Football matches in October 1977 |
12.10 | Luxembourg | | England | 0:2 (0:1) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
15.10 | Italy | | Finland | 6:1 (3:0) | |||||
Torino |
12.10 | Northern Ireland | | Netherlands | 0:1 (0:0) | |||||
Belfast | |||||||||
26.10 | Netherlands | | Belgium | 1:0 (1:0) | |||||
Amsterdam |
Day 6 | |||||||||
30.10 | Switzerland | | Norway | 1:0 (1:0) | |||||
Bern |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
02.10 | Congo | | Cameroon | 4:0 | 0:2 | 4:2 | |||
02.10 | Ivory Coast | | Upper Volta | 4:1 | 1:0 | 5:1 | |||
Abidjan | |||||||||
02.10 | Kenya | | Algeria | 2:1 | 1:4 | 3:5 | |||
02.10 | Libya | | Guinea | 0:2 | 0:3 | 0:5 | |||
02.10 | Nigeria | | Sierra Leone | 2:0 | 1:1 | 3:1 | |||
02.10 | Togo | | Senegal | 0:1 | 1:2 | 1:3 | |||
Lomé | |||||||||
02.10 | Tunisia | | Egypt | 3:2 | 2:2 | 5:4 | |||
Tunis | |||||||||
12.10 | Ethiopia | | Mauritius | 1:0 | 3:2 | 4:2 | |||
Day 5 | |||||||||
22.10 | Mexico | | Canada | 3:1 (2:1) | |||||
Monterrey | |||||||||
23.10 | Guatemala | | El Salvador | 2:2 (0:1) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
23.10 | Haiti | | Suriname | 1:0 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
Day 4 | |||||||||
19.10 | El Salvador | | Suriname | 3:2 (1:0) | |||||
Monterrey | |||||||||
19.10 | Mexico | | Guatemala | 2:1 (1:1) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
20.10 | Canada | | Haiti | 1:1 (0:0) | |||||
Monterrey | |||||||||
Day 3 | |||||||||
15.10 | Mexico | | Suriname | 8:1 (3:1) | |||||
Monterrey | |||||||||
16.10 | Canada | | Guatemala | 2:1 (2:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
16.10 | Haiti | | El Salvador | 1:0 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
Day 2 | |||||||||
12.10 | Canada | | Suriname | 2:1 (1:1) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
12.10 | Haiti | | Guatemala | 2:1 (2:0) | |||||
Monterrey | |||||||||
12.10 | Mexico | | El Salvador | 3:1 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.10 | El Salvador | | Canada | 2:1 (1:0) | |||||
Monterrey | |||||||||
08.10 | Guatemala | | Suriname | 3:2 (2:1) | |||||
Monterrey | |||||||||
09.10 | Mexico | | Haiti | 4:1 (1:0) | |||||
Ciudad de México |
05.10 | Hungary | | Yugoslavia | 4:3 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
05.10 | Netherlands | | USSR | 0:0 | |||||
Rotterdam | |||||||||
05.10 | Sweden | | Denmark | 1:0 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
05.10 | Switzerland | | Finland | 2:0 (1:0) | |||||
Zürich | |||||||||
06.10 | USA | | China | 1:1 | |||||
08.10 | France | | USSR | 0:0 | |||||
Paris | |||||||||
08.10 | FRG | | Italy | 2:1 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
10.10 | USA | | China | 1:0 | |||||
12.10 | Hungary | | Sweden | 3:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
16.10 | USA | | China | 2:1 | |||||
26.10 | Bulgaria | | Greece | 0:0 | |||||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
19.10 20:15 | Celtic | | SSW Innsbruck | 2:1 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
19.10 20:15 | Benfica | | B 1903 | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
19.10 20:15 | Nantes | | Atlético Madrid | 1:1 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
19.10 20:15 | Crvena Zvezda | | Borussia M'gladbach | 0:3 (0:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
19.10 20:15 | Liverpool | | Dynamo Dresden | 5:1 (3:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
19.10 20:15 | Brugge | | Panathīnaïkós | 2:0 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
19.10 20:15 | Levski | | Ajax | 1:2 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
19.10 20:15 | Glentoran | | Juventus | 0:1 (0:1) | |||||
Belfast |
Day 1 | |||||||||
19.10 20:00 | AÉK | | Standard | 2:2 (0:2) | |||||
Athens | |||||||||
19.10 20:00 | Bayern | | Marek | 3:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
19.10 20:00 | Bastia | | Newcastle United | 2:1 (0:1) | |||||
Bastia | |||||||||
19.10 20:00 | Újpesti Dózsa | | Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
19.10 20:00 | AZ-67 | | Barcelona | 1:1 (1:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
19.10 20:00 | Ipswich Town | | Las Palmas | 1:0 (1:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
19.10 20:00 | Lazio | | Lens | 2:0 (2:0) | |||||
Roma | |||||||||
19.10 20:00 | Start | | Eintracht Braunschweig | 1:0 (0:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
19.10 20:00 | Zürich | | Eintracht Frankfurt | 0:3 (0:1) | |||||
Zürich | |||||||||
19.10 20:00 | Magdeburg | | Schalke 04 | 4:2 (2:0) | |||||
Magdeburg | |||||||||
19.10 20:00 | Widzew | | PSV | 3:5 (1:2) | |||||
Łódź | |||||||||
19.10 20:00 | Aston Villa | | Górnik | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
19.10 20:00 | Inter Bratislava | | Grasshopper | 1:0 (0:0) | |||||
Bratislava | |||||||||
19.10 20:00 | KB | | Dynamo Tbilisi | 1:4 (0:2) | |||||
København Frederiksberg | |||||||||
19.10 20:00 | Torino | | Dinamo Zagreb | 3:1 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
20.10 20:00 | Molenbeek | | Carl Zeiss | 1:1 (1:0) | |||||
Bruxelles |
Day 1 | |||||||||
Hamburger SV | | Anderlecht | 1:2 (0:1) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Porto | | Manchester United | 4:0 (2:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Lokomotive Leipzig | | Real Betis | 1:1 (1:1) | ||||||
Leipzig | |||||||||
Vejle | | PAÓK | 3:0 (1:0) | ||||||
Vejle | |||||||||
Twente | | Brann | 2:0 (1:0) | ||||||
Enschede | |||||||||
Dynamo | | Universitatea | 2:0 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Austria | | Lokomotíva Košice | 0:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Diósgyőr | | Hajduk | 2:1 (0:1) | ||||||
Miskolc |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Manchester United | | Saint-Étienne | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | ||||
Plymouth |
Day 1 | |||||||||
30.10 | TECSA | | Robin Hood | 1:1 | |||||
Day 28 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Karpaty | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Kiev | 0:0 | ||||||
Tbilisi | |||||||||
CSKA | | Shakhtyor | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Neftchi | | Torpedo | 1:1 (0:1) | ||||||
Baku | |||||||||
Krylya Sovetov | | Zarya | 0:2 (0:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Zenit | | Chernomorets | 4:1 (3:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Kairat | | Dnepr | 0:0 | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Ararat | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Day 27 | |||||||||
Lokomotiv | | Kairat | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Moscow | 0:0 | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dnepr | | Ararat | 2:1 (1:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Karpaty | | CSKA | 1:1 (0:0) | ||||||
Lvov | |||||||||
Zarya | | Zenit | 1:0 (0:0) | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Chernomorets | | Krylya Sovetov | 3:0 (2:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Dynamo Kiev | | Neftchi | 2:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Tbilisi | 3:2 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 26 | |||||||||
Zenit | | Dynamo Kiev | 1:1 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dnepr | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Zarya | | Ararat | 2:2 (1:0) | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Karpaty | | Neftchi | 2:2 (1:2) | ||||||
Lvov | |||||||||
Krylya Sovetov | | Lokomotiv | 1:1 (0:1) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Torpedo | | CSKA | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Chernomorets | | Kairat | 1:0 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Day 25 | |||||||||
Torpedo | | Zenit | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dnepr | | Krylya Sovetov | 1:0 (0:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Karpaty | 3:1 (2:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Ararat | | Chernomorets | 1:1 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Neftchi | | Zarya | 1:0 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
CSKA | | Dynamo Moscow | 3:2 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Kairat | | Shakhtyor | 0:0 | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Dynamo Kiev | | Lokomotiv | 3:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Day 23 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Moscow | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Day 17 | |||||||||
Lokomotiv | | Torpedo | 1:2 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Lokomotiv | | CSKA | 1:1 (1:0) | ||||||
Moscow |
Day 38 | |||||||||
25.10 | Shinnik | | SKA | 3:3 (2:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
25.10 | Kuzbass | | Nistru | 2:1 (1:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
25.10 | Torpedo | | Kolkhozchi | 3:2 (3:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
25.10 15:00 | Dynamo Minsk | | Spartak Ordzhonikidze | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
25.10 15:00 | Dynamo Leningrad | | Terek | 2:1 (1:1) | |||||
Leningrad | |||||||||
25.10 18:00 | Uralmash | | Spartak Ivano-Frankovsk | 2:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
25.10 18:30 | Rubin | | Krivbass | 0:0 | |||||
Kazan | |||||||||
25.10 19:00 | Spartak Moscow | | Tavriya | 3:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
25.10 19:00 | Zvezda | | Metallurg | 2:1 (1:1) | |||||
Perm | |||||||||
Day 37 | |||||||||
21.10 | Shinnik | | Tavriya | 1:2 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
21.10 | Kuzbass | | Spartak Ivano-Frankovsk | 2:1 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
21.10 | Uralmash | | Nistru | 2:1 (2:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
21.10 15:00 | Dynamo Minsk | | Terek | 3:0 (3:0) | |||||
Minsk | |||||||||
21.10 15:00 | Dynamo Leningrad | | Spartak Ordzhonikidze | 1:1 (1:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
21.10 18:30 | Rubin | | Metallurg | 2:2 (0:2) | |||||
Kazan | |||||||||
21.10 19:00 | Spartak Moscow | | SKA | 4:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
21.10 19:00 | Zvezda | | Krivbass | 2:1 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
22.10 18:00 | Pakhtakor | | Pamir | 2:1 (1:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 36 | |||||||||
16.10 | Metallurg | | Torpedo | 1:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
16.10 | Kolkhozchi | | Krivbass | 3:0 (1:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
16.10 | Spartak Ordzhonikidze | | Kuzbass | 0:0 | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
16.10 | Terek | | Uralmash | 3:1 (2:1) | |||||
Grozny | |||||||||
16.10 15:00 | Dynamo Leningrad | | Shinnik | 1:2 (0:1) | |||||
Leningrad | |||||||||
16.10 17:00 | SKA | | Rubin | 5:2 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
16.10 17:00 | Spartak Moscow | | Dynamo Minsk | 3:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16.10 18:00 | Nistru | | Pakhtakor | 2:2 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
16.10 19:00 | Pamir | | Spartak Ivano-Frankovsk | 1:1 (0:1) | |||||
Dushanbe | |||||||||
16.10 19:00 | Tavriya | | Zvezda | 3:0 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
Day 35 | |||||||||
12.10 | Nistru | | Pamir | 0:1 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
12.10 | Metallurg | | Kolkhozchi | 2:0 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
12.10 | Spartak Ordzhonikidze | | Uralmash | 3:2 (2:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
12.10 | Shinnik | | Dynamo Minsk | 2:1 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
12.10 18:30 | Tavriya | | Rubin | 3:2 (3:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
12.10 18:30 | Terek | | Kuzbass | 1:0 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
12.10 19:00 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Pakhtakor | 1:1 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
12.10 19:00 | Krivbass | | Torpedo | 4:1 (2:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
12.10 19:00 | SKA | | Zvezda | 2:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 34 | |||||||||
07.10 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Torpedo | 2:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
07.10 | Kuzbass | | Tavriya | 1:2 (1:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
07.10 15:00 | Dynamo Leningrad | | Spartak Moscow | 0:1 (0:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
07.10 18:30 | Kolkhozchi | | Nistru | 3:0 (2:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
07.10 18:30 | Uralmash | | SKA | 0:2 (0:2) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
07.10 18:30 | Rubin | | Terek | 1:2 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
07.10 19:00 | Pamir | | Krivbass | 0:0 | |||||
Dushanbe | |||||||||
07.10 19:00 | Zvezda | | Spartak Ordzhonikidze | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
07.10 19:30 | Pakhtakor | | Metallurg | 3:1 (3:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 33 | |||||||||
03.10 | Kolkhozchi | | Spartak Ivano-Frankovsk | 4:1 (2:0) | |||||
Aşgabat | |||||||||
03.10 | Kuzbass | | SKA | 1:0 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
03.10 | Uralmash | | Tavriya | 1:1 (0:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
03.10 | Dynamo Minsk | | Dynamo Leningrad | 0:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
03.10 18:00 | Torpedo | | Nistru | 4:0 (3:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
03.10 18:30 | Rubin | | Spartak Ordzhonikidze | 0:2 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
03.10 19:00 | Pamir | | Metallurg | 3:1 (1:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
03.10 19:00 | Zvezda | | Terek | 3:2 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
03.10 19:00 | Spartak Moscow | | Shinnik | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
03.10 19:30 | Pakhtakor | | Krivbass | 2:0 (2:0) | |||||
Toshkent |
Day 1 | |||||||||
30.10 15:00 | Kuban | | Yangier | 2:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
31.10 | Spartak Nalchik | | Zhalgiris | 1:0 | |||||
31.10 | Spartak Semipalatinsk | | SKA Odessa | 2:2 (1:1) | |||||
SemIpalatinsk |
Day 42 | |||||||||
23.10 | Atlantas | | Zhalgiris | 2:2 | |||||
Klaipėda | |||||||||
23.10 | Volga Kalinin | | Mashinostroitel Gomel | 0:2 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
23.10 | Saturn | | Dynamo Brest | 1:1 (0:1) | |||||
Rybinsk | |||||||||
23.10 | Elektron | | Sever | 0:0 | |||||
Novgorod | |||||||||
23.10 | Dynamo Bryansk | | Lokomotiv Kaluga | 1:1 | |||||
Bryansk | |||||||||
23.10 03:00 | Dvina | | Mashinostroitel Tula | 1:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
23.10 14:00 | Iskra | | Khimik Novomoskovsk | 2:1 (1:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
23.10 14:00 | Spartak Kostroma | | Dnepr | 2:0 (0:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
23.10 15:00 | Daugava | | Baltika | 4:0 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
23.10 16:00 | Zveinieks | | Khimik Grodno | 1:1 | |||||
Liepāja | |||||||||
Day 41 | |||||||||
19.10 | Daugava | | Zhalgiris | 2:2 | |||||
Rīga | |||||||||
19.10 | Atlantas | | Khimik Grodno | 3:0 (3:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
19.10 | Dvina | | Lokomotiv Kaluga | 0:1 | |||||
Vitebsk | |||||||||
19.10 | Saturn | | Mashinostroitel Gomel | 0:0 | |||||
Rybinsk | |||||||||
19.10 03:00 | Dynamo Bryansk | | Khimik Novomoskovsk | 2:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
19.10 18:00 | Zveinieks | | Baltika | 3:1 (3:0) | |||||
Liepāja | |||||||||
19.10 18:30 | Iskra | | Mashinostroitel Tula | 2:0 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
19.10 18:30 | Volga Kalinin | | Dnepr | 2:2 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
19.10 18:30 | Dynamo Vologda | | Elektron | 1:2 (1:2) | |||||
Vologda | |||||||||
20.10 18:30 | Spartak Kostroma | | Dynamo Brest | 2:1 | |||||
Kostroma | |||||||||
Day 40 | |||||||||
16.10 | Iskra | | Lokomotiv Kaluga | 2:1 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
16.10 | Atlantas | | Baltika | 2:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
16.10 | Saturn | | Dnepr | 0:0 | |||||
Rybinsk | |||||||||
16.10 | Dynamo Bryansk | | Mashinostroitel Tula | 0:3 | |||||
Bryansk | |||||||||
16.10 14:00 | Spartak Kostroma | | Mashinostroitel Gomel | 1:1 | |||||
Kostroma | |||||||||
16.10 15:00 | Dvina | | Khimik Novomoskovsk | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
16.10 16:00 | Zveinieks | | Zhalgiris | 1:3 (1:2) | |||||
Liepāja | |||||||||
16.10 18:30 | Daugava | | Khimik Grodno | 1:1 | |||||
Rīga | |||||||||
16.10 18:30 | Dynamo Vologda | | Sever | 2:0 (1:0) | |||||
Vologda | |||||||||
26.10 | Volga Kalinin | | Dynamo Brest | 1:1 (0:1) | |||||
Kalinin | |||||||||
Day 39 | |||||||||
10.10 | Atlantas | | Zveinieks | 2:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
10.10 | Khimik Grodno | | Dvina | 1:0 (0:0) | |||||
Grodno | |||||||||
10.10 | Mashinostroitel Tula | | Spartak Kostroma | 1:0 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
10.10 | Dynamo Brest | | Elektron | 4:2 | |||||
Brest | |||||||||
10.10 | Dnepr | | Dynamo Vologda | 1:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
10.10 03:00 | Khimik Novomoskovsk | | Saturn | 1:0 | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
10.10 19:00 | Zhalgiris | | Iskra | 2:1 (1:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
10.10 19:00 | Baltika | | Dynamo Bryansk | 5:1 (2:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 38 | |||||||||
07.10 | Zhalgiris | | Dvina | 3:0 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
07.10 | Khimik Grodno | | Dynamo Bryansk | 1:0 (0:0) | |||||
Grodno | |||||||||
07.10 | Baltika | | Iskra | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
07.10 | Dynamo Brest | | Dynamo Vologda | 1:0 | |||||
Brest | |||||||||
07.10 | Dnepr | | Sever | 4:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
07.10 03:00 | Khimik Novomoskovsk | | Spartak Kostroma | 2:1 | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
07.10 16:00 | Mashinostroitel Gomel | | Elektron | 1:0 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
07.10 17:00 | Zveinieks | | Daugava | 0:1 | |||||
Liepāja | |||||||||
07.10 18:30 | Lokomotiv Kaluga | | Saturn | 1:0 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
30.10 | Mashinostroitel Tula | | Volga Kalinin | 4:1 (3:0) | |||||
Tula | |||||||||
Day 37 | |||||||||
02.10 | Sever | | Dynamo Brest | 0:1 | |||||
Murmansk | |||||||||
02.10 16:00 | Khimik Novomoskovsk | | Volga Kalinin | 1:1 | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
04.10 | Zhalgiris | | Dynamo Bryansk | 6:0 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
04.10 | Lokomotiv Kaluga | | Spartak Kostroma | 1:1 | |||||
Kaluga | |||||||||
04.10 | Khimik Grodno | | Iskra | 1:0 (0:0) | |||||
Grodno | |||||||||
04.10 | Mashinostroitel Tula | | Saturn | 2:0 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
04.10 | Dnepr | | Elektron | 3:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
04.10 16:00 | Mashinostroitel Gomel | | Dynamo Vologda | 2:0 | |||||
Gomel | |||||||||
04.10 18:30 | Daugava | | Atlantas | 1:1 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
04.10 19:00 | Baltika | | Dvina | 2:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
Day 24 | |||||||||
27.10 | Mashinostroitel Tula | | Atlantas | 1:1 (1:1) | |||||
Tula | |||||||||
Day 23 | |||||||||
27.10 | Lokomotiv Kaluga | | Zveinieks | 3:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
Day 22 | |||||||||
30.10 17:00 | Dynamo Brest | | Iskra | 1:2 (0:1) | |||||
Brest |
03.10 18:30 | Bukovina | | Kolos Poltava | 1:0 | |||||
Chernivtsi | |||||||||
09.10 17:00 | Kolos Poltava | | Sudostroitel | 1:1 | |||||
Poltava | |||||||||
13.10 18:30 | Kolos Poltava | | SKA Odessa | 1:2 | |||||
Poltava | |||||||||
16.10 | Volna | | SKA Kiev | 2:2 | |||||
20.10 18:30 | SKA Kiev | | Kolos Poltava | 3:2 | |||||
Kiev | |||||||||
23.10 17:00 | Spartak Zhitomir | | Kolos Poltava | 3:1 | |||||
Zhytomyr | |||||||||
27.10 18:00 | Metallist | | Kolos Poltava | 3:0 | |||||
Kharkiv |
Day 42 | |||||||||
22.10 17:00 | Rostselmash | | Torpedo Volzhskiy | 2:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
23.10 | Spartak Ryazan | | Spartak Oryol | 1:0 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
23.10 | Dynamo Stavropol | | Tekstilshchik | 2:1 | |||||
Stavropol | |||||||||
23.10 | Mashuk | | Volga Gorkiy | 1:1 (0:0) | |||||
23.10 | Uralan | | Khimik Dzerzhinsk | 0:0 | |||||
23.10 | Revtrud | | Novolipetsk | 2:1 | |||||
Tambov | |||||||||
23.10 03:00 | Znamya Truda | | Avangard Kursk | 1:0 (1:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
23.10 03:00 | Torpedo Vladimir | | Salyut | 2:2 (0:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
23.10 15:00 | Torpedo Taganrog | | Rotor | 1:0 (1:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
23.10 17:00 | Kuban | | Volgar | 3:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 41 | |||||||||
19.10 | Spartak Ryazan | | Salyut | 4:2 | |||||
Ryazan | |||||||||
19.10 | Rostselmash | | Volgar | 4:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19.10 | Dynamo Stavropol | | Volga Gorkiy | 3:2 | |||||
Stavropol | |||||||||
19.10 | Mashuk | | Khimik Dzerzhinsk | 4:2 (2:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
19.10 | Znamya Truda | | Spartak Oryol | 0:0 | |||||
19.10 | Torpedo Taganrog | | Torpedo Volzhskiy | 3:0 | |||||
Taganrog | |||||||||
19.10 | Uralan | | Tekstilshchik | 2:1 | |||||
Elista | |||||||||
19.10 03:00 | Torpedo Vladimir | | Avangard Kursk | 0:1 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
19.10 18:30 | Kuban | | Rotor | 5:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19.10 18:30 | Fakel | | Revtrud | 2:1 | |||||
Voronezh | |||||||||
Day 40 | |||||||||
16.10 | Dynamo Stavropol | | Khimik Dzerzhinsk | 5:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
16.10 | Mashuk | | Tekstilshchik | 3:1 (2:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
16.10 | Znamya Truda | | Salyut | 3:1 | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
16.10 | Torpedo Taganrog | | Volgar | 2:0 | |||||
Taganrog | |||||||||
16.10 | Torpedo Vladimir | | Spartak Oryol | 4:1 (2:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
16.10 | Uralan | | Volga Gorkiy | 1:0 (0:0) | |||||
Elista | |||||||||
16.10 03:00 | Spartak Ryazan | | Avangard Kursk | 0:0 | |||||
Ryazan | |||||||||
16.10 16:00 | Novolipetsk | | Fakel | 2:0 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
16.10 17:00 | Kuban | | Torpedo Volzhskiy | 4:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
26.10 18:00 | Rostselmash | | Rotor | 3:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 39 | |||||||||
09.10 | Tekstilshchik | | Torpedo Vladimir | 2:1 | |||||
Ivanovo | |||||||||
09.10 | Volgar | | Dynamo Stavropol | 3:2 (1:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
09.10 | Khimik Dzerzhinsk | | Znamya Truda | 1:0 (0:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
09.10 | Spartak Oryol | | Fakel | 0:1 (0:1) | |||||
Oryol | |||||||||
09.10 | Volga Gorkiy | | Spartak Ryazan | 0:3 | |||||
09.10 03:00 | Avangard Kursk | | Novolipetsk | 3:2 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
09.10 17:00 | Salyut | | Revtrud | 2:1 | |||||
Belgorod | |||||||||
09.10 18:00 | Rotor | | Mashuk | 1:2 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
09.10 18:00 | Torpedo Taganrog | | Kuban | 2:2 (0:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
09.10 18:00 | Torpedo Volzhskiy | | Uralan | 0:1 (0:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
Day 38 | |||||||||
06.10 | Tekstilshchik | | Spartak Ryazan | 1:2 (0:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
06.10 | Volgar | | Mashuk | 1:1 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
06.10 | Khimik Dzerzhinsk | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
06.10 | Spartak Oryol | | Revtrud | 2:1 | |||||
Oryol | |||||||||
06.10 | Volga Gorkiy | | Znamya Truda | 1:1 (0:0) | |||||
06.10 03:00 | Avangard Kursk | | Fakel | 0:1 (0:1) | |||||
Kursk | |||||||||
06.10 18:00 | Rostselmash | | Torpedo Taganrog | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
06.10 18:00 | Torpedo Volzhskiy | | Dynamo Stavropol | 2:2 (0:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
06.10 18:30 | Salyut | | Novolipetsk | 2:2 | |||||
Belgorod | |||||||||
06.10 19:00 | Rotor | | Uralan | 2:1 (2:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 37 | |||||||||
02.10 | Volgar | | Uralan | 1:0 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
02.10 | Khimik Dzerzhinsk | | Spartak Ryazan | 0:1 (0:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
02.10 | Spartak Oryol | | Novolipetsk | 1:1 (0:1) | |||||
Oryol | |||||||||
02.10 | Volga Gorkiy | | Torpedo Vladimir | 3:1 (2:1) | |||||
02.10 03:00 | Avangard Kursk | | Revtrud | 1:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
02.10 16:00 | Tekstilshchik | | Znamya Truda | 2:2 (2:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
02.10 17:00 | Salyut | | Fakel | 0:1 | |||||
Belgorod | |||||||||
02.10 17:00 | Torpedo Volzhskiy | | Mashuk | 2:0 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
02.10 18:00 | Kuban | | Rostselmash | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
02.10 18:00 | Rotor | | Dynamo Stavropol | 1:0 (1:0) | |||||
Volgograd |
Day 42 | |||||||||
23.10 | Traktor | | Lokomotiv Chita | 6:2 | |||||
23.10 | Chkalovets | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 5:3 | |||||
23.10 | Tselinnik | | Selenga | 1:0 | |||||
23.10 | Gornyak | | Spartak Semipalatinsk | 0:0 | |||||
23.10 15:00 | Dynamo Barnaul | | Angara | 4:0 (3:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
23.10 15:00 | Irtysh | | Zvezda Irkutsk | 2:1 | |||||
Omsk | |||||||||
23.10 16:00 | Luch | | SKA Khabarovsk | 4:2 | |||||
Vladivostok | |||||||||
23.10 16:00 | Shakhtyor Karaganda | | Vostok | 1:0 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
23.10 17:00 | Torpedo Tomsk | | Energiya | 1:1 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
Day 41 | |||||||||
20.10 | Chkalovets | | Energiya | 1:1 | |||||
20.10 | Amur | | Luch | 3:0 | |||||
20.10 | Tselinnik | | Lokomotiv Chita | 1:1 | |||||
20.10 | Gornyak | | Torpedo Rubtsovsk | 0:0 | |||||
20.10 18:00 | Irtysh | | Selenga | 2:0 | |||||
Omsk | |||||||||
20.10 18:00 | Torpedo Tomsk | | Angara | 4:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
20.10 19:00 | Traktor | | Zvezda Irkutsk | 1:0 | |||||
Pavlodar | |||||||||
20.10 19:00 | Dynamo Barnaul | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 3:0 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
20.10 19:00 | Shakhtyor Karaganda | | Spartak Semipalatinsk | 1:1 | |||||
Karagandy | |||||||||
Day 40 | |||||||||
16.10 | Chkalovets | | Angara | 0:1 | |||||
16.10 | Tselinnik | | Zvezda Irkutsk | 4:0 | |||||
16.10 | Gornyak | | Vostok | 1:0 (0:0) | |||||
16.10 15:00 | Amur | | SKA Khabarovsk | 1:0 | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
16.10 16:00 | Irtysh | | Lokomotiv Chita | 5:1 (3:1) | |||||
Omsk | |||||||||
16.10 17:00 | Shakhtyor Karaganda | | Torpedo Rubtsovsk | 2:1 (1:1) | |||||
Karagandy | |||||||||
16.10 18:00 | Torpedo Tomsk | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 2:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
16.10 19:00 | Traktor | | Selenga | 3:0 | |||||
Pavlodar | |||||||||
16.10 19:00 | Dynamo Barnaul | | Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 39 | |||||||||
11.10 | Chkalovets | | Torpedo Tomsk | 3:1 | |||||
11.10 | Zvezda Irkutsk | | Shakhtyor Karaganda | 1:0 (0:0) | |||||
11.10 | Angara | | Irtysh | 1:1 | |||||
11.10 | Torpedo Rubtsovsk | | Amur | 2:1 | |||||
11.10 | Energiya | | Traktor | 1:2 | |||||
11.10 | Selenga | | Gornyak | 1:1 | |||||
11.10 18:30 | Vostok | | Luch | 3:2 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
11.10 19:00 | Spartak Semipalatinsk | | SKA Khabarovsk | 3:1 | |||||
Semipalatinsk | |||||||||
11.10 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Tselinnik | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 38 | |||||||||
07.10 | Spartak Semipalatinsk | | Amur | 2:1 | |||||
07.10 | Angara | | Traktor | 1:1 (1:0) | |||||
07.10 | Energiya | | Tselinnik | 2:2 | |||||
07.10 | Lokomotiv Chita | | Gornyak | 1:0 | |||||
07.10 | Selenga | | Shakhtyor Karaganda | 0:1 | |||||
07.10 17:00 | Torpedo Rubtsovsk | | Luch | 1:1 | |||||
Rubtsovsk | |||||||||
07.10 18:30 | Vostok | | SKA Khabarovsk | 2:2 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
07.10 19:00 | Dynamo Barnaul | | Chkalovets | 2:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
07.10 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Irtysh | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Day 37 | |||||||||
03.10 | Zvezda Irkutsk | | Gornyak | +:- | |||||
03.10 | Vostok | | Amur | 0:0 | |||||
03.10 | Angara | | Tselinnik | 1:1 (0:0) | |||||
03.10 | Energiya | | Irtysh | 1:0 | |||||
03.10 17:30 | Torpedo Rubtsovsk | | SKA Khabarovsk | 0:0 | |||||
Rubtsovsk | |||||||||
03.10 17:30 | Lokomotiv Chita | | Shakhtyor Karaganda | 1:1 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
03.10 19:00 | Spartak Semipalatinsk | | Luch | 2:0 | |||||
Semipalatinsk | |||||||||
03.10 19:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Traktor | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
03.10 19:00 | Torpedo Tomsk | | Dynamo Barnaul | 2:1 (1:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
Day 29 | |||||||||
27.10 | SKA Khabarovsk | | Chkalovets | 2:0 | |||||
Day 28 | |||||||||
30.10 16:00 | Luch | | Chkalovets | 3:2 | |||||
Vladivostok | |||||||||
Day 21 | |||||||||
30.10 14:00 | Torpedo Tomsk | | SKA Khabarovsk | 2:1 (1:1) | |||||
Tomsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Semipalatinsk | 38 | 20 | 13 | 5 | 67-39 | 53 | ||
2. | SKA Khabarovsk | 38 | 20 | 8 | 10 | 61-32 | 48 | ||
3. | Traktor | 38 | 20 | 8 | 10 | 56-28 | 48 | ||
4. | Luch | 38 | 19 | 8 | 11 | 48-40 | 46 | ||
5. | Chkalovets | 38 | 16 | 11 | 11 | 59-41 | 43 | ||
6. | Amur | 38 | 16 | 11 | 11 | 44-33 | 43 | ||
7. | Zvezda Irkutsk | 38 | 17 | 9 | 12 | 47-38 | 43 | ||
8. | Dynamo Barnaul | 38 | 15 | 12 | 11 | 43-36 | 42 | ||
9. | Shakhtyor Karaganda | 38 | 16 | 10 | 12 | 43-37 | 42 | ||
10. | Dynamo Tselinograd | 38 | 17 | 7 | 14 | 50-49 | 41 |
Day 11 | |||||||||
22.10 | Sturm | | VOEST | 5:2 | |||||
Graz | |||||||||
22.10 | Admira/Wacker | | First Vienna | 2:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
22.10 | Austria Wien | | GAK | 3:0 | |||||
Wien | |||||||||
22.10 | Wiener Sport-Club | | SSW Innsbruck | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
22.10 | LASK | | Rapid | 1:3 | |||||
Linz | |||||||||
Day 10 | |||||||||
14.10 | GAK | | Admira/Wacker | 1:1 | |||||
Graz | |||||||||
14.10 | First Vienna | | Wiener Sport-Club | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
14.10 | Rapid | | VOEST | 4:0 | |||||
Wien | |||||||||
15.10 | LASK | | Austria Wien | 0:3 | |||||
Linz | |||||||||
15.10 | SSW Innsbruck | | Sturm | 2:0 | |||||
Innsbruck |
Day 9 | |||||||||
04.10 | GAK | | Wiener Sport-Club | 1:1 | |||||
Graz | |||||||||
04.10 | LASK | | Admira/Wacker | 4:2 | |||||
Linz | |||||||||
04.10 | First Vienna | | Sturm | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
04.10 | SSW Innsbruck | | VOEST | 2:1 | |||||
Innsbruck | |||||||||
04.10 | Austria Wien | | Rapid | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
Day 8 | |||||||||
01.10 | VOEST | | First Vienna | 4:0 | |||||
Linz | |||||||||
01.10 | Wiener Sport-Club | | LASK | 3:2 | |||||
Wien |
Day 13 | |||||||||
29.10 | Manchester City | | Liverpool | 3:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
29.10 | Wolverhampton Wanderers | | Coventry City | 1:3 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
29.10 | Nottingham Forest | | Middlesbrough | 4:0 (3:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
29.10 | Queens Park Rangers | | West Bromwich Albion | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
29.10 | Chelsea | | Bristol City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
29.10 | Arsenal | | Birmingham City | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
29.10 | Aston Villa | | Manchester United | 2:1 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
29.10 | Ipswich Town | | West Ham United | 0:2 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
29.10 | Leicester City | | Leeds United | 0:0 | |||||
Leicester | |||||||||
29.10 | Derby County | | Norwich City | 2:2 (2:0) | |||||
Derby | |||||||||
29.10 | Everton | | Newcastle United | 4:4 (1:2) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 12 | |||||||||
22.10 | Middlesbrough | | Leeds United | 2:1 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
22.10 | Newcastle United | | Chelsea | 1:0 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
22.10 | Liverpool | | Everton | 0:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
22.10 | Manchester City | | Wolverhampton Wanderers | 0:2 (0:2) | |||||
Manchester | |||||||||
22.10 | Norwich City | | Leicester City | 2:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
22.10 | West Ham United | | Aston Villa | 2:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
22.10 | West Bromwich Albion | | Manchester United | 4:0 (3:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
22.10 | Queens Park Rangers | | Nottingham Forest | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
22.10 | Bristol City | | Arsenal | 0:2 (0:1) | |||||
Bristol | |||||||||
22.10 | Coventry City | | Ipswich Town | 1:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
22.10 | Birmingham City | | Derby County | 3:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
Day 11 | |||||||||
15.10 | Everton | | Bristol City | 1:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15.10 | Manchester United | | Newcastle United | 3:2 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15.10 | Wolverhampton Wanderers | | West Ham United | 2:2 (1:2) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
15.10 | Nottingham Forest | | Manchester City | 2:1 (1:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
15.10 | Chelsea | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
London | |||||||||
15.10 | Arsenal | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15.10 | Aston Villa | | Norwich City | 3:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15.10 | Leeds United | | Liverpool | 1:2 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
15.10 | Leicester City | | Coventry City | 1:2 (1:1) | |||||
Leicester | |||||||||
15.10 | Derby County | | West Bromwich Albion | 1:1 (1:1) | |||||
Derby | |||||||||
15.10 | Ipswich Town | | Birmingham City | 5:2 (2:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
Day 10 | |||||||||
08.10 | Middlesbrough | | Manchester United | 2:1 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
08.10 | Newcastle United | | Derby County | 1:2 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
08.10 | Manchester City | | Arsenal | 2:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
08.10 | Liverpool | | Chelsea | 2:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
08.10 | West Bromwich Albion | | Ipswich Town | 1:0 (0:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
08.10 | West Ham United | | Nottingham Forest | 0:0 | |||||
London | |||||||||
08.10 | Norwich City | | Wolverhampton Wanderers | 2:1 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
08.10 | Queens Park Rangers | | Everton | 1:5 (1:2) | |||||
London | |||||||||
08.10 | Bristol City | | Leeds United | 3:2 (1:1) | |||||
Bristol | |||||||||
08.10 | Birmingham City | | Coventry City | 1:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
08.10 | Leicester City | | Aston Villa | 0:2 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 9 | |||||||||
03.10 | West Ham United | | Middlesbrough | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
04.10 | Arsenal | | Liverpool | 0:0 | |||||
London | |||||||||
04.10 | Wolverhampton Wanderers | | Derby County | 1:2 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
04.10 | Nottingham Forest | | Ipswich Town | 4:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
04.10 | Birmingham City | | Queens Park Rangers | 2:1 (2:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
04.10 | Coventry City | | Manchester City | 4:2 (1:2) | |||||
Coventry | |||||||||
04.10 | Everton | | West Bromwich Albion | 3:1 (2:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
05.10 | Chelsea | | Leicester City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
05.10 | Norwich City | | Newcastle United | 2:1 (1:1) | |||||
Norwich | |||||||||
05.10 | Leeds United | | Aston Villa | 1:1 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 8 | |||||||||
01.10 | Manchester United | | Liverpool | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
01.10 | Wolverhampton Wanderers | | Leicester City | 3:0 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
01.10 | Nottingham Forest | | Norwich City | 1:1 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
01.10 | Bristol City | | Queens Park Rangers | 2:2 (1:2) | |||||
Bristol | |||||||||
01.10 | Chelsea | | Leeds United | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
01.10 | Arsenal | | West Ham United | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
01.10 | Aston Villa | | Birmingham City | 0:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
01.10 | Ipswich Town | | Newcastle United | 2:1 (1:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
01.10 | Derby County | | Middlesbrough | 4:1 (2:0) | |||||
Derby | |||||||||
01.10 | Coventry City | | West Bromwich Albion | 1:2 (1:0) | |||||
Coventry | |||||||||
01.10 | Everton | | Manchester City | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Nottingham Forest | 42 | 25 | 14 | 3 | 69-24 | 64 | ||
2. | Liverpool | 42 | 24 | 9 | 9 | 65-34 | 57 | ||
3. | Everton | 42 | 22 | 11 | 9 | 76-45 | 55 | ||
4. | Manchester City | 42 | 20 | 12 | 10 | 74-51 | 52 | ||
5. | Arsenal | 42 | 21 | 10 | 11 | 60-37 | 52 | ||
6. | West Bromwich Albion | 42 | 18 | 14 | 10 | 62-53 | 50 | ||
7. | Coventry City | 42 | 18 | 12 | 12 | 75-62 | 48 | ||
8. | Aston Villa | 42 | 18 | 10 | 14 | 57-42 | 46 | ||
9. | Leeds United | 42 | 18 | 10 | 14 | 63-53 | 46 | ||
10. | Manchester United | 42 | 16 | 10 | 16 | 67-63 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bolton Wanderers | 42 | 24 | 10 | 8 | 63-33 | 58 | ||
2. | Southampton | 42 | 22 | 13 | 7 | 70-39 | 57 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 20 | 16 | 6 | 83-49 | 56 | ||
4. | Brighton & Hove Albion | 42 | 22 | 12 | 8 | 63-38 | 56 | ||
5. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 13 | 13 | 56-60 | 45 | ||
6. | Sunderland | 42 | 14 | 16 | 12 | 67-59 | 44 | ||
7. | Stoke City | 42 | 16 | 10 | 16 | 53-49 | 42 | ||
8. | Oldham Athletic | 42 | 13 | 16 | 13 | 54-58 | 42 | ||
9. | Crystal Palace | 42 | 13 | 15 | 14 | 50-47 | 41 | ||
10. | Fulham | 42 | 14 | 13 | 15 | 49-49 | 41 |
31.10 | Middlesbrough | | Everton | 1:2* | |||||
Middlesbrough | |||||||||
25.10 | Arsenal | | Southampton | 2:0 | |||||
London | |||||||||
25.10 | Bolton Wanderers | | Peterborough United | 3:1 | |||||
25.10 | Burnley | | Ipswich Town | 1:2 | |||||
25.10 | Everton | | Middlesbrough | 2:2 | |||||
Liverpool | |||||||||
25.10 | Hull City | | Oldham Athletic | 2:0 | |||||
25.10 | Luton Town | | Manchester City | 1:1 | |||||
25.10 | Millwall | | Bury | 1:1 | |||||
25.10 | Nottingham Forest | | Notts County | 4:0 | |||||
25.10 | Portsmouth | | Swindon Town | 1:1 | |||||
25.10 | Sheffield Wednesday | | Walsall | 2:1 | |||||
25.10 | West Bromwich Albion | | Watford | 1:0 | |||||
West Bromwich | |||||||||
26.10 | Aston Villa | | Queens Park Rangers | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
26.10 | Leeds United | | Colchester United | 4:0 | |||||
26.10 | Liverpool | | Derby County | 2:0 | |||||
Liverpool | |||||||||
26.10 | Tottenham Hotspur | | Coventry City | 2:3 | |||||
London | |||||||||
26.10 | Wrexham | | Bristol City | 1:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
15.10 | Louviéroise | | Waregem | 0:3 (0:1) | |||||
La Louvière | |||||||||
15.10 | Molenbeek | | Standard | 1:2 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
15.10 | Boom | | Anderlecht | 1:1 (0:1) | |||||
Boom | |||||||||
15.10 | Brugge | | Lierse | 3:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
15.10 | Beringen | | Beerschot | 0:0 | |||||
Beringen | |||||||||
16.10 | Antwerp | | Cercle | 3:0 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
16.10 | Lokeren | | Beveren-Waas | 0:2 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
16.10 | Kortrijk | | Charleroi | 2:2 (1:2) | |||||
Kortrijk | |||||||||
16.10 | Liège | | Winterslag | 1:1 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
Day 11 | |||||||||
08.10 | Charleroi | | Antwerp | 1:2 (0:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
08.10 | Standard | | Brugge | 4:2 (1:2) | |||||
Liège | |||||||||
08.10 | Anderlecht | | Liège | 4:1 (2:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
08.10 | Beerschot | | Louviéroise | 4:1 (2:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
09.10 | Cercle | | Boom | 0:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
09.10 | Waregem | | Lokeren | 1:0 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
09.10 | Beveren-Waas | | Kortrijk | 0:0 | |||||
Beveren | |||||||||
09.10 | Lierse | | Beringen | 3:1 (1:1) | |||||
Lier | |||||||||
09.10 | Winterslag | | Molenbeek | 1:0 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
Day 10 | |||||||||
05.10 | Louviéroise | | Charleroi | 0:2 (0:0) | |||||
La Louvière | |||||||||
05.10 | Lokeren | | Cercle | 2:0 (0:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
05.10 | Molenbeek | | Beerschot | 5:2 (3:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
05.10 | Beringen | | Beveren-Waas | 1:5 (1:2) | |||||
Beringen | |||||||||
05.10 | Boom | | Winterslag | 1:5 (0:2) | |||||
Boom | |||||||||
05.10 | Antwerp | | Liège | 3:0 (2:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
05.10 | Brugge | | Waregem | 4:0 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
05.10 | Standard | | Lierse | 0:0 | |||||
Liège | |||||||||
05.10 | Kortrijk | | Anderlecht | 0:2 (0:2) | |||||
Kortrijk | |||||||||
Day 9 | |||||||||
01.10 | Charleroi | | Lokeren | 1:0 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
01.10 | Anderlecht | | Antwerp | 0:0 | |||||
Bruxelles | |||||||||
02.10 | Beveren-Waas | | Louviéroise | 2:0 (0:0) | |||||
Beveren | |||||||||
02.10 | Beerschot | | Brugge | 2:0 (2:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
02.10 | Cercle | | Kortrijk | 2:2 (0:2) | |||||
Brugge | |||||||||
02.10 | Lierse | | Molenbeek | 5:0 (1:0) | |||||
Lier | |||||||||
02.10 | Liège | | Boom | 3:1 (2:0) | |||||
Liège | |||||||||
02.10 | Waregem | | Beringen | 0:2 (0:1) | |||||
Waregem | |||||||||
02.10 | Winterslag | | Standard | 0:2 (0:1) | |||||
Genk |
Day 13 | |||||||||
29.10 15:30 | Sankt Pauli | | Kaiserslautern | 0:3 (0:3) | |||||
Hamburg | |||||||||
29.10 15:30 | Köln | | 1860 München | 6:2 (4:0) | |||||
Köln | |||||||||
29.10 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Borussia Mönchengladbach | 0:6 (0:3) | |||||
Braunschweig | |||||||||
29.10 15:30 | Fortuna | | Eintracht Frankfurt | 2:1 (1:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
29.10 15:30 | Schalke 04 | | Hamburger SV | 2:2 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
29.10 15:30 | Bayern | | Hertha | 0:2 (0:1) | |||||
München | |||||||||
29.10 15:30 | Werder | | Duisburg | 4:2 (2:0) | |||||
Bremen | |||||||||
29.10 15:30 | Bochum | | Stuttgart | 1:0 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
29.10 17:30 | Saarbrücken | | Borussia Dortmund | 2:2 (1:2) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
Day 12 | |||||||||
22.10 15:30 | Duisburg | | Köln | 1:2 (0:2) | |||||
Duisburg | |||||||||
22.10 15:30 | Hamburger SV | | Saarbrücken | 1:2 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
22.10 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayern | 2:0 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
22.10 15:30 | Borussia Dortmund | | Eintracht Braunschweig | 2:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
22.10 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Sankt Pauli | 5:2 (2:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
22.10 15:30 | 1860 München | | Fortuna | 0:1 (0:1) | |||||
München | |||||||||
22.10 15:30 | Kaiserslautern | | Stuttgart | 0:4 (0:3) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
22.10 15:30 | Schalke 04 | | Bochum | 3:1 (3:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
22.10 15:30 | Hertha | | Werder | 2:0 (1:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
Day 11 | |||||||||
12.10 20:00 | Bochum | | Kaiserslautern | 0:1 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
12.10 20:00 | Sankt Pauli | | 1860 München | 4:1 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
12.10 20:00 | Bayern | | Borussia Dortmund | 3:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
12.10 20:00 | Werder | | Borussia Mönchengladbach | 3:2 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
12.10 20:00 | Stuttgart | | Eintracht Frankfurt | 2:1 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
12.10 20:00 | Eintracht Braunschweig | | Hamburger SV | 4:0 (2:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
12.10 20:00 | Köln | | Hertha | 3:1 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
12.10 20:00 | Fortuna | | Duisburg | 0:0 | |||||
Düsseldorf | |||||||||
12.10 20:00 | Saarbrücken | | Schalke 04 | 2:1 (2:1) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
Day 10 | |||||||||
01.10 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Kaiserslautern | 1:3 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
01.10 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Köln | 2:5 (0:2) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
01.10 15:30 | Hamburger SV | | Bayern | 2:2 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
01.10 15:30 | Schalke 04 | | Eintracht Braunschweig | 1:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
01.10 15:30 | Hertha | | Fortuna | 0:0 | |||||
West Berlin | |||||||||
01.10 15:30 | 1860 München | | Stuttgart | 1:2 (0:1) | |||||
München |
15.10 | 1860 München (München) | | Alemannia Eggenstein (Eggenstein-Leopoldshafen) | 7:1 (2:0) | |||||
Day 13 | |||||||||
29.10 | Alemannia | | Bayer 04 | 1:0 | |||||
Aachen | |||||||||
29.10 | Bayer 05 | | Rot-Weiß Lüdenscheid | 3:2 | |||||
Krefeld | |||||||||
29.10 | Bocholt | | Arminia Hannover | 2:2 | |||||
Bocholt | |||||||||
29.10 | Hannover 96 | | Arminia Bielefeld | 1:0 | |||||
Hannover | |||||||||
29.10 | Osnabrück | | Olympischer | 2:2 | |||||
Osnabrück | |||||||||
29.10 | Preußen | | Wattenscheid | 1:0 | |||||
Münster | |||||||||
29.10 | Tennis Borussia | | Fortuna | 1:3 | |||||
Berlin | |||||||||
29.10 | Union | | Wuppertaler SV | 1:1 | |||||
Solingen | |||||||||
29.10 | Herford | | Rot-Weiß Essen | 1:1 | |||||
Herford | |||||||||
29.10 | Schwarz-Weiß | | Westfalia | 2:2 | |||||
Essen | |||||||||
Day 12 | |||||||||
21.10 | Arminia Bielefeld | | Preußen | 2:0 | |||||
Bielefeld | |||||||||
21.10 | Arminia Hannover | | Rot-Weiß Essen | 0:0 | |||||
Hannover | |||||||||
21.10 | Bayer 04 | | Bayer 05 | 7:0 | |||||
Leverkusen | |||||||||
21.10 | Wattenscheid | | Union | 3:1 | |||||
Bochum | |||||||||
21.10 | Westfalia | | Hannover 96 | 2:4 | |||||
Herne | |||||||||
21.10 | Wuppertaler SV | | Tennis Borussia | 1:1 | |||||
Wuppertal | |||||||||
21.10 | Olympischer | | Alemannia | 2:1 | |||||
Bremerhaven | |||||||||
21.10 | Rot-Weiß Lüdenscheid | | Bocholt | 4:2 | |||||
Lüdenscheid | |||||||||
21.10 | Fortuna | | Osnabrück | 1:1 | |||||
Köln | |||||||||
21.10 | Schwarz-Weiß | | Herford | 0:3 | |||||
Essen | |||||||||
Day 11 | |||||||||
09.10 | Alemannia | | Fortuna | 3:0 | |||||
Aachen | |||||||||
09.10 | Bayer 05 | | Olympischer | 7:1 | |||||
Krefeld | |||||||||
09.10 | Bocholt | | Bayer 04 | 2:1 | |||||
Bocholt | |||||||||
09.10 | Hannover 96 | | Schwarz-Weiß | 3:1 | |||||
Hannover | |||||||||
09.10 | Osnabrück | | Wuppertaler SV | 2:1 | |||||
Osnabrück | |||||||||
09.10 | Preußen | | Westfalia | 2:2 | |||||
Münster | |||||||||
09.10 | Rot-Weiß Essen | | Rot-Weiß Lüdenscheid | 3:1 | |||||
Essen | |||||||||
09.10 | Tennis Borussia | | Wattenscheid | 1:0 | |||||
Berlin | |||||||||
09.10 | Union | | Arminia Bielefeld | 0:0 | |||||
Solingen | |||||||||
09.10 | Herford | | Arminia Hannover | 0:2 | |||||
Herford | |||||||||
Day 10 | |||||||||
01.10 | Arminia Bielefeld | | Tennis Borussia | 4:1 | |||||
Bielefeld | |||||||||
01.10 | Bayer 04 | | Rot-Weiß Essen | 1:2 | |||||
Leverkusen | |||||||||
01.10 | Wattenscheid | | Osnabrück | 5:3 | |||||
Bochum | |||||||||
01.10 | Westfalia | | Union | 1:0 | |||||
Herne | |||||||||
01.10 | Wuppertaler SV | | Alemannia | 3:0 | |||||
Wuppertal | |||||||||
01.10 | Hannover 96 | | Herford | 3:1 | |||||
Hannover | |||||||||
01.10 | Olympischer | | Bocholt | 3:2 | |||||
Bremerhaven | |||||||||
01.10 | Rot-Weiß Lüdenscheid | | Arminia Hannover | 1:1 | |||||
Lüdenscheid | |||||||||
01.10 | Fortuna | | Bayer 05 | 3:2 | |||||
Köln | |||||||||
01.10 | Schwarz-Weiß | | Preußen | 1:1 | |||||
Essen |
Day 13 | |||||||||
28.10 | Bayern | | Baunatal | 1:2 | |||||
Hof | |||||||||
28.10 | Wormatia | | Homburg | 0:0 | |||||
Worms | |||||||||
28.10 | Würzburg 04 | | Freiburger FC | 2:2 | |||||
Würzburg | |||||||||
28.10 | Karlsruher | | Würzburger Kickers | 6:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
28.10 | Kickers Offenbach | | Fürth | 3:1 | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
28.10 | Stuttgarter Kickers | | Eintracht | 1:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
28.10 | Nürnberg | | Darmstadt 98 | 6:4 | |||||
Nürnberg | |||||||||
28.10 | Pirmasens | | Bayreuth | 1:2 | |||||
Pirmasens | |||||||||
28.10 | FSV Frankfurt | | Bürstadt | 3:3 | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
28.10 | Chio Waldhof | | Augsburg | 4:4 | |||||
Mannheim | |||||||||
Day 12 | |||||||||
21.10 | Eintracht | | Pirmasens | 5:0 | |||||
Trier | |||||||||
21.10 | Augsburg | | Wormatia | 2:1 | |||||
Augsburg | |||||||||
21.10 | Bayreuth | | FSV Frankfurt | 3:0 | |||||
Bayreuth | |||||||||
21.10 | Bürstadt | | Kickers Offenbach | 0:1 | |||||
Bürstadt | |||||||||
21.10 | Darmstadt 98 | | Chio Waldhof | 0:4 | |||||
Darmstadt | |||||||||
21.10 | Würzburger Kickers | | Nürnberg | 3:0 | |||||
Würzburg | |||||||||
21.10 | Stuttgarter Kickers | | Bayern | 2:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
21.10 | Freiburger FC | | Karlsruher | 2:2 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
21.10 | Fürth | | Würzburg 04 | 3:0 | |||||
Fürth | |||||||||
21.10 | Homburg | | Baunatal | 5:0 | |||||
Homburg | |||||||||
Day 11 | |||||||||
07.10 | Bayern | | Homburg | 1:0 | |||||
Hof | |||||||||
07.10 | Baunatal | | Augsburg | 2:0 | |||||
Kassel | |||||||||
07.10 | Wormatia | | Darmstadt 98 | 2:2 | |||||
Worms | |||||||||
07.10 | Würzburg 04 | | Bürstadt | 0:0 | |||||
Würzburg | |||||||||
07.10 | Karlsruher | | Fürth | 1:1 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
07.10 | Kickers Offenbach | | Bayreuth | 3:1 | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
07.10 | Nürnberg | | Freiburger FC | 3:1 | |||||
Nürnberg | |||||||||
07.10 | Pirmasens | | Stuttgarter Kickers | 2:2 | |||||
Pirmasens | |||||||||
07.10 | FSV Frankfurt | | Eintracht | 3:2 | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
07.10 | Chio Waldhof | | Würzburger Kickers | 1:1 | |||||
Mannheim |
Day 8 | |||||||||
15.10 14:30 | Rot-Weiß | | Sachsenring | 4:0 | |||||
15.10 14:30 | Union | | Chemie Halle-Leuna | 1:1 | |||||
15.10 14:30 | Chemie Leipzig | | Dynamo Berlin | 1:0 | |||||
15.10 14:30 | Magdeburg | | Carl Zeiss | 4:1 | |||||
15.10 14:30 | Wismut Gera | | Dynamo Dresden | 2:4 | |||||
15.10 14:30 | Karl-Marx-Stadt | | Wismut Aue | 4:0 | |||||
15.10 14:30 | Vorwärts | | Lokomotive | 0:0 | |||||
Day 7 | |||||||||
04.10 15:00 | Sachsenring | | Union | 1:1 | |||||
04.10 15:00 | Wismut Aue | | Rot-Weiß | 2:1 | |||||
04.10 15:00 | Chemie Leipzig | | Vorwärts | 0:0 | |||||
04.10 17:00 | Chemie Halle-Leuna | | Lokomotive | 1:0 | |||||
04.10 17:00 | Carl Zeiss | | Wismut Gera | 5:1 | |||||
04.10 17:00 | Dynamo Berlin | | Magdeburg | 2:3 | |||||
04.10 19:30 | Dynamo Dresden | | Karl-Marx-Stadt | 4:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
01.10 15:00 | Rot-Weiß | | Dynamo Dresden | 0:2 | |||||
01.10 15:00 | Union | | Wismut Aue | 1:0 | |||||
01.10 15:00 | Lokomotive | | Sachsenring | 7:0 | |||||
01.10 15:00 | Magdeburg | | Chemie Leipzig | 2:1 | |||||
01.10 15:00 | Wismut Gera | | Dynamo Berlin | 0:6 | |||||
01.10 15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Carl Zeiss | 1:1 | |||||
01.10 15:00 | Vorwärts | | Chemie Halle-Leuna | 0:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
29.10 | NAC | | Telstar | 2:2 (0:1) | |||||
29.10 | PSV | | Sparta | 1:0 (0:0) | |||||
29.10 | Utrecht | | Amsterdam | 2:2 (1:1) | |||||
29.10 | AZ-67 | | Roda | 1:1 (0:0) | |||||
29.10 | Ajax | | VVV-Venlo | 5:0 (0:0) | |||||
29.10 | Twente | | Den Haag | 6:1 (1:1) | |||||
30.10 | Haarlem | | NEC | 6:0 (3:0) | |||||
30.10 | Vitesse | | Volendam | 2:2 (1:1) | |||||
30.10 | Feyenoord | | Go Ahead Eagles | 2:0 (1:0) | |||||
Day 11 | |||||||||
15.10 | Sparta | | AZ-67 | 2:1 (2:1) | |||||
15.10 | Den Haag | | PSV | 1:3 (1:1) | |||||
16.10 | NEC | | Twente | 0:2 (0:1) | |||||
16.10 | Roda | | Feyenoord | 0:0 | |||||
16.10 | Telstar | | Vitesse | 5:1 (2:0) | |||||
16.10 | Go Ahead Eagles | | NAC | 1:2 (1:0) | |||||
16.10 | VVV-Venlo | | Haarlem | 0:0 | |||||
16.10 | Amsterdam | | Ajax | 1:3 (0:1) | |||||
16.10 | Volendam | | Utrecht | 3:3 (2:2) | |||||
Day 10 | |||||||||
02.10 | NAC | | Roda | 0:1 (0:0) | |||||
02.10 | PSV | | NEC | 3:0 (1:0) | |||||
02.10 | Sparta | | Den Haag | 2:0 (1:0) | |||||
02.10 | Vitesse | | Go Ahead Eagles | 2:1 (0:0) | |||||
02.10 | Haarlem | | Amsterdam | 0:2 (0:1) | |||||
02.10 | Utrecht | | Telstar | 1:1 (1:1) | |||||
02.10 | AZ-67 | | Feyenoord | 4:2 (2:1) | |||||
02.10 | Ajax | | Volendam | 1:2 (1:1) | |||||
02.10 | Twente | | VVV-Venlo | 2:0 (2:0) | |||||
Day 8 | |||||||||
29.10 | Atlético Madrid | | Hércules | 3:1 (2:1) | |||||
29.10 | Valencia | | Español | 3:0 (3:0) | |||||
30.10 | Cádiz | | Racing | 0:0 | |||||
30.10 | Elche | | Burgos | 1:0 (0:0) | |||||
30.10 | Barcelona | | Las Palmas | 5:0 (0:0) | |||||
30.10 | Rayo Vallecano | | Real Madrid | 3:2 (1:0) | |||||
30.10 | Real Betis | | Salamanca | 0:1 (0:1) | |||||
30.10 | Real Sociedad | | Sevilla | 4:0 (2:0) | |||||
30.10 | Sporting Gijon | | Athletic | 2:2 (1:1) | |||||
Day 7 | |||||||||
15.10 | Athletic | | Cádiz | 6:1 (4:0) | |||||
15.10 | Las Palmas | | Real Betis | 3:2 (1:1) | |||||
16.10 | Burgos | | Sporting Gijon | 0:0 | |||||
16.10 | Sevilla | | Valencia | 1:0 (1:0) | |||||
16.10 | Hércules | | Barcelona | 2:1 (2:1) | |||||
16.10 | Racing | | Atlético Madrid | 2:0 (1:0) | |||||
16.10 | Español | | Rayo Vallecano | 2:1 (0:0) | |||||
16.10 | Real Madrid | | Elche | 5:1 (3:1) | |||||
16.10 | Salamanca | | Real Sociedad | 0:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
08.10 | Elche | | Español | 2:0 (1:0) | |||||
08.10 | Valencia | | Salamanca | 3:1 (1:1) | |||||
09.10 | Atlético Madrid | | Cádiz | 4:0 (0:0) | |||||
09.10 | Burgos | | Athletic | 2:2 (2:2) | |||||
09.10 | Barcelona | | Racing | 3:0 (2:0) | |||||
09.10 | Rayo Vallecano | | Sevilla | 4:1 (4:0) | |||||
09.10 | Real Betis | | Hércules | 1:1 (1:0) | |||||
09.10 | Real Sociedad | | Las Palmas | 4:1 (2:1) | |||||
09.10 | Sporting Gijon | | Real Madrid | 0:2 (0:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
02.10 | Athletic | | Atlético Madrid | 1:0 (1:0) | |||||
02.10 | Cádiz | | Barcelona | 0:2 (0:1) | |||||
02.10 | Sevilla | | Elche | 3:3 (0:2) | |||||
02.10 | Hércules | | Real Sociedad | 1:0 (1:0) | |||||
02.10 | Racing | | Real Betis | 1:1 (0:1) | |||||
02.10 | Español | | Sporting Gijon | 2:1 (1:0) | |||||
02.10 | Real Madrid | | Burgos | 3:0 (0:0) | |||||
02.10 | Las Palmas | | Valencia | 1:0 (0:0) | |||||
02.10 | Salamanca | | Rayo Vallecano | 1:0 (1:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
30.10 | Atalanta | | Vicenza | 2:4 (1:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
30.10 | Perugia | | Juventus | 0:0 | |||||
Perugia | |||||||||
30.10 | Fiorentina | | Inter | 0:2 | |||||
30.10 | Lazio | | Pescara | 2:1 | |||||
30.10 | Milan | | Foggia | 2:0 | |||||
30.10 | Napoli | | Roma | 2:0 | |||||
30.10 | Torino | | Genoa | 3:1 | |||||
30.10 | Hellas Verona | | Bologna | 1:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
23.10 | Juventus | | Fiorentina | 5:1 (3:1) | |||||
Torino | |||||||||
23.10 | Vicenza | | Pescara | 1:1 (1:0) | |||||
Vicenza | |||||||||
23.10 | Atalanta | | Napoli | 1:1 | |||||
23.10 | Bologna | | Perugia | 2:3 | |||||
23.10 | Foggia | | Torino | 1:0 | |||||
23.10 | Genoa | | Hellas Verona | 2:2 | |||||
23.10 | Inter | | Lazio | 1:1 | |||||
23.10 | Roma | | Milan | 1:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
02.10 | Lazio | | Juventus | 3:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
02.10 | Milan | | Vicenza | 3:1 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
02.10 | Foggia | | Bologna | 1:0 | |||||
02.10 | Napoli | | Genoa | 0:0 | |||||
02.10 | Perugia | | Fiorentina | 2:1 | |||||
02.10 | Pescara | | Roma | 1:1 | |||||
02.10 | Torino | | Inter | 1:0 | |||||
02.10 | Hellas Verona | | Atalanta | 1:2 | |||||
Day 22 | |||||||||
16.10 | Start | | Ham-Kam | 6:1 | |||||
16.10 | Viking | | Mjøndalen | 2:0 | |||||
16.10 | Rosenborg | | Vålerengen | 0:3 | |||||
16.10 | Molde | | Bryne | 2:2 | |||||
16.10 | Lillestrøm | | Bodø/Glimt | 3:1 | |||||
16.10 | Moss | | Brann | 1:0 | |||||
Day 21 | |||||||||
08.10 | Bodø/Glimt | | Molde | 4:1 | |||||
09.10 | Ham-Kam | | Moss | 4:2 | |||||
09.10 | Vålerengen | | Start | 2:2 | |||||
09.10 | Mjøndalen | | Rosenborg | 0:0 | |||||
09.10 | Bryne | | Viking | 2:2 | |||||
09.10 | Brann | | Lillestrøm | 2:1 | |||||
Day 20 | |||||||||
02.10 | Bryne | | Bodø/Glimt | 2:3 | |||||
02.10 | Start | | Mjøndalen | 5:0 | |||||
02.10 | Lillestrøm | | Ham-Kam | 2:1 | |||||
02.10 | Moss | | Vålerengen | 0:1 | |||||
02.10 | Molde | | Brann | 1:0 | |||||
02.10 | Rosenborg | | Viking | 1:3 | |||||
Day 14 | |||||||||
29.10 | Górnik | | Szombierki | 0:1 | |||||
Day 13 | |||||||||
19.10 | Stal | | Arka | 3:0 | |||||
19.10 | Śląsk | | Górnik | 1:0 | |||||
19.10 | Zagłębie | | Lech | 0:0 | |||||
19.10 | Polonia | | ŁKS | 0:0 | |||||
19.10 | Legia | | Odra | 0:1 | |||||
19.10 | Zawisza | | Pogoń | 1:0 | |||||
19.10 | Wisła | | Ruch | 1:1 | |||||
19.10 | Widzew | | Szombierki | 1:1 | |||||
Day 12 | |||||||||
15.10 | Legia | | Górnik | 1:0 | |||||
15.10 | Ruch | | Lech | 3:0 | |||||
15.10 | Szombierki | | ŁKS | 1:1 | |||||
15.10 | Odra | | Pogoń | 2:0 | |||||
15.10 | Wisła | | Polonia | 0:0 | |||||
15.10 | Arka | | Śląsk | 2:1 | |||||
15.10 | Stal | | Zagłębie | 2:0 | |||||
15.10 | Widzew | | Zawisza | 3:2 | |||||
Day 11 | |||||||||
12.10 | Górnik | | Arka | 1:1 | |||||
12.10 | Pogoń | | Legia | 1:4 | |||||
12.10 | Lech | | Polonia | 0:0 | |||||
12.10 | Ruch | | Stal | 0:2 | |||||
12.10 | Odra | | Widzew | 1:2 | |||||
12.10 | Szombierki | | Wisła | 0:0 | |||||
12.10 | Śląsk | | Zagłębie | 0:3 | |||||
12.10 | ŁKS | | Zawisza | 1:0 | |||||
Day 10 | |||||||||
01.10 | Zagłębie | | Górnik | 2:1 | |||||
01.10 | Zawisza | | Lech | 1:1 | |||||
01.10 | Legia | | ŁKS | 1:1 | |||||
01.10 | Wisła | | Odra | 2:1 | |||||
01.10 | Widzew | | Pogoń | 2:0 | |||||
01.10 | Arka | | Ruch | 1:0 | |||||
01.10 | Polonia | | Śląsk | 1:1 | |||||
01.10 | Stal | | Szombierki | 3:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
23.10 | Estoril-Praia | | Belenenses | 1:2 (0:1) | |||||
Estoril | |||||||||
23.10 | Académica | | Boavista | 3:2 (2:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
23.10 | Portimonense | | Marítimo | 0:0 | |||||
Portimão | |||||||||
23.10 | Feirense | | Riopele | 4:0 (1:0) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
23.10 | Benfica | | Espinho | 2:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
23.10 | Porto | | Sporting | 3:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
23.10 | Braga | | Varzim | 2:0 (2:0) | |||||
Braga | |||||||||
23.10 | Vitória Setubal | | Vitória Guimarães | 1:0 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
Day 5 | |||||||||
15.10 | Boavista | | Benfica | 1:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
15.10 | Sporting | | Estoril-Praia | 4:1 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
15.10 | Riopele | | Porto | 0:2 (0:1) | |||||
Pousada de Saramagos | |||||||||
16.10 | Varzim | | Académica | 1:0 (1:0) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
16.10 | Marítimo | | Feirense | 3:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
16.10 | Espinho | | Portimonense | 2:1 (1:1) | |||||
Espinho | |||||||||
16.10 | Vitória Guimarães | | Braga | 2:1 (0:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
16.10 | Belenenses | | Vitória Setubal | 1:0 (1:0) | |||||
Lisboa |
Day 26 | |||||||||
16.10 | AIK | | Halmstad | 2:2 | |||||
Solna | |||||||||
16.10 | Elfsborg | | Malmö | 0:2 | |||||
Borås | |||||||||
16.10 | Kalmar | | Derby | 4:2 | |||||
Kalmar | |||||||||
16.10 | Landskrona | | Östers | 4:0 | |||||
Landsknona | |||||||||
16.10 | Norrköping | | Djurgårdens | 1:2 | |||||
Norrköping | |||||||||
16.10 | IFK Sundsvall | | Göteborg | 2:3 | |||||
Sundsvall | |||||||||
16.10 | Örebro | | Hammarby | 1:2 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 25 | |||||||||
08.10 | Göteborg | | Norrköping | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
08.10 | Hammarby | | Elfsborg | 1:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
09.10 | Derby | | Örebro | 2:2 | |||||
Linköping | |||||||||
09.10 | Djurgårdens | | Kalmar | 4:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
09.10 | Halmstad | | Landskrona | 0:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
09.10 | Malmö | | AIK | 1:3 | |||||
Malmö | |||||||||
09.10 | Östers | | IFK Sundsvall | 2:0 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 24 | |||||||||
02.10 | Djurgårdens | | Örebro | 1:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
02.10 | Göteborg | | Derby | 4:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
02.10 | Halmstad | | Malmö | 3:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
02.10 | Landskrona | | Kalmar | 1:3 | |||||
Landsknona | |||||||||
02.10 | Norrköping | | Elfsborg | 1:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
02.10 | IFK Sundsvall | | AIK | 1:1 | |||||
Sundsvall | |||||||||
02.10 | Östers | | Hammarby | 0:1 | |||||
Växjö |
Day 11 | |||||||||
29.10 | Celtic | | Ayr United | 3:2 (1:2) | |||||
Glasgow | |||||||||
29.10 | Aberdeen | | Clydebank | 1:1 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
29.10 | St. Mirren | | Dundee United | 0:1 (0:1) | |||||
Paisley | |||||||||
29.10 | Hibernian | | Rangers | 0:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
29.10 | Partick Thistle | | Motherwell | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 10 | |||||||||
22.10 | Rangers | | Aberdeen | 3:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
22.10 | Dundee United | | Celtic | 1:2 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
22.10 | Motherwell | | Hibernian | 1:0 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
22.10 | Ayr United | | Partick Thistle | 1:2 (0:0) | |||||
Ayr | |||||||||
22.10 | Clydebank | | St. Mirren | 2:2 (2:1) | |||||
Clydebank | |||||||||
Day 9 | |||||||||
15.10 | Ayr United | | Clydebank | 2:0 (1:0) | |||||
Ayr | |||||||||
15.10 | Partick Thistle | | Dundee United | 2:1 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15.10 | Motherwell | | Rangers | 1:4 (0:4) | |||||
Motherwell | |||||||||
15.10 | Aberdeen | | Hibernian | 1:2 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15.10 | Celtic | | St. Mirren | 1:2 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.10 | St. Mirren | | Aberdeen | 0:4 (0:2) | |||||
Paisley | |||||||||
08.10 | Hibernian | | Ayr United | 1:2 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
08.10 | Partick Thistle | | Celtic | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
08.10 | Dundee United | | Rangers | 0:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
08.10 | Clydebank | | Motherwell | 2:1 (1:0) | |||||
Clydebank | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.10 | Motherwell | | Aberdeen | 1:1 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
01.10 | Rangers | | Clydebank | 4:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
01.10 | Ayr United | | Dundee United | 0:2 (0:0) | |||||
Ayr | |||||||||
01.10 | Celtic | | Hibernian | 3:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
01.10 | St. Mirren | | Partick Thistle | 2:1 (0:0) | |||||
Paisley |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.10 | Aberdeen | | Rangers | 3:1 | 1:6 | 4:7 | |||
26.10 | Celtic | | Stirling Albion | 1:1 | 2:1 | 3:2 | |||
26.10 | Clydebank | | Dunfermline Athletic | 2:2 | 0:2 | 2:4 | |||
26.10 | Dundee United | | Arbroath | 2:1 | 4:0 | 6:1 | |||
26.10 | Forfar Athletic | | Ayr United | 3:1 | 1:2 | 4:3 | |||
26.10 | Morton | | Hearts | 2:0 | 0:3 | 2:3 | |||
26.10 | Queen of the South | | Dundee | 6:0 | 0:0 | 6:0 | |||
26.10 | St. Mirren | | Hamilton Academical | 1:2 | 2:0 | 3:2 | |||
Day 1 | |||||||||
05.10 | Arbroath | | Dundee United | 0:4 | |||||
05.10 | Ayr United | | Forfar Athletic | 2:1 | |||||
05.10 | Dundee | | Queen of the South | 0:0 | |||||
05.10 | Dunfermline Athletic | | Clydebank | 2:0 | |||||
05.10 | Hamilton Academical | | St. Mirren | 0:2 | |||||
05.10 | Hearts | | Morton | 3:0 | |||||
05.10 | Rangers | | Aberdeen | 6:1 | |||||
05.10 | Stirling Albion | | Celtic | 1:2 | |||||
16.10 | Operário-MS | | Internacional | 0:0 | |||||
16.10 | Dom Bosco | | Avaí | 1:3 | |||||
16.10 | Grêmio | | Coritiba | 4:0 | |||||
19.10 | Joinville | | Grêmio | 1:1 | |||||
19.10 | Caxias | | Coritiba | 0:0 | |||||
19.10 | Dom Bosco | | Internacional | 0:2 | |||||
19.10 | Galo Maringá | | Avaí | 2:0 | |||||
23.10 | Operário-MS | | Galo Maringá | 0:1 | |||||
23.10 | Avaí | | Caxias | 1:2 | |||||
23.10 | Coritiba | | Internacional | 1:3 | |||||
23.10 | Grêmio | | Juventude | 2:0 | |||||
27.10 | Caxias | | Joinville | 0:0 | |||||
27.10 | Operário-MS | | Juventude | 1:0 | |||||
30.10 | Internacional | | Joinville | 5:0 | |||||
30.10 | Coritiba | | Juventude | 1:2 | |||||
30.10 | Dom Bosco | | Caxias | 2:2 | |||||
30.10 | Galo Maringá | | Caxias | 1:0 | |||||
16.10 | XV de Piracicaba | | CSA | 0:0 | |||||
16.10 | Botafogo-PB | | Sport | 1:0 | |||||
16.10 | Náutico | | São Paulo | 0:1 | |||||
19.10 | Treze | | Sport | 2:2 | |||||
19.10 | Palmeiras | | CSA | 1:0 | |||||
19.10 | Botafogo-PB | | São Paulo | 0:2 | |||||
20.10 | CRB | | XV de Piracicaba | 0:1 | |||||
23.10 | CSA | | São Paulo | 0:0 | |||||
23.10 | Treze | | Palmeiras | 1:1 | |||||
23.10 | Botafogo-PB | | Santa Cruz | 0:0 | |||||
23.10 | Sport | | XV de Piracicaba | 1:1 | |||||
26.10 | Sport | | Palmeiras | 0:2 | |||||
26.10 | Treze | | XV de Piracicaba | 0:0 | |||||
27.10 | Náutico | | CRB | 1:0 | |||||
30.10 | Santa Cruz | | Treze | 6:0 | |||||
30.10 | Palmeiras | | XV de Piracicaba | 1:1 | |||||
30.10 | CSA | | Náutico | 2:0 | |||||
30.10 | Botafogo-PB | | CRB | 0:1 | |||||
15.10 | Ríver | | América-RN | 5:1 | |||||
16.10 | Flamengo-PI | | Ponte Preta | 1:2 | |||||
16.10 | Guarani | | Portuguesa | 0:1 | |||||
16.10 | Sampaio Corrêa | | Corinthians | 0:0 | |||||
16.10 | ABC | | Ceará | 1:0 | |||||
19.10 | Ceará | | América-RN | 1:1 | |||||
19.10 | Ríver | | Corinthians | 2:2 | |||||
19.10 | Sampaio Corrêa | | Ponte Preta | 0:0 | |||||
20.10 | ABC | | Portuguesa | 1:0 | |||||
23.10 | Fortaleza | | Portuguesa | 0:0 | |||||
23.10 | Flamengo-PI | | Ceará | 0:1 | |||||
23.10 | Corinthians | | Guarani | 1:0 | |||||
23.10 | América-RN | | Ponte Preta | 1:0 | |||||
26.10 | Sampaio Corrêa | | Fortaleza | 1:0 | |||||
26.10 | Ceará | | Ponte Preta | 1:3 | |||||
26.10 | América-RN | | Flamengo-PI | 5:1 | |||||
27.10 | Portuguesa | | Ríver | 2:0 | |||||
27.10 | ABC | | Guarani | 1:1 | |||||
30.10 | Fortaleza | | Guarani | 1:2 | |||||
30.10 | Ponte Preta | | Corinthians | 2:1 | |||||
30.10 | Flamengo-PI | | Sampaio Corrêa | 1:3 | |||||
30.10 | ABC | | Ríver | 2:0 | |||||
16.10 | Atlético-PR | | Brasília | 1:2 | |||||
16.10 | Americano | | Vasco da Gama | 1:1 | |||||
16.10 | Londrina | | Goiânia | 3:2 | |||||
16.10 | Vila Nova-GO | | Botafogo | 0:0 | |||||
19.10 | Atlético-PR | | Goiânia | 0:1 | |||||
20.10 | Goytacaz | | Goiás | 1:1 | |||||
20.10 | Brasília | | Botafogo | 0:1 | |||||
23.10 | Vila Nova-GO | | Atlético-PR | 1:1 | |||||
23.10 | Botafogo | | Goiás | 3:1 | |||||
23.10 | Vasco da Gama | | Brasília | 3:0 | |||||
26.10 | Goiás | | Atlético-PR | 1:1 | |||||
26.10 | Americano | | Brasília | 1:0 | |||||
27.10 | Goytacaz | | Botafogo | 1:1 | |||||
30.10 | Londrina | | Vila Nova-GO | 3:1 | |||||
30.10 | Americano | | Goytacaz | 1:1 | |||||
30.10 | Goiás | | Vasco da Gama | 0:3 | |||||
16.10 | Volta Redonda | | Vitória-ES | 3:0 | |||||
16.10 | Desportiva | | Fluminense | 0:5 | |||||
16.10 | Confiança | | Bahia | 1:1 | |||||
16.10 | Fluminense de Feira | | Sergipe | 0:1 | |||||
16.10 | Flamengo | | Vitória | 5:0 | |||||
19.10 | Volta Redonda | | Fluminense | 0:1 | |||||
19.10 | Vitória-ES | | Sergipe | 3:1 | |||||
20.10 | América-RJ | | Vitória | 1:1 | |||||
20.10 | Desportiva | | Flamengo | 0:2 | |||||
23.10 | Confiança | | Fluminense de Feira | 1:0 | |||||
23.10 | Vitória-ES | | Vitória-BA | 2:1 | |||||
23.10 | Fluminense | | Sergipe | 2:1 | |||||
23.10 | Volta Redonda | | América-RJ | 1:2 | |||||
23.10 | Bahia | | Flamengo | 0:0 | |||||
26.10 | Fluminense de Feira | | Flamengo | 0:6 | |||||
26.10 | Fluminense | | Vitória-ES | 6:0 | |||||
27.10 | Desportiva | | Volta Redonda | 1:0 | |||||
29.10 | Confiança | | Vitória-ES | 2:1 | |||||
30.10 | Vitória | | Volta Redonda | 0:0 | |||||
30.10 | Sergipe | | Flamengo | 1:3 | |||||
30.10 | Fluminense | | América-RJ | 0:1 | |||||
16.10 | Uberaba | | Paysandu | 3:1 | |||||
16.10 | Santos | | Cruzeiro | 0:2 | |||||
16.10 | Nacional | | Fast Clube | 2:0 | |||||
16.10 | Atlético-MG | | Remo | 4:1 | |||||
19.10 | América-MG | | Remo | 0:1 | |||||
19.10 | Santos | | Paysandu | 4:0 | |||||
20.10 | Fast Clube | | Uberaba | 2:0 | |||||
23.10 | Cruzeiro | | Paysandu | 4:0 | |||||
23.10 | Atlético-MG | | Santos | 3:0 | |||||
23.10 | Nacional | | Uberaba | 1:0 | |||||
23.10 | Botafogo-SP | | Remo | 3:2 | |||||
26.10 | Paysandu | | Nacional | 1:1 | |||||
26.10 | Botafogo-SP | | Atlético-MG | 0:1 | |||||
26.10 | Fast Clube | | Santos | 1:3 | |||||
27.10 | Remo | | Uberaba | 0:0 | |||||
27.10 | Fast Clube | | Paysandu | 2:3 | |||||
30.10 | Nacional | | Atlético-MG | 2:4 | |||||
30.10 | Cruzeiro | | América-MG | 2:2 | |||||
30.10 | Botafogo-SP | | Uberaba | 2:1 | |||||
30.10 | Remo | | Santos | 0:2 | |||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |