Football matches in September 1969 |
Day 1 | |||||||||
14.09 | Czechoslovakia | | Hungary | 3:3 (1:2) | |||||
Praha |
10.09 | Northern Ireland | | USSR | 0:0 | |||||
Belfast |
07.09 | Poland | | Netherlands | 2:1 (0:1) | |||||
Chorzów |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
28.09 | El Salvador | | Haiti | 0:3 (0:3) | 2:1 (1:0) | 2:4 | |||
San Salvador | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.09 | Haiti | | El Salvador | 1:2 (0:1) | |||||
Port-au-Prince |
Day 1 | |||||||||
28.09 | Israel | | New Zealand | 4:0 (0:0) | |||||
Ramat Gan |
Day 3 | |||||||||
14.09 | Estonia | | Lithuania B | 5:1 (2:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.09 | Latvia B | | Lithuania B | 2:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.09 | Estonia | | Latvia B | 2:0 | |||||
Tallinn |
02.09 | Zambia | | Malawi | 7:0 | |||||
03.09 | Yugoslavia | | Romania | 1:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
10.09 | Turkey | | Pakistan | 4:2 (2:1) | |||||
Ankara | |||||||||
13.09 | Iran | | Pakistan | 4:2 (2:0) | |||||
Turkey, Ankara | |||||||||
14.09 | El Salvador | | Costa Rica | 2:1 | |||||
San Salvador | |||||||||
16.09 | Singapore | | New Zealand | 0:2 | |||||
17.09 | Turkey | | Iran | 4:0 (4:0) | |||||
Ankara | |||||||||
21.09 | Austria | | FRG | 1:1 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
21.09 | Ireland | | Scotland | 1:1 (1:1) | |||||
Dublin | |||||||||
24.09 | Bulgaria | | FRG | 0:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
24.09 | Sweden | | Hungary | 2:0 (0:0) | |||||
Solna | |||||||||
24.09 | Turkey | | Switzerland | 3:0 (2:0) | |||||
İstanbul | |||||||||
24.09 | Yugoslavia | | USSR | 1:3 (1:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
27.09 | Uganda | | Tanzania | 3:0 | |||||
28.09 | Kenya | | Zanzibar | 2:1 | |||||
30.09 | Uganda | | Zanzibar | 7:0 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
24.09 20:15 | Avenir | | Milan | 0:3 (0:1) | 0:5 (0:1) | 0:8 | |||
Lëtzebuerg | |||||||||
30.09 20:15 | Olympiakos Nicosia | | Real Madrid | 1:6 (1:2) | 0:8 (0:3) | 1:14 | |||
Spain, Madrid | |||||||||
30.09 20:15 | KR | | Feyenoord | 0:4 (0:2) | 2:12 (0:7) | 2:16 | |||
Netherlands, Rotterdam | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.09 20:15 | Milan | | Avenir | 5:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
17.09 20:15 | Austria Wien | | Dynamo Kiev | 1:2 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
17.09 20:15 | Standard | | 17 Nëntori | 3:0 (2:0) | |||||
Liège | |||||||||
17.09 20:15 | Benfica | | KB | 2:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
17.09 20:15 | Bayern | | Saint-Étienne | 2:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
17.09 20:15 | Vorwärts | | Panathīnaïkós | 2:0 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
17.09 20:15 | Feyenoord | | KR | 12:2 (7:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
17.09 20:15 | CSKA Sofia | | Ferencváros | 2:1 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
17.09 20:15 | Galatasaray | | Waterford | 2:0 (0:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
17.09 20:15 | Crvena Zvezda | | Linfield | 8:0 (5:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17.09 20:15 | Leeds United | | Lyn | 10:0 (5:0) | |||||
Leeds | |||||||||
17.09 20:15 | UT Arad | | Legia Warszawa | 1:2 (1:0) | |||||
Arad | |||||||||
17.09 20:15 | Basel | | Celtic | 0:0 | |||||
Basel | |||||||||
17.09 20:15 | Fiorentina | | Östers | 1:0 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
17.09 20:15 | Hibernians Paola | | Spartak Trnava | 2:2 (0:0) | |||||
Gżira | |||||||||
24.09 20:15 | Real Madrid | | Olympiakos Nicosia | 8:0 (3:0) | |||||
Madrid |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16.09 20:00 | Anderlecht | | Valur | 2:0 (1:0) | 6:0 (5:0) | 8:0 | |||
Bruxelles | |||||||||
16.09 20:00 | Skeid | | 1860 München | 2:1 (1:1) | 2:2 (0:1) | 4:3 | |||
Oslo | |||||||||
17.09 20:00 | Gwardia | | Vojvodina | 1:0 (1:0) | 1:1 (1:0) | 2:1 | |||
Warszawa | |||||||||
24.09 20:00 | Zagreb | | Charleroi | 1:3 (0:1) | 1:2 (1:2) | 2:5 | |||
Zagreb | |||||||||
24.09 20:00 | Ajax | | Hannover 96 | 3:0 (1:0) | 1:2 (1:2) | 4:2 | |||
Amsterdam | |||||||||
28.09 20:00 | Floriana | | Dinamo Bacău | 0:1 (0:1) | 0:6 (0:3) | 0:7 | |||
Floriana | |||||||||
29.09 20:00 | Glentoran | | Arsenal | 1:0 (1:0) | 0:3 (0:3) | 1:3 | |||
Belfast | |||||||||
30.09 20:00 | Ruch | | Wiener Sport-Club | 4:1 (2:0) | 2:4 (1:3) | 6:5 | |||
Chorzów | |||||||||
30.09 20:00 | Dundalk | | Liverpool | 0:4 (0:2) | 0:10 (0:5) | 0:14 | |||
Dún Dealgan | |||||||||
30.09 20:00 | Twente | | Rouen | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Enschede | |||||||||
30.09 20:00 | Paniṓnios | | Hansa | 2:0 (0:0) | 0:3 (0:1) | 2:3 | |||
Athens | |||||||||
30.09 20:00 | Kilmarnock | | Zürich | 3:1 (1:0) | 2:3 (2:2) | 5:4 | |||
Kilmarnock | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.09 20:00 | 1860 München | | Skeid | 2:2 (1:0) | |||||
München | |||||||||
03.09 20:00 | Charleroi | | Zagreb | 2:1 (2:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
04.09 20:00 | Vojvodina | | Gwardia | 1:1 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
09.09 20:00 | Arsenal | | Glentoran | 3:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
09.09 20:00 | Rouen | | Twente | 2:0 (1:0) | |||||
Rouen | |||||||||
10.09 20:00 | Valur | | Anderlecht | 0:6 (0:5) | |||||
Belgium, Gent | |||||||||
10.09 20:00 | Vitória Guimaraes | | Baník | 1:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
15.09 20:00 | Dundee United | | Newcastle United | 1:2 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
16.09 20:00 | Dunfermline Athletic | | Bordeaux | 4:0 (1:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
16.09 20:00 | Liverpool | | Dundalk | 10:0 (5:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
16.09 20:00 | Zürich | | Kilmarnock | 3:2 (2:2) | |||||
Zürich | |||||||||
16.09 20:00 | Carl Zeiss | | Altay | 1:0 (1:0) | |||||
Jena | |||||||||
16.09 20:00 | Wiener Sport-Club | | Ruch | 4:2 (3:1) | |||||
Wien | |||||||||
17.09 20:00 | Lausanne | | Rába ETO | 1:2 (1:2) | |||||
Lausanne | |||||||||
17.09 20:00 | Sabadell | | Brugge | 2:0 (1:0) | |||||
Sabadell | |||||||||
17.09 20:00 | Juventus | | Lokomotiv Plovdiv | 3:1 (2:1) | |||||
Torino | |||||||||
17.09 20:00 | Barcelona | | B 1913 | 4:0 (3:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
17.09 20:00 | Rosenborg | | Southampton | 1:0 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
17.09 20:00 | Slavia Sofia | | Valencia | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
17.09 20:00 | Las Palmas | | Hertha | 0:0 | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
17.09 20:00 | Hansa | | Paniṓnios | 3:0 (1:0) | |||||
Rostock | |||||||||
17.09 20:00 | Hannover 96 | | Ajax | 2:1 (2:1) | |||||
Hannover | |||||||||
17.09 20:00 | Metz | | Napoli | 1:1 (0:1) | |||||
Metz | |||||||||
17.09 20:00 | Árīs | | Cagliari | 1:1 (1:0) | |||||
Thessaloniki | |||||||||
17.09 20:00 | Dinamo Bacău | | Floriana | 6:0 (3:0) | |||||
Bacău | |||||||||
17.09 20:00 | Stuttgart | | Malmö | 3:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
17.09 20:00 | Inter Milano | | Sparta Praha | 3:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
18.09 20:00 | Partizan | | Újpesti Dózsa | 2:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
18.09 20:00 | Jeunesse | | Coleraine | 3:2 (0:1) | |||||
Esch-Uelzecht | |||||||||
18.09 20:00 | Vitória Setubal | | Rapid Bucureşti | 3:1 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
24.09 20:00 | Sporting | | LASK | 4:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
24.09 20:00 | Hvidovre | | Porto | 1:2 (1:0) | |||||
København |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
APOEL | | Lierse | 0:1 (0:1) | 1:10 (0:5) | 1:11 | ||||
Nicosia | |||||||||
Sliema Wanderers | | Norrköping | 1:0 (0:0) | 1:5 (1:3) | 2:5 | ||||
Gżira | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Lierse | | APOEL | 10:1 (5:0) | ||||||
Lier | |||||||||
Athletic | | Manchester City | 3:3 (2:1) | ||||||
Bilbao | |||||||||
Académica | | KuPS | 0:0 | ||||||
Coimbra | |||||||||
Dukla | | Marseille | 1:0 (1:0) | ||||||
Praha | |||||||||
Shamrock Rovers | | Schalke 04 | 2:1 (1:0) | ||||||
Dublin | |||||||||
Rapid | | PSV | 1:2 (1:2) | ||||||
Wien | |||||||||
Magdeburg | | MTK | 1:0 (1:0) | ||||||
Magdeburg | |||||||||
Ards | | Roma | 0:0 | ||||||
Belfast | |||||||||
Göztepe | | Union | 3:0 (1:0) | ||||||
İzmir | |||||||||
Norrköping | | Sliema Wanderers | 5:1 (3:1) | ||||||
Norrköping | |||||||||
Olympiakós | | Górnik | 2:2 (0:2) | ||||||
Athens | |||||||||
Rangers | | Steaua | 2:0 (2:0) | ||||||
Glasgow | |||||||||
Frem | | St. Gallen | 2:1 (1:1) | ||||||
København | |||||||||
Dinamo | | Slovan | 3:0 (1:0) | ||||||
Zagreb | |||||||||
Mjøndalen | | Cardiff City | 1:7 (1:3) | ||||||
Oslo |
Day 1 | |||||||||
08.09 | Milan | | Estudiantes | 3:0 | |||||
Milano |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
30.09 | Cruz Azul | | Comunicaciones | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Ciudad de México | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.09 | Comunicaciones | | Cruz Azul | 0:0 | |||||
Ciudad de Guatemala |
Day 9 | |||||||||
Zarya | | Zenit | 2:2 (1:1) | ||||||
Lugansk | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | CSKA | 0:0 | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Moscow | 1:2 (1:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dynamo Minsk | | SKA | 2:1 (2:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Neftchi | | Spartak | 0:0 | ||||||
Baku | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (0:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Moscow | 3:1 (0:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Dynamo Kiev | | Torpedo Kutaisi | 3:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Spartak | | Zarya | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo Moscow | | Neftchi | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | SKA | 0:0 | ||||||
Donetsk | |||||||||
Zenit | | Chernomorets | 0:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Neftchi | | Shakhtyor | 0:0 | ||||||
Baku | |||||||||
Chernomorets | | Torpedo Kutaisi | 1:0 (0:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Zarya | | Dynamo Minsk | 0:0 | ||||||
Lugansk | |||||||||
Spartak | | SKA | 4:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Moscow | | Torpedo Moscow | 4:2 (3:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zenit | | CSKA | 1:2 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Torpedo Kutaisi | 4:0 (3:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo Moscow | | SKA | 2:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Neftchi | 1:1 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 1 | |||||||||
CSKA | | Dynamo Minsk | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
SKA | | Shakhtyor | 0:1 (0:0) | ||||||
Rostov-on-Don |
Day 14 | |||||||||
Pakhtakor | | Krylya Sovetov | 0:0 | ||||||
Tashkent | |||||||||
Kairat | | Ararat | 2:1 (0:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Lokomotiv | | Uralmash | 2:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 13 | |||||||||
Kairat | | Ararat | 0:0 | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Lokomotiv | | Uralmash | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Pakhtakor | | Krylya Sovetov | 1:0 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Day 12 | |||||||||
Kairat | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Krylya Sovetov | | Uralmash | 2:2 (1:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Day 11 | |||||||||
Pakhtakor | | Lokomotiv | 3:1 (0:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Ararat | | Uralmash | 3:0 (2:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Day 10 | |||||||||
Ararat | | Krylya Sovetov | 5:1 (1:1) | ||||||
Erevan | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Uralmash | | Kairat | 0:2 (0:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Krylya Sovetov | | Lokomotiv | 3:2 (0:1) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Pakhtakor | | Ararat | 2:2 (1:2) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Kairat | | Pakhtakor | 0:1 (0:1) | ||||||
Alma-Ata |
04.09 | Volga Kalinin | | Baltika | 1:1 (1:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
04.09 | Dynamo Bryansk | | Shinnik | 1:1 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
04.09 | Lokomotiv Kaluga | | Tekstilshchik | 0:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
04.09 | Spartak Ordzhonikidze | | Avtomobilist Nalchik | 2:0 (1:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
04.09 03:00 | Torpedo | | Rostselmash | 0:2 | |||||
Taganrog | |||||||||
04.09 18:30 | Dynamo Stavropol | | Trud | 0:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
04.09 18:30 | Mashuk | | Metallurg Lipetsk | 1:2 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
04.09 19:00 | Kuban | | Spartak Belgorod | 2:1 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
04.09 19:00 | Metallugr Tula | | Dynamo Leningrad | 2:0 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
04.09 19:00 | Terek | | Dynamo Makhachkala | 2:0 | |||||
Grozny | |||||||||
08.09 18:30 | Shinnik | | Volga Kalinin | 2:0 (2:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
09.09 | Baltika | | Dynamo Bryansk | 1:1 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
09.09 | Dynamo Leningrad | | Lokomotiv Kaluga | 3:0 | |||||
Leningrad | |||||||||
09.09 | Dynamo Makhachkala | | Avtomobilist Nalchik | 1:1 (1:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
09.09 | Spartak Ordzhonikidze | | Terek | 1:0 | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
09.09 | Trud | | Torpedo | 1:0 | |||||
09.09 17:00 | Tekstilshchik | | Metallugr Tula | 2:1 (0:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
09.09 18:00 | Spartak Belgorod | | Mashuk | 2:2 (1:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
09.09 18:30 | Metallurg Lipetsk | | Kuban | 0:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
09.09 18:30 | Rostselmash | | Dynamo Stavropol | 1:2 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
12.09 | Tekstilshchik | | Volga Kalinin | 2:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
13.09 | Avtomobilist Nalchik | | Terek | 4:1 (1:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
13.09 | Dynamo Leningrad | | Dynamo Bryansk | 1:0 | |||||
13.09 | Trud | | Kuban | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
13.09 17:00 | Metallurg Lipetsk | | Torpedo | 1:1 (1:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
13.09 17:00 | Spartak Belgorod | | Dynamo Stavropol | 1:1 | |||||
Belgorod | |||||||||
13.09 18:30 | Rostselmash | | Mashuk | 2:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
13.09 18:30 | Shinnik | | Metallugr Tula | 2:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
13.09 19:00 | Baltika | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
13.09 19:00 | Dynamo Makhachkala | | Spartak Ordzhonikidze | 0:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
19.09 | Shinnik | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
19.09 03:00 | Dynamo Leningrad | | Rostselmash | 3:2 | |||||
Leningrad | |||||||||
19.09 03:00 | Dynamo Stavropol | | Terek | 2:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
19.09 18:00 | Torpedo | | Avtomobilist Nalchik | 1:1 (0:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
19.09 18:30 | Mashuk | | Dynamo Makhachkala | 1:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
19.09 19:00 | Baltika | | Spartak Belgorod | 3:1 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
19.09 19:00 | Kuban | | Spartak Ordzhonikidze | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19.09 19:00 | Tekstilshchik | | Trud | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
23.09 | Dynamo Leningrad | | Spartak Belgorod | 3:0 | |||||
Leningrad | |||||||||
23.09 | Lokomotiv Kaluga | | Dynamo Bryansk | 2:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
23.09 | Metallugr Tula | | Volga Kalinin | 2:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
23.09 | Tekstilshchik | | Metallurg Lipetsk | 3:2 | |||||
Ivanovo | |||||||||
23.09 | Shinnik | | Trud | 2:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
23.09 03:00 | Baltika | | Rostselmash | 1:1 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
23.09 18:00 | Kuban | | Avtomobilist Nalchik | 1:1 | |||||
Krasnodar | |||||||||
23.09 18:00 | Torpedo | | Spartak Ordzhonikidze | 2:1 | |||||
Taganrog | |||||||||
23.09 18:30 | Dynamo Stavropol | | Dynamo Makhachkala | 1:1 | |||||
Stavropol | |||||||||
23.09 18:30 | Mashuk | | Terek | 0:0 | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
28.09 | Avtomobilist Nalchik | | Mashuk | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
28.09 | Volga Kalinin | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
28.09 | Metallurg Lipetsk | | Dynamo Leningrad | 2:2 | |||||
Lipetsk | |||||||||
28.09 | Spartak Ordzhonikidze | | Dynamo Stavropol | 1:0 | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
28.09 | Trud | | Baltika | 1:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
28.09 03:00 | Dynamo Bryansk | | Metallugr Tula | 0:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
28.09 17:00 | Spartak Belgorod | | Tekstilshchik | 2:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
28.09 17:00 | Terek | | Kuban | 0:1 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
28.09 18:30 | Rostselmash | | Shinnik | 1:2 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
28.09 19:00 | Dynamo Makhachkala | | Torpedo | 4:1 (2:0) | |||||
Makhachkala |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Ordzhonikidze | 38 | 22 | 12 | 4 | 60-25 | 56 | ||
2. | Dynamo Leningrad | 38 | 23 | 8 | 7 | 59-27 | 54 | ||
3. | Kuban | 38 | 14 | 17 | 7 | 31-24 | 45 | ||
4. | Tekstilshchik | 38 | 15 | 14 | 9 | 34-20 | 44 | ||
5. | Metallugr Tula | 38 | 12 | 19 | 7 | 36-25 | 43 | ||
6. | Shinnik | 38 | 16 | 11 | 11 | 40-34 | 43 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 38 | 10 | 19 | 9 | 36-33 | 39 | ||
8. | Dynamo Makhachkala | 38 | 11 | 14 | 13 | 35-32 | 36 | ||
9. | Volga Kalinin | 38 | 12 | 12 | 14 | 36-39 | 36 | ||
10. | Baltika | 38 | 9 | 18 | 11 | 34-43 | 36 |
Day 30 | |||||||||
27.09 16:00 | Volga Gorkiy | | Tomles | 1:1 (0:0) | |||||
Gorky | |||||||||
27.09 16:00 | Metallurg Kuybyshev | | SKA Khabarovsk | 2:1 (2:1) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
27.09 17:00 | Sokol | | Aeroflot | 2:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
27.09 17:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | Kuzbass | 2:1 (1:0) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
27.09 18:00 | Volgar | | Selenga | 4:2 (2:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
27.09 18:00 | Rubin | | Kalininets | 4:1 (2:1) | |||||
Kazan | |||||||||
Day 29 | |||||||||
23.09 17:30 | Volga Gorkiy | | Kuzbass | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
23.09 19:00 | Volgar | | Aeroflot | 0:0 | |||||
Astrakhan | |||||||||
23.09 19:00 | Metallurg Kuybyshev | | Selenga | 2:1 (0:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
23.09 19:00 | Rubin | | Tomles | 1:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
23.09 19:00 | Sokol | | SKA Khabarovsk | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
23.09 19:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | Kalininets | 2:2 (1:1) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
Day 28 | |||||||||
19.09 17:30 | Volga Gorkiy | | Kalininets | 1:0 (1:0) | |||||
Gorky | |||||||||
19.09 19:00 | Volgar | | SKA Khabarovsk | 0:0 | |||||
Astrakhan | |||||||||
19.09 19:00 | Metallurg Kuybyshev | | Aeroflot | 1:1 (0:1) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
19.09 19:00 | Rubin | | Kuzbass | 2:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
19.09 19:00 | Sokol | | Selenga | 1:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
19.09 19:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | Tomles | 1:1 (1:0) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
Day 27 | |||||||||
13.09 17:00 | Aeroflot | | Volga Gorkiy | 3:3 (1:3) | |||||
Irkutsk | |||||||||
13.09 17:00 | Kalininets | | Sokol | 2:1 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
13.09 17:00 | Tomles | | Metallurg Kuybyshev | 1:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
13.09 17:30 | Selenga | | Rubin | 1:0 (0:0) | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
13.09 18:00 | Kuzbass | | Volgar | 0:0 | |||||
Kemerovo | |||||||||
13.09 18:30 | SKA Khabarovsk | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:0 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.09 17:00 | Aeroflot | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:1 (1:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
09.09 18:00 | Kalininets | | Metallurg Kuybyshev | 1:2 (1:0) | |||||
Sverglovsk | |||||||||
09.09 18:00 | Tomles | | Volgar | 1:2 (1:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
09.09 18:30 | SKA Khabarovsk | | Rubin | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
09.09 19:00 | Kuzbass | | Sokol | 1:2 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
09.09 19:00 | Selenga | | Volga Gorkiy | 0:2 (0:0) | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
Day 25 | |||||||||
05.09 17:00 | Aeroflot | | Rubin | 0:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
05.09 18:00 | Kalininets | | Volgar | 2:1 (0:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
05.09 18:00 | Tomles | | Sokol | 1:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
05.09 18:30 | SKA Khabarovsk | | Volga Gorkiy | 5:0 (2:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
05.09 19:00 | Kuzbass | | Metallurg Kuybyshev | 1:4 (1:3) | |||||
Kemerovo | |||||||||
05.09 19:00 | Selenga | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:2 (0:2) | |||||
Ulan-Ude |
Day 30 | |||||||||
27.09 | Volga Ulyanovsk | | Rassvet | 0:1 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
27.09 | Zvezda Perm | | Irtysh | 1:2 | |||||
Perm | |||||||||
27.09 | Zenit | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
27.09 | Metallurg Magnitogorsk | | Luch | 0:0 | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
27.09 16:00 | Traktor | | Dynamo Barnaul | 1:0 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
27.09 19:00 | Stroitel Ufa | | SKA Chita | 2:0 | |||||
Ufa | |||||||||
Day 29 | |||||||||
23.09 | Volga Ulyanovsk | | Luch | 0:0 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
23.09 | Zvezda Perm | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:1 | |||||
Perm | |||||||||
23.09 | Zenit | | Dynamo Barnaul | 3:2 | |||||
23.09 | Metallurg Magnitogorsk | | SKA Chita | 0:1 (0:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
23.09 | Stroitel Ufa | | Rassvet | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
23.09 | Traktor | | Irtysh | 0:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
Day 28 | |||||||||
19.09 | Volga Ulyanovsk | | SKA Chita | 1:1 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
19.09 | Zenit | | Irtysh | 3:0 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
19.09 | Metallurg Magnitogorsk | | Rassvet | 2:0 (1:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
19.09 | Stroitel Ufa | | Luch | 2:2 | |||||
Ufa | |||||||||
19.09 17:00 | Traktor | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
19.09 19:00 | Zvezda Perm | | Dynamo Barnaul | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
Day 27 | |||||||||
13.09 | Dynamo Barnaul | | Stroitel Ufa | 1:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
13.09 | Irtysh | | Metallurg Magnitogorsk | 3:0 | |||||
Omsk | |||||||||
13.09 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Volga Ulyanovsk | 2:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
13.09 17:00 | Rassvet | | Zvezda Perm | 3:1 (3:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
13.09 18:00 | Luch | | Zenit | 1:0 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
13.09 18:00 | SKA Chita | | Traktor | 3:2 (1:1) | |||||
Chita | |||||||||
Day 26 | |||||||||
09.09 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Stroitel Ufa | 0:2 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
09.09 | Luch | | Traktor | 2:0 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
09.09 17:30 | Irtysh | | Volga Ulyanovsk | 2:1 (1:1) | |||||
Omsk | |||||||||
09.09 18:00 | Dynamo Barnaul | | Metallurg Magnitogorsk | 0:1 (0:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
09.09 18:00 | Rassvet | | Zenit | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
09.09 19:00 | SKA Chita | | Zvezda Perm | 0:0 | |||||
Chita | |||||||||
Day 25 | |||||||||
05.09 | Rassvet | | Traktor | 2:1 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
05.09 17:30 | Irtysh | | Stroitel Ufa | 2:2 (1:1) | |||||
Omsk | |||||||||
05.09 18:00 | Dynamo Barnaul | | Volga Ulyanovsk | 4:1 (3:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
05.09 18:30 | Luch | | Zvezda Perm | 2:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
05.09 18:30 | SKA Chita | | Zenit | 1:1 (1:1) | |||||
Chita | |||||||||
06.09 17:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Metallurg Magnitogorsk | 0:2 | |||||
Chelyabinsk |
01.09 03:00 | Lokomotiv Kherson | | Metallist | 1:2 | |||||
Kherson | |||||||||
04.09 | Tavriya | | Dnepr | 1:2 | |||||
05.09 | Avtomobilist Zhitomir | | Azovets | 4:0 | |||||
05.09 03:00 | Sudostroitel | | Metallist | 0:1 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
05.09 19:00 | Krivbass | | Stroitel Poltava | 0:1 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
11.09 | Dnepr | | Bukovina | 2:0 | |||||
12.09 | Stroitel Poltava | | Karpaty | 0:1 | |||||
12.09 03:00 | Metallist | | Khimik | 1:0 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
16.09 | Dnepr | | Lokomotiv Vinnitsa | 1:0 | |||||
16.09 | Stroitel Poltava | | Bukovina | 1:0 | |||||
16.09 03:00 | Azovets | | Metallist | 0:0 | |||||
Zhdanov | |||||||||
18.09 | Desna | | SKA Odessa | 2:0 | |||||
20.09 | Dnepr | | Karpaty | 2:0 | |||||
20.09 | Stroitel Poltava | | Lokomotiv Vinnitsa | 2:0 | |||||
20.09 | Khimik | | Azovets | 1:1 | |||||
Severodonetsk | |||||||||
20.09 03:00 | Shakhtyor Kadiyevka | | Metallist | 2:0 | |||||
Kadievka | |||||||||
20.09 19:00 | SKA Kiev | | Zvezda Kirovograd | 2:1 | |||||
Kiev | |||||||||
24.09 | Azovets | | Karpaty | 1:1 (1:1) | |||||
28.09 | Azovets | | Krivbass | 2:1 | |||||
28.09 | Sudostroitel | | Dnepr | 1:0 | |||||
28.09 | Khimik | | Avangard | 0:0 | |||||
28.09 | SKA Odessa | | Stroitel Poltava | 0:0 | |||||
28.09 03:00 | Metallist | | SKA Lvov | 2:1 | |||||
Kharkiv | |||||||||
28.09 16:30 | Shakhtyor Kadiyevka | | Dynamo Khmelnitskiy | 0:0 | |||||
Kadievka |
Day 41 | |||||||||
28.09 | Vostok | | Zhalgiris | 1:0 (1:0) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
28.09 | Zarafshan | | Shirak | 4:0 (2:0) | |||||
28.09 | Metallurg Chimkent | | Neman | 1:0 | |||||
Chimkent | |||||||||
28.09 | Neftyanik | | Polad | 0:0 | |||||
Fergana | |||||||||
28.09 | Pamir | | Dynamo Kirovabad | 0:0 | |||||
28.09 | Politotdel | | Moldova | 0:0 | |||||
Politotdel Kokhoz | |||||||||
28.09 | Shakhtyor Karaganda | | Daugava | 2:1 | |||||
Karaganda | |||||||||
28.09 | Energetik | | Lokomotiv Tbilisi | 1:0 | |||||
Dushanbe | |||||||||
28.09 17:00 | Stroitel Ashkhabad | | Dynamo Batumi | 1:0 | |||||
Aşgabat | |||||||||
Day 40 | |||||||||
22.09 | Vostok | | Alga | 0:0 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
22.09 | Dynamo Kirovabad | | Dynamo Batumi | 0:2 | |||||
Kirovabad | |||||||||
22.09 | Zhalgiris | | Spartak Brest | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
22.09 | Metallurg Chimkent | | Politotdel | 0:2 | |||||
Chimkent | |||||||||
22.09 | Meshakhte | | Shirak | 4:1 | |||||
22.09 | Moldova | | Daugava | 1:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
22.09 | Neftyanik | | Pamir | 4:2 | |||||
Fergana | |||||||||
22.09 | Polad | | Lokomotiv Tbilisi | 0:2 | |||||
Sumqayıt | |||||||||
22.09 19:00 | Energetik | | Stroitel Ashkhabad | 1:1 | |||||
Dushanbe | |||||||||
Day 39 | |||||||||
18.09 | Alga | | Metallurg Chimkent | 1:1 | |||||
Frunze | |||||||||
18.09 | Daugava | | Spartak Brest | 0:1 | |||||
18.09 | Dynamo Kirovabad | | Meshakhte | 2:1 | |||||
18.09 | Pamir | | Stroitel Ashkhabad | 1:4 | |||||
Chkalovsk | |||||||||
18.09 | Polad | | Dynamo Batumi | 2:0 | |||||
Sumqayıt | |||||||||
18.09 | Politotdel | | Shakhtyor Karaganda | 1:0 | |||||
Politotdel Kokhoz | |||||||||
18.09 19:00 | Lokomotiv Tbilisi | | Shirak | 5:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
18.09 19:00 | Neman | | Zhalgiris | 0:0 | |||||
Hrodna | |||||||||
18.09 19:00 | Energetik | | Zarafshan | 2:1 | |||||
Dushanbe | |||||||||
Day 38 | |||||||||
14.09 | Dynamo Batumi | | Lokomotiv Tbilisi | 3:0 | |||||
Batumi | |||||||||
14.09 | Zhalgiris | | Moldova | 4:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
14.09 | Neftyanik | | Energetik | 0:3 | |||||
Fergana | |||||||||
14.09 | Polad | | Meshakhte | 1:0 | |||||
14.09 | Politotdel | | Vostok | 2:1 | |||||
Politotdel Kokhoz | |||||||||
14.09 | Spartak Brest | | Neman | 2:1 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
14.09 | Shirak | | Dynamo Kirovabad | 3:2 (0:1) | |||||
Leninakan | |||||||||
14.09 18:00 | Stroitel Ashkhabad | | Zarafshan | 4:1 | |||||
Aşgabat | |||||||||
14.09 19:00 | Shakhtyor Karaganda | | Metallurg Chimkent | 2:0 | |||||
Karaganda | |||||||||
Day 37 | |||||||||
09.09 | Dynamo Batumi | | Meshakhte | 2:1 | |||||
Batumi | |||||||||
09.09 | Zarafshan | | Pamir | 0:2 | |||||
09.09 | Lokomotiv Tbilisi | | Dynamo Kirovabad | 4:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
09.09 | Metallurg Chimkent | | Vostok | 2:4 | |||||
09.09 | Shirak | | Polad | 3:2 | |||||
09.09 17:30 | Spartak Brest | | Moldova | 0:1 | |||||
Brest | |||||||||
09.09 18:30 | Daugava | | Neman | 1:1 | |||||
Rīga | |||||||||
09.09 19:00 | Stroitel Ashkhabad | | Neftyanik | 2:0 | |||||
Aşgabat | |||||||||
09.09 19:00 | Shakhtyor Karaganda | | Alga | 2:0 | |||||
Karaganda | |||||||||
Day 36 | |||||||||
05.09 | Alga | | Politotdel | 2:1 | |||||
Frunze | |||||||||
05.09 | Dynamo Kirovabad | | Polad | 1:1 | |||||
05.09 | Zhalgiris | | Daugava | 1:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
05.09 | Zarafshan | | Neftyanik | 1:2 | |||||
05.09 | Meshakhte | | Lokomotiv Tbilisi | 0:0 | |||||
Tkibuli | |||||||||
05.09 | Pamir | | Energetik | 1:2 | |||||
Chkalovsk | |||||||||
05.09 17:30 | Dynamo Batumi | | Shirak | 5:1 | |||||
Batumi | |||||||||
05.09 18:30 | Vostok | | Shakhtyor Karaganda | 1:1 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
05.09 19:00 | Neman | | Moldova | 0:0 | |||||
Hrodna |
01.09 | Motor Vladimir | | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | 0:1 | |||||
01.09 | Kovrovets | | Mashinostroitel | 0:2 | |||||
Kovrov | |||||||||
05.09 | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | | Saturn Ramenskoye | 0:0 | |||||
05.09 | Avangard Kolomna | | Kovrovets | 3:0 | |||||
Kolomna | |||||||||
09.09 | Avangard Kolomna | | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | 1:1 | |||||
09.09 | Spartak Mogilyov | | Desna | 2:0 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
09.09 | Kovrovets | | Motor Vladimir | 0:0 | |||||
Kovrov | |||||||||
09.09 | Elektron | | Neva | 4:2 (2:1) | |||||
13.09 | Onezhets | | Elektron | 0:0 | |||||
13.09 17:30 | Desna | | Gomselmash | 1:2 (1:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
14.09 | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | | Kovrovets | 1:0 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
17.09 | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | | Iskra Smolensk | 1:1 (0:1) | |||||
21.09 | Kovrovets | | Gomselmash | 0:0 | |||||
Kovrov | |||||||||
25.09 | Motor Vladimir | | Spartak Mogilyov | 1:0 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
25.09 | Kovrovets | | Desna | 1:1 | |||||
Kovrov | |||||||||
25.09 | Elektron | | Iskra Smolensk | 1:1 (0:1) | |||||
28.09 | Neva | | Avangard Kolomna | 1:4 | |||||
29.09 | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | | Desna | 2:0 (2:0) | |||||
29.09 | Sever | | Mashinostroitel | 2:1 (2:0) | |||||
Murmansk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Motor Vladimir | 32 | 16 | 10 | 6 | 45-23 | 42 | ||
2. | Gomselmash | 32 | 16 | 9 | 7 | 44-18 | 41 | ||
3. | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | 32 | 12 | 17 | 3 | 28-13 | 41 | ||
4. | Iskra Smolensk | 32 | 13 | 14 | 5 | 42-21 | 40 | ||
5. | Avangard Kolomna | 32 | 13 | 10 | 9 | 41-29 | 36 | ||
6. | Mashinostroitel | 32 | 14 | 8 | 10 | 35-28 | 36 | ||
7. | Spartak Mogilyov | 32 | 12 | 11 | 9 | 37-23 | 35 | ||
8. | Sever | 32 | 11 | 12 | 9 | 23-21 | 34 | ||
9. | Granitas | 32 | 10 | 13 | 9 | 31-24 | 33 | ||
10. | Zveinieks | 32 | 7 | 19 | 6 | 37-31 | 33 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saturn Rybinsk | 34 | 22 | 8 | 4 | 63-27 | 52 | ||
2. | Dynamo Gorkiy | 34 | 20 | 9 | 5 | 52-22 | 49 | ||
3. | Khimik Novomoskovsk | 34 | 21 | 6 | 7 | 54-24 | 48 | ||
4. | Torpedo Pavlovo | 34 | 17 | 11 | 6 | 43-26 | 45 | ||
5. | Spartak Kostroma | 34 | 14 | 14 | 6 | 44-29 | 42 | ||
6. | Energiya Cheboksary | 34 | 17 | 6 | 11 | 48-32 | 40 | ||
7. | Dynamo Vologda | 34 | 14 | 11 | 9 | 36-27 | 39 | ||
8. | Khimik Dzerzhinsk | 34 | 15 | 6 | 13 | 47-37 | 36 | ||
9. | Torpedo Lyubertsy | 34 | 13 | 10 | 11 | 40-37 | 36 | ||
10. | Torpedo Podolsk | 34 | 12 | 11 | 11 | 43-39 | 35 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tsement | 34 | 18 | 13 | 3 | 54-21 | 49 | ||
2. | Urozhay Slavyansk-na-Kubani | 34 | 17 | 10 | 7 | 45-28 | 44 | ||
3. | Stroitel Sochi | 34 | 16 | 11 | 7 | 48-29 | 43 | ||
4. | Trudovye Rezervy | 34 | 14 | 14 | 6 | 48-25 | 42 | ||
5. | Kalitva | 34 | 15 | 10 | 9 | 39-26 | 40 | ||
6. | Khimmashevets | 34 | 13 | 11 | 10 | 37-30 | 37 | ||
7. | Spartak Tambov | 34 | 15 | 7 | 12 | 43-36 | 37 | ||
8. | Spartak Oryol | 34 | 14 | 7 | 13 | 38-35 | 35 | ||
9. | Torpedo Yeysk | 34 | 10 | 14 | 10 | 28-35 | 34 | ||
10. | Progress Kamensk-Shakhtinskiy | 34 | 13 | 6 | 15 | 41-38 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Zlatoust | 32 | 19 | 9 | 4 | 59-24 | 47 | ||
2. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 11 | 6 | 40-24 | 41 | ||
3. | Dynamo Kirov | 32 | 16 | 8 | 8 | 55-31 | 40 | ||
4. | Neftyanik Tumen | 32 | 13 | 13 | 6 | 27-18 | 39 | ||
5. | Neftyanik Salavat | 32 | 15 | 8 | 9 | 37-26 | 38 | ||
6. | Kauchuk | 32 | 12 | 9 | 11 | 36-31 | 33 | ||
7. | Neftyanik Omsk | 32 | 10 | 13 | 9 | 40-38 | 33 | ||
8. | Uralets | 32 | 9 | 15 | 8 | 28-26 | 33 | ||
9. | Start Verkhnyaya Salda | 32 | 11 | 9 | 12 | 25-31 | 31 | ||
10. | Torpedo Miass | 32 | 10 | 10 | 12 | 22-30 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Kiselyovsk | 38 | 27 | 5 | 6 | 66-19 | 59 | ||
2. | Metallurg Novokuznetsk | 38 | 22 | 12 | 4 | 55-20 | 56 | ||
3. | Rybak | 38 | 21 | 7 | 10 | 55-31 | 49 | ||
4. | Start Angarsk | 38 | 17 | 14 | 7 | 56-34 | 48 | ||
5. | Shakhtyor Prokopievsk | 38 | 17 | 13 | 8 | 46-30 | 47 | ||
6. | Granit | 38 | 16 | 15 | 7 | 38-28 | 47 | ||
7. | Torpedo Rubtsovsk | 38 | 19 | 8 | 11 | 65-47 | 46 | ||
8. | Pursey | 38 | 16 | 11 | 11 | 40-26 | 43 | ||
9. | Motor Mezhdurechensk | 38 | 13 | 14 | 11 | 34-26 | 40 | ||
10. | Khimik Usolye-Sibirskoye | 38 | 14 | 11 | 13 | 36-38 | 39 |
09.09 | Metallurg Boksitogorsk | | Politekhnik | 3:2 (1:1) | |||||
Boksitogorsk | |||||||||
20.09 03:00 | Metallurg Volkhov | | Shtorm | 3:1 (1:0) | |||||
Volkhov | |||||||||
27.09 17:00 | Metallurg Boksitogorsk | | Metallurg Pikalyovo | 0:0 | |||||
Boksitogorsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Leningrad (reserve) | 26 | 17 | 6 | 3 | 50-13 | 40 | ||
2. | Krasny Treugolnik | 26 | 14 | 6 | 6 | 52-28 | 34 | ||
3. | Zvezda | 26 | 13 | 8 | 5 | 35-20 | 34 | ||
4. | Energiya Novgorod | 26 | 12 | 10 | 4 | 29-21 | 34 | ||
5. | Metallurg Volkhov | 26 | 12 | 8 | 6 | 29-19 | 32 | ||
6. | Metallurg Boksitogorsk | 26 | 12 | 4 | 10 | 33-31 | 28 | ||
7. | Shtorm | 26 | 8 | 10 | 8 | 29-25 | 26 | ||
8. | ShVSM-1 | 26 | 11 | 4 | 11 | 33-31 | 26 | ||
9. | Khimik Slantsy | 26 | 8 | 9 | 9 | 30-29 | 25 | ||
10. | Politekhnik | 26 | 8 | 7 | 11 | 34-40 | 23 |
06.09 | Kometa | | Meteor Zhukovskiy | 2:1 (2:0) | |||||
27.09 | Yunost | | Khimik Klin | 0:0 | |||||
03.09 | Spartak Ivano-Frankovsk | | Dnepr Kremenchug | 1:0 | |||||
07.09 | Podolye | | Dnepr Kremenchug | 1:1 | |||||
13.09 | Dnepr Kremenchug | | Goryn | 3:1 | |||||
17.09 | Dnepr Kremenchug | | Torpedo Lutsk | 4:0 | |||||
21.09 | Dnepr Kremenchug | | Shakhtyor Krasnograd | 1:0 | |||||
27.09 | Progress | | Dnepr Kremenchug | 2:2 | |||||
03.09 | Dynamo | | Avtomobilist Kzyl-Orda | 4:0 (1:0) | |||||
Tselinograd | |||||||||
03.09 19:00 | Tsementnik | | Leninogorets | 2:1 | |||||
Semipalatinsk | |||||||||
07.09 | Dynamo | | Aktyubinets | +:- | |||||
17.09 | Tsementnik | | Metallurg | 1:0 | |||||
17.09 | Avangard | | Dynamo | 0:0 | |||||
21.09 | Tsementnik | | Stroitel Temirtau | 2:2 (1:2) | |||||
21.09 | Stroitel Rudny | | Dynamo | 1:1 | |||||
21.09 | Leninogorets | | Traktor | 2:2 (0:1) | |||||
27.09 | Dynamo | | Irtysh | 1:2 | |||||
Tselinograd |
Day 6 | |||||||||
27.09 | Wattens | | Wacker Innsbruck | 1:0 | |||||
Wattens | |||||||||
27.09 | LASK | | Wacker Wien | 2:0 | |||||
Linz | |||||||||
27.09 | Austria Klagenfurt | | Eisenstadt | 1:1 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
27.09 | Admira | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
27.09 | First Vienna | | Austria Salzburg | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
27.09 | Rapid | | Wiener Sport-Club | 1:2 | |||||
Wien | |||||||||
28.09 | GAK | | VOEST | 2:0 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
28.09 | Dornbirn | | Sturm | 1:1 | |||||
Dornbirn | |||||||||
Day 5 | |||||||||
13.09 | Eisenstadt | | GAK | 0:3 | |||||
Eisenstadt | |||||||||
13.09 | Wiener Sport-Club | | Wattens | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
13.09 | Sturm | | Austria Salzburg | 2:0 | |||||
Graz | |||||||||
13.09 | Wacker Innsbruck | | Admira | 0:2 | |||||
Innsbruck | |||||||||
13.09 | VOEST | | Rapid | 1:0 | |||||
Linz | |||||||||
14.09 | Austria Klagenfurt | | First Vienna | 0:0 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
14.09 | Wacker Wien | | Dornbirn | 3:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.09 | Austria Salzburg | | Wacker Wien | 5:2 | |||||
Salzburg Salzburg-Itzling | |||||||||
10.09 | Wattens | | VOEST | 3:1 | |||||
Wattens | |||||||||
10.09 | First Vienna | | Sturm | 2:2 | |||||
Wien | |||||||||
10.09 | Dornbirn | | Austria Wien | 1:0 | |||||
Dornbirn | |||||||||
10.09 | Admira | | Wiener Sport-Club | 0:4 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
10.09 | LASK | | Wacker Innsbruck | 0:1 | |||||
Linz | |||||||||
10.09 | GAK | | Austria Klagenfurt | 0:0 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
10.09 | Rapid | | Eisenstadt | 5:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 3 | |||||||||
06.09 | Wacker Innsbruck | | Dornbirn | 3:1 | |||||
Innsbruck | |||||||||
06.09 | VOEST | | Admira | 2:0 | |||||
Linz | |||||||||
06.09 | Wiener Sport-Club | | LASK | 2:0 | |||||
Wien | |||||||||
06.09 | Eisenstadt | | Wattens | 0:1 | |||||
Eisenstadt | |||||||||
06.09 | Austria Wien | | Austria Salzburg | 3:0 | |||||
Wien | |||||||||
06.09 | GAK | | First Vienna | 0:0 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
07.09 | Wacker Wien | | Sturm | 4:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
07.09 | Austria Klagenfurt | | Rapid | 0:0 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee |
Day 12 | |||||||||
27.09 | Sheffield Wednesday | | Derby County | 1:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
27.09 | Manchester United | | West Ham United | 5:2 (2:1) | |||||
Manchester | |||||||||
27.09 | Nottingham Forest | | Crystal Palace | 0:0 | |||||
Nottingham | |||||||||
27.09 | Newcastle United | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
27.09 | Stoke City | | Manchester City | 2:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
27.09 | West Bromwich Albion | | Liverpool | 2:2 (2:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
27.09 | Tottenham Hotspur | | Sunderland | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
27.09 | Coventry City | | Leeds United | 1:2 (1:2) | |||||
Coventry | |||||||||
27.09 | Burnley | | Ipswich Town | 0:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
27.09 | Chelsea | | Arsenal | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
27.09 | Everton | | Southampton | 4:2 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 11 | |||||||||
20.09 | Ipswich Town | | Everton | 0:3 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
20.09 | Southampton | | Newcastle United | 1:1 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
20.09 | West Ham United | | Sheffield Wednesday | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
20.09 | Wolverhampton Wanderers | | Burnley | 1:1 (1:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
20.09 | Sunderland | | Nottingham Forest | 2:1 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
20.09 | Crystal Palace | | West Bromwich Albion | 1:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
20.09 | Arsenal | | Manchester United | 2:2 (2:1) | |||||
London | |||||||||
20.09 | Liverpool | | Stoke City | 3:1 (2:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
20.09 | Manchester City | | Coventry City | 3:1 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
20.09 | Derby County | | Tottenham Hotspur | 5:0 (3:0) | |||||
Derby | |||||||||
20.09 | Leeds United | | Chelsea | 2:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
Day 10 | |||||||||
09.09 | Liverpool | | Sunderland | 2:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
10.09 | Derby County | | Southampton | 3:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
16.09 | Coventry City | | Nottingham Forest | 3:2 (1:1) | |||||
Coventry | |||||||||
16.09 | Arsenal | | Tottenham Hotspur | 2:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
16.09 | Ipswich Town | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
17.09 | Sheffield Wednesday | | Manchester United | 1:3 (1:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
17.09 | Newcastle United | | Everton | 1:2 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
17.09 | West Bromwich Albion | | Stoke City | 1:3 (1:2) | |||||
West Bromwich | |||||||||
17.09 | Chelsea | | Burnley | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 9 | |||||||||
13.09 | Sheffield Wednesday | | Leeds United | 1:2 (1:2) | |||||
Sheffield | |||||||||
13.09 | Newcastle United | | Derby County | 0:1 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
13.09 | Manchester United | | Liverpool | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
13.09 | Nottingham Forest | | Southampton | 2:1 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
13.09 | West Bromwich Albion | | Ipswich Town | 2:2 (1:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
13.09 | Stoke City | | Sunderland | 4:2 (2:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
13.09 | Tottenham Hotspur | | Manchester City | 0:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
13.09 | Chelsea | | Wolverhampton Wanderers | 2:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
13.09 | Coventry City | | Crystal Palace | 2:2 (0:2) | |||||
Coventry | |||||||||
13.09 | Burnley | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
13.09 | Everton | | West Ham United | 2:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 8 | |||||||||
06.09 | Southampton | | Burnley | 1:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
06.09 | Wolverhampton Wanderers | | Nottingham Forest | 3:3 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
06.09 | West Ham United | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
06.09 | Sunderland | | West Bromwich Albion | 2:2 (1:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
06.09 | Derby County | | Everton | 2:1 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
06.09 | Crystal Palace | | Stoke City | 3:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
06.09 | Arsenal | | Sheffield Wednesday | 0:0 | |||||
London | |||||||||
06.09 | Liverpool | | Coventry City | 2:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
06.09 | Leeds United | | Manchester United | 2:2 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
06.09 | Manchester City | | Chelsea | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
06.09 | Ipswich Town | | Newcastle United | 2:0 (2:0) | |||||
Ipswich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Huddersfield Town | 42 | 24 | 12 | 6 | 68-37 | 60 | ||
2. | Blackpool | 42 | 20 | 13 | 9 | 56-45 | 53 | ||
3. | Leicester City | 42 | 19 | 13 | 10 | 64-50 | 51 | ||
4. | Middlesbrough | 42 | 20 | 10 | 12 | 55-45 | 50 | ||
5. | Swindon Town | 42 | 17 | 16 | 9 | 57-47 | 50 | ||
6. | Sheffield United | 42 | 22 | 5 | 15 | 73-38 | 49 | ||
7. | Cardiff City | 42 | 18 | 13 | 11 | 61-41 | 49 | ||
8. | Blackburn Rovers | 42 | 20 | 7 | 15 | 54-50 | 47 | ||
9. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 11 | 14 | 66-57 | 45 | ||
10. | Millwall | 42 | 15 | 14 | 13 | 56-56 | 44 |
30.09 | Everton | | Arsenal | 1:0* | |||||
Liverpool | |||||||||
30.09 | Blackpool | | Crystal Palace | 0:1* | |||||
30.09 | Burnley | | Rotherham United | 2:0* | |||||
30.09 | West Bromwich Albion | | Ipswich Town | 2:0* | |||||
West Bromwich | |||||||||
23.09 | Manchester United | | Wrexham | 2:0 | |||||
Manchester | |||||||||
23.09 | Nottingham Forest | | West Ham United | 1:0 | |||||
23.09 | Queens Park Rangers | | Tranmere Rovers | 6:0 | |||||
23.09 | Sheffield United | | Luton Town | 3:0 | |||||
24.09 | Arsenal | | Everton | 0:0 | |||||
London | |||||||||
24.09 | Bournemouth & Boscombe Athletic | | Leicester City | 0:2 | |||||
24.09 | Bradford City | | Southend United | 2:1 | |||||
24.09 | Brighton & Hove Albion | | Wolverhampton Wanderers | 2:3 | |||||
24.09 | Crystal Palace | | Blackpool | 2:2 | |||||
24.09 | Carlisle United | | Blackburn Rovers | 2:1 | |||||
24.09 | Derby County | | Hull City | 3:1 | |||||
24.09 | Ipswich Town | | West Bromwich Albion | 1:1 | |||||
24.09 | Leeds United | | Chelsea | 1:1 | |||||
Leeds | |||||||||
24.09 | Manchester City | | Liverpool | 3:2 | |||||
Manchester | |||||||||
24.09 | Oxford United | | Swindon Town | 1:0 | |||||
24.09 | Rotherham United | | Burnley | 1:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
27.09 | Beerschot | | Beringen | 3:0 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
28.09 | Standard | | Liège | 2:1 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
28.09 | La Gantoise | | Oostende | 2:2 (2:0) | |||||
Gent | |||||||||
28.09 | Union Saint-Gilloise | | Waregem | 2:2 (2:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
28.09 | Sint-Truiden | | Lierse | 0:1 (0:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
28.09 | Brugge | | Beveren-Waas | 3:2 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
28.09 | Charleroi | | Anderlecht | 1:3 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
28.09 | Racing White | | Crossing | 5:1 (2:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 3 | |||||||||
20.09 | Anderlecht | | Sint-Truiden | 4:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
21.09 | Crossing | | Union Saint-Gilloise | 0:0 | |||||
Bruxelles | |||||||||
21.09 | Lierse | | Racing White | 0:0 | |||||
Lier | |||||||||
21.09 | Waregem | | Beerschot | 1:1 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
21.09 | Beringen | | La Gantoise | 1:3 (0:1) | |||||
Beringen | |||||||||
21.09 | Beveren-Waas | | Charleroi | 3:1 (2:0) | |||||
Beveren | |||||||||
21.09 | Liège | | Brugge | 0:1 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
21.09 | Oostende | | Standard | 0:3 (0:2) | |||||
Oostende | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.09 | Charleroi | | Beringen | 0:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
14.09 | Union Saint-Gilloise | | Beerschot | 0:1 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
14.09 | Standard | | Lierse | 1:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
14.09 | Sint-Truiden | | Waregem | 1:1 (1:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
14.09 | La Gantoise | | Liège | 3:1 (2:1) | |||||
Gent | |||||||||
14.09 | Beveren-Waas | | Anderlecht | 0:0 | |||||
Beveren | |||||||||
14.09 | Racing White | | Oostende | 4:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
14.09 | Brugge | | Crossing | 2:1 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.09 | Anderlecht | | Brugge | 1:3 (0:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
06.09 | Beerschot | | Standard | 3:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
07.09 | Lierse | | Charleroi | 1:1 (0:0) | |||||
Lier | |||||||||
07.09 | Crossing | | Sint-Truiden | 1:2 (0:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
07.09 | Oostende | | Union Saint-Gilloise | 0:2 (0:0) | |||||
Oostende | |||||||||
07.09 | Beringen | | Racing White | 1:1 (1:0) | |||||
Beringen | |||||||||
07.09 | Liège | | Beveren-Waas | 0:1 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
07.09 | Waregem | | La Gantoise | 2:0 (2:0) | |||||
Waregem |
Day 8 | |||||||||
27.09 | Akademik | | JSK Slavia | 1:2 | |||||
27.09 | Krakra | | Lokomotiv | 3:4 | |||||
27.09 | Levski-Spartak | | Dunav | 3:0 | |||||
27.09 | Etar | | CSKA Septemvriysko Zname | 3:2 | |||||
28.09 | Beroe | | Spartak | 2:1 | |||||
28.09 | Marek | | Trakia | 3:2 | |||||
28.09 | Maritsa | | Chernomorets | 2:2 | |||||
28.09 | Cherno More | | Botev | 4:0 | |||||
Day 7 | |||||||||
12.09 | Levski-Spartak | | Akademik | 2:1 | |||||
12.09 | Lokomotiv | | Cherno More | 1:1 | |||||
12.09 | Trakia | | JSK Slavia | 3:0 | |||||
12.09 | CSKA Septemvriysko Zname | | Beroe | 1:0 | |||||
14.09 | Botev | | Etar | 0:1 | |||||
14.09 | Dunav | | Krakra | 4:1 | |||||
14.09 | Spartak | | Maritsa | 3:0 | |||||
14.09 | Chernomorets | | Marek | 1:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
07.09 | Akademik | | Trakia | 1:2 | |||||
07.09 | Beroe | | Botev | 2:1 | |||||
07.09 | JSK Slavia | | Chernomorets | 1:1 | |||||
07.09 | Marek | | Spartak | 8:0 | |||||
07.09 | Maritsa | | CSKA Septemvriysko Zname | 2:4 | |||||
07.09 | Cherno More | | Dunav | 0:0 | |||||
07.09 | Etar | | Lokomotiv | 2:2 | |||||
08.09 | Krakra | | Levski-Spartak | 0:5 | |||||
Day 5 | |||||||||
02.09 | CSKA Septemvriysko Zname | | Marek | 2:1 | |||||
03.09 | Botev | | Maritsa | 3:1 | |||||
03.09 | Dunav | | Etar | 1:0 | |||||
03.09 | Krakra | | Akademik | 1:0 | |||||
03.09 | Levski-Spartak | | Cherno More | 4:1 | |||||
03.09 | Lokomotiv | | Beroe | 4:0 | |||||
03.09 | Spartak | | JSK Slavia | 0:0 | |||||
03.09 | Chernomorets | | Trakia | 1:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
26.09 20:00 | Hertha | | Köln | 1:0 (0:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
26.09 20:00 | Duisburg | | Rot-Weiß Oberhausen | 2:1 (0:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
27.09 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Bayern | 0:4 (0:2) | |||||
Braunschweig | |||||||||
27.09 15:30 | Borussia Dortmund | | Borussia Mönchengladbach | 2:1 (0:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
27.09 15:30 | Kaiserslautern | | Eintracht Frankfurt | 2:0 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
27.09 15:30 | 1860 München | | Hamburger SV | 0:2 (0:0) | |||||
München | |||||||||
27.09 15:30 | Alemannia | | Hannover 96 | 1:1 (0:1) | |||||
Aachen | |||||||||
27.09 15:30 | Werder | | Schalke 04 | 0:1 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
27.09 15:30 | Rot-Weiß Essen | | Stuttgart | 3:3 (3:2) | |||||
Essen | |||||||||
Day 5 | |||||||||
12.09 20:00 | Borussia Mönchengladbach | | Kaiserslautern | 1:1 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
12.09 20:00 | Bayern | | Borussia Dortmund | 3:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
12.09 20:00 | Eintracht Frankfurt | | Rot-Weiß Essen | 2:1 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
13.09 15:30 | Hannover 96 | | 1860 München | 3:1 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
13.09 15:30 | Schalke 04 | | Eintracht Braunschweig | 1:1 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
13.09 15:30 | Stuttgart | | Hertha | 1:4 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
13.09 15:30 | Hamburger SV | | Duisburg | 4:1 (3:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
13.09 15:30 | Köln | | Alemannia | 3:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
13.09 15:30 | Rot-Weiß Oberhausen | | Werder | 3:1 (2:1) | |||||
Oberhausen | |||||||||
Day 4 | |||||||||
05.09 20:00 | Eintracht Frankfurt | | Borussia Mönchengladbach | 1:2 (0:2) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
05.09 20:00 | Duisburg | | Hannover 96 | 1:0 (0:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
06.09 15:30 | 1860 München | | Köln | 1:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
06.09 15:30 | Kaiserslautern | | Bayern | 0:0 | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
06.09 15:30 | Werder | | Hamburger SV | 1:1 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
06.09 15:30 | Rot-Weiß Essen | | Hertha | 5:2 (3:2) | |||||
Essen | |||||||||
06.09 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Rot-Weiß Oberhausen | 0:4 (0:3) | |||||
Braunschweig | |||||||||
06.09 15:30 | Borussia Dortmund | | Schalke 04 | 1:1 (0:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
06.09 15:30 | Alemannia | | Stuttgart | 4:2 (2:2) | |||||
Aachen |
Day 5 | |||||||||
08.09 | Rot-Weiß Oberhausen | | Lübeck | 1:0 (1:0) | |||||
Oberhausen | |||||||||
08.09 | Freiburger FC | | Alsenborn | 2:3 (1:2) | |||||
Freiburg im Breisgau |
Day 5 | |||||||||
08.09 | Osnabrück | | Rot-Weiß Essen | 3:3 (0:2) | |||||
Osnabrück | |||||||||
08.09 | Neuendorf | | Karlsruher | 1:2 (0:0) | |||||
Koblenz |
Day 6 | |||||||||
27.09 | Arminia Hannover | | Göttingen 05 | 0:0 | |||||
Hannover | |||||||||
27.09 | Barmbek-Uhlenhorst | | Concordia | 0:0 | |||||
28.09 | Osnabrück | | Lübeck | 3:0 (1:0) | |||||
Osnabrück | |||||||||
28.09 | Holstein | | Celle | 1:0 (0:0) | |||||
Kiel | |||||||||
28.09 | Sankt Pauli | | Olympia | 2:0 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
28.09 | Bremerhaven 93 | | Leu Braunschweig | 3:1 (1:0) | |||||
Bremerhaven | |||||||||
28.09 | Oldenburg | | Bergedorf | 2:1 (1:1) | |||||
Oldenburg | |||||||||
28.09 | Itzehoe | | Wolfsburg | 0:2 (0:2) | |||||
Day 5 | |||||||||
13.09 | Wolfsburg | | Bremerhaven 93 | 4:0 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
14.09 | Göttingen 05 | | Holstein | 2:2 (2:1) | |||||
Göttingen | |||||||||
14.09 | Lübeck | | Itzehoe | 4:2 (0:1) | |||||
Lübeck | |||||||||
14.09 | Celle | | Phönix | 1:2 (0:1) | |||||
14.09 | Leu Braunschweig | | Oldenburg | 3:0 (1:0) | |||||
14.09 | Olympia | | Arminia Hannover | 2:2 (1:1) | |||||
Wilhelmshaven | |||||||||
14.09 | Bergedorf | | Barmbek-Uhlenhorst | 2:3 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
14.09 | Concordia | | Sankt Pauli | 1:3 (1:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
06.09 | Sankt Pauli | | Bergedorf | 2:0 (2:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
07.09 | Holstein | | Olympia | 0:0 | |||||
Kiel | |||||||||
07.09 | Bremerhaven 93 | | Lübeck | 6:1 (1:0) | |||||
Bremerhaven | |||||||||
07.09 | Arminia Hannover | | Concordia | 4:1 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
07.09 | Oldenburg | | Wolfsburg | 0:0 | |||||
Oldenburg | |||||||||
07.09 | Barmbek-Uhlenhorst | | Leu Braunschweig | 1:2 (0:0) | |||||
07.09 | Itzehoe | | Osnabrück | 2:4 (0:4) | |||||
07.09 | Phönix | | Göttingen 05 | 1:3 (1:1) | |||||
Day 6 | |||||||||
21.09 | Tasmania | | Berliner SV 1892 | 1:1 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
21.09 | Blau-Weiß | | Tennis Borussia | 2:0 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
21.09 | Spandauer SV | | Neukölln | 2:0 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
21.09 | Rapide Wedding | | Hertha Zehlendorf | 0:5 (0:1) | |||||
21.09 | Wannsee | | Meteor | 1:2 (0:1) | |||||
21.09 | Kickers Berlin | | Staaken | 3:2 (1:2) | |||||
21.09 | Neuköllner Sportfreunde | | Wacker 04 | 0:3 (0:2) | |||||
Day 5 | |||||||||
13.09 | Wacker 04 | | Tasmania | 2:2 (2:1) | |||||
Berlin | |||||||||
14.09 | Tennis Borussia | | Hertha Zehlendorf | 1:4 (0:2) | |||||
Berlin | |||||||||
14.09 | Spandauer SV | | Wannsee | 3:0 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
14.09 | Neukölln | | Blau-Weiß | 2:2 (2:1) | |||||
14.09 | Staaken | | Neuköllner Sportfreunde | 4:1 (1:1) | |||||
14.09 | Berliner SV 1892 | | Kickers Berlin | 2:2 (0:1) | |||||
14.09 | Meteor | | Rapide Wedding | 0:1 (0:1) | |||||
Day 4 | |||||||||
06.09 | Kickers Berlin | | Wacker 04 | 2:7 (0:3) | |||||
07.09 | Hertha Zehlendorf | | Spandauer SV | 8:0 (3:0) | |||||
Berlin | |||||||||
07.09 | Tennis Borussia | | Berliner SV 1892 | 6:0 (3:0) | |||||
Berlin | |||||||||
07.09 | Blau-Weiß | | Tasmania | 0:1 (0:1) | |||||
Berlin | |||||||||
07.09 | Rapide Wedding | | Neukölln | 1:2 (0:1) | |||||
07.09 | Neuköllner Sportfreunde | | Wannsee | 1:1 (1:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
28.09 | Wuppertaler SV | | Viktoria | 0:1 (0:1) | |||||
Wuppertal | |||||||||
28.09 | Preußen | | Bochum | 2:4 (1:0) | |||||
Münster | |||||||||
28.09 | Wattenscheid | | Erkenschwick | 2:1 (1:0) | |||||
Wattenscheid | |||||||||
28.09 | Neuss | | Lüner SV | 2:1 (1:0) | |||||
28.09 | DJK Gütersloh | | Schwarz-Weiß | 0:2 (0:0) | |||||
Gütersloh | |||||||||
28.09 | Bonner | | Fortuna Düsseldorf | 1:0 (0:0) | |||||
28.09 | Fortuna Köln | | Bayer 04 | 3:3 (1:2) | |||||
28.09 | Hamborn 07 | | Velbert | 3:0 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
28.09 | Marl-Hüls | | Arminia Bielefeld | 0:0 | |||||
Marl | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.09 | Bochum | | Fortuna Köln | 2:0 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
14.09 | Arminia Bielefeld | | Hamborn 07 | 1:0 (1:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
14.09 | Fortuna Düsseldorf | | Wattenscheid | 4:1 (1:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
14.09 | Schwarz-Weiß | | Preußen | 3:1 (2:1) | |||||
Essen | |||||||||
14.09 | Lüner SV | | Marl-Hüls | 3:0 (1:0) | |||||
Lünen | |||||||||
14.09 | Bayer 04 | | Bonner | 3:0 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
14.09 | Viktoria | | Neuss | 2:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
14.09 | Erkenschwick | | Wuppertaler SV | 0:1 (0:1) | |||||
Oer-Erkenschwick | |||||||||
14.09 | Velbert | | DJK Gütersloh | 1:1 (0:0) | |||||
Day 4 | |||||||||
07.09 | Fortuna Düsseldorf | | Bayer 04 | 4:1 (2:1) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
07.09 | Preußen | | Velbert | 5:1 (4:1) | |||||
Münster | |||||||||
07.09 | Wattenscheid | | Wuppertaler SV | 2:1 (0:1) | |||||
Wattenscheid | |||||||||
07.09 | Neuss | | Erkenschwick | 1:3 (0:2) | |||||
07.09 | DJK Gütersloh | | Arminia Bielefeld | 1:1 (1:0) | |||||
Gütersloh | |||||||||
07.09 | Bonner | | Bochum | 1:1 (0:0) | |||||
07.09 | Fortuna Köln | | Schwarz-Weiß | 1:1 (1:1) | |||||
07.09 | Hamborn 07 | | Lüner SV | 1:1 (0:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
07.09 | Marl-Hüls | | Viktoria | 0:3 (0:0) | |||||
Marl | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.09 | Bayer 04 | | Bochum | 0:5 (0:3) | |||||
Leverkusen | |||||||||
03.09 | Fortuna Köln | | Arminia Bielefeld | 0:1 (0:1) | |||||
Day 7 | |||||||||
27.09 | Weisenau-Mainz | | Alsenborn | 0:1 (0:1) | |||||
28.09 | Pirmasens | | Borussia | 4:0 (3:0) | |||||
Pirmasens | |||||||||
28.09 | Speyer | | Südwest | 3:0 (0:0) | |||||
28.09 | Neuendorf | | Homburg | 2:1 (0:1) | |||||
Koblenz | |||||||||
28.09 | Saar 05 | | Röchling | 3:1 (2:0) | |||||
28.09 | Eintracht | | Mainz 05 | 0:1 (0:0) | |||||
Trier | |||||||||
28.09 | Wormatia | | Saarbrücken | 1:3 (0:3) | |||||
Worms | |||||||||
28.09 | Friedrichsthal | | Landau | 2:1 (2:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
13.09 | Alsenborn | | Pirmasens | 3:3 (2:1) | |||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
13.09 | Borussia | | Speyer | 7:0 (1:0) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
14.09 | Südwest | | Saar 05 | 2:0 (1:0) | |||||
14.09 | Saarbrücken | | Eintracht | 0:0 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
14.09 | Landau | | Wormatia | 1:0 (0:0) | |||||
14.09 | Mainz 05 | | Neuendorf | 3:3 (2:2) | |||||
Mainz | |||||||||
14.09 | Röchling | | Weisenau-Mainz | 0:0 | |||||
Völklingen | |||||||||
14.09 | Homburg | | Friedrichsthal | 2:1 (0:1) | |||||
Homburg | |||||||||
Day 5 | |||||||||
07.09 | Pirmasens | | Röchling | 2:2 (1:0) | |||||
Pirmasens | |||||||||
07.09 | Speyer | | Alsenborn | 0:2 (0:1) | |||||
07.09 | Neuendorf | | Saarbrücken | 1:0 (0:0) | |||||
Koblenz | |||||||||
07.09 | Saar 05 | | Borussia | 1:3 (0:1) | |||||
07.09 | Eintracht | | Landau | 1:0 (0:0) | |||||
Trier | |||||||||
07.09 | Wormatia | | Homburg | 3:2 (1:0) | |||||
Worms | |||||||||
07.09 | Weisenau-Mainz | | Südwest | 2:2 (1:1) | |||||
07.09 | Friedrichsthal | | Mainz 05 | 4:2 (1:1) | |||||
Day 8 | |||||||||
27.09 | Nürnberg | | Fürth | 1:0 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
27.09 | Bayern | | Bayreuth | 3:0 (2:0) | |||||
Hof | |||||||||
27.09 | Reutlingen 05 | | Darmstadt 98 | 2:1 (2:0) | |||||
Reutlingen | |||||||||
27.09 | Stuttgarter Kickers | | Karlsruher | 0:2 (0:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
27.09 | FSV Frankfurt | | Kickers Offenbach | 0:1 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
28.09 | Schweinfurt 05 | | ESV Ingolstadt | 4:2 (3:1) | |||||
Schweinfurt | |||||||||
28.09 | Freiburger FC | | Villingen | 3:0 (2:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
28.09 | Regensburg | | Heilbronn | 5:1 (2:0) | |||||
Regensburg | |||||||||
28.09 | Opel | | Hessen | 3:3 (2:1) | |||||
28.09 | FRG_VfR_Mannheim | | Waldhof | 1:2 (1:2) | |||||
Mannheim Mannheimer Stadion | |||||||||
Day 7 | |||||||||
13.09 | Karlsruher | | Regensburg | 4:4 (2:1) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
13.09 | Bayreuth | | Mannheim | 5:2 (3:1) | |||||
Bayreuth | |||||||||
14.09 | Kickers Offenbach | | Schweinfurt 05 | 1:0 (0:0) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
14.09 | Hessen | | Nürnberg | 2:0 (0:0) | |||||
Kassel | |||||||||
14.09 | Fürth | | Reutlingen 05 | 1:2 (0:2) | |||||
Fürth | |||||||||
14.09 | Villingen | | Stuttgarter Kickers | 1:0 (0:0) | |||||
14.09 | Heilbronn | | FSV Frankfurt | 1:0 (0:0) | |||||
Heilbronn | |||||||||
14.09 | ESV Ingolstadt | | Freiburger FC | 0:0 | |||||
Ingolstadt | |||||||||
14.09 | Darmstadt 98 | | Bayern | 3:0 (1:0) | |||||
Darmstadt | |||||||||
14.09 | Waldhof | | Opel | 1:0 (1:0) | |||||
Mannheim | |||||||||
Day 6 | |||||||||
10.09 | Nürnberg | | Karlsruher | 1:1 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
10.09 | Schweinfurt 05 | | Bayreuth | 5:1 (5:1) | |||||
Schweinfurt | |||||||||
10.09 | Freiburger FC | | Heilbronn | 1:1 (0:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
10.09 | Regensburg | | ESV Ingolstadt | 0:1 (0:1) | |||||
Regensburg | |||||||||
10.09 | Reutlingen 05 | | Waldhof | 1:1 (0:1) | |||||
Reutlingen | |||||||||
10.09 | Stuttgarter Kickers | | Hessen | 4:0 (2:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
10.09 | FRG_VfR_Mannheim | | Darmstadt 98 | 2:0 (0:0) | |||||
Mannheim Mannheimer Stadion | |||||||||
10.09 | FSV Frankfurt | | Villingen | 0:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
17.09 | Bayern | | Kickers Offenbach | 0:1 (0:1) | |||||
Hof | |||||||||
17.09 | Opel | | Fürth | 1:3 (0:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
06.09 | Karlsruher | | FSV Frankfurt | 4:0 (1:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
06.09 | Fürth | | Bayern | 2:1 (2:0) | |||||
Fürth | |||||||||
06.09 | Bayreuth | | Reutlingen 05 | 2:2 (1:2) | |||||
Bayreuth | |||||||||
06.09 | Darmstadt 98 | | Nürnberg | 1:1 (1:0) | |||||
Darmstadt | |||||||||
07.09 | Kickers Offenbach | | Stuttgarter Kickers | 3:2 (1:0) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
07.09 | Hessen | | Freiburger FC | 0:0 | |||||
Kassel | |||||||||
07.09 | Villingen | | Regensburg | 1:2 (0:0) | |||||
07.09 | Heilbronn | | Opel | 3:1 (1:0) | |||||
Heilbronn | |||||||||
07.09 | ESV Ingolstadt | | Mannheim | 0:2 (0:1) | |||||
Ingolstadt | |||||||||
07.09 | Waldhof | | Schweinfurt 05 | 2:1 (0:0) | |||||
Mannheim |
Day 7 | |||||||||
27.09 | PSV | | NEC | 2:2 (1:2) | |||||
28.09 | Holland Sport | | Ajax | 1:4 (0:3) | |||||
28.09 | NAC | | Den Haag | 0:2 (0:0) | |||||
28.09 | Telstar | | Groningen | 1:1 (0:1) | |||||
28.09 | Haarlem | | AZ-67 | 0:0 | |||||
28.09 | Feyenoord | | MVV | 5:1 (1:0) | |||||
28.09 | DWS | | SVV | 3:2 (2:1) | |||||
28.09 | Utrecht | | Go Ahead Eagles | 2:3 (1:1) | |||||
28.09 | Twente | | Sparta | 2:0 (0:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
07.09 | MVV | | Utrecht | 2:0 (0:0) | |||||
21.09 | Sparta | | PSV | 1:2 (1:0) | |||||
21.09 | SVV | | NAC | 1:1 (0:0) | |||||
21.09 | Telstar | | DWS | 0:1 (0:0) | |||||
21.09 | NEC | | Holland Sport | 3:1 (2:1) | |||||
21.09 | Groningen | | AZ-67 | 4:1 (2:1) | |||||
21.09 | Go Ahead Eagles | | Twente | 1:1 (0:1) | |||||
21.09 | Den Haag | | Feyenoord | 0:2 (0:1) | |||||
21.09 | Ajax | | Haarlem | 4:0 (1:0) | |||||
Day 5 | |||||||||
12.09 | PSV | | Go Ahead Eagles | 4:1 (0:1) | |||||
14.09 | Holland Sport | | Sparta | 2:3 (1:2) | |||||
14.09 | NAC | | Telstar | 1:0 (1:0) | |||||
14.09 | Haarlem | | NEC | 2:1 (0:0) | |||||
14.09 | Feyenoord | | SVV | 6:0 (4:0) | |||||
14.09 | AZ-67 | | Ajax | 0:1 (0:0) | |||||
14.09 | DWS | | Groningen | 1:2 (1:0) | |||||
14.09 | Utrecht | | Den Haag | 1:1 (1:0) | |||||
14.09 | Twente | | MVV | 2:0 (2:0) | |||||
03.09 | Valur | | ÍBA | 1:1 | |||||
Reykjavík | |||||||||
04.09 | ÍBV | | KR | 3:3 | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
06.09 | Valur | | ÍA | 3:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
07.09 | KR | | ÍBA | 2:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
09.09 | ÍBV | | Fram | 0:0 | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
13.09 | ÍA | | Keflavík | 2:1 | |||||
Akranes | |||||||||
14.09 | Fram | | KR | 0:0 | |||||
Reykjavík | |||||||||
14.09 | ÍBA | | ÍBV | 1:2 | |||||
Akureyri | |||||||||
20.09 | ÍA | | ÍBV | 2:1 | |||||
Akranes | |||||||||
21.09 | Keflavík | | Valur | 2:0 | |||||
Keflavík |
Day 3 | |||||||||
27.09 | Athlético Bilbao | | Real Zaragoza | 2:0 (2:0) | |||||
27.09 | Las Palmas | | Real Madrid | 2:4 (2:1) | |||||
28.09 | Atlético Madrid | | Valencia | 2:0 (0:0) | |||||
28.09 | Deportivo La Coruna | | Elche | 1:0 (1:0) | |||||
28.09 | Sabadell | | Mallorca | 1:0 (0:0) | |||||
28.09 | Sevilla | | Celta de Vigo | 3:0 (1:0) | |||||
28.09 | Pontevedra | | Barcelona | 0:0 | |||||
28.09 | Real Sociedad | | Granada | 2:1 (1:1) | |||||
Day 2 | |||||||||
20.09 | Valencia | | Sevilla | 0:1 (0:1) | |||||
21.09 | Atlético Madrid | | Las Palmas | 1:2 (0:1) | |||||
21.09 | Elche | | Real Madrid | 0:2 (0:2) | |||||
21.09 | Barcelona | | Deportivo La Coruna | 1:0 (0:0) | |||||
21.09 | Granada | | Athlético Bilbao | 0:0 | |||||
21.09 | Mallorca | | Real Sociedad | 3:2 (0:1) | |||||
21.09 | Celta de Vigo | | Sabadell | 1:1 (1:0) | |||||
21.09 | Real Zaragoza | | Pontevedra | 2:1 (2:0) | |||||
Day 1 | |||||||||
13.09 | Pontevedra | | Granada | 0:1 (0:1) | |||||
13.09 | Las Palmas | | Elche | 5:1 (2:0) | |||||
14.09 | Athlético Bilbao | | Mallorca | 2:0 (1:0) | |||||
14.09 | Deportivo La Coruna | | Real Zaragoza | 0:1 (0:1) | |||||
14.09 | Sabadell | | Valencia | 2:0 (1:0) | |||||
14.09 | Sevilla | | Atlético Madrid | 0:1 (0:0) | |||||
14.09 | Real Madrid | | Barcelona | 3:3 (2:2) | |||||
14.09 | Real Sociedad | | Celta de Vigo | 2:1 (1:0) | |||||
Day 3 | |||||||||
28.09 | Juventus | | Bologna | 1:1 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
28.09 | Bari | | Napoli | 0:0 | |||||
28.09 | Brescia | | Cagliari | 0:2 | |||||
28.09 | Fiorentina | | Sampdoria | 1:0 | |||||
28.09 | Inter | | Torino | 2:0 | |||||
28.09 | Lazio | | Milan | 1:0 | |||||
28.09 | Palermo | | Vicenza | 1:3 | |||||
28.09 | Hellas Verona | | Roma | 2:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
21.09 | Hellas Verona | | Juventus | 1:0 (1:0) | |||||
Verona | |||||||||
21.09 | Bologna | | Lazio | 1:0 | |||||
21.09 | Cagliari | | Vicenza | 2:1 | |||||
21.09 | Milan | | Bari | 1:0 | |||||
21.09 | Napoli | | Fiorentina | 0:1 | |||||
21.09 | Palermo | | Inter | 1:2 | |||||
21.09 | Roma | | Brescia | 1:0 | |||||
21.09 | Torino | | Sampdoria | 2:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
14.09 | Juventus | | Palermo | 4:1 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
14.09 | Bari | | Roma | 1:0 | |||||
14.09 | Brescia | | Milan | 1:4 | |||||
14.09 | Fiorentina | | Hellas Verona | 1:0 | |||||
14.09 | Inter | | Bologna | 1:0 | |||||
14.09 | Vicenza | | Napoli | 3:2 | |||||
14.09 | Lazio | | Torino | 1:1 | |||||
14.09 | Sampdoria | | Cagliari | 0:0 | |||||
Day 16 | |||||||||
28.09 | Start | | Strømsgodset | 3:4 | |||||
28.09 | Sarpsborg | | Lyn | 2:2 | |||||
28.09 | Skeid | | Viking | 0:1 | |||||
28.09 | Rosenborg | | Hødd | 2:1 | |||||
28.09 | Brann | | Fredrikstad | 1:1 | |||||
Day 15 | |||||||||
13.09 | Viking | | Sarpsborg | 1:1 | |||||
14.09 | Strømsgodset | | Skeid | 2:1 | |||||
14.09 | Lyn | | Brann | 1:1 | |||||
14.09 | Hødd | | Start | 5:1 | |||||
14.09 | Fredrikstad | | Rosenborg | 4:2 | |||||
Day 14 | |||||||||
01.09 | Brann | | Skeid | 2:2 | |||||
Day 9 | |||||||||
27.09 | GKS | | Szombierki | 2:0 (1:0) | |||||
27.09 | Legia | | Stal | 2:0 (1:0) | |||||
27.09 | Polonia | | Ruch | 1:1 (0:1) | |||||
27.09 | Wisła | | Pogoń | 1:1 (0:0) | |||||
27.09 | Zagłębie Sosnowiec | | Górnik | 1:2 (0:1) | |||||
27.09 | Zagłębie Walbrzych | | Gwardia | 2:3 (1:2) | |||||
28.09 | Odra | | Cracovia | 2:1 (1:1) | |||||
Day 8 | |||||||||
24.09 | Cracovia | | Wisła | 2:3 (2:1) | |||||
24.09 | Górnik | | Polonia | 2:1 (1:0) | |||||
24.09 | Gwardia | | Odra | 4:1 (3:0) | |||||
24.09 | Pogoń | | Legia | 0:1 (0:1) | |||||
24.09 | Ruch | | Zagłębie Walbrzych | 1:1 (0:1) | |||||
24.09 | Stal | | GKS | 2:1 (2:0) | |||||
24.09 | Szombierki | | Zagłębie Sosnowiec | 3:5 (3:2) | |||||
Day 7 | |||||||||
20.09 | GKS | | Polonia | 1:2 (0:2) | |||||
20.09 | Legia | | Zagłębie Walbrzych | 3:1 (2:0) | |||||
20.09 | Pogoń | | Górnik | 0:0 | |||||
20.09 | Stal | | Cracovia | 1:0 (0:0) | |||||
20.09 | Szombierki | | Gwardia | 0:0 | |||||
20.09 | Wisła | | Odra | 2:0 (1:0) | |||||
20.09 | Zagłębie Sosnowiec | | Ruch | 2:1 (2:0) | |||||
Day 6 | |||||||||
13.09 | Górnik | | Wisła | 1:0 (1:0) | |||||
13.09 | Gwardia | | Stal | 0:1 (0:0) | |||||
13.09 | Odra | | Legia | 0:4 (0:1) | |||||
13.09 | Zagłębie Walbrzych | | GKS | 0:4 (0:0) | |||||
14.09 | Cracovia | | Pogoń | 1:2 (0:1) | |||||
Day 5 | |||||||||
10.09 | Cracovia | | Górnik | 1:1 (0:1) | |||||
10.09 | GKS | | Odra | 0:0 | |||||
10.09 | Legia | | Wisła | 3:0 (1:0) | |||||
10.09 | Pogoń | | Gwardia | 0:2 (0:1) | |||||
10.09 | Stal | | Ruch | 1:1 (1:0) | |||||
10.09 | Szombierki | | Polonia | 0:1 (0:1) | |||||
10.09 | Zagłębie Sosnowiec | | Zagłębie Walbrzych | 4:1 (2:1) | |||||
Day 1 | |||||||||
17.09 | Zagłębie Sosnowiec | | GKS | 2:1 (2:1) | |||||
Day 4 | |||||||||
27.09 | Benfica | | Académica | 3:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
28.09 | Vitória Guimarães | | Belenenses | 1:2 (1:2) | |||||
Guimarães | |||||||||
28.09 | Porto | | Boavista | 2:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
28.09 | Varzim | | CUF | 2:0 (2:0) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
28.09 | Vitória Setubal | | Leixões | 2:1 (2:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
28.09 | União de Tomar | | Braga | 1:1 (0:0) | |||||
Tomar | |||||||||
28.09 | Barreirense | | Sporting | 0:3 (0:0) | |||||
Barreiro | |||||||||
Day 3 | |||||||||
20.09 | Sporting | | União de Tomar | 5:0 (3:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
21.09 | Boavista | | Barreirense | 3:2 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
21.09 | Belenenses | | Benfica | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
21.09 | CUF | | Porto | 2:1 (1:1) | |||||
Barreiro | |||||||||
21.09 | Académica | | Varzim | 3:0 (2:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
21.09 | Leixões | | Vitória Guimarães | 0:1 (0:0) | |||||
Matosinhos | |||||||||
21.09 | Braga | | Vitória Setubal | 1:1 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.09 | Porto | | Académica | 3:3 (2:2) | |||||
Porto | |||||||||
14.09 | Varzim | | Belenenses | 1:1 (0:1) | |||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
14.09 | União de Tomar | | Boavista | 4:2 (1:1) | |||||
Tomar | |||||||||
14.09 | Barreirense | | CUF | 3:4 (1:1) | |||||
Barreiro | |||||||||
14.09 | Braga | | Leixões | 3:1 (1:0) | |||||
Braga | |||||||||
14.09 | Vitória Setubal | | Sporting | 0:2 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
14.09 | Benfica | | Vitória Guimarães | 5:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.09 | Sporting | | Braga | 4:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
07.09 | Académica | | Barreirense | 1:3 (0:3) | |||||
Coimbra | |||||||||
07.09 | Leixões | | Benfica | 2:0 (0:0) | |||||
Matosinhos | |||||||||
07.09 | Belenenses | | Porto | 1:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
07.09 | CUF | | União de Tomar | 1:2 (0:0) | |||||
Barreiro | |||||||||
07.09 | Vitória Guimarães | | Varzim | 0:0 | |||||
Guimarães | |||||||||
07.09 | Boavista | | Vitória Setubal | 2:2 (1:1) | |||||
Porto |
Day 1 | |||||||||
01.09 | Nantes | | Sedan | 3:2 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
01.09 | Ajaccio | | Monaco | 4:3 (4:2) | |||||
Ajaccio | |||||||||
03.09 | Rennes | | Nîmes | 1:0 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
03.09 | Strasbourg | | Lyon | 2:2 (2:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
03.09 | Nice | | Bastia | 2:2 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
03.09 | Rouen | | Red Star | 1:1 (1:1) | |||||
Rouen | |||||||||
03.09 | Marseille | | Bordeaux | 3:3 (2:2) | |||||
Marseille | |||||||||
04.09 | Saint-Étienne | | Sochaux-Montbéliard | 4:1 (0:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
04.09 | Valenciennes | | Metz | 1:1 (0:0) | |||||
Valenciennes |
Day 8 | |||||||||
24.09 | Rouen | | Bastia | 3:0 (1:0) | |||||
Rouen | |||||||||
24.09 | Ajaccio | | Sedan | 0:1 (0:0) | |||||
Ajaccio | |||||||||
24.09 | Saint-Étienne | | Angoulême | 1:1 (1:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
24.09 | Metz | | Marseille | 2:1 (2:1) | |||||
Metz | |||||||||
24.09 | Bordeaux | | Sochaux-Montbéliard | 3:0 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
27.09 | Rennes | | Strasbourg | 4:5 (2:2) | |||||
Rennes | |||||||||
27.09 | Nantes | | Lyon | 5:2 (4:1) | |||||
Nantes | |||||||||
27.09 | Nîmes | | Angers | 1:1 (0:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
27.09 | Valenciennes | | Red Star | 2:0 (0:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
Day 7 | |||||||||
17.09 | Lyon | | Rouen | 3:0 (2:0) | |||||
Lyon | |||||||||
19.09 | Strasbourg | | Nantes | 2:1 (1:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
20.09 | Bastia | | Metz | 2:2 (1:1) | |||||
Bastia | |||||||||
20.09 | Sedan | | Valenciennes | 0:0 | |||||
Sedan | |||||||||
20.09 | Angoulême | | Rennes | 3:0 (0:0) | |||||
Angoulême | |||||||||
20.09 | Marseille | | Ajaccio | 1:0 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
20.09 | Sochaux-Montbéliard | | Nîmes | 2:2 (1:2) | |||||
Montbéliard | |||||||||
20.09 | Angers | | Bordeaux | 3:1 (0:1) | |||||
Angers | |||||||||
21.09 | Red Star | | Saint-Étienne | 1:5 (0:2) | |||||
Saint-Ouen | |||||||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Nantes | | Rennes | 6:1 (3:1) | |||||
Nantes | |||||||||
03.09 | Nîmes | | Sedan | 5:1 (1:1) | |||||
Nîmes | |||||||||
03.09 | Rouen | | Marseille | 1:1 (0:0) | |||||
Rouen | |||||||||
03.09 | Valenciennes | | Bastia | 2:0 (2:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
03.09 | Ajaccio | | Red Star | 2:2 (1:2) | |||||
Ajaccio | |||||||||
03.09 | Saint-Étienne | | Strasbourg | 3:0 (2:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
03.09 | Metz | | Angoulême | 3:2 (2:1) | |||||
Metz | |||||||||
03.09 | Sochaux-Montbéliard | | Angers | 1:1 (0:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
03.09 | Bordeaux | | Lyon | 3:0 (2:0) | |||||
Bordeaux |
Day 19 | |||||||||
28.09 | AIK | | Malmö | 0:0 | |||||
Solna | |||||||||
28.09 | GAIS | | Djurgårdens | 2:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
28.09 | Jönköpings Södra | | Elfsborg | 2:1 | |||||
Jönköping | |||||||||
28.09 | Norrköping | | Östers | 3:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
28.09 | Sirius | | Åtvidaberg | 2:0 | |||||
Uppsala | |||||||||
28.09 | Örebro | | Göteborg | 1:1 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 18 | |||||||||
21.09 | Djurgårdens | | Örebro | 1:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
21.09 | Elfsborg | | AIK | 1:1 | |||||
Borås | |||||||||
21.09 | Göteborg | | Malmö | 3:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
21.09 | Sirius | | Jönköpings Södra | 0:1 | |||||
Uppsala | |||||||||
21.09 | Åtvidaberg | | Norrköping | 3:2 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
21.09 | Östers | | GAIS | 3:1 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 17 | |||||||||
14.09 | AIK | | Göteborg | 1:0 | |||||
Solna | |||||||||
14.09 | GAIS | | Sirius | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
14.09 | Jönköpings Södra | | Djurgårdens | 1:4 | |||||
Jönköping | |||||||||
14.09 | Malmö | | Östers | 2:1 | |||||
Malmö | |||||||||
14.09 | Norrköping | | Elfsborg | 3:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
14.09 | Örebro | | Åtvidaberg | 1:1 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 16 | |||||||||
07.09 | Djurgårdens | | Norrköping | 3:1 | |||||
Solna | |||||||||
07.09 | Elfsborg | | Malmö | 0:1 | |||||
Borås | |||||||||
07.09 | Göteborg | | Östers | 1:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
07.09 | Jönköpings Södra | | GAIS | 2:1 | |||||
Jönköping | |||||||||
07.09 | Sirius | | Örebro | 2:0 | |||||
Uppsala | |||||||||
07.09 | Åtvidaberg | | AIK | 0:3 | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
Day 15 | |||||||||
02.09 | AIK | | Djurgårdens | 0:1 | |||||
Solna | |||||||||
02.09 | GAIS | | Göteborg | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
02.09 | Malmö | | Åtvidaberg | 2:1 | |||||
Malmö | |||||||||
02.09 | Norrköping | | Sirius | 0:2 | |||||
Norrköping | |||||||||
02.09 | Örebro | | Jönköpings Södra | 4:0 | |||||
Örebro | |||||||||
02.09 | Östers | | Elfsborg | 2:0 | |||||
Växjö | |||||||||
Day 14 | |||||||||
10.09 | Örebro | | Norrköping | 2:2 | |||||
Örebro |
Day 3 | |||||||||
24.09 | Motherwell | | Morton | 1:0 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17.09 | Motherwell | | Morton | 3:0 aet | 0:3 | 3:3 | |||
24.09 | Ayr United | | Dumbarton | 1:0 | 4:1 | 5:1 | |||
24.09 | Celtic | | Aberdeen | 2:1 | 0:0 | 2:1 | |||
24.09 | Falkirk | | St. Johnstone | 2:6 | 1:5 | 3:11 | |||
Day 1 | |||||||||
10.09 | Aberdeen | | Celtic | 0:0 | |||||
10.09 | Dumbarton | | Ayr United | 1:4 | |||||
10.09 | Morton | | Motherwell | 3:0 | |||||
10.09 | St. Johnstone | | Falkirk | 5:1 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
03.09 | Dumbarton | | Brechin City | 5:2 | 1:1 | 6:3 | |||
Day 1 | |||||||||
01.09 | Brechin City | | Dumbarton | 1:1 | |||||
Day 8 | |||||||||
28.09 | Argentinos Juniors | | Rosario Central | 1:1 | |||||
28.09 | Colón | | Gimnasia y Esgrima | 2:2 | |||||
28.09 | Deportivo Morón | | Los Andes | 0:1 | |||||
28.09 | Newell's Old Boys | | Atlanta | 2:0 | |||||
Day 7 | |||||||||
20.09 | Gimnasia y Esgrima | | Newell's Old Boys | 4:2 | |||||
21.09 | Atlanta | | Deportivo Morón | 3:0 | |||||
21.09 | Banfield | | Argentinos Juniors | 1:0 | |||||
21.09 | Rosario Central | | Colón | 3:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
14.09 | Colón | | Banfield | 2:0 | |||||
14.09 | Deportivo Morón | | Gimnasia y Esgrima | 1:1 | |||||
14.09 | Los Andes | | Atlanta | 3:1 | |||||
14.09 | Newell's Old Boys | | Rosario Central | 2:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
07.09 | Argentinos Juniors | | Colón | 4:1 | |||||
07.09 | Banfield | | Newell's Old Boys | 0:1 | |||||
07.09 | Gimnasia y Esgrima | | Los Andes | 2:2 | |||||
07.09 | Rosario Central | | Deportivo Morón | 2:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
Fortaleza (Fortaleza) | | Botafogo (Rio de Janeiro) | 2:2 | ||||||
Fortaleza |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |