30.10.2007 < | Football matches for 31.10.2007 | > 01.11.2007 |
Waitakere United | | Manu-Ura | 2:1 (0:0) | ||||||
18:00 | CSKA (Moscow) | | Spartak (Nalchik) | 2:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
19:30 | Zenit (Saint Petersburg) | | Tom (Tomsk) | 0:0 aet, pen. 3:4 | |||||
Saint Petersburg |
Day 30 | |||||||||
Avtodor | | Olimpiya | 1:1 (0:0) | ||||||
Druzhba | | Dynamo Stavropol | 3:0 (1:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Rotor | | Kavkaztransgaz-2005 | 4:0 (1:0) | ||||||
Sudostroitel | | Torpedo Volzhskiy | 2:0 (2:0) | ||||||
Tekstilshchik | | Spartak-UGP | 0:0 | ||||||
FK Krasnodar-2000 | | Bataisk-2007 | 0:2 (0:1) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Chernomorets | | Sochi-04 | 3:1 (0:1) | ||||||
Novorossiysk |
13:30 | Dnister (Ovidiopol) | | Vorskla (Poltava) | 0:1 (0:1) | |||||
Ovidiopol | |||||||||
14:00 | Dynamo (Simferopol) | | Dynamo (Kyiv) | 1:4 (0:3) | |||||
Simferopol | |||||||||
14:00 | FK Lviv (Lviv) | | Illichovets (Mariupol) | 1:2 (1:0) | |||||
Dobromyl | |||||||||
15:00 | Nyva (Ternopol) | | Tavriya (Simferopil) | 0:0 aet, pen. 5:6 | |||||
Ternopil | |||||||||
17:00 | Stal (Alchevsk) | | Metalurh (Donetsk) | 1:2 (1:1) | |||||
Alchevsk | |||||||||
18:00 | Chornomorets (Odesa) | | Metalist (Kharkiv) | 2:2 aet (1:1, 2:2), pen. 3:1 | |||||
Odesa | |||||||||
18:30 | Desna (Chernihiv) | | Naftovyk-Ukrnafta (Okhtyrka) | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 2:4 | |||||
Chernigiv | |||||||||
19:00 | Shakhtar (Donetsk) | | Arsenal (Kyiv) | 4:1 (2:1) | |||||
Donetsk |
Day 17 | |||||||||
19:30 | LASK | | Wacker | 5:0 (2:0) | |||||
Linz | |||||||||
19:30 | Austria Wien | | Mattersburg | 2:2 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
19:30 | Austria Kärnten | | Altach | 1:1 (0:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
19:30 | Sturm | | Ried | 5:0 (3:0) | |||||
Graz |
20:45 | Luton Town | | Everton | 0:1 aet (0:0) | |||||
Luton | |||||||||
20:45 | Portsmouth | | Blackburn Rovers | 1:2 (0:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
20:45 | Chelsea | | Leicester City | 4:3 (2:1) | |||||
London | |||||||||
20:45 | Sheffield United | | Arsenal | 0:3 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
21:00 | Tottenham Hotspur | | Blackpool | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
21:00 | Bolton Wanderers | | Manchester City | 0:1 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
21:00 | Liverpool | | Cardiff City | 2:1 (0:0) | |||||
Liverpool |
Lewes | | Grays Athletic | 2:0 (2:0)* | ||||||
Day 10 | |||||||||
20:00 | Deportivo La Coruna | | Mallorca | 1:1 (1:1) | |||||
La Coruña | |||||||||
20:00 | Getafe | | Athletic | 2:0 (2:0) | |||||
Getafe | |||||||||
20:00 | Real Betis | | Atlético Osasuna | 0:3 (0:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
20:00 | Recreativo | | Racing | 0:0 | |||||
Huelva | |||||||||
20:00 | Almería | | Real Zaragoza | 0:1 (0:0) | |||||
Almería | |||||||||
20:00 | Villarreal | | Levante | 3:0 (3:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
21:00 | Valencia | | Real Madrid | 1:5 (0:4) | |||||
Valencia | |||||||||
22:00 | Atlético Madrid | | Sevilla | 4:3 (2:2) | |||||
Madrid |
Day 10 | |||||||||
Inter | | Genoa | 4:1 (1:0) | ||||||
Milano | |||||||||
Reggina | | Livorno | 1:3 (1:1) | ||||||
Reggio di Calabria | |||||||||
20:30 | Atalanta | | Cagliari | 2:2 (0:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
20:30 | Fiorentina | | Napoli | 1:0 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
20:30 | Juventus | | Empoli | 3:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
20:30 | Palermo | | Parma | 1:1 (0:1) | |||||
Palermo | |||||||||
20:30 | Roma | | Lazio | 3:2 (2:1) | |||||
Roma | |||||||||
20:30 | Sampdoria | | Milan | 0:5 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
20:30 | Siena | | Catania | 1:1 (0:0) | |||||
Siena | |||||||||
20:30 | Udinese | | Torino | 2:1 (1:0) | |||||
Udine |
19:45 | Aberdeen | | Inverness | 4:1 (3:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
19:45 | Celtic | | Hearts | 0:2 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
19:45 | Dundee United | | Hamilton Academical | 3:1 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
19:45 | Motherwell | | Rangers | 1:2 (0:1) | |||||
Motherwell |
Day 34 | |||||||||
19:30 | Atlético-PR | | Grêmio | 2:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
19:30 | Figueirense | | Fluminense | 0:2 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
20:30 | Atlético-MG | | Paraná | 0:0 | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
21:45 | Náutico | | Santos | 1:2 (1:1) | |||||
Recife | |||||||||
21:45 | Goiás | | Vasco da Gama | 2:3 (1:2) | |||||
Goiânia | |||||||||
21:45 | Flamengo | | Corinthians | 2:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
21:45 | São Paulo | | América-RN | 3:0 (1:0) | |||||
São Paulo |
Day 27 | |||||||||
Zhejiang Lucheng | | Xiamen Lanshi | 2:1 | ||||||
Hangzhou | |||||||||
Shaanxi Baorong Chanba | | Beijing Guoan | 0:0 | ||||||
Xi'an | |||||||||
Liaoning | | Shenzhen Shangqingyin | 1:1 | ||||||
Shanghai Shenhua | | Changchun Yatai | 2:2 | ||||||
Shanghai | |||||||||
Qingdao Zhongneng | | Wuhan Guanggu | 1:0 | ||||||
Qingdao | |||||||||
Changsha Ginde | | Henan Jianye | 2:1 | ||||||
Changsha |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Changchun Yatai | 28 | 16 | 7 | 5 | 48-25 | 55 | ||
2. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 9 | 4 | 45-19 | 54 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 6 | 8 | 53-29 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 28 | 12 | 10 | 6 | 35-29 | 46 | ||
5. | Dalian Shide | 28 | 11 | 11 | 6 | 36-31 | 44 | ||
6. | Tianjin Teda | 28 | 12 | 8 | 8 | 31-22 | 44 | ||
7. | Wuhan Guanggu | 28 | 11 | 7 | 10 | 29-31 | 40 | ||
8. | Qingdao Zhongneng | 28 | 10 | 6 | 12 | 36-42 | 36 | ||
9. | Liaoning | 28 | 9 | 8 | 11 | 26-36 | 35 | ||
10. | Changsha Ginde | 28 | 8 | 10 | 10 | 17-24 | 34 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
18:45 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
0:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
3:2 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
5:0 | |
5:0 | |
0:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |