09.04.2022 < | Football matches for 10.04.2022 | > 11.04.2022 |
Day 2 | |||||||||
20:15 | Shabab Al Ahli | | Foolad Khuzestan | 1:1 (0:0) | |||||
Jeddah | |||||||||
23:15 | Al Gharrafa | | Ahal | 2:0 (0:0) | |||||
Jeddah |
Day 2 | |||||||||
20:15 | Sepahan | | Al-Duhail | 0:1 (0:0) | |||||
Buraidah | |||||||||
23:15 | Al-Taawoun | | Paxtakor | 0:1 (0:0) | |||||
Buraidah |
Day 32 | |||||||||
15:00 | KAMAZ | | Veles | 1:3 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
15:00 | Metallurg | | Olimp-Dolgoprudny | 0:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
15:30 | Neftekhimik | | Torpedo | 0:1 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
16:00 | Fakel | | Alaniya | 2:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
16:00 | Tom | | Spartak-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
16:00 | FK Orenburg | | Kuban | 1:3 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
17:00 | Baltika | | Tekstilshchik | 3:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Rotor | | FK Krasnodar-2 | 1:2 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
17:00 | Volgar | | SKA-Khabarovsk | 1:1 (1:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
17:00 | Yenisey | | Akron | 3:2 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk |
Day 25 | |||||||||
14:00 | Kuban-Holding | | FK Yessentuki | 4:1 (2:0) | |||||
Pavlovskaya | |||||||||
15:00 | Chaika | | Spartak-Nalchik | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
15:00 | Druzhba | | Legion-Dynamo | 1:1 (0:1) | |||||
Maykop | |||||||||
15:00 | Alania-2 | | Biolog-Novokubansk | 1:4 (1:2) | |||||
Yessentuki | |||||||||
15:00 | FK Forte | | Chernomorets | 0:1 (0:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
16:00 | Anzhi | | Mashuk-KMV | 1:1 (0:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
16:00 | Dynamo Makhachkala | | Dynamo Stavropol | 2:0 (1:0) | |||||
Makhachkala |
Day 2 | |||||||||
13:00 | Zenit-2 | | Znamya Truda | 0:4 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Luki-Energiya | | Khimik | 4:1 (1:1) | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
16:00 | Torpedo Vladimir | | FK Chita | 1:0 (1:0) | |||||
Vladimir |
Day 2 | |||||||||
13:00 | FK Khimki-M | | Salyut-Belgorod | 1:1 (1:0) | |||||
Khimki |
Day 22 | |||||||||
14:00 | Torpedo Miass | | Dynamo Barnaul | 2:1 (1:0) | |||||
Miass | |||||||||
16:00 | Spartak | | Irtysh | 0:6 (0:2) | |||||
Tuymazy Spartak Stadium | |||||||||
17:00 | Zvezda Perm | | Volga | 0:0 | |||||
Perm Perm Velikaya Manege | |||||||||
17:00 | FK Chelyabinsk | | Nosta | 4:1 (2:0) | |||||
Chelyabinsk |
Day 3 | |||||||||
15:30 | Neman | | Dynamo Brest | 2:1 (1:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
17:30 | Dnepr | | BATE | 0:3 (0:2) | |||||
Mogilev | |||||||||
19:30 | Isloch | | Shakhtsyor | 1:1 (1:1) | |||||
Minsk |
Day 26 | |||||||||
14:30 | Rapid | | Wolfsberg | 2:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
14:30 | Austria Klagenfurt | | Red Bull | 0:6 (0:1) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
17:00 | Sturm | | Austria Wien | 1:0 (0:0) | |||||
Graz |
Day 32 | |||||||||
14:00 | Norwich City | | Burnley | 2:0 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
14:00 | Leicester City | | Crystal Palace | 2:1 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
14:00 | Brentford | | West Ham United | 2:0 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
16:30 | Manchester City | | Liverpool | 2:2 (2:1) | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 29 | 6 | 3 | 99-26 | 93 | ||
2. | Liverpool | 38 | 28 | 8 | 2 | 94-26 | 92 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 11 | 6 | 76-33 | 74 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 22 | 5 | 11 | 69-40 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 22 | 3 | 13 | 61-48 | 69 | ||
6. | Manchester United | 38 | 16 | 10 | 12 | 57-57 | 58 | ||
7. | West Ham United | 38 | 16 | 8 | 14 | 60-51 | 56 | ||
8. | Leicester City | 38 | 14 | 10 | 14 | 62-59 | 52 | ||
9. | Brighton & Hove Albion | 38 | 12 | 15 | 11 | 42-44 | 51 | ||
10. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 6 | 17 | 38-43 | 51 |
Day 41 | |||||||||
15:00 | Fulham | | Coventry City | 1:3 (0:2) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fulham | 46 | 27 | 9 | 10 | 106-43 | 90 | ||
2. | AFC Bournemouth | 46 | 25 | 13 | 8 | 74-39 | 88 | ||
3. | Huddersfield Town | 46 | 23 | 13 | 10 | 64-47 | 82 | ||
4. | Nottingham Forest | 46 | 23 | 11 | 12 | 73-40 | 80 | ||
5. | Sheffield United | 46 | 21 | 12 | 13 | 63-45 | 75 | ||
6. | Luton Town | 46 | 21 | 12 | 13 | 63-55 | 75 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 10 | 16 | 59-50 | 70 | ||
8. | Blackburn Rovers | 46 | 19 | 12 | 15 | 59-50 | 69 | ||
9. | Millwall | 46 | 18 | 15 | 13 | 53-45 | 69 | ||
10. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 13 | 15 | 52-45 | 67 |
Day 34 | |||||||||
18:30 | Brugge | | Mechelen | 2:0 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
18:30 | Gent | | Oud-Heverlee | 5:0 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
18:30 | Kortrijk | | Anderlecht | 2:3 (1:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
18:30 | Union Saint-Gilloise | | Beerschot | 5:0 | |||||
Bruxelles | |||||||||
18:30 | Charleroi | | Zulte Waregem | 3:0 (3:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
18:30 | Seraing | | Genk | 0:2 (0:1) | |||||
Seraing | |||||||||
18:30 | Sint-Truiden | | Standard | 3:0 (2:0) | |||||
Sint-Truiden |
Day 26 | |||||||||
17:45 | Arda | | CSKA 1948 | 0:0 | |||||
Kardzhali | |||||||||
20:00 | Botev Plovdiv | | Lokomotiv Sofia | 2:0 (1:0) | |||||
Plovdiv |
Day 27 | |||||||||
14:30 | Paks | | Újpest | 1:3 (1:1) | |||||
Paks | |||||||||
17:00 | MTK | | MOL Fehérvár | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest |
Day 29 | |||||||||
15:30 | Bochum | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Bochum | |||||||||
17:30 | Eintracht | | Freiburg | 1:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
19:30 | RB Leipzig | | Hoffenheim | 3:0 (3:0) | |||||
Leipzig |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Gagra | | Torpedo | 0:2 (0:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
16:00 | Samgurali | | Dinamo Batumi | 0:3 (0:1) | |||||
Zestaponi | |||||||||
19:00 | Telavi | | Dinamo Tbilisi | 1:1 (1:1) | |||||
Telavi | |||||||||
19:00 | Saburtalo | | Sioni | 3:3 (0:2) | |||||
Tbilisi |
Day 31 | |||||||||
14:00 | Atlético Osasuna | | Alavés | 1:0 (0:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
16:15 | Español | | Celta de Vigo | 1:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
18:30 | Elche | | Real Sociedad | 1:2 (1:2) | |||||
Elche | |||||||||
21:00 | Levante | | Barcelona | 2:3 (0:0) | |||||
Valencia |
Day 5 | |||||||||
13:00 | Auda | | Valmiera | 1:3 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
15:00 | BFC Daugava | | Riga FC | 0:0 | |||||
Daugavpils | |||||||||
16:00 | METTA/LU | | FK Liepāja | 1:5 (1:2) | |||||
Rīga |
Day 7 | |||||||||
13:00 | Žalgiris Kaunas | | Šiauliai | 0:0 | |||||
Kaunas | |||||||||
15:00 | Riteriai | | Banga | 1:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
17:30 | Sūduva | | Hegelmann Litauen | 0:1 (0:0) | |||||
Marijampolė |
Day 2 | |||||||||
18:00 | Sandefjord | | Bodø/Glimt | 1:2 (0:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
18:00 | Kristiansund | | Sarpsborg 08 | 2:3 (0:3) | |||||
Kristiansund | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Odd | 1:0 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Molde | 1:3 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Ham-Kam | 2:1 (1:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Haugesund | 2:1 (2:1) | |||||
Oslo | |||||||||
20:00 | Viking | | Ålesund | 1:0 (0:0) | |||||
Stavanger |
Day 28 | |||||||||
12:30 | Warta | | Cracovia | 1:0 (0:0) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
15:00 | Wisła Kraków | | Górnik Zabrze | 4:1 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
17:30 | Raków | | Śląsk | 1:1 (0:1) | |||||
Bełchatów |
Day 29 | |||||||||
15:30 | Santa Clara | | Estoril-Praia | 2:0 (1:0) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
15:30 | Portimonense | | Famalicão | 1:0 (1:0) | |||||
Portimão | |||||||||
18:00 | Vitória | | Porto | 0:1 (0:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
20:30 | Vizela | | Braga | 0:1 (0:1) | |||||
Vizela |
Day 30 | |||||||||
14:00 | TSC | | Voždovac | 2:1 (2:1) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
17:00 | Crvena Zvezda | | Radnički 1923 | 4:1 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
19:05 | Čukarički | | Partizan | 0:0 | |||||
Belgrade |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Baník | | Hradec Králové | 0:0 | |||||
Ostrava | |||||||||
16:00 | Mladá Boleslav | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
16:00 | Jablonec | | Fastav | 1:1 (0:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
19:00 | Slavia | | Pardubice | 4:0 (1:0) | |||||
Praha |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Helsingborgs | | Göteborg | 0:1 (0:1) | |||||
Helsingborg | |||||||||
15:00 | Varbergs | | Kalmar | 0:3 (0:2) | |||||
Varberg | |||||||||
17:30 | AIK | | Norrköping | 1:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
17:30 | Mjällby | | Djurgårdens | 1:0 (0:0) | |||||
Hällevik |
Day 33 | |||||||||
12:00 | St. Mirren | | Rangers | 0:4 (0:2) | |||||
Paisley |
Day 6 | |||||||||
14:30 | Nõmme Kalju | | Kalev | 2:1 (2:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
17:15 | Paide | | Levadia | 0:1 (0:0) | |||||
Paide |
Day 1 | |||||||||
11:00 | Coritiba | | Goiás | 3:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Atlético Mineiro | | Internacional | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | Botafogo | | Corinthians | 1:3 (0:3) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:00 | Fortaleza | | Cuiabá Esporte Clube | 0:1 (0:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
19:00 | Avaí | | América | 1:0 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
19:00 | São Paulo | | Atlético Paranaense | 4:0 (1:0) | |||||
São Paulo |
13:30 | Charlotte | | Atlanta United | 1:0 (1:0) | |||||
Charlotte | |||||||||
18:30 | Austin | | Minnesota United | 1:0 (0:0) | |||||
Austin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Philadelphia Union | 34 | 19 | 10 | 5 | 72-26 | 67 | ||
2. | Montréal | 34 | 20 | 5 | 9 | 63-50 | 65 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 7 | 11 | 57-41 | 55 | ||
4. | New York Red Bulls | 34 | 15 | 8 | 11 | 50-41 | 53 | ||
5. | Cincinnati | 34 | 12 | 13 | 9 | 64-56 | 49 | ||
6. | Inter Miami | 34 | 14 | 6 | 14 | 47-56 | 48 | ||
7. | Orlando City | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-53 | 48 | ||
8. | Columbus Crew | 34 | 10 | 16 | 8 | 46-41 | 46 | ||
9. | Charlotte | 34 | 13 | 3 | 18 | 44-52 | 42 | ||
10. | New England Revolution | 34 | 10 | 12 | 12 | 47-50 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 4 | 9 | 66-38 | 67 | ||
2. | Austin | 34 | 16 | 8 | 10 | 65-49 | 56 | ||
3. | Dallas | 34 | 14 | 11 | 9 | 48-37 | 53 | ||
4. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 8 | 12 | 58-51 | 50 | ||
5. | Nashville | 34 | 13 | 11 | 10 | 52-41 | 50 | ||
6. | Minnesota United | 34 | 14 | 6 | 14 | 48-51 | 48 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 12 | 11 | 11 | 43-45 | 47 | ||
8. | Portland Timbers | 34 | 11 | 13 | 10 | 53-53 | 46 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 7 | 15 | 40-57 | 43 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 11 | 10 | 13 | 46-57 | 43 |
Day 23 | |||||||||
16:05 | Newcastle United Jets | | Perth Glory | 6:1 (3:0) | |||||
Newcastle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne City | 26 | 14 | 7 | 5 | 54-34 | 49 | ||
2. | Melbourne Victory | 26 | 13 | 9 | 4 | 42-25 | 48 | ||
3. | Western United | 26 | 13 | 6 | 7 | 38-30 | 45 | ||
4. | Adelaide United | 26 | 12 | 7 | 7 | 38-31 | 43 | ||
5. | Central Coast Mariners | 26 | 12 | 6 | 8 | 49-35 | 42 | ||
6. | Wellington Phoenix | 26 | 12 | 3 | 11 | 34-49 | 39 | ||
7. | Macarthur FC | 26 | 9 | 6 | 11 | 38-47 | 33 | ||
8. | Sydney | 26 | 8 | 7 | 11 | 38-41 | 31 | ||
9. | Newcastle United Jets | 26 | 8 | 5 | 13 | 45-43 | 29 | ||
10. | Western Sydney Wanderers | 26 | 6 | 9 | 11 | 30-38 | 27 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |