15.04.2014 <

Football matches for 16.04.2014

> 17.04.2014
Local time
Day 5
Статистика личных встреч 18:55 Al Rayyan Al Jazira2:3 (0:1)
 Al Rayyan
Статистика личных встреч 20:35 Al Shabab Riyadh Esteghlal2:1 (0:0)
 Riyadh
ClubGWDLF-AP
1. Al Shabab Riyadh650112-815
2. Al Jazira631212-1010
3. Esteghlal62137-77
4. Al Rayyan61059-153
Day 5
Статистика личных встреч 17:30 Foolad Khuzestan El Jaish3:1 (2:1)
 Ahvaz
Статистика личных встреч 18:00 Bunyodkor Al-Fateh3:2 (1:0)
 Toshkent
ClubGWDLF-AP
1. Foolad Khuzestan642011-314
2. Bunyodkor62227-78
3. El Jaish62226-68
4. Al-Fateh60243-112
Day 5
Статистика личных встреч 16:00 Arema Malang Selangor1:0 (1:0)
 Malang
ClubGWDLF-AP
1. Hà Nội T&T650114-715
2. Arema Malang631210-910
3. Selangor62229-68
4. Maziya60157-181
Day 19
Статистика личных встреч 16:00 Metalurh Z Goverla0:1 (0:0)
 Zaporizhia
Статистика личных встреч 16:00 Metalurh D Chornomorets3:2 (2:0)
 Donetsk
Статистика личных встреч 18:00 Karpaty Illichovets0:1 (0:1)
 Lviv
Статистика личных встреч 20:00 Dynamo Shahtar0:2 (0:2)
 Kiev
ClubGWDLF-AP
1.Shahtar28212562-2365
2.Dnipro28185556-2859
3.Metalist28169354-2957
4.Dynamo28165755-3353
5.Chornomorets281210630-2246
6.Metalurh D28127945-4243
7.Zorya28119835-3042
8.Vorskla281010836-3840
9.FK Sevastopol281051332-4335
10.Illichovets281041427-3334
Day 26
Статистика личных встреч 19:45 Everton Crystal Palace2:3 (0:1)
 Liverpool
Статистика личных встреч 19:45 Manchester City Sunderland2:2 (1:0)
 Manchester
Day 4
Статистика личных встреч 20:30 Brugge Genk2:0 (0:0)
 Brugge
ClubGWDLF-AP
1.Anderlecht1071217-651
2.Standard1043314-1149
3.Brugge1051416-1148
4.Zulte Waregem1042416-1541
5.Lokeren1022614-2534
6.Genk1023510-1932
Day 1
Статистика личных встреч 17:00 Ventspils Jūrmala3:1 (2:1)
 Ventspils
Статистика личных встреч 17:00 BFC Daugava Daugava R3:2 (1:2)
 Daugavpils
Статистика личных встреч 19:00 FK Liepāja Jelgava2:3 (1:1)
 Liepāja
Статистика личных встреч 19:00 Skonto METTA/LU3:1 (2:1)
 Rīga
Day 8
Статистика личных встреч 17:00 Atlantas Ekranas2:2 (2:1)
 Klaipėda
Статистика личных встреч 19:00 Sūduva Dainava5:0 (2:0)
 Marijampolė
ClubGWDLF-AP
1.Žalgiris36259292-1784
2.Kruoja36199867-3466
3.Atlantas36198976-3665
4.Trakai36189965-3863
5.Sūduva361711870-3862
6.Ekranas361291551-5845
7.Šiauliai361242050-6340
8.Granitas369101747-6737
9.Banga36862229-6530
10.Dainava36233112-1439
Day 27
Статистика личных встреч 16:30 Triglav Krka1:1 (0:1)
 Kranj
Статистика личных встреч 19:00 Domžale Maribor1:2 (0:1)
 Domžale
Статистика личных встреч 19:30 NK Zavrč Olimpija3:1 (2:1)
 Zavrč
Статистика личных встреч 20:00 Gorica Celje5:0 (3:0)
 Nova Gorica
Статистика личных встреч 20:05 Rudar Koper0:2 (0:1)
 Velenje
ClubGWDLF-AP
1.Maribor36245778-3177
2.Koper36216952-3669
3.Rudar36189955-3363
4.Gorica3616101060-3258
5.NK Zavrč361651558-6353
6.Domžale3610151147-3645
7.Olimpija361261838-5642
8.Celje361071930-5837
9.Krka36872131-6431
10.Triglav36682234-7426
Day 31
Статистика личных встреч 17:00 Hrvatski dragovoljac Hajduk4:1 (2:0)
 Novi Zagreb
Статистика личных встреч 19:00 Lokomotiva Istra 19613:2 (0:1)
 Zagreb
Статистика личных встреч 19:00 Split Dinamo0:3 (0:2)
 Split
ClubGWDLF-AP
1.Dinamo36266483-2684
2.Rijeka362110572-3573
3.Hajduk361711858-4462
4.Split3614101241-4152
5.Lokomotiva361571457-5952
6.Istra 1961361281645-5644
7.Zadar361052135-6735
8.Osijek36891938-6233
9.Slaven367111846-6532
10.Hrvatski dragovoljac36792041-6130
Day 4
Статистика личных встреч 19:00 Örebro Malmö1:2 (0:1)
 Örebro
Статистика личных встреч 19:00 Norrköping Mjällby1:1 (0:1)
 Norrköping
Статистика личных встреч 19:00 Häcken Halmstad3:0 (2:0)
 Göteborg
Статистика личных встреч 19:05 Djurgårdens AIK2:3 (0:1)
 Stockholm
ClubGWDLF-AP
1.Malmö30188459-3162
2.Göteborg301511458-3456
3.AIK30157859-4252
4.Elfsborg30157840-3152
5.Häcken301371058-4546
6.Örebro301371054-4446
7.Djurgårdens301110947-3343
8.Åtvidaberg301271139-4643
9.Helsingborgs301091141-4439
10.Halmstad301161344-5039
Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 963
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 415
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, October 20

 

FK OrenburgYenisey

13:30

UralKrylia Sovetov

16:00

FK UfaRubin

18:30

 

Spartak-2FK Chertanovo

14:30

ShinnikLuch

15:00

AvangardTom

16:00

FakelFK Tambov

16:00

FK KhimkiFK Tyumen

16:00

Rotor-VolgogradMordovia

16:00

BaltikaFK Krasnodar-2

16:00

FK Nizhniy NovgorodFK Armavir

16:00

FK SochiSibir

17:00

Zenit-2SKA-Khabarovsk

17:00

 

Znamya TrudaVeles

13:00

Pskov-747Lokomotiv-Kazanka

14:00

FK KolomnaTorpedo

14:00

LeningradetsDnepr

15:00

 

FK KalugaMetallurg

14:00

KvantDynamo

14:00

FK RyazanZorkiy

15:00

Salyut-BelgorodSaturn

15:00

SokolRotor-2

15:30

FK StroginoTorpedo

16:00

 

FK MariupolZorya

14:00

VorsklaDynamo

17:00

 

InguletsKobra

*

AvanhardBalkany

13:00

KolosDnipro-1

15:00

RukhVolyn

15:00

Hirnyk-SportAhrobiznes

15:00

ZirkaMetalist 1925

15:00

 

Cherkashchyna-AkademiyaFK Mynai

15:00

VeresFK Kalush

16:00

PodillyaNyva V

16:00

 

Real PharmaKrystal

15:00

HirnykEnerhiya

15:00

FK NikopolKremin

15:00

 

QəbələNeftçi

17:00

QarabağSəbail

19:00

 

ArtsakhLori

14:00

ShirakArarat

15:00

 

FK MinskDynamo Mn

15:00

BATEFK Haradzeya

17:00

ShakhtsyorNeman

19:00

 

AstanaOrdabasy

19:00

 

ZimbruZarya

15:00

Dinamo-AutoSperanţa

15:00

 

NavbahorBuxoro

16:00

MetallurgBunyodkor

16:00

PaxtakorLokomotiv

18:00

 

Red BullWacker

17:00

LASKAltach

17:00

HartbergRapid

17:00

 

ChelseaManchester United

12:30

AFC BournemouthSouthampton

15:00

Cardiff CityFulham

15:00

Manchester CityBurnley

15:00

Newcastle UnitedBrighton & Hove Albion

15:00

West Ham UnitedTottenham Hotspur

15:00

Wolverhampton WanderersWatford

15:00

Huddersfield TownLiverpool

17:30

 

Blackburn RoversLeeds United

12:00

Aston VillaSwansea City

15:00

BrentfordBristol City

15:00

ReadingMillwall

15:00

Hull CityPreston North End

15:00

Ipswich TownQueens Park Rangers

15:00

Nottingham ForestNorwich City

15:00

Rotherham UnitedBolton Wanderers

15:00

Stoke CityBirmingham City

15:00

Wigan AthleticWest Bromwich Albion

15:00

Derby CountySheffield United

17:30

 

Dunston UTSGateshead

12:30

GuiseleyStourbridge

15:00

Warrington TownHalifax Town

15:00

ChorleyBarrow

15:00

Hartlepool UnitedKidsgrove Athletic

15:00

AFC FyldeChesterfield

15:00

SouthportAshton United

15:00

Blyth SpartansYork City

15:00

Harrogate TownWrexham

15:00

Stockport CountyAltrincham

15:00

MarineSalford City

15:00

Witton AlbionSolihull Moors

15:00

Alfreton TownSt Neots Town

15:00

WokingWelling United

15:00

Hitchin TownLeatherhead

15:00

Chippenham TownMaidenhead United

15:00

Eastbourne BoroughSlough Town

15:00

Hemel Hempstead TownOxford City

15:00

Weston-super-MareBath City

15:00

Boreham WoodDagenham & Redbridge

15:00

Metropolitan PoliceHavant & Waterlooville

15:00

Gloucester CityBromley

15:00

Aldershot TownKettering Town

15:00

Torquay UnitedWinchester City

15:00

Billericay TownTaunton Town

15:00

EastleighHampton & Richmond Borough

15:00

WealdstoneSutton United

15:00

Ebbsfleet UnitedWorthing

15:00

Maidstone UnitedLeyton Orient

15:00

Haringey BoroughPoole Town

15:00

BarnetBraintree Town

15:00

Concord RangersDover Athletic

15:00

 

Mouscron-PéruwelzStandard

18:00

KortrijkSint-Truiden

20:00

AntwerpLokeren

20:00

GenkEupen

20:30

 

SlaviaSeptemvri

15:00

Botev PCherno More

17:15

LudogoretsLevski

20:00

 

KisvárdaMezőkövesd-Zsóry

17:00

HaladásVidi

17:00

MTKHonvéd

17:00

DiósgyőrÚjpest

17:00

DebrecenPaks

17:00

PuskásFerencváros

19:30

 

Bayer 04Hannover

15:30

StuttgartBorussia D

15:30

AugsburgRB Leipzig

15:30

WolfsburgBayern

15:30

NürnbergHoffenheim

15:30

Schalke 04Werder

18:30

 

PSVEmmen

18:30

ExcelsiorVitesse

18:30

HeerenveenAjax

20:45

UtrechtAZ

20:45

 

SioniSamtredia

15:30

 

Real MadridLevante

13:00

ValenciaLeganés

16:15

VillarrealAtlético

18:30

BarcelonaSevilla

20:45

 

RomaSPAL

15:00

JuventusGenoa

18:00

UdineseNapoli

20:30

 

Riga FCJelgava

13:00

VentspilsSpartaks

15:00

FK LiepājaMETTA/LU

17:00

 

SandefjordStrømsgodset

18:00

 

Zagłębie SMiedź

15:30

ŚląskArka

18:00

LechKorona

20:30

 

VoždovacMladost

16:00

ProleterFK Mačva

19:00

Crvena ZvezdaRad

19:00

RadničkiZemun

19:00

NapredakRadnik

19:00

 

MuraRudar

14:00

GoricaMaribor

16:00

AluminijDomžale

18:00

 

Paris Saint-GermainAmiens

17:00

CaenGuingamp

20:00

DijonLille

20:00

NantesToulouse

20:00

ReimsAngers

20:00

StrasbourgMonaco

20:00

 

RudešOsijek

15:00

Istra 1961Dinamo

17:30

 

BudućnostTitograd

13:30

IskraZeta

13:30

RudarGrbalj

13:30

PetrovacSutjeska

13:30

LovćenMornar

13:30

 

SigmaFastav

15:00

PříbramBaumit

17:00

BaníkKarviná

17:00

SlováckoTeplice

17:00

 

DalkurdÖrebro

16:00

 

CelticHibernian

15:00

HeartsAberdeen

15:00

LivingstonDundee

15:00

MotherwellSt. Johnstone

15:00

St. MirrenKilmarnock

15:00

 

KuressaareKalev

13:00

PaidePärnu

13:00

TransFlora

16:00

 

AméricaGrêmio

16:00

BotafogoBahia

16:00

São PauloAtlético Paranaense

19:00

SportVasco da Gama

19:00

 

Guangzhou Evergrande TaobaoBeijing Renhe

19:35

Guizhou HengfengDalian Yifang

19:35

Chongqing Dangdai LifanHebei China Fortune

19:35

Shanghai Greenland ShenhuaTianjin Quanjian

19:35

Shandong Luneng TaishanTianjin Teda

19:35

Local time

Yesterday, October 18

 

Real Salt LakeNew England Revolution

4:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru