17.07.2002 < | Football matches for 18.07.2002 | > 19.07.2002 |
Day 19 | |||||||||
Avtomobilist | | Uralan-Plus | 2:2 (1:1) | ||||||
Arsenal | | Svetogorets | 0:1 (0:1) | ||||||
Baltika | | Sportakademklub | 3:1 (1:1) | ||||||
Volochanin-89 | | FK Rybinsk | 1:1 (1:1) | ||||||
Dynamo Vologda | | Spartak Kostroma | 5:0 (4:0) | ||||||
Mosenergo | | Krasnoznamensk | 3:0 | ||||||
Neftyanik | | Spartak-Telekom | 0:1 (0:0) | ||||||
Pskov-2000 | | Severstal | 0:1 (0:0) | ||||||
Spartak Shchyolkovo | | Zenit-2 | 1:0 (1:0) | ||||||
Torpedo Vladimir | | BSK | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 19 | |||||||||
Vityaz Podolsk | | Titan | 5:1 (2:1) | ||||||
Dynamo Bryansk | | Ryazan-Agrokomplekt | 1:0 (0:0) | ||||||
Lokomotiv Liski | | Fabus | 0:2 (0:1) | ||||||
Mostransgaz | | Kosmos | 2:0 (0:0) | ||||||
Spartak Lukhovitsy | | Salyut-Energiya | 1:1 (0:0) | ||||||
Spartak Tambov | | Spartak-Orekhovo | 1:1 (0:0) | ||||||
FK Kolomna | | Avangard | 1:0 (0:0) | ||||||
FK Oryol | | Don | 2:1 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Lipetsk | 38 | 29 | 5 | 4 | 74-18 | 92 | ||
2. | Vityaz Podolsk | 38 | 25 | 7 | 6 | 69-29 | 82 | ||
3. | Salyut-Energiya | 38 | 22 | 7 | 9 | 52-32 | 73 | ||
4. | Dynamo Bryansk | 38 | 21 | 9 | 8 | 50-28 | 72 | ||
5. | FK Oryol | 38 | 21 | 8 | 9 | 41-28 | 71 | ||
6. | Spartak Tambov | 38 | 17 | 6 | 15 | 53-51 | 57 | ||
7. | Ryazan-Agrokomplekt | 38 | 14 | 11 | 13 | 42-34 | 53 | ||
8. | Don | 38 | 14 | 11 | 13 | 42-36 | 53 | ||
9. | FK Yelyets | 38 | 14 | 11 | 13 | 46-46 | 53 | ||
10. | Spartak Lukhovitsy | 38 | 14 | 11 | 13 | 31-36 | 53 |
Day 14 | |||||||||
Trans | | Levadia Maardu | 1:1 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Bayi Zhenbang | | Liaoning Bird | 3:1 | ||||||
Chongqing Lifan | | Sichuan Dahe | 2:0 | ||||||
Shandong Luneng Taishan | | Shaanxi Guoli | 1:0 | ||||||
Shanghai Shenhua SVA | | Shenzhen Ping'an Insurance | 1:5 | ||||||
Shenyang Ginde | | Dalian Shide | 0:1 | ||||||
Tianjin Teda | | Beijing Guoan | 0:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 28 | 17 | 6 | 5 | 48-27 | 57 | ||
2. | Shenzhen Ping'an Insurance | 28 | 14 | 10 | 4 | 42-21 | 52 | ||
3. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 7 | 6 | 49-29 | 52 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 3 | 11 | 42-42 | 45 | ||
5. | Liaoning Bird | 28 | 12 | 6 | 10 | 45-44 | 42 | ||
6. | Chongqing Lifan | 28 | 10 | 11 | 7 | 28-25 | 41 | ||
7. | Yunnan Hongta | 28 | 10 | 10 | 8 | 30-28 | 40 | ||
8. | Qingdao Yizhong Hainiu | 28 | 9 | 9 | 10 | 30-34 | 36 | ||
9. | Shanghai Zhongyuan Huili | 28 | 9 | 8 | 11 | 37-39 | 35 | ||
10. | Tianjin Teda | 28 | 9 | 7 | 12 | 37-36 | 34 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |