06.08.2004 < | Football matches for 7.08.2004 | > 08.08.2004 |
Day 3 | |||||||||
Etoile du Sahel | | Enyimba | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
SuperSport United | | Jeanne d'Arc | 1:1 (0:0) | ||||||
Pretoria |
Day 1 | |||||||||
Hearts of Oak | | Santos | 1:0 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Olimpiya (Volgograd) | | Krylia Sovetov (Samara) | 1:4 (0:0) | 1:3 (0:1) | 2:7 | ||||
Volgograd | |||||||||
Zenit (Saint Petersburg) | | Irtysh (Omsk) | 7:1 (5:1) | 2:0 (0:0) | 9:1 | ||||
Saint Petersburg |
Day 26 | |||||||||
Lisma-Mordovia | | Gazovik-Gazprom | 1:1 (1:0) | ||||||
Saransk | |||||||||
KAMAZ | | Baltika | 2:1 (1:1) | ||||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
Neftekhimik | | Dynamo Bryansk | 0:1 (0:0) | ||||||
Nizhnekamsk | |||||||||
Uralan | | Terek | 1:2 (1:1) | ||||||
Elista | |||||||||
Dynamo Mahachkala | | Spartak | 2:1 (1:0) | ||||||
Makhachkala | |||||||||
FK Khimki | | Chernomorets | 1:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Lokomotiv | | Anzhi | 2:0 (2:0) | ||||||
Chita | |||||||||
Luch-Energiya | | Arsenal | 0:0 | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Metallurg-Kuzbass | | Sokol | 0:1 (0:0) | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Tom | | Metallurg Lipetsk | 2:1 (1:1) | ||||||
Tomsk | |||||||||
19:00 | SKA-Energiya | | FK Oryol | 0:2 (0:1) | |||||
Khabarovsk |
Day 19 | |||||||||
Dynamo Vologda | | FK Reutov | 2:1 (1:1) | ||||||
Petrotrest | | Volga Tver | 2:1 (2:1) | ||||||
Pskov-2000 | | Spartak Shchyolkovo | 0:2 (0:2) | ||||||
Severstal | | Torpedo Vladimir | 3:1 (1:0) | ||||||
Cherepovets | |||||||||
Spartak Kostroma | | Zenit-2 | 1:0 (0:0) | ||||||
FK Vidnoye | | Sportakademklub | 5:1 (2:1) | ||||||
Day 19 | |||||||||
Avangard | | Iskra | 3:0 (0:0) | ||||||
Lobnya-Alla | | Biokhimik-Mordovia | 2:1 (2:1) | ||||||
Ryazan-Agrokomplekt | | Vityaz Podolsk | 1:1 (0:0) | ||||||
Salyut-Energiya | | Zenit Penza | 3:0 (2:0) | ||||||
Spartak Lukhovitsy | | Titan | 1:1 (0:1) | ||||||
Fakel | | Lokomotiv | 1:0 (1:0) | ||||||
Voronezh | |||||||||
FK Yelyets | | FK Obninsk | 3:1 (1:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fakel | 32 | 25 | 2 | 5 | 57-22 | 77 | ||
2. | Avangard | 32 | 21 | 5 | 6 | 60-23 | 68 | ||
3. | Vityaz Podolsk | 32 | 20 | 6 | 6 | 60-31 | 66 | ||
4. | Lobnya-Alla | 32 | 16 | 8 | 8 | 54-36 | 56 | ||
5. | Salyut-Energiya | 32 | 16 | 6 | 10 | 48-36 | 54 | ||
6. | Ryazan-Agrokomplekt | 32 | 12 | 7 | 13 | 42-33 | 43 | ||
7. | Biokhimik-Mordovia | 32 | 12 | 7 | 13 | 34-38 | 43 | ||
8. | Spartak Tambov | 32 | 11 | 8 | 13 | 47-54 | 41 | ||
9. | FK Yelyets | 32 | 11 | 8 | 13 | 35-39 | 41 | ||
10. | Spartak Lukhovitsy | 32 | 11 | 7 | 14 | 31-39 | 40 |
Day 5 | |||||||||
18:00 | Chornomorets | | Illichovets | 0:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
19:00 | Dnipro | | Volyn | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk |
Day 17 | |||||||||
17:00 | Zvyazda VA-BDU | | MTZ-RIPA | 3:0 | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Slavia | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
18:00 | Darida | | Dynamo Minsk | 0:4 (0:3) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Belshina | | Tarpeda-SKA | 0:1 (0:1) | |||||
Babruysk | |||||||||
18:00 | Tarpeda | | Dnepr-Transmash | 3:0 (1:0) | |||||
Zhodzina |
Day 4 | |||||||||
19:30 | Admira Wacker | | Mattersburg | 3:1 (0:1) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
19:30 | Superfund | | Austria Wien | 2:1 (1:0) | |||||
Pasching | |||||||||
19:30 | Rapid | | Wüstenrot | 0:0 | |||||
Wien |
Day 1 | |||||||||
Burnley | | Sheffield United | 1:1 (1:0) | ||||||
Burnley | |||||||||
Coventry City | | Sunderland | 2:0 (0:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Crewe Alexandra | | Cardiff City | 2:2 (1:1) | ||||||
Crewe | |||||||||
Ipswich Town | | Gillingham | 2:1 (1:1) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Leeds United | | Derby County | 1:0 (0:0) | ||||||
Leeds | |||||||||
Plymouth Argyle | | Millwall | 0:0 | ||||||
Plymouth | |||||||||
Preston North End | | Watford | 2:1 (1:0) | ||||||
Preston | |||||||||
Queens Park Rangers | | Rotherham United | 1:1 (1:1) | ||||||
London | |||||||||
Reading | | Brighton & Hove Albion | 3:2 (2:1) | ||||||
Reading | |||||||||
Wigan Athletic | | Nottingham Forest | 1:1 (1:0) | ||||||
Wigan | |||||||||
15:00 | Leicester City | | West Ham United | 0:0 | |||||
Leicester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sunderland | 46 | 29 | 7 | 10 | 76-41 | 94 | ||
2. | Wigan Athletic | 46 | 25 | 12 | 9 | 79-35 | 87 | ||
3. | Ipswich Town | 46 | 24 | 13 | 9 | 85-56 | 85 | ||
4. | Derby County | 46 | 22 | 10 | 14 | 71-60 | 76 | ||
5. | Preston North End | 46 | 21 | 12 | 13 | 67-58 | 75 | ||
6. | West Ham United | 46 | 21 | 10 | 15 | 66-56 | 73 | ||
7. | Reading | 46 | 19 | 13 | 14 | 51-44 | 70 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 18 | 13 | 15 | 57-56 | 67 | ||
9. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 15 | 21 | 10 | 72-59 | 66 | ||
10. | Millwall | 46 | 18 | 12 | 16 | 51-45 | 66 |
Day 1 | |||||||||
Belasitsa | | Spartak | 4:0 | ||||||
Vidima-Rakovski | | Cherno More | 2:1 | ||||||
Liteks | | Lokomotiv Sofia | 2:0 | ||||||
Marek | | Beroe | 1:0 | ||||||
Pirin | | Nafteks | 0:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
18:00 | Spartacus | | Békéscsabai Előre | 1:1 (0:1) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
20:00 | Honvéd | | DVSC | 1:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
20:00 | Diósgyőr | | Lombard | 1:3 (0:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
20:00 | Zalaegerszegi TE | | Pécs | 1:0 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
20:00 | MTK | | MATÁV | 3:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
20:00 | Videoton Fehérvár | | Újpest | 1:2 (1:2) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
20:00 | Rákóczi | | Vasas SC | 3:2 (1:0) | |||||
Kaposvár |
Day 1 | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Nürnberg | 1:3 (0:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Bayern | 0:2 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Hannover | 2:1 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Hansa | 0:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Hertha | | Bochum | 2:2 (2:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Wolfsburg | 1:2 (1:1) | |||||
Dortmund |
Day 2 | |||||||||
Lokomotivi | | Dinamo Batumi | 0:0 | ||||||
Sioni | | Dila | 3:2 | ||||||
Torpedo | | Zestaponi | 4:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
18:00 | Dyskobolia | | GKS | 3:2 (1:2) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
18:00 | Górnik Łęczna | | Cracovia | 3:1 (1:0) | |||||
Łęczna | |||||||||
18:00 | Górnik Zabrze | | Pogoń | 4:0 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
18:00 | Odra | | Zagłębie | 1:2 (0:0) | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
19:30 | Wisła Kraków | | Polonia | 4:0 (0:0) | |||||
Kraków |
Day 1 | |||||||||
Crvena Zvezda | | Borac | 0:1 | ||||||
Belgrade | |||||||||
Zemun | | Buducnost | 5:3 | ||||||
Čukarički | | Hajduk Kula | 1:3 | ||||||
Belgrade | |||||||||
Zeta | | Radnički | 2:0 | ||||||
Hajduk Belgrade | | Smederevo | 0:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Bela Krajina | | Maribor | 1:2 (1:1) | ||||||
Day 1 | |||||||||
17:15 | Saint-Étienne | | Monaco | 0:1 (0:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
20:00 | Toulouse | | Lens | 0:0 | |||||
Toulouse | |||||||||
20:00 | Sochaux-Montbéliard | | Ajaccio | 1:0 (1:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
20:00 | Bastia | | Strasbourg | 2:1 (1:0) | |||||
Bastia | |||||||||
20:00 | Rennes | | Paris Saint-Germain | 2:1 (2:1) | |||||
Rennes | |||||||||
20:00 | Metz | | Nantes | 1:0 (0:0) | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Marseille | | Bordeaux | 1:0 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
20:00 | Lille | | Auxerre | 2:0 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
20:00 | Caen | | Istres | 1:1 (1:1) | |||||
Caen |
Day 15 | |||||||||
16:00 | Djurgårdens | | Landskrona | 1:1 | |||||
Solna |
Day 1 | |||||||||
12:30 | Aberdeen | | Rangers | 0:0 | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Dunfermline Athletic | | Dundee United | 1:1 (0:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
15:00 | Dundee | | Hearts | 0:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Livingston | | Inverness | 3:0 (1:0) | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Kilmarnock | 0:1 (0:0) | |||||
Edinburgh |
Day 22 | |||||||||
16:00 | Goiás | | Coritiba | 1:2 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
16:00 | Fluminense | | Paraná | 3:1 (1:1) | |||||
Volta Redonda | |||||||||
16:00 | Santos | | São Caetano | 0:1 (0:1) | |||||
Santos | |||||||||
18:00 | Atlético-MG | | Grêmio | 3:0 (2:0) | |||||
Belo Horizonte |
Dallas Burn | | Colorado Rapids | 1:0 (0:0) | ||||||
Dallas | |||||||||
New England Revolution | | Columbus Crew | 2:2 (2:2) | ||||||
Foxborough | |||||||||
San Jose Earthquakes | | D.C. United | 2:0 (1:0) | ||||||
San Jos? |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Columbus Crew | 30 | 12 | 13 | 5 | 40-32 | 49 | ||
2. | D.C. United | 30 | 11 | 9 | 10 | 43-42 | 42 | ||
3. | MetroStars | 30 | 11 | 7 | 12 | 47-49 | 40 | ||
4. | New England Revolution | 30 | 8 | 9 | 13 | 42-43 | 33 | ||
5. | Chicago Fire | 30 | 8 | 9 | 13 | 36-44 | 33 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kansas City Wizards | 30 | 14 | 7 | 9 | 38-30 | 49 | ||
2. | Los Angeles Galaxy | 30 | 11 | 10 | 9 | 42-40 | 43 | ||
3. | Colorado Rapids | 30 | 10 | 11 | 9 | 29-32 | 41 | ||
4. | San Jose Earthquakes | 30 | 9 | 11 | 10 | 41-35 | 38 | ||
5. | Dallas Burn | 30 | 10 | 6 | 14 | 34-45 | 36 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |