Football matches in March 1956 |
Day 7 | |||||||||
Peru | | Costa Rica | 2:4 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Argentina | | Brazil | 2:2 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Mexico | | Chile | 2:1 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Brazil | | Costa Rica | 7:1 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Mexico | | Argentina | 0:0 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Chile | | Peru | 2:2 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Day 5 | |||||||||
Argentina | | Chile | 3:0 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Chile | | Costa Rica | 1:2 (0:2) | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Mexico | | Brazil | 1:2 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Argentina | | Costa Rica | 4:3 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Brazil | | Peru | 1:0 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Mexico | | Peru | 0:2 | ||||||
Ciudad de México | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Brazil | | Chile | 2:1 | ||||||
Ciudad de México |
07.03 | Haiti | | Panama | 3:2 | |||||
08.03 | Venezuela | | Panama | 1:0 | |||||
10.03 | Haiti | | Venezuela | 1:1 | |||||
11.03 | Belgium | | Switzerland | 1:3 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
12.03 | Haiti | | Panama | 2:1 | |||||
14.03 | Venezuela | | Panama | 4:2 | |||||
14.03 | FRG | | Netherlands | 1:2 (0:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
16.03 | Haiti | | Venezuela | 3:0 | |||||
25.03 | France | | Austria | 3:1 (2:0) | |||||
Colombes | |||||||||
25.03 | Portugal | | Turkey | 3:1 (1:0) | |||||
Lisboa |
Day 1 | |||||||||
06.03 20:00 | Leipzig XI | | Lausanne | 6:3 (4:3) | |||||
Leipzig |
Day 1 | |||||||||
Shakhtyor | | Torpedo | 1:1 (1:0) | ||||||
Yerevan | |||||||||
Dynamo Kiev | | Trudovye Rezervy | 1:1 (1:1) | ||||||
Baku |
Day 1 | |||||||||
31.03 17:00 | ODO Kiev | | Spartak Kalinin | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Minsk | 34 | 18 | 11 | 5 | 45-26 | 47 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 65-33 | 46 | ||
3. | Metallurg Zaporozhye | 34 | 21 | 4 | 9 | 54-35 | 46 | ||
4. | Shakhtyor Mosbass | 34 | 19 | 6 | 9 | 56-36 | 44 | ||
5. | ODO Lvov | 34 | 16 | 9 | 9 | 49-25 | 41 | ||
6. | ODO Kiev | 34 | 15 | 9 | 10 | 43-27 | 39 | ||
7. | Krylya Sovetov | 34 | 14 | 10 | 10 | 51-33 | 38 | ||
8. | Krasnoye Znamya | 34 | 13 | 10 | 11 | 37-36 | 36 | ||
9. | Spartak Vilnius | 34 | 12 | 11 | 11 | 51-29 | 35 | ||
10. | Avangard Kharkov | 34 | 14 | 7 | 13 | 40-44 | 35 |
Day 17 | |||||||||
17.03 | Simmering | | Sturm | 8:3 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
17.03 | Austria Graz | | Wiener Sport-Club | 2:1 | |||||
Wien | |||||||||
18.03 | Admira | | Austria Salzburg | 4:2 | |||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
18.03 | Austria Wien | | Stadlau | 6:2 | |||||
Wien | |||||||||
18.03 | FC Wien | | First Vienna | 2:3 | |||||
Wien FC Wien-Platz | |||||||||
18.03 | GAK | | Wacker | 0:7 | |||||
Graz GSC-Platz | |||||||||
18.03 | Rapid | | Kapfenberg | 6:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 16 | |||||||||
10.03 | Simmering | | Austria Graz | 7:1 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
10.03 | Wiener Sport-Club | | GAK | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
11.03 | Austria Salzburg | | FC Wien | 3:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
11.03 | Kapfenberg | | Admira | 4:3 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
11.03 | Sturm | | Stadlau | 0:2 | |||||
Graz GSC-Platz | |||||||||
11.03 | First Vienna | | Austria Wien | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
11.03 | Rapid | | Wacker | 0:2 | |||||
Wien | |||||||||
Day 15 | |||||||||
04.03 | Austria Graz | | Sturm | 0:5 | |||||
Graz GSC-Platz | |||||||||
04.03 | Stadlau | | First Vienna | 3:3 | |||||
Wien Stadlauer Platz | |||||||||
25.03 | FC Wien | | Kapfenberg | 2:1 | |||||
Wien FC Wien-Platz | |||||||||
Day 14 | |||||||||
06.03 | Wacker | | FC Wien | 8:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
07.03 | Kapfenberg | | Austria Wien | 2:3 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
07.03 | Wiener Sport-Club | | Admira | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
07.03 | Simmering | | Rapid | 1:4 | |||||
Simmering Simmering-Platz |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 42 | 25 | 10 | 7 | 83-51 | 60 | ||
2. | Blackpool | 42 | 20 | 9 | 13 | 86-62 | 49 | ||
3. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 20 | 9 | 13 | 89-65 | 49 | ||
4. | Manchester City | 42 | 18 | 10 | 14 | 82-69 | 46 | ||
5. | Arsenal | 42 | 18 | 10 | 14 | 60-61 | 46 | ||
6. | Birmingham City | 42 | 18 | 9 | 15 | 75-57 | 45 | ||
7. | Burnley | 42 | 18 | 8 | 16 | 64-54 | 44 | ||
8. | Bolton Wanderers | 42 | 18 | 7 | 17 | 71-58 | 43 | ||
9. | Sunderland | 42 | 17 | 9 | 16 | 81-95 | 43 | ||
10. | Luton Town | 42 | 17 | 8 | 17 | 66-64 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sheffield Wednesday | 42 | 21 | 13 | 8 | 101-62 | 55 | ||
2. | Leeds United | 42 | 23 | 6 | 13 | 80-60 | 52 | ||
3. | Liverpool | 42 | 21 | 6 | 15 | 85-63 | 48 | ||
4. | Blackburn Rovers | 42 | 21 | 6 | 15 | 84-65 | 48 | ||
5. | Leicester City | 42 | 21 | 6 | 15 | 94-78 | 48 | ||
6. | Bristol Rovers | 42 | 21 | 6 | 15 | 84-70 | 48 | ||
7. | Nottingham Forest | 42 | 19 | 9 | 14 | 68-63 | 47 | ||
8. | Lincoln City | 42 | 18 | 10 | 14 | 79-65 | 46 | ||
9. | Fulham | 42 | 20 | 6 | 16 | 89-79 | 46 | ||
10. | Swansea Town | 42 | 20 | 6 | 16 | 83-81 | 46 |
17.03 | Manchester City | | Tottenham Hotspur | 1:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
17.03 | Birmingham City | | Sunderland | 3:0 | |||||
Sheffield |
08.03 | West Ham United | | Tottenham Hotspur | 1:2* | |||||
London | |||||||||
03.03 | Newcastle United | | Sunderland | 0:2 | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
03.03 | Tottenham Hotspur | | West Ham United | 3:3 | |||||
London | |||||||||
03.03 | Manchester City | | Everton | 2:1 | |||||
Manchester | |||||||||
03.03 | Arsenal | | Birmingham City | 1:3 | |||||
London |
Day 4 | |||||||||
23.03 | Spartak Sofia | | Udarnik | 1:0 | |||||
24.03 | CDNA | | Spartak Plovdiv | 4:1 | |||||
25.03 | Dynamo | | Lokomotiv | 2:1 | |||||
25.03 | Minyor | | Torpedo | 5:0 | |||||
25.03 | SKNA | | Spartak Stalin | 2:0 | |||||
25.03 | Spartak Pleven | | Zavod 12 | 1:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
16.03 | CDNA | | Spartak Sofia | 3:1 | |||||
17.03 | Spartak Plovdiv | | Lokomotiv | 1:1 | |||||
17.03 | Udarnik | | Spartak Pleven | 3:1 | |||||
18.03 | Zavod 12 | | Spartak Stalin | 2:1 | |||||
18.03 | SKNA | | Minyor | 2:0 | |||||
18.03 | Torpedo | | Dynamo | 0:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
09.03 | Zavod 12 | | Udarnik | 0:2 | |||||
10.03 | Dynamo | | SKNA | 0:1 | |||||
11.03 | Spartak Pleven | | CDNA | 0:0 | |||||
11.03 | Spartak Stalin | | Minyor | 0:0 | |||||
11.03 | Spartak Sofia | | Lokomotiv | 1:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
03.03 | Lokomotiv | | Spartak Pleven | 0:1 | |||||
04.03 | SKNA | | Spartak Plovdiv | 1:0 | |||||
04.03 | Spartak Stalin | | Dynamo | 1:0 | |||||
04.03 | CDNA | | Udarnik | 3:2 | |||||
05.03 | Zavod 12 | | Minyor | 1:3 | |||||
Day 3 | |||||||||
25.03 16:00 | Einheit | | Vorwärts | 3:0 | |||||
25.03 16:00 | Rotation Babelsberg | | Wismut | 2:2 | |||||
25.03 16:00 | Motor Karl-Marx-Stadt | | Aktivist | 1:1 | |||||
25.03 16:00 | Dynamo | | Lokomotive Stendal | 1:4 | |||||
25.03 16:00 | Motor Zwickau | | Fortschritt | 4:1 | |||||
25.03 16:00 | Turbine | | Rotation Leipzig | 0:0 | |||||
25.03 16:00 | Lokomotive Leipzig | | Empor | 2:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
18.03 16:00 | Wismut | | Motor Zwickau | 3:0 | |||||
18.03 16:00 | Einheit | | Lokomotive Leipzig | 2:5 | |||||
18.03 16:00 | Empor | | Fortschritt | 0:1 | |||||
18.03 16:00 | Aktivist | | Rotation Babelsberg | 5:0 | |||||
18.03 16:00 | Vorwärts | | Motor Karl-Marx-Stadt | 4:0 | |||||
18.03 16:00 | Rotation Leipzig | | Dynamo | 3:2 | |||||
18.03 16:00 | Turbine | | Lokomotive Stendal | 5:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
11.03 16:00 | Fortschritt | | Wismut | 1:1 | |||||
11.03 16:00 | Rotation Babelsberg | | Einheit | 1:0 | |||||
11.03 16:00 | Motor Karl-Marx-Stadt | | Empor | 0:0 | |||||
11.03 16:00 | Dynamo | | Aktivist | 1:2 | |||||
11.03 16:00 | Motor Zwickau | | Vorwärts | 3:0 | |||||
11.03 16:00 | Lokomotive Stendal | | Rotation Leipzig | 1:0 | |||||
11.03 16:00 | Lokomotive Leipzig | | Turbine | 0:1 | |||||
Day 25 | |||||||||
31.03 | Novara | | Vicenza | 2:0 | |||||
Day 24 | |||||||||
24.03 | Juventus | | Roma | 0:0 | |||||
Torino | |||||||||
25.03 | Fiorentina | | Vicenza | 2:0 | |||||
25.03 | Genoa | | Pro Patria | 3:0 | |||||
25.03 | Inter | | Sampdoria | 7:1 | |||||
25.03 | Lazio | | Bologna | 2:2 | |||||
25.03 | Napoli | | Atalanta | 0:3 | |||||
25.03 | Padova | | Novara | 2:1 | |||||
25.03 | SPAL | | Milan | 0:0 | |||||
25.03 | Triestina | | Torino | 1:0 | |||||
Day 23 | |||||||||
18.03 | Atalanta | | Fiorentina | 0:0 | |||||
18.03 | Bologna | | SPAL | 2:2 | |||||
18.03 | Vicenza | | Lazio | 0:1 | |||||
18.03 | Milan | | Triestina | 1:0 | |||||
18.03 | Pro Patria | | Padova | 0:2 | |||||
18.03 | Roma | | Napoli | 2:1 | |||||
18.03 | Sampdoria | | Genoa | 0:0 | |||||
18.03 | Torino | | Inter | 0:2 | |||||
19.03 | Novara | | Juventus | 0:0 | |||||
Novara | |||||||||
Day 22 | |||||||||
10.03 | Juventus | | Sampdoria | 2:2 (2:1) | |||||
Torino | |||||||||
11.03 | Fiorentina | | Bologna | 0:0 | |||||
11.03 | Genoa | | Padova | 0:0 | |||||
11.03 | Inter | | Milan | 2:1 | |||||
11.03 | Vicenza | | Torino | 1:0 | |||||
11.03 | Pro Patria | | Napoli | 0:0 | |||||
11.03 | SPAL | | Novara | 2:0 | |||||
11.03 | Triestina | | Atalanta | 0:0 | |||||
Day 21 | |||||||||
04.03 | Juventus | | Torino | 0:2 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
04.03 | Atalanta | | Genoa | 2:2 | |||||
04.03 | Bologna | | Pro Patria | 6:1 | |||||
04.03 | Inter | | Fiorentina | 1:3 | |||||
04.03 | Napoli | | Milan | 2:0 | |||||
04.03 | Padova | | Vicenza | 3:1 | |||||
04.03 | Roma | | Novara | 2:1 | |||||
04.03 | Sampdoria | | Lazio | 1:1 | |||||
04.03 | Triestina | | SPAL | 3:1 | |||||
Day 19 | |||||||||
07.03 | Bologna | | Torino | 6:1 | |||||
Day 23 | |||||||||
18.03 | Lusitano | | Académica | 1:1 (1:0) | |||||
18.03 | Barreirense | | Belenenses | 1:0 (1:0) | |||||
18.03 | Caldas | | Porto | 3:3 (1:1) | |||||
Caldas da Rainha | |||||||||
18.03 | Benfica | | CUF | 3:2 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
18.03 | Covilhã | | Sporting | 1:1 (1:1) | |||||
18.03 | Braga | | Torreense | 1:0 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
18.03 | Atlético | | Vitória | 3:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 22 | |||||||||
11.03 | Torreense | | Atlético | 3:1 (2:1) | |||||
11.03 | Porto | | Barreirense | 10:1 (5:0) | |||||
Porto | |||||||||
11.03 | Belenenses | | Benfica | 2:2 (1:1) | |||||
11.03 | Académica | | Caldas | 2:2 (1:2) | |||||
11.03 | Sporting | | Lusitano | 6:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
11.03 | CUF | | Braga | 2:2 (0:1) | |||||
11.03 | Vitória | | Covilhã | 3:3 (2:2) | |||||
Day 21 | |||||||||
04.03 | Barreirense | | Académica | 3:1 (1:0) | |||||
04.03 | Braga | | Belenenses | 1:4 (0:3) | |||||
Braga | |||||||||
04.03 | Benfica | | Porto | 1:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
04.03 | Atlético | | CUF | 7:2 (4:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
04.03 | Lusitano | | Covilhã | 4:0 (1:0) | |||||
04.03 | Caldas | | Sporting | 0:2 (0:0) | |||||
04.03 | Vitória | | Torreense | 3:1 (1:1) | |||||
Day 25 | |||||||||
18.03 | Nîmes | | Lorraine | 6:1 | |||||
18.03 | Bordeaux | | Sochaux-Montbéliard | 0:1 | |||||
18.03 | Troyes | | Lyon | 1:3 | |||||
18.03 | Metz | | Toulouse | 1:0 | |||||
18.03 | Lille | | Nice | 2:1 | |||||
18.03 | Saint-Étienne | | Lens | 0:0 | |||||
18.03 | Monaco | | Reims | 2:1 | |||||
18.03 | Marseille | | Racing | 1:4 | |||||
18.03 | Sedan | | Strasbourg | 5:2 | |||||
Day 24 | |||||||||
11.03 | Nîmes | | Sochaux-Montbéliard | 1:0 | |||||
11.03 | Lorraine | | Marseille | 0:0 | |||||
11.03 | Reims | | Lille | 1:1 | |||||
11.03 | Strasbourg | | Troyes | 2:1 | |||||
11.03 | Nice | | Sedan | 3:2 | |||||
11.03 | Lens | | Monaco | 1:2 | |||||
11.03 | Lyon | | Metz | 2:1 | |||||
11.03 | Toulouse | | Bordeaux | 2:1 | |||||
11.03 | Racing | | Saint-Étienne | 3:0 | |||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |