Football matches in November 1962 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
04.11 | Sweden | | Norway | 1:1 (0:0) | 2:0 (1:0) | 3:1 | |||
Malmö | |||||||||
25.11 | Romania | | Spain | 3:1 (2:0) | 0:6 (0:4) | 3:7 | |||
Bucureşti | |||||||||
28.11 | Northern Ireland | | Poland | 2:0 (1:0) | 2:0 (1:0) | 4:0 | |||
Belfast | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.11 | Spain | | Romania | 6:0 (4:0) | |||||
Madrid | |||||||||
04.11 | Yugoslavia | | Belgium | 3:2 (2:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
07.11 | Bulgaria | | Portugal | 3:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
07.11 | Hungary | | Wales | 3:1 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
11.11 | Netherlands | | Switzerland | 3:1 (1:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
21.11 | GDR | | Czechoslovakia | 2:1 (0:0) | |||||
Berlin |
Day 2 | |||||||||
07.11 | Scotland | | Northern Ireland | 5:1 (1:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
21.11 | England | | Wales | 4:0 (2:0) | |||||
London |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.11 20:15 | Reims | | Austria Wien | 5:0 (3:0) | 2:3 (1:2) | 7:3 | |||
Paris | |||||||||
14.11 20:15 | Anderlecht | | CSKA Sofia | 2:0 (1:0) | 2:2 (1:1) | 4:2 | |||
Bruxelles | |||||||||
14.11 20:15 | Dukla Praha | | Esbjerg | 5:0 (1:0) | 0:0 | 5:0 | |||
Praha | |||||||||
18.11 20:15 | Polonia Bytom | | Galatasaray | 1:0 (1:0) | 1:4 (1:2) | 2:4 | |||
Chorzów | |||||||||
22.11 20:15 | Benfica | | Norrköping | 5:1 (4:0) | 1:1 (1:1) | 6:2 | |||
Lisboa | |||||||||
28.11 20:15 | Vasas SC | | Feyenoord | 2:2 (1:1) | 1:1 (1:1) | 3:3 | |||
Budapest | |||||||||
28.11 20:15 | Ipswich Town | | Milan | 2:1 (0:0) | 0:3 (0:2) | 2:4 | |||
Ipswich | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.11 20:15 | Galatasaray | | Polonia Bytom | 4:1 (2:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
07.11 20:15 | Esbjerg | | Dukla Praha | 0:0 | |||||
Vejle | |||||||||
14.11 20:15 | Feyenoord | | Vasas SC | 1:1 (1:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
14.11 20:15 | Milan | | Ipswich Town | 3:0 (2:0) | |||||
Milano |
Day 3 | |||||||||
26.11 20:00 | Dinamo Zagreb | | Union Saint-Gilloise | 3:2 (1:2)* | |||||
Austria, Linz | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21.11 20:00 | Union Saint-Gilloise | | Dinamo Zagreb | 1:0 (1:0) | 1:2 (0:1) | 2:2 | |||
Bruxelles | |||||||||
26.11 20:00 | Leipzig XI | | Petrolul | 1:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
Leipzig | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.11 20:00 | Dinamo Zagreb | | Union Saint-Gilloise | 2:1 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
07.11 20:00 | Petrolul | | Leipzig XI | 1:0 (1:0) | |||||
Ploieşti | |||||||||
12.11 20:00 | Utrecht | | Hibernian | 0:1 (0:1) | |||||
Utrecht |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.11 20:00 | Crvena Zvezda | | Rapid Wien | 1:0 (0:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Belgrade | |||||||||
13.11 20:00 | Bayern | | Basel XI | +:- | 3:0 (1:0) | 3:0 | |||
München |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Hibernians | | Atlético Madrid | 0:1 (0:1) | 0:4 (0:2) | 0:5 | ||||
Gżira | |||||||||
Rangers | | Tottenham Hotspur | 2:3 (0:1) | 2:5 (1:4) | 4:8 | ||||
Glasgow | |||||||||
B 1909 | | Grazer AK | 5:3 (3:3) | 1:1 (1:0) | 6:4 | ||||
Odense | |||||||||
Nürnberg | | Saint-Étienne | 3:0 (0:0) | 0:0 | 3:0 | ||||
Nürnberg | |||||||||
Botev | | Shamrock Rovers | 1:0 (1:0) | 4:0 (1:0) | 5:0 | ||||
Plovdiv | |||||||||
Portadown | | OFK | 3:2 (2:0) | 1:5 (0:2) | 4:7 | ||||
Belfast | |||||||||
Napoli | | Újpesti Dózsa | 1:1 (1:1) | 1:1 (0:1) | 2:2 | ||||
Napoli | |||||||||
Slovan | | Lausanne | 1:0 (0:0) | 1:1 (0:1) | 2:1 | ||||
Bratislava | |||||||||
Day 1 | |||||||||
OFK | | Portadown | 5:1 (2:0) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Újpesti Dózsa | | Napoli | 1:1 (1:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Lausanne | | Slovan | 1:1 (1:0) | ||||||
Lausanne |
Day 1 | |||||||||
Padova | | Dózsa | 4:3 (2:1) | ||||||
Slovnaft | | Bányász Tatabánya | 1:1 (0:0) | ||||||
Day 12 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | CSKA | 0:1 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Neftyanik | | Zenit | 1:1 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Moldova | | Torpedo Moscow | 5:1 (3:1) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Pakhtakor | | Shakhtyor | 2:1 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
SKA | | Dynamo Moscow | 1:1 (0:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Dynamo Kiev | | Spartak | 0:2 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Day 11 | |||||||||
Neftyanik | | CSKA | 1:1 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Dynamo Kiev | | Torpedo Moscow | 2:2 (1:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Moscow | | Shakhtyor | 1:2 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Moldova | | Spartak | 0:2 (0:2) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Zenit | 2:1 (1:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Pakhtakor | | SKA | 0:3 (0:2) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Day 10 | |||||||||
Spartak | | Zenit | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Neftyanik | | SKA | 2:1 (1:0) | ||||||
Baku | |||||||||
Pakhtakor | | Moldova | 2:1 (1:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
CSKA | | Torpedo Moscow | 1:3 (1:3) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Moscow | 1:0 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 9 | |||||||||
SKA | | Spartak | 1:6 (1:3) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Kiev | 1:1 (1:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Pakhtakor | | CSKA | 0:2 (0:1) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Zenit | | Torpedo Moscow | 1:1 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Neftyanik | | Shakhtyor | 0:2 (0:1) | ||||||
Baku | |||||||||
Dynamo Moscow | | Moldova | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Spartak | | CSKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
SKA | | Dynamo Tbilisi | 0:1 (0:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Dynamo Moscow | | Zenit | 3:0 (3:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Torpedo Moscow | 3:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Pakhtakor | | Dynamo Kiev | 1:0 (0:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Moldova | | Neftyanik | 0:0 | ||||||
Kishinyov |
Day 10 | |||||||||
Zhalgiris | | Belarus | 1:2 (0:1) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Kairat | | Dynamo Leningrad | 2:1 (1:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Avangard | | Daugava | 3:0 (1:0) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Spartak Yerevan | | Krylya Sovetov | 4:1 (2:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Lokomotiv | | Belarus | 7:2 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Avangard | | Zhalgiris | 3:0 (3:0) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Spartak Yerevan | | Dynamo Leningrad | 1:0 (1:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Daugava | 2:0 (0:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Kairat | | Krylya Sovetov | 4:0 (2:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Kairat | | Avangard | 0:0 | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Lokomotiv | | Krylya Sovetov | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak Yerevan | | Torpedo Kutaisi | 2:0 (0:0) | ||||||
Erevan | |||||||||
Zhalgiris | | Dynamo Leningrad | 1:0 (1:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Daugava | | Belarus | 0:0 | ||||||
Riga |
Lokomotiv Tbilisi | | Kalev | 1:0 | ||||||
Chişinău | |||||||||
Torpedo Kutaisi | | Lokomotiv Tbilisi | 4:1 | ||||||
Chişinău |
02.11 | Trud Voronezh | | Shinnik | 2:1 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
03.11 | Spartak Krasnodar | | Uralmash | 2:2 | |||||
Krasnodar | |||||||||
04.11 | SKA Novosibirsk | | Shinnik | 1:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
06.11 | Trud Voronezh | | Uralmash | 3:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
08.11 | Spartak Krasnodar | | Shinnik | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
09.11 | Trud Voronezh | | SKA Novosibirsk | 2:0 (2:0) | |||||
Krasnodar |
Day 10 | |||||||||
17.11 | First Vienna | | Wacker | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
17.11 | WAC | | Admira | 0:2 | |||||
Wien | |||||||||
17.11 | LASK | | Rapid | 1:0 | |||||
Linz | |||||||||
18.11 | Wiener Sport-Club | | Simmering | 2:3 | |||||
Wien | |||||||||
18.11 | Schwechat | | Stickstoff | 3:1 | |||||
Schwechat | |||||||||
18.11 | Austria Wien | | Austria Klagenfurt | 2:1 | |||||
Wien | |||||||||
18.11 | Austria Salzburg | | GAK | 2:1 | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 9 | |||||||||
03.11 | Simmering | | Austria Salzburg | 0:1 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
03.11 | Stickstoff | | Wiener Sport-Club | 3:0 | |||||
Linz | |||||||||
03.11 | Wacker | | Rapid | 0:8 | |||||
Wien | |||||||||
04.11 | WAC | | LASK | 2:4 | |||||
Wien | |||||||||
04.11 | GAK | | Austria Wien | 1:2 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
04.11 | Austria Klagenfurt | | First Vienna | 4:2 | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
04.11 | Admira | | Schwechat | 3:1 | |||||
Wien Jedlesee II |
Day 19 | |||||||||
24.11 | Manchester United | | Aston Villa | 2:2 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
24.11 | Leyton Orient | | Wolverhampton Wanderers | 0:4 | |||||
London | |||||||||
24.11 | West Bromwich Albion | | Nottingham Forest | 1:4 (1:4) | |||||
West Bromwich | |||||||||
24.11 | Sheffield Wednesday | | West Ham United | 1:3 (1:3) | |||||
Sheffield | |||||||||
24.11 | Bolton Wanderers | | Blackburn Rovers | 0:0 | |||||
Bolton | |||||||||
24.11 | Arsenal | | Ipswich Town | 3:1 (3:0) | |||||
London | |||||||||
24.11 | Birmingham City | | Liverpool | 0:2 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
24.11 | Fulham | | Manchester City | 2:4 (2:3) | |||||
London | |||||||||
24.11 | Leicester City | | Blackpool | 0:0 | |||||
Leicester | |||||||||
24.11 | Burnley | | Tottenham Hotspur | 2:1 (0:1) | |||||
Burnley | |||||||||
24.11 | Everton | | Sheffield United | 3:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 18 | |||||||||
17.11 | Nottingham Forest | | Arsenal | 3:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
17.11 | Manchester City | | Leicester City | 1:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
17.11 | Liverpool | | Leyton Orient | 5:0 (3:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
17.11 | West Ham United | | Fulham | 2:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
17.11 | Wolverhampton Wanderers | | Manchester United | 2:3 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
17.11 | Sheffield United | | West Bromwich Albion | 1:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
17.11 | Tottenham Hotspur | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
17.11 | Blackburn Rovers | | Everton | 3:2 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
17.11 | Blackpool | | Bolton Wanderers | 3:1 (1:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
17.11 | Aston Villa | | Burnley | 2:1 (2:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
17.11 | Ipswich Town | | Birmingham City | 1:5 (1:3) | |||||
Ipswich | |||||||||
Day 17 | |||||||||
10.11 | Manchester United | | Liverpool | 3:3 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
10.11 | Everton | | Blackpool | 5:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
10.11 | Leyton Orient | | Ipswich Town | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
10.11 | Sheffield Wednesday | | Aston Villa | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
10.11 | West Bromwich Albion | | Blackburn Rovers | 2:5 (1:2) | |||||
West Bromwich | |||||||||
10.11 | Arsenal | | Sheffield United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
10.11 | Birmingham City | | Nottingham Forest | 2:2 (0:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
10.11 | Fulham | | Tottenham Hotspur | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
10.11 | Leicester City | | West Ham United | 2:0 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
10.11 | Bolton Wanderers | | Manchester City | 3:1 (2:1) | |||||
Bolton | |||||||||
10.11 | Burnley | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (2:0) | |||||
Burnley | |||||||||
Day 16 | |||||||||
03.11 | Sheffield United | | Birmingham City | 0:2 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
03.11 | Nottingham Forest | | Leyton Orient | 1:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
03.11 | Liverpool | | Burnley | 1:2 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
03.11 | Manchester City | | Everton | 1:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
03.11 | West Ham United | | Bolton Wanderers | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
03.11 | Wolverhampton Wanderers | | Sheffield Wednesday | 2:2 (2:2) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
03.11 | Tottenham Hotspur | | Leicester City | 4:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
03.11 | Blackburn Rovers | | Arsenal | 5:5 (3:2) | |||||
Blackburn | |||||||||
03.11 | Blackpool | | West Bromwich Albion | 0:2 (0:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
03.11 | Aston Villa | | Fulham | 1:2 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
03.11 | Ipswich Town | | Manchester United | 3:5 (1:4) | |||||
Ipswich | |||||||||
Day 14 | |||||||||
13.11 | Nottingham Forest | | Everton | 3:4 (2:3) | |||||
Nottingham | |||||||||
14.11 | Liverpool | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Everton | 42 | 25 | 11 | 6 | 84-42 | 61 | ||
2. | Tottenham Hotspur | 42 | 23 | 9 | 10 | 111-62 | 55 | ||
3. | Burnley | 42 | 22 | 10 | 10 | 78-57 | 54 | ||
4. | Leicester City | 42 | 20 | 12 | 10 | 79-53 | 52 | ||
5. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 20 | 10 | 12 | 93-65 | 50 | ||
6. | Sheffield Wednesday | 42 | 19 | 10 | 13 | 77-63 | 48 | ||
7. | Arsenal | 42 | 18 | 10 | 14 | 86-77 | 46 | ||
8. | Liverpool | 42 | 17 | 10 | 15 | 71-59 | 44 | ||
9. | Nottingham Forest | 42 | 17 | 10 | 15 | 67-69 | 44 | ||
10. | Sheffield United | 42 | 16 | 12 | 14 | 58-60 | 44 |
21.11 | Sunderland | | Portsmouth | 2:1* | |||||
Sunderland | |||||||||
12.11 | Aston Villa | | Preston North End | 6:2 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
12.11 | Leyton Orient | | Charlton Athletic | 3:2 | |||||
13.11 | Bury | | Bristol Rovers | 3:1 | |||||
14.11 | Birmingham City | | Notts County | 3:2 | |||||
14.11 | Blackburn Rovers | | Rotherham United | 4:1 | |||||
14.11 | Manchester City | | Luton Town | 1:0 | |||||
Manchester | |||||||||
14.11 | Norwich City | | Fulham | 1:0 | |||||
14.11 | Portsmouth | | Sunderland | 0:0 | |||||
Portsmouth |
26.11 | Mansfield Town | | Crystal Palace | 7:2* | |||||
27.11 | Coventry City | | Millwall | 2:1* | |||||
24.11 | Bristol City | | Wimbledon | 2:1 | |||||
24.11 | Yeovil Town | | Swindon Town | 0:2 | |||||
24.11 | Gillingham | | Bedford Town | 3:0 | |||||
24.11 | Lincoln City | | Halifax Town | 1:0 | |||||
24.11 | Shrewsbury Town | | Torquay United | 2:1 | |||||
24.11 | Doncaster Rovers | | Tranmere Rovers | 1:4 | |||||
24.11 | Wrexham | | Barrow | 5:2 | |||||
24.11 | Queens Park Rangers | | Hinckley Athletic | 7:2 | |||||
24.11 | Barnsley | | Chesterfield | 2:1 | |||||
24.11 | King's Lynn | | Oxford United | 1:2 | |||||
24.11 | Bradford City | | Gateshead | 3:2 | |||||
24.11 | Millwall | | Coventry City | 0:0 | |||||
24.11 | Hull City | | Workington | 2:0 | |||||
24.11 | Crystal Palace | | Mansfield Town | 2:2 | |||||
24.11 | Southend United | | Watford | 0:2 | |||||
24.11 | Blyth Spartans | | Carlisle United | 0:2 | |||||
24.11 | Port Vale | | Aldershot | 2:0 | |||||
24.11 | York City | | Crewe Alexandra | 2:1 | |||||
24.11 | Peterborough United | | Enfield | 1:0 | |||||
24.11 | Gravesend & Northfleet | | Wycombe Wanderers | 3:1 | |||||
Day 11 | |||||||||
25.11 | Charleroi | | Antwerp | 4:1 (2:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
25.11 | Sint-Truiden | | Anderlecht | 3:1 (2:1) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
25.11 | Beerschot | | Liège | 1:0 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
25.11 | Beringen | | Cercle | 3:1 (2:0) | |||||
Beringen | |||||||||
25.11 | Brugge | | Diest | 1:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
25.11 | Daring | | Lierse | 3:1 (2:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
25.11 | Standard | | Union Saint-Gilloise | 5:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
25.11 | Berchem | | La Gantoise | 1:1 (1:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
Day 10 | |||||||||
18.11 | Liège | | Brugge | 2:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
18.11 | La Gantoise | | Daring | 1:2 (0:0) | |||||
Gent | |||||||||
18.11 | Lierse | | Berchem | 1:3 (1:2) | |||||
Lier | |||||||||
18.11 | Antwerp | | Sint-Truiden | 2:1 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
18.11 | Diest | | Beerschot | 1:0 (0:0) | |||||
Diest | |||||||||
18.11 | Anderlecht | | Charleroi | 3:1 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
18.11 | Union Saint-Gilloise | | Beringen | 3:4 (2:2) | |||||
Bruxelles | |||||||||
18.11 | Cercle | | Standard | 1:1 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
Day 9 | |||||||||
11.11 | Standard | | Diest | 0:0 | |||||
Liège | |||||||||
11.11 | Sint-Truiden | | La Gantoise | 3:1 (3:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
11.11 | Charleroi | | Lierse | 1:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
11.11 | Berchem | | Cercle | 0:2 (0:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
11.11 | Beerschot | | Antwerp | 1:2 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
11.11 | Beringen | | Liège | 0:1 (0:1) | |||||
Beringen | |||||||||
11.11 | Brugge | | Anderlecht | 0:0 | |||||
Brugge | |||||||||
11.11 | Daring | | Union Saint-Gilloise | 2:0 (1:0) | |||||
Bruxelles |
Day 13 | |||||||||
25.11 | Ferencváros | | MTK | 0:1 | |||||
25.11 | Dorogi Bányász | | Salgótarján | 0:0 | |||||
25.11 | Honvéd | | Haladás | 3:2 | |||||
25.11 | ETO | | Újpesti Dózsa | 3:0 | |||||
25.11 | Komlói Bányász | | Dózsa | 3:2 | |||||
25.11 | Szegedi EAC | | Tatabánya | 0:2 | |||||
25.11 | Debrecen | | Vasas SC | 1:1 | |||||
Day 12 | |||||||||
18.11 | Ferencváros | | Salgótarján | 3:2 | |||||
18.11 | MTK | | ETO | 2:1 | |||||
18.11 | Honvéd | | Dorogi Bányász | 4:1 | |||||
18.11 | Dózsa | | Újpesti Dózsa | 0:0 | |||||
18.11 | Tatabánya | | Vasas SC | 1:1 | |||||
18.11 | Szegedi EAC | | Komlói Bányász | 0:0 | |||||
18.11 | Haladás | | Debrecen | 0:1 | |||||
Day 11 | |||||||||
04.11 | Újpesti Dózsa | | Tatabánya | 4:0 | |||||
04.11 | Dorogi Bányász | | Szegedi EAC | 0:0 | |||||
04.11 | ETO | | Honvéd | 2:1 | |||||
04.11 | Vasas SC | | Haladás | 2:1 | |||||
04.11 | Komlói Bányász | | Ferencváros | 0:2 | |||||
04.11 | Debrecen | | MTK | 2:2 | |||||
04.11 | Salgótarján | | Dózsa | 0:1 | |||||
Day 13 | |||||||||
24.11 14:00 | Motor Jena | | Lokomotive | 1:0 | |||||
25.11 14:00 | Rotation | | Chemie | 2:2 | |||||
25.11 14:00 | Aktivist | | Empor | 0:1 | |||||
25.11 14:00 | Vorwärts | | Wismut | 2:2 | |||||
25.11 14:00 | Aufbau | | Turbine | 1:2 | |||||
25.11 14:00 | Motor Karl-Marx-Stadt | | Dynamo Dresden | 2:0 | |||||
25.11 14:00 | Motor Zwickau | | Dynamo Berlin | 3:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
10.11 14:00 | Turbine | | Vorwärts | 6:1 | |||||
11.11 14:00 | Lokomotive Leipzig | | Aktivist | 2:0 | |||||
11.11 14:00 | Dynamo Dresden | | Motor Zwickau | 3:2 | |||||
11.11 14:00 | Dynamo Berlin | | Motor Jena | 1:2 | |||||
11.11 14:00 | Empor | | Aufbau | 2:0 | |||||
11.11 14:00 | Chemie | | Motor Karl-Marx-Stadt | 2:0 | |||||
11.11 14:00 | Wismut | | Rotation | 0:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
03.11 14:00 | Aktivist | | Dynamo Berlin | 2:2 | |||||
04.11 14:00 | Rotation | | Dynamo Dresden | 3:0 | |||||
04.11 14:00 | Vorwärts | | Chemie | 0:0 | |||||
04.11 14:00 | Aufbau | | Lokomotive | 4:3 | |||||
04.11 14:00 | Motor Karl-Marx-Stadt | | Empor | 1:1 | |||||
04.11 14:00 | Motor Jena | | Wismut | 4:0 | |||||
04.11 14:00 | Motor Zwickau | | Turbine | 5:4 | |||||
Day 12 | |||||||||
25.11 | Heracles | | Willem II | 3:3 (3:2) | |||||
25.11 | NAC | | Twente | 0:1 (0:0) | |||||
25.11 | Volendam | | De Volewijckers | 5:0 (2:0) | |||||
25.11 | Groningen | | Sparta | 2:0 (0:0) | |||||
25.11 | Fortuna '54 Geleen | | PSV | 0:2 (0:1) | |||||
25.11 | Den Haag | | Blauw-Wit | 3:4 (0:4) | |||||
25.11 | Ajax | | Utrecht | 2:1 (0:0) | |||||
25.11 | Feyenoord | | MVV | 1:0 (1:0) | |||||
Day 11 | |||||||||
18.11 | Twente | | Den Haag | 1:0 (0:0) | |||||
18.11 | PSV | | Feyenoord | 2:1 (1:1) | |||||
18.11 | Sparta | | NAC | 5:5 (4:3) | |||||
18.11 | Willem II | | Fortuna '54 Geleen | 2:3 (0:1) | |||||
18.11 | MVV | | Groningen | 4:1 (1:1) | |||||
18.11 | De Volewijckers | | Ajax | 0:5 (0:4) | |||||
18.11 | Blauw-Wit | | Volendam | 5:0 (2:0) | |||||
18.11 | Utrecht | | Heracles | 2:0 (1:0) | |||||
Day 10 | |||||||||
04.11 | NAC | | MVV | 4:2 (2:1) | |||||
04.11 | PSV | | Willem II | 5:2 (2:2) | |||||
04.11 | Volendam | | Twente | 1:3 (1:3) | |||||
04.11 | Heracles | | De Volewijckers | 7:1 (3:1) | |||||
04.11 | Fortuna '54 Geleen | | Utrecht | 1:2 (0:0) | |||||
04.11 | Feyenoord | | Groningen | 2:1 (0:1) | |||||
04.11 | Den Haag | | Sparta | 1:0 (1:0) | |||||
04.11 | Ajax | | Blauw-Wit | 3:0 (0:0) | |||||
Day 11 | |||||||||
25.11 | Catania | | Juventus | 1:5 (0:2) | |||||
Catania | |||||||||
25.11 | Atalanta | | Genoa | 1:1 | |||||
25.11 | Fiorentina | | Inter | 1:1 | |||||
25.11 | Milan | | Mantova | 2:2 | |||||
25.11 | Napoli | | Vicenza | 1:0 | |||||
25.11 | SPAL | | Modena | 1:0 | |||||
25.11 | Sampdoria | | Bologna | 2:3 | |||||
25.11 | Torino | | Roma | 2:2 | |||||
25.11 | Venezia | | Palermo | 0:1 | |||||
Day 10 | |||||||||
18.11 | Juventus | | Milan | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
18.11 | Bologna | | Torino | 1:0 | |||||
18.11 | Catania | | Modena | 3:2 | |||||
18.11 | Genoa | | Palermo | 5:0 | |||||
18.11 | Inter | | Sampdoria | 4:0 | |||||
18.11 | Vicenza | | Atalanta | 2:2 | |||||
18.11 | Mantova | | SPAL | 0:1 | |||||
18.11 | Roma | | Fiorentina | 2:2 | |||||
18.11 | Venezia | | Napoli | 1:1 | |||||
Day 9 | |||||||||
04.11 | Juventus | | Napoli | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
04.11 | Atalanta | | Torino | 0:0 | |||||
04.11 | Fiorentina | | Genoa | 5:0 | |||||
04.11 | Inter | | Venezia | 2:0 | |||||
04.11 | Modena | | Milan | 2:2 | |||||
04.11 | Palermo | | Mantova | 1:0 | |||||
04.11 | Roma | | Bologna | 3:1 | |||||
04.11 | SPAL | | Vicenza | 1:1 | |||||
04.11 | Sampdoria | | Catania | 4:0 | |||||
Day 8 | |||||||||
01.11 | Vicenza | | Juventus | 1:3 (0:2) | |||||
Vicenza | |||||||||
01.11 | Atalanta | | Mantova | 2:2 | |||||
01.11 | Genoa | | Inter | 1:3 | |||||
01.11 | Milan | | Bologna | 3:1 | |||||
01.11 | Modena | | Sampdoria | 1:0 | |||||
01.11 | Napoli | | Catania | 3:2 | |||||
01.11 | Palermo | | Roma | 0:4 | |||||
01.11 | SPAL | | Fiorentina | 3:1 | |||||
01.11 | Torino | | Venezia | 1:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
25.11 | Académica | | Atlético | 6:0 (3:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
25.11 | Lusitano | | Feirense | 2:1 (1:1) | |||||
Évora | |||||||||
25.11 | Benfica | | CUF | 3:1 (3:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.11 | Belenenses | | Leixões | 0:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
25.11 | Porto | | Sporting | 1:3 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
25.11 | Barreirense | | Vitória Guimarães | 1:3 (1:1) | |||||
Barreiro | |||||||||
25.11 | Olhanense | | Vitória Setubal | 0:0 | |||||
Olhão | |||||||||
Day 4 | |||||||||
18.11 | Vitória Setubal | | Académica | 2:3 (1:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
18.11 | Feirense | | Barreirense | 1:2 (0:1) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
18.11 | Atlético | | Belenenses | 1:2 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.11 | Benfica | | Porto | 1:2 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.11 | Leixões | | Lusitano | 1:1 (1:1) | |||||
Matosinhos | |||||||||
18.11 | CUF | | Olhanense | 2:1 (1:0) | |||||
Barreiro | |||||||||
18.11 | Vitória Guimarães | | Sporting | 0:1 (0:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
Day 3 | |||||||||
11.11 | Lusitano | | Atlético | 3:1 (2:0) | |||||
Évora | |||||||||
11.11 | Olhanense | | Benfica | 0:1 (0:0) | |||||
Olhão | |||||||||
11.11 | Sporting | | Feirense | 7:0 (3:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
11.11 | Académica | | CUF | 4:1 (1:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
11.11 | Barreirense | | Leixões | 1:1 (0:1) | |||||
Barreiro | |||||||||
11.11 | Porto | | Vitória Guimarães | 2:1 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
11.11 | Belenenses | | Vitória Setubal | 3:1 (2:0) | |||||
Lisboa |
Day 18 | |||||||||
25.11 | Strasbourg | | Bordeaux | 0:0 | |||||
Strasbourg | |||||||||
25.11 | Stade Français | | Sedan | 4:2 (2:0) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
25.11 | Rennes | | Marseille | 3:2 (2:0) | |||||
Rennes | |||||||||
25.11 | Nice | | Angers | 1:1 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
25.11 | Montpellier | | Lens | 2:1 (2:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
25.11 | Grenoble | | Lorraine | 1:1 (0:1) | |||||
Grenoble | |||||||||
25.11 | Reims | | Monaco | 1:1 (0:1) | |||||
Reims | |||||||||
25.11 | Valenciennes | | Nîmes | 1:1 (1:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
25.11 | Toulouse | | Lyon | 0:1 (0:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
25.11 | Rouen | | Racing | 0:2 (0:0) | |||||
Rouen | |||||||||
Day 17 | |||||||||
21.11 | Lorraine | | Stade Français | 0:0 | |||||
Nancy | |||||||||
21.11 | Bordeaux | | Grenoble | 1:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
21.11 | Monaco | | Toulouse | 0:0 | |||||
Monte Carlo | |||||||||
21.11 | Racing | | Reims | 3:3 (2:0) | |||||
Colombes | |||||||||
21.11 | Nîmes | | Rouen | 2:1 (2:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
22.11 | Angers | | Montpellier | 2:1 (1:0) | |||||
Angers | |||||||||
22.11 | Marseille | | Strasbourg | 1:3 (0:2) | |||||
Marseille | |||||||||
22.11 | Lyon | | Nice | 3:1 (1:1) | |||||
Lyon | |||||||||
28.11 | Lens | | Rennes | 2:2 (2:0) | |||||
Lens | |||||||||
28.11 | Sedan | | Valenciennes | 4:2 (4:0) | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
Day 16 | |||||||||
18.11 | Strasbourg | | Lyon | 0:3 (0:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
18.11 | Stade Français | | Angers | 0:3 (0:2) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
18.11 | Rennes | | Nice | 3:1 (2:1) | |||||
Rennes | |||||||||
18.11 | Montpellier | | Bordeaux | 0:3 (0:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
18.11 | Grenoble | | Nîmes | 0:0 | |||||
Grenoble | |||||||||
18.11 | Reims | | Lens | 3:1 (1:0) | |||||
Reims | |||||||||
18.11 | Valenciennes | | Racing | 4:0 (3:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
18.11 | Rouen | | Sedan | 2:1 (1:1) | |||||
Rouen | |||||||||
18.11 | Toulouse | | Lorraine | 2:0 (1:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
19.11 | Monaco | | Marseille | 2:1 (1:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
Day 15 | |||||||||
04.11 | Stade Français | | Rennes | 3:3 (1:3) | |||||
Saint-Denis | |||||||||
04.11 | Nice | | Reims | 4:0 (2:0) | |||||
Nice | |||||||||
04.11 | Angers | | Monaco | 4:2 (2:2) | |||||
Angers | |||||||||
04.11 | Lorraine | | Montpellier | 2:1 (1:0) | |||||
Nancy | |||||||||
04.11 | Lens | | Grenoble | 2:0 (1:0) | |||||
Lens | |||||||||
04.11 | Bordeaux | | Valenciennes | 2:2 (2:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
04.11 | Sedan | | Marseille | 4:0 (2:0) | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
04.11 | Lyon | | Racing | 1:1 (0:1) | |||||
Lyon | |||||||||
04.11 | Nîmes | | Strasbourg | 5:1 (4:0) | |||||
Nîmes | |||||||||
04.11 | Rouen | | Toulouse | 2:2 (1:1) | |||||
Rouen | |||||||||
Day 14 | |||||||||
01.11 | Strasbourg | | Lens | 1:3 (1:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
01.11 | Rennes | | Bordeaux | 1:3 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
01.11 | Montpellier | | Rouen | 3:1 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
01.11 | Marseille | | Nice | 1:1 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
01.11 | Grenoble | | Sedan | 1:1 (0:0) | |||||
Grenoble | |||||||||
01.11 | Valenciennes | | Lyon | 0:0 | |||||
Valenciennes | |||||||||
01.11 | Racing | | Lorraine | 4:2 (2:0) | |||||
Colombes |
Day 3 | |||||||||
Internacional (Porto Alegre) | | Botafogo (Rio de Janeiro) | 0:2 | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Internacional (Porto Alegre) | | Botafogo (Rio de Janeiro) | 2:2 | 2:2 | 4:4 | ||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Botafogo (Rio de Janeiro) | | Internacional (Porto Alegre) | 2:2 | ||||||
Rio de Janeiro |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Sport (Recife) | | Campinense (Campina Grande) | 2:0 | 0:0 | 2:0 | ||||
Recife | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Campinense (Campina Grande) | | Sport (Recife) | 0:0 | ||||||
Campina Grande |
Day 3 | |||||||||
Campinense (Campina Grande) | | Bahia (Salvador) | 1:1 | ||||||
Campina Grande | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Campinense (Campina Grande) | | Bahia (Salvador) | 2:0 | 0:1 | 2:1 | ||||
Campina Grande |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Ceará (Fortaleza) | | Sport (Recife) | 1:1 | 0:2 | 1:3 | ||||
Fortaleza |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |