31.07.2009 < | Football matches for 1.08.2009 | > 02.08.2009 |
Day 2 | |||||||||
15:45 | Kano Pillars | | Al Merreikh | 3:1 (2:0) | |||||
Kano |
Day 2 | |||||||||
19:10 | Etoile du Sahel | | TP Mazembe | 2:1 (1:1) | |||||
Sousse |
Day 2 | |||||||||
Primeiro de Agosto | | Haras El-Hedood | 1:0 | ||||||
Bayelsa United | | Stade Malien | 1:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Stade Malien | 6 | 2 | 3 | 1 | 5-3 | 9 | |||
2. | Bayelsa United | 6 | 3 | 0 | 3 | 9-6 | 9 | |||
3. | Primeiro de Agosto | 6 | 2 | 2 | 2 | 5-10 | 8 | |||
4. | Haras El-Hedood | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-7 | 7 |
Day 19 | |||||||||
18:30 | Nika | | Zodiak-Oskol | 1:2 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 3 | |||||||||
Nyva | | Zirka | 1:1 (0:1) | ||||||
Ternopil | |||||||||
Desna | | PFK Sevastopol | 0:0 | ||||||
Chernigiv | |||||||||
Arsenal | | Helios | 0:1 (0:0) | ||||||
Bila Tserkva | |||||||||
PFK Oleksandriya | | FK Kharkiv | 5:0 (2:0) | ||||||
Oleksandriia | |||||||||
Dnister | | Feniks-Illichovets | 2:2 (1:1) | ||||||
Ovidiopol | |||||||||
18:00 | Prykarpattya | | Stal | 2:2 (0:1) | |||||
Ivano-Frankivsk |
Day 2 | |||||||||
FK Sumy | | FK Poltava | 0:1 | ||||||
Metalurh-2 | | Stal | 0:2 | ||||||
Hirnyk | | Olkom | 1:0 | ||||||
Shakhtar | | Olympik | 0:1 | ||||||
Shakhtar-3 | | Tytan | 1:1 | ||||||
Dnipro-75 | | Hirnyk-Sport | 4:2 | ||||||
Kremin | | Illichovets-2 | 2:0 | ||||||
Day 14 | |||||||||
18:00 | Dnepr | | BATE | 3:1 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | Dynamo Brest | | FK Smorgon | 1:1 (0:1) | |||||
Brest |
Day 1 | |||||||||
20:00 | Genk | | Mouscron | 1:2 | |||||
Genk | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Zulte Waregem | 1:1 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
20:00 | Kortrijk | | Anderlecht | 0:2 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
20:00 | Mechelen | | Westerlo | 4:1 (2:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
20:00 | Roeselare | | Germinal Beerschot | 1:1 (0:0) | |||||
Roeselare |
Day 2 | |||||||||
17:30 | Debrecen | | Lombard | 2:0 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
20:00 | Videoton | | Diósgyőr | 3:2 (0:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
20:00 | Paks | | Spartacus | 1:0 (1:0) | |||||
Paks | |||||||||
20:00 | Ferencváros | | Zalaegerszegi TE | 4:1 (2:1) | |||||
Budapest |
Day 1 | |||||||||
Sioni | | Spartaki-Tskhinvali | 1:4 | ||||||
Baia | | Olimpi | 1:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Celje | | Labod Drava | 1:0 (1:0) | ||||||
Luka Koper | | Interblock | 2:1 (1:1) | ||||||
Maribor | | Nafta | 3:1 (1:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Dinamo | | Međimurje | 4:0 (1:0) | ||||||
Karlovac | | NK Croatia Sesvete | 0:0 | ||||||
Šibenik | | Osijek | 2:2 (2:0) | ||||||
Istra 1961 | | Lokomotiva | 3:1 (0:0) | ||||||
15:00 | Clyde | | Forfar Athletic | 1:3 (1:0) | |||||
Cumbernauld | |||||||||
15:00 | Dumbarton | | Dunfermline Athletic | 0:5 (0:3) | |||||
Dumbarton |
15:00 | Brechin City | | Elgin City | 4:0 (1:0) | |||||
Brechin | |||||||||
15:00 | Queen's Park | | Queen of the South | 1:4 (0:3) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Inverness | | Annan Athletic | 4:0 (1:0) | |||||
Inverness | |||||||||
15:00 | Stenhousemuir | | St. Johnstone | 0:5 (0:2) | |||||
Stenhousemuir | |||||||||
15:00 | Ross County | | Montrose | 5:0 (1:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Berwick Rangers | 5:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | East Fife | | Raith Rovers | 2:3 (2:0) | |||||
Methil | |||||||||
15:00 | Dundee | | Stranraer | 5:0 (3:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Stirling Albion | | Ayr United | 1:1 aet (1:0, 1:1) | |||||
Stirling | |||||||||
15:00 | Airdrie United | | Alloa Athletic | 0:0 aet, pen. 3:4 | |||||
Airdrie | |||||||||
15:00 | Cowdenbeath | | Greenock Morton | 1:3 (1:2) | |||||
Cowdenbeath | |||||||||
15:00 | Peterhead | | Arbroath | 0:3 (0:1) | |||||
Peterhead | |||||||||
15:00 | Albion Rovers | | Livingston | 3:0 (1:0) | |||||
Coatbridge |
Day 22 | |||||||||
Tammeka | | Trans | 0:1 (0:1) | ||||||
Tallinna Kalev | | Kuressaare | 1:4 (0:0) | ||||||
Sillamäe Kalev | | Flora | 1:3 (1:1) | ||||||
Tulevik | | Paide | 4:0 (1:0) | ||||||
Day 13 | |||||||||
Levadia | | Nõmme Kalju | 3:1 (1:0) | ||||||
19:30 | Colorado Rapids | | Columbus Crew | 0:1 (0:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Toronto | 1:1 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Houston Dynamo | | D.C. United | 4:3 (3:0) | |||||
Houston | |||||||||
19:30 | Dallas | | Kansas City Wizards | 6:0 (2:0) | |||||
Frisco | |||||||||
19:30 | Chicago Fire | | Real Salt Lake | 1:0 (0:0) | |||||
Bridgeview |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |