Football matches in November 1967 |
15.11 | Turkey | | Czechoslovakia | 0:0 | |||||
Ankara | |||||||||
22.11 | Czechoslovakia | | Ireland | 1:2 (0:0) | |||||
Praha |
12.11 | Yugoslavia | | Albania | 4:0 (1:0) | |||||
Belgrade |
01.11 | Italy | | Cyprus | 5:0 (2:0) | |||||
Cosenza | |||||||||
08.11 | Switzerland | | Cyprus | 5:0 (2:0) | |||||
Lugano | |||||||||
18.11 | Switzerland | | Italy | 2:2 (1:0) | |||||
Bern |
22.11 | Belgium | | Luxembourg | 3:0 (0:0) | |||||
Brugge |
Day 6 | |||||||||
15.11 | Upper Volta | | Mali | 0:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
15.11 | Ivory Coast | | Togo | 3:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
01.11 | Nigeria | | Ivory Coast | 0:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
22.11 | Scotland | | Wales | 3:2 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
22.11 | England | | Northern Ireland | 2:0 (1:0) | |||||
London |
01.11 | Netherlands | | Yugoslavia | 1:2 (0:0) | |||||
Rotterdam | |||||||||
05.11 | New Zealand | | Australia | 3:5 | |||||
South Vietnam, Saigon | |||||||||
05.11 | South Korea | | Hong Kong | 1:0 | |||||
05.11 | El Salvador | | Guatemala | 1:3 | |||||
07.11 | South Korea | | Thailand | 3:1 | |||||
07.11 | South Vietnam | | Australia | 0:1 (0:1) | |||||
Saigon | |||||||||
08.11 | Chile | | Argentina | 3:1 | |||||
08.11 | Singapore | | New Zealand | 1:3 | |||||
10.11 | Australia | | Singapore | 5:1 | |||||
South Vietnam, Saigon | |||||||||
10.11 | South Vietnam | | New Zealand | 5:1 | |||||
11.11 | South Korea | | Malaysia | 2:1 | |||||
12.11 | Malaysia | | Australia | 0:1 aet (0:0, 0:0) | |||||
South Vietnam, Saigon | |||||||||
12.11 | Rhodesia | | Malawi | 1:0 | |||||
12.11 | South Vietnam | | South Korea | 0:3 | |||||
14.11 | South Korea | | Australia | 2:3 (1:1) | |||||
South Vietnam, Saigon | |||||||||
16.11 | Malaysia | | New Zealand | 2:8 | |||||
17.11 | Indonesia | | Australia | 0:2 (0:2) | |||||
Jakarta | |||||||||
21.11 | Indonesia | | Australia | 1:3 | |||||
22.11 | Romania | | FRG | 1:0 (0:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
24.11 | Dahomey | | DR Congo | 2:5 | |||||
24.11 | Singapore | | Australia | 1:6 | |||||
Singapore | |||||||||
24.11 | Iran | | Pakistan | 2:0 (1:0) | |||||
Bangladesh, Dhaka | |||||||||
25.11 | Rhodesia | | Mauritius | 1:2 | |||||
26.11 | Rhodesia | | Mauritius | 2:3 | |||||
26.11 | Turkey | | Iran | 1:0 (0:0) | |||||
Bangladesh, Dhaka | |||||||||
26.11 | Upper Volta | | Ivory Coast | 3:2 | |||||
26.11 | Malaysia | | Australia | 0:4 | |||||
Kuala Lumpur | |||||||||
28.11 | Turkey | | Pakistan | 7:4 | |||||
Bangladesh, Dhaka | |||||||||
29.11 | Netherlands | | USSR | 3:1 (2:1) | |||||
Rotterdam |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18.11 20:15 | Valur | | Vasas SC | 1:5 (0:3) | 0:6 (0:4) | 1:11 | |||
Hungary, Várpalota | |||||||||
29.11 20:15 | Górnik | | Dynamo Kiev | 1:1 (1:1) | 2:1 (1:1) | 3:2 | |||
Chorzów | |||||||||
29.11 20:15 | Eintracht Braunschweig | | Rapid Wien | 2:0 (2:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Braunschweig | |||||||||
29.11 20:15 | Real Madrid | | Hvidovre | 4:1 (3:1) | 2:2 (1:1) | 6:3 | |||
Madrid | |||||||||
29.11 20:15 | Manchester United | | Sarajevo | 2:1 (1:0) | 0:0 | 2:1 | |||
Manchester | |||||||||
30.11 20:15 | Saint-Étienne | | Benfica | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15.11 20:15 | Sarajevo | | Manchester United | 0:0 | |||||
Sarajevo | |||||||||
15.11 20:15 | Hvidovre | | Real Madrid | 2:2 (1:1) | |||||
København | |||||||||
15.11 20:15 | Rapid Wien | | Eintracht Braunschweig | 1:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
15.11 20:15 | Vasas SC | | Valur | 6:0 (4:0) | |||||
Budapest | |||||||||
16.11 20:15 | Benfica | | Saint-Étienne | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
17.11 20:15 | Dynamo Kiev | | Górnik | 1:2 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
29.11 20:15 | Sparta Praha | | Anderlecht | 3:2 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
29.11 20:15 | Juventus | | Rapid Bucureşti | 1:0 (0:0) | |||||
Torino |
Day 1 | |||||||||
28.11 20:00 | Ferencváros | | Liverpool | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.11 20:00 | Athletic | | Bordeaux | 1:0 (0:0) | 3:1 (1:0) | 4:1 | |||
Bilbao | |||||||||
14.11 20:00 | 1860 München | | Liverpool | 2:1 (1:1) | 0:8 (0:3) | 2:9 | |||
München | |||||||||
14.11 20:00 | Zürich | | Nottingham Forest | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:0) | 2:2 | |||
Zürich | |||||||||
14.11 20:00 | Liège | | Dundee | 1:4 (0:2) | 1:3 (1:1) | 2:7 | |||
Liège | |||||||||
16.11 20:00 | Ferencváros | | Real Zaragoza | 3:0 (0:0) | 1:2 (1:2) | 4:2 | |||
Budapest | |||||||||
22.11 20:00 | Göztepe | | Atlético Madrid | 3:0 (2:0) | 0:2 (0:1) | 3:2 | |||
İzmir | |||||||||
22.11 20:00 | Dinamo Zagreb | | Bologna | 1:2 (0:1) | 0:0 | 1:2 | |||
Zagreb | |||||||||
22.11 20:00 | Lokomotive Leipzig | | Vojvodina | 0:2 (0:1) | 0:0 | 0:2 | |||
Leipzig | |||||||||
28.11 20:00 | Köln | | Rangers | 3:1 aet (1:0, 2:0) | 0:3 (0:0) | 3:4 | |||
Köln | |||||||||
29.11 20:00 | Hibernian | | Napoli | 5:0 (2:0) | 1:4 (0:1) | 6:4 | |||
Edinburgh | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.11 20:00 | Dundee | | Liège | 3:1 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
01.11 20:00 | Real Zaragoza | | Ferencváros | 2:1 (2:1) | |||||
Zaragoza | |||||||||
01.11 20:00 | Vojvodina | | Lokomotive Leipzig | 0:0 | |||||
Novi Sad | |||||||||
07.11 20:00 | Liverpool | | 1860 München | 8:0 (3:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
08.11 20:00 | Rangers | | Köln | 3:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
08.11 20:00 | Atlético Madrid | | Göztepe | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
15.11 20:00 | Bologna | | Dinamo Zagreb | 0:0 | |||||
Bologna | |||||||||
22.11 20:00 | Napoli | | Hibernian | 4:1 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
29.11 20:00 | Partizan | | Leeds United | 1:2 (0:1) | |||||
Belgrade |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Vitória | | Bayern | 1:1 (0:0) | 2:6 (1:3) | 3:7 | ||||
Setúbal | |||||||||
Cardiff City | | NAC | 4:1 (2:1) | 1:1 (1:1) | 5:2 | ||||
Cardiff | |||||||||
Hamburger SV | | Wisła | 4:0 (3:0) | 1:0 (0:0) | 5:0 | ||||
Hamburg | |||||||||
Spartak | | Torpedo | 1:3 (0:2) | 0:3 (0:2) | 1:6 | ||||
Trnava | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Bayern | | Vitória | 6:2 (3:1) | ||||||
München | |||||||||
Wisła | | Hamburger SV | 0:1 (0:0) | ||||||
Kraków | |||||||||
NAC | | Cardiff City | 1:1 (1:1) | ||||||
Eindhoven | |||||||||
Rába ETO | | Milan | 2:2 (1:1) | ||||||
Győr | |||||||||
Torpedo | | Spartak | 3:0 (2:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Lyon | | Tottenham Hotspur | 1:0 (0:0) | ||||||
Lyon | |||||||||
Standard | | Aberdeen | 3:0 (2:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Valencia | | Steaua | 3:0 (2:0) | ||||||
Valencia |
Day 3 | |||||||||
04.11 | Racing Club | | Celtic | 1:0* | |||||
Uruguay, Montevideo | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.11 | Racing Club | | Celtic | 2:1 | 0:1 | 2:2 | |||
Avellaneda |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.11 | Spartak Trnava | | Újpesti Dózsa | 3:1 (2:1) | 2:3 (2:2) | 5:4 | |||
Trnava |
Day 1 | |||||||||
23.11 | Újpesti Dózsa | | Slovan Bratislava | 5:1 (2:1) | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.11 | Inter Bratislava | | Tatabánya | 7:0 | 1:3 | 8:3 | |||
22.11 | Wiener Sport-Club | | Újpesti Dózsa | 1:1 (0:1) | 1:6 (1:4) | 2:7 | |||
Wien | |||||||||
22.11 | Diósgyőr | | Crvena Zvezda | 3:1 | 0:3 | 3:4 | |||
Miskolc | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.11 | Tatabánya | | Inter Bratislava | 3:1 | |||||
Tatabánya | |||||||||
08.11 | LASK | | Vardar | 0:0 | |||||
15.11 | Újpesti Dózsa | | Wiener Sport-Club | 6:1 (4:1) | |||||
Budapest | |||||||||
15.11 | Crvena Zvezda | | Diósgyőr | 3:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
15.11 | Austria Wien | | Atalanta | 1:2 (1:0) | |||||
Wien |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.11 | TP Englebert | | Asante Kotoko | 2:2 aet | 1:1 | 3:3 | |||
Kinshasa | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.11 | Asante Kotoko | | TP Englebert | 1:1 | |||||
Kumasi |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.11 | Philadelphia Ukrainians | | Alianza | 0:1 | 1:2 | 1:3 | |||
El Salvador, San Salvador | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.11 | Alianza | | Philadelphia Ukrainians | 2:1 | |||||
San Salvador |
Day 38 | |||||||||
Pakhtakor | | Torpedo Moscow | 1:1 (0:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Ararat | | Dynamo Moscow | 1:2 (1:1) | ||||||
Erevan | |||||||||
Neftyanik | | Spartak | 1:0 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
SKA | | Krylya Sovetov | 4:0 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Dynamo Kiev | | Zenit | 2:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Kairat | | Lokomotiv | 1:1 (1:1) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Minsk | 2:2 (1:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Shakhtyor | | CSKA | 2:1 (2:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Zarya | 3:3 (2:2) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 37 | |||||||||
Pakhtakor | | Lokomotiv | 2:1 (1:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
SKA | | CSKA | 1:0 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Ararat | | Spartak | 0:1 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Zarya | 2:1 (1:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Chernomorets | | Zenit | 2:1 (1:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Shakhtyor | | Krylya Sovetov | 0:0 | ||||||
Donetsk | |||||||||
Neftyanik | | Dynamo Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Day 36 | |||||||||
SKA | | Torpedo Moscow | 0:1 (0:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Chernomorets | | Krylya Sovetov | 1:1 (0:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Dynamo Kiev | | CSKA | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Ararat | | Zenit | 4:3 (2:1) | ||||||
Erevan | |||||||||
Pakhtakor | | Zarya | 0:0 | ||||||
Tashkent | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Spartak | 2:3 (0:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Dynamo Moscow | 2:2 (1:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Shakhtyor | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Donetsk | |||||||||
Neftyanik | | Dynamo Minsk | 1:0 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Day 35 | |||||||||
SKA | | Lokomotiv | 1:1 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Dynamo Kiev | | Krylya Sovetov | 2:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Shakhtyor | | Torpedo Moscow | 1:1 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Neftyanik | | Zenit | 3:0 (2:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Ararat | | Dynamo Minsk | 1:2 (0:2) | ||||||
Erevan | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Spartak | 0:0 | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Moscow | 5:1 (2:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Chernomorets | | CSKA | 0:1 (0:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Kairat | | Zarya | 2:0 (2:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Day 34 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Zarya | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Lokomotiv | | Torpedo Kutaisi | 1:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
CSKA | | Kairat | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo Moscow | | Dynamo Tbilisi | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Chernomorets | | Neftyanik | 0:0 | ||||||
Odessa | |||||||||
Dynamo Minsk | | Shakhtyor | 0:0 | ||||||
Minsk | |||||||||
Krylya Sovetov | | Pakhtakor | 0:0 | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Zenit | | SKA | 2:4 (2:2) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Kiev | | Ararat | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Neftyanik | | Torpedo Moscow | 3:1 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Day 28 | |||||||||
Spartak | | Dynamo Kiev | 0:2 (0:1) | ||||||
Moscow |
03.11 | Dynamo Kirovabad | | SKA Kiev | 0:0 | |||||
Kirovabad | |||||||||
08.11 | SKA Kiev | | Shakhtyor | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
12.11 | Dynamo Kirovabad | | Shakhtyor | 1:0 | |||||
Kirovabad | |||||||||
16.11 | SKA Kiev | | Dynamo Kirovabad | 2:3 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
21.11 | Dynamo Kirovabad | | Shakhtyor | 1:0 (0:0)* | |||||
Tashkent |
04.11 19:00 | Daugava | | Metallurg Zaporozhye | 0:0 | |||||
Rīga | |||||||||
08.11 14:00 | Daugava | | Uralmash | 1:0 | |||||
Rīga | |||||||||
12.11 | Metallurg Zaporozhye | | Uralmash | 1:4 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
16.11 | Metallurg Zaporozhye | | Daugava | 3:0 | |||||
Zaporizhia |
CSKA (Moscow) | | Dynamo (Moscow) | 0:3 (0:2) | ||||||
Moscow |
01.11 19:00 | Volga | | Spartak Kislovodsk | 1:0 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
05.11 | Volga | | Spartak Yoshkar-Ola | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
06.11 | Metallurg Lipetsk | | SKA | 2:1 | |||||
Makhachkala | |||||||||
08.11 03:00 | Volga | | Zenit | 4:0 (3:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
09.11 | Volgar | | Spartak Yoshkar-Ola | 0:1 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
11.11 | Volga | | Volgar | 0:1 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
12.11 | Dynamo Makhachkala | | Metallurg Lipetsk | 1:1 | |||||
Makhachkala | |||||||||
12.11 | Spartak Yoshkar-Ola | | Zenit | 1:1 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
14.11 | Dynamo Makhachkala | | Volga | 3:0 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
15.11 | Spartak Yoshkar-Ola | | Spartak Kislovodsk | 2:1 (2:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16.11 | Dynamo Makhachkala | | Volgar | 3:1 | |||||
Makhachkala | |||||||||
16.11 | Volga | | Metallurg Lipetsk | 2:2 | |||||
Makhachkala | |||||||||
17.11 | Spartak Yoshkar-Ola | | SKA | 1:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
19.11 | Spartak Yoshkar-Ola | | Metallurg Lipetsk | 1:0 (0:0) | |||||
Makhachkala |
01.11 | Volgar | | Dynamo Moscow (reserves) | 1:0 | |||||
Astrakhan |
01.11 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Zenit | 2:2 | |||||
Lipetsk |
01.11 | Volga | | Spartak Kislovodsk | 1:0 | |||||
Ulyanovsk |
01.11 | Dynamo Makhachkala | | Zvezda | 2:0 | |||||
Makhachkala |
02.11 03:00 | Dnepr Kremenchug | | Dnepr Cherkassy | 1:0 | |||||
Severodonetsk |
Day 12 | |||||||||
25.11 | Wacker | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
25.11 | Sturm | | Austria Salzburg | 3:1 | |||||
Graz | |||||||||
25.11 | First Vienna | | Admira | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
25.11 | LASK | | Rapid | 0:1 | |||||
Linz | |||||||||
26.11 | Schwarz-Weiß | | GAK | 0:1 | |||||
Bregenz | |||||||||
26.11 | Wiener Sport-Club | | Eisenstadt | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
26.11 | Radenthein | | Austria Klagenfurt | 0:1 | |||||
Radenthein | |||||||||
Day 11 | |||||||||
18.11 | Admira | | GAK | 3:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
18.11 | Eisenstadt | | First Vienna | 2:0 | |||||
Eisenstadt | |||||||||
18.11 | Sturm | | Schwarz-Weiß | 1:2 | |||||
Graz | |||||||||
18.11 | Austria Salzburg | | Wacker | 1:3 | |||||
Salzburg | |||||||||
19.11 | Austria Wien | | LASK | 2:0 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
19.11 | Austria Klagenfurt | | Wiener Sport-Club | 0:0 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
19.11 | Rapid | | Radenthein | 5:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 10 | |||||||||
11.11 | LASK | | Austria Salzburg | 2:1 | |||||
Linz | |||||||||
11.11 | Wacker | | Sturm | 0:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
11.11 | Wiener Sport-Club | | Rapid | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
12.11 | First Vienna | | Austria Klagenfurt | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
12.11 | GAK | | Eisenstadt | 1:1 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
12.11 | Radenthein | | Austria Wien | 0:3 | |||||
Radenthein | |||||||||
12.11 | Schwarz-Weiß | | Admira | 3:0 | |||||
Bregenz | |||||||||
Day 9 | |||||||||
01.11 | Austria Klagenfurt | | GAK | 2:0 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 42 | 26 | 6 | 10 | 86-43 | 58 | ||
2. | Manchester United | 42 | 24 | 8 | 10 | 89-55 | 56 | ||
3. | Liverpool | 42 | 22 | 11 | 9 | 71-40 | 55 | ||
4. | Leeds United | 42 | 22 | 9 | 11 | 71-41 | 53 | ||
5. | Everton | 42 | 23 | 6 | 13 | 67-40 | 52 | ||
6. | Chelsea | 42 | 18 | 12 | 12 | 62-68 | 48 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 19 | 9 | 14 | 70-59 | 47 | ||
8. | West Bromwich Albion | 42 | 17 | 12 | 13 | 75-62 | 46 | ||
9. | Arsenal | 42 | 17 | 10 | 15 | 60-56 | 44 | ||
10. | Newcastle United | 42 | 13 | 15 | 14 | 54-67 | 41 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ipswich Town | 42 | 22 | 15 | 5 | 79-44 | 59 | ||
2. | Queens Park Rangers | 42 | 25 | 8 | 9 | 67-36 | 58 | ||
3. | Blackpool | 42 | 24 | 10 | 8 | 71-43 | 58 | ||
4. | Birmingham City | 42 | 19 | 14 | 9 | 83-51 | 52 | ||
5. | Portsmouth | 42 | 18 | 13 | 11 | 68-55 | 49 | ||
6. | Middlesbrough | 42 | 17 | 12 | 13 | 60-54 | 46 | ||
7. | Millwall | 42 | 14 | 17 | 11 | 62-50 | 45 | ||
8. | Blackburn Rovers | 42 | 16 | 11 | 15 | 56-49 | 43 | ||
9. | Norwich City | 42 | 16 | 11 | 15 | 60-65 | 43 | ||
10. | Carlisle United | 42 | 14 | 13 | 15 | 58-52 | 41 |
29.11 | Burnley | | Arsenal | 3:3 | |||||
29.11 | Derby County | | Darlington | 5:4 | |||||
29.11 | Fulham | | Huddersfield Town | 1:1 | |||||
London |
15.11 | Lincoln City | | Derby County | 0:3* | |||||
15.11 | Stoke City | | Sheffield Wednesday | 2:1* | |||||
01.11 | Arsenal | | Blackburn Rovers | 2:1 | |||||
London | |||||||||
01.11 | Derby County | | Lincoln City | 1:1 | |||||
01.11 | Fulham | | Manchester City | 3:2 | |||||
London | |||||||||
01.11 | Huddersfield Town | | West Ham United | 2:0 | |||||
Huddersfield | |||||||||
01.11 | Sheffield Wednesday | | Stoke City | 0:0 | |||||
15.11 | Sunderland | | Leeds United | 0:2 | |||||
Sunderland |
Barnet | | Sutton United | 3:1* | ||||||
Bath City | | Weymouth | 0:1* | ||||||
Ryhope Colliery Welfare | | Bishop Auckland | 4:1* | ||||||
Cambridge United | | Lowestoft Town | 1:2* | ||||||
Grantham | | Retford Town | 3:1* | ||||||
Chichester City | | Guildford City | 0:3* | ||||||
Macclesfield Town | | Wigan Athletic | 3:0* | ||||||
Bedford Town | | Boston United | 2:3* | ||||||
Tow Law Town | | South Shields | 1:0* | ||||||
Leytonstone | | Slough Town | 2:1* | ||||||
Cambridge City | | Corby Town | 0:1* | ||||||
Day 10 | |||||||||
26.11 | Sint-Truiden | | Lierse | 4:0 (1:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
26.11 | Mechelen | | Liège | 4:1 (3:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
26.11 | Brugge | | Beringen | 3:1 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
26.11 | Beveren-Waas | | Anderlecht | 1:2 (0:1) | |||||
Beveren | |||||||||
26.11 | Charleroi | | Waregem | 1:0 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
26.11 | Antwerp | | Racing White | 0:2 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
26.11 | Daring | | Beerschot | 2:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
26.11 | Standard | | Charleroi | 3:2 (1:1) | |||||
Liège | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.11 | Liège | | Charleroi | 2:1 (2:0) | |||||
Liège | |||||||||
12.11 | Beringen | | Daring | 3:1 (1:1) | |||||
Beringen | |||||||||
12.11 | Beerschot | | Brugge | 0:0 | |||||
Antwerpen | |||||||||
12.11 | Racing White | | Sint-Truiden | 2:2 (1:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
12.11 | Waregem | | Standard | 1:1 (1:1) | |||||
Waregem | |||||||||
12.11 | Anderlecht | | Mechelen | 4:2 (2:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
12.11 | Lierse | | Antwerp | 4:1 (2:1) | |||||
Lier | |||||||||
12.11 | Charleroi | | Beveren-Waas | 5:2 (1:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
Day 8 | |||||||||
05.11 | Mechelen | | Waregem | 0:1 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
05.11 | Daring | | Charleroi | 1:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
05.11 | Standard | | Anderlecht | 0:0 | |||||
Liège | |||||||||
05.11 | Sint-Truiden | | Beerschot | 3:0 (1:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
05.11 | Brugge | | Racing White | 0:0 | |||||
Brugge | |||||||||
05.11 | Beveren-Waas | | Liège | 2:1 (1:1) | |||||
Beveren | |||||||||
05.11 | Charleroi | | Lierse | 4:2 (2:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
05.11 | Antwerp | | Beringen | 1:2 (0:1) | |||||
Antwerpen |
Day 13 | |||||||||
04.11 | Spartak Sofia | | Levski | 1:2 | |||||
05.11 | Botev Burgas | | Sliven | 0:0 | |||||
05.11 | Lokomotiv Plovdiv | | Lokomotiv Sofia | 4:1 | |||||
05.11 | Minyor | | Botev Vratsa | 3:2 | |||||
05.11 | Slavia | | Maritsa | 2:0 | |||||
05.11 | Spartak Pleven | | Dobrudzha | 4:1 | |||||
05.11 | CSKA Cherveno Zname | | Trakia | 4:1 | |||||
05.11 | Cherno More | | Beroe | 2:0 | |||||
Day 15 | |||||||||
25.11 16:00 | Bayern | | Kaiserslautern | 4:1 (1:1) | |||||
München | |||||||||
25.11 16:00 | Hannover 96 | | Nürnberg | 1:1 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
25.11 16:00 | Hamburger SV | | 1860 München | 2:2 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
25.11 16:00 | Köln | | Borussia Mönchengladbach | 2:5 (1:1) | |||||
Köln | |||||||||
25.11 16:00 | Eintracht Frankfurt | | Eintracht Braunschweig | 2:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
25.11 16:00 | Borussia Neunkirchen | | Schalke 04 | 1:5 (0:1) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
25.11 16:00 | Duisburg | | Alemannia | 3:0 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
25.11 16:00 | Karlsruher | | Stuttgart | 1:4 (1:3) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
25.11 16:00 | Borussia Dortmund | | Werder | 1:1 (1:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
Day 14 | |||||||||
18.11 16:00 | Werder | | Bayern | 4:1 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
18.11 16:00 | Stuttgart | | Borussia Dortmund | 4:1 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
18.11 16:00 | 1860 München | | Borussia Neunkirchen | 5:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
18.11 16:00 | Borussia Mönchengladbach | | Eintracht Frankfurt | 1:1 (1:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
18.11 16:00 | Eintracht Braunschweig | | Hamburger SV | 0:1 (0:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
18.11 16:00 | Kaiserslautern | | Hannover 96 | 0:0 | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
18.11 16:00 | Schalke 04 | | Karlsruher | 2:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
18.11 16:00 | Köln | | Duisburg | 3:0 (2:0) | |||||
Köln | |||||||||
18.11 16:00 | Nürnberg | | Alemannia | 4:1 (3:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
Day 13 | |||||||||
11.11 16:00 | Alemannia | | Kaiserslautern | 1:1 (0:0) | |||||
Aachen | |||||||||
11.11 16:00 | Eintracht Frankfurt | | Köln | 1:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
11.11 16:00 | Duisburg | | Nürnberg | 2:0 (0:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
11.11 16:00 | Karlsruher | | 1860 München | 0:3 (0:1) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
11.11 16:00 | Hamburger SV | | Borussia Mönchengladbach | 2:3 (1:3) | |||||
Hamburg | |||||||||
11.11 16:00 | Borussia Neunkirchen | | Eintracht Braunschweig | 1:2 (1:1) | |||||
Neunkirchen | |||||||||
11.11 16:00 | Borussia Dortmund | | Schalke 04 | 2:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
11.11 16:00 | Bayern | | Stuttgart | 3:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
11.11 16:00 | Hannover 96 | | Werder | 4:2 (2:1) | |||||
Hannover | |||||||||
Day 12 | |||||||||
04.11 16:00 | Köln | | Nürnberg | 3:3 (1:1) | |||||
Köln | |||||||||
04.11 16:00 | Schalke 04 | | Bayern | 0:1 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
04.11 16:00 | 1860 München | | Borussia Dortmund | 3:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
04.11 16:00 | Borussia Mönchengladbach | | Borussia Neunkirchen | 10:0 (2:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
04.11 16:00 | Eintracht Frankfurt | | Hamburger SV | 1:1 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
04.11 16:00 | Stuttgart | | Hannover 96 | 2:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
04.11 16:00 | Eintracht Braunschweig | | Karlsruher | 1:0 (0:0) | |||||
Braunschweig | |||||||||
04.11 16:00 | Kaiserslautern | | Duisburg | 0:1 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
04.11 16:00 | Werder | | Alemannia | 0:1 (0:0) | |||||
Bremen |
Day 15 | |||||||||
25.11 | Wolfsburg | | Haste 01 | 3:0 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
25.11 | Bremerhaven 93 | | Sankt Pauli | 3:2 (0:2) | |||||
Bremerhaven | |||||||||
25.11 | Phönix | | Barmbek-Uhlenhorst | 2:1 (1:0) | |||||
25.11 | Osnabrück | | Arminia Hannover | 1:0 (1:0) | |||||
Osnabrück | |||||||||
25.11 | Holstein | | Oldenburg | 0:1 (0:1) | |||||
Kiel | |||||||||
25.11 | Sperber | | Lübeck | 0:0 | |||||
25.11 | Concordia | | Bergedorf | 2:1 (0:0) | |||||
25.11 | Altona 93 | | Itzehoe | 1:2 (1:2) | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 14 | |||||||||
18.11 | Arminia Hannover | | Phönix | 3:1 (1:1) | |||||
Hannover | |||||||||
18.11 | Sankt Pauli | | Concordia | 4:0 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
18.11 | Lübeck | | Wolfsburg | 2:2 (0:1) | |||||
Lübeck | |||||||||
18.11 | Oldenburg | | Osnabrück | 0:0 | |||||
Oldenburg | |||||||||
18.11 | Itzehoe | | Sperber | 3:0 (2:0) | |||||
18.11 | Barmbek-Uhlenhorst | | Bremerhaven 93 | 6:1 (3:1) | |||||
18.11 | Bergedorf | | Altona 93 | 1:1 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
18.11 | Haste 01 | | Göttingen 05 | 1:0 (1:0) | |||||
Day 13 | |||||||||
12.11 | Arminia Hannover | | Concordia | 3:1 (0:1) | |||||
Hannover | |||||||||
12.11 | Sankt Pauli | | Sperber | 3:1 (1:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
12.11 | Holstein | | Phönix | 1:2 (1:2) | |||||
Kiel | |||||||||
12.11 | Lübeck | | Haste 01 | 2:0 (2:0) | |||||
Lübeck | |||||||||
12.11 | Oldenburg | | Bremerhaven 93 | 1:0 (1:0) | |||||
Oldenburg | |||||||||
12.11 | Itzehoe | | Göttingen 05 | 3:3 (0:2) | |||||
12.11 | Barmbek-Uhlenhorst | | Altona 93 | 6:1 (3:0) | |||||
12.11 | Bergedorf | | Wolfsburg | 3:2 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
Day 12 | |||||||||
04.11 | Göttingen 05 | | Lübeck | 3:1 (3:1) | |||||
Göttingen | |||||||||
04.11 | Wolfsburg | | Itzehoe | 5:1 (2:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
04.11 | Bremerhaven 93 | | Arminia Hannover | 3:2 (2:1) | |||||
Bremerhaven | |||||||||
04.11 | Phönix | | Oldenburg | 3:1 (1:0) | |||||
04.11 | Osnabrück | | Holstein | 2:1 (0:1) | |||||
Osnabrück | |||||||||
04.11 | Sperber | | Bergedorf | 2:2 (0:1) | |||||
04.11 | Concordia | | Barmbek-Uhlenhorst | 1:3 (0:2) | |||||
04.11 | Altona 93 | | Sankt Pauli | 2:1 (1:0) | |||||
Hamburg |
Day 15 | |||||||||
18.11 | Rot-Weiß Oberhausen | | Rot-Weiß Essen | 2:2 (1:2) | |||||
Oberhausen | |||||||||
18.11 | Arminia Bielefeld | | Westfalia | 1:0 (0:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
18.11 | Bochum | | Preußen | 2:0 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
18.11 | Schwarz-Weiß | | Viktoria | 8:1 (3:0) | |||||
Essen | |||||||||
18.11 | Lüner SV | | Marl-Hüls | 1:4 (0:2) | |||||
Lünen | |||||||||
18.11 | Hamborn 07 | | Fortuna Düsseldorf | 2:2 (1:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
18.11 | Neuss | | Eintracht Gelsenkirchen | 1:2 (1:0) | |||||
18.11 | Wuppertaler SV | | Bayer 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Wuppertal | |||||||||
18.11 | Fortuna Köln | | Bottrop | 4:2 (1:2) | |||||
Day 14 | |||||||||
12.11 | Bayer 04 | | Bochum | 1:0 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
12.11 | Rot-Weiß Essen | | Fortuna Köln | 1:1 (1:0) | |||||
Essen | |||||||||
12.11 | Fortuna Düsseldorf | | Rot-Weiß Oberhausen | 2:3 (2:2) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
12.11 | Viktoria | | Wuppertaler SV | 0:0 | |||||
Köln | |||||||||
12.11 | Marl-Hüls | | Arminia Bielefeld | 3:1 (2:0) | |||||
Marl | |||||||||
12.11 | Preußen | | Neuss | 1:1 (0:0) | |||||
Münster | |||||||||
12.11 | Eintracht Gelsenkirchen | | Lüner SV | 3:1 (0:0) | |||||
12.11 | Westfalia | | Hamborn 07 | 1:4 (1:1) | |||||
Herne | |||||||||
12.11 | Bottrop | | Schwarz-Weiß | 1:0 (0:0) | |||||
Bottrop | |||||||||
Day 13 | |||||||||
05.11 | Rot-Weiß Essen | | Fortuna Düsseldorf | 1:1 (1:0) | |||||
Essen | |||||||||
05.11 | Rot-Weiß Oberhausen | | Westfalia | 3:0 (2:0) | |||||
Oberhausen | |||||||||
05.11 | Arminia Bielefeld | | Eintracht Gelsenkirchen | 2:0 (1:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
05.11 | Bochum | | Viktoria | 2:0 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
05.11 | Lüner SV | | Preußen | 1:0 (1:0) | |||||
Lünen | |||||||||
05.11 | Hamborn 07 | | Marl-Hüls | 3:2 (2:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
05.11 | Neuss | | Bayer 04 | 2:7 (1:4) | |||||
05.11 | Wuppertaler SV | | Bottrop | 1:0 (1:0) | |||||
Wuppertal | |||||||||
05.11 | Fortuna Köln | | Schwarz-Weiß | 2:0 (0:0) | |||||
Day 13 | |||||||||
12.11 | Alsenborn | | Mülheim | 5:0 (1:0) | |||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
12.11 | Neuendorf | | Friedrichsthal | 4:0 (1:0) | |||||
Koblenz | |||||||||
12.11 | Pirmasens | | Saar 05 | 1:0 (1:0) | |||||
Pirmasens | |||||||||
12.11 | Saarbrücken | | Homburg | 2:2 (2:1) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
12.11 | Röchling | | Mainz 05 | 0:1 (0:1) | |||||
Völklingen | |||||||||
12.11 | Weisenau-Mainz | | Eintracht | 2:3 (1:1) | |||||
12.11 | Wormatia | | Südwest | 1:0 (0:0) | |||||
Worms | |||||||||
12.11 | Ludwigshafener SC | | Frankenthal | 1:3 (0:1) | |||||
Day 12 | |||||||||
05.11 | Alsenborn | | Röchling | 2:0 (2:0) | |||||
Enkenbach-Alsenborn | |||||||||
05.11 | Pirmasens | | Ludwigshafener SC | 2:1 (2:1) | |||||
Pirmasens | |||||||||
05.11 | Mainz 05 | | Friedrichsthal | 1:1 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
05.11 | Südwest | | Saarbrücken | 2:2 (1:1) | |||||
05.11 | Eintracht | | Neuendorf | 2:2 (1:1) | |||||
Trier | |||||||||
05.11 | Saar 05 | | Wormatia | 3:0 (0:0) | |||||
05.11 | Frankenthal | | Homburg | 1:3 (0:1) | |||||
05.11 | Mülheim | | Weisenau-Mainz | 2:2 (1:1) | |||||
Day 14 | |||||||||
18.11 | Bayern | | Mannheim | 5:1 (0:0) | |||||
Hof | |||||||||
18.11 | Kickers Offenbach | | Stuttgarter Kickers | 2:0 (0:0) | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
18.11 | Reutlingen 05 | | FSV Frankfurt | 5:1 (5:0) | |||||
Reutlingen | |||||||||
18.11 | Fürth | | Villingen | 1:0 (0:0) | |||||
Fürth | |||||||||
18.11 | Hessen | | Backnang | 5:0 (3:0) | |||||
Kassel | |||||||||
18.11 | Waldhof | | Opel | 1:2 (1:1) | |||||
Mannheim | |||||||||
18.11 | Schwaben | | Regensburg | 2:2 (0:2) | |||||
18.11 | Darmstadt 98 | | Schweinfurt 05 | 2:1 (1:1) | |||||
Darmstadt | |||||||||
18.11 | Wiesbaden | | Freiburger FC | 4:1 (2:0) | |||||
Day 13 | |||||||||
11.11 | Stuttgarter Kickers | | Bayern | 3:5 (2:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
11.11 | Schweinfurt 05 | | Kickers Offenbach | 2:3 (1:2) | |||||
Schweinfurt | |||||||||
11.11 | Mannheim | | Darmstadt 98 | 6:2 (3:0) | |||||
Mannheim | |||||||||
11.11 | Freiburger FC | | Backnang | 2:0 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
11.11 | Villingen | | Hessen | 3:0 (2:0) | |||||
11.11 | Opel | | Reutlingen 05 | 1:0 (0:0) | |||||
11.11 | Regensburg | | Waldhof | 2:2 (1:1) | |||||
Regensburg | |||||||||
11.11 | FSV Frankfurt | | Schwaben | 1:1 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
11.11 | Wiesbaden | | Fürth | 1:2 (1:1) | |||||
Day 12 | |||||||||
04.11 | Bayern | | Regensburg | 6:0 (1:0) | |||||
Hof | |||||||||
04.11 | Reutlingen 05 | | Freiburger FC | 4:2 (3:0) | |||||
Reutlingen | |||||||||
04.11 | Fürth | | Schweinfurt 05 | 1:1 (0:1) | |||||
Fürth | |||||||||
04.11 | Hessen | | Mannheim | 1:1 (1:1) | |||||
Kassel | |||||||||
04.11 | Waldhof | | Villingen | 2:0 (0:0) | |||||
Mannheim | |||||||||
04.11 | Schwaben | | Wiesbaden | 2:0 (2:0) | |||||
04.11 | Darmstadt 98 | | Opel | 1:3 (0:1) | |||||
Darmstadt | |||||||||
04.11 | FSV Frankfurt | | Kickers Offenbach | 1:2 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
04.11 | Backnang | | Stuttgarter Kickers | 1:5 (1:3) | |||||
Day 8 | |||||||||
26.11 | Hessen | | Darmstadt 98 | 3:1 (1:0) | |||||
Kassel |
Day 10 | |||||||||
25.11 15:00 | Motor | | Carl Zeiss | 1:2 | |||||
25.11 15:00 | Wismut | | Dynamo Dresden | 2:0 | |||||
25.11 15:00 | Rot-Weiß | | Union | 3:0 | |||||
25.11 15:00 | Lokomotive Stendal | | Chemie Leipzig | 2:0 | |||||
25.11 15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Magdeburg | 1:0 | |||||
25.11 15:00 | Lokomotive Leipzig | | Chemie Halle-Leuna | 5:1 | |||||
25.11 15:00 | Vorwärts | | Hansa | 1:1 | |||||
Day 9 | |||||||||
04.11 15:00 | Carl Zeiss | | Hansa | 4:1 | |||||
04.11 15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Motor | 2:1 | |||||
04.11 15:00 | Magdeburg | | Lokomotive Leipzig | 2:0 | |||||
04.11 15:00 | Chemie Leipzig | | Karl-Marx-Stadt | 1:0 | |||||
04.11 15:00 | Union | | Lokomotive Stendal | 0:0 | |||||
04.11 15:00 | Dynamo Dresden | | Rot-Weiß | 1:2 | |||||
04.11 15:00 | Wismut | | Vorwärts | 1:2 | |||||
Day 16 | |||||||||
26.11 | NEC | | Den Haag | 1:0 (0:0) | |||||
26.11 | NAC | | Groningen | 0:0 | |||||
26.11 | PSV | | Utrecht | 1:1 (1:0) | |||||
26.11 | Sittardia | | DWS | 0:1 (0:0) | |||||
26.11 | Xerxes | | Telstar | 3:0 (2:0) | |||||
26.11 | Sparta | | Go Ahead Eagles | 1:1 (1:0) | |||||
26.11 | MVV | | Volendam | 0:0 | |||||
26.11 | Twente | | Feyenoord | 1:2 (1:0) | |||||
26.11 | Ajax | | Fortuna '54 Geleen | 7:1 (1:0) | |||||
Day 15 | |||||||||
19.11 | Feyenoord | | MVV | 3:0 (1:0) | |||||
19.11 | Volendam | | Sittardia | 1:0 (0:0) | |||||
19.11 | Telstar | | PSV | 2:1 (1:1) | |||||
19.11 | Go Ahead Eagles | | Xerxes | 3:0 (1:0) | |||||
19.11 | Fortuna '54 Geleen | | NEC | 2:2 (2:1) | |||||
19.11 | DWS | | Groningen | 1:1 (0:0) | |||||
19.11 | NAC | | Ajax | 0:1 (0:0) | |||||
19.11 | Utrecht | | Twente | 5:0 (1:0) | |||||
19.11 | Den Haag | | Sparta | 2:0 (0:0) | |||||
Day 14 | |||||||||
12.11 | NEC | | NAC | 2:1 (1:0) | |||||
12.11 | PSV | | Go Ahead Eagles | 1:2 (0:0) | |||||
12.11 | MVV | | Utrecht | 2:0 (1:0) | |||||
12.11 | Sparta | | Fortuna '54 Geleen | 1:1 (1:1) | |||||
12.11 | Xerxes | | Den Haag | 0:1 (0:1) | |||||
12.11 | Groningen | | Ajax | 1:1 (1:0) | |||||
12.11 | Sittardia | | Feyenoord | 1:2 (0:1) | |||||
12.11 | Twente | | Telstar | 4:2 (2:0) | |||||
12.11 | DWS | | Volendam | 3:3 (2:1) | |||||
Day 13 | |||||||||
05.11 | Volendam | | Groningen | 0:0 | |||||
05.11 | Go Ahead Eagles | | Twente | 0:0 | |||||
05.11 | Telstar | | MVV | 0:0 | |||||
05.11 | Ajax | | NEC | 9:1 (5:1) | |||||
Day 9 | |||||||||
08.11 | Ajax | | Twente | 2:1 (1:0) | |||||
Day 10 | |||||||||
25.11 | Real Madrid | | Córdoba | 4:0 (2:0) | |||||
26.11 | Sevilla | | Real Betis | 2:3 (1:1) | |||||
26.11 | Málaga | | Sabadell | 1:3 (1:2) | |||||
26.11 | Pontevedra | | Elche | 1:0 (1:0) | |||||
26.11 | Español | | Athlético Bilbao | 1:1 (1:1) | |||||
26.11 | Real Sociedad | | Valencia | 2:0 (1:0) | |||||
26.11 | Real Zaragoza | | Atlético Madrid | 1:1 (1:1) | |||||
26.11 | Las Palmas | | Barcelona | 4:1 (1:1) | |||||
Day 9 | |||||||||
19.11 | Athlético Bilbao | | Real Zaragoza | 2:0 (2:0) | |||||
19.11 | Atlético Madrid | | Real Sociedad | 2:1 (0:1) | |||||
19.11 | Córdoba | | Pontevedra | 3:1 (1:0) | |||||
19.11 | Elche | | Barcelona | 0:2 (0:0) | |||||
19.11 | Sabadell | | Real Madrid | 2:4 (2:2) | |||||
19.11 | Valencia | | Sevilla | 4:2 (1:0) | |||||
19.11 | Español | | Las Palmas | 3:2 (1:1) | |||||
19.11 | Real Betis | | Málaga | 2:0 (1:0) | |||||
Day 8 | |||||||||
11.11 | Real Madrid | | Real Betis | 3:0 (1:0) | |||||
11.11 | Real Zaragoza | | Español | 4:2 (2:0) | |||||
12.11 | Barcelona | | Córdoba | 3:2 (1:1) | |||||
12.11 | Sevilla | | Atlético Madrid | 0:2 (0:1) | |||||
12.11 | Málaga | | Valencia | 0:0 | |||||
12.11 | Pontevedra | | Sabadell | 0:0 | |||||
12.11 | Real Sociedad | | Athlético Bilbao | 1:1 (0:1) | |||||
12.11 | Las Palmas | | Elche | 3:1 (1:1) | |||||
Day 7 | |||||||||
05.11 | Athlético Bilbao | | Sevilla | 2:0 (2:0) | |||||
05.11 | Atlético Madrid | | Málaga | 4:2 (1:1) | |||||
05.11 | Córdoba | | Elche | 3:0 (1:0) | |||||
05.11 | Sabadell | | Barcelona | 1:1 (0:0) | |||||
05.11 | Valencia | | Real Madrid | 2:0 (0:0) | |||||
05.11 | Español | | Real Sociedad | 2:0 (0:0) | |||||
05.11 | Real Betis | | Pontevedra | 0:1 (0:1) | |||||
05.11 | Las Palmas | | Real Zaragoza | 2:1 (2:1) | |||||
Day 9 | |||||||||
26.11 | Juventus | | Fiorentina | 2:2 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
26.11 | Atalanta | | Brescia | 1:3 | |||||
26.11 | Bologna | | Napoli | 1:2 | |||||
26.11 | Inter | | SPAL | 2:0 | |||||
26.11 | Vicenza | | Milan | 2:2 | |||||
26.11 | Mantova | | Torino | 0:0 | |||||
26.11 | Sampdoria | | Cagliari | 1:1 | |||||
26.11 | Varese | | Roma | 2:0 | |||||
Day 8 | |||||||||
12.11 | Cagliari | | Juventus | 2:0 (1:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
12.11 | Bologna | | SPAL | 2:3 | |||||
12.11 | Brescia | | Inter | 2:0 | |||||
12.11 | Mantova | | Atalanta | 1:0 | |||||
12.11 | Milan | | Sampdoria | 2:0 | |||||
12.11 | Napoli | | Fiorentina | 1:0 | |||||
12.11 | Roma | | Vicenza | 0:0 | |||||
12.11 | Torino | | Varese | 0:0 | |||||
Day 7 | |||||||||
05.11 | Juventus | | Roma | 0:1 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
05.11 | Atalanta | | Torino | 1:1 | |||||
05.11 | Cagliari | | Milan | 2:2 | |||||
05.11 | Fiorentina | | Brescia | 0:1 | |||||
05.11 | Inter | | Bologna | 1:0 | |||||
05.11 | Vicenza | | Mantova | 2:0 | |||||
05.11 | SPAL | | Varese | 1:3 | |||||
05.11 | Sampdoria | | Napoli | 1:1 | |||||
Day 7 | |||||||||
05.11 | CUF | | Barreirense | 1:0 (1:0) | |||||
Barreiro | |||||||||
05.11 | Braga | | Belenenses | 1:0 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
05.11 | Tirsense | | Benfica | 0:0 | |||||
Santo Tirso | |||||||||
05.11 | Sporting | | Porto | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
05.11 | Académica | | Varzim | 5:0 (1:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
05.11 | Sanjoanense | | Vitória Guimarães | 0:0 | |||||
São João da Madeira | |||||||||
05.11 | Leixões | | Vitória Setubal | 0:1 (0:1) | |||||
Matosinhos |
Day 16 | |||||||||
25.11 | Saint-Étienne | | Metz | 4:0 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
26.11 | Red Star | | Angers | 3:3 (1:1) | |||||
Beauvais | |||||||||
26.11 | Rouen | | Lille | 1:0 (0:0) | |||||
Rouen | |||||||||
26.11 | ASA | | Rennes | 2:3 (2:3) | |||||
Aix-en-Provence | |||||||||
26.11 | Strasbourg | | Marseille | 1:0 (1:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
26.11 | Lens | | Monaco | 1:3 (0:1) | |||||
Lens | |||||||||
26.11 | Valenciennes | | Ajaccio | 0:0 | |||||
Valenciennes | |||||||||
26.11 | Nice | | Lyon | 0:3 (0:1) | |||||
Nice | |||||||||
26.11 | Bordeaux | | Sochaux-Montbéliard | 3:0 (2:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
26.11 | Nantes | | Sedan | 1:1 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
Day 15 | |||||||||
18.11 | Sochaux-Montbéliard | | Marseille | 1:1 (0:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
19.11 | Rennes | | Red Star | 3:0 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
19.11 | Monaco | | Saint-Étienne | 0:3 (0:2) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
19.11 | Lyon | | Valenciennes | 0:0 | |||||
Lyon | |||||||||
19.11 | Lille | | Nantes | 2:0 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
19.11 | ASA | | Rouen | 4:1 (2:1) | |||||
Aix-en-Provence | |||||||||
19.11 | Angers | | Bordeaux | 0:0 | |||||
Angers | |||||||||
19.11 | Ajaccio | | Nice | 2:1 (0:1) | |||||
Ajaccio | |||||||||
19.11 | Sedan | | Strasbourg | 3:1 (1:0) | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
19.11 | Metz | | Lens | 2:1 (0:1) | |||||
Metz | |||||||||
Day 14 | |||||||||
11.11 | Strasbourg | | Metz | 0:0 | |||||
Strasbourg | |||||||||
11.11 | Lens | | Sedan | 3:0 (1:0) | |||||
Lens | |||||||||
11.11 | Marseille | | Monaco | 2:1 (2:1) | |||||
Marseille | |||||||||
11.11 | Saint-Étienne | | Sochaux-Montbéliard | 2:0 (0:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
11.11 | Nantes | | Angers | 0:1 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
12.11 | Red Star | | Lyon | 1:1 (0:1) | |||||
Beauvais | |||||||||
12.11 | Rouen | | Ajaccio | 3:1 (1:0) | |||||
Rouen | |||||||||
12.11 | Valenciennes | | ASA | 1:0 (0:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
12.11 | Nice | | Lille | 3:1 (2:1) | |||||
Nice | |||||||||
12.11 | Bordeaux | | Rennes | 6:2 (3:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
Day 13 | |||||||||
05.11 | Rennes | | Monaco | 1:1 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
05.11 | Rouen | | Valenciennes | 1:2 (1:0) | |||||
Rouen | |||||||||
05.11 | Lyon | | Bordeaux | 2:0 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
05.11 | Lille | | Red Star | 1:1 (1:1) | |||||
Lille | |||||||||
05.11 | Angers | | Strasbourg | 1:0 (0:0) | |||||
Angers | |||||||||
05.11 | ASA | | Nice | 3:1 (1:0) | |||||
Aix-en-Provence | |||||||||
05.11 | Sochaux-Montbéliard | | Lens | 4:1 (3:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
05.11 | Ajaccio | | Nantes | 5:3 (2:2) | |||||
Ajaccio | |||||||||
05.11 | Sedan | | Saint-Étienne | 5:2 (3:1) | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
05.11 | Metz | | Marseille | 3:0 (2:0) | |||||
Metz | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.11 | Red Star | | ASA | 2:1 (1:1) | |||||
Beauvais | |||||||||
01.11 | Monaco | | Metz | 3:1 (2:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
01.11 | Strasbourg | | Sochaux-Montbéliard | 1:4 (1:4) | |||||
Strasbourg | |||||||||
01.11 | Lens | | Angers | 4:2 (1:1) | |||||
Lens | |||||||||
01.11 | Marseille | | Sedan | 1:0 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
01.11 | Valenciennes | | Lille | 3:0 (1:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
01.11 | Saint-Étienne | | Rennes | 3:0 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
01.11 | Nice | | Rouen | 4:0 (2:0) | |||||
Nice | |||||||||
01.11 | Bordeaux | | Ajaccio | 3:0 (3:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
01.11 | Nantes | | Lyon | 1:0 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.11 | Lyon | | Sedan | 0:2 (0:0) | |||||
Lyon |
Day 12 | |||||||||
25.11 | Gimnasia y Esgrima | | Racing de Córdoba | 6:1 | |||||
26.11 | Atlético Juventud | | Olimpo | 1:4 | |||||
26.11 | Colón | | Banfield | 2:2 | |||||
26.11 | Sportivo Guzmán | | Huracán | 0:3 | |||||
Day 11 | |||||||||
17.11 | Gimnasia y Esgrima | | Colón | 5:0 | |||||
19.11 | Atlético Juventud | | Huracán | 1:3 | |||||
19.11 | Olimpo | | Banfield | 0:6 | |||||
19.11 | Racing de Córdoba | | Sportivo Guzmán | 0:3 | |||||
Day 10 | |||||||||
12.11 | Banfield | | Atlético Juventud | 6:1 | |||||
12.11 | Colón | | Olimpo | 3:0 | |||||
12.11 | Huracán | | Racing de Córdoba | 4:0 | |||||
12.11 | Sportivo Guzmán | | Gimnasia y Esgrima | 0:2 | |||||
Day 9 | |||||||||
03.11 | Gimnasia y Esgrima | | Huracán | 3:2 | |||||
05.11 | Atlético Juventud | | Colón | 1:2 | |||||
05.11 | Olimpo | | Sportivo Guzmán | 0:4 | |||||
05.11 | Racing de Córdoba | | Banfield | 2:0 | |||||
Day 14 | |||||||||
25.11 | Almagro | | Atlanta | 0:0 | |||||
25.11 | Argentinos Juniors | | Tigre | 3:1 | |||||
25.11 | Defensores de Belgrano | | Newell's Old Boys | 2:2 | |||||
25.11 | Los Andes | | Español | 0:0 | |||||
25.11 | Unión | | Chacarita Juniors | 0:0 | |||||
Day 13 | |||||||||
18.11 | Argentinos Juniors | | Chacarita Juniors | 0:2 | |||||
18.11 | Atlanta | | Los Andes | 2:0 | |||||
18.11 | Español | | Defensores de Belgrano | 3:0 | |||||
18.11 | Newell's Old Boys | | Unión | 3:1 | |||||
18.11 | Tigre | | Almagro | 1:1 | |||||
Day 12 | |||||||||
11.11 | Argentinos Juniors | | Newell's Old Boys | 0:0 | |||||
11.11 | Chacarita Juniors | | Tigre | 3:2 | |||||
11.11 | Defensores de Belgrano | | Atlanta | 2:1 | |||||
11.11 | Los Andes | | Almagro | 2:2 | |||||
11.11 | Unión | | Español | 1:1 | |||||
Day 11 | |||||||||
04.11 | Almagro | | Defensores de Belgrano | 2:0 | |||||
04.11 | Español | | Argentinos Juniors | 3:2 | |||||
04.11 | Newell's Old Boys | | Chacarita Juniors | 1:0 | |||||
04.11 | Tigre | | Los Andes | 1:0 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético (Belo Horizonte) | | Náutico (Recife) | 2:0 | 0:3 | 2:3 | ||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Náutico (Recife) | | Atlético (Belo Horizonte) | 3:0 | ||||||
Recife |
Day 3 | |||||||||
Atlético (Belo Horizonte) | | Botafogo (Rio de Janeiro) | 1:1 | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético (Belo Horizonte) | | Botafogo (Rio de Janeiro) | 1:0 | 2:3 | 3:3 | ||||
Belo Horizonte |
Ferroviário (Curitiba) | | Perdigão (Videira) | 3:2 | ||||||
Curitiba | |||||||||
Perdigão (Videira) | | Grêmio (Porto Alegre) | 2:2 | ||||||
Florianópolis | |||||||||
Ferroviário (Curitiba) | | Grêmio (Porto Alegre) | 0:2 | ||||||
Curitiba | |||||||||
Perdigão (Videira) | | Ferroviário (Curitiba) | 2:3 | ||||||
Videira | |||||||||
Grêmio (Porto Alegre) | | Ferroviário (Curitiba) | 0:0 | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Grêmio (Porto Alegre) | | Perdigão (Videira) | 8:0 | ||||||
Porto Alegre |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Grêmio (Porto Alegre) | 4 | 2 | 2 | 0 | 12-2 | 6 | ||
2. | Ferroviário (Curitiba) | 4 | 2 | 1 | 1 | 6-6 | 5 | ||
3. | Perdigão (Videira) | 4 | 0 | 1 | 3 | 6-16 | 1 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |