20.08.2011 < | Football matches for 21.08.2011 | > 22.08.2011 |
Trinidad and Tobago | | India | 3:0 (1:0) | ||||||
Port of Spain | |||||||||
Dominican Republic | | Curaçao | 1:0 (1:0) | ||||||
San Cristóbal | |||||||||
Barbados | | Saint Lucia | 4:0 (1:0) | ||||||
Bridgetown |
Day 21 | |||||||||
18:45 | Spartak-Nalchik | | Spartak Moscow | 1:1 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
20:00 | Kuban | | Volga | 5:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
20:45 | Lokomotiv | | FK Krasnodar | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
21:00 | Anzhi | | Dynamo | 2:1 (1:1) | |||||
Makhachkala |
Day 16 | |||||||||
Alania-D | | FK Astrakhan | 0:5 (0:2) | ||||||
Vladikavkaz | |||||||||
Angusht | | FAYuR | 0:2 (0:1) | ||||||
Nazran | |||||||||
Biolog-Novokubansk | | Rotor | 0:1 (0:0) | ||||||
Progress | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Kavkaztransgaz-2005 | 2:1 (1:1) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Druzhba | | Dagdizel | 0:2 (0:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Mashuk-KMV | | MITOS | 1:1 (0:0) | ||||||
Pyatigorsk | |||||||||
Olimpiya | | FK Taganrog | 1:0 (1:0) | ||||||
Kabardinka | |||||||||
SKA | | Slavyansky | 1:2 (1:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Energiya | | Torpedo | 0:3 (0:0) | ||||||
Volzhsky |
Day 22 | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Amur-2010 | 0:0 | ||||||
Barnaul | |||||||||
Irtysh | | Smena | 0:0 | ||||||
Omsk | |||||||||
Mostovik-Primorye | | Sibiryak | 1:0 (0:0) | ||||||
Ussuriysk | |||||||||
Radian-Baikal | | Metallurg-Kuzbass | 0:3 (0:2) | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Sakhalin | | Sibir-2 | 3:1 (0:0) | ||||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
FK Chita | | Kuzbass | 3:1 (0:1) | ||||||
Chita |
Day 6 | |||||||||
16:30 | Olympic | | Krymteplytsya | 1:0 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
17:00 | Nyva | | Dynamo-2 | 1:2 (1:2) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
17:00 | Enerhetyk | | Helios | 0:3 (0:0) | |||||
Burshtyn | |||||||||
17:00 | Arsenal | | Metalurh | 2:1 (1:1) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
17:00 | Hoverla-Zakarpattya | | Tytan | 3:1 (3:1) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
17:30 | Zirka | | FK Odesa | 2:3 (0:1) | |||||
Kirovograd | |||||||||
17:30 | MFK Mykolaiv | | FK Lviv | 3:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
18:00 | Stal | | PFK Sevastopol | 0:0 | |||||
Alchevsk | |||||||||
19:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Bukovyna | 1:1 (1:0) | |||||
Okhtyrka |
Day 5 | |||||||||
Yednist | | Prykarpattya | 1:6 | ||||||
Enerhiya | | UkrAhroKom | 1:2 | ||||||
Slavutych | | Skala | 3:2 | ||||||
FK Sumy | | Dynamo | 6:1 | ||||||
Desna | | Nyva | 1:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Makiyivvuhillya | | Illichovets-2 | 2:5 | ||||||
Stal | | Shakhtar-3 | 3:1 | ||||||
Dnipro-2 | | FK Poltava | 1:1 | ||||||
Hirnyk | | Kremin | 2:0 | ||||||
Day 22 | |||||||||
18:00 | Dynamo Brest | | Shakhtsyor | 4:0 (2:0) | |||||
Brest |
Day 5 | |||||||||
19:00 | Sheriff | | Iskra-Stal | 5:1 (4:0) | |||||
Day 2 | |||||||||
13:30 | Norwich City | | Stoke City | 1:1 (1:0) | |||||
Norwich | |||||||||
14:00 | Wolverhampton Wanderers | | Fulham | 2:0 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
16:00 | Bolton Wanderers | | Manchester City | 2:3 (1:2) | |||||
Bolton |
Day 4 | |||||||||
Middlesbrough | | Birmingham City | 3:1 (0:1) | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
13:15 | West Ham United | | Leeds United | 2:2 (1:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Reading | 46 | 27 | 8 | 11 | 69-41 | 89 | ||
2. | Southampton | 46 | 26 | 10 | 10 | 85-46 | 88 | ||
3. | West Ham United | 46 | 24 | 14 | 8 | 81-48 | 86 | ||
4. | Birmingham City | 46 | 20 | 16 | 10 | 78-51 | 76 | ||
5. | Blackpool | 46 | 20 | 15 | 11 | 79-59 | 75 | ||
6. | Cardiff City | 46 | 19 | 18 | 9 | 66-53 | 75 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 18 | 16 | 12 | 52-51 | 70 | ||
8. | Hull City | 46 | 19 | 11 | 16 | 47-44 | 68 | ||
9. | Leicester City | 46 | 18 | 12 | 16 | 66-55 | 66 | ||
10. | Brighton & Hove Albion | 46 | 17 | 15 | 14 | 52-52 | 66 |
Pickering Town | | Dinnington Town | 2:0 | ||||||
AFC Liverpool | | Runcorn Linnets | 2:2 | ||||||
Malvern Town | | Causeway United | 0:0 | ||||||
AFC Dunstable | | Eton Manor | 3:1 | ||||||
London APSA | | Basildon United | 1:0 | ||||||
Barkingside | | Hertford Town | 1:3 | ||||||
Aylesbury United | | Bracknell Town | 4:0 | ||||||
Epsom & Ewell | | Croydon | 3:1 | ||||||
Highworth Town | | Odd Down | 1:4 | ||||||
Day 4 | |||||||||
18:00 | Anderlecht | | Mons | 2:2 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
18:00 | Zulte Waregem | | Brugge | 1:1 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
20:30 | Standard | | Kortrijk | 3:1 (1:0) | |||||
Liège |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Levski | | Montana | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Sofia | | Beroe | 3:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
20:00 | Liteks | | Svetkavitsa | 6:0 (1:0) | |||||
Lovech | |||||||||
20:30 | Kaliakra | | CSKA | 1:2 (0:2) | |||||
Kavarna |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Újpest | | Diósgyőr | 1:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18:00 | Ferencváros | | Haladás | 1:2 (0:1) | |||||
Budapest |
Day 3 | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Schalke 04 | 2:4 (2:0) | |||||
Mainz | |||||||||
17:30 | Hannover | | Hertha | 1:1 (1:0) | |||||
Hannover |
Day 3 | |||||||||
Spartaki-Tskhinvali | | Sioni | 0:0 | ||||||
WIT Georgia | | Merani | 0:0 | ||||||
Gagra | | Metalurgi | 2:0 | ||||||
Baia | | Kolkheti 1913 | 2:0 | ||||||
Day 24 | |||||||||
Jūrmala-VV | | Daugava | 0:3 | ||||||
Ventspils | | Jelgava | 0:0 | ||||||
Skonto | | Metalurgs | 0:1 (0:1) | ||||||
Gulbene | | Olimps/RFS | 3:0 (1:0) | ||||||
Day 20 | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Fredrikstad | 3:1 (1:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Rosenborg | 2:2 (0:2) | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Sogndal | | Start | 2:0 (1:0) | |||||
Sogndal | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Ålesund | 2:2 (2:1) | |||||
Drammen | |||||||||
20:00 | Stabæk | | Brann | 1:1 (0:1) | |||||
Day 4 | |||||||||
14:30 | Jagiellonia | | Cracovia | 2:1 (1:0) | |||||
Białystok | |||||||||
17:00 | Legia | | Śląsk | 1:2 (0:2) | |||||
Warszawa |
Day 2 | |||||||||
18:00 | Paços de Ferreira | | União de Leiria | 2:1 (0:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
18:00 | Académica | | Rio Ave | 1:0 (1:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
18:15 | Beira Mar | | Sporting | 0:0 | |||||
Aveiro | |||||||||
20:15 | Braga | | Marítimo | 2:0 (0:0) | |||||
Braga |
Day 2 | |||||||||
17:30 | Hajduk | | BSK Borča | 3:0 (2:0) | |||||
Kula | |||||||||
17:30 | Sloboda Point Sevojno | | Partizan | 2:1 (1:1) | |||||
Užice | |||||||||
19:00 | Crvena zvezda | | Javor | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Paris Saint-Germain | | Valenciennes | 2:1 (1:1) | |||||
Paris | |||||||||
17:00 | Nancy | | Sochaux-Montbéliard | 1:2 (0:0) | |||||
Nancy | |||||||||
17:00 | Montpellier | | Rennes | 4:0 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
21:00 | Marseille | | Saint-Étienne | 0:0 | |||||
Marseille |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Bohemians 1905 | | Dynamo | 2:1 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
17:00 | Mladá Boleslav | | Viktoria Žižkov | 2:0 (2:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
17:00 | Sigma | | Slovácko | 1:1 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
17:00 | Sparta | | Hradec Králové | 1:0 (1:0) | |||||
Praha |
Day 22 | |||||||||
14:00 | Häcken | | Djurgårdens | 2:0 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
14:00 | Syrianska | | Elfsborg | 0:2 (0:2) | |||||
Södertälje | |||||||||
16:30 | AIK | | Trelleborg | 3:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
16:30 | Helsingborgs | | Halmstad | 2:1 (0:0) | |||||
Helsingborg |
Day 5 | |||||||||
14:15 | Motherwell | | Rangers | 0:3 (0:2) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Hearts | 0:0 | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Celtic | | St. Johnstone | 0:1 (0:0) | |||||
Glasgow |
Day 3 | |||||||||
14:00 | All Boys | | Atlético | 1:2 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:05 | Tigre | | Godoy Cruz | 2:1 (1:0) | |||||
Victoria | |||||||||
18:10 | Newell's Old Boys | | Boca Juniors | 0:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
20:15 | Banfield | | Racing Club | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires |
Day 18 | |||||||||
16:00 | Atlético Goianiense | | Grêmio | 1:0 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
16:00 | Avaí | | Coritiba | 0:0 | |||||
Florianópolis | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Palmeiras | 1:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Internacional | | Flamengo | 2:2 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:00 | Atlético Paranaense | | América-MG | 2:2 (2:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
18:00 | Bahia | | Santos | 1:2 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
18:00 | Vasco da Gama | | Fluminense | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro |
18:00 | Chicago Fire | | Toronto | 2:0 (1:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19:30 | Sporting Kansas City | | D.C. United | 1:0 (1:0) | |||||
Kansas City |
Day 22 | |||||||||
15:30 | Qingdao Jonoon | | Beijing Guoan | 1:0 (1:0) | |||||
Qingdao | |||||||||
15:30 | Changchun Yatai | | Jiangsu Sainty | 1:0 (1:0) | |||||
Changchun | |||||||||
19:30 | Tianjin Teda | | Shanghai Shenhua | 1:0 (0:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:30 | Chengdu Blades | | Shaanxi Chanba | 1:3 (0:2) | |||||
Chengdu | |||||||||
19:30 | Shangdong Luneng Taishan | | Hangzhou Greentown | 1:2 (1:1) | |||||
Jinan | |||||||||
19:30 | Shenzhen Ruby | | Dalian Shide | 4:2 (3:1) | |||||
Shenzhen | |||||||||
19:45 | Henan Construction | | Guangzhou Evergrande | 1:1 (0:0) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
20:20 | Liaoning Whowin | | Nanchang Hengyuan | 1:0 (0:0) | |||||
Shenyang |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 20 | 8 | 2 | 67-23 | 68 | ||
2. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 11 | 5 | 49-21 | 53 | ||
3. | Liaoning Whowin | 30 | 14 | 8 | 8 | 38-23 | 50 | ||
4. | Jiangsu Sainty | 30 | 14 | 5 | 11 | 43-28 | 47 | ||
5. | Shangdong Luneng Taishan | 30 | 13 | 8 | 9 | 37-31 | 47 | ||
6. | Qingdao Jonoon | 30 | 12 | 9 | 9 | 37-33 | 45 | ||
7. | Changchun Yatai | 30 | 11 | 12 | 7 | 33-31 | 45 | ||
8. | Hangzhou Greentown | 30 | 10 | 9 | 11 | 28-32 | 39 | ||
9. | Shaanxi Chanba | 30 | 10 | 8 | 12 | 34-41 | 38 | ||
10. | Tianjin Teda | 30 | 8 | 13 | 9 | 37-41 | 37 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |