Football matches in November 1941 |
16.11 | Germany | | Denmark | 1:1 (1:0) | |||||
Dresden | |||||||||
16.11 | Switzerland | | Hungary | 1:2 (0:1) | |||||
Zürich |
Day 30 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Profsoyuzy-2 | -:- | ||||||
Kiev | |||||||||
Zenit | | Dynamo Minsk | -:- | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Moscow | -:- | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Spartak Moscow | | Dynamo Leningrad | -:- | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak Odessa | | Spartak Kharkov | -:- | ||||||
Odesa | |||||||||
Stakhanovets | | Spartak Leningrad | -:- | ||||||
Stalino | |||||||||
Krasnaya Armiya | | Profsoyuzy-1 | -:- | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Spartak Leningrad | -:- | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Minsk | -:- | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Krasnaya Armiya | -:- | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Spartak Odessa | | Spartak Moscow | -:- | ||||||
Odesa | |||||||||
Stakhanovets | | Zenit | -:- | ||||||
Stalino | |||||||||
Traktor | | Profsoyuzy-2 | -:- | ||||||
Stalingrad | |||||||||
Profsoyuzy-1 | | Spartak Kharkov | -:- | ||||||
Moscow |
Day 9 | |||||||||
23.11 | Wacker | | Vienna | 2:3 | |||||
23.11 | Austria | | FC Wien | 4:0 | |||||
23.11 | Wiener Sport-Club | | Admira | 3:2 | |||||
23.11 | FAC | | Post | 6:5 | |||||
23.11 | Rapid | | Sturm | 8:1 | |||||
Day 8 | |||||||||
16.11 | Wiener Sport-Club | | FC Wien | 1:2 | |||||
16.11 | Post | | Austria | 1:5 | |||||
16.11 | Vienna | | Admira | 5:4 | |||||
16.11 | Wacker | | Rapid | 2:0 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
30.11 | Sturm | | FAC | 3:0 | |||||
Day 7 | |||||||||
02.11 | Admira | | Post | 6:2 | |||||
02.11 | FAC | | Wacker | 4:4 | |||||
02.11 | Rapid | | FC Wien | 0:4 | |||||
Wien | |||||||||
02.11 | Vienna | | Austria | 1:1 | |||||
02.11 | Wiener Sport-Club | | Sturm | 8:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
08.11 | FAC | | Admira | 2:3 | |||||
Day 3 | |||||||||
30.11 | Vienna | | FC Wien | 0:4 | |||||
30.11 | Austria | | Admira | 0:7 | |||||
Day 6 | |||||||||
30.11 | Genoa | | Atalanta | 1:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
30.11 | Juventus | | Venezia | 0:0 | |||||
Torino | |||||||||
30.11 | Ambrosiana-Inter | | Fiorentina | 0:1 | |||||
30.11 | Bologna | | Triestina | 2:0 | |||||
30.11 | Livorno | | Lazio | 2:1 | |||||
30.11 | Modena | | Liguria | 1:1 | |||||
30.11 | Napoli | | Torino | 0:0 | |||||
30.11 | Roma | | Milan | 2:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
23.11 | Atalanta | | Juventus | 2:3 (1:2) | |||||
Bergamo | |||||||||
23.11 | Venezia | | Bologna | 1:0 (0:0) | |||||
Venezia | |||||||||
23.11 | Fiorentina | | Roma | 2:2 | |||||
23.11 | Lazio | | Ambrosiana-Inter | 2:2 | |||||
23.11 | Liguria | | Livorno | 4:2 | |||||
23.11 | Milan | | Genoa | 3:0 | |||||
23.11 | Torino | | Modena | 2:0 | |||||
23.11 | Triestina | | Napoli | 1:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
16.11 | Bologna | | Atalanta | 4:0 (2:0) | |||||
Bologna | |||||||||
16.11 | Juventus | | Milan | 3:2 (3:0) | |||||
Torino | |||||||||
16.11 | Napoli | | Venezia | 1:1 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
16.11 | Ambrosiana-Inter | | Liguria | 2:1 | |||||
16.11 | Genoa | | Roma | 2:0 | |||||
16.11 | Lazio | | Fiorentina | 1:1 | |||||
16.11 | Livorno | | Torino | 1:1 | |||||
16.11 | Modena | | Triestina | 0:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
09.11 | Atalanta | | Napoli | 5:1 (5:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
09.11 | Roma | | Juventus | 2:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
09.11 | Venezia | | Modena | 3:1 (2:0) | |||||
Venezia | |||||||||
09.11 | Fiorentina | | Genoa | 2:0 | |||||
09.11 | Liguria | | Lazio | 4:1 | |||||
09.11 | Milan | | Bologna | 2:0 | |||||
09.11 | Torino | | Ambrosiana-Inter | 1:1 | |||||
09.11 | Triestina | | Livorno | 5:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
02.11 | Juventus | | Genoa | 1:1 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
02.11 | Livorno | | Venezia | 1:1 (1:0) | |||||
Livorno | |||||||||
02.11 | Modena | | Atalanta | 2:0 (1:0) | |||||
Modena | |||||||||
02.11 | Ambrosiana-Inter | | Triestina | 1:1 | |||||
02.11 | Bologna | | Roma | 1:2 | |||||
02.11 | Lazio | | Torino | 4:1 | |||||
02.11 | Liguria | | Fiorentina | 1:1 | |||||
02.11 | Napoli | | Milan | 2:1 | |||||
Day 12 | |||||||||
02.11 | Göteborg | | Helsingborgs | 2:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
02.11 | Landskrona | | Reymersholms | 3:1 | |||||
Landsknona | |||||||||
02.11 | Malmö | | Sandvikens | 2:3 | |||||
Malmö |
Day 10 | |||||||||
09.11 | AIK | | GAIS | 2:2 | |||||
Solna | |||||||||
09.11 | Degerfors | | Elfsborg | 3:1 | |||||
Degerfors | |||||||||
09.11 | Norrköping | | Landskrona | 5:1 | |||||
Norrköping |
Day 30 | |||||||||
15.11 | Newell's Old Boys | | Lanús | 9:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
09.11 | River Plate | | Huracán | 3:3 aet | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Independiente | 34 | 27 | 2 | 5 | 103-37 | 56 | ||
2. | River Plate | 34 | 23 | 4 | 7 | 100-43 | 50 | ||
3. | Huracán | 34 | 23 | 4 | 7 | 97-56 | 50 | ||
4. | Newell's Old Boys | 34 | 17 | 9 | 8 | 77-44 | 43 | ||
5. | San Lorenzo de Almagro | 34 | 19 | 4 | 11 | 85-55 | 42 | ||
6. | Boca Juniors | 34 | 17 | 6 | 11 | 63-40 | 40 | ||
7. | Racing Club | 34 | 16 | 6 | 12 | 75-54 | 38 | ||
8. | Chacarita Juniors | 34 | 14 | 6 | 14 | 61-54 | 34 | ||
9. | Estudiantes | 34 | 14 | 6 | 14 | 71-65 | 34 | ||
10. | Vélez Sársfield | 34 | 14 | 6 | 14 | 56-66 | 34 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |