Football matches in July 1954 |
11.07 | Madagascar | | Réunion | 2:6 | |||||
18.07 | Mauritius | | Réunion | 11:0 | |||||
04.07 03:00 | Avangard Sverdlovsk | | Molotov team | 3:0 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
04.07 03:00 | Lokomotiv Alma-Ata | | ODO Sverdlovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
04.07 03:00 | Neftyanik Baku | | Spartak Yerevan | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
04.07 03:00 | Spartak Tashkent | | Spartak Ashkhabad | 1:1 | |||||
Toshkent | |||||||||
04.07 03:00 | ODO Tbilisi | | Leninabad team | 1:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
08.07 | Spartak Ashkhabad | | Neftyanik Baku | 1:1 | |||||
08.07 03:00 | Spartak Yerevan | | Leninabad team | 3:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
11.07 03:00 | Lokomotiv Alma-Ata | | Avangard Sverdlovsk | 1:0 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
11.07 03:00 | Neftyanik Baku | | Leninabad team | 7:1 (3:1) | |||||
Bakı | |||||||||
12.07 03:00 | Spartak Yerevan | | Spartak Ashkhabad | 2:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
14.07 03:00 | Iskra | | Avangard Sverdlovsk | 0:0 | |||||
Frunze | |||||||||
14.07 03:00 | Lokomotiv Alma-Ata | | Avangard Chelyabinsk | 3:1 | |||||
Almaty | |||||||||
16.07 03:00 | ODO Tbilisi | | Spartak Ashkhabad | 3:1 | |||||
Tbilisi | |||||||||
18.07 03:00 | Iskra | | Avangard Chelyabinsk | 1:1 | |||||
Frunze | |||||||||
18.07 03:00 | Lokomotiv Alma-Ata | | Molotov team | 4:0 | |||||
Almaty | |||||||||
20.07 03:00 | Neftyanik Baku | | Spartak Ashkhabad | 1:0 | |||||
Bakı | |||||||||
20.07 03:00 | Spartak Yerevan | | Spartak Tashkent | 3:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
24.07 03:00 | ODO Tbilisi | | Spartak Tashkent | 3:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
25.07 03:00 | Leninabad team | | Lokomotiv Alma-Ata | 2:1 | |||||
Leninabad Stadium of Trade Unions | |||||||||
27.07 03:00 | Neftyanik Baku | | Spartak Tashkent | 3:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
27.07 03:00 | Spartak Ashkhabad | | Iskra | 1:0 | |||||
Aşgabat Municipal Stadium | |||||||||
27.07 03:00 | Spartak Ashkhabad | | Lokomotiv Alma-Ata | 0:1 (0:0) | |||||
Aşgabat Municipal Stadium | |||||||||
27.07 03:00 | Leninabad team | | ODO Sverdlovsk | 3:0 | |||||
Leninabad Stadium of Trade Unions | |||||||||
30.07 | Spartak Tashkent | | Neftyanik Baku | 1:3 (1:2) | |||||
30.07 03:00 | Spartak Yerevan | | Molotov team | 3:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
31.07 03:00 | ODO Tbilisi | | Avangard Chelyabinsk | 5:2 | |||||
Tbilisi |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak Yerevan | 22 | 13 | 9 | 0 | 34-9 | 35 | ||
2. | Neftyanik Baku | 22 | 13 | 8 | 1 | 59-23 | 34 | ||
3. | ODO Tbilisi | 22 | 12 | 5 | 5 | 47-22 | 29 | ||
4. | Lokomotiv Alma-Ata | 22 | 11 | 7 | 4 | 25-13 | 29 | ||
5. | Leninabad team | 22 | 10 | 5 | 7 | 27-27 | 25 | ||
6. | Avangard Chelyabinsk | 22 | 7 | 7 | 8 | 31-37 | 21 | ||
7. | Avangard Sverdlovsk | 22 | 8 | 5 | 9 | 24-30 | 21 | ||
8. | Spartak Ashkhabad | 22 | 6 | 6 | 10 | 22-29 | 18 | ||
9. | Spartak Tashkent | 22 | 4 | 6 | 12 | 17-32 | 14 | ||
10. | ODO Sverdlovsk | 22 | 5 | 3 | 14 | 20-34 | 13 |
03.07 03:00 | Khimik | | Zenit | 1:2 | |||||
Moscow Himik Stadium | |||||||||
04.07 | Shakhtyor Mosbass | | Voronezh team | 5:1 (3:0) | |||||
Donskoy | |||||||||
04.07 03:00 | Krasnaya Zvezda | | Kalev | 0:0 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
04.07 03:00 | Krasnoye Znamya | | Spartak Vilnius | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
04.07 03:00 | Pishchevik | | Spartak Kalinin | 0:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
04.07 03:00 | Energiya | | Daugava | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
10.07 03:00 | Pishchevik | | Shakhtyor Mosbass | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
11.07 03:00 | Zenit | | Spartak Vilnius | 0:1 | |||||
Moscow | |||||||||
11.07 03:00 | Spartak Kalinin | | Krasnoye Znamya | 0:4 (0:3) | |||||
Kalinin | |||||||||
11.07 03:00 | Khimik | | Daugava | 3:1 | |||||
Moscow Himik Stadium | |||||||||
11.07 03:00 | Energiya | | Krasnaya Zvezda | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
17.07 03:00 | Pishchevik | | Zenit | 0:0 | |||||
Vitebsk City Stadium | |||||||||
18.07 | Shakhtyor Mosbass | | Krasnaya Zvezda | 1:1 | |||||
18.07 03:00 | Spartak Kalinin | | Spartak Vilnius | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
18.07 03:00 | Khimik | | Kalev | 2:1 | |||||
Moscow Himik Stadium | |||||||||
18.07 03:00 | Energiya | | Krasnoye Znamya | 0:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
18.07 03:00 | Voronezh team | | Daugava | 0:1 | |||||
Voronezh | |||||||||
24.07 03:00 | Pishchevik | | Daugava | 3:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
25.07 03:00 | Kalev | | Energiya | 2:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
25.07 03:00 | Krasnoye Znamya | | Voronezh team | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
25.07 03:00 | Spartak Vilnius | | Krasnaya Zvezda | 2:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
25.07 03:00 | Spartak Kalinin | | Zenit | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
25.07 03:00 | Khimik | | Shakhtyor Mosbass | 3:1 | |||||
Moscow Himik Stadium |
04.07 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Metallurg Odessa | 2:1 (1:1) | |||||
Uzhgorod Profsoyuz Stadium | |||||||||
04.07 03:00 | Torpedo Stalingrad | | Torpedo Rostov-on-Don | 0:3 (0:3) | |||||
Stalingrad | |||||||||
04.07 03:00 | DOF | | Metallurg Zaporozhye | 3:0 | |||||
Sevastopol | |||||||||
04.07 03:00 | ODO Kiev | | Neftyanik Krasnodar | 6:2 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
04.07 03:00 | ODO Lvov | | Burevestnik | 4:2 (1:2) | |||||
Lviv | |||||||||
05.07 03:00 | Metallurg Dnepropetrovsk | | Shakhtyor Stalino | 1:1 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
11.07 03:00 | Metallurg Dnepropetrovsk | | Metallurg Zaporozhye | 1:1 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
11.07 03:00 | Metallurg Odessa | | Neftyanik Krasnodar | 2:1 (1:1) | |||||
Odesa | |||||||||
11.07 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Burevestnik | 2:0 (1:0) | |||||
Uzhgorod Profsoyuz Stadium | |||||||||
11.07 03:00 | Torpedo Stalingrad | | Shakhtyor Stalino | 0:2 (0:2) | |||||
Stalingrad | |||||||||
11.07 03:00 | DOF | | Torpedo Rostov-on-Don | 2:1 | |||||
Sevastopol | |||||||||
11.07 03:00 | ODO Kiev | | ODO Lvov | 1:4 (0:3) | |||||
Kiev | |||||||||
18.07 03:00 | Burevestnik | | Metallurg Dnepropetrovsk | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
18.07 03:00 | Metallurg Zaporozhye | | Spartak Uzhgorod | 1:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
18.07 03:00 | Metallurg Odessa | | ODO Kiev | 1:2 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
18.07 03:00 | Neftyanik Krasnodar | | Torpedo Rostov-on-Don | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
18.07 03:00 | Shakhtyor Stalino | | ODO Lvov | 3:1 (0:1) | |||||
Stalino | |||||||||
18.07 03:00 | DOF | | Torpedo Stalingrad | 2:2 (0:0) | |||||
Sevastopol | |||||||||
25.07 03:00 | Burevestnik | | DOF | 1:1 | |||||
Chişinău | |||||||||
25.07 03:00 | Metallurg Zaporozhye | | ODO Lvov | 4:0 (2:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
25.07 03:00 | Metallurg Odessa | | Metallurg Dnepropetrovsk | 2:3 (1:1) | |||||
Odesa | |||||||||
25.07 03:00 | Neftyanik Krasnodar | | Torpedo Stalingrad | 2:4 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
25.07 03:00 | ODO Kiev | | Torpedo Rostov-on-Don | 5:0 | |||||
Kiev |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shakhtyor Stalino | 22 | 17 | 4 | 1 | 56-16 | 38 | ||
2. | Torpedo Rostov-on-Don | 22 | 11 | 7 | 4 | 35-20 | 29 | ||
3. | Metallurg Zaporozhye | 22 | 11 | 5 | 6 | 34-24 | 27 | ||
4. | Metallurg Dnepropetrovsk | 22 | 8 | 9 | 5 | 30-27 | 25 | ||
5. | Spartak Uzhgorod | 22 | 9 | 5 | 8 | 37-35 | 23 | ||
6. | Metallurg Odessa | 22 | 8 | 4 | 10 | 37-42 | 20 | ||
7. | ODO Lvov | 22 | 7 | 6 | 9 | 24-32 | 20 | ||
8. | Torpedo Stalingrad | 22 | 7 | 5 | 10 | 31-39 | 19 | ||
9. | DOF | 22 | 5 | 8 | 9 | 19-31 | 18 | ||
10. | Neftyanik Krasnodar | 22 | 6 | 5 | 11 | 29-41 | 17 |
Day 24 | |||||||||
16.07 | Udarnik Sofia | | Spartak Pleven | 4:2 | |||||
18.07 | Lokomotiv Plovdiv | | VMS | 3:0 | |||||
18.07 | Minyor | | Cherveno zname | 5:1 | |||||
18.07 | Spartak Stalin | | Spartak Plovdiv | 5:2 | |||||
18.07 | Torpedo Pleven | | Dynamo | 1:0 | |||||
Day 19 | |||||||||
30.07 | Zavod 12 | | Spartak Stalin | 3:4 | |||||
31.07 | Dynamo | | Spartak Pleven | 2:2 | |||||
Day 18 | |||||||||
23.07 | Spartak Pleven | | Lokomotiv Sofia | 1:1 | |||||
24.07 | Udarnik Sofia | | Zavod 12 | 3:1 | |||||
25.07 | VMS | | Cherveno zname | 2:0 | |||||
Tolbukhin | |||||||||
25.07 | Spartak Plovdiv | | Dynamo | 1:1 | |||||
25.07 | Spartak Stalin | | Udarnik Stara Zagora | 2:0 | |||||
26.07 | CDNA | | Minyor | 2:0 | |||||
27.07 | Lokomotiv Plovdiv | | Torpedo Pleven | 5:0 | |||||
Day 17 | |||||||||
02.07 | Zavod 12 | | Spartak Pleven | 1:0 | |||||
03.07 | Lokomotiv Sofia | | Spartak Plovdiv | 3:1 | |||||
04.07 | Minyor | | Lokomotiv Plovdiv | 0:0 | |||||
04.07 | Torpedo Pleven | | Spartak Stalin | 1:1 | |||||
04.07 | Udarnik Stara Zagora | | Udarnik Sofia | 0:4 | |||||
Sofia | |||||||||
29.07 | Dynamo | | VMS | 3:0 | |||||
Day 15 | |||||||||
08.07 | Lokomotiv Plovdiv | | Spartak Stalin | 2:1 | |||||
Day 11 | |||||||||
07.07 | Lokomotiv Sofia | | Udarnik Stara Zagora | 6:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
25.07 | Lillestrøm | | Brann | 6:2 | |||||
25.07 | Odd | | Fredrikstad | 1:0 | |||||
25.07 | Sparta | | Fram | 3:4 | |||||
25.07 | Viking | | Vålerengen | 4:0 | |||||
Day 14 | |||||||||
25.07 | Banfield | | Vélez Sársfield | 1:0 | |||||
25.07 | Ferro Carril Oeste | | Lanús | 1:2 | |||||
25.07 | Gimnasia y Esgrima | | Chacarita Juniors | 0:1 | |||||
25.07 | Huracán | | Racing Club | 4:1 | |||||
25.07 | Independiente | | San Lorenzo de Almagro | 3:0 | |||||
25.07 | Newell's Old Boys | | Platense | 1:2 | |||||
25.07 | River Plate | | Rosario Central | 4:0 | |||||
25.07 | Tigre | | Boca Juniors | 0:2 | |||||
Day 13 | |||||||||
18.07 | Banfield | | Independiente | 1:1 | |||||
18.07 | Boca Juniors | | River Plate | 0:1 | |||||
18.07 | Chacarita Juniors | | Tigre | 0:1 | |||||
18.07 | Platense | | Gimnasia y Esgrima | 2:2 | |||||
18.07 | Racing Club | | Ferro Carril Oeste | 4:4 | |||||
18.07 | Rosario Central | | Huracán | 1:2 | |||||
18.07 | San Lorenzo de Almagro | | Newell's Old Boys | 2:3 | |||||
18.07 | Vélez Sársfield | | Lanús | 2:2 | |||||
Day 12 | |||||||||
04.07 | Ferro Carril Oeste | | Rosario Central | 1:2 | |||||
04.07 | Gimnasia y Esgrima | | San Lorenzo de Almagro | 1:2 | |||||
04.07 | Huracán | | Boca Juniors | 1:0 | |||||
04.07 | Independiente | | Vélez Sársfield | 2:1 | |||||
04.07 | Lanús | | Racing Club | 1:0 | |||||
04.07 | Newell's Old Boys | | Banfield | 1:2 | |||||
04.07 | River Plate | | Chacarita Juniors | 2:1 | |||||
04.07 | Tigre | | Platense | 2:2 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Boca Juniors | 30 | 21 | 3 | 6 | 60-26 | 45 | ||
2. | Independiente | 30 | 15 | 11 | 4 | 61-29 | 41 | ||
3. | River Plate | 30 | 16 | 6 | 8 | 56-37 | 38 | ||
4. | Platense | 30 | 10 | 13 | 7 | 54-50 | 33 | ||
5. | Lanús | 30 | 11 | 11 | 8 | 45-51 | 33 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 30 | 8 | 16 | 6 | 42-41 | 32 | ||
7. | San Lorenzo de Almagro | 30 | 12 | 7 | 11 | 58-48 | 31 | ||
8. | Chacarita Juniors | 30 | 10 | 9 | 11 | 37-40 | 29 | ||
9. | Vélez Sársfield | 30 | 10 | 8 | 12 | 50-47 | 28 | ||
10. | Racing Club | 30 | 10 | 7 | 13 | 42-54 | 27 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |