Football matches in February 2000 |
12.02 | South Africa | | Tunisia | 2:2 aet (1:1, 2:2), pen. 4:3 | |||||
Ghana, Accra |
10.02 | Cameroon | | Tunisia | 3:0 (0:0) | |||||
Ghana, Accra | |||||||||
10.02 | Nigeria | | South Africa | 2:0 (2:0) | |||||
Nigeria, Lagos |
Day 3 | |||||||||
02.02 | Gabon | | DR Congo | 0:0 | |||||
Accra | |||||||||
02.02 | South Africa | | Algeria | 1:1 (1:0) | |||||
Kumasi |
Day 3 | |||||||||
01.02 | Egypt | | Burkina Faso | 4:2 (1:2) | |||||
Kano | |||||||||
01.02 | Zambia | | Senegal | 2:2 (0:0) | |||||
Lagos |
23.02 20:00 | Colombia | | Peru | 2:1 (1:0) | |||||
San Diego | |||||||||
24.02 20:00 | Trinidad and Tobago | | Canada | 0:1 (0:0) | |||||
Los Angeles |
19.02 15:00 | USA | | Colombia | 2:2 aet (1:1, 2:2), pen. 1:2 | |||||
Miami | |||||||||
19.02 17:30 | Honduras | | Peru | 3:5 (1:2) | |||||
Miami | |||||||||
20.02 12:00 | Costa Rica | | Trinidad and Tobago | 1:2 aet (0:1, 1:1) | |||||
San Diego | |||||||||
20.02 14:30 | Mexico | | Canada | 1:2 aet (1:0, 1:1) | |||||
San Diego |
Day 3 | |||||||||
17.02 19:00 | Mexico | | Guatemala | 1:1 (1:1) | |||||
Los Angeles | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.02 21:00 | Trinidad and Tobago | | Guatemala | 4:2 (2:1) | |||||
Los Angeles | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 14:00 | Mexico | | Trinidad and Tobago | 4:0 (1:0) | |||||
San Diego |
Day 3 | |||||||||
17.02 21:00 | South Korea | | Costa Rica | 2:2 (0:1) | |||||
Los Angeles | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.02 19:00 | Canada | | South Korea | 0:0 | |||||
Los Angeles | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 12:00 | Costa Rica | | Canada | 2:2 (1:1) | |||||
San Diego |
Day 5 | |||||||||
18.02 | Kuwait | | Nepal | 5:0 (3:0) | |||||
Al Kuwayt | |||||||||
18.02 | Yemen | | Bhutan | 11:2 (6:2) | |||||
Al Kuwayt | |||||||||
Day 4 | |||||||||
16.02 | Bhutan | | Turkmenistan | 0:8 (0:4) | |||||
Al Kuwayt | |||||||||
16.02 | Kuwait | | Yemen | 2:0 (1:0) | |||||
Al Kuwayt | |||||||||
Day 3 | |||||||||
14.02 | Kuwait | | Bhutan | 20:0 (10:0) | |||||
Al Kuwayt | |||||||||
14.02 | Turkmenistan | | Nepal | 5:0 (2:0) | |||||
Al Kuwayt | |||||||||
Day 2 | |||||||||
12.02 | Nepal | | Bhutan | 3:0 (2:0) | |||||
Al Kuwayt | |||||||||
12.02 | Yemen | | Turkmenistan | 0:1 (0:0) | |||||
Al Kuwayt | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.02 | Kuwait | | Turkmenistan | 6:1 (5:0) | |||||
Al Kuwayt | |||||||||
10.02 | Nepal | | Yemen | 0:3 (0:2) | |||||
Al Kuwayt |
27.02 15:00 | Estonia | | Brazil U20 | 0:1 (0:1) | |||||
Bangkok |
Day 3 | |||||||||
25.02 16:30 | Thailand | | Estonia | 2:1 (2:0) | |||||
Bangkok | |||||||||
25.02 19:00 | Brazil U20 | | Finland | 0:3 | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 2 | |||||||||
23.02 17:30 | Thailand | | Brazil U20 | 0:7 (0:3) | |||||
Bangkok | |||||||||
23.02 19:00 | Estonia | | Finland | 2:4 (0:2) | |||||
Bangkok | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.02 16:30 | Thailand | | Finland | 0:0 | |||||
Bangkok | |||||||||
20.02 19:00 | Brazil U20 | | Estonia | 0:1 (0:0) | |||||
Bangkok |
Day 3 | |||||||||
Denmark XI | | Finland | 1:2 (0:1) | ||||||
Spain, La Manga | |||||||||
Faroe Islands | | Iceland | 2:3 (2:1) | ||||||
Spain, La Manga | |||||||||
Norway | | Sweden | 1:1 (0:0) | ||||||
Spain, La Manga | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Finland | | Iceland | 0:1 (0:1) | ||||||
Spain, La Manga | |||||||||
Norway | | Denmark XI | 4:2 (0:1) | ||||||
Spain, La Manga |
01.02 | British Virgin Islands | | Saint Lucia | 2:3 (2:1) | |||||
02.02 | Saint Kitts and Nevis | | Saint Lucia | 0:1 | |||||
02.02 | Costa Rica | | Chile | 1:0 (0:0) | |||||
San José | |||||||||
04.02 | Kuwait | | Iran | 1:1 (1:0) | |||||
05.02 | Japan | | Mexico | 0:1 (0:0) | |||||
Hong Kong, Hong Kong | |||||||||
05.02 | Guatemala | | Chile | 2:1 (2:0) | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
06.02 | Cayman Islands | | Jamaica | 0:0 | |||||
06.02 | Albania | | Andorra | 3:0 (0:0) | |||||
Malta, Ta' Qali | |||||||||
06.02 | Malta | | Azerbaijan | 3:0 (1:0) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
07.02 | Singapore | | Malaysia | 3:1 (0:0) | |||||
08.02 | Czech Republic | | Mexico | 2:1 (0:0) | |||||
Hong Kong, Hong Kong | |||||||||
08.02 | Syria | | North Korea | 5:1 (3:0) | |||||
08.02 | Albania | | Azerbaijan | 1:0 (1:0) | |||||
Malta, Ta' Qali | |||||||||
08.02 | Malta | | Andorra | 1:1 (1:1) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
09.02 | Cayman Islands | | Jamaica | 0:1 | |||||
09.02 | Chile | | Australia | 2:1 (1:1) | |||||
Valparaíso | |||||||||
09.02 | Honduras | | El Salvador | 5:1 (2:0) | |||||
09.02 | Bulgaria | | Slovakia | 1:0 (0:0) | |||||
Chile, Valparaíso | |||||||||
10.02 | Hong Kong | | Singapore | 0:0 | |||||
10.02 | Azerbaijan | | Andorra | 0:0 | |||||
Malta, Ta' Qali | |||||||||
10.02 | Malta | | Albania | 0:1 (0:0) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
12.02 | Australia | | Slovakia | 0:0 | |||||
Chile, Valparaíso | |||||||||
12.02 | Chile | | Bulgaria | 3:2 (2:1) | |||||
Valparaíso | |||||||||
13.02 | Dominican Republic | | British Virgin Islands | 1:0 | |||||
13.02 | Paraguay | | Hungary | 1:1 (1:1) | |||||
13.02 | Syria | | North Korea | 0:0 | |||||
15.02 | Australia | | Bulgaria | 1:1 (1:0) | |||||
Chile, Valparaíso | |||||||||
15.02 | Malaysia | | Maldives | 2:0 | |||||
15.02 | Chile | | Slovakia | 0:2 (0:2) | |||||
Valparaíso | |||||||||
16.02 | Lebanon | | North Korea | 1:0 (0:0) | |||||
16.02 | Panama | | El Salvador | 4:1 (1:1) | |||||
17.02 | Malaysia | | Maldives | 3:0 | |||||
17.02 | Uruguay | | Hungary | 2:0 (2:0) | |||||
18.02 | Barbados | | Saint Kitts and Nevis | 1:0 (1:0) | |||||
19.02 | Dominica | | Antigua and Barbuda | 2:0 | |||||
19.02 | Lesotho | | Swaziland | 1:0 | |||||
19.02 | Oman | | Switzerland | 1:4 (0:2) | |||||
Muscat | |||||||||
19.02 | Slovenia | | UAE | 1:1 (0:0) | |||||
Oman, Muscat | |||||||||
21.02 | Oman | | UAE | 0:1 (0:0) | |||||
23.02 | Belgium | | Portugal | 1:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
23.02 | Lebanon | | Jordan | 1:1 | |||||
23.02 | Netherlands | | Germany | 2:1 (2:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
23.02 | Croatia | | Spain | 0:0 | |||||
Split | |||||||||
23.02 | England | | Argentina | 0:0 | |||||
London | |||||||||
23.02 | France | | Poland | 1:0 (0:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
23.02 | Greece | | Austria | 4:1 (1:1) | |||||
Kalamáta | |||||||||
23.02 | Hungary | | Australia | 0:3 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
23.02 | Ireland | | Czech Republic | 3:2 (2:2) | |||||
Dublin | |||||||||
23.02 | Israel | | Russia | 4:1 (3:0) | |||||
Haifa | |||||||||
23.02 | Italy | | Sweden | 1:0 (0:0) | |||||
Palermo | |||||||||
23.02 | Luxembourg | | Northern Ireland | 1:3 (1:1) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
23.02 | Macedonia | | Yugoslavia | 1:2 (0:2) | |||||
Skopje | |||||||||
23.02 | Oman | | Slovenia | 0:4 (0:2) | |||||
Muscat | |||||||||
23.02 | Qatar | | Wales | 0:1 (0:1) | |||||
Doha | |||||||||
23.02 | Switzerland | | UAE | 0:1 (0:0) | |||||
Oman, Muscat | |||||||||
23.02 | Turkey | | Norway | 0:2 (0:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
25.02 | British Virgin Islands | | Anguilla | 3:4 (0:4) | |||||
27.02 | Botswana | | Lesotho | 1:0 (0:0) | |||||
27.02 | British Virgin Islands | | Anguilla | 5:0 (2:0) | |||||
29.02 | Barbados | | Antigua and Barbuda | 2:2 | |||||
29.02 | El Salvador | | Panama | 3:1 (2:0) | |||||
29.02 | Uzbekistan | | Mongolia | 8:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
29.02 20:45 | Real Madrid | | Bayern | 2:4 (1:3) | |||||
Madrid | |||||||||
29.02 21:45 | Dynamo Kiev | | Rosenborg | 2:1 (2:0) | |||||
Kiev |
Day 1 | |||||||||
29.02 22:45 | Parma | | Werder | 1:0 (1:0) | |||||
Parma | |||||||||
29.02 22:45 | Slavia Praha | | Udinese | 1:0 (0:0) | |||||
Praha |
Day 2 | |||||||||
29.02 20:00 | Alianza Lima | | Emelec | 2:1 (2:0) | |||||
Lima | |||||||||
Day 1 | |||||||||
16.02 20:00 | Alianza Lima | | Atlético-PR | 0:3 (0:2) | |||||
Lima | |||||||||
23.02 20:00 | Emelec | | Nacional Montevideo | 0:2 (0:0) | |||||
Guayaquil |
Day 1 | |||||||||
22.02 20:30 | Universidad Católica | | Peñarol | 1:1 (1:0) | |||||
Santiago | |||||||||
23.02 21:00 | Blooming | | Boca Juniors | 1:0 (1:0) | |||||
Santa Cruz de la Sierra |
Day 1 | |||||||||
16.02 20:00 | América Mexico | | Corinthians | 2:0 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
22.02 12:30 | LDU | | Olimpia | 0:1 (0:0) | |||||
Quito |
Day 2 | |||||||||
29.02 20:30 | Atlético Nacional | | Atlas | 2:3 (2:1) | |||||
Medellín | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.02 20:00 | Atlas | | River Plate | 1:1 (1:1) | |||||
Guadalajara | |||||||||
23.02 20:30 | Universidad de Chile | | Atlético Nacional | 4:0 (2:0) | |||||
Santiago |
Day 1 | |||||||||
17.02 20:30 | Cerro Porteño | | Junior | 1:0 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
22.02 20:00 | San Lorenzo de Almagro | | Universitario de Deportes | 3:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires |
Day 1 | |||||||||
22.02 20:30 | Atlético Colegiales | | América de Cali | 2:5 (2:2) | |||||
Ciudad del Este | |||||||||
22.02 21:00 | Rosario Central | | Sporting Cristal | 3:1 (1:0) | |||||
Rosario |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | América de Cali | 6 | 5 | 1 | 0 | 20-10 | 16 | |||
2. | Rosario Central | 6 | 2 | 3 | 1 | 19-17 | 9 | |||
3. | Sporting Cristal | 6 | 1 | 1 | 4 | 9-13 | 4 | |||
4. | Atlético Colegiales | 6 | 1 | 1 | 4 | 10-18 | 4 |
Day 1 | |||||||||
15.02 21:40 | Palmeiras | | The Strongest | 4:0 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16.02 20:30 | Juventude | | El Nacional | 1:0 (0:0) | |||||
Caxias do Sul |
Day 1 | |||||||||
17.02 20:30 | Atlético-MG | | Bolívar | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
24.02 20:30 | Bella Vista | | Cobreloa | 1:1 (0:0) | |||||
Maldonado |
Day 3 | |||||||||
29.02 | Júbilo Iwata | | Suwon Samsung Bluewings | 1:0 (1:0) | |||||
Kagoshima | |||||||||
29.02 | Kashima Antlers | | Sinthana | 3:0 (2:0) | |||||
Kagoshima | |||||||||
Day 2 | |||||||||
27.02 | Júbilo Iwata | | Kashima Antlers | 1:0 (1:0) | |||||
Kagoshima | |||||||||
27.02 | Suwon Samsung Bluewings | | Sinthana | 4:0 (3:0) | |||||
Kagoshima | |||||||||
Day 1 | |||||||||
25.02 | Kashima Antlers | | Suwon Samsung Bluewings | 1:1 (0:1) | |||||
Kagoshima | |||||||||
25.02 | Júbilo Iwata | | Sinthana | 2:0 (0:0) | |||||
Kagoshima |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.02 | St Michel United | | Vacoas-Phoenix | 1:2 | 1:1 | 2:3 | |||
12.02 | Ports Authority | | Dragons de l'Ouémé | 1:1 | 0:2 | 1:3 | |||
12.02 | Sporting Clube | | Horoya | 1:1 | 0:2 | 1:3 | |||
12.02 | Black Africa | | Notwane | 4:2 | 1:1 | 5:3 | |||
12.02 | Lesotho Defence Force | | Fortior | 0:0, pen. 3:2 | 0:0 | 0:0 | |||
12.02 | Renaissance | | APR FC | 1:1, pen. 2:3 | 1:1 | 2:2 | |||
12.02 | Prisons | | Ferroviário | 3:2 | 0:1 | 3:3 | |||
13.02 | Red Sea | | Tusker | 1:1, pen. 5:6 | 1:1 | 2:2 | |||
13.02 | Saint George | | Villa | 3:0 | 2:2 | 5:2 | |||
13.02 | Bata Bullets | | Vital'O | 0:1 | 0:4 | 0:5 | |||
13.02 | Akonangui | | Primeiro de Agosto | 0:1 | 0:4 | 0:5 | |||
13.02 | Olympic | | Al Ahly Tripoli | 1:2 | 0:4 | 1:6 | |||
14.02 | Tempête Mocaf | | Sporting Praia | 1:0 | 3:2 | 4:2 | |||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.02 | Elá Nguema | | Chingale de Tete | 0:1, pen. 2:4 | 1:0 | 1:1 | |||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Al Zawra'a | | Al Ittihad | 0:0 | 2:1 | 2:1 | ||||
Navbahor | | Al Ahli | 2:0 | 1:6 | 3:6 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Ténéré | | AS Cotontchad | 1:0 | 1:2 | 2:2 | ||||
Mogas 90 | | Wallidan | 2:0 | 1:0 | 3:0 | ||||
Sagrada Esperança | | Chief Santos | 4:2 | 3:1 | 7:3 | ||||
Red Star | | Djivan | 0:0, pen. 0:2 | 0:0 | 0:0 | ||||
Linare | | Mogoditshane Fighters | 0:0 | 0:1 | 0:1 | ||||
Alajuelense | | Real Esteli | 6:0 (2:0) | ||||||
Alajuela | |||||||||
Real Esteli | | Alajuelense | 1:2 (0:2) | ||||||
Estelí | |||||||||
Real España | | Real Esteli | 2:1 (1:0) | ||||||
San Pedro Sula |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Alajuelense | 4 | 3 | 1 | 0 | 10-2 | 10 | |||
2. | Real España | 4 | 2 | 1 | 1 | 11-3 | 7 | |||
3. | Real Esteli | 4 | 0 | 0 | 4 | 2-18 | 0 |
Panamá Viejo | | Alianza | 2:0 (1:0) | ||||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
Saprissa | | Alianza | 3:1 (1:0) | ||||||
San José | |||||||||
Alianza | | Panamá Viejo | 7:2 (2:1) | ||||||
San Salvador | |||||||||
Saprissa | | Panamá Viejo | 3:0 (1:0) | ||||||
San José | |||||||||
Alianza | | Saprissa | 1:2 (0:2) | ||||||
San Salvador |
Comunicaciones | | Sagitun | 4:1 (2:1) | ||||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
Arabe Unido | | Sagitun | 2:1 (2:0) | ||||||
Ciudad de Colón |
Day 26 | |||||||||
26.02 19:45 | Bradford City | | Aston Villa | 1:1 (0:1) | |||||
Bradford | |||||||||
26.02 19:45 | Chelsea | | Watford | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
26.02 19:45 | Coventry City | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
26.02 19:45 | Middlesbrough | | Leeds United | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
26.02 19:45 | Sheffield Wednesday | | Newcastle United | 0:2 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
26.02 19:45 | Sunderland | | Derby County | 1:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
26.02 19:45 | West Ham United | | Everton | 0:4 (0:1) | |||||
London | |||||||||
26.02 19:45 | Wimbledon | | Manchester United | 2:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
26.02 19:45 | Arsenal | | Southampton | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
Day 25 | |||||||||
12.02 19:45 | Everton | | Derby County | 2:1 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
12.02 19:45 | Leeds United | | Tottenham Hotspur | 1:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
12.02 19:45 | Newcastle United | | Manchester United | 3:0 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
12.02 19:45 | Sheffield Wednesday | | Southampton | 0:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
12.02 19:45 | Watford | | Leicester City | 1:1 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
12.02 19:45 | West Ham United | | Bradford City | 5:4 (2:2) | |||||
London | |||||||||
12.02 19:45 | Chelsea | | Wimbledon | 3:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
12.02 19:45 | Coventry City | | Sunderland | 3:2 (3:0) | |||||
Coventry | |||||||||
13.02 19:45 | Arsenal | | Liverpool | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
14.02 19:45 | Middlesbrough | | Aston Villa | 0:4 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
Day 24 | |||||||||
05.02 19:45 | Leicester City | | Middlesbrough | 2:1 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
05.02 19:45 | Liverpool | | Leeds United | 3:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
05.02 19:45 | Manchester United | | Coventry City | 3:2 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
05.02 19:45 | Southampton | | West Ham United | 2:1 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
05.02 19:45 | Sunderland | | Newcastle United | 2:2 (1:2) | |||||
Sunderland | |||||||||
05.02 19:45 | Tottenham Hotspur | | Chelsea | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
05.02 19:45 | Aston Villa | | Watford | 4:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
05.02 19:45 | Bradford City | | Arsenal | 2:1 (1:1) | |||||
Bradford | |||||||||
05.02 19:45 | Derby County | | Sheffield Wednesday | 3:3 (0:1) | |||||
Derby | |||||||||
06.02 19:45 | Wimbledon | | Everton | 0:3 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 22 | |||||||||
20.02 19:45 | Leeds United | | Manchester United | 0:1 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 20 | |||||||||
19.02 19:45 | Middlesbrough | | Coventry City | 2:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough |
Day 16 | |||||||||
02.02 19:45 | Sheffield Wednesday | | Manchester United | 0:1 (0:0) | |||||
Sheffield |
Day 33 | |||||||||
26.02 | Barnsley | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
26.02 | Blackburn Rovers | | West Bromwich Albion | 2:1 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
26.02 | Charlton Athletic | | Sheffield United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
26.02 | Grimsby Town | | Crystal Palace | 1:0 (1:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
26.02 | Manchester City | | Walsall | 1:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
26.02 | Norwich City | | Huddersfield Town | 1:1 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
26.02 | Port Vale | | Stockport County | 1:1 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
26.02 | Swindon Town | | Crewe Alexandra | 0:1 (0:0) | |||||
Swindon | |||||||||
26.02 | Wolverhampton Wanderers | | Nottingham Forest | 3:0 (3:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
27.02 | Birmingham City | | Ipswich Town | 1:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
28.02 | Queens Park Rangers | | Fulham | 0:0 | |||||
London | |||||||||
Day 32 | |||||||||
16.02 | Wolverhampton Wanderers | | Tranmere Rovers | 4:0 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
18.02 | Huddersfield Town | | Manchester City | 1:1 (1:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
19.02 | Barnsley | | Queens Park Rangers | 1:1 (0:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
19.02 | Crewe Alexandra | | Ipswich Town | 1:2 (0:0) | |||||
Crewe | |||||||||
19.02 | Fulham | | Walsall | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.02 | Norwich City | | Grimsby Town | 3:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
19.02 | Nottingham Forest | | Crystal Palace | 2:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
19.02 | Sheffield United | | West Bromwich Albion | 6:0 (2:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
19.02 | Stockport County | | Blackburn Rovers | 0:1 (0:0) | |||||
Stockport | |||||||||
19.02 | Swindon Town | | Birmingham City | 1:4 (1:3) | |||||
Swindon | |||||||||
22.02 | Bolton Wanderers | | Portsmouth | 3:0 (1:0) | |||||
Bolton | |||||||||
Day 31 | |||||||||
11.02 | Tranmere Rovers | | Barnsley | 2:2 (1:1) | |||||
Birkenhead | |||||||||
12.02 | Birmingham City | | Bolton Wanderers | 2:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
12.02 | Blackburn Rovers | | Swindon Town | 0:0 | |||||
Blackburn | |||||||||
12.02 | Charlton Athletic | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
12.02 | Crystal Palace | | Sheffield United | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
12.02 | Grimsby Town | | Port Vale | 2:0 (2:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
12.02 | Ipswich Town | | Huddersfield Town | 2:1 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
12.02 | Manchester City | | Norwich City | 3:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
12.02 | Portsmouth | | Fulham | 0:1 (0:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
12.02 | Queens Park Rangers | | Stockport County | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
12.02 | Walsall | | Nottingham Forest | 0:2 (0:1) | |||||
Walsall | |||||||||
12.02 | West Bromwich Albion | | Crewe Alexandra | 1:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 30 | |||||||||
05.02 | Barnsley | | Ipswich Town | 0:2 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
05.02 | Bolton Wanderers | | Blackburn Rovers | 3:1 (2:1) | |||||
Bolton | |||||||||
05.02 | Crewe Alexandra | | Birmingham City | 2:3 (1:1) | |||||
Crewe | |||||||||
05.02 | Fulham | | West Bromwich Albion | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
05.02 | Huddersfield Town | | Portsmouth | 0:1 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
05.02 | Norwich City | | Walsall | 1:1 (1:1) | |||||
Norwich | |||||||||
05.02 | Nottingham Forest | | Manchester City | 1:3 (1:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
05.02 | Port Vale | | Queens Park Rangers | 1:1 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
05.02 | Sheffield United | | Tranmere Rovers | 3:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
05.02 | Stockport County | | Charlton Athletic | 1:3 (1:2) | |||||
Stockport | |||||||||
05.02 | Swindon Town | | Grimsby Town | 0:1 (0:0) | |||||
Swindon | |||||||||
05.02 | Wolverhampton Wanderers | | Crystal Palace | 2:1 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 29 | |||||||||
15.02 | Charlton Athletic | | Fulham | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
29.02 | Blackburn Rovers | | Norwich City | 1:1 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
Day 24 | |||||||||
08.02 | Port Vale | | Bolton Wanderers | 0:1 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Day 18 | |||||||||
15.02 | Birmingham City | | Blackburn Rovers | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Charlton Athletic | 46 | 27 | 10 | 9 | 79-45 | 91 | ||
2. | Manchester City | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-40 | 89 | ||
3. | Ipswich Town | 46 | 25 | 12 | 9 | 71-42 | 87 | ||
4. | Barnsley | 46 | 24 | 10 | 12 | 88-67 | 82 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 22 | 11 | 13 | 65-44 | 77 | ||
6. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 69-50 | 76 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 11 | 14 | 64-48 | 74 | ||
8. | Huddersfield Town | 46 | 21 | 11 | 14 | 62-49 | 74 | ||
9. | Fulham | 46 | 17 | 16 | 13 | 49-41 | 67 | ||
10. | Queens Park Rangers | 46 | 16 | 18 | 12 | 62-53 | 66 |
27.02 15:00 | Leicester City | | Tranmere Rovers | 2:1 (1:0) | |||||
London |
02.02 19:45 | Leicester City | | Aston Villa | 1:0 (1:0) | |||||
Leicester |
19.02 15:00 | Bolton Wanderers | | Charlton Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
20.02 14:00 | Tranmere Rovers | | Newcastle United | 2:3 (1:2) | |||||
Birkenhead | |||||||||
20.02 15:00 | Chelsea | | Gillingham | 5:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
20.02 16:00 | Everton | | Aston Villa | 1:2 (1:2) | |||||
Liverpool |
Day 24 | |||||||||
18.02 | Standard | | Mouscron | 2:0 (1:0) | |||||
18.02 | Gent | | Lierse | 2:0 (1:0) | |||||
19.02 | Charleroi | | Verbroedering | 1:3 | |||||
19.02 | Westerlo | | Lommel | 1:0 | |||||
19.02 | Mechelen | | Brugge | 0:0 | |||||
19.02 | Anderlecht | | Lokeren | 5:0 | |||||
20.02 | Genk | | Beveren | 4:1 | |||||
20.02 | Harelbeke | | Sint-Truiden | 3:2 | |||||
20.02 | Eendracht Aalst | | Germinal Beerschot | 1:2 | |||||
Day 23 | |||||||||
11.02 | Mouscron | | Genk | 5:0 (2:0) | |||||
12.02 | Lokeren | | Eendracht Aalst | 5:1 | |||||
12.02 | Sint-Truiden | | Anderlecht | 0:4 | |||||
12.02 | Verbroedering | | Germinal Beerschot | 0:2 | |||||
12.02 | Lierse | | Westerlo | 7:0 | |||||
12.02 | Beveren | | Gent | 0:1 | |||||
12.02 | Lommel | | Mechelen | 0:2 | |||||
13.02 | Brugge | | Harelbeke | 1:2 | |||||
13.02 | Charleroi | | Standard | 1:4 | |||||
Day 22 | |||||||||
05.02 | Westerlo | | Beveren | 3:2 | |||||
05.02 | Gent | | Mouscron | 2:3 | |||||
05.02 | Genk | | Charleroi | 1:2 | |||||
05.02 | Mechelen | | Lierse | 4:3 | |||||
06.02 | Standard | | Verbroedering | 3:0 | |||||
06.02 | Eendracht Aalst | | Sint-Truiden | 2:0 | |||||
06.02 | Harelbeke | | Lommel | 5:1 | |||||
06.02 | Anderlecht | | Brugge | 1:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
27.02 | Brugge | | Anderlecht | 0:2 | |||||
Day 18 | |||||||||
26.02 14:00 | Dunaferr | | Debrecen | 3:2 (3:0) | |||||
Dunaújváros | |||||||||
26.02 14:00 | Pécs | | Siófok | 1:1 (1:0) | |||||
Pécs | |||||||||
26.02 14:00 | Spartacus | | Diósgyőr | 2:0 (0:0) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
26.02 14:00 | Vác | | Tatabánya | 1:1 (0:1) | |||||
Vác | |||||||||
26.02 15:00 | Zalaegerszegi TE | | Nagykanizsa | 0:0 | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
26.02 17:00 | MTK Hungária | | Újpest | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
26.02 17:00 | Haladás | | Kispest Honvéd | 1:2 (1:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
28.02 17:00 | Vasas SC | | Ferencváros | 3:3 (2:3) | |||||
Budapest |
Day 22 | |||||||||
25.02 20:00 | Hansa | | Freiburg | 1:1 (0:0) | |||||
Rostock | |||||||||
26.02 15:30 | Hamburger SV | | Kaiserslautern | 2:1 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
26.02 15:30 | Bayern | | Eintracht | 4:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
26.02 15:30 | Bayer 04 | | Hertha | 3:1 (3:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
26.02 15:30 | Duisburg | | Stuttgart | 1:3 (1:2) | |||||
Duisburg | |||||||||
26.02 15:30 | Werder | | Wolfsburg | 2:2 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
27.02 17:30 | Borussia | | 1860 München | 1:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
27.02 17:30 | Unterhaching | | Schalke 04 | 3:1 (0:1) | |||||
Unterhaching | |||||||||
28.02 19:30 | Arminia | | Ulm 1846 | 4:1 (3:1) | |||||
Bielefeld | |||||||||
Day 21 | |||||||||
18.02 20:00 | Schalke 04 | | Bayer 04 | 1:1 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
18.02 20:00 | Hertha | | Hamburger SV | 2:1 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
19.02 15:30 | Eintracht | | 1860 München | 3:1 (2:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
19.02 15:30 | Freiburg | | Borussia | 1:1 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
19.02 15:30 | Bayern | | Duisburg | 4:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
19.02 15:30 | Stuttgart | | Unterhaching | 0:2 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
19.02 15:30 | Kaiserslautern | | Werder | 4:3 (1:2) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
20.02 17:30 | Wolfsburg | | Arminia | 2:0 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
20.02 17:30 | Ulm 1846 | | Hansa | 1:1 (0:1) | |||||
Ulm | |||||||||
Day 20 | |||||||||
11.02 19:30 | Arminia | | Kaiserslautern | 1:2 (1:1) | |||||
Bielefeld | |||||||||
11.02 20:00 | Werder | | Hertha | 4:1 (3:0) | |||||
Bremen | |||||||||
12.02 15:30 | Unterhaching | | Bayern | 0:2 (0:0) | |||||
Unterhaching | |||||||||
12.02 15:30 | Duisburg | | Eintracht | 2:3 (1:2) | |||||
Duisburg | |||||||||
12.02 15:30 | Borussia | | Ulm 1846 | 1:1 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
12.02 15:30 | Bayer 04 | | Stuttgart | 1:0 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
12.02 15:30 | Hansa | | Wolfsburg | 1:1 (1:0) | |||||
Rostock | |||||||||
13.02 17:30 | 1860 München | | Freiburg | 3:1 (1:1) | |||||
München | |||||||||
13.02 17:30 | Hamburger SV | | Schalke 04 | 3:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 19 | |||||||||
08.02 20:00 | Ulm 1846 | | 1860 München | 3:0 (2:0) | |||||
Ulm | |||||||||
08.02 20:00 | Hertha | | Arminia | 2:0 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
08.02 20:00 | Kaiserslautern | | Hansa | 2:2 (0:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
08.02 20:00 | Schalke 04 | | Werder | 3:1 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
09.02 19:30 | Stuttgart | | Hamburger SV | 1:3 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
09.02 19:30 | Duisburg | | Unterhaching | 2:0 (2:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
09.02 20:00 | Bayern | | Bayer 04 | 4:1 (2:0) | |||||
München | |||||||||
09.02 20:00 | Wolfsburg | | Borussia | 1:0 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
09.02 20:00 | Eintracht | | Freiburg | 2:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 18 | |||||||||
04.02 20:00 | Borussia | | Kaiserslautern | 0:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
04.02 20:00 | Hansa | | Hertha | 0:1 (0:0) | |||||
Rostock | |||||||||
05.02 15:30 | Bayer 04 | | Duisburg | 3:0 (2:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
05.02 15:30 | Arminia | | Schalke 04 | 1:2 (0:1) | |||||
Bielefeld | |||||||||
05.02 15:30 | Freiburg | | Ulm 1846 | 2:0 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
05.02 15:30 | Werder | | Stuttgart | 2:1 (2:0) | |||||
Bremen | |||||||||
05.02 15:30 | 1860 München | | Wolfsburg | 1:2 (1:1) | |||||
München | |||||||||
06.02 17:30 | Unterhaching | | Eintracht | 1:0 (0:0) | |||||
Unterhaching | |||||||||
06.02 20:00 | Hamburger SV | | Bayern | 0:0 | |||||
Hamburg |
Day 25 | |||||||||
02.02 | Heerenveen | | Ajax | 1:1 (1:1) | |||||
Day 24 | |||||||||
25.02 | Roda | | PSV | 1:2 (0:1) | |||||
26.02 | Feyenoord | | MVV | 3:0 (1:0) | |||||
26.02 | Fortuna Sittard | | Willem II | 2:0 (1:0) | |||||
27.02 | Waalwijk | | Vitesse | 1:1 (1:1) | |||||
27.02 | Utrecht | | AZ | 3:3 (2:2) | |||||
27.02 | Twente | | Heerenveen | 2:0 (1:0) | |||||
27.02 | Sparta | | NEC | 1:0 (1:0) | |||||
Day 23 | |||||||||
18.02 | Fortuna Sittard | | Twente | 2:2 (2:1) | |||||
19.02 | NEC | | Waalwijk | 3:1 (1:0) | |||||
19.02 | MVV | | Sparta | 2:2 (0:1) | |||||
19.02 | Den Bosch | | Roda | 2:2 (0:1) | |||||
19.02 | PSV | | Vitesse | 3:2 (2:1) | |||||
20.02 | Willem II | | Feyenoord | 2:1 (0:0) | |||||
20.02 | Ajax | | De Graafschap | 2:1 (2:1) | |||||
20.02 | Utrecht | | Heerenveen | 2:2 (1:1) | |||||
22.02 | AZ | | Cambuur | 4:0 (1:0) | |||||
Day 22 | |||||||||
12.02 | NEC | | AZ | 1:2 (1:1) | |||||
12.02 | Cambuur | | Fortuna Sittard | 0:0 | |||||
13.02 | De Graafschap | | Utrecht | 1:2 (1:2) | |||||
13.02 | Vitesse | | Feyenoord | 3:3 (2:1) | |||||
13.02 | Ajax | | Willem II | 3:1 (1:1) | |||||
13.02 | Den Bosch | | Twente | 0:0 | |||||
13.02 | Heerenveen | | PSV | 0:3 (0:1) | |||||
Day 21 | |||||||||
02.02 | Cambuur | | NEC | 0:0 | |||||
02.02 | Vitesse | | De Graafschap | 3:1 (1:0) | |||||
09.02 | Twente | | Waalwijk | 1:0 (1:0) | |||||
09.02 | MVV | | Den Bosch | 2:0 (1:0) | |||||
09.02 | AZ | | Sparta | 4:0 (2:0) | |||||
09.02 | Fortuna Sittard | | Feyenoord | 2:3 (1:0) | |||||
10.02 | PSV | | Ajax | 4:0 (3:0) | |||||
10.02 | Roda | | Utrecht | 3:2 (0:1) | |||||
Day 20 | |||||||||
04.02 | Utrecht | | MVV | 2:0 (2:0) | |||||
05.02 | Willem II | | Twente | 1:1 (1:0) | |||||
05.02 | Sparta | | Vitesse | 1:1 (1:0) | |||||
05.02 | Heerenveen | | AZ | 3:0 (1:0) | |||||
05.02 | NEC | | De Graafschap | 2:3 (1:2) | |||||
06.02 | Ajax | | Cambuur | 3:1 (3:0) | |||||
06.02 | Den Bosch | | PSV | 2:6 (1:3) | |||||
06.02 | Waalwijk | | Fortuna Sittard | 0:3 (0:3) | |||||
06.02 | Feyenoord | | Roda | 2:1 (1:1) | |||||
Day 19 | |||||||||
01.02 | MVV | | Roda | 0:0 | |||||
02.02 | Waalwijk | | Willem II | 1:0 (1:0) | |||||
02.02 | Twente | | AZ | 4:1 (1:1) | |||||
03.02 | PSV | | Feyenoord | 0:1 (0:1) | |||||
Day 18 | |||||||||
29.02 | Roda | | Cambuur | 3:1 (2:0) | |||||
28.02 | Dinamo (Tbilisi) | | Torpedo (Kutaisi) | 1:0 | |||||
Tbilisi |
Day 19 | |||||||||
15.02 | Real Valladolid | | Real Madrid | 0:1 (0:0) | |||||
Day 23 | |||||||||
26.02 | Lazio | | Udinese | 2:1 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
26.02 | Parma | | Fiorentina | 0:4 (0:1) | |||||
Parma | |||||||||
27.02 | Bari | | Torino | 1:1 (1:0) | |||||
Bari | |||||||||
27.02 | Bologna | | Piacenza | 0:0 | |||||
Bologna | |||||||||
27.02 | Cagliari | | Milan | 0:0 | |||||
Cagliari | |||||||||
27.02 | Inter | | Venezia | 3:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
27.02 | Juventus | | Roma | 2:1 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
27.02 | Perugia | | Hellas Verona | 0:0 | |||||
Perugia | |||||||||
27.02 | Reggina | | Lecce | 2:1 (2:0) | |||||
Reggio di Calabria | |||||||||
Day 22 | |||||||||
19.02 | Reggina | | Perugia | 1:1 (0:1) | |||||
Reggio di Calabria | |||||||||
19.02 | Roma | | Fiorentina | 4:0 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
20.02 | Lecce | | Bologna | 1:1 (0:0) | |||||
Lecce | |||||||||
20.02 | Milan | | Lazio | 2:1 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
20.02 | Piacenza | | Inter | 1:3 (0:1) | |||||
Piacenza | |||||||||
20.02 | Torino | | Cagliari | 1:1 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
20.02 | Udinese | | Bari | 5:1 (4:1) | |||||
Udine | |||||||||
20.02 | Venezia | | Juventus | 0:4 (0:1) | |||||
Venezia | |||||||||
20.02 | Hellas Verona | | Parma | 4:3 (1:3) | |||||
Verona | |||||||||
Day 21 | |||||||||
12.02 | Bari | | Hellas Verona | 1:1 (1:1) | |||||
Bari | |||||||||
12.02 | Bologna | | Milan | 2:3 (0:1) | |||||
Bologna | |||||||||
13.02 | Fiorentina | | Udinese | 1:1 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
13.02 | Inter | | Torino | 1:1 (1:1) | |||||
Milano | |||||||||
13.02 | Juventus | | Lecce | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
13.02 | Lazio | | Parma | 0:0 | |||||
Roma | |||||||||
13.02 | Perugia | | Roma | 2:2 (0:2) | |||||
Perugia | |||||||||
13.02 | Venezia | | Cagliari | 3:0 (0:0) | |||||
Venezia | |||||||||
13.02 | Piacenza | | Reggina | 0:0 | |||||
Piacenza | |||||||||
Day 20 | |||||||||
05.02 | Cagliari | | Perugia | 2:1 (2:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
05.02 | Udinese | | Juventus | 1:1 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
06.02 | Lecce | | Piacenza | 0:1 (0:0) | |||||
Lecce | |||||||||
06.02 | Milan | | Bari | 4:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
06.02 | Parma | | Inter | 1:1 (0:0) | |||||
Parma | |||||||||
06.02 | Reggina | | Bologna | 1:0 (1:0) | |||||
Reggio di Calabria | |||||||||
06.02 | Roma | | Venezia | 5:0 (3:0) | |||||
Roma | |||||||||
06.02 | Torino | | Lazio | 2:4 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
06.02 | Hellas Verona | | Fiorentina | 2:2 (0:1) | |||||
Verona |
Day 23 | |||||||||
25.02 | Vitória Setubal | | Santa Clara | 1:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
26.02 | Porto | | Belenenses | 2:1 (2:1) | |||||
Porto | |||||||||
27.02 | Estrela | | Benfica | 3:0 (1:0) | |||||
Amadora | |||||||||
27.02 | Rio Ave | | Campomaiorense | 1:0 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
27.02 | Gil Vicente | | Marítimo | 5:1 (2:1) | |||||
Barcelos | |||||||||
27.02 | Farense | | Salgueiros | 3:2 (1:0) | |||||
Faro | |||||||||
27.02 | Braga | | União de Leiria | 0:2 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
27.02 | Alverca | | Vitória Guimarães | 2:1 (1:0) | |||||
Alverca do Ribatejo | |||||||||
28.02 | Boavista | | Sporting | 0:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
Day 22 | |||||||||
20.02 | União de Leiria | | Alverca | 3:0 (1:0) | |||||
Leiria | |||||||||
20.02 | Vitória Guimarães | | Boavista | 2:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
20.02 | Marítimo | | Estrela | 2:2 (1:2) | |||||
Funchal | |||||||||
20.02 | Benfica | | Farense | 6:2 (3:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
20.02 | Campomaiorense | | Porto | 1:0 (1:0) | |||||
Campo Maior | |||||||||
20.02 | Sporting | | Gil Vicente | 1:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
20.02 | Santa Clara | | Rio Ave | 1:0 (1:0) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
20.02 | Belenenses | | Braga | 0:3 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20.02 | Salgueiros | | Vitória Setubal | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
Day 21 | |||||||||
13.02 | Alverca | | Belenenses | 1:1 (1:0) | |||||
Alverca do Ribatejo | |||||||||
13.02 | Vitória Setubal | | Benfica | 1:2 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
13.02 | Braga | | Campomaiorense | 4:1 (1:1) | |||||
Braga | |||||||||
13.02 | Rio Ave | | Porto | 2:2 (1:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
13.02 | Farense | | Marítimo | 1:0 (1:0) | |||||
Faro | |||||||||
13.02 | Santa Clara | | Salgueiros | 0:0 | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
13.02 | Estrela | | Sporting | 0:0 | |||||
Amadora | |||||||||
13.02 | Boavista | | União de Leiria | 0:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
13.02 | Gil Vicente | | Vitória Guimarães | 1:0 (1:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
Day 20 | |||||||||
04.02 | Belenenses | | Boavista | 1:1 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.02 | Campomaiorense | | Alverca | 0:0 | |||||
Campo Maior | |||||||||
05.02 | Sporting | | Farense | 3:1 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.02 | Porto | | Braga | 3:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
05.02 | Marítimo | | Vitória Setubal | 1:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
06.02 | Vitória Guimarães | | Estrela | 1:0 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
06.02 | União de Leiria | | Gil Vicente | 1:1 (0:0) | |||||
Leiria | |||||||||
06.02 | Salgueiros | | Rio Ave | 1:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
06.02 | Benfica | | Santa Clara | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa |
Day 27 | |||||||||
26.02 19:00 | Troyes | | Saint-Étienne | 0:1 (0:1) | |||||
Troyes | |||||||||
26.02 19:00 | Rennes | | Le Havre | 2:1 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
26.02 19:00 | Metz | | Sedan | 1:1 (1:0) | |||||
Metz | |||||||||
26.02 19:00 | Montpellier | | Lens | 1:1 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
26.02 19:00 | Bastia | | Auxerre | 2:0 (0:0) | |||||
Bastia | |||||||||
26.02 19:00 | Paris Saint-Germain | | Nancy-Lorraine | 1:1 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
26.02 19:00 | Bordeaux | | Nantes | 3:0 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
26.02 21:00 | Lyon | | Marseille | 2:0 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
27.02 18:45 | Strasbourg | | Monaco | 3:2 (2:2) | |||||
Strasbourg | |||||||||
Day 26 | |||||||||
15.02 18:45 | Nantes | | Lyon | 6:1 (4:1) | |||||
Nantes | |||||||||
15.02 20:45 | Marseille | | Paris Saint-Germain | 4:1 (1:1) | |||||
Marseille | |||||||||
16.02 20:00 | Monaco | | Bordeaux | 1:0 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
16.02 20:00 | Le Havre | | Troyes | 2:0 (1:0) | |||||
Le Havre | |||||||||
16.02 20:00 | Nancy-Lorraine | | Metz | 0:0 | |||||
Nancy | |||||||||
16.02 20:00 | Sedan | | Rennes | 2:1 (1:0) | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
16.02 20:00 | Saint-Étienne | | Montpellier | 5:4 (4:2) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
16.02 20:00 | Auxerre | | Strasbourg | 0:1 (0:1) | |||||
Auxerre | |||||||||
16.02 20:00 | Lens | | Bastia | 4:0 (2:0) | |||||
Lens | |||||||||
Day 25 | |||||||||
05.02 20:00 | Troyes | | Sedan | 0:2 (0:0) | |||||
Troyes | |||||||||
05.02 20:00 | Rennes | | Nancy-Lorraine | 3:1 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
05.02 20:00 | Montpellier | | Le Havre | 0:0 | |||||
Montpellier | |||||||||
05.02 20:00 | Bastia | | Saint-Étienne | 4:0 (1:0) | |||||
Bastia | |||||||||
05.02 20:00 | Paris Saint-Germain | | Nantes | 0:0 | |||||
Paris | |||||||||
05.02 20:00 | Lens | | Auxerre | 2:1 (1:0) | |||||
Lens | |||||||||
05.02 20:00 | Bordeaux | | Strasbourg | 3:0 (2:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
06.02 18:45 | Metz | | Marseille | 2:0 (1:0) | |||||
Metz | |||||||||
06.02 20:45 | Lyon | | Monaco | 2:1 (2:1) | |||||
Lyon | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.02 18:45 | Auxerre | | Bordeaux | 1:0 (0:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
01.02 20:45 | Monaco | | Paris Saint-Germain | 1:0 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
02.02 20:00 | Nantes | | Metz | 1:3 (1:2) | |||||
Nantes | |||||||||
02.02 20:00 | Le Havre | | Bastia | 2:2 (2:1) | |||||
Le Havre | |||||||||
02.02 20:00 | Nancy-Lorraine | | Troyes | 1:2 (1:1) | |||||
Nancy | |||||||||
02.02 20:00 | Marseille | | Rennes | 1:1 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
02.02 20:00 | Sedan | | Montpellier | 2:1 (2:0) | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
02.02 20:00 | Saint-Étienne | | Lens | 0:2 (0:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
02.02 20:00 | Strasbourg | | Lyon | 4:2 (1:0) | |||||
Strasbourg |
Day 19 | |||||||||
29.02 | Istra | | Rijeka | 1:0 | |||||
29.02 | Vukovar '91 | | Šibenik | 3:0 | |||||
29.02 | Zagreb | | Varteks | 1:0 | |||||
29.02 | Slaven | | Dinamo | 0:5 | |||||
29.02 | Hrvatski dragovoljac | | Cibalia | 2:0 | |||||
29.02 | Osijek | | Hajduk | 2:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
26.02 | Hrvatski dragovoljac | | Osijek | 3:0 | |||||
26.02 | Hajduk | | Slaven | 1:0 | |||||
26.02 | Dinamo | | Zagreb | 2:2 | |||||
26.02 | Varteks | | Vukovar '91 | 2:0 | |||||
26.02 | Šibenik | | Istra | 0:1 | |||||
26.02 | Cibalia | | Rijeka | 0:0 | |||||
Day 17 | |||||||||
19.02 | Zagreb | | Hajduk | 0:3 | |||||
19.02 | Vukovar '91 | | Dinamo | 0:0 | |||||
19.02 | Osijek | | Cibalia | 1:1 | |||||
19.02 | Istra | | Varteks | 0:2 | |||||
19.02 | Slaven | | Hrvatski dragovoljac | 0:1 | |||||
19.02 | Rijeka | | Šibenik | 3:1 | |||||
Day 18 | |||||||||
25.02 | Petra | | Bohemians | 3:0 (2:0) | |||||
Drnovice | |||||||||
26.02 | Slavia | | Hradec Králové | 3:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
27.02 | Jablonec | | Sparta | 0:2 (0:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
27.02 | Chmel | | Slovan | 1:0 (1:0) | |||||
Blšany | |||||||||
27.02 | Viktoria | | Stavo Artikel | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
27.02 | Dukla | | Teplice | 3:0 (1:0) | |||||
Příbram | |||||||||
27.02 | Opava | | České Budějovice | 3:2 (2:1) | |||||
Opava | |||||||||
27.02 | Sigma | | Baník | 4:1 (2:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
Day 17 | |||||||||
18.02 | Baník | | Slavia | 1:3 (0:2) | |||||
Ostrava | |||||||||
19.02 | Sparta | | Opava | 4:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
19.02 | Slovan | | Dukla | 0:0 | |||||
Liberec | |||||||||
19.02 | Teplice | | Jablonec | 2:0 (0:0) | |||||
Teplice | |||||||||
19.02 | Stavo Artikel | | Petra | 2:3 (1:2) | |||||
Brno | |||||||||
19.02 | Hradec Králové | | Chmel | 1:1 (1:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
19.02 | České Budějovice | | Viktoria | 1:0 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
19.02 | Bohemians | | Sigma | 1:3 (0:0) | |||||
Praha Ďolíček |
Day 24 | |||||||||
26.02 15:00 | St. Johnstone | | Dundee United | 2:0 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
26.02 15:00 | Aberdeen | | Hibernian | 4:0 (3:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
26.02 15:00 | Hearts | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
Edinburgh | |||||||||
27.02 18:05 | Dundee | | Rangers | 1:7 (1:6) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 23 | |||||||||
12.02 15:00 | Dundee | | Celtic | 0:3 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
12.02 15:00 | Kilmarnock | | Motherwell | 0:2 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
22.02 19:45 | St. Johnstone | | Hibernian | 1:0 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 22 | |||||||||
05.02 15:00 | Motherwell | | Dundee | 0:3 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
05.02 15:00 | Celtic | | Hearts | 2:3 (2:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
05.02 15:00 | Aberdeen | | St. Johnstone | 2:1 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
06.02 18:05 | Hibernian | | Rangers | 2:2 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 19 | |||||||||
23.02 19:30 | Dundee | | Aberdeen | 1:3 (0:0) | |||||
Dundee |
Day 17 | |||||||||
15.02 19:45 | St. Johnstone | | Rangers | 1:1 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 15 | |||||||||
02.02 20:00 | Dundee United | | Rangers | 0:4 (0:2) | |||||
Dundee | |||||||||
22.02 19:45 | Motherwell | | Kilmarnock | 0:4 (0:2) | |||||
Motherwell |
13.02 | Aberdeen | | Dundee United | 1:0 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
16.02 | Celtic | | Kilmarnock | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 34 | 19 | 7 | 8 | 60-42 | 64 | ||
2. | Wollongong City Wolves | 34 | 17 | 9 | 8 | 72-44 | 60 | ||
3. | Carlton | 34 | 17 | 7 | 10 | 55-39 | 58 | ||
4. | Adelaide Force | 34 | 16 | 8 | 10 | 57-37 | 56 | ||
5. | Sydney Olympic | 34 | 16 | 7 | 11 | 56-40 | 55 | ||
6. | Marconi Fairfield | 34 | 16 | 7 | 11 | 53-49 | 55 | ||
7. | Newcastle Breakers | 34 | 14 | 9 | 11 | 44-44 | 51 | ||
8. | Football Kingz | 34 | 15 | 5 | 14 | 57-59 | 50 | ||
9. | Brisbane Strikers | 34 | 13 | 10 | 11 | 46-40 | 49 | ||
10. | South Melbourne | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-51 | 49 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
15:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
19:30 | |
13:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
14:10 | |
16:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
19:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:15 | |
17:15 | |
15:15 | |
17:45 | |
20:15 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
21:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
12:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
21:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 | |
2:1 | |
0:1 | |
1:0 aet | |
2:0 aet | |
2:1 aet | |
0:2 | |
1:0 aet | |
1:3* | |
1:2 | |
0:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |