Football matches in July 1982 |
Day 3 | |||||||||
04.07 17:15 | Northern Ireland | | France | 1:4 (0:1) | |||||
Madrid | |||||||||
Day 2 | |||||||||
01.07 17:15 | Northern Ireland | | Austria | 2:2 (1:0) | |||||
Madrid |
Day 1 | |||||||||
27.07 | The Strongest | | River Plate | 1:0 (1:0) | |||||
La Paz |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | River Plate | 6 | 5 | 1 | 0 | 9-2 | 11 | |||
2. | The Strongest | 6 | 2 | 1 | 3 | 6-7 | 5 | |||
3. | Boca Juniors | 6 | 1 | 2 | 3 | 3-5 | 4 | |||
4. | Jorge Wilstermann | 6 | 1 | 2 | 3 | 5-9 | 4 |
Day 6 | |||||||||
Standard | | Bayer 04 | 4:1 | ||||||
Hvidovre | | Cherno More | 1:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Cherno More | | Standard | 2:0 | ||||||
Hvidovre | | Bayer 04 | 1:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Standard | | Hvidovre | 3:0 | ||||||
Bayer 04 | | Cherno More | 3:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Standard | | Cherno More | 3:1 | ||||||
Bayer 04 | | Hvidovre | 2:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Cherno More | | Bayer 04 | 1:1 | ||||||
Hvidovre | | Standard | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Bayer 04 | | Standard | 5:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Lyngby | | Luzern | 2:0 | ||||||
Duisburg | | Motor Lublin | 4:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Motor Lublin | | Duisburg | 3:2 | ||||||
Luzern | | Lyngby | 1:4 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Duisburg | | Lyngby | 1:2 | ||||||
Luzern | | Motor Lublin | 1:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Motor Lublin | | Lyngby | 2:2 | ||||||
Luzern | | Duisburg | 0:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Lyngby | | Duisburg | 1:3 | ||||||
Motor Lublin | | Luzern | 2:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Hapoel Kfar-Saba | | Hapoel Tel-Aviv | 3:4 | ||||||
Admira Wacker | | Norrköping | 1:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Admira Wacker | | Hapoel Kfar-Saba | 3:0 | ||||||
Norrköping | | Hapoel Tel-Aviv | 5:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Admira Wacker | | Hapoel Tel-Aviv | 2:1 | ||||||
Norrköping | | Hapoel Kfar-Saba | 7:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Hapoel Tel-Aviv | | Hapoel Kfar-Saba | 1:0 | ||||||
Norrköping | | Admira Wacker | 0:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Hapoel Tel-Aviv | | Norrköping | 2:0 | ||||||
Hapoel Kfar-Saba | | Admira Wacker | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Admira Wacker | 6 | 4 | 1 | 1 | 8-6 | 9 | |||
2. | Hapoel Tel-Aviv | 6 | 4 | 0 | 2 | 12-10 | 8 | |||
3. | Norrköping | 6 | 2 | 0 | 4 | 14-8 | 4 | |||
4. | Hapoel Kfar-Saba | 6 | 1 | 1 | 4 | 8-18 | 3 |
Day 6 | |||||||||
Bohemians Praha | | Young Boys | 5:0 | ||||||
Linzer ASK | | Gwardia | 2:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Bohemians Praha | | Linzer ASK | 2:1 | ||||||
Young Boys | | Gwardia | 2:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Gwardia | | Bohemians Praha | 0:1 | ||||||
Linzer ASK | | Young Boys | 0:3 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Bohemians Praha | | Gwardia | 1:0 | ||||||
Young Boys | | Linzer ASK | 0:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Gwardia | | Young Boys | 2:2 | ||||||
Linzer ASK | | Bohemians Praha | 1:4 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Sparta Praha | | Wiener SC | 2:2 | ||||||
Pogoń | | Brage | 1:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Brage | | Wiener SC | 3:0 | ||||||
Sparta Praha | | Pogoń | 1:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Wiener SC | | Pogoń | 3:4 | ||||||
Brage | | Sparta Praha | 2:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Pogoń | | Sparta Praha | 2:0 | ||||||
Wiener SC | | Brage | 1:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Pogoń | | Wiener SC | 3:3 | ||||||
Sparta Praha | | Brage | 0:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Næstved | | IFK Göteborg | 4:2 | ||||||
Chernomorets Burgas | | Baník | 5:2 | ||||||
Day 5 | |||||||||
IFK Göteborg | | Chernomorets Burgas | 4:4 | ||||||
Næstved | | Baník | 5:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Chernomorets Burgas | | Næstved | 4:0 | ||||||
Baník | | IFK Göteborg | 0:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
IFK Göteborg | | Baník | 2:1 | ||||||
Næstved | | Chernomorets Burgas | 3:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Chernomorets Burgas | | IFK Göteborg | 2:4 | ||||||
Baník | | Næstved | 1:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.07 | Xelaju MC | | Comunicaciones | 1:1 | 0:1 | 1:2 | |||
Quetzaltenango | |||||||||
25.07 | Universidad Nacional | | Vida | 5:0 (5:0) | 2:2 (2:0) | 7:2 | |||
Ciudad de México |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
07.07 | Jong Holland | | Robin Hood | 0:1 | 1:1 | 1:2 | |||
Willemstad |
Day 22 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Zenit | 1:1 (0:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Day 21 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Minsk | 2:3 (0:0) | ||||||
Kiev |
Day 18 | |||||||||
Neftchi | | CSKA | 2:2 (0:2) | ||||||
Baku | |||||||||
Spartak | | Dynamo Kiev | 1:2 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Ararat | 1:1 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Metallist | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Dnepr | | Kuban | 1:0 (1:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Torpedo Moscow | 2:1 (0:1) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Kairat | | Zenit | 2:3 (2:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Pakhtakor | | Dynamo Minsk | 0:3 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Dynamo Moscow | | Chernomorets | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 17 | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | CSKA | 0:2 (0:1) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Dnepr | | Shakhtyor | 2:0 (0:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Kairat | | Dynamo Minsk | 2:2 (1:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Spartak | | Chernomorets | 1:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | Zenit | 5:0 (2:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Neftchi | | Torpedo Moscow | 0:2 (0:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Metallist | | Kuban | 1:0 (0:0) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dynamo Kiev | 2:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 16 | |||||||||
CSKA | | Dnepr | 1:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Spartak | 3:1 (2:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo Kiev | | Pakhtakor | 1:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Minsk | | Neftchi | 3:1 (2:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Zenit | | Torpedo Kutaisi | 1:0 (1:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Ararat | | Dynamo Moscow | 2:2 (1:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Chernomorets | | Kairat | 1:1 (0:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Kuban | | Shakhtyor | 1:0 (0:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Torpedo Moscow | | Metallist | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 15 | |||||||||
Zenit | | Neftchi | 1:1 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Torpedo Moscow | | Dnepr | 2:1 (2:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo Minsk | | Torpedo Kutaisi | 3:2 (1:2) | ||||||
Minsk | |||||||||
CSKA | | Metallist | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Ararat | | Spartak | 1:1 (1:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Dynamo Kiev | | Kairat | 3:0 (3:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Chernomorets | | Pakhtakor | 3:1 (1:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Day 12 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dnepr | 1:1 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Neftchi | 5:3 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 5 | |||||||||
CSKA | | Dynamo Tbilisi | 2:3 (2:1) | ||||||
Moscow |
Day 23 | |||||||||
30.07 | Shinnik | | SKA Khabarovsk | 3:0 (3:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
30.07 | Guria | | SKA Kiev | 4:0 (2:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
30.07 | Zhalgiris | | Tavriya | 1:3 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
30.07 | Zvezda | | Kolos | 2:0 (1:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
30.07 | Pamir | | Metallurg | 3:1 (2:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
30.07 18:30 | Fakel | | Nistru | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
30.07 18:30 | Dynamo | | Lokomotiv | 0:1 (0:0) | |||||
Kirov | |||||||||
30.07 18:30 | Daugava | | SKA Odessa | 1:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
30.07 19:00 | Rotor | | SKA Karpaty | 4:0 (2:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
30.07 19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Zarya | 2:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 22 | |||||||||
24.07 | Zvezda | | Daugava | 5:2 (3:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
24.07 | Pamir | | Zhalgiris | 2:1 (2:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
24.07 | Metallurg | | SKA Rostov-on-Don | 3:2 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
24.07 | SKA Kiev | | Fakel | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
24.07 18:00 | Kolos | | Guria | 3:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
24.07 18:00 | Zarya | | Rotor | 3:0 (1:0) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
24.07 19:00 | Tavriya | | Dynamo | 4:0 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
24.07 19:00 | SKA Odessa | | Shinnik | 1:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
24.07 19:00 | SKA Khabarovsk | | Spartak | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
25.07 17:00 | Lokomotiv | | Iskra | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 21 | |||||||||
20.07 | Pamir | | Daugava | 0:0 | |||||
Dushanbe | |||||||||
20.07 | SKA Kiev | | Rotor | 1:1 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
20.07 18:00 | Kolos | | SKA Rostov-on-Don | 2:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
20.07 19:00 | SKA Khabarovsk | | Iskra | 1:2 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
20.07 19:00 | Lokomotiv | | Spartak | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
21.07 | Zvezda | | Zhalgiris | 1:2 (1:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
21.07 | Metallurg | | Guria | 2:1 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
21.07 19:00 | SKA Odessa | | Dynamo | 2:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
21.07 19:00 | Tavriya | | Shinnik | 2:1 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
21.07 19:00 | Zarya | | Fakel | 2:3 (2:1) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
21.07 19:00 | SKA Karpaty | | Nistru | 2:1 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 20 | |||||||||
15.07 | Iskra | | SKA Kiev | 2:1 (1:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
15.07 | Shinnik | | Metallurg | 1:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
15.07 | Guria | | Zvezda | 2:0 (1:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
15.07 18:30 | Spartak | | Zarya | 0:0 | |||||
Kostroma | |||||||||
15.07 18:30 | Fakel | | SKA Odessa | 2:1 (2:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
15.07 18:30 | Dynamo | | Kolos | 1:1 (0:0) | |||||
Kirov | |||||||||
15.07 19:00 | Rotor | | Tavriya | 3:1 (2:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
15.07 19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Pamir | 4:1 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
15.07 19:00 | Nistru | | Lokomotiv | 2:1 (1:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
15.07 19:00 | SKA Karpaty | | SKA Khabarovsk | 3:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
Day 19 | |||||||||
12.07 | Iskra | | Zarya | 2:0 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
12.07 | Shinnik | | Kolos | 0:1 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
12.07 | Guria | | Pamir | 0:2 (0:1) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
12.07 18:30 | Spartak | | SKA Kiev | 1:0 (0:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
12.07 18:30 | Fakel | | Tavriya | 2:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
12.07 18:30 | Dynamo | | Metallurg | 1:0 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
12.07 18:30 | Daugava | | Zhalgiris | 0:1 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
12.07 19:00 | Rotor | | SKA Odessa | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
12.07 19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Zvezda | 3:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
12.07 19:00 | Nistru | | SKA Khabarovsk | 2:1 (1:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
12.07 19:00 | SKA Karpaty | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv |
Day 19 | |||||||||
31.07 | Spartak Tambov | | Stroitel | 2:0 | |||||
31.07 | Volga Kalinin | | FShM | 1:2 (1:1) | |||||
Kalinin | |||||||||
31.07 | Krasnaya Presnya | | Znamya Truda | 1:0 | |||||
31.07 | Spartak Ryazan | | Dynamo Vologda | 0:1 (0:1) | |||||
31.07 | Volzhanin | | Lokomotiv Kaluga | 0:0 | |||||
31.07 17:00 | Tekstilshchik | | TOZ | 7:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
31.07 18:30 | Saturn | | Dynamo Kashira | 1:0 | |||||
Rybinsk | |||||||||
Day 18 | |||||||||
20.07 | Moskvich | | Zorkiy | 0:0 | |||||
22.07 | Stroitel | | Spartak Ryazan | 5:0 | |||||
22.07 | Dynamo Vologda | | Spartak Tambov | 0:0 | |||||
22.07 | Dynamo Kashira | | Volga Kalinin | 1:2 (1:2) | |||||
Kashira | |||||||||
22.07 | TOZ | | Volzhanin | 1:2 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
22.07 | FShM | | Saturn | 1:1 | |||||
Day 17 | |||||||||
19.07 | Znamya Truda | | Krasnaya Presnya | 0:0 | |||||
19.07 | Stroitel | | Spartak Tambov | 2:0 | |||||
Cherepovets | |||||||||
19.07 | Dynamo Kashira | | Saturn | 1:3 | |||||
19.07 | TOZ | | Tekstilshchik | 0:4 | |||||
Tula | |||||||||
19.07 | FShM | | Volga Kalinin | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
19.07 18:30 | Dynamo Vologda | | Spartak Ryazan | 1:1 (1:1) | |||||
Vologda | |||||||||
19.07 19:00 | Lokomotiv Kaluga | | Volzhanin | 0:2 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
Day 16 | |||||||||
14.07 | Zorkiy | | FShM | 2:0 | |||||
14.07 | Spartak Tambov | | Znamya Truda | 1:0 | |||||
14.07 | Saturn | | TOZ | 3:2 | |||||
Rybinsk | |||||||||
14.07 | Moskvich | | Dynamo Kashira | 2:1 | |||||
14.07 18:00 | Volzhanin | | Dynamo Vologda | 1:0 (1:0) | |||||
Kineshma | |||||||||
14.07 18:30 | Tekstilshchik | | Stroitel | 5:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
14.07 18:30 | Volga Kalinin | | Lokomotiv Kaluga | 1:0 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
Day 15 | |||||||||
11.07 | Zorkiy | | Dynamo Kashira | 2:0 | |||||
11.07 | Spartak Ryazan | | Znamya Truda | 0:2 | |||||
Ryazan | |||||||||
11.07 | Moskvich | | FShM | 2:1 | |||||
11.07 03:00 | Volga Kalinin | | TOZ | 2:0 (1:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
11.07 14:00 | Tekstilshchik | | Dynamo Vologda | 4:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
11.07 18:00 | Volzhanin | | Stroitel | 1:0 (1:0) | |||||
Kineshma | |||||||||
11.07 18:30 | Saturn | | Lokomotiv Kaluga | 1:1 | |||||
Rybinsk | |||||||||
Day 14 | |||||||||
07.07 | Znamya Truda | | Volzhanin | 2:1 (1:0) | |||||
07.07 | Lokomotiv Kaluga | | Moskvich | 1:1 | |||||
Kaluga | |||||||||
07.07 | TOZ | | Zorkiy | 3:2 | |||||
Tula | |||||||||
07.07 18:00 | Stroitel | | Volga Kalinin | 1:0 (0:0) | |||||
Cherepovets | |||||||||
07.07 18:30 | Dynamo Vologda | | Saturn | 3:0 (2:0) | |||||
Vologda | |||||||||
08.07 | Krasnaya Presnya | | Spartak Ryazan | 0:1 (0:1) | |||||
Day 13 | |||||||||
04.07 | Znamya Truda | | Tekstilshchik | 0:0 | |||||
04.07 | Stroitel | | Saturn | 2:3 | |||||
04.07 | Dynamo Vologda | | Volga Kalinin | 1:0 (1:0) | |||||
Vologda | |||||||||
04.07 | TOZ | | Moskvich | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
04.07 | FShM | | Dynamo Kashira | 0:0 | |||||
04.07 03:00 | Lokomotiv Kaluga | | Zorkiy | 1:3 | |||||
Kaluga | |||||||||
05.07 | Krasnaya Presnya | | Spartak Tambov | 1:1 | |||||
Day 19 | |||||||||
31.07 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Gazovik | 4:1 | |||||
31.07 | Khimik Dzerzhinsk | | Zenit | 1:2 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
31.07 | Turbina | | Uralets Nizhniy Tagil | 5:1 | |||||
31.07 | Volga Gorkiy | | Zvezda Perm | 0:1 | |||||
31.07 17:00 | Stal | | Gastello | 2:0 | |||||
Cheboksary | |||||||||
31.07 18:00 | Rubin | | Uralmash | 3:1 | |||||
Kazan | |||||||||
31.07 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Metallurg Magnitogorsk | 3:1 | |||||
Tolyatti | |||||||||
31.07 19:00 | Krylya Sovetov | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:1 (0:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 18 | |||||||||
22.07 | Uralmash | | Turbina | 1:1 | |||||
Sverglovsk | |||||||||
22.07 | Uralets Nizhniy Tagil | | Rubin | 2:1 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
22.07 | Gazovik | | Stal | 1:1 | |||||
22.07 | Gastello | | Druzhba Yoshkar-Ola | 1:2 | |||||
Ufa | |||||||||
22.07 18:00 | Zenit | | Volga Gorkiy | 4:1 | |||||
Izhevsk | |||||||||
22.07 19:00 | Zvezda Perm | | Khimik Dzerzhinsk | 2:2 | |||||
Perm | |||||||||
22.07 19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Krylya Sovetov | 2:1 (2:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
19.07 | Metallurg Magnitogorsk | | Torpedo Tolyatti | 0:1 | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
19.07 | Uralmash | | Rubin | 1:1 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
19.07 | Uralets Nizhniy Tagil | | Turbina | 1:1 (0:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
19.07 | Gazovik | | Druzhba Yoshkar-Ola | 2:1 | |||||
Orenburg | |||||||||
19.07 | Gastello | | Stal | 0:0 | |||||
19.07 18:00 | Zenit | | Khimik Dzerzhinsk | 1:2 | |||||
Izhevsk | |||||||||
19.07 19:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Krylya Sovetov | 2:1 (1:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
19.07 19:00 | Zvezda Perm | | Volga Gorkiy | 4:1 | |||||
Perm | |||||||||
Day 16 | |||||||||
14.07 | Svetotechnika | | Zvezda Perm | 4:2 | |||||
Saransk | |||||||||
14.07 | Khimik Dzerzhinsk | | Uralets Nizhniy Tagil | 1:0 (0:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
14.07 | Turbina | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:0 | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
14.07 | Volga Gorkiy | | Uralmash | 4:1 | |||||
Gorky | |||||||||
14.07 18:30 | Rubin | | Metallurg Magnitogorsk | 3:0 | |||||
Kazan | |||||||||
14.07 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Gazovik | 3:1 | |||||
Tolyatti | |||||||||
14.07 19:00 | Krylya Sovetov | | Gastello | 5:1 (2:1) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 15 | |||||||||
11.07 | Torpedo Tolyatti | | Gastello | 1:0 | |||||
Tolyatti | |||||||||
11.07 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Stal | 2:1 | |||||
11.07 | Svetotechnika | | Zenit | 0:0 | |||||
Saransk | |||||||||
11.07 | Khimik Dzerzhinsk | | Uralmash | 3:0 | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
11.07 | Turbina | | Metallurg Magnitogorsk | 2:0 | |||||
11.07 | Volga Gorkiy | | Uralets Nizhniy Tagil | 3:1 | |||||
Gorky | |||||||||
11.07 18:00 | Rubin | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
11.07 19:00 | Krylya Sovetov | | Gazovik | 1:0 (1:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 14 | |||||||||
07.07 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Volga Gorkiy | 7:1 (4:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
07.07 | Metallurg Magnitogorsk | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
07.07 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Torpedo Tolyatti | 1:0 | |||||
07.07 | Uralets Nizhniy Tagil | | Svetotechnika | 2:0 | |||||
07.07 | Gazovik | | Turbina | 6:3 | |||||
07.07 | Gastello | | Rubin | 1:1 | |||||
07.07 18:00 | Stal | | Krylya Sovetov | 0:0 | |||||
Cheboksary | |||||||||
Day 13 | |||||||||
04.07 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Khimik Dzerzhinsk | 4:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
04.07 | Uralmash | | Svetotechnika | 0:1 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
04.07 | Gazovik | | Rubin | 0:2 | |||||
Orenburg | |||||||||
04.07 | Gastello | | Turbina | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
04.07 17:00 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Krylya Sovetov | 0:1 (0:1) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
04.07 18:00 | Zenit | | Zvezda Perm | 2:2 | |||||
Izhevsk | |||||||||
04.07 18:00 | Stal | | Torpedo Tolyatti | 0:1 | |||||
Cheboksary | |||||||||
04.07 19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Volga Gorkiy | 3:0 | |||||
Magnitogorsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Chelyabinsk | 32 | 21 | 6 | 5 | 71-29 | 48 | ||
2. | Rubin | 32 | 19 | 8 | 5 | 51-28 | 46 | ||
3. | Torpedo Tolyatti | 32 | 21 | 1 | 10 | 58-34 | 43 | ||
4. | Krylya Sovetov | 32 | 16 | 7 | 9 | 40-25 | 39 | ||
5. | Zvezda Perm | 32 | 14 | 9 | 9 | 51-32 | 37 | ||
6. | Zenit | 32 | 15 | 6 | 11 | 50-32 | 36 | ||
7. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 14 | 5 | 13 | 50-43 | 33 | ||
8. | Druzhba Yoshkar-Ola | 32 | 14 | 4 | 14 | 43-41 | 32 | ||
9. | Uralmash | 32 | 12 | 7 | 13 | 37-47 | 31 | ||
10. | Uralets Nizhniy Tagil | 32 | 11 | 9 | 12 | 45-50 | 31 |
Day 19 | |||||||||
29.07 | Druzhba Maykop | | Dynamo Stavropol | 1:0 (0:0) | |||||
31.07 | Dynamo Makhachkala | | Torpedo Taganrog | 4:1 (2:1) | |||||
31.07 | Uralan | | Spartak Ordzhonikidze | 0:0 | |||||
31.07 | Sokol | | Spartak Nalchik | 4:0 (1:0) | |||||
31.07 | Tsement | | Nart | 2:1 (2:0) | |||||
31.07 | Atommash | | Terek | 4:1 (1:1) | |||||
31.07 | Torpedo Volzhskiy | | Mashuk | 0:1 (0:0) | |||||
31.07 | Volgar | | Rostselmash | 0:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
22.07 | Torpedo Taganrog | | Volgar | 2:0 (1:0) | |||||
22.07 | Mashuk | | Sokol | 3:0 (2:0) | |||||
22.07 | Nart | | Druzhba Maykop | 2:0 (1:0) | |||||
22.07 | Terek | | Uralan | 2:0 (1:0) | |||||
22.07 | Spartak Nalchik | | Torpedo Volzhskiy | 2:0 (1:0) | |||||
22.07 18:30 | Rostselmash | | Dynamo Makhachkala | 1:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
22.07 19:00 | Spartak Ordzhonikidze | | Atommash | 3:2 (1:1) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
23.07 | Dynamo Stavropol | | Tsement | 2:0 (1:0) | |||||
Day 17 | |||||||||
19.07 | Rostselmash | | Volgar | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19.07 | Dynamo Stavropol | | Druzhba Maykop | 1:0 (1:0) | |||||
19.07 | Torpedo Taganrog | | Dynamo Makhachkala | 4:0 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
19.07 | Nart | | Tsement | 2:0 (1:0) | |||||
19.07 | Terek | | Atommash | 4:0 (0:0) | |||||
19.07 | Spartak Nalchik | | Sokol | 3:2 (2:0) | |||||
19.07 18:00 | Mashuk | | Torpedo Volzhskiy | 1:1 (1:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
19.07 19:00 | Spartak Ordzhonikidze | | Uralan | 4:0 (0:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Day 16 | |||||||||
14.07 | Dynamo Makhachkala | | Mashuk | 0:0 | |||||
14.07 | Uralan | | Dynamo Stavropol | 1:1 (1:1) | |||||
14.07 | Sokol | | Spartak Ordzhonikidze | 1:0 (0:0) | |||||
14.07 | Atommash | | Nart | 3:0 (1:0) | |||||
14.07 | Torpedo Volzhskiy | | Terek | 3:1 (1:0) | |||||
14.07 | Volgar | | Spartak Nalchik | 4:1 (2:0) | |||||
14.07 | Strela | | Torpedo Taganrog | 1:1 (1:0) | |||||
Day 15 | |||||||||
11.07 | Dynamo Makhachkala | | Spartak Nalchik | 4:0 (1:0) | |||||
11.07 | Uralan | | Nart | 2:0 (1:0) | |||||
11.07 | Sokol | | Terek | 4:1 (1:1) | |||||
11.07 | Tsement | | Druzhba Maykop | 0:1 (0:0) | |||||
11.07 | Atommash | | Dynamo Stavropol | 1:0 (1:0) | |||||
11.07 | Torpedo Volzhskiy | | Spartak Ordzhonikidze | 0:1 (0:1) | |||||
11.07 | Volgar | | Mashuk | 3:1 (1:0) | |||||
11.07 | Strela | | Rostselmash | 0:1 (0:1) | |||||
Day 14 | |||||||||
07.07 | Spartak Ordzhonikidze | | Dynamo Makhachkala | 2:1 (2:1) | |||||
07.07 | Rostselmash | | Torpedo Taganrog | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
07.07 | Tsement | | Atommash | 3:1 (1:0) | |||||
07.07 | Druzhba Maykop | | Uralan | 1:0 (0:0) | |||||
07.07 | Terek | | Volgar | 4:1 (3:1) | |||||
07.07 | Spartak Nalchik | | Strela | 2:2 (1:2) | |||||
07.07 18:00 | Nart | | Sokol | 0:0 | |||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
07.07 18:30 | Dynamo Stavropol | | Torpedo Volzhskiy | 0:1 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
Day 13 | |||||||||
04.07 | Spartak Ordzhonikidze | | Volgar | 1:0 (1:0) | |||||
04.07 | Tsement | | Uralan | 1:0 (0:0) | |||||
04.07 | Druzhba Maykop | | Atommash | 2:0 (1:0) | |||||
04.07 | Mashuk | | Strela | 4:0 (1:0) | |||||
04.07 | Nart | | Torpedo Volzhskiy | 3:1 (3:1) | |||||
04.07 | Terek | | Dynamo Makhachkala | 1:3 (0:3) | |||||
04.07 17:00 | Dynamo Stavropol | | Sokol | 1:0 (1:0) | |||||
Stavropol |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kuzbass | 28 | 18 | 6 | 4 | 58-22 | 42 | ||
2. | Irtysh | 28 | 15 | 10 | 3 | 47-26 | 40 | ||
3. | Zvezda Irkutsk | 28 | 14 | 7 | 7 | 40-31 | 35 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 28 | 13 | 5 | 10 | 34-37 | 31 | ||
5. | Avtomobilist Krasnoyarsk | 28 | 12 | 7 | 9 | 47-31 | 31 | ||
6. | Angara | 28 | 12 | 6 | 10 | 44-39 | 30 | ||
7. | Luch | 28 | 11 | 7 | 10 | 35-28 | 29 | ||
8. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 28 | 9 | 11 | 8 | 34-30 | 29 | ||
9. | Manometr | 28 | 10 | 8 | 10 | 34-34 | 28 | ||
10. | Metallurg Novokuznetsk | 28 | 10 | 5 | 13 | 47-49 | 25 |
Day 16 | |||||||||
30.07 | Dnepr Mogilyov | | Dvina | 3:0 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
30.07 | Khimik Grodno | | Baltika | 4:1 (1:1) | |||||
Grodno | |||||||||
30.07 | Avtomobilist Tiraspol | | Dynamo Bryansk | 3:2 | |||||
Tiraspol | |||||||||
30.07 | Gomselmash | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
30.07 | Sever | | Dynamo Leningrad | 2:2 | |||||
Murmansk | |||||||||
30.07 | Zveinieks | | Atlantas | 1:1 (0:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
30.07 | Spartak Oryol | | Metallurg Lipetsk | 2:3 (1:2) | |||||
Orel | |||||||||
30.07 18:30 | Salyut | | Avangard Kursk | 2:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
Day 15 | |||||||||
22.07 | Atlantas | | Zveinieks | 1:1 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
22.07 | Avangard Kursk | | Salyut | 2:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
22.07 | Dynamo Leningrad | | Sever | 1:1 | |||||
Leningrad | |||||||||
22.07 | Dynamo Brest | | Gomselmash | 1:0 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
22.07 03:00 | Dvina | | Dnepr Mogilyov | 0:1 (0:0) | |||||
Novopolotsk | |||||||||
22.07 18:30 | Metallurg Lipetsk | | Spartak Oryol | 2:1 | |||||
Lipetsk | |||||||||
22.07 19:00 | Dynamo Bryansk | | Avtomobilist Tiraspol | 1:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
22.07 19:00 | Baltika | | Khimik Grodno | 0:3 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 14 | |||||||||
18.07 | Atlantas | | Khimik Grodno | 1:1 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
18.07 | Zveinieks | | Baltika | 0:1 (0:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
18.07 | Avangard Kursk | | Avtomobilist Tiraspol | 1:2 (1:2) | |||||
Kursk | |||||||||
18.07 | Spartak Oryol | | Dynamo Leningrad | 1:0 (0:0) | |||||
Orel | |||||||||
18.07 03:00 | Dynamo Brest | | Dnepr Mogilyov | 0:2 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
18.07 16:00 | Gomselmash | | Dvina | 5:0 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
18.07 18:30 | Salyut | | Dynamo Bryansk | 1:6 | |||||
Belgorod | |||||||||
25.07 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Sever | 2:1 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
Day 13 | |||||||||
15.07 | Atlantas | | Baltika | 0:0 | |||||
Klaipėda | |||||||||
15.07 | Gomselmash | | Dnepr Mogilyov | 2:3 (2:2) | |||||
Gomel | |||||||||
15.07 | Zveinieks | | Khimik Grodno | 2:1 (0:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
15.07 | Avangard Kursk | | Dynamo Bryansk | 2:2 (1:2) | |||||
Kursk | |||||||||
15.07 | Spartak Oryol | | Sever | 1:1 (0:0) | |||||
Orel | |||||||||
15.07 18:30 | Metallurg Lipetsk | | Dynamo Leningrad | 3:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
15.07 18:30 | Salyut | | Avtomobilist Tiraspol | 0:3 | |||||
Belgorod | |||||||||
15.07 19:00 | Dynamo Brest | | Dvina | 2:1 (2:0) | |||||
Brest | |||||||||
Day 12 | |||||||||
07.07 | Dnepr Mogilyov | | Avangard Kursk | 3:0 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
07.07 | Khimik Grodno | | Metallurg Lipetsk | 1:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
07.07 | Sever | | Dynamo Brest | 0:0 | |||||
Murmansk | |||||||||
07.07 | Dynamo Leningrad | | Gomselmash | 0:2 (0:1) | |||||
Leningrad | |||||||||
07.07 | Dvina | | Salyut | 0:0 | |||||
07.07 19:00 | Baltika | | Spartak Oryol | 3:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
08.07 | Avtomobilist Tiraspol | | Atlantas | 0:1 (0:1) | |||||
Tiraspol | |||||||||
08.07 17:00 | Dynamo Bryansk | | Zveinieks | 1:3 (1:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
Day 11 | |||||||||
03.07 | Dvina | | Avangard Kursk | 1:1 (0:1) | |||||
Novopolotsk | |||||||||
04.07 | Dnepr Mogilyov | | Salyut | 3:1 (3:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
04.07 | Avtomobilist Tiraspol | | Zveinieks | 4:0 | |||||
Tiraspol | |||||||||
04.07 | Dynamo Leningrad | | Dynamo Brest | 1:2 (1:1) | |||||
Leningrad | |||||||||
04.07 16:30 | Dynamo Bryansk | | Atlantas | 4:1 | |||||
Bryansk | |||||||||
04.07 17:00 | Baltika | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
04.07 17:00 | Sever | | Gomselmash | 0:0 | |||||
Murmansk | |||||||||
04.07 18:00 | Khimik Grodno | | Spartak Oryol | 2:0 (2:0) | |||||
Grodno |
06.07 19:00 | Prikarpatye | | Kolos Poltava | 1:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
09.07 | Zakarpatye | | Kolos Poltava | 3:0 | |||||
18.07 | Kolos Poltava | | Prikarpatye | 0:0 | |||||
21.07 | Kolos Poltava | | Zakarpatye | 0:0 | |||||
26.07 18:00 | Stakhanovets | | Kolos Poltava | 1:0 | |||||
Stakhanov | |||||||||
29.07 18:00 | Mayak | | Kolos Poltava | 2:1 | |||||
Kharkiv |
02.07 | SKIF | | Vostok | 1:4 | |||||
02.07 19:00 | Shakhtyor Karaganda | | Tselinnik | 4:1 (4:1) | |||||
Karaganda | |||||||||
12.07 03:00 | Khimik Zhambyl | | Avangard Petropavlovsk | 4:0 | |||||
Dzhambul | |||||||||
12.07 19:00 | Shakhtyor Karaganda | | Aktyubinets | 1:0 | |||||
Karaganda | |||||||||
15.07 | Ekibastuzets | | Aktyubinets | 0:1 | |||||
Ekibastuz | |||||||||
21.07 | Torpedo Kokchetav | | Ekibastuzets | 1:1 (0:1) | |||||
21.07 18:30 | Aktyubinets | | Bulat | 0:1 | |||||
Aktyubinsk | |||||||||
24.07 18:00 | Aktyubinets | | Dzezkazganets | 5:0 (1:0) | |||||
Aktyubinsk | |||||||||
29.07 | Shakhtyor Karaganda | | Traktor | 3:1 | |||||
Karaganda | |||||||||
29.07 19:30 | Aktyubinets | | Tselinnik | 4:2 | |||||
Aktyubinsk |
03.07 | KA | | Breiðablik | 0:2 | |||||
Akureyri | |||||||||
03.07 | ÍA | | Víkingur | 2:2 | |||||
Akranes | |||||||||
03.07 | Keflavík | | ÍBI | 1:1 | |||||
Keflavík | |||||||||
03.07 | Fram | | ÍBV | 3:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
04.07 | Valur | | KR | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
13.07 | KR | | ÍBI | 2:2 | |||||
Reykjavík | |||||||||
14.07 | Valur | | ÍA | 3:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.07 | Víkingur | | Keflavík | 3:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
16.07 | KA | | KR | 3:0 | |||||
Akureyri | |||||||||
17.07 | ÍBV | | ÍBI | 3:1 | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
17.07 | Breiðablik | | Fram | 1:0 | |||||
Kópavogur | |||||||||
24.07 | KR | | ÍBV | 1:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
24.07 | ÍA | | KA | 1:0 | |||||
Akranes | |||||||||
24.07 | Keflavík | | Breiðablik | 1:0 | |||||
Keflavík | |||||||||
24.07 | ÍBI | | Víkingur | 2:2 | |||||
Ísafjörður Ísafjarðarvöllur | |||||||||
25.07 | Fram | | Valur | 1:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
28.07 | Breiðablik | | ÍBI | 0:2 | |||||
Kópavogur | |||||||||
28.07 | Víkingur | | ÍBV | 1:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
28.07 | KA | | Fram | 0:0 | |||||
Akureyri | |||||||||
28.07 | ÍA | | KR | 1:1 | |||||
Akranes | |||||||||
29.07 | Valur | | Keflavík | 2:1 | |||||
Reykjavík |
Day 2 | |||||||||
01.07 | Sochaux-Montbéliard | | Toulouse | 2:3 | |||||
Day 13 | |||||||||
28.07 | Brage | | Göteborg | 1:3 | |||||
Borlänge | |||||||||
28.07 | Hammarby | | Norrköping | 1:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
28.07 | Östers | | AIK | 2:2 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 12 | |||||||||
14.07 | Brage | | AIK | 1:1 | |||||
Borlänge | |||||||||
14.07 | Göteborg | | Kalmar | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
14.07 | Norrköping | | Elfsborg | 1:2 | |||||
Norrköping | |||||||||
14.07 | Östers | | Örgryte | 1:0 | |||||
Växjö | |||||||||
18.07 | Hammarby | | Halmstad | 4:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
18.07 | Malmö | | Åtvidaberg | 1:1 | |||||
Malmö |
Day 11 | |||||||||
07.07 | AIK | | Brage | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
07.07 | Elfsborg | | Norrköping | 2:2 | |||||
Borås | |||||||||
07.07 | Kalmar | | Göteborg | 1:4 | |||||
Kalmar | |||||||||
07.07 | Örgryte | | Östers | 1:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
11.07 | Halmstad | | Hammarby | 3:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
11.07 | Åtvidaberg | | Malmö | 0:2 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
Day 10 | |||||||||
04.07 | AIK | | Halmstad | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
04.07 | Elfsborg | | Åtvidaberg | 3:1 | |||||
Borås | |||||||||
04.07 | Kalmar | | Örgryte | 1:2 | |||||
Kalmar |
Day 2 | |||||||||
25.07 | Boca Juniors | | Platense | 4:1 | |||||
25.07 | Independiente | | Rosario Central | 2:1 | |||||
25.07 | Estudiantes | | Huracán | 1:0 | |||||
25.07 | Ferro Carril Oeste | | Racing de Córdoba | 3:1 | |||||
25.07 | Sarmiento | | Talleres | 1:2 | |||||
25.07 | Instituto | | Vélez Sársfield | 1:1 | |||||
25.07 | Nueva Chicago | | Unión | 4:2 | |||||
25.07 | Newell's Old Boys | | Quilmes | 2:1 | |||||
25.07 | Argentinos Juniors | | Racing Club | 0:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
18.07 | River Plate | | Argentinos Juniors | 2:1 | |||||
18.07 | Racing Club | | Newell's Old Boys | 0:3 | |||||
18.07 | Quilmes | | Nueva Chicago | 2:1 | |||||
18.07 | Unión | | Instituto | 2:0 | |||||
18.07 | Vélez Sársfield | | Sarmiento | 1:0 | |||||
18.07 | Talleres | | Ferro Carril Oeste | 1:1 | |||||
18.07 | Racing de Córdoba | | Estudiantes | 0:1 | |||||
18.07 | Huracán | | Independiente | 1:0 | |||||
18.07 | Rosario Central | | Boca Juniors | 1:1 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Estudiantes | 36 | 21 | 12 | 3 | 50-18 | 54 | ||
2. | Independiente | 36 | 19 | 14 | 3 | 64-30 | 52 | ||
3. | Boca Juniors | 36 | 17 | 14 | 5 | 60-36 | 48 | ||
4. | Newell's Old Boys | 36 | 15 | 14 | 7 | 60-34 | 44 | ||
5. | Vélez Sársfield | 36 | 16 | 10 | 10 | 45-37 | 42 | ||
6. | Huracán | 36 | 15 | 11 | 10 | 44-37 | 41 | ||
7. | Racing de Córdoba | 36 | 13 | 13 | 10 | 62-47 | 39 | ||
8. | Rosario Central | 36 | 13 | 11 | 12 | 55-49 | 37 | ||
9. | Ferro Carril Oeste | 36 | 11 | 15 | 10 | 36-39 | 37 | ||
10. | River Plate | 36 | 12 | 10 | 14 | 43-46 | 34 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Cosmos | 32 | 23 | 0 | 9 | 73-52 | 138 | ||
2. | Montreal Manic | 32 | 19 | 0 | 13 | 60-43 | 114 | ||
3. | Toronto Blizzard | 32 | 17 | 0 | 15 | 64-47 | 102 | ||
4. | Chicago Sting | 32 | 13 | 0 | 19 | 56-67 | 78 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fort Laudeerdale Strikers | 32 | 18 | 0 | 14 | 64-74 | 108 | ||
2. | Tulsa Roughnecks | 32 | 16 | 0 | 16 | 69-57 | 96 | ||
3. | Tampa Bay Rowdies | 32 | 12 | 0 | 20 | 47-77 | 72 | ||
4. | Jacksonville Tea Men | 32 | 11 | 0 | 21 | 41-71 | 66 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vancouver Whitecaps | 32 | 20 | 0 | 12 | 58-48 | 120 | ||
2. | San Diego Sockers | 32 | 19 | 0 | 13 | 71-54 | 114 | ||
3. | Seattle Sounders | 32 | 18 | 0 | 14 | 72-48 | 108 | ||
4. | Portland Timbers | 32 | 14 | 0 | 18 | 49-44 | 84 | ||
5. | San Jose Earthquakes | 32 | 13 | 0 | 19 | 47-62 | 78 | ||
6. | Edmonton Drillers | 32 | 11 | 0 | 21 | 38-65 | 66 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney City | 30 | 20 | 5 | 5 | 68-28 | 45 | ||
2. | Saint George Saints | 30 | 14 | 8 | 8 | 47-40 | 36 | ||
3. | Wollongong City Wolves | 30 | 16 | 3 | 11 | 43-46 | 35 | ||
4. | Heidelberg United | 30 | 13 | 8 | 9 | 42-37 | 34 | ||
5. | Preston Makedonia | 30 | 12 | 10 | 8 | 45-41 | 34 | ||
6. | South Melbourne Hellas | 30 | 11 | 9 | 10 | 46-37 | 31 | ||
7. | APIA Leichhardt | 30 | 12 | 7 | 11 | 49-54 | 31 | ||
8. | Sydney Olympic | 30 | 12 | 6 | 12 | 52-42 | 30 | ||
9. | West Adelaide Hellas | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-40 | 28 | ||
10. | Marconi Fairfield | 30 | 12 | 4 | 14 | 44-43 | 28 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |