03.11.2001 < | Football matches for 4.11.2001 | > 05.11.2001 |
Day 1 | |||||||||
Al Ahly Cairo | | Espérance | 0:0 | ||||||
17:00 | Krylia Sovetov (Samara) | | Uralan (Elista) | 1:0 (1:0) | |||||
Samara |
Day 30 | |||||||||
17:00 | Lokomotiv | | Rostselmash | 0:0 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
17:00 | Anzhi | | Torpedo-ZiL | 0:2 (0:2) | |||||
Makhachkala | |||||||||
Day 25 | |||||||||
17:00 | Spartak | | Torpedo | 2:2 (0:0) | |||||
Moscow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Metallurg Lipetsk | | Dynamo-SPb | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Lipetsk |
Day 1 | |||||||||
14:00 | Metalurh (Donetsk) | | Zakarpattya (Uzhgorod) | 1:0 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
15:00 | Metalist (Kharkiv) | | Dynamo (Kyiv) | 1:1 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
17:00 | Shakhtar (Donetsk) | | Karpaty (Lviv) | 2:0 (2:0) | |||||
Donetsk |
Day 16 | |||||||||
Chornohora | | SKA-Orbita | 2:3 | ||||||
Bukovyna | | Kovel-Volyn-2 | 1:0 | ||||||
Sokil | | LUKOR | 1:0 | ||||||
FK Krasyliv | | Karpaty-3 | 1:2 | ||||||
Dynamo Lviv | | Halychyna | 1:1 | ||||||
Tsementnyk-Khorda | | Naftovyk | 0:1 | ||||||
Techno-Center | | Veres | 3:2 | ||||||
Podillya | | Ternopil-Nyva-2 | 4:0 | ||||||
Enerhetyk | | Hazovyk-Skala | 4:1 | ||||||
Day 16 | |||||||||
Borisfen-2 | | Nafkom-Akademiya | 0:1 | ||||||
FK Cherkasy | | Dynamo Simferopol | 1:0 | ||||||
Systema-Boreks | | Chaika-VMS | 2:0 | ||||||
Tytan | | Obolon-2 | 0:0 | ||||||
Rihonda | | Dnister | 2:0 | ||||||
Dynamo-3 | | Chornomorets-2 | 1:0 | ||||||
SK Kherson | | Olkom | 2:0 | ||||||
Metalurh-2 Zaporizhzhya | | Portovyk | 1:1 | ||||||
Olimpiya FK AES | | Hirnyk-Sport | 1:0 | ||||||
Day 16 | |||||||||
Torpedo | | Metalurh-2 Donetsk | 0:0 | ||||||
Spartak | | Stal | 6:1 | ||||||
Desna | | Avanhard | 4:0 | ||||||
Oskil | | Metalist-2 | 3:1 | ||||||
Dnipro-3 | | Stal-2 | 0:2 | ||||||
Arsenal | | Metalurh-2 Mariupol | 3:1 | ||||||
Zorya | | Mashynobudivnyk | 3:2 | ||||||
Electron | | Frunzrenets-Liha-99 | 1:4 | ||||||
Shakhtar-3 | | Vorskla-2 | 1:3 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Pyunik | | Spartak | 2:1 | ||||||
Lernagorts | | Ararat | 2:0 | ||||||
Zvartnots-AAL | | MIKA | 1:0 | ||||||
Dinamo-2000 | | Kotaik | 0:1 | ||||||
Day 12 | |||||||||
12:00 | Leeds United | | Tottenham Hotspur | 2:1 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
14:00 | Arsenal | | Charlton Athletic | 2:4 (1:2) | |||||
London | |||||||||
14:00 | Chelsea | | Ipswich Town | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
23:30 | Liverpool | | Manchester United | 3:1 (2:0) | |||||
Liverpool |
Day 18 | |||||||||
Birmingham City | | Rotherham United | 2:2 (1:1) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Burnley | | Sheffield United | 2:0 (2:0) | ||||||
Burnley | |||||||||
West Bromwich Albion | | Nottingham Forest | 1:0 (1:0) | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 46 | 31 | 6 | 9 | 108-52 | 99 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 27 | 8 | 11 | 61-29 | 89 | ||
3. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 25 | 11 | 10 | 76-43 | 86 | ||
4. | Millwall | 46 | 22 | 11 | 13 | 69-48 | 77 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 21 | 13 | 12 | 70-49 | 76 | ||
6. | Norwich City | 46 | 22 | 9 | 15 | 60-51 | 75 | ||
7. | Burnley | 46 | 21 | 12 | 13 | 70-62 | 75 | ||
8. | Preston North End | 46 | 20 | 12 | 14 | 71-59 | 72 | ||
9. | Wimbledon | 46 | 18 | 13 | 15 | 63-57 | 67 | ||
10. | Crystal Palace | 46 | 20 | 6 | 20 | 70-62 | 66 |
Day 12 | |||||||||
Louviéroise | | Sint-Truiden | 1:0 | ||||||
Brugge | | Lommel | 3:1 | ||||||
Eendracht Aalst | | Gent | 1:3 | ||||||
Genk | | Standard | 1:1 | ||||||
Day 13 | |||||||||
CSKA | | Lokomotiv Sofia | 4:0 | ||||||
Day 12 | |||||||||
17:30 | Hertha | | Borussia Mönchengladbach | 3:0 (2:0) | |||||
Berlin | |||||||||
17:30 | Freiburg | | Energie | 3:1 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau |
Day 14 | |||||||||
Lokomotivi | | Kolkheti 1913 | 2:0 | ||||||
WIT Georgia | | Metalurgi | 0:0 | ||||||
Merani-91 | | Gorda | 3:0 | ||||||
Samgurali | | Sioni | 1:1 | ||||||
Torpedo | | Guria | 3:1 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Deportivo La Coruna | | Atlético Osasuna | 5:1 (4:1) | ||||||
La Coruña | |||||||||
Valencia | | Rayo Vallecano | 2:1 (1:1) | ||||||
Valencia | |||||||||
Málaga | | Sevilla | 1:3 (1:1) | ||||||
Málaga | |||||||||
Español | | Real Sociedad | 1:2 (1:1) | ||||||
Barcelona | |||||||||
Mallorca | | Tenerife | 2:0 (1:0) | ||||||
Palma de Mallorca | |||||||||
Real Betis | | Real Zaragoza | 0:1 (0:0) | ||||||
Sevilla | |||||||||
Real Madrid | | Barcelona | 2:0 (1:0) | ||||||
Madrid | |||||||||
Real Valladolid | | Villarreal | 1:0 (1:0) | ||||||
Valladolid | |||||||||
Las Palmas | | Celta de Vigo | 4:2 (3:1) | ||||||
Las Palmas de Gran Canaria |
Day 11 | |||||||||
Belenenses | | Alverca | 1:1 (0:1) | ||||||
Beira Mar | | Gil Vicente | 2:2 (1:1) | ||||||
Marítimo | | Santa Clara | 1:0 (1:0) | ||||||
Porto | | União de Leiria | 2:1 (0:1) | ||||||
Day 28 | |||||||||
TVMK | | Kuressaare | 12:0 | ||||||
Tulevik | | Levadia Tallinn | 4:1 | ||||||
Trans | | Levadia Maardu | 1:2 | ||||||
Lootus | | Flora | 0:3 | ||||||
Day 12 | |||||||||
Chacarita Juniors | | Colón | 1:1 (1:1) | ||||||
Estudiantes | | Nueva Chicago | 0:2 (0:0) | ||||||
Lanús | | Belgrano | 0:0 | ||||||
Argentinos Juniors | | Newell's Old Boys | 1:2 (1:0) | ||||||
Racing Club | | Gimnasia y Esgrima | 4:1 (2:1) | ||||||
River Plate | | San Lorenzo de Almagro | 2:2 (1:1) | ||||||
Unión | | Boca Juniors | 2:2 (1:0) | ||||||
Day 21 | |||||||||
16:00 | Juventude | | Santa Cruz | 2:0 (1:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
16:00 | Santos | | Grêmio | 4:2 (4:1) | |||||
Santos | |||||||||
16:00 | Internacional | | Atlético-MG | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Botafogo | | Palmeiras | 3:1 (2:0) | |||||
Taguatinga | |||||||||
16:00 | Portuguesa | | Vasco da Gama | 5:4 (3:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
17:00 | Bahia | | Botafogo-SP | 1:0 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
17:00 | Ponte Preta | | Vitória | 5:2 (3:0) | |||||
Campinas | |||||||||
17:00 | Sport | | Guarani | 0:1 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
17:00 | Cruzeiro | | São Caetano | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
17:00 | Atlético-PR | | Goiás | 2:1 (1:0) | |||||
Curitiba |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 26 | 16 | 5 | 5 | 58-31 | 53 | ||
2. | Shanghai Shenhua Top | 26 | 15 | 3 | 8 | 39-28 | 48 | ||
3. | Liaoning Fushun Tegang | 26 | 15 | 3 | 8 | 39-32 | 48 | ||
4. | Sichuan Shangwutong | 26 | 14 | 5 | 7 | 36-29 | 47 | ||
5. | Shenzhen Ping'an Kejian | 26 | 13 | 7 | 6 | 34-18 | 46 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 13 | 6 | 7 | 42-32 | 45 | ||
7. | Tianjin Teda CEC | 26 | 10 | 6 | 10 | 38-31 | 36 | ||
8. | Beijing Guoan | 26 | 9 | 6 | 11 | 30-33 | 33 | ||
9. | Shaanxi Guoli Hans Beer | 26 | 8 | 8 | 10 | 31-41 | 32 | ||
10. | Yunnan Hongta | 26 | 8 | 7 | 11 | 34-32 | 31 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |