04.11.2003 < | Football matches for 5.11.2003 | > 06.11.2003 |
Day 4 | |||||||||
19:45 | Celtic | | Anderlecht | 3:1 (3:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
20:45 | Bayern | | Lyon | 1:2 (1:1) | |||||
München |
Day 4 | |||||||||
19:45 | Arsenal | | Dynamo Kiev | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
20:45 | Inter Milano | | Lokomotiv Moscow | 1:1 (1:0) | |||||
Milano |
Day 4 | |||||||||
20:45 | Monaco | | Deportivo La Coruna | 8:3 (5:2) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
20:45 | PSV | | AÉK | 2:0 (0:0) | |||||
Eindhoven |
Day 4 | |||||||||
20:45 | Real Sociedad | | Juventus | 0:0 | |||||
San Sebastián | |||||||||
21:45 | Olympiakós Pireus | | Galatasaray | 3:0 (2:0) | |||||
Piraeus |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético Nacional | | Boca Juniors | 4:1 (2:1) | 1:0 (0:0) | 5:1 | ||||
Medellín | |||||||||
Libertad | | River Plate | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | ||||
Asunción |
Day 1 | |||||||||
Portmore United | | Williams Connection | 0:0 | ||||||
Trinidad and Tobago, Marabella |
Day 1 | |||||||||
Jong Colombia | | Arnett Gardens | 1:5 (0:2) | ||||||
Boca Samí | |||||||||
Portmore United | | Barber | 1:0 (1:0) | ||||||
Portmore | |||||||||
SNL | | Williams Connection | 0:3 (0:0) | ||||||
Paramaribo |
Day 1 | |||||||||
Olimpia | | Alajuelense | 1:2 (0:2) | ||||||
San Pedro Sula | |||||||||
Marathón | | San Francisco | 5:0 (3:0) | ||||||
San Pedro Sula |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Rubin (Kazan) | | Dynamo-SPb (Saint Petersburg) | 2:1 (0:0) | 4:0 (2:0) | 6:1 | ||||
Kazan | |||||||||
Shinnik (Yaroslavl) | | Arsenal (Tula) | 3:4 (2:2) | 2:0 (2:0) | 5:4 | ||||
Yaroslavl | |||||||||
Spartak-Alaniya (Vladikavkaz) | | Metallurg (Lipetsk) | 3:1 (2:1) | 2:1 (1:0) | 5:2 | ||||
Vladikavkaz | |||||||||
Chernomorets (Novorossiysk) | | Terek (Groznyi) | 1:1 (0:1) | 0:2 (0:1) | 1:3 | ||||
Novorossiysk | |||||||||
Volgar-Gazprom (Astrakhan) | | Dynamo (Moscow) | 1:2 (0:2) | 1:5 (1:2) | 2:7 | ||||
Astrakhan | |||||||||
Rotor (Volgograd) | | Anzhi (Makhachkala) | 2:0 (0:0) | 1:3 (0:1) | 3:3 | ||||
Volgograd | |||||||||
CSKA (Moscow) | | FK Yelyets (Yelyets) | 3:1 (1:0) | 0:1 (0:1) | 3:2 | ||||
Moscow | |||||||||
Uralan (Elista) | | Lada (Tolyatti) | 1:0 aet (0:0) | 0:0 | 1:0 | ||||
Elista | |||||||||
Krylia Sovetov (Samara) | | Gazovik-Gazprom (Izhevsk) | 2:1 (0:0) | 4:0 (1:0) | 6:1 | ||||
Samara | |||||||||
Zenit (Saint Petersburg) | | KAMAZ (Naberezhnye Chelny) | 6:2 (3:1) | 2:0 (2:0) | 8:2 | ||||
Saint Petersburg | |||||||||
Torpedo-Metallurg (Moscow) | | Amkar (Perm) | 2:0 (0:0) | 2:3 (1:1) | 4:3 | ||||
Moscow | |||||||||
Saturn-REN TV (Ramenskoye) | | Zvezda (Irkutsk) | 6:0 (3:0) | 0:0 | 6:0 | ||||
Ramenskoye |
Day 29 | |||||||||
14:00 | Naftan | | Dynamo Minsk | 3:2 (1:2) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
14:00 | Shakhtsyor | | Lokomotiv | 3:0 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
14:00 | Tarpeda | | Neman | 5:0 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
14:00 | Zvyazda VA-BDU | | Slavia | 2:1 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
14:00 | FK Homel | | Tarpeda-SKA | 1:0 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
14:00 | Belshina | | Dnepr-Transmash | 4:5 (1:3) | |||||
Babruysk | |||||||||
14:00 | FK Maladzyechna-2000 | | Dynamo Brest | 1:2 (0:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
14:00 | BATE | | Darida | 2:0 (1:0) | |||||
Barysaw |
Day 6 | |||||||||
Coventry City | | Bradford City | 0:0 | ||||||
Coventry |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 28 | 10 | 8 | 79-39 | 94 | ||
2. | West Bromwich | 46 | 25 | 11 | 10 | 64-42 | 86 | ||
3. | Sunderland | 46 | 22 | 13 | 11 | 62-45 | 79 | ||
4. | West Ham United | 46 | 19 | 17 | 10 | 67-45 | 74 | ||
5. | Ipswich Town | 46 | 21 | 10 | 15 | 84-72 | 73 | ||
6. | Crystal Palace | 46 | 21 | 10 | 15 | 72-61 | 73 | ||
7. | Wigan Athletic | 46 | 18 | 17 | 11 | 60-45 | 71 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 20 | 11 | 15 | 65-56 | 71 | ||
9. | Reading | 46 | 20 | 10 | 16 | 55-57 | 70 | ||
10. | Millwall | 46 | 18 | 15 | 13 | 55-48 | 69 |
Day 41 | |||||||||
20:30 | Juventude | | Criciúma | 3:1 (2:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
20:30 | Internacional | | Fortaleza | 1:1 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
20:30 | Paraná | | Figueirense | 1:1 (1:0) | |||||
Londrina | |||||||||
21:30 | Paysandu | | Vasco da Gama | 1:2 (0:1) | |||||
Belém | |||||||||
21:40 | Coritiba | | Corinthians | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
21:40 | Cruzeiro | | Grêmio | 3:0 (3:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
21:40 | São Paulo | | Fluminense | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
21:40 | Santos | | Vitória | 3:1 (0:0) | |||||
Santos |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
19:00 | |
20:30 | |
19:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
22:00 | |
18:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:15 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
14:30 | |
18:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:30 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:45 | |
18:45 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
1:1* | |
1:1* | |
2:1* | |
0:1* | |
2:0* | |
2:3 | |
1:2 | |
3:4 | |
2:1 | |
1:3 | |
1:2 | |
5:2 | |
1:3 | |
0:2 | |
1:2 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |