Football matches in November 1995 |
Day 13 | |||||||||
12.11 | Malta | | Belarus | 0:2 (0:0) | |||||
Ta' Qali | |||||||||
15.11 | Czech Republic | | Luxembourg | 3:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
15.11 | Netherlands | | Norway | 3:0 (0:0) | |||||
Rotterdam |
Day 12 | |||||||||
15.11 | Northern Ireland | | Austria | 5:3 (2:0) | |||||
Belfast | |||||||||
15.11 | Portugal | | Ireland | 3:0 (0:0) | |||||
Lisboa |
Day 13 | |||||||||
15.11 | Greece | | Faroe Islands | 5:0 (0:0) | |||||
Heraklion | |||||||||
15.11 | Russia | | Finland | 3:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15.11 | Scotland | | San Marino | 5:0 (2:0) | |||||
Glasgow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.11 | Australia | | New Zealand | 3:0 (2:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Newcastle | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.11 | New Zealand | | Australia | 0:0 | |||||
Christchurch | |||||||||
17.11 | Solomon Islands | | Tahiti | 0:1 (0:0) | |||||
Honiara |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Nigeria | | Uzbekistan | 1:0 (0:0) | 3:2 (1:0) | 4:2 | ||||
Lagos |
Mauritania | | Sierra Leone | 0:0 aet, pen. 2:4 | ||||||
Cape Verde | | Guinea-Bissau | 1:0 | ||||||
Sierra Leone | | Cape Verde | 2:0 (0:0) | ||||||
Mauritania | | Guinea-Bissau | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Gambia | | Cape Verde | 3:0 (1:0) | ||||||
Mauritania | | Mali | 3:1 (1:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Mali | | Gambia | 1:0 (1:0) | ||||||
Mauritania | | Cape Verde | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Cape Verde | | Mali | 1:0 (0:0) | ||||||
Mauritania | | Gambia | 2:1 (1:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Guinea-Bissau | | Guinea | 2:1 (1:0) | ||||||
Senegal | | Sierra Leone | 1:1 (0:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Senegal | | Guinea | 3:0 (1:0) | ||||||
Sierra Leone | | Guinea-Bissau | 2:0 (2:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Guinea-Bissau | | Senegal | 2:1 (2:1) | ||||||
Sierra Leone | | Guinea | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
29.11 | El Salvador | | Belize | 3:0 (0:0) | |||||
San Salvador |
01.11 | Bangladesh | | Sri Lanka | 1:0 | |||||
Myanmar | |||||||||
02.11 | Zambia | | Jamaica | 1:0 (0:0) | |||||
03.11 | Algeria | | Mauritania | 4:0 (2:0) | |||||
Tunisia | |||||||||
04.11 | Myanmar | | Bangladesh | 1:2 | |||||
05.11 | Tunisia | | Algeria | 2:0 (1:0) | |||||
05.11 | Zambia | | Jamaica | 4:2 (1:1) | |||||
07.11 | Tunisia | | Mauritania | 2:1 (2:0) | |||||
08.11 | Argentina | | Brazil | 0:1 (0:1) | |||||
12.11 | Ghana | | Sierra Leone | 2:0 (1:0) | |||||
12.11 | El Salvador | | Yugoslavia | 1:4 (1:3) | |||||
San Salvador | |||||||||
15.11 | Morocco | | Mali | 2:0 (1:0) | |||||
15.11 | England | | Switzerland | 3:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15.11 | Mexico | | Yugoslavia | 1:4 (1:3) | |||||
Monterrey | |||||||||
19.11 | Dominica | | Saint Lucia | 2:1 (1:1) | |||||
22.11 | Egypt | | Zimbabwe | 2:2 (1:1) | |||||
South Africa | |||||||||
22.11 | South Africa | | Zambia | 2:2 (0:0) | |||||
24.11 | South Africa | | Egypt | 2:0 (2:0) | |||||
24.11 | Zambia | | Zimbabwe | 1:1 (0:0) | |||||
South Africa | |||||||||
26.11 | Côte d'Ivoire | | Algeria | 0:0 | |||||
Gabon | |||||||||
26.11 | Egypt | | Zambia | 3:1 (2:0) | |||||
South Africa | |||||||||
26.11 | Gabon | | Cameroon | 1:2 (0:1) | |||||
26.11 | South Africa | | Zimbabwe | 2:0 (1:0) | |||||
26.11 | Jamaica | | Norway | 1:1 (0:0) | |||||
Kingston | |||||||||
28.11 | Algeria | | Cameroon | 4:0 (3:0) | |||||
Gabon | |||||||||
28.11 | Gabon | | Côte d'Ivoire | 0:2 (0:0) | |||||
29.11 | Mexico | | Colombia | 2:2 (1:1) | |||||
USA | |||||||||
29.11 | Tunisia | | Burkina Faso | 3:0 (0:0) | |||||
29.11 | Trinidad and Tobago | | Norway | 3:2 (2:2) | |||||
Port of Spain | |||||||||
30.11 | Côte d'Ivoire | | Cameroon | 2:1 (0:0) | |||||
Gabon | |||||||||
30.11 | Gabon | | Algeria | 2:1 (1:1) | |||||
30.11 | Albania | | Bosnia and Herzegovina | 2:0 (1:0) | |||||
Tiranë |
Day 5 | |||||||||
22.11 19:45 | Porto | | Nantes | 2:2 (1:2) | |||||
Porto | |||||||||
22.11 21:45 | Panathīnaïkós | | AaB | 2:0 (2:0) | |||||
Athens | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 20:45 | AaB | | Nantes | 0:2 (0:1) | |||||
Aalborg | |||||||||
01.11 21:45 | Panathīnaïkós | | Porto | 0:0 | |||||
Athens |
Day 5 | |||||||||
22.11 20:45 | Rosenborg | | Legia Warszawa | 4:0 (2:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
22.11 22:45 | Spartak Moscow | | Blackburn Rovers | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 19:45 | Blackburn Rovers | | Legia Warszawa | 0:0 | |||||
Blackburn | |||||||||
01.11 22:45 | Spartak Moscow | | Rosenborg | 4:1 (3:1) | |||||
Moscow |
Day 5 | |||||||||
22.11 19:45 | Rangers | | Steaua | 1:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
22.11 20:45 | Juventus | | Borussia Dortmund | 1:2 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 19:45 | Rangers | | Juventus | 0:4 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
01.11 21:45 | Steaua | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
Bucureşti |
Day 5 | |||||||||
22.11 20:45 | Real Madrid | | Ajax | 0:2 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
22.11 20:45 | Ferencváros | | Grasshopper | 3:3 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 4 | |||||||||
01.11 20:45 | Ferencváros | | Real Madrid | 1:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
01.11 20:45 | Grasshopper | | Ajax | 0:0 | |||||
Zürich |
Day 1 | |||||||||
21.11 20:45 | Sevilla | | Barcelona | 1:1 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
21.11 20:45 | Bordeaux | | Real Betis | 2:0 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
21.11 20:45 | Nottingham Forest | | Lyon | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
21.11 20:45 | Slavia Praha | | Lens | 0:0 | |||||
Praha | |||||||||
21.11 20:45 | PSV | | Werder | 2:1 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
21.11 20:45 | Brøndby | | Roma | 2:1 (1:1) | |||||
København | |||||||||
21.11 20:45 | Bayern | | Benfica | 4:1 (3:1) | |||||
München | |||||||||
23.11 20:45 | Milan | | Sparta Praha | 2:0 (1:0) | |||||
Milano |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.11 | Lens | | Chornomorets Odesa | 4:0 (3:0) | 0:0 | 4:0 | |||
Lens | |||||||||
01.11 20:45 | Real Betis | | Kaiserslautern | 1:0 (0:0) | 3:1 (1:0) | 4:1 | |||
Sevilla | |||||||||
02.11 20:45 | Milan | | Strasbourg | 2:1 (2:1) | 1:0 (0:0) | 3:1 | |||
Milano |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Hradec Králové | | Dynamo Moscow | 1:0 aet (1:0, 1:0), pen. 1:3 | 0:1 (0:0) | 1:1 | ||||
Praha | |||||||||
Celtic | | Paris Saint-Germain | 0:3 (0:2) | 0:1 (0:0) | 0:4 | ||||
Glasgow | |||||||||
Feyenoord | | Everton | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | ||||
Rotterdam | |||||||||
Brugge | | Real Zaragoza | 0:1 (0:0) | 1:2 (1:1) | 1:3 | ||||
Brugge | |||||||||
Rapid Wien | | Sporting | 4:0 aet (1:0, 2:0) | 0:2 (0:2) | 4:2 | ||||
Wien | |||||||||
Parma | | Halmstad | 4:0 (2:0) | 0:3 (0:2) | 4:3 | ||||
Parma | |||||||||
AÉK | | Borussia M'gladbach | 0:1 (0:0) | 1:4 (0:0) | 1:5 | ||||
Athens | |||||||||
Deportivo La Coruna | | Trabzonspor | 3:0 (2:0) | 1:0 (0:0) | 4:0 | ||||
La Coruña |
Day 3 | |||||||||
28.11 | Saipa | | Al Arabi Doha | 0:0 | |||||
Riyadh | |||||||||
28.11 | Al Nassr Riyadh | | Köpetdag | 1:0 | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 2 | |||||||||
26.11 | Al Nassr Riyadh | | Saipa | 0:0 | |||||
Riyadh | |||||||||
26.11 | Köpetdag | | Al Arabi Doha | 2:2 | |||||
Riyadh | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.11 | Saipa | | Köpetdag | 1:0 | |||||
Riyadh | |||||||||
24.11 | Al Nassr Riyadh | | Al Arabi Doha | 2:1 | |||||
Riyadh |
Day 3 | |||||||||
30.11 | Ilhwa Chunma | | Verdy Kawasaki | 1:0 | |||||
Kota Bandung | |||||||||
30.11 | Thai Farmers Bank | | Persib | 2:1 | |||||
Kota Bandung | |||||||||
Day 2 | |||||||||
28.11 | Persib | | Ilhwa Chunma | 2:5 | |||||
Kota Bandung | |||||||||
28.11 | Thai Farmers Bank | | Verdy Kawasaki | 0:0 | |||||
Kota Bandung | |||||||||
Day 1 | |||||||||
26.11 | Ilhwa Chunma | | Thai Farmers Bank | 1:1 | |||||
Kota Bandung | |||||||||
26.11 | Verdy Kawasaki | | Persib | 3:2 | |||||
Kota Bandung |
Day 1 | |||||||||
Independiente | | Flamengo | 2:0 (1:0) | ||||||
Avellaneda |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
River Plate | | Independiente | 0:0, pen. 1:4 | 2:2 | 2:2 | ||||
Buenos Aires | |||||||||
Flamengo | | Cruzeiro | 3:1 (2:1) | 1:0 (1:0) | 4:1 | ||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Independiente | | River Plate | 2:2 | ||||||
Avellaneda | |||||||||
Cruzeiro | | Flamengo | 0:1 (0:1) | ||||||
Belo Horizonte |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
São Paulo | | Cruzeiro | 0:1 (0:0), pen. 1:4 | 1:0 | 1:1 | ||||
São Paulo | |||||||||
Flamengo | | Nacional | 1:0 | 1:0 (0:0) | 2:0 | ||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Independiente | | Atlético Nacional | 2:0 | 0:1 | 2:1 | ||||
Avellaneda | |||||||||
River Plate | | Grêmio | 3:2, pen. 4:2 | 1:2 | 4:4 | ||||
Buenos Aires |
Day 1 | |||||||||
29.11 20:30 | América de Cali | | Atlético Mineiro | 4:3 (1:2) | |||||
Santiago de Cali | |||||||||
30.11 | Atlético Colegiales | | Rosario Central | 0:2 (0:0) | |||||
Asunción |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.11 | Mineros | | Atlético Mineiro | 0:4 (0:1) | 0:6 (0:2) | 0:10 | |||
Puerto Ordaz | |||||||||
22.11 | América de Cali | | Corinthians | 3:1 | 1:2 (0:1) | 4:3 | |||
Santiago de Cali | |||||||||
22.11 | Atlético Colegiales | | Sud América | 1:2, pen. 4:3 | 1:0 | 2:2 | |||
Asunción | |||||||||
22.11 | Cobreloa | | Rosario Central | 1:3 | 0:2 | 1:5 | |||
Calama | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.11 | Rosario Central | | Cobreloa | 2:0 | |||||
Rosario | |||||||||
14.11 | Atlético Mineiro | | Mineros | 6:0 (2:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
15.11 | Corinthians | | América de Cali | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
15.11 | Sud América | | Atlético Colegiales | 0:1 | |||||
Paysandú |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.11 | Atlético Colegiales | | The Strongest | 1:0 | 0:0 | 1:0 | |||
Asunción | |||||||||
01.11 | Cobreloa | | Ciclista Lima | 7:2 | 1:4 | 8:6 | |||
Calama | |||||||||
01.11 | Rosario Central | | Defensor Sporting | 2:1 | 3:1 | 5:2 | |||
Rosario | |||||||||
02.11 20:30 | Independiente Medellín | | Mineros | 3:2 (1:1), pen. 3:4 | 0:1 | 3:3 | |||
Medellín |
Day 1 | |||||||||
Julius Berger | | Kabylie | 1:1 | ||||||
Lagos |
04.11 | CSKA (Moscow) | | Lokomotiv (Nizhniy Novgorod) | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
04.11 | Spartak (Moscow) | | Angusht (Malgobek) | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
04.11 | KAMAZ-Chally (Naberezhnye Chelny) | | Amur (Blagoveshchensk) | +:- | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
04.11 | Chernomorets (Novorossiysk) | | Dynamo (Moscow) | 0:2 (0:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
04.11 | Zhemchuzhina (Sochi) | | Anzhi (Makhachkala) | 0:3 (0:2) | |||||
Sochi | |||||||||
04.11 | Tekstilshchik (Kamyshin) | | Metallurg (Lipetsk) | 1:0 aet (0:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
04.11 14:30 | Rotor (Volgograd) | | Irtysh (Omsk) | 4:0 (2:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
04.11 17:00 | Lokomotiv (Moscow) | | Uralmash (Ekaterinburg) | 4:0 (1:0) | |||||
Moscow |
Day 17 | |||||||||
04.11 | Dnipro | | Zorya-MALS | 3:1 (1:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
05.11 | CSKA-Borisfen | | Chornomorets | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
05.11 | Tavriya | | Dynamo | 0:2 (0:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
05.11 | Prykarpattya | | Kryvbas | 1:0 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
05.11 | Torpedo | | Shakhtar | 3:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
05.11 | Nyva Vinnytsya | | Zirka-NIBAS | 0:1 (0:1) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
05.11 | Nyva Ternopil | | Metalurh | 2:1 (2:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
05.11 | SK Mykolaiv | | Kremin | 2:0 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
05.11 | Karpaty | | Volyn | 2:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 14 | |||||||||
28.11 | Chornomorets | | Nyva Ternopil | 2:0 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
Day 9 | |||||||||
01.11 | Dynamo | | Zirka-NIBAS | 5:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
24.11 | Prykarpattya | | Chornomorets | 1:1 (0:1) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.11 | Shakhtar | | Chornomorets | 2:0 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
Day 4 | |||||||||
16.11 | Nyva Ternopil | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
20.11 | Chornomorets | | Metalurh | 4:3 (1:1) | |||||
Odesa |
Day 22 | |||||||||
03.11 | SK Odesa | | Naftokhymyk | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
03.11 | Metalist | | Podillya | 2:5 (1:3) | |||||
Kharkiv | |||||||||
03.11 | Khimik Severodonetsk | | Khimik Zhytomyr | 1:0 (0:0) | |||||
Severodonetsk | |||||||||
03.11 | Krystal | | Veres | 4:0 (2:0) | |||||
Chortkiv | |||||||||
03.11 | Bukovyna | | FK Lviv | 3:1 (0:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
03.11 | Zakarpattya | | Stal | 4:3 (0:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
03.11 | Skala | | Shakhtar | 1:3 (1:2) | |||||
Stryi | |||||||||
03.11 | Metalurh | | Polihraftekhnika | 2:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
03.11 | Temp-ADVIS | | Vorskla | 2:3 (2:2) | |||||
Krasyliv Yunist Stadium | |||||||||
03.11 | Dynamo-2 | | Dnipro | 4:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 21 | |||||||||
06.11 | Temp-ADVIS | | Dnipro | 0:1 (0:1) | |||||
Krasyliv Yunist Stadium | |||||||||
Day 8 | |||||||||
14.11 | Naftokhymyk | | Stal | 0:1 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
Day 7 | |||||||||
11.11 | Naftokhymyk | | Shakhtar | 2:1 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
Day 6 | |||||||||
08.11 | Naftokhymyk | | Polihraftekhnika | 3:0 (2:0) | |||||
Kremenchuk |
Day 22 | |||||||||
04.11 | Skify | | Avanhard | 2:2 | |||||
04.11 | Haray | | Hazovyk | 0:1 | |||||
04.11 | Ros-Transimpeks | | Systema-Boreks | 2:1 | |||||
04.11 | Nyva | | CSKA | 1:0 | |||||
04.11 | Dynamo-Flesh | | Keramik | 0:2 | |||||
04.11 | Halychyna | | Khurtovyk | 1:2 | |||||
04.11 | Karpaty | | Khimik | 1:2 | |||||
04.11 | FK Kakhovka | | Ahrotekhservis | 1:1 | |||||
04.11 | Vodnyk | | Obolon | 1:1 | |||||
Day 21 | |||||||||
01.11 | Skify | | Hazovyk | 1:1 | |||||
01.11 | Haray | | Avanhard | 1:1 | |||||
01.11 | Ros-Transimpeks | | CSKA | 0:1 | |||||
01.11 | Nyva | | Systema-Boreks | 0:1 | |||||
01.11 | Olimpiya FK AES | | Keramik | 2:1 | |||||
01.11 | Halychyna | | Khimik | 2:1 | |||||
01.11 | Karpaty | | Khurtovyk | 0:1 | |||||
01.11 | FK Kakhovka | | Obolon | 1:2 | |||||
01.11 | Vodnyk | | Ahrotekhservis | +:- | |||||
01.11 | Skhid | | Desna | 1:0 | |||||
Day 10 | |||||||||
12.11 | Hazovyk | | Ahrotekhservis | 4:1 | |||||
Day 9 | |||||||||
09.11 | Avanhard | | Ahrotekhservis | 1:0 | |||||
Day 7 | |||||||||
12.11 | Obolon | | CSKA | 0:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
08.11 | CSKA | | Vodnyk | 3:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
15.11 | CSKA | | FK Kakhovka | +:- | |||||
Day 22 | |||||||||
05.11 | Portovyk | | Sportinvest | +:- | |||||
05.11 | Dnistrovets | | Metalurh Novomoskovsk | 0:1 | |||||
05.11 | Viktor | | Avanhard-Industriya | 0:0 | |||||
05.11 | Torpedo | | Shakhtar Sverdlovsk | 3:0 | |||||
05.11 | Oskil | | Tytan | 2:1 | |||||
05.11 | Dynamo Slavyansk | | Druzhba | 0:4 | |||||
05.11 | Hirnyk-Sport | | Dynamo Saky | 2:0 | |||||
05.11 | Prometey | | Chaika | 0:11 | |||||
Day 21 | |||||||||
02.11 | Portovyk | | Metalurh Novomoskovsk | 1:0 | |||||
02.11 | Dnistrovets | | Sportinvest | 4:1 | |||||
02.11 | Viktor | | Shakhtar Sverdlovsk | 1:0 | |||||
02.11 | Torpedo | | Avanhard-Industriya | 0:0 | |||||
02.11 | Shakhtar Stakhanov | | Tytan | 1:0 | |||||
02.11 | Dynamo Slavyansk | | Azovets | 0:2 | |||||
02.11 | Hirnyk-Sport | | Chaika | 1:1 | |||||
02.11 | Prometey | | Dynamo Saky | 3:7 | |||||
02.11 | Shakhtar-2 | | Shakhtar Shakhtarsk | 2:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
10.11 | Chaika | | Dynamo Saky | 3:1 | |||||
Day 15 | |||||||||
05.11 14:00 | Dynamo-93 | | Tarpeda Minsk | 3:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
05.11 14:00 | Dynamo Minsk | | Abuwshchik | 6:2 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
06.11 14:00 | MPKC | | Vedrych | 3:0 (2:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
06.11 14:00 | FK Maladzyechna | | Dnepr | 2:1 (1:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
06.11 14:00 | Dvina | | Neman | 2:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
06.11 14:00 | Shakhtsyor | | Dynamo Brest | 3:1 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
06.11 14:00 | Shinnik | | Tarpeda Mogilyov | 0:2 (0:2) | |||||
Babruysk | |||||||||
06.11 14:00 | Ataka-Aura | | FK Babruysk | 3:0 | |||||
Minsk | |||||||||
Day 13 | |||||||||
03.11 14:00 | MPKC | | Dynamo Minsk | 2:1 (2:1) | |||||
Mazyr |
03.11 14:00 | FK Homel (Gomel) | | Ataka-Aura (Minsk) | 0:4 (0:1) | |||||
Gomel |
07.11 | Yelimay (Semipalatinsk) | | SKIF Ordabasy (Shymkent) | 1:0 (0:0) | |||||
Almaty |
Day 15 | |||||||||
18.11 | Constructorul | | Agro | 4:0 (2:0) | |||||
18.11 | Budjac | | Codru | 1:8 (0:5) | |||||
18.11 | MHM-93 | | Tiligul | 1:5 (0:0) | |||||
18.11 | Nistru Cioburciu | | Zimbru | 0:1 (0:1) | |||||
18.11 | Speranţa | | Olimpia | 0:5 (0:3) | |||||
18.11 | Sportul | | Tighina | 5:0 (3:0) | |||||
18.11 | Spumante | | Progresul | 2:1 (2:0) | |||||
18.11 | Torentul | | Nistru Otaci | 0:3 (0:1) | |||||
Day 14 | |||||||||
08.11 | Agro | | MHM-93 | 0:0 | |||||
08.11 | Zimbru | | Torentul | 8:0 (3:0) | |||||
08.11 | Codru | | Speranţa | 2:2 (1:1) | |||||
08.11 | Nistru Otaci | | Constructorul | 1:1 (1:0) | |||||
08.11 | Olimpia | | Budjac | +:- | |||||
08.11 | Progresul | | Sportul | 1:0 (1:0) | |||||
08.11 | Tighina | | Nistru Cioburciu | 1:1 (1:1) | |||||
09.11 | Tiligul | | Spumante | 2:0 (1:0) | |||||
Day 13 | |||||||||
04.11 | Budjac | | Progresul | 1:4 (1:0) | |||||
04.11 | Constructorul | | Olimpia | 1:1 (1:0) | |||||
04.11 | MHM-93 | | Sportul | 3:0 (2:0) | |||||
04.11 | Nistru Otaci | | Speranţa | 4:2 (2:1) | |||||
04.11 | Nistru Cioburciu | | Codru | 0:1 (0:0) | |||||
04.11 | Torentul | | Tiligul | 0:6 (0:1) | |||||
05.11 | Zimbru | | Spumante | 3:0 (1:0) | |||||
11.11 | Agro | | Tighina | +:- | |||||
Day 6 | |||||||||
29.11 | Nistru Otaci | | Zimbru | 0:1 (0:0) | |||||
Day 30 | |||||||||
04.11 | Mashʼal | | Nuravshon | 3:0 | |||||
04.11 | FK Chirchik | | Novbahor | 1:3 | |||||
04.11 | Atlaschi | | MHSK | 0:1 | |||||
04.11 | Nowruz | | Soʼgʼdiyona | 4:1 | |||||
04.11 | ASK | | Politotdel | 1:2 | |||||
04.11 | Traktor | | Paxtakor | 1:2 | |||||
04.11 | Dinamo | | Neftchi | 0:1 | |||||
14.11 | FK Yangiyer | | Temiryoʼlchi | 3:1 | |||||
Day 29 | |||||||||
11.11 | Soʼgʼdiyona | | FK Yangiyer | 2:1 | |||||
11.11 | Paxtakor | | ASK | 2:0 | |||||
11.11 | Temiryoʼlchi | | Atlaschi | 1:2 | |||||
Day 18 | |||||||||
18.11 | GAK | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
18.11 | Vorwärts | | Casino | 0:6 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
18.11 | Admira/Wacker | | LASK | 0:1 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
18.11 | Tirol | | Ried | 2:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
19.11 | Rapid | | Sturm | 0:2 | |||||
Wien | |||||||||
Day 17 | |||||||||
21.11 | LASK | | Rapid | 2:0 | |||||
Linz | |||||||||
21.11 | Ried | | GAK | 0:0 | |||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion | |||||||||
21.11 | Austria Wien | | Admira/Wacker | 3:1 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
21.11 | Casino | | Tirol | 3:1 | |||||
Salzburg | |||||||||
22.11 | Sturm | | Vorwärts | 4:2 | |||||
Graz | |||||||||
Day 16 | |||||||||
08.11 | Admira/Wacker | | Rapid | 1:1 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
08.11 | GAK | | Casino | 0:0 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
08.11 | Austria Wien | | Ried | 0:0 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
08.11 | Tirol | | Sturm | 2:2 | |||||
Innsbruck | |||||||||
11.11 | Vorwärts | | LASK | 0:3 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
Day 15 | |||||||||
04.11 | Sturm | | GAK | 1:1 | |||||
Graz | |||||||||
04.11 | LASK | | Tirol | 1:2 | |||||
Linz | |||||||||
04.11 | Ried | | Admira/Wacker | 2:2 | |||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion | |||||||||
05.11 | Rapid | | Vorwärts | 4:3 | |||||
Wien | |||||||||
25.11 | Casino | | Austria Wien | 2:2 | |||||
Salzburg |
Day 15 | |||||||||
25.11 19:45 | Coventry City | | Wimbledon | 3:3 (1:2) | |||||
Coventry | |||||||||
25.11 19:45 | Chelsea | | Tottenham Hotspur | 0:0 | |||||
London | |||||||||
25.11 19:45 | West Ham United | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
25.11 19:45 | Southampton | | Bolton Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
25.11 19:45 | Newcastle United | | Leeds United | 2:1 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
25.11 19:45 | Middlesbrough | | Liverpool | 2:1 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
25.11 19:45 | Manchester City | | Aston Villa | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
25.11 19:45 | Everton | | Sheffield Wednesday | 2:2 (1:2) | |||||
Liverpool | |||||||||
26.11 19:45 | Arsenal | | Blackburn Rovers | 0:0 | |||||
London | |||||||||
27.11 19:45 | Nottingham Forest | | Manchester United | 1:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
Day 14 | |||||||||
08.11 19:45 | Newcastle United | | Blackburn Rovers | 1:0 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
20.11 19:45 | Southampton | | Aston Villa | 0:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
21.11 19:45 | Middlesbrough | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
21.11 19:45 | Arsenal | | Sheffield Wednesday | 4:2 (1:2) | |||||
London | |||||||||
22.11 19:45 | West Ham United | | Liverpool | 0:0 | |||||
London | |||||||||
22.11 19:45 | Manchester City | | Wimbledon | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
22.11 19:45 | Everton | | Queens Park Rangers | 2:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
22.11 19:45 | Coventry City | | Manchester United | 0:4 (0:1) | |||||
Coventry | |||||||||
22.11 19:45 | Chelsea | | Bolton Wanderers | 3:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
Day 13 | |||||||||
18.11 19:45 | Manchester United | | Southampton | 4:1 (3:0) | |||||
Manchester | |||||||||
18.11 19:45 | Liverpool | | Everton | 1:2 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
18.11 19:45 | Leeds United | | Chelsea | 1:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
18.11 19:45 | Bolton Wanderers | | West Ham United | 0:3 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
18.11 19:45 | Blackburn Rovers | | Nottingham Forest | 7:0 (2:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
18.11 19:45 | Wimbledon | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
London | |||||||||
18.11 19:45 | Aston Villa | | Newcastle United | 1:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
18.11 19:45 | Tottenham Hotspur | | Arsenal | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
18.11 19:45 | Sheffield Wednesday | | Manchester City | 1:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
19.11 19:45 | Queens Park Rangers | | Coventry City | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
Day 12 | |||||||||
04.11 19:45 | West Ham United | | Aston Villa | 1:4 (0:1) | |||||
London | |||||||||
04.11 19:45 | Southampton | | Queens Park Rangers | 2:0 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
04.11 19:45 | Newcastle United | | Liverpool | 2:1 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
04.11 19:45 | Middlesbrough | | Leeds United | 1:1 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
04.11 19:45 | Manchester City | | Bolton Wanderers | 1:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
04.11 19:45 | Coventry City | | Tottenham Hotspur | 2:3 (1:2) | |||||
Coventry | |||||||||
04.11 19:45 | Chelsea | | Sheffield Wednesday | 0:0 | |||||
London | |||||||||
04.11 19:45 | Arsenal | | Manchester United | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
05.11 19:45 | Everton | | Blackburn Rovers | 1:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
06.11 19:45 | Nottingham Forest | | Wimbledon | 4:1 (2:1) | |||||
Nottingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 38 | 25 | 7 | 6 | 73-35 | 82 | ||
2. | Newcastle United | 38 | 24 | 6 | 8 | 66-37 | 78 | ||
3. | Liverpool | 38 | 20 | 11 | 7 | 70-34 | 71 | ||
4. | Aston Villa | 38 | 18 | 9 | 11 | 52-35 | 63 | ||
5. | Arsenal | 38 | 17 | 12 | 9 | 49-31 | 63 | ||
6. | Everton | 38 | 17 | 10 | 11 | 64-44 | 61 | ||
7. | Blackburn Rovers | 38 | 18 | 7 | 13 | 61-47 | 61 | ||
8. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 13 | 9 | 50-38 | 61 | ||
9. | Nottingham Forest | 38 | 15 | 13 | 10 | 50-54 | 58 | ||
10. | West Ham United | 38 | 14 | 9 | 15 | 43-52 | 51 |
Day 19 | |||||||||
25.11 | Barnsley | | Luton Town | 1:0 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
25.11 | Charlton Athletic | | Port Vale | 2:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
25.11 | Crystal Palace | | Derby County | 0:0 | |||||
London | |||||||||
25.11 | Huddersfield Town | | Wolverhampton Wanderers | 2:1 (2:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
25.11 | Ipswich Town | | Portsmouth | 3:2 (2:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
25.11 | Oldham Athletic | | Southend United | 0:1 (0:1) | |||||
Oldham | |||||||||
25.11 | Sheffield United | | Reading | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
25.11 | Stoke City | | Millwall | 1:0 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
25.11 | Tranmere Rovers | | Grimsby Town | 0:1 (0:1) | |||||
Birkenhead | |||||||||
25.11 | West Bromwich Albion | | Sunderland | 0:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
26.11 | Birmingham City | | Leicester City | 2:2 (1:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
26.11 | Watford | | Norwich City | 0:2 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
Day 18 | |||||||||
21.11 | Barnsley | | Portsmouth | 0:0 | |||||
Barnsley | |||||||||
21.11 | Birmingham City | | Derby County | 1:4 (1:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
21.11 | Charlton Athletic | | Reading | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
21.11 | Huddersfield Town | | Leicester City | 3:1 (1:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
21.11 | Oldham Athletic | | Millwall | 2:2 (1:0) | |||||
Oldham | |||||||||
21.11 | Sheffield United | | Grimsby Town | 1:2 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
21.11 | Watford | | Luton Town | 1:1 (0:1) | |||||
Watford | |||||||||
21.11 | West Bromwich Albion | | Norwich City | 1:4 (1:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
22.11 | Crystal Palace | | Wolverhampton Wanderers | 3:2 (2:0) | |||||
London | |||||||||
22.11 | Ipswich Town | | Southend United | 1:1 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
22.11 | Stoke City | | Sunderland | 1:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
22.11 | Tranmere Rovers | | Port Vale | 2:1 (1:0) | |||||
Birkenhead | |||||||||
Day 17 | |||||||||
18.11 | Derby County | | Charlton Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
18.11 | Grimsby Town | | West Bromwich Albion | 1:0 (0:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
18.11 | Luton Town | | Birmingham City | 0:0 | |||||
Luton | |||||||||
18.11 | Millwall | | Huddersfield Town | 0:0 | |||||
London | |||||||||
18.11 | Port Vale | | Watford | 1:1 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
18.11 | Portsmouth | | Stoke City | 3:3 (2:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
18.11 | Reading | | Barnsley | 0:0 | |||||
Reading | |||||||||
18.11 | Sunderland | | Sheffield United | 2:0 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
18.11 | Wolverhampton Wanderers | | Oldham Athletic | 1:3 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
19.11 | Leicester City | | Tranmere Rovers | 0:1 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
19.11 | Norwich City | | Ipswich Town | 2:1 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
19.11 | Southend United | | Crystal Palace | 1:1 (0:0) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
Day 16 | |||||||||
11.11 | Derby County | | West Bromwich Albion | 3:0 (2:0) | |||||
Derby | |||||||||
11.11 | Grimsby Town | | Barnsley | 3:1 (2:1) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
11.11 | Leicester City | | Watford | 1:0 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
11.11 | Luton Town | | Oldham Athletic | 1:1 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
11.11 | Millwall | | Ipswich Town | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
11.11 | Norwich City | | Crystal Palace | 1:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
11.11 | Port Vale | | Sheffield United | 2:3 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
11.11 | Portsmouth | | Huddersfield Town | 1:1 (1:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
11.11 | Reading | | Birmingham City | 0:1 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
11.11 | Southend United | | Stoke City | 2:4 (1:1) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
12.11 | Wolverhampton Wanderers | | Charlton Athletic | 0:0 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 15 | |||||||||
04.11 | Barnsley | | Wolverhampton Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
04.11 | Birmingham City | | Millwall | 2:2 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
04.11 | Crystal Palace | | Reading | 0:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
04.11 | Huddersfield Town | | Norwich City | 3:2 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
04.11 | Ipswich Town | | Grimsby Town | 2:2 (2:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
04.11 | Sheffield United | | Portsmouth | 4:1 (2:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
04.11 | Stoke City | | Luton Town | 5:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
04.11 | Tranmere Rovers | | Derby County | 5:1 (3:0) | |||||
Birkenhead | |||||||||
04.11 | Watford | | Southend United | 2:2 (1:1) | |||||
Watford | |||||||||
05.11 | Charlton Athletic | | Sunderland | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
05.11 | Oldham Athletic | | Port Vale | 2:2 (1:1) | |||||
Oldham | |||||||||
05.11 | West Bromwich Albion | | Leicester City | 2:3 (0:3) | |||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sunderland | 46 | 22 | 17 | 7 | 59-33 | 83 | ||
2. | Derby County | 46 | 21 | 16 | 9 | 71-51 | 79 | ||
3. | Crystal Palace | 46 | 20 | 15 | 11 | 67-48 | 75 | ||
4. | Stoke City | 46 | 20 | 13 | 13 | 60-49 | 73 | ||
5. | Leicester City | 46 | 19 | 14 | 13 | 66-60 | 71 | ||
6. | Charlton Athletic | 46 | 17 | 20 | 9 | 57-45 | 71 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 19 | 12 | 15 | 79-69 | 69 | ||
8. | Huddersfield Town | 46 | 17 | 12 | 17 | 61-58 | 63 | ||
9. | Sheffield United | 46 | 16 | 14 | 16 | 57-54 | 62 | ||
10. | Barnsley | 46 | 14 | 18 | 14 | 60-66 | 60 |
28.11 | Reading | | Southampton | 2:1 (1:1) | |||||
Reading | |||||||||
29.11 | Arsenal | | Sheffield Wednesday | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
29.11 | Aston Villa | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
29.11 | Leeds United | | Blackburn Rovers | 2:1 (2:0) | |||||
Leeds | |||||||||
29.11 | Liverpool | | Newcastle United | 0:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
29.11 | Middlesbrough | | Birmingham City | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
29.11 | Norwich City | | Bolton Wanderers | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
29.11 | Wolverhampton Wanderers | | Coventry City | 2:1 (2:0) | |||||
Wolverhampton |
08.11 | Tranmere Rovers | | Birmingham City | 1:3 aet (0:0, 1:1)* | |||||
Birkenhead | |||||||||
08.11 | Leicester City | | Bolton Wanderers | 2:3 (0:1)* | |||||
Leicester | |||||||||
08.11 | Middlesbrough | | Crystal Palace | 2:0 (1:0)* | |||||
Middlesbrough | |||||||||
08.11 | Bradford City | | Norwich City | 3:5 aet* | |||||
Bradford | |||||||||
08.11 | Charlton Athletic | | Wolverhampton Wanderers | 1:2 aet (0:1, 1:1)* | |||||
London | |||||||||
07.11 | Reading | | Bury | 2:1 (0:0) | |||||
Reading |
21.11 | Bristol City | | AFC Bournemouth | 0:1 (0:1)* | |||||
Bristol | |||||||||
21.11 | Woking | | Barnet | 2:1 aet (1:1, 1:1)* | |||||
Woking | |||||||||
21.11 | Brighton & Hove Albion | | Canvey Island | 4:1 (1:0)* | |||||
Hove | |||||||||
21.11 | Gillingham | | Wycombe Wanderers | 1:0 (1:0)* | |||||
Gillingham | |||||||||
21.11 | Sutton United | | Kidderminster Harriers | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 3:2* | |||||
Sutton | |||||||||
21.11 | Wrexham | | Hull City | 0:0 aet, pen. 3:1* | |||||
Wrexham | |||||||||
21.11 | Ashford Town | | Bognor Regis Town | 0:1 (0:0)* | |||||
21.11 | Wigan Athletic | | Runcorn | 4:2 (2:2)* | |||||
Wigan | |||||||||
21.11 | Enfield | | Newport IOW | 2:1 (1:0)* | |||||
London Southbury Road | |||||||||
22.11 | Farnborough Town | | Brentford | 0:4 (0:1)* | |||||
Farnborough | |||||||||
10.11 | Burnley | | Walsall | 1:3 (1:1) | |||||
Burnley | |||||||||
11.11 | Blackpool | | Chester City | 2:1 (0:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
11.11 | AFC Bournemouth | | Bristol City | 0:0 | |||||
Bournemouth | |||||||||
11.11 | Barnet | | Woking | 2:2 (2:2) | |||||
London | |||||||||
11.11 | Barrow | | Nuneaton Borough | 2:1 (2:1) | |||||
11.11 | Bury | | Blyth Spartans | 0:2 (0:1) | |||||
Bury | |||||||||
11.11 | Rochdale | | Rotherham United | 5:3 (3:0) | |||||
Rochdale | |||||||||
11.11 | Northwich Victoria | | Scunthorpe United | 1:3 (0:0) | |||||
Northwich | |||||||||
11.11 | Swindon Town | | Cambridge United | 4:1 (2:0) | |||||
Swindon | |||||||||
11.11 | Scarborough | | Chesterfield | 0:2 (0:0) | |||||
Scarborough | |||||||||
11.11 | Shrewsbury Town | | Marine | 11:2 (4:0) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
11.11 | Stockport County | | Lincoln City | 5:0 (3:0) | |||||
Stockport | |||||||||
11.11 | Kidderminster Harriers | | Sutton United | 2:2 (1:0) | |||||
Kidderminster | |||||||||
11.11 | Fulham | | Swansea City | 7:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
11.11 | Brentford | | Farnborough Town | 1:1 (1:0) | |||||
Brentford | |||||||||
11.11 | Northampton Town | | Hayes | 1:0 (0:0) | |||||
Northampton | |||||||||
11.11 | Bradford City | | Burton Albion | 4:3 (3:3) | |||||
Bradford | |||||||||
11.11 | Hull City | | Wrexham | 0:0 | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
11.11 | Carlisle United | | Preston North End | 1:2 (1:0) | |||||
Carlisle | |||||||||
11.11 | Spennymoor United | | Colwyn Bay | 0:1 (0:0) | |||||
11.11 | Hitchin Town | | Bristol Rovers | 2:1 (2:1) | |||||
11.11 | Exeter City | | Peterborough United | 0:1 (0:1) | |||||
Exeter | |||||||||
11.11 | Bognor Regis Town | | Ashford Town | 1:1 (0:1) | |||||
11.11 | Mansfield Town | | Doncaster Rovers | 4:2 (3:0) | |||||
Mansfield | |||||||||
11.11 | Kingstonian | | Wisbech Town | 5:1 (0:1) | |||||
Kingston upon Thames | |||||||||
11.11 | Runcorn | | Wigan Athletic | 1:1 (0:1) | |||||
Runcorn Canal Street | |||||||||
11.11 | Torquay United | | Leyton Orient | 1:0 (0:0) | |||||
Torquay | |||||||||
11.11 | Hereford United | | Stevenage Borough | 2:1 (0:1) | |||||
Hereford | |||||||||
11.11 | Newport IOW | | Enfield | 1:1 (1:1) | |||||
11.11 | Gravesend & Northfleet | | Colchester United | 2:0 (0:0) | |||||
Northfleet | |||||||||
11.11 | Slough Town | | Plymouth Argyle | 0:2 (0:0) | |||||
Slough | |||||||||
11.11 | Cinderford Town | | Bromsgrove Rovers | 2:1 (1:0) | |||||
11.11 | Oxford United | | Dorchester Town | 9:1 (2:0) | |||||
Oxford | |||||||||
11.11 | Telford United | | Witton Albion | 2:1 (1:1) | |||||
Telford | |||||||||
11.11 | Hartlepool United | | Darlington | 2:4 (1:2) | |||||
Hartlepool | |||||||||
11.11 | Rushden & Diamonds | | Cardiff City | 1:3 (0:2) | |||||
Irthlingborough | |||||||||
12.11 | Canvey Island | | Brighton & Hove Albion | 2:2 (1:2) | |||||
Canvey Island | |||||||||
12.11 | York City | | Notts County | 0:1 (0:1) | |||||
York | |||||||||
13.11 | Wycombe Wanderers | | Gillingham | 1:1 (0:0) | |||||
High Wycombe | |||||||||
22.11 | Altrincham | | Crewe Alexandra | 0:2 (0:0) | |||||
Altrincham |
Day 17 | |||||||||
24.11 | Brugge | | Charleroi | 0:0 | |||||
25.11 | Seraing | | Germinal Ekeren | 1:1 | |||||
25.11 | Mechelen | | Eendracht Aalst | 1:0 | |||||
25.11 | Anderlecht | | Molenbeek | 1:0 | |||||
25.11 | Beveren | | Lierse | 2:2 | |||||
25.11 | Lommel | | Gent | 1:1 | |||||
25.11 | Sint-Truiden | | Waregem | 1:1 | |||||
26.11 | Antwerp | | Standard | 3:2 | |||||
26.11 | Harelbeke | | Cercle | 0:2 | |||||
Day 16 | |||||||||
18.11 | Standard | | Harelbeke | 2:1 | |||||
18.11 | Charleroi | | Seraing | 4:2 | |||||
19.11 | Germinal Ekeren | | Sint-Truiden | 3:1 | |||||
19.11 | Waregem | | Lommel | 1:3 | |||||
19.11 | Eendracht Aalst | | Brugge | 0:2 | |||||
19.11 | Cercle | | Beveren | 2:0 | |||||
19.11 | Molenbeek | | Mechelen | 0:1 | |||||
19.11 | Gent | | Antwerp | 1:0 | |||||
19.11 | Lierse | | Anderlecht | 3:2 | |||||
Day 15 | |||||||||
03.11 | Seraing | | Eendracht Aalst | 5:0 | |||||
04.11 | Harelbeke | | Gent | 0:1 | |||||
04.11 | Sint-Truiden | | Charleroi | 4:1 | |||||
04.11 | Mechelen | | Lierse | 0:0 | |||||
04.11 | Anderlecht | | Cercle | 3:0 | |||||
04.11 | Beveren | | Standard | 0:0 | |||||
04.11 | Antwerp | | Lommel | 4:1 | |||||
05.11 | Brugge | | Molenbeek | 3:0 | |||||
05.11 | Waregem | | Germinal Ekeren | 1:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
11.11 | Antwerp | | Germinal Ekeren | 0:2 | |||||
Day 14 | |||||||||
24.11 | CSKA | | Slavia | 1:0 | |||||
25.11 | Dobrudzha | | Spartak Varna | 3:2 | |||||
25.11 | Levski Kyustendil | | Shumen | 2:0 | |||||
25.11 | Lokomotiv Plovdiv | | Lovech | 2:1 | |||||
25.11 | Lokomotiv Sofia | | Levski Sofia | 0:2 | |||||
25.11 | Montana | | Botev | 3:0 | |||||
25.11 | Neftochimik | | Etar | 3:0 | |||||
25.11 | Rakovski | | Spartak Plovdiv | 2:0 | |||||
Day 13 | |||||||||
18.11 | Botev | | Spartak Plovdiv | 2:0 | |||||
18.11 | Levski Sofia | | CSKA | 3:1 | |||||
18.11 | Lovech | | Dobrudzha | 0:0 | |||||
18.11 | Neftochimik | | Rakovski | 3:2 | |||||
18.11 | Slavia | | Levski Kyustendil | 3:0 | |||||
18.11 | Spartak Varna | | Lokomotiv Sofia | 1:2 | |||||
18.11 | Shumen | | Montana | 0:1 | |||||
18.11 | Etar | | Lokomotiv Plovdiv | 3:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
04.11 | Dobrudzha | | Etar | 0:2 | |||||
04.11 | Levski Kyustendil | | Levski Sofia | 2:0 | |||||
04.11 | Montana | | Slavia | 1:1 | |||||
04.11 | Rakovski | | Botev | 1:1 | |||||
04.11 | Spartak Plovdiv | | Shumen | 4:2 | |||||
04.11 | CSKA | | Spartak Varna | 4:0 | |||||
05.11 | Lokomotiv Plovdiv | | Neftochimik | 2:0 | |||||
12.11 | Lokomotiv Sofia | | Lovech | 3:1 | |||||
Day 15 | |||||||||
25.11 | Vasas Casino | | Haladás | 1:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
25.11 | Stadler | | Debrecen | 3:2 (1:1) | |||||
Akasztó | |||||||||
25.11 | Zalaegerszegi TE | | Pécs | 3:1 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
25.11 | Vác-Samsung | | Kispest Honvéd | 3:3 (1:1) | |||||
Vác | |||||||||
25.11 | Fehérvár '96 | | BVSC | 1:2 (0:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
25.11 | ETO | | Békéscsabai Előre | 0:0 | |||||
Győr | |||||||||
27.11 | Csepel | | Újpest | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 14 | |||||||||
17.11 | Haladás | | Fehérvár '96 | 1:2 (0:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
18.11 | Újpest | | ETO | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.11 | Debrecen | | Csepel | 5:0 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
18.11 | MTK | | Stadler | 3:3 (3:2) | |||||
Budapest | |||||||||
18.11 | Békéscsabai Előre | | Vác-Samsung | 1:1 (0:1) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
18.11 | Pécs | | Ferencváros | 1:0 (1:0) | |||||
Pécs | |||||||||
19.11 | BVSC | | Zalaegerszegi TE | 3:2 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
20.11 | Kispest Honvéd | | Vasas Casino | 3:2 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 13 | |||||||||
03.11 | Haladás | | Kispest Honvéd | 1:0 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
04.11 | Vasas Casino | | Békéscsabai Előre | 1:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
04.11 | Csepel | | MTK | 5:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
04.11 | Stadler | | Pécs | 3:1 (3:1) | |||||
Akasztó | |||||||||
04.11 | Vác-Samsung | | Újpest | 1:0 (0:0) | |||||
Vác | |||||||||
04.11 | Fehérvár '96 | | Zalaegerszegi TE | 1:2 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
04.11 | ETO | | Debrecen | 1:3 (1:1) | |||||
Győr | |||||||||
06.11 | Ferencváros | | BVSC | 1:3 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 4 | |||||||||
30.11 | Ferencváros | | Kispest Honvéd | 3:1 (0:0) | |||||
Budapest |
Day 15 | |||||||||
24.11 20:00 | Hamburger SV | | Sankt Pauli | 1:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
24.11 20:00 | Fortuna | | Stuttgart | 1:2 (1:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
25.11 15:30 | 1860 München | | Bayer 04 | 0:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
25.11 15:30 | Uerdingen 05 | | Borussia Dortmund | 0:2 (0:0) | |||||
Krefeld | |||||||||
25.11 15:30 | Karlsruher | | Borussia Mönchengladbach | 4:0 (1:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
25.11 15:30 | Schalke 04 | | Eintracht | 2:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
25.11 15:30 | Kaiserslautern | | Freiburg | 1:2 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
25.11 15:30 | Werder | | Hansa | 0:2 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
26.11 18:00 | Köln | | Bayern | 0:0 | |||||
Köln | |||||||||
Day 14 | |||||||||
17.11 20:00 | Sankt Pauli | | Fortuna | 2:1 (2:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
17.11 20:00 | Borussia Mönchengladbach | | Hamburger SV | 1:2 (0:2) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
18.11 15:30 | Eintracht | | Köln | 1:0 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
18.11 15:30 | Kaiserslautern | | 1860 München | 0:0 | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
18.11 15:30 | Bayer 04 | | Uerdingen 05 | 2:1 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
18.11 15:30 | Freiburg | | Hansa | 2:1 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
18.11 15:30 | Borussia Dortmund | | Karlsruher | 4:1 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
18.11 15:30 | Bayern | | Werder | 2:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
19.11 18:00 | Stuttgart | | Schalke 04 | 2:2 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
Day 13 | |||||||||
10.11 19:30 | Hansa | | Bayern | 0:0 | |||||
Rostock | |||||||||
10.11 20:00 | Uerdingen 05 | | Kaiserslautern | 1:1 (0:0) | |||||
Krefeld | |||||||||
10.11 20:00 | Hamburger SV | | Borussia Dortmund | 2:2 (0:2) | |||||
Hamburg | |||||||||
11.11 15:30 | Karlsruher | | Bayer 04 | 1:4 (0:2) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
11.11 15:30 | Fortuna | | Borussia Mönchengladbach | 3:2 (1:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
11.11 15:30 | Werder | | Eintracht | 1:1 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
11.11 15:30 | Schalke 04 | | Sankt Pauli | 2:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
11.11 15:30 | 1860 München | | Freiburg | 3:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
11.11 15:30 | Köln | | Stuttgart | 2:2 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
Day 12 | |||||||||
03.11 20:00 | Sankt Pauli | | Köln | 3:3 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
03.11 20:00 | Bayer 04 | | Hamburger SV | 0:1 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
04.11 15:30 | Freiburg | | Uerdingen 05 | 1:1 (0:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
04.11 15:30 | Eintracht | | Bayern | 4:1 (2:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
04.11 15:30 | Borussia Dortmund | | Fortuna | 3:0 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
04.11 15:30 | 1860 München | | Hansa | 1:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
04.11 15:30 | Kaiserslautern | | Karlsruher | 2:2 (1:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
04.11 15:30 | Stuttgart | | Werder | 1:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
05.11 18:00 | Borussia Mönchengladbach | | Schalke 04 | 4:1 (1:1) | |||||
Mönchengladbach |
Day 15 | |||||||||
24.11 | Fortuna Sittard | | Feyenoord | 1:0 (1:0) | |||||
24.11 | Heerenveen | | Twente | 1:1 (0:1) | |||||
25.11 | Go Ahead Eagles | | Roda | 1:2 (0:1) | |||||
25.11 | NAC | | Volendam | 4:0 (2:0) | |||||
25.11 | De Graafschap | | Willem II | 1:2 (0:1) | |||||
26.11 | Sparta | | Waalwijk | 1:0 (0:0) | |||||
26.11 | NEC | | PSV | 0:5 (0:0) | |||||
26.11 | Vitesse | | Utrecht | 2:1 (0:1) | |||||
Day 14 | |||||||||
07.11 | Groningen | | De Graafschap | 3:0 (0:0) | |||||
08.11 | Waalwijk | | Ajax | 0:3 (0:1) | |||||
18.11 | Roda | | Sparta | 1:0 (1:0) | |||||
18.11 | PSV | | De Graafschap | 8:0 (3:0) | |||||
19.11 | Ajax | | Groningen | 4:1 (2:0) | |||||
19.11 | Twente | | NAC | 0:3 (0:1) | |||||
19.11 | Volendam | | Fortuna Sittard | 2:0 (1:0) | |||||
19.11 | Feyenoord | | Go Ahead Eagles | 2:2 (1:1) | |||||
19.11 | Utrecht | | Willem II | 3:3 (0:1) | |||||
19.11 | Waalwijk | | NEC | 4:0 (1:0) | |||||
19.11 | Vitesse | | Heerenveen | 2:2 (1:1) | |||||
Day 13 | |||||||||
03.11 | Go Ahead Eagles | | Volendam | 1:2 (1:1) | |||||
04.11 | Willem II | | Groningen | 5:2 (3:1) | |||||
04.11 | NEC | | Roda | 1:4 (0:3) | |||||
04.11 | Fortuna Sittard | | Twente | 1:1 (1:0) | |||||
05.11 | NAC | | Vitesse | 2:2 (1:2) | |||||
05.11 | Sparta | | Feyenoord | 3:2 (1:2) | |||||
05.11 | Ajax | | PSV | 1:1 (1:1) | |||||
05.11 | Utrecht | | Heerenveen | 1:1 (1:1) | |||||
Day 15 | |||||||||
23.11 | Sioni | | Dinamo Tbilisi | 0:1 | |||||
23.11 | Dila | | Egrisi | 4:3 | |||||
23.11 | Margveti | | Metalurgi | 3:0 | |||||
23.11 | Shevardeni-1906 | | Torpedo | 2:3 | |||||
23.11 | Iveria | | Dinamo Zugdidi | 2:1 | |||||
23.11 | Kakheti | | Dinamo Batumi | 0:2 | |||||
23.11 | Guria | | Kolkheti 1913 | 1:4 | |||||
23.11 | Duruji | | Samtredia | 1:6 | |||||
Day 14 | |||||||||
09.11 | Dinamo Tbilisi | | Duruji | 11:0 | |||||
09.11 | Torpedo | | Margveti | 2:1 | |||||
09.11 | Dinamo Batumi | | Iveria | 3:1 | |||||
09.11 | Metalurgi | | Dila | 5:1 | |||||
09.11 | Kolkheti 1913 | | Kakheti | 5:2 | |||||
09.11 | Dinamo Zugdidi | | Shevardeni-1906 | 0:0 | |||||
10.11 | Egrisi | | Sioni | 3:0 | |||||
17.11 | Samtredia | | Guria | 8:3 | |||||
Day 10 | |||||||||
27.11 | Dinamo Zugdidi | | Torpedo | 3:4 | |||||
Day 4 | |||||||||
27.11 | Dinamo Tbilisi | | Dinamo Batumi | 1:1 | |||||
27.11 | Samtredia | | Kolkheti 1913 | 4:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
26.11 | Cagliari | | Napoli | 2:0 (1:0) | |||||
26.11 | Cremonese | | Padova | 2:1 (1:1) | |||||
26.11 | Fiorentina | | Inter | 1:1 (0:1) | |||||
26.11 | Milan | | Piacenza | 3:0 (2:0) | |||||
26.11 | Parma | | Juventus | 1:1 (1:1) | |||||
Parma | |||||||||
26.11 | Roma | | Bari | 2:1 (0:0) | |||||
26.11 | Sampdoria | | Udinese | 1:0 (0:0) | |||||
26.11 | Torino | | Atalanta | 0:1 (0:1) | |||||
26.11 | Vicenza | | Lazio | 1:0 (1:0) | |||||
Day 10 | |||||||||
19.11 | Atalanta | | Sampdoria | 3:2 (1:1) | |||||
19.11 | Cagliari | | Torino | 1:0 (1:0) | |||||
19.11 | Inter | | Udinese | 2:1 (0:0) | |||||
19.11 | Juventus | | Fiorentina | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
19.11 | Lazio | | Cremonese | 2:1 (1:0) | |||||
19.11 | Napoli | | Vicenza | 1:1 (1:1) | |||||
19.11 | Padova | | Bari | 3:0 (1:0) | |||||
19.11 | Piacenza | | Roma | 1:0 (1:0) | |||||
19.11 | Parma | | Milan | 0:0 | |||||
Day 9 | |||||||||
05.11 | Bari | | Atalanta | 1:3 (1:3) | |||||
05.11 | Cremonese | | Parma | 0:2 (0:1) | |||||
05.11 | Fiorentina | | Lazio | 2:0 (0:0) | |||||
05.11 | Milan | | Cagliari | 3:2 (2:1) | |||||
05.11 | Roma | | Padova | 2:0 (1:0) | |||||
05.11 | Udinese | | Juventus | 1:0 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
05.11 | Vicenza | | Piacenza | 1:1 (0:0) | |||||
05.11 | Sampdoria | | Inter | 0:0 | |||||
05.11 | Torino | | Napoli | 0:0 | |||||
03.11 14:00 | Žalgiris | | Alsa | 9:0 (3:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
04.11 14:00 | Kaunas | | Banga | 3:0 (1:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
04.11 14:00 | Klaipėda | | Panerys | 0:3 (0:2) | |||||
Klaipėda | |||||||||
04.11 14:00 | Kareda-Sakalas | | Ekranas | 2:1 (0:0) | |||||
Šiauliai Žalgirio stadionas | |||||||||
05.11 14:00 | Inkaras-Grifas | | Mastis | 5:1 (3:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
05.11 14:00 | Aras | | Ukmergė | 4:0 (3:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
07.11 16:00 | Alsa | | Žalgiris-2 | 0:3 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
10.11 14:00 | Mastis | | Žalgiris | 1:14 (1:5) | |||||
Telšiai | |||||||||
11.11 14:00 | Banga | | Kareda-Sakalas | 0:5 (0:2) | |||||
Gargždai | |||||||||
11.11 14:00 | Klaipėda | | Aras | 0:5 (0:2) | |||||
Klaipėda | |||||||||
11.11 14:00 | Tauras | | Inkaras-Grifas | 0:4 (0:1) | |||||
Tauragė | |||||||||
11.11 14:00 | Ukmergė | | Kaunas | 0:2 (0:2) | |||||
Ukmergė | |||||||||
11.11 14:00 | Panerys | | Žalgiris-2 | 1:3 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
12.11 14:00 | Lokomotyvas | | Alsa | 2:1 (1:0) | |||||
Vilnius |
Day 17 | |||||||||
17.11 | Lech | | Legia | 1:1 | |||||
18.11 | ŁKS | | Amica | 0:0 | |||||
18.11 | Pogoń | | GKS Bełchatów | 1:1 | |||||
18.11 | Sokół | | GKS Katowice | 0:0 | |||||
18.11 | Raków | | Lechia/Olimpia | 4:0 | |||||
18.11 | Stal | | Śląsk | 1:3 | |||||
18.11 | Górnik | | Stomil | 3:2 | |||||
19.11 | Hutnik | | Siarka | 3:1 | |||||
19.11 | Zagłębie | | Widzew | 0:0 | |||||
Day 16 | |||||||||
08.11 | Amica | | Górnik | 2:0 | |||||
08.11 | GKS Bełchatów | | Hutnik | 0:2 | |||||
08.11 | Widzew | | Lech | 3:3 | |||||
08.11 | Lechia/Olimpia | | ŁKS | 4:2 | |||||
08.11 | Stomil | | Pogoń | 0:1 | |||||
08.11 | Siarka | | Sokół | 0:4 | |||||
08.11 | Legia | | Stal | 5:1 | |||||
08.11 | GKS Katowice | | Zagłębie | 1:0 | |||||
11.11 | Śląsk | | Raków | 0:0 | |||||
Day 15 | |||||||||
04.11 | Pogoń | | Amica | 1:1 | |||||
04.11 | Sokół | | GKS Bełchatów | 2:0 | |||||
04.11 | Lech | | GKS Katowice | 4:1 | |||||
04.11 | Górnik | | Lechia/Olimpia | 2:0 | |||||
04.11 | ŁKS | | Raków | 2:1 | |||||
04.11 | Hutnik | | Stomil | 2:0 | |||||
04.11 | Stal | | Widzew | 1:2 | |||||
05.11 | Zagłębie | | Siarka | 3:2 | |||||
05.11 | Legia | | Śląsk | 3:1 | |||||
Day 9 | |||||||||
11.11 | Widzew | | Stomil | 2:2 | |||||
Day 12 | |||||||||
26.11 | Braga | | Benfica | 1:2 (1:2) | |||||
Braga | |||||||||
26.11 | Sporting | | Estrela | 6:2 (3:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
26.11 | Campomaiorense | | Farense | 1:0 (0:0) | |||||
Campo Maior | |||||||||
26.11 | Belenenses | | Felgueiras | 0:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
26.11 | Porto | | Marítimo | 6:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
26.11 | Leça | | Salgueiros | 1:1 (0:1) | |||||
Leça da Palmeira | |||||||||
26.11 | Chaves | | Tirsense | 2:0 (1:0) | |||||
Chaves | |||||||||
26.11 | Boavista | | União de Leiria | 5:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
26.11 | Gil Vicente | | Vitória | 2:0 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
Day 11 | |||||||||
18.11 | Benfica | | Boavista | 1:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.11 | União de Leiria | | Porto | 0:0 | |||||
Leiria | |||||||||
18.11 | Marítimo | | Leça | 2:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
19.11 | Estrela | | Belenenses | 2:2 (1:0) | |||||
Amadora | |||||||||
19.11 | Felgueiras | | Campomaiorense | 3:0 (1:0) | |||||
Felgueiras | |||||||||
19.11 | Salgueiros | | Chaves | 2:2 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
19.11 | Tirsense | | Gil Vicente | 1:1 (0:0) | |||||
Santo Tirso | |||||||||
19.11 | Farense | | Braga | 1:0 (1:0) | |||||
Faro | |||||||||
19.11 | Vitória | | Sporting | 1:1 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
Day 10 | |||||||||
05.11 | Porto | | Benfica | 3:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
05.11 | Braga | | Campomaiorense | 1:0 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
05.11 | Boavista | | Farense | 3:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
05.11 | Estrela | | Felgueiras | 2:1 (1:1) | |||||
Amadora | |||||||||
05.11 | Chaves | | Marítimo | 0:2 (0:0) | |||||
Chaves | |||||||||
05.11 | Gil Vicente | | Salgueiros | 1:1 (0:1) | |||||
Barcelos | |||||||||
05.11 | Leça | | União de Leiria | 0:1 (0:0) | |||||
Leça da Palmeira | |||||||||
05.11 | Belenenses | | Vitória | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
08.11 | Sporting | | Tirsense | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa |
Day 18 | |||||||||
26.11 | Rudar | | Mura | 0:1 (0:1) | |||||
26.11 | Olimpija | | Primorje | 1:1 (1:0) | |||||
26.11 | Gorica | | Publikum | 2:1 (0:0) | |||||
26.11 | Maribor | | Izola | 5:1 (2:0) | |||||
26.11 | Beltinci | | Korotan | 2:1 (0:0) | |||||
Day 17 | |||||||||
19.11 | Mura | | Olimpija | 1:1 (1:0) | |||||
19.11 | Maribor | | Beltinci | 1:2 (0:0) | |||||
19.11 | Mag Korotan | | Gorica | 1:2 (1:1) | |||||
19.11 | Izola | | Primorje | 1:1 (1:0) | |||||
19.11 | Publikum | | Rudar | 4:6 (3:2) | |||||
Day 16 | |||||||||
11.11 | Rudar | | Korotan | 2:3 (1:2) | |||||
11.11 | Primorje | | Mura | 5:1 (3:0) | |||||
11.11 | Olimpija | | Publikum | 3:0 (0:0) | |||||
11.11 | Gorica | | Maribor | 0:0 | |||||
11.11 | Beltinci | | Izola | 5:1 (3:0) | |||||
Day 15 | |||||||||
05.11 | Maribor | | Rudar | 2:0 (1:0) | |||||
05.11 | Korotan | | Olimpija | 1:2 (1:1) | |||||
05.11 | Izola | | Mura | 1:1 (0:1) | |||||
05.11 | Biostart Publikum | | Primorje | 3:1 (1:1) | |||||
05.11 | Beltinci | | Gorica | 1:1 (1:0) | |||||
Day 19 | |||||||||
24.11 20:00 | Strasbourg | | Monaco | 2:0 (1:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
25.11 20:00 | Martigues | | Saint-Étienne | 1:1 (1:0) | |||||
Martigues | |||||||||
25.11 20:00 | Metz | | Nantes | 0:0 | |||||
Metz | |||||||||
25.11 20:00 | Paris Saint-Germain | | Bordeaux | 3:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
25.11 20:00 | Nice | | Bastia | 3:1 (2:0) | |||||
Nice | |||||||||
25.11 20:00 | Rennes | | Gueugnon | 2:1 (0:1) | |||||
Rennes | |||||||||
25.11 20:00 | Auxerre | | Guingamp | 1:2 (0:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
25.11 20:00 | Lyon | | Lille | 1:1 (0:0) | |||||
Lyon | |||||||||
25.11 20:00 | Lens | | Cannes | 1:1 (0:0) | |||||
Lens | |||||||||
25.11 20:00 | Le Havre | | Montpellier | 2:2 (1:1) | |||||
Le Havre | |||||||||
Day 18 | |||||||||
18.11 20:00 | Montpellier | | Lens | 0:0 | |||||
Montpellier | |||||||||
18.11 20:00 | Nantes | | Rennes | 2:2 (1:2) | |||||
Nantes | |||||||||
18.11 20:00 | Monaco | | Lyon | 0:2 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
18.11 20:00 | Cannes | | Le Havre | 0:0 | |||||
Cannes | |||||||||
18.11 20:00 | Bordeaux | | Nice | 4:1 (2:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
18.11 20:00 | Gueugnon | | Strasbourg | 0:1 (0:0) | |||||
Gueugnon | |||||||||
18.11 20:00 | Bastia | | Martigues | 2:0 (2:0) | |||||
Bastia | |||||||||
18.11 20:00 | Lille | | Paris Saint-Germain | 0:0 | |||||
Lille | |||||||||
18.11 20:00 | Guingamp | | Metz | 0:0 | |||||
Guingamp | |||||||||
19.11 20:00 | Saint-Étienne | | Auxerre | 0:5 (0:4) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 17 | |||||||||
07.11 20:00 | Rennes | | Guingamp | 3:0 (2:0) | |||||
Rennes | |||||||||
08.11 20:00 | Montpellier | | Cannes | 3:1 (3:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
08.11 20:00 | Martigues | | Paris Saint-Germain | 2:4 (0:1) | |||||
Martigues | |||||||||
08.11 20:00 | Metz | | Saint-Étienne | 1:2 (0:0) | |||||
Metz | |||||||||
08.11 20:00 | Strasbourg | | Nantes | 1:1 (1:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
08.11 20:00 | Nice | | Lille | 2:1 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
08.11 20:00 | Auxerre | | Bastia | 3:0 (0:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
08.11 20:00 | Lyon | | Gueugnon | 0:0 | |||||
Lyon | |||||||||
08.11 20:00 | Lens | | Bordeaux | 0:0 | |||||
Lens | |||||||||
08.11 20:00 | Le Havre | | Monaco | 2:1 (1:1) | |||||
Le Havre | |||||||||
Day 16 | |||||||||
04.11 20:00 | Nantes | | Montpellier | 1:0 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
04.11 20:00 | Monaco | | Lens | 1:1 (0:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
04.11 20:00 | Saint-Étienne | | Rennes | 0:0 | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
04.11 20:00 | Gueugnon | | Le Havre | 0:1 (0:0) | |||||
Gueugnon | |||||||||
04.11 20:00 | Bordeaux | | Auxerre | 0:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
04.11 20:00 | Bastia | | Metz | 1:0 (0:0) | |||||
Bastia | |||||||||
04.11 20:00 | Lille | | Martigues | 0:0 | |||||
Lille | |||||||||
04.11 20:00 | Guingamp | | Lyon | 1:0 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
05.11 20:00 | Paris Saint-Germain | | Nice | 3:2 (1:1) | |||||
Paris | |||||||||
05.11 20:00 | Cannes | | Strasbourg | 0:3 (0:2) | |||||
Cannes |
Day 16 | |||||||||
26.11 | Cibalia | | Hajduk | 2:4 | |||||
26.11 | Istra | | Rijeka | 0:1 | |||||
26.11 | Varteks | | Osijek | 1:0 | |||||
26.11 | Marsonia | | INKER | 0:1 | |||||
26.11 | Šibenik | | Croatia | 0:0 | |||||
26.11 | Zagreb | | Segesta | 0:0 | |||||
Day 15 | |||||||||
19.11 | Segesta | | Šibenik | 2:2 | |||||
19.11 | INKER | | Zagreb | 0:1 | |||||
19.11 | Hajduk | | Marsonia | 3:0 | |||||
19.11 | Osijek | | Cibalia | 4:0 | |||||
19.11 | Rijeka | | Varteks | 2:2 | |||||
19.11 | Croatia | | Istra | 4:0 | |||||
Day 14 | |||||||||
11.11 | Šibenik | | Istra | 2:0 | |||||
11.11 | Varteks | | Croatia | 1:1 | |||||
11.11 | Cibalia | | Rijeka | 1:1 | |||||
11.11 | Marsonia | | Osijek | 0:2 | |||||
11.11 | Segesta | | INKER | 0:1 | |||||
11.11 | Zagreb | | Hajduk | 2:1 | |||||
Day 13 | |||||||||
05.11 | INKER | | Šibenik | 2:0 | |||||
05.11 | Hajduk | | Segesta | 3:1 | |||||
05.11 | Osijek | | Zagreb | 2:2 | |||||
05.11 | Rijeka | | Marsonia | 0:1 | |||||
05.11 | Istra | | Varteks | 1:1 | |||||
05.11 | Croatia | | Cibalia | 2:2 | |||||
Day 15 | |||||||||
24.11 | České Budějovice | | Union | 3:3 (1:1) | |||||
České Budějovice | |||||||||
26.11 | Slavia | | Slovan | 2:1 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
26.11 | Petra | | Svit | 3:0 (0:0) | |||||
Drnovice | |||||||||
26.11 | Jablonec | | Boby | 3:0 (1:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
26.11 | Baník | | Kaučuk | 1:2 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
26.11 | Hradec Králové | | Sigma | 1:3 (1:1) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
26.11 | Uherské Hradiště | | Viktoria Žižkov | 1:0 (0:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
Day 14 | |||||||||
17.11 | Boby | | Slavia | 0:2 (0:1) | |||||
Brno | |||||||||
19.11 | Sparta | | Jablonec | 1:1 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
19.11 | Sigma | | Petra | 2:0 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
19.11 | Viktoria Žižkov | | České Budějovice | 4:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
19.11 | Svit | | Baník | 0:0 | |||||
Zlín | |||||||||
19.11 | Kaučuk | | Uherské Hradiště | 2:0 (2:0) | |||||
Opava | |||||||||
19.11 | Union | | Viktoria Plzeň | 1:2 (0:0) | |||||
Cheb | |||||||||
19.11 | Slovan | | Hradec Králové | 3:2 (1:2) | |||||
Liberec | |||||||||
Day 13 | |||||||||
03.11 | Baník | | Sigma | 3:1 (1:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
05.11 | Jablonec | | Union | 0:0 | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
05.11 | Sparta | | Boby | 4:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
05.11 | Petra | | Slovan | 0:0 | |||||
Drnovice | |||||||||
05.11 | Viktoria Plzeň | | Viktoria Žižkov | 1:0 (1:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
05.11 | Uherské Hradiště | | Svit | 1:1 (0:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
05.11 | České Budějovice | | Kaučuk | 1:1 (0:1) | |||||
České Budějovice | |||||||||
30.11 | Hradec Králové | | Slavia | 0:3 (0:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.11 | Petra | | Sparta | 4:4 (1:1) | |||||
Drnovice | |||||||||
10.11 | Slavia | | Viktoria Žižkov | 5:0 (3:0) | |||||
Praha |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.11 | Östers | | Gefle | 3:0 | 1:0 | 4:0 | |||
Växjö | |||||||||
12.11 | Norrköping | | GAIS | 1:0 | 1:1 | 2:1 | |||
Norrköping | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.11 | GAIS | | Norrköping | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
08.11 | Gefle | | Östers | 0:1 | |||||
Solna |
Day 15 | |||||||||
25.11 | Motherwell | | Falkirk | 1:1 (0:0) | |||||
25.11 | Hibernian | | Rangers | 1:4 (1:2) | |||||
25.11 | Celtic | | Hearts | 3:1 (1:0) | |||||
25.11 | Partick Thistle | | Raith Rovers | 0:2 (0:2) | |||||
Day 14 | |||||||||
18.11 | Raith Rovers | | Aberdeen | 1:0 (1:0) | |||||
18.11 | Kilmarnock | | Motherwell | 1:1 (1:1) | |||||
18.11 | Falkirk | | Partick Thistle | 0:1 (0:0) | |||||
19.11 | Rangers | | Celtic | 3:3 (1:1) | |||||
19.11 | Hearts | | Hibernian | 2:1 (1:0) | |||||
Day 13 | |||||||||
11.11 | Rangers | | Aberdeen | 1:1 (1:1) | |||||
11.11 | Partick Thistle | | Celtic | 1:2 (1:1) | |||||
11.11 | Falkirk | | Hibernian | 2:0 (0:0) | |||||
11.11 | Hearts | | Kilmarnock | 2:1 (0:0) | |||||
11.11 | Raith Rovers | | Motherwell | 0:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
07.11 | Motherwell | | Hearts | 0:0 | |||||
08.11 | Aberdeen | | Falkirk | 3:1 (2:1) | |||||
08.11 | Kilmarnock | | Rangers | 0:2 (0:0) | |||||
08.11 | Celtic | | Raith Rovers | 0:0 | |||||
22.11 | Hibernian | | Partick Thistle | 3:0 (1:0) | |||||
Day 11 | |||||||||
04.11 | Motherwell | | Celtic | 0:2 (0:0) | |||||
04.11 | Rangers | | Falkirk | 2:0 (2:0) | |||||
04.11 | Aberdeen | | Hibernian | 1:2 (0:1) | |||||
04.11 | Hearts | | Partick Thistle | 3:0 (1:0) | |||||
04.11 | Kilmarnock | | Raith Rovers | 5:1 (2:0) | |||||
Day 12 | |||||||||
18.11 | Grêmio | | Criciúma | 1:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 11 | |||||||||
27.11 | Atlético-MG | | Paysandu | 3:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
29.11 | Criciúma | | Paraná | 0:0 | |||||
Criciúma | |||||||||
29.11 | Internacional | | Cruzeiro | 2:0 (1:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
29.11 | Santos | | Botafogo | 3:1 (2:0) | |||||
Santos | |||||||||
29.11 | Goiás | | Vitória | 2:0 (1:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
29.11 | Bahia | | Corinthians | 2:1 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
29.11 | Portuguesa | | Guarani | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
29.11 | Sport | | Palmeiras | 2:3 (1:1) | |||||
Recife | |||||||||
30.11 | São Paulo | | Bragantino | 2:0 (1:0) | |||||
Sorocaba | |||||||||
30.11 | Vasco da Gama | | Juventude | 1:2 (0:0) | |||||
Brasília | |||||||||
Day 10 | |||||||||
16.11 | Atlético-MG | | Grêmio | 2:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
25.11 | Portuguesa | | Flamengo | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
25.11 | Santos | | Paysandu | 2:1 (2:0) | |||||
Santos | |||||||||
26.11 | Bahia | | Paraná | 0:2 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
26.11 | Criciúma | | Guarani | 2:0 (2:0) | |||||
Criciúma | |||||||||
26.11 | Sport | | Cruzeiro | 1:0 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
26.11 | Internacional | | Bragantino | 2:2 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
26.11 | São Paulo | | Palmeiras | 0:2 (0:0) | |||||
Campo Grande | |||||||||
26.11 | Vasco da Gama | | Botafogo | 0:2 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
26.11 | Fluminense | | Corinthians | 1:1 (1:0) | |||||
Uberaba | |||||||||
26.11 | União São João | | Vitória | 1:5 (1:0) | |||||
Maceió | |||||||||
26.11 | Goiás | | Juventude | 1:2 (0:2) | |||||
Goiânia | |||||||||
Day 9 | |||||||||
05.11 | Grêmio | | Vasco da Gama | 2:1 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
21.11 | Flamengo | | Sport | 2:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
21.11 | Cruzeiro | | Criciúma | 4:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
22.11 | Paysandu | | São Paulo | 1:0 (1:0) | |||||
Belém | |||||||||
22.11 | Vitória | | Portuguesa | 1:2 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
22.11 | Juventude | | Fluminense | 3:1 (2:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
22.11 | Bragantino | | Goiás | 2:1 (2:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
22.11 | Botafogo | | Bahia | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
22.11 | Palmeiras | | Santos | 0:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
22.11 | Paraná | | Internacional | 2:2 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
23.11 | Guarani | | Atlético-MG | 1:3 (1:1) | |||||
Campinas | |||||||||
24.11 | Corinthians | | União São João | 2:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 8 | |||||||||
15.11 | Criciúma | | Juventude | 1:1 (0:0) | |||||
Criciúma | |||||||||
18.11 | Goiás | | Botafogo | 0:1 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
18.11 | São Paulo | | Vitória | 2:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18.11 | União São João | | Palmeiras | 0:3 (0:2) | |||||
Mirassol | |||||||||
19.11 | Vasco da Gama | | Paraná | 1:3 (0:1) | |||||
Cariacica | |||||||||
19.11 | Bahia | | Guarani | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
19.11 | Sport | | Bragantino | 2:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
19.11 | Santos | | Corinthians | 3:0 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
19.11 | Portuguesa | | Paysandu | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
19.11 | Fluminense | | Cruzeiro | 0:2 (0:1) | |||||
São Luís | |||||||||
19.11 | Atlético-MG | | Flamengo | 2:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 7 | |||||||||
11.11 | Corinthians | | Internacional | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
11.11 | Grêmio | | São Paulo | 2:1 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
11.11 | Vitória | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
12.11 | Palmeiras | | Criciúma | 2:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
12.11 | Guarani | | Sport | 3:1 (1:1) | |||||
Campinas | |||||||||
12.11 | Juventude | | Portuguesa | 0:0 | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
12.11 | Paysandu | | Fluminense | 0:0 | |||||
Belém | |||||||||
12.11 | Cruzeiro | | União São João | 2:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
12.11 | Paraná | | Santos | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
12.11 | Bragantino | | Bahia | 3:0 (0:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
12.11 | Botafogo | | Atlético-MG | 5:0 (3:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.11 | Flamengo | | Goiás | 2:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 6 | |||||||||
07.11 | Corinthians | | Sport | 3:2 (2:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
08.11 | Vitória | | Criciúma | 0:0 | |||||
Salvador | |||||||||
08.11 | Cruzeiro | | São Paulo | 1:3 (1:2) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
08.11 | Grêmio | | Goiás | 1:2 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
09.11 | Flamengo | | Santos | 0:3 (0:2) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
09.11 | Botafogo | | União São João | 3:0 (2:0) | |||||
Niterói | |||||||||
09.11 | Palmeiras | | Bahia | 3:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
09.11 | Bragantino | | Fluminense | 1:0 (0:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
09.11 | Juventude | | Atlético-MG | 1:1 (0:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
10.11 | Paraná | | Portuguesa | 2:2 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
15.11 | Paysandu | | Internacional | 0:0 | |||||
Belém | |||||||||
16.11 | Guarani | | Vasco da Gama | 0:1 (0:0) | |||||
Cariacica | |||||||||
Day 5 | |||||||||
01.11 | Vasco da Gama | | Bragantino | 3:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
04.11 | Criciúma | | Botafogo | 1:1 (1:1) | |||||
Criciúma | |||||||||
04.11 | Goiás | | Corinthians | 2:1 (1:1) | |||||
Goiânia | |||||||||
05.11 | União São João | | Juventude | 0:1 (0:1) | |||||
Araras | |||||||||
05.11 | Fluminense | | Guarani | 2:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
05.11 | Atlético-MG | | Palmeiras | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
05.11 | Internacional | | Flamengo | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
05.11 | Portuguesa | | Cruzeiro | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
05.11 | São Paulo | | Paraná | 3:1 (3:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
05.11 | Sport | | Paysandu | 1:1 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
05.11 | Bahia | | Vitória | 1:1 (1:0) | |||||
Salvador |
Day 22 | |||||||||
19.11 | Guangzhou Apollo | | Dalian Wanda | 1:2 | |||||
19.11 | Shanghai Shenhua | | Tianjin Samsung | 2:2 | |||||
19.11 | Liaoning | | Qingdao Hainiu | 2:3 | |||||
19.11 | Jinan Taishan | | Yanbian Hyundai | 1:2 | |||||
19.11 | Sichuan Quanxing | | Bayi | 1:0 | |||||
19.11 | Beijing Guoan | | Guangdong Hongyuan | 3:1 | |||||
Day 21 | |||||||||
12.11 | Dalian Wanda | | Shanghai Shenhua | 1:0 | |||||
12.11 | Liaoning | | Guangzhou Apollo | 1:2 | |||||
12.11 | Tianjin Samsung | | Jinan Taishan | 2:1 | |||||
12.11 | Sichuan Quanxing | | Qingdao Hainiu | 3:2 | |||||
12.11 | Guangdong Hongyuan | | Yanbian Hyundai | 2:2 | |||||
12.11 | Bayi | | Beijing Guoan | 1:1 | |||||
Day 20 | |||||||||
05.11 | Dalian Wanda | | Liaoning | 1:1 | |||||
05.11 | Shanghai Shenhua | | Jinan Taishan | 3:1 | |||||
05.11 | Guangzhou Apollo | | Sichuan Quanxing | 2:1 | |||||
05.11 | Tianjin Samsung | | Guangdong Hongyuan | 0:1 | |||||
05.11 | Qingdao Hainiu | | Beijing Guoan | 0:0 | |||||
05.11 | Yanbian Hyundai | | Bayi | 1:0 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Marconi Fairfield | 33 | 17 | 9 | 7 | 58-35 | 60 | ||
2. | Melbourne Knights | 33 | 17 | 8 | 8 | 50-28 | 59 | ||
3. | Sydney UTS Olympic | 33 | 17 | 8 | 8 | 55-41 | 59 | ||
4. | Brisbane Strikers | 33 | 17 | 6 | 10 | 54-35 | 57 | ||
5. | Adelaide City | 33 | 15 | 9 | 9 | 65-40 | 54 | ||
6. | Sydney United | 33 | 14 | 12 | 7 | 47-33 | 54 | ||
7. | West Adelaide Sharks | 33 | 16 | 5 | 12 | 49-43 | 53 | ||
8. | South Melbourne Hellas | 33 | 14 | 4 | 15 | 50-56 | 46 | ||
9. | Canberra Cosmos | 33 | 8 | 11 | 14 | 48-61 | 35 | ||
10. | Morwell Falcons | 33 | 9 | 8 | 16 | 35-65 | 35 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |