26.09.2015 < | Football matches for 27.09.2015 | > 28.09.2015 |
Day 1 | |||||||||
20:00 | Étoile du Sahel | | Zamalek | 5:1 (3:1) | |||||
Sousse |
Day 10 | |||||||||
14:30 | Krylia Sovetov | | Dynamo | 0:0 | |||||
Samara | |||||||||
16:30 | FK Krasnodar | | Terek | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Rubin | | Ural | 1:2 (1:1) | |||||
Kazan |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | FK Dolgoprudny | 1:3 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | FK Khimki | | Znamya Truda | 2:0 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
16:00 | FK Kolomna | | Pskov-747 | 0:3 (0:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Volga Tver | 3:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
17:00 | Spartak | | Kareliya | 3:0 (1:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Solaris | 0:0 | |||||
Vladimir |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Dynamo Bryansk | | FK Chertanovo | 3:1 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
14:00 | Arsenal-2 | | Zenit | 0:2 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
15:00 | FK Oryol | | FK Ryazan | 0:0 | |||||
Oryol | |||||||||
16:00 | FK Kaluga | | Energomash | 0:1 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
17:00 | Vityaz | | Avangard | 0:0 | |||||
Podolsk | |||||||||
17:00 | Metallurg | | FK Tambov | 2:1 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
17:00 | Lokomotiv | | Torpedo Moskva | 1:0 (0:0) | |||||
Liski |
Day 12 | |||||||||
14:00 | Dynamo Kirov | | Lada-Tolyatti | 2:3 (0:0) | |||||
Kirov | |||||||||
14:00 | Khimik | | FK Chelyabinsk | 2:3 (1:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
15:00 | Neftekhimik | | Nosta | 3:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
16:00 | Volga-Olimpiets | | Syzran-2003 | 2:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
18:00 | Volga Ulyanovsk | | Zenit-Izhevsk | 2:1 (0:0) | |||||
Ulyanovsk |
Day 9 | |||||||||
14:00 | Stal | | Metalurh | 3:0 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
17:00 | Chornomorets | | Vorskla | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
17:00 | Zorya | | FK Oleksandriya | 1:1 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
19:30 | Karpaty | | Volyn | 0:2 (0:1) | |||||
Lviv | |||||||||
19:30 | Metalist | | Dnipro | 1:2 (0:1) | |||||
Kharkiv |
Day 10 | |||||||||
14:00 | Dynamo-2 | | Illichovets | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
16:00 | FK Poltava | | Zirka | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
16:00 | Desna | | Hirnyk-Sport | 0:2 (0:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
16:00 | Avanhard | | FK Sumy | 3:0 (2:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
16:30 | MFK Mykolaiv | | Obolon-Brovar | 2:2 (1:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
16:30 | Naftovyk-Ukrnafta | | Hirnyk | 2:3 (1:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
17:00 | FK Ternopil | | Cherkasky Dnipro | 1:0 (0:0) | |||||
Ternopil |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Kolos | | Skala | 0:3 (0:2) | |||||
Kovalivka | |||||||||
15:30 | Arsenal-Kiev | | Arsenal-Kyivshchyna | 2:1 (1:1) | |||||
Shchastlive | |||||||||
16:00 | Myr | | Bukovyna | 3:2 (2:1) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
16:00 | Kremin | | Veres | 1:1 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
16:00 | Ingulets | | Enerhiya | 0:1 (0:0) | |||||
Petrove |
Day 21 | |||||||||
14:00 | Granit Mikashevichy | | Neman | 0:1 (0:0) | |||||
Luninets | |||||||||
15:30 | FK Slutsk | | Belshina | 0:0 | |||||
Slutsk | |||||||||
17:30 | Dynamo Brest | | Slavia | 1:2 (0:1) | |||||
Brest |
Day 10 | |||||||||
16:30 | Admira Wacker | | Sturm | 0:1 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Watford | | Crystal Palace | 0:1 (0:0) | |||||
Watford |
Day 9 | |||||||||
13:15 | Middlesbrough | | Leeds United | 3:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 26 | 15 | 5 | 72-35 | 93 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 26 | 11 | 9 | 63-31 | 89 | ||
3. | Brighton & Hove Albion | 46 | 24 | 17 | 5 | 72-42 | 89 | ||
4. | Hull City | 46 | 24 | 11 | 11 | 69-35 | 83 | ||
5. | Derby County | 46 | 21 | 15 | 10 | 66-43 | 78 | ||
6. | Sheffield Wednesday | 46 | 19 | 17 | 10 | 66-45 | 74 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 53-51 | 69 | ||
8. | Cardiff City | 46 | 17 | 17 | 12 | 56-51 | 68 | ||
9. | Brentford | 46 | 19 | 8 | 19 | 72-67 | 65 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 53-49 | 63 |
15:00 | Coleshill Town | | Stamford | 2:0 (1:0) | |||||
Tamworth | |||||||||
15:00 | Gloucester City | | Kidlington | 4:2 (3:0) | |||||
Cheltenham |
Day 9 | |||||||||
14:30 | Lokeren | | Brugge | 0:1 (0:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
18:00 | Anderlecht | | Sint-Truiden | 1:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Kortrijk | | Genk | 1:0 (0:0) | |||||
Kortrijk |
Day 10 | |||||||||
16:15 | PFC Montana | | Beroe | 1:0 (0:0) | |||||
Montana | |||||||||
20:00 | Lokomotiv | | Slavia | 2:0 (1:0) | |||||
Plovdiv |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Hertha | 1:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
17:30 | Borussia Dortmund | | Darmstadt 98 | 2:2 (0:1) | |||||
Dortmund |
Day 6 | |||||||||
12:00 | Sporting | | Real Betis | 1:2 (1:0) | |||||
Gijón | |||||||||
16:00 | Deportivo | | Español | 3:0 (2:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
18:15 | Getafe | | Levante | 3:0 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
20:30 | Real Sociedad | | Athletic | 0:0 | |||||
San Sebastián |
Day 23 | |||||||||
15:00 | Spartaks | | FK Liepāja | 0:2 (0:0) | |||||
Jūrmala |
Day 25 | |||||||||
15:30 | Odd | | Sarpsborg 08 | 1:1 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
18:00 | Sandefjord | | Haugesund | 0:1 (0:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Viking | 2:0 (1:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Ålesund | 1:1 (0:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
20:00 | Stabæk | | Molde | 1:0 (1:0) | |||||
Bekkestua |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Marítimo | | Tondela | 1:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
16:00 | Nacional | | Vitória Setubal | 1:1 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
17:00 | Arouca | | Belenenses | 2:2 (0:1) | |||||
Arouca | |||||||||
17:00 | Estoril-Praia | | União da Madeira | 2:1 (1:0) | |||||
Estoril | |||||||||
19:15 | Vitória Guimarães | | Braga | 0:1 (0:0) | |||||
Guimarães |
Day 8 | |||||||||
14:00 | Marseille | | Angers | 1:2 (0:1) | |||||
Marseille | |||||||||
17:00 | Guingamp | | Monaco | 3:3 (1:2) | |||||
Guingamp | |||||||||
17:00 | Montpellier | | Lorient | 2:1 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
21:00 | Saint-Étienne | | Nice | 1:4 (1:3) | |||||
Saint-Étienne |
Day 11 | |||||||||
17:00 | Istra 1961 | | Lokomotiva | 2:1 (1:1) | |||||
Pula | |||||||||
19:00 | Split | | Hajduk | 0:2 (0:1) | |||||
Split |
Day 26 | |||||||||
15:00 | Hammarby | | AIK | 1:0 (0:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
15:00 | Falkenbergs | | Häcken | 1:2 (0:2) | |||||
Falkenberg | |||||||||
17:30 | Gefle | | Norrköping | 1:2 (1:1) | |||||
Gävle |
Day 26 | |||||||||
16:00 | Huracán | | Vélez Sársfield | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:00 | Rosario Central | | Gimnasia y Esgrima | 4:0 (3:0) | |||||
Rosario | |||||||||
17:10 | Defensa y Justicia | | Quilmes | 0:1 (0:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
18:15 | Boca Juniors | | Banfield | 3:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
19:20 | San Martín | | Sarmiento | 0:1 (0:0) | |||||
San Juan | |||||||||
21:30 | Lanús | | Independiente | 1:1 (1:0) | |||||
Lanús |
Day 28 | |||||||||
11:00 | Santos | | Internacional | 3:1 (1:1) | |||||
Santos | |||||||||
11:00 | Atlético Paranaense | | Ponte Preta | 1:2 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Palmeiras | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Flamengo | | Vasco da Gama | 1:2 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Figueirense | | Corinthians | 1:3 (0:1) | |||||
Florianópolis | |||||||||
16:00 | Joinville | | Atlético Mineiro | 2:2 (0:0) | |||||
Joinville | |||||||||
18:30 | Cruzeiro | | Coritiba | 2:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:30 | Sport | | Chapecoense | 3:0 (1:0) | |||||
Recife |
16:00 | San Jose Earthquakes | | Real Salt Lake | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
16:00 | Sporting Kansas City | | Seattle Sounders | 1:1 (0:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
18:30 | Los Angeles Galaxy | | Dallas | 3:2 (2:1) | |||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 18 | 6 | 10 | 52-39 | 60 | ||
2. | Vancouver Whitecaps | 34 | 16 | 5 | 13 | 45-36 | 53 | ||
3. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 41-39 | 53 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 15 | 6 | 13 | 44-36 | 51 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-46 | 51 | ||
6. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 9 | 11 | 48-45 | 51 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 8 | 13 | 41-39 | 47 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 9 | 14 | 42-49 | 42 | ||
9. | Real Salt Lake | 34 | 11 | 8 | 15 | 38-48 | 41 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 10 | 15 | 33-43 | 37 |
Day 27 | |||||||||
19:35 | Liaoning Whowin | | Henan Construction | 0:1 (0:0) | |||||
Shenyang | |||||||||
19:35 | Guangzhou R&F | | Tianjin Teda | 1:0 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
19:45 | Changchun Yatai | | Hangzhou Greentown | 1:0 (0:0) | |||||
Changchun | |||||||||
19:45 | Shanghai Shenxin | | Beijing Guoan | 0:4 (0:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
19:45 | Jiangsu Sainty | | Chongqing Lifan | 1:2 (1:1) | |||||
Nanjing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 10 | 1 | 71-28 | 67 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 19 | 8 | 3 | 63-35 | 65 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 66-41 | 59 | ||
4. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 8 | 6 | 46-26 | 56 | ||
5. | Henan Construction | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-30 | 46 | ||
6. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 6 | 12 | 42-44 | 42 | ||
7. | Shijiazhuang Ever Bright | 30 | 8 | 15 | 7 | 34-31 | 39 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 8 | 13 | 37-52 | 35 | ||
9. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 8 | 13 | 39-48 | 35 | ||
10. | Changchun Yatai | 30 | 8 | 11 | 11 | 39-47 | 35 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |