Football matches in August 1998 |
Day 2 | |||||||||
19.08 20:30 | Bosnia and Herzegovina | | Faroe Islands | 1:0 (0:0) | |||||
Sarajevo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.08 | Algeria | | Libya | 3:0 (1:0) | 3:1 | 6:1 | |||
Alger | |||||||||
15.08 | Kenya | | Djibouti | 9:1 (5:1) | 9:1 | ||||
Nairobi | |||||||||
15.08 | Malawi | | Namibia | 0:1 (0:1) | 1:2 (1:1) | 1:3 | |||
Blantyre | |||||||||
15.08 | Mozambique | | Botswana | 2:1 (1:0) | 0:0 | 2:1 | |||
Maputo | |||||||||
15.08 | Tanzania | | Burundi | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Dar es Salaam | |||||||||
16.08 | Angola | | Benin | 2:0 (1:0) | 1:2 (1:2) | 3:2 | |||
Luanda | |||||||||
16.08 | Cape Verde | | Mali | 0:0 | 0:3 (0:2) | 0:3 | |||
Praia | |||||||||
16.08 | Congo | | Chad | 0:0 | 1:1 (0:0) | 1:1 | |||
Pointe-Noire | |||||||||
16.08 | Gabon | | Equatorial Guinea | 3:0 (1:0) | 2:0 (0:0) | 5:0 | |||
Libreville | |||||||||
16.08 | Liberia | | Niger | 2:0 (2:0) | 1:2 (0:2) | 3:2 | |||
Monrovia | |||||||||
16.08 | Rwanda | | Uganda | 0:0 | 0:5 (0:3) | 0:5 | |||
Kigali | |||||||||
18.08 | Togo | | São Tomé and Príncipe | 2:0 (1:0) | 4:0 (2:0) | 6:0 | |||
Lomé | |||||||||
23.08 | Madagascar | | Swaziland | 1:1 (1:0) | 2:1 (1:1) | 3:2 | |||
Antananarivo | |||||||||
23.08 | Mauritius | | Lesotho | 3:1 (1:0) | 1:1 (1:1) | 4:2 | |||
Curepipe | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 | Benin | | Angola | 2:1 (2:1) | |||||
Cotonou | |||||||||
01.08 | Namibia | | Malawi | 2:1 (1:1) | |||||
Windhoek | |||||||||
01.08 | Uganda | | Rwanda | 5:0 (3:0) | |||||
Kampala | |||||||||
02.08 | Botswana | | Mozambique | 0:0 | |||||
Gaborone | |||||||||
02.08 | Burundi | | Tanzania | 1:0 (0:0) | |||||
Bujumbura | |||||||||
02.08 | Chad | | Congo | 1:1 (0:0) | |||||
Ndjamena | |||||||||
02.08 | Equatorial Guinea | | Gabon | 0:2 (0:0) | |||||
Bata | |||||||||
02.08 | Lesotho | | Mauritius | 1:1 (1:1) | |||||
Maseru | |||||||||
02.08 | Libya | | Algeria | 1:3 | |||||
Tripoli | |||||||||
02.08 | Mali | | Cape Verde | 3:0 (2:0) | |||||
Bamako | |||||||||
02.08 | Niger | | Liberia | 2:1 (2:0) | |||||
Niamey | |||||||||
02.08 | São Tomé and Príncipe | | Togo | 0:4 (0:2) | |||||
Gabon, Libreville | |||||||||
02.08 | Swaziland | | Madagascar | 1:2 (1:1) | |||||
Mbabane | |||||||||
02.08 | Eritrea | | Ethiopia | +:- | |||||
Egypt, Cairo | |||||||||
02.08 | Senegal | | Gambia | +:- | |||||
02.08 | Sierra Leone | | Mauritania | +:- | |||||
Day 3 | |||||||||
31.08 | Myanmar | | Philippines | 5:2 (2:2) | |||||
Ho Chi Minh City | |||||||||
31.08 | Thailand | | Indonesia | 3:2 (0:0) | |||||
Ho Chi Minh City | |||||||||
Day 2 | |||||||||
29.08 | Indonesia | | Myanmar | 6:2 (3:1) | |||||
Ho Chi Minh City | |||||||||
29.08 | Thailand | | Philippines | 3:1 (1:1) | |||||
Ho Chi Minh City | |||||||||
Day 1 | |||||||||
27.08 | Indonesia | | Philippines | 3:0 (2:0) | |||||
Ho Chi Minh City | |||||||||
27.08 | Thailand | | Myanmar | 1:1 (1:0) | |||||
Ho Chi Minh City |
15.08 | Réunion | | Madagascar | 3:3 aet, pen. 7:6 | |||||
15.08 | Seychelles | | Mauritius | 4:3 (2:1) | |||||
13.08 | Madagascar | | Mauritius | 2:0 aet (0:0) | |||||
13.08 | Réunion | | Seychelles | 2:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
11.08 | Madagascar | | Seychelles | 5:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
09.08 | Seychelles | | Comoros | 3:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
07.08 | Madagascar | | Comoros | 3:0 | |||||
12.08 | Azerbaijan | | Georgia | 1:0 (0:0) | |||||
Gəncə | |||||||||
15.08 | Thailand | | Uzbekistan | 4:1 | |||||
16.08 | Lithuania | | Moldova | 1:1 (1:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
18.08 | Armenia | | Lebanon | 1:0 (0:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
18.08 | Poland | | Israel | 2:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
19.08 | Cyprus | | Albania | 3:2 (0:0) | |||||
Nicosia | |||||||||
19.08 | Lithuania | | Belarus | 0:3 (0:2) | |||||
Vilnius | |||||||||
19.08 | Austria | | France | 2:2 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
19.08 | Czech Republic | | Denmark | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
19.08 | Hungary | | Slovenia | 2:1 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
19.08 | Iceland | | Latvia | 4:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
19.08 | Norway | | Romania | 0:0 | |||||
Oslo | |||||||||
19.08 | Portugal | | Mozambique | 2:1 (0:0) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
19.08 | Slovakia | | Finland | 0:0 | |||||
Košice | |||||||||
19.08 | Sweden | | Russia | 1:0 (1:0) | |||||
Örebro | |||||||||
19.08 | Ukraine | | Georgia | 4:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
20.08 | Estonia | | Moldova | 0:1 (0:0) | |||||
Kohtla-Järve | |||||||||
23.08 | Burkina Faso | | Togo | 1:1 (1:1) | |||||
30.08 | Burkina Faso | | Côte d'Ivoire | 1:1 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.08 20:45 | Sparta Praha | | Dynamo Kiev | 0:1 aet (0:0, 0:1), pen. 1:3 | 1:0 (1:0) | 1:1 | |||
Praha | |||||||||
26.08 20:45 | PSV | | Maribor | 4:1 aet (1:1, 2:1) | 1:2 (0:1) | 5:3 | |||
Eindhoven | |||||||||
26.08 20:45 | Újpest | | Sturm | 2:3 (1:1) | 0:4 (0:1) | 2:7 | |||
Budapest | |||||||||
26.08 20:45 | ŁKS | | Manchester United | 0:0 | 0:2 (0:1) | 0:2 | |||
Łódź | |||||||||
26.08 20:45 | Metz | | HJK | 1:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Metz | |||||||||
26.08 20:45 | Athletic | | Dinamo Tbilisi | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:2) | 2:2 | |||
Bilbao | |||||||||
26.08 20:45 | Obilić | | Bayern | 1:1 (0:0) | 0:4 (0:0) | 1:5 | |||
Belgrade | |||||||||
26.08 20:45 | Brugge | | Rosenborg | 4:2 (1:1) | 0:2 (0:0) | 4:4 | |||
Brugge | |||||||||
26.08 20:45 | Croatia | | Celtic | 3:0 (2:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Zagreb | |||||||||
26.08 20:45 | Brøndby | | Košice | 0:1 (0:1) | 2:0 (0:0) | 2:1 | |||
København | |||||||||
26.08 20:45 | Grasshopper | | Galatasaray | 2:3 (1:2) | 1:2 (0:0) | 3:5 | |||
Zürich | |||||||||
26.08 21:45 | Anorthosis | | Olympiakós Pireus | 2:4 (1:0) | 1:2 (0:2) | 3:6 | |||
Larnaca | |||||||||
26.08 21:45 | Skonto | | Inter Milano | 1:3 (1:1) | 0:4 (0:3) | 1:7 | |||
Rīga | |||||||||
26.08 21:45 | Beitar | | Benfica | 4:2 (2:1) | 0:6 (0:2) | 4:8 | |||
Jerusalem | |||||||||
26.08 21:45 | Panathīnaïkós | | Steaua | 6:3 (3:2) | 2:2 (1:1) | 8:5 | |||
Athens | |||||||||
26.08 22:45 | Spartak Moscow | | Liteks | 6:2 (3:1) | 5:0 (0:0) | 11:2 | |||
Moscow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.08 19:45 | Celtic | | Croatia | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
12.08 19:45 | Benfica | | Beitar | 6:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
12.08 19:45 | Manchester United | | ŁKS | 2:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
12.08 20:45 | Rosenborg | | Brugge | 2:0 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
12.08 20:45 | Košice | | Brøndby | 0:2 (0:0) | |||||
Košice | |||||||||
12.08 20:45 | Maribor | | PSV | 2:1 (1:0) | |||||
Maribor | |||||||||
12.08 20:45 | Sturm | | Újpest | 4:0 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
12.08 20:45 | Inter Milano | | Skonto | 4:0 (3:0) | |||||
Pisa | |||||||||
12.08 20:45 | Bayern | | Obilić | 4:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
12.08 21:45 | Olympiakós Pireus | | Anorthosis | 2:1 (2:0) | |||||
Athens | |||||||||
12.08 21:45 | Dynamo Kiev | | Sparta Praha | 0:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
12.08 21:45 | HJK | | Metz | 1:0 (0:0) | |||||
Helsinki | |||||||||
12.08 21:45 | Steaua | | Panathīnaïkós | 2:2 (1:1) | |||||
Bucureşti | |||||||||
12.08 21:45 | Liteks | | Spartak Moscow | 0:5 (0:0) | |||||
Burgas | |||||||||
12.08 21:45 | Galatasaray | | Grasshopper | 2:1 (0:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
12.08 23:45 | Dinamo Tbilisi | | Athletic | 2:1 (2:0) | |||||
Tbilisi |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.08 20:45 | Strømsgodset | | Hapoel Tel Aviv | 1:0 aet (1:0, 1:0), pen. 4:2 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Drammen | |||||||||
25.08 20:45 | Servette | | Germinal Ekeren | 1:2 (0:2) | 4:1 (2:0) | 5:3 | |||
Genève | |||||||||
25.08 20:45 | Anderlecht | | Osijek | 2:0 (1:0) | 1:3 (0:1) | 3:3 | |||
Bruxelles | |||||||||
25.08 20:45 | Malmö | | Hajduk Split | 1:2 (0:1) | 1:1 (0:1) | 2:3 | |||
Malmö | |||||||||
25.08 20:45 | Rapid Wien | | Omonia | 2:0 (1:0) | 1:3 (1:1) | 3:3 | |||
Wien | |||||||||
25.08 20:45 | Kilmarnock | | Sigma | 0:2 (0:2) | 0:2 (0:1) | 0:4 | |||
Kilmarnock | |||||||||
25.08 20:45 | Inter Bratislava | | Slavia Praha | 2:0 (1:0) | 0:4 (0:1) | 2:4 | |||
Bratislava | |||||||||
25.08 20:45 | Oţelul | | Vejle | 0:3 (0:2) | 0:3 (0:2) | 0:6 | |||
Galaţi | |||||||||
25.08 20:45 | Grazer AK | | VPS | 3:0 (0:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Graz | |||||||||
25.08 20:45 | AÉK | | Ferencváros | 4:0 (3:0) | 2:4 (0:2) | 6:4 | |||
Athens | |||||||||
25.08 20:45 | CSKA Sofia | | Molde | 2:0 (1:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Sofia | |||||||||
25.08 20:45 | Žalgiris | | Brann | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Vilnius | |||||||||
25.08 20:45 | Dynamo Moscow | | Polonia Warszawa | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Moscow | |||||||||
25.08 20:45 | Trabzonspor | | Wisła Kraków | 1:2 (0:0) | 1:5 (0:2) | 2:7 | |||
Trabzon | |||||||||
25.08 20:45 | PAÓK | | Rangers | 0:0 | 0:2 (0:0) | 0:2 | |||
Thessaloniki | |||||||||
25.08 20:45 | Silkeborg | | Mura | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Silkeborg | |||||||||
25.08 20:45 | Fenerbahçe | | IFK | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:1) | 2:2 | |||
İstanbul | |||||||||
25.08 20:45 | Rotor | | Crvena Zvezda | 1:2 (0:0) | 1:2 (0:0) | 2:4 | |||
Volgograd | |||||||||
25.08 20:45 | Shahtar Donetsk | | Zürich | 3:2 (1:2) | 0:4 (0:1) | 3:6 | |||
Donetsk | |||||||||
27.08 20:45 | Istanbulspor | | Argeş | 4:2 (2:0) | 0:2 (0:2) | 4:4 | |||
İstanbul | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.08 20:45 | VPS | | Grazer AK | 0:0 | |||||
Vaasa | |||||||||
11.08 20:45 | Omonia | | Rapid Wien | 3:1 (1:1) | |||||
Nicosia | |||||||||
11.08 20:45 | Osijek | | Anderlecht | 3:1 (1:0) | |||||
Osijek | |||||||||
11.08 20:45 | Molde | | CSKA Sofia | 0:0 | |||||
Molde | |||||||||
11.08 20:45 | Mura | | Silkeborg | 0:0 | |||||
Murska Sobota | |||||||||
11.08 20:45 | Ferencváros | | AÉK | 4:2 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
11.08 20:45 | Rangers | | PAÓK | 2:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
11.08 20:45 | Brann | | Žalgiris | 1:0 (0:0) | |||||
Bergen | |||||||||
11.08 20:45 | Hapoel Tel Aviv | | Strømsgodset | 1:0 (0:0) | |||||
Tel Aviv | |||||||||
11.08 20:45 | Vejle | | Oţelul | 3:0 (2:0) | |||||
Odense | |||||||||
11.08 20:45 | Polonia Warszawa | | Dynamo Moscow | 0:1 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
11.08 20:45 | Crvena Zvezda | | Rotor | 2:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
11.08 20:45 | Sigma | | Kilmarnock | 2:0 (1:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
11.08 20:45 | Germinal Ekeren | | Servette | 1:4 (0:2) | |||||
Antwerpen | |||||||||
11.08 20:45 | Hajduk Split | | Malmö | 1:1 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
11.08 20:45 | Slavia Praha | | Inter Bratislava | 4:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
11.08 20:45 | IFK | | Fenerbahçe | 2:1 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
11.08 20:45 | Argeş | | Istanbulspor | 2:0 (2:0) | |||||
Piteşti | |||||||||
11.08 20:45 | Wisła Kraków | | Trabzonspor | 5:1 (2:0) | |||||
Kraków | |||||||||
13.08 20:45 | Zürich | | Shahtar Donetsk | 4:0 (1:0) | |||||
Zürich |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Genk | | Apolonia | 4:0 (1:0) | 5:1 (3:1) | 9:1 | ||||
Genk | |||||||||
Lokomotiv-96 Vitebsk | | Levski | 1:1 (0:0) | 1:8 (0:5) | 2:9 | ||||
Minsk | |||||||||
Qarabağ | | København | 0:4 (0:0) | 0:6 (0:6) | 0:10 | ||||
Baku | |||||||||
Hearts | | Lantana | 5:0 (3:0) | 1:0 (1:0) | 6:0 | ||||
Edinburgh | |||||||||
MTK | | Gøta | 7:0 (3:0) | 3:1 (2:1) | 10:1 | ||||
Budapest | |||||||||
CSKA Kiev | | Cork City | 2:0 (1:0) | 1:2 (0:2) | 3:2 | ||||
Kiev | |||||||||
Keflavík | | Metalurgs Liepaja | 1:0 (1:0) | 2:4 (0:0) | 3:4 | ||||
Keflavík | |||||||||
Helsingborgs | | Vaduz | 3:0 (1:0) | 2:0 (1:0) | 5:0 | ||||
Helsingborg | |||||||||
Apollon Limassol | | Ekranas | 3:3 (0:2) | 2:1 (1:1) | 5:4 | ||||
Limassol | |||||||||
Rapid Bucureşti | | Grevenmacher | 2:0 (0:0) | 6:2 (1:1) | 8:2 | ||||
Bucureşti | |||||||||
Spartak Trnava | | Vardar | 2:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | ||||
Trnava | |||||||||
Maccabi Haifa | | Glentoran | 2:1 (1:1) | 1:0 (1:0) | 3:1 | ||||
Haifa | |||||||||
Hibernians Paola | | Amica | 0:1 (0:0) | 0:4 (0:1) | 0:5 | ||||
Paola | |||||||||
Constructorul | | Rudar | 0:0 | 0:2 (0:1) | 0:2 | ||||
Chişinău | |||||||||
Tsement | | Lausanne | 1:2 (1:0) | 1:5 (1:1) | 2:7 | ||||
Ararat | |||||||||
Haka | | Bangor City | 1:0 (1:0) | 2:0 (1:0) | 3:0 | ||||
Valkeakoski | |||||||||
Dinamo Batumi | | Partizan | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:2) | 1:2 | ||||
Batumi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Lausanne | | Tsement | 5:1 (1:1) | ||||||
Lausanne | |||||||||
København | | Qarabağ | 6:0 (6:0) | ||||||
København | |||||||||
Apolonia | | Genk | 1:5 (1:3) | ||||||
Tiranë | |||||||||
Levski | | Lokomotiv-96 Vitebsk | 8:1 (5:0) | ||||||
Sofia | |||||||||
Ekranas | | Apollon Limassol | 1:2 (1:1) | ||||||
Panevėžys | |||||||||
Bangor City | | Haka | 0:2 (0:1) | ||||||
Bangor | |||||||||
Partizan | | Dinamo Batumi | 2:0 (2:0) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Gøta | | MTK | 1:3 (1:2) | ||||||
Toftir | |||||||||
Metalurgs Liepaja | | Keflavík | 4:2 (0:0) | ||||||
Liepāja | |||||||||
Glentoran | | Maccabi Haifa | 0:1 (0:1) | ||||||
Belfast | |||||||||
Rudar | | Constructorul | 2:0 (1:0) | ||||||
Velenje | |||||||||
Amica | | Hibernians Paola | 4:0 (1:0) | ||||||
Wronki | |||||||||
Grevenmacher | | Rapid Bucureşti | 2:6 (1:1) | ||||||
Gréiwenmaacher | |||||||||
Lantana | | Hearts | 0:1 (0:1) | ||||||
Tallinn | |||||||||
Vardar | | Spartak Trnava | 0:1 (0:0) | ||||||
Skopje | |||||||||
Vaduz | | Helsingborgs | 0:2 (0:1) | ||||||
Vaduz | |||||||||
Cork City | | CSKA Kiev | 2:1 (2:0) | ||||||
Corcaigh |
28.08 22:45 | Chelsea | | Real Madrid | 1:0 (0:0) | |||||
Monaco, Monte Carlo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.08 20:30 | Barcelona | | Vasco da Gama | 1:2 (0:2) | 0:2 (0:2) | 1:4 | |||
Guayaquil | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.08 21:40 | Vasco da Gama | | Barcelona | 2:0 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Valencia | | Austria Salzburg | 2:1 (2:0) | 2:0 (2:0) | 4:1 | ||||
Valencia | |||||||||
Ruch Chorzów | | Bologna | 0:2 (0:0) | 0:1 (0:1) | 0:3 | ||||
Chorzów | |||||||||
Vojvodina | | Werder | 1:1 (1:0) | 0:1 (0:0) | 1:2 | ||||
Novi Sad | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Austria Salzburg | | Valencia | 0:2 (0:2) | ||||||
Salzburg | |||||||||
Bologna | | Ruch Chorzów | 1:0 (1:0) | ||||||
Bologna | |||||||||
Werder | | Vojvodina | 1:0 (0:0) | ||||||
Bremen |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Vojvodina | | Bastia | 4:0 (1:0) | 0:2 (0:2) | 4:2 | ||||
Sampdoria | | Bologna | 1:0 (1:0) | 1:3 (0:2) | 2:3 | ||||
Genova | |||||||||
Austria Salzburg | | Fortuna Sittard | 3:1 (1:0) | 1:2 (1:2) | 4:3 | ||||
Debrecen | | Ruch Chorzów | 0:3 (0:2) | 0:1 (0:0) | 0:4 | ||||
Samsunspor | | Werder | 0:3 (0:1) | 0:3 (0:1) | 0:6 | ||||
Valencia | | Español | 2:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 3:0 | ||||
Day 1 | |||||||||
22.08 | Etoile du Sahel | | Hearts of Oak | 2:1 | |||||
Sousse | |||||||||
23.08 | Dynamos | | Eagle Cement | 3:0 | |||||
Harare |
Day 1 | |||||||||
22.08 | Young Africans | | Manning Rangers | 1:1 | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
23.08 | Raja | | ASEC | 0:1 | |||||
Casablanca |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.08 | Sampaio Corrêa | | Deportes Quindío | 1:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
São Luís | |||||||||
11.08 | Santos | | LDU | 3:0 (0:0) | 2:2 (1:2) | 5:2 | |||
Santos | |||||||||
11.08 | Jorge Wilstermann | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:0) | 1:3 (1:0) | 1:4 | |||
Cochabamba | |||||||||
11.08 21:00 | Rosario Central | | Huracán Buceo | 2:0 (1:0) | 3:2 (2:1) | 5:2 | |||
Rosario | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.08 | LDU | | Santos | 2:2 (2:1) | |||||
Quito | |||||||||
05.08 | Atlético Mineiro | | Jorge Wilstermann | 3:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
05.08 20:30 | Deportes Quindío | | Sampaio Corrêa | 0:1 (0:1) | |||||
Armenia | |||||||||
05.08 20:30 | Huracán Buceo | | Rosario Central | 2:3 (1:2) | |||||
Paysandú |
Day 2 | |||||||||
San Lorenzo de Almagro | | Colo-Colo | 3:0 (1:0) | ||||||
Cruzeiro | | São Paulo | 5:1 (2:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Universidad de Chile | | Independiente | 3:0 (2:0) | ||||||
Nacional | | Palmeiras | 0:5 (0:3) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Corinthians | | Racing Club | 1:2 (1:1) | ||||||
Olimpia | | Peñarol | 4:2 (1:2) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Peñarol | | Racing Club | 1:1 (0:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Cerro Porteño | | Boca Juniors | 3:2 (1:1) | ||||||
Vélez Sársfield | | Flamengo | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Boca Juniors | | Vélez Sársfield | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Vasco da Gama | | Grêmio | 1:0 (0:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
River Plate | | Universidad Católica | 1:1 (1:0) | ||||||
11.08 | DC United | | Joe Public | 8:0 (4:0) | |||||
Washington | |||||||||
11.08 | Cruz Azul | | Saprissa | 0:0, pen. 3:5 | |||||
USA, Washington | |||||||||
12.08 | León | | Luis Ángel Firpo | 1:1 (1:0), pen. 3:2 | |||||
USA, Washington | |||||||||
12.08 | Toluca | | Alajuelense | 2:0 (0:0) | |||||
USA, Washington |
Day 23 | |||||||||
30.08 16:00 | Zhemchuzhina | | Shinnik | 2:2 (1:2) | |||||
Sochi | |||||||||
30.08 16:00 | Dynamo | | Chernomorets | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
30.08 16:00 | Lokomotiv | | Zenit | 3:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
30.08 16:00 | Baltika | | Spartak | 1:1 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
30.08 16:00 | Krylia Sovetov | | CSKA | 0:2 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
30.08 16:00 | Uralan | | Torpedo | 3:2 (1:0) | |||||
Elista | |||||||||
30.08 16:00 | FK Tyumen | | Rostselmash | 1:4 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
30.08 16:00 | Alaniya | | Rotor | 3:1 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
Day 22 | |||||||||
21.08 16:00 | Rotor | | Zhemchuzhina | 0:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
22.08 | Rostselmash | | Zenit | 1:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
22.08 | Chernomorets | | Lokomotiv | 1:2 (1:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
22.08 | Shinnik | | Dynamo | 0:2 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
22.08 | Torpedo | | Alaniya | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
22.08 | CSKA | | Uralan | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
22.08 | FK Tyumen | | Baltika | 3:2 (2:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
22.08 17:00 | Spartak | | Krylia Sovetov | 2:2 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 21 | |||||||||
15.08 | Dynamo | | Rotor | 2:2 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15.08 | Lokomotiv | | Shinnik | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
15.08 | Zenit | | Chernomorets | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15.08 | Krylia Sovetov | | FK Tyumen | 1:0 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
15.08 | Alaniya | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
15.08 | Zhemchuzhina | | Torpedo | 0:4 (0:1) | |||||
Sochi | |||||||||
15.08 | Baltika | | Rostselmash | 3:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
16.08 16:00 | Uralan | | Spartak | 1:0 (1:0) | |||||
Elista | |||||||||
Day 20 | |||||||||
07.08 16:00 | Rotor | | Lokomotiv | 3:2 (2:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
07.08 16:00 | Torpedo | | Dynamo | 2:2 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
08.08 | Spartak | | Alaniya | 3:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
08.08 | Rostselmash | | Chernomorets | 3:2 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
08.08 | Shinnik | | Zenit | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
08.08 | CSKA | | Zhemchuzhina | 3:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
08.08 | FK Tyumen | | Uralan | 1:3 (0:2) | |||||
Tyumen | |||||||||
08.08 | Baltika | | Krylia Sovetov | 1:1 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 19 | |||||||||
01.08 16:00 | Krylia Sovetov | | Rostselmash | 1:0 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
01.08 16:00 | Lokomotiv | | Torpedo | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
01.08 16:00 | Zenit | | Rotor | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
01.08 16:00 | Chernomorets | | Shinnik | 2:1 (1:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
01.08 16:00 | Uralan | | Baltika | 2:1 (0:0) | |||||
Elista | |||||||||
01.08 16:00 | Alaniya | | FK Tyumen | 6:0 (4:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
01.08 16:00 | Zhemchuzhina | | Spartak | 1:4 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
01.08 16:00 | Dynamo | | CSKA | 0:3 (0:2) | |||||
Moscow |
Day 30 | |||||||||
29.08 | Spartak | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
29.08 | CSK-VVS-Kristall | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 0:1 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
29.08 | Kuban | | Metallurg | 4:2 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
29.08 | Druzhba | | Fakel | 3:2 (1:1) | |||||
Maykop | |||||||||
29.08 | Lada-Grad | | Anzhi | 2:0 (2:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
29.08 | Lada-Tolyatti-VAZ | | Sokol | 0:0 | |||||
Tolyatti | |||||||||
29.08 | Lokomotiv Chita | | Irtysh | 2:0 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
29.08 18:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Arsenal | 1:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
29.08 18:00 | Saturn | | Tom | 0:0 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
29.08 18:00 | Gazovik-Gazprom | | Neftekhimik | 2:1 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
29.08 18:00 | Rubin | | KAMAZ-Chally | 1:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
Day 29 | |||||||||
26.08 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 0:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
26.08 | Kuban | | Fakel | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
26.08 | Druzhba | | Metallurg | 1:1 (0:1) | |||||
Maykop | |||||||||
26.08 | Lada-Grad | | Sokol | 1:0 (0:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
26.08 | Lada-Tolyatti-VAZ | | Anzhi | 1:0 (1:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
26.08 | Lokomotiv Chita | | Tom | 2:0 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
26.08 | Gazovik-Gazprom | | KAMAZ-Chally | 1:2 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
26.08 | Rubin | | Neftekhimik | 3:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
26.08 18:00 | Saturn | | Irtysh | 2:1 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
26.08 18:30 | CSK-VVS-Kristall | | Arsenal | 2:0 (2:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
Day 28 | |||||||||
19.08 | Fakel | | CSK-VVS-Kristall | 3:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
19.08 | Metallurg | | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 1:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
19.08 | Dynamo | | Druzhba | 5:0 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
19.08 | Spartak | | Kuban | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
19.08 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Lada-Tolyatti-VAZ | 3:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
19.08 03:00 | Irtysh | | Rubin | 1:1 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
19.08 17:30 | Anzhi | | Saturn | 3:1 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
19.08 19:00 | Arsenal | | Lada-Grad | 3:1 (2:1) | |||||
Tula | |||||||||
19.08 19:00 | Sokol | | Lokomotiv Chita | 2:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
19.08 19:00 | Tom | | Gazovik-Gazprom | 2:1 (2:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
Day 27 | |||||||||
16.08 | Fakel | | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
16.08 | Metallurg | | CSK-VVS-Kristall | 1:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
16.08 | Dynamo | | Kuban | 3:1 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
16.08 | Spartak | | Druzhba | 1:1 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
16.08 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Lada-Grad | 3:1 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
16.08 | Neftekhimik | | KAMAZ-Chally | 0:0 | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
16.08 17:30 | Anzhi | | Lokomotiv Chita | 3:1 (1:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16.08 18:00 | Irtysh | | Gazovik-Gazprom | 1:1 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
16.08 19:00 | Arsenal | | Lada-Tolyatti-VAZ | 4:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
16.08 19:00 | Sokol | | Saturn | 2:1 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
16.08 19:00 | Tom | | Rubin | 2:2 (2:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.08 | Druzhba | | Kuban | 3:0 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
09.08 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Spartak | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
09.08 | CSK-VVS-Kristall | | Dynamo | 0:0 | |||||
Smolensk | |||||||||
09.08 | Lada-Tolyatti-VAZ | | Fakel | 0:4 (0:3) | |||||
Tolyatti | |||||||||
09.08 | Lokomotiv Chita | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 2:1 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
09.08 | Gazovik-Gazprom | | Anzhi | 1:0 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
09.08 | Neftekhimik | | Irtysh | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
09.08 18:00 | Lada-Grad | | Metallurg | 3:1 (1:0) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
09.08 18:00 | Saturn | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
09.08 18:00 | Rubin | | Sokol | 2:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
09.08 19:00 | KAMAZ-Chally | | Tom | 1:0 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Day 25 | |||||||||
06.08 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Dynamo | 2:2 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
06.08 | CSK-VVS-Kristall | | Spartak | 2:1 (2:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
06.08 | Lada-Tolyatti-VAZ | | Metallurg | 1:0 (1:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
06.08 | Gazovik-Gazprom | | Sokol | 1:2 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
06.08 18:00 | Lada-Grad | | Fakel | 0:6 (0:1) | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
06.08 18:00 | Saturn | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 1:1 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
06.08 18:00 | Lokomotiv Chita | | Arsenal | 3:0 (2:0) | |||||
Chita | |||||||||
06.08 18:00 | Rubin | | Anzhi | 3:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
06.08 18:00 | Neftekhimik | | Tom | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
06.08 19:00 | KAMAZ-Chally | | Irtysh | 1:0 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny |
Day 30 | |||||||||
31.08 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Torpedo-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
31.08 | Zenit-2 | | FK Khimki | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 29 | |||||||||
28.08 | Dynamo Sankt-Petersburg | | FK Khimki | 1:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
28.08 | Zenit-2 | | Torpedo-2 | 4:0 (3:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
29.08 | Volga Tver | | Dynamo Vologda | 0:0 | |||||
Tver | |||||||||
29.08 | Volochanin | | Spartak Kostroma | 1:0 (0:0) | |||||
29.08 | Lokomotiv-2 | | Spartak Shchyolkovo | 1:2 (1:0) | |||||
Balashikha | |||||||||
29.08 | Monolit | | Sportakademklub | 0:1 (0:0) | |||||
29.08 | Energiya Velikie Luki | | Avtomobilist | 4:0 (3:0) | |||||
29.08 15:00 | Torpedo-ZIL | | Krasnoznamensk-Selyatino | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
29.08 18:00 | Dynamo-2 | | Neftyanik Yaroslavl | 1:2 (1:0) | |||||
Serpukhov | |||||||||
Day 28 | |||||||||
23.08 | Avtomobilist | | Dynamo-2 | 0:0 | |||||
23.08 | Krasnoznamensk-Selyatino | | Energiya Velikie Luki | 1:5 (0:3) | |||||
Selyatino | |||||||||
23.08 | Mosenergo | | Lokomotiv-2 | 3:0 (0:0) | |||||
23.08 | Spartak Shchyolkovo | | Volga Tver | 2:1 (0:0) | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
23.08 | Spartak-2 | | Dynamo Sankt-Petersburg | 3:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
23.08 | Torpedo-2 | | Monolit | 3:2 (2:1) | |||||
23.08 | CSKA-2 | | Zenit-2 | 3:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
23.08 17:00 | Neftyanik Yaroslavl | | Volochanin | 3:1 (0:0) | |||||
Rostov Veliky | |||||||||
23.08 18:30 | FK Khimki | | Torpedo-ZIL | 0:2 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 27 | |||||||||
20.08 | Avtomobilist | | Lokomotiv-2 | 0:0 | |||||
20.08 | Mosenergo | | Dynamo-2 | 0:1 (0:1) | |||||
20.08 | Spartak Shchyolkovo | | Volochanin | 3:0 (2:0) | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
20.08 | Spartak-2 | | Zenit-2 | 2:4 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
20.08 | Sportakademklub | | Energiya Velikie Luki | 4:2 (3:0) | |||||
20.08 | Torpedo-2 | | Torpedo-ZIL | 1:6 (0:3) | |||||
20.08 | CSKA-2 | | Dynamo Sankt-Petersburg | 2:1 (1:0) | |||||
20.08 17:00 | Neftyanik Yaroslavl | | Volga Tver | 1:3 (0:1) | |||||
Rostov Veliky | |||||||||
20.08 18:00 | Spartak Kostroma | | Dynamo Vologda | 1:2 (0:1) | |||||
Kostroma | |||||||||
20.08 18:30 | FK Khimki | | Monolit | 2:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 26 | |||||||||
14.08 | Volga Tver | | Avtomobilist | 0:1 (0:0) | |||||
Tver | |||||||||
14.08 | Volochanin | | Mosenergo | 1:1 (1:0) | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
14.08 | Dynamo-2 | | Sportakademklub | 3:1 (2:1) | |||||
14.08 | Lokomotiv-2 | | Krasnoznamensk-Selyatino | 1:1 (0:0) | |||||
Balashikha | |||||||||
14.08 | Monolit | | Spartak-2 | 0:4 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
14.08 17:00 | Torpedo-ZIL | | CSKA-2 | 3:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
14.08 18:00 | Dynamo Vologda | | Spartak Shchyolkovo | 1:1 (0:1) | |||||
Vologda | |||||||||
14.08 18:00 | Spartak Kostroma | | Neftyanik Yaroslavl | 1:1 (0:1) | |||||
Kostroma | |||||||||
14.08 18:00 | Energiya Velikie Luki | | Torpedo-2 | 1:1 (1:1) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
Day 25 | |||||||||
11.08 | Volga Tver | | Mosenergo | 0:0 | |||||
11.08 | Volochanin | | Avtomobilist | 1:2 (1:0) | |||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
11.08 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Zenit-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
11.08 | Dynamo-2 | | Krasnoznamensk-Selyatino | 1:1 (0:0) | |||||
11.08 | Lokomotiv-2 | | Sportakademklub | 1:1 (0:1) | |||||
Balashikha | |||||||||
11.08 | Monolit | | CSKA-2 | 2:2 (1:1) | |||||
11.08 | Energiya Velikie Luki | | FK Khimki | 2:1 (1:0) | |||||
11.08 17:00 | Torpedo-ZIL | | Spartak-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
11.08 18:00 | Dynamo Vologda | | Neftyanik Yaroslavl | 3:2 (2:2) | |||||
Vologda | |||||||||
12.08 18:00 | Spartak Kostroma | | Spartak Shchyolkovo | 2:0 (1:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
Day 24 | |||||||||
05.08 | Avtomobilist | | Dynamo Vologda | 1:0 (1:0) | |||||
05.08 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Torpedo-ZIL | 1:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
05.08 | Zenit-2 | | Monolit | 1:0 (1:0) | |||||
05.08 | Krasnoznamensk-Selyatino | | Volochanin | 2:2 (2:2) | |||||
05.08 | Mosenergo | | Spartak Kostroma | 3:0 (1:0) | |||||
05.08 | Spartak-2 | | Energiya Velikie Luki | 9:2 (4:1) | |||||
Moscow | |||||||||
05.08 | Sportakademklub | | Volga Tver | 0:0 | |||||
Ivanteevka | |||||||||
05.08 | Torpedo-2 | | Lokomotiv-2 | 2:2 (1:1) | |||||
05.08 18:00 | Spartak Shchyolkovo | | Neftyanik Yaroslavl | 3:1 (1:1) | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
05.08 18:30 | FK Khimki | | Dynamo-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 23 | |||||||||
02.08 | Avtomobilist | | Spartak Kostroma | 2:0 (1:0) | |||||
02.08 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Monolit | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
02.08 | Zenit-2 | | Torpedo-ZIL | 2:2 (2:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
02.08 | Krasnoznamensk-Selyatino | | Volga Tver | 0:0 | |||||
Selyatino | |||||||||
02.08 | Mosenergo | | Dynamo Vologda | 2:0 (0:0) | |||||
02.08 | Sportakademklub | | Volochanin | 3:1 (1:1) | |||||
02.08 | Torpedo-2 | | Dynamo-2 | 0:2 (0:2) | |||||
02.08 | CSKA-2 | | Energiya Velikie Luki | 1:3 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
02.08 18:30 | FK Khimki | | Lokomotiv-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Khimki |
Day 29 | |||||||||
29.08 | Asmaral | | Spartak-Orekhovo | 0:2 (0:1) | |||||
29.08 | Don | | Spartak Tambov | 0:4 (0:2) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
29.08 | Kosmos | | Titan | 0:0 | |||||
29.08 | Lokomotiv Kaluga | | Dynamo Bryansk | 0:1 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
29.08 | Spartak Bryansk | | FK Oryol | 1:2 (1:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
29.08 | Spartak Lukhovitsy | | Arsenal-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
29.08 | FK Kolomna | | Lokomotiv Liski | 1:4 (1:1) | |||||
29.08 17:00 | Torpedo Vladimir | | Fabus | 1:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
29.08 18:00 | Salyut-YUKOS | | Avangard | 2:1 (2:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
29.08 18:00 | Spartak Ryazan | | Stroitel | 3:1 (1:1) | |||||
Ryazan | |||||||||
Day 28 | |||||||||
23.08 | Avangard | | Don | 1:3 (1:1) | |||||
Kursk | |||||||||
23.08 | Arsenal-2 | | Lokomotiv Kaluga | 5:1 (3:1) | |||||
Tula | |||||||||
23.08 | Dynamo Bryansk | | Torpedo Vladimir | 2:1 (1:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
23.08 | Lokomotiv Liski | | Spartak Bryansk | 5:1 (3:1) | |||||
23.08 | Stroitel | | FK Kolomna | 0:1 (0:1) | |||||
Morshansk | |||||||||
23.08 | Titan | | Spartak-Orekhovo | 0:1 (0:1) | |||||
23.08 | Fabus | | Kosmos | 4:2 (3:1) | |||||
Bronnitsy | |||||||||
23.08 | FK Oryol | | Tekstilshchik | 3:0 (1:0) | |||||
Oryol | |||||||||
23.08 18:00 | Salyut-YUKOS | | Spartak Ryazan | 0:2 (0:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
23.08 18:00 | Spartak Tambov | | Spartak Lukhovitsy | 0:0 | |||||
Tambov | |||||||||
Day 27 | |||||||||
20.08 | Avangard | | Spartak Ryazan | 0:2 (0:1) | |||||
Kursk | |||||||||
20.08 | Arsenal-2 | | Spartak Bryansk | 2:0 (2:0) | |||||
Tula | |||||||||
20.08 | Dynamo Bryansk | | Tekstilshchik | 2:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
20.08 | Stroitel | | Spartak Lukhovitsy | 0:3 (0:2) | |||||
Morshansk | |||||||||
20.08 | Fabus | | Asmaral | 1:2 (1:1) | |||||
Bronnitsy | |||||||||
20.08 | FK Oryol | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | |||||
Oryol | |||||||||
20.08 18:00 | Lokomotiv Liski | | Lokomotiv Kaluga | 3:1 (2:0) | |||||
Liski | |||||||||
20.08 18:00 | Salyut-YUKOS | | Don | 1:2 (1:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
20.08 18:00 | Spartak Tambov | | FK Kolomna | 6:2 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
Day 26 | |||||||||
14.08 | Asmaral | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:1) | |||||
14.08 | Lokomotiv Kaluga | | Stroitel | 0:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
14.08 | Spartak Bryansk | | Spartak Tambov | 1:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
14.08 | Spartak Lukhovitsy | | Salyut-YUKOS | 2:1 (2:0) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
14.08 | Titan | | Fabus | 2:0 (2:0) | |||||
14.08 18:00 | Kosmos | | FK Oryol | 2:2 (2:0) | |||||
Elektrostal | |||||||||
14.08 18:00 | Tekstilshchik | | Arsenal-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
14.08 18:00 | Torpedo Vladimir | | Lokomotiv Liski | 1:1 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
14.08 18:00 | FK Kolomna | | Avangard | 1:0 (1:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
Day 25 | |||||||||
11.08 | Asmaral | | FK Oryol | 1:3 (1:1) | |||||
11.08 | Lokomotiv Kaluga | | Spartak Tambov | 1:4 (1:3) | |||||
Kaluga | |||||||||
11.08 | Spartak Bryansk | | Stroitel | 2:0 (2:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
11.08 | Spartak Lukhovitsy | | Avangard | 1:1 (1:1) | |||||
Lukhovitsy | |||||||||
11.08 | Tekstilshchik | | Lokomotiv Liski | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
11.08 | FK Kolomna | | Salyut-YUKOS | 3:1 (2:1) | |||||
11.08 18:00 | Don | | Spartak Ryazan | 1:2 (0:1) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
11.08 18:00 | Kosmos | | Dynamo Bryansk | 4:1 (0:0) | |||||
Elektrostal | |||||||||
11.08 18:00 | Spartak-Orekhovo | | Fabus | 1:1 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
11.08 18:00 | Torpedo Vladimir | | Arsenal-2 | 1:1 (1:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
Day 24 | |||||||||
05.08 | Avangard | | Lokomotiv Kaluga | 3:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
05.08 | Arsenal-2 | | Kosmos | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
05.08 | Don | | Spartak Lukhovitsy | 1:1 (1:1) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
05.08 | Lokomotiv Liski | | Asmaral | 2:1 (2:0) | |||||
05.08 | Salyut-YUKOS | | Spartak Bryansk | 2:2 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
05.08 | Stroitel | | Tekstilshchik | 3:0 (2:0) | |||||
Morshansk | |||||||||
05.08 | FK Oryol | | Titan | 3:0 (1:0) | |||||
Oryol | |||||||||
05.08 18:00 | Spartak Ryazan | | FK Kolomna | 2:1 (0:1) | |||||
Ryazan | |||||||||
05.08 18:00 | Spartak Tambov | | Torpedo Vladimir | 4:0 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
05.08 18:30 | Dynamo Bryansk | | Spartak-Orekhovo | 1:3 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
02.08 | Avangard | | Spartak Bryansk | 0:0 | |||||
Kursk | |||||||||
02.08 | Arsenal-2 | | Asmaral | 1:0 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
02.08 | Don | | FK Kolomna | 3:1 (1:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
02.08 | Stroitel | | Torpedo Vladimir | 2:0 (0:0) | |||||
Morshansk | |||||||||
02.08 | FK Oryol | | Spartak-Orekhovo | 0:0 | |||||
Oryol | |||||||||
02.08 18:00 | Dynamo Bryansk | | Titan | 1:0 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
02.08 18:00 | Spartak Ryazan | | Spartak Lukhovitsy | 0:3 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
02.08 18:00 | Spartak Tambov | | Tekstilshchik | 2:1 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
02.08 18:30 | Salyut-YUKOS | | Lokomotiv Kaluga | 0:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
02.08 19:00 | Lokomotiv Liski | | Kosmos | 2:1 (1:0) | |||||
Liski |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak-Orekhovo | 40 | 25 | 14 | 1 | 60-23 | 89 | ||
2. | FK Oryol | 40 | 21 | 15 | 4 | 55-18 | 78 | ||
3. | Spartak Ryazan | 40 | 21 | 12 | 7 | 56-29 | 75 | ||
4. | Spartak Tambov | 40 | 20 | 14 | 6 | 67-38 | 74 | ||
5. | Lokomotiv Liski | 40 | 20 | 8 | 12 | 59-38 | 68 | ||
6. | Kosmos | 40 | 17 | 15 | 8 | 61-44 | 66 | ||
7. | Don | 40 | 18 | 10 | 12 | 46-40 | 64 | ||
8. | Spartak Lukhovitsy | 40 | 17 | 13 | 10 | 55-39 | 64 | ||
9. | Spartak Bryansk | 40 | 17 | 8 | 15 | 50-48 | 59 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 40 | 15 | 10 | 15 | 37-37 | 55 |
Day 29 | |||||||||
29.08 | Avtodor | | Lokomotiv-Taim | 0:1 (0:1) | |||||
29.08 | Anapa | | Dynamo Makhachkala | 1:0 (0:0) | |||||
29.08 | Angusht | | Torpedo Georgievsk | 2:1 (1:1) | |||||
29.08 | Beshtau | | Alania-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Lermontov | |||||||||
29.08 | Zhemchuzhina-2 | | Iriston | 3:2 (2:0) | |||||
29.08 | Kavkazkabel | | Rostselmash-2 | 2:0 (1:0) | |||||
29.08 | FK Mozdok | | Kuban | 1:0 (0:0) | |||||
29.08 | Nart Cherkessk | | Nart Nartkala | 0:3 (0:1) | |||||
29.08 17:30 | Volgar-Gazprom | | Torpedo Armavir | 12:0 (6:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
30.08 | Shakhtyor | | Torpedo Taganrog | 2:1 (1:0) | |||||
Shakhty | |||||||||
Day 28 | |||||||||
23.08 | Alania-2 | | Zhemchuzhina-2 | 2:1 (0:1) | |||||
23.08 | Iriston | | Kavkazkabel | 0:2 (0:1) | |||||
23.08 | Kuban | | Angusht | 1:1 (1:0) | |||||
23.08 | Nart Nartkala | | Anapa | 1:0 (1:0) | |||||
23.08 | Rostselmash-2 | | Avtodor | 2:1 (0:1) | |||||
23.08 | Torpedo Georgievsk | | Volgar-Gazprom | 0:4 (0:1) | |||||
23.08 | Torpedo Taganrog | | Nart Cherkessk | 1:1 (1:1) | |||||
23.08 | Shakhtyor | | Beshtau | 2:1 (2:1) | |||||
Shakhty | |||||||||
Day 27 | |||||||||
20.08 | Alania-2 | | Anapa | 2:2 (0:1) | |||||
20.08 | Iriston | | FK Mozdok | 1:3 (0:1) | |||||
20.08 | Kuban | | Avtodor | 2:1 (0:0) | |||||
20.08 | Lokomotiv-Taim | | Volgar-Gazprom | 1:3 (1:1) | |||||
Mineralnye Vody Lokomotiv Stadium | |||||||||
20.08 | Nart Nartkala | | Zhemchuzhina-2 | 4:1 (3:1) | |||||
20.08 | Rostselmash-2 | | Angusht | 3:0 (1:0) | |||||
20.08 | Torpedo Armavir | | Venets | 2:0 (0:0) | |||||
20.08 | Shakhtyor | | Nart Cherkessk | 3:1 (1:1) | |||||
Shakhty | |||||||||
20.08 18:00 | Torpedo Taganrog | | Beshtau | 7:2 (1:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
Day 26 | |||||||||
14.08 | Avtodor | | Dynamo Makhachkala | 3:0 (1:0) | |||||
14.08 | Anapa | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | |||||
14.08 | Angusht | | Iriston | 4:1 (3:1) | |||||
14.08 | Venets | | Lokomotiv-Taim | 1:0 (0:0) | |||||
Gulkevichi | |||||||||
14.08 | Zhemchuzhina-2 | | Torpedo Taganrog | 1:1 (0:1) | |||||
14.08 | Kavkazkabel | | Nart Nartkala | 2:1 (1:1) | |||||
14.08 | FK Mozdok | | Alania-2 | 2:0 (2:0) | |||||
14.08 | Nart Cherkessk | | Beshtau | 2:0 (1:0) | |||||
14.08 | Torpedo Armavir | | Torpedo Georgievsk | 1:1 (0:0) | |||||
14.08 18:00 | Volgar-Gazprom | | Rostselmash-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 25 | |||||||||
11.08 | Avtodor | | Iriston | 5:0 (3:0) | |||||
11.08 | Anapa | | Torpedo Taganrog | 3:3 (2:2) | |||||
11.08 | Angusht | | Dynamo Makhachkala | 2:1 (1:0) | |||||
11.08 | Venets | | Torpedo Georgievsk | 2:1 (1:0) | |||||
11.08 | Zhemchuzhina-2 | | Shakhtyor | 0:0 | |||||
11.08 | Kavkazkabel | | Alania-2 | 1:0 (1:0) | |||||
11.08 | FK Mozdok | | Nart Nartkala | 2:1 (2:1) | |||||
11.08 | Torpedo Armavir | | Lokomotiv-Taim | 0:1 (0:1) | |||||
11.08 18:00 | Volgar-Gazprom | | Kuban | 2:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 24 | |||||||||
05.08 | Alania-2 | | Avtodor | 1:0 (1:0) | |||||
05.08 | Beshtau | | Zhemchuzhina-2 | 1:0 (0:0) | |||||
05.08 | Dynamo Makhachkala | | Volgar-Gazprom | 2:3 (1:2) | |||||
05.08 | Kuban | | Venets | 2:0 (0:0) | |||||
05.08 | Lokomotiv-Taim | | Torpedo Georgievsk | 0:1 (0:0) | |||||
Mineralnye Vody Lokomotiv Stadium | |||||||||
05.08 | Nart Nartkala | | Angusht | 1:0 (0:0) | |||||
05.08 | Nart Cherkessk | | Anapa | 0:0 | |||||
05.08 | Rostselmash-2 | | Torpedo Armavir | 4:0 (1:0) | |||||
05.08 | Shakhtyor | | Kavkazkabel | 1:2 (1:2) | |||||
05.08 19:00 | Torpedo Taganrog | | FK Mozdok | 3:1 (2:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
Day 23 | |||||||||
02.08 | Alania-2 | | Angusht | 0:2 (0:1) | |||||
02.08 | Beshtau | | Anapa | 3:0 (2:0) | |||||
Lermontov | |||||||||
02.08 | Iriston | | Volgar-Gazprom | 4:0 (0:0) | |||||
02.08 | Kuban | | Torpedo Armavir | 7:0 (5:0) | |||||
02.08 | Nart Nartkala | | Avtodor | 1:4 (0:1) | |||||
02.08 | Nart Cherkessk | | Zhemchuzhina-2 | 3:1 (1:0) | |||||
02.08 | Rostselmash-2 | | Venets | 2:1 (1:0) | |||||
02.08 | Torpedo Taganrog | | Kavkazkabel | 0:2 (0:0) | |||||
02.08 | Shakhtyor | | FK Mozdok | 3:4 (2:2) | |||||
Shakhty |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 29 | 5 | 2 | 74-24 | 92 | ||
2. | Torpedo Pavlovo | 36 | 24 | 3 | 9 | 63-24 | 75 | ||
3. | Torpedo Volzhskiy | 36 | 20 | 8 | 8 | 60-40 | 68 | ||
4. | Energiya Uren | 36 | 19 | 10 | 7 | 57-28 | 67 | ||
5. | Torpedo Arzamas | 36 | 17 | 9 | 10 | 52-37 | 60 | ||
6. | Diana | 36 | 17 | 6 | 13 | 52-46 | 57 | ||
7. | Svetotechnika | 36 | 16 | 9 | 11 | 54-36 | 57 | ||
8. | Biokhimik-Mordovia | 36 | 15 | 9 | 12 | 40-39 | 54 | ||
9. | Zenit Penza | 36 | 16 | 5 | 15 | 47-50 | 53 | ||
10. | FK Balakovo | 36 | 16 | 4 | 16 | 48-44 | 52 |
Day 24 | |||||||||
26.08 | Nosta | | Metallurg-Metiznik | 3:0 (1:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
26.08 18:00 | Gazovik | | UralAZ | 0:3 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
26.08 18:00 | Zenit Chelyabinsk | | Dynamo Perm | 3:0 (2:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
26.08 18:00 | Neftyanik Buguruslan | | Dynamo Izhevsk | 1:0 (1:0) | |||||
Pokhvistnevo Neftyanik Stadium | |||||||||
26.08 18:00 | Sodovik | | Energiya Chaikovskiy | 3:0 (2:0) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
26.08 18:00 | Uralmash | | Sibir | 4:2 (3:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
26.08 18:30 | Amkar | | Dynamo Omsk | 4:0 (3:0) | |||||
Perm | |||||||||
Day 23 | |||||||||
23.08 18:00 | Gazovik | | Metallurg-Metiznik | 0:1 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
23.08 18:00 | Zenit Chelyabinsk | | Uralets | 2:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
23.08 18:00 | Irtysh | | Samotlor-XXI | 0:1 (0:1) | |||||
Tobolsk | |||||||||
23.08 18:00 | Neftyanik Buguruslan | | Energiya Chaikovskiy | 2:2 (2:1) | |||||
Pokhvistnevo Neftyanik Stadium | |||||||||
23.08 18:00 | Nosta | | UralAZ | 5:0 (2:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
23.08 18:00 | Sodovik | | Dynamo Izhevsk | 2:0 (1:0) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
23.08 18:00 | Uralmash | | Dynamo Omsk | 3:1 (2:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
23.08 18:30 | Amkar | | Sibir | 2:0 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
Day 22 | |||||||||
16.08 | Samotlor-XXI | | Zenit Chelyabinsk | 2:2 (2:1) | |||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
16.08 18:00 | Dynamo Izhevsk | | Amkar | 0:3 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
16.08 18:00 | Metallurg-Metiznik | | Sodovik | 2:1 (0:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
16.08 18:00 | UralAZ | | Neftyanik Buguruslan | 2:1 (0:0) | |||||
Miass | |||||||||
16.08 18:00 | Uralets | | Gazovik | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
16.08 18:00 | Energiya Chaikovskiy | | Uralmash | 4:0 (2:0) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
16.08 18:30 | Dynamo Perm | | Nosta | 0:1 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
Day 21 | |||||||||
13.08 | Dynamo Izhevsk | | Uralmash | 0:2 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
13.08 17:30 | Uralets | | Nosta | 0:4 (0:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
13.08 18:00 | Dynamo Omsk | | Sibir | 2:0 (2:0) | |||||
Omsk | |||||||||
13.08 18:00 | Irtysh | | Zenit Chelyabinsk | 0:2 (0:1) | |||||
Tobolsk | |||||||||
13.08 18:00 | Metallurg-Metiznik | | Neftyanik Buguruslan | 3:1 (2:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
13.08 18:00 | UralAZ | | Sodovik | 1:1 (0:0) | |||||
Miass | |||||||||
13.08 18:00 | Energiya Chaikovskiy | | Amkar | 0:3 (0:0) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
13.08 18:30 | Dynamo Perm | | Gazovik | 1:2 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
Day 20 | |||||||||
06.08 | Nosta | | Samotlor-XXI | 6:0 (2:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
06.08 18:00 | Gazovik | | Irtysh | 2:2 (1:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
06.08 18:00 | Dynamo Omsk | | Energiya Chaikovskiy | 3:2 (1:1) | |||||
Omsk | |||||||||
06.08 18:00 | Zenit Chelyabinsk | | Trubnik | 3:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
06.08 18:00 | Neftyanik Buguruslan | | Uralets | 0:3 (0:1) | |||||
Pokhvistnevo Neftyanik Stadium | |||||||||
06.08 18:00 | Sibir | | Dynamo Izhevsk | 1:1 (1:0) | |||||
Kurgan | |||||||||
06.08 18:00 | Sodovik | | Dynamo Perm | 3:0 (2:0) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
06.08 18:00 | Uralmash | | Metallurg-Metiznik | 4:1 (2:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
06.08 18:30 | Amkar | | UralAZ | 3:0 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
Day 19 | |||||||||
03.08 18:00 | Gazovik | | Samotlor-XXI | 6:0 (4:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
03.08 18:00 | Dynamo Omsk | | Dynamo Izhevsk | 0:1 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
03.08 18:00 | Neftyanik Buguruslan | | Dynamo Perm | 0:1 (0:1) | |||||
Pokhvistnevo Neftyanik Stadium | |||||||||
03.08 18:00 | Sibir | | Energiya Chaikovskiy | 1:5 (0:2) | |||||
Kurgan | |||||||||
03.08 18:00 | Sodovik | | Uralets | 1:0 (0:0) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
03.08 18:00 | Uralmash | | UralAZ | 2:1 (1:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
03.08 18:30 | Amkar | | Metallurg-Metiznik | 4:1 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
03.08 19:00 | Nosta | | Irtysh | 3:0 (1:0) | |||||
Novotroitsk |
Day 20 | |||||||||
29.08 | Kuzbass | | Dynamo Barnaul | 3:0 (1:0) | |||||
30.08 | Viktoria | | Torpedo Rubtsovsk | 1:2 | |||||
30.08 | Zvezda | | Luch | 2:0 (0:0) | |||||
30.08 | Metallurg Krasnoyarsk | | Amur-Energiya | 3:0 (3:0) | |||||
30.08 | Metallurg Novokuznetsk | | Zarya | 2:0 (0:0) | |||||
30.08 | Selenga | | Okean | 1:1 (1:1) | |||||
30.08 | Sibiryak | | SKA | 1:0 (1:0) | |||||
30.08 | FK Mezhdurechensk | | Chkalovets | 0:2 (0:0) | |||||
Mezhdurechensk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
23.08 | Amur-Energiya | | FK Mezhdurechensk | 5:0 (2:0) | |||||
23.08 | Dynamo Barnaul | | Zvezda | 0:2 (0:1) | |||||
23.08 | Zarya | | Sibiryak | 1:0 (1:0) | |||||
23.08 | Luch | | Kuzbass | 1:0 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
23.08 | Okean | | Viktoria | 0:0 | |||||
Nakhodka | |||||||||
23.08 | SKA | | Metallurg Novokuznetsk | 2:0 (2:0) | |||||
23.08 | Torpedo Rubtsovsk | | Selenga | 1:3 (0:1) | |||||
23.08 19:00 | Chkalovets | | Metallurg Krasnoyarsk | 0:0 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
20.08 | Amur-Energiya | | Metallurg Novokuznetsk | 2:1 (2:0) | |||||
20.08 | Dynamo Barnaul | | Selenga | 4:1 (2:0) | |||||
20.08 | Zarya | | Metallurg Krasnoyarsk | 0:3 (0:1) | |||||
20.08 | Luch | | Viktoria | 1:0 (0:0) | |||||
20.08 | Okean | | Kuzbass | 2:2 (0:1) | |||||
Nakhodka | |||||||||
20.08 | SKA | | FK Mezhdurechensk | 4:0 (2:0) | |||||
20.08 | Torpedo Rubtsovsk | | Zvezda | 0:4 (0:3) | |||||
20.08 19:00 | Chkalovets | | Sibiryak | 2:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
13.08 | Viktoria | | SKA | 2:1 (2:0) | |||||
13.08 | Kuzbass | | Amur-Energiya | 0:0 | |||||
13.08 | Metallurg Krasnoyarsk | | Dynamo Barnaul | 0:1 (0:1) | |||||
13.08 | Metallurg Novokuznetsk | | Okean | 2:2 (1:0) | |||||
13.08 | Selenga | | Zarya | 3:2 (2:1) | |||||
13.08 | Sibiryak | | Torpedo Rubtsovsk | 2:2 (1:2) | |||||
13.08 | FK Mezhdurechensk | | Luch | 0:0 | |||||
13.08 18:30 | Zvezda | | Chkalovets | 1:1 (0:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
Day 16 | |||||||||
10.08 | Viktoria | | Amur-Energiya | 2:2 (0:0) | |||||
10.08 | Zvezda | | Zarya | 2:0 (0:0) | |||||
10.08 | Kuzbass | | SKA | 1:4 (0:1) | |||||
10.08 | Metallurg Krasnoyarsk | | Torpedo Rubtsovsk | 5:0 (3:0) | |||||
10.08 | Metallurg Novokuznetsk | | Luch | 0:1 (0:0) | |||||
10.08 | Selenga | | Chkalovets | 1:1 (0:0) | |||||
10.08 | Sibiryak | | Dynamo Barnaul | 0:1 (0:0) | |||||
10.08 | FK Mezhdurechensk | | Okean | 1:1 (0:0) | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.08 15:00 | Zorya (Lugansk) | | Oskil (Kupyansk) | 2:0 (1:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Lugansk | |||||||||
29.08 16:00 | SK Odesa (Odesa) | | Portovyk (Illichovsk) | 4:0 (0:0) | 3:1 (0:1) | 7:1 | |||
Odesa | |||||||||
29.08 16:00 | Dynamo (Odesa) | | Krystal (Kherson) | 0:1 (0:0) | 1:3 (1:1) | 1:4 | |||
Odesa | |||||||||
29.08 16:00 | Viktor (Zaporizhia) | | Metalurh (Novomoskovsk) | 2:4 (0:2) | 0:4 (0:0) | 2:8 | |||
Zaporizhia | |||||||||
29.08 16:00 | Tsementnyk-Khorda (Mykolaiv) | | Bukovyna (Chernivtsy) | 1:1 (1:1) | 2:1 (2:1) | 3:2 | |||
Mykolaiv | |||||||||
29.08 16:00 | Hazovyk (Komarno) | | Veres (Rivne) | 3:0 (0:0) | 2:0 (0:0) | 5:0 | |||
Komarno Gazovyk Stadium | |||||||||
29.08 16:00 | Paperovyk (Malyn) | | Naftovyk (Dolyna) | 2:1 (0:0) | 0:0 | 2:1 | |||
Malyn Avanhard Stadium | |||||||||
29.08 16:00 | Avanhard (Rovenky) | | Shakhtar (Stahanov) | 2:1 (1:0) | 0:4 (0:1) | 2:5 | |||
Rovenky | |||||||||
29.08 17:00 | Verkhovyna (Uzhhorod) | | Krystal (Chortkiv) | 5:0 (3:0) | 1:4 (1:2) | 6:4 | |||
Uzhgorod | |||||||||
29.08 17:00 | Tytan (Armyansk) | | Chornomorets (Sevastopol) | 1:1 (1:0) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Armyansk | |||||||||
29.08 17:00 | Lokomotyv (Smila) | | Olimpiya FK AES (Yuzhnoukrainsk) | 0:2 (0:1) | 1:3 (0:2) | 1:5 | |||
Smila Lokomotyv Stadium | |||||||||
29.08 17:00 | Systema-Boreks (Boyarka) | | Dynamo-3 (Kyiv) | 1:0 (0:0) | 4:0 (2:0) | 5:0 | |||
Borodyanka Systema SC | |||||||||
29.08 17:00 | Obolon-PVO (Kyiv) | | Hirnyk-Sport (Komsomolsk) | 3:1 (1:1) | 2:0 (0:0) | 5:1 | |||
Kiev Bilshovyk Stadium | |||||||||
29.08 17:00 | FK Petrivtsi (Myrhorod) | | Electron (Romny) | 1:2 (0:1) | 1:4 (0:2) | 2:6 | |||
Myrgorod Sokil Stadium | |||||||||
29.08 18:00 | Podillya (Khmelnytskyi) | | Halychyna (Drohobych) | 1:0 (0:0) | 2:1 (0:0) | 3:1 | |||
Khmelnytsky | |||||||||
Day 1 | |||||||||
25.08 17:00 | Krystal (Kherson) | | Dynamo (Odesa) | 3:1 (1:1) | |||||
Kherson | |||||||||
25.08 17:00 | Metalurh (Novomoskovsk) | | Viktor (Zaporizhia) | 4:0 (0:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
25.08 17:00 | Bukovyna (Chernivtsy) | | Tsementnyk-Khorda (Mykolaiv) | 1:2 (1:2) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
25.08 17:00 | Krystal (Chortkiv) | | Verkhovyna (Uzhhorod) | 4:1 (2:1) | |||||
Chortkiv | |||||||||
25.08 17:00 | Chornomorets (Sevastopol) | | Tytan (Armyansk) | 0:1 (0:0) | |||||
Sevastopol | |||||||||
25.08 17:00 | Dynamo-3 (Kyiv) | | Systema-Boreks (Boyarka) | 0:4 (0:2) | |||||
Kiev | |||||||||
25.08 17:00 | Hirnyk-Sport (Komsomolsk) | | Obolon-PVO (Kyiv) | 0:2 (0:0) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
25.08 17:00 | Naftovyk (Dolyna) | | Paperovyk (Malyn) | 0:0 | |||||
Dolyna | |||||||||
25.08 17:00 | Shakhtar (Stahanov) | | Avanhard (Rovenky) | 4:0 (1:0) | |||||
Stakhanov | |||||||||
25.08 17:00 | Oskil (Kupyansk) | | Zorya (Lugansk) | 0:0 | |||||
Kupyansk Oskol Stadium | |||||||||
25.08 17:30 | Portovyk (Illichovsk) | | SK Odesa (Odesa) | 1:3 (1:0) | |||||
Illichivsk | |||||||||
25.08 18:00 | Olimpiya FK AES (Yuzhnoukrainsk) | | Lokomotyv (Smila) | 3:1 (2:0) | |||||
Yuzhnoukrainsk | |||||||||
25.08 18:00 | Veres (Rivne) | | Hazovyk (Komarno) | 0:2 (0:0) | |||||
Rivne | |||||||||
25.08 18:00 | Electron (Romny) | | FK Petrivtsi (Myrhorod) | 4:1 (2:0) | |||||
Romny Elektron Stadium | |||||||||
25.08 18:00 | Halychyna (Drohobych) | | Podillya (Khmelnytskyi) | 1:2 (0:0) | |||||
Drogobych |
01.08 17:00 | Krystal (Chortkiv) | | Zorya (Khorostkiv) | 3:1 (1:1) | |||||
Chortkiv |
Day 9 | |||||||||
30.08 17:00 | Metalurh Mariupol | | Kryvbas | 0:0 | |||||
Mariupol | |||||||||
30.08 18:00 | Shakhtar | | Dnipro | 6:0 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
30.08 18:00 | Karpaty | | Metalurh Zaporizhzhya | 1:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
30.08 18:00 | SK Mykolaiv | | Metalurh Donetsk | 0:1 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
30.08 18:00 | Metalist | | Vorskla | 2:4 (2:3) | |||||
Kharkiv | |||||||||
30.08 18:00 | Nyva | | Zirka | 3:2 (1:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
30.08 19:00 | Dynamo | | Prykarpattya | 7:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
31.08 18:00 | Tavriya | | CSKA | 1:1 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
Day 8 | |||||||||
22.08 17:30 | Metalurh Donetsk | | Tavriya | 2:0 (1:0) | |||||
Khartsyzsk | |||||||||
22.08 18:00 | Vorskla | | Karpaty | 0:0 | |||||
Poltava | |||||||||
22.08 18:00 | Prykarpattya | | Metalurh Mariupol | 0:3 (0:1) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
22.08 18:00 | Zirka | | Metalist | 2:0 (2:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
22.08 18:00 | Dnipro | | Nyva | 4:0 (2:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
22.08 19:00 | Kryvbas | | SK Mykolaiv | 0:0 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
Day 7 | |||||||||
16.08 18:00 | Metalurh Mariupol | | Metalurh Zaporizhzhya | 4:2 (2:2) | |||||
Mariupol | |||||||||
16.08 18:00 | SK Mykolaiv | | Prykarpattya | 1:1 (1:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
16.08 18:00 | Tavriya | | Kryvbas | 0:2 (0:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
16.08 19:00 | Karpaty | | Zirka | 2:1 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
16.08 20:00 | Dynamo | | Vorskla | 4:0 (3:0) | |||||
Kiev | |||||||||
17.08 18:00 | Metalurh Donetsk | | CSKA | 2:2 (1:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
06.08 18:00 | Zirka | | Dynamo | 0:5 (0:4) | |||||
Kirovograd | |||||||||
06.08 19:00 | Shakhtar | | Metalist | 3:1 (2:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
08.08 18:00 | CSKA | | Nyva | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
08.08 18:00 | Vorskla | | Metalurh Mariupol | 0:1 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
08.08 18:30 | Prykarpattya | | Tavriya | 0:2 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
08.08 19:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | SK Mykolaiv | 4:1 (1:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
08.08 19:00 | Kryvbas | | Metalurh Donetsk | 2:0 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
08.08 19:00 | Dnipro | | Karpaty | 0:2 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.08 18:00 | Metalurh Donetsk | | Prykarpattya | 1:0 (1:0) | |||||
Khartsyzsk | |||||||||
02.08 18:00 | Metalist | | Nyva | 2:1 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
02.08 18:30 | Tavriya | | Metalurh Zaporizhzhya | 2:3 (0:3) | |||||
Simferopol | |||||||||
02.08 19:00 | Dynamo | | Dnipro | 2:3 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
02.08 19:00 | SK Mykolaiv | | Vorskla | 1:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
02.08 19:00 | Karpaty | | Shakhtar | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
02.08 19:00 | Kryvbas | | CSKA | 0:0 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
02.08 19:00 | Metalurh Mariupol | | Zirka | 0:0 | |||||
Mariupol |
Day 8 | |||||||||
31.08 | Kremin | | Chornomorets | 1:0 (1:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
31.08 | Polihraftekhnika | | Metalurh | 1:1 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
31.08 | CSKA-2 | | Shakhtar-2 | 1:3 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
31.08 | FK Cherkasy | | Torpedo | 3:2 (2:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
31.08 | Polissya | | Desna | 2:1 (1:1) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
31.08 | Nyva | | Dynamo-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
Day 7 | |||||||||
28.08 | Polihraftekhnika | | Chornomorets | 0:0 | |||||
Oleksandriia | |||||||||
28.08 | Kremin | | Metalurh | 3:2 (2:2) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
28.08 | CSKA-2 | | Torpedo | 0:2 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
28.08 | FK Cherkasy | | Shakhtar-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
28.08 | Polissya | | Dynamo-2 | 1:2 (0:1) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
28.08 | Nyva | | Desna | 2:1 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
28.08 | Shakhtar | | Stal | 3:4 (1:1) | |||||
Makiivka | |||||||||
28.08 | Volyn | | FK Lviv | 0:0 | |||||
Lutsk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
21.08 | Chornomorets | | Naftovyk | 2:2 (1:1) | |||||
Odesa | |||||||||
21.08 | Metalurh | | Yavir | 3:2 (1:2) | |||||
Nikopol | |||||||||
21.08 | Torpedo | | Kremin | 2:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
21.08 | Shakhtar-2 | | Polihraftekhnika | 7:2 (4:2) | |||||
Khartsyzsk | |||||||||
21.08 | Dynamo-2 | | FK Cherkasy | 2:1 (2:1) | |||||
Shchastlive DYuSSh Stadium | |||||||||
21.08 | Desna | | CSKA-2 | 1:2 (1:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
21.08 | Stal | | Nyva | 3:0 (1:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
21.08 | Shakhtar | | Polissya | 1:0 (1:0) | |||||
Makiivka | |||||||||
21.08 | Bukovyna | | FK Lviv | 0:0 | |||||
Chernivtsi | |||||||||
21.08 | Podillya | | Volyn | 0:1 (0:1) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
Day 5 | |||||||||
18.08 | Metalurh | | Naftovyk | 0:0 | |||||
Nikopol | |||||||||
18.08 | Torpedo | | Polihraftekhnika | 1:0 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
18.08 | Shakhtar-2 | | Kremin | 1:0 (0:0) | |||||
Khartsyzsk | |||||||||
18.08 | Desna | | FK Cherkasy | -:+ | |||||
18.08 | Stal | | Polissya | 5:0 (2:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
18.08 | Shakhtar | | Nyva | 1:3 (0:0) | |||||
Makiivka | |||||||||
18.08 | Bukovyna | | Volyn | 3:1 (2:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
18.08 | Podillya | | FK Lviv | 0:0 | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
18.08 17:30 | Chornomorets | | Yavir | 1:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 4 | |||||||||
12.08 | Volyn | | Chornomorets | 0:1 (0:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
12.08 | FK Lviv | | Metalurh | 4:1 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
12.08 | Yavir | | Shakhtar-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Sumy | |||||||||
12.08 | Naftovyk | | Torpedo | 1:0 (1:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
12.08 | Polihraftekhnika | | Desna | 2:1 (2:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
12.08 | CSKA-2 | | Shakhtar | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
12.08 | FK Cherkasy | | Stal | 3:1 (1:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
13.08 | Kremin | | Dynamo-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
Day 3 | |||||||||
09.08 | FK Lviv | | Chornomorets | 1:4 (1:2) | |||||
Lviv | |||||||||
09.08 | Podillya | | Bukovyna | 2:1 (1:1) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
09.08 | Volyn | | Metalurh | 2:1 (1:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
09.08 | Yavir | | Torpedo | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnopillya Kolos Stadium | |||||||||
09.08 | Naftovyk | | Shakhtar-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
09.08 | Polihraftekhnika | | Dynamo-2 | 0:2 (0:1) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
09.08 | Kremin | | Desna | 0:2 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
09.08 | CSKA-2 | | Stal | 1:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
09.08 | FK Cherkasy | | Shakhtar | 2:0 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
09.08 | Polissya | | Nyva | 0:1 (0:0) | |||||
Zhytomyr | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.08 | Chornomorets | | Podillya | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
03.08 | Metalurh | | Bukovyna | 2:0 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
03.08 | Torpedo | | Volyn | 3:1 (3:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
03.08 | Shakhtar-2 | | FK Lviv | 2:2 (1:1) | |||||
Khartsyzsk | |||||||||
03.08 | Dynamo-2 | | Naftovyk | 3:1 (1:1) | |||||
Shchastlive DYuSSh Stadium | |||||||||
03.08 | Desna | | Yavir | 0:0 | |||||
Chernigiv | |||||||||
03.08 | Stal | | Kremin | 3:3 (2:2) | |||||
Alchevsk | |||||||||
03.08 | Shakhtar | | Polihraftekhnika | 5:2 (4:1) | |||||
Makiivka | |||||||||
03.08 | Nyva | | FK Cherkasy | 4:0 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
03.08 | Polissya | | CSKA-2 | 1:3 (1:2) | |||||
Zhytomyr |
Day 4 | |||||||||
20.08 | Enerhetyk | | Hazovyk | 1:3 | |||||
20.08 | Papirnyk | | Naftovyk | 1:0 | |||||
20.08 | Borisfen | | Halychyna | 2:0 | |||||
20.08 | FK Kalush | | Tsementnyk-Khorda | 3:2 | |||||
20.08 | Haray | | Krystal Chortkiv | 1:0 | |||||
20.08 | Verkhovyna | | Veres | 3:0 | |||||
20.08 | Dynamo-3 | | Karpaty-2 | 1:2 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Dynamo-3 | | Enerhetyk | 1:0 | |||||
15.08 | Karpaty-2 | | Verkhovyna | 1:1 | |||||
15.08 | Veres | | Haray | 1:1 | |||||
15.08 | Krystal Chortkiv | | FK Kalush | 4:1 | |||||
15.08 | Tsementnyk-Khorda | | Borisfen | 1:0 | |||||
15.08 | Systema-Boreks | | Papirnyk | 0:0 | |||||
15.08 | Naftovyk | | Hazovyk | 0:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
10.08 | Enerhetyk | | Naftovyk | 1:0 | |||||
10.08 | Hazovyk | | Systema-Boreks | 2:0 | |||||
10.08 | Papirnyk | | Halychyna | 2:0 | |||||
10.08 | Borisfen | | Krystal Chortkiv | 3:0 | |||||
10.08 | FK Kalush | | Veres | 0:0 | |||||
10.08 | Haray | | Karpaty-2 | 0:1 | |||||
10.08 | Verkhovyna | | Dynamo-3 | 2:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
06.08 | Verkhovyna | | Enerhetyk | 0:0 | |||||
06.08 | Dynamo-3 | | Haray | 2:1 | |||||
06.08 | Karpaty-2 | | FK Kalush | 2:2 | |||||
06.08 | Veres | | Borisfen | 0:1 | |||||
06.08 | Tsementnyk-Khorda | | Papirnyk | 3:0 | |||||
06.08 | Halychyna | | Hazovyk | 3:1 | |||||
06.08 | Systema-Boreks | | Naftovyk | 2:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
20.08 | Torpedo | | Portovyk | 1:2 | |||||
20.08 | Rihonda | | Tytan | 0:0 | |||||
20.08 | Zirka-2 | | Viktor | 1:0 | |||||
20.08 | Kryvbas-2 | | Olimpiya FK AES | 0:0 | |||||
20.08 | Krystal Kherson | | Hirnyk-Sport | 3:2 | |||||
20.08 | Dynamo-SKA | | Chornomorets | 1:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Chornomorets | | Krystal Kherson | 0:2 | |||||
15.08 | Hirnyk-Sport | | Kryvbas-2 | 0:3 | |||||
15.08 | Olimpiya FK AES | | Zirka-2 | 0:2 | |||||
15.08 | Viktor | | Rihonda | 4:1 | |||||
15.08 | Tytan | | Torpedo | 5:3 | |||||
15.08 | SK Odesa | | Fortuna | 6:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
10.08 | Fortuna | | Portovyk | 1:1 | |||||
10.08 | Torpedo | | Viktor | 1:2 | |||||
10.08 | Rihonda | | Olimpiya FK AES | 0:2 | |||||
10.08 | Krystal Kherson | | Dynamo-SKA | 3:0 | |||||
11.08 | Zirka-2 | | Hirnyk-Sport | 1:0 | |||||
11.08 | Kryvbas-2 | | Chornomorets | 4:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
06.08 | Dynamo-SKA | | Kryvbas-2 | 0:2 | |||||
06.08 | Hirnyk-Sport | | Rihonda | 1:0 | |||||
06.08 | Olimpiya FK AES | | Torpedo | 2:0 | |||||
06.08 | Tytan | | Fortuna | 2:1 | |||||
06.08 | Portovyk | | SK Odesa | 1:4 | |||||
07.08 | Chornomorets | | Zirka-2 | 2:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
20.08 | FK Myrhorod | | Shakhtar Stakhanov | 1:2 | |||||
20.08 | Dnipro-2 | | Vorskla-2 | 1:2 | |||||
20.08 | VVS | | Metalurh | 1:1 | |||||
20.08 | Metalurh-2 | | Obolon PPO | 6:2 | |||||
20.08 | Zorya | | Oskil | 3:1 | |||||
20.08 | Avanhard | | Electron | 1:2 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Electron | | Zorya | 1:0 | |||||
15.08 | Oskil | | Metalurh-2 | 5:2 | |||||
15.08 | Obolon PPO | | VVS | 2:0 | |||||
15.08 | Metalurh | | Shakhtar Horlivka | 4:0 | |||||
15.08 | Vorskla-2 | | FK Myrhorod | 1:0 | |||||
15.08 | Shakhtar Stakhanov | | Metalist-2 | 1:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
10.08 | Metalist-2 | | Vorskla-2 | 2:0 | |||||
10.08 | Dnipro-2 | | Metalurh | 3:1 | |||||
10.08 | Shakhtar Horlivka | | Obolon PPO | 0:1 | |||||
10.08 | VVS | | Oskil | 0:1 | |||||
10.08 | Metalurh-2 | | Electron | 2:1 | |||||
10.08 | Zorya | | Avanhard | 4:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
06.08 | Avanhard | | Metalurh-2 | 1:2 | |||||
06.08 | Electron | | VVS | 1:0 | |||||
06.08 | Oskil | | Shakhtar Horlivka | 6:2 | |||||
06.08 | Obolon PPO | | Dnipro-2 | 4:1 | |||||
06.08 | Metalurh | | FK Myrhorod | 5:0 | |||||
06.08 | Vorskla-2 | | Shakhtar Stakhanov | 2:0 | |||||
Day 22 | |||||||||
29.08 17:00 | BATE | | Slavia | 2:0 (1:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
29.08 17:30 | Dnepr-Transmash | | Kamunalnik | 4:0 (3:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
29.08 17:30 | FK Maladzyechna | | Belshina | 0:1 (0:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
29.08 18:00 | Dynamo Brest | | Neman | 1:2 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
29.08 18:00 | Tarpeda-Kadzina | | FK Homel | 2:2 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
30.08 17:50 | Shakhtsyor | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
31.08 17:00 | Lokomotiv-96 | | Naftan-Devon | 2:1 (1:0) | |||||
Orsha | |||||||||
Day 21 | |||||||||
25.08 17:00 | Belshina | | Tarpeda Minsk | 1:0 (1:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
25.08 17:00 | FK Homel | | BATE | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
25.08 17:00 | Slavia | | Dynamo Brest | 1:2 (0:1) | |||||
Mazyr | |||||||||
25.08 17:30 | Neman | | Shakhtsyor | 2:3 (2:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
25.08 18:00 | Naftan-Devon | | Dnepr-Transmash | 0:1 (0:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
25.08 18:00 | Kamunalnik | | FK Maladzyechna | 3:1 (0:0) | |||||
Slonim | |||||||||
Day 20 | |||||||||
21.08 17:00 | FK Homel | | Tarpeda Minsk | 2:1 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
21.08 18:00 | Dynamo Minsk | | Dynamo Brest | 0:5 (0:4) | |||||
Minsk | |||||||||
21.08 18:00 | Slavia | | Tarpeda-Kadzina | 2:1 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
21.08 18:00 | Neman | | BATE | 1:2 (0:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
21.08 18:00 | Naftan-Devon | | Shakhtsyor | 4:4 (3:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
21.08 18:00 | FK Maladzyechna | | Dnepr-Transmash | 1:2 (1:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
21.08 18:30 | Kamunalnik | | Lokomotiv-96 | 2:3 (1:1) | |||||
Slonim | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.08 18:00 | Tarpeda-Kadzina | | Neman | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
15.08 18:00 | Dnepr-Transmash | | Belshina | 1:0 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
15.08 18:00 | Shakhtsyor | | Kamunalnik | 2:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
15.08 18:00 | Dynamo Brest | | Naftan-Devon | 1:0 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
15.08 18:00 | BATE | | Dynamo Minsk | 3:0 (2:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
15.08 18:00 | Tarpeda Minsk | | Slavia | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
17.08 17:30 | Lokomotiv-96 | | FK Maladzyechna | 1:2 (0:1) | |||||
Orsha | |||||||||
Day 18 | |||||||||
07.08 18:00 | Belshina | | FK Homel | 2:0 (1:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
07.08 18:00 | Dynamo Minsk | | Tarpeda-Kadzina | 2:1 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
08.08 17:00 | Neman | | Tarpeda Minsk | 0:0 | |||||
Hrodna | |||||||||
08.08 18:00 | Naftan-Devon | | BATE | 0:1 (0:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
08.08 18:00 | Kamunalnik | | Dynamo Brest | 1:0 (0:0) | |||||
Slonim | |||||||||
08.08 18:00 | FK Maladzyechna | | Shakhtsyor | 0:1 (0:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
08.08 18:00 | Dnepr-Transmash | | Lokomotiv-96 | 2:0 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.08 17:00 | Tarpeda-Kadzina | | Naftan-Devon | 0:1 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
01.08 18:00 | Shakhtsyor | | Dnepr-Transmash | 1:3 (1:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
01.08 18:00 | Dynamo Brest | | FK Maladzyechna | 6:3 (2:2) | |||||
Brest | |||||||||
01.08 18:00 | BATE | | Kamunalnik | 1:0 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
01.08 18:00 | FK Homel | | Slavia | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
02.08 18:00 | Tarpeda Minsk | | Dynamo Minsk | 3:4 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
02.08 18:00 | Lokomotiv-96 | | Belshina | 1:0 (0:0) | |||||
Orsha |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
09.08 | Kaysar-Hurricane (Kyzylorda) | | Yelimay (Semipalatinsk) | 4:1 (2:0) | 2:1 (0:0) | 6:2 | |||
Kyzylorda |
Day 6 | |||||||||
29.08 | Agro | | Nistru | 2:1 (2:1) | |||||
29.08 | Unisport | | Olimpia | 1:2 (0:1) | |||||
29.08 | Sheriff | | Tiligul | 2:0 (1:0) | |||||
30.08 | Moldova-Gaz | | Zimbru | 1:2 (0:0) | |||||
31.08 | Roma | | Constructorul | +:- | |||||
Day 5 | |||||||||
06.08 | Agro | | Moldova-Gaz | 0:3 (0:1) | |||||
06.08 | Nistru | | Roma | 1:0 (0:0) | |||||
06.08 | Constructorul | | Sheriff | 1:1 (1:0) | |||||
06.08 | Tiligul | | Unisport | 3:1 (1:0) | |||||
06.08 | Olimpia | | Zimbru | 1:0 (1:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
02.08 | Roma | | Agro | 1:0 (0:0) | |||||
02.08 | Unisport | | Constructorul | 0:2 (0:2) | |||||
02.08 | Sheriff | | Nistru | 3:4 (1:0) | |||||
02.08 | Moldova-Gaz | | Olimpia | 0:0 | |||||
02.08 | Zimbru | | Tiligul | 2:0 (2:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
12.08 | Zimbru | | Nistru | 3:1 (0:1) | |||||
Day 18 | |||||||||
27.08 | MHSK | | Nasaf | 2:3 | |||||
27.08 | Paxtakor | | Soʼgʼdiyona | 6:1 | |||||
27.08 | Metallurg | | FK Andijon | 4:2 | |||||
27.08 | FK Kasansay | | Traktor | 3:1 | |||||
27.08 | Surkhan | | Buxoro | 3:1 | |||||
27.08 | Xorazm | | Temiryoʼlchi | 1:0 | |||||
27.08 | Novbahor | | Dustlik | 2:2 | |||||
27.08 | Zarafshon | | Neftchi | 1:1 | |||||
Day 17 | |||||||||
19.08 | Buxoro | | Soʼgʼdiyona | 0:1 | |||||
19.08 | MHSK | | Paxtakor | 1:7 | |||||
19.08 | Neftchi | | Metallurg | 2:0 | |||||
19.08 | FK Andijon | | Xorazm | 2:1 | |||||
19.08 | Temiryoʼlchi | | Surkhan | 3:2 | |||||
19.08 | Dustlik | | FK Kasansay | 4:2 | |||||
19.08 | Traktor | | Zarafshon | 1:1 | |||||
19.08 | Nasaf | | Novbahor | 0:1 | |||||
Day 16 | |||||||||
14.08 | Metallurg | | Traktor | 3:3 | |||||
14.08 | Soʼgʼdiyona | | Temiryoʼlchi | 5:2 | |||||
14.08 | Surkhan | | FK Andijon | 3:1 | |||||
14.08 | Xorazm | | Neftchi | 1:3 | |||||
14.08 | Zarafshon | | Dustlik | 3:1 | |||||
14.08 | FK Kasansay | | Nasaf | 0:1 | |||||
14.08 | Novbahor | | MHSK | 6:1 | |||||
14.08 | Paxtakor | | Buxoro | 5:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
28.08 18:00 | GAK | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
29.08 15:30 | LASK | | Tirol | 3:2 (0:1) | |||||
Linz | |||||||||
29.08 15:30 | Austria Lustenau | | Vorwärts | 1:1 (0:1) | |||||
Lustenau | |||||||||
29.08 15:30 | Wüstenrot | | Ried | 3:2 (1:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
30.08 17:00 | Rapid | | Sturm | 2:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.08 18:00 | Tirol | | Rapid | 1:3 (0:1) | |||||
Innsbruck | |||||||||
15.08 15:30 | Austria Wien | | Wüstenrot | 3:2 (2:0) | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
15.08 15:30 | Ried | | Austria Lustenau | 3:1 (1:1) | |||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion | |||||||||
15.08 15:30 | Vorwärts | | LASK | 1:4 (1:2) | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
15.08 17:15 | Sturm | | GAK | 2:3 (1:1) | |||||
Graz | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.08 15:30 | GAK | | Tirol | 2:0 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
08.08 15:30 | Ried | | Vorwärts | 0:0 | |||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion | |||||||||
08.08 15:30 | Austria Lustenau | | Austria Wien | 1:1 (1:1) | |||||
Lustenau | |||||||||
08.08 15:30 | Rapid | | LASK | 5:0 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
08.08 17:15 | Wüstenrot | | Sturm | 1:1 (1:1) | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 3 | |||||||||
04.08 18:00 | Sturm | | Austria Lustenau | 3:0 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
05.08 19:00 | Vorwärts | | Rapid | 1:2 (1:1) | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
05.08 19:30 | Austria Wien | | Ried | 1:0 (0:0) | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
05.08 20:30 | LASK | | GAK | 0:1 (0:0) | |||||
Linz | |||||||||
Day 2 | |||||||||
01.08 15:30 | Wüstenrot | | LASK | 1:3 (0:2) | |||||
Salzburg | |||||||||
01.08 15:30 | Ried | | Sturm | 0:1 (0:1) | |||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion | |||||||||
01.08 15:30 | Austria Wien | | Vorwärts | 4:1 (2:0) | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
01.08 15:30 | Austria Lustenau | | Tirol | 2:2 (1:1) | |||||
Lustenau | |||||||||
02.08 17:00 | GAK | | Rapid | 1:1 (1:0) | |||||
Graz |
Day 3 | |||||||||
29.08 15:00 | Everton | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
29.08 15:00 | Middlesbrough | | Derby County | 1:1 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
29.08 15:00 | Sheffield Wednesday | | Aston Villa | 0:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
29.08 15:00 | Southampton | | Nottingham Forest | 1:2 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
29.08 15:00 | Wimbledon | | Leeds United | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
29.08 15:00 | Arsenal | | Charlton Athletic | 0:0 | |||||
London | |||||||||
29.08 15:00 | Blackburn Rovers | | Leicester City | 1:0 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
29.08 15:00 | Coventry City | | West Ham United | 0:0 | |||||
Coventry | |||||||||
30.08 16:00 | Newcastle United | | Liverpool | 1:4 (1:4) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Day 2 | |||||||||
22.08 15:00 | Liverpool | | Arsenal | 0:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
22.08 15:00 | Nottingham Forest | | Coventry City | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
22.08 15:00 | Tottenham Hotspur | | Sheffield Wednesday | 0:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
22.08 15:00 | West Ham United | | Manchester United | 0:0 | |||||
London | |||||||||
22.08 15:00 | Charlton Athletic | | Southampton | 5:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
22.08 15:00 | Chelsea | | Newcastle United | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
22.08 15:00 | Derby County | | Wimbledon | 0:0 | |||||
Derby | |||||||||
22.08 15:00 | Leicester City | | Everton | 2:0 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
23.08 16:00 | Aston Villa | | Middlesbrough | 3:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
24.08 20:00 | Leeds United | | Blackburn Rovers | 1:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.08 15:00 | Middlesbrough | | Leeds United | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15.08 15:00 | Newcastle United | | Charlton Athletic | 0:0 | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15.08 15:00 | Sheffield Wednesday | | West Ham United | 0:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
15.08 15:00 | Wimbledon | | Tottenham Hotspur | 3:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15.08 15:00 | Blackburn Rovers | | Derby County | 0:0 | |||||
Blackburn | |||||||||
15.08 15:00 | Coventry City | | Chelsea | 2:1 (2:1) | |||||
Coventry | |||||||||
15.08 15:00 | Everton | | Aston Villa | 0:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
15.08 15:00 | Manchester United | | Leicester City | 2:2 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
16.08 16:00 | Southampton | | Liverpool | 1:2 (1:1) | |||||
Southampton | |||||||||
17.08 16:00 | Arsenal | | Nottingham Forest | 2:1 (0:0) | |||||
London |
Day 5 | |||||||||
25.08 | Sunderland | | Watford | 4:1 (3:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
31.08 | Barnsley | | Oxford United | 1:0 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
31.08 | Bradford City | | Birmingham City | 2:1 (0:0) | |||||
Bradford | |||||||||
31.08 | Bristol City | | Huddersfield Town | 1:2 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
31.08 | Bury | | Swindon Town | 3:0 (0:0) | |||||
Bury | |||||||||
31.08 | Grimsby Town | | West Bromwich Albion | 5:1 (4:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
31.08 | Port Vale | | Ipswich Town | 0:3 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
31.08 | Portsmouth | | Queens Park Rangers | 3:0 (1:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
31.08 | Sheffield United | | Crewe Alexandra | 3:1 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
31.08 | Wolverhampton Wanderers | | Stockport County | 2:2 (2:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 4 | |||||||||
28.08 | Crewe Alexandra | | Bradford City | 2:1 (2:1) | |||||
Crewe | |||||||||
28.08 | Watford | | Wolverhampton Wanderers | 0:2 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
29.08 | Birmingham City | | Barnsley | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
29.08 | Bolton Wanderers | | Sheffield United | 2:2 (2:0) | |||||
Bolton | |||||||||
29.08 | Huddersfield Town | | Portsmouth | 3:3 (1:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
29.08 | Ipswich Town | | Sunderland | 0:2 (0:2) | |||||
Ipswich | |||||||||
29.08 | Oxford United | | Grimsby Town | 0:0 | |||||
Oxford | |||||||||
29.08 | Queens Park Rangers | | Bury | 0:0 | |||||
London | |||||||||
29.08 | Stockport County | | Crystal Palace | 1:1 (0:1) | |||||
Stockport | |||||||||
29.08 | Swindon Town | | Port Vale | 1:1 (0:1) | |||||
Swindon | |||||||||
29.08 | Tranmere Rovers | | Bristol City | 1:1 (1:1) | |||||
Birkenhead | |||||||||
29.08 | West Bromwich Albion | | Norwich City | 2:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 3 | |||||||||
21.08 | Barnsley | | Stockport County | 1:1 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
22.08 | Bristol City | | Watford | 1:4 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
22.08 | Bury | | Crewe Alexandra | 1:0 (1:0) | |||||
Bury | |||||||||
22.08 | Crystal Palace | | Oxford United | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
22.08 | Grimsby Town | | Huddersfield Town | 1:0 (0:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
22.08 | Norwich City | | Queens Park Rangers | 4:2 (3:2) | |||||
Norwich | |||||||||
22.08 | Port Vale | | West Bromwich Albion | 0:3 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
22.08 | Portsmouth | | Ipswich Town | 0:0 | |||||
Portsmouth | |||||||||
22.08 | Sheffield United | | Birmingham City | 0:2 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
22.08 | Sunderland | | Tranmere Rovers | 5:0 (2:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
22.08 | Wolverhampton Wanderers | | Swindon Town | 1:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
23.08 | Bradford City | | Bolton Wanderers | 2:2 (1:1) | |||||
Bradford | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.08 | Bolton Wanderers | | Grimsby Town | 2:0 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15.08 | Crewe Alexandra | | Barnsley | 3:1 (1:0) | |||||
Crewe | |||||||||
15.08 | Huddersfield Town | | Port Vale | 2:1 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15.08 | Ipswich Town | | Bury | 0:0 | |||||
Ipswich | |||||||||
15.08 | Oxford United | | Wolverhampton Wanderers | 0:2 (0:1) | |||||
Oxford | |||||||||
15.08 | Queens Park Rangers | | Bristol City | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15.08 | Stockport County | | Norwich City | 0:2 (0:1) | |||||
Stockport | |||||||||
15.08 | Swindon Town | | Sunderland | 1:1 (1:0) | |||||
Swindon | |||||||||
15.08 | Tranmere Rovers | | Portsmouth | 1:1 (1:1) | |||||
Birkenhead | |||||||||
15.08 | Watford | | Bradford City | 1:0 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
15.08 | West Bromwich Albion | | Sheffield United | 4:1 (2:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
16.08 | Birmingham City | | Crystal Palace | 3:1 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | Barnsley | | West Bromwich Albion | 2:2 (1:2) | |||||
Barnsley | |||||||||
08.08 | Bradford City | | Stockport County | 1:2 (0:1) | |||||
Bradford | |||||||||
08.08 | Bristol City | | Oxford United | 2:2 (2:1) | |||||
Bristol | |||||||||
08.08 | Bury | | Huddersfield Town | 1:0 (1:0) | |||||
Bury | |||||||||
08.08 | Crystal Palace | | Bolton Wanderers | 2:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
08.08 | Norwich City | | Crewe Alexandra | 2:1 (2:1) | |||||
Norwich | |||||||||
08.08 | Port Vale | | Birmingham City | 0:2 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
08.08 | Portsmouth | | Watford | 1:2 (1:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
08.08 | Sheffield United | | Swindon Town | 2:1 (2:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
08.08 | Sunderland | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
08.08 | Wolverhampton Wanderers | | Tranmere Rovers | 2:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
09.08 | Grimsby Town | | Ipswich Town | 0:0 | |||||
Cleethorpes |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sunderland | 46 | 31 | 12 | 3 | 91-28 | 105 | ||
2. | Bradford City | 46 | 26 | 9 | 11 | 82-47 | 87 | ||
3. | Ipswich Town | 46 | 26 | 8 | 12 | 69-32 | 86 | ||
4. | Birmingham City | 46 | 23 | 12 | 11 | 66-37 | 81 | ||
5. | Watford | 46 | 21 | 14 | 11 | 65-56 | 77 | ||
6. | Bolton Wanderers | 46 | 20 | 16 | 10 | 78-59 | 76 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 19 | 16 | 11 | 64-43 | 73 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 18 | 13 | 15 | 71-66 | 67 | ||
9. | Norwich City | 46 | 15 | 17 | 14 | 62-61 | 62 | ||
10. | Huddersfield Town | 46 | 15 | 16 | 15 | 62-71 | 61 |
18.08 | Wolverhampton Wanderers | | Barnet | 5:0 (3:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
18.08 | Scunthorpe United | | Blackpool | 1:1 (1:1) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
18.08 | Lincoln City | | Bradford City | 0:1 (0:0) | |||||
Lincoln | |||||||||
18.08 | Shrewsbury Town | | Bristol City | 4:3 (2:2) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
18.08 | Burnley | | Bury | 1:4 (1:1) | |||||
Burnley | |||||||||
18.08 | Watford | | Cambridge United | 1:1 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
18.08 | Ipswich Town | | Exeter City | 5:1 (3:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
18.08 | Cardiff City | | Fulham | 1:2 (0:2) | |||||
Cardiff | |||||||||
18.08 | Preston North End | | Grimsby Town | 0:0 aet, pen. 6:7 | |||||
Preston | |||||||||
18.08 | Mansfield Town | | Huddersfield Town | 1:1 (0:1) | |||||
Mansfield | |||||||||
18.08 | Bristol Rovers | | Leyton Orient | 1:2 aet (1:1, 1:1) | |||||
Bristol | |||||||||
18.08 | Oxford United | | Luton Town | 1:3 (1:1) | |||||
Oxford | |||||||||
18.08 | Crewe Alexandra | | Oldham Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Crewe | |||||||||
18.08 | Portsmouth | | Plymouth Argyle | 3:2 (2:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
18.08 | Chester City | | Port Vale | 2:2 (0:1) | |||||
Chester | |||||||||
18.08 | Chesterfield | | Rotherham United | 2:0 (0:0) | |||||
Chesterfield | |||||||||
18.08 | Barnsley | | Scarborough | 3:0 (2:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
18.08 | Darlington | | Sheffield United | 2:2 aet (0:0, 2:0) | |||||
Darlington | |||||||||
18.08 | Gillingham | | Southend United | 0:1 (0:0) | |||||
Gillingham | |||||||||
18.08 | Hull City | | Stockport County | 0:0 aet | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
18.08 | Norwich City | | Swansea City | 1:0 aet (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
18.08 | Wycombe Wanderers | | Swindon Town | 2:0 (1:0) | |||||
High Wycombe | |||||||||
18.08 | Carlisle United | | Tranmere Rovers | 0:1 (0:0) | |||||
Carlisle | |||||||||
18.08 | Brentford | | West Bromwich Albion | 3:0 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
18.08 | Rochdale | | Wigan Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
Rochdale | |||||||||
18.08 | Halifax Town | | Wrexham | 0:2 aet (0:1, 0:2), pen. 3:2 | |||||
Halifax | |||||||||
18.08 | Sunderland | | York City | 2:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
18.08 | Colchester United | | AFC Bournemouth | 3:2 (1:2) | |||||
Colchester | |||||||||
19.08 | Millwall | | Birmingham City | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
19.08 | Stoke City | | Macclesfield Town | 1:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
19.08 | Brighton & Hove Albion | | Northampton Town | 1:1 aet (0:0, 1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
19.08 | Manchester City | | Notts County | 7:1 (4:1) | |||||
Manchester | |||||||||
25.08 | Hartlepool United | | Bolton Wanderers | 0:3 (0:0) | |||||
Hartlepool | |||||||||
25.08 | Crystal Palace | | Torquay United | 2:1 aet (1:0, 1:1) | |||||
London | |||||||||
26.08 | Reading | | Peterborough United | 2:0 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
26.08 | Queens Park Rangers | | Walsall | 3:1 aet (0:0, 1:1) | |||||
London | |||||||||
11.08 | Barnet | | Wolverhampton Wanderers | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.08 | Birmingham City | | Millwall | 2:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
11.08 | Blackpool | | Scunthorpe United | 1:0 (1:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
11.08 | Bolton Wanderers | | Hartlepool United | 1:0 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
11.08 | Bradford City | | Lincoln City | 1:1 (0:0) | |||||
Bradford | |||||||||
11.08 | Bristol City | | Shrewsbury Town | 4:0 (3:0) | |||||
Bristol | |||||||||
11.08 | Bury | | Burnley | 1:1 (1:1) | |||||
Bury | |||||||||
11.08 | Cambridge United | | Watford | 1:0 (1:0) | |||||
Cambridge | |||||||||
11.08 | Exeter City | | Ipswich Town | 1:1 (0:1) | |||||
Exeter | |||||||||
11.08 | Fulham | | Cardiff City | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
11.08 | Huddersfield Town | | Mansfield Town | 3:2 (1:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
11.08 | Leyton Orient | | Bristol Rovers | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
11.08 | Luton Town | | Oxford United | 2:3 (0:2) | |||||
Luton | |||||||||
11.08 | Macclesfield Town | | Stoke City | 3:1 (1:1) | |||||
Macclesfield | |||||||||
11.08 | Northampton Town | | Brighton & Hove Albion | 2:1 (1:0) | |||||
Northampton | |||||||||
11.08 | Notts County | | Manchester City | 0:2 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
11.08 | Oldham Athletic | | Crewe Alexandra | 3:2 (3:1) | |||||
Oldham | |||||||||
11.08 | Peterborough United | | Reading | 1:1 (0:0) | |||||
Peterborough | |||||||||
11.08 | Plymouth Argyle | | Portsmouth | 1:3 (1:3) | |||||
Plymouth | |||||||||
11.08 | Port Vale | | Chester City | 1:2 (0:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
11.08 | Rotherham United | | Chesterfield | 0:1 (0:1) | |||||
Rotherham | |||||||||
11.08 | Sheffield United | | Darlington | 3:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
11.08 | Southend United | | Gillingham | 1:0 (0:0) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
11.08 | Stockport County | | Hull City | 2:2 (1:2) | |||||
Stockport | |||||||||
11.08 | Swansea City | | Norwich City | 1:1 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
11.08 | Torquay United | | Crystal Palace | 1:1 (1:1) | |||||
Torquay | |||||||||
11.08 | Tranmere Rovers | | Carlisle United | 3:0 (1:0) | |||||
Birkenhead | |||||||||
11.08 | Walsall | | Queens Park Rangers | 0:0 | |||||
Walsall | |||||||||
11.08 | West Bromwich Albion | | Brentford | 2:1 (2:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
11.08 | Wigan Athletic | | Rochdale | 1:0 (0:0) | |||||
Wigan | |||||||||
11.08 | Wrexham | | Halifax Town | 0:2 (0:1) | |||||
Wrexham | |||||||||
11.08 | York City | | Sunderland | 0:2 (0:2) | |||||
York | |||||||||
11.08 | AFC Bournemouth | | Colchester United | 2:0 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
12.08 | Grimsby Town | | Preston North End | 0:0 | |||||
Cleethorpes | |||||||||
12.08 | Scarborough | | Barnsley | 0:1 (0:1) | |||||
Scarborough | |||||||||
12.08 | Swindon Town | | Wycombe Wanderers | 2:1 (1:0) | |||||
Swindon |
09.08 15:00 | Arsenal | | Manchester United | 3:0 (1:0) | |||||
London |
Day 2 | |||||||||
29.08 | Brugge | | Germinal Ekeren | 2:1 | |||||
29.08 | Westerlo | | Sint-Truiden | 1:4 | |||||
29.08 | Mouscron | | Lommel | 2:0 | |||||
29.08 | Beveren | | Anderlecht | 2:1 | |||||
29.08 | Standard | | Eendracht Aalst | 3:0 | |||||
29.08 | Gent | | Oostende | 1:1 | |||||
30.08 | Kortrijk | | Lokeren | 0:6 | |||||
30.08 | Charleroi | | Harelbeke | 2:1 | |||||
30.08 | Genk | | Lierse | 3:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
21.08 | Sint-Truiden | | Mouscron | 0:2 | |||||
21.08 | Oostende | | Standard | 2:1 | |||||
22.08 | Eendracht Aalst | | Brugge | 0:2 | |||||
22.08 | Germinal Ekeren | | Westerlo | 0:3 | |||||
22.08 | Lommel | | Beveren | 2:1 | |||||
22.08 | Anderlecht | | Charleroi | 1:1 | |||||
22.08 | Lokeren | | Genk | 2:0 | |||||
22.08 | Lierse | | Gent | 1:2 | |||||
23.08 | Harelbeke | | Kortrijk | 1:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
29.08 17:00 | Debrecen | | Vác | 2:1 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
29.08 19:00 | Újpest | | Zalaegerszegi TE | 2:2 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
29.08 19:00 | ETO | | Diósgyőr | 5:4 (2:3) | |||||
Győr | |||||||||
29.08 19:00 | Vasas SC | | III. Kerület FC | 0:3 | |||||
Budapest Hévízi úti Stadion | |||||||||
29.08 19:00 | Gázszer | | Spartacus | 0:0 | |||||
Akasztó | |||||||||
29.08 19:00 | Haladás | | Kispest Honvéd | 0:2 (0:2) | |||||
Szombathely | |||||||||
29.08 19:00 | Siófok | | Videoton Fehérvár | 0:0 | |||||
Siófok | |||||||||
29.08 19:00 | BVSC | | Ferencváros | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
30.08 19:00 | MTK Hungária | | Dunaferr | 3:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 5 | |||||||||
22.08 17:00 | Dunaferr | | III. Kerület FC | 3:0 (0:0) | |||||
Dunaújváros | |||||||||
22.08 17:00 | Diósgyőr | | Kispest Honvéd | 0:0 | |||||
Miskolc | |||||||||
22.08 17:00 | Spartacus | | MTK Hungária | 1:3 (0:1) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
22.08 19:00 | Ferencváros | | Siófok | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
22.08 19:00 | ETO | | Újpest | 3:1 (2:0) | |||||
Győr | |||||||||
22.08 19:00 | Zalaegerszegi TE | | Debrecen | 3:0 (3:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
22.08 19:00 | Vác | | BVSC | 1:0 (1:0) | |||||
Vác | |||||||||
23.08 19:30 | Videoton Fehérvár | | Gázszer | 0:2 (0:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
Day 4 | |||||||||
14.08 19:00 | Kispest Honvéd | | Vasas SC | 0:4 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
15.08 17:00 | Debrecen | | ETO | 1:2 (0:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
15.08 17:00 | BVSC | | Zalaegerszegi TE | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
15.08 19:00 | Újpest | | Diósgyőr | 1:3 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
15.08 19:00 | Gázszer | | Ferencváros | 1:1 (0:0) | |||||
Akasztó | |||||||||
15.08 19:00 | Haladás | | Dunaferr | 0:1 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
15.08 19:00 | Siófok | | Vác | 2:4 (1:2) | |||||
Siófok | |||||||||
16.08 17:00 | III. Kerület FC | | Spartacus | 2:2 (1:2) | |||||
Budapest | |||||||||
16.08 19:00 | MTK Hungária | | Videoton Fehérvár | 2:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 3 | |||||||||
07.08 19:30 | Videoton Fehérvár | | III. Kerület FC | 5:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
07.08 20:30 | Ferencváros | | MTK Hungária | 2:2 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
08.08 17:00 | Dunaferr | | Kispest Honvéd | 2:1 (2:0) | |||||
Dunaújváros | |||||||||
08.08 17:00 | Diósgyőr | | Vasas SC | 4:2 (2:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
08.08 17:00 | Spartacus | | Haladás | 2:1 (1:0) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
08.08 19:00 | Újpest | | Debrecen | 3:2 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
08.08 19:00 | ETO | | BVSC | 1:1 (0:1) | |||||
Győr | |||||||||
08.08 19:00 | Zalaegerszegi TE | | Siófok | 2:2 (1:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
08.08 19:00 | Vác | | Gázszer | 1:1 (1:1) | |||||
Vác | |||||||||
Day 2 | |||||||||
01.08 17:00 | Diósgyőr | | Debrecen | 0:0 | |||||
Miskolc | |||||||||
01.08 17:00 | III. Kerület FC | | Ferencváros | 1:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
01.08 19:00 | BVSC | | Újpest | 0:3 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
01.08 19:00 | MTK Hungária | | Vác | 3:1 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
01.08 19:00 | Vasas SC | | Dunaferr | 3:2 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
01.08 19:00 | Gázszer | | Zalaegerszegi TE | 2:0 (2:0) | |||||
Akasztó | |||||||||
01.08 19:00 | Haladás | | Videoton Fehérvár | 2:0 (1:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
01.08 19:00 | Siófok | | ETO | 1:2 (0:0) | |||||
Siófok |
Day 2 | |||||||||
21.08 20:00 | Werder | | Nürnberg | 2:3 (2:2) | |||||
Bremen | |||||||||
21.08 20:00 | Hansa | | Wolfsburg | 3:3 (2:2) | |||||
Rostock | |||||||||
22.08 15:30 | Eintracht | | 1860 München | 2:3 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
22.08 15:30 | Freiburg | | Bayer 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
22.08 15:30 | Kaiserslautern | | Borussia Mönchengladbach | 2:1 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
22.08 15:30 | Borussia Dortmund | | Hertha | 3:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
22.08 15:30 | Bayern | | Duisburg | 3:1 (1:1) | |||||
München | |||||||||
22.08 15:30 | Schalke 04 | | Stuttgart | 1:0 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
23.08 18:00 | Hamburger SV | | Bochum | 1:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.08 19:30 | Duisburg | | Eintracht | 2:1 (1:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
14.08 20:00 | Stuttgart | | Borussia Dortmund | 2:1 (2:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15.08 15:30 | 1860 München | | Kaiserslautern | 1:2 (1:1) | |||||
München | |||||||||
15.08 15:30 | Wolfsburg | | Bayern | 0:1 (0:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
15.08 15:30 | Bochum | | Freiburg | 1:2 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
15.08 15:30 | Nürnberg | | Hamburger SV | 1:1 (0:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15.08 15:30 | Bayer 04 | | Hansa | 3:1 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15.08 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Schalke 04 | 3:0 (2:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
16.08 18:00 | Hertha | | Werder | 1:0 (0:0) | |||||
Berlin |
03.08 20:30 | Bayern | | Bayer 04 | 1:0 (1:0) | |||||
Aue | |||||||||
04.08 20:30 | Stuttgart | | Kaiserslautern | 3:2 (1:1) | |||||
Ludwigshafen am Rhein |
01.08 19:00 | Stuttgart | | Schalke 04 | 2:1 (0:1) | |||||
Koblenz |
Day 2 | |||||||||
28.08 | Roda | | Ajax | 0:2 (0:0) | |||||
29.08 | Willem II | | Fortuna Sittard | 1:0 (1:0) | |||||
29.08 | PSV | | Heerenveen | 1:2 (0:1) | |||||
29.08 | AZ | | Vitesse | 0:0 | |||||
30.08 | Feyenoord | | MVV | 3:1 (1:0) | |||||
30.08 | Utrecht | | Cambuur | 3:0 (1:0) | |||||
30.08 | Twente | | Sparta | 1:0 (1:0) | |||||
30.08 | NEC | | NAC | 1:1 (1:0) | |||||
Day 1 | |||||||||
20.08 | Heerenveen | | Twente | 1:0 (1:0) | |||||
21.08 | Fortuna Sittard | | Feyenoord | 1:2 (0:0) | |||||
22.08 | Cambuur | | PSV | 1:1 (0:1) | |||||
22.08 | Vitesse | | Roda | 1:0 (0:0) | |||||
22.08 | MVV | | De Graafschap | 1:2 (1:1) | |||||
22.08 | AZ | | Sparta | 2:0 (1:0) | |||||
22.08 | Waalwijk | | NEC | 0:1 (0:1) | |||||
23.08 | NAC | | Utrecht | 2:4 (1:1) | |||||
23.08 | Ajax | | Willem II | 2:0 (2:0) | |||||
01.08 | Dinamo (Batumi) | | Dinamo (Tbilisi) | 2:1 | |||||
Batumi |
08.08 14:00 | ÍBV | | Keflavík | 4:0 (2:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
08.08 14:00 | Valur | | ÍA | 4:2 (2:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
09.08 16:00 | Grindavík | | KR | 0:4 (0:2) | |||||
Grindavík | |||||||||
09.08 16:00 | ÍR | | Leiftur | 1:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
10.08 20:00 | Fram | | Þróttur | 4:2 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.08 14:00 | KR | | Leiftur | 1:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
16.08 14:00 | Keflavík | | Valur | 2:2 (1:2) | |||||
Keflavík | |||||||||
16.08 16:00 | ÍBV | | ÍR | 4:1 (4:1) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
16.08 16:00 | ÍA | | Fram | 0:4 (0:1) | |||||
Akranes | |||||||||
16.08 20:00 | Þróttur | | Grindavík | 1:6 (0:3) | |||||
Reykjavík | |||||||||
22.08 16:00 | Grindavík | | ÍA | 0:3 (0:0) | |||||
Grindavík | |||||||||
22.08 16:00 | Valur | | ÍBV | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
23.08 17:00 | ÍR | | KR | 0:1 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
23.08 18:00 | Leiftur | | Þróttur | 3:1 (1:0) | |||||
Ólafsfjörður | |||||||||
23.08 20:00 | Fram | | Keflavík | 2:3 (0:1) | |||||
Reykjavík |
Day 1 | |||||||||
29.08 | Alavés | | Real Betis | 0:0 | |||||
29.08 | Valencia | | Atlético Madrid | 1:0 (0:0) | |||||
30.08 | Extremadura | | Real Valladolid | 0:0 | |||||
30.08 | Racing | | Barcelona | 0:0 | |||||
30.08 | Celta de Vigo | | Deportivo La Coruna | 0:0 | |||||
30.08 | Salamanca | | Mallorca | 0:0 | |||||
30.08 | Español | | Tenerife | 2:1 (1:0) | |||||
30.08 | Real Sociedad | | Real Oviedo | 3:3 (1:2) | |||||
30.08 | Real Zaragoza | | Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
31.08 | Real Madrid | | Villarreal | 4:1 (1:1) | |||||
Day 20 | |||||||||
30.08 | Skonto | | Dinaburg | 2:1 | |||||
30.08 | Rēzekne | | Ventspils | 0:3 | |||||
30.08 | Valmiera | | LU/Daugava | 2:1 | |||||
31.08 | Ranto/Miks | | Metalurgs | 1:6 | |||||
Day 19 | |||||||||
22.08 | Skonto | | Rēzekne | 1:0 | |||||
22.08 | Ventspils | | Valmiera | 3:0 | |||||
22.08 | Metalurgs | | Dinaburg | 3:0 | |||||
24.08 | LU/Daugava | | Ranto/Miks | 2:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
16.08 | Ranto/Miks | | Ventspils | 1:5 | |||||
16.08 | Valmiera | | Rēzekne | 0:0 | |||||
16.08 | Dinaburg | | LU/Daugava | 0:2 | |||||
Day 17 | |||||||||
06.08 | Skonto | | Valmiera | 4:0 | |||||
06.08 | Rēzekne | | Ranto/Miks | 1:2 | |||||
06.08 | Ventspils | | Dinaburg | 1:1 | |||||
06.08 | LU/Daugava | | Metalurgs | 0:1 | |||||
Day 16 | |||||||||
01.08 | Ranto/Miks | | Valmiera | 0:3 | |||||
02.08 | Skonto | | LU/Daugava | 3:0 | |||||
02.08 | Metalurgs | | Ventspils | 1:0 | |||||
02.08 | Dinaburg | | Rēzekne | 2:1 | |||||
Day 11 | |||||||||
11.08 | LU/Daugava | | Dinaburg | 2:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
29.08 15:30 | Kauno Jegeriai | | Mastis | 3:0 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
29.08 16:30 | Dainava | | Lokomotyvas | 2:0 (2:0) | |||||
Alytus | |||||||||
29.08 16:30 | Žalgiris-2 | | Nevėžis-Fostra | 2:1 (1:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
30.08 16:30 | Banga | | Panerys | 2:1 (1:0) | |||||
Gargždai | |||||||||
30.08 16:30 | Kareda | | Atlantas | 6:0 (2:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
30.08 16:30 | Žalgiris | | Kaunas | 1:1 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 5 | |||||||||
22.08 17:00 | Banga | | Inkaras-Atletas | 0:0 | |||||
Gargždai | |||||||||
22.08 17:00 | Ekranas | | Kauno Jegeriai | 1:0 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
23.08 17:00 | Nevėžis-Fostra | | Mastis | 1:0 (0:0) | |||||
Kedainiai | |||||||||
23.08 17:00 | Atlantas | | Dainava | 1:3 (0:3) | |||||
Klaipėda | |||||||||
23.08 17:00 | Panerys | | Žalgiris-2 | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
23.08 19:00 | Kaunas | | Kareda | 1:1 (1:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.08 16:30 | Kauno Jegeriai | | Nevėžis-Fostra | 2:1 (1:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
08.08 17:30 | Kareda | | Inkaras-Atletas | 2:1 (1:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
08.08 17:30 | Žalgiris | | Ekranas | 3:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
09.08 16:30 | Kaunas | | Dainava | 12:0 (5:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
09.08 17:30 | Banga | | Atlantas | 0:0 | |||||
Gargždai | |||||||||
09.08 17:30 | Mastis | | Panerys | 1:2 (0:0) | |||||
Telšiai | |||||||||
09.08 17:30 | Žalgiris-2 | | Lokomotyvas | 0:2 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 3 | |||||||||
01.08 15:00 | Lokomotyvas | | Mastis | 1:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
01.08 17:00 | Kaunas | | Banga | 1:0 (1:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
01.08 18:00 | Atlantas | | Žalgiris-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
01.08 18:00 | Panerys | | Nevėžis-Fostra | 3:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
02.08 17:00 | Inkaras-Atletas | | Dainava | 2:1 (1:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
02.08 18:00 | Ekranas | | Kareda | 2:2 (2:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
02.08 18:00 | Žalgiris | | Kauno Jegeriai | 3:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 2 | |||||||||
18.08 14:30 | Lokomotyvas | | Banga | 0:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
Day 1 | |||||||||
27.08 17:00 | Inkaras-Atletas | | Žalgiris-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
27.08 17:00 | Mastis | | Kaunas | 0:1 (0:0) | |||||
Telšiai |
Day 13 | |||||||||
12.08 | Kongsvinger | | Haugesund | 0:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
29.08 | GKS Katowice | | Legia-Daewoo | 1:3 | |||||
Katowice | |||||||||
29.08 | Lech | | Ruch Chorzów | 5:0 | |||||
Poznań | |||||||||
29.08 | Polonia | | Pogoń | 2:2 | |||||
Warszawa | |||||||||
29.08 | Ruch Radzionków | | Wisła | 1:1 | |||||
Radzionków | |||||||||
29.08 | Widzew | | Odra | 2:0 | |||||
Łódź | |||||||||
29.08 | Zagłębie | | Górnik | 3:3 | |||||
Lubin | |||||||||
30.08 | Amica | | GKS Bełchatów | 2:0 | |||||
Wronki | |||||||||
30.08 | Stomil | | ŁKS-Ptak | 1:0 | |||||
Olsztyn | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.08 | Ruch Chorzów | | Stomil | 1:0 | |||||
Chorzów | |||||||||
21.08 | Wisła | | Lech | 2:1 | |||||
Kraków | |||||||||
22.08 | GKS Katowice | | Widzew | 0:2 | |||||
Katowice | |||||||||
22.08 | Górnik | | Polonia | 2:0 | |||||
Zabrze | |||||||||
22.08 | Legia-Daewoo | | Amica | 3:1 | |||||
Warszawa | |||||||||
22.08 | ŁKS-Ptak | | Zagłębie | 0:2 | |||||
Łódź | |||||||||
22.08 | Pogoń | | Odra | 1:0 | |||||
Szczecin | |||||||||
23.08 | GKS Bełchatów | | Ruch Radzionków | 2:1 | |||||
Bełchatów | |||||||||
Day 3 | |||||||||
08.08 | GKS Katowice | | Ruch Radzionków | 1:0 | |||||
Katowice | |||||||||
Day 2 | |||||||||
01.08 | Lech | | GKS Katowice | 3:1 | |||||
Poznań | |||||||||
01.08 | Odra | | Ruch Chorzów | 2:2 | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
01.08 | Ruch Radzionków | | Amica | 1:1 | |||||
Radzionków | |||||||||
01.08 | Widzew | | Górnik | 0:1 | |||||
Łódź | |||||||||
01.08 | Zagłębie | | GKS Bełchatów | 1:2 | |||||
Lubin | |||||||||
02.08 | Pogoń | | ŁKS-Ptak | 1:1 | |||||
Szczecin | |||||||||
02.08 | Polonia | | Wisła | 1:3 | |||||
Warszawa |
Day 2 | |||||||||
28.08 21:00 | Sporting | | Chaves | 2:1 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
29.08 21:00 | Beira Mar | | Porto | 2:1 (1:1) | |||||
Aveiro | |||||||||
30.08 03:00 | Farense | | Braga | 0:2 (0:1) | |||||
Faro | |||||||||
30.08 16:00 | Marítimo | | Salgueiros | 2:2 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
30.08 17:00 | Alverca | | Boavista | 0:0 | |||||
Alverca do Ribatejo | |||||||||
30.08 17:00 | Académica | | Campomaiorense | 1:5 (0:2) | |||||
Coimbra | |||||||||
30.08 17:00 | Estrela | | Vitória Setubal | 5:0 (3:0) | |||||
Amadora | |||||||||
30.08 18:30 | Vitória Guimarães | | União de Leiria | 0:0 | |||||
Guimarães | |||||||||
30.08 20:30 | Rio Ave | | Benfica | 0:2 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.08 16:00 | Braga | | Beira Mar | 2:1 (2:0) | |||||
Braga | |||||||||
21.08 18:00 | Benfica | | Estrela | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
22.08 21:30 | Porto | | Rio Ave | 4:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
23.08 | Chaves | | Académica | 1:0 (0:0) | |||||
Chaves | |||||||||
23.08 16:00 | Campomaiorense | | Alverca | 2:2 (1:1) | |||||
Campo Maior | |||||||||
23.08 17:00 | Salgueiros | | Farense | 4:2 (3:0) | |||||
Porto | |||||||||
23.08 18:00 | Boavista | | Vitória Guimarães | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
23.08 21:00 | União de Leiria | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Leiria | |||||||||
24.08 16:00 | Vitória Setubal | | Sporting | 1:1 (1:0) | |||||
Setúbal |
Day 5 | |||||||||
30.08 | Maribor | | Rudar | 1:0 (0:0) | |||||
30.08 | Živila Triglav | | Primorje | 0:0 | |||||
30.08 | Olimpija | | Koper | 2:3 (0:1) | |||||
30.08 | Mura | | Publikum | 0:1 (0:1) | |||||
30.08 | Korotan | | Tehnik | 0:1 (0:0) | |||||
30.08 | Gorica | | Potrošnik | 3:1 (1:1) | |||||
Day 4 | |||||||||
21.08 | Publikum | | Maribor | 0:0 | |||||
21.08 | Domžale | | Mura | 0:1 (0:1) | |||||
23.08 | Rudar | | Olimpija | 1:2 (1:0) | |||||
23.08 | Primorje | | Korotan | 3:2 (1:1) | |||||
23.08 | Potrošnik | | Živila Triglav | 4:1 (2:0) | |||||
23.08 | Koper | | Gorica | 2:3 (1:3) | |||||
Day 3 | |||||||||
15.08 | Maribor | | Domžale | 4:0 (2:0) | |||||
15.08 | Koper | | Potrošnik | 0:1 (0:1) | |||||
16.08 | Olimpija | | Publikum | 3:0 (0:0) | |||||
16.08 | Mura | | Primorje | 2:1 (0:1) | |||||
16.08 | Korotan | | Triglav | 1:0 (0:0) | |||||
16.08 | Gorica | | Rudar | 2:1 (2:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
08.08 | Živila Triglav | | Mura | 0:0 | |||||
08.08 | Primorje | | Maribor | 0:1 (0:1) | |||||
09.08 | Rudar | | Koper | 2:1 (1:0) | |||||
09.08 | Publikum | | Gorica | 2:1 (0:1) | |||||
09.08 | Potrošnik | | Korotan | 2:1 (2:0) | |||||
09.08 | Tehnik | | Olimpija | 0:3 (0:0) | |||||
Day 1 | |||||||||
01.08 | Maribor | | Živila Triglav | 3:2 (0:2) | |||||
01.08 | Koper | | Publikum | 1:1 (1:1) | |||||
02.08 | Rudar | | Beltinci | 2:0 (2:0) | |||||
02.08 | Olimpija | | Primorje | 1:0 (1:0) | |||||
02.08 | Mura | | Korotan | 4:0 (2:0) | |||||
02.08 | Gorica | | Tehnik | 3:0 (0:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
29.08 20:00 | Lens | | Nancy-Lorraine | 2:1 (1:1) | |||||
Lens | |||||||||
29.08 20:00 | Montpellier | | Toulouse | 3:0 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
29.08 20:00 | Paris Saint-Germain | | Lorient | 1:2 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
29.08 20:00 | Nantes | | Sochaux-Montbéliard | 2:0 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
29.08 20:00 | Lyon | | Monaco | 1:1 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
29.08 20:00 | Le Havre | | Marseille | 0:0 | |||||
Le Havre | |||||||||
29.08 20:00 | Metz | | Bordeaux | 0:2 (0:1) | |||||
Metz | |||||||||
30.08 18:00 | Rennes | | Strasbourg | 1:1 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
30.08 20:30 | Auxerre | | Bastia | 1:0 (1:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.08 20:00 | Rennes | | Le Havre | 2:1 (0:1) | |||||
Rennes | |||||||||
22.08 20:00 | Marseille | | Montpellier | 5:4 (0:4) | |||||
Marseille | |||||||||
22.08 20:00 | Bordeaux | | Auxerre | 1:0 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
22.08 20:00 | Toulouse | | Monaco | 0:0 | |||||
Toulouse | |||||||||
22.08 20:00 | Strasbourg | | Paris Saint-Germain | 0:1 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
22.08 20:00 | Lorient | | Lyon | 0:1 (0:0) | |||||
Lorient | |||||||||
22.08 20:00 | Bastia | | Metz | 3:0 (1:0) | |||||
Bastia | |||||||||
23.08 18:00 | Nancy-Lorraine | | Nantes | 1:0 (0:0) | |||||
Nancy | |||||||||
23.08 20:30 | Sochaux-Montbéliard | | Lens | 0:4 (0:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.08 18:30 | Lyon | | Toulouse | 6:1 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
14.08 20:30 | Lens | | Lorient | 1:1 (1:0) | |||||
Lens | |||||||||
15.08 20:00 | Nantes | | Strasbourg | 1:0 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
15.08 20:00 | Paris Saint-Germain | | Bastia | 2:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
15.08 20:00 | Montpellier | | Rennes | 3:1 (2:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
15.08 20:00 | Monaco | | Sochaux-Montbéliard | 4:1 (2:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
15.08 20:00 | Le Havre | | Bordeaux | 2:3 (0:2) | |||||
Le Havre | |||||||||
15.08 20:00 | Metz | | Marseille | 0:1 (0:1) | |||||
Metz | |||||||||
15.08 20:00 | Auxerre | | Nancy-Lorraine | 3:2 (2:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.08 18:30 | Le Havre | | Metz | 0:0 | |||||
Le Havre | |||||||||
07.08 20:30 | Lorient | | Monaco | 1:2 (1:0) | |||||
Lorient | |||||||||
08.08 20:00 | Rennes | | Auxerre | 1:0 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
08.08 20:00 | Marseille | | Nantes | 2:0 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
08.08 20:00 | Bordeaux | | Paris Saint-Germain | 3:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
08.08 20:00 | Toulouse | | Lens | 3:2 (1:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
08.08 20:00 | Strasbourg | | Lyon | 0:0 | |||||
Strasbourg | |||||||||
08.08 20:00 | Nancy-Lorraine | | Sochaux-Montbéliard | 1:1 (0:0) | |||||
Nancy | |||||||||
08.08 20:00 | Bastia | | Montpellier | 2:2 (1:1) | |||||
Bastia |
Day 4 | |||||||||
30.08 | Zagreb | | Varteks | 1:1 | |||||
30.08 | Zadarkomerc | | Mladost 127 | 2:0 | |||||
30.08 | Osijek | | Rijeka | 1:0 | |||||
30.08 | Hajduk | | Slaven | 5:0 | |||||
30.08 | Šibenik | | Cibalia | 2:1 | |||||
30.08 | Croatia | | Hrvatski dragovoljac | 2:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
20.08 | Croatia | | Osijek | 4:2 | |||||
21.08 | Cibalia | | Hajduk | 2:2 | |||||
23.08 | Hrvatski dragovoljac | | Zadarkomerc | 2:1 | |||||
23.08 | Mladost 127 | | Šibenik | 4:0 | |||||
23.08 | Slaven | | Zagreb | 2:1 | |||||
23.08 | Varteks | | Rijeka | 0:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
16.08 | Osijek | | Varteks | 1:0 | |||||
16.08 | Hajduk | | Mladost 127 | 3:0 | |||||
16.08 | Rijeka | | Slaven | 1:1 | |||||
16.08 | Šibenik | | Hrvatski dragovoljac | 0:2 | |||||
16.08 | Zadarkomerc | | Croatia | 1:1 | |||||
16.08 | Zagreb | | Cibalia | 2:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
06.08 | Zadarkomerc | | Osijek | 1:1 | |||||
07.08 | Croatia | | Šibenik | 4:1 | |||||
07.08 | Hrvatski dragovoljac | | Hajduk | 0:0 | |||||
09.08 | Mladost 127 | | Zagreb | 0:1 | |||||
09.08 | Cibalia | | Rijeka | 1:2 | |||||
09.08 | Slaven | | Varteks | 2:3 | |||||
Day 4 | |||||||||
30.08 | Sigma | | Dukla | 0:0 | |||||
Olomouc | |||||||||
30.08 | Baník | | Chmel | 2:2 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
30.08 | Boby | | Teplice | 0:3 (0:2) | |||||
Brno | |||||||||
30.08 | Jablonec | | Slovan | 1:0 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
30.08 | Sparta | | Opava | 4:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
30.08 | Hradec Králové | | Petra | 3:1 (1:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
30.08 | Viktoria Plzeň | | Karviná | 3:2 (0:1) | |||||
Plzeň | |||||||||
31.08 | Viktoria Žižkov | | Slavia | 2:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.08 | Viktoria Plzeň | | Sigma | 1:0 (1:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
22.08 | Slavia | | Boby | 1:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
23.08 | Petra | | Sparta | 4:4 (1:3) | |||||
Drnovice | |||||||||
23.08 | Karviná | | Hradec Králové | 1:1 (0:1) | |||||
Karviná | |||||||||
23.08 | Opava | | Jablonec | 2:1 (0:0) | |||||
Opava | |||||||||
23.08 | Slovan | | Viktoria Žižkov | 2:2 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
23.08 | Chmel | | Dukla | 1:0 (0:0) | |||||
Blšany | |||||||||
24.08 | Teplice | | Baník | 0:0 | |||||
Teplice | |||||||||
Day 2 | |||||||||
08.08 | Sigma | | Chmel | 2:1 (1:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
08.08 | Baník | | Slavia | 5:0 (3:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
09.08 | Hradec Králové | | Viktoria Plzeň | 3:0 (1:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
09.08 | Dukla | | Teplice | 2:3 (1:1) | |||||
Příbram | |||||||||
09.08 | Boby | | Slovan | 0:2 (0:1) | |||||
Brno | |||||||||
09.08 | Viktoria Žižkov | | Opava | 3:2 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
09.08 | Sparta | | Karviná | 5:0 (3:0) | |||||
Praha | |||||||||
10.08 | Jablonec | | Petra | 1:2 (1:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.08 | Teplice | | Chmel | 1:3 (1:0) | |||||
Teplice | |||||||||
02.08 | Petra | | Viktoria Žižkov | 4:2 (3:1) | |||||
Drnovice | |||||||||
02.08 | Opava | | Boby | 2:1 (0:1) | |||||
Opava | |||||||||
02.08 | Hradec Králové | | Sigma | 1:3 (1:2) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
02.08 | Karviná | | Jablonec | 1:0 (0:0) | |||||
Karviná | |||||||||
02.08 | Slovan | | Baník | 2:2 (0:1) | |||||
Liberec | |||||||||
02.08 | Slavia | | Dukla | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
03.08 | Viktoria Plzeň | | Sparta | 0:1 (0:1) | |||||
Plzeň |
Day 18 | |||||||||
30.08 | Halmstad | | Göteborg | 1:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
30.08 | Häcken | | Norrköping | 0:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
30.08 | Örebro | | Västra Frölunda | 1:1 | |||||
Örebro | |||||||||
31.08 | AIK | | Helsingborgs | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
31.08 | Elfsborg | | Hammarby | 0:1 | |||||
Borås | |||||||||
31.08 | Malmö | | Östers | 2:0 | |||||
Malmö | |||||||||
31.08 | Örgryte | | Trelleborg | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 17 | |||||||||
22.08 | Göteborg | | Häcken | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
22.08 | Halmstad | | Örebro | 2:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
22.08 | Malmö | | Elfsborg | 0:4 | |||||
Malmö | |||||||||
23.08 | Norrköping | | Helsingborgs | 3:4 | |||||
Norrköping | |||||||||
24.08 | Hammarby | | Örgryte | 1:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
24.08 | Västra Frölunda | | Trelleborg | 3:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
24.08 | Östers | | AIK | 1:2 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 16 | |||||||||
16.08 | AIK | | Västra Frölunda | 0:0 | |||||
Solna | |||||||||
16.08 | Elfsborg | | Göteborg | 1:0 | |||||
Borås | |||||||||
16.08 | Helsingborgs | | Halmstad | 1:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
16.08 | Häcken | | Östers | 0:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
16.08 | Trelleborg | | Hammarby | 1:1 | |||||
Trelleborg | |||||||||
16.08 | Örebro | | Malmö | 0:0 | |||||
Örebro | |||||||||
16.08 | Örgryte | | Norrköping | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 15 | |||||||||
06.08 | Halmstad | | Malmö | 2:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
08.08 | Göteborg | | Örebro | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
09.08 | Helsingborgs | | Örgryte | 2:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
09.08 | Östers | | Elfsborg | 2:3 | |||||
Växjö | |||||||||
10.08 | Hammarby | | AIK | 0:2 | |||||
Solna | |||||||||
10.08 | Norrköping | | Trelleborg | 3:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
10.08 | Västra Frölunda | | Häcken | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.08 | Malmö | | Göteborg | 3:1 | |||||
Malmö | |||||||||
02.08 | Häcken | | Hammarby | 4:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
02.08 | Örebro | | Östers | 2:1 | |||||
Örebro | |||||||||
03.08 | AIK | | Norrköping | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
03.08 | Elfsborg | | Västra Frölunda | 0:2 | |||||
Borås | |||||||||
03.08 | Örgryte | | Halmstad | 2:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
04.08 | Trelleborg | | Helsingborgs | 4:2 | |||||
Trelleborg |
Day 4 | |||||||||
29.08 | Dunfermline Athletic | | Aberdeen | 1:1 (0:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
29.08 | Dundee | | Celtic | 1:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
29.08 | Rangers | | St. Johnstone | 4:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
30.08 | Motherwell | | Dundee United | 1:0 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
30.08 | Kilmarnock | | Hearts | 3:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.08 | Hearts | | Aberdeen | 2:0 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
22.08 | Celtic | | Dundee United | 2:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
22.08 | Motherwell | | Dunfermline Athletic | 0:0 | |||||
Motherwell | |||||||||
22.08 | Kilmarnock | | Rangers | 1:3 (0:2) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
23.08 | Dundee | | St. Johnstone | 0:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.08 | Dunfermline Athletic | | Dundee | 2:0 (1:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
15.08 | St. Johnstone | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
Perth | |||||||||
15.08 | Rangers | | Motherwell | 2:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
16.08 | Aberdeen | | Celtic | 3:2 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
16.08 | Dundee United | | Hearts | 0:0 | |||||
Dundee | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.08 | Dundee | | Aberdeen | 0:2 (0:2) | |||||
Dundee | |||||||||
01.08 | Kilmarnock | | Dundee United | 2:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
01.08 | Celtic | | Dunfermline Athletic | 5:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
01.08 | Motherwell | | St. Johnstone | 1:0 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
02.08 | Hearts | | Rangers | 2:1 (2:1) | |||||
Edinburgh |
18.08 | Falkirk | | St. Johnstone | 0:1 | |||||
18.08 | Kilmarnock | | Livingston | 3:1 | |||||
18.08 | Motherwell | | Ayr United | 0:2 | |||||
18.08 | Rangers | | Alloa Athletic | 4:0 | |||||
19.08 | Airdrieonians | | Celtic | 1:0 | |||||
19.08 | Hearts | | Raith Rovers | 4:2 | |||||
19.08 | Hibernian | | Aberdeen | 1:0 | |||||
19.08 | Ross County | | Dundee United | 2:0 | |||||
08.08 | Berwick Rangers | | Falkirk | 1:5 | |||||
08.08 | Dundee | | Alloa Athletic | 0:1 | |||||
08.08 | Dundee United | | Stirling Albion | 2:2 aet, pen. 3:0 | |||||
08.08 | East Fife | | Motherwell | 0:1 | |||||
08.08 | Hamilton Academical | | Hibernian | 1:2 | |||||
08.08 | Inverness | | Aberdeen | 0:3 | |||||
08.08 | Livingston | | Dunfermline Athletic | 1:0 | |||||
08.08 | Greenock Morton | | Ross County | 0:1 | |||||
08.08 | Raith Rovers | | Clydebank | 2:0 | |||||
08.08 | St. Johnstone | | Stranraer | 3:0 | |||||
08.08 | St. Mirren | | Ayr United | 1:3 | |||||
08.08 | Stenhousemuir | | Airdrieonians | 0:2 | |||||
01.08 | Arbroath | | Clydebank | 0:1 | |||||
01.08 | Brechin City | | Hamilton Academical | 2:2 aet, pen. 2:3 | |||||
01.08 | Clyde | | Berwick Rangers | 1:1 aet, pen. 3:4 | |||||
01.08 | Cowdenbeath | | Livingston | 0:2 | |||||
01.08 | Dumbarton | | Alloa Athletic | 0:4 | |||||
01.08 | East Fife | | Partick Thistle | 3:2 | |||||
01.08 | Forfar Athletic | | Stirling Albion | 0:1 | |||||
01.08 | Queen of the South | | Inverness | 1:4 | |||||
01.08 | Queen's Park | | Ayr United | 1:3 | |||||
01.08 | Ross County | | Montrose | 4:1 | |||||
01.08 | Stenhousemuir | | East Stirlingshire | 1:0 | |||||
01.08 | Stranraer | | Albion Rovers | 1:1 aet, pen. 4:3 | |||||
Day 7 | |||||||||
29.08 | Lelle | | Trans | 1:5 | |||||
29.08 | TVMK | | Eesti Põlevkivi | 4:0 | |||||
29.08 | Tulevik | | Sadam | 4:3 | |||||
31.08 | Flora | | Lantana | 3:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
21.08 | Lantana | | Sadam | 0:1 | |||||
22.08 | Trans | | TVMK | 2:2 | |||||
22.08 | Eesti Põlevkivi | | Lelle | 1:0 | |||||
24.08 | Tulevik | | Flora | 0:5 | |||||
Day 5 | |||||||||
15.08 | Sadam | | Eesti Põlevkivi | 6:2 | |||||
15.08 | Trans | | Tulevik | 4:1 | |||||
16.08 | Lelle | | Flora | 2:5 | |||||
17.08 | Lantana | | TVMK | 0:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
07.08 | TVMK | | Sadam | 0:5 | |||||
08.08 | Trans | | Flora | 0:1 | |||||
08.08 | Eesti Põlevkivi | | Lantana | 1:2 | |||||
11.08 | Tulevik | | Lelle | 3:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
01.08 | TVMK | | Tulevik | 2:2 | |||||
01.08 | Trans | | Lantana | 1:3 | |||||
02.08 | Lelle | | Sadam | 0:7 | |||||
02.08 | Flora | | Eesti Põlevkivi | 6:0 | |||||
Day 9 | |||||||||
29.08 | Corinthians | | Guarani | 3:2 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
29.08 | América-MG | | Botafogo | 0:0 | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
29.08 | Grêmio | | Palmeiras | 1:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
29.08 | Coritiba | | Goiás | 2:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
30.08 | Ponte Preta | | São Paulo | 1:1 (1:1) | |||||
Campinas | |||||||||
30.08 | Bragantino | | América-RN | 1:1 (1:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
30.08 | Atlético-PR | | Juventude | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
30.08 | Cruzeiro | | Vitória | 0:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
30.08 | Portuguesa | | Atlético-MG | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
30.08 | Santos | | Internacional | 2:0 (2:0) | |||||
Santos | |||||||||
30.08 | Vasco da Gama | | Flamengo | 1:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
30.08 | Sport | | Paraná | 4:1 (1:1) | |||||
Recife | |||||||||
Day 8 | |||||||||
25.08 | Corinthians | | América-MG | 3:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
26.08 | Paraná | | Ponte Preta | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
26.08 | Juventude | | Vitória | 2:0 (2:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
26.08 | Cruzeiro | | Portuguesa | 2:2 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
26.08 | Palmeiras | | Atlético-MG | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
26.08 | Bragantino | | Botafogo | 2:2 (0:1) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
26.08 | São Paulo | | América-RN | 6:1 (3:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
26.08 | Internacional | | Goiás | 6:1 (2:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
26.08 | Flamengo | | Atlético-PR | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 7 | |||||||||
19.08 | Paraná | | Bragantino | 2:2 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
19.08 | Santos | | Atlético-MG | 4:4 (0:2) | |||||
Santos | |||||||||
19.08 | Guarani | | América-RN | 2:1 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
22.08 | Atlético-PR | | Portuguesa | 2:2 (1:2) | |||||
Curitiba | |||||||||
22.08 | Vitória | | América-MG | 2:1 (0:1) | |||||
Salvador | |||||||||
22.08 | Internacional | | Corinthians | 1:1 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
23.08 | Botafogo | | Cruzeiro | 1:1 (1:0) | |||||
Niterói | |||||||||
23.08 | Flamengo | | Juventude | 1:3 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
23.08 | São Paulo | | Santos | 1:3 (1:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
23.08 | Goiás | | Grêmio | 0:0 | |||||
Goiânia | |||||||||
23.08 | América-RN | | Palmeiras | 1:2 (0:0) | |||||
Natal | |||||||||
23.08 | Coritiba | | Sport | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 6 | |||||||||
15.08 | Corinthians | | Botafogo | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
15.08 | Santos | | Palmeiras | 1:0 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
16.08 | Juventude | | Atlético-MG | 0:0 | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
16.08 | Portuguesa | | Vitória | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16.08 | Bragantino | | Coritiba | 1:2 (0:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
16.08 | Grêmio | | Flamengo | 2:2 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16.08 | Sport | | São Paulo | 1:0 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
16.08 | Cruzeiro | | América-RN | 0:2 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16.08 | Paraná | | Goiás | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16.08 | América-MG | | Internacional | 0:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16.08 | Vasco da Gama | | Guarani | 2:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19.08 | Ponte Preta | | Atlético-PR | 2:0 (1:0) | |||||
Campinas | |||||||||
Day 5 | |||||||||
12.08 | Palmeiras | | Sport | 1:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
12.08 | América-MG | | Paraná | 2:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
12.08 | América-RN | | Internacional | 0:0 | |||||
Natal | |||||||||
12.08 | Goiás | | Cruzeiro | 0:0 | |||||
Goiânia | |||||||||
12.08 | Ponte Preta | | Flamengo | 0:1 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
12.08 | Coritiba | | Corinthians | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
12.08 | Botafogo | | São Paulo | 3:0 (0:0) | |||||
Niterói | |||||||||
12.08 | Vitória | | Guarani | 3:3 (1:2) | |||||
Salvador | |||||||||
12.08 | Grêmio | | Juventude | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
23.08 | Atlético-MG | | Bragantino | 0:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.08 | Juventude | | Botafogo | 0:0 | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
08.08 | Atlético-MG | | Corinthians | 1:5 (0:2) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
08.08 | Coritiba | | Ponte Preta | 2:2 (2:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
09.08 | Vitória | | Santos | 1:3 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
09.08 | Atlético-PR | | Grêmio | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
09.08 | Goiás | | Sport | 2:0 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
09.08 | Internacional | | Paraná | 2:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
09.08 | Guarani | | América-MG | 1:2 (0:1) | |||||
Campinas | |||||||||
09.08 | São Paulo | | Cruzeiro | 0:2 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
09.08 | Flamengo | | Bragantino | 0:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
09.08 | América-RN | | Portuguesa | 2:2 (1:1) | |||||
Natal | |||||||||
Day 3 | |||||||||
05.08 | Portuguesa | | Coritiba | 1:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
05.08 | Cruzeiro | | Ponte Preta | 4:2 (2:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
05.08 | Sport | | Vitória | 2:1 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
05.08 | Paraná | | América-RN | 3:2 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
05.08 | Atlético-PR | | Palmeiras | 0:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
05.08 | Guarani | | Botafogo | 2:3 (2:1) | |||||
Campinas | |||||||||
05.08 | Corinthians | | Grêmio | 2:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
05.08 | Internacional | | São Paulo | 0:3 (0:2) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
05.08 | Vasco da Gama | | América-MG | 5:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 2 | |||||||||
01.08 | Goiás | | Palmeiras | 1:1 (1:1) | |||||
Goiânia | |||||||||
01.08 | Coritiba | | Flamengo | 1:3 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
02.08 | São Paulo | | Guarani | 2:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
02.08 | Corinthians | | Juventude | 4:0 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
02.08 | Paraná | | Portuguesa | 0:1 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
02.08 | Botafogo | | Vitória | 1:2 (0:0) | |||||
Niterói | |||||||||
02.08 | Grêmio | | Atlético-MG | 2:3 (1:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
02.08 | Cruzeiro | | Santos | 1:2 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
02.08 | Bragantino | | Vasco da Gama | 0:0 | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
02.08 | Ponte Preta | | Internacional | 0:0 | |||||
Campinas | |||||||||
02.08 | América-MG | | América-RN | 2:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
02.08 | Sport | | Atlético-PR | 2:0 (0:0) | |||||
Recife |
05.08 | New England Revolution | | San Jos? Clash | 3:0 (2:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
05.08 | Colorado Rapids | | Los Angeles Galaxy | 1:6 (0:3) | |||||
Denver | |||||||||
06.08 | Tampa Bay Mutiny | | Miami Fusion | 3:1 (2:1) | |||||
Tampa | |||||||||
07.08 | Dallas Burn | | D.C. United | 0:1 (0:0) | |||||
Dallas | |||||||||
08.08 | Kansas City Wizards | | Colorado Rapids | 3:1 (0:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
08.08 | Columbus Crew | | New England Revolution | 6:1 (3:0) | |||||
Columbus | |||||||||
08.08 | Chicago Fire | | Los Angeles Galaxy | 1:2 | |||||
Chicago | |||||||||
09.08 | San Jos? Clash | | MetroStars | 5:1 (1:1) | |||||
San Jos? | |||||||||
12.08 | MetroStars | | Columbus Crew | 3:1 (0:0) | |||||
East Rutherford | |||||||||
13.08 | Los Angeles Galaxy | | Kansas City Wizards | 3:0 (1:0) | |||||
Pasadena | |||||||||
14.08 | Tampa Bay Mutiny | | New England Revolution | 1:2 (1:1), pen. ?:? | |||||
Tampa | |||||||||
15.08 | Miami Fusion | | MetroStars | 3:1 (0:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
15.08 | Colorado Rapids | | Dallas Burn | 0:1 (0:0) | |||||
Denver | |||||||||
15.08 | Chicago Fire | | San Jos? Clash | 2:1 (1:1) | |||||
Chicago | |||||||||
16.08 | Columbus Crew | | Kansas City Wizards | 5:3 (1:1) | |||||
Columbus | |||||||||
18.08 | MetroStars | | Colorado Rapids | 4:1 (1:1) | |||||
East Rutherford | |||||||||
19.08 | Miami Fusion | | Dallas Burn | 2:1 (0:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
21.08 | Colorado Rapids | | Chicago Fire | 0:2 (0:0) | |||||
Denver | |||||||||
22.08 | New England Revolution | | Los Angeles Galaxy | 1:5 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
22.08 | Columbus Crew | | Tampa Bay Mutiny | 3:1 (0:1) | |||||
Columbus | |||||||||
22.08 | D.C. United | | MetroStars | 2:1 (0:1) | |||||
Washington | |||||||||
22.08 | San Jos? Clash | | Dallas Burn | 2:1 (1:0), pen. ?:? | |||||
San Jos? | |||||||||
23.08 | Kansas City Wizards | | Miami Fusion | 2:0 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
26.08 | Kansas City Wizards | | D.C. United | 1:2 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
29.08 | Kansas City Wizards | | Chicago Fire | 2:3 (2:0), pen. ?:? | |||||
Kansas City | |||||||||
29.08 | Dallas Burn | | MetroStars | 2:0 (0:0) | |||||
Dallas | |||||||||
29.08 | Tampa Bay Mutiny | | D.C. United | 3:2 (1:1), pen. ?:? | |||||
Tampa | |||||||||
29.08 | Los Angeles Galaxy | | Columbus Crew | 0:3 (0:2) | |||||
Pasadena | |||||||||
29.08 | San Jos? Clash | | Colorado Rapids | 1:3 (0:2) | |||||
San Jos? | |||||||||
30.08 | Miami Fusion | | New England Revolution | 3:2 (2:0) | |||||
Fort Lauderdale |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 5 | 81-51 | 58 | ||
2. | Columbus Crew | 32 | 15 | 0 | 12 | 67-61 | 45 | ||
3. | MetroStars | 32 | 12 | 0 | 17 | 57-63 | 39 | ||
4. | Miami Fusion | 32 | 10 | 0 | 17 | 51-68 | 35 | ||
5. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 11 | 0 | 15 | 47-62 | 34 | ||
6. | New England Revolution | 32 | 9 | 0 | 17 | 55-70 | 29 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 22 | 0 | 6 | 87-46 | 68 | ||
2. | Chicago Fire | 32 | 18 | 0 | 11 | 64-46 | 56 | ||
3. | Colorado Rapids | 32 | 14 | 0 | 14 | 64-71 | 44 | ||
4. | Dallas Burn | 32 | 11 | 0 | 15 | 47-61 | 37 | ||
5. | San Jos? Clash | 32 | 10 | 0 | 14 | 51-65 | 33 | ||
6. | Kansas City Wizards | 32 | 10 | 0 | 16 | 47-54 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Wanda | 26 | 19 | 5 | 2 | 64-16 | 62 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 26 | 11 | 12 | 3 | 43-23 | 45 | ||
3. | Beijing Guoan | 26 | 10 | 13 | 3 | 32-19 | 43 | ||
4. | Guangzhou Songri | 26 | 10 | 6 | 10 | 23-33 | 36 | ||
5. | Sichuan Quanxing | 26 | 8 | 10 | 8 | 32-34 | 34 | ||
6. | Qingdao Yizhong Hainiu | 26 | 8 | 8 | 10 | 24-30 | 32 | ||
7. | Qianwei Huandao | 26 | 8 | 8 | 10 | 29-29 | 32 | ||
8. | Wuhan Hongjinlong | 26 | 8 | 8 | 10 | 26-33 | 32 | ||
9. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 8 | 8 | 10 | 39-40 | 32 | ||
10. | Shenyang Haishi | 26 | 7 | 10 | 9 | 19-28 | 31 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |