03.05.2003 < | Football matches for 4.05.2003 | > 05.05.2003 |
Day 3 | |||||||||
Congo | | Central African Republic | 2:1 (1:0) | ||||||
Brazzaville |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Zenit | | Rotor | 0:0 | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Spartak-Alaniya | | Saturn-REN TV | 1:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
17:00 | Krylia Sovetov | | FK Rostov | 3:0 (2:0) | |||||
Samara | |||||||||
17:00 | Shinnik | | Rubin | 2:2 (1:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17:00 | Torpedo-Metallurg | | Chernomorets | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Torpedo | | Spartak | 3:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Uralan | | Dynamo | 1:5 (1:3) | |||||
Elista |
Day 3 | |||||||||
Arsenal | | Sportakademklub | 5:1 (3:1) | ||||||
Volochanin-Ratmir | | Spartak Kostroma | 0:1 (0:0) | ||||||
Pskov-2000 | | Dynamo Vologda | 2:0 (1:0) | ||||||
Severstal | | Zenit-2 | 0:0 | ||||||
Spartak Shchyolkovo | | FK Vidnoye | 2:0 (0:0) | ||||||
Spartak-Telekom | | Uralan-Plus | 1:0 (0:0) | ||||||
Tekstilshchik Ivanovo | | Mosenergo | 1:0 (1:0) | ||||||
Torpedo Vladimir | | Petrotrest | 1:0 (1:0) | ||||||
FK Pikalevo | | Svetogorets | 1:2 (0:0) | ||||||
FK Reutov | | BSK | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Avangard | | Biokhimik-Mordovia | 2:0 (1:0) | ||||||
Don | | Titan | 2:2 (2:2) | ||||||
Iskra | | FK Oryol | 0:4 (0:2) | ||||||
Metallurg Vyksa | | Dynamo Tula | 2:0 (1:0) | ||||||
Ryazan-Agrokomplekt | | Znamya Truda | 3:1 (2:0) | ||||||
Salyut-Energiya | | Zenit Penza | 3:0 (2:0) | ||||||
Spartak Lukhovitsy | | Kosmos | 2:0 (1:0) | ||||||
Spartak Tambov | | Dynamo Bryansk | 1:0 (1:0) | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Lokomotiv | 2:5 (1:4) | ||||||
Pavlovo | |||||||||
FK Yelyets | | Vityaz Podolsk | 2:1 (1:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Luch-Energiya | | Amur | 3:2 (1:2) | ||||||
Metallurg Krasnoyarsk | | Selenga | 1:0 (1:0) | ||||||
Okean | | Smena | 3:2 (0:1) | ||||||
Sibiryak | | Zvezda | 1:1 (0:0) | ||||||
Shakhtyor Prokopievsk | | Chkalovets-Olimpik | 2:1 (1:0) | ||||||
Day 23 | |||||||||
17:00 | Dnipro | | Chornomorets | 0:0 | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Kryvbas | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | Metalist | | Illichovets | 0:1 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
17:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Obolon | 2:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
17:00 | Tavriya | | FK Oleksandriya | 3:1 (1:1) | |||||
Sevastopol | |||||||||
18:00 | Shakhtar | | Vorskla | 0:0 | |||||
Donetsk | |||||||||
19:00 | Volyn | | Karpaty | 0:1 (0:1) | |||||
Lutsk |
Day 4 | |||||||||
Dinamo-2000 | | MIKA | 3:2 | ||||||
Lernagorts | | Shirak | 1:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
16:00 | FK Homel | | FK Maladzyechna-2000 | 0:0 | |||||
Gomel | |||||||||
17:00 | Zvyazda VA-BDU | | BATE | 0:3 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Tarpeda | | Darida | 3:1 (2:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
17:00 | Shakhtsyor | | Dynamo Brest | 5:0 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
17:00 | Slavia | | Neman | 1:0 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
18:00 | Naftan | | Dnepr-Transmash | 2:1 (1:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Minsk | | Belshina | 1:3 (1:2) | |||||
Minsk |
Day 37 | |||||||||
16:00 | Arsenal | | Leeds United | 2:3 (1:1) | |||||
London |
Day 46 | |||||||||
Bradford City | | Portsmouth | 0:5 (0:1) | ||||||
Bradford | |||||||||
Derby County | | Ipswich Town | 1:4 (1:3) | ||||||
Derby | |||||||||
Gillingham | | Crystal Palace | 2:1 (2:1) | ||||||
Gillingham | |||||||||
Grimsby Town | | Brighton & Hove Albion | 2:2 (1:1) | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Millwall | | Coventry City | 2:0 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Norwich City | | Preston North End | 2:0 (0:0) | ||||||
Norwich | |||||||||
Rotherham United | | Nottingham Forest | 2:2 (0:0) | ||||||
Rotherham | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Walsall | 2:1 (0:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Stoke City | | Reading | 1:0 (0:0) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Watford | | Sheffield United | 2:0 (0:0) | ||||||
Watford | |||||||||
Wimbledon | | Burnley | 2:1 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Leicester City | 1:1 (0:0) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portsmouth | 46 | 29 | 11 | 6 | 97-45 | 98 | ||
2. | Leicester City | 46 | 26 | 14 | 6 | 73-40 | 92 | ||
3. | Sheffield United | 46 | 23 | 11 | 12 | 72-52 | 80 | ||
4. | Reading | 46 | 25 | 4 | 17 | 61-46 | 79 | ||
5. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 20 | 16 | 10 | 81-44 | 76 | ||
6. | Nottingham Forest | 46 | 20 | 14 | 12 | 82-50 | 74 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 19 | 13 | 14 | 80-64 | 70 | ||
8. | Norwich City | 46 | 19 | 12 | 15 | 60-49 | 69 | ||
9. | Millwall | 46 | 19 | 9 | 18 | 59-69 | 66 | ||
10. | Wimbledon | 46 | 18 | 11 | 17 | 76-73 | 65 |
Day 31 | |||||||||
Anderlecht | | Germinal Beerschot | 4:0 | ||||||
Charleroi | | Lommel | 5:0 | ||||||
Mons | | Lokeren | 0:0 | ||||||
Day 27 | |||||||||
18:30 | MTK Hungária | | Újpest | 1:2 (0:1) | |||||
Budapest |
Day 32 | |||||||||
Atlético Osasuna | | Athletic | 1:5 (0:3) | ||||||
Pamplona | |||||||||
Alavés | | Celta de Vigo | 0:0 | ||||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
Deportivo La Coruna | | Recreativo | 5:0 (4:0) | ||||||
La Coruña | |||||||||
Barcelona | | Rayo Vallecano | 3:0 (0:0) | ||||||
Barcelona | |||||||||
Racing | | Valencia | 2:1 (2:1) | ||||||
Real Betis | | Español | 1:1 (1:0) | ||||||
Sevilla | |||||||||
Real Valladolid | | Atlético Madrid | 3:1 (1:0) | ||||||
Valladolid | |||||||||
Villarreal | | Málaga | 0:0 | ||||||
Villarreal |
Day 30 | |||||||||
Beira Mar | | Belenenses | 2:1 (2:0) | ||||||
Marítimo | | Boavista | 0:0 | ||||||
Vitória Guimarães | | Gil Vicente | 1:1 (0:0) | ||||||
Académica | | Moreirense | 1:1 (0:1) | ||||||
Vitória Setubal | | Paços de Ferreira | 0:2 (0:0) | ||||||
Porto | | Santa Clara | 5:0 (2:0) | ||||||
União de Leiria | | Braga | 1:1 (1:0) | ||||||
Benfica | | Sporting | 1:2 (0:2) | ||||||
Nacional | | Varzim | 2:0 (2:0) | ||||||
Day 35 | |||||||||
20:45 | Paris Saint-Germain | | Monaco | 2:1 (0:1) | |||||
Paris |
Day 7 | |||||||||
Tulevik | | Levadia Maardu | 0:2 | ||||||
Trans | | Valga | 4:0 | ||||||
TVMK | | Kuressaare | 3:0 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Olimpo | | Gimnasia y Esgrima | 2:3 (0:0) | ||||||
Racing Club | | Lanús | 0:2 (0:1) | ||||||
Estudiantes | | Talleres | 2:1 (1:1) | ||||||
River Plate | | Nueva Chicago | 1:1 (0:0) | ||||||
Vélez Sársfield | | Boca Juniors | 2:0 (2:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
16:00 | Juventude | | Guarani | 1:1 (1:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
16:00 | Coritiba | | Paraná | 2:1 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Ponte Preta | | Atlético-MG | 2:1 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Figueirense | 3:2 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Fortaleza | | Corinthians | 1:2 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
16:00 | Internacional | | Goiás | 2:1 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | São Caetano | | Paysandu | 2:0 (0:0) | |||||
São Caetano do Sul | |||||||||
18:00 | Criciúma | | Santos | 1:3 (0:1) | |||||
Criciúma | |||||||||
18:00 | Fluminense | | Vasco da Gama | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro |
Day 7 | |||||||||
Northern Spirit | | Sydney Olympic Sharks | 0:3 (0:1) | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 10 | 8 | 0 | 2 | 27-7 | 27 | ||
2. | Sydney Olympic Sharks | 10 | 4 | 1 | 5 | 17-14 | 19 | ||
3. | Adelaide Force | 10 | 5 | 2 | 3 | 19-14 | 17 | ||
4. | Parramatta Power | 10 | 3 | 4 | 3 | 16-21 | 13 | ||
5. | Northern Spirit | 9 | 2 | 2 | 5 | 7-22 | 8 | ||
6. | Newcastle United | 9 | 2 | 1 | 6 | 9-17 | 7 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |