31.08.2007 < | Football matches for 1.09.2007 | > 02.09.2007 |
Day 4 | |||||||||
12:30 | Cook Islands | | Tuvalu | 4:1 (1:0) | |||||
Apia | |||||||||
18:00 | Fiji | | Tahiti | 4:0 (2:0) | |||||
Apia |
Day 4 | |||||||||
12:30 | Tonga | | American Samoa | 4:0 (1:0) | |||||
Apia | |||||||||
14:30 | Solomon Islands | | Vanuatu | 2:0 (0:0) | |||||
Apia |
Day 6 | |||||||||
19:00 | FAR | | Kabylie | 1:1 (1:0) | |||||
Rabat | |||||||||
21:00 | Al Ittihad | | Etoile du Sahel | 2:0 (1:0) | |||||
Tripoli |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Les Astres | | Mamelodi Sundowns | 1:0 | |||||
Douala | |||||||||
20:00 | Sfaxien | | TP Mazembe | 2:0 (1:0) | |||||
Sfax |
Day 4 | |||||||||
19:30 | Al-Merreikh | | Kwara United | 4:1 (3:0) | |||||
Omdurman |
Day 23 | |||||||||
18:00 | Amkar | | Rubin | 2:1 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
18:30 | Saturn | | FK Khimki | 1:0 (0:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
19:00 | Luch-Energiya | | Krylia Sovetov | 0:0 | |||||
Vladivostok |
Day 8 | |||||||||
17:00 | Shakhtar | | Arsenal | 4:1 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
17:00 | Zakarpattya | | Metalurh Zaporizhzhya | 1:1 (1:1) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
17:00 | Dynamo | | FK Kharkiv | 2:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
18:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Kryvbas | 1:2 (0:1) | |||||
Okhtyrka |
Day 6 | |||||||||
Podillya-Khmelnytskyi | | Dynamo-3 | 2:2 | ||||||
Day 18 | |||||||||
16:00 | FK Smorgon | | Tarpeda | 0:0 | |||||
Smarhon | |||||||||
17:00 | Dnepr | | FK Homel | 2:0 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
17:00 | FK Minsk | | Darida | 0:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | MTZ-RIPA | | Shakhtsyor | 1:3 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
17:30 | Neman | | FK Vitebsk | 2:1 (0:1) | |||||
Hrodna |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Everton | 1:2 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Fulham | | Tottenham Hotspur | 3:3 (1:2) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Liverpool | | Derby County | 6:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Birmingham City | 2:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Wigan Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Reading | | West Ham United | 0:3 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
17:15 | Manchester United | | Sunderland | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester |
Day 4 | |||||||||
Colchester United | | Burnley | 2:3 (1:2) | ||||||
Colchester | |||||||||
Coventry City | | Preston North End | 2:1 (0:1) | ||||||
Coventry | |||||||||
Crystal Palace | | Charlton Athletic | 0:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Norwich City | | Cardiff City | 1:2 (1:0) | ||||||
Norwich | |||||||||
Plymouth Argyle | | Leicester City | 0:0 | ||||||
Plymouth | |||||||||
Queens Park Rangers | | Southampton | 0:3 (0:2) | ||||||
London | |||||||||
Scunthorpe United | | Sheffield United | 3:2 (1:0) | ||||||
Scunthorpe | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Bristol City | 0:1 (0:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Stoke City | | Wolverhampton Wanderers | 0:0 | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Watford | | Ipswich Town | 2:0 (1:0) | ||||||
Watford | |||||||||
West Bromwich Albion | | Barnsley | 2:0 (2:0) | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 12 | 11 | 88-55 | 81 | ||
2. | Stoke City | 46 | 21 | 16 | 9 | 69-55 | 79 | ||
3. | Hull City | 46 | 21 | 12 | 13 | 65-47 | 75 | ||
4. | Bristol City | 46 | 20 | 14 | 12 | 54-53 | 74 | ||
5. | Crystal Palace | 46 | 18 | 17 | 11 | 58-42 | 71 | ||
6. | Watford | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-56 | 70 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 16 | 12 | 53-48 | 70 | ||
8. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 65-56 | 69 | ||
9. | Sheffield United | 46 | 17 | 15 | 14 | 56-51 | 66 | ||
10. | Plymouth Argyle | 46 | 17 | 13 | 16 | 60-50 | 64 |
Day 5 | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Mechelen | 3:1 (2:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
20:00 | Genk | | Westerlo | 1:0 (0:0) | |||||
Genk | |||||||||
20:00 | Dender | | Sint-Truiden | 1:0 (0:0) | |||||
Denderleeuw | |||||||||
20:00 | Molenbeek | | Roeselare | 0:0 | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Zulte Waregem | | Germinal Beerschot | 2:1 (1:1) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Cercle | | Gent | 4:1 (2:0) | |||||
Brugge |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Vihren | | Spartak | 0:1 (0:1) | |||||
Sandanski | |||||||||
17:00 | Marek | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Dupnitsa | |||||||||
17:00 | Cherno More | | Beroe | 1:0 (0:0) | |||||
Varna | |||||||||
19:30 | Levski | | Lokomotiv Plovdiv | 3:1 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
20:00 | Chernomorets | | Pirin-Blagoevgrad | 1:4 (0:3) | |||||
Burgas |
Day 4 | |||||||||
Dinamo Batumi | | Borjomi | 1:1 | ||||||
Mglebi | | Spartaki-Tskhinvali | 2:0 | ||||||
WIT Georgia | | Olimpi | 2:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
22:00 | Levante | | Real Murcia | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
22:00 | Real Zaragoza | | Racing | 1:1 (0:0) | |||||
Zaragoza |
Day 19 | |||||||||
Strømsgodset | | Rosenborg | 1:1 (0:1) | ||||||
Day 3 | |||||||||
18:45 | Braga | | Estrela | 2:1 (0:1) | |||||
Braga | |||||||||
20:45 | Paços de Ferreira | | Boavista | 1:1 (1:0) | |||||
Paços de Ferreira |
Day 4 | |||||||||
Crvena Zvezda | | Bežanija | 2:0 (1:0) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Čukarički Stankom | | Banat | 2:1 (1:1) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Mladost | | Borac | 1:0 (1:0) | ||||||
Lučani | |||||||||
Smederevo | | Hajduk | 1:0 (0:0) | ||||||
Smederevo |
Day 7 | |||||||||
17:10 | Bordeaux | | Monaco | 2:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
20:00 | Toulouse | | Auxerre | 2:0 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
20:00 | Strasbourg | | Lorient | 0:0 | |||||
Strasbourg | |||||||||
20:00 | Valenciennes | | Metz | 0:0 | |||||
Valenciennes | |||||||||
20:00 | Rennes | | Lille | 2:2 (0:1) | |||||
Rennes | |||||||||
20:00 | Nancy-Lorraine | | Saint-Étienne | 2:0 (1:0) | |||||
Nancy | |||||||||
20:00 | Lyon | | Le Mans | 3:2 (0:1) | |||||
Lyon | |||||||||
20:00 | Caen | | Sochaux-Montbéliard | 2:2 (1:0) | |||||
Caen |
Day 5 | |||||||||
Baník | | Viktoria Plzeň | 2:0 (1:0) | ||||||
Ostrava | |||||||||
Slovan | | Tescoma | 0:1 (0:0) | ||||||
Liberec |
Day 20 | |||||||||
16:00 | Malmö | | Trelleborg | 0:0 | |||||
Malmö |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Aberdeen | 0:1 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Falkirk | 2:0 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Rangers | | Gretna | 4:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Inverness | 1:0 (1:0) | |||||
Edinburgh |
Day 26 | |||||||||
Ajax Lasnamäe | | Tammeka | 0:2 (0:0) | ||||||
TVMK | | Kalev | 5:0 (1:0) | ||||||
Trans | | Kuressaare | 5:0 (3:0) | ||||||
Flora | | Levadia | 3:2 (0:1) | ||||||
Tulevik | | Vaprus | 4:1 (3:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Lanús | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 2:0 (1:0) | ||||||
Argentinos Juniors | | Colón | 2:1 (2:0) | ||||||
Arsenal | | Newell's Old Boys | 1:0 (1:0) | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Independiente | 1:0 (0:0) | ||||||
New York Red Bulls | | Chicago Fire | 1:0 (0:0) | ||||||
East Rutherford | |||||||||
Houston Dynamo | | Kansas City Wizards | 1:1 (0:0) | ||||||
Houston | |||||||||
Dallas | | D.C. United | 0:4 (0:1) | ||||||
Frisco | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | Real Salt Lake | 1:2 (1:0) | ||||||
Carson |
Day 20 | |||||||||
Henan Jianye | | Wuhan Guanggu | 0:0 | ||||||
Zhengzhou | |||||||||
Shanghai Shenhua | | Shenzhen Shangqingyin | 4:1 | ||||||
Shanghai | |||||||||
Shaanxi Baorong Chanba | | Liaoning | 4:1 | ||||||
Xi'an | |||||||||
Beijing Guoan | | Xiamen Lanshi | 4:1 | ||||||
Beijing | |||||||||
Tianjin Teda | | Zhejiang Lucheng | 1:0 | ||||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Changchun Yatai | 28 | 16 | 7 | 5 | 48-25 | 55 | ||
2. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 9 | 4 | 45-19 | 54 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 6 | 8 | 53-29 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 28 | 12 | 10 | 6 | 35-29 | 46 | ||
5. | Dalian Shide | 28 | 11 | 11 | 6 | 36-31 | 44 | ||
6. | Tianjin Teda | 28 | 12 | 8 | 8 | 31-22 | 44 | ||
7. | Wuhan Guanggu | 28 | 11 | 7 | 10 | 29-31 | 40 | ||
8. | Qingdao Zhongneng | 28 | 10 | 6 | 12 | 36-42 | 36 | ||
9. | Liaoning | 28 | 9 | 8 | 11 | 26-36 | 35 | ||
10. | Changsha Ginde | 28 | 8 | 10 | 10 | 17-24 | 34 |
Day 2 | |||||||||
17:00 | Sydney | | Adelaide United | 2:2 (1:1) | |||||
Sydney | |||||||||
19:00 | Melbourne Victory | | Perth Glory | 0:0 | |||||
Melbourne |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |