nalchik | 4:1 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
01.07 18:00 | Rubin | | Spartak-Chukotka | 3:1 (2:1) | |||||
Kazan | |||||||||
01.07 18:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Lada | 1:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
01.07 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Kristall | 0:3 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
01.07 18:30 | Amkar | | Zhemchuzhina | 1:1 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
01.07 19:00 | Baltika | | Nosta | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
01.07 19:00 | Arsenal | | Shinnik | 1:1 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
01.07 19:00 | Sokol | | Lokomotiv Chita | 2:1 (1:1) | |||||
Saratov | |||||||||
01.07 19:00 | Volgar-Gazprom | | Metallurg Krasnoyarsk | 3:1 (1:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 15 | |||||||||
29.07 18:00 | Lokomotiv Chita | | Spartak-Chukotka | 7:0 (4:0) | |||||
Chita |
Day 21 | |||||||||
30.07 | Spartak-2 | | Lokomotiv-2 | 4:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
30.07 | CSKA-2 | | Dynamo-2 | 3:3 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
31.07 | Volochanin-89 | | Avtomobilist | 0:1 (0:1) | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
31.07 | Zenit-2 | | Pskov | 1:2 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
31.07 | Severstal | | Saturn-2 | 5:3 (1:2) | |||||
Cherepovets | |||||||||
31.07 | Spartak Shchyolkovo | | Mosenergo | 0:0 | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
31.07 18:00 | Dynamo Vologda | | Torpedo-2 | 1:3 (0:2) | |||||
Vologda |
Day 20 | |||||||||
16.07 | Dynamo-2 | | Oazis | 3:2 (1:0) | |||||
Serpukhov | |||||||||
16.07 | Zenit-2 | | Dynamo Vologda | 0:3 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16.07 | Mosenergo | | Energiya Velikie Luki | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16.07 | Neftyanik | | Spartak Shchyolkovo | 2:1 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
16.07 | Saturn-2 | | CSKA-2 | 0:0 | |||||
Rybolovo | |||||||||
16.07 | Sportakademklub | | Lokomotiv-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16.07 | Torpedo-2 | | Spartak-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16.07 18:00 | Avtomobilist | | Pskov | 0:0 | |||||
Noginsk | |||||||||
16.07 18:00 | Spartak Kostroma | | Volochanin-89 | 1:0 (1:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
Day 19 | |||||||||
13.07 | Dynamo-2 | | Sportakademklub | 1:2 (1:0) | |||||
Serpukhov | |||||||||
13.07 | Zenit-2 | | Severstal | 1:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
13.07 | Lokomotiv-2 | | Oazis | 1:0 (0:0) | |||||
Balashikha | |||||||||
13.07 | Mosenergo | | Pskov | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
13.07 | Neftyanik | | Volochanin-89 | 1:1 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
13.07 | Saturn-2 | | Spartak-2 | 2:3 (1:1) | |||||
Rybolovo | |||||||||
13.07 18:00 | Avtomobilist | | Energiya Velikie Luki | 0:1 (0:1) | |||||
Noginsk | |||||||||
13.07 18:00 | Spartak Kostroma | | Spartak Shchyolkovo | 1:1 (0:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
13.07 18:00 | Torpedo-2 | | CSKA-2 | 1:2 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 18 | |||||||||
06.07 | Severstal | | Mosenergo | 1:2 (0:1) | |||||
Cherepovets | |||||||||
06.07 | Sportakademklub | | Saturn-2 | 2:3 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
06.07 | Energiya Velikie Luki | | Spartak Kostroma | 3:3 (0:3) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
06.07 16:00 | Lokomotiv-2 | | Dynamo-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Balashikha | |||||||||
06.07 17:00 | CSKA-2 | | Zenit-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
06.07 18:00 | Dynamo Vologda | | Avtomobilist | 0:1 (0:0) | |||||
Vologda | |||||||||
06.07 18:00 | Oazis | | Torpedo-2 | 0:0 | |||||
Yartsevo | |||||||||
06.07 18:00 | Pskov | | Neftyanik | 2:1 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
Day 17 | |||||||||
03.07 | Volochanin-89 | | Spartak Shchyolkovo | 3:0 (0:0) | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
03.07 | Dynamo Vologda | | Mosenergo | 0:2 (0:0) | |||||
Vologda | |||||||||
03.07 | Pskov | | Spartak Kostroma | 4:0 (2:0) | |||||
Pskov | |||||||||
03.07 | Spartak-2 | | Zenit-2 | 0:3 (0:3) | |||||
Moscow | |||||||||
03.07 | Sportakademklub | | Torpedo-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
03.07 | Energiya Velikie Luki | | Neftyanik | 0:2 (0:1) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
03.07 18:00 | Oazis | | Saturn-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Yartsevo | |||||||||
03.07 18:00 | Severstal | | Avtomobilist | 0:0 | |||||
Cherepovets | |||||||||
Day 5 | |||||||||
10.07 | Dynamo-2 | | Pskov | 0:2 (0:0) | |||||
Serpukhov |
Day 21 | |||||||||
31.07 | Avangard | | Lotto-MKM | 1:2 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
31.07 | Dynamo Bryansk | | Spartak Tambov | 3:2 (2:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
31.07 | Don | | FK Kolomna | 1:0 (1:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
31.07 | Spartak Lukhovitsy | | Spartak Ryazan | 1:2 (0:0) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
31.07 | Spartak-Telekom | | Arsenal-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Shuya | |||||||||
31.07 | FK Oryol | | FK Yelyets | 3:1 (0:0) | |||||
Oryol | |||||||||
31.07 18:00 | Spartak-Orekhovo | | Lokomotiv Kaluga | 1:0 (1:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
31.07 18:30 | Lokomotiv Liski | | Titan | 1:2 (1:1) | |||||
Liski |
Day 20 | |||||||||
10.07 | Spartak Lukhovitsy | | Spartak-Orekhovo | 1:0 (1:0) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
10.07 | FK Khimki | | FK Oryol | 2:2 (2:2) | |||||
Khimki | |||||||||
16.07 | Arsenal-2 | | Lokomotiv Liski | 1:1 (1:1) | |||||
Tula | |||||||||
16.07 | Krasnoznamensk | | Lotto-MKM | 0:1 (0:0) | |||||
Selyatino | |||||||||
16.07 | Lokomotiv Kaluga | | Avangard | 2:0 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
16.07 | Spartak Tambov | | Don | 3:0 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
16.07 | Titan | | Kosmos | 0:0 | |||||
Balashikha | |||||||||
16.07 | Fabus | | Dynamo Bryansk | 0:1 (0:0) | |||||
Bronnitsy | |||||||||
16.07 | FK Yelyets | | Spartak Ryazan | 0:0 | |||||
Yelets | |||||||||
16.07 18:00 | FK Kolomna | | Spartak-Telekom | 1:1 (1:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
Day 19 | |||||||||
13.07 | Arsenal-2 | | Avangard | 0:1 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
13.07 | Lokomotiv Kaluga | | Lokomotiv Liski | 3:0 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
13.07 | Lotto-MKM | | Kosmos | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
13.07 | Spartak Lukhovitsy | | Spartak-Telekom | 0:0 | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
13.07 | Spartak Tambov | | Spartak Ryazan | 0:1 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
13.07 | Titan | | Krasnoznamensk | 0:1 (0:0) | |||||
Balashikha | |||||||||
13.07 | Fabus | | FK Oryol | 2:3 (0:0) | |||||
Bronnitsy | |||||||||
13.07 | FK Yelyets | | Don | 1:0 (1:0) | |||||
Yelets | |||||||||
13.07 | FK Kolomna | | Spartak-Orekhovo | 1:0 (1:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
13.07 | FK Khimki | | Dynamo Bryansk | 4:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 18 | |||||||||
06.07 | Avangard | | FK Kolomna | 1:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
06.07 | Don | | FK Khimki | 0:2 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
06.07 | Kosmos | | Lokomotiv Kaluga | 1:1 (1:1) | |||||
Elektrostal | |||||||||
06.07 | Krasnoznamensk | | Arsenal-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Selyatino | |||||||||
06.07 | Spartak-Telekom | | Spartak Tambov | 0:1 (0:1) | |||||
Shuya | |||||||||
06.07 18:00 | Spartak Ryazan | | Fabus | 0:0 | |||||
Ryazan | |||||||||
06.07 18:00 | Spartak-Orekhovo | | FK Yelyets | 0:1 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
06.07 18:30 | Lokomotiv Liski | | Spartak Lukhovitsy | 1:0 (1:0) | |||||
Liski | |||||||||
Day 17 | |||||||||
03.07 | Avangard | | Spartak Lukhovitsy | 3:1 (2:0) | |||||
Kursk | |||||||||
03.07 | Don | | Fabus | 0:1 (0:1) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
03.07 | Kosmos | | Arsenal-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Elektrostal | |||||||||
03.07 | Krasnoznamensk | | Lokomotiv Kaluga | 1:0 (0:0) | |||||
Selyatino | |||||||||
03.07 | Lokomotiv Liski | | FK Kolomna | 0:0 | |||||
Liski | |||||||||
03.07 | Lotto-MKM | | Titan | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
03.07 | Spartak-Telekom | | FK Yelyets | 2:1 (1:1) | |||||
Shuya | |||||||||
03.07 | FK Oryol | | Dynamo Bryansk | 3:0 (0:0) | |||||
Oryol | |||||||||
03.07 14:00 | Spartak Ryazan | | FK Khimki | 1:2 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
03.07 18:00 | Spartak-Orekhovo | | Spartak Tambov | 0:1 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo |
Day 21 | |||||||||
28.07 | Angusht | | SKA | 1:0 (1:0) | |||||
Nazran | |||||||||
28.07 | Venets | | Sudostroitel | 3:2 (1:2) | |||||
Gulkevichi | |||||||||
28.07 | Vityaz | | Iriston | 4:1 (1:0) | |||||
Krymsk | |||||||||
28.07 | Dynamo Makhachkala | | Kuban | 0:2 (0:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
28.07 | Dynamo Stavropol | | Slavyansk | 2:1 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
28.07 | Druzhba | | FK Mozdok | 5:1 (3:1) | |||||
Maykop | |||||||||
28.07 | Rostselmash-2 | | Kavkazkabel | 0:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
28.07 | Spartak-Kavkaztransgaz | | Chernomorets-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Izobilny | |||||||||
28.07 | Shahtyor | | Torpedo Taganrog | 2:0 (0:0) | |||||
Shakhty | |||||||||
28.07 18:00 | Avtodor | | Nart | 4:2 (1:1) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
Day 20 | |||||||||
23.07 | Iriston | | Venets | 5:0 (2:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
23.07 | Kavkazkabel | | Dynamo Stavropol | 0:0 | |||||
Prokhladny | |||||||||
23.07 | Kuban | | Avtodor | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
23.07 | Nart | | Druzhba | 2:3 (0:2) | |||||
Nartkala Khimik Stadium | |||||||||
23.07 | SKA | | Dynamo Makhachkala | 3:0 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
23.07 | Slavyansk | | Shahtyor | 0:2 (0:1) | |||||
Slavyansk-na-Kubani Municipal Stadium | |||||||||
23.07 | Sudostroitel | | Rostselmash-2 | 0:0 | |||||
Astrakhan | |||||||||
23.07 | Torpedo Taganrog | | Angusht | 1:2 (1:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
23.07 | FK Mozdok | | Spartak-Kavkaztransgaz | 0:1 (0:0) | |||||
Mozdok | |||||||||
23.07 | Chernomorets-2 | | Vityaz | 1:2 (0:1) | |||||
Novorossiysk |
Day 19 | |||||||||
13.07 | Angusht | | Kavkazkabel | 2:0 (0:0) | |||||
Nazran | |||||||||
13.07 | Venets | | Vityaz | 2:1 (0:1) | |||||
Gulkevichi | |||||||||
13.07 | Dynamo Makhachkala | | Slavyansk | 2:1 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
13.07 | Dynamo Stavropol | | Iriston | 3:0 (2:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
13.07 | Druzhba | | SKA | 1:2 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
13.07 | Rostselmash-2 | | Chernomorets-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
13.07 | Spartak-Kavkaztransgaz | | Nart | 6:0 (2:0) | |||||
Izobilny | |||||||||
13.07 | FK Mozdok | | Kuban | 0:1 (0:0) | |||||
Mozdok | |||||||||
13.07 | Shahtyor | | Sudostroitel | 0:0 | |||||
Shakhty | |||||||||
14.07 18:00 | Avtodor | | Torpedo Taganrog | 6:2 (2:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
Day 18 | |||||||||
09.07 | Vityaz | | Rostselmash-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Krymsk | |||||||||
09.07 | Iriston | | Shahtyor | 2:3 (2:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
09.07 | Kavkazkabel | | Dynamo Makhachkala | 2:0 (0:0) | |||||
Prokhladny | |||||||||
09.07 | Kuban | | Nart | 4:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
09.07 | SKA | | FK Mozdok | 2:0 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
09.07 | Slavyansk | | Avtodor | 1:1 (0:0) | |||||
Slavyansk-na-Kubani Municipal Stadium | |||||||||
09.07 | Spartak-Kavkaztransgaz | | Venets | 4:1 (2:0) | |||||
Izobilny | |||||||||
09.07 | Sudostroitel | | Angusht | 0:2 (0:2) | |||||
Astrakhan | |||||||||
09.07 | Torpedo Taganrog | | Druzhba | 1:3 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
09.07 | Chernomorets-2 | | Dynamo Stavropol | 0:0 | |||||
Novorossiysk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
04.07 | Avtodor | | Kavkazkabel | 3:0 (3:0) | |||||
Oktyabrskoye | |||||||||
04.07 | Angusht | | Iriston | 6:0 (0:0) | |||||
Prokhladny | |||||||||
04.07 | Dynamo Stavropol | | Vityaz | 4:0 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
04.07 | Druzhba | | Slavyansk | 2:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
04.07 | Kuban | | Spartak-Kavkaztransgaz | 3:0 (3:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
04.07 | Nart | | SKA | 0:1 (0:1) | |||||
Nartkala Khimik Stadium | |||||||||
04.07 | FK Mozdok | | Torpedo Taganrog | 4:2 (1:2) | |||||
Mozdok | |||||||||
04.07 | Shahtyor | | Chernomorets-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Shakhty | |||||||||
04.07 18:00 | Dynamo Makhachkala | | Sudostroitel | 1:1 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
05.07 | Rostselmash-2 | | Venets | 3:2 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 19 | |||||||||
31.07 | Volga | | Krylia Sovetov-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
31.07 | Diana | | Salyut | 4:0 (1:0) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
31.07 | Metallurg Vyksa | | Khopyor | 4:2 (2:1) | |||||
Vyksa | |||||||||
31.07 | Torpedo Pavlovo | | Olimpiya | 5:0 (2:0) | |||||
Pavlovo | |||||||||
31.07 | Torpedo-Viktoriya | | Iskra | 1:1 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
31.07 | Khimik | | Rotor-2 | 4:0 (3:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
31.07 | Energetik Uren | | Torpedo Volzhskiy | 0:1 (0:1) | |||||
Uren | |||||||||
31.07 19:00 | Biokhimik-Mordovia | | FK Balakovo | 2:0 (2:0) | |||||
Insar Start Stadium |
Day 18 | |||||||||
19.07 | Diana | | Biokhimik-Mordovia | 0:1 (0:0) | |||||
Zelenodolsk | |||||||||
19.07 | Lada-Energiya | | Rotor-2 | 4:2 (1:1) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
19.07 | Metallurg Vyksa | | Khimik | 3:0 (2:0) | |||||
Vyksa | |||||||||
19.07 | Olimpiya | | FK Balakovo | 5:1 (3:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
19.07 | Svetotechnika | | Torpedo Volzhskiy | 2:0 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
19.07 | Torpedo Pavlovo | | Energetik Uren | 1:1 (0:0) | |||||
Pavlovo | |||||||||
19.07 | Torpedo-Viktoriya | | Volga | 3:1 | |||||
19.07 | Khopyor | | Krylia Sovetov-2 | 4:0 (3:0) | |||||
Balashov | |||||||||
Day 17 | |||||||||
13.07 | Biokhimik-Mordovia | | Torpedo-Viktoriya | 1:1 (0:1) | |||||
Insar Start Stadium | |||||||||
13.07 | Volga | | Diana | 1:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
13.07 | Krylia Sovetov-2 | | Olimpiya | 1:8 (1:2) | |||||
Samara | |||||||||
13.07 | Rotor-2 | | Svetotechnika | 2:3 (2:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
13.07 | Salyut | | Iskra | 0:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
13.07 | Torpedo Volzhskiy | | Lada-Energiya | 2:3 (0:2) | |||||
Volzhsky | |||||||||
13.07 | FK Balakovo | | Khopyor | 5:0 (1:0) | |||||
Balakovo | |||||||||
13.07 | Khimik | | Torpedo Pavlovo | 2:3 (1:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
13.07 | Energetik Uren | | Metallurg Vyksa | 0:1 (0:0) | |||||
Uren | |||||||||
Day 16 | |||||||||
08.07 | Volga | | Khimik | 1:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
08.07 | Lada-Energiya | | Olimpiya | 3:1 (1:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
08.07 | Salyut | | Torpedo Volzhskiy | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
08.07 | FK Balakovo | | Torpedo Pavlovo | 2:0 (1:0) | |||||
Balakovo | |||||||||
08.07 | Energetik Uren | | Biokhimik-Mordovia | 1:0 (0:0) | |||||
Uren | |||||||||
08.07 18:00 | Svetotechnika | | Khopyor | 1:0 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
09.07 | Iskra | | Rotor-2 | 3:1 (1:1) | |||||
Engels | |||||||||
09.07 | Metallurg Vyksa | | Krylia Sovetov-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Vyksa | |||||||||
Day 15 | |||||||||
03.07 | Diana | | Torpedo-Viktoriya | 1:3 (0:0) | |||||
Zelenodolsk | |||||||||
03.07 | Metallurg Vyksa | | FK Balakovo | 0:0 | |||||
Vyksa | |||||||||
03.07 | Rotor-2 | | Salyut | 1:2 (0:2) | |||||
Volgograd | |||||||||
03.07 | Torpedo Volzhskiy | | Iskra | 2:2 (0:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
03.07 | Torpedo Pavlovo | | Krylia Sovetov-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Pavlovo | |||||||||
03.07 | Khimik | | Biokhimik-Mordovia | 3:1 (1:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
03.07 | Energetik Uren | | Volga | 0:1 (0:0) | |||||
Uren | |||||||||
03.07 18:00 | Svetotechnika | | Olimpiya | 3:2 (2:0) | |||||
Saransk | |||||||||
03.07 18:30 | Khopyor | | Lada-Energiya | 2:1 (2:1) | |||||
Balashov |
Day 16 | |||||||||
09.07 18:00 | UralAZ | | Sodovik | 0:1 (0:1) | |||||
Miass | |||||||||
09.07 18:00 | Uralets | | Uralmash | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
15.07 17:30 | Dynamo-Mashinostroitel | | Energiya Chaikovskiy | 1:0 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
15.07 18:00 | Metallurg-Metiznik | | Gazovik | 3:1 (1:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
15.07 18:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | Dynamo Izhevsk | 1:3 (0:1) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
15.07 18:00 | Spartak Kurgan | | KAMAZ-Chally | 0:4 (0:2) | |||||
Kurgan | |||||||||
15.07 18:30 | Dynamo Perm | | Zenit | 1:1 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
15.07 18:30 | FK Tyumen | | Neftekhimik | 1:2 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
Day 15 | |||||||||
12.07 17:30 | Dynamo-Mashinostroitel | | Dynamo Izhevsk | 2:3 (0:1) | |||||
Kirov | |||||||||
12.07 18:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | Energiya Chaikovskiy | 0:1 (0:1) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
12.07 18:00 | Spartak Kurgan | | Neftekhimik | 0:1 (0:1) | |||||
Kurgan | |||||||||
12.07 18:00 | UralAZ | | Gazovik | 3:2 (1:0) | |||||
Miass | |||||||||
12.07 18:00 | Uralets | | Zenit | 1:3 (1:2) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
12.07 18:30 | Dynamo Perm | | Uralmash | 0:3 (0:2) | |||||
Perm | |||||||||
12.07 18:30 | Sodovik | | Metallurg-Metiznik | 3:1 (1:1) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
12.07 18:30 | FK Tyumen | | KAMAZ-Chally | 1:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
Day 14 | |||||||||
06.07 18:00 | Gazovik | | FK Tyumen | 1:1 (1:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
06.07 18:00 | Zenit | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
06.07 18:00 | KAMAZ-Chally | | Dynamo Perm | 4:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
06.07 18:00 | Neftekhimik | | Uralets | 4:1 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
06.07 18:00 | Uralmash | | Dynamo-Mashinostroitel | 4:1 (2:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
06.07 18:30 | Sodovik | | Spartak Kurgan | 1:0 (1:0) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
Day 13 | |||||||||
03.07 18:00 | Gazovik | | Spartak Kurgan | 3:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
03.07 18:00 | Zenit | | Dynamo-Mashinostroitel | 4:0 (2:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
03.07 18:00 | KAMAZ-Chally | | Uralets | 7:1 (5:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
03.07 18:00 | Metallurg-Metiznik | | UralAZ | 5:0 (0:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
03.07 18:00 | Neftekhimik | | Dynamo Perm | 4:0 (4:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
03.07 18:00 | Uralmash | | Spartak Yoshkar-Ola | 1:0 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
03.07 18:00 | Energiya Chaikovskiy | | Dynamo Izhevsk | 3:1 (0:1) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
03.07 18:30 | Sodovik | | FK Tyumen | 1:1 (0:0) | |||||
Sterlitamak |
Day 14 | |||||||||
11.07 18:00 | Dynamo Omsk | | Zvezda | 0:2 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
11.07 18:00 | Kuzbass | | Okean | 0:1 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
11.07 18:00 | Metallurg Novokuznetsk | | Luch | 4:1 (2:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
11.07 18:00 | Sibiryak | | Irtysh | 0:1 (0:0) | |||||
Bratsk | |||||||||
11.07 19:00 | Dynamo Barnaul | | Selenga | 4:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 13 | |||||||||
08.07 | Amur-Energiya | | SKA-Energiya | 0:1 (0:1) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
08.07 18:00 | Dynamo Omsk | | Selenga | 4:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
08.07 18:00 | Kuzbass | | Luch | 0:3 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
08.07 18:00 | Metallurg Novokuznetsk | | Okean | 1:0 (1:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
08.07 18:00 | Sibiryak | | Chkalovets-Olimpik | 1:2 (1:0) | |||||
Bratsk | |||||||||
08.07 19:00 | Dynamo Barnaul | | Zvezda | 2:3 (1:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.07 | Luch | | Sibiryak | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
01.07 | Selenga | | Metallurg Novokuznetsk | 0:0 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
01.07 16:00 | Zvezda | | Kuzbass | 3:0 (3:0) | |||||
Usolye-Sibirskoye Khimik Stadium | |||||||||
01.07 17:00 | Chkalovets-Olimpik | | SKA-Energiya | 1:3 (1:3) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
01.07 18:00 | Irtysh | | Amur-Energiya | 0:0 | |||||
Omsk | |||||||||
01.07 19:00 | Dynamo Barnaul | | Dynamo Omsk | 2:0 (1:0) | |||||
Barnaul |
29.07 | Dynamo-3 (Kyiv) | | Veres (Rivne) | +:- | |||||
29.07 16:00 | Portovyk (Illichovsk) | | Olimpiya FK AES (Yuzhnoukrainsk) | 0:2 (0:1) | |||||
Illichivsk | |||||||||
29.07 16:00 | Metalurh-2 (Zaporizhzhya) | | Olkom (Melitopol) | 3:1 (2:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
29.07 16:30 | Prikarpattya-2 (Ivano-Frankivsk) | | Techno-Center (Rohatyn) | 0:0 aet, pen. 4:2 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
29.07 17:00 | Desna (Chernihiv) | | Ros (Bila Tserkva) | 3:1 (1:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
29.07 17:00 | SK Kherson (Kherson) | | Tytan (Armyansk) | 0:1 (0:0) | |||||
Kherson | |||||||||
29.07 17:00 | FK Ternopil-Nyva-2 (Ternopil) | | FK Krasyliv (Krasyliv) | 0:3 (0:1) | |||||
Velyki Gai | |||||||||
29.07 17:00 | FK Cherkasy-2 (Cherkasy) | | Hirnyk-Sport (Komsomolsk) | 2:1 (0:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
29.07 17:00 | Sokil (Zolochiv) | | FK Kalush (Kalush) | 4:0 (3:0) | |||||
Lviv | |||||||||
29.07 18:00 | Karpaty-2 (Lviv) | | Halychyna (Drohobych) | 2:1 (1:0) | |||||
Lviv DYuSSh Stadium | |||||||||
29.07 18:00 | Stal-2 (Alchevsk) | | Avanhard (Rovenky) | 1:0 (0:0) | |||||
Stakhanov | |||||||||
29.07 18:00 | Dnipro-3 (Dnipropetrovsk) | | Frunzrenets-Liha-99 (Sumy) | 1:2 (0:1) | |||||
Novomoskovsk |
Day 4 | |||||||||
30.07 | CSKA | | Kryvbas | 1:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
30.07 | Nyva | | Metalist | 1:1 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
30.07 | Karpaty | | Dynamo | 2:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
30.07 | Metalurh Zaporizhzhya | | Tavriya | 0:2 (0:2) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
30.07 | Stal | | Shakhtar | 2:5 (0:1) | |||||
Alchevsk | |||||||||
30.07 | Vorskla | | Dnipro | 0:1 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
30.07 | Metalurh Donetsk | | Metalurh Mariupol | 1:0 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.07 | Dnipro | | Karpaty | 1:0 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
22.07 | Tavriya | | Stal | 3:2 (0:2) | |||||
Simferopol | |||||||||
22.07 | Dynamo | | Metalurh Zaporizhzhya | 2:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
22.07 | Kryvbas | | Metalurh Donetsk | 3:2 (2:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
22.07 | Shakhtar | | Nyva | 2:1 (0:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
22.07 | Metalist | | CSKA | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
22.07 | Metalurh Mariupol | | Vorskla | 1:0 (1:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.07 | Metalurh Zaporizhzhya | | Dnipro | 1:2 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
16.07 | CSKA | | Shakhtar | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
16.07 | Dynamo | | Tavriya | 3:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
16.07 | Nyva | | Stal | 0:0 | |||||
Ternopil | |||||||||
16.07 | Metalurh Donetsk | | Metalist | 2:1 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
16.07 | Karpaty | | Metalurh Mariupol | 3:0 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
16.07 | Vorskla | | Kryvbas | 0:1 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.07 | Shakhtar | | Metalurh Donetsk | 3:0 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
12.07 | Stal | | CSKA | 1:2 (0:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
12.07 | Metalurh Mariupol | | Metalurh Zaporizhzhya | 3:1 (2:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
12.07 | Dnipro | | Dynamo | 1:1 (1:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
12.07 | Kryvbas | | Karpaty | 5:2 (1:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
12.07 | Metalist | | Vorskla | 3:1 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
12.07 | Tavriya | | Nyva | 3:0 (3:0) | |||||
Simferopol |
Day 2 | |||||||||
28.07 | Prykarpattya | | Chornomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
28.07 | Volyn | | SK Mykolaiv | 0:0 | |||||
Lutsk | |||||||||
28.07 | FK Vinnytsya | | CSKA-2 | 0:2 (0:2) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
28.07 | Dnipro-2 | | Polihraftekhnika | 1:2 (1:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
28.07 | Borisfen | | Zirka | 2:1 (1:0) | |||||
Boryspil | |||||||||
28.07 | Bukovyna | | Dynamo-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
28.07 | Metalurh | | Shakhtar-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
28.07 | Zakarpattya | | FK Cherkasy | 2:1 (1:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
28.07 | Spartak | | FK Lviv | 0:0 | |||||
Sumy | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.07 | Chornomorets | | Borisfen | 3:0 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
23.07 | CSKA-2 | | Volyn | 3:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
23.07 | FK Cherkasy | | Metalurh | 1:1 (0:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
23.07 | Zirka | | Bukovyna | 1:0 (0:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
23.07 | FK Lviv | | Polihraftekhnika | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
23.07 | Dynamo-2 | | Zakarpattya | 2:0 (0:0) | |||||
Chapayivka | |||||||||
23.07 | Shakhtar-2 | | FK Vinnytsya | 5:1 (3:0) | |||||
Makiivka | |||||||||
23.07 | Prykarpattya | | Dnipro-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
23.07 | SK Mykolaiv | | Spartak | 2:1 (1:0) | |||||
Mykolaiv |
Day 17 | |||||||||
29.07 | Araks | | Shirak | 2:1 | |||||
29.07 | Zvartnots-AAL | | Kilikia | 3:3 | |||||
29.07 | Dinamo | | MIKA | 0:1 | |||||
30.07 | Ararat | | Lernagorts | 2:1 | |||||
Day 16 | |||||||||
23.07 | Lernagorts | | Dinamo | 0:0 | |||||
23.07 | MIKA | | Zvartnots-AAL | 2:1 | |||||
23.07 | Kilikia | | Araks | 1:2 | |||||
24.07 | Shirak | | Ararat | 1:1 | |||||
Day 15 | |||||||||
15.07 | Ararat | | Kilikia | 1:0 | |||||
15.07 | Araks | | MIKA | 0:1 | |||||
Day 14 | |||||||||
05.07 | Lernagorts | | Zvartnots-AAL | 1:2 | |||||
05.07 | Ararat | | MIKA | 2:1 | |||||
05.07 | Shirak | | Kilikia | 2:1 | |||||
Day 13 | |||||||||
01.07 | Zvartnots-AAL | | Araks | 2:2 | |||||
Day 15 | |||||||||
22.07 17:30 | Slavia | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
22.07 18:00 | Shakhtsyor | | FK Lida | 2:2 (1:2) | |||||
Salihorsk | |||||||||
22.07 18:00 | BATE | | Tarpeda-MAZ | 0:0 | |||||
Barysaw | |||||||||
22.07 18:00 | Vedrych-97 | | Dnepr-Transmash | 2:2 (0:0) | |||||
Rechytsa | |||||||||
22.07 18:00 | Neman-Belkard | | Belshina | 1:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
22.07 18:00 | Lokomotiv-96 | | Tarpeda-Kadzina | 2:0 (1:0) | |||||
Baran | |||||||||
22.07 18:00 | Kamunalnik | | Dynamo Brest | 1:2 (0:2) | |||||
Slonim | |||||||||
22.07 18:30 | FK Homel | | Naftan-Devon | 3:0 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
Day 14 | |||||||||
16.07 17:00 | FK Lida | | FK Homel | 0:3 (0:1) | |||||
Lida | |||||||||
16.07 18:00 | Tarpeda-MAZ | | Neman-Belkard | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
16.07 18:00 | Belshina | | Vedrych-97 | 0:0 | |||||
Babruysk | |||||||||
16.07 18:00 | Tarpeda-Kadzina | | BATE | 1:3 (1:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
16.07 18:00 | Dynamo Brest | | Lokomotiv-96 | 3:1 (2:1) | |||||
Brest | |||||||||
16.07 18:30 | Naftan-Devon | | Slavia | 1:4 (1:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
16.07 18:30 | Dynamo Minsk | | Kamunalnik | 4:1 (4:0) | |||||
Minsk | |||||||||
17.07 18:00 | Dnepr-Transmash | | Shakhtsyor | 0:1 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
Day 13 | |||||||||
05.07 18:00 | Slavia | | FK Homel | 3:2 (2:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
05.07 18:00 | Dnepr-Transmash | | FK Lida | 6:0 (2:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
05.07 18:00 | Neman-Belkard | | Tarpeda-Kadzina | 4:2 (3:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
05.07 18:00 | Shakhtsyor | | Belshina | 1:0 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
05.07 18:00 | Vedrych-97 | | Tarpeda-MAZ | 0:2 (0:1) | |||||
Rechytsa | |||||||||
05.07 18:00 | BATE | | Dynamo Brest | 1:0 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
05.07 18:00 | Lokomotiv-96 | | Dynamo Minsk | 2:1 (1:0) | |||||
Baran | |||||||||
05.07 18:00 | Kamunalnik | | Naftan-Devon | 2:1 (2:0) | |||||
Slonim |
Day 18 | |||||||||
11.07 | Zhenis | | Zhiger | 3:0* | |||||
28.07 | Irtysh | | Taraz | 3:0 | |||||
28.07 | Aqmola | | Access-Golden Greyn | 0:3 | |||||
28.07 | Tobil | | Qayrat | 1:1 | |||||
28.07 | Kaysar | | Dostyk | 5:0 | |||||
28.07 | Vostok | | Zhetysu | 2:0 | |||||
28.07 | Yelimay | | Shakhtyor | 2:2 | |||||
Day 17 | |||||||||
14.07 | Tobil | | Zhiger | 3:0* | |||||
25.07 | Irtysh | | CSKA-Qayrat | 3:2 | |||||
25.07 | Zhenis | | Qayrat | 1:2 | |||||
25.07 | Vostok | | Shakhtyor | 1:0 | |||||
25.07 | Yelimay | | Zhetysu | 4:0 | |||||
Day 16 | |||||||||
13.07 | CSKA-Qayrat | | Irtysh | 1:0 | |||||
13.07 | Taraz | | Batyr | +:- | |||||
14.07 | Qayrat | | Zhenis | 1:1 | |||||
14.07 | Shakhtyor | | Vostok | 3:0 | |||||
14.07 | Zhiger | | Tobil | 2:3 | |||||
14.07 | Zhetysu | | Yelimay | 0:3 | |||||
Day 15 | |||||||||
10.07 | Taraz | | Irtysh | 0:2 | |||||
10.07 | Access-Golden Greyn | | Aqmola | 2:0 | |||||
10.07 | Tomiris | | Kaysar | 0:3 | |||||
10.07 | Zhetysu | | Vostok | 4:1 | |||||
10.07 | Shakhtyor | | Yelimay | 3:2 | |||||
10.07 | CSKA-Qayrat | | Batyr | +:- | |||||
11.07 | Qayrat | | Tobil | 3:0 | |||||
11.07 | Zhiger | | Zhenis | 1:2 | |||||
06.07 | SOPFK Qayrat (Almaty) | | Access-Golden Greyn (Petropavl) | 5:0 (2:0) | |||||
Astana |
Day 1 | |||||||||
08.07 | Zhiger (Shymkent) | | Zhenis (Astana) | 0:1 (0:0) | |||||
25.07 | Access-Golden Greyn (Petropavl) | | Aqmola (Kokshetau) | 2:1 (0:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
30.07 | Haiduc-Sporting | | Agro | 3:1 | |||||
30.07 | Olimpia | | Nistru | 1:1 | |||||
30.07 | Tiligul | | Sheriff | 0:0 | |||||
30.07 | Zimbru | | Constructorul | 1:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
22.07 | Constructorul | | Tiligul | 0:1 | |||||
22.07 | Nistru | | Agro | 3:2 | |||||
22.07 | Sheriff | | Olimpia | 2:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
29.07 19:00 | Wüstenrot | | Admira Wacker | 3:1 (2:1) | |||||
Salzburg | |||||||||
29.07 19:30 | LASK | | Bregenz | 3:1 (2:0) | |||||
Linz | |||||||||
29.07 19:30 | Rapid | | GAK | 1:1 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
29.07 19:30 | Sturm | | Ried | 4:2 (2:1) | |||||
Graz | |||||||||
30.07 16:45 | Tirol | | Austria Wien | 0:2 (0:1) | |||||
Innsbruck Tirol Milch Stadion am Tivoli | |||||||||
Day 4 | |||||||||
15.07 19:30 | Admira Wacker | | Sturm | 0:1 (0:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
25.07 19:30 | LASK | | Tirol | 0:2 (0:0) | |||||
Linz | |||||||||
26.07 18:00 | Bregenz | | Rapid | 1:1 (0:1) | |||||
Bregenz | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18.07 19:30 | Rapid | | LASK | 2:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
19.07 18:00 | Sturm | | Austria Wien | 1:1 (0:1) | |||||
Graz | |||||||||
19.07 19:00 | Wüstenrot | | Bregenz | 2:0 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
19.07 19:30 | Ried | | Admira Wacker | 3:2 (2:1) | |||||
Ried im Innkreis Stadion der Stadt Ried | |||||||||
19.07 19:30 | Tirol | | GAK | 1:1 (0:1) | |||||
Innsbruck Tirol Milch Stadion am Tivoli | |||||||||
Day 2 | |||||||||
11.07 19:30 | Admira Wacker | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
12.07 18:00 | Rapid | | Sturm | 4:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
12.07 19:30 | Bregenz | | Tirol | 2:2 (0:1) | |||||
Bregenz | |||||||||
12.07 19:30 | GAK | | Ried | 0:3 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
12.07 19:30 | LASK | | Wüstenrot | 0:2 (0:1) | |||||
Linz | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.07 19:30 | Tirol | | Admira Wacker | 6:1 (4:0) | |||||
Innsbruck Tirol Milch Stadion am Tivoli | |||||||||
05.07 18:00 | Wüstenrot | | Rapid | 0:3 (0:2) | |||||
Salzburg | |||||||||
05.07 19:30 | Austria Wien | | GAK | 4:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
05.07 19:30 | Ried | | Bregenz | 3:1 (1:1) | |||||
Ried im Innkreis Stadion der Stadt Ried | |||||||||
05.07 19:30 | Sturm | | LASK | 5:1 (2:1) | |||||
Graz |
Day 2 | |||||||||
28.07 17:30 | ETO | | Kispest Honvéd | 2:1 (0:1) | |||||
Győr | |||||||||
29.07 17:00 | Spartacus | | Tatabánya | 0:2 (0:2) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
29.07 20:00 | Haladás | | MATÁV | 3:0 (2:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.07 17:00 | Kispest Honvéd | | Dunaferr | 1:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
22.07 17:00 | Spartacus | | ETO | 2:0 (2:0) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
22.07 20:00 | Ferencváros | | Haladás | 4:0 (1:0) | |||||
Budapest |
Day 2 | |||||||||
29.07 17:00 | Újpest | | Debrecen | 8:3 (4:1) | |||||
Budapest | |||||||||
29.07 17:00 | Pécs | | MTK Hungária | 0:3 (0:0) | |||||
Pécs | |||||||||
29.07 20:00 | Vasas SC | | Videoton Fehérvár | 2:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
30.07 17:00 | Nagykanizsa | | Zalaegerszegi TE | 0:0 | |||||
Nagykanizsa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.07 17:00 | Újpest | | Vasas SC | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
22.07 20:00 | Videoton Fehérvár | | Nagykanizsa | 2:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
22.07 20:00 | Zalaegerszegi TE | | Pécs | 1:1 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
23.07 19:30 | MTK Hungária | | Debrecen | 2:1 (0:0) | |||||
Budapest |
29.07 17:45 | Bayer 04 | | Hertha | 1:1 (1:0), pen. 4:5 | |||||
Dessau | |||||||||
30.07 17:30 | Bayern | | Kaiserslautern | 4:1 (2:1) | |||||
Augsburg |
24.07 20:30 | Hamburger SV | | Hertha | 1:3 (1:1) | |||||
Lübeck | |||||||||
27.07 20:30 | 1860 München | | Kaiserslautern | 0:2 (0:2) | |||||
Ludwigshafen am Rhein |
08.07 14:00 | KR | | Stjarnan | 3:0 (2:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
10.07 20:00 | Grindavík | | ÍBV | 1:0 (0:0) | |||||
Grindavík | |||||||||
10.07 20:00 | ÍA | | Fylkir | 0:1 (0:0) | |||||
Akranes | |||||||||
10.07 20:00 | Breiðablik | | Fram | 1:0 (1:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
13.07 20:00 | Fram | | Leiftur | 3:1 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
16.07 20:00 | Leiftur | | ÍA | 2:2 (0:1) | |||||
Ólafsfjörður | |||||||||
16.07 20:00 | Fylkir | | ÍBV | 2:3 (1:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
17.07 20:00 | Grindavík | | Stjarnan | 2:0 (0:0) | |||||
Grindavík | |||||||||
17.07 20:00 | Breiðablik | | Keflavík | 2:1 (0:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
20.07 20:00 | Leiftur | | Keflavík | 4:2 (1:1) | |||||
Ólafsfjörður | |||||||||
22.07 13:00 | ÍBV | | ÍA | 1:0 (0:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
23.07 20:00 | Leiftur | | Fylkir | 1:7 (0:1) | |||||
Ólafsfjörður | |||||||||
23.07 20:00 | Stjarnan | | ÍBV | 2:0 (1:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
23.07 20:00 | Keflavík | | KR | 1:0 (0:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
24.07 20:00 | Fram | | Grindavík | 3:1 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
25.07 20:00 | ÍA | | Breiðablik | 3:1 (2:0) | |||||
Akranes | |||||||||
30.07 16:00 | Breiðablik | | Leiftur | 5:0 (2:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
30.07 20:00 | Grindavík | | Keflavík | 0:0 | |||||
Grindavík | |||||||||
30.07 20:00 | KR | | ÍA | 1:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
30.07 20:00 | ÍBV | | Fram | 6:1 (3:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
31.07 20:00 | Fylkir | | Stjarnan | 5:1 (2:0) | |||||
Reykjavík |
Day 17 | |||||||||
22.07 | LU/Daugava | | Dinaburg | 2:4 | |||||
30.07 | Ventspils | | Valmiera | 3:3 | |||||
Day 16 | |||||||||
15.07 | Skonto | | Valmiera | 4:0 | |||||
15.07 | Rīga | | Ventspils | 0:2 | |||||
15.07 | Dinaburg | | Metalurgs | 1:2 | |||||
16.07 | Policijas | | LU/Daugava | 1:0 | |||||
Day 15 | |||||||||
08.07 | LU/Daugava | | Valmiera | 1:1 | |||||
08.07 | Skonto | | Ventspils | 0:0 | |||||
09.07 | Policijas | | Metalurgs | 2:3 | |||||
30.07 | Dinaburg | | Rīga | 0:0 | |||||
Day 22 | |||||||||
25.07 17:00 | Atletas-Inkaras | | Žalgiris | 0:8 (0:2) | |||||
Kaunas | |||||||||
29.07 18:00 | Dainava | | Kareda | 0:2 (0:0) | |||||
Alytus | |||||||||
Day 21 | |||||||||
22.07 17:30 | Kareda | | Ekranas | 1:1 (1:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
22.07 18:00 | Dainava | | Polonija | 0:0 | |||||
Alytus | |||||||||
22.07 18:00 | Atlantas | | Atletas-Inkaras | 3:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
22.07 18:00 | Žalgiris | | Nevėžis | 2:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 20 | |||||||||
04.07 16:00 | Atletas-Inkaras | | Kareda | 0:3 (0:2) | |||||
Kaunas | |||||||||
04.07 18:00 | Dainava | | Ekranas | 0:1 (0:1) | |||||
Alytus | |||||||||
04.07 18:00 | Žalgiris | | Banga | 2:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
04.07 18:30 | Kaunas | | Polonija | 4:0 (1:0) | |||||
Kaunas |
Day 17 | |||||||||
12.07 | Molde | | Rosenborg | 0:1 | |||||
Day 16 | |||||||||
26.07 | Vålerenga | | Haugesund | 2:0 | |||||
30.07 | Start | | Stabæk | 2:5 | |||||
30.07 | Tromsø | | Moss | 3:0 | |||||
30.07 | Rosenborg | | Lillestrøm | 2:1 | |||||
30.07 | Viking | | Molde | 0:1 | |||||
30.07 | Odd | | Brann | 2:0 | |||||
30.07 | Bodø/Glimt | | Bryne | 1:1 | |||||
Day 15 | |||||||||
23.07 | Brann | | Rosenborg | 1:1 | |||||
23.07 | Bryne | | Tromsø | 2:3 | |||||
23.07 | Haugesund | | Molde | 2:4 | |||||
23.07 | Vålerenga | | Bodø/Glimt | 1:1 | |||||
23.07 | Stabæk | | Odd | 1:2 | |||||
23.07 | Moss | | Start | 4:0 | |||||
23.07 | Lillestrøm | | Viking | 0:1 | |||||
Day 14 | |||||||||
16.07 | Start | | Bryne | 4:2 | |||||
16.07 | Viking | | Brann | 2:6 | |||||
16.07 | Rosenborg | | Stabæk | 3:0 | |||||
16.07 | Tromsø | | Vålerenga | 1:1 | |||||
16.07 | Bodø/Glimt | | Haugesund | 2:2 | |||||
16.07 | Odd | | Moss | 2:2 | |||||
17.07 | Molde | | Lillestrøm | 0:2 | |||||
Day 13 | |||||||||
09.07 | Start | | Vålerenga | 2:3 | |||||
09.07 | Tromsø | | Bodø/Glimt | 4:1 | |||||
09.07 | Rosenborg | | Moss | 5:1 | |||||
09.07 | Odd | | Bryne | 4:2 | |||||
09.07 | Lillestrøm | | Haugesund | 4:1 | |||||
26.07 | Molde | | Brann | 1:3 | |||||
Day 12 | |||||||||
05.07 | Moss | | Viking | 1:5 | |||||
05.07 | Stabæk | | Molde | 6:1 | |||||
05.07 | Bryne | | Rosenborg | 3:3 | |||||
05.07 | Vålerenga | | Odd | 0:0 | |||||
05.07 | Haugesund | | Tromsø | 0:2 | |||||
05.07 | Brann | | Lillestrøm | 0:2 | |||||
05.07 | Bodø/Glimt | | Start | 3:4 | |||||
Day 11 | |||||||||
02.07 | Rosenborg | | Vålerenga | 2:1 | |||||
02.07 | Viking | | Bryne | 3:0 | |||||
02.07 | Start | | Tromsø | 1:1 | |||||
02.07 | Odd | | Bodø/Glimt | 2:2 | |||||
02.07 | Molde | | Moss | 0:3 | |||||
02.07 | Haugesund | | Brann | 2:4 | |||||
Day 7 | |||||||||
26.07 | Lillestrøm | | Bodø/Glimt | 3:3 | |||||
Day 2 | |||||||||
29.07 16:30 | Odra | | GKS | 0:0 | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
29.07 16:30 | Ruch Radzionków | | Legia-Daewoo | 0:1 | |||||
Radzionków | |||||||||
29.07 16:30 | Zagłębie | | Amica | 3:2 | |||||
Lubin | |||||||||
29.07 17:00 | Dyskobolia | | Wisła | 0:3 | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
29.07 17:00 | Górnik | | Ruch Chorzów | 4:1 | |||||
Zabrze | |||||||||
29.07 17:30 | Polonia | | Stomil | 4:1 | |||||
Warszawa | |||||||||
29.07 17:30 | Widzew | | Orlen | 3:2 | |||||
Łódź | |||||||||
29.07 18:00 | Pogoń | | Śląsk | 2:0 | |||||
Szczecin | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.07 17:00 | Śląsk | | Górnik | 1:0 | |||||
Wrocław | |||||||||
22.07 17:00 | Stomil | | Odra | 3:1 | |||||
Olsztyn | |||||||||
22.07 17:00 | Wisła | | Ruch Radzionków | 4:0 | |||||
Kraków | |||||||||
22.07 17:30 | Legia-Daewoo | | Zagłębie | 1:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
22.07 17:30 | Ruch Chorzów | | Widzew | 2:1 | |||||
Chorzów | |||||||||
22.07 18:30 | Amica | | Polonia | 1:0 | |||||
Wronki | |||||||||
22.07 20:00 | Orlen | | Dyskobolia | 1:0 | |||||
Płock | |||||||||
23.07 18:00 | GKS | | Pogoń | 0:0 | |||||
Katowice |
18.07 | Polonia (Warszawa) | | Amica (Wronki) | 4:2 (2:0) | |||||
Płock |
Day 2 | |||||||||
29.07 | Tabor | | Mura | 1:0 (0:0) | |||||
29.07 | Publikum | | Dravograd | 1:3 (0:1) | |||||
30.07 | Korotan | | Rudar | 0:1 (0:1) | |||||
30.07 | Gorica | | Koper | 2:0 (1:0) | |||||
30.07 | Domžale | | Olimpija | 2:3 (0:2) | |||||
Day 1 | |||||||||
22.07 | Rudar | | Domžale | 1:0 (1:0) | |||||
22.07 | Dravograd | | Maribor | 1:1 (0:0) | |||||
22.07 | Tabor | | Gorica | 2:2 (0:1) | |||||
23.07 | Primorje | | Koper | 2:0 (2:0) | |||||
23.07 | Olimpija | | Publikum | 3:1 (0:0) | |||||
23.07 | Mura | | Korotan | 0:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
28.07 18:45 | Marseille | | Troyes | 3:1 (2:1) | |||||
Marseille | |||||||||
28.07 20:45 | Paris Saint-Germain | | Strasbourg | 3:1 (1:1) | |||||
Paris | |||||||||
29.07 20:00 | Auxerre | | Sedan | 0:1 (0:1) | |||||
Auxerre | |||||||||
29.07 20:00 | Guingamp | | Saint-Étienne | 2:2 (2:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
29.07 20:00 | Toulouse | | Bastia | 0:1 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
29.07 20:00 | Lille | | Monaco | 1:1 (0:1) | |||||
Lille | |||||||||
29.07 20:00 | Bordeaux | | Metz | 1:1 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
29.07 20:00 | Nantes | | Lens | 0:2 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
29.07 20:00 | Lyon | | Rennes | 2:2 (0:2) | |||||
Lyon |
Day 1 | |||||||||
28.07 | Teplice | | Sigma | 0:0 | |||||
Teplice | |||||||||
29.07 | Synot | | Slavia | 1:1 (0:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
30.07 | Sparta | | Marila | 3:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
30.07 | Slovan | | Viktoria Žižkov | 4:2 (1:2) | |||||
Liberec | |||||||||
30.07 | Baník | | Stavo Artikel | 2:1 (1:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
30.07 | Drnovice | | Chmel | 1:3 (1:3) | |||||
Drnovice | |||||||||
30.07 | Bohemians | | Jablonec | 1:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
30.07 | Viktoria Plzeň | | České Budějovice | 2:2 (1:0) | |||||
Plzeň |
Day 13 | |||||||||
29.07 | Trelleborg | | Helsingborgs | 1:0 | |||||
Trelleborg | |||||||||
Day 12 | |||||||||
22.07 | Halmstad | | Helsingborgs | 3:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
24.07 | Elfsborg | | Norrköping | 1:1 | |||||
Borås | |||||||||
24.07 | Trelleborg | | Sundsvall | 1:0 | |||||
Trelleborg | |||||||||
24.07 | Västra Frölunda | | Hammarby | 0:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
24.07 | Örgryte | | Örebro | 0:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
25.07 | Häcken | | GAIS | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
30.07 | AIK | | Göteborg | 0:1 | |||||
Solna | |||||||||
Day 11 | |||||||||
16.07 | Göteborg | | Västra Frölunda | 0:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
17.07 | GAIS | | Elfsborg | 2:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
17.07 | Sundsvall | | Halmstad | 1:2 | |||||
Sundsvall | |||||||||
17.07 | Örebro | | Häcken | 1:2 | |||||
Örebro | |||||||||
18.07 | Helsingborgs | | AIK | 1:4 | |||||
Helsingborg | |||||||||
19.07 | Hammarby | | Örgryte | 1:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
19.07 | Norrköping | | Trelleborg | 0:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
Day 10 | |||||||||
09.07 | Trelleborg | | GAIS | 0:2 | |||||
Trelleborg | |||||||||
10.07 | AIK | | Sundsvall | 2:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
10.07 | Elfsborg | | Örebro | 2:1 | |||||
Borås | |||||||||
10.07 | Häcken | | Hammarby | 2:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
11.07 | Göteborg | | Helsingborgs | 2:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
12.07 | Halmstad | | Norrköping | 0:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
12.07 | Västra Frölunda | | Örgryte | 1:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 9 | |||||||||
04.07 | GAIS | | Halmstad | 0:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
04.07 | Hammarby | | Elfsborg | 2:3 | |||||
Stockholm | |||||||||
05.07 | Helsingborgs | | Västra Frölunda | 4:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
05.07 | Norrköping | | AIK | 3:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
05.07 | Sundsvall | | Göteborg | 2:2 | |||||
Sundsvall | |||||||||
05.07 | Örebro | | Trelleborg | 2:2 | |||||
Örebro | |||||||||
05.07 | Örgryte | | Häcken | 0:2 | |||||
Göteborg |
Day 1 | |||||||||
29.07 15:00 | Dunfermline Athletic | | Aberdeen | 0:0 | |||||
Dunfermline | |||||||||
29.07 15:00 | Motherwell | | Dundee | 0:2 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
29.07 15:00 | St. Mirren | | Kilmarnock | 0:1 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
29.07 15:00 | Rangers | | St. Johnstone | 2:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
30.07 15:00 | Hearts | | Hibernian | 0:0 | |||||
Edinburgh | |||||||||
30.07 18:05 | Dundee United | | Celtic | 1:2 (0:1) | |||||
Dundee |
Day 1 | |||||||||
28.07 | San Lorenzo de Almagro | | Gimnasia y Esgrima | 3:0 | |||||
29.07 | Talleres | | Racing Club | 3:0 | |||||
30.07 | Vélez Sársfield | | Lanús | 1:0 | |||||
30.07 | Colón | | Huracán | 1:1 | |||||
30.07 | Estudiantes | | River Plate | 1:1 | |||||
30.07 | Boca Juniors | | Argentinos Juniors | 4:0 | |||||
31.07 | Chacarita Juniors | | Unión | 0:0 | |||||
Day 19 | |||||||||
07.07 | Gimnasia y Esgrima La Plata | | Racing Club | 1:0 | |||||
07.07 | Lanús | | Estudiantes | 1:0 | |||||
07.07 | Argentinos Juniors | | Colón | 0:1 | |||||
07.07 | Unión | | Chacarita Juniors | 1:4 | |||||
07.07 | Talleres | | Boca Juniors | 2:2 | |||||
07.07 | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Instituto | 2:2 | |||||
07.07 | Vélez Sársfield | | Rosario Central | 2:1 | |||||
07.07 | Independiente | | Belgrano | 2:1 | |||||
07.07 | River Plate | | San Lorenzo de Almagro | 2:2 | |||||
07.07 | Newell's Old Boys | | Ferro Carril Oeste | 2:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
07.07 | Instituto | | Vélez Sársfield | 1:2 | |||||
07.07 | Rosario Central | | Argentinos Juniors | 3:1 | |||||
07.07 | Racing Club | | Unión | 6:0 | |||||
07.07 | Colón | | Lanús | 3:0 | |||||
07.07 | San Lorenzo de Almagro | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 3:1 | |||||
07.07 | Talleres | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 2:0 | |||||
07.07 | Boca Juniors | | Belgrano | 5:1 | |||||
07.07 | Estudiantes | | Independiente | 1:1 | |||||
07.07 | Ferro Carril Oeste | | River Plate | 0:3 | |||||
07.07 | Chacarita Juniors | | Newell's Old Boys | 0:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
29.07 | Vitória | | Palmeiras | 4:1 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
29.07 | Vasco da Gama | | Sport | 0:2 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
29.07 | Fluminense | | Bahia | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
30.07 | América-MG | | Gama | 0:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
30.07 | Guarani | | Santa Cruz | 0:0 | |||||
Campinas | |||||||||
30.07 | Juventude | | Flamengo | 1:1 (1:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
30.07 | Goiás | | Corinthians | 3:0 (1:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
30.07 | Cruzeiro | | Atlético-PR | 0:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
30.07 | Botafogo | | Atlético-MG | 0:0 | |||||
Niterói |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
09.07 18:00 | Cruzeiro (Belo Horizonte) | | São Paulo (São Paulo) | 2:1 (0:0) | 0:0 | 2:1 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.07 21:30 | São Paulo (São Paulo) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 0:0 | |||||
São Paulo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.07 | Santos (Santos) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 2:2 (1:1) | 0:2 (0:1) | 2:4 | |||
Santos | |||||||||
02.07 | Atlético (Belo Horizonte) | | São Paulo (São Paulo) | 3:3 (1:1) | 0:3 (0:1) | 3:6 | |||
Belo Horizonte |
01.07 | Columbus Crew | | San Jose Earthquakes | 2:1 (0:0) | |||||
Columbus | |||||||||
01.07 | Dallas Burn | | Los Angeles Galaxy | 4:2 (2:0) | |||||
Dallas | |||||||||
01.07 | Tampa Bay Mutiny | | MetroStars | 0:2 (0:1) | |||||
Tampa | |||||||||
01.07 | D.C. United | | Colorado Rapids | 1:1 aet (0:0, 1:1) | |||||
Washington | |||||||||
04.07 | Miami Fusion | | New England Revolution | 2:1 (1:1) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
04.07 | Colorado Rapids | | Chicago Fire | 2:1 aet (0:1, 1:1) | |||||
Denver | |||||||||
04.07 | Tampa Bay Mutiny | | D.C. United | 3:0 (2:0) | |||||
Tampa | |||||||||
04.07 | Los Angeles Galaxy | | Columbus Crew | 1:0 (1:0) | |||||
Pasadena | |||||||||
04.07 | San Jose Earthquakes | | Kansas City Wizards | 0:0 aet | |||||
San Jos? | |||||||||
05.07 | MetroStars | | Dallas Burn | 2:1 (1:1) | |||||
East Rutherford | |||||||||
08.07 | Kansas City Wizards | | MetroStars | 0:1 (0:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
08.07 | Dallas Burn | | D.C. United | 3:0 (2:0) | |||||
Dallas | |||||||||
08.07 | Miami Fusion | | Los Angeles Galaxy | 3:5 (0:4) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
08.07 | Colorado Rapids | | San Jose Earthquakes | 0:1 (0:1) | |||||
Denver | |||||||||
08.07 | Chicago Fire | | Columbus Crew | 3:1 (2:0) | |||||
Chicago | |||||||||
12.07 | Columbus Crew | | New England Revolution | 4:1 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
12.07 | D.C. United | | Tampa Bay Mutiny | 2:2 aet (2:2, 2:2) | |||||
Washington | |||||||||
15.07 | Columbus Crew | | Kansas City Wizards | 2:0 (0:0) | |||||
Columbus | |||||||||
15.07 | New England Revolution | | MetroStars | 0:2 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
15.07 | Miami Fusion | | Dallas Burn | 0:3 (0:2) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
15.07 | Los Angeles Galaxy | | D.C. United | 1:2 (1:1) | |||||
Pasadena | |||||||||
15.07 | Chicago Fire | | Tampa Bay Mutiny | 0:0 aet | |||||
Chicago | |||||||||
15.07 | San Jose Earthquakes | | Colorado Rapids | 1:2 (0:1) | |||||
San Jos? | |||||||||
19.07 | Kansas City Wizards | | New England Revolution | 0:1 (0:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
19.07 | Dallas Burn | | Miami Fusion | 1:1 aet (1:1, 1:1) | |||||
Dallas | |||||||||
21.07 | Colorado Rapids | | Chicago Fire | 1:1 aet (1:1, 1:1) | |||||
Denver | |||||||||
22.07 | Kansas City Wizards | | Columbus Crew | 3:1 (1:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
22.07 | MetroStars | | Miami Fusion | 4:2 (1:0) | |||||
East Rutherford | |||||||||
22.07 | Tampa Bay Mutiny | | Los Angeles Galaxy | 2:0 (0:0) | |||||
Tampa | |||||||||
22.07 | San Jose Earthquakes | | New England Revolution | 1:2 (0:1) | |||||
San Jos? |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | MetroStars | 32 | 17 | 3 | 12 | 64-56 | 54 | ||
2. | New England Revolution | 32 | 13 | 6 | 13 | 47-49 | 45 | ||
3. | Miami Fusion | 32 | 12 | 5 | 15 | 54-56 | 41 | ||
4. | D.C. United | 32 | 8 | 6 | 18 | 44-63 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chicago Fire | 32 | 17 | 6 | 9 | 67-51 | 57 | ||
2. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 16 | 4 | 12 | 62-50 | 52 | ||
3. | Dallas Burn | 32 | 14 | 4 | 14 | 54-54 | 46 | ||
4. | Columbus Crew | 32 | 11 | 5 | 16 | 48-58 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kansas City Wizards | 32 | 16 | 9 | 7 | 47-29 | 57 | ||
2. | Los Angeles Galaxy | 32 | 14 | 8 | 10 | 47-37 | 50 | ||
3. | Colorado Rapids | 32 | 13 | 4 | 15 | 43-59 | 43 | ||
4. | San Jose Earthquakes | 32 | 7 | 8 | 17 | 35-50 | 29 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 26 | 17 | 5 | 4 | 50-21 | 56 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 26 | 14 | 8 | 4 | 37-24 | 50 | ||
3. | Sichuan Quanxing Shuijinfang | 26 | 12 | 8 | 6 | 33-21 | 44 | ||
4. | Chongqing Longxin | 26 | 10 | 11 | 5 | 46-33 | 41 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 12 | 4 | 10 | 35-31 | 40 | ||
6. | Beijing Guoan | 26 | 9 | 8 | 9 | 38-32 | 35 | ||
7. | Shenyang Haishi | 26 | 8 | 10 | 8 | 35-32 | 34 | ||
8. | Liaoning Fushun Tegang | 26 | 8 | 8 | 10 | 28-26 | 32 | ||
9. | Shenzhen Ping'an Kejian | 26 | 8 | 8 | 10 | 27-27 | 32 | ||
10. | Tianjin Teda Dingxin | 26 | 7 | 10 | 9 | 28-37 | 31 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |