Football matches in July 1981 |
Tahiti | | New Caledonia | 1:0 | ||||||
Papua New Guinea | | Vanuatu | 1:0 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Solomon Islands | | Vanuatu | 2:1 | ||||||
Tahiti | | West Samoa | 13:0 | ||||||
Day 7 | |||||||||
New Caledonia | | Papua New Guinea | 5:1 | ||||||
Solomon Islands | | Fiji | 1:2 | ||||||
Vanuatu | | West Samoa | 13:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
New Caledonia | | West Samoa | 8:0 | ||||||
Solomon Islands | | Papua New Guinea | 1:2 | ||||||
Tahiti | | Fiji | 6:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Papua New Guinea | | West Samoa | 4:1 | ||||||
Solomon Islands | | New Caledonia | 1:1 | ||||||
Vanuatu | | Fiji | 1:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
New Caledonia | | Fiji | 3:0 | ||||||
Solomon Islands | | West Samoa | 5:0 | ||||||
Tahiti | | Vanuatu | 1:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
New Caledonia | | Vanuatu | 2:2 | ||||||
Papua New Guinea | | Fiji | 3:2 | ||||||
Solomon Islands | | Tahiti | 1:4 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Fiji | | West Samoa | 4:0 | ||||||
Papua New Guinea | | Vanuatu | 3:2 | ||||||
Tahiti | | New Caledonia | 1:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Tahiti | | Papua New Guinea | 5:0 | ||||||
02.07 | Colombia | | Spain | 1:1 | |||||
Bogotá | |||||||||
05.07 | Chile | | Spain | 1:1 (1:1) | |||||
Santiago | |||||||||
06.07 | Malawi | | Mozambique | 3:1 | |||||
08.07 | Zimbabwe | | Mozambique | 4:2 | |||||
08.07 | Brazil | | Spain | 1:0 | |||||
Salvador | |||||||||
10.07 | Malawi | | Zimbabwe | 2:0 | |||||
12.07 | Kenya | | Mauritius | 2:1 | |||||
12.07 | Réunion | | Madagascar | 2:3 | |||||
13.07 | Réunion | | Madagascar | 0:3 | |||||
14.07 | Kenya | | Réunion | 3:1 | |||||
14.07 | Mauritius | | Madagascar | 0:0 | |||||
15.07 | Uruguay | | Chile | 0:0 | |||||
16.07 | Benin | | Zaire | 1:2 | |||||
18.07 | Nigeria | | Upper Volta | 1:0 | |||||
19.07 | Benin | | Ghana | 1:2 | |||||
19.07 | Kenya | | Madagascar | 1:0 | |||||
19.07 | Réunion | | Mauritius | 1:2 | |||||
26.07 | El Salvador | | Haiti | 4:0 | |||||
28.07 | Zambia | | Nigeria | 3:0 | |||||
29.07 | Congo | | Zaire | 2:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
31.07 | Atlético-MG | | Cerro Porteño | 2:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 4 | |||||||||
28.07 | Atlético-MG | | Olimpia | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 3 | |||||||||
21.07 | Cerro Porteño | | Atlético-MG | 0:1 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
24.07 | Flamengo | | Olimpia | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.07 | Flamengo | | Cerro Porteño | 5:2 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
17.07 | Olimpia | | Atlético-MG | 0:0 | |||||
Asunción | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.07 | Atlético-MG | | Flamengo | 2:2 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
07.07 | Cerro Porteño | | Olimpia | 0:0 | |||||
Asunción |
Day 6 | |||||||||
Hapoel Tel-Aviv | | Maccabi Netanya | 1:4 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Wiener SC | | Maccabi Netanya | 2:0 | ||||||
Liège | | Hapoel Tel-Aviv | 4:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Wiener SC | | Hapoel Tel-Aviv | 3:1 | ||||||
Liège | | Maccabi Netanya | 3:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Liège | | Wiener SC | 3:0 | ||||||
Maccabi Netanya | | Hapoel Tel-Aviv | 1:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Maccabi Netanya | | Wiener SC | 1:1 | ||||||
Hapoel Tel-Aviv | | Liège | 1:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Werder | | Malmö | 1:0 | ||||||
Spartak Pleven | | Zürich | 4:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Spartak Pleven | | Werder | 2:3 | ||||||
Zürich | | Malmö | 0:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Malmö | | Werder | 2:2 | ||||||
Zürich | | Spartak Pleven | 3:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Werder | | Zürich | 3:1 | ||||||
Spartak Pleven | | Malmö | 2:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Budućnost | | Östers | 3:1 | ||||||
SSW Innsbruck | | OB | 3:3 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Budućnost | | SSW Innsbruck | 1:2 | ||||||
Östers | | OB | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Budućnost | | OB | 4:2 | ||||||
SSW Innsbruck | | Östers | 1:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
OB | | SSW Innsbruck | 1:1 | ||||||
Östers | | Budućnost | 0:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Aarhus | | Zbrojovka | 4:2 | ||||||
Linzer ASK | | Brage | 3:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Linzer ASK | | Aarhus | 1:1 | ||||||
Brage | | Zbrojovka | 0:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Zbrojovka | | Aarhus | 3:0 | ||||||
Brage | | Linzer ASK | 3:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Aarhus | | Linzer ASK | 1:0 | ||||||
Zbrojovka | | Brage | 2:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Molenbeek | | Young Boys | 3:1 | ||||||
Sparta Praha | | Bryne | 0:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Molenbeek | | Bryne | 2:1 | ||||||
Sparta Praha | | Young Boys | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Bryne | | Young Boys | 0:0 | ||||||
Sparta Praha | | Molenbeek | 3:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Bryne | | Sparta Praha | 0:3 | ||||||
Young Boys | | Molenbeek | 0:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Grasshopper | | Hertha | 1:2 | ||||||
Day 5 | |||||||||
IFK Göteborg | | Grasshopper | 2:1 | ||||||
Hertha | | Bohemians Praha | 2:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Hertha | | IFK Göteborg | 1:2 | ||||||
Grasshopper | | Bohemians Praha | 0:3 | ||||||
Day 3 | |||||||||
IFK Göteborg | | Bohemians Praha | 2:1 | ||||||
Hertha | | Grasshopper | 5:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Bohemians Praha | | Hertha | 1:2 | ||||||
Grasshopper | | IFK Göteborg | 1:4 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Viking | | Willem II | 2:2 | ||||||
Marek | | Stuttgarter Kickers | 0:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Stuttgarter Kickers | | Viking | 4:0 | ||||||
Willem II | | Marek | 4:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Viking | | Marek | 3:0 | ||||||
Willem II | | Stuttgarter Kickers | 3:3 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Stuttgarter Kickers | | Marek | 2:0 | ||||||
Willem II | | Viking | 0:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Marek | | Willem II | 0:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Rudá Hvězda Cheb | | Luzern | 6:0 | ||||||
Næstved | | Antwerp | 0:3 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Antwerp | | Rudá Hvězda Cheb | 4:1 | ||||||
Næstved | | Luzern | 1:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Antwerp | | Luzern | 2:2 | ||||||
Næstved | | Rudá Hvězda Cheb | 2:3 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Antwerp | | Næstved | 0:1 | ||||||
Luzern | | Rudá Hvězda Cheb | 2:2 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Neftchi | | Chernomorets | 2:1 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Dynamo Minsk | | Ararat | 1:2 (1:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
SKA | | Dynamo Kiev | 0:1 (0:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Shakhtyor | | Dnepr | 5:3 (2:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Zenit | | Dynamo Tbilisi | 2:2 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Pakhtakor | | Torpedo | 1:1 (1:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Kairat | | CSKA | 0:2 (0:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Spartak | | Kuban | 4:2 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Moscow | | Tavriya | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 21 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Kuban | 4:2 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | CSKA | 0:0 | ||||||
Tashkent | |||||||||
Zenit | | Ararat | 1:1 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Spartak | | Tavriya | 6:1 (3:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
SKA | | Chernomorets | 0:0 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Kairat | | Torpedo | 1:2 (0:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Neftchi | | Dynamo Kiev | 1:1 (1:1) | ||||||
Baku | |||||||||
Dynamo Minsk | | Dynamo Tbilisi | 1:4 (0:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Day 20 | |||||||||
CSKA | | Spartak | 2:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Ararat | | Dynamo Tbilisi | 1:4 (1:1) | ||||||
Erevan | |||||||||
Chernomorets | | Pakhtakor | 1:0 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Kuban | | Zenit | 2:2 (1:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Dnepr | | SKA | 0:1 (0:1) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Tavriya | | Dynamo Minsk | 2:2 (0:2) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Dynamo Kiev | | Kairat | 3:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Moscow | 0:3 (0:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Neftchi | 5:0 (4:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Day 19 | |||||||||
Torpedo | | Spartak | 2:2 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Tavriya | | Zenit | 1:0 (1:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Kuban | | Dynamo Minsk | 0:4 (0:1) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Chernomorets | | Kairat | 1:0 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Dnepr | | Neftchi | 3:0 (1:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Shakhtyor | | SKA | 4:0 (2:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dynamo Kiev | | Pakhtakor | 4:0 (2:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
CSKA | | Dynamo Moscow | 0:2 (0:0) | ||||||
Moscow |
Day 23 | |||||||||
17.07 | Prikarpatye | | Karpaty | 3:1 (1:1) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
17.07 | Spartak Ordzhonikidze | | Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
17.07 | Guria | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
17.07 | Spartak Kostroma | | Shinnik | 1:1 (0:1) | |||||
Kostroma | |||||||||
17.07 | Iskra | | Zhalgiris | 0:1 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
17.07 19:00 | Fakel | | Metallist | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
17.07 19:00 | SKA Kiev | | Zarya | 2:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
17.07 19:00 | SKA Khabarovsk | | Traktor | 3:0 (2:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
17.07 19:00 | Kuzbass | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Kemerovo | |||||||||
17.07 19:30 | Kolos | | Metallurg | 0:1 (0:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
17.07 19:30 | Buston | | Pamir | 0:1 (0:1) | |||||
Jizzax | |||||||||
17.07 19:30 | Nistru | | SKA Odessa | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 22 | |||||||||
11.07 | Iskra | | Nistru | 2:0 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
13.07 | Metallurg | | Pamir | 1:1 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
13.07 | Kolos | | Dynamo | 3:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
13.07 | Shinnik | | Torpedo | 3:1 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
13.07 18:30 | Spartak Kostroma | | Guria | 3:0 (2:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
13.07 19:00 | Kuzbass | | Metallist | 2:3 (1:1) | |||||
Kemerovo | |||||||||
13.07 19:00 | SKA Khabarovsk | | Zarya | 0:2 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
13.07 19:00 | Lokomotiv | | Fakel | 3:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
13.07 19:00 | Traktor | | SKA Kiev | 3:0 (2:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
13.07 19:00 | Karpaty | | Buston | 2:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
13.07 19:00 | Prikarpatye | | Spartak Ordzhonikidze | 2:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
Day 21 | |||||||||
08.07 | Zhalgiris | | Nistru | 2:1 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
08.07 | Iskra | | SKA Odessa | 2:1 (2:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
09.07 | Metallurg | | Buston | 4:1 (1:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
09.07 | Prikarpatye | | Dynamo | 0:0 | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
09.07 | Kolos | | Spartak Ordzhonikidze | 3:1 (2:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
09.07 19:00 | Kuzbass | | Zarya | 0:2 (0:1) | |||||
Kemerovo | |||||||||
09.07 19:00 | SKA Khabarovsk | | Metallist | 0:2 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
09.07 19:00 | Lokomotiv | | SKA Kiev | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
09.07 19:00 | Traktor | | Fakel | 2:2 (1:1) | |||||
Pavlodar | |||||||||
09.07 19:00 | Karpaty | | Pamir | 4:1 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
10.07 | Shinnik | | Guria | 2:1 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
10.07 18:30 | Spartak Kostroma | | Torpedo | 2:1 (1:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
Day 20 | |||||||||
03.07 | Guria | | Iskra | 3:0 (2:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
03.07 | Nistru | | Shinnik | 3:0 (2:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
03.07 | Pamir | | Kolos | 2:0 (1:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
03.07 18:00 | SKA Odessa | | Spartak Kostroma | 0:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
03.07 18:00 | Fakel | | SKA Khabarovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
03.07 18:30 | Buston | | Prikarpatye | 2:0 (1:0) | |||||
Jizzax | |||||||||
03.07 18:30 | Metallist | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
03.07 19:00 | Dynamo | | Karpaty | 2:1 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
03.07 19:00 | Spartak Ordzhonikidze | | Metallurg | 0:0 | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
03.07 19:00 | SKA Kiev | | Kuzbass | 1:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
03.07 19:30 | Zarya | | Traktor | 0:0 | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
03.07 20:00 | Torpedo | | Zhalgiris | 0:1 (0:1) | |||||
Kutaisi |
Day 18 | |||||||||
28.07 | Znamya Truda | | Dynamo Bryansk | 1:1 (1:0) | |||||
28.07 | Dynamo Leningrad | | Volga Kalinin | 2:2 (1:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
28.07 | Stroitel | | Spartak Ryazan | 3:1 | |||||
28.07 | Moskvich | | Krasnaya Presnya | 1:2 | |||||
28.07 18:00 | Dynamo Vologda | | FShM | 3:0 (2:0) | |||||
Vologda | |||||||||
28.07 19:00 | Baltika | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
28.07 19:00 | Sever | | Saturn | 1:2 (1:0) | |||||
Murmansk | |||||||||
Day 17 | |||||||||
25.07 | Znamya Truda | | Krasnaya Presnya | 1:0 | |||||
25.07 | Dynamo Leningrad | | Saturn | 2:2 (2:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
25.07 | Dynamo Vologda | | Spartak Ryazan | 5:2 (2:2) | |||||
Vologda | |||||||||
25.07 | Stroitel | | FShM | 5:0 | |||||
25.07 | Sever | | Volga Kalinin | 1:0 (1:0) | |||||
Murmansk | |||||||||
25.07 | Moskvich | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:1) | |||||
25.07 17:00 | Tekstilshchik | | Volzhanin | 4:2 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
25.07 18:00 | Baltika | | TOZ | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 16 | |||||||||
17.07 | Dynamo Bryansk | | Dynamo Vologda | 3:1 | |||||
Bryansk | |||||||||
17.07 | Krasnaya Presnya | | Stroitel | 4:1 | |||||
18.07 | Saturn | | Volzhanin | 2:0 (2:0) | |||||
Rybinsk | |||||||||
18.07 | Spartak Ryazan | | Dynamo Leningrad | 1:2 | |||||
18.07 | Lokomotiv Kaluga | | Moskvich | 2:1 | |||||
Kaluga | |||||||||
18.07 | Volga Kalinin | | Tekstilshchik | 0:1 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
18.07 | FShM | | Sever | 2:1 | |||||
18.07 | TOZ | | Znamya Truda | 1:3 | |||||
Tula | |||||||||
Day 15 | |||||||||
14.07 | Dynamo Bryansk | | Stroitel | 4:1 | |||||
Bryansk | |||||||||
14.07 | Krasnaya Presnya | | Dynamo Vologda | 1:2 | |||||
15.07 | Spartak Ryazan | | Sever | 2:0 | |||||
15.07 | Lokomotiv Kaluga | | Znamya Truda | 1:2 | |||||
Kaluga | |||||||||
15.07 | FShM | | Dynamo Leningrad | 1:0 | |||||
15.07 | TOZ | | Moskvich | 3:3 (2:1) | |||||
Tula | |||||||||
15.07 03:00 | Volga Kalinin | | Volzhanin | 9:0 (4:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
15.07 18:30 | Saturn | | Tekstilshchik | 2:3 (1:2) | |||||
Rybinsk | |||||||||
Day 14 | |||||||||
05.07 | Znamya Truda | | Baltika | 1:1 (0:1) | |||||
05.07 | Dynamo Leningrad | | Krasnaya Presnya | 1:0 | |||||
05.07 | Dynamo Vologda | | TOZ | 3:0 (1:0) | |||||
Vologda | |||||||||
05.07 | Stroitel | | Lokomotiv Kaluga | 0:0 | |||||
Cherepovets | |||||||||
05.07 | Volzhanin | | FShM | 1:2 | |||||
05.07 17:00 | Sever | | Dynamo Bryansk | 2:0 | |||||
Murmansk | |||||||||
05.07 17:30 | Tekstilshchik | | Spartak Ryazan | 2:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
Day 13 | |||||||||
02.07 | Dynamo Leningrad | | Dynamo Bryansk | 2:0 | |||||
02.07 | Dynamo Vologda | | Lokomotiv Kaluga | 3:1 (2:0) | |||||
Vologda | |||||||||
02.07 | Stroitel | | TOZ | 0:0 | |||||
Cherepovets | |||||||||
02.07 | Sever | | Krasnaya Presnya | 1:1 | |||||
Murmansk | |||||||||
02.07 | Moskvich | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
02.07 | Volzhanin | | Spartak Ryazan | 0:1 (0:0) | |||||
02.07 18:00 | Saturn | | Volga Kalinin | 1:1 (1:1) | |||||
Rybinsk | |||||||||
02.07 18:30 | Tekstilshchik | | FShM | 2:1 | |||||
Ivanovo | |||||||||
Day 11 | |||||||||
31.07 | TOZ | | Dynamo Leningrad | 0:1 (0:1) | |||||
Tula |
Day 18 | |||||||||
11.07 17:00 | Torpedo Vladimir | | Khimik Dzerzhinsk | 0:1 (0:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
11.07 19:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Metallurg Magnitogorsk | 1:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
28.07 | Svetotechnika | | Dynamo Kirov | 2:3 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
28.07 | Sokol | | Gazovik | 2:1 | |||||
28.07 18:00 | Zenit | | Gastello | 4:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
28.07 18:00 | Stal | | Druzhba Yoshkar-Ola | 0:2 | |||||
Cheboksary | |||||||||
28.07 18:30 | Rubin | | Turbina | 2:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
28.07 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Krylya Sovetov | 0:3 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
Day 17 | |||||||||
25.07 | Svetotechnika | | Druzhba Yoshkar-Ola | 0:1 (0:1) | |||||
Saransk | |||||||||
25.07 17:00 | Torpedo Vladimir | | Volga Gorkiy | 1:0 | |||||
Vladimir | |||||||||
25.07 18:00 | Zenit | | Turbina | 1:2 | |||||
Izhevsk | |||||||||
25.07 18:00 | Stal | | Dynamo Kirov | 1:1 | |||||
Cheboksary | |||||||||
25.07 18:30 | Rubin | | Gastello | 4:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
25.07 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Gazovik | 3:3 | |||||
Tolyatti | |||||||||
26.07 19:00 | Sokol | | Krylya Sovetov | 1:3 (0:2) | |||||
Saratov | |||||||||
Day 16 | |||||||||
19.07 | Khimik Dzerzhinsk | | Rubin | 1:0 | |||||
19.07 | Turbina | | Torpedo Tolyatti | 3:1 | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
19.07 17:00 | Dynamo Kirov | | Torpedo Vladimir | 4:2 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
19.07 18:00 | Gazovik | | Metallurg Magnitogorsk | 4:0 | |||||
Orenburg | |||||||||
19.07 18:00 | Volga Gorkiy | | Zenit | 1:1 | |||||
Gorky | |||||||||
19.07 18:00 | Gastello | | Sokol | 1:1 | |||||
Ufa | |||||||||
19.07 19:00 | Krylya Sovetov | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:1 (0:1) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 15 | |||||||||
16.07 | Khimik Dzerzhinsk | | Zenit | 3:1 (2:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
16.07 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Torpedo Vladimir | 2:1 | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
16.07 | Turbina | | Sokol | 0:0 | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
16.07 18:00 | Volga Gorkiy | | Rubin | 0:2 (0:0) | |||||
Gorky | |||||||||
16.07 18:00 | Gastello | | Torpedo Tolyatti | 1:4 | |||||
Ufa | |||||||||
16.07 18:00 | Stal | | Svetotechnika | 2:0 (1:0) | |||||
Cheboksary | |||||||||
16.07 19:00 | Krylya Sovetov | | Metallurg Magnitogorsk | 0:0 | |||||
Kuybyshev | |||||||||
16.07 19:00 | Gazovik | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
Day 14 | |||||||||
05.07 | Gazovik | | Krylya Sovetov | 1:3 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
05.07 | Sokol | | Volga Gorkiy | 4:0 | |||||
05.07 17:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Turbina | 2:0 (2:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
05.07 17:00 | Torpedo Vladimir | | Stal | 0:0 | |||||
Vladimir | |||||||||
05.07 18:00 | Zenit | | Druzhba Yoshkar-Ola | 1:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
05.07 18:00 | Rubin | | Dynamo Kirov | 1:1 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
05.07 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Khimik Dzerzhinsk | 2:0 | |||||
Tolyatti | |||||||||
05.07 19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Gastello | 0:0 | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
Day 13 | |||||||||
02.07 | Sokol | | Khimik Dzerzhinsk | 4:2 | |||||
02.07 18:00 | Zenit | | Dynamo Kirov | 2:1 | |||||
Izhevsk | |||||||||
02.07 18:00 | Torpedo Vladimir | | Svetotechnika | 0:1 | |||||
Vladimir | |||||||||
02.07 18:30 | Rubin | | Druzhba Yoshkar-Ola | 2:0 | |||||
Kazan | |||||||||
02.07 18:30 | Torpedo Tolyatti | | Volga Gorkiy | 1:3 | |||||
Tolyatti | |||||||||
02.07 19:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Gastello | 1:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
02.07 19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Turbina | 2:0 (0:0) | |||||
Magnitogorsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Kirov | 32 | 22 | 6 | 4 | 62-24 | 50 | ||
2. | Lokomotiv Chelyabinsk | 32 | 16 | 10 | 6 | 44-26 | 42 | ||
3. | Zenit | 32 | 15 | 9 | 8 | 52-31 | 39 | ||
4. | Khimik Dzerzhinsk | 32 | 15 | 6 | 11 | 42-34 | 36 | ||
5. | Rubin | 32 | 14 | 8 | 10 | 46-30 | 36 | ||
6. | Druzhba Yoshkar-Ola | 32 | 13 | 9 | 10 | 38-42 | 35 | ||
7. | Krylya Sovetov | 32 | 11 | 13 | 8 | 41-26 | 35 | ||
8. | Torpedo Tolyatti | 32 | 13 | 7 | 12 | 52-50 | 33 | ||
9. | Svetotechnika | 32 | 10 | 11 | 11 | 31-37 | 31 | ||
10. | Turbina | 32 | 10 | 11 | 11 | 33-41 | 31 |
Day 18 | |||||||||
28.07 | Angara | | Luch | 3:1 | |||||
Angarsk | |||||||||
28.07 | Uralets Nizhniy Tagil | | Dynamo Barnaul | 1:1 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
28.07 | Uralmash | | Torpedo Rubtsovsk | 3:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
28.07 18:30 | Zvezda Irkutsk | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 1:1 | |||||
Irkutsk | |||||||||
28.07 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Zapsibovets | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
28.07 19:00 | Manometr | | Chkalovets | 4:1 | |||||
Tomsk | |||||||||
28.07 19:00 | Zvezda Perm | | Lokomotiv Ulan-Ude | 3:1 | |||||
Perm | |||||||||
Day 17 | |||||||||
25.07 | Irtysh | | Fakel | 3:0 | |||||
Omsk | |||||||||
25.07 | Uralets Nizhniy Tagil | | Torpedo Rubtsovsk | 1:0 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
25.07 17:00 | Uralmash | | Dynamo Barnaul | 0:2 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
25.07 18:30 | Zvezda Irkutsk | | Luch | 2:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
25.07 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Chkalovets | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
25.07 19:00 | Manometr | | Zapsibovets | 4:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
25.07 19:00 | Zvezda Perm | | Amur Blagoveshchensk | 1:0 | |||||
Perm | |||||||||
Day 16 | |||||||||
18.07 | Zapsibovets | | Fakel | 2:0 | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
18.07 | Torpedo Rubtsovsk | | Manometr | 1:1 | |||||
18.07 | Lokomotiv Ulan-Ude | | Zvezda Irkutsk | 1:2 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
18.07 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Uralmash | 2:0 (0:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
18.07 | Chkalovets | | Irtysh | 0:6 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
18.07 18:30 | Amur Blagoveshchensk | | Angara | 2:1 | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
18.07 19:00 | Dynamo Barnaul | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:2 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
18.07 19:00 | Luch | | Uralets Nizhniy Tagil | 0:1 | |||||
Vladivostok | |||||||||
Day 15 | |||||||||
15.07 | Luch | | Uralmash | 3:1 (2:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
15.07 | Zapsibovets | | Irtysh | 2:0 (0:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
15.07 | Torpedo Rubtsovsk | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 3:0 (1:0) | |||||
Rubtsovsk | |||||||||
15.07 | Amur Komsomolsk-na-Amure | | Uralets Nizhniy Tagil | 2:2 | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
15.07 | Chkalovets | | Fakel | 0:1 | |||||
Novosibirsk | |||||||||
15.07 18:30 | Amur Blagoveshchensk | | Zvezda Irkutsk | 2:1 (2:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
15.07 18:30 | Lokomotiv Ulan-Ude | | Angara | 2:0 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
15.07 19:00 | Dynamo Barnaul | | Manometr | 4:2 (1:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 14 | |||||||||
05.07 | Uralets Nizhniy Tagil | | Lokomotiv Ulan-Ude | 1:0 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
05.07 | Zvezda Irkutsk | | Zvezda Perm | 1:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
05.07 15:00 | Irtysh | | Torpedo Rubtsovsk | 3:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
05.07 17:00 | Uralmash | | Amur Blagoveshchensk | 5:0 (3:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
05.07 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Luch | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
05.07 19:00 | Manometr | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 2:1 | |||||
Tomsk | |||||||||
Day 13 | |||||||||
02.07 | Angara | | Zvezda Perm | 3:0 | |||||
Angarsk | |||||||||
02.07 | Uralets Nizhniy Tagil | | Amur Blagoveshchensk | 1:1 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
02.07 | Uralmash | | Lokomotiv Ulan-Ude | 1:2 (1:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
02.07 | Zapsibovets | | Chkalovets | 1:0 (1:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
02.07 | Fakel | | Torpedo Rubtsovsk | 4:3 | |||||
02.07 18:00 | Irtysh | | Dynamo Barnaul | 2:0 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
02.07 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 4:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
02.07 19:00 | Manometr | | Luch | 0:1 | |||||
Tomsk |
03.07 18:30 | Novator | | SKA | 2:1 | |||||
Zhdanov | |||||||||
03.07 19:00 | Spartak Zhitomir | | Kolos Poltava | 1:1 | |||||
Zhytomyr | |||||||||
06.07 19:00 | Niva | | Kolos Poltava | 2:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
06.07 19:00 | Novator | | Goverla | 1:0 | |||||
Zhdanov | |||||||||
17.07 | Zvezda Kirovograd | | Kolos Poltava | 0:0 | |||||
17.07 19:00 | Niva | | Metallurg Dneprodzerzhinsk | 4:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
17.07 19:00 | Novator | | Podolye | 3:0 | |||||
Zhdanov | |||||||||
20.07 19:00 | Krivbass | | Kolos Poltava | 3:0 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
25.07 | Kolos Poltava | | Desna | 1:2 | |||||
28.07 | Kolos Poltava | | Frunzenets | 1:0 | |||||
01.07 | Tselinnik | | Ekibastuzets | 1:0 (0:0) | |||||
Tselinograd | |||||||||
01.07 | Khimik Stepnogorsk | | Shakhtyor | 2:3 | |||||
01.07 19:00 | Alga | | Meliorator Kzyl-Orda | 2:0 (1:0) | |||||
Frunze | |||||||||
01.07 19:00 | Khimik Zhambyl | | Aktyubinets | 0:0 | |||||
Dzhambul | |||||||||
01.07 19:00 | Zhetysu | | Torpedo Kokchetav | 0:0 | |||||
Panfilov | |||||||||
01.07 19:00 | Uralets Uralsk | | Bulat | 3:0 (1:0) | |||||
Uralsk | |||||||||
01.07 19:00 | SKIF | | Avangard Petropavlovsk | 2:1 (1:0) | |||||
Alma-Ata | |||||||||
01.07 19:30 | Vostok | | Meliorator Chimkent | 2:0 (1:0) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
07.07 | Spartak Semipalatinsk | | Khimik Stepnogorsk | 2:1 (2:1) | |||||
Semipalatinsk | |||||||||
07.07 | Torpedo Kokchetav | | Prikaspiyets | +:- | |||||
07.07 19:00 | Aktyubinets | | Zhetysu | 2:0 | |||||
Aktyubinsk | |||||||||
07.07 19:00 | Shakhtyor | | Khimik Zhambyl | 3:1 (1:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
07.07 19:00 | Ekibastuzets | | Alga | 0:1 (0:1) | |||||
Ekibastuz | |||||||||
07.07 19:00 | Avangard Petropavlovsk | | Uralets Uralsk | 2:2 (0:2) | |||||
Petropavlovsk | |||||||||
07.07 19:30 | Meliorator Chimkent | | Bulat | 2:1 (1:0) | |||||
Chimkent | |||||||||
07.07 19:30 | Vostok | | Tselinnik | 3:0 (0:0) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
07.07 19:30 | Meliorator Kzyl-Orda | | SKIF | 3:3 (2:1) | |||||
Kzyl-Orda | |||||||||
10.07 | Alga | | Shakhtyor | 1:2 | |||||
Frunze | |||||||||
10.07 | Vostok | | Khimik Stepnogorsk | 4:1 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
10.07 | Avangard Petropavlovsk | | Prikaspiyets | +:- | |||||
10.07 19:00 | Ekibastuzets | | Khimik Zhambyl | 0:0 | |||||
Ekibastuz | |||||||||
10.07 19:00 | Spartak Semipalatinsk | | Tselinnik | 2:2 (1:1) | |||||
Semipalatinsk | |||||||||
10.07 19:00 | Meliorator Kzyl-Orda | | Zhetysu | 2:1 (1:1) | |||||
Kzyl-Orda | |||||||||
10.07 19:00 | Torpedo Kokchetav | | Uralets Uralsk | 3:0 (0:0) | |||||
Kokchetav | |||||||||
10.07 19:30 | Aktyubinets | | SKIF | 3:1 | |||||
Aktyubinsk | |||||||||
10.07 19:30 | Meliorator Chimkent | | Dzezkazganets | 2:1 (1:1) | |||||
Chimkent | |||||||||
15.07 | Tselinnik | | Khimik Stepnogorsk | 2:0 (2:0) | |||||
Tselinograd | |||||||||
15.07 19:00 | Shakhtyor | | Ekibastuzets | 3:0 | |||||
Karagandy | |||||||||
15.07 19:00 | Vostok | | Spartak Semipalatinsk | 2:1 (1:0) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
15.07 19:00 | Khimik Zhambyl | | Alga | 2:1 (1:1) | |||||
Dzhambul | |||||||||
15.07 19:00 | Bulat | | Dzezkazganets | 0:1 (0:1) | |||||
Temirtau | |||||||||
15.07 19:00 | Meliorator Kzyl-Orda | | Aktyubinets | 0:4 | |||||
Kzyl-Orda | |||||||||
15.07 19:00 | Avangard Petropavlovsk | | Torpedo Kokchetav | 2:1 (0:0) | |||||
Petropavlovsk | |||||||||
15.07 19:00 | Zhetysu | | SKIF | 2:1 (2:0) | |||||
Panfilov | |||||||||
15.07 19:00 | Prikaspiyets | | Uralets Uralsk | 0:0 | |||||
Guryev | |||||||||
18.07 | Alga | | Khimik Zhambyl | 3:1 | |||||
18.07 | Ekibastuzets | | Shakhtyor | 1:0 | |||||
18.07 | Khimik Stepnogorsk | | Tselinnik | 2:3 | |||||
18.07 18:00 | SKIF | | Zhetysu | 1:1 (0:0) | |||||
Alma-Ata | |||||||||
18.07 19:30 | Aktyubinets | | Meliorator Kzyl-Orda | 2:0 | |||||
Aktyubinsk | |||||||||
22.07 | Tselinnik | | Spartak Semipalatinsk | 1:1 | |||||
Tselinograd | |||||||||
22.07 | Khimik Zhambyl | | Ekibastuzets | 1:2 | |||||
22.07 18:30 | SKIF | | Aktyubinets | 1:2 | |||||
Alma-Ata | |||||||||
22.07 19:00 | Shakhtyor | | Alga | 3:0 | |||||
Karagandy | |||||||||
26.07 | Tselinnik | | Vostok | 3:0 (1:0) | |||||
Tselinograd | |||||||||
26.07 | Khimik Zhambyl | | Shakhtyor | 1:3 | |||||
Dzhambyl | |||||||||
26.07 | Zhetysu | | Aktyubinets | 1:1 | |||||
Panfilov |
04.07 03:00 | Gomselmash | | Dnepr Mogilyov | 0:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
04.07 19:00 | Dynamo Brest | | Atlantas | 1:1 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
07.07 03:00 | Dnepr Mogilyov | | Dvina | 1:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
09.07 | Daugava | | Khimik Grodno | 0:0 | |||||
09.07 | Atlantas | | Avtomobilist Tiraspol | 1:1 (0:1) | |||||
09.07 03:00 | Zveinieks | | Dynamo Brest | 4:3 (2:2) | |||||
Liepāja | |||||||||
12.07 | Daugava | | Dynamo Brest | 4:2 (1:2) | |||||
12.07 03:00 | Dvina | | Gomselmash | 3:2 | |||||
Vitebsk | |||||||||
16.07 | Daugava | | Dnepr Mogilyov | 4:1 (2:1) | |||||
16.07 | Atlantas | | Dvina | 1:0 (1:0) | |||||
21.07 03:00 | Gomselmash | | Dnepr Mogilyov | 0:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
26.07 03:00 | Dnepr Mogilyov | | Atlantas | 3:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
29.07 | Dvina | | Daugava | 0:2 | |||||
Vitebsk | |||||||||
29.07 03:00 | Dnepr Mogilyov | | Zveinieks | 4:0 (2:0) | |||||
Mogilev |
04.07 | FH | | KR | 1:1 | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
04.07 | ÍBV | | Fram | 3:3 | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
05.07 | Valur | | ÍA | 0:2 | |||||
Reykjavík | |||||||||
06.07 | KA | | Þór | 1:1 | |||||
Akureyri | |||||||||
06.07 | Víkingur | | Breiðablik | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
15.07 | KR | | Valur | 0:2 | |||||
Reykjavík | |||||||||
16.07 | Fram | | Breiðablik | 3:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
18.07 | FH | | Víkingur | 2:2 | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
18.07 | Þór | | ÍBV | 1:4 | |||||
Akureyri | |||||||||
18.07 | ÍA | | KA | 0:1 | |||||
Akranes | |||||||||
24.07 | KA | | KR | 1:1 | |||||
Akureyri | |||||||||
25.07 | Breiðablik | | Þór | 3:3 | |||||
Kópavogur | |||||||||
25.07 | ÍBV | | ÍA | 1:2 | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
26.07 | Víkingur | | Fram | 1:3 | |||||
Reykjavík | |||||||||
27.07 | Valur | | FH | 2:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
29.07 | KR | | ÍBV | 1:3 | |||||
Reykjavík | |||||||||
29.07 | Þór | | Fram | 1:2 | |||||
Akureyri | |||||||||
29.07 | ÍA | | Breiðablik | 3:3 | |||||
Akranes | |||||||||
30.07 | Valur | | Víkingur | 4:2 | |||||
Reykjavík | |||||||||
30.07 | FH | | KA | 2:3 | |||||
Hafnarfjörður |
Day 12 | |||||||||
29.07 | Lyn | | Vålerengen | 2:4 | |||||
29.07 | Lillestrøm | | Ham-Kam | 1:0 | |||||
29.07 | Start | | Moss | 1:3 | |||||
29.07 | Fredrikstad | | Rosenborg | 0:0 | |||||
29.07 | Brann | | Viking | 1:2 | |||||
29.07 | Bryne | | Haugar | 1:1 | |||||
Day 11 | |||||||||
13.07 | Rosenborg | | Moss | 3:1 | |||||
13.07 | Lyn | | Haugar | 1:0 | |||||
13.07 | Start | | Viking | 4:0 | |||||
13.07 | Fredrikstad | | Lillestrøm | 2:2 | |||||
13.07 | Brann | | Vålerengen | 0:1 | |||||
13.07 | Bryne | | Ham-Kam | 0:2 | |||||
Day 10 | |||||||||
06.07 | Viking | | Rosenborg | 2:0 | |||||
06.07 | Vålerengen | | Start | 5:2 | |||||
06.07 | Moss | | Fredrikstad | 2:1 | |||||
06.07 | Lillestrøm | | Bryne | 0:1 | |||||
06.07 | Ham-Kam | | Lyn | 2:0 | |||||
06.07 | Haugar | | Brann | 0:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
28.07 | Nice | | Bordeaux | 2:2 | |||||
28.07 | Paris Saint-Germain | | Lavallois | 2:1 | |||||
28.07 | Nantes | | Bastia | 1:0 | |||||
28.07 | Nancy-Lorraine | | Montpellier | 3:2 | |||||
28.07 | Valenciennes | | Lyon | 0:1 | |||||
28.07 | Saint-Étienne | | Monaco | 2:0 | |||||
28.07 | Sochaux-Montbéliard | | Metz | 2:1 | |||||
28.07 | Brest | | Tours | 2:1 | |||||
28.07 | Auxerre | | Lille | 1:2 | |||||
28.07 | Lens | | Strasbourg | 0:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
24.07 | Nice | | Valenciennes | 1:2 | |||||
24.07 | Montpellier | | Auxerre | 0:0 | |||||
24.07 | Tours | | Paris Saint-Germain | 1:2 | |||||
24.07 | Strasbourg | | Monaco | 0:1 | |||||
24.07 | Bordeaux | | Nantes | 3:2 | |||||
24.07 | Lavallois | | Sochaux-Montbéliard | 1:1 | |||||
24.07 | Bastia | | Lens | 1:0 | |||||
24.07 | Lyon | | Nancy-Lorraine | 2:0 | |||||
24.07 | Metz | | Saint-Étienne | 0:0 | |||||
24.07 | Lille | | Brest | 1:1 | |||||
Day 15 | |||||||||
15.07 | Brage | | Östers | 0:0 | |||||
Borlänge | |||||||||
15.07 | Djurgårdens | | Göteborg | 0:4 | |||||
Stockholm | |||||||||
15.07 | Malmö | | Hammarby | 1:0 | |||||
Malmö | |||||||||
19.07 | Halmstad | | Norrköping | 1:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
19.07 | Kalmar | | AIK | 1:0 | |||||
Kalmar | |||||||||
19.07 | Åtvidaberg | | Elfsborg | 0:1 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
19.07 | Örgryte | | IFK Sundsvall | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 14 | |||||||||
04.07 | Halmstad | | Djurgårdens | 2:3 | |||||
Halmstad | |||||||||
05.07 | AIK | | IFK Sundsvall | 5:1 | |||||
Solna | |||||||||
05.07 | Norrköping | | Örgryte | 1:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
08.07 | Brage | | Hammarby | 1:0 | |||||
Borlänge | |||||||||
08.07 | Göteborg | | Åtvidaberg | 3:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
08.07 | Kalmar | | Malmö | 1:2 | |||||
Kalmar | |||||||||
08.07 | Östers | | Elfsborg | 3:1 | |||||
Växjö |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Cosmos | 32 | 23 | 0 | 9 | 80-49 | 138 | ||
2. | Montreal Manic | 32 | 15 | 0 | 17 | 63-57 | 90 | ||
3. | Washington Diplomats | 32 | 15 | 0 | 17 | 59-58 | 90 | ||
4. | Toronto Blizzard | 32 | 7 | 0 | 25 | 39-82 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fort Laudeerdale Strikers | 32 | 18 | 0 | 14 | 54-46 | 108 | ||
2. | Jacksonville Tea Men | 32 | 18 | 0 | 14 | 51-46 | 108 | ||
3. | Atlanta Chiefs | 32 | 17 | 0 | 15 | 62-60 | 102 | ||
4. | Tampa Bay Rowdies | 32 | 15 | 0 | 17 | 63-64 | 90 | ||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chicago Sting | 32 | 23 | 0 | 9 | 84-50 | 138 | ||
2. | Minnesota Kicks | 32 | 19 | 0 | 13 | 63-57 | 114 | ||
3. | Tulsa Roughnecks | 32 | 17 | 0 | 15 | 60-49 | 102 | ||
4. | Dallas Tornado | 32 | 5 | 0 | 27 | 27-71 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | San Diego Sockers | 32 | 21 | 0 | 11 | 68-49 | 126 | ||
2. | Los Angeles Aztecs | 32 | 19 | 0 | 13 | 53-55 | 114 | ||
3. | California Surf | 32 | 11 | 0 | 21 | 60-78 | 66 | ||
4. | San Jose Earthquakes | 32 | 11 | 0 | 21 | 45-78 | 66 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vancouver Whitecaps | 32 | 21 | 0 | 11 | 74-43 | 126 | ||
2. | Calgary Boomers | 32 | 17 | 0 | 15 | 59-54 | 102 | ||
3. | Portland Timbers | 32 | 17 | 0 | 15 | 52-49 | 102 | ||
4. | Seattle Sounders | 32 | 15 | 0 | 17 | 60-62 | 90 | ||
5. | Edmonton Drillers | 32 | 12 | 0 | 20 | 60-79 | 72 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney City | 30 | 19 | 5 | 6 | 59-30 | 43 | ||
2. | South Melbourne Hellas | 30 | 13 | 13 | 4 | 41-27 | 39 | ||
3. | Brisbane City | 30 | 12 | 11 | 7 | 37-25 | 35 | ||
4. | APIA Leichhardt | 30 | 12 | 11 | 7 | 39-33 | 35 | ||
5. | Canberra City | 30 | 13 | 7 | 10 | 41-32 | 33 | ||
6. | Brisbane Lions | 30 | 11 | 11 | 8 | 41-33 | 33 | ||
7. | Adelaide City | 30 | 13 | 6 | 11 | 46-42 | 32 | ||
8. | Heidelberg United | 30 | 12 | 7 | 11 | 48-40 | 31 | ||
9. | Sydney Olympic | 30 | 11 | 9 | 10 | 46-46 | 31 | ||
10. | Newcastle KB United | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-41 | 30 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |