27.05.2023 < | Football matches for 28.05.2023 | > 29.05.2023 |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Young Africans | | USM Alger | 1:2 (0:1) | |||||
Dar es Salaam |
Day 29 | |||||||||
14:00 | Spartak | | FK Nizhniy Novgorod | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
16:30 | Dynamo | | Lokomotiv | 2:4 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16:30 | Fakel | | Krylia Sovetov | 2:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
19:00 | FK Rostov | | Akhmat | 3:2 (2:2) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Kuban-Holding | | FK Forte | 0:0 | |||||
Pavlovskaya | |||||||||
18:00 | Chernomorets | | Biolog-Novokubansk | 3:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
18:00 | Chaika | | Rotor | 2:1 (0:1) | |||||
Peschanokopskoye |
Day 10 | |||||||||
12:00 | Dynamo Vologda | | Baltika-2 | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
14:00 | Spartak Kostroma | | Yenisey-2 | 4:1 (1:1) | |||||
Karavayevo | |||||||||
14:00 | FK Chertanovo | | Luki-Energiya | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | FK Murom | | Zorkiy | 0:1 (0:1) | |||||
Murom | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Zvezda | 4:1 (1:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Leningradets | 0:4 (0:3) | |||||
Vladimir |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Yadro | | Znamya Truda | 1:2 (1:1) | |||||
Saint Petersburg |
Day 10 | |||||||||
14:00 | FK Kaluga | | Sakhalinets | 0:0 | |||||
Kaluga Orbita Stadium | |||||||||
14:00 | Kosmos | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
14:00 | Saturn | | Avangard | 2:4 (0:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
15:00 | Sokol | | FK Ryazan | 2:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
18:00 | Salyut-Belgorod | | Metallurg | 0:0 | |||||
Belgorod |
Day 10 | |||||||||
13:00 | SKA-Khabarovsk-2 | | Peresvet | 4:1 (2:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
14:00 | Znamya | | Arsenal-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
16:00 | Sakhalin | | FK Balashikha | 3:1 (2:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
16:00 | Zenit Penza | | Spartak Tambov | 2:4 (1:2) | |||||
Penza | |||||||||
17:00 | FK Kolomna | | FK Strogino | 1:0 (1:0) | |||||
Kolomna |
Day 4 | |||||||||
14:00 | Torpedo Miass | | FK Novosibirsk | 1:1 (1:0) | |||||
Miass | |||||||||
17:00 | Irtysh | | Amkar | 3:2 (1:1) | |||||
Omsk | |||||||||
18:30 | FK Tyumen | | FK Chelyabinsk | 7:0 (3:0) | |||||
Tyumen |
Day 4 | |||||||||
13:00 | Zenit-Izhevsk | | FK Orenburg-2 | 5:1 (1:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
16:00 | Nosta | | Ural-2 | 0:2 (0:2) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
17:00 | Dynamo Barnaul | | Khimik-Avgust | 2:1 (0:1) | |||||
Barnaul |
Day 29 | |||||||||
15:00 | FK Oleksandriya | | Zorya | 0:2 (0:2)* | |||||
Oleksandriia | |||||||||
15:00 | Shakhtar | | Dnipro-1 | 3:0 (1:0)* | |||||
Lviv |
Day 18 | |||||||||
Rubikon | | Nyva Vinnytsya | -:+ | ||||||
Kiev | |||||||||
12:00 | Vast | | Real Pharma | 0:1 (0:1)* | |||||
Demidov | |||||||||
14:00 | Zvyahel | | Chaika | 2:2 (1:1)* | |||||
Zviahel | |||||||||
14:00 | Nyva Buzova | | FK Khust | 0:1 (0:1)* | |||||
Bucha |
19:00 | BATE (Barysaw) | | Tarpeda-BelAZ (Zhodzina) | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk |
Day 12 | |||||||||
20:00 | Navbahor | | Olimpik | 2:1 (1:0) | |||||
Namangan | |||||||||
20:00 | Soʼgʼdiyona | | Nasaf | 1:2 (1:2) | |||||
Zomin |
Day 31 | |||||||||
17:00 | LASK | | Austria Wien | 3:1 (1:0) | |||||
Linz | |||||||||
17:00 | Red Bull | | Austria Klagenfurt | 3:2 (0:2) | |||||
Salzburg | |||||||||
17:00 | Rapid | | Sturm | 3:2 (2:2) | |||||
Wien |
Day 38 | |||||||||
16:30 | Aston Villa | | Brighton & Hove Albion | 2:1 (2:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
16:30 | Crystal Palace | | Nottingham Forest | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
16:30 | Arsenal | | Wolverhampton Wanderers | 5:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
16:30 | Brentford | | Manchester City | 1:0 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
16:30 | Chelsea | | Newcastle United | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
16:30 | Everton | | AFC Bournemouth | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
16:30 | Southampton | | Liverpool | 4:4 (2:2) | |||||
Southampton | |||||||||
16:30 | Leeds United | | Tottenham Hotspur | 1:4 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
16:30 | Leicester City | | West Ham United | 2:1 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
16:30 | Manchester United | | Fulham | 2:1 (1:1) | |||||
Manchester |
Day 5 | |||||||||
13:30 | Antwerp | | Union Saint-Gilloise | 1:1 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
18:30 | Brugge | | Genk | 1:3 (0:1) | |||||
Brugge |
Day 3 | |||||||||
21:00 | CSKA 1948 | | Ludogorets | 2:2 (0:0) | |||||
Bistritsa |
Day 33 | |||||||||
17:30 | Mezőkövesd-Zsóry | | Ferencváros | 1:0 (1:0) | |||||
Mezőkövesd |
Day 34 | |||||||||
14:30 | AZ | | PSV | 1:2 (0:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
14:30 | Cambuur | | Waalwijk | 4:0 (2:0) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
14:30 | Feyenoord | | Vitesse | 0:1 (0:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
14:30 | Fortuna | | NEC | 1:1 (0:0) | |||||
Sittard | |||||||||
14:30 | Groningen | | Sparta | 0:5 (0:1) | |||||
Groningen | |||||||||
14:30 | Heerenveen | | Go Ahead Eagles | 2:0 (1:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
14:30 | Twente | | Ajax | 3:1 (0:1) | |||||
Enschede | |||||||||
14:30 | Utrecht | | Emmen | 3:2 (1:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
14:30 | Volendam | | Excelsior | 3:2 (3:0) | |||||
Volendam |
Day 37 | |||||||||
19:00 | Athletic | | Elche | 0:1 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
19:00 | Atlético | | Real Sociedad | 2:1 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
19:00 | Barcelona | | Mallorca | 3:0 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
19:00 | Cádiz | | Celta de Vigo | 1:0 (0:0) | |||||
Cádiz | |||||||||
19:00 | Getafe | | Atlético Osasuna | 2:1 (1:1) | |||||
Getafe | |||||||||
19:00 | Girona | | Real Betis | 1:2 (1:0) | |||||
Girona | |||||||||
19:00 | Valencia | | Español | 2:2 (1:1) | |||||
Valencia | |||||||||
19:00 | Rayo Vallecano | | Villarreal | 2:1 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
19:00 | Almería | | Real Valladolid | 0:0 | |||||
Almería |
Day 15 | |||||||||
16:00 | Žalgiris Kaunas | | Banga | 0:0 | |||||
Kaunas | |||||||||
17:55 | Žalgiris Vilnius | | Panevėžys | 2:1 (0:0) | |||||
Vilnius |
Day 37 | |||||||||
17:00 | TSC | | Vojvodina | 1:1 (0:0) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
17:00 | Čukarički | | Radnički 1923 | 2:1 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
19:00 | Crvena Zvezda | | Novi Pazar | 2:2 (0:0) | |||||
Belgrade |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Djurgårdens | | AIK | 1:0 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
15:00 | Kalmar | | Norrköping | 2:1 (0:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
17:30 | Elfsborg | | Malmö | 3:0 (2:0) | |||||
Borås |
Day 38 | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Ross County | 3:1 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Dundee United | 3:2 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | Livingston | 2:0 (1:0) | |||||
Perth |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
7. | Motherwell | 38 | 14 | 8 | 16 | 53-51 | 50 | ||
8. | Livingston | 38 | 13 | 7 | 18 | 36-60 | 46 | ||
9. | St. Johnstone | 38 | 12 | 7 | 19 | 41-59 | 43 | ||
10. | Kilmarnock | 38 | 11 | 7 | 20 | 37-62 | 40 | ||
11. | Ross County | 38 | 9 | 7 | 22 | 37-60 | 34 | ||
12. | Dundee United | 38 | 8 | 7 | 23 | 40-70 | 31 |
Day 18 | |||||||||
14:00 | Barracas Central | | San Lorenzo de Almagro | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:30 | Defensa y Justicia | | Racing Club | 1:1 (1:0) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
16:30 | Talleres | | Argentinos Juniors | 1:0 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
19:00 | Boca Juniors | | Tigre | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
21:30 | Newell's Old Boys | | Godoy Cruz | 2:0 (1:0) | |||||
Rosario |
Day 8 | |||||||||
16:00 | Corinthians | | Fluminense | 2:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Internacional | | Bahia | 2:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:30 | Atlético Mineiro | | Palmeiras | 1:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:30 | Bragantino | | Santos | 2:0 (1:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
19:00 | Botafogo | | América | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro |
14:00 | Sporting Kansas City | | Portland Timbers | 4:1 (1:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:30 | Nashville | | Columbus Crew | 3:1 (0:1) | |||||
Nashville |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Cincinnati | 34 | 20 | 9 | 5 | 57-39 | 69 | ||
2. | Orlando City | 34 | 18 | 9 | 7 | 55-39 | 63 | ||
3. | Columbus Crew | 34 | 16 | 9 | 9 | 67-46 | 57 | ||
4. | Philadelphia Union | 34 | 15 | 10 | 9 | 57-41 | 55 | ||
5. | New England Revolution | 34 | 15 | 10 | 9 | 58-46 | 55 | ||
6. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 66-53 | 51 | ||
7. | Nashville | 34 | 13 | 10 | 11 | 39-32 | 49 | ||
8. | New York Red Bulls | 34 | 11 | 10 | 13 | 36-39 | 43 | ||
9. | Charlotte | 34 | 10 | 13 | 11 | 45-52 | 43 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 5 | 17 | 36-52 | 41 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | St. Louis City | 34 | 17 | 5 | 12 | 62-45 | 56 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-32 | 53 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 14 | 10 | 10 | 54-39 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 14 | 9 | 11 | 51-38 | 51 | ||
5. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-50 | 50 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 12 | 10 | 55-48 | 48 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 41-37 | 46 | ||
8. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 8 | 14 | 48-51 | 44 | ||
9. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 14 | 10 | 39-43 | 44 | ||
10. | Portland Timbers | 34 | 11 | 10 | 13 | 46-58 | 43 |
Day 10 | |||||||||
17:30 | Qingdao Hainiu | | Shandong Taishan | 0:1 (0:1) | |||||
Qingdao | |||||||||
17:30 | Zhejiang Professional | | Beijing Guoan | 3:2 (1:1) | |||||
Hùizhōu | |||||||||
19:35 | Shanghai Shenhua | | Henan | 1:1 (0:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
19:35 | Dalian Professional | | Tianjin Jinmen Tiger | 0:1 (0:0) | |||||
Dalian | |||||||||
19:35 | Shenzhen | | Meizhou Hakka | 3:2 (0:2) | |||||
Shenzhen |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai Port | 30 | 19 | 6 | 5 | 61-30 | 63 | ||
2. | Shandong Taishan | 30 | 16 | 10 | 4 | 59-25 | 58 | ||
3. | Zhejiang Professional | 30 | 16 | 7 | 7 | 57-34 | 55 | ||
4. | Chengdu Rongcheng | 30 | 15 | 8 | 7 | 51-32 | 53 | ||
5. | Shanghai Shenhua | 30 | 15 | 7 | 8 | 34-31 | 52 | ||
6. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 9 | 7 | 53-35 | 51 | ||
7. | Wuhan Three Towns | 30 | 14 | 9 | 7 | 51-35 | 51 | ||
8. | Tianjin Jinmen Tiger | 30 | 11 | 15 | 4 | 40-29 | 48 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 9 | 11 | 44-48 | 39 | ||
10. | Henan | 30 | 9 | 9 | 12 | 38-40 | 36 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |