Football matches in November 1989 |
Day 6 | |||||||||
15.11 | Netherlands | | Finland | 3:0 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
15.11 | FRG | | Wales | 2:1 (1:1) | |||||
Köln |
Day 13 | |||||||||
15.11 | Portugal | | Czechoslovakia | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
15.11 | Switzerland | | Luxembourg | 2:1 (0:1) | |||||
St. Gallen |
05.11 | USA | | El Salvador | 0:0 | |||||
Fenton | |||||||||
18.11 | Trinidad and Tobago | | USA | 0:1 (0:1) | |||||
Port of Spain | |||||||||
19.11 03:00 | Guatemala | | El Salvador | -:- | |||||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
21.11 03:00 | Guatemala | | El Salvador | -:- | |||||
Ciudad de Guatemala |
Day 5 | |||||||||
Fiji | | Solomon Islands | 0:0 | ||||||
New Caledonia | | Papua New Guinea | 2:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
New Caledonia | | Vanuatu | 5:1 | ||||||
Papua New Guinea | | Solomon Islands | 0:0 | ||||||
01.11 | Tunisia | | Algeria | 0:0 | |||||
01.11 | Iran | | South Yemen | 2:0 (1:0) | |||||
Kuwait | |||||||||
02.11 | Uganda | | Lebanon | 2:0 | |||||
Kuwait | |||||||||
03.11 | Iran | | Guinea | 1:0 | |||||
Kuwait | |||||||||
03.11 | Iraq | | South Yemen | 6:2 (1:0) | |||||
Kuwait | |||||||||
04.11 | Kuwait | | Uganda | 1:1 | |||||
05.11 | Iran | | Iraq | 0:0 | |||||
Kuwait | |||||||||
05.11 | South Yemen | | Guinea | 1:0 (0:0) | |||||
Kuwait | |||||||||
07.11 | Tunisia | | Egypt | 0:4 (0:1) | |||||
08.11 | Iran | | Uganda | 2:2 (1:1), pen. 6:7 | |||||
Kuwait | |||||||||
08.11 | Kuwait | | Iraq | 1:2 | |||||
11.11 | Italy | | Algeria | 1:0 (0:0) | |||||
Vicenza | |||||||||
12.11 | Iraq | | Uganda | 1:1 (0:1), pen. 4:3 | |||||
Kuwait | |||||||||
12.11 | Kuwait | | Iran | 0:1 | |||||
14.11 | Brazil | | Yugoslavia | 0:0 | |||||
João Pessoa | |||||||||
15.11 | England | | Italy | 0:0 | |||||
London |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.11 20:15 | Swarovski Tirol | | Dnepr | 2:2 (1:1) | 0:2 (0:1) | 2:4 | |||
Innsbruck | |||||||||
01.11 20:15 | AÉK | | Marseille | 1:1 (0:0) | 0:2 (0:0) | 1:3 | |||
Athens | |||||||||
01.11 20:15 | 17 Nëntori | | Bayern | 0:3 (0:1) | 1:3 (1:2) | 1:6 | |||
Tiranë | |||||||||
01.11 20:15 | Benfica | | Honvéd | 7:0 (3:0) | 2:0 (1:0) | 9:0 | |||
Lisboa | |||||||||
01.11 20:15 | Real Madrid | | Milan | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:2) | 1:2 | |||
Madrid | |||||||||
01.11 20:15 | PSV | | Steaua | 5:1 (1:1) | 0:1 (0:1) | 5:2 | |||
Eindhoven | |||||||||
01.11 20:15 | Mechelen | | Malmö | 4:1 (2:0) | 0:0 | 4:1 | |||
Mechelen | |||||||||
01.11 20:15 | CSKA Sofia | | Sparta Praha | 3:0 (1:0) | 2:2 (1:0) | 5:2 | |||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
21.11 20:00 | Antwerp | | Stuttgart | 1:0 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
22.11 20:00 | Fiorentina | | Dynamo Kiev | 1:0 (0:0) | |||||
Perugia | |||||||||
22.11 20:00 | Rapid Wien | | Liège | 1:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
22.11 20:00 | Olympiakós Pireus | | Auxerre | 1:1 (1:1) | |||||
Piraeus | |||||||||
22.11 20:00 | Crvena Zvezda | | Köln | 2:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
22.11 20:00 | Napoli | | Werder | 2:3 (0:1) | |||||
Napoli | |||||||||
22.11 20:00 | Juventus | | Karl-Marx-Stadt | 2:1 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
22.11 20:00 | Hamburger SV | | Porto | 1:0 (0:0) | |||||
Hamburg |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.11 20:00 | Baník | | Dynamo Kiev | 1:1 (1:1) | 0:3 (0:1) | 1:4 | |||
Ostrava | |||||||||
01.11 20:00 | Rapid Wien | | Brugge | 4:3 (0:1) | 2:1 (0:1) | 6:4 | |||
Wien | |||||||||
01.11 20:00 | Juventus | | Paris Saint-Germain | 2:1 (1:1) | 1:0 (0:0) | 3:1 | |||
Torino | |||||||||
01.11 20:00 | Spartak Moscow | | Köln | 0:0 | 1:3 (1:2) | 1:3 | |||
Moscow | |||||||||
01.11 20:00 | Sochaux-Montbéliard | | Fiorentina | 1:1 (1:1) | 0:0 | 1:1 | |||
Montbéliard | |||||||||
01.11 20:00 | Valencia | | Porto | 3:2 (1:1) | 1:3 (0:1) | 4:5 | |||
Valencia | |||||||||
01.11 20:00 | Karl-Marx-Stadt | | Sion | 4:1 (3:0) | 1:2 (1:0) | 5:3 | |||
Karl-Marx-Stadt | |||||||||
01.11 20:00 | Napoli | | Wettingen | 2:1 (1:1) | 0:0 | 2:1 | |||
Napoli | |||||||||
01.11 20:00 | Stuttgart | | Zenit | 5:0 (4:0) | 1:0 (0:0) | 6:0 | |||
Stuttgart | |||||||||
01.11 20:00 | Zhalgiris | | Crvena Zvezda | 0:1 (0:0) | 1:4 (0:3) | 1:5 | |||
Vilnius | |||||||||
02.11 20:00 | Olympiakós Pireus | | First Vienna | 1:1 (0:0) | 2:2 (1:1) | 3:3 | |||
Piraeus |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Barcelona | | Anderlecht | 2:1 aet (0:0, 2:0) | 0:2 (0:1) | 2:3 | ||||
Barcelona | |||||||||
Dynamo Berlin | | Monaco | 1:1 aet (0:0, 0:0) | 0:0 | 1:1 | ||||
Berlin | |||||||||
Ferencváros | | Admira Wacker | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | ||||
Szeged | |||||||||
Djurgårdens | | Real Valladolid | 2:2 (1:0) | 0:2 (0:2) | 2:4 | ||||
Solna | |||||||||
Sampdoria | | Borussia Dortmund | 2:0 (0:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | ||||
Genova | |||||||||
Dinamo Bucureşti | | Panathīnaïkós | 6:1 (3:1) | 2:0 (0:0) | 8:1 | ||||
Bucureşti | |||||||||
Partizan | | Groningen | 3:1 (1:0) | 3:4 (2:2) | 6:5 | ||||
Belgrade | |||||||||
Grasshopper | | Torpedo | 3:0 (2:0) | 1:1 (0:1) | 4:1 | ||||
Zürich |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Independiente | | Boca Juniors | 0:0, pen. 3:5 | 0:0 | 0:0 | ||||
Avellaneda | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Boca Juniors | | Independiente | 0:0 | ||||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Boca Juniors | | Grêmio | 2:0 | 0:0 | 2:0 | ||||
Buenos Aires | |||||||||
Independiente | | Argentinos Juniors | 2:1 | 1:0 | 3:1 | ||||
Avellaneda | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Grêmio | | Boca Juniors | 0:0 | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Argentinos Juniors | | Independiente | 0:1 | ||||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Estudiantes | | Grêmio | 0:3 | 1:0 | 1:3 | ||||
La Plata | |||||||||
Argentinos Juniors | | Cruzeiro | 2:0 | 1:1 | 3:1 | ||||
Buenos Aires |
Day 1 | |||||||||
Al-Merreikh | | Bendel Insurance | 1:0 | ||||||
Omdurman |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
28.11 | Universidad Nacional | | Herediano | 5:1 (3:0) | 1:1 (1:1) | 6:2 | |||
Ciudad de México | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.11 | Herediano | | Universidad Nacional | 1:1 (1:1) | |||||
Heredia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.11 | Pinar del Rio | | Rivière-Pilote | 2:1 | 1:1 | 3:2 | |||
La Habana | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.11 | Rivière-Pilote | | Pinar del Rio | 1:1 | |||||
Cuba, La Habana |
Day 44 | |||||||||
05.11 | Kuzbass | | Spartak | 1:0 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
05.11 | SKA Karpaty | | Metallurg | 1:3 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
05.11 | Tavriya | | Torpedo | 2:0 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
05.11 15:00 | Geolog | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
05.11 15:00 | Rostselmash | | Dynamo Batumi | 2:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
05.11 16:00 | Dynamo Stavropol | | Pakhtakor | 2:1 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
05.11 16:00 | Fakel | | Kuban | 4:1 (2:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
05.11 17:00 | Guria | | Kairat | 3:1 (3:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
05.11 17:00 | Daugava | | SKA Rostov-on-Don | 3:2 (2:1) | |||||
Rīga | |||||||||
05.11 17:00 | Nistru | | Kotaik | 1:1 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
05.11 18:30 | CSKA | | Neftchi | 4:2 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 43 | |||||||||
02.11 | Guria | | Pakhtakor | 4:2 (2:1) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
02.11 | Kuzbass | | Neftchi | 3:1 (3:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
02.11 | SKA Karpaty | | SKA Rostov-on-Don | 1:2 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
02.11 | Nistru | | Torpedo | 2:1 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
02.11 18:00 | Rostselmash | | Kuban | 0:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
02.11 18:30 | Dynamo Stavropol | | Kairat | 2:1 (2:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
02.11 18:30 | Fakel | | Dynamo Batumi | 2:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
02.11 18:30 | CSKA | | Spartak | 8:0 (5:0) | |||||
Moscow | |||||||||
02.11 18:30 | Daugava | | Metallurg | 2:2 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
02.11 19:00 | Tavriya | | Kotaik | 0:0 | |||||
Simferopol |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Krylya Sovetov (Kuybyshev) | | Shakhtyor (Donetsk) | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | ||||
Kuybyshev | |||||||||
Metallist (Kharkov) | | Pakhtakor (Tashkent) | 0:2 (0:0) | 3:0 (1:0) | 3:2 | ||||
Kharkov | |||||||||
CSKA (Moscow) | | Rotor (Volgograd) | 2:0 (1:0) | 2:3 (0:1) | 4:3 | ||||
Moscow | |||||||||
Lokomotiv (Moscow) | | Zhalgiris (Vilnius) | 3:0 (1:0) | 1:1 (1:0) | 4:1 | ||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Minsk) | | Spartak (Moscow) | 1:0 (1:0) | 1:2 (0:2) | 2:2 | ||||
Minsk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Spartak (Moscow) | | Dynamo (Minsk) | 2:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Moscow) | | Ararat (Yerevan) | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Kiev) | | Dynamo (Tbilisi) | 1:0 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Shakhtyor (Donetsk) | | Krylya Sovetov (Kuybyshev) | 0:0 | ||||||
Donetsk | |||||||||
Rotor (Volgograd) | | CSKA (Moscow) | 3:2 (1:0) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Chernomorets (Odessa) | | Torpedo (Moscow) | 1:0 (0:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Zhalgiris (Vilnius) | | Lokomotiv (Moscow) | 1:1 (0:1) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Pakhtakor (Tashkent) | | Metallist (Kharkov) | 0:3 (0:1) | ||||||
Tashkent |
Dnepr (Dnepropetrovsk) | | Dynamo (Minsk) | 2:1 (0:0) | ||||||
Dnipropetrovsk |
02.11 03:00 | Lokomotiv Gorkiy | | Irtysh | 1:0 (0:0) | |||||
Gorky | |||||||||
06.11 03:00 | Tsement | | Irtysh | 0:2 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
09.11 03:00 | Tsement | | Lokomotiv Gorkiy | 1:1 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
13.11 18:00 | Irtysh | | Lokomotiv Gorkiy | 1:0 (1:0) | |||||
Omsk |
02.11 03:00 | Volyn | | Krylya Sovetov | 1:1 (0:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
06.11 03:00 | Tekstilshchik Tiraspol | | Krylya Sovetov | 1:0 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
09.11 03:00 | Tekstilshchik Tiraspol | | Volyn | 3:0 (0:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
13.11 03:00 | Krylya Sovetov | | Volyn | 1:1 (1:0) | |||||
Kuybyshev |
02.11 03:00 | Neftyanik Fergana | | Traktor Pavlodar | 1:0 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
06.11 03:00 | Dynamo Sukhumi | | Traktor Pavlodar | 2:0 (0:0) | |||||
Sukhumi | |||||||||
09.11 03:00 | Dynamo Sukhumi | | Neftyanik Fergana | 2:0 (2:0) | |||||
Sukhumi | |||||||||
13.11 03:00 | Traktor Pavlodar | | Neftyanik Fergana | 3:0 (1:0) | |||||
Pavlodar |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Sukhumi | 4 | 3 | 0 | 1 | 5-1 | 6 | ||
2. | Neftyanik Fergana | 4 | 2 | 0 | 2 | 2-5 | 4 | ||
3. | Traktor Pavlodar | 4 | 1 | 0 | 3 | 3-4 | 2 |
01.11 | Shakhtyor Shakhty | | Spartak Tambov | 2:1 (1:0) | |||||
Azov | |||||||||
03.11 | Atommash | | Spartak Tambov | +:- | |||||
Azov | |||||||||
05.11 | Shakhtyor Shakhty | | Atommash | 1:0 (0:0) | |||||
Azov |
Day 21 | |||||||||
25.11 | Casino | | St. Pölten | 1:1 | |||||
Salzburg | |||||||||
25.11 | Sturm | | Wiener Sport-Club | 2:1 | |||||
Graz | |||||||||
25.11 | Kremser | | Admira/Wacker | 5:0 | |||||
Krems an der Donau | |||||||||
25.11 | Austria Wien | | Swarovski Tirol | 0:0 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
25.11 | Vorwärts | | Rapid | 0:1 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
26.11 | First Vienna | | GAK | 7:1 | |||||
Wien | |||||||||
Day 20 | |||||||||
18.11 | Swarovski Tirol | | First Vienna | 2:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
18.11 | Sturm | | Vorwärts | 2:1 | |||||
Graz | |||||||||
18.11 | St. Pölten | | Kremser | 1:1 | |||||
St. Pölten | |||||||||
18.11 | Admira/Wacker | | Austria Wien | 3:1 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
18.11 | Rapid | | Casino | 1:4 | |||||
Wien | |||||||||
19.11 | Wiener Sport-Club | | GAK | 2:4 | |||||
Wien | |||||||||
Day 19 | |||||||||
28.11 | Casino | | Sturm | 0:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
28.11 | Austria Wien | | St. Pölten | 0:0 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
28.11 | GAK | | Swarovski Tirol | 0:1 | |||||
Graz | |||||||||
28.11 | Vorwärts | | Wiener Sport-Club | 0:1 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
28.11 | Kremser | | Rapid | 3:3 | |||||
Krems an der Donau | |||||||||
29.11 | First Vienna | | Admira/Wacker | 0:6 | |||||
Wien | |||||||||
Day 18 | |||||||||
04.11 | Sturm | | Kremser | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
04.11 | Vorwärts | | Casino | 1:2 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
04.11 | Rapid | | Austria Wien | 5:2 | |||||
Wien | |||||||||
05.11 | Wiener Sport-Club | | Swarovski Tirol | 0:3 | |||||
Wien | |||||||||
05.11 | Admira/Wacker | | GAK | 5:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
05.11 | St. Pölten | | First Vienna | 2:1 | |||||
St. Pölten |
Day 35 | |||||||||
29.11 | Sheffield Wednesday | | Liverpool | 2:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
Day 15 | |||||||||
25.11 | Nottingham Forest | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
25.11 | Manchester United | | Chelsea | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
25.11 | Tottenham Hotspur | | Derby County | 1:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
25.11 | Wimbledon | | Aston Villa | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
25.11 | Southampton | | Luton Town | 6:3 (2:1) | |||||
Southampton | |||||||||
25.11 | Queens Park Rangers | | Millwall | 0:0 | |||||
London | |||||||||
25.11 | Sheffield Wednesday | | Crystal Palace | 2:2 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
25.11 | Coventry City | | Norwich City | 1:0 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
25.11 | Charlton Athletic | | Manchester City | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
26.11 | Liverpool | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 14 | |||||||||
18.11 | Norwich City | | Charlton Athletic | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
18.11 | Manchester City | | Nottingham Forest | 0:3 (0:2) | |||||
Manchester | |||||||||
18.11 | Chelsea | | Southampton | 2:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
18.11 | Arsenal | | Queens Park Rangers | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
18.11 | Aston Villa | | Coventry City | 4:1 (2:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
18.11 | Everton | | Wimbledon | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
18.11 | Luton Town | | Manchester United | 1:3 (0:2) | |||||
Luton | |||||||||
18.11 | Crystal Palace | | Tottenham Hotspur | 2:3 (1:2) | |||||
London | |||||||||
18.11 | Derby County | | Sheffield Wednesday | 2:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
19.11 | Millwall | | Liverpool | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
Day 13 | |||||||||
11.11 | Norwich City | | Aston Villa | 2:0 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
11.11 | Millwall | | Arsenal | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
11.11 | Tottenham Hotspur | | Wimbledon | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.11 | Sheffield Wednesday | | Charlton Athletic | 3:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
11.11 | Queens Park Rangers | | Liverpool | 3:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
11.11 | Coventry City | | Southampton | 1:0 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
11.11 | Crystal Palace | | Luton Town | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
11.11 | Everton | | Chelsea | 0:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
11.11 | Derby County | | Manchester City | 6:0 (2:0) | |||||
Derby | |||||||||
12.11 | Manchester United | | Nottingham Forest | 1:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 12 | |||||||||
04.11 | Nottingham Forest | | Sheffield Wednesday | 0:1 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
04.11 | Manchester City | | Crystal Palace | 3:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
04.11 | Southampton | | Tottenham Hotspur | 1:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
04.11 | Wimbledon | | Queens Park Rangers | 0:0 | |||||
London | |||||||||
04.11 | Charlton Athletic | | Manchester United | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
04.11 | Chelsea | | Millwall | 4:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
04.11 | Arsenal | | Norwich City | 4:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
04.11 | Liverpool | | Coventry City | 0:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
04.11 | Luton Town | | Derby County | 1:0 (0:0) | |||||
Luton | |||||||||
05.11 | Aston Villa | | Everton | 6:2 (3:0) | |||||
Birmingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 24 | 13 | 9 | 79-52 | 85 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 24 | 13 | 9 | 78-58 | 85 | ||
3. | Newcastle United | 46 | 22 | 14 | 10 | 80-55 | 80 | ||
4. | Swindon Town | 46 | 20 | 14 | 12 | 79-59 | 74 | ||
5. | Blackburn Rovers | 46 | 19 | 17 | 10 | 74-59 | 74 | ||
6. | Sunderland | 46 | 20 | 14 | 12 | 70-64 | 74 | ||
7. | West Ham United | 46 | 20 | 12 | 14 | 80-57 | 72 | ||
8. | Oldham Athletic | 46 | 19 | 14 | 13 | 70-57 | 71 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 19 | 12 | 15 | 67-66 | 69 | ||
10. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 13 | 15 | 67-60 | 67 |
29.11 | Tottenham Hotspur | | Tranmere Rovers | 4:0* | |||||
London | |||||||||
22.11 | Derby County | | West Bromwich Albion | 2:0 | |||||
Derby | |||||||||
22.11 | Manchester City | | Coventry City | 0:1 | |||||
Manchester | |||||||||
22.11 | Nottingham Forest | | Everton | 1:0 | |||||
Nottingham | |||||||||
22.11 | Oldham Athletic | | Arsenal | 3:1 | |||||
Oldham | |||||||||
22.11 | Tranmere Rovers | | Tottenham Hotspur | 2:2 | |||||
Birkenhead | |||||||||
22.11 | West Ham United | | Wimbledon | 1:0 | |||||
London | |||||||||
29.11 | Exeter City | | Sunderland | 2:2 | |||||
Exeter | |||||||||
29.11 | Swindon Town | | Southampton | 0:0 | |||||
Swindon |
21.11 | Swindon Town | | Bolton Wanderers | 2:1 aet* | |||||
Swindon | |||||||||
14.11 | Bolton Wanderers | | Swindon Town | 1:1 aet* | |||||
Bolton | |||||||||
01.11 | Nottingham Forest | | Crystal Palace | 5:0* | |||||
Nottingham | |||||||||
07.11 | Bolton Wanderers | | Swindon Town | 1:1 aet* | |||||
Bolton | |||||||||
07.11 | AFC Bournemouth | | Sunderland | 0:1* | |||||
Bournemouth | |||||||||
08.11 | West Ham United | | Aston Villa | 1:0 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
08.11 | Wimbledon | | Middlesbrough | 1:0* | |||||
London |
Marine | | Chorley | 3:0* | ||||||
Bath City | | Poole Town | 3:0* | ||||||
Marine | | Chorley | 0:0 aet* | ||||||
Chelmsford City | | Kidderminster Harriers | 1:3* | ||||||
Dorchester Town | | Bognor Regis Town | 5:1* | ||||||
Merthyr Tydfil | | Dulwich Hamlet | 4:2* | ||||||
Marlow | | Basingstoke Town | 1:2* | ||||||
Bishop Auckland | | Mossley | 3:0* | ||||||
Barnet | | Burton Albion | 1:0* | ||||||
Bedworth United | | Redditch United | 0:2* | ||||||
Hayes | | Hythe Town | 3:0* | ||||||
Halesowen Town | | Wivenhoe Town | 3:2* | ||||||
Day 14 | |||||||||
25.11 | Dunav | | Lokomotiv Sofia | 0:3 | |||||
25.11 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Hebar | 3:1 | |||||
25.11 | Lokomotiv Plovdiv | | Slavia | 0:0 | |||||
25.11 | Pirin | | Sliven | 2:1 | |||||
25.11 | CSKA | | Botev Vratsa | 6:0 | |||||
25.11 | Cherno More | | Beroe | 3:3 | |||||
25.11 | Chernomorets | | Etar | 1:1 | |||||
26.11 | Levski | | Botev Plovdiv | 3:1 | |||||
Day 13 | |||||||||
18.11 | Beroe | | Chernomorets | 1:0 | |||||
18.11 | Botev Vratsa | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 | |||||
18.11 | Botev Plovdiv | | Lokomotiv Sofia | 1:0 | |||||
18.11 | Slavia | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 2:1 | |||||
18.11 | Sliven | | Cherno More | 3:0 | |||||
18.11 | Hebar | | Pirin | 0:1 | |||||
18.11 | Etar | | Levski | 0:0 | |||||
19.11 | CSKA | | Dunav | 4:1 | |||||
Day 12 | |||||||||
04.11 | Dunav | | Botev Plovdiv | 1:0 | |||||
04.11 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Botev Vratsa | 2:0 | |||||
04.11 | Lokomotiv Sofia | | Etar | 4:2 | |||||
04.11 | Pirin | | Slavia | 0:0 | |||||
04.11 | Cherno More | | Hebar | 0:1 | |||||
05.11 | Levski | | Beroe | 2:1 | |||||
05.11 | Lokomotiv Plovdiv | | CSKA | 2:2 | |||||
05.11 | Chernomorets | | Sliven | 3:0 | |||||
Day 16 | |||||||||
25.11 | Munkás | | Vác | 3:0 (2:0) | |||||
Pécs | |||||||||
25.11 | Tatabánya | | Újpesti Dózsa | 1:3 (0:2) | |||||
Tatabánya | |||||||||
25.11 | Veszprém | | Videoton | 0:0 | |||||
Veszprém | |||||||||
25.11 | Vasas SC | | Debrecen | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
25.11 | Rába ETO | | Siófok | 1:1 (0:1) | |||||
Győr | |||||||||
25.11 | Honvéd | | Csepel | 2:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
26.11 | MTK | | Ferencváros | 3:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
26.11 | Haladás | | Békéscsabai Előre | 0:1 (0:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
Day 15 | |||||||||
18.11 | Veszprém | | Debrecen | 4:0 (2:0) | |||||
Veszprém | |||||||||
18.11 | Vasas SC | | Ferencváros | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.11 | Békéscsabai Előre | | Csepel | 1:1 (1:1) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
18.11 | Rába ETO | | Videoton | 1:1 (0:1) | |||||
Győr | |||||||||
18.11 | Honvéd | | Újpesti Dózsa | 0:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
18.11 | Haladás | | Munkás | 1:2 (1:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
19.11 | MTK | | Vác | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
19.11 | Tatabánya | | Siófok | 1:0 (1:0) | |||||
Tatabánya | |||||||||
Day 14 | |||||||||
08.11 | Újpesti Dózsa | | Békéscsabai Előre | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
08.11 | Ferencváros | | Veszprém | 4:1 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
08.11 | Munkás | | MTK | 0:0 | |||||
Pécs | |||||||||
08.11 | Siófok | | Honvéd | 2:0 (0:0) | |||||
Siófok | |||||||||
08.11 | Videoton | | Tatabánya | 1:0 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
08.11 | Vác | | Vasas SC | 3:2 (1:2) | |||||
Vác | |||||||||
08.11 | Debrecen | | Rába ETO | 1:1 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
08.11 | Csepel | | Haladás | 3:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 13 | |||||||||
04.11 | Veszprém | | Vác | 1:1 (1:1) | |||||
Veszprém | |||||||||
04.11 | Vasas SC | | Munkás | 0:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
04.11 | Békéscsabai Előre | | Siófok | 1:0 (0:0) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
04.11 | Rába ETO | | Ferencváros | 2:2 (1:1) | |||||
Győr | |||||||||
04.11 | Haladás | | MTK | 1:2 (1:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
04.11 | Csepel | | Újpesti Dózsa | 1:3 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
05.11 | Tatabánya | | Debrecen | 1:0 (0:0) | |||||
Tatabánya | |||||||||
05.11 | Honvéd | | Videoton | 2:2 (1:1) | |||||
Budapest |
08.11 | 1860 München (München) | | Werder (Bremen) | 1:2 (1:1) | |||||
München | |||||||||
09.11 | Kaiserslautern (Kaiserslautern) | | Köln (Köln) | 2:1 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
09.11 | Stuttgart (Stuttgart) | | Bayern (München) | 3:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
10.11 | Kickers (Offenbach) | | Borussia (Mönchengladbach) | 1:0 aet (0:0, 0:0) | |||||
Offenbach | |||||||||
11.11 | Duisburg (Duisburg) | | Darmstadt 98 (Darmstadt) | 4:1 (2:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
11.11 | Osnabrück (Osnabrück) | | Karlsruher (Karlsruher) | 3:2 (1:1) | |||||
Osnabrück | |||||||||
11.11 | Pforzheim (Pforzheim) | | Fortuna (Düsseldorf) | 1:3 (0:0) | |||||
Pforzheim | |||||||||
11.11 | Schweinfurt 05 (Schweinfurt) | | Eintracht (Braunschweig) | 0:2 (0:1) | |||||
Schweinfurt |
Day 20 | |||||||||
25.11 15:00 | Bayreuth | | Wattenscheid | 0:2 | |||||
Bayreuth | |||||||||
25.11 15:00 | Hannover 96 | | Eintracht | 3:0 | |||||
Hannover | |||||||||
25.11 15:00 | Darmstadt 98 | | Fortuna | 2:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
25.11 15:00 | Duisburg | | Alemannia | 3:1 | |||||
Duisburg | |||||||||
25.11 15:00 | Stuttgarter Kickers | | Saarbrücken | 1:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
25.11 15:00 | Meppen | | Osnabrück | 3:1 | |||||
Meppen | |||||||||
25.11 15:00 | Preußen | | Hertha | 2:6 | |||||
Münster | |||||||||
25.11 15:00 | Unterhaching | | Freiburg | 0:0 | |||||
Unterhaching | |||||||||
25.11 15:00 | Schalke 04 | | Rot-Weiß | 1:0 | |||||
Gelsenkirchen |
Day 19 | |||||||||
18.11 15:00 | Bayreuth | | Saarbrücken | 2:2 | |||||
Bayreuth | |||||||||
18.11 15:00 | Hannover 96 | | Rot-Weiß | 4:1 | |||||
Hannover | |||||||||
18.11 15:00 | Hertha | | Hessen | 2:0 | |||||
Berlin | |||||||||
18.11 15:00 | Darmstadt 98 | | Wattenscheid | 4:1 | |||||
Darmstadt | |||||||||
18.11 15:00 | Duisburg | | Eintracht | 2:0 | |||||
Duisburg | |||||||||
18.11 15:00 | Stuttgarter Kickers | | Alemannia | 4:2 | |||||
Stuttgart | |||||||||
18.11 15:00 | Meppen | | Freiburg | 0:0 | |||||
Meppen | |||||||||
18.11 15:00 | Preußen | | Fortuna | 0:0 | |||||
Münster | |||||||||
18.11 15:00 | Unterhaching | | Blau-Weiß | 1:1 | |||||
Unterhaching | |||||||||
18.11 15:00 | Schalke 04 | | Osnabrück | 4:1 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 18 | |||||||||
14.11 19:30 | Eintracht | | Stuttgarter Kickers | 3:0 | |||||
Braunschweig | |||||||||
14.11 19:30 | Alemannia | | Bayreuth | 2:1 | |||||
Aachen | |||||||||
14.11 19:30 | Blau-Weiß | | Meppen | 1:1 | |||||
Berlin | |||||||||
14.11 19:30 | Wattenscheid | | Preußen | 4:0 | |||||
Bochum | |||||||||
14.11 19:30 | Osnabrück | | Hannover 96 | 1:4 | |||||
Osnabrück | |||||||||
14.11 19:30 | Rot-Weiß | | Duisburg | 1:1 | |||||
Essen | |||||||||
14.11 19:30 | Saarbrücken | | Darmstadt 98 | 1:1 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
14.11 19:30 | Fortuna | | Hertha | 3:0 | |||||
Köln | |||||||||
22.11 19:30 | Hessen | | Unterhaching | 3:2 | |||||
Kassel | |||||||||
22.11 19:30 | Freiburg | | Schalke 04 | 0:3 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
Day 17 | |||||||||
11.11 15:00 | Hannover 96 | | Freiburg | 0:0 | |||||
Hannover | |||||||||
11.11 15:00 | Hertha | | Wattenscheid | 1:1 | |||||
Berlin | |||||||||
11.11 15:00 | Darmstadt 98 | | Alemannia | 1:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
11.11 15:00 | Stuttgarter Kickers | | Rot-Weiß | 4:1 | |||||
Stuttgart | |||||||||
11.11 15:00 | Meppen | | Unterhaching | 3:1 | |||||
Meppen | |||||||||
11.11 15:00 | Preußen | | Saarbrücken | 0:0 | |||||
Münster | |||||||||
11.11 15:00 | Fortuna | | Hessen | 0:1 | |||||
Köln | |||||||||
11.11 15:00 | Schalke 04 | | Blau-Weiß | 2:0 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
11.11 19:30 | Bayreuth | | Eintracht | 1:0 | |||||
Bayreuth | |||||||||
11.11 19:30 | Duisburg | | Osnabrück | 1:0 | |||||
Duisburg | |||||||||
Day 16 | |||||||||
04.11 15:00 | Eintracht | | Darmstadt 98 | 5:0 | |||||
Braunschweig | |||||||||
04.11 15:00 | Alemannia | | Preußen | 7:1 | |||||
Aachen | |||||||||
04.11 15:00 | Blau-Weiß | | Hannover 96 | 1:1 | |||||
Berlin | |||||||||
04.11 15:00 | Wattenscheid | | Fortuna | 2:0 | |||||
Bochum | |||||||||
04.11 15:00 | Meppen | | Hessen | 0:1 | |||||
Meppen | |||||||||
04.11 15:00 | Osnabrück | | Stuttgarter Kickers | 1:0 | |||||
Osnabrück | |||||||||
04.11 15:00 | Rot-Weiß | | Bayreuth | 3:0 | |||||
Essen | |||||||||
04.11 15:00 | Saarbrücken | | Hertha | 3:0 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
04.11 15:00 | Unterhaching | | Schalke 04 | 2:1 | |||||
Unterhaching | |||||||||
04.11 15:00 | Freiburg | | Duisburg | 2:2 | |||||
Freiburg im Breisgau |
Day 19 | |||||||||
30.11 19:30 | Sankt Pauli | | Borussia Dortmund | 2:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 18 | |||||||||
23.11 19:30 | Borussia Dortmund | | Bayer 04 | 1:1 (1:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
25.11 14:15 | Homburg | | Uerdingen 05 | 1:2 (0:0) | |||||
Homburg | |||||||||
25.11 14:15 | Waldhof | | Eintracht | 1:1 (0:1) | |||||
Mannheim | |||||||||
25.11 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Kaiserslautern | 3:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
25.11 15:30 | Nürnberg | | Bayern | 4:0 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
25.11 15:30 | Werder | | Sankt Pauli | 2:1 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
25.11 15:30 | Hamburger SV | | Fortuna | 1:0 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
25.11 15:30 | Karlsruher | | Stuttgart | 1:0 (1:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
25.11 15:30 | Köln | | Bochum | 2:0 (1:0) | |||||
Köln |
Day 17 | |||||||||
17.11 19:30 | Sankt Pauli | | Fortuna | 1:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
17.11 20:00 | Nürnberg | | Kaiserslautern | 0:0 | |||||
Nürnberg | |||||||||
18.11 14:15 | Waldhof | | Hamburger SV | 4:1 (1:0) | |||||
Mannheim | |||||||||
18.11 14:15 | Homburg | | Stuttgart | 4:2 (1:0) | |||||
Homburg | |||||||||
18.11 15:30 | Werder | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Bremen | |||||||||
18.11 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Uerdingen 05 | 0:1 (0:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
18.11 15:30 | Borussia Dortmund | | Bayern | 2:2 (0:2) | |||||
Dortmund | |||||||||
18.11 15:30 | Köln | | Eintracht | 3:5 (2:2) | |||||
Köln | |||||||||
18.11 15:30 | Karlsruher | | Bochum | 2:0 (2:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
Day 16 | |||||||||
03.11 19:30 | Bochum | | Homburg | 1:0 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
03.11 20:00 | Bayer 04 | | Sankt Pauli | 1:1 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
03.11 20:00 | Fortuna | | Waldhof | 0:0 | |||||
Düsseldorf | |||||||||
04.11 15:30 | Uerdingen 05 | | Nürnberg | 3:3 (2:2) | |||||
Krefeld | |||||||||
04.11 15:30 | Kaiserslautern | | Borussia Dortmund | 2:2 (1:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
04.11 15:30 | Stuttgart | | Borussia Mönchengladbach | 4:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
04.11 15:30 | Eintracht | | Karlsruher | 1:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
04.11 15:30 | Bayern | | Werder | 1:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
04.11 16:00 | Hamburger SV | | Köln | 0:2 (0:1) | |||||
Hamburg |
Day 12 | |||||||||
24.11 18:00 | Hansa | | Wismut | 2:1 | |||||
Rostock | |||||||||
24.11 18:00 | Carl Zeiss | | Rot-Weiß | 1:0 | |||||
Jena | |||||||||
25.11 13:00 | Stahl Eisenhüttenstadt | | Lokomotive | 2:2 | |||||
Eisenhüttenstadt | |||||||||
25.11 13:00 | Karl-Marx-Stadt | | Stahl Brandenburg | 3:0 | |||||
Karl-Marx-Stadt | |||||||||
25.11 15:00 | Dynamo Berlin | | Fortschritt | 1:0 | |||||
Berlin | |||||||||
25.11 15:00 | Chemie | | Magdeburg | 0:5 | |||||
Halle | |||||||||
25.11 15:00 | Dynamo Dresden | | Energie | 3:0 | |||||
Dresden | |||||||||
Day 11 | |||||||||
18.11 13:00 | Stahl Eisenhüttenstadt | | Dynamo Dresden | 2:2 | |||||
Eisenhüttenstadt | |||||||||
18.11 13:30 | Stahl Brandenburg | | Chemie | 1:1 | |||||
Brandenburg an der Havel | |||||||||
18.11 13:30 | Fortschritt | | Hansa | 1:4 | |||||
Bischofswerda | |||||||||
18.11 13:30 | Lokomotive | | Dynamo Berlin | 1:2 | |||||
Leipzig | |||||||||
18.11 15:00 | Magdeburg | | Energie | 4:1 | |||||
Magdeburg | |||||||||
18.11 15:00 | Rot-Weiß | | Karl-Marx-Stadt | 1:0 | |||||
Erfurt | |||||||||
18.11 15:00 | Wismut | | Carl Zeiss | 0:0 | |||||
Aue | |||||||||
Day 10 | |||||||||
04.11 13:00 | Energie | | Stahl Brandenburg | 3:1 | |||||
Cottbus | |||||||||
08.11 13:30 | Karl-Marx-Stadt | | Wismut | 1:0 | |||||
Karl-Marx-Stadt | |||||||||
08.11 18:00 | Dynamo Berlin | | Stahl Eisenhüttenstadt | 0:0 | |||||
Berlin | |||||||||
08.11 18:00 | Hansa | | Lokomotive | 3:3 | |||||
Rostock | |||||||||
08.11 18:00 | Carl Zeiss | | Fortschritt | 1:0 | |||||
Jena | |||||||||
08.11 18:00 | Chemie | | Rot-Weiß | 3:0 | |||||
Halle | |||||||||
08.11 18:00 | Dynamo Dresden | | Magdeburg | 3:1 | |||||
Dresden |
Day 15 | |||||||||
24.11 | MVV | | Feyenoord | 1:1 (1:0) | |||||
25.11 | NEC | | Roda | 0:1 (0:0) | |||||
25.11 | PSV | | Fortuna Sittard | 2:0 (1:0) | |||||
26.11 | Sparta | | Groningen | 3:0 (1:0) | |||||
26.11 | Waalwijk | | Utrecht | 3:3 (1:2) | |||||
26.11 | Volendam | | Vitesse | 1:0 (1:0) | |||||
26.11 | Den Haag | | Den Bosch | 3:1 (1:0) | |||||
26.11 | Ajax | | Willem II | 1:0 (1:0) | |||||
26.11 | Twente | | Haarlem | 2:2 (0:2) | |||||
Day 14 | |||||||||
18.11 | Haarlem | | Sparta | 0:4 (0:2) | |||||
18.11 | Willem II | | NEC | 0:1 (0:0) | |||||
19.11 | Fortuna Sittard | | MVV | 1:1 (0:1) | |||||
19.11 | Vitesse | | Roda | 2:0 (1:0) | |||||
19.11 | Feyenoord | | Twente | 2:3 (0:1) | |||||
19.11 | Volendam | | Waalwijk | 1:0 (0:0) | |||||
19.11 | Groningen | | Den Haag | 2:1 (1:0) | |||||
19.11 | Den Bosch | | Ajax | 0:1 (0:0) | |||||
19.11 | Utrecht | | PSV | 1:7 (1:4) | |||||
Day 13 | |||||||||
04.11 | PSV | | Volendam | 2:2 (0:0) | |||||
04.11 | NEC | | Den Bosch | 2:2 (1:0) | |||||
05.11 | Waalwijk | | Vitesse | 0:1 (0:1) | |||||
05.11 | Roda | | Willem II | 4:1 (1:0) | |||||
05.11 | Sparta | | Feyenoord | 2:2 (1:1) | |||||
05.11 | Ajax | | Groningen | 3:2 (0:1) | |||||
05.11 | Den Haag | | Haarlem | 6:1 (4:1) | |||||
05.11 | Twente | | Fortuna Sittard | 1:1 (0:1) | |||||
08.11 | MVV | | Utrecht | 0:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
01.11 | Feyenoord | | Den Haag | 0:2 (0:1) | |||||
Day 4 | |||||||||
12.11 | Sparta | | Den Haag | 3:1 (3:1) | |||||
Day 13 | |||||||||
26.11 | Ascoli | | Cremonese | 0:1 (0:0) | |||||
26.11 | Atalanta | | Inter | 2:1 (1:0) | |||||
26.11 | Bari | | Udinese | 3:1 (1:0) | |||||
26.11 | Cesena | | Fiorentina | 1:1 (1:0) | |||||
26.11 | Juventus | | Napoli | 1:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
26.11 | Milan | | Lecce | 2:0 (0:0) | |||||
26.11 | Sampdoria | | Bologna | 3:0 (0:0) | |||||
26.11 | Hellas Verona | | Roma | 2:2 (0:0) | |||||
26.11 | Lazio | | Genoa | 0:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
19.11 | Bologna | | Hellas Verona | 1:0 (0:0) | |||||
19.11 | Fiorentina | | Ascoli | 5:1 (2:0) | |||||
19.11 | Genoa | | Cesena | 2:3 (1:2) | |||||
19.11 | Inter | | Milan | 0:3 (0:0) | |||||
19.11 | Lecce | | Cremonese | 2:1 (1:0) | |||||
Lecce | |||||||||
19.11 | Napoli | | Sampdoria | 1:1 (1:0) | |||||
19.11 | Roma | | Lazio | 1:1 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
19.11 | Udinese | | Juventus | 2:2 (0:1) | |||||
Udine | |||||||||
19.11 | Atalanta | | Bari | 0:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
05.11 | Cesena | | Ascoli | 1:0 (0:0) | |||||
05.11 | Cremonese | | Udinese | 2:2 (1:1) | |||||
05.11 | Fiorentina | | Bologna | 0:1 (0:0) | |||||
05.11 | Lazio | | Atalanta | 1:2 (1:2) | |||||
05.11 | Milan | | Juventus | 3:2 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
05.11 | Napoli | | Lecce | 3:2 (2:1) | |||||
05.11 | Sampdoria | | Roma | 4:2 (2:0) | |||||
05.11 | Hellas Verona | | Inter | 0:3 (0:2) | |||||
05.11 | Bari | | Genoa | 0:0 | |||||
Day 15 | |||||||||
25.11 | Lech | | Legia | 1:1 | |||||
25.11 | Górnik | | Motor | 2:0 | |||||
25.11 | GKS | | Widzew | 1:0 | |||||
25.11 | Wisła | | Zagłębie Lubin | 2:1 | |||||
25.11 | Śląsk | | Zagłębie Sosnowiec | 2:1 | |||||
25.11 | ŁKS | | Zawisza | 0:0 | |||||
26.11 | Jagiellonia | | Olimpia | 0:2 | |||||
26.11 | Stal | | Ruch | 1:0 | |||||
Day 14 | |||||||||
18.11 | Zawisza | | GKS | 0:0 | |||||
18.11 | Widzew | | Górnik | 3:1 | |||||
18.11 | Zagłębie Lubin | | Jagiellonia | 2:0 | |||||
18.11 | Ruch | | Lech | 1:2 | |||||
18.11 | Zagłębie Sosnowiec | | ŁKS | 1:1 | |||||
18.11 | Olimpia | | Śląsk | 1:1 | |||||
18.11 | Motor | | Stal | 0:0 | |||||
18.11 | Legia | | Wisła | 0:3 | |||||
Day 13 | |||||||||
04.11 | GKS | | Górnik | 1:0 | |||||
04.11 | Lech | | Motor | 4:0 | |||||
04.11 | ŁKS | | Olimpia | 2:2 | |||||
04.11 | Wisła | | Ruch | 3:0 | |||||
05.11 | Jagiellonia | | Legia | 0:0 | |||||
05.11 | Stal | | Widzew | 4:1 | |||||
05.11 | Śląsk | | Zagłębie Lubin | 0:2 | |||||
05.11 | Zawisza | | Zagłębie Sosnowiec | 4:0 | |||||
Day 14 | |||||||||
12.11 17:00 | Nacional | | Vitória Guimarães | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
Day 13 | |||||||||
11.11 17:00 | União da Madeira | | Portimonense | 2:0 (2:0) | |||||
Funchal | |||||||||
Day 10 | |||||||||
25.11 16:00 | Benfica | | Marítimo | 4:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.11 21:00 | Vitória Guimarães | | Belenenses | 2:1 (2:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
26.11 15:00 | Penafiel | | Boavista | 2:1 (0:0) | |||||
Penafiel | |||||||||
26.11 15:00 | Vitória Setubal | | Chaves | 4:1 (2:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
26.11 15:00 | Beira Mar | | Estrela | 1:0 (1:0) | |||||
Aveiro | |||||||||
26.11 15:00 | Portimonense | | Feirense | 2:0 (1:0) | |||||
Portimão | |||||||||
26.11 15:00 | Sporting | | Braga | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
26.11 15:00 | Porto | | Tirsense | 7:0 (3:0) | |||||
Porto | |||||||||
26.11 15:00 | Nacional | | União da Madeira | 0:0 | |||||
Funchal | |||||||||
Day 9 | |||||||||
18.11 16:00 | União da Madeira | | Beira Mar | 4:1 (3:0) | |||||
Funchal | |||||||||
18.11 21:30 | Marítimo | | Sporting | 1:2 (0:2) | |||||
Funchal | |||||||||
19.11 15:00 | Feirense | | Porto | 1:4 (0:2) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
19.11 15:00 | Boavista | | Nacional | 4:1 (3:1) | |||||
Porto | |||||||||
19.11 15:00 | Tirsense | | Penafiel | 1:1 (0:0) | |||||
Santo Tirso | |||||||||
19.11 15:00 | Braga | | Portimonense | 3:1 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
19.11 15:00 | Estrela | | Vitória Guimarães | 1:2 (1:1) | |||||
Amadora | |||||||||
19.11 15:00 | Belenenses | | Vitória Setubal | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
19.11 19:00 | Chaves | | Benfica | 0:0 | |||||
Chaves | |||||||||
Day 8 | |||||||||
04.11 15:00 | Belenenses | | Chaves | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
04.11 21:30 | Vitória Setubal | | Estrela | 2:1 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
05.11 15:00 | Sporting | | Benfica | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.11 15:00 | Beira Mar | | Boavista | 2:0 (0:0) | |||||
Aveiro | |||||||||
05.11 15:00 | Penafiel | | Feirense | 2:0 (1:0) | |||||
Penafiel | |||||||||
05.11 15:00 | Portimonense | | Marítimo | 2:2 (0:1) | |||||
Portimão | |||||||||
05.11 15:00 | Porto | | Braga | 3:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
05.11 15:00 | Vitória Guimarães | | União da Madeira | 3:0 (2:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
05.11 16:00 | Nacional | | Tirsense | 0:0 | |||||
Funchal |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.11 | Belenenses | | Benfica | 0:2 (0:1) | 0:2 (0:1) | 0:4 | |||
Lisboa |
Day 20 | |||||||||
24.11 | Racing | | Bordeaux | 1:3 | |||||
25.11 | Nice | | Auxerre | 1:1 | |||||
25.11 | Montpellier | | Mulhouse | 3:3 | |||||
25.11 | Nantes | | Marseille | 0:0 | |||||
25.11 | Toulon | | Cannes | 0:1 | |||||
25.11 | Toulouse | | Lyon | 0:0 | |||||
25.11 | Sochaux-Montbéliard | | Monaco | 1:0 | |||||
25.11 | Saint-Étienne | | Caen | 0:0 | |||||
25.11 | Metz | | Paris Saint-Germain | 0:1 | |||||
25.11 | Lille | | Brest | 1:2 | |||||
Day 19 | |||||||||
11.11 | Paris Saint-Germain | | Toulouse | 0:1 | |||||
11.11 | Mulhouse | | Nantes | 0:2 | |||||
11.11 | Toulon | | Sochaux-Montbéliard | 2:1 | |||||
11.11 | Saint-Étienne | | Lille | 2:1 | |||||
11.11 | Caen | | Marseille | 0:2 | |||||
11.11 | Brest | | Racing | 2:0 | |||||
11.11 | Cannes | | Metz | 1:0 | |||||
11.11 | Auxerre | | Lyon | 0:1 | |||||
11.11 | Bordeaux | | Nice | 3:0 | |||||
11.11 | Monaco | | Montpellier | 1:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
07.11 | Toulouse | | Bordeaux | 0:1 | |||||
08.11 | Nice | | Cannes | 2:0 | |||||
08.11 | Nantes | | Paris Saint-Germain | 0:1 | |||||
08.11 | Montpellier | | Brest | 1:1 | |||||
08.11 | Sochaux-Montbéliard | | Saint-Étienne | 2:3 | |||||
08.11 | Racing | | Caen | 0:0 | |||||
08.11 | Metz | | Monaco | 1:0 | |||||
08.11 | Lille | | Toulon | 3:0 | |||||
08.11 | Marseille | | Auxerre | 1:1 | |||||
08.11 | Lyon | | Mulhouse | 3:1 | |||||
Day 17 | |||||||||
04.11 | Paris Saint-Germain | | Auxerre | 1:1 | |||||
04.11 | Mulhouse | | Marseille | 1:2 | |||||
04.11 | Toulon | | Lyon | 1:1 | |||||
04.11 | Saint-Étienne | | Racing | 0:1 | |||||
04.11 | Caen | | Montpellier | 3:2 | |||||
04.11 | Cannes | | Toulouse | 2:2 | |||||
04.11 | Brest | | Metz | 2:0 | |||||
04.11 | Bordeaux | | Nantes | 3:0 | |||||
04.11 | Monaco | | Nice | 1:0 | |||||
04.11 | Lille | | Sochaux-Montbéliard | 5:0 | |||||
Day 9 | |||||||||
22.11 | Monaco | | Marseille | 1:3 | |||||
Day 3 | |||||||||
15.11 | Malmö | | Norrköping | 0:0 aet, pen. 3:4* | |||||
Malmö | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
11.11 03:00 | Malmö | | Norrköping | 0:1 | 2:0 | 2:1 | |||
Malmö | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.11 | Norrköping | | Malmö | 0:2 | |||||
Norrköping |
Day 15 | |||||||||
25.11 | Motherwell | | Celtic | 0:0 | |||||
25.11 | Rangers | | Dunfermline Athletic | 3:0 (2:0) | |||||
25.11 | Hibernian | | Dundee | 3:2 (2:0) | |||||
25.11 | Dundee United | | Hearts | 2:1 (0:1) | |||||
25.11 | Aberdeen | | St. Mirren | 5:0 (3:0) | |||||
Day 14 | |||||||||
18.11 | Dunfermline Athletic | | Aberdeen | 0:3 (0:2) | |||||
18.11 | Celtic | | Dundee United | 0:1 (0:0) | |||||
18.11 | Dundee | | Rangers | 0:2 (0:0) | |||||
18.11 | St. Mirren | | Hibernian | 0:0 | |||||
18.11 | Hearts | | Motherwell | 3:0 (0:0) | |||||
Day 13 | |||||||||
08.11 | Motherwell | | Dunfermline Athletic | 1:1 (1:0) | |||||
08.11 | Dundee United | | Hibernian | 1:0 (1:0) | |||||
11.11 | Hearts | | Dundee | 6:3 (3:1) | |||||
22.11 | Aberdeen | | Rangers | 1:0 (1:0) | |||||
22.11 | Celtic | | St. Mirren | 1:1 (1:1) | |||||
Day 12 | |||||||||
04.11 | Dundee | | Aberdeen | 1:1 (0:1) | |||||
04.11 | Rangers | | Celtic | 1:0 (0:0) | |||||
04.11 | Dunfermline Athletic | | Dundee United | 1:1 (1:1) | |||||
04.11 | Hibernian | | Hearts | 1:1 (1:1) | |||||
04.11 | St. Mirren | | Motherwell | 2:2 (0:1) | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 38 | 20 | 13 | 5 | 48-20 | 53 | ||
2. | Independiente | 38 | 16 | 14 | 8 | 54-36 | 46 | ||
3. | Boca Juniors | 38 | 11 | 21 | 6 | 49-36 | 43 | ||
4. | Rosario Central | 38 | 16 | 13 | 9 | 45-36 | 43 | ||
5. | Vélez Sársfield | 38 | 14 | 14 | 10 | 46-32 | 42 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 38 | 11 | 17 | 10 | 24-20 | 39 | ||
7. | Gimnasia y Esgrima | 38 | 12 | 15 | 11 | 34-31 | 39 | ||
8. | Racing Club | 38 | 11 | 17 | 10 | 34-34 | 39 | ||
9. | Argentinos Juniors | 38 | 13 | 12 | 13 | 42-40 | 38 | ||
10. | Deportivo Mandiyú | 38 | 11 | 14 | 13 | 40-40 | 36 |
Day 6 | |||||||||
25.11 | Botafogo | | Portuguesa | 2:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
25.11 | Grêmio | | Corinthians | 3:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
26.11 | Goiás | | São Paulo | 0:0 | |||||
Goiânia | |||||||||
26.11 | Vasco da Gama | | Atlético-MG | 1:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
26.11 | Fluminense | | Internacional | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
26.11 | Cruzeiro | | Flamengo | 2:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
26.11 | Santos | | Inter de Limeira | 2:0 | |||||
Santos | |||||||||
26.11 | Náutico | | Palmeiras | 2:2 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
Day 5 | |||||||||
23.11 | São Paulo | | Fluminense | 3:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
23.11 | Flamengo | | Goiás | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
29.11 | Inter de Limeira | | Cruzeiro | 1:1 (0:0) | |||||
Limeira | |||||||||
29.11 | Internacional | | Grêmio | 2:0 (2:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
29.11 | Palmeiras | | Atlético-MG | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
29.11 | Corinthians | | Portuguesa | 1:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
29.11 | Vasco da Gama | | Botafogo | 2:2 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
29.11 | Santos | | Náutico | 2:1 (1:1) | |||||
Santos | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.11 | Portuguesa | | Atlético-MG | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18.11 | Flamengo | | Santos | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18.11 | Internacional | | Goiás | 2:2 (1:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
19.11 | São Paulo | | Cruzeiro | 2:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
19.11 | Fluminense | | Corinthians | 1:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19.11 | Grêmio | | Botafogo | 0:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
19.11 | Vasco da Gama | | Náutico | 4:2 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
23.11 | Inter de Limeira | | Palmeiras | 1:1 (0:0) | |||||
Limeira | |||||||||
Day 3 | |||||||||
11.11 | Náutico | | Portuguesa | 1:1 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
11.11 | São Paulo | | Santos | 3:0 (2:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
11.11 | Atlético-MG | | Grêmio | 0:0 | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
11.11 | Inter de Limeira | | Vasco da Gama | 2:2 (1:1) | |||||
Limeira | |||||||||
12.11 | Botafogo | | Fluminense | 0:2 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.11 | Goiás | | Corinthians | 1:1 (0:1) | |||||
Goiânia | |||||||||
12.11 | Palmeiras | | Flamengo | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
12.11 | Cruzeiro | | Internacional | 4:2 (2:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 2 | |||||||||
04.11 | Goiás | | Botafogo | 1:2 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
04.11 | Corinthians | | Cruzeiro | 0:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
05.11 | Flamengo | | Vasco da Gama | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
05.11 | Atlético-MG | | Fluminense | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
05.11 | Santos | | Internacional | 2:1 (1:1) | |||||
Santos | |||||||||
05.11 | Portuguesa | | Inter de Limeira | 2:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
05.11 | São Paulo | | Palmeiras | 2:2 (2:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
05.11 | Náutico | | Grêmio | 1:1 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.11 | Palmeiras | | Internacional | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo |
Day 6 | |||||||||
26.11 | Guarani | | Bahia | 1:1 (1:1) | |||||
Campinas | |||||||||
26.11 | Vitória | | Atlético-PR | 1:1 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
Day 5 | |||||||||
22.11 | Guarani | | Atlético-PR | 0:0 | |||||
Campinas | |||||||||
22.11 | Vitória | | Sport | 2:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
Day 4 | |||||||||
19.11 | Sport | | Guarani | 1:3 (0:3) | |||||
Recife | |||||||||
19.11 | Atlético-PR | | Bahia | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
Day 3 | |||||||||
12.11 | Bahia | | Sport | 2:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
12.11 | Guarani | | Vitória | 0:1 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.11 | Bahia | | Vitória | 2:1 (2:0) | |||||
Salvador | |||||||||
05.11 | Sport | | Atlético-PR | 0:0 | |||||
Recife |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Marconi Fairfield | 26 | 16 | 6 | 4 | 51-24 | 38 | ||
2. | South Melbourne Hellas | 26 | 15 | 6 | 5 | 42-23 | 36 | ||
3. | Melbourne Croatia | 26 | 14 | 7 | 5 | 49-26 | 35 | ||
4. | Adelaide City | 26 | 13 | 8 | 5 | 39-23 | 34 | ||
5. | Sydney Olympic | 26 | 12 | 7 | 7 | 40-25 | 31 | ||
6. | APIA Leichhardt | 26 | 11 | 9 | 6 | 36-25 | 31 | ||
7. | Sydney Croatia | 26 | 10 | 6 | 10 | 40-39 | 26 | ||
8. | Melita Eagles | 26 | 10 | 6 | 10 | 31-31 | 26 | ||
9. | Preston Makedonia | 26 | 9 | 5 | 12 | 33-35 | 23 | ||
10. | Saint George Saints | 26 | 7 | 7 | 12 | 35-44 | 21 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |