14.04.2018 < | Football matches for 15.04.2018 | > 16.04.2018 |
Day 2 | |||||||||
14:00 | Inter Moengotapoe | | Weymouth Wales FC | 5:0 (1:0) | |||||
Santiago de los Caballeros | |||||||||
16:30 | Sainte-Rose | | Deportivo Nacional | 0:2 (0:2) | |||||
Santiago de los Caballeros Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Inter Moengotapoe | 3 | 3 | 0 | 0 | 15-1 | 9 | |||
2. | Deportivo Nacional | 3 | 2 | 0 | 1 | 5-7 | 6 | |||
3. | Sainte-Rose | 3 | 1 | 0 | 2 | 3-8 | 3 | |||
4. | Weymouth Wales FC | 3 | 0 | 0 | 3 | 3-10 | 0 |
Day 2 | |||||||||
16:30 | Avenues United | | Hard Rock | 3:2 (1:1) | |||||
Santiago de los Caballeros |
Day 2 | |||||||||
14:00 | Bodden Town | | Centro Dominguito | 0:0 | |||||
Santiago de los Caballeros Universidad ISA | |||||||||
16:30 | Club Franciscain | | Cayon Rockets | 6:0 (4:0) | |||||
Santiago de los Caballeros Universidad ISA |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Club Franciscain | 3 | 2 | 0 | 1 | 12-4 | 6 | |||
2. | Centro Dominguito | 3 | 1 | 2 | 0 | 4-3 | 5 | |||
3. | Bodden Town | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-6 | 4 | |||
4. | Cayon Rockets | 3 | 0 | 1 | 2 | 3-10 | 1 |
Day 33 | |||||||||
14:00 | Shinnik | | FK Orenburg | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
15:00 | Dynamo | | Sibir | 1:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Fakel | | Luch-Energiya | 3:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
15:00 | Krylia Sovetov | | Yenisey | 1:0 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
15:00 | Olimpiets | | Zenit-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
15:30 | Avangard | | FK Tyumen | 0:0 | |||||
Kursk | |||||||||
16:00 | Tom | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
17:00 | Volgar | | FK Tambov | 1:2 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
18:00 | Kuban | | Rotor | 2:1 (1:0) | |||||
Krasnodar |
Day 19 | |||||||||
Anzhi-Yunior | | Mordovia | 0:3 | ||||||
Zelenodolsk | |||||||||
14:00 | Neftekhimik | | Krylia Sovetov-2 | 4:0 (2:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
16:00 | KAMAZ | | Syzran-2003 | 2:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
16:00 | Nosta | | FK Orenburg-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
17:00 | Lada-Tolyatti | | FK Chelyabinsk | 0:4 (0:4) | |||||
Tolyatti |
Day 27 | |||||||||
14:00 | Olympik | | FK Oleksandriya | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | Zirka | | Chornomorets | 2:1 (0:0) | |||||
Kropyvnytskyi | |||||||||
19:30 | Stal | | Karpaty | 0:1 (0:1) | |||||
Kiev |
Day 22 | |||||||||
15:00 | Polissya | | FK Lviv | 2:0 (1:0) | |||||
Obukhiv | |||||||||
16:00 | Bukovyna | | Nyva Ternopil | 1:0 (1:0) | |||||
Chernivtsi |
Day 25 | |||||||||
17:00 | Metalist 1925 | | Metalurh | 3:0 (1:0) | |||||
Kharkiv |
Day 3 | |||||||||
14:00 | FK Smalyavichy | | FK Minsk | 1:1 (1:1) | |||||
Aktsyabarski FOK Aktsyabarski Stadium | |||||||||
16:00 | FK Homel | | Tarpeda | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
18:00 | FK Haradzeya | | Dynamo Minsk | 0:2 (0:1) | |||||
Haradzeya |
Day 30 | |||||||||
16:30 | Austria | | Rapid | 0:4 (0:2) | |||||
Wien | |||||||||
19:00 | Admira Wacker | | Red Bull | 2:6 (1:3) | |||||
Maria Enzersdorf |
Day 34 | |||||||||
13:30 | Newcastle United | | Arsenal | 2:1 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
16:00 | Manchester United | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:0) | |||||
Manchester |
Day 43 | |||||||||
12:00 | Wolverhampton Wanderers | | Birmingham City | 2:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 30 | 9 | 7 | 82-39 | 99 | ||
2. | Cardiff City | 46 | 27 | 9 | 10 | 69-39 | 90 | ||
3. | Fulham | 46 | 25 | 13 | 8 | 79-46 | 88 | ||
4. | Aston Villa | 46 | 24 | 11 | 11 | 72-42 | 83 | ||
5. | Middlesbrough | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-45 | 76 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 15 | 11 | 70-48 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 19 | 16 | 11 | 57-46 | 73 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 15 | 12 | 56-45 | 72 | ||
9. | Brentford | 46 | 18 | 15 | 13 | 62-52 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 20 | 9 | 17 | 62-55 | 69 |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Anderlecht | | Brugge | 1:0 (0:0) | |||||
Bruxelles |
Day 3 | |||||||||
13:30 | Antwerp | | Beerschot Wilrijk | 2:0 (1:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
19:00 | Oostende | | Sint-Truiden | 2:2 (2:0) | |||||
Oostende |
Day 30 | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Borussia Dortmund | 2:0 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
18:00 | Werder | | RB Leipzig | 1:1 (1:0) | |||||
Bremen |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Ventspils | | FK Liepāja | 1:1 (0:0) | |||||
Ventspils |
Day 5 | |||||||||
18:00 | Molde | | Lillestrøm | 2:1 (1:1) | |||||
Molde | |||||||||
18:00 | Ranheim | | Haugesund | 4:2 (2:1) | |||||
Ranheim | |||||||||
18:00 | Sandefjord | | Kristiansund | 3:3 (1:1) | |||||
Sandefjord | |||||||||
18:00 | Stabæk | | Tromsø | 1:1 (1:1) | |||||
Bekkestua | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Odd | 3:0 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
20:00 | Sarpsborg 08 | | Brann | 1:2 (0:1) | |||||
Sarpsborg |
Day 30 | |||||||||
16:00 | Marítimo | | Moreirense | 1:1 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
18:00 | Benfica | | Porto | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:15 | Belenenses | | Sporting | 3:4 (1:3) | |||||
Lisboa |
Day 31 | |||||||||
15:00 | Napredak | | Vojvodina | 1:0 (0:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Voždovac | 1:0 (0:0) | |||||
Subotica |
Day 33 | |||||||||
15:00 | Montpellier | | Bordeaux | 1:3 (0:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
17:00 | Troyes | | Marseille | 2:3 (1:1) | |||||
Troyes | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Monaco | 7:1 (4:1) | |||||
Paris |
Day 29 | |||||||||
17:00 | Lokomotiva | | Slaven | 5:2 (2:2) | |||||
Zagreb |
Day 24 | |||||||||
18:00 | Viktoria Plzeň | | Sparta | 2:2 (1:2) | |||||
Plzeň |
Day 3 | |||||||||
15:00 | AIK | | Djurgårdens | 2:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
15:00 | Norrköping | | Kalmar | 3:1 (1:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
17:30 | Östersunds | | Göteborg | 2:1 (0:0) | |||||
Östersund |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Pärnu | | Kuressaare | 1:1 (1:0) | |||||
Pärnu |
Day 23 | |||||||||
11:00 | Unión | | Tigre | 3:3 (1:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
13:15 | Patronato | | Estudiantes | 0:1 (0:1) | |||||
Paraná | |||||||||
15:30 | Chacarita Juniors | | Colón | 0:2 (0:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:45 | River Plate | | Rosario Central | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:00 | Independiente | | Boca Juniors | 1:0 (0:0) | |||||
Avellaneda |
Day 1 | |||||||||
11:00 | América | | Sport | 3:0 (3:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | Vasco da Gama | | Atlético Mineiro | 2:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Corinthians | | Fluminense | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Internacional | | Bahia | 2:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
19:00 | Atlético Paranaense | | Chapecoense | 5:1 (0:0) | |||||
Curitiba |
15:00 | Sporting Kansas City | | Seattle Sounders | 2:2 (1:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
18:00 | Atlanta United | | New York City | 2:2 (1:1) | |||||
Atlanta |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 22 | 5 | 7 | 62-33 | 71 | ||
2. | Atlanta United | 34 | 21 | 6 | 7 | 70-44 | 69 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 8 | 10 | 59-45 | 56 | ||
4. | DC United | 34 | 14 | 9 | 11 | 60-50 | 51 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 14 | 9 | 11 | 43-45 | 51 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 15 | 5 | 14 | 49-50 | 50 | ||
7. | Montreal Impact | 34 | 14 | 4 | 16 | 47-53 | 46 | ||
8. | New England Revolution | 34 | 10 | 11 | 13 | 49-55 | 41 | ||
9. | Toronto | 34 | 10 | 6 | 18 | 59-64 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 8 | 18 | 48-61 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 34 | 18 | 8 | 8 | 65-40 | 62 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 18 | 5 | 11 | 52-37 | 59 | ||
3. | Los Angeles | 34 | 16 | 9 | 9 | 68-52 | 57 | ||
4. | Dallas | 34 | 16 | 9 | 9 | 52-44 | 57 | ||
5. | Portland Timbers | 34 | 15 | 9 | 10 | 54-48 | 54 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-58 | 49 | ||
7. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 66-64 | 48 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 13 | 8 | 13 | 54-67 | 47 | ||
9. | Houston Dynamo | 34 | 10 | 8 | 16 | 58-58 | 38 | ||
10. | Minnesota United | 34 | 11 | 3 | 20 | 49-71 | 36 |
Day 6 | |||||||||
15:30 | Changchun Yatai | | Henan Jianye | 3:0 (1:0) | |||||
Changchun | |||||||||
19:35 | Chongqing Dangdai Lifan | | Beijing Sinobo Guoan | 3:3 (3:2) | |||||
Chongqing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shanghai SIPG | 30 | 21 | 5 | 4 | 77-33 | 68 | ||
2. | Guangzhou Evergrande Taobao | 30 | 20 | 3 | 7 | 82-36 | 63 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 17 | 7 | 6 | 57-39 | 58 | ||
4. | Beijing Sinobo Guoan | 30 | 15 | 8 | 7 | 64-45 | 53 | ||
5. | Jiangsu Suning | 30 | 13 | 9 | 8 | 48-33 | 48 | ||
6. | Hebei China Fortune | 30 | 10 | 9 | 11 | 46-50 | 39 | ||
7. | Shanghai Greenland Shenhua | 30 | 10 | 8 | 12 | 44-53 | 38 | ||
8. | Beijing Renhe | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-46 | 37 | ||
9. | Tianjin Quanjian | 30 | 9 | 9 | 12 | 41-48 | 36 | ||
10. | Guangzhou R&F | 30 | 10 | 6 | 14 | 49-61 | 36 |
Day 27 | |||||||||
17:00 | Western Sydney Wanderers | | Adelaide United | 2:3 (2:2) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney | 27 | 20 | 4 | 3 | 64-22 | 64 | ||
2. | Newcastle United Jets | 27 | 15 | 5 | 7 | 57-37 | 50 | ||
3. | Melbourne City | 27 | 13 | 4 | 10 | 41-33 | 43 | ||
4. | Melbourne Victory | 27 | 12 | 5 | 10 | 43-37 | 41 | ||
5. | Adelaide United | 27 | 11 | 6 | 10 | 36-38 | 39 | ||
6. | Brisbane Roar | 27 | 10 | 5 | 12 | 33-40 | 35 | ||
7. | Western Sydney Wanderers | 27 | 8 | 9 | 10 | 38-47 | 33 | ||
8. | Perth Glory | 27 | 10 | 2 | 15 | 37-50 | 32 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 5 | 6 | 16 | 31-55 | 21 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 4 | 8 | 15 | 28-49 | 20 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |