Football matches in October 1924 |
Day 8 | |||||||||
12.10 | Wacker | | Slovan | 1:1 | |||||
Day 6 | |||||||||
26.10 | Admira | | Wiener Sport-Club | 1:2 | |||||
26.10 | Wiener Amateur | | Simmering | 3:1 | |||||
26.10 | Hakoah | | WAC | 4:3 | |||||
26.10 | Wacker | | First Vienna | 1:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
18.10 | Slovan | | WAC | 3:2 | |||||
18.10 | Wiener Amateur | | Hakoah | 1:0 | |||||
19.10 | Rudolfshügel | | Wiener Sport-Club | 1:3 | |||||
19.10 | Wacker | | Rapid | 2:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
19.10 | Admira | | Simmering | 0:3 | |||||
Day 4 | |||||||||
12.10 | Simmering | | Rudolfshügel | 4:0 | |||||
12.10 | Rapid | | Wiener Sport-Club | 2:1 | |||||
Wien | |||||||||
12.10 | First Vienna | | WAC | 1:0 | |||||
12.10 | Hakoah | | Admira | 0:2 | |||||
Day 3 | |||||||||
04.10 | Admira | | Slovan | 3:0 | |||||
05.10 | Simmering | | Rapid | 5:4 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
05.10 | Wiener Amateur | | First Vienna | 2:1 | |||||
05.10 | Wiener Sport-Club | | Wacker | 1:1 | |||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Huddersfield Town | 42 | 21 | 16 | 5 | 69-28 | 58 | ||
2. | West Bromwich Albion | 42 | 23 | 10 | 9 | 58-34 | 56 | ||
3. | Bolton Wanderers | 42 | 22 | 11 | 9 | 76-34 | 55 | ||
4. | Liverpool | 42 | 20 | 10 | 12 | 63-55 | 50 | ||
5. | Bury | 42 | 17 | 15 | 10 | 54-51 | 49 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 16 | 16 | 10 | 61-42 | 48 | ||
7. | Sunderland | 42 | 19 | 10 | 13 | 64-51 | 48 | ||
8. | Birmingham City | 42 | 17 | 12 | 13 | 49-53 | 46 | ||
9. | Notts County | 42 | 16 | 13 | 13 | 42-31 | 45 | ||
10. | Manchester City | 42 | 17 | 9 | 16 | 76-68 | 43 |
01.10 | Crystal Palace | | Coventry City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
02.10 | Clapton Orient | | The Wednesday | 1:0 | |||||
London Millfields Road | |||||||||
04.10 | Barnsley | | Blackpool | 2:4 | |||||
Barnsley | |||||||||
04.10 | Clapton Orient | | Manchester United | 0:1 | |||||
London Millfields Road | |||||||||
04.10 | Coventry City | | Bradford City | 0:0 | |||||
Coventry | |||||||||
04.10 | Crystal Palace | | Stockport County | 3:0 | |||||
London | |||||||||
04.10 | Fulham | | Portsmouth | 0:0 | |||||
London | |||||||||
04.10 | Middlesbrough | | Derby County | 1:3 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
04.10 | Oldham Athletic | | Stoke | 2:0 | |||||
Oldham | |||||||||
04.10 | Port Vale | | South Shields | 0:0 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
04.10 | Southampton | | Chelsea | 0:0 | |||||
Southampton | |||||||||
04.10 | The Wednesday | | Leicester City | 1:4 | |||||
Sheffield | |||||||||
04.10 | Wolverhampton Wanderers | | Hull City | 2:1 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
06.10 | Oldham Athletic | | Crystal Palace | 0:2 | |||||
Oldham | |||||||||
11.10 | Blackpool | | Middlesbrough | 1:1 | |||||
Blackpool | |||||||||
11.10 | Chelsea | | Fulham | 0:0 | |||||
London | |||||||||
11.10 | Coventry City | | Oldham Athletic | 5:1 | |||||
Coventry | |||||||||
11.10 | Derby County | | Port Vale | 4:1 | |||||
Derby | |||||||||
11.10 | Hull City | | Barnsley | 5:2 | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
11.10 | Leicester City | | Clapton Orient | 4:2 | |||||
Leicester | |||||||||
11.10 | Manchester United | | Crystal Palace | 1:0 | |||||
Manchester | |||||||||
11.10 | Portsmouth | | Wolverhampton Wanderers | 2:2 | |||||
Portsmouth | |||||||||
11.10 | South Shields | | Bradford City | 1:0 | |||||
South Shields Horsley Hill | |||||||||
11.10 | Stockport County | | Southampton | 1:1 | |||||
Stockport | |||||||||
11.10 | Stoke | | The Wednesday | 0:2 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
13.10 | Port Vale | | Southampton | 1:1 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
18.10 | Barnsley | | Portsmouth | 1:4 | |||||
Barnsley | |||||||||
18.10 | Bradford City | | Derby County | 0:3 | |||||
Bradford | |||||||||
18.10 | Chelsea | | Stockport County | 1:1 | |||||
London | |||||||||
18.10 | Clapton Orient | | Stoke | 0:2 | |||||
London Millfields Road | |||||||||
18.10 | Crystal Palace | | Leicester City | 0:2 | |||||
London | |||||||||
18.10 | Middlesbrough | | Hull City | 0:1 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
18.10 | Oldham Athletic | | South Shields | 1:0 | |||||
Oldham | |||||||||
18.10 | Port Vale | | Blackpool | 1:2 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
18.10 | Southampton | | Manchester United | 0:2 | |||||
Southampton | |||||||||
18.10 | The Wednesday | | Coventry City | 2:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
18.10 | Wolverhampton Wanderers | | Fulham | 2:1 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
20.10 | Bradford City | | Portsmouth | 2:0 | |||||
Bradford | |||||||||
25.10 | Barnsley | | Leicester City | 1:1 | |||||
Barnsley | |||||||||
25.10 | Blackpool | | Crystal Palace | 0:1 | |||||
Blackpool | |||||||||
25.10 | Bradford City | | Oldham Athletic | 1:1 | |||||
Bradford | |||||||||
25.10 | Derby County | | Clapton Orient | 3:0 | |||||
Derby | |||||||||
25.10 | Fulham | | Stockport County | 2:0 | |||||
London | |||||||||
25.10 | Hull City | | Southampton | 1:1 | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
25.10 | Middlesbrough | | Stoke | 1:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
25.10 | Portsmouth | | Chelsea | 0:0 | |||||
Portsmouth | |||||||||
25.10 | Port Vale | | Coventry City | 4:0 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
25.10 | South Shields | | The Wednesday | 0:1 | |||||
South Shields Horsley Hill | |||||||||
25.10 | Wolverhampton Wanderers | | Manchester United | 0:0 | |||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leicester City | 42 | 24 | 11 | 7 | 90-32 | 59 | ||
2. | Manchester United | 42 | 23 | 11 | 8 | 57-23 | 57 | ||
3. | Derby County | 42 | 22 | 11 | 9 | 71-36 | 55 | ||
4. | Portsmouth | 42 | 15 | 18 | 9 | 58-50 | 48 | ||
5. | Chelsea | 42 | 16 | 15 | 11 | 51-37 | 47 | ||
6. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 20 | 6 | 16 | 55-51 | 46 | ||
7. | Southampton | 42 | 13 | 18 | 11 | 40-36 | 44 | ||
8. | Port Vale | 42 | 17 | 8 | 17 | 48-56 | 42 | ||
9. | South Shields | 42 | 12 | 17 | 13 | 42-38 | 41 | ||
10. | Hull City | 42 | 15 | 11 | 16 | 50-49 | 41 |
06.10 | Professionals | | Amateurs | 3:1 (0:0) | |||||
London |
Day 7 | |||||||||
26.10 | Mechelen | | Gent | 0:2 | |||||
26.10 | Anderlecht | | Antwerp | 0:1 | |||||
26.10 | White Star | | Daring | 0:1 | |||||
26.10 | La Gantoise | | Beerschot | 1:1 | |||||
26.10 | Brugge | | Racing de Bruxelles | 3:1 | |||||
26.10 | Union Saint-Gilloise | | Cercle | 1:1 | |||||
26.10 | Berchem | | Standard | 3:0 | |||||
Day 6 | |||||||||
19.10 | Gent | | Anderlecht | 2:3 | |||||
19.10 | Cercle | | Berchem | 2:1 | |||||
19.10 | Antwerp | | Union Saint-Gilloise | 4:0 | |||||
19.10 | Beerschot | | Mechelen | 4:1 | |||||
19.10 | Daring | | La Gantoise | 3:0 | |||||
19.10 | Racing de Bruxelles | | White Star | 2:0 | |||||
19.10 | Standard | | Brugge | 0:3 | |||||
Day 5 | |||||||||
12.10 | La Gantoise | | Racing de Bruxelles | 2:2 | |||||
12.10 | Brugge | | Cercle | 1:1 | |||||
12.10 | Anderlecht | | Mechelen | 2:1 | |||||
12.10 | Union Saint-Gilloise | | Gent | 3:1 | |||||
12.10 | Beerschot | | Daring | 0:0 | |||||
12.10 | Berchem | | Antwerp | 1:1 | |||||
12.10 | White Star | | Standard | 0:2 | |||||
Day 12 | |||||||||
26.10 | AIK | | Göteborg | 3:4 | |||||
Stockholm | |||||||||
26.10 | Landskrona | | Sleipner | 1:0 | |||||
Landsknona | |||||||||
26.10 | IFK Malmö | | GAIS | 0:3 | |||||
Malmö | |||||||||
26.10 | Norrköping | | Helsingborgs | 0:4 | |||||
Norrköping | |||||||||
26.10 | Västerås | | Hammarby | 1:1 | |||||
Västerås | |||||||||
26.10 | Örgryte | | Eskilstuna | 3:2 | |||||
Göteborg |
Day 11 | |||||||||
19.10 | GAIS | | Landskrona | 6:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
19.10 | Hammarby | | IFK Malmö | 1:1 | |||||
Stockholm | |||||||||
19.10 | Helsingborgs | | AIK | 1:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
19.10 | Norrköping | | Göteborg | 4:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
19.10 | Västerås | | Sleipner | 1:2 | |||||
Västerås | |||||||||
Day 10 | |||||||||
12.10 | AIK | | Norrköping | 5:0 | |||||
Stockholm | |||||||||
12.10 | Eskilstuna | | Göteborg | 2:8 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
12.10 | GAIS | | Hammarby | 5:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
12.10 | Helsingborgs | | Örgryte | 1:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
12.10 | Sleipner | | IFK Malmö | 1:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
12.10 | Västerås | | Landskrona | 2:2 | |||||
Västerås | |||||||||
Day 9 | |||||||||
05.10 | AIK | | Helsingborgs | 5:2 | |||||
Stockholm | |||||||||
05.10 | Eskilstuna | | Örgryte | 1:4 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
05.10 | Göteborg | | Norrköping | 3:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
05.10 | Landskrona | | GAIS | 0:0 | |||||
Landsknona | |||||||||
05.10 | IFK Malmö | | Hammarby | 3:1 | |||||
Malmö | |||||||||
05.10 | Sleipner | | Västerås | 2:0 | |||||
Norrköping |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |