15.07.2015 < | Football matches for 16.07.2015 | > 17.07.2015 |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Randers | | Elfsborg | 0:0 | |||||
Randers | |||||||||
18:30 | Jelgava | | Rabotnički | 1:0 (0:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
19:00 | AIK | | Shirak | 2:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
19:00 | Dacia | | Žilina | 1:2 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
19:00 | Mladá Boleslav | | Strømsgodset | 1:2 (1:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
19:00 | Koper | | Hajduk Split | 3:2 (3:1) | |||||
Koper | |||||||||
19:00 | Skonto | | Debrecen | 2:2 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
19:15 | KR | | Rosenborg | 0:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
19:15 | FH | | İnter Bakı | 1:2 (1:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
19:30 | Kukësi | | Mladost | 0:1 (0:0) | |||||
Tiranë | |||||||||
19:30 | Shakhtsyor Salihorsk | | Wolfsberg | 0:1 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
19:30 | Charleroi | | Beitar | 5:1 (1:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
19:45 | Vaduz | | Nõmme Kalju | 3:1 (1:0) | |||||
Vaduz | |||||||||
19:45 | West Ham United | | Birkirkara | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Inverness | | Astra | 0:1 (0:1) | |||||
Inverness | |||||||||
19:45 | København | | Newtown | 2:0 (1:0) | |||||
København | |||||||||
20:00 | Lokomotiva | | PAÓK | 2:1 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
20:00 | Beroe | | Brøndby | 0:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
20:00 | Shamrock Rovers | | Odd Grenland | 0:2 (0:0) | |||||
Dublin | |||||||||
20:00 | Hapoel Be'er Sheva | | Thun | 1:1 (1:0) | |||||
Jerusalem | |||||||||
20:00 | Cherno More | | Dynamo Minsk | 1:1 (1:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
20:00 | Apollon Limassol | | Trakai | 4:0 (1:0) | |||||
Larnaca | |||||||||
20:05 | Spartak Trnava | | Linfield | 2:1 (2:1) | |||||
Zlaté Moravce | |||||||||
20:15 | Slovan Bratislava | | UCD | 1:0 (0:0) | |||||
Bratislava | |||||||||
20:30 | Ferencváros | | Željezničar | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
20:30 | Vojvodina | | Spartaks Jurmala | 3:0 (2:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
20:30 | Jagiellonia | | Omonia | 0:0 | |||||
Białystok | |||||||||
20:30 | Čukarički | | Qəbələ | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
20:30 | Śląsk | | Göteborg | 0:0 | |||||
Wrocław | |||||||||
20:45 | Qayrat | | Alashkert | 3:0 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
21:00 | Legia Warszawa | | Botoșani | 1:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
21:00 | Trabzonspor | | Differdange 03 | 1:0 (1:0) | |||||
Trabzon | |||||||||
21:00 | Rijeka | | Aberdeen | 0:3 (0:1) | |||||
Rijeka |
18:00 | Kareliya (Petrozavodsk) | | Dynamo (Saint Petersburg) | 0:0 aet, pen. 3:2 | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
18:00 | Znamya Truda (Orekhovo-Zuevo) | | FK Dolgoprudny (Dolgoprudny) | 1:3 (0:2) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
18:00 | Zenit (Penza) | | FK Tambov (Tambov) | 0:2 (0:1) | |||||
Penza | |||||||||
18:00 | Lokomotiv (Liski) | | Energomash (Belgorod) | 0:0 aet, pen. 3:2 | |||||
Liski | |||||||||
18:00 | Metallurg (Asha) | | FK Chelyabinsk (Chelyabinsk) | 1:2 (1:0) | |||||
Asha | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik (Ivanovo) | | Volga (Tver) | 2:2 aet (1:1, 1:1), pen. 1:4 | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:30 | Avangard (Kursk) | | FK Oryol (Oryol) | 2:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
18:30 | Dynamo (Bryansk) | | Dnepr (Smolensk) | 2:0 (2:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
19:00 | Zvezda (Saint Petersburg) | | Pskov-747 (Pskov) | 1:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19:00 | Dynamo-Start (Kostroma) | | Spartak (Kostroma) | 0:2 (0:1) | |||||
Karavayevo | |||||||||
19:00 | FK Strogino (Moscow) | | FK Domodedovo (Domodedovo) | 0:0 aet, pen. 7:8 | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | FK Khimki (Khimki) | | FK Kolomna (Kolomna) | 2:0 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
19:00 | Vityaz (Podolsk) | | Torpedo (Moscow) | 0:1 (0:0) | |||||
Podolsk |
Day 1 | |||||||||
18:30 | FK Baranavichy (Baranovichi) | | Slavia-Mazyr (Mazyr) | 1:1 (1:0) | |||||
Baranovichi | |||||||||
19:30 | Dnepr (Mogilev) | | Naftan (Navapolatsk) | 0:4 (0:4) | |||||
Mogilev |
Day 19 | |||||||||
19:35 | Guizhou Renhe | | Guangzhou R&F | 2:2 (0:0) | |||||
Guiyang | |||||||||
19:45 | Shanghai SIPG | | Tianjin Teda | 2:1 (0:1) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 10 | 1 | 71-28 | 67 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 19 | 8 | 3 | 63-35 | 65 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 66-41 | 59 | ||
4. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 8 | 6 | 46-26 | 56 | ||
5. | Henan Construction | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-30 | 46 | ||
6. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 6 | 12 | 42-44 | 42 | ||
7. | Shijiazhuang Ever Bright | 30 | 8 | 15 | 7 | 34-31 | 39 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 8 | 13 | 37-52 | 35 | ||
9. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 8 | 13 | 39-48 | 35 | ||
10. | Changchun Yatai | 30 | 8 | 11 | 11 | 39-47 | 35 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |