Football matches in September 1933 |
Day 1 | |||||||||
24.09 | Yugoslavia | | Switzerland | 2:2 (0:0) | |||||
Belgrade |
Hungary | | Switzerland | 3:0 (1:0) | ||||||
Budapest |
05.09 | Lithuania | | Estonia | 0:5 (0:3) | |||||
Kaunas | |||||||||
10.09 | Poland | | Yugoslavia | 4:3 (1:2) | |||||
Warszawa | |||||||||
17.09 | Czechoslovakia | | Austria | 3:3 (1:2) | |||||
Praha |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
08.09 | Austria Wien | | Ambrosiana-Inter | 3:1 (1:0) | 1:2 (0:2) | 4:3 | |||
Wien | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.09 | Ambrosiana-Inter | | Austria Wien | 2:1 (2:0) | |||||
Milano |
Day 4 | |||||||||
23.09 | First Vienna | | Libertas | 3:0 | |||||
Wien | |||||||||
23.09 | WAC | | FC Wien | 7:4 | |||||
Wien | |||||||||
24.09 | FAC | | Wacker | 1:1 | |||||
Wien | |||||||||
24.09 | Donau | | Admira | 0:1 | |||||
Wien | |||||||||
24.09 | Wiener Sport-Club | | Hakoah | 0:1 | |||||
Wien | |||||||||
24.09 | Austria | | Rapid | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
Day 3 | |||||||||
09.09 | Libertas | | FAC | 1:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
09.09 | Wacker | | WAC | 1:1 | |||||
10.09 | Admira | | First Vienna | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
10.09 | Hakoah | | Austria | 2:0 | |||||
Wien | |||||||||
10.09 | FC Wien | | Wiener Sport-Club | 1:0 | |||||
Wien | |||||||||
10.09 | Rapid | | Donau | 5:1 | |||||
Wien | |||||||||
Day 2 | |||||||||
02.09 | WAC | | Libertas | 5:3 | |||||
Wien | |||||||||
02.09 | First Vienna | | Donau | 2:3 | |||||
Wien | |||||||||
03.09 | FAC | | Admira | 0:5 | |||||
Wien | |||||||||
03.09 | Wiener Sport-Club | | Wacker | 3:1 | |||||
Wien | |||||||||
03.09 | Hakoah | | Rapid | 0:2 | |||||
Wien |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal | 42 | 25 | 9 | 8 | 75-47 | 59 | ||
2. | Huddersfield Town | 42 | 23 | 10 | 9 | 90-61 | 56 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 21 | 7 | 14 | 79-56 | 49 | ||
4. | Derby County | 42 | 17 | 11 | 14 | 68-54 | 45 | ||
5. | Manchester City | 42 | 17 | 11 | 14 | 65-72 | 45 | ||
6. | Sunderland | 42 | 16 | 12 | 14 | 81-56 | 44 | ||
7. | West Bromwich Albion | 42 | 17 | 10 | 15 | 78-70 | 44 | ||
8. | Blackburn Rovers | 42 | 18 | 7 | 17 | 74-81 | 43 | ||
9. | Leeds United | 42 | 17 | 8 | 17 | 75-66 | 42 | ||
10. | Portsmouth | 42 | 15 | 12 | 15 | 52-55 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Grimsby Town | 42 | 27 | 5 | 10 | 103-59 | 59 | ||
2. | Preston North End | 42 | 23 | 6 | 13 | 71-52 | 52 | ||
3. | Bolton Wanderers | 42 | 21 | 9 | 12 | 79-55 | 51 | ||
4. | Brentford | 42 | 22 | 7 | 13 | 85-60 | 51 | ||
5. | Bradford Park Avenue | 42 | 23 | 3 | 16 | 86-67 | 49 | ||
6. | Bradford City | 42 | 20 | 6 | 16 | 73-67 | 46 | ||
7. | West Ham United | 42 | 17 | 11 | 14 | 78-70 | 45 | ||
8. | Port Vale | 42 | 19 | 7 | 16 | 60-55 | 45 | ||
9. | Oldham Athletic | 42 | 17 | 10 | 15 | 72-60 | 44 | ||
10. | Plymouth Argyle | 42 | 15 | 13 | 14 | 69-70 | 43 |
Day 4 | |||||||||
24.09 | Mechelen | | Union Saint-Gilloise | 2:2 | |||||
24.09 | Standard | | Racing Mechelen | 6:1 | |||||
Day 3 | |||||||||
17.09 | Union Saint-Gilloise | | Lierse | 3:1 | |||||
17.09 | Belgica Edegem | | Standard | 3:1 | |||||
Day 2 | |||||||||
10.09 | Gent | | Union Saint-Gilloise | 1:2 | |||||
10.09 | Standard | | Cercle | 3:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
03.09 | Union Saint-Gilloise | | Antwerp | 4:0 | |||||
03.09 | Beerschot | | Standard | 0:3 | |||||
Day 3 | |||||||||
24.09 | Juventus | | Casale | 6:1 (3:1) | |||||
Torino | |||||||||
24.09 | Alessandria | | Padova | 3:0 | |||||
24.09 | Ambrosiana-Inter | | Napoli | 2:1 | |||||
24.09 | Bologna | | Milan | 2:1 | |||||
24.09 | Brescia | | Torino | 1:0 | |||||
24.09 | Fiorentina | | Roma | 1:3 | |||||
24.09 | Genoa | | Triestina | 0:1 | |||||
24.09 | Lazio | | Pro Vercelli | 1:1 | |||||
24.09 | Palermo | | Livorno | 3:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
17.09 | Alessandria | | Juventus | 2:1 (1:0) | |||||
Alessandria | |||||||||
17.09 | Casale | | Brescia | 1:0 | |||||
17.09 | Milan | | Lazio | 4:2 | |||||
17.09 | Napoli | | Genoa | 0:0 | |||||
17.09 | Padova | | Livorno | 1:1 | |||||
17.09 | Palermo | | Bologna | 2:1 | |||||
17.09 | Pro Vercelli | | Ambrosiana-Inter | 0:0 | |||||
17.09 | Roma | | Triestina | 0:0 | |||||
17.09 | Torino | | Fiorentina | 4:1 | |||||
Day 1 | |||||||||
10.09 | Juventus | | Livorno | 4:1 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
10.09 | Ambrosiana-Inter | | Casale | 9:0 | |||||
10.09 | Bologna | | Alessandria | 4:1 | |||||
10.09 | Brescia | | Roma | 1:0 | |||||
10.09 | Fiorentina | | Milan | 1:0 | |||||
10.09 | Genoa | | Pro Vercelli | 3:0 | |||||
10.09 | Lazio | | Palermo | 1:0 | |||||
10.09 | Padova | | Torino | 1:0 | |||||
10.09 | Triestina | | Napoli | 4:1 | |||||
Day 16 | |||||||||
10.09 | Helsingborgs | | Göteborg | 0:1 | |||||
Helsingborg |
Day 8 | |||||||||
17.09 | AIK | | Helsingborgs | 2:5 | |||||
Stockholm | |||||||||
17.09 | Elfsborg | | Sandvikens | 4:3 | |||||
Borås | |||||||||
17.09 | Eskilstuna | | Halmia | 3:0 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
17.09 | GAIS | | Gefle | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 7 | |||||||||
10.09 | Örgryte | | Elfsborg | 4:3 | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 6 | |||||||||
03.09 | Elfsborg | | Helsingborgs | 4:2 | |||||
Borås | |||||||||
03.09 | Eskilstuna | | AIK | 4:2 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
03.09 | Halmia | | Gefle | 2:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
03.09 | Sandvikens | | Örgryte | 1:3 | |||||
Sandviken | |||||||||
Day 4 | |||||||||
10.09 | Halmia | | GAIS | 2:1 | |||||
Halmstad |
Day 26 | |||||||||
10.09 | Estudiantes | | River Plate | 2:3 | |||||
10.09 | Independiente | | Argentinos Juniors | 3:1 | |||||
10.09 | Platense | | Racing Club | 1:2 | |||||
10.09 | Quilmes | | Huracán | 4:2 | |||||
10.09 | Talleres | | Ferro Carril Oeste | 3:1 | |||||
24.09 | Atlanta | | Chacarita Juniors | 1:2 | |||||
24.09 | Boca Juniors | | Gimnasia y Esgrima | 3:2 | |||||
24.09 | San Lorenzo de Almagro | | Tigre | 5:2 | |||||
24.09 | Vélez Sársfield | | Lanús | 2:0 | |||||
Day 25 | |||||||||
03.09 | Argentinos Juniors | | Boca Juniors | 2:3 | |||||
03.09 | Chacarita Juniors | | Huracán | 1:0 | |||||
03.09 | Ferro Carril Oeste | | Atlanta | 3:3 | |||||
03.09 | Gimnasia y Esgrima | | Talleres | 7:1 | |||||
03.09 | Lanús | | Estudiantes | 1:1 | |||||
03.09 | Racing Club | | Quilmes | 4:0 | |||||
03.09 | River Plate | | Platense | 5:0 | |||||
03.09 | San Lorenzo de Almagro | | Vélez Sársfield | 4:2 | |||||
03.09 | Tigre | | Independiente | 1:3 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | San Lorenzo de Almagro | 34 | 22 | 6 | 6 | 81-48 | 50 | ||
2. | Boca Juniors | 34 | 22 | 5 | 7 | 86-47 | 49 | ||
3. | Racing Club | 34 | 21 | 6 | 7 | 76-33 | 48 | ||
4. | River Plate | 34 | 20 | 6 | 8 | 71-36 | 46 | ||
5. | Gimnasia y Esgrima | 34 | 21 | 4 | 9 | 90-55 | 46 | ||
6. | Independiente | 34 | 18 | 5 | 11 | 54-39 | 41 | ||
7. | Vélez Sársfield | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-43 | 38 | ||
8. | Chacarita Juniors | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-61 | 35 | ||
9. | Platense | 34 | 11 | 9 | 14 | 61-74 | 31 | ||
10. | Estudiantes | 34 | 12 | 6 | 16 | 60-65 | 30 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |