09.11.2007 < | Football matches for 10.11.2007 | > 11.11.2007 |
Day 1 | |||||||||
14:00 | Hong Kong | | Turkmenistan | 0:0 | |||||
Hong Kong |
Day 5 | |||||||||
Volga | | Chernomorets | 0:2 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo | | Sportakademklub | 1:4 (0:2) | ||||||
Moscow |
Day 16 | |||||||||
15:00 | Tavriya | | Zakarpattya | 4:1 (1:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
16:00 | Metalurh Donetsk | | Arsenal | 1:2 (0:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
16:00 | Karpaty | | Metalurh Zaporizhzhya | 1:3 (1:2) | |||||
Lviv | |||||||||
18:00 | Kryvbas | | Dnipro | 1:2 (0:1) | |||||
Kryvyi Rih |
Day 16 | |||||||||
FK Korosten | | Nyva | 0:3 | ||||||
Day 26 | |||||||||
14:00 | Dynamo Brest | | Shakhtsyor | 0:1 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
14:00 | Neman | | FK Homel | 0:1 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
14:00 | Tarpeda | | MTZ-RIPA | 1:0 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
14:00 | FK Vitebsk | | Dynamo Minsk | 1:1 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
14:00 | Darida | | Naftan | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
14:00 | FK Smorgon | | Dnepr | 1:0 (0:0) | |||||
Smarhon | |||||||||
18:00 | BATE | | FK Minsk | 1:2 (0:2) | |||||
Barysaw |
Day 13 | |||||||||
12:45 | Sunderland | | Newcastle United | 1:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Derby County | | West Ham United | 0:5 (0:1) | |||||
Derby | |||||||||
17:15 | Liverpool | | Fulham | 2:0 (0:0) | |||||
Liverpool |
Day 16 | |||||||||
Blackpool | | Scunthorpe United | 1:0 (0:0) | ||||||
Blackpool | |||||||||
Charlton Athletic | | Cardiff City | 3:0 (2:0) | ||||||
London | |||||||||
Crystal Palace | | Queens Park Rangers | 1:1 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Hull City | | Preston North End | 3:0 (2:0) | ||||||
Kingston upon Hull | |||||||||
Ipswich Town | | Bristol City | 6:0 (2:0) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Leicester City | | Burnley | 0:1 (0:1) | ||||||
Leicester | |||||||||
Plymouth Argyle | | Norwich City | 3:0 (1:0) | ||||||
Plymouth | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Southampton | 5:0 (1:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Stoke City | | Sheffield United | 0:1 (0:1) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Watford | | Colchester United | 2:2 (1:1) | ||||||
Watford | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Barnsley | 1:0 (1:0) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 12 | 11 | 88-55 | 81 | ||
2. | Stoke City | 46 | 21 | 16 | 9 | 69-55 | 79 | ||
3. | Hull City | 46 | 21 | 12 | 13 | 65-47 | 75 | ||
4. | Bristol City | 46 | 20 | 14 | 12 | 54-53 | 74 | ||
5. | Crystal Palace | 46 | 18 | 17 | 11 | 58-42 | 71 | ||
6. | Watford | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-56 | 70 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 16 | 12 | 53-48 | 70 | ||
8. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 65-56 | 69 | ||
9. | Sheffield United | 46 | 17 | 15 | 14 | 56-51 | 66 | ||
10. | Plymouth Argyle | 46 | 17 | 13 | 16 | 60-50 | 64 |
Day 13 | |||||||||
20:00 | Molenbeek | | Dender | 4:1 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Standard | | Lokeren | 1:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
20:00 | Genk | | Charleroi | 1:0 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
20:00 | Zulte Waregem | | Mouscron | 2:1 (2:0) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Westerlo | | Sint-Truiden | 2:0 (0:0) | |||||
Westerlo |
Day 13 | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Bayern | 3:1 (3:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Borussia | | Eintracht | 1:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Hansa | | Energie | 3:2 (1:0) | |||||
Rostock | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Hamburger SV | 1:1 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Hertha | | Hannover | 1:0 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Werder | | Karlsruher | 4:0 (2:0) | |||||
Bremen |
Day 12 | |||||||||
20:00 | Getafe | | Barcelona | 2:0 (1:0) | |||||
Getafe | |||||||||
22:00 | Valencia | | Real Murcia | 3:0 (2:0) | |||||
Valencia |
Day 14 | |||||||||
16:00 | GKS | | Zagłębie Sosnowiec | 2:0 (1:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
16:00 | Lech | | Polonia | 1:0 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
16:00 | Odra | | Cracovia | 0:1 (0:1) | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
16:00 | Ruch | | ŁKS | 0:0 | |||||
Chorzów | |||||||||
18:00 | Zagłębie Lubin | | Górnik | 1:1 (0:0) | |||||
Lubin | |||||||||
18:15 | Wisła | | Dyskobolia | 3:0 (0:0) | |||||
Kraków |
Day 10 | |||||||||
20:30 | Vitória Guimarães | | Paços de Ferreira | 0:0 | |||||
Guimarães |
Day 14 | |||||||||
17:10 | Le Mans | | Saint-Étienne | 3:2 (2:2) | |||||
Le Mans | |||||||||
20:00 | Paris Saint-Germain | | Nancy-Lorraine | 0:0 | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | Lille | | Nice | 1:1 (1:1) | |||||
Lille | |||||||||
20:00 | Monaco | | Strasbourg | 3:0 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
20:00 | Sochaux-Montbéliard | | Auxerre | 1:1 (0:1) | |||||
Montbéliard | |||||||||
20:00 | Valenciennes | | Caen | 3:0 (2:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
20:00 | Metz | | Lens | 1:2 (0:0) | |||||
Metz |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Gretna | | Hibernian | 0:1 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Kilmarnock | 2:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Inverness | | Motherwell | 0:3 (0:1) | |||||
Inverness |
Day 16 | |||||||||
Huracán | | River Plate | 2:1 (0:1) | ||||||
Colón | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | ||||||
Olimpo | | Newell's Old Boys | 1:0 (0:0) | ||||||
Banfield | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 1:1 (0:0) | ||||||
Day 36 | |||||||||
18:10 | Internacional | | Cruzeiro | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:10 | Náutico | | América-RN | 4:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
18:10 | Botafogo | | Paraná | 3:2 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro |
19:30 | Houston Dynamo | | Kansas City Wizards | 2:0 (1:0) | |||||
Houston |
Day 29 | |||||||||
Shandong Luneng Taishan | | Zhejiang Lucheng | 1:1 | ||||||
Jinan | |||||||||
Liaoning | | Dalian Shide | 2:1 | ||||||
Tianjin Teda | | Shanghai Shenhua | 0:0 | ||||||
Tianjin | |||||||||
Qingdao Zhongneng | | Xiamen Lanshi | 2:0 | ||||||
Qingdao | |||||||||
Shaanxi Baorong Chanba | | Henan Jianye | 0:0 | ||||||
Xi'an | |||||||||
Changsha Ginde | | Shenzhen Shangqingyin | 2:0 | ||||||
Changsha | |||||||||
Changchun Yatai | | Wuhan Guanggu | 4:0 | ||||||
Changchun |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Changchun Yatai | 28 | 16 | 7 | 5 | 48-25 | 55 | ||
2. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 9 | 4 | 45-19 | 54 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 6 | 8 | 53-29 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 28 | 12 | 10 | 6 | 35-29 | 46 | ||
5. | Dalian Shide | 28 | 11 | 11 | 6 | 36-31 | 44 | ||
6. | Tianjin Teda | 28 | 12 | 8 | 8 | 31-22 | 44 | ||
7. | Wuhan Guanggu | 28 | 11 | 7 | 10 | 29-31 | 40 | ||
8. | Qingdao Zhongneng | 28 | 10 | 6 | 12 | 36-42 | 36 | ||
9. | Liaoning | 28 | 9 | 8 | 11 | 26-36 | 35 | ||
10. | Changsha Ginde | 28 | 8 | 10 | 10 | 17-24 | 34 |
Day 12 | |||||||||
17:00 | Central Coast Mariners | | Adelaide United | 2:0 (0:0) | |||||
Gosford | |||||||||
19:00 | Melbourne Victory | | Sydney | 0:0 | |||||
Melbourne |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |