10.05.2019 < | Football matches for 11.05.2019 | > 12.05.2019 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14:30 | Malawi | | Eswatini | 1:1 (0:0) | 0:0 | 1:1 | |||
Blantyre | |||||||||
16:30 | Seychelles | | Botswana | 1:3 (0:0) | 0:2 (0:0) | 1:5 | |||
Victoria |
17:00 | Magenta | | Hienghène Sport | 0:1 (0:0) | |||||
Nouméa |
Day 28 | |||||||||
16:30 | Akhmat | | Krylia Sovetov | 2:1 (2:1) | |||||
Grozny | |||||||||
18:00 | Yenisey | | FK Krasnodar | 0:4 (0:2) | |||||
Krasnoyarsk |
Day 36 | |||||||||
14:00 | Rotor | | FK Tyumen | 2:1 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
14:00 | Zenit-2 | | Mordovia | 3:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Shinnik | | Tom | 1:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
15:00 | FK Nizhniy Novgorod | | FK Krasnodar-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
16:00 | Avangard | | FK Sochi | 2:1 (1:1) | |||||
Kursk | |||||||||
17:00 | Luch | | Spartak-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
17:00 | FK Armavir | | Sibir | 0:1 (0:0) | |||||
Armavir | |||||||||
18:00 | Fakel | | FK Chertanovo | 1:1 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:00 | Baltika | | SKA-Khabarovsk | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad |
Day 23 | |||||||||
Dnepr | | Veles | 0:3 | ||||||
Smolensk | |||||||||
14:00 | FK Kolomna | | FK Murom | 2:2 (0:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
15:00 | Znamya Truda | | FK Chertanovo-2 | 0:0 | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
15:00 | Leningradets | | Tekstilshchik | 0:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Pskov-747 | | FK Dolgoprudny | 1:0 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Torpedo Vladimir | 3:2 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 23 | |||||||||
13:00 | FK Khimki-M | | Kvant | 1:1 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
15:00 | FK Ryazan | | Khimik | 3:0 (2:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
15:00 | Salyut-Belgorod | | Metallurg | 1:3 (1:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
15:30 | Sokol | | FK Kaluga | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
16:00 | FK Strogino | | Dynamo Bryansk | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Saturn | | Zorkiy | 2:0 (2:0) | |||||
Ramenskoye |
Day 27 | |||||||||
SKA | | Viktor Ponedelnik Football Academy | 3:0 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
15:30 | Dynamo | | Volgar | 1:0 (1:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
16:00 | Spartak Vladikavkaz | | FK Krasnodar-3 | 1:1 (1:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | Mashuk-KMV | | Urozhay | 1:2 (1:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
16:00 | Druzhba | | Spartak-Nalchik | 0:2 (0:1) | |||||
Maykop |
Day 23 | |||||||||
15:00 | Neftekhimik | | Zvezda | 1:0 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
16:00 | KAMAZ | | Volga | 3:1 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17:00 | Syzran-2003 | | Nosta | 1:3 (1:1) | |||||
Syzran |
Day 23 | |||||||||
15:00 | Zenit-Izhevsk | | FK Ufa-2 | 2:2 (0:2) | |||||
Izhevsk | |||||||||
17:00 | FK Chelyabinsk | | Lada-Tolyatti | 4:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk |
Day 28 | |||||||||
14:00 | FK Mariupol | | FK Lviv | 2:0 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Zorya | 1:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
19:30 | Shakhtar | | FK Oleksandriya | 2:1 (1:1) | |||||
Kharkiv |
Day 28 | |||||||||
Avanhard | | Zirka | +:- | ||||||
Kramatorsk | |||||||||
16:00 | Rukh | | Ahrobiznes | 4:0 (3:0) | |||||
Lviv | |||||||||
16:00 | Hirnyk-Sport | | Metalist 1925 | 1:1 (0:1) | |||||
Horishni Plavni | |||||||||
17:00 | Prykarpattya | | Dnipro-1 | 4:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
17:00 | Kolos | | FK Sumy | 4:0 (2:0) | |||||
Kovalivka | |||||||||
17:00 | MFK Mykolaiv | | Volyn | 1:2 (1:1) | |||||
Mykolaiv |
Day 25 | |||||||||
15:00 | Cherkashchyna-Akademiya | | Bukovyna | 2:0 (1:0) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium | |||||||||
17:00 | Veres | | FK Mynai | 1:2 (1:1) | |||||
Mlyniv | |||||||||
18:00 | Podillya | | Polissya | 0:1 (0:0) | |||||
Khmelnytsky | |||||||||
18:00 | Nyva Ternopil | | Chaika | 2:1 (1:0) | |||||
Ternopil |
Day 25 | |||||||||
17:30 | Myr | | Hirnyk | 0:1 (0:1) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
17:30 | Enerhiya | | Real Pharma | 2:2 (0:0) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
18:00 | Metalurh | | FK Nikopol | 6:0 (2:0) | |||||
Zaporizhia |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Isloch | | Energetik-BDU | 2:1 (2:1) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Dnepr | | Neman | 0:3 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
19:00 | Dynamo Brest | | FK Haradzeya | 4:0 (2:0) | |||||
Brest | |||||||||
20:45 | Tarpeda-BelAZ | | FK Slutsk | 1:0 (0:0) | |||||
Zhodzina |
Day 9 | |||||||||
17:00 | Dinamo-Auto | | Petrocub | 0:1 (0:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
19:00 | Milsami | | Codru | 0:0 | |||||
Orhei |
Day 30 | |||||||||
17:00 | Altach | | Admira Wacker | 2:2 (1:2) | |||||
Altach | |||||||||
17:00 | Hartberg | | Mattersburg | 2:1 (0:0) | |||||
Hartberg | |||||||||
17:00 | Rapid | | Wacker | 1:0 (0:0) | |||||
Wien |
Day 1 | |||||||||
12:30 | Aston Villa | | West Bromwich Albion | 2:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
17:15 | Derby County | | Leeds United | 0:1 (0:0) | |||||
Derby |
Day 8 | |||||||||
17:00 | Beerschot Wilrijk | | Charleroi | 0:3 (0:2) | |||||
Antwerpen | |||||||||
19:00 | Oostende | | Westerlo | 0:3 (0:1) | |||||
Oostende |
Day 8 | |||||||||
19:00 | Waasland-Beveren | | Cercle | 2:1 (0:1) | |||||
Beveren | |||||||||
19:00 | Zulte Waregem | | Kortrijk | 0:5 (0:3) | |||||
Waregem | |||||||||
19:30 | Union Saint-Gilloise | | Mouscron-Péruwelz | 3:3 (2:1) | |||||
Bruxelles |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Botev Plovdiv | | Beroe | 0:1 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
18:15 | CSKA | | Ludogorets | 0:0 | |||||
Sofia |
Day 33 | |||||||||
15:30 | RB Leipzig | | Bayern | 0:0 | |||||
Leipzig | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Schalke 04 | 1:1 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Borussia Mönchengladbach | 0:4 (0:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Augsburg | | Hertha | 3:4 (1:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Werder | 0:1 (0:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Hannover | | Freiburg | 3:0 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Wolfsburg | 3:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Fortuna | 3:2 (1:0) | |||||
Dortmund |
Day 12 | |||||||||
16:00 | Sioni | | Dila | 2:1 (1:1) | |||||
Bolnisi | |||||||||
19:00 | Chikhura | | WIT Georgia | 1:0 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
21:00 | Dinamo Batumi | | Dinamo Tbilisi | 3:2 (2:0) | |||||
Batumi |
Day 10 | |||||||||
13:00 | Riteriai | | Žalgiris Vilnius | 1:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
15:00 | Žalgiris Kaunas | | Sūduva | 0:3 (0:2) | |||||
Kaunas |
Day 7 | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Rosenborg | 1:1 (1:0) | |||||
Lillestrøm |
Day 35 | |||||||||
14:30 | Śląsk | | Wisła Płock | 2:1 (1:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
17:00 | Miedź | | Górnik | 0:1 (0:0) | |||||
Legnica |
Day 33 | |||||||||
15:30 | Santa Clara | | Feirense | 4:4 (2:3) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
15:30 | Portimonense | | Marítimo | 3:2 (1:2) | |||||
Portimão | |||||||||
18:00 | Boavista | | Braga | 4:2 (3:2) | |||||
Porto | |||||||||
20:30 | Sporting | | Tondela | 1:1 (1:0) | |||||
Lisboa |
Day 33 | |||||||||
16:30 | Lokomotiva | | Osijek | 0:4 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
19:00 | Rijeka | | Dinamo | 0:0 | |||||
Rijeka |
Day 8 | |||||||||
13:30 | Östersunds | | Häcken | 1:1 (1:1) | |||||
Östersund | |||||||||
16:00 | AFC Eskilstuna | | Falkenbergs | 0:0 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
16:00 | Kalmar | | Helsingborgs | 1:0 (0:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
18:00 | Sundsvall | | Örebro | 1:2 (0:0) | |||||
Sundsvall |
Day 37 | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Hibernian | 1:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Livingston | | Dundee | 0:1 (0:1) | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | Motherwell | 2:0 (1:0) | |||||
Perth |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Inverness | | Ayr United | 0:2 (0:1) | 3:1 (1:0) | 3:3 | |||
Inverness |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Fluminense | | Botafogo | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19:00 | Corinthians | | Grêmio | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
21:00 | Goiás | | Ceará | 2:1 (1:0) | |||||
Goiânia |
13:00 | Cincinnati | | Montreal Impact | 2:1 (1:0) | |||||
Cincinnati | |||||||||
13:00 | Dallas | | New York Red Bulls | 1:3 (1:1) | |||||
Frisco | |||||||||
13:00 | Los Angeles Galaxy | | New York City | 0:2 (0:2) | |||||
Carson | |||||||||
15:00 | Toronto | | Philadelphia Union | 1:2 (0:1) | |||||
Toronto | |||||||||
19:00 | Chicago Fire | | Minnesota United | 2:0 (2:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | Real Salt Lake | 2:3 (1:2) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:00 | Seattle Sounders | | Houston Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | Los Angeles | 0:3 (0:1) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | San Jose Earthquakes | 3:1 (2:0) | |||||
Foxborough |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York City | 34 | 18 | 10 | 6 | 63-42 | 64 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 18 | 4 | 12 | 58-43 | 58 | ||
3. | Philadelphia Union | 34 | 16 | 7 | 11 | 58-50 | 55 | ||
4. | Toronto | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-52 | 50 | ||
5. | DC United | 34 | 13 | 11 | 10 | 42-38 | 50 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 6 | 14 | 53-51 | 48 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 11 | 12 | 11 | 50-57 | 45 | ||
8. | Chicago Fire | 34 | 10 | 12 | 12 | 55-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 12 | 5 | 17 | 47-60 | 41 | ||
10. | Columbus Crew | 34 | 10 | 8 | 16 | 39-47 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 9 | 4 | 85-37 | 72 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 16 | 8 | 10 | 52-49 | 56 | ||
3. | Real Salt Lake | 34 | 16 | 5 | 13 | 46-41 | 53 | ||
4. | Minnesota United | 34 | 15 | 8 | 11 | 52-43 | 53 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 16 | 3 | 15 | 58-59 | 51 | ||
6. | Portland Timbers | 34 | 14 | 7 | 13 | 52-49 | 49 | ||
7. | Dallas | 34 | 13 | 9 | 12 | 54-46 | 48 | ||
8. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 5 | 16 | 52-55 | 44 | ||
9. | Colorado Rapids | 34 | 12 | 6 | 16 | 58-63 | 42 | ||
10. | Houston Dynamo | 34 | 12 | 4 | 18 | 49-59 | 40 |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Dalian Yifang | | Wuhan Zall | 1:2 (0:0) | |||||
Dalian | |||||||||
19:35 | Chongqing Dangdai Lifan | | Beijing Renhe | 2:0 (0:0) | |||||
Chongqing | |||||||||
19:35 | Hebei China Fortune | | Henan Jianye | 2:3 (2:2) | |||||
Qinhuangdao |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 23 | 3 | 4 | 68-24 | 72 | ||
2. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 23 | 1 | 6 | 60-26 | 70 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 20 | 6 | 4 | 62-26 | 66 | ||
4. | Jiangsu Suning | 30 | 15 | 8 | 7 | 60-41 | 53 | ||
5. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 15 | 6 | 9 | 55-35 | 51 | ||
6. | Wuhan Zall | 30 | 12 | 8 | 10 | 41-41 | 44 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 5 | 13 | 43-45 | 41 | ||
8. | Henan Jianye | 30 | 11 | 8 | 11 | 41-46 | 41 | ||
9. | Dalian Yifang | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-51 | 38 | ||
10. | Chongqing Dangdai Lifan | 30 | 9 | 9 | 12 | 36-47 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |