Football matches in June 1986 |
15.06 12:00 | Mexico | | Bulgaria | 2:0 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
15.06 16:00 | USSR | | Belgium | 3:4 aet (1:0, 2:2) | |||||
León Estadio Sergio Leon | |||||||||
16.06 12:00 | Brazil | | Poland | 4:0 (1:0) | |||||
Guadalajara | |||||||||
16.06 16:00 | Argentina | | Uruguay | 1:0 (1:0) | |||||
Puebla de Zaragoza | |||||||||
17.06 12:00 | France | | Italy | 2:0 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
17.06 16:00 | Morocco | | FRG | 0:1 (0:0) | |||||
Monterrey | |||||||||
18.06 12:00 | England | | Paraguay | 3:0 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
18.06 16:00 | Denmark | | Spain | 1:5 (1:1) | |||||
Querétaro |
Day 3 | |||||||||
10.06 12:00 | Argentina | | Bulgaria | 2:0 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
10.06 12:00 | South Korea | | Italy | 2:3 (0:1) | |||||
Puebla de Zaragoza | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.06 12:00 | Italy | | Argentina | 1:1 (1:1) | |||||
Puebla de Zaragoza | |||||||||
05.06 16:00 | South Korea | | Bulgaria | 1:1 (0:1) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.06 12:00 | Argentina | | South Korea | 3:1 (2:0) | |||||
Ciudad de México |
Day 3 | |||||||||
11.06 12:00 | Mexico | | Iraq | 1:0 (0:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
11.06 12:00 | Paraguay | | Belgium | 2:2 (0:1) | |||||
Toluca de Lerdo | |||||||||
Day 2 | |||||||||
07.06 12:00 | Mexico | | Paraguay | 1:1 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
08.06 12:00 | Iraq | | Belgium | 1:2 (0:2) | |||||
Toluca de Lerdo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.06 12:00 | Mexico | | Belgium | 2:1 (2:1) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
04.06 12:00 | Paraguay | | Iraq | 1:0 (1:0) | |||||
Toluca de Lerdo |
Day 3 | |||||||||
09.06 12:00 | Hungary | | France | 0:3 (0:1) | |||||
León Estadio Sergio Leon | |||||||||
09.06 12:00 | USSR | | Canada | 2:0 (0:0) | |||||
Irapuato | |||||||||
Day 2 | |||||||||
05.06 12:00 | France | | USSR | 1:1 (0:0) | |||||
León Estadio Sergio Leon | |||||||||
06.06 12:00 | Hungary | | Canada | 2:0 (1:0) | |||||
Irapuato | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.06 16:00 | Canada | | France | 0:1 (0:0) | |||||
León Estadio Sergio Leon | |||||||||
02.06 12:00 | USSR | | Hungary | 6:0 (3:0) | |||||
Irapuato |
Day 3 | |||||||||
12.06 12:00 | Algeria | | Spain | 0:3 (0:1) | |||||
Monterrey | |||||||||
12.06 12:00 | Northern Ireland | | Brazil | 0:3 (0:2) | |||||
Guadalajara | |||||||||
Day 2 | |||||||||
06.06 12:00 | Brazil | | Algeria | 1:0 (0:0) | |||||
Guadalajara | |||||||||
07.06 12:00 | Northern Ireland | | Spain | 1:2 (0:2) | |||||
Guadalajara | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.06 12:00 | Spain | | Brazil | 0:1 (0:0) | |||||
Guadalajara | |||||||||
03.06 12:00 | Algeria | | Northern Ireland | 1:1 (0:1) | |||||
Guadalajara |
Day 3 | |||||||||
13.06 12:00 | Denmark | | FRG | 2:0 (1:0) | |||||
Querétaro | |||||||||
13.06 12:00 | Scotland | | Uruguay | 0:0 | |||||
Nezahualcóyotl | |||||||||
Day 2 | |||||||||
08.06 12:00 | FRG | | Scotland | 2:1 (1:1) | |||||
Querétaro | |||||||||
08.06 16:00 | Denmark | | Uruguay | 6:1 (2:1) | |||||
Nezahualcóyotl | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.06 12:00 | Uruguay | | FRG | 1:1 (1:0) | |||||
Querétaro | |||||||||
04.06 16:00 | Scotland | | Denmark | 0:1 (0:0) | |||||
Nezahualcóyotl |
Day 3 | |||||||||
NEC | | MTK | 0:3 | ||||||
Liège | | Fortuna Düsseldorf | 0:3 | ||||||
Day 2 | |||||||||
MTK | | Fortuna Düsseldorf | 0:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Union Berlin | | Lausanne | 1:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Union Berlin | | Bayer 05 | 3:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Bayer 05 | | Lausanne | 2:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Videoton | | Malmö | 2:0 | ||||||
Górnik Zabrze | | Rosenborg | 0:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Górnik Zabrze | | Videoton | 2:0 | ||||||
Rosenborg | | Malmö | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Malmö | | Videoton | 2:0 | ||||||
Rosenborg | | Górnik Zabrze | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Rot-Weiß Erfurt | | Lillestrøm | 2:1 | ||||||
Vitosha | | Kalmar | 3:3 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Vitosha | | Rot-Weiß Erfurt | 0:0 | ||||||
Lillestrøm | | Kalmar | 1:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Lillestrøm | | Vitosha | 0:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Sigma | | Hannover 96 | 3:2 | ||||||
Legia Warszawa | | Young Boys | 0:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Sigma | | Legia Warszawa | 3:0 | ||||||
Young Boys | | Hannover 96 | 2:3 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Young Boys | | Legia Warszawa | 3:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Újpesti Dózsa | | Aarhus | 1:0 | ||||||
Grasshopper | | Admira Wacker | 2:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Újpesti Dózsa | | Grasshopper | 3:1 | ||||||
Aarhus | | Admira Wacker | 1:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Aarhus | | Grasshopper | 2:1 | ||||||
Admira Wacker | | Újpesti Dózsa | 3:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Maccabi Haifa | | Hapoel Tel-Aviv | 2:2 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Hapoel Tel-Aviv | | Maccabi Haifa | 2:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Lyngby | | Hapoel Tel-Aviv | 3:2 | ||||||
Grazer AK | | Maccabi Haifa | 0:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Maccabi Haifa | | Lyngby | 1:2 | ||||||
Hapoel Tel-Aviv | | Grazer AK | 0:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Maccabi Haifa | | Grazer AK | 1:0 | ||||||
Hapoel Tel-Aviv | | Lyngby | 0:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Lech | | Linzer ASK | 0:0 | ||||||
OB | | Bányász Siófok | 5:4 | ||||||
Day 2 | |||||||||
OB | | Linzer ASK | 2:2 | ||||||
Bányász Siófok | | Lech | 0:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
OB | | Lech | 1:5 | ||||||
Bányász Siófok | | Linzer ASK | 0:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Vitkovice | | IFK Göteborg | 3:1 | ||||||
Sredec | | Zürich | 2:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
IFK Göteborg | | Zürich | 3:0 | ||||||
Vitkovice | | Sredec | 1:3 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Sredec | | IFK Göteborg | 2:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Sturm | | Slavia Praha | 0:3 | ||||||
Ferencváros | | Luzern | 2:4 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Slavia Praha | | Ferencváros Budapest | 2:0 | ||||||
Luzern | | Sturm | 0:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Sturm | | Ferencváros Budapest | 1:5 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Rudá Hvězda Cheb | | Örgryte | 0:3 | ||||||
Saarbrücken | | Carl Zeiss | 0:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Carl Zeiss | | Saarbrücken | 3:1 | ||||||
Örgryte | | Rudá Hvězda Cheb | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Carl Zeiss | | Örgryte | 0:1 | ||||||
Saarbrücken | | Rudá Hvězda Cheb | 2:3 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
28.06 | Zebras | | Real Verdes | 3:0 | 1:2 | 4:2 | |||
Pembroke | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.06 | Real Verdes | | Zebras | 2:1 | |||||
San Ignacio |
Day 15 | |||||||||
Kairat | | Zhalgiris | 4:1 (0:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Torpedo Moscow | | Zenit | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Chernomorets | 2:1 (1:1) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dnepr | 1:2 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Neftchi | | Dynamo Moscow | 0:0 | ||||||
Baku | |||||||||
Ararat | | Spartak | 1:0 (1:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Dynamo Minsk | | Metallist | 1:0 (1:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Day 14 | |||||||||
Ararat | | Dynamo Moscow | 0:1 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Neftchi | | Spartak | 2:1 (2:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Dnepr | 3:2 (2:1) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Kairat | | Zenit | 1:1 (0:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Torpedo Moscow | | Zhalgiris | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Chernomorets | 0:2 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo Minsk | | Shakhtyor | 1:2 (0:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Day 13 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Torpedo Kutaisi | 2:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak | | Dynamo Tbilisi | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Metallist | | Kairat | 1:0 (1:0) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Zhalgiris | | Dynamo Minsk | 2:1 (1:1) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Chernomorets | | Neftchi | 1:0 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Shakhtyor | | Torpedo Moscow | 1:1 (1:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dnepr | | Ararat | 2:1 (0:1) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Day 12 | |||||||||
Spartak | | Torpedo Kutaisi | 5:0 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Metallist | | Torpedo Moscow | 2:3 (1:1) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Dnepr | | Neftchi | 1:1 (0:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Shakhtyor | | Kairat | 2:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Zenit | | Dynamo Minsk | 1:2 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Chernomorets | | Ararat | 0:0 | ||||||
Odessa |
Day 19 | |||||||||
28.06 17:00 | Pakhtakor | | Lokomotiv | 4:3 (2:2) | |||||
Toshkent | |||||||||
28.06 18:00 | Rotor | | SKA Khabarovsk | 3:0 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
28.06 18:00 | Nistru | | Dynamo Batumi | 1:1 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
28.06 18:00 | Spartak | | Shinnik | 3:1 (2:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
28.06 18:00 | CSKA | | Kuzbass | 3:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
28.06 18:30 | Atlantas | | SKA Rostov-on-Don | 2:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
28.06 18:30 | Daugava | | Kuban | 3:0 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
28.06 18:30 | Dynamo Stavropol | | Metallurg | 2:2 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
28.06 19:00 | Rostselmash | | Kolos | 1:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
28.06 19:00 | Pamir | | Fakel | 1:0 (0:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
28.06 19:00 | SKA Karpaty | | Kotaik | 1:1 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
28.06 19:30 | Guria | | Iskra | 2:0 (1:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
Day 18 | |||||||||
21.06 | Kolos | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
21.06 18:00 | Lokomotiv | | Atlantas | 4:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
21.06 18:00 | Kotaik | | Pamir | 0:0 | |||||
Abovyan | |||||||||
21.06 18:00 | Iskra | | SKA Karpaty | 0:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
21.06 18:00 | Kuban | | SKA Rostov-on-Don | 2:1 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
21.06 18:00 | Fakel | | Daugava | 1:2 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
21.06 18:30 | Shinnik | | Nistru | 3:0 (3:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
21.06 19:00 | Rostselmash | | Dynamo Stavropol | 2:1 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
21.06 19:00 | Kuzbass | | Spartak | 1:1 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
21.06 19:00 | Metallurg | | Rotor | 4:0 (3:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
21.06 19:00 | SKA Khabarovsk | | Guria | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
21.06 20:00 | Dynamo Batumi | | Pakhtakor | 4:1 (2:0) | |||||
Batumi | |||||||||
Day 17 | |||||||||
18.06 03:00 | Kolos | | Rotor | 2:1 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
18.06 18:00 | Kotaik | | Pakhtakor | 4:0 (2:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
18.06 18:30 | Iskra | | Nistru | 3:1 (3:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
18.06 18:30 | Fakel | | Atlantas | 1:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18.06 18:30 | Shinnik | | SKA Karpaty | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18.06 19:00 | Lokomotiv | | Daugava | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18.06 19:00 | Kuzbass | | Guria | 0:0 | |||||
Kemerovo | |||||||||
18.06 19:00 | Metallurg | | CSKA | 1:1 (1:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
18.06 19:00 | SKA Khabarovsk | | Spartak | 1:1 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
18.06 20:00 | Dynamo Batumi | | Pamir | 1:2 (0:1) | |||||
Batumi | |||||||||
Day 16 | |||||||||
10.06 | Guria | | Kolos | 1:0 (0:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
10.06 18:30 | Daugava | | Kotaik | 2:0 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
10.06 19:00 | Atlantas | | Dynamo Batumi | 2:1 (2:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
10.06 19:00 | Rotor | | Rostselmash | 2:1 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
10.06 19:00 | Kuban | | Fakel | 5:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
10.06 19:00 | Pamir | | Iskra | 1:1 (0:1) | |||||
Dushanbe | |||||||||
10.06 19:00 | Nistru | | Kuzbass | 0:3 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
10.06 19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
10.06 19:00 | SKA Karpaty | | SKA Khabarovsk | 4:1 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
10.06 19:00 | Spartak | | Metallurg | 1:1 (0:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
10.06 19:00 | CSKA | | Dynamo Stavropol | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
10.06 19:30 | Pakhtakor | | Shinnik | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 15 | |||||||||
07.06 | Spartak | | Kolos | 1:1 (0:1) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
07.06 18:00 | Rotor | | Dynamo Stavropol | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
07.06 18:00 | Kuban | | Lokomotiv | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
07.06 18:00 | Nistru | | SKA Khabarovsk | 3:1 (2:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
07.06 18:00 | SKA Rostov-on-Don | | Fakel | 3:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
07.06 18:00 | CSKA | | Rostselmash | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
07.06 18:30 | Atlantas | | Kotaik | 0:1 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
07.06 18:30 | Daugava | | Dynamo Batumi | 2:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
07.06 19:00 | Guria | | Metallurg | 3:0 (1:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
07.06 19:00 | Pamir | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
07.06 19:00 | Pakhtakor | | Iskra | 2:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
07.06 19:00 | SKA Karpaty | | Kuzbass | 3:0 (0:0) | |||||
Lviv |
Dnepr (Mogiliev) | | Zenit (Leningrad) | 0:2 aet (0:0, 0:0) | ||||||
Mogilev | |||||||||
Dynamo (Tbilisi) | | Rostselmash (Rostov-on-Don) | 2:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo (Batumi) | | Metallist (Kharkov) | 1:2 (0:1) | ||||||
Batumi | |||||||||
Spartak (Moscow) | | CSKA (Moscow) | 3:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Tavriya (Simferopol) | | Chernomorets (Odessa) | 2:1 (2:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Metallurg (Zaporozhye) | | Dnepr (Dnepropetrovsk) | 2:1 aet (1:1, 1:1) | ||||||
Zaporozhye | |||||||||
Kolos (Nikopol) | | Shakhtyor (Donetsk) | 2:0 (0:0) | ||||||
Nikopol | |||||||||
Zhalgiris (Vilnius) | | Kuban (Krasnodar) | 3:0 (1:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
SKA Karpaty (Lvov) | | Ararat (Yerevan) | 1:0 (0:0) | ||||||
Lvov | |||||||||
Kapaz (Kirovabad) | | Torpedo (Kutaisi) | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 7:6 | ||||||
Kirovabad | |||||||||
Dynamo (Minsk) | | Kotaik (Abovyan) | 4:1 (4:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Shakhtyor (Karaganda) | | Dynamo (Moscow) | 1:3 (0:1) | ||||||
Karaganda | |||||||||
Khimik (Grodno) | | Neftchi (Baku) | 1:0 (0:0) | ||||||
Grodno | |||||||||
Daugava (Riga) | | Kairat (Alma-Ata) | 2:1 (0:0) | ||||||
Riga | |||||||||
Torpedo (Moscow) | | Sokol (Saratov) | 3:1 (0:1) | ||||||
Moscow |
Day 12 | |||||||||
28.06 | Znamya Truda | | Krasnaya Presnya | 2:3 (0:0) | |||||
28.06 | SK FShM | | Saturn | 2:0 | |||||
28.06 | Spartak Ryazan | | Spartak Kostroma | 1:2 (0:2) | |||||
Ryazan | |||||||||
28.06 | Dynamo-2 | | Stroitel | 0:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
28.06 17:00 | Volga | | Zarya Kaluga | 0:1 | |||||
Kalinin | |||||||||
28.06 18:00 | Torpedo Vladimir | | Zorkiy | 0:1 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
Day 11 | |||||||||
24.06 18:00 | Volzhanin | | Tekstilshchik Ivanovo | 1:3 (1:1) | |||||
Kineshma | |||||||||
25.06 | Znamya Truda | | Zorkiy | 3:1 (1:0) | |||||
25.06 | SK FShM | | Spartak Kostroma | 2:5 (0:3) | |||||
25.06 | Spartak Ryazan | | Saturn | 2:1 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
25.06 | CSKA-2 | | Stroitel | 1:0 | |||||
25.06 03:00 | Torpedo Vladimir | | Krasnaya Presnya | 1:1 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
25.06 03:00 | Volga | | Arsenal | 2:0 (2:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
Day 10 | |||||||||
20.06 | Zorkiy | | Spartak Ryazan | 2:0 | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
20.06 03:00 | Znamya Truda | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
20.06 18:00 | Saturn | | Volga | 0:0 | |||||
Andropov | |||||||||
20.06 18:30 | Arsenal | | CSKA-2 | 4:0 (2:0) | |||||
Tula | |||||||||
20.06 18:30 | Dynamo Vologda | | Volzhanin | 2:0 (0:0) | |||||
Vologda | |||||||||
20.06 18:30 | Stroitel | | Tekstilshchik Ivanovo | 2:4 (2:2) | |||||
Cherepovets | |||||||||
20.06 19:00 | Zarya Kaluga | | Dynamo-2 | 5:0 (3:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
Day 9 | |||||||||
17.06 | Krasnaya Presnya | | Spartak Ryazan | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17.06 | Arsenal | | Dynamo-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
17.06 | Zorkiy | | SK FShM | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
17.06 | Stroitel | | Volzhanin | 1:0 | |||||
Cherepovets | |||||||||
17.06 18:30 | Spartak Kostroma | | Volga | 2:2 (0:2) | |||||
Kostroma | |||||||||
17.06 18:30 | Dynamo Vologda | | Tekstilshchik Ivanovo | 1:1 (0:0) | |||||
Vologda | |||||||||
17.06 19:00 | Zarya Kaluga | | CSKA-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
Day 8 | |||||||||
06.06 | SK FShM | | Znamya Truda | 0:2 | |||||
06.06 | CSKA-2 | | Saturn | 1:0 | |||||
06.06 | Dynamo-2 | | Spartak Kostroma | 2:3 (1:1) | |||||
06.06 03:00 | Spartak Ryazan | | Torpedo Vladimir | 2:0 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
06.06 17:00 | Volzhanin | | Zarya Kaluga | 1:0 (1:0) | |||||
Kineshma | |||||||||
06.06 17:30 | Stroitel | | Dynamo Vologda | 0:1 (0:0) | |||||
Cherepovets | |||||||||
06.06 18:30 | Tekstilshchik Ivanovo | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
06.06 18:30 | Volga | | Zorkiy | 1:2 (0:1) | |||||
Kalinin | |||||||||
Day 7 | |||||||||
03.06 | Spartak Ryazan | | Znamya Truda | 3:2 (2:2) | |||||
Ryazan | |||||||||
03.06 | CSKA-2 | | Spartak Kostroma | 2:2 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
03.06 | Dynamo-2 | | Saturn | 1:0 | |||||
03.06 03:00 | SK FShM | | Torpedo Vladimir | 1:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
03.06 03:00 | Volga | | Krasnaya Presnya | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
03.06 18:00 | Volzhanin | | Arsenal | 3:1 (2:0) | |||||
Kineshma | |||||||||
03.06 18:30 | Tekstilshchik Ivanovo | | Zarya Kaluga | 0:1 (0:0) | |||||
Ivanovo |
Day 12 | |||||||||
28.06 | Khimik Dzerzhinsk | | Dynamo Kirov | 1:0 (1:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
28.06 | Metallurg Magnitogorsk | | Svetotechnika | 0:2 | |||||
28.06 | Turbina | | Zvezda Perm | 1:1 | |||||
Brezhnev | |||||||||
28.06 03:00 | Uralmash | | Torpedo Kurgan | 2:0 (2:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
28.06 03:00 | Uralets | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:1 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
28.06 18:00 | Gastello | | Rubin | 1:1 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
28.06 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Stal | 4:0 (2:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
28.06 19:00 | Krylya Sovetov | | Druzhba Yoshkar-Ola | 4:0 (2:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 11 | |||||||||
25.06 | Turbina | | Zenit | 0:2 (0:1) | |||||
Brezhnev | |||||||||
25.06 03:00 | Krylya Sovetov | | Stal | 1:0 (0:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
25.06 03:00 | Uralmash | | Lokomotiv Chelyabinsk | 2:2 (2:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
25.06 03:00 | Uralets | | Torpedo Kurgan | 3:1 (2:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
25.06 03:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Rubin | 2:1 (1:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
25.06 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Druzhba Yoshkar-Ola | 0:1 | |||||
Tolyatti | |||||||||
25.06 18:30 | Gastello | | Svetotechnika | 0:2 | |||||
Ufa | |||||||||
Day 10 | |||||||||
20.06 | Svetotechnika | | Torpedo Tolyatti | 1:3 (1:2) | |||||
Saransk | |||||||||
20.06 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Dynamo Kirov | 2:2 (1:2) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
20.06 03:00 | Zvezda Perm | | Uralmash | 2:0 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
20.06 03:00 | Torpedo Kurgan | | Khimik Dzerzhinsk | 0:1 (0:0) | |||||
Kurgan | |||||||||
20.06 03:00 | Stal | | Turbina | 0:2 (0:0) | |||||
Cheboksary | |||||||||
20.06 18:00 | Zenit | | Uralets | 2:1 | |||||
Ustinov | |||||||||
20.06 18:30 | Rubin | | Krylya Sovetov | 2:1 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
20.06 19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Gastello | 3:1 (2:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
Day 9 | |||||||||
17.06 | Svetotechnika | | Krylya Sovetov | 0:3 | |||||
Saransk | |||||||||
17.06 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Khimik Dzerzhinsk | 0:3 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
17.06 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Turbina | 2:1 | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
17.06 03:00 | Zvezda Perm | | Uralets | 2:0 | |||||
Perm | |||||||||
17.06 03:00 | Torpedo Kurgan | | Dynamo Kirov | 2:2 (1:1) | |||||
Kurgan | |||||||||
17.06 18:00 | Zenit | | Uralmash | 3:1 (1:0) | |||||
Ustinov | |||||||||
17.06 18:30 | Rubin | | Torpedo Tolyatti | 1:2 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.06 | Krylya Sovetov | | Metallurg Magnitogorsk | 2:0 | |||||
Kuybyshev | |||||||||
07.06 | Khimik Dzerzhinsk | | Zvezda Perm | 1:0 (0:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
07.06 | Turbina | | Svetotechnika | 1:2 (0:1) | |||||
Brezhnev | |||||||||
07.06 03:00 | Uralmash | | Stal | 1:0 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
07.06 03:00 | Uralets | | Druzhba Yoshkar-Ola | 2:0 (0:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
07.06 03:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Torpedo Kurgan | 0:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
07.06 18:00 | Dynamo Kirov | | Zenit | 1:2 (1:1) | |||||
Kirov | |||||||||
07.06 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Gastello | 2:1 | |||||
Tolyatti | |||||||||
Day 7 | |||||||||
04.06 | Krylya Sovetov | | Gastello | 1:0 | |||||
Kuybyshev | |||||||||
04.06 | Khimik Dzerzhinsk | | Zenit | 1:1 (0:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
04.06 03:00 | Uralmash | | Druzhba Yoshkar-Ola | 1:0 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
04.06 03:00 | Uralets | | Stal | 1:1 (1:1) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
04.06 18:00 | Dynamo Kirov | | Zvezda Perm | 2:1 (1:1) | |||||
Kirov | |||||||||
04.06 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Metallurg Magnitogorsk | 3:1 | |||||
Tolyatti | |||||||||
08.06 | Turbina | | Rubin | 0:1 (0:1) | |||||
Brezhnev |
Day 12 | |||||||||
28.06 | Atommash | | Torpedo Volzhskiy | 4:1 | |||||
Volgodonsk | |||||||||
28.06 | Torpedo Taganrog | | Nart | 0:0 | |||||
Taganrog | |||||||||
28.06 | Atom | | Sokol | 1:6 | |||||
28.06 03:00 | Volgar | | Spartak Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
28.06 18:00 | Druzhba Maykop | | Terek | 1:0 | |||||
Maykop | |||||||||
28.06 18:00 | Salyut | | Mashuk | 1:1 | |||||
Belgorod | |||||||||
Day 11 | |||||||||
25.06 | Torpedo Taganrog | | Mashuk | 1:0 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
25.06 | Tsement | | Terek | 0:0 | |||||
25.06 | Volgar | | Lokomotiv Mineralnye Vody | 0:0 | |||||
25.06 | Salyut | | Nart | 2:2 | |||||
25.06 | Atom | | Start | 1:0 | |||||
25.06 03:00 | Uralan | | Spartak Nalchik | 1:0 | |||||
Elista | |||||||||
25.06 18:00 | Druzhba Maykop | | Dynamo Makhachkala | 7:1 | |||||
Maykop | |||||||||
Day 10 | |||||||||
20.06 | Terek | | Volgar | 5:2 | |||||
20.06 | Nart | | Torpedo Volzhskiy | 1:0 | |||||
20.06 03:00 | Spartak Nalchik | | Atom | 4:1 (2:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
20.06 18:30 | Mashuk | | Atommash | 2:2 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
20.06 18:30 | Tsement | | Druzhba Maykop | 1:2 | |||||
Novorossiysk | |||||||||
20.06 18:30 | Start | | Torpedo Taganrog | 1:1 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
20.06 19:00 | Sokol | | Salyut | 2:0 | |||||
Saratov | |||||||||
Day 9 | |||||||||
17.06 | Mashuk | | Torpedo Volzhskiy | 2:0 | |||||
17.06 | Dynamo Makhachkala | | Volgar | 1:1 | |||||
17.06 18:30 | Terek | | Uralan | 4:0 | |||||
Grozny | |||||||||
17.06 18:30 | Start | | Salyut | 1:1 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.06 | Uralan | | Druzhba Maykop | 4:0 | |||||
07.06 | Nart | | Mashuk | 3:0 | |||||
07.06 | Volgar | | Tsement | 2:2 | |||||
Astrakhan | |||||||||
07.06 | Atom | | Dynamo Makhachkala | 0:2 | |||||
07.06 03:00 | Atommash | | Sokol | 1:2 | |||||
Volgodonsk | |||||||||
07.06 03:00 | Torpedo Volzhskiy | | Start | 5:1 (0:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
07.06 18:00 | Torpedo Taganrog | | Lokomotiv Mineralnye Vody | 5:0 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
07.06 18:00 | Salyut | | Spartak Nalchik | 0:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
Day 7 | |||||||||
04.06 | Uralan | | Tsement | 0:1 | |||||
04.06 | Volgar | | Druzhba Maykop | 2:2 | |||||
Astrakhan | |||||||||
04.06 | Salyut | | Lokomotiv Mineralnye Vody | 0:0 | |||||
04.06 | Atom | | Terek | 0:2 | |||||
04.06 03:00 | Atommash | | Start | 8:2 | |||||
Volgodonsk | |||||||||
04.06 18:00 | Torpedo Taganrog | | Spartak Nalchik | 0:1 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
04.06 19:00 | Torpedo Volzhskiy | | Sokol | 1:1 (0:1) | |||||
Volzhsky |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Geolog Tumen | 26 | 16 | 9 | 1 | 47-20 | 41 | ||
2. | Irtysh | 26 | 16 | 8 | 2 | 51-20 | 40 | ||
3. | Dynamo Barnaul | 26 | 14 | 6 | 6 | 53-26 | 34 | ||
4. | Zvezda Irkutsk | 26 | 13 | 5 | 8 | 39-31 | 31 | ||
5. | Okean Nakhodka | 26 | 8 | 11 | 7 | 23-21 | 27 | ||
6. | Amur Blagoveshchensk | 26 | 8 | 9 | 9 | 16-20 | 25 | ||
7. | Torpedo Rubtsovsk | 26 | 8 | 8 | 10 | 31-38 | 24 | ||
8. | Metallurg Novokuznetsk | 26 | 10 | 3 | 13 | 32-39 | 23 | ||
9. | Lokomotiv Chita | 26 | 6 | 10 | 10 | 16-29 | 22 | ||
10. | Selenga | 26 | 8 | 5 | 13 | 22-34 | 21 |
Day 12 | |||||||||
28.06 | Metallurg Lipetsk | | Gomselmash | 2:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
28.06 | Spartak Tambov | | Dynamo Bryansk | 1:1 (0:0) | |||||
Tambov | |||||||||
28.06 | Dynamo Brest | | Khimik Grodno | 2:0 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
28.06 | Sport | | Vityaz | 3:1 (2:0) | |||||
28.06 | Dynamo Leningrad | | Dnepr | 1:8 (1:3) | |||||
Leningrad | |||||||||
28.06 17:00 | Baltika | | Zarya Beltsy | 2:0 (2:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
28.06 18:30 | Zveinieks | | Tekstilshchik Tiraspol | 4:2 (2:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
Day 11 | |||||||||
25.06 | Sport | | Dnepr | 2:2 (2:2) | |||||
Tallinn | |||||||||
25.06 | Dynamo Leningrad | | Vityaz | 1:0 | |||||
Leningrad | |||||||||
25.06 03:00 | Spartak Tambov | | Gomselmash | 4:1 (2:1) | |||||
Tambov | |||||||||
25.06 18:30 | Metallurg Lipetsk | | Dynamo Bryansk | 1:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
25.06 18:30 | Avangard Kursk | | Spartak Oryol | 0:0 | |||||
Kursk | |||||||||
25.06 18:30 | Zveinieks | | Zarya Beltsy | 1:1 | |||||
Liepāja | |||||||||
25.06 19:00 | Baltika | | Tekstilshchik Tiraspol | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 10 | |||||||||
20.06 | Tekstilshchik Tiraspol | | Spartak Tambov | 2:0 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
20.06 | Dnepr | | Khimik Grodno | 2:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
20.06 | Gomselmash | | Dynamo Leningrad | 4:1 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
20.06 | Spartak Oryol | | Zveinieks | 1:3 (1:2) | |||||
Oryol | |||||||||
20.06 | Dynamo Bryansk | | Sport | 5:1 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
20.06 | Vityaz | | Dynamo Brest | 0:1 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
20.06 18:30 | Avangard Kursk | | Baltika | 2:2 (2:1) | |||||
Kursk | |||||||||
20.06 19:00 | Zarya Beltsy | | Metallurg Lipetsk | 1:1 (1:1) | |||||
Bălţi | |||||||||
Day 9 | |||||||||
17.06 | Tekstilshchik Tiraspol | | Metallurg Lipetsk | 1:0 (0:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
17.06 | Dnepr | | Dynamo Brest | 4:2 (1:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
17.06 | Gomselmash | | Sport | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
17.06 | Spartak Oryol | | Baltika | 5:1 (2:1) | |||||
Oryol | |||||||||
17.06 | Dynamo Bryansk | | Dynamo Leningrad | 2:2 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
17.06 18:30 | Avangard Kursk | | Zveinieks | 3:1 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
17.06 18:30 | Zarya Beltsy | | Spartak Tambov | 1:0 | |||||
Bălţi | |||||||||
Day 8 | |||||||||
07.06 | Spartak Tambov | | Spartak Oryol | 2:1 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
07.06 | Dnepr | | Vityaz | 2:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
07.06 | Dynamo Brest | | Dynamo Bryansk | 2:0 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
07.06 | Sport | | Tekstilshchik Tiraspol | 0:4 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
07.06 | Dynamo Leningrad | | Zarya Beltsy | 0:0 | |||||
Leningrad | |||||||||
07.06 18:00 | Khimik Grodno | | Gomselmash | 5:1 (3:0) | |||||
Grodno | |||||||||
07.06 18:30 | Metallurg Lipetsk | | Avangard Kursk | 6:1 (4:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
Day 7 | |||||||||
04.06 | Spartak Tambov | | Avangard Kursk | 3:0 (3:0) | |||||
Tambov | |||||||||
04.06 | Khimik Grodno | | Dynamo Bryansk | 4:1 (0:1) | |||||
Grodno | |||||||||
04.06 | Dynamo Brest | | Gomselmash | 1:2 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
04.06 | Sport | | Zarya Beltsy | 1:1 | |||||
Tallinn | |||||||||
04.06 | Dynamo Leningrad | | Tekstilshchik Tiraspol | 0:1 | |||||
Leningrad | |||||||||
04.06 18:30 | Metallurg Lipetsk | | Spartak Oryol | 2:1 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
04.06 19:00 | Baltika | | Zveinieks | 1:1 (0:1) | |||||
Kaliningrad |
Day 21 | |||||||||
23.06 | Niva Ternopol | | Avangard Rovno | 1:0 | |||||
23.06 | SKA Odessa | | Atlantika | 0:1 | |||||
23.06 | Prikarpatye | | Torpedo Lutsk | 1:0 | |||||
23.06 | Desna | | Mayak | 1:0 | |||||
23.06 | Bukovina | | Tavriya | 1:1 | |||||
23.06 | Kristall | | Stakhanovets | 0:0 | |||||
23.06 19:00 | Sudostroitel | | Zarya Voroshilovgrad | 2:1 (1:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
Day 0 | |||||||||
15.06 | Atlantika | | Kristall | 0:0 | |||||
18.06 | Tavriya | | Kristall | 10:2 (6:0) | |||||
26.06 19:00 | Kristall | | Zarya Voroshilovgrad | 0:2 (0:2) | |||||
Kherson |
Day 19 | |||||||||
29.06 | Dynamo Samarkand | | Vahsh | 4:0 (3:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
29.06 | Khodzent | | Kasansayets | 1:1 (1:1) | |||||
Leninabad | |||||||||
29.06 | Alay | | Avtomobilist Namangan | 1:2 (1:1) | |||||
Osh | |||||||||
29.06 | Yeshlik | | Surkhan | 3:2 (1:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
29.06 | Alga | | Neftyanik Fergana | 1:3 (0:1) | |||||
Frunze | |||||||||
29.06 | Shakhtyor Angren | | Xorazm | 1:1 (1:1) | |||||
Angren | |||||||||
29.06 | Yangier | | Tselinnik Turtkul | 3:2 (2:0) | |||||
Yangiyer Celinnik stadium | |||||||||
Day 18 | |||||||||
26.06 | Sokhibkor | | Kasansayets | 1:0 (0:0) | |||||
Xalqobod Khalkabad Stadium | |||||||||
26.06 | Dynamo Samarkand | | Surkhan | 4:1 (2:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
26.06 | Alay | | Neftyanik Fergana | 0:0 | |||||
Osh | |||||||||
26.06 | Yeshlik | | Vahsh | 1:0 (1:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
26.06 | Alga | | Avtomobilist Namangan | 0:0 | |||||
Frunze | |||||||||
26.06 | Shakhtyor Angren | | Tselinnik Turtkul | 2:1 (1:1) | |||||
Angren | |||||||||
26.06 | Yangier | | Xorazm | 2:0 (1:0) | |||||
Yangiyer Celinnik stadium | |||||||||
26.06 | Geolog Karshi | | Khiva | 1:2 (1:2) | |||||
Qarshi | |||||||||
Day 17 | |||||||||
21.06 | Kasansayets | | Dynamo Samarkand | 0:1 (0:0) | |||||
Kosonsoy Yubileiny Stadium | |||||||||
21.06 | Khiva | | Avtomobilist Namangan | 2:1 (0:1) | |||||
Xiva | |||||||||
21.06 | Xorazm | | Alga | 1:1 (1:0) | |||||
Xonqa | |||||||||
21.06 | Tselinnik Turtkul | | Alay | 2:1 (0:0) | |||||
Turtkul | |||||||||
21.06 | Surkhan | | Shakhtyor Angren | 3:0 (1:0) | |||||
Termiz Spartak Stadium | |||||||||
21.06 | Vahsh | | Yangier | 0:2 (0:1) | |||||
Qurghonteppa | |||||||||
21.06 | Geolog Karshi | | Sokhibkor | 0:2 (0:1) | |||||
Qarshi | |||||||||
Day 16 | |||||||||
18.06 | Pakhtakor | | Dynamo Samarkand | 1:0 (1:0) | |||||
Andijon | |||||||||
18.06 | Kasansayets | | Yeshlik | 0:0 | |||||
Kosonsoy Yubileiny Stadium | |||||||||
18.06 | Khiva | | Neftyanik Fergana | 2:2 (1:0) | |||||
Xiva | |||||||||
18.06 | Xorazm | | Alay | 0:0 | |||||
Xonqa | |||||||||
18.06 | Tselinnik Turtkul | | Alga | 2:1 (2:1) | |||||
Turtkul | |||||||||
18.06 | Surkhan | | Yangier | 2:0 (1:0) | |||||
Termiz Spartak Stadium | |||||||||
18.06 | Vahsh | | Shakhtyor Angren | 3:1 (1:0) | |||||
Qurghonteppa | |||||||||
18.06 | Geolog Karshi | | Khodzent | 1:1 (0:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
Day 15 | |||||||||
12.06 | Sokhibkor | | Khiva | 1:0 (1:0) | |||||
Xalqobod Khalkabad Stadium | |||||||||
12.06 | Neftyanik Fergana | | Tselinnik Turtkul | 5:0 (1:0) | |||||
Fergana | |||||||||
12.06 | Dynamo Samarkand | | Geolog Karshi | 1:0 (1:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
12.06 | Avtomobilist Namangan | | Xorazm | 3:1 (1:1) | |||||
Namangan | |||||||||
12.06 | Alay | | Surkhan | 2:0 (0:0) | |||||
Osh | |||||||||
12.06 | Yeshlik | | Zarafshan | 1:0 (0:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
12.06 | Alga | | Vahsh | 3:0 (2:0) | |||||
Frunze | |||||||||
12.06 | Shakhtyor Angren | | Kasansayets | 2:1 (1:1) | |||||
Angren | |||||||||
12.06 | Yangier | | Pakhtakor | 2:1 (1:0) | |||||
Yangiyer Celinnik stadium | |||||||||
Day 14 | |||||||||
09.06 | Neftyanik Fergana | | Xorazm | 1:0 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
09.06 | Dynamo Samarkand | | Zarafshan | 4:0 (2:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
09.06 | Avtomobilist Namangan | | Tselinnik Turtkul | 1:1 (1:0) | |||||
Namangan | |||||||||
09.06 | Khodzent | | Khiva | 2:0 (1:0) | |||||
Leninabad | |||||||||
09.06 | Alay | | Vahsh | 2:0 (1:0) | |||||
Osh | |||||||||
09.06 | Yeshlik | | Geolog Karshi | 0:2 (0:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
09.06 | Alga | | Surkhan | 2:0 (2:0) | |||||
Frunze | |||||||||
09.06 | Shakhtyor Angren | | Pakhtakor | 1:1 (1:1) | |||||
09.06 | Yangier | | Kasansayets | 0:1 (0:0) | |||||
Yangiyer Celinnik stadium | |||||||||
Day 13 | |||||||||
04.06 | Sokhibkor | | Dynamo Samarkand | 2:0 (1:0) | |||||
Xalqobod Khalkabad Stadium | |||||||||
04.06 | Pakhtakor | | Alay | 2:1 (1:0) | |||||
Andijon | |||||||||
04.06 | Kasansayets | | Alga | 2:1 (0:1) | |||||
Kosonsoy Yubileiny Stadium | |||||||||
04.06 | Khiva | | Tselinnik Turtkul | 1:1 (0:0) | |||||
Xiva | |||||||||
04.06 | Khodzent | | Yeshlik | 2:3 (0:2) | |||||
Leninabad | |||||||||
04.06 | Surkhan | | Avtomobilist Namangan | 1:1 (0:1) | |||||
Termiz Spartak Stadium | |||||||||
04.06 | Zarafshan | | Yangier | 1:0 (0:0) | |||||
Navoiy | |||||||||
04.06 | Vahsh | | Neftyanik Fergana | 4:0 (1:0) | |||||
Qurghonteppa | |||||||||
04.06 | Geolog Karshi | | Shakhtyor Angren | 2:3 (1:1) | |||||
Qarshi | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.06 | Sokhibkor | | Yeshlik | 2:0 (0:0) | |||||
Xalqobod Khalkabad Stadium | |||||||||
01.06 | Pakhtakor | | Alga | 3:1 (3:0) | |||||
Andijon | |||||||||
01.06 | Khiva | | Xorazm | 3:0 (2:0) | |||||
Xiva | |||||||||
01.06 | Khodzent | | Dynamo Samarkand | 1:1 (0:0) | |||||
Leninabad | |||||||||
01.06 | Surkhan | | Neftyanik Fergana | 1:0 (0:0) | |||||
Termiz Spartak Stadium | |||||||||
01.06 | Zarafshan | | Shakhtyor Angren | 3:1 (2:1) | |||||
Navoiy | |||||||||
01.06 | Alay | | Kasansayets | 2:3 (2:0) | |||||
Osh | |||||||||
01.06 | Vahsh | | Avtomobilist Namangan | 0:0 | |||||
Qurghonteppa | |||||||||
01.06 | Geolog Karshi | | Yangier | 0:0 | |||||
Qarshi |
05.06 | Traktor | | Aktyubinets | 1:0 | |||||
Pavlodar | |||||||||
05.06 19:00 | Energetik | | Shakhtyor Karaganda | 0:0 | |||||
Kustanay | |||||||||
05.06 19:00 | Zhetysu | | Vostok | 2:1 | |||||
Taldy-Kurgan | |||||||||
08.06 | Meliorator Kzyl-Orda | | Meliorator Chimkent | 1:2 | |||||
08.06 17:00 | Shakhtyor Karaganda | | Torpedo Kokchetav | 3:0 | |||||
Karagandy | |||||||||
08.06 18:30 | Ekibastuzets | | Aktyubinets | 0:1 (0:0) | |||||
Ekibastuz | |||||||||
18.06 19:00 | Aktyubinets | | Khimik Zhambyl | 0:2 (0:1) | |||||
Aktyubinsk | |||||||||
18.06 19:00 | Traktor | | Shakhtyor Karaganda | 1:2 | |||||
Pavlodar | |||||||||
21.06 | Ekibastuzets | | Shakhtyor Karaganda | 0:1 | |||||
Ekibastuz | |||||||||
21.06 17:00 | Aktyubinets | | Meliorator Chimkent | 0:0 | |||||
Aktyubinsk | |||||||||
28.06 17:00 | Shakhtyor Karaganda | | Aktyubinets | 1:0 (1:0) | |||||
Karagandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Meliorator Chimkent | 28 | 19 | 5 | 4 | 63-28 | 43 | ||
2. | Khimik Zhambyl | 28 | 18 | 2 | 8 | 46-22 | 38 | ||
3. | Tselinnik Tselinograd | 28 | 17 | 4 | 7 | 40-23 | 38 | ||
4. | Energetik | 28 | 14 | 9 | 5 | 43-29 | 37 | ||
5. | Shakhtyor Karaganda | 28 | 16 | 4 | 8 | 45-29 | 36 | ||
6. | Spartak Semipalatinsk | 28 | 14 | 5 | 9 | 48-34 | 33 | ||
7. | Aktyubinets | 28 | 13 | 4 | 11 | 28-29 | 30 | ||
8. | Traktor | 28 | 10 | 6 | 12 | 34-35 | 26 | ||
9. | Zhetysu | 28 | 10 | 3 | 15 | 49-62 | 23 | ||
10. | Vostok | 28 | 8 | 6 | 14 | 40-48 | 22 |
11.06 19:30 | Metallurg Rustavi | | Gyandzhlik | 2:1 | |||||
Rustavi |
01.06 | Fram | | Keflavík | 0:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
06.06 | ÍA | | FH | 1:0 (1:0) | |||||
Akranes | |||||||||
06.06 | Valur | | Fram | 1:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
06.06 | Þór | | KR | 0:1 (0:0) | |||||
Akureyri | |||||||||
06.06 | Keflavík | | ÍBV | 1:0 (0:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
06.06 | Breiðablik | | Víðir | 0:1 (0:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
10.06 | Þór | | ÍBV | 4:3 (2:1) | |||||
Akureyri | |||||||||
10.06 | Breiðablik | | Fram | 0:1 (0:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
14.06 | FH | | Fram | 1:6 (1:2) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
14.06 | ÍA | | Þór | 5:1 (1:1) | |||||
Akranes | |||||||||
14.06 | ÍBV | | Valur | 0:1 (0:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
14.06 | Víðir | | Keflavík | 3:0 (0:1) | |||||
Garður | |||||||||
15.06 | KR | | Breiðablik | 3:1 (1:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
19.06 | Valur | | Víðir | 1:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
19.06 | Breiðablik | | ÍA | 1:4 (1:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
20.06 | Fram | | ÍBV | 3:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
20.06 | Keflavík | | KR | 2:1 (0:1) | |||||
Keflavík | |||||||||
20.06 | Þór | | FH | 2:1 (1:1) | |||||
Akureyri | |||||||||
23.06 | Víðir | | Fram | 0:4 (0:0) | |||||
Garður | |||||||||
23.06 | FH | | ÍBV | 4:1 (1:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
24.06 | ÍA | | Keflavík | 1:2 (1:2) | |||||
Akranes | |||||||||
24.06 | Þór | | Breiðablik | 1:1 (0:0) | |||||
Akureyri | |||||||||
24.06 | KR | | Valur | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
27.06 | Keflavík | | Þór | 2:3 (0:1) | |||||
Keflavík | |||||||||
27.06 | Breiðablik | | FH | 2:1 (1:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
28.06 | Valur | | ÍA | 1:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
30.06 | ÍBV | | Víðir | 3:2 (1:1) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
30.06 | Fram | | KR | 2:1 (1:0) | |||||
Reykjavík |
Day 11 | |||||||||
21.06 | Tromsø | | Start | 0:0 | |||||
22.06 | Vålerengen | | Viking | 1:1 | |||||
22.06 | Mjøndalen | | Strømmen | 3:1 | |||||
22.06 | Bryne | | Ham-Kam | 0:2 | |||||
24.06 | Rosenborg | | Kongsvinger | 1:3 | |||||
26.06 | Lillestrøm | | Molde | 3:0 | |||||
Day 10 | |||||||||
14.06 | Kongsvinger | | Vålerengen | 2:1 | |||||
14.06 | Viking | | Mjøndalen | 1:1 | |||||
14.06 | Molde | | Bryne | 1:3 | |||||
14.06 | Ham-Kam | | Tromsø | 2:0 | |||||
18.06 | Start | | Rosenborg | 2:0 | |||||
19.06 | Strømmen | | Lillestrøm | 1:2 | |||||
Day 9 | |||||||||
07.06 | Strømmen | | Viking | 0:0 | |||||
07.06 | Mjøndalen | | Kongsvinger | 4:0 | |||||
07.06 | Bryne | | Lillestrøm | 0:2 | |||||
07.06 | Tromsø | | Molde | 0:2 | |||||
07.06 | Rosenborg | | Ham-Kam | 1:0 | |||||
08.06 | Vålerengen | | Start | 1:0 | |||||
Day 8 | |||||||||
01.06 | Bryne | | Rosenborg | 3:1 | |||||
01.06 | Ham-Kam | | Mjøndalen | 3:2 | |||||
01.06 | Kongsvinger | | Viking | 1:0 | |||||
01.06 | Lillestrøm | | Tromsø | 2:0 | |||||
01.06 | Start | | Strømmen | 2:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
18.06 | Mjøndalen | | Molde | 2:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
18.06 | AIK | | Göteborg | 2:1 | |||||
Solna | |||||||||
18.06 | Malmö | | Djurgårdens | 2:0 | |||||
Malmö | |||||||||
18.06 | Örgryte | | Kalmar | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
29.06 | Brage | | Halmstad | 2:1 | |||||
Borlänge | |||||||||
29.06 | Hammarby | | Elfsborg | 0:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
29.06 | Norrköping | | Östers | 3:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
Day 10 | |||||||||
11.06 | Djurgårdens | | Norrköping | 3:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
11.06 | Elfsborg | | Brage | 0:1 | |||||
Borås | |||||||||
11.06 | Halmstad | | AIK | 0:2 | |||||
Halmstad | |||||||||
11.06 | Kalmar | | Hammarby | 0:3 | |||||
Kalmar | |||||||||
11.06 | Örgryte | | Malmö | 1:4 | |||||
Göteborg | |||||||||
11.06 | Östers | | Göteborg | 2:2 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 9 | |||||||||
04.06 | AIK | | Östers | 0:0 | |||||
Solna | |||||||||
04.06 | Brage | | Djurgårdens | 0:1 | |||||
Borlänge | |||||||||
04.06 | Göteborg | | Kalmar | 3:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
04.06 | Malmö | | Elfsborg | 0:0 | |||||
Malmö | |||||||||
04.06 | Norrköping | | Halmstad | 2:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
05.06 | Hammarby | | Örgryte | 4:3 | |||||
Stockholm |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.06 | Newell's Old Boys | | Boca Juniors | 1:4 | 2:0 | 3:4 | |||
Day 1 | |||||||||
08.06 | Boca Juniors | | Newell's Old Boys | 0:2 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.06 | Boca Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | 2:1 | 2:1 | |||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney Croatia | 22 | 14 | 4 | 4 | 43-18 | 32 | ||
2. | Sydney Olympic | 22 | 9 | 9 | 4 | 33-22 | 27 | ||
3. | Saint George Saints | 22 | 11 | 5 | 6 | 33-29 | 27 | ||
4. | Marconi Fairfield | 22 | 9 | 7 | 6 | 35-22 | 25 | ||
5. | Sydney City | 22 | 8 | 8 | 6 | 36-27 | 24 | ||
6. | Newcastle Rosebud United | 22 | 9 | 6 | 7 | 36-33 | 24 | ||
7. | APIA Leichhardt | 22 | 9 | 6 | 7 | 25-23 | 24 | ||
8. | Wollongong City Wolves | 22 | 9 | 5 | 8 | 26-25 | 23 | ||
9. | Blacktown City | 22 | 8 | 4 | 10 | 24-36 | 20 | ||
10. | Canberra City | 22 | 5 | 6 | 11 | 21-27 | 16 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Brunswick United Juventus | 22 | 11 | 6 | 5 | 37-21 | 28 | ||
2. | Footscray JUST | 22 | 10 | 8 | 4 | 29-27 | 28 | ||
3. | Adelaide City | 22 | 10 | 7 | 5 | 32-19 | 27 | ||
4. | Sunshine George Cross | 22 | 8 | 11 | 3 | 26-17 | 27 | ||
5. | Heidelberg United | 22 | 9 | 8 | 5 | 35-25 | 26 | ||
6. | Preston Makedonia | 22 | 8 | 9 | 5 | 30-20 | 25 | ||
7. | South Melbourne Hellas | 22 | 10 | 5 | 7 | 27-20 | 25 | ||
8. | Brisbane Lions | 22 | 7 | 5 | 10 | 27-28 | 19 | ||
9. | West Adelaide Hellas | 22 | 7 | 4 | 11 | 26-34 | 18 | ||
10. | Melbourne Croatia | 22 | 6 | 6 | 10 | 25-33 | 18 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |