Football matches in September 1983 |
Day 12 | |||||||||
21.09 | Sweden | | Czechoslovakia | 1:0 (1:0) | |||||
Solna |
Day 10 | |||||||||
21.09 | Northern Ireland | | Austria | 3:1 (1:0) | |||||
Belfast |
Day 12 | |||||||||
21.09 | Iceland | | Ireland | 0:3 (0:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 11 | |||||||||
07.09 | Netherlands | | Iceland | 3:0 (3:0) | |||||
Groningen |
GDR U21 | | Poland U21 | 3:1 (1:0) | ||||||
Karl-Marx-Stadt) |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Philippines | | Japan | 1:10 (1:5) | 0:7 (0:4) | 1:17 | ||||
Japan, Tokyo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Japan | | Philippines | 7:0 (4:0) | ||||||
Tokyo |
Day 7 | |||||||||
28.09 | Malaysia | | Bangladesh | 1:0 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.09 | Nepal | | Bangladesh | 0:1 | |||||
Seremban | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19.09 | Malaysia | | Nepal | 7:0 | 7:0 | ||||
Kota Bharu |
??.09 03:00 | New Caledonia | | Papua New Guinea | 2:1 | |||||
Apia |
??.09 03:00 | Papua New Guinea | | Tahiti | 1:6 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | Fiji | | New Caledonia | 3:2 | |||||
Apia |
14.09 03:00 | West Samoa | | Tahiti | 0:2 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | New Caledonia | | Wallis and Futuna | 4:0 | |||||
Apia |
14.09 03:00 | Wallis and Futuna | | American Samoa | 0:3 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | West Samoa | | American Samoa | 3:1 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | West Samoa | | Tonga | 3:3 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | West Samoa | | Wallis and Futuna | 1:2 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | Tonga | | American Samoa | 3:2 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | Wallis and Futuna | | Tonga | 3:0 | |||||
Apia |
13.09 03:00 | Papua New Guinea | | Tahiti | 1:2 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | Papua New Guinea | | Niue | 19:0 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | Tahiti | | Niue | 14:0 | |||||
Apia |
13.09 | Fiji | | New Caledonia | 5:1 | |||||
Apia | |||||||||
14.09 | Solomon Islands | | Vanuatu | +:- | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | Fiji | | Solomon Islands | 10:0 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | New Caledonia | | Vanuatu | 6:2 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | Fiji | | Vanuatu | 6:0 | |||||
Apia | |||||||||
??.09 03:00 | New Caledonia | | Solomon Islands | 1:0 | |||||
Apia |
Day 3 | |||||||||
Ivory Coast | | Ghana | 0:2 | ||||||
Togo | | Liberia | 4:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Ghana | | Liberia | 1:0 | ||||||
Ivory Coast | | Togo | 3:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Ivory Coast | | Liberia | 0:0 | ||||||
Ghana | | Togo | 1:1 | ||||||
07.09 | Denmark | | France | 3:1 (2:0) | |||||
København | |||||||||
07.09 | Hungary | | FRG | 1:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
07.09 | Poland | | Romania | 2:2 (0:1) | |||||
Kraków | |||||||||
07.09 | Switzerland | | Czechoslovakia | 0:0 | |||||
Neuchâtel | |||||||||
11.09 | Egypt | | Syria | 1:0 | |||||
11.09 | Tunisia | | Algeria | 3:2 | |||||
13.09 | Morocco | | Libya | 2:0 | |||||
15.09 | Morocco | | Egypt | 2:1 | |||||
15.09 | USA | | Ghana | 0:1 | |||||
21.09 | Belgium | | Netherlands | 1:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
21.09 | Scotland | | Uruguay | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
26.09 | Israel | | Uruguay | 2:2 | |||||
Tel Aviv |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
28.09 20:15 | Olympiakós Pireus | | Ajax | 2:0 aet (0:0, 0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Athens | |||||||||
28.09 20:15 | Nantes | | Rapid Wien | 3:1 (2:1) | 0:3 (0:2) | 3:4 | |||
Nantes | |||||||||
28.09 20:15 | Omonia | | CSKA Sofia | 4:1 (1:1) | 0:3 (0:0) | 4:4 | |||
Nicosia | |||||||||
28.09 20:15 | Liverpool | | Odense | 5:0 (3:0) | 1:0 (1:0) | 6:0 | |||
Liverpool | |||||||||
28.09 20:15 | Dinamo Bucureşti | | Kuusysi | 3:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 4:0 | |||
Bucureşti | |||||||||
28.09 20:15 | Jeunesse | | Dynamo Berlin | 0:2 (0:1) | 1:4 (1:2) | 1:6 | |||
Esch-Uelzecht | |||||||||
28.09 20:15 | Vikingur | | Rába ETO | 0:2 (0:0) | 1:2 (1:2) | 1:4 | |||
Reykjavík | |||||||||
28.09 20:15 | Standard | | Athlone Town | 8:2 (4:0) | 3:2 (2:1) | 11:4 | |||
Liège | |||||||||
28.09 20:15 | IFK | | Roma | 2:1 (1:0) | 0:3 (0:0) | 2:4 | |||
Göteborg | |||||||||
28.09 20:15 | Dundee United | | Ħamrun Spartans | 3:0 (2:0) | 3:0 (2:0) | 6:0 | |||
Dundee | |||||||||
28.09 20:15 | Athletic | | Lech | 4:0 (2:0) | 0:2 (0:2) | 4:2 | |||
Bilbao | |||||||||
28.09 20:15 | Linfield | | Benfica | 2:3 (1:1) | 0:3 (0:0) | 2:6 | |||
Belfast | |||||||||
28.09 20:15 | Bohemians Praha | | Fenerbahçe | 4:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 5:0 | |||
Praha | |||||||||
28.09 20:15 | Grasshopper | | Dynamo Minsk | 2:2 (2:1) | 0:1 (0:1) | 2:3 | |||
Zürich | |||||||||
28.09 20:15 | Viking | | Partizan | 0:0 | 1:5 (1:3) | 1:5 | |||
Stavanger | |||||||||
Day 1 | |||||||||
14.09 20:15 | Athlone Town | | Standard | 2:3 (1:2) | |||||
Baile Átha Luain | |||||||||
14.09 20:15 | CSKA Sofia | | Omonia | 3:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
14.09 20:15 | Odense | | Liverpool | 0:1 (0:1) | |||||
Odense | |||||||||
14.09 20:15 | Lech | | Athletic | 2:0 (2:0) | |||||
Poznań | |||||||||
14.09 20:15 | Rapid Wien | | Nantes | 3:0 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
14.09 20:15 | Ajax | | Olympiakós Pireus | 0:0 | |||||
Amsterdam | |||||||||
14.09 20:15 | Rába ETO | | Vikingur | 2:1 (2:1) | |||||
Győr | |||||||||
14.09 20:15 | Dynamo Berlin | | Jeunesse | 4:1 (2:1) | |||||
Berlin | |||||||||
14.09 20:15 | Benfica | | Linfield | 3:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
14.09 20:15 | Partizan | | Viking | 5:1 (3:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
14.09 20:15 | Kuusysi | | Dinamo Bucureşti | 0:1 (0:0) | |||||
Lahti | |||||||||
14.09 20:15 | Ħamrun Spartans | | Dundee United | 0:3 (0:2) | |||||
Belt Valletta | |||||||||
14.09 20:15 | Dynamo Minsk | | Grasshopper | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
14.09 20:15 | Roma | | IFK | 3:0 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
14.09 20:15 | Fenerbahçe | | Bohemians Praha | 0:1 (0:0) | |||||
İstanbul |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.09 20:00 | Antwerp | | Zürich | 4:2 (0:0) | 4:1 (2:1) | 8:3 | |||
Antwerpen | |||||||||
27.09 20:00 | St. Gallen | | Radnički | 1:2 (0:0) | 0:3 (0:2) | 1:5 | |||
St. Gallen | |||||||||
28.09 20:00 | Hajduk Split | | Universitatea Craiova | 1:0 aet (0:0, 1:0), pen. 3:1 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Split | |||||||||
28.09 20:00 | Lens | | Gent | 2:1 aet (0:0, 1:1) | 1:1 (0:1) | 3:2 | |||
Lens | |||||||||
28.09 20:00 | Honvéd | | Lárisa | 3:0 aet (0:0, 2:0) | 0:2 (0:1) | 3:2 | |||
Budapest | |||||||||
28.09 20:00 | Carl Zeiss | | Vestmannaeyjar | 3:0 (0:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Jena | |||||||||
28.09 20:00 | Lavallois | | Dynamo Kiev | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Laval | |||||||||
28.09 20:00 | PAÓK | | Lokomotiv Plovdiv | 3:1 (1:1) | 2:1 (1:0) | 5:2 | |||
Thessaloniki | |||||||||
28.09 20:00 | Bayern | | Anorthosis | 10:0 (7:0) | 1:0 (1:0) | 11:0 | |||
München | |||||||||
28.09 20:00 | Vorwärts | | Nottingham Forest | 0:1 (0:0) | 0:2 (0:1) | 0:3 | |||
Frankfurt (Oder) | |||||||||
28.09 20:00 | Groningen | | Atlético Madrid | 3:0 (1:0) | 1:2 (0:0) | 4:2 | |||
Groningen | |||||||||
28.09 20:00 | Sporting | | Sevilla | 3:2 (1:1) | 1:1 (1:1) | 4:3 | |||
Lisboa | |||||||||
28.09 20:00 | Lokomotive Leipzig | | Bordeaux | 4:0 (3:0) | 3:2 (1:0) | 7:2 | |||
Leipzig | |||||||||
28.09 20:00 | Watford | | Kaiserslautern | 3:0 (2:0) | 1:3 (1:1) | 4:3 | |||
Watford | |||||||||
28.09 20:00 | Levski | | Stuttgart | 1:0 (0:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Sofia | |||||||||
28.09 20:00 | Malmö | | Werder | 1:2 (1:0) | 1:1 (0:0) | 2:3 | |||
Malmö | |||||||||
28.09 20:00 | Ferencváros | | PSV | 0:2 (0:1) | 2:4 (1:3) | 2:6 | |||
Budapest | |||||||||
28.09 20:00 | Coleraine | | Sparta Rotterdam | 1:1 (0:0) | 0:4 (0:2) | 1:5 | |||
Coleraine | |||||||||
28.09 20:00 | Tottenham Hotspur | | Drogheda United | 8:0 (4:0) | 6:0 (3:0) | 14:0 | |||
London | |||||||||
28.09 20:00 | Crvena Zvezda | | Hellas Verona | 2:3 (1:1) | 0:1 (0:1) | 2:4 | |||
Belgrade | |||||||||
28.09 20:00 | Austria Wien | | Aris | 10:0 (6:0) | 5:0 (2:0) | 15:0 | |||
Wien | |||||||||
28.09 20:00 | Inter Bratislava | | Rabat Ajax | 6:0 (2:0) | 10:0 (5:0) | 16:0 | |||
Bratislava | |||||||||
28.09 20:00 | Anderlecht | | Bryne | 1:1 (1:0) | 3:0 (1:0) | 4:1 | |||
Bruxelles | |||||||||
28.09 20:00 | Elfsborg | | Widzew | 2:2 (1:0) | 0:0 | 2:2 | |||
Borås | |||||||||
28.09 20:00 | Aston Villa | | Vitória Guimaraes | 5:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 5:1 | |||
Birmingham | |||||||||
28.09 20:00 | Sturm | | Sportul | 0:0 | 2:1 (0:1) | 2:1 | |||
Graz | |||||||||
28.09 20:00 | Aarhus | | Celtic | 1:4 (0:2) | 0:1 (0:0) | 1:5 | |||
Århus | |||||||||
28.09 20:00 | Feyenoord | | St. Mirren | 2:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 3:0 | |||
Rotterdam | |||||||||
28.09 20:00 | B 1903 | | Baník | 1:1 (1:1) | 0:5 (0:3) | 1:6 | |||
København | |||||||||
28.09 20:00 | Real Madrid | | Sparta Praha | 1:1 (1:0) | 2:3 (1:1) | 3:4 | |||
Madrid | |||||||||
28.09 20:00 | Inter Milano | | Trabzonspor | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Cesena | |||||||||
28.09 20:00 | HJK | | Spartak Moscow | 0:5 (0:3) | 0:2 (0:1) | 0:7 | |||
Helsinki | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.09 20:00 | Rabat Ajax | | Inter Bratislava | 0:10 (0:5) | |||||
Rabat | |||||||||
14.09 20:00 | Vestmannaeyjar | | Carl Zeiss | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
14.09 20:00 | Aris | | Austria Wien | 0:5 (0:2) | |||||
Bouneweg | |||||||||
14.09 20:00 | Sportul | | Sturm | 1:2 (1:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
14.09 20:00 | Zürich | | Antwerp | 1:4 (1:2) | |||||
Zürich | |||||||||
14.09 20:00 | Bryne | | Anderlecht | 0:3 (0:1) | |||||
Bryne | |||||||||
14.09 20:00 | PSV | | Ferencváros | 4:2 (3:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
14.09 20:00 | Stuttgart | | Levski | 1:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
14.09 20:00 | Celtic | | Aarhus | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
14.09 20:00 | Baník | | B 1903 | 5:0 (3:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
14.09 20:00 | Vitória Guimaraes | | Aston Villa | 1:0 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
14.09 20:00 | Drogheda United | | Tottenham Hotspur | 0:6 (0:3) | |||||
Droichead Átha | |||||||||
14.09 20:00 | Kaiserslautern | | Watford | 3:1 (1:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
14.09 20:00 | Sparta Praha | | Real Madrid | 3:2 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
14.09 20:00 | Spartak Moscow | | HJK | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
14.09 20:00 | Gent | | Lens | 1:1 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
14.09 20:00 | Dynamo Kiev | | Lavallois | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
14.09 20:00 | Anorthosis | | Bayern | 0:1 (0:1) | |||||
Larnaca | |||||||||
14.09 20:00 | Bordeaux | | Lokomotive Leipzig | 2:3 (0:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
14.09 20:00 | Nottingham Forest | | Vorwärts | 2:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
14.09 20:00 | Lokomotiv Plovdiv | | PAÓK | 1:2 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
14.09 20:00 | Atlético Madrid | | Groningen | 2:1 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
14.09 20:00 | St. Mirren | | Feyenoord | 0:1 (0:1) | |||||
Paisley | |||||||||
14.09 20:00 | Lárisa | | Honvéd | 2:0 (1:0) | |||||
Larissa | |||||||||
14.09 20:00 | Trabzonspor | | Inter Milano | 1:0 (0:0) | |||||
Trabzon | |||||||||
14.09 20:00 | Sparta Rotterdam | | Coleraine | 4:0 (2:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
14.09 20:00 | Sevilla | | Sporting | 1:1 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
14.09 20:00 | Radnički | | St. Gallen | 3:0 (2:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
14.09 20:00 | Widzew | | Elfsborg | 0:0 | |||||
Białystok | |||||||||
14.09 20:00 | Werder | | Malmö | 1:1 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
14.09 20:00 | Hellas Verona | | Crvena Zvezda | 1:0 (1:0) | |||||
Verona | |||||||||
14.09 20:00 | Universitatea Craiova | | Hajduk Split | 1:0 (0:0) | |||||
Craiova |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Dukla | | Manchester United | 2:2 (1:1) | 1:1 (0:0) | 3:3 | ||||
Praha | |||||||||
Avenir | | Servette | 1:5 (0:2) | 0:4 (0:1) | 1:9 | ||||
Beggen | |||||||||
Köln | | SSW Innsbruck | 7:1 (4:1) | 0:1 (0:1) | 7:2 | ||||
Köln | |||||||||
Beveren | | Paralimni | 3:1 (3:0) | 4:2 (2:1) | 7:3 | ||||
Beveren | |||||||||
Shakhtyor | | B 1901 | 4:2 (2:1) | 5:1 (3:0) | 9:3 | ||||
Donetsk | |||||||||
Barcelona | | Magdeburg | 2:0 (1:0) | 5:1 (2:0) | 7:1 | ||||
Barcelona | |||||||||
Újpesti Dózsa | | AÉK | 4:1 (3:1) | 0:2 (0:0) | 4:3 | ||||
Budapest | |||||||||
Brann | | NEC | 0:1 (0:1) | 1:1 (0:1) | 1:2 | ||||
Bergen | |||||||||
Haka | | Sligo Rovers | 3:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 4:0 | ||||
Valkeakoski | |||||||||
Aberdeen | | IA | 1:1 (0:0) | 2:1 (2:1) | 3:2 | ||||
Aberdeen | |||||||||
Lechia | | Juventus | 2:3 (0:1) | 0:7 (0:4) | 2:10 | ||||
Gdańsk | |||||||||
Rangers | | Valetta | 10:0 (5:0) | 8:0 (6:0) | 18:0 | ||||
Glasgow | |||||||||
Paris Saint-Germain | | Glentoran | 2:1 (0:1) | 2:1 (0:0) | 4:2 | ||||
Paris | |||||||||
17 Nëntori | | Hammarby | 2:1 (0:1) | 0:4 (0:2) | 2:5 | ||||
Tiranë | |||||||||
Spartak | | Mersin | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | ||||
Varna | |||||||||
Porto | | Dinamo | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:1) | 2:2 | ||||
Porto | |||||||||
Day 1 | |||||||||
B 1901 | | Shakhtyor | 1:5 (0:3) | ||||||
Nykøbing Falster | |||||||||
Hammarby | | 17 Nëntori | 4:0 (2:0) | ||||||
Stockholm | |||||||||
Paralimni | | Beveren | 2:4 (1:2) | ||||||
Famagusta | |||||||||
Mersin | | Spartak | 0:0 | ||||||
Mersin | |||||||||
Magdeburg | | Barcelona | 1:5 (0:2) | ||||||
Magdeburg | |||||||||
Sligo Rovers | | Haka | 0:1 (0:1) | ||||||
Sligeach | |||||||||
Glentoran | | Paris Saint-Germain | 1:2 (0:0) | ||||||
Belfast | |||||||||
SSW Innsbruck | | Köln | 1:0 (1:0) | ||||||
Innsbruck | |||||||||
AÉK | | Újpesti Dózsa | 2:0 (0:0) | ||||||
Athens | |||||||||
Servette | | Avenir | 4:0 (1:0) | ||||||
Genève | |||||||||
NEC | | Brann | 1:1 (1:0) | ||||||
Nijmegen | |||||||||
Juventus | | Lechia | 7:0 (4:0) | ||||||
Torino | |||||||||
Dinamo | | Porto | 2:1 (1:0) | ||||||
Zagreb | |||||||||
IA | | Aberdeen | 1:2 (1:2) | ||||||
Reykjavík | |||||||||
Valetta | | Rangers | 0:8 (0:6) | ||||||
Ta' Qali | |||||||||
Manchester United | | Dukla | 1:1 (0:0) | ||||||
Manchester |
Day 32 | |||||||||
CSKA | | Spartak | 1:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Zenit | 2:2 (0:2) | ||||||
Kiev | |||||||||
Metallist | | Pakhtakor | 1:0 (1:0) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Torpedo Moscow | | Dynamo Moscow | 2:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zhalgiris | | Chernomorets | 2:1 (1:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Dynamo Minsk | | Nistru | 0:0 | ||||||
Minsk | |||||||||
Ararat | | Neftchi | 1:0 (1:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Dynamo Tbilisi | 2:2 (0:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Day 31 | |||||||||
CSKA | | Dynamo Moscow | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Zhalgiris | | Nistru | 5:0 (1:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Dynamo Minsk | | Chernomorets | 3:0 (1:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Shakhtyor | | Dnepr | 1:3 (1:2) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Ararat | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Neftchi | 0:0 | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Dynamo Kiev | | Pakhtakor | 2:0 (2:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Metallist | | Zenit | 1:1 (1:1) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Torpedo Moscow | | Spartak | 0:2 (0:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 30 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dynamo Kiev | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Nistru | | CSKA | 1:2 (0:1) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Chernomorets | | Torpedo Moscow | 2:3 (0:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Spartak | | Metallist | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zenit | | Ararat | 0:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dnepr | | Zhalgiris | 3:1 (0:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Pakhtakor | | Torpedo Kutaisi | 2:1 (1:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Minsk | 3:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Chernomorets | | CSKA | 1:1 (1:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Spartak | | Dynamo Kiev | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | Ararat | 3:0 (1:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Zenit | | Torpedo Kutaisi | 1:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Shakhtyor | | Zhalgiris | 3:0 (2:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dnepr | | Dynamo Minsk | 2:1 (0:1) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Nistru | | Torpedo Moscow | 0:3 (0:1) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Dynamo Moscow | | Metallist | 2:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Neftchi | 1:1 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 26 | |||||||||
Chernomorets | | Ararat | 2:0 (1:0) | ||||||
Odessa |
Day 36 | |||||||||
27.09 18:00 | Metallurg | | Rotor | 3:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
27.09 18:30 | Daugava | | Guria | 5:1 (4:0) | |||||
Rīga | |||||||||
27.09 18:30 | Dnepr | | Kairat | 0:3 (0:2) | |||||
Mogilev | |||||||||
27.09 18:30 | Iskra | | SKA Khabarovsk | 5:1 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
27.09 18:30 | Tekstilshchik | | Lokomotiv | 1:2 (1:2) | |||||
Ivanovo | |||||||||
27.09 18:30 | Shinnik | | Kuzbass | 1:1 (1:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
27.09 18:30 | Kolos | | Zarya | 2:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
27.09 19:00 | SKA Karpaty | | SKA Rostov-on-Don | 0:1 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
27.09 19:00 | Kuban | | Zvezda | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
27.09 19:00 | Tavriya | | Pamir | 5:3 (2:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
Day 35 | |||||||||
24.09 17:00 | Dnepr | | SKA Khabarovsk | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
24.09 17:00 | Tekstilshchik | | Kuzbass | 2:0 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
24.09 18:00 | Iskra | | Kairat | 1:1 (1:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
24.09 18:00 | Fakel | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
24.09 18:00 | Metallurg | | Zarya | 2:1 (1:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
24.09 18:30 | Daugava | | SKA Rostov-on-Don | 1:2 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
24.09 18:30 | Shinnik | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
24.09 18:30 | Kolos | | Rotor | 3:1 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
24.09 19:00 | SKA Karpaty | | Guria | 1:2 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
24.09 19:00 | Kuban | | Pamir | 1:2 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
24.09 19:00 | Tavriya | | Zvezda | 1:1 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
Day 34 | |||||||||
18.09 17:30 | Guria | | Kuban | 2:2 (0:2) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
18.09 18:00 | Fakel | | Shinnik | 3:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18.09 18:00 | Dynamo | | Tekstilshchik | 1:0 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
18.09 18:00 | SKA Rostov-on-Don | | Tavriya | 1:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18.09 18:00 | Pamir | | Kolos | 4:2 (2:1) | |||||
Dushanbe | |||||||||
18.09 18:00 | Zvezda | | Metallurg | 3:0 (1:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
18.09 19:00 | Kuzbass | | Iskra | 2:1 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
18.09 19:00 | SKA Khabarovsk | | SKA Karpaty | 1:2 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
18.09 19:00 | Kairat | | Daugava | 4:0 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
20.09 19:00 | Lokomotiv | | Dnepr | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 33 | |||||||||
15.09 17:30 | Guria | | Tavriya | 1:2 (0:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
15.09 18:00 | Dynamo | | Shinnik | 1:2 (1:1) | |||||
Kirov | |||||||||
15.09 18:30 | Fakel | | Tekstilshchik | 2:1 (2:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
15.09 18:30 | Zvezda | | Kolos | 3:1 (2:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
15.09 19:00 | Kuzbass | | Dnepr | 2:1 (1:1) | |||||
Kemerovo | |||||||||
15.09 19:00 | Lokomotiv | | Iskra | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15.09 19:00 | SKA Khabarovsk | | Daugava | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
15.09 19:00 | Kairat | | SKA Karpaty | 5:2 (2:2) | |||||
Almaty | |||||||||
15.09 19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Kuban | 2:2 (0:2) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
15.09 19:00 | Pamir | | Metallurg | 2:1 (1:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
15.09 19:00 | Zarya | | Rotor | 1:2 (1:0) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Day 32 | |||||||||
09.09 18:00 | Dnepr | | Dynamo | 2:1 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
09.09 18:00 | Kolos | | SKA Rostov-on-Don | 0:0 | |||||
Nikopol | |||||||||
09.09 18:30 | Daugava | | Lokomotiv | 2:1 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
09.09 18:30 | Iskra | | Fakel | 1:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
09.09 19:00 | SKA Karpaty | | Kuzbass | 1:2 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
09.09 19:00 | Zarya | | Zvezda | 2:2 (1:1) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
09.09 19:00 | Rotor | | Pamir | 1:2 (0:2) | |||||
Volgograd | |||||||||
09.09 19:00 | Metallurg | | Guria | 4:1 (1:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
09.09 19:00 | Kuban | | Kairat | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
09.09 19:00 | Tavriya | | SKA Khabarovsk | 0:1 (0:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
Day 31 | |||||||||
06.09 18:00 | Rotor | | Zvezda | 3:1 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
06.09 18:00 | Kolos | | Guria | 3:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
06.09 18:30 | Daugava | | Kuzbass | 2:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
06.09 18:30 | Dnepr | | Fakel | 1:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
06.09 18:30 | Iskra | | Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
06.09 18:30 | Tekstilshchik | | Shinnik | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
06.09 19:00 | SKA Karpaty | | Lokomotiv | 1:1 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
06.09 19:00 | Zarya | | Pamir | 0:1 (0:1) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
06.09 19:00 | Metallurg | | SKA Rostov-on-Don | 2:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
06.09 19:00 | Kuban | | SKA Khabarovsk | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
06.09 19:00 | Tavriya | | Kairat | 4:3 (2:1) | |||||
Simferopol |
Day 28 | |||||||||
24.09 | Svetotechnika | | Dynamo Vologda | 2:1 | |||||
Saransk | |||||||||
24.09 | Dynamo Kashira | | Spartak Ryazan | 4:1 | |||||
24.09 | Spartak Tambov | | Stroitel | 2:3 | |||||
24.09 | FShM | | Znamya Truda | 0:4 | |||||
24.09 18:00 | Zarya | | Krasnaya Presnya | 1:3 | |||||
Kaluga | |||||||||
24.09 18:00 | TOZ | | Zorkiy | 2:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
24.09 18:00 | Volga Kalinin | | Saturn | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
Day 27 | |||||||||
21.09 | Svetotechnika | | Stroitel | 2:1 | |||||
Saransk | |||||||||
21.09 | Zarya | | Zorkiy | 1:1 | |||||
Kaluga | |||||||||
21.09 | Dynamo Kashira | | Znamya Truda | 0:0 | |||||
21.09 | Spartak Tambov | | Dynamo Vologda | 0:1 | |||||
Tambov | |||||||||
21.09 | Volzhanin | | Spartak Kostroma | 0:0 | |||||
Kineshma | |||||||||
21.09 | FShM | | Spartak Ryazan | 1:2 | |||||
21.09 18:00 | TOZ | | Krasnaya Presnya | 1:1 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
Day 26 | |||||||||
14.09 | Znamya Truda | | Zarya | 0:0 | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
14.09 | Krasnaya Presnya | | Spartak Tambov | 3:0 | |||||
Moscow | |||||||||
14.09 | Dynamo Vologda | | Saturn | 0:0 | |||||
14.09 | Stroitel | | Volga Kalinin | 3:0 | |||||
14.09 | Spartak Ryazan | | TOZ | 2:1 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
14.09 | Volzhanin | | Dynamo Kashira | 1:4 | |||||
14.09 18:00 | Zorkiy | | Svetotechnika | 1:0 | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
14.09 18:30 | Spartak Kostroma | | FShM | 5:0 (2:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
Day 25 | |||||||||
11.09 | Znamya Truda | | TOZ | 1:0 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
11.09 | Krasnaya Presnya | | Svetotechnika | 0:0 | |||||
11.09 | Spartak Kostroma | | Dynamo Kashira | 2:0 (1:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
11.09 | Stroitel | | Saturn | 1:0 | |||||
11.09 | Zorkiy | | Spartak Tambov | 1:0 | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
11.09 | Spartak Ryazan | | Zarya | 2:1 | |||||
Ryazan | |||||||||
11.09 | Volzhanin | | FShM | 3:1 | |||||
11.09 17:00 | Dynamo Vologda | | Volga Kalinin | 1:1 (0:1) | |||||
Vologda | |||||||||
Day 24 | |||||||||
04.09 | Zarya | | Spartak Kostroma | 1:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
04.09 | Spartak Tambov | | Znamya Truda | 1:1 | |||||
Tambov | |||||||||
04.09 | Saturn | | Zorkiy | 0:2 | |||||
04.09 18:00 | Dynamo Vologda | | Stroitel | 1:1 (1:1) | |||||
Vologda | |||||||||
04.09 18:00 | Volga Kalinin | | Krasnaya Presnya | 0:5 | |||||
Kalinin | |||||||||
04.09 18:30 | Svetotechnika | | Spartak Ryazan | 4:1 (2:0) | |||||
Saransk | |||||||||
04.09 18:30 | TOZ | | Volzhanin | 5:0 (0:0) | |||||
Tula |
Day 28 | |||||||||
24.09 | Rubin | | Turbina | 4:1 | |||||
24.09 | Zvezda Perm | | Torpedo Tolyatti | 3:0 | |||||
24.09 | Uralets | | Druzhba Yoshkar-Ola | 2:1 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
24.09 | Uralmash | | Stal | 2:2 | |||||
Sverglovsk | |||||||||
24.09 | Volga Gorkiy | | Gastello | 0:1 | |||||
Gorky | |||||||||
24.09 18:00 | Zenit | | Krylya Sovetov | 1:3 (1:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
Day 27 | |||||||||
20.09 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Metallurg Magnitogorsk | 2:2 | |||||
20.09 | Khimik Dzerzhinsk | | Gastello | 3:0 (1:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
20.09 | Uralets | | Stal | 2:0 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
20.09 | Uralmash | | Druzhba Yoshkar-Ola | 1:0 | |||||
Sverglovsk | |||||||||
20.09 18:00 | Zenit | | Torpedo Tolyatti | 2:1 | |||||
Izhevsk | |||||||||
20.09 19:00 | Zvezda Perm | | Krylya Sovetov | 1:1 (0:1) | |||||
Perm | |||||||||
Day 26 | |||||||||
13.09 | Metallurg Magnitogorsk | | Zvezda Perm | 4:2 | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
13.09 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Zenit | 0:0 | |||||
13.09 | Stal | | Volga Gorkiy | 4:0 | |||||
Cheboksary | |||||||||
13.09 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Khimik Dzerzhinsk | 1:2 | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
13.09 18:00 | Gastello | | Rubin | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
13.09 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Uralmash | 2:1 | |||||
Tolyatti | |||||||||
13.09 19:00 | Krylya Sovetov | | Uralets | 2:0 (2:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 25 | |||||||||
10.09 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Zvezda Perm | 1:0 | |||||
10.09 | Stal | | Khimik Dzerzhinsk | 4:0 | |||||
Cheboksary | |||||||||
10.09 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Volga Gorkiy | 4:0 | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
10.09 | Gastello | | Turbina | 2:1 | |||||
Ufa | |||||||||
10.09 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Uralets | 1:0 | |||||
Tolyatti | |||||||||
10.09 19:00 | Krylya Sovetov | | Uralmash | 2:2 (2:2) | |||||
Samara | |||||||||
10.09 19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Zenit | 1:1 | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
Day 24 | |||||||||
04.09 | Rubin | | Stal | 4:0 | |||||
04.09 | Turbina | | Druzhba Yoshkar-Ola | 2:1 | |||||
04.09 | Uralets | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:2 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
04.09 | Uralmash | | Metallurg Magnitogorsk | 0:0 | |||||
Sverglovsk | |||||||||
04.09 | Volga Gorkiy | | Torpedo Tolyatti | 0:1 | |||||
04.09 17:00 | Khimik Dzerzhinsk | | Krylya Sovetov | 1:1 (1:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
01.09 | Rubin | | Druzhba Yoshkar-Ola | 1:2 | |||||
01.09 | Khimik Dzerzhinsk | | Torpedo Tolyatti | 2:2 | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
01.09 | Zvezda Perm | | Zenit | 3:1 | |||||
01.09 | Turbina | | Stal | 2:0 | |||||
01.09 | Uralets | | Metallurg Magnitogorsk | 2:0 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
01.09 | Uralmash | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:3 (0:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
01.09 13:00 | Volga Gorkiy | | Krylya Sovetov | 1:3 (0:1) | |||||
Gorky |
Day 25 | |||||||||
28.09 | Angara | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:0 (1:0) | |||||
Angarsk | |||||||||
28.09 03:00 | Chkalovets | | Geolog | 0:2 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
28.09 17:00 | Zvezda Irkutsk | | Manometr | 3:1 (0:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
Day 24 | |||||||||
21.09 | Geolog | | Angara | 3:0 (2:0) | |||||
21.09 | Torpedo Rubtsovsk | | Dynamo Barnaul | 4:0 (2:0) | |||||
21.09 | Lokomotiv Ulan-Ude | | Metallurg Novokuznetsk | 0:2 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
21.09 18:30 | Irtysh | | Zvezda Irkutsk | 3:1 | |||||
Omsk | |||||||||
21.09 18:30 | Amur Blagoveshchensk | | Chkalovets | 1:0 (0:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
21.09 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 1:0 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
17.09 | Geolog | | Zvezda Irkutsk | 2:0 (2:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
17.09 | Lokomotiv Ulan-Ude | | Chkalovets | 4:0 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
17.09 17:00 | Amur Blagoveshchensk | | Metallurg Novokuznetsk | 1:0 (1:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
17.09 18:30 | Irtysh | | Angara | 3:0 | |||||
Omsk | |||||||||
17.09 18:30 | Manometr | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 1:0 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
17.09 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Luch | 1:0 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 22 | |||||||||
11.09 | Metallurg Novokuznetsk | | Chkalovets | 3:0 | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
11.09 | Zvezda Irkutsk | | Amur Blagoveshchensk | 2:1 (1:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
11.09 | Angara | | Lokomotiv Ulan-Ude | 5:1 | |||||
11.09 | Torpedo Rubtsovsk | | Manometr | 2:1 | |||||
11.09 03:00 | Luch | | Geolog | 2:1 | |||||
Vladivostok | |||||||||
11.09 19:00 | Dynamo Barnaul | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:0 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 21 | |||||||||
07.09 | Angara | | Amur Blagoveshchensk | 1:0 (0:0) | |||||
Angarsk | |||||||||
07.09 | Torpedo Rubtsovsk | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:1 | |||||
Rubtsovsk | |||||||||
07.09 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Geolog | 1:1 | |||||
07.09 | Lokomotiv Ulan-Ude | | Zvezda Irkutsk | 1:2 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
07.09 19:00 | Dynamo Barnaul | | Manometr | 5:0 (3:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 20 | |||||||||
01.09 | Metallurg Novokuznetsk | | Zvezda Irkutsk | 5:2 | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
01.09 | Amur Blagoveshchensk | | Luch | 4:0 (0:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
01.09 | Chkalovets | | Angara | 1:4 | |||||
01.09 03:00 | Geolog | | Torpedo Rubtsovsk | 2:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
01.09 19:00 | Irtysh | | Dynamo Barnaul | 3:0 (1:0) | |||||
Omsk |
Day 32 | |||||||||
28.09 | Metallurg Lipetsk | | Dynamo Bryansk | 1:0 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
28.09 | Avtomobilist Tiraspol | | Avangard Kursk | 4:1 | |||||
28.09 | Gomselmash | | Salyut | 2:0 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
28.09 | Dynamo Brest | | Baltika | 2:2 (2:1) | |||||
Brest | |||||||||
28.09 | Dvina | | Khimik Grodno | 0:1 (0:0) | |||||
Polotsk | |||||||||
28.09 | ShVSM | | Dynamo Leningrad | 0:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
28.09 17:00 | Strela | | Spartak Oryol | 2:1 | |||||
Voronezh | |||||||||
Day 31 | |||||||||
25.09 | Avtomobilist Tiraspol | | Salyut | 1:0 | |||||
Tiraspol | |||||||||
25.09 | Dynamo Brest | | Khimik Grodno | 1:0 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
25.09 | Dvina | | Baltika | 2:0 (2:0) | |||||
Polotsk | |||||||||
25.09 | Strela | | Dynamo Bryansk | 3:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
25.09 15:00 | Gomselmash | | Avangard Kursk | 1:0 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
25.09 17:00 | Metallurg Lipetsk | | Spartak Oryol | 2:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
Day 30 | |||||||||
20.09 | Khimik Grodno | | Avtomobilist Tiraspol | 2:0 (0:0) | |||||
Grodno | |||||||||
20.09 | Spartak Oryol | | Dynamo Brest | 2:0 (1:0) | |||||
Orel | |||||||||
20.09 | Dynamo Leningrad | | Atlantas | 1:0 (1:0) | |||||
20.09 | ShVSM | | Zveinieks | 2:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
20.09 | Baltika | | Gomselmash | 0:1 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
20.09 17:30 | Sever | | Metallurg Lipetsk | 2:2 (1:0) | |||||
Murmansk | |||||||||
20.09 18:30 | Dynamo Bryansk | | Dvina | 1:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
20.09 18:30 | Salyut | | Avangard Kursk | 0:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
Day 29 | |||||||||
17.09 | Dynamo Bryansk | | Dynamo Brest | 4:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
17.09 | Khimik Grodno | | Gomselmash | 2:0 (1:0) | |||||
Grodno | |||||||||
17.09 | Spartak Oryol | | Dvina | 0:1 (0:0) | |||||
Orel | |||||||||
17.09 | Sever | | Strela | 2:0 (1:0) | |||||
Murmansk | |||||||||
17.09 | Dynamo Leningrad | | Zveinieks | 1:2 | |||||
17.09 | ShVSM | | Atlantas | 2:3 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
17.09 | Baltika | | Avtomobilist Tiraspol | 3:1 (2:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 28 | |||||||||
12.09 | Metallurg Lipetsk | | Dynamo Leningrad | 2:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
12.09 | Avtomobilist Tiraspol | | Dynamo Bryansk | 1:0 | |||||
Tiraspol | |||||||||
12.09 | Zveinieks | | Atlantas | 1:1 (1:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
12.09 | Strela | | ShVSM | 3:2 | |||||
Voronezh | |||||||||
12.09 | Avangard Kursk | | Khimik Grodno | 0:0 | |||||
Kursk | |||||||||
12.09 18:00 | Gomselmash | | Spartak Oryol | 1:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
12.09 18:30 | Salyut | | Baltika | 2:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
Day 27 | |||||||||
09.09 | Metallurg Lipetsk | | ShVSM | 5:1 (3:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
09.09 | Avangard Kursk | | Baltika | 4:0 (2:0) | |||||
Kursk | |||||||||
09.09 03:00 | Dynamo Brest | | Sever | 3:0 (2:0) | |||||
Brest | |||||||||
09.09 18:00 | Avtomobilist Tiraspol | | Spartak Oryol | 2:0 | |||||
Tiraspol | |||||||||
09.09 18:30 | Salyut | | Khimik Grodno | 1:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
09.09 18:30 | Strela | | Dynamo Leningrad | 1:2 | |||||
Voronezh | |||||||||
09.09 19:00 | Gomselmash | | Dynamo Bryansk | 2:2 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
Day 26 | |||||||||
04.09 | Dynamo Bryansk | | Avangard Kursk | 2:1 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
04.09 | Atlantas | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
04.09 | Spartak Oryol | | Salyut | 3:1 (2:0) | |||||
Orel | |||||||||
04.09 | Zveinieks | | Strela | 4:1 | |||||
Liepāja | |||||||||
04.09 | Sever | | Avtomobilist Tiraspol | 1:1 | |||||
Murmansk | |||||||||
04.09 | ShVSM | | Dynamo Brest | 3:1 (2:0) | |||||
Tallinn Komsomol Stadium | |||||||||
04.09 03:00 | Dynamo Leningrad | | Dvina | 1:0 (0:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
Day 25 | |||||||||
01.09 | Dynamo Bryansk | | Salyut | 3:2 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
01.09 | Atlantas | | Strela | 1:1 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
01.09 | Spartak Oryol | | Avangard Kursk | 2:0 (0:0) | |||||
Orel | |||||||||
01.09 | Zveinieks | | Metallurg Lipetsk | 1:3 | |||||
Liepāja | |||||||||
01.09 | ShVSM | | Dvina | 1:1 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
01.09 03:00 | Dynamo Leningrad | | Dynamo Brest | 3:1 (2:0) | |||||
Leningrad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Karaganda | 32 | 22 | 5 | 5 | 70-32 | 49 | ||
2. | Traktor | 32 | 18 | 10 | 4 | 67-23 | 46 | ||
3. | Meliorator Chimkent | 32 | 18 | 8 | 6 | 65-24 | 44 | ||
4. | Spartak Semipalatinsk | 32 | 16 | 11 | 5 | 50-26 | 43 | ||
5. | Tselinnik | 32 | 19 | 3 | 10 | 52-36 | 41 | ||
6. | Zhetysu | 32 | 14 | 8 | 10 | 47-45 | 36 | ||
7. | Khimik Zhambyl | 32 | 13 | 10 | 9 | 52-39 | 36 | ||
8. | Bulat | 32 | 11 | 10 | 11 | 43-39 | 32 | ||
9. | Dzezkazganets | 32 | 11 | 8 | 13 | 44-47 | 30 | ||
10. | Torpedo Kokchetav | 32 | 10 | 10 | 12 | 36-50 | 30 |
11.09 | Kotaik | | Dynamo Batumi | 1:0 | |||||
11.09 | Meshakhte | | Kolkheti | 3:0 | |||||
11.09 | Mertskhali | | Dynamo Sukhumi | 2:1 (1:1) | |||||
11.09 | Dila | | Araz | 3:1 (1:0) | |||||
11.09 | Khazar | | Spartak Oktemberyan | 3:1 | |||||
11.09 | Kapaz | | Karabakh | 4:2 | |||||
11.09 | Avtomobilist Mingechaur | | Shirak | 1:0 | |||||
11.09 | Olimpiya | | Lokomotiv Samtredia | 3:1 (1:0) | |||||
Artashat | |||||||||
30.09 | Khazar | | Araz | +:- | |||||
Day 7 | |||||||||
30.09 | Eisenstadt | | VOEST | 1:1 | |||||
Eisenstadt | |||||||||
Day 6 | |||||||||
23.09 | VOEST | | GAK | 1:0 | |||||
Linz | |||||||||
23.09 | Austria Klagenfurt | | Eisenstadt | 4:1 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
23.09 | Casino | | St. Veit | 3:2 | |||||
Salzburg | |||||||||
24.09 | Sturm | | Favoritner AC | 6:1 | |||||
Graz | |||||||||
24.09 | SSW Innsbruck | | Admira/Wacker | 2:1 | |||||
Innsbruck | |||||||||
24.09 | Neusiedl am See | | LASK | 0:4 | |||||
Neusiedl am See | |||||||||
24.09 | Austria Wien | | Rapid | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
25.09 | Wiener Sport-Club | | Union | 3:3 | |||||
Wien | |||||||||
Day 5 | |||||||||
16.09 | LASK | | Sturm | 0:0 | |||||
Linz | |||||||||
16.09 | Casino | | Wiener Sport-Club | 2:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
16.09 | Rapid | | SSW Innsbruck | 5:1 | |||||
Wien | |||||||||
17.09 | Eisenstadt | | Union | 2:1 | |||||
Eisenstadt | |||||||||
17.09 | GAK | | Austria Klagenfurt | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
17.09 | Favoritner AC | | Austria Wien | 1:2 | |||||
Wien | |||||||||
17.09 | St. Veit | | Neusiedl am See | 5:0 | |||||
Sankt Veit an der Glan | |||||||||
18.09 | Admira/Wacker | | VOEST | 3:3 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Day 4 | |||||||||
11.09 | SSW Innsbruck | | Favoritner AC | 0:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
11.09 | Austria Wien | | LASK | 0:0 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
11.09 | Neusiedl am See | | Casino | 0:2 | |||||
Neusiedl am See | |||||||||
11.09 | Wiener Sport-Club | | Eisenstadt | 3:5 | |||||
Wien | |||||||||
11.09 | Sturm | | St. Veit | 2:0 | |||||
Graz | |||||||||
11.09 | Union | | GAK | 1:1 | |||||
Wels Union-Platz | |||||||||
11.09 | Austria Klagenfurt | | Admira/Wacker | 1:2 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
11.09 | VOEST | | Rapid | 1:1 | |||||
Linz | |||||||||
Day 3 | |||||||||
02.09 | Casino | | Sturm | 1:2 | |||||
Salzburg | |||||||||
02.09 | Admira/Wacker | | Union | 2:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
02.09 | Rapid | | Austria Klagenfurt | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
03.09 | LASK | | SSW Innsbruck | 1:0 | |||||
Linz | |||||||||
03.09 | St. Veit | | Austria Wien | 1:5 | |||||
Sankt Veit an der Glan | |||||||||
03.09 | Neusiedl am See | | Wiener Sport-Club | 1:2 | |||||
Neusiedl am See | |||||||||
03.09 | Favoritner AC | | VOEST | 2:0 | |||||
Wien | |||||||||
03.09 | GAK | | Eisenstadt | 2:1 | |||||
Graz |
Day 7 | |||||||||
24.09 | Sunderland | | Coventry City | 1:0 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
24.09 | Nottingham Forest | | Luton Town | 1:0 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
24.09 | West Ham United | | Notts County | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
24.09 | Wolverhampton Wanderers | | Queens Park Rangers | 0:4 (0:3) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
24.09 | Watford | | Tottenham Hotspur | 2:3 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
24.09 | Everton | | Birmingham City | 1:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
24.09 | Arsenal | | Norwich City | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
24.09 | Aston Villa | | Southampton | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
24.09 | Manchester United | | Liverpool | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
24.09 | Leicester City | | Stoke City | 2:2 (2:2) | |||||
Leicester | |||||||||
24.09 | Ipswich Town | | West Bromwich Albion | 3:4 (2:2) | |||||
Ipswich | |||||||||
Day 6 | |||||||||
17.09 | Southampton | | Manchester United | 3:0 (2:0) | |||||
Southampton | |||||||||
17.09 | Stoke City | | Watford | 0:4 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
17.09 | Liverpool | | Aston Villa | 2:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
17.09 | Queens Park Rangers | | Sunderland | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17.09 | Notts County | | Arsenal | 0:4 (0:2) | |||||
Nottingham | |||||||||
17.09 | West Bromwich Albion | | West Ham United | 1:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
17.09 | Tottenham Hotspur | | Everton | 1:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
17.09 | Coventry City | | Leicester City | 2:1 (1:0) | |||||
Coventry | |||||||||
17.09 | Birmingham City | | Ipswich Town | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
17.09 | Luton Town | | Wolverhampton Wanderers | 4:0 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
17.09 | Norwich City | | Nottingham Forest | 2:3 (2:2) | |||||
Norwich | |||||||||
Day 5 | |||||||||
10.09 | Nottingham Forest | | Queens Park Rangers | 3:2 (2:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
10.09 | West Ham United | | Coventry City | 5:2 (3:2) | |||||
London | |||||||||
10.09 | Wolverhampton Wanderers | | Birmingham City | 1:1 (1:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
10.09 | Sunderland | | Southampton | 0:2 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
10.09 | Watford | | Notts County | 3:1 (2:1) | |||||
Watford | |||||||||
10.09 | Everton | | West Bromwich Albion | 0:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
10.09 | Arsenal | | Liverpool | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
10.09 | Aston Villa | | Norwich City | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
10.09 | Manchester United | | Luton Town | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
10.09 | Leicester City | | Tottenham Hotspur | 0:3 (0:2) | |||||
Leicester | |||||||||
10.09 | Ipswich Town | | Stoke City | 5:0 (3:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
Day 4 | |||||||||
06.09 | Queens Park Rangers | | Watford | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
06.09 | West Ham United | | Leicester City | 3:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
06.09 | Coventry City | | Notts County | 2:1 (0:1) | |||||
Coventry | |||||||||
06.09 | Ipswich Town | | Everton | 3:0 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
06.09 | Arsenal | | Manchester United | 2:3 (1:3) | |||||
London | |||||||||
06.09 | Birmingham City | | Stoke City | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
06.09 | Luton Town | | Norwich City | 2:2 (0:2) | |||||
Luton | |||||||||
06.09 | Liverpool | | Southampton | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
07.09 | Nottingham Forest | | Aston Villa | 2:2 (1:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
07.09 | West Bromwich Albion | | Tottenham Hotspur | 1:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
07.09 | Sunderland | | Wolverhampton Wanderers | 3:2 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
Day 3 | |||||||||
03.09 | Southampton | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
03.09 | Stoke City | | Manchester United | 0:1 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
03.09 | Liverpool | | Nottingham Forest | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
03.09 | Notts County | | Ipswich Town | 0:2 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
03.09 | Queens Park Rangers | | Aston Villa | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
03.09 | West Bromwich Albion | | Leicester City | 1:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
03.09 | Tottenham Hotspur | | West Ham United | 0:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
03.09 | Birmingham City | | Watford | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
03.09 | Coventry City | | Everton | 1:1 (1:1) | |||||
Coventry | |||||||||
03.09 | Luton Town | | Sunderland | 4:1 (0:0) | |||||
Luton | |||||||||
03.09 | Norwich City | | Wolverhampton Wanderers | 3:0 (2:0) | |||||
Norwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 42 | 22 | 14 | 6 | 73-32 | 80 | ||
2. | Southampton | 42 | 22 | 11 | 9 | 66-38 | 77 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 8 | 12 | 76-45 | 74 | ||
4. | Manchester United | 42 | 20 | 14 | 8 | 71-41 | 74 | ||
5. | Queens Park Rangers | 42 | 22 | 7 | 13 | 67-37 | 73 | ||
6. | Arsenal | 42 | 18 | 9 | 15 | 74-60 | 63 | ||
7. | Everton | 42 | 16 | 14 | 12 | 44-42 | 62 | ||
8. | Tottenham Hotspur | 42 | 17 | 10 | 15 | 64-65 | 61 | ||
9. | West Ham United | 42 | 17 | 9 | 16 | 60-55 | 60 | ||
10. | Aston Villa | 42 | 17 | 9 | 16 | 59-61 | 60 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chelsea | 42 | 25 | 13 | 4 | 90-40 | 88 | ||
2. | Sheffield Wednesday | 42 | 26 | 10 | 6 | 72-34 | 88 | ||
3. | Newcastle United | 42 | 24 | 8 | 10 | 85-53 | 80 | ||
4. | Manchester City | 42 | 20 | 10 | 12 | 66-48 | 70 | ||
5. | Grimsby Town | 42 | 19 | 13 | 10 | 60-47 | 70 | ||
6. | Blackburn Rovers | 42 | 17 | 16 | 9 | 57-46 | 67 | ||
7. | Carlisle United | 42 | 16 | 16 | 10 | 48-41 | 64 | ||
8. | Shrewsbury Town | 42 | 17 | 10 | 15 | 49-53 | 61 | ||
9. | Brighton & Hove Albion | 42 | 17 | 9 | 16 | 69-60 | 60 | ||
10. | Leeds United | 42 | 16 | 12 | 14 | 55-56 | 60 |
Day 8 | |||||||||
22.09 | Antwerp | | Liège | 4:0 (2:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
23.09 | Seraing | | Gent | 3:0 (1:0) | |||||
Seraing | |||||||||
24.09 | Beveren | | Anderlecht | 2:1 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
24.09 | Standard | | Waterschei | 3:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
24.09 | Beringen | | Beerschot | 3:2 (1:0) | |||||
Beringen | |||||||||
24.09 | Mechelen | | Lierse | 4:1 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
25.09 | Brugge | | Kortrijk | 2:2 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
25.09 | Waregem | | Lokeren | 3:0 (2:0) | |||||
Waregem | |||||||||
25.09 | Molenbeek | | Cercle | 0:1 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 7 | |||||||||
17.09 | Lierse | | Beringen | 3:2 (0:1) | |||||
Lier | |||||||||
17.09 | Anderlecht | | Brugge | 6:1 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
18.09 | Waterschei | | Antwerp | 2:2 (2:2) | |||||
Genk | |||||||||
18.09 | Gent | | Waregem | 0:1 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
18.09 | Beerschot | | Beveren | 2:2 (2:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
18.09 | Cercle | | Standard | 2:3 (2:1) | |||||
Brugge | |||||||||
18.09 | Lokeren | | Molenbeek | 3:1 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
18.09 | Kortrijk | | Seraing | 0:2 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
18.09 | Liège | | Mechelen | 0:1 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
Day 6 | |||||||||
10.09 | Beveren | | Lierse | 1:0 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
10.09 | Standard | | Lokeren | 1:1 (1:1) | |||||
Liège | |||||||||
10.09 | Antwerp | | Cercle | 0:1 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
10.09 | Beringen | | Liège | 1:1 (0:1) | |||||
Beringen | |||||||||
10.09 | Mechelen | | Waterschei | 2:1 (2:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
11.09 | Brugge | | Beerschot | 1:1 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
11.09 | Kortrijk | | Gent | 0:3 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
11.09 | Molenbeek | | Waregem | 2:3 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
11.09 | Seraing | | Anderlecht | 1:1 (0:0) | |||||
Seraing | |||||||||
Day 5 | |||||||||
06.09 | Seraing | | Waterschei | 2:1 (1:0) | |||||
Seraing | |||||||||
07.09 | Beringen | | Waregem | 0:0 | |||||
Beringen | |||||||||
07.09 | Gent | | Beerschot | 4:1 (3:0) | |||||
Gent | |||||||||
07.09 | Antwerp | | Standard | 2:0 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
07.09 | Mechelen | | Molenbeek | 3:3 (2:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
07.09 | Brugge | | Cercle | 1:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
07.09 | Anderlecht | | Lierse | 2:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
07.09 | Kortrijk | | Liège | 4:0 (2:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
07.09 | Beveren | | Lokeren | 1:0 (1:0) | |||||
Beveren | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.09 | Waterschei | | Beringen | 3:1 (0:1) | |||||
Genk | |||||||||
03.09 | Beerschot | | Seraing | 2:1 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
03.09 | Lokeren | | Antwerp | 1:0 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
03.09 | Waregem | | Standard | 2:1 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
03.09 | Anderlecht | | Kortrijk | 1:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
03.09 | Gent | | Molenbeek | 0:0 | |||||
Gent | |||||||||
03.09 | Cercle | | Mechelen | 2:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
04.09 | Liège | | Beveren | 2:3 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
04.09 | Lierse | | Brugge | 0:3 (0:2) | |||||
Lier |
Day 6 | |||||||||
24.09 | Belasitsa | | Chernomorets | 2:1 | |||||
24.09 | Botev | | Lokomotiv Sofia | 3:0 | |||||
24.09 | JSK Spartak | | Haskovo | 2:0 | |||||
24.09 | Levski-Spartak | | Шумен | 3:0 | |||||
24.09 | Lokomotiv Plovdiv | | Beroe | 3:0 | |||||
24.09 | Trakia | | Sliven | 1:1 | |||||
24.09 | CSKA Septemvriysko Zname | | Slavia | 2:0 | |||||
24.09 | Etar | | Cherno More | 3:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
17.09 | Lokomotiv Plovdiv | | Botev | 1:1 | |||||
17.09 | Slavia | | Etar | 2:0 | |||||
17.09 | Haskovo | | Belasitsa | 2:0 | |||||
17.09 | Cherno More | | Trakia | 2:2 | |||||
17.09 | Chernomorets | | Lokomotiv Sofia | 1:0 | |||||
18.09 | Beroe | | CSKA Septemvriysko Zname | 1:1 | |||||
18.09 | Sliven | | Levski-Spartak | 2:2 | |||||
18.09 | Шумен | | JSK Spartak | 1:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
10.09 | Belasitsa | | Шумен | 0:2 | |||||
10.09 | Botev | | Chernomorets | 1:0 | |||||
10.09 | JSK Spartak | | Sliven | 1:2 | |||||
10.09 | Levski-Spartak | | Cherno More | 4:1 | |||||
10.09 | Lokomotiv Sofia | | Haskovo | 3:0 | |||||
10.09 | Trakia | | Slavia | 0:1 | |||||
10.09 | CSKA Septemvriysko Zname | | Lokomotiv Plovdiv | 8:2 | |||||
10.09 | Etar | | Beroe | 2:0 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.09 17:00 | Bocholt (Bocholt) | | Hassia Bingen | 3:2 (3:1) | 3:2 | ||||
Bocholt | |||||||||
21.09 20:00 | Uerdingen 05 (Krefeld) | | Sandhausen (Sandhausen) | 2:0 (0:0) | 2:0 | ||||
Krefeld |
Day 10 | |||||||||
24.09 15:00 | Hessen | | Hertha | 2:2 | |||||
Kassel | |||||||||
24.09 15:00 | Stuttgarter Kickers | | Karlsruher | 2:3 | |||||
Stuttgart | |||||||||
24.09 15:00 | Lüttringhausen | | Freiburg | 1:0 | |||||
Remscheid | |||||||||
24.09 15:00 | Rot-Weiß Oberhausen | | Duisburg | 0:2 | |||||
Oberhausen | |||||||||
24.09 15:00 | Rot-Weiß Essen | | Alemannia | 2:4 | |||||
Essen | |||||||||
24.09 15:00 | Saarbrücken | | Hannover 96 | 2:1 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
24.09 15:00 | Ulm 1846 | | Union | 1:3 | |||||
Ulm | |||||||||
24.09 15:00 | Fortuna | | Darmstadt 98 | 5:1 | |||||
Köln | |||||||||
24.09 15:00 | Schalke 04 | | Osnabrück | 3:1 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
24.09 15:00 | Charlottenburg | | Wattenscheid | 2:1 | |||||
Berlin | |||||||||
Day 9 | |||||||||
17.09 15:00 | Alemannia | | Fortuna | 0:0 | |||||
Aachen | |||||||||
17.09 15:00 | Wattenscheid | | Rot-Weiß Essen | 2:1 | |||||
Bochum | |||||||||
17.09 15:00 | Hannover 96 | | Rot-Weiß Oberhausen | 1:1 | |||||
Hannover | |||||||||
17.09 15:00 | Hertha | | Saarbrücken | 3:0 | |||||
Berlin | |||||||||
17.09 15:00 | Darmstadt 98 | | Ulm 1846 | 4:3 | |||||
Darmstadt | |||||||||
17.09 15:00 | Duisburg | | Lüttringhausen | 4:1 | |||||
Duisburg | |||||||||
17.09 15:00 | Karlsruher | | Charlottenburg | 2:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
17.09 15:00 | Osnabrück | | Hessen | 1:3 | |||||
Osnabrück | |||||||||
17.09 15:00 | Union | | Schalke 04 | 4:0 | |||||
Solingen | |||||||||
17.09 15:00 | Freiburg | | Stuttgarter Kickers | 2:1 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
Day 8 | |||||||||
10.09 15:00 | Alemannia | | Darmstadt 98 | 2:2 | |||||
Aachen | |||||||||
10.09 15:00 | Hessen | | Union | 6:1 | |||||
Kassel | |||||||||
10.09 15:00 | Stuttgarter Kickers | | Duisburg | 3:1 | |||||
Stuttgart | |||||||||
10.09 15:00 | Lüttringhausen | | Hannover 96 | 0:2 | |||||
Remscheid | |||||||||
10.09 15:00 | Rot-Weiß Oberhausen | | Hertha | 0:1 | |||||
Oberhausen | |||||||||
10.09 15:00 | Rot-Weiß Essen | | Karlsruher | 0:4 | |||||
Essen | |||||||||
10.09 15:00 | Saarbrücken | | Osnabrück | 2:1 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
10.09 15:00 | Fortuna | | Wattenscheid | 0:0 | |||||
Köln | |||||||||
10.09 15:00 | Schalke 04 | | Ulm 1846 | 3:0 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
10.09 15:00 | Charlottenburg | | Freiburg | 1:2 | |||||
Berlin | |||||||||
Day 7 | |||||||||
03.09 15:00 | Wattenscheid | | Alemannia | 0:2 | |||||
Bochum | |||||||||
03.09 15:00 | Hannover 96 | | Stuttgarter Kickers | 2:2 | |||||
Hannover | |||||||||
03.09 15:00 | Hertha | | Lüttringhausen | 1:1 | |||||
Berlin | |||||||||
03.09 15:00 | Darmstadt 98 | | Schalke 04 | 0:2 | |||||
Darmstadt | |||||||||
03.09 15:00 | Karlsruher | | Fortuna | 4:3 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
03.09 15:00 | Osnabrück | | Rot-Weiß Oberhausen | 2:1 | |||||
Osnabrück | |||||||||
03.09 15:00 | Ulm 1846 | | Hessen | 2:2 | |||||
Ulm | |||||||||
03.09 15:00 | Union | | Saarbrücken | 2:0 | |||||
Solingen | |||||||||
03.09 15:00 | Freiburg | | Rot-Weiß Essen | 1:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
06.09 19:00 | Duisburg | | Charlottenburg | 4:0 | |||||
Duisburg |
Day 9 | |||||||||
30.09 20:00 | Nürnberg | | Bochum | 3:1 (0:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
Day 8 | |||||||||
23.09 20:00 | Kickers | | Kaiserslautern | 3:2 (1:1) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
23.09 20:00 | Fortuna | | Borussia Dortmund | 7:0 (3:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
23.09 20:00 | Werder | | Hamburger SV | 0:0 | |||||
Bremen | |||||||||
24.09 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Köln | 4:2 (3:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
24.09 15:30 | Waldhof | | Nürnberg | 1:0 (0:0) | |||||
Ludwigshafen am Rhein | |||||||||
24.09 15:30 | Arminia | | Uerdingen 05 | 3:1 (2:1) | |||||
Bielefeld | |||||||||
24.09 15:30 | Bochum | | Bayern | 3:1 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
24.09 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Eintracht Frankfurt | 4:3 (2:2) | |||||
Braunschweig | |||||||||
24.09 15:30 | Bayer 04 | | Stuttgart | 1:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
Day 7 | |||||||||
16.09 20:00 | Nürnberg | | Eintracht Braunschweig | 4:2 (2:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
17.09 15:30 | Uerdingen 05 | | Bayer 04 | 2:1 (0:1) | |||||
Krefeld | |||||||||
17.09 15:30 | Stuttgart | | Borussia Mönchengladbach | 0:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
17.09 15:30 | Borussia Dortmund | | Arminia | 1:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
17.09 15:30 | Kaiserslautern | | Fortuna | 5:2 (3:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
17.09 15:30 | Hamburger SV | | Kickers | 6:0 (2:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
17.09 15:30 | Bayern | | Waldhof | 6:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
17.09 15:30 | Köln | | Bochum | 3:0 (2:0) | |||||
Köln | |||||||||
17.09 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Werder | 0:0 | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 6 | |||||||||
09.09 20:00 | Bayer 04 | | Borussia Dortmund | 4:2 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
10.09 15:30 | Arminia | | Kaiserslautern | 3:2 (3:1) | |||||
Bielefeld | |||||||||
10.09 15:30 | Waldhof | | Köln | 2:2 (1:2) | |||||
Ludwigshafen am Rhein | |||||||||
10.09 15:30 | Werder | | Nürnberg | 2:0 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
10.09 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Bayern | 1:2 (0:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
10.09 15:30 | Bochum | | Borussia Mönchengladbach | 0:4 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
10.09 15:30 | Kickers | | Eintracht Frankfurt | 2:1 (1:0) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
10.09 15:30 | Fortuna | | Hamburger SV | 2:3 (1:2) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
10.09 15:30 | Uerdingen 05 | | Stuttgart | 3:2 (2:1) | |||||
Krefeld | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.09 20:00 | Kaiserslautern | | Bayer 04 | 3:0 (3:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
03.09 15:30 | Borussia Dortmund | | Uerdingen 05 | 2:1 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
03.09 15:30 | Hamburger SV | | Arminia | 2:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
03.09 15:30 | Köln | | Eintracht Braunschweig | 2:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
03.09 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Fortuna | 3:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
03.09 15:30 | Nürnberg | | Kickers | 4:0 (2:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
03.09 15:30 | Stuttgart | | Bochum | 4:2 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
03.09 15:30 | Bayern | | Werder | 0:0 | |||||
München | |||||||||
03.09 20:00 | Borussia Mönchengladbach | | Waldhof | 3:0 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
Day 4 | |||||||||
13.09 20:00 | Bayer 04 | | Hamburger SV | 2:0 (1:0) | |||||
Leverkusen |
Day 6 | |||||||||
23.09 17:00 | Stahl | | Vorwärts | 0:2 | |||||
24.09 15:00 | Wismut | | Carl Zeiss | 5:3 | |||||
24.09 15:00 | Lokomotive | | Magdeburg | 1:3 | |||||
24.09 15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Union | 0:3 | |||||
24.09 15:00 | Dynamo Berlin | | Chemie Leipzig | 3:1 | |||||
24.09 15:00 | Hansa | | Karl-Marx-Stadt | 1:2 | |||||
24.09 15:00 | Rot-Weiß | | Dynamo Dresden | 3:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
09.09 17:00 | Vorwärts | | Dynamo Berlin | 4:5 | |||||
10.09 15:00 | Union | | Dynamo Dresden | 0:4 | |||||
10.09 15:00 | Magdeburg | | Chemie Halle-Leuna | 6:1 | |||||
10.09 15:00 | Carl Zeiss | | Lokomotive | 1:4 | |||||
10.09 15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Wismut | 2:0 | |||||
10.09 15:00 | Chemie Leipzig | | Hansa | 1:1 | |||||
10.09 15:00 | Stahl | | Rot-Weiß | 1:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
02.09 17:00 | Wismut | | Chemie Leipzig | 3:1 | |||||
02.09 17:00 | Lokomotive | | Karl-Marx-Stadt | 3:1 | |||||
02.09 17:00 | Chemie Halle-Leuna | | Carl Zeiss | 3:3 | |||||
02.09 17:00 | Dynamo Berlin | | Stahl | 4:2 | |||||
02.09 17:00 | Hansa | | Vorwärts | 1:0 | |||||
02.09 17:00 | Rot-Weiß | | Union | 3:1 | |||||
03.09 15:00 | Dynamo Dresden | | Magdeburg | 2:0 | |||||
Day 8 | |||||||||
24.09 | Haarlem | | Ajax | 3:3 (0:3) | |||||
24.09 | Helmond Sport | | PSV | 1:5 (0:2) | |||||
24.09 | Zwolle | | Excelsior | 2:0 (1:0) | |||||
24.09 | Fortuna Sittard | | AZ-67 | 0:0 | |||||
24.09 | Willem II | | Sparta | 1:2 (0:0) | |||||
25.09 | Feyenoord | | Go Ahead Eagles | 2:0 (1:0) | |||||
25.09 | Utrecht | | Dordrecht | 3:1 (1:1) | |||||
25.09 | Den Bosch | | Groningen | 0:0 | |||||
25.09 | Volendam | | Roda | 1:1 (0:1) | |||||
Day 7 | |||||||||
17.09 | Go Ahead Eagles | | Fortuna Sittard | 3:2 (1:1) | |||||
17.09 | PSV | | Volendam | 3:1 (1:0) | |||||
18.09 | Roda | | Zwolle | 7:3 (2:1) | |||||
18.09 | Groningen | | Haarlem | 1:2 (1:1) | |||||
18.09 | Sparta | | Utrecht | 6:1 (1:0) | |||||
18.09 | Excelsior | | Willem II | 0:1 (0:0) | |||||
18.09 | AZ-67 | | Helmond Sport | 3:1 (1:0) | |||||
18.09 | Ajax | | Feyenoord | 8:2 (3:2) | |||||
18.09 | Dordrecht | | Den Bosch | 1:3 (1:2) | |||||
Day 6 | |||||||||
10.09 | Helmond Sport | | Go Ahead Eagles | 0:1 (0:0) | |||||
10.09 | Zwolle | | PSV | 1:3 (1:0) | |||||
10.09 | Willem II | | Roda | 1:2 (1:1) | |||||
11.09 | Fortuna Sittard | | Ajax | 1:2 (1:0) | |||||
11.09 | Feyenoord | | Groningen | 2:0 (1:0) | |||||
11.09 | Dordrecht | | Sparta | 1:4 (0:0) | |||||
11.09 | Utrecht | | Excelsior | 7:4 (1:4) | |||||
11.09 | Den Bosch | | Haarlem | 0:2 (0:1) | |||||
11.09 | Volendam | | AZ-67 | 4:0 (3:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
03.09 | Haarlem | | Feyenoord | 0:1 (0:0) | |||||
03.09 | Go Ahead Eagles | | Volendam | 4:0 (2:0) | |||||
03.09 | PSV | | Willem II | 1:2 (0:1) | |||||
04.09 | Roda | | Utrecht | 1:1 (0:0) | |||||
04.09 | Sparta | | Den Bosch | 2:1 (2:0) | |||||
04.09 | Groningen | | Fortuna Sittard | 3:0 (1:0) | |||||
04.09 | Excelsior | | Dordrecht | 0:1 (0:0) | |||||
04.09 | AZ-67 | | Zwolle | 1:2 (0:0) | |||||
04.09 | Ajax | | Helmond Sport | 7:2 (5:1) | |||||
02.09 | Breiðablik | | Þróttur | 2:3 | |||||
Kópavogur | |||||||||
03.09 | Víkingur | | Þór | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
03.09 | ÍA | | ÍBV | 1:1 | |||||
Akranes | |||||||||
03.09 | ÍBI | | Valur | 1:3 | |||||
Ísafjörður Ísafjarðarvöllur | |||||||||
10.09 | ÍBV | | KR | 0:0 | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
10.09 | Valur | | Víkingur | 2:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
10.09 | Keflavík | | ÍBI | 3:0 | |||||
Keflavík | |||||||||
10.09 | Þór | | Breiðablik | 2:2 | |||||
Akureyri | |||||||||
11.09 | Þróttur | | ÍA | 0:0 | |||||
Reykjavík |
Day 3 | |||||||||
25.09 | Juventus | | Napoli | 2:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
25.09 | Avellino | | Udinese | 2:1 | |||||
25.09 | Catania | | Sampdoria | 1:1 | |||||
25.09 | Fiorentina | | Ascoli | 2:1 | |||||
25.09 | Genoa | | Lazio | 0:0 | |||||
25.09 | Inter | | Torino | 0:0 | |||||
25.09 | Roma | | Milan | 3:1 | |||||
25.09 | Hellas Verona | | Pisa | 2:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
18.09 | Pisa | | Juventus | 0:0 | |||||
Pisa | |||||||||
18.09 | Ascoli | | Avellino | 4:1 | |||||
18.09 | Lazio | | Inter | 3:0 | |||||
18.09 | Milan | | Hellas Verona | 4:2 | |||||
18.09 | Napoli | | Genoa | 0:0 | |||||
18.09 | Sampdoria | | Roma | 1:2 | |||||
18.09 | Torino | | Fiorentina | 1:0 | |||||
18.09 | Udinese | | Catania | 3:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
12.09 | Juventus | | Ascoli | 7:0 (4:0) | |||||
Torino | |||||||||
12.09 | Avellino | | Milan | 4:0 | |||||
12.09 | Catania | | Torino | 0:0 | |||||
12.09 | Fiorentina | | Napoli | 5:1 | |||||
12.09 | Genoa | | Udinese | 0:5 | |||||
12.09 | Inter | | Sampdoria | 1:2 | |||||
12.09 | Roma | | Pisa | 2:0 | |||||
12.09 | Hellas Verona | | Lazio | 4:2 | |||||
Day 20 | |||||||||
25.09 | Lillestrøm | | Mjøndalen | 3:0 | |||||
25.09 | Ham-Kam | | Start | 0:2 | |||||
25.09 | Moss | | Vålerengen | 2:1 | |||||
25.09 | Brann | | Kongsvinger | 2:0 | |||||
25.09 | Eik-Tønsberg | | Viking | 1:0 | |||||
25.09 | Bryne | | Rosenborg | 1:5 | |||||
Day 19 | |||||||||
11.09 | Viking | | Ham-Kam | 4:1 | |||||
11.09 | Vålerengen | | Brann | 2:4 | |||||
11.09 | Start | | Mjøndalen | 4:0 | |||||
11.09 | Rosenborg | | Eik-Tønsberg | 2:5 | |||||
11.09 | Moss | | Lillestrøm | 1:1 | |||||
11.09 | Kongsvinger | | Bryne | 2:2 | |||||
Day 18 | |||||||||
04.09 | Lillestrøm | | Start | 1:4 | |||||
04.09 | Ham-Kam | | Rosenborg | 0:2 | |||||
04.09 | Mjøndalen | | Viking | 0:0 | |||||
04.09 | Eik-Tønsberg | | Kongsvinger | 4:2 | |||||
04.09 | Brann | | Moss | 0:2 | |||||
04.09 | Bryne | | Vålerengen | 0:0 | |||||
Day 9 | |||||||||
24.09 | Cracovia | | Lech | 1:0 | |||||
24.09 | ŁKS | | Bałtyk | 2:1 | |||||
24.09 | Ruch | | Widzew | 0:0 | |||||
24.09 | Górnik Zabrze | | Zagłębie | 2:0 | |||||
25.09 | Górnik Wałbrzych | | Motor | 2:0 | |||||
25.09 | Pogoń | | Śląsk | 2:1 | |||||
25.09 | GKS | | Szombierki | 3:1 | |||||
25.09 | Legia | | Wisła | 4:2 | |||||
Day 8 | |||||||||
17.09 | Motor | | Cracovia | 2:0 | |||||
17.09 | Zagłębie | | Górnik Wałbrzych | 2:2 | |||||
17.09 | Bałtyk | | Górnik Zabrze | 0:0 | |||||
17.09 | Wisła | | Pogoń | 1:1 | |||||
17.09 | Szombierki | | Ruch | 2:1 | |||||
18.09 | Lech | | Legia | 2:1 | |||||
18.09 | Widzew | | ŁKS | 3:1 | |||||
18.09 | Śląsk | | GKS | 3:2 | |||||
Day 7 | |||||||||
10.09 | Lech | | Motor | 2:0 | |||||
10.09 | Legia | | Pogoń | 2:1 | |||||
10.09 | Ruch | | Śląsk | 2:1 | |||||
10.09 | Górnik Wałbrzych | | Bałtyk | 3:2 | |||||
10.09 | ŁKS | | Szombierki | 1:0 | |||||
10.09 | Górnik Zabrze | | Widzew | 1:1 | |||||
10.09 | GKS | | Wisła | 5:2 | |||||
10.09 | Cracovia | | Zagłębie | 0:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
13.09 | Wisła | | Ruch | 1:1 | |||||
14.09 | Bałtyk | | Cracovia | 3:2 | |||||
14.09 | Motor | | Legia | 1:1 | |||||
14.09 | Śląsk | | ŁKS | 4:0 | |||||
14.09 | Pogoń | | GKS | 4:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
24.09 | Benfica | | Agueda | 2:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
24.09 | Salgueiros | | Sporting | 1:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
25.09 | Farense | | Estoril-Praia | 3:1 (1:0) | |||||
Faro | |||||||||
25.09 | Braga | | Porto | 0:1 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
25.09 | Boavista | | Portimonense | 2:3 (2:1) | |||||
Porto | |||||||||
25.09 | Penafiel | | Rio Ave | 0:1 (0:1) | |||||
Penafiel | |||||||||
25.09 | Espinho | | Vitória Guimarães | 0:1 (0:1) | |||||
Espinho | |||||||||
25.09 | Varzim | | Vitória Setubal | 1:1 (0:1) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.09 | Sporting | | Boavista | 3:2 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
10.09 | Vitória Guimarães | | Salgueiros | 4:0 (3:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
10.09 | Agueda | | Braga | 0:2 (0:1) | |||||
Águeda | |||||||||
10.09 | Porto | | Espinho | 4:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
11.09 | Estoril-Praia | | Benfica | 1:4 (1:1) | |||||
Estoril | |||||||||
11.09 | Rio Ave | | Farense | 1:0 (1:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
11.09 | Vitória Setubal | | Penafiel | 5:0 (3:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
11.09 | Portimonense | | Varzim | 2:0 (0:0) | |||||
Portimão | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.09 | Braga | | Estoril-Praia | 1:0 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
03.09 | Benfica | | Rio Ave | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
03.09 | Varzim | | Sporting | 0:1 (0:1) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
03.09 | Boavista | | Vitória Guimarães | 0:0 | |||||
Porto | |||||||||
03.09 | Farense | | Vitória Setubal | 2:1 (0:1) | |||||
Faro | |||||||||
04.09 | Agueda | | Porto | 0:2 (0:1) | |||||
Águeda | |||||||||
04.09 | Penafiel | | Portimonense | 1:0 (0:0) | |||||
Penafiel | |||||||||
04.09 | Salgueiros | | Espinho | 1:0 (0:0) | |||||
Porto |
Day 21 | |||||||||
24.09 | Brage | | Elfsborg | 1:3 | |||||
Borlänge | |||||||||
24.09 | Göteborg | | Halmstad | 4:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
24.09 | Hammarby | | Mjällby | 2:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
24.09 | Malmö | | Örgryte | 1:4 | |||||
Malmö | |||||||||
24.09 | Östers | | AIK | 0:1 | |||||
Växjö | |||||||||
25.09 | Häcken | | Gefle | 0:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 20 | |||||||||
10.09 | AIK | | Elfsborg | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
10.09 | Gefle | | Hammarby | 1:0 | |||||
Gävle | |||||||||
10.09 | Göteborg | | Malmö | 6:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
10.09 | Halmstad | | Östers | 3:2 | |||||
Halmstad | |||||||||
10.09 | Mjällby | | Brage | 0:1 | |||||
Hällevik | |||||||||
11.09 | Örgryte | | Häcken | 7:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 19 | |||||||||
04.09 | Brage | | Örgryte | 0:0 | |||||
Borlänge | |||||||||
04.09 | Elfsborg | | Gefle | 2:0 | |||||
Borås | |||||||||
04.09 | Hammarby | | Göteborg | 3:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
04.09 | Häcken | | AIK | 0:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
04.09 | Malmö | | Halmstad | 3:0 | |||||
Malmö | |||||||||
04.09 | Östers | | Mjällby | 3:1 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 18 | |||||||||
01.09 | Gefle | | Brage | 1:2 | |||||
Gävle | |||||||||
01.09 | Göteborg | | Örgryte | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
01.09 | Halmstad | | Mjällby | 2:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
01.09 | Malmö | | Elfsborg | 3:1 | |||||
Malmö | |||||||||
01.09 | Östers | | Häcken | 0:0 | |||||
Växjö |
Day 5 | |||||||||
24.09 | Dundee | | Celtic | 2:6 | |||||
Dundee | |||||||||
24.09 | Aberdeen | | Dundee United | 1:2 | |||||
Aberdeen | |||||||||
24.09 | St. Mirren | | Hearts | 0:1 | |||||
Paisley | |||||||||
24.09 | Hibernian | | Motherwell | 2:1 | |||||
Edinburgh | |||||||||
24.09 | Rangers | | St. Johnstone | 6:3 | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 4 | |||||||||
17.09 | Rangers | | Aberdeen | 0:2 | |||||
Glasgow | |||||||||
17.09 | Motherwell | | Celtic | 0:3 | |||||
Motherwell | |||||||||
17.09 | St. Johnstone | | Dundee United | 1:2 | |||||
Perth | |||||||||
17.09 | Dundee | | Hearts | 1:2 | |||||
Dundee | |||||||||
17.09 | Hibernian | | St. Mirren | 3:1 | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.09 | Motherwell | | Aberdeen | 1:1 | |||||
Motherwell | |||||||||
10.09 | St. Mirren | | Dundee | 0:0 | |||||
Paisley | |||||||||
10.09 | Hearts | | Rangers | 3:1 | |||||
Edinburgh | |||||||||
10.09 | Dundee United | | Hibernian | 5:0 | |||||
Dundee | |||||||||
10.09 | Celtic | | St. Johnstone | 5:2 | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.09 | Dundee | | Dundee United | 1:4 | |||||
Dundee | |||||||||
03.09 | Celtic | | Rangers | 2:1 | |||||
Glasgow | |||||||||
03.09 | Hearts | | Hibernian | 3:2 | |||||
Edinburgh | |||||||||
03.09 | St. Mirren | | Motherwell | 1:1 | |||||
Paisley | |||||||||
03.09 | Aberdeen | | St. Johnstone | 5:0 | |||||
Aberdeen |
Day 2 | |||||||||
07.09 | Alloa Athletic | | Motherwell | 1:2 | |||||
07.09 | Morton | | Dundee United | 1:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
07.09 | Clydebank | | St. Mirren | 2:0 | |||||
07.09 | Hearts | | Rangers | 0:3 | |||||
Day 2 | |||||||||
07.09 | Meadowbank Thistle | | Dundee | 0:1 | |||||
07.09 | St. Johnstone | | Aberdeen | 0:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
07.09 | Celtic | | Hibernian | 5:1 | |||||
07.09 | Kilmarnock | | Airdrieonians | 3:0 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Independiente | 36 | 16 | 16 | 4 | 54-38 | 48 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 36 | 20 | 7 | 9 | 69-43 | 47 | ||
3. | Ferro Carril Oeste | 36 | 16 | 14 | 6 | 44-27 | 46 | ||
4. | Vélez Sársfield | 36 | 18 | 8 | 10 | 61-45 | 44 | ||
5. | Unión | 36 | 14 | 10 | 12 | 47-43 | 38 | ||
6. | Estudiantes | 36 | 13 | 12 | 11 | 42-43 | 38 | ||
7. | Boca Juniors | 36 | 14 | 9 | 13 | 57-61 | 37 | ||
8. | Argentinos Juniors | 36 | 13 | 10 | 13 | 44-45 | 36 | ||
9. | Newell's Old Boys | 36 | 11 | 13 | 12 | 56-49 | 35 | ||
10. | Instituto | 36 | 12 | 11 | 13 | 45-48 | 35 |
Day 3 | |||||||||
28.09 | Tulsa Roughnecks | | Montreal Manic | 2:0 | |||||
Tulsa | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.09 | Toronto Blizzard | | Golden Bay Earthquakes | 2:0 aet | 1:0 | 3:0 | |||
Toronto | |||||||||
26.09 | Montreal Manic | | Tulsa Roughnecks | 1:0 | 1:2 aet, | 2:2 | |||
Montreal | |||||||||
Day 1 | |||||||||
17.09 | Golden Bay Earthquakes | | Toronto Blizzard | 0:1 | |||||
San Jose | |||||||||
18.09 | Tulsa Roughnecks | | Montreal Manic | 2:1 aet, pen. ?:? | |||||
Tulsa |
Day 3 | |||||||||
07.09 | Tampa Bay Rowdies | | San Diego Sockers | 1:1, pen. ?:? | |||||
Tampa |
Day 3 | |||||||||
14.09 | Golden Bay Earthquakes | | Chicago Sting | 5:2 | |||||
San Jose | |||||||||
15.09 | Vancouver Whitecaps | | Toronto Blizzard | 0:1 | |||||
Vancouver | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
10.09 | Fort Laudeerdale Strikers | | Tulsa Roughnecks | 2:4 | 2:3 | 4:7 | |||
Fort Lauderdale | |||||||||
12.09 | Chicago Sting | | Golden Bay Earthquakes | 1:0 | 1:6 | 2:6 | |||
Chicago | |||||||||
12.09 | Montreal Manic | | New York Cosmos | 1:0 aet, pen. ?:? | 4:2 | 5:2 | |||
Montreal | |||||||||
12.09 | Toronto Blizzard | | Vancouver Whitecaps | 4:3 | 0:1 | 4:4 | |||
Toronto | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.09 | Tulsa Roughnecks | | Fort Laudeerdale Strikers | 3:2 | |||||
Tulsa | |||||||||
06.09 | New York Cosmos | | Montreal Manic | 2:4 | |||||
East Rutherford | |||||||||
07.09 | Golden Bay Earthquakes | | Chicago Sting | 6:1 | |||||
San Jose | |||||||||
08.09 | Vancouver Whitecaps | | Toronto Blizzard | 1:0 | |||||
Vancouver |
02.09 | New York Cosmos | | Toronto Blizzard | 6:3 | |||||
East Rutherford | |||||||||
03.09 | Montreal Manic | | Chicago Sting | 4:0 | |||||
Montreal | |||||||||
03.09 | Team America | | Fort Laudeerdale Strikers | 0:2 | |||||
Washington | |||||||||
03.09 | Golden Bay Earthquakes | | Seattle Sounders | 2:1 | |||||
San Jose | |||||||||
03.09 | Tampa Bay Rowdies | | Tulsa Roughnecks | 1:3 | |||||
Tampa | |||||||||
03.09 | San Diego Sockers | | Vancouver Whitecaps | 4:5, pen. ?:? | |||||
San Diego |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Cosmos | 30 | 22 | 0 | 8 | 87-49 | 132 | ||
2. | Toronto Blizzard | 30 | 16 | 0 | 14 | 51-48 | 96 | ||
3. | Chicago Sting | 30 | 14 | 0 | 16 | 66-75 | 84 | ||
4. | Montreal Manic | 30 | 13 | 0 | 17 | 60-71 | 78 | ||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tulsa Roughnecks | 30 | 17 | 0 | 13 | 56-49 | 102 | ||
2. | Fort Lauderdale Strikers | 30 | 14 | 0 | 16 | 60-63 | 84 | ||
3. | Team America | 30 | 10 | 0 | 20 | 33-54 | 60 | ||
4. | Tampa Bay Rowdies | 30 | 7 | 0 | 23 | 48-87 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vancouver Whitecaps | 30 | 24 | 0 | 6 | 63-34 | 144 | ||
2. | Golden Bay Earthquakes | 30 | 20 | 0 | 10 | 71-54 | 120 | ||
3. | Seattle Sounders | 30 | 12 | 0 | 18 | 62-61 | 72 | ||
4. | San Diego Sockers | 30 | 11 | 0 | 19 | 53-65 | 66 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saint George Saints | 30 | 15 | 10 | 5 | 47-27 | 55 | ||
2. | Sydney City | 30 | 15 | 9 | 6 | 48-30 | 54 | ||
3. | Preston Makedonia | 30 | 15 | 7 | 8 | 47-32 | 52 | ||
4. | South Melbourne Hellas | 30 | 15 | 7 | 8 | 44-36 | 52 | ||
5. | Newcastle KB United | 30 | 14 | 7 | 9 | 45-26 | 49 | ||
6. | Heidelberg United | 30 | 11 | 10 | 9 | 39-38 | 43 | ||
7. | Sydney Olympic | 30 | 12 | 5 | 13 | 38-36 | 41 | ||
8. | APIA Leichhardt | 30 | 11 | 6 | 13 | 43-36 | 39 | ||
9. | Marconi Fairfield | 30 | 9 | 11 | 10 | 43-41 | 38 | ||
10. | Canberra Arrows | 30 | 11 | 5 | 14 | 47-53 | 38 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |