Football matches in October 1937 |
Day 1 | |||||||||
10.10 | Poland | | Yugoslavia | 4:0 (2:0) | |||||
Warszawa |
Austria | | Hungary | 1:2 (0:1) | ||||||
Wien | |||||||||
Czechoslovakia | | Austria | 2:1 (0:1) | ||||||
Praha | |||||||||
Switzerland | | Italy | 2:2 (2:1) | ||||||
Genève |
03.10 | Czechoslovakia | | Yugoslavia | 5:4 (3:1) | |||||
Praha | |||||||||
10.10 | France | | Switzerland | 2:1 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
10.10 | Poland | | Latvia | 2:1 (0:0) | |||||
Katowice Stadion Pogoni | |||||||||
13.10 | Czechoslovakia | | Latvia | 4:0 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
24.10 | Germany | | Norway | 3:0 (2:0) | |||||
Berlin | |||||||||
31.10 | Netherlands | | France | 2:3 (0:1) | |||||
Amsterdam |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
24.10 | Lazio | | Ferencváros | 4:5 (4:3) | 2:4 (1:1) | 6:9 | |||
Roma |
Day 18 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Leningrad | 1:3 (0:2) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
CDKA | | Dynamo Moscow | 1:5 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 17 | |||||||||
Dynamo Kiev | | CDKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Lokomotiv | | Spartak | 1:2 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Metallurg | | Dynamo Moscow | 0:3 (0:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Krasnaya Zarya | 3:0 (2:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Metallurg | | Spartak | 1:3 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Kiev | 5:3 (1:2) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 14 | |||||||||
Krasnaya Zarya | | CDKA | 3:0 (2:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 13 | |||||||||
CDKA | | Lokomotiv | 0:2 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Spartak | 1:1 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Day 12 | |||||||||
Krasnaya Zarya | | Dynamo Moscow | 0:3 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | CDKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 11 | |||||||||
Lokomotiv | | Dynamo Leningrad | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 10 | |||||||||
CDKA | | Spartak | 2:2 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Tbilisi |
Day 14 | |||||||||
11.10 | Stalinets Leningrad | | Dynamo Kazan | 2:0 (1:0) | |||||
Leningrad Red SportInternational Stadium | |||||||||
11.10 | Stalinets Moscow | | Temp | 1:0 | |||||
12.10 | Spartak | | Dynamo Rostov-on-Don | 0:1 | |||||
Day 13 | |||||||||
05.10 03:00 | Dynamo Kazan | | Torpedo | 1:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
07.10 | Stalinets Moscow | | Spartak | 0:2 | |||||
08.10 | Stalinets Leningrad | | Dynamo Rostov-on-Don | 2:0 (1:0) | |||||
Leningrad Red SportInternational Stadium | |||||||||
Day 12 | |||||||||
01.10 | Stalinets Moscow | | Stalinets Leningrad | 5:4 (3:4) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 10 | |||||||||
18.10 03:00 | Torpedo | | Stalinets Leningrad | 2:2 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 7 | |||||||||
28.10 | First Vienna | | Favoritner AC | 7:0 | |||||
Wien | |||||||||
31.10 | Wiener Sport-Club | | Admira | 2:4 | |||||
Wien | |||||||||
31.10 | FC Wien | | Austria | 4:2 | |||||
Wien | |||||||||
31.10 | Wacker | | Simmering | 5:2 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
31.10 | FAC | | Rapid | 1:2 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Day 6 | |||||||||
17.10 | Admira | | FC Wien | 6:2 | |||||
Wien | |||||||||
17.10 | Favoritner AC | | Wiener Sport-Club | 0:4 | |||||
Wien | |||||||||
17.10 | Austria | | First Vienna | 1:1 | |||||
Wien | |||||||||
17.10 | FAC | | Simmering | 5:0 | |||||
Wien Jedlesee I | |||||||||
17.10 | Rapid | | Wacker | 3:3 | |||||
Wien | |||||||||
Day 5 | |||||||||
03.10 | FC Wien | | Favoritner AC | 3:4 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
03.10 | Wiener Sport-Club | | First Vienna | 3:3 | |||||
Wien | |||||||||
03.10 | Wacker | | FAC | 1:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
03.10 | Simmering | | Austria | 0:2 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
03.10 | Rapid | | Admira | 5:3 | |||||
Wien |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal | 42 | 21 | 10 | 11 | 77-44 | 52 | ||
2. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 20 | 11 | 11 | 72-49 | 51 | ||
3. | Preston North End | 42 | 16 | 17 | 9 | 64-44 | 49 | ||
4. | Charlton Athletic | 42 | 16 | 14 | 12 | 65-51 | 46 | ||
5. | Middlesbrough | 42 | 19 | 8 | 15 | 72-65 | 46 | ||
6. | Brentford | 42 | 18 | 9 | 15 | 69-59 | 45 | ||
7. | Bolton Wanderers | 42 | 15 | 15 | 12 | 64-60 | 45 | ||
8. | Sunderland | 42 | 14 | 16 | 12 | 55-57 | 44 | ||
9. | Leeds United | 42 | 14 | 15 | 13 | 64-69 | 43 | ||
10. | Chelsea | 42 | 14 | 13 | 15 | 65-65 | 41 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Aston Villa | 42 | 25 | 7 | 10 | 73-35 | 57 | ||
2. | Manchester United | 42 | 22 | 9 | 11 | 82-50 | 53 | ||
3. | Sheffield United | 42 | 22 | 9 | 11 | 73-56 | 53 | ||
4. | Coventry City | 42 | 20 | 12 | 10 | 66-45 | 52 | ||
5. | Tottenham Hotspur | 42 | 19 | 6 | 17 | 76-54 | 44 | ||
6. | Burnley | 42 | 17 | 10 | 15 | 54-54 | 44 | ||
7. | Bradford Park Avenue | 42 | 17 | 9 | 16 | 69-56 | 43 | ||
8. | Fulham | 42 | 16 | 11 | 15 | 61-57 | 43 | ||
9. | West Ham United | 42 | 14 | 14 | 14 | 53-52 | 42 | ||
10. | Bury | 42 | 18 | 5 | 19 | 63-60 | 41 |
Day 9 | |||||||||
31.10 | La Gantoise | | Standard | 3:1 | |||||
Day 8 | |||||||||
24.10 | Standard | | Lierse | 8:2 | |||||
Day 7 | |||||||||
17.10 | Daring | | Standard | 2:2 | |||||
Day 6 | |||||||||
10.10 | Standard | | Antwerp | 1:2 | |||||
Day 5 | |||||||||
03.10 | Union Saint-Gilloise | | Standard | 5:1 | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.10 | Levski Sofia | | Levski Ruse | 3:0 | 3:0 | ||||
Day 1 | |||||||||
03.10 | Levski Sofia | | Levski Ruse | 1:1 | |||||
Day 7 | |||||||||
24.10 | Atalanta | | Lucchese | 1:0 (0:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
24.10 | Fiorentina | | Juventus | 1:1 (0:1) | |||||
Firenze | |||||||||
24.10 | Ambrosiana-Inter | | Napoli | 2:1 | |||||
24.10 | Bologna | | Roma | 2:0 | |||||
24.10 | Genoa | | Triestina | 2:2 | |||||
24.10 | Lazio | | Bari | 3:1 | |||||
24.10 | Livorno | | Milan | 1:2 | |||||
24.10 | Torino | | Liguria | 3:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
17.10 | Atalanta | | Roma | 0:2 (0:2) | |||||
Bergamo | |||||||||
17.10 | Ambrosiana-Inter | | Milan | 2:1 | |||||
17.10 | Bari | | Livorno | 1:1 | |||||
17.10 | Lazio | | Bologna | 2:0 | |||||
17.10 | Liguria | | Genoa | 0:1 | |||||
17.10 | Lucchese | | Juventus | 0:0 | |||||
17.10 | Napoli | | Fiorentina | 3:0 | |||||
17.10 | Torino | | Triestina | 1:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
10.10 | Juventus | | Napoli | 2:1 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
10.10 | Livorno | | Atalanta | 1:1 (1:1) | |||||
Livorno | |||||||||
10.10 | Bologna | | Ambrosiana-Inter | 1:0 | |||||
10.10 | Fiorentina | | Bari | 1:1 | |||||
10.10 | Genoa | | Torino | 2:1 | |||||
10.10 | Milan | | Lazio | 2:2 | |||||
10.10 | Roma | | Lucchese | 5:0 | |||||
10.10 | Triestina | | Liguria | 1:0 | |||||
Day 4 | |||||||||
03.10 | Atalanta | | Triestina | 0:3 (0:2) | |||||
Bergamo | |||||||||
03.10 | Lazio | | Roma | 1:1 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
03.10 | Torino | | Juventus | 1:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
03.10 | Ambrosiana-Inter | | Fiorentina | 5:1 | |||||
03.10 | Bari | | Genoa | 2:0 | |||||
03.10 | Liguria | | Bologna | 0:0 | |||||
03.10 | Lucchese | | Livorno | 1:1 | |||||
03.10 | Napoli | | Milan | 1:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
03.10 | Cracovia | | Garbarnia | 1:0 | |||||
03.10 | Ruch Hajduki Wielkie | | Pogoń | 3:2 | |||||
03.10 | Warta | | Wisła | 3:2 | |||||
17.10 | Pogoń | | Cracovia | 2:0 | |||||
17.10 | ŁKS | | Wisła | 2:0 | |||||
17.10 | Garbarnia | | Warszawianka | 5:2 | |||||
24.10 | Cracovia | | Ruch Hajduki Wielkie | 4:2 | |||||
24.10 | Warta | | ŁKS | 7:0 | |||||
24.10 | Pogoń | | Wisła | 1:0 | |||||
31.10 | Warszawianka | | Warta | 3:2 | |||||
Day 14 | |||||||||
03.10 | Landskrona | | Malmö | 0:0 | |||||
Landsknona | |||||||||
Day 12 | |||||||||
31.10 | AIK | | Elfsborg | 4:1 | |||||
Solna | |||||||||
31.10 | Gårda | | Brage | 1:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
31.10 | Malmö | | Sandvikens | 0:3 | |||||
Malmö | |||||||||
31.10 | Sleipner | | Helsingborgs | 1:0 | |||||
Norrköping |
Day 11 | |||||||||
24.10 | Brage | | GAIS | 0:1 | |||||
Borlänge | |||||||||
24.10 | Göteborg | | Malmö | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
24.10 | Helsingborgs | | AIK | 0:3 | |||||
Helsingborg | |||||||||
24.10 | Landskrona | | Elfsborg | 1:0 | |||||
Landsknona | |||||||||
24.10 | Sandvikens | | Sleipner | 0:2 | |||||
Sandviken | |||||||||
Day 10 | |||||||||
17.10 | AIK | | Brage | 2:2 | |||||
Solna | |||||||||
17.10 | Elfsborg | | Göteborg | 3:0 | |||||
Borås | |||||||||
17.10 | Gårda | | Sleipner | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
17.10 | Helsingborgs | | Sandvikens | 2:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
17.10 | Malmö | | GAIS | 1:0 | |||||
Malmö | |||||||||
17.10 | Örgryte | | Landskrona | 2:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 9 | |||||||||
10.10 | Brage | | Elfsborg | 1:1 | |||||
Borlänge | |||||||||
10.10 | GAIS | | AIK | 0:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
10.10 | Landskrona | | Örgryte | 2:0 | |||||
Landsknona | |||||||||
10.10 | Malmö | | Göteborg | 2:0 | |||||
Malmö | |||||||||
10.10 | Sandvikens | | Helsingborgs | 2:0 | |||||
Sandviken | |||||||||
10.10 | Sleipner | | Gårda | 3:2 | |||||
Norrköping |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 34 | 27 | 4 | 3 | 106-43 | 58 | ||
2. | Independiente | 34 | 25 | 2 | 7 | 106-54 | 52 | ||
3. | Boca Juniors | 34 | 20 | 5 | 9 | 101-57 | 45 | ||
4. | Racing Club | 34 | 16 | 8 | 10 | 87-65 | 40 | ||
5. | Vélez Sársfield | 34 | 18 | 4 | 12 | 63-58 | 40 | ||
6. | San Lorenzo de Almagro | 34 | 15 | 9 | 10 | 70-62 | 39 | ||
7. | Huracán | 34 | 17 | 4 | 13 | 82-62 | 38 | ||
8. | Gimnasia y Esgrima | 34 | 16 | 5 | 13 | 68-60 | 37 | ||
9. | Ferro Carril Oeste | 34 | 15 | 5 | 14 | 78-79 | 35 | ||
10. | Estudiantes | 34 | 13 | 8 | 13 | 63-64 | 34 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |