Football matches in September 1949 |
18.09 | Israel | | Yugoslavia | 2:5 (0:3) | |||||
Tel Aviv |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
18.09 | Luxembourg | | Switzerland | 2:3 (2:1) | 2:5 (1:3) | 4:8 | |||
Lëtzebuerg |
Austria | | Czechoslovakia | 3:1 (1:0) | ||||||
Wien |
04.09 | Czechoslovakia | | Bulgaria | 1:3 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
21.09 | England | | Ireland | 0:2 (0:1) | |||||
Liverpool |
01.09 03:00 | Dynamo Saratov | | Spartak Penza | 2:2 | |||||
Saratov | |||||||||
06.09 | Sverdlov Factory | | Dynamo Saratov | 2:0 | |||||
14.09 | Krylya Sovetov Gorkiy | | Dynamo Saratov | 0:0 | |||||
18.09 | Torpedo Gorkiy | | Dynamo Saratov | 3:1 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sudostroitel Leningrad | 24 | 14 | 8 | 2 | 46-20 | 36 | ||
2. | DO Leningrad | 24 | 12 | 10 | 2 | 39-20 | 34 | ||
3. | Metallurg Moscow | 24 | 13 | 7 | 4 | 65-24 | 33 | ||
4. | Torpedo Gorkiy | 24 | 14 | 5 | 5 | 41-19 | 33 | ||
5. | MVO | 24 | 13 | 5 | 6 | 49-27 | 31 | ||
6. | Izhevsk Factory | 24 | 11 | 3 | 10 | 46-41 | 25 | ||
7. | Sverdlov Factory | 24 | 10 | 5 | 9 | 31-30 | 25 | ||
8. | Dynamo Moscow Region | 24 | 8 | 5 | 11 | 38-47 | 21 | ||
9. | Dynamo Kazan | 24 | 6 | 7 | 11 | 33-42 | 19 | ||
10. | Krylya Sovetov Gorkiy | 24 | 6 | 6 | 12 | 21-29 | 18 |
02.09 03:00 | Lokomotiv Zaporozhye | | Dzerzhinets Kharkov | 0:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
02.09 03:00 | Pishchevik Odessa | | Shakhtyor Kadiyevka | 3:1 (1:1) | |||||
Odesa | |||||||||
06.09 03:00 | Dzerzhinets Kharkov | | Spartak Kiev | 1:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
06.09 03:00 | Lokomotiv Zaporozhye | | Pishchevik Odessa | 8:0 (3:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
08.09 | Lokomotiv Zaporozhye | | Pishchevik Odessa | 1:3 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
08.09 03:00 | Dzerzhinets Kharkov | | Spartak Kiev | 3:1 | |||||
Kharkiv |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Pishchevik Odessa | 34 | 23 | 4 | 7 | 81-36 | 50 | ||
2. | Spartak Lvov | 34 | 22 | 5 | 7 | 77-44 | 49 | ||
3. | DO Kiev | 34 | 20 | 8 | 6 | 93-34 | 48 | ||
4. | Spartak Uzhgorod | 34 | 21 | 6 | 7 | 76-31 | 48 | ||
5. | Bolshevik Mukachevo | 34 | 21 | 5 | 8 | 72-38 | 47 | ||
6. | Dzerzhinets Kharkov | 34 | 16 | 7 | 11 | 50-41 | 39 | ||
7. | Sudostroitel Nikolayev | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-36 | 37 | ||
8. | Spartak Kherson | 34 | 15 | 6 | 13 | 61-51 | 36 | ||
9. | Metallurg Dnepropetrovsk | 34 | 16 | 4 | 14 | 54-56 | 36 | ||
10. | Spartak Kiev | 34 | 11 | 8 | 15 | 43-57 | 30 |
KKF (Baku) | | Spartak (Noginsk) | 1:3 | ||||||
Bakı | |||||||||
Kharkov team (Kharkov) | | DO (Minsk) | 3:1 (1:1) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Progress Factory (Leningrad) | | DO (Sverdlovsk) | 2:1 | ||||||
Leningrad Kirov Factory Stadium | |||||||||
Dynamo (Tallin) | | Dynamo (Rostov-on-Don) | 1:4 (0:2) | ||||||
Tallinn | |||||||||
Burevestnik (Frunze) | | Dynamo (Chelyabinsk) | 0:1 (0:1) | ||||||
Frunze | |||||||||
CDKA-3 (Moscow) | | Dynamo (Voronezh) | 1:2 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Bobruysk team (Bobruysk) | | Metallurg (Moscow) | 1:3 (1:0) | ||||||
Babruysk |
Day 3 | |||||||||
DO (Tashkent) | | Dynamo (Chimkent) | 2:1* | ||||||
Almaty | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
DO (Tashkent) | | Dynamo (Chimkent) | 2:2* | 2:2 | |||||
Almaty | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Dynamo (Novosibirsk) | | Krasnoye Znamya (Orehovo-Zuevo) | 0:2 (0:1) | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
Dimitrov Factory (Tbilisi) | | DO (Leningrad) | 1:2 aet (1:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
DO (Tashkent) | | Dynamo (Chimkent) | 0:0 aet | ||||||
Almaty | |||||||||
Krasny Metallurg (Liepaja) | | Krylya Sovetov (Molotov) | 1:2 (0:1) | ||||||
Liepāja |
DO (Tashkent) | | Dynamo (Alma-Ata) | 3:2 aet | ||||||
Toshkent | |||||||||
DO (Minsk) | | Dynamo (Kishinyov) | 2:1 (2:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Dynamo (Kutaisi) | | Spartak (Tbilisi) | 3:2 | ||||||
Kutaisi |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Zenit (Frunze) | | DO (Tashkent) | 0:5* | 0:5 | |||||
Frunze | |||||||||
Spartak (Tbilisi) | | DO (Tbilisi) | 2:0* | 2:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Lokomotiv (Ashkhabad) | | Dynamo (Alma-Ata) | 1:2 | ||||||
Ashkhabad | |||||||||
Zenit (Frunze) | | DO (Tashkent) | 0:0 aet | ||||||
Frunze | |||||||||
Dynamo (Kutaisi) | | Spartak (Yerevan) | +:- | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Spartak (Tbilisi) | | DO (Tbilisi) | 0:0 aet | ||||||
Tbilisi | |||||||||
DO (Minsk) | | Spartak (Minsk) | 3:1 (0:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Dynamo (Kishinyov) | | Spartak (Vilnius) | 3:2 (2:2) | ||||||
Chişinău |
SKIF (Moscow) | | Traktor (Taganrog) | 2:3 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo (Rostov-on-Don) | | VMS (Moscow) | 5:0 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Dynamo (Voronezh) | | Sudostroitel (Kaspiysk) | 2:1 (1:1) | ||||||
Voronezh |
Dynamo (Voronezh) | | Dynamo (Krasnodar) | 2:1 | ||||||
Voronezh | |||||||||
Sudostroitel (Kaspiysk) | | Metrostroy (Moscow) | 3:1 | ||||||
Traktor (Taganrog) | | Pishchevik (Astrakhan) | 4:2 | ||||||
Taganrog | |||||||||
SKIF (Moscow) | | Sudostroitel (Sevastopol) | +:- | ||||||
Dynamo (Chelyabinsk) | | Dzerzhinets (Chelyabinsk) | 3:2 (2:0) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
DO (Sverdlovsk) | | Khimik (Kemerovo) | 2:0 (0:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Krylya Sovetov (Molotov) | | DO (Novosibirsk) | 3:0 (0:0) | ||||||
Molotov |
Bolshevik (Omsk) | | DO (Novosibirsk) | 0:3 (0:1) | ||||||
Omsk | |||||||||
Metallurg (Magnitogorsk) | | Dzerzhinets (Chelyabinsk) | 0:2 (0:2) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Dynamo (Chelyabinsk) | | Uralmash (Sverdlovsk) | 2:0 (2:0) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Dzerzhinets (Nizhniy Tagil) | | DO (Sverdlovsk) | 1:2 | ||||||
Nizhny Tagil | |||||||||
Khimik (Kemerovo) | | Shakhtyor (Kemerovo) | 3:0 | ||||||
Kemerovo | |||||||||
Krylya Sovetov (Molotov) | | Tsvetmet (Kamensk-Uralksiy) | 2:0 (2:0) | ||||||
Molotov |
DO (Novosibirsk) | | Metallurg (Stalinsk-Kuznetsk) | 8:1 (5:1) | ||||||
Novosibirsk |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Torpedo (Gorkiy) | | Dynamo (Saratov) | 2:0* | 2:0 | |||||
Gorky | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Metallurg (Moscow) | | Dynamo (Kazan) | 3:1 | ||||||
Torpedo (Gorkiy) | | Dynamo (Saratov) | 1:1 aet | ||||||
Gorky | |||||||||
DO (Leningrad) | | Spartak (Ryazan) | 7:0 (3:0) | ||||||
Leningrad Kirov Factory Stadium |
Metallurg (Moscow) | | Izhevsk Factory (Izhevsk) | 3:0 | ||||||
Moscow |
Krasnoye Znamya (Orehovo-Zuevo) | | Dzerzhinets (Kolomna) | 3:1 aet | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Spartak (Noginsk) | | Spartak (Kalinin) | 3:2 | ||||||
Noginsk | |||||||||
Kovrov team (Kovrov) | | Kalinin Factory (Kaliningrad) | 2:1 aet (0:0, 1:1) | ||||||
Kovrov |
Krasnoye Znamya (Orehovo-Zuevo) | | Karbolit (Orehovo-Zuyevo) | 1:0 aet (0:0) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Stroitel (Likino-Dulevo) | | Dzerzhinets (Kolomna) | 0:1 | ||||||
Likino-Dulyovo | |||||||||
Kalinin Factory (Kaliningrad) | | Winner of match Zenit (Tula) - Spartak (Leningrad) | +:- | ||||||
Spartak (Kalinin) | | Spartak (Leningrad Region) | 2:1 aet | ||||||
Kalinin | |||||||||
Spartak (Noginsk) | | Krasnoye Znamya (Ivanovo) | 3:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Lokomotiv (Zaporozhye) | | Spartak (Uzhgorod) | 2:0* | 2:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
Day 0 | |||||||||
Lokomotiv (Zaporozhye) | | Spartak (Uzhgorod) | 1:1 aet | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Avangard (Kramatorsk) | | Torpedo (Kharkov) | +:- | ||||||
Day 15 | |||||||||
23.09 | Austria | | Wiener Sport-Club | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
23.09 | Hochstädt | | Admira | 0:8 | |||||
Wien |
Day 4 | |||||||||
17.09 | Slovan | | Rapid Oberlaa | 2:2 | |||||
Wien Red Star-Platz | |||||||||
18.09 | Vorwärts | | Austria | 0:6 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
18.09 | Admira | | First Vienna | 1:2 | |||||
Wien | |||||||||
18.09 | Wiener Sport-Club | | Sturm | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
18.09 | FC Wien | | FAC | 5:2 | |||||
Wien FC Wien-Platz | |||||||||
18.09 | Gloggnitz | | Rapid Wien | 2:8 | |||||
Gloggnitz | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.09 | Rapid Oberlaa | | Wiener Sport-Club | 2:2 | |||||
Wien | |||||||||
10.09 | First Vienna | | Wacker | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
11.09 | FAC | | Vorwärts | 5:0 | |||||
Wien Jedlesee I | |||||||||
11.09 | Austria | | Slovan | 2:1 | |||||
Wien | |||||||||
11.09 | Sturm | | Admira | 0:1 | |||||
Graz | |||||||||
11.09 | Rapid Wien | | FC Wien | 2:5 | |||||
Wien | |||||||||
Day 2 | |||||||||
03.09 | Slovan | | FAC | 1:2 | |||||
Wien Red Star-Platz | |||||||||
04.09 | Admira | | Rapid Oberlaa | 5:1 | |||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
04.09 | FC Wien | | Gloggnitz | 1:1 | |||||
Wien FC Wien-Platz | |||||||||
04.09 | Wacker | | Sturm | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
04.09 | Wiener Sport-Club | | Austria | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
04.09 | Vorwärts | | Rapid Wien | 3:2 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portsmouth | 42 | 22 | 9 | 11 | 74-38 | 53 | ||
2. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 20 | 13 | 9 | 76-49 | 53 | ||
3. | Sunderland | 42 | 21 | 10 | 11 | 83-62 | 52 | ||
4. | Manchester United | 42 | 18 | 14 | 10 | 69-44 | 50 | ||
5. | Newcastle United | 42 | 19 | 12 | 11 | 77-55 | 50 | ||
6. | Arsenal | 42 | 19 | 11 | 12 | 79-55 | 49 | ||
7. | Blackpool | 42 | 17 | 15 | 10 | 46-35 | 49 | ||
8. | Liverpool | 42 | 17 | 14 | 11 | 64-54 | 48 | ||
9. | Middlesbrough | 42 | 20 | 7 | 15 | 59-48 | 47 | ||
10. | Burnley | 42 | 16 | 13 | 13 | 40-40 | 45 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tottenham Hotspur | 42 | 27 | 7 | 8 | 81-35 | 61 | ||
2. | Sheffield Wednesday | 42 | 18 | 16 | 8 | 67-48 | 52 | ||
3. | Sheffield United | 42 | 19 | 14 | 9 | 68-49 | 52 | ||
4. | Southampton | 42 | 19 | 14 | 9 | 64-48 | 52 | ||
5. | Leeds United | 42 | 17 | 13 | 12 | 54-45 | 47 | ||
6. | Preston North End | 42 | 18 | 9 | 15 | 60-49 | 45 | ||
7. | Hull City | 42 | 17 | 11 | 14 | 64-72 | 45 | ||
8. | Swansea Town | 42 | 17 | 9 | 16 | 53-49 | 43 | ||
9. | Brentford | 42 | 15 | 13 | 14 | 44-49 | 43 | ||
10. | Cardiff City | 42 | 16 | 10 | 16 | 41-44 | 42 |
Day 3 | |||||||||
07.09 | Septemvri | | Marek | 0:1 | |||||
Kyustendil | |||||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
03.09 | Slavia Plovdiv | | Rosstroy | 4:2 | 2:2 | 6:4 | |||
04.09 | Benkovski | | Botev Plovdiv | 0:0 | 1:3 | 1:3 | |||
06.09 | Marek | | Septemvri | 2:0 | 0:2 | 2:2 | |||
Day 2 | |||||||||
25.09 15:30 | Hans Wendler | | Industrie | 2:2 | |||||
25.09 15:30 | Franz Mehring | | Altenburg | 5:2 | |||||
25.09 15:30 | Vorwärts | | Horch | 2:4 | |||||
25.09 15:30 | Waggonbau | | Anker | 3:1 | |||||
25.09 15:30 | Märkische Volksstimme Babelsberg | | Union | 2:0 | |||||
25.09 15:30 | KWU | | Gera Süd | 1:1 | |||||
25.09 15:30 | Friedrichstadt | | Einheit | 1:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
18.09 15:30 | Altenburg | | Hans Wendler | 0:1 | |||||
18.09 15:30 | Horch | | Franz Mehring | 2:0 | |||||
18.09 15:30 | Gera Süd | | Vorwärts | 5:1 | |||||
18.09 15:30 | Industrie | | Waggonbau | 1:2 | |||||
18.09 15:30 | Anker | | Märkische Volksstimme Babelsberg | 1:0 | |||||
18.09 15:30 | Einheit | | KWU | 0:3 | |||||
18.09 15:30 | Union | | Friedrichstadt | 1:4 | |||||
Day 3 | |||||||||
25.09 | Juventus | | Bari | 4:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
25.09 | Bologna | | Pro Patria | 3:1 | |||||
25.09 | Como | | Lazio | 1:0 | |||||
25.09 | Inter | | Atalanta | 3:1 | |||||
25.09 | Novara | | Lucchese | 5:0 | |||||
25.09 | Palermo | | Genoa | 3:2 | |||||
25.09 | Roma | | Padova | 0:1 | |||||
25.09 | Sampdoria | | Torino | 4:0 | |||||
25.09 | Triestina | | Fiorentina | 1:1 | |||||
25.09 | Venezia | | Milan | 1:4 | |||||
Day 2 | |||||||||
18.09 | Lazio | | Juventus | 1:3 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
18.09 | Atalanta | | Sampdoria | 3:1 | |||||
18.09 | Bari | | Bologna | 3:2 | |||||
18.09 | Fiorentina | | Venezia | 5:0 | |||||
18.09 | Genoa | | Roma | 2:1 | |||||
18.09 | Lucchese | | Triestina | 7:2 | |||||
18.09 | Milan | | Como | 1:1 | |||||
18.09 | Padova | | Palermo | 2:1 | |||||
18.09 | Pro Patria | | Inter | 0:3 | |||||
18.09 | Torino | | Novara | 5:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
11.09 | Juventus | | Fiorentina | 5:2 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
11.09 | Bari | | Genoa | 2:0 | |||||
11.09 | Bologna | | Atalanta | 2:6 | |||||
11.09 | Como | | Palermo | 1:0 | |||||
11.09 | Inter | | Padova | 1:1 | |||||
11.09 | Lucchese | | Lazio | 2:2 | |||||
11.09 | Novara | | Triestina | 1:2 | |||||
11.09 | Roma | | Pro Patria | 2:0 | |||||
11.09 | Sampdoria | | Milan | 1:3 | |||||
11.09 | Venezia | | Torino | 0:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
25.09 | Ørn | | Sandefjord | 4:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
17.09 | Sparta | | Fredrikstad | 0:0 | |||||
18.09 | Ørn | | Mjøndalen | 2:0 | |||||
18.09 | Sandefjord | | Strømmen | 1:2 | |||||
18.09 | Skeid | | Ranheim | 0:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
04.09 | Sandefjord | | Skeid | 0:0 | |||||
04.09 | Strømmen | | Sparta | 0:1 | |||||
04.09 | Mjøndalen | | Ranheim | 0:1 | |||||
04.09 | Fredrikstad | | Ørn | 8:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
25.09 | Ogniwo | | ŁKS-Włókniarz | 2:1 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
25.09 | AKS | | Kolejarz Warszawa | 3:0 | |||||
25.09 | Warta | | Polonia | 1:2 | |||||
25.09 | Górnik-Szombierki | | Unia | 1:6 | |||||
25.09 | Lechia | | Kolejarz Poznań | 0:1 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
25.09 16:00 | Legia | | Gwardia | 0:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
Day 17 | |||||||||
18.09 | Kolejarz Poznań | | Ogniwo | 1:2 (1:1) | |||||
Poznań | |||||||||
18.09 | ŁKS-Włókniarz | | Górnik-Szombierki | 5:2 | |||||
18.09 | Unia | | Kolejarz Warszawa | 0:3 | |||||
18.09 | Legia | | Warta | 2:0 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
18.09 | Polonia | | AKS | 2:1 | |||||
18.09 17:00 | Gwardia | | Lechia | 4:0 (3:0) | |||||
Kraków | |||||||||
Day 16 | |||||||||
15.09 | Kolejarz Warszawa | | Legia | 2:1 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
15.09 | Warta | | Kolejarz Poznań | 2:2 | |||||
15.09 | Unia | | AKS | 3:2 | |||||
15.09 | Górnik-Szombierki | | Polonia | 0:3 | |||||
15.09 | Lechia | | ŁKS-Włókniarz | 2:1 (1:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
15.09 17:00 | Ogniwo | | Gwardia | 0:0 | |||||
Kraków | |||||||||
Day 15 | |||||||||
03.09 | Legia | | Unia | 2:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
04.09 | AKS | | Ogniwo | 2:1 (0:1) | |||||
Chorzów | |||||||||
04.09 | Warta | | ŁKS-Włókniarz | 4:4 | |||||
04.09 | Polonia | | Kolejarz Poznań | 2:2 | |||||
04.09 | Lechia | | Górnik-Szombierki | 1:2 (0:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
04.09 17:00 | Gwardia | | Kolejarz Warszawa | 0:3 (0:2) | |||||
Kraków |
Day 9 | |||||||||
25.09 | AIK | | Göteborg | 2:1 | |||||
Solna | |||||||||
25.09 | Degerfors | | Djurgårdens | 2:1 | |||||
Degerfors | |||||||||
25.09 | Elfsborg | | Kalmar | 1:1 | |||||
Borås | |||||||||
25.09 | GAIS | | Jönköpings Södra | 2:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
25.09 | Halmia | | Helsingborgs | 2:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
25.09 | Norrköping | | Malmö | 0:2 | |||||
Norrköping | |||||||||
Day 8 | |||||||||
18.09 | Djurgårdens | | Elfsborg | 2:3 | |||||
Solna | |||||||||
18.09 | Göteborg | | Halmia | 2:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
18.09 | Helsingborgs | | GAIS | 1:2 | |||||
Helsingborg | |||||||||
18.09 | Jönköpings Södra | | Degerfors | 2:2 | |||||
Jönköping | |||||||||
18.09 | Kalmar | | Norrköping | 3:0 | |||||
Kalmar | |||||||||
18.09 | Malmö | | AIK | 3:1 | |||||
Malmö | |||||||||
Day 7 | |||||||||
11.09 | AIK | | Jönköpings Södra | 2:3 | |||||
Solna | |||||||||
11.09 | Elfsborg | | GAIS | 1:1 | |||||
Borås | |||||||||
11.09 | Göteborg | | Malmö | 2:9 | |||||
Göteborg | |||||||||
11.09 | Halmia | | Djurgårdens | 2:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
11.09 | Helsingborgs | | Kalmar | 3:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
11.09 | Norrköping | | Degerfors | 1:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
Day 6 | |||||||||
04.09 | Degerfors | | Halmia | 1:2 | |||||
Degerfors | |||||||||
04.09 | Djurgårdens | | Göteborg | 2:0 | |||||
Solna | |||||||||
04.09 | Elfsborg | | AIK | 0:0 | |||||
Borås | |||||||||
04.09 | GAIS | | Norrköping | 0:5 | |||||
Göteborg | |||||||||
04.09 | Jönköpings Södra | | Helsingborgs | 7:0 | |||||
Jönköping | |||||||||
04.09 | Kalmar | | Malmö | 1:2 | |||||
Kalmar |
10.09 | Queen of the South | | Celtic | 0:2 | |||||
10.09 | Hearts | | East Fife | 0:1 | |||||
10.09 | Motherwell | | Falkirk | 2:2 | |||||
10.09 | Stirling Albion | | Dundee | 2:2 | |||||
10.09 | Raith Rovers | | Hibernian | 0:6 | |||||
10.09 | Rangers | | Partick Thistle | 2:0 | |||||
10.09 | Aberdeen | | St. Mirren | 2:3 | |||||
10.09 | Clyde | | Third Lanark | 0:2 | |||||
17.09 | Aberdeen | | Clyde | 1:1 | |||||
17.09 | Celtic | | Hearts | 3:2 | |||||
17.09 | Third Lanark | | Motherwell | 3:3 | |||||
17.09 | Dundee | | Queen of the South | 3:0 | |||||
17.09 | Falkirk | | Raith Rovers | 1:1 | |||||
17.09 | St. Mirren | | Stirling Albion | 2:0 | |||||
24.09 | Rangers | | Celtic | 4:0 | |||||
24.09 | Raith Rovers | | East Fife | 4:4 | |||||
24.09 | Stirling Albion | | Falkirk | 3:2 | |||||
24.09 | Aberdeen | | Dundee | 2:2 | |||||
24.09 | Hearts | | Hibernian | 5:2 | |||||
24.09 | Clyde | | Partick Thistle | 4:1 | |||||
24.09 | Motherwell | | St. Mirren | 2:2 | |||||
24.09 | Queen of the South | | Third Lanark | 4:1 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.09 | Dunfermline Athletic | | Airdrieonians | 0:0 | 4:3 | 4:3 | |||
21.09 | Cowdenbeath | | Rangers | 1:3 aet | 3:2 | 4:5 | |||
21.09 | East Fife | | Forfar Athletic | 5:1 | 3:1 | 8:2 | |||
21.09 | Hibernian | | Partick Thistle | 4:0 | 2:4 | 6:4 | |||
Day 1 | |||||||||
17.09 | Airdrieonians | | Dunfermline Athletic | 3:4 | |||||
17.09 | Forfar Athletic | | East Fife | 1:3 | |||||
17.09 | Partick Thistle | | Hibernian | 4:2 | |||||
17.09 | Rangers | | Cowdenbeath | 2:3 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Aberdeen | | Rangers | 1:1 | |||||
03.09 | Celtic | | St. Mirren | 4:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Hibernian | | Queen of the South | 5:3 | |||||
03.09 | Third Lanark | | Falkirk | 3:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Motherwell | | Clyde | 1:1 | |||||
03.09 | Partick Thistle | | Dundee | 4:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | East Fife | | Hearts | 4:3 | |||||
03.09 | Stirling Albion | | Raith Rovers | 4:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Albion Rovers | | Forfar Athletic | 2:2 | |||||
03.09 | Stenhousemuir | | Hamilton Academical | 3:0 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Forfar Athletic | 6 | 3 | 2 | 1 | 12-9 | 8 | ||
2. | Stenhousemuir | 6 | 2 | 3 | 1 | 10-6 | 7 | ||
3. | Albion Rovers | 6 | 2 | 3 | 1 | 9-8 | 7 | ||
4. | Hamilton Academical | 6 | 0 | 2 | 4 | 1-9 | 2 |
Day 6 | |||||||||
03.09 | Dumbarton | | Airdrieonians | 0:4 | |||||
03.09 | Dundee United | | Arbroath | 4:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Cowdenbeath | | Ayr United | 2:0 | |||||
03.09 | Morton | | Alloa Athletic | 7:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Kilmarnock | | Dunfermline Athletic | 2:4 | |||||
03.09 | St. Johnstone | | Queen's Park | 2:3 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dunfermline Athletic | 6 | 5 | 0 | 1 | 17-7 | 10 | ||
2. | Queen's Park | 6 | 3 | 0 | 3 | 8-9 | 6 | ||
3. | St. Johnstone | 6 | 2 | 0 | 4 | 9-13 | 4 | ||
4. | Kilmarnock | 6 | 2 | 0 | 4 | 10-15 | 4 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Racing Club | 34 | 21 | 7 | 6 | 87-47 | 49 | ||
2. | River Plate | 34 | 18 | 7 | 9 | 71-36 | 43 | ||
3. | Platense | 34 | 16 | 11 | 7 | 68-48 | 43 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 34 | 17 | 8 | 9 | 72-62 | 42 | ||
5. | Newell's Old Boys | 34 | 15 | 11 | 8 | 61-50 | 41 | ||
6. | Estudiantes | 34 | 13 | 12 | 9 | 53-54 | 38 | ||
7. | Vélez Sársfield | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-52 | 35 | ||
8. | Chacarita Juniors | 34 | 14 | 5 | 15 | 57-61 | 33 | ||
8. | Independiente | 34 | 12 | 9 | 13 | 65-72 | 33 | ||
10. | Banfield | 34 | 11 | 10 | 13 | 70-77 | 32 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |