27.10.2001 < | Football matches for 28.10.2001 | > 29.10.2001 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Cotonsport | | Étoile du Sahel | 1:0 | 1:3 | 2:3 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Kumbo Strikers | | Interclube | 0:1 | 0:3 | 0:4 | ||||
Day 15 | |||||||||
Hazovyk-Skala | | Podillya | 0:1 | ||||||
Ternopil-Nyva-2 | | Techno-Center | 2:0 | ||||||
Veres | | Tsementnyk-Khorda | 3:0 | ||||||
Naftovyk | | Dynamo Lviv | 1:3 | ||||||
Halychyna | | FK Krasyliv | 3:1 | ||||||
Karpaty-3 | | Sokil | 1:0 | ||||||
LUKOR | | Bukovyna | 2:3 | ||||||
Kovel-Volyn-2 | | Chornohora | 2:0 | ||||||
SKA-Orbita | | Zakarpattya-2 | 4:1 | ||||||
Day 15 | |||||||||
Olimpiya FK AES | | Borisfen-2 | 2:3 | ||||||
Hirnyk-Sport | | Metalurh-2 Zaporizhzhya | 2:3 | ||||||
Portovyk | | SK Kherson | 2:1 | ||||||
Olkom | | Dynamo-3 | 2:2 | ||||||
Chornomorets-2 | | Rihonda | 3:0 | ||||||
Dnister | | Tytan | 1:1 | ||||||
Obolon-2 | | Systema-Boreks | 0:1 | ||||||
Chaika-VMS | | FK Cherkasy | 0:5 | ||||||
Dynamo Simferopol | | Nafkom-Akademiya | 1:1 | ||||||
Day 15 | |||||||||
Shakhtar-3 | | Torpedo | 3:0 | ||||||
Vorskla-2 | | Electron | 2:0 | ||||||
Frunzrenets-Liha-99 | | Zorya | 2:0 | ||||||
Mashynobudivnyk | | Arsenal | 0:0 | ||||||
Metalurh-2 Mariupol | | Dnipro-3 | 1:0 | ||||||
Stal-2 | | Oskil | 3:1 | ||||||
Metalist-2 | | Desna | 3:1 | ||||||
Avanhard | | Spartak | 1:1 | ||||||
Stal | | Metalurh-2 Donetsk | 0:2 | ||||||
Day 11 | |||||||||
14:00 | Ipswich Town | | West Ham United | 2:3 (0:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
16:00 | Derby County | | Chelsea | 1:1 (1:0) | |||||
Derby |
Day 16 | |||||||||
Barnsley | | West Bromwich Albion | 3:2 (2:1) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Crystal Palace | | Norwich City | 3:2 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Nottingham Forest | | Manchester City | 1:1 (1:1) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Burnley | 3:0 (3:0) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 46 | 31 | 6 | 9 | 108-52 | 99 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 27 | 8 | 11 | 61-29 | 89 | ||
3. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 25 | 11 | 10 | 76-43 | 86 | ||
4. | Millwall | 46 | 22 | 11 | 13 | 69-48 | 77 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 21 | 13 | 12 | 70-49 | 76 | ||
6. | Norwich City | 46 | 22 | 9 | 15 | 60-51 | 75 | ||
7. | Burnley | 46 | 21 | 12 | 13 | 70-62 | 75 | ||
8. | Preston North End | 46 | 20 | 12 | 14 | 71-59 | 72 | ||
9. | Wimbledon | 46 | 18 | 13 | 15 | 63-57 | 67 | ||
10. | Crystal Palace | 46 | 20 | 6 | 20 | 70-62 | 66 |
Doncaster Rovers | | Emley | 3:2 (2:1) | ||||||
Day 15 | |||||||||
18:00 | Ferencváros | | MATÁV | 3:3 (0:2) | |||||
Budapest |
Day 11 | |||||||||
17:30 | Hamburger SV | | Hansa | 0:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
17:30 | Nürnberg | | Hertha | 1:3 (0:1) | |||||
Nürnberg |
Day 10 | |||||||||
Athletic | | Español | 1:1 (1:0) | ||||||
Bilbao | |||||||||
Alavés | | Las Palmas | 1:0 (1:0) | ||||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
Sevilla | | Valencia | 1:1 (0:1) | ||||||
Sevilla | |||||||||
Celta de Vigo | | Real Valladolid | 1:1 (0:0) | ||||||
Vigo | |||||||||
Real Zaragoza | | Málaga | 0:2 (0:1) | ||||||
Zaragoza |
Day 26 | |||||||||
Lyn | | Bryne | 1:3 | ||||||
Viking | | Molde | 1:1 | ||||||
Sogndal | | Bodø/Glimt | 3:2 | ||||||
Odd | | Strømsgodset | 4:2 | ||||||
Lillestrøm | | Tromsø | 3:1 | ||||||
Brann | | Rosenborg | 2:6 | ||||||
Stabæk | | Moss | 2:1 | ||||||
Day 10 | |||||||||
União de Leiria | | Beira Mar | 4:1 (1:1) | ||||||
Alverca | | Porto | 0:1 (0:0) | ||||||
Gil Vicente | | Vitória Setubal | 2:1 (2:0) | ||||||
Day 11 | |||||||||
Nueva Chicago | | Unión | 0:3 (0:2) | ||||||
Banfield | | Talleres | 2:1 (1:0) | ||||||
Estudiantes | | Racing Club | 2:3 (2:0) | ||||||
Colón | | Gimnasia y Esgrima | 1:2 (0:1) | ||||||
Boca Juniors | | Huracán | 2:1 (0:0) | ||||||
Belgrano | | River Plate | 0:2 (0:1) | ||||||
Day 20 | |||||||||
16:00 | Guarani | | Bahia | 2:1 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
16:00 | Grêmio | | Flamengo | 2:0 (2:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Atlético-MG | | Portuguesa | 1:0 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | Santos | | Corinthians | 0:2 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
16:00 | Botafogo | | Cruzeiro | 3:0 (3:0) | |||||
Taguatinga | |||||||||
16:00 | Palmeiras | | Internacional | 1:2 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
17:00 | Santa Cruz | | Ponte Preta | 1:3 (0:1) | |||||
Recife | |||||||||
17:00 | Vitória | | América-MG | 1:0 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
17:00 | Botafogo-SP | | Atlético-PR | 0:2 (0:0) | |||||
Ribeirão Preto | |||||||||
17:00 | Goiás | | Juventude | 2:1 (1:1) | |||||
Goiânia | |||||||||
17:00 | Coritiba | | Gama | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
17:00 | Vasco da Gama | | Fluminense | 2:2 (1:2) | |||||
Rio de Janeiro |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 26 | 16 | 5 | 5 | 58-31 | 53 | ||
2. | Shanghai Shenhua Top | 26 | 15 | 3 | 8 | 39-28 | 48 | ||
3. | Liaoning Fushun Tegang | 26 | 15 | 3 | 8 | 39-32 | 48 | ||
4. | Sichuan Shangwutong | 26 | 14 | 5 | 7 | 36-29 | 47 | ||
5. | Shenzhen Ping'an Kejian | 26 | 13 | 7 | 6 | 34-18 | 46 | ||
6. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 13 | 6 | 7 | 42-32 | 45 | ||
7. | Tianjin Teda CEC | 26 | 10 | 6 | 10 | 38-31 | 36 | ||
8. | Beijing Guoan | 26 | 9 | 6 | 11 | 30-33 | 33 | ||
9. | Shaanxi Guoli Hans Beer | 26 | 8 | 8 | 10 | 31-41 | 32 | ||
10. | Yunnan Hongta | 26 | 8 | 7 | 11 | 34-32 | 31 |
Day 4 | |||||||||
Sydney United | | Marconi Fairfield | 1:1 (1:0) | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 24 | 16 | 7 | 1 | 52-23 | 55 | ||
2. | Newcastle United | 24 | 10 | 12 | 2 | 33-21 | 42 | ||
3. | Sydney Olympic Sharks | 24 | 12 | 4 | 8 | 37-24 | 40 | ||
4. | Brisbane Strikers | 24 | 10 | 7 | 7 | 40-33 | 37 | ||
5. | South Melbourne | 24 | 10 | 6 | 8 | 30-22 | 36 | ||
6. | Melbourne Knights | 24 | 11 | 3 | 10 | 41-40 | 36 | ||
7. | Parramatta Power | 24 | 10 | 4 | 10 | 34-30 | 34 | ||
8. | Northern Spirit | 24 | 9 | 7 | 8 | 36-39 | 34 | ||
9. | Marconi Fairfield | 24 | 8 | 6 | 10 | 32-36 | 30 | ||
10. | Wollongong City Wolves | 24 | 6 | 7 | 11 | 28-43 | 25 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |