26.09.2005 < | Football matches for 27.09.2005 | > 28.09.2005 |
Day 2 | |||||||||
20:45 | Juventus | | Rapid Wien | 3:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
20:45 | Bayern | | Brugge | 1:0 (1:0) | |||||
München |
Day 2 | |||||||||
20:45 | Thun | | Sparta Praha | 1:0 (0:0) | |||||
Bern | |||||||||
20:45 | Ajax | | Arsenal | 1:2 (0:1) | |||||
Amsterdam |
Day 2 | |||||||||
20:45 | Barcelona | | Udinese | 4:1 (3:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
21:45 | Panathīnaïkós | | Werder | 2:1 (2:1) | |||||
Athens |
Day 2 | |||||||||
19:45 | Manchester United | | Benfica | 2:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
20:45 | Lille | | Villarreal | 0:0 | |||||
Saint-Denis |
Day 1 | |||||||||
Britannia | | Robin Hood | 1:2 (1:1) | ||||||
Antigua and Barbuda |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Luis Ángel Firpo | | Perez Zeledon | 2:2 (2:0) | 0:4 (0:1) | 2:6 | ||||
Usulután |
Day 36 | |||||||||
15:00 | Spartak Nalchik | | Ural | 2:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
15:00 | Metallurg-Kuzbass | | KAMAZ | 0:0 | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
16:00 | Dynamo Bryansk | | Petrotrest | 4:0 (3:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
16:00 | Dynamo Mahachkala | | Spartak Chelyabinsk | 4:2 (3:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
16:00 | Avangard | | Sokol | 4:2 (3:0) | |||||
Kursk | |||||||||
16:00 | Metallurg Lipetsk | | Kuban | 0:1 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
17:00 | FK Oryol | | Volgar-Gazprom | 1:0 (0:0) | |||||
Orel | |||||||||
17:00 | Amur | | SKA-Energiya | 1:3 (0:2) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
18:00 | Fakel | | Anzhi | 4:3 (4:2) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:00 | Lokomotiv | | Luch-Energiya | 1:4 (0:2) | |||||
Chita | |||||||||
19:00 | Chkalovets-1936 | | FK Khimki | 1:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk |
Day 29 | |||||||||
Volochanin-Ratmir | | Volga Tver | 1:3 (1:1) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Hazovyk-Skala | | Shakhtar-2 | 2:0 (1:0) | ||||||
Stryi |
Day 24 | |||||||||
Almaty | | Qayrat | 1:0 (1:0) | ||||||
Almaty | |||||||||
Taraz | | Zhetysu | 3:2 (2:1) | ||||||
Taraz | |||||||||
Ordabasy | | Atyrau | 2:1 (1:1) | ||||||
Shymkent | |||||||||
Okzhetpes | | Bolat | 2:1 (2:0) | ||||||
Kokshetau | |||||||||
Yesil-Bogatyr | | Aqtöbe | 0:1 (0:0) | ||||||
Petropavl | |||||||||
Irtysh | | Ekibastuzets | 1:0 (1:0) | ||||||
Pavlodar | |||||||||
Tobil | | Zhenis | 1:1 (1:0) | ||||||
Kostanay | |||||||||
16:00 | Shakhtyor | | Vostok | 3:0 (1:0) | |||||
Karagandy |
Day 11 | |||||||||
Burnley | | Ipswich Town | 3:0 (1:0) | ||||||
Burnley | |||||||||
Crewe Alexandra | | Wolverhampton Wanderers | 0:4 (0:4) | ||||||
Crewe | |||||||||
Crystal Palace | | Sheffield Wednesday | 2:0 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Leicester City | | Brighton & Hove Albion | 0:0 | ||||||
Leicester | |||||||||
Luton Town | | Preston North End | 3:0 (3:0) | ||||||
Luton | |||||||||
Millwall | | Queens Park Rangers | 1:1 (1:1) | ||||||
London | |||||||||
Norwich City | | Hull City | 2:1 (2:1) | ||||||
Norwich | |||||||||
Sheffield United | | Plymouth Argyle | 2:0 (2:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Stoke City | | Cardiff City | 0:3 (0:3) | ||||||
Stoke-on-Trent |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Reading | 46 | 31 | 13 | 2 | 99-32 | 106 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 26 | 12 | 8 | 76-46 | 90 | ||
3. | Watford | 46 | 22 | 15 | 9 | 77-53 | 81 | ||
4. | Preston North End | 46 | 20 | 20 | 6 | 59-30 | 80 | ||
5. | Leeds United | 46 | 21 | 15 | 10 | 57-38 | 78 | ||
6. | Crystal Palace | 46 | 21 | 12 | 13 | 67-48 | 75 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 16 | 19 | 11 | 50-42 | 67 | ||
8. | Coventry City | 46 | 16 | 15 | 15 | 62-65 | 63 | ||
9. | Norwich City | 46 | 18 | 8 | 20 | 56-65 | 62 | ||
10. | Luton Town | 46 | 17 | 10 | 19 | 66-67 | 61 |
Goole | | Gainsborough Trinity | 1:2* | ||||||
Workington | | Stalybridge Celtic | 2:1* | ||||||
Oadby Town | | Leamington | 1:1, pen. 2:4* | ||||||
Belper Town | | Chasetown | 1:4* | ||||||
Banbury United | | Brackley Town | 5:2* | ||||||
Cambridge City | | Eastwood Town | 3:1* | ||||||
Woodford United | | Redditch United | 2:2, pen. 10:9* | ||||||
Basingstoke Town | | Bognor Regis Town | 2:1* | ||||||
Metropolitan Police | | Hendon | 1:0* | ||||||
Lowestoft Town | | Burnham | 1:1, pen. 2:4* | ||||||
Eastbourne Borough | | Redbridge | 5:1* | ||||||
Aylesbury United | | Northwood | 2:0* | ||||||
Brook House | | Hayes | 0:4* | ||||||
St Albans City | | Enfield Town | 3:0* | ||||||
Leatherhead | | Hampton & Richmond Borough | 2:1* | ||||||
Merthyr Tydfil | | Taunton Town | 2:1* | ||||||
Weymouth | | Weston-Super-Mare | 1:0* | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |