13.05.2023 < | Football matches for 14.05.2023 | > 15.05.2023 |
Day 1 | |||||||||
12:00 | Auckland City | | Solomon Warriors | 3:1 (0:1) | |||||
Luganville | |||||||||
15:00 | Suva | | Lupe ole Soaga | 6:0 (3:0) | |||||
Luganville |
Day 27 | |||||||||
15:00 | Krylia Sovetov | | Lokomotiv | 1:1 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
16:30 | Dynamo | | Akhmat | 0:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | FK Sochi | | FK Rostov | 1:0 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
19:00 | Fakel | | FK Nizhniy Novgorod | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh |
Day 31 | |||||||||
17:00 | Kuban | | Dynamo Makhachkala | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar |
Day 2 | |||||||||
16:00 | FK Forte | | Rotor | 1:2 (1:2) | |||||
Taganrog | |||||||||
16:00 | Kuban-Holding | | Biolog-Novokubansk | 5:0 (3:0) | |||||
Pavlovskaya | |||||||||
18:00 | Chernomorets | | Chaika | 0:1 (0:0) | |||||
Novorossiysk |
Day 7 | |||||||||
14:00 | FK Tver | | Yadro | 0:2 (0:0) | |||||
Tver | |||||||||
14:00 | Torpedo-2 | | Dynamo Sankt-Petersburg | 1:2 (1:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
14:00 | Zenit-2 | | Znamya Truda | 1:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Rodina-M | | Khimik | 0:2 (0:2) | |||||
Moscow |
Day 2 | |||||||||
14:00 | FK Novosibirsk | | Amkar | 1:1 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
14:00 | Torpedo Miass | | FK Chelyabinsk | 1:1 (0:1) | |||||
Miass | |||||||||
17:00 | FK Tyumen | | Irtysh | 2:2 (1:1) | |||||
Tyumen |
Day 2 | |||||||||
13:00 | Ural-2 | | FK Orenburg-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Sysert | |||||||||
16:00 | Nosta | | Khimik-Avgust | 0:3 (0:0) | |||||
Novotroitsk |
Day 6 | |||||||||
12:00 | Chernihiv | | Bukovyna | 1:1 (0:0)* | |||||
Chernigiv | |||||||||
13:00 | Skoruk | | Prykarpattya | 0:0* | |||||
Uman |
Day 8 | |||||||||
14:00 | Naftan | | Belshina | 0:1 (0:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
16:00 | Neman | | FK Smorgon | 3:1 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
18:00 | BATE | | Tarpeda-BelAZ | 1:2 (1:1) | |||||
Barysaw |
14:00 | FK Senno (Senno) | | Gazovik (Vitebsk) | 0:3 (0:1) | |||||
Syanno City Stadium | |||||||||
14:00 | FK Miory (Miory) | | Garadotskiya Lvy (Garadok) | 3:1 (1:0) | |||||
Miory FSK Miory | |||||||||
15:00 | Vertykal (Kalinkavichy) | | Lyashas (Gomel) | 1:4 (1:3) | |||||
Kalinkavichy SDYuShOR-2 Stadium | |||||||||
15:00 | FK Horki (Gorki) | | Tekhnolog-BGUT (Mogilev) | 3:1 (1:1) | |||||
Gorki | |||||||||
17:30 | Torpedo (Babruysk) | | Spartak (Shklow) | 1:1 aet (0:1, 1:1), pen. 4:3 | |||||
Babruysk | |||||||||
19:30 | Urozhaynaya (Minsk Region) | | BDU (Minsk) | 3:0 (1:0) | |||||
Minsk |
Yedinstvo (Dzyarzhynsk) | | +:- | |||||||
Dzyarzhynsk | |||||||||
13:00 | FK Lida-2 (Lida) | | FK Shchuchin (Shchuchin) | 3:0 | |||||
Lida | |||||||||
13:00 | | Slonim City (Slonim) | 1:4 (0:0) | ||||||
Dzyatlava Kolos Stadium | |||||||||
14:00 | FC Ivanava (Ivanava) | | 1:0 (1:0) | ||||||
Ivanava City Stadium | |||||||||
14:00 | Novaya Priryat (Olshany) | | Stanles (Pinsk) | 3:2 (1:0) | |||||
Olshany School Stadium | |||||||||
14:00 | FK Dragichyn (Dragichyn) | | Nadzeya (Baranovichi Region) | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 2:4 | |||||
Drahichyn DYuSSh Stadium | |||||||||
14:00 | FK Smorgon-2 (Smorgon) | | 3:1 (2:1) | ||||||
Smarhon DYuSSh Stadium | |||||||||
14:30 | FK Berazino (Berazino) | | Partizan (Salihorsk) | 1:11 (1:3) | |||||
Byerazino City Stadium | |||||||||
15:00 | Krechat (Biaroza) | | FK Ivatsevichi (Ivatsevichi) | 0:1 (0:0) | |||||
Biaroza DYuSSh-1 Stadium | |||||||||
15:00 | FK Kletsk (Kletsk) | | Victoria (Maryina Horka) | 2:5 (0:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
16:00 | FK Luninets (Luninets) | | Atlant (Kobryn) | 0:2 (0:2) | |||||
Luninets | |||||||||
16:00 | Zmena (Vaukavysk) | | 0:1 (0:0) | ||||||
Vawkavysk SDYuShOR-1 Stadium | |||||||||
16:00 | FK Masty (Masty) | | Chayka (Zelva) | 4:0 (1:0) | |||||
Masty | |||||||||
17:00 | | Kolas (Cherven) | 0:1 (0:0) | ||||||
Kapyl FOK | |||||||||
17:30 | | Kronan (Stowbtsy) | 0:7 (0:3) | ||||||
Slutsk State College Stadium | |||||||||
18:00 | Neman-Belkard (Hrodna) | | FK Svislach (Svislach) | 3:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
18:00 | DJuSSh-4 (Molodechno) | | FK Staryya Darohi (Staryya Darohi) | 1:0 (1:0) | |||||
Maladzyechna |
Day 9 | |||||||||
17:00 | Sfîntul Gheorghe | | Sheriff | 0:2 (0:2) | |||||
Chişinău | |||||||||
19:00 | Zimbru | | Petrocub | 1:2 (1:2) | |||||
Chişinău |
Day 10 | |||||||||
19:00 | AGMK | | FK Andijon | 2:1 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
19:00 | Navbahor | | Surkhon | 1:0 (1:0) | |||||
Namangan |
Day 29 | |||||||||
14:30 | LASK | | Red Bull | 0:1 (0:0) | |||||
Linz | |||||||||
14:30 | Sturm | | Austria Klagenfurt | 4:1 (2:1) | |||||
Graz | |||||||||
17:00 | Austria Wien | | Rapid | 3:1 (2:1) | |||||
Wien |
Day 36 | |||||||||
14:00 | Brentford | | West Ham United | 2:0 (2:0) | |||||
Brentford | |||||||||
14:00 | Everton | | Manchester City | 0:3 (0:2) | |||||
Liverpool | |||||||||
16:30 | Arsenal | | Brighton & Hove Albion | 0:3 (0:0) | |||||
London |
Day 1 | |||||||||
12:00 | Coventry City | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Coventry |
Day 3 | |||||||||
13:30 | Antwerp | | Brugge | 3:2 (1:2) | |||||
Antwerpen | |||||||||
18:30 | Union Saint-Gilloise | | Genk | 3:0 (1:0) | |||||
Bruxelles |
Day 1 | |||||||||
17:45 | Arda | | Lokomotiv Sofia | 3:0 (2:0) | |||||
Kardzhali |
Day 31 | |||||||||
13:30 | Mezőkövesd-Zsóry | | Paks | 6:1 (2:0) | |||||
Mezőkövesd | |||||||||
15:30 | Kisvárda | | Újpest | 2:0 (0:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
18:00 | Puskás | | MOL Fehérvár | 2:1 (0:0) | |||||
Felcsút |
Day 32 | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Bayer 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
17:30 | RB Leipzig | | Werder | 2:1 (0:0) | |||||
Leipzig |
Day 34 | |||||||||
14:00 | Celta de Vigo | | Valencia | 1:2 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
16:15 | Elche | | Atlético | 1:0 (1:0) | |||||
Elche | |||||||||
18:30 | Real Valladolid | | Sevilla | 0:3 (0:0) | |||||
Valladolid | |||||||||
21:00 | Español | | Barcelona | 2:4 (0:3) | |||||
Barcelona |
Day 35 | |||||||||
12:30 | Hellas Verona | | Torino | 0:1 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
15:00 | Fiorentina | | Udinese | 2:0 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
15:00 | Monza | | Napoli | 2:0 (1:0) | |||||
Monza | |||||||||
18:00 | Bologna | | Roma | 0:0 | |||||
Bologna | |||||||||
20:45 | Juventus | | Cremonese | 2:0 (0:0) | |||||
Torino |
Day 12 | |||||||||
16:00 | Super Nova | | BFC Daugava | 0:4 (0:3) | |||||
Salaspils |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Džiugas | | Banga | 1:2 (0:1) | |||||
Telšiai | |||||||||
17:55 | Žalgiris Vilnius | | Žalgiris Kaunas | 2:1 (1:0) | |||||
Vilnius |
Day 35 | |||||||||
19:30 | Partizan | | Radnički 1923 | 2:1 (1:1) | |||||
Belgrade |
Day 32 | |||||||||
18:00 | Bohemians 1905 | | Slovácko | 0:0 | |||||
Praha |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Mjällby | | Sirius | 3:0 (3:0) | |||||
Hällevik | |||||||||
15:00 | Hammarby | | Djurgårdens | 4:3 (2:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
15:00 | Elfsborg | | Värnamo | 2:0 (0:0) | |||||
Borås | |||||||||
17:30 | Halmstad | | Malmö | 0:1 (0:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
17:30 | Kalmar | | Brommapojkarna | 1:3 (1:1) | |||||
Kalmar |
Day 12 | |||||||||
14:30 | Kuressaare | | Flora | 0:3 (0:2) | |||||
Kuressaare | |||||||||
17:00 | Trans | | Levadia | 0:1 (0:1) | |||||
Narva |
Day 16 | |||||||||
14:00 | Defensa y Justicia | | Estudiantes | 1:1 (1:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
16:30 | Platense | | Racing Club | 3:0 (2:0) | |||||
Vicente López | |||||||||
19:00 | Boca Juniors | | Belgrano | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
21:30 | Talleres | | River Plate | 2:1 (0:0) | |||||
Córdoba |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Corinthians | | São Paulo | 1:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Grêmio | | Fortaleza | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Vasco da Gama | | Santos | 0:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:30 | América | | Cruzeiro | 0:4 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:30 | Atlético Paranaense | | Coritiba | 3:2 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
18:30 | Goiás | | Botafogo | 2:1 (1:1) | |||||
Goiânia |
18:30 | Los Angeles Galaxy | | San Jose Earthquakes | 2:1 (0:0) | |||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | St. Louis City | 34 | 17 | 5 | 12 | 62-45 | 56 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-32 | 53 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 14 | 10 | 10 | 54-39 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 14 | 9 | 11 | 51-38 | 51 | ||
5. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-50 | 50 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 12 | 10 | 55-48 | 48 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 41-37 | 46 | ||
8. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 8 | 14 | 48-51 | 44 | ||
9. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 14 | 10 | 39-43 | 44 | ||
10. | Portland Timbers | 34 | 11 | 10 | 13 | 46-58 | 43 |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Qingdao Hainiu | | Meizhou Hakka | 2:0 (0:0) | |||||
Qingdao | |||||||||
17:30 | Chengdu Rongcheng | | Changchun Yatai | 2:2 (2:0) | |||||
Chengdu | |||||||||
19:35 | Zhejiang Professional | | Shanghai Port | 1:2 (0:0) | |||||
Hùizhōu | |||||||||
19:35 | Tianjin Jinmen Tiger | | Henan | 1:0 (0:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Cangzhou Mighty Lions | | Shandong Taishan | 1:1 (1:0) | |||||
Shijiazhuang |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai Port | 30 | 19 | 6 | 5 | 61-30 | 63 | ||
2. | Shandong Taishan | 30 | 16 | 10 | 4 | 59-25 | 58 | ||
3. | Zhejiang Professional | 30 | 16 | 7 | 7 | 57-34 | 55 | ||
4. | Chengdu Rongcheng | 30 | 15 | 8 | 7 | 51-32 | 53 | ||
5. | Shanghai Shenhua | 30 | 15 | 7 | 8 | 34-31 | 52 | ||
6. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 9 | 7 | 53-35 | 51 | ||
7. | Wuhan Three Towns | 30 | 14 | 9 | 7 | 51-35 | 51 | ||
8. | Tianjin Jinmen Tiger | 30 | 11 | 15 | 4 | 40-29 | 48 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 9 | 11 | 44-48 | 39 | ||
10. | Henan | 30 | 9 | 9 | 12 | 38-40 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |