Football matches in August 1952 |
Hungary | | Yugoslavia | 2:0 (0:0) | ||||||
Helsinki |
Day 13 | |||||||||
Daugava | | Dynamo Minsk | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Kalinin team | | Lokomotiv | 4:2 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 11 | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Leningrad | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak | | Dynamo Minsk | 3:0 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 9 | |||||||||
VVS | | Kalinin team | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak | | Daugava | 2:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Tbilisi | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Torpedo | 2:2 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Lokomotiv | | Zenit | 1:2 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Kalinin team | | Dynamo Leningrad | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Krylya Sovetov | | Dynamo Tbilisi | 1:4 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
VVS | | Dynamo Minsk | 1:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak | | Shakhtyor | 3:2 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Moscow | | Daugava | 2:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 6 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Shakhtyor | 1:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Kalinin team | | Zenit | 1:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 5 | |||||||||
CDSA | | Krylya Sovetov | 4:2 (2:1)* | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Moscow | | Lokomotiv | 2:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zenit | | Dynamo Leningrad | 2:1 (2:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
VVS | | Daugava | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Kalinin team | 4:3 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo | | Spartak | 0:4 (0:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Minsk | 4:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Krylya Sovetov | | Dynamo Kiev | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Zenit | 4:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
CDSA | | Dynamo Tbilisi | 3:2 (1:1)* | ||||||
Moscow | |||||||||
Lokomotiv | | Dynamo Leningrad | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Minsk | | Shakhtyor | 2:0 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Moscow | | VVS | 1:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Daugava | | Kalinin team | 1:2 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak | | Dynamo Kiev | 4:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Torpedo | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Zenit | 1:2 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Moscow | | CDSA | 0:1 (0:1)* | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Daugava | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo | | VVS | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Spartak | 0:0 | ||||||
Moscow |
01.08 03:00 | VMS | | Torpedo Gorkiy | 0:1 (0:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
03.08 03:00 | Burevestnik | | Krasnoye Znamya | 1:2 (0:2) | |||||
Chişinău | |||||||||
03.08 03:00 | Neftyanik | | Spartak Vilnius | 2:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
03.08 03:00 | DO Tbilisi | | Dynamo Alma-Ata | 1:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
06.08 03:00 | Burevestnik | | VMS | 1:2 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
10.08 03:00 | Burevestnik | | Dynamo Alma-Ata | 3:2 | |||||
Chişinău | |||||||||
10.08 03:00 | Neftyanik | | DO Tbilisi | 2:1 (2:1) | |||||
Bakı | |||||||||
10.08 03:00 | Spartak Vilnius | | Torpedo Gorkiy | 2:1 | |||||
Vilnius National Stadium | |||||||||
14.08 03:00 | Krasnoye Znamya | | Spartak Vilnius | 1:2 (0:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
14.08 03:00 | Torpedo Gorkiy | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
15.08 03:00 | VMS | | Dynamo Alma-Ata | 3:0 (2:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
17.08 03:00 | Krasnoye Znamya | | Neftyanik | 0:3 (0:2) | |||||
Ivanovo | |||||||||
17.08 03:00 | Torpedo Gorkiy | | DO Tbilisi | 2:2 (1:1) | |||||
Gorky | |||||||||
19.08 03:00 | Burevestnik | | Lokomotiv | 1:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
21.08 03:00 | Krasnoye Znamya | | DO Tbilisi | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
21.08 03:00 | Spartak Vilnius | | VMS | 1:1 | |||||
Vilnius National Stadium | |||||||||
21.08 03:00 | Torpedo Gorkiy | | Neftyanik | 1:1 (0:0) | |||||
Gorky | |||||||||
24.08 03:00 | Krasnoye Znamya | | Torpedo Gorkiy | 2:1 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
24.08 03:00 | Lokomotiv | | Dynamo Alma-Ata | 1:1 | |||||
Kharkiv | |||||||||
26.08 03:00 | Burevestnik | | Spartak Vilnius | 1:1 | |||||
Chişinău | |||||||||
27.08 03:00 | Neftyanik | | VMS | 1:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
28.08 03:00 | DO Tbilisi | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
30.08 03:00 | Burevestnik | | Torpedo Gorkiy | 3:1 | |||||
Chişinău | |||||||||
30.08 03:00 | Krasnoye Znamya | | Dynamo Alma-Ata | 4:1 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
31.08 03:00 | Neftyanik | | Lokomotiv | 0:3 (0:2) | |||||
Bakı | |||||||||
31.08 03:00 | DO Tbilisi | | VMS | 1:3 (0:1) | |||||
Tbilisi |
02.08 03:00 | Krasnaya Zvezda | | Kalev | 2:1 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
02.08 03:00 | Torpedo Stalingrad | | DO Kiev | 2:1 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
03.08 03:00 | Dynamo Stalinabad | | Spartak Ashkhabad | 3:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
03.08 03:00 | DO Sverdlovsk | | DO Tashkent | 5:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
06.08 03:00 | Krasnaya Zvezda | | DO Kiev | 1:3 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
07.08 03:00 | DO Sverdlovsk | | Kalev | 1:2 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
07.08 03:00 | DO Tashkent | | Spartak Ashkhabad | 2:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
08.08 03:00 | Dynamo Yerevan | | Dynamo Stalinabad | 4:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
10.08 03:00 | Torpedo Stalingrad | | Krasnaya Zvezda | 4:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
11.08 03:00 | DO Sverdlovsk | | DO Kiev | 0:1 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
12.08 03:00 | Kalev | | Spartak Ashkhabad | 1:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
13.08 03:00 | Dynamo Yerevan | | DO Tashkent | 3:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
15.08 03:00 | Torpedo Stalingrad | | DO Sverdlovsk | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don Traktor Stadium | |||||||||
16.08 03:00 | DO Kiev | | Spartak Ashkhabad | 3:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17.08 03:00 | Dynamo Yerevan | | Kalev | 3:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17.08 03:00 | DO Tashkent | | Dynamo Stalinabad | 1:2 | |||||
Rostov-on-Don |
TTU (Tbilisi) | | Spartak (Ashkhabad) | 1:1 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
TTU (Tbilisi) | | Spartak (Ashkhabad) | 1:4 (1:3) | ||||||
Tbilisi |
Molotov team (Molotov) | | Dynamo (Alma-Ata) | 1:2 (1:0) | ||||||
Molotov | |||||||||
Dynamo-2 (Moscow) | | DO (Kiev) | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Stroitel (Leninakan) | | DO (Tashkent) | 2:0 (1:0)* | 2:0 | |||||
Leninakan | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Stroitel (Leninakan) | | DO (Tashkent) | 2:2 aet (1:1, 2:2) | ||||||
Leninakan | |||||||||
Dynamo-2 (Stalinabad) | | Kalev (Tallin) | +:- | ||||||
Stalinabad |
Day 2 | |||||||||
30.08 | GAK | | FC Wien | 1:1 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
30.08 | Simmering | | FAC | 1:2 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
31.08 | LASK | | First Vienna | 1:1 | |||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
31.08 | Admira | | Wacker | 0:2 | |||||
Wien | |||||||||
31.08 | Mödling | | Austria | 0:1 | |||||
Mödling Stadion der Stadt Mödling | |||||||||
31.08 | Sturm | | Grazer SC | 2:0 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
31.08 | SAK | | Rapid | 3:4 | |||||
Salzburg SAK-Platz | |||||||||
Day 1 | |||||||||
23.08 | FC Wien | | Mödling | 3:2 | |||||
Wien FC Wien-Platz | |||||||||
23.08 | FAC | | Wacker | 0:9 | |||||
Wien Jedlesee I | |||||||||
23.08 | First Vienna | | GAK | 2:3 | |||||
Wien Red Star-Platz | |||||||||
24.08 | Austria | | SAK | 6:0 | |||||
Wien | |||||||||
24.08 | LASK | | Admira | 3:4 | |||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
24.08 | Sturm | | Simmering | 2:1 | |||||
Graz | |||||||||
24.08 | Rapid | | Grazer SC | 6:2 | |||||
Wien |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal | 42 | 21 | 12 | 9 | 97-64 | 54 | ||
2. | Preston North End | 42 | 21 | 12 | 9 | 85-60 | 54 | ||
3. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 19 | 13 | 10 | 86-63 | 51 | ||
4. | West Bromwich Albion | 42 | 21 | 8 | 13 | 66-60 | 50 | ||
5. | Charlton Athletic | 42 | 19 | 11 | 12 | 77-63 | 49 | ||
6. | Burnley | 42 | 18 | 12 | 12 | 67-52 | 48 | ||
7. | Blackpool | 42 | 19 | 9 | 14 | 71-70 | 47 | ||
8. | Manchester United | 42 | 18 | 10 | 14 | 69-72 | 46 | ||
9. | Sunderland | 42 | 15 | 13 | 14 | 68-82 | 43 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 42 | 15 | 11 | 16 | 78-69 | 41 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sheffield United | 42 | 25 | 10 | 7 | 97-55 | 60 | ||
2. | Huddersfield Town | 42 | 24 | 10 | 8 | 84-33 | 58 | ||
3. | Luton Town | 42 | 22 | 8 | 12 | 84-49 | 52 | ||
4. | Plymouth Argyle | 42 | 20 | 9 | 13 | 65-60 | 49 | ||
5. | Leicester City | 42 | 18 | 12 | 12 | 89-74 | 48 | ||
6. | Birmingham City | 42 | 19 | 10 | 13 | 71-66 | 48 | ||
7. | Nottingham Forest | 42 | 18 | 8 | 16 | 77-67 | 44 | ||
8. | Fulham | 42 | 17 | 10 | 15 | 81-71 | 44 | ||
9. | Blackburn Rovers | 42 | 18 | 8 | 16 | 68-65 | 44 | ||
10. | Leeds United | 42 | 14 | 15 | 13 | 71-63 | 43 |
Day 21 | |||||||||
31.08 | Minyor | | Spartak Pleven | 1:2 | |||||
Day 20 | |||||||||
08.08 | Lokomotiv Plovdiv | | Udarnik | 0:2 | |||||
Day 17 | |||||||||
07.08 | Minyor | | Spartak Stalin | 4:0 | |||||
Day 16 | |||||||||
21.08 | Lokomotiv Sofia | | Spartak Pleven | 2:2 | |||||
21.08 | Lokomotiv Plovdiv | | VMS | 0:0 | |||||
Day 14 | |||||||||
24.08 | DNV | | VMS | 0:2 | |||||
Day 13 | |||||||||
19.08 | Dynamo | | Spartak Stalin | 1:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
28.08 | Minyor | | Akademik | 2:1 | |||||
28.08 | Spartak Stalin | | Lokomotiv Sofia | 1:1 | |||||
Day 11 | |||||||||
13.08 | Udarnik | | Dynamo | 0:2 | |||||
14.08 | DNV | | Lokomotiv Sofia | 1:0 | |||||
Day 10 | |||||||||
03.08 | Lokomotiv Plovdiv | | DNV | 2:1 | |||||
04.08 | Dynamo | | Spartak Sofia | 0:0 | |||||
Day 8 | |||||||||
31.08 | Spartak Stalin | | Udarnik | 2:1 | |||||
Day 7 | |||||||||
05.08 | Spartak Pleven | | CDNA | 0:0 | |||||
20.08 | Udarnik | | DNV | 4:1 | |||||
24.08 | Akademik | | Lokomotiv Sofia | 2:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
06.08 | Lokomotiv Sofia | | VMS | 1:0 | |||||
28.08 | Dynamo | | Spartak Pleven | 0:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
11.08 | Spartak Pleven | | Lokomotiv Sofia | 0:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
24.08 | Strømmen | | Varegg | 4:0 | |||||
24.08 | Brann | | Fredrikstad | 1:8 | |||||
24.08 | Skeid | | Viking | 1:0 | |||||
24.08 | Sarpsborg | | Årstad | 3:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
10.08 | Varegg | | Sarpsborg | 1:2 | |||||
10.08 | Årstad | | Strømmen | 0:4 | |||||
10.08 | Viking | | Brann | 2:1 | |||||
10.08 | Fredrikstad | | Skeid | 2:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
03.08 | Skeid | | Årstad | 5:0 | |||||
03.08 | Strømmen | | Fredrikstad | 1:1 | |||||
03.08 | Sarpsborg | | Viking | 1:3 | |||||
03.08 | Brann | | Varegg | 1:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
24.08 | Odd | | Sandefjord | 2:2 | |||||
24.08 | Ranheim | | Lyn | 1:0 | |||||
24.08 | Larvik | | Sparta | 3:0 | |||||
24.08 | Asker | | Lillestrøm | 2:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
10.08 | Lillestrøm | | Odd | 2:2 | |||||
10.08 | Sandefjord | | Asker | 3:3 | |||||
10.08 | Lyn | | Larvik | 5:1 | |||||
10.08 | Sparta | | Ranheim | 0:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
03.08 | Odd | | Sparta | 4:2 | |||||
03.08 | Ranheim | | Lillestrøm | 0:6 | |||||
03.08 | Asker | | Lyn | 2:2 | |||||
03.08 | Larvik | | Sandefjord | 12:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
31.08 | Nice | | Lens | 3:1 | |||||
31.08 | Metz | | Lille | 0:3 | |||||
31.08 | Montpellier | | Saint-Étienne | 2:0 | |||||
31.08 | Roubaix | | Lorraine | 2:2 | |||||
31.08 | Rennes | | Bordeaux | 1:0 | |||||
31.08 | Reims | | Le Havre | 5:0 | |||||
31.08 | Sochaux-Montbéliard | | Racing | 3:3 | |||||
31.08 | Nîmes | | Sete | 3:1 | |||||
31.08 | Stade Français | | Marseille | 2:3 | |||||
Day 1 | |||||||||
24.08 | Saint-Étienne | | Reims | 2:6 | |||||
24.08 | Sete | | Sochaux-Montbéliard | 0:0 | |||||
24.08 | Racing | | Rennes | 2:0 | |||||
24.08 | Le Havre | | Metz | 3:0 | |||||
24.08 | Roubaix | | Nice | 2:2 | |||||
24.08 | Bordeaux | | Stade Français | 2:1 | |||||
24.08 | Lorraine | | Lille | 1:3 | |||||
24.08 | Lens | | Nîmes | 2:1 | |||||
24.08 | Marseille | | Montpellier | 5:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
31.08 | Djurgårdens | | Malmö | 2:1 | |||||
Solna | |||||||||
31.08 | Göteborg | | Helsingborgs | 2:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
31.08 | Jönköpings Södra | | GAIS | 4:3 | |||||
Jönköping | |||||||||
31.08 | IFK Malmö | | Elfsborg | 2:0 | |||||
Malmö | |||||||||
31.08 | Norrköping | | AIK | 1:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
31.08 | Örebro | | Degerfors | 0:2 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 3 | |||||||||
22.08 | GAIS | | Göteborg | 2:4 | |||||
Göteborg | |||||||||
22.08 | Malmö | | IFK Malmö | 4:1 | |||||
Malmö | |||||||||
24.08 | AIK | | Elfsborg | 1:3 | |||||
Solna | |||||||||
24.08 | Degerfors | | Helsingborgs | 1:4 | |||||
Degerfors | |||||||||
24.08 | Jönköpings Södra | | Djurgårdens | 1:1 | |||||
Jönköping | |||||||||
24.08 | Norrköping | | Örebro | 3:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
Day 2 | |||||||||
15.08 | Helsingborgs | | Malmö | 1:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
17.08 | Djurgårdens | | GAIS | 1:5 | |||||
Solna | |||||||||
17.08 | Elfsborg | | Degerfors | 1:2 | |||||
Borås | |||||||||
17.08 | Göteborg | | AIK | 5:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
17.08 | IFK Malmö | | Norrköping | 0:3 | |||||
Malmö | |||||||||
17.08 | Örebro | | Jönköpings Södra | 2:4 | |||||
Örebro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.08 | AIK | | Djurgårdens | 0:0 | |||||
Solna | |||||||||
08.08 | Helsingborgs | | IFK Malmö | 5:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
10.08 | Degerfors | | Göteborg | 4:0 | |||||
Degerfors | |||||||||
10.08 | GAIS | | Örebro | 3:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
10.08 | Jönköpings Södra | | Norrköping | 2:3 | |||||
Jönköping | |||||||||
10.08 | Malmö | | Elfsborg | 1:3 | |||||
Malmö |
Day 6 | |||||||||
30.08 | Hibernian | | Celtic | 3:0 | |||||
30.08 | Partick Thistle | | St. Mirren | 2:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
27.08 | Partick Thistle | | Celtic | 0:1 | |||||
27.08 | St. Mirren | | Hibernian | 3:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
23.08 | Celtic | | St. Mirren | 3:1 | |||||
23.08 | Hibernian | | Partick Thistle | 3:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
16.08 | Celtic | | Hibernian | 2:0 | |||||
16.08 | St. Mirren | | Partick Thistle | 5:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
13.08 | Celtic | | Partick Thistle | 2:5 | |||||
13.08 | Hibernian | | St. Mirren | 5:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
09.08 | Partick Thistle | | Hibernian | 1:5 | |||||
09.08 | St. Mirren | | Celtic | 0:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
30.08 | Falkirk | | Queen of the South | 2:3 | |||||
30.08 | Third Lanark | | East Fife | 2:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
27.08 | East Fife | | Falkirk | 4:1 | |||||
27.08 | Third Lanark | | Queen of the South | 3:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
23.08 | Falkirk | | Third Lanark | 2:1 | |||||
23.08 | Queen of the South | | East Fife | 2:3 | |||||
Day 3 | |||||||||
16.08 | East Fife | | Third Lanark | 0:1 | |||||
16.08 | Queen of the South | | Falkirk | 2:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
13.08 | Falkirk | | East Fife | 3:3 | |||||
13.08 | Queen of the South | | Third Lanark | 0:3 | |||||
Day 1 | |||||||||
09.08 | East Fife | | Queen of the South | 2:0 | |||||
09.08 | Third Lanark | | Falkirk | 2:4 | |||||
Day 6 | |||||||||
30.08 | Aberdeen | | Rangers | 1:2 | |||||
30.08 | Motherwell | | Hearts | 1:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
27.08 | Hearts | | Aberdeen | 1:1 | |||||
27.08 | Motherwell | | Rangers | 3:3 | |||||
Day 4 | |||||||||
23.08 | Aberdeen | | Motherwell | 0:1 | |||||
23.08 | Rangers | | Hearts | 2:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
16.08 | Hearts | | Motherwell | 0:1 | |||||
16.08 | Rangers | | Aberdeen | 3:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
13.08 | Aberdeen | | Hearts | 2:4 | |||||
13.08 | Rangers | | Motherwell | 2:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
09.08 | Hearts | | Rangers | 5:0 | |||||
09.08 | Motherwell | | Aberdeen | 5:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
30.08 | Clyde | | Dundee | 3:3 | |||||
30.08 | Raith Rovers | | Airdrieonians | 1:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
27.08 | Clyde | | Raith Rovers | 6:1 | |||||
27.08 | Dundee | | Airdrieonians | 3:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
23.08 | Airdrieonians | | Clyde | 4:0 | |||||
23.08 | Raith Rovers | | Dundee | 1:2 | |||||
Day 3 | |||||||||
16.08 | Airdrieonians | | Raith Rovers | 0:1 | |||||
16.08 | Dundee | | Clyde | 2:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
13.08 | Airdrieonians | | Dundee | 1:3 | |||||
13.08 | Raith Rovers | | Clyde | 4:3 | |||||
Day 1 | |||||||||
09.08 | Clyde | | Airdrieonians | 1:1 | |||||
09.08 | Dundee | | Raith Rovers | 2:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
30.08 | Dunfermline Athletic | | Alloa Athletic | 4:3 | |||||
30.08 | Kilmarnock | | Arbroath | 4:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
27.08 | Arbroath | | Alloa Athletic | 1:1 | |||||
27.08 | Kilmarnock | | Dunfermline Athletic | 3:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
23.08 | Alloa Athletic | | Kilmarnock | 0:1 | |||||
23.08 | Dunfermline Athletic | | Arbroath | 3:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
16.08 | Alloa Athletic | | Dunfermline Athletic | 2:2 | |||||
16.08 | Arbroath | | Kilmarnock | 2:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
13.08 | Alloa Athletic | | Arbroath | 3:1 | |||||
13.08 | Dunfermline Athletic | | Kilmarnock | 3:4 | |||||
Day 1 | |||||||||
09.08 | Arbroath | | Dunfermline Athletic | 0:5 | |||||
09.08 | Kilmarnock | | Alloa Athletic | 3:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
30.08 | Dumbarton | | Stirling Albion | 2:1 | |||||
30.08 | Dundee United | | Ayr United | 2:1 | |||||
Day 5 | |||||||||
27.08 | Dumbarton | | Ayr United | 1:1 | |||||
27.08 | Stirling Albion | | Dundee United | 6:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
23.08 | Ayr United | | Stirling Albion | 1:2 | |||||
23.08 | Dundee United | | Dumbarton | 1:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
16.08 | Ayr United | | Dundee United | 4:1 | |||||
16.08 | Stirling Albion | | Dumbarton | 3:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
13.08 | Ayr United | | Dumbarton | 11:1 | |||||
13.08 | Dundee United | | Stirling Albion | 2:6 | |||||
Day 1 | |||||||||
09.08 | Dumbarton | | Dundee United | 3:1 | |||||
09.08 | Stirling Albion | | Ayr United | 2:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
30.08 | Forfar Athletic | | Hamilton Academical | 1:1 | |||||
30.08 | Morton | | Cowdenbeath | 2:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
27.08 | Cowdenbeath | | Hamilton Academical | 0:1 | |||||
27.08 | Morton | | Forfar Athletic | 5:2 | |||||
Day 4 | |||||||||
23.08 | Forfar Athletic | | Cowdenbeath | 3:1 | |||||
23.08 | Hamilton Academical | | Morton | 2:3 | |||||
Day 3 | |||||||||
16.08 | Cowdenbeath | | Morton | 2:3 | |||||
16.08 | Hamilton Academical | | Forfar Athletic | 2:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
13.08 | Forfar Athletic | | Morton | 0:2 | |||||
13.08 | Hamilton Academical | | Cowdenbeath | 2:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
09.08 | Cowdenbeath | | Forfar Athletic | 2:0 | |||||
09.08 | Morton | | Hamilton Academical | 4:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
30.08 | Albion Rovers | | Stenhousemuir | 4:4 | |||||
30.08 | St. Johnstone | | Queen's Park | 3:4 | |||||
Day 5 | |||||||||
27.08 | Albion Rovers | | St. Johnstone | 2:4 | |||||
27.08 | Stenhousemuir | | Queen's Park | 0:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
23.08 | Queen's Park | | Albion Rovers | 2:0 | |||||
23.08 | St. Johnstone | | Stenhousemuir | 1:0 | |||||
Day 3 | |||||||||
16.08 | Queen's Park | | St. Johnstone | 0:0 | |||||
16.08 | Stenhousemuir | | Albion Rovers | 1:0 | |||||
Day 2 | |||||||||
13.08 | Queen's Park | | Stenhousemuir | 1:2 | |||||
13.08 | St. Johnstone | | Albion Rovers | 6:3 | |||||
Day 1 | |||||||||
09.08 | Albion Rovers | | Queen's Park | 2:0 | |||||
09.08 | Stenhousemuir | | St. Johnstone | 1:5 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | St. Johnstone | 6 | 4 | 1 | 1 | 19-10 | 9 | ||
2. | Queen's Park | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-7 | 7 | ||
3. | Stenhousemuir | 6 | 2 | 1 | 3 | 8-12 | 5 | ||
4. | Albion Rovers | 6 | 1 | 1 | 4 | 11-17 | 3 |
Day 1 | |||||||||
24.08 | Rosario Central | | Boca Juniors | 0:4 | |||||
Day 15 | |||||||||
17.08 | Atlanta | | Ferro Carril Oeste | 2:3 | |||||
17.08 | Estudiantes | | Banfield | 1:0 | |||||
17.08 | Independiente | | Racing Club | 1:1 | |||||
17.08 | Lanús | | Boca Juniors | 1:3 | |||||
17.08 | River Plate | | Newell's Old Boys | 2:2 | |||||
17.08 | Rosario Central | | Platense | 4:2 | |||||
17.08 | San Lorenzo de Almagro | | Chacarita Juniors | 3:1 | |||||
17.08 | Vélez Sársfield | | Huracán | 1:1 | |||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |