07.04.2012 < | Football matches for 8.04.2012 | > 09.04.2012 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Sunshine Stars | | Recreativo do Libolo | 3:0 (2:0) | 1:4 (0:1) | 4:4 | |||
Ijebu-Ode | |||||||||
15:00 | Dynamos | | Liga Muçulmana | 1:0 (1:0) | 2:2 (1:1) | 3:2 | |||
Harare | |||||||||
15:30 | Vita | | ASO Chlef | 2:3 (0:2) | 0:0 | 2:3 | |||
Kinshasa | |||||||||
15:30 | Africa Sports | | Zamalek | 2:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Abidjan | |||||||||
15:30 | Cotonsport | | Dolphin | 1:0 (1:0) | 1:1 (1:1) | 2:1 | |||
Garoua | |||||||||
16:30 | TP Mazembe | | Power Dynamos | 6:0 (4:0) | 1:1 (1:0) | 7:1 | |||
Lubumbashi | |||||||||
17:00 | Djoliba | | URA | 2:0 | 2:0 (2:0) | 4:0 | |||
Bamako | |||||||||
18:00 | MAS Fès | | Horoya | 3:0 (2:0) | 1:1 (1:1) | 4:1 | |||
Fes | |||||||||
19:00 | Al Ahly Cairo | | Coffee | 3:0 (1:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Cairo | |||||||||
20:00 | Raja | | Berekum Chelsea | 3:0 (0:0) | 0:5 (0:1) | 3:5 | |||
Casablanca |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:30 | Interclube | | Tana Formation | 2:0 (1:0), pen. 6:5 | 0:2 (0:1) | 2:2 | |||
Luanda | |||||||||
16:00 | COD Meknès | | Séquence de Dixinn | 3:0 (2:0) | 2:0 (1:0) | 5:0 | |||
Meknes | |||||||||
16:00 | Heartland | | Unisport Bafang | 2:1 (0:0) | 0:0 | 2:1 | |||
Owerri | |||||||||
19:30 | Alamal | | Hwange Colliery | 0:0 | 1:1 (1:1) | 1:1 | |||
Atbara | |||||||||
20:00 | Al-Ahly Shendi | | Ferroviário | 2:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
Shendi |
Day 38 | |||||||||
18:45 | Spartak Moscow | | Kuban | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow |
Day 38 | |||||||||
16:30 | FK Krasnodar | | Tom | 3:1 (1:0) | |||||
Krasnodar |
Day 26 | |||||||||
15:30 | Illichovets | | Tavriya | 0:2 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
17:30 | Kryvbas | | PFK Oleksandriya | 1:2 (0:1) | |||||
Kryvyi Rih |
Day 25 | |||||||||
13:00 | PFK Sevastopol | | Naftovyk-Ukrnafta | 3:1 (1:1) | |||||
Sevastopol | |||||||||
15:00 | Bukovyna | | Zirka | 3:2 (2:1) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
15:00 | Enerhetyk | | Hoverla-Zakarpattya | 1:3 (1:2) | |||||
Burshtyn | |||||||||
16:00 | Helios | | Olympic | 2:1 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
16:00 | Tytan | | Stal | 2:1 (1:0) | |||||
Krasnoperekopsk | |||||||||
16:30 | FK Odesa | | Nyva | 0:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
18:00 | Krymteplytsya | | Arsenal | 1:2 (0:2) | |||||
Molodizhne |
Day 17 | |||||||||
Metalurh-2 | | Myr | 0:1 | ||||||
Shakhtar | | Illichovets-2 | 4:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
16:00 | Dinamo | | Paxtakor | 0:1 (0:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
16:30 | FK Olmaliq | | FK Andijon | 3:2 (2:0) | |||||
Olmaliq |
Day 29 | |||||||||
16:00 | Mattersburg | | Sturm | 0:2 (0:1) | |||||
Mattersburg |
Day 32 | |||||||||
13:30 | Manchester United | | Queens Park Rangers | 2:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
16:00 | Arsenal | | Manchester City | 1:0 (0:0) | |||||
London |
Day 23 | |||||||||
13:30 | Chernomorets | | Cherno More | 3:2 (1:0) | |||||
Burgas | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Sofia | | Levski | 1:1 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
17:00 | Beroe | | Montana | 2:0 (0:0) | |||||
Stara Zagora |
Day 23 | |||||||||
16:00 | Honvéd | | Lombard | 2:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18:00 | Zalaegerszegi TE | | Ferencváros | 2:3 (1:0) | |||||
Zalaegerszeg |
Day 29 | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Hannover | 3:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
17:30 | Hamburger SV | | Bayer 04 | 1:1 (1:0) | |||||
Hamburg |
Day 32 | |||||||||
12:00 | Levante | | Atlético Madrid | 2:0 (2:0) | |||||
Valencia | |||||||||
16:00 | Mallorca | | Granada | 0:0 | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
18:00 | Athletic | | Sevilla | 1:0 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
21:30 | Real Madrid | | Valencia | 0:0 | |||||
Madrid |
Day 3 | |||||||||
METTA/LU | | Daugava Daugavpils | 1:1 | ||||||
Rīga |
Day 24 | |||||||||
17:00 | Hradec Králové | | Baník | 0:1 (0:1) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
17:00 | Viktoria Plzeň | | Slovácko | 1:0 (1:0) | |||||
Plzeň |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Djurgårdens | | Sundsvall | 1:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
17:30 | Helsingborgs | | Elfsborg | 2:1 (1:1) | |||||
Helsingborg |
Day 33 | |||||||||
12:30 | Hibernian | | Motherwell | 1:1 (1:0) | |||||
Edinburgh |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Belgrano | | Estudiantes | 2:1 (0:1) | |||||
Córdoba | |||||||||
15:00 | Godoy Cruz | | Newell's Old Boys | 1:1 (0:0) | |||||
Mendoza |
Day 5 | |||||||||
15:30 | Tianjin Teda | | Guangzhou R&F | 1:2 (0:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
15:30 | Dalian Shide | | Beijing Guoan | 0:0 | |||||
Dalian | |||||||||
19:35 | Guangzhou Evergrande | | Guizhou Renhe | 1:1 (1:1) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 17 | 7 | 6 | 51-30 | 58 | ||
2. | Jiangsu Sainty | 30 | 14 | 12 | 4 | 49-29 | 54 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 6 | 10 | 34-35 | 48 | ||
4. | Guizhou Renhe | 30 | 12 | 9 | 9 | 44-33 | 45 | ||
5. | Dalian Aerbin | 30 | 11 | 11 | 8 | 51-46 | 44 | ||
6. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 37-40 | 44 | ||
7. | Guangzhou R&F | 30 | 13 | 3 | 14 | 47-49 | 42 | ||
8. | Tianjin Teda | 30 | 10 | 10 | 10 | 29-30 | 40 | ||
9. | Shanghai Shenhua | 30 | 8 | 14 | 8 | 39-34 | 38 | ||
10. | Liaoning Whowin | 30 | 8 | 12 | 10 | 40-41 | 36 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17:00 | Central Coast Mariners | | Brisbane Roar | 2:3 (2:2) | 0:2 (0:1) | 2:5 | |||
Gosford |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |