22.08.2011 < | Football matches for 23.08.2011 | > 24.08.2011 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:45 | Genk | | Maccabi Haifa | 2:1 aet (2:1, 2:1), pen. 4:1 | 1:2 (0:2) | 3:3 | |||
Genk | |||||||||
20:45 | Malmö | | Dinamo Zagreb | 2:0 (0:0) | 1:4 (1:1) | 3:4 | |||
Malmö | |||||||||
20:45 | Zürich | | Bayern | 0:1 (0:1) | 0:2 (0:1) | 0:3 | |||
Zürich | |||||||||
20:45 | Villarreal | | Odense | 3:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Villarreal | |||||||||
21:45 | APOEL | | Wisła Kraków | 3:1 (1:0) | 0:1 (0:0) | 3:2 | |||
Nicosia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:45 | Santa Fe | | Universidad César Vallejo | 2:0 (0:0) | 1:1 (0:1) | 3:1 | |||
Bogotá |
Day 2 | |||||||||
22:00 | Real España | | Colorado Rapids | 1:1 (0:1) | |||||
San Pedro Sula |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Santos Laguna | 6 | 4 | 1 | 1 | 16-6 | 13 | |||
2. | Isidro Metapan | 6 | 3 | 0 | 3 | 10-15 | 9 | |||
3. | Colorado Rapids | 6 | 2 | 1 | 3 | 9-12 | 7 | |||
4. | Real España | 6 | 1 | 2 | 3 | 9-11 | 5 |
Day 2 | |||||||||
20:00 | Monterrey | | Seattle Sounders | 0:1 (0:1) | |||||
Monterrey |
Day 19 | |||||||||
18:00 | Zvezda | | Salyut | 2:2 (1:1) | |||||
Ryazan | |||||||||
18:00 | Metallurg-Oskol | | Zenit | 2:1 (1:0) | |||||
Stary Oskol | |||||||||
18:30 | Avangard | | Spartak Tambov | 1:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
18:30 | Vityaz | | FK Kaluga | 2:0 (0:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
18:30 | Lokomotiv | | Metallurg | 2:1 (2:0) | |||||
Liski | |||||||||
18:30 | FK Gubkin | | Podolye | 0:0 | |||||
Gubkin | |||||||||
19:00 | Sokol | | Rusichi | 3:1 (3:1) | |||||
Saratov |
19:45 | Millwall | | Morecambe | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Bury | | Leicester City | 2:4 (1:1) | |||||
Bury | |||||||||
19:45 | AFC Bournemouth | | West Bromwich Albion | 1:4 (0:2) | |||||
Bournemouth | |||||||||
19:45 | Aston Villa | | Hereford United | 2:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
19:45 | Brighton & Hove Albion | | Sunderland | 1:0 aet (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
19:45 | Shrewsbury Town | | Swansea City | 3:1 (1:1) | |||||
Shrewsbury | |||||||||
19:45 | Norwich City | | Milton Keynes Dons | 0:4 (0:2) | |||||
Norwich | |||||||||
19:45 | Northampton Town | | Wolverhampton Wanderers | 0:4 (0:2) | |||||
Northampton | |||||||||
19:45 | Wycombe Wanderers | | Nottingham Forest | 1:4 (0:2) | |||||
High Wycombe | |||||||||
19:45 | Burnley | | Barnet | 3:2 aet (1:0, 2:2) | |||||
Burnley | |||||||||
19:45 | Doncaster Rovers | | Leeds United | 1:2 (1:1) | |||||
Doncaster | |||||||||
19:45 | Cardiff City | | Huddersfield Town | 5:3 aet (2:0, 3:3) | |||||
Cardiff | |||||||||
19:45 | Queens Park Rangers | | Rochdale | 0:2 (0:1) | |||||
London |
19:30 | Crystal Palace | | Crawley Town | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Bristol Rovers | | Watford | 1:1 aet (1:1, 1:1), pen. 4:2 | |||||
Bristol | |||||||||
19:45 | Charlton Athletic | | Reading | 2:1 (1:0) | |||||
London |
Bridlington Town | | Barton Town Old Boys | 2:3* | ||||||
Barking | | Burnham Ramblers | 0:1* | ||||||
AFC Wulfrunians | | Bloxwich United AFC | 3:0* | ||||||
Hayling United | | Bridport | 0:2* | ||||||
Dunston UTS | | West Auckland Town | 5:1* | ||||||
Gorleston | | Woodbridge Town | 2:1* | ||||||
Brockenhurst | | Downton | 4:2* | ||||||
Louth Town | | Gedling Miners Welfare | 2:1* | ||||||
Chessington & Hook United | | Colliers Wood United | 2:1* | ||||||
Horsham YMCA | | Lancing | 2:5* | ||||||
Bewdley Town | | Pegasus Juniors | 2:1* | ||||||
Rossington Main | | Silsden | 2:2 aet, pen. 2:4* | ||||||
Hatfield Town | | Sawbridgeworth Town | 2:1* | ||||||
Southend Manor | | Takeley | 3:2* | ||||||
Desborough Town | | Thurnby Nirvana | 0:5* | ||||||
Maine Road | | Winsford United | 1:0* | ||||||
Cockfosters | | Hadley | 0:0 aet, pen. 5:4* | ||||||
Greenwood Meadows | | Holbrook Sports | 0:2* | ||||||
South Shields | | Chester-le-Street Town | 2:1* | ||||||
Badshot Lea | | Cobham | 4:1* | ||||||
New Milton Town | | Alton Town | 0:6* | ||||||
Sidley United | | Arundel | 1:5* | ||||||
19:30 | Greenock Morton | | St. Mirren | 3:4 (2:1) | |||||
Greenock | |||||||||
19:45 | Hibernian | | Berwick Rangers | 5:0 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
19:45 | East Fife | | Dunfermline Athletic | 2:1 (1:1) | |||||
Methil | |||||||||
19:45 | Airdrie United | | Raith Rovers | 2:0 (2:0) | |||||
Airdrie | |||||||||
19:45 | Queen of the South | | Forfar Athletic | 3:0 (1:0) | |||||
Dumfries | |||||||||
19:45 | Hamilton Academical | | Ross County | 1:2 (1:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
19:45 | Aberdeen | | Dundee | 1:0 (1:0) | |||||
Aberdeen |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |