15.04.2023 < | Football matches for 16.04.2023 | > 17.04.2023 |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Rodina-M | | FK Tver | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Zenit-2 | | Dynamo-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Znamya Truda | 2:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg |
Day 20 | |||||||||
14:00 | Torpedo Miass | | FK Novosibirsk | 1:3 (1:0) | |||||
Miass | |||||||||
15:00 | Amkar | | Dynamo Barnaul | 2:1 (0:1) | |||||
Perm | |||||||||
15:00 | FK Tyumen | | Khimik-Avgust | 2:1 (1:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
16:00 | Zenit-Izhevsk | | Irtysh | 1:1 (1:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
17:00 | FK Chelyabinsk | | FK Orenburg-2 | 5:0 (2:0) | |||||
Chelyabinsk |
Day 21 | |||||||||
14:00 | Shakhtar | | FK Lviv | 2:0 (1:0)* | |||||
Lviv | |||||||||
15:00 | Chornomorets | | Vorskla | 0:1 (0:0)* | |||||
Odesa |
Day 12 | |||||||||
14:00 | Vast | | Nyva Buzova | 0:1 (0:1)* | |||||
Shchastlive |
Day 27 | |||||||||
16:00 | Ararat | | Urartu | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
20:00 | Shirak | | Lernayin Artsakh | 1:0 (1:0) | |||||
Gyumri |
Day 25 | |||||||||
14:30 | Red Bull | | LASK | 0:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
14:30 | Austria Klagenfurt | | Sturm | 0:2 (0:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
17:00 | Rapid | | Austria Wien | 3:3 (2:2) | |||||
Wien |
Day 31 | |||||||||
14:00 | West Ham United | | Arsenal | 2:2 (1:2) | |||||
London | |||||||||
16:30 | Nottingham Forest | | Manchester United | 0:2 (0:1) | |||||
Nottingham |
Day 33 | |||||||||
13:30 | Genk | | Anderlecht | 5:2 (2:1) | |||||
Genk | |||||||||
16:00 | Mechelen | | Gent | 1:1 (1:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
18:30 | Antwerp | | Kortrijk | 1:0 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
19:15 | Union Saint-Gilloise | | Seraing | 2:1 (2:0) | |||||
Bruxelles |
Day 27 | |||||||||
15:30 | Kisvárda | | MOL Fehérvár | 0:0 | |||||
Kisvárda | |||||||||
18:00 | Újpest | | Paks | 3:2 (2:1) | |||||
Budapest |
Day 2 | |||||||||
17:00 | Víkingur R | | Fylkir | 2:0 (2:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
19:15 | HK | | Fram | 1:1 (0:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
19:15 | Valur | | Breiðablik | 0:2 (0:1) | |||||
Reykjavík |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Super Nova | | Valmiera | 1:0 (1:0) | |||||
Salaspils |
Day 8 | |||||||||
17:55 | Žalgiris Vilnius | | Hegelmann Litauen | 1:0 (0:0) | |||||
Vilnius |
Day 2 | |||||||||
17:00 | Bodø/Glimt | | Stabæk | 4:0 (3:0) | |||||
Bodø | |||||||||
17:00 | Haugesund | | Ham-Kam | 3:2 (1:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
17:00 | Molde | | Rosenborg | 1:1 (1:1) | |||||
Molde | |||||||||
17:00 | Odd | | Brann | 2:0 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
17:00 | Sandefjord | | Tromsø | 0:0 | |||||
Sandefjord | |||||||||
17:00 | Strømsgodset | | Ålesund | 1:0 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
19:15 | Vålerenga | | Sarpsborg 08 | 0:2 (0:0) | |||||
Oslo |
Day 31 | |||||||||
13:00 | Lille | | Montpellier | 2:1 (0:1) | |||||
Lille | |||||||||
15:00 | Auxerre | | Nantes | 2:1 (2:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
15:00 | Clermont | | Angers | 2:1 (2:1) | |||||
Clermont-Ferrand | |||||||||
15:00 | Strasbourg | | Ajaccio | 3:1 (1:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
15:00 | Brest | | Nice | 1:0 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
17:05 | Monaco | | Lorient | 3:1 (2:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
20:45 | Marseille | | Troyes | 3:1 (2:0) | |||||
Marseille |
Day 29 | |||||||||
15:00 | Varaždin | | Istra 1961 | 0:0 | |||||
Varaždin | |||||||||
18:00 | Rijeka | | Hajduk | 2:0 (1:0) | |||||
Rijeka |
Day 27 | |||||||||
16:00 | Zbrojovka | | Pardubice | 2:1 (0:0) | |||||
Brno | |||||||||
16:00 | Bohemians 1905 | | Mladá Boleslav | 4:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
16:00 | Hradec Králové | | Dynamo | 2:1 (2:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
19:00 | Baník | | Viktoria | 2:1 (1:0) | |||||
Ostrava |
Day 3 | |||||||||
15:00 | AIK | | Hammarby | 2:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
15:00 | Norrköping | | Värnamo | 2:1 (1:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
17:30 | Halmstad | | Djurgårdens | 2:0 (1:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
17:30 | Mjällby | | Degerfors | 2:0 (1:0) | |||||
Hällevik |
Day 32 | |||||||||
12:00 | Kilmarnock | | Celtic | 1:4 (1:4) | |||||
Kilmarnock |
Day 7 | |||||||||
12:30 | Tammeka | | Nõmme Kalju | 0:2 (0:1) | |||||
Tartu | |||||||||
14:30 | Flora | | Vaprus | 4:0 (4:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
17:00 | Trans | | Kuressaare | 0:1 (0:0) | |||||
Narva |
Day 12 | |||||||||
14:00 | Vélez Sársfield | | Barracas Central | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
14:00 | Unión | | Tigre | 0:0 | |||||
Santa Fe | |||||||||
16:30 | Independiente | | Racing Club | 1:1 (1:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
19:00 | Newell's Old Boys | | River Plate | 0:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
21:30 | Talleres | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | |||||
Córdoba |
13:30 | Los Angeles Galaxy | | Los Angeles | 2:3 (1:1) | |||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | St. Louis City | 34 | 17 | 5 | 12 | 62-45 | 56 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-32 | 53 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 14 | 10 | 10 | 54-39 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 14 | 9 | 11 | 51-38 | 51 | ||
5. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-50 | 50 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 12 | 10 | 55-48 | 48 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 41-37 | 46 | ||
8. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 8 | 14 | 48-51 | 44 | ||
9. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 14 | 10 | 39-43 | 44 | ||
10. | Portland Timbers | 34 | 11 | 10 | 13 | 46-58 | 43 |
Day 1 | |||||||||
19:35 | Henan | | Chengdu Rongcheng | 1:1 (0:1) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
19:35 | Tianjin Jinmen Tiger | | Cangzhou Mighty Lions | 1:1 (0:1) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Shanghai Shenhua | | Shandong Taishan | 1:0 (1:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
19:35 | Shenzhen | | Qingdao Hainiu | 2:1 (2:0) | |||||
Shenzhen |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai Port | 30 | 19 | 6 | 5 | 61-30 | 63 | ||
2. | Shandong Taishan | 30 | 16 | 10 | 4 | 59-25 | 58 | ||
3. | Zhejiang Professional | 30 | 16 | 7 | 7 | 57-34 | 55 | ||
4. | Chengdu Rongcheng | 30 | 15 | 8 | 7 | 51-32 | 53 | ||
5. | Shanghai Shenhua | 30 | 15 | 7 | 8 | 34-31 | 52 | ||
6. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 9 | 7 | 53-35 | 51 | ||
7. | Wuhan Three Towns | 30 | 14 | 9 | 7 | 51-35 | 51 | ||
8. | Tianjin Jinmen Tiger | 30 | 11 | 15 | 4 | 40-29 | 48 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 9 | 11 | 44-48 | 39 | ||
10. | Henan | 30 | 9 | 9 | 12 | 38-40 | 36 |
Day 24 | |||||||||
15:00 | Wellington Phoenix | | Brisbane Roar | 2:2 (1:1) | |||||
Auckland | |||||||||
15:00 | Sydney | | Perth Glory | 4:1 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
16:30 | Adelaide United | | Western United | 0:1 (0:1) | |||||
Adelaide |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne City | 26 | 16 | 7 | 3 | 61-32 | 55 | ||
2. | Central Coast Mariners | 26 | 13 | 5 | 8 | 55-35 | 44 | ||
3. | Adelaide United | 26 | 11 | 9 | 6 | 53-46 | 42 | ||
4. | Western Sydney Wanderers | 26 | 11 | 8 | 7 | 43-27 | 41 | ||
5. | Sydney | 26 | 11 | 5 | 10 | 40-39 | 38 | ||
6. | Wellington Phoenix | 26 | 9 | 8 | 9 | 39-45 | 35 | ||
7. | Western United | 26 | 9 | 5 | 12 | 34-47 | 32 | ||
8. | Brisbane Roar | 26 | 7 | 9 | 10 | 26-33 | 30 | ||
9. | Newcastle United Jets | 26 | 8 | 5 | 13 | 30-45 | 29 | ||
10. | Perth Glory | 26 | 7 | 8 | 11 | 36-46 | 29 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |