Football matches in September 1937 |
Austria | | Switzerland | 4:3 (4:2) | ||||||
Wien | |||||||||
Hungary | | Czechoslovakia | 8:3 (2:2) | ||||||
Budapest |
Day 1 | |||||||||
12.09 | Ferencváros | | Lazio | 4:2 (1:1) | |||||
Budapest |
Day 18 | |||||||||
Spartak | | Krasnaya Zarya | 2:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Lokomotiv | | Metallurg | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 16 | |||||||||
Lokomotiv | | Krasnaya Zarya | 0:2 (0:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Leningrad | | CDKA | 2:3 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 15 | |||||||||
Metallurg | | Krasnaya Zarya | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Leningrad | 1:1 (0:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Moscow | | Lokomotiv | 1:2 (1:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Spartak | 1:0 (0:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 14 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Moscow | 2:2 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Spartak | 0:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Metallurg | 4:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 13 | |||||||||
Krasnaya Zarya | | Dynamo Leningrad | 0:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Dynamo Moscow | 0:4 (0:2) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Day 12 | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Metallurg | 1:1 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Lokomotiv | | Dynamo Kiev | 2:2 (2:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 11 | |||||||||
CDKA | | Metallurg | 0:3 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Krasnaya Zarya | | Dynamo Kiev | 2:6 (0:3) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Spartak | | Dynamo Moscow | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 10 | |||||||||
Metallurg | | Dynamo Kiev | 0:2 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Moscow | | Dynamo Leningrad | 2:2 (2:2) | ||||||
Moscow |
Day 9 | |||||||||
Krasnaya Zarya | | Spartak | 0:2 (0:2) | ||||||
Leningrad | |||||||||
CDKA | | Dynamo Tbilisi | 2:5 (1:4) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Krasnaya Zarya | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dynamo Moscow | | Spartak | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 7 | |||||||||
CDKA | | Dynamo Leningrad | 0:3 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 4 | |||||||||
Lokomotiv | | CDKA | 1:2 (1:1) | ||||||
Kramatorsk | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Lokomotiv | | Dynamo Tbilisi | 3:2 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak | | CDKA | 2:0 (2:0) | ||||||
Moscow |
Day 12 | |||||||||
28.09 03:00 | Torpedo | | Spartak | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
30.09 | Dynamo Rostov-on-Don | | Temp | 0:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
24.09 03:00 | Torpedo | | Dynamo Rostov-on-Don | 1:4 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
24.09 17:00 | Stalinets Leningrad | | Spartak | 0:2 (0:1) | |||||
Leningrad Red SportInternational Stadium | |||||||||
26.09 | Dynamo Kazan | | Temp | 1:0 | |||||
Day 10 | |||||||||
17.09 | Temp | | Spartak | 3:2 | |||||
19.09 | Torpedo | | Stalinets Leningrad | 1:3 | |||||
20.09 | Dynamo Kazan | | Stalinets Moscow | 1:2 | |||||
Day 9 | |||||||||
11.09 | Dynamo Rostov-on-Don | | Dynamo Kazan | 2:0 | |||||
13.09 | Temp | | Stalinets Leningrad | 2:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
13.09 | Torpedo | | Stalinets Moscow | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 8 | |||||||||
05.09 | Dynamo Rostov-on-Don | | Stalinets Moscow | 3:1 | |||||
05.09 03:00 | Temp | | Torpedo | 0:1 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
07.09 | Spartak | | Dynamo Kazan | 2:0 | |||||
Day 9 | |||||||||
24.09 | Dynamo Odessa | | Dynamo Dnepropetrovsk | 2:4 (1:3) | |||||
Odesa | |||||||||
24.09 | Traktor | | Dynamo Gorkiy | 8:0 | |||||
24.09 | Spartak | | Lokomotiv Kiev | 3:0 | |||||
29.09 | Selmash | | Stakhanovets | 3:3 | |||||
Kharkiv | |||||||||
30.09 | Dynamo Kharkov | | Lokomotiv Tbilisi | 3:5 | |||||
Day 8 | |||||||||
17.09 | Lokomotiv Kiev | | Selmash | 4:1 | |||||
18.09 | Stakhanovets | | Traktor | 0:0 | |||||
Stalino | |||||||||
18.09 | Dynamo Dnepropetrovsk | | Dynamo Kharkov | 0:2 | |||||
18.09 | Dynamo Gorkiy | | Dynamo Odessa | 0:6 (0:4) | |||||
19.09 | Lokomotiv Tbilisi | | Spartak | 6:2 | |||||
Day 7 | |||||||||
11.09 | Spartak | | Dynamo Dnepropetrovsk | 1:2 | |||||
12.09 | Dynamo Odessa | | Stakhanovets | 5:1 (3:0) | |||||
Odesa | |||||||||
12.09 | Lokomotiv Tbilisi | | Lokomotiv Kiev | 2:6 | |||||
12.09 | Dynamo Kharkov | | Dynamo Gorkiy | 4:2 | |||||
13.09 | Traktor | | Selmash | 3:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
05.09 | Selmash | | Dynamo Odessa | 2:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
06.09 | Lokomotiv Kiev | | Traktor | 2:0 | |||||
06.09 | Dynamo Dnepropetrovsk | | Lokomotiv Tbilisi | 4:2 | |||||
06.09 | Dynamo Gorkiy | | Spartak | 1:3 | |||||
07.09 | Stakhanovets | | Dynamo Kharkov | 5:3 (0:1) | |||||
Stalino |
Day 4 | |||||||||
26.09 | Admira | | Simmering | 4:2 | |||||
Wien | |||||||||
26.09 | First Vienna | | FC Wien | 3:3 | |||||
Wien | |||||||||
26.09 | Wiener Sport-Club | | Wacker | 1:2 | |||||
Wien | |||||||||
26.09 | Austria | | FAC | 2:0 | |||||
Wien | |||||||||
26.09 | Favoritner AC | | Rapid | 0:3 | |||||
Wien | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18.09 | Simmering | | Favoritner AC | 6:2 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
21.09 | FAC | | Admira | 3:0 | |||||
Wien Jedlesee I | |||||||||
22.09 | FC Wien | | Wiener Sport-Club | 2:4 | |||||
Wien | |||||||||
22.09 | Rapid | | First Vienna | 2:0 | |||||
Wien | |||||||||
29.09 | Wacker | | Austria | 2:3 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Day 2 | |||||||||
04.09 | Favoritner AC | | FAC | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
04.09 | First Vienna | | Simmering | 2:0 | |||||
Wien | |||||||||
04.09 | FC Wien | | Wacker | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
05.09 | Admira | | Austria | 1:3 | |||||
Wien | |||||||||
05.09 | Wiener Sport-Club | | Rapid | 2:1 | |||||
Wien |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal | 42 | 21 | 10 | 11 | 77-44 | 52 | ||
2. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 20 | 11 | 11 | 72-49 | 51 | ||
3. | Preston North End | 42 | 16 | 17 | 9 | 64-44 | 49 | ||
4. | Charlton Athletic | 42 | 16 | 14 | 12 | 65-51 | 46 | ||
5. | Middlesbrough | 42 | 19 | 8 | 15 | 72-65 | 46 | ||
6. | Brentford | 42 | 18 | 9 | 15 | 69-59 | 45 | ||
7. | Bolton Wanderers | 42 | 15 | 15 | 12 | 64-60 | 45 | ||
8. | Sunderland | 42 | 14 | 16 | 12 | 55-57 | 44 | ||
9. | Leeds United | 42 | 14 | 15 | 13 | 64-69 | 43 | ||
10. | Chelsea | 42 | 14 | 13 | 15 | 65-65 | 41 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Aston Villa | 42 | 25 | 7 | 10 | 73-35 | 57 | ||
2. | Manchester United | 42 | 22 | 9 | 11 | 82-50 | 53 | ||
3. | Sheffield United | 42 | 22 | 9 | 11 | 73-56 | 53 | ||
4. | Coventry City | 42 | 20 | 12 | 10 | 66-45 | 52 | ||
5. | Tottenham Hotspur | 42 | 19 | 6 | 17 | 76-54 | 44 | ||
6. | Burnley | 42 | 17 | 10 | 15 | 54-54 | 44 | ||
7. | Bradford Park Avenue | 42 | 17 | 9 | 16 | 69-56 | 43 | ||
8. | Fulham | 42 | 16 | 11 | 15 | 61-57 | 43 | ||
9. | West Ham United | 42 | 14 | 14 | 14 | 53-52 | 42 | ||
10. | Bury | 42 | 18 | 5 | 19 | 63-60 | 41 |
Day 3 | |||||||||
26.09 | Bologna | | Atalanta | 2:1 (2:0) | |||||
Bologna | |||||||||
26.09 | Juventus | | Bari | 3:1 (2:1) | |||||
Torino | |||||||||
26.09 | Genoa | | Fiorentina | 1:0 | |||||
26.09 | Livorno | | Liguria | 2:3 | |||||
26.09 | Lucchese | | Lazio | 0:0 | |||||
26.09 | Milan | | Torino | 0:1 | |||||
26.09 | Roma | | Napoli | 2:1 | |||||
26.09 | Triestina | | Ambrosiana-Inter | 1:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
19.09 | Atalanta | | Juventus | 0:1 (0:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
19.09 | Ambrosiana-Inter | | Livorno | 3:1 | |||||
19.09 | Bari | | Milan | 2:3 | |||||
19.09 | Fiorentina | | Bologna | 2:1 | |||||
19.09 | Lazio | | Genoa | 2:1 | |||||
19.09 | Liguria | | Roma | 1:1 | |||||
19.09 | Napoli | | Triestina | 3:0 | |||||
19.09 | Torino | | Lucchese | 3:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
12.09 | Genoa | | Atalanta | 0:0 | |||||
Genova | |||||||||
12.09 | Juventus | | Livorno | 2:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
12.09 | Bari | | Torino | 0:0 | |||||
12.09 | Bologna | | Napoli | 3:2 | |||||
12.09 | Lucchese | | Ambrosiana-Inter | 3:3 | |||||
12.09 | Milan | | Liguria | 2:1 | |||||
12.09 | Roma | | Fiorentina | 4:0 | |||||
12.09 | Triestina | | Lazio | 0:0 | |||||
Day 1 | |||||||||
05.09 | Cracovia | | Wisła | 1:0 | |||||
05.09 | Ruch Hajduki Wielkie | | Garbarnia | 8:1 | |||||
05.09 | Pogoń | | Warta | 6:0 | |||||
05.09 | ŁKS | | AKS | 2:0 | |||||
19.09 | Warta | | Garbarnia | 3:1 | |||||
19.09 | Wisła | | Ruch Hajduki Wielkie | 2:2 | |||||
19.09 | Warszawianka | | ŁKS | 2:1 | |||||
26.09 | AKS | | Warta | 5:0 | |||||
26.09 | Warszawianka | | Pogoń | 4:1 | |||||
26.09 | ŁKS | | Ruch Hajduki Wielkie | 4:3 | |||||
26.09 | Garbarnia | | Wisła | 2:0 | |||||
Day 8 | |||||||||
26.09 | AIK | | Landskrona | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
26.09 | Brage | | Örgryte | 2:1 | |||||
Borlänge | |||||||||
26.09 | Gårda | | Elfsborg | 1:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
26.09 | Göteborg | | Sleipner | 5:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
26.09 | Helsingborgs | | Malmö | 2:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
26.09 | Sandvikens | | GAIS | 5:2 | |||||
Sandviken | |||||||||
Day 7 | |||||||||
12.09 | AIK | | Helsingborgs | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
12.09 | Elfsborg | | Sandvikens | 1:0 | |||||
Borås | |||||||||
12.09 | GAIS | | Brage | 0:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
12.09 | Landskrona | | Gårda | 3:1 | |||||
Landsknona | |||||||||
12.09 | Sleipner | | Göteborg | 1:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
12.09 | Örgryte | | Malmö | 1:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 6 | |||||||||
05.09 | Elfsborg | | GAIS | 2:1 | |||||
Borås | |||||||||
05.09 | Göteborg | | AIK | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
05.09 | Helsingborgs | | Örgryte | 3:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
05.09 | Malmö | | Brage | 1:2 | |||||
Malmö | |||||||||
05.09 | Sandvikens | | Landskrona | 1:0 | |||||
Sandviken |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 34 | 27 | 4 | 3 | 106-43 | 58 | ||
2. | Independiente | 34 | 25 | 2 | 7 | 106-54 | 52 | ||
3. | Boca Juniors | 34 | 20 | 5 | 9 | 101-57 | 45 | ||
4. | Racing Club | 34 | 16 | 8 | 10 | 87-65 | 40 | ||
5. | Vélez Sársfield | 34 | 18 | 4 | 12 | 63-58 | 40 | ||
6. | San Lorenzo de Almagro | 34 | 15 | 9 | 10 | 70-62 | 39 | ||
7. | Huracán | 34 | 17 | 4 | 13 | 82-62 | 38 | ||
8. | Gimnasia y Esgrima | 34 | 16 | 5 | 13 | 68-60 | 37 | ||
9. | Ferro Carril Oeste | 34 | 15 | 5 | 14 | 78-79 | 35 | ||
10. | Estudiantes | 34 | 13 | 8 | 13 | 63-64 | 34 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
18:45 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
0:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
3:2 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
5:0 | |
5:0 | |
0:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |